Resultat per spelare hämtas från följande tävlingar:
Tävling

Typ

Tävldatum

Arrangör Tävlplats

Säsong

TäbySGP1

SGP

2015-08-29

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

15/16

TäbyOpen

SBF

2015-08-29

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

15/16

SollentunaDubbelMixedturnering

SBF

2015-08-23

SollentunaBSSollentuna Rackethall

15/16

SollentunaSingelturnering

SBF

2015-08-22

SollentunaBSSollentuna Rackethall

15/16

FalkenbergsSommarspel

SBF

2015-08-15

FalkenbergsBMKFalkhallen

15/16

Gotlandsspelen

SBF

2015-07-06

GotlandsBFWisby Rackethall

15/16

Lidingövraket

SBF

2015-05-30

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

14/15

Racketspecialisten.seOpenSollentuna

SBF

2015-05-23

SollentunaBSSollentuna Rackethall

14/15

GothenburgOpen

SBF

2015-05-15

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

14/15

GothenburgOpenNivå3

SBF

2015-05-15

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

14/15

TäbyABC

SBF

2015-05-09

TäbyBMFTäbyRacketCenter

14/15

MBCTourFinal

SBF

2015-05-09

MalmöMBK/AuraMalmö Badmintoncenter

14/15

KungsRockstileOpen

SBF

2015-05-09

BMKKungsSportarenan

14/15

BEMTCup

SBF

2015-05-02

MalmöMBKMalmö Badmintoncenter

14/15

YonexInternationalVarberg

SGPU

2015-05-01

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

14/15

YonexInternationalVarbergnivå3

SBF

2015-05-01

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

14/15

Påskfjädern

SBF

2015-04-25

SkogåsBKSkogås Rackethall

14/15

UmeåNordiska

SBF

2015-04-25

IFKUmeåBadmintonstadion

14/15

AskimSGP5

SGP

2015-04-25

AskimBCAskim Sporthall

14/15

NordeaCupRekryteringstävling

SBF

2015-04-25

TrollhättansBFTorsbohallen Trollhättan

14/15

Örebrocupen

SBF

2015-04-25

ÖrebroBKBackahallen Örebro

14/15

SollentunaABC

SBF

2015-04-25

SollentunaBSSollentuna Rackethall

14/15

Frölundaspelen

SBF

2015-04-25

VäFrölundaBKSportarenan

14/15

LillaHöllviksCupenRekryteringstävling

SBF

2015-04-25

HollvikensBKGyahallen

14/15

SportringenChristianstadCup

SBF

2015-04-25

ChristianstadsBMKKristianstad Arena

14/15

VårCupenRekryteringstävling

SBF

2015-04-18

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

14/15

Kongahällaslaget

SBF

2015-04-18

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

14/15

KongahällaslagetRekryteringstävling

SBF

2015-04-18

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

14/15

SpåretOpenUngd

SBF

2015-04-18

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

14/15

RacketProCenterCup

SBF

2015-04-18

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

14/15

CBF-StartenRekryteringstävling

SBF

2015-04-18

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

14/15

EurofinansJuniorCupLUGI

SBF

2015-04-18

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

14/15

EurofinansJuniorCupLUGIRekryteringstävl

SBF

2015-04-18

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

14/15

PåskCupenRekryteringstävling

SBF

2015-04-06

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

14/15

NorrtäljeOpen

SBF

2015-04-04

NorrtäljeBMFLänna Sporthall

14/15

BotkyrkaJunior

SBF

2015-03-28

BotkyrkaGOIFBotkyrkaRackethall

14/15

SjöboCupVTRekryteringstävling

SBF

2015-03-28

SjöboBMKFärsingahallen Sjöbo

14/15

VårblixtenNationell

SBF

2015-03-28

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

14/15

VårblixtenRekryteringstävling

SBF

2015-03-28

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

14/15

SMU17Täby

SM

2015-03-27

TäbyBMFTäbyRacketCenter

14/15

VeteranSMHelsingborg

SM

2015-03-27

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

14/15

KistaOpenCJT

SBF

2015-03-21

KistaBMKKista Racketcenter

14/15

LillaÅbyslagetRekryteringstävling

SBF

2015-03-21

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

14/15

LillaÅbyslaget

SBF

2015-03-21

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

14/15

BMKAuraU11-15ABC

SBF

2015-03-21

BMKAuraMalmö Badmintoncenter

14/15

SpångaABC

SBF

2015-03-21

SpångaBMKSpångahallen

14/15

GladaHudikCup

SBF

2015-03-21

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen…

14/15

SMU13CarltonSpårvägen

SM

2015-03-20

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

14/15

Polarfjädern

SBF

2015-03-14

BMKFjädernKiruna Sporthall

14/15

PolarfjädernRekryteringstävling

SBF

2015-03-14

BMKFjädernKiruna Sporthall

14/15

Gripenträffen

SBF

2015-03-07

BMKGripenQpoolen Hässleholm

14/15

KistaElitAB

SBF

2015-03-07

KistaBMKKista Racketcenter

14/15

BorlängeOpen

SBF

2015-03-07

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

14/15

RookieTourKarby

SBF

2015-03-07

KarbyIKKarbyhallen

14/15

JuniorträffenMariestad

SBF

2015-03-07

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

14/15

JuniorträffenMAIFRekryteringstävling

SBF

2015-03-07

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

14/15

WätterstadsCup

SBF

2015-03-07

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

14/15

SMU15Askim

SM

2015-03-07

AskimBCAskim Sporthall

14/15

SkogåsSeniorABC

SBF

2015-02-28

SkogåsBKSkogås Rackethall

14/15

Mörrumsträffen

SBF

2015-02-28

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

14/15

Götaslaget

SBF

2015-02-28

BMKGötaSportcenter Linköping

14/15

Falanslaget

SBF

2015-02-28

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

14/15

FalanslagetRekryteringstävling

SBF

2015-02-28

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

14/15

Åbydubbeln

SBF

2015-02-28

ÅbyBMKÅbyBadmintonhall

14/15

VästarFrölundasRekryteringstävling

SBF

2015-02-28

VäFrölundaBKSportarenan

14/15

Knalleträffen

SBF

2015-02-21

BoråsBadmintonBoråshallen

14/15

Guldfjädern

SBF

2015-02-21

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

14/15

GuldfjädernRekryteringstävling

SBF

2015-02-21

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

14/15

Vikingaslaget

SBF

2015-02-21

SollentunaBSSollentuna Rackethall

14/15

Arosfjädern

SBF

2015-02-21

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

14/15

SMU19

SM

2015-02-20

IFKUmeåBadmintonstadion

14/15

EkenCup

SBF

2015-02-14

BMKEkenTennisstadion

14/15

BodaBorgCup

SBF

2015-02-14

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

14/15

BodaBorgCupRekryteringstävling

SBF

2015-02-14

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

14/15

BediniCupRekryteringstävling

SBF

2015-02-14

ValbodalensBMKSporthallen Färgelanda

14/15

08CupKistaRekryteringstävling

SBF

2015-02-14

KistaBMKKista Racketcenter

14/15

Badmintontrofén

SBF

2015-02-14

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

14/15

Stålfjädern

SBF

2015-02-07

SandvikenBMKJärnvallen&Söderskolan

14/15

VäxjöOpen

SBF

2015-02-07

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

14/15

VäxjöOpenRekryteringstävling

SBF

2015-02-07

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

14/15

UNT-cupen

SBF

2015-02-07

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

14/15

UNT-cupenRekryteringstävling

SBF

2015-02-07

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

14/15

ArcticOpen

SBF

2015-02-07

LuleåBMKHälsansHus

14/15

ArcticOpenRekryteringstävling

SBF

2015-02-07

LuleåBMKHälsansHus

14/15

Storslaget

SBF

2015-02-07

BMKSödermalmBadmintonstadion

14/15

Sydostsmashen

SBF

2015-02-07

CarlshamnsBFVäggahall/Tennishall Karlshamn

14/15

SeniorSMBohuslän-Dal

SM

2015-02-06

Bohuslän-DalsBFAgnebergshallen i Uddevalla

14/15

Gästabudet

SBF

2015-01-31

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

14/15

SJTMalmöU13U17

SGPU

2015-01-31

MalmöMBK/AuraMalmö Badmintoncenter

14/15

SJTMalmöU13U17Nat

SBF

2015-01-31

MalmöMBK/AuraMalmö Badmintoncenter

14/15

Mölnlyckefjädern

SBF

2015-01-31

RådaBMKWallenstamhallen Mölnlycke

14/15

MölnlyckefjädernRekryteringstävling

SBF

2015-01-31

RådaBMKWallenstamhallen Mölnlycke

14/15

SJTLundU15

SGPU

2015-01-31

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

14/15

SJTLundU15Rekryteringstävling

SBF

2015-01-31

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

14/15

ElitU19SGPUBorlänge

SGPUSenior

2015-01-31

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

14/15

KistaVintage

SBF

2015-01-31

KistaBMKKista Racketcenter

14/15

08CupNybörjartävlingSkogås

SBF

2015-01-31

SkogåsBKSkogås Rackethall

14/15

ICAMaxiCupen

SBF

2015-01-24

FaluBMKLugnethallen Falun

14/15

KometsABC

SBF

2015-01-24

BMKKometKomethallen Järfälla

14/15

Jonasträffen

SBF

2015-01-24

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

14/15

Lergöksträffen

SBF

2015-01-24

SkäldervikensBMKLingvallshallen

14/15

SthlmBadmTourSollentuna

SBF

2015-01-24

SollentunaBSSollentuna Rackethall

14/15

VäxjöOpen

SBF

2015-01-24

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

14/15

Piteåspelen

SBF

2015-01-24

PiteåBMKPiteå Tennishall

14/15

PiteåspelenRekryteringstävling

SBF

2015-01-24

PiteåBMKPiteå Tennishall

14/15

ÅkeSandinsMinneRekryteringstävling

SBF

2015-01-11

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

14/15

Örnfjädern

SBF

2015-01-10

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

14/15

ÖrnfjädernRekryteringstävling

SBF

2015-01-10

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

14/15

Nyårsslaget

SBF

2015-01-06

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

14/15

Ostkakan

SBF

2015-01-03

BKPärlanSporthallarna i Västervik

14/15

OstkakanRekryteringstävling

SBF

2015-01-03

BKPärlanSporthallarna i Västervik

14/15

Dygnslaget

SBF

2015-01-03

GrumsBMKSporthallen Grums

14/15

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2015-01-03

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

14/15

SkogåsSingelturnering

SBF

2014-12-27

SkogåsBKSkogås Rackethall

14/15

Österlenspelen

SBF

2014-12-20

ÖsterlensBMKKorsavadshallen Simrishamn

14/15

BadmintonstadionCup

SBF

2014-12-13

IFKUmeåBadmintonstadion

14/15

SwedbankCup

SBF

2014-12-13

TranåsBMKBredstorpshallen

14/15

SwedbankCupRekryteringstävling

SBF

2014-12-13

TranåsBMKBredstorpshallen

14/15

SpångaOpen

SBF

2014-12-13

SpångaBMKSpångahallen

14/15

Ramträffen

SBF

2014-12-13

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

14/15

CarlstadOpen

SBF

2014-12-13

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

14/15

Laxaträffen

SBF

2014-12-13

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

14/15

YonexCupHalmstadSGP

SGP

2014-12-12

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

14/15

BSOSJTU13Täby

SGPU

2014-12-06

TäbyBMFTäbyRacketCenter

14/15

BSOU11Täby

SBF

2014-12-06

TäbyBMFTäbyRacketCenter

14/15

CaperioRookieTourSpånga

SBF

2014-12-06

SpångaBMKSpångahallen

14/15

BSOU19&ElitSpårvägen

SGPUSenior

2014-12-06

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

14/15

BSOSJTU17Kista

SGPU

2014-12-06

KistaBMKKista Racketcenter

14/15

BSOSJTU15Skogås

SGPU

2014-12-06

SkogåsBKSkogås Rackethall

14/15

LuciacupenRekryteringstävling

SBF

2014-12-06

UlleviBMKGamlestadshallen

14/15

Kinnekulleblixten

SBF

2014-12-06

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

14/15

AurasUngdomstävling2014nivå2

SBF

2014-12-06

BMKAuraMalmö Baminton Center

14/15

AurasUngdomstävling2014nivå1

SBF

2014-12-06

BMKAuraMalmö Baminton Center

14/15

KanonslagetRekryteringstävling

SBF

2014-12-06

UddevallaBMKRimnershallen

14/15

NyköpingDubbelMixed

SBF

2014-12-06

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

14/15

FalansmashenRekryteringstävling

SBF

2014-11-30

BKFalanFrejahallen

14/15

Alnöträffen

SBF

2014-11-30

AlnöBCVibackehallen

14/15

TomtesmashenRekryteringstävling

SBF

2014-11-29

IFKUmeåBadmintonstadion

14/15

Skoskavet

SBF

2014-11-15

BMKCarltonKumlahallen

14/15

KistaSeniorABC

SBF

2014-11-15

KistaBMKKista Racketcenter

14/15

SthlmBadmTourbyAdidasKarby

SBF

2014-11-15

KarbyIKKarbyhallen

14/15

A-smashen

SBF

2014-11-15

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

14/15

KärcherSkanskaCupTrollhättan

SBF

2014-11-15

TrollhättansBFÄlvhögsborg/Torsbohallen Trollh

14/15

Hobyfjädern

SBF

2014-11-15

HobyBMKHobyhallen

14/15

EnångersA,B,C&Ungdom

SBF

2014-11-15

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

14/15

Forzaspelen

SBF

2014-11-15

OskarströmsBMKOskarströmshallen

14/15

LugiEurofinansCup

SBF

2014-11-15

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

14/15

TräffpunktLjungby

SBF

2014-11-01

LjungbyBMKKungshögshallen

14/15

ElitU19Uppsala

SGPUSenior

2014-11-01

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

14/15

Ölandsspelen

SBF

2014-11-01

BMKFåkenFärjehallen/Sporthallen

14/15

Trandansen

SBF

2014-11-01

BMKTrananBollnäs Sporthall

14/15

Åbyslaget

SBF

2014-11-01

ÅbyBMKÅbyBadmintonhall

14/15

KnatteblixtenCKlass

SBF

2014-11-01

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

14/15

KnatteblixtenRekryteringstävling

SBF

2014-11-01

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

14/15

PågenRekryteringstävling

SBF

2014-11-01

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

14/15

SmålandTourSJTU13Sävsjö

SBF

2014-10-25

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

14/15

SmålandTourMJTU13Sävsjö

SBF

2014-10-25

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

14/15

SmålandTourSJTU15Tranås

SBF

2014-10-25

TranåsBMKBredstorpshallen

14/15

SmålandTourMJTU15Tranås

SBF

2014-10-25

TranåsBMKBredstorpshallen

14/15

SmålandTourSJTU17Forza

SBF

2014-10-25

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

14/15

SmålandTourMJTU17Forza

SBF

2014-10-25

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

14/15

Östersjöspelen

SBF

2014-10-25

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

14/15

BotkyrkaSenior

SBF

2014-10-25

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

14/15

GrundslagetRekryteringstävling

SBF

2014-10-25

PåvelundsTBKPåvelundshallen

14/15

NorrköpingsABCU

SBF

2014-10-25

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

14/15

Arosfjädern

SBF

2014-10-25

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

14/15

MAIFCupen

SBF

2014-10-25

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

14/15

08CupSpårvägenRekryteringstävling

SBF

2014-10-25

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

14/15

MAIFCupenRekryteringstävling

SBF

2014-10-25

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

14/15

KinnarpsInteriorOpen

SBF

2014-10-25

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

14/15

KinnarpsInteriorOpenRekryteringstävling

SBF

2014-10-25

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

14/15

BergsåkerUngdom

SBF

2014-10-18

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

14/15

KistaSGP2

SGP

2014-10-11

KistaBMKKista Racketcenter

14/15

Li-NingMBKOpen

SBF

2014-10-11

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

14/15

GåsfjädernSBTbyAdidas

SBF

2014-10-11

SkogåsBKSkogås Rackethall

14/15

Wättersmashen

SBF

2014-10-11

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

14/15

Picassofjädern

SBF

2014-10-11

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

14/15

Luleträffen

SBF

2014-10-11

LuleåBMKHälsansHus

14/15

LuleträffenRekryteringstävling

SBF

2014-10-11

LuleåBMKHälsansHus

14/15

Kråkfjädern

SBF

2014-10-11

TierpsBMKAspenhallen,Högbergshallen

14/15

VästsvenskaUngdomNiv3

SBF

2014-10-11

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

14/15

VästsvenskaUngdomNiv1

SBF

2014-10-11

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

14/15

Storsjöcupen

SBF

2014-10-04

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

14/15

Stålblixten

SBF

2014-10-04

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

14/15

Halmstadsträffen

SBF

2014-10-04

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

14/15

UlricafjädernCklass

SBF

2014-10-04

BMKTellusSporthallen

14/15

UlricafjädernRekryteringstävling

SBF

2014-10-04

BMKTellusSporthallen

14/15

Kaparslaget

SBF

2014-10-04

OnsalaBMKRydet,Kaparen

14/15

Spångafjädern

SBF

2014-10-04

SpångaBMKSpångahallen

14/15

SjöboCupRekryteringstävling

SBF

2014-10-04

SjöboBMKFärsingahallen Sjöbo

14/15

KistaOpenMJT

SBF

2014-09-27

KistaBMKKista Racketcenter

14/15

Umeträffen

SBF

2014-09-27

IFKUmeåBadmintonstadion

14/15

SpåretOpenSeniorEABC

SBF

2014-09-27

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

14/15

IKEACupÄlmhult

SBF

2014-09-27

ÄlmhultsBMKLinnéskolans/HaganässkolansIdrottshall

14/15

Ullevispelen

SBF

2014-09-27

UlleviBMKGamlestadshallen

14/15

Slagfjädern

SBF

2014-09-27

ÖrebroBKBackahallen Örebro

14/15

08CupBotkyrka

SBF

2014-09-21

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

14/15

GotElitSJTU17Askim

SGPU

2014-09-20

AskimBCAskim Sporthall

14/15

GotElitMJTNatU17Askim

SBF

2014-09-20

AskimBCAskim Sporthall

14/15

ElitU19SGPUGBK

SGPUSenior

2014-09-20

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

14/15

GotElitSJTU13Åby

SGPU

2014-09-20

ÅbyBMKÅbyBadmintonhall

14/15

GotElitNationellU11U13Åby

SBF

2014-09-20

ÅbyBMKÅbyBadmintonhall

14/15

GotElitSJTU15VäFrö

SGPU

2014-09-20

VäFrölundaBKSportarenan

14/15

GotElitNationellU15VäFrö

SBF

2014-09-20

VäFrölundaBKSportarenan

14/15

AdidasVikingCup

SBF

2014-09-13

SollentunaBSSollentuna Rackethall

14/15

StenSturefjädern

SBF

2014-09-13

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

14/15

SkogåsYonexABC

SBF

2014-09-06

SkogåsBKSkogås Rackethall

14/15

SkånskaUngdomsspelen

Skanska

2014-09-05

SkånesBFAurahallen Malmö

14/15

SollentunaDubbelMixedturnering

SBF

2014-08-31

SollentunaBSSollentuna Rackethall

14/15

SollentunaSingelturnering

SBF

2014-08-30

SollentunaBSSollentuna Rackethall

14/15

TäbyOpen

SBF

2014-08-16

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

14/15

TäbySGP1

SGP

2014-08-16

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

14/15

FalkenbergsSommarspel

SBF

2014-08-16

FalkenbergsBMKFalkhallen

14/15

Gotlandsspelen

SBF

2014-07-07

GotlandsBFWisby Rackethall

14/15

GothenburgOpen

SBF

2014-05-30

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

13/14

AskimSGP5

SGPU

2014-05-24

AskimBCAskim Sporthall

13/14

AskimA&B

SBF

2014-05-24

AskimBCAskim Sporthall

13/14

TäbyUngdom

SBF

2014-05-17

TäbyBMFTäbyRacketCenter

13/14

SollentunaABC

SBF

2014-05-17

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

RacketspecialistenOpenSollentuna

SBF

2014-05-10

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

MBCTourFinal

SBF

2014-05-10

MalmöMBK/AuraMalmö Badmintoncenter

13/14

SGP4Aura

SGP

2014-05-10

BMKAuraMalmö Badmintoncenter

13/14

Lidingövraket

SBF

2014-05-10

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

13/14

BEMTCup

SBF

2014-05-03

MalmöMBKMalmö Badmintoncenter

13/14

CaperioRookieTourFinal

SBF

2014-05-03

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

13/14

SpångaABC

SBF

2014-05-03

SpångaBMKSpångahallen

13/14

YonexInternationalVarberg

SGPU

2014-05-02

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

13/14

YonexInternationalVarbergNivå3

SBF

2014-05-02

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

13/14

Påskfjädern

SBF

2014-04-26

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

Frölundaspelen

SBF

2014-04-26

VäFrölundaBKSportarenan

13/14

UmeåNordiska

SBF

2014-04-26

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

Örebrocupen

SBF

2014-04-26

ÖrebroBKBackahallen Örebro

13/14

TeamSportiaChristianstadCup

SBF

2014-04-26

ChristianstadsBMKKristianstad Arena

13/14

NordeaCupRekryteringstävling

SBF

2014-04-26

TrollhättansBFTorsbohallen Trollhättan

13/14

PåskCupenRekryteringstävling

SBF

2014-04-21

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

13/14

NorrtäljeOpen

SBF

2014-04-19

NorrtäljeBMFLänna Sporthall

13/14

ElitserienFinal2V15

Serie

2014-04-08

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

08CupSpårvägenRekryteringstävling

SBF

2014-04-05

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

13/14

CBF-StartenRekryteringstävling

SBF

2014-04-05

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

13/14

SjöboCupVTRekryteringstävling

SBF

2014-04-05

SjöboBMKFärsingahallen Sjöbo

13/14

ElitserienFinal1V14

Serie

2014-04-01

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

SpåretOpenUngdDubbelMix

SBF

2014-03-30

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

13/14

TäbyABC

SBF

2014-03-29

TäbyBMFTäbyRacketCenter

13/14

Öbackasmashen

SBF

2014-03-29

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

13/14

ÖbackasmashenRekryteringstävling

SBF

2014-03-29

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

13/14

CaperioRookieTourSpårvägen

SBF

2014-03-29

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

13/14

VårblixtenNationell

SBF

2014-03-29

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

13/14

VårblixtenRekryteringstävling

SBF

2014-03-29

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

13/14

CaperioRookieTourLUGI

SBF

2014-03-29

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

13/14

EurofinansJuniorCupLUGI

SBF

2014-03-29

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

13/14

Kongahällaslaget

SBF

2014-03-29

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

13/14

KongahällaslagetRekryteringstävling

SBF

2014-03-29

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

13/14

WätterstadsCup

SBF

2014-03-29

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

13/14

VeteranSM

SM

2014-03-29

SpångaBMKSpångahallen

13/14

SMU15

SM

2014-03-28

VäxjöBMKTeleborgshallen Växjö

13/14

ElitserienSemiV13

Serie

2014-03-24

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

08CupBotkyrkaRekryteringstävling

SBF

2014-03-22

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

13/14

Polarfjädern

SBF

2014-03-22

BMKFjädernKiruna Sporthall

13/14

PolarfjädernRekryteringstävling

SBF

2014-03-22

BMKFjädernKiruna Sporthall

13/14

StenSturefjädern

SBF

2014-03-22

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

13/14

GladaHudikCup

SBF

2014-03-22

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

13/14

SkogåsSeniorABC

SBF

2014-03-22

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

MBCTour&AurasOpenUngdom

SBF

2014-03-22

BMKAuraMalmö Baminton Center

13/14

Nissanslaget

SBF

2014-03-22

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

13/14

NissanslagetRekryteringstävling

SBF

2014-03-22

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

13/14

IFKDroppen

SBF

2014-03-22

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

SmällkaramellenRekryteringstävling

SBF

2014-03-16

HobyBMKHobyhallen

13/14

VårcupenRekryteringstävling

SBF

2014-03-15

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

13/14

KistaOpen&CaperioRookieTour

SBF

2014-03-08

KistaBMKKista Racketcenter

13/14

SMU13

SM

2014-03-08

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

Gripenträffen

SBF

2014-03-08

BMKGripenQpoolen Hässleholm

13/14

BorlängeOpen

SBF

2014-03-08

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

13/14

ArcticOpen

SBF

2014-03-08

LuleåBMKHälsansHus

13/14

ArcticOpenRekryteringstävling

SBF

2014-03-08

LuleåBMKHälsansHus

13/14

JuniorträffenMariestad

SBF

2014-03-08

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

13/14

Åbydubbeln

SBF

2014-03-08

ÅbyBMKÅbyBadmintonhall

13/14

MinifjädernCKlass

SBF

2014-03-08

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

13/14

MinifjädernRekryteringstävling

SBF

2014-03-08

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

13/14

SMU17

SM

2014-03-07

VäFrölundaBKSportarenan

13/14

ElitserienV10

Serie

2014-03-04

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

Falanslaget

SBF

2014-03-01

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

13/14

FalanslagetRekryteringstävling

SBF

2014-03-01

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

13/14

Götaslaget

SBF

2014-03-01

BMKGötaSportcenter Linköping

13/14

Mörrumsträffen

SBF

2014-03-01

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

13/14

KungsRockstileOpen

SBF

2014-03-01

BMKKungsSportarenan

13/14

HoforsCupen

SBF

2014-03-01

HoforsBK70Värnahallen

13/14

Vikingaslaget

SBF

2014-02-22

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

Guldfjädern

SBF

2014-02-22

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

13/14

GuldfjädernRekryteringstävling

SBF

2014-02-22

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

13/14

ICAMaxiCupen

SBF

2014-02-22

FaluBMKLugnethallen Falun

13/14

Arosfjädern

SBF

2014-02-22

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

13/14

LillaÅbyslagetRekryteringstävling

SBF

2014-02-22

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

13/14

ElitserienV08

Serie

2014-02-18

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

Knalleträffen

SBF

2014-02-15

BoråsBadmintonBoråshallen

13/14

Badmintontrofén

SBF

2014-02-15

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

13/14

BergsåkerOpen

SBF

2014-02-15

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

13/14

EkenCup

SBF

2014-02-15

BMKEkenTennisstadion

13/14

BodaBorgCup

SBF

2014-02-15

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

13/14

BodaBorgCupRekryteringstävling

SBF

2014-02-15

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

13/14

Gåsfjädern

SBF

2014-02-08

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

Sydostsmashen

SBF

2014-02-08

CarlshamnsBFVäggahall/Tennishall Karlshamn

13/14

BediniCupRekryteringstävling

SBF

2014-02-08

ValbodalensBMKSporthallen Färgelanda

13/14

KistaVintage

SBF

2014-02-08

KistaBMKKista Racketcenter

13/14

SMU19

SM

2014-02-07

TrollhättansBFArena Älvhögsborg Trollh

13/14

ElitserienV06

Serie

2014-02-04

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

Stålfjädern

SBF

2014-02-01

SandvikenBMKJärnvallen&Söderskolan

13/14

Storslaget

SBF

2014-02-01

BMKSödermalmBadmintonstadion

13/14

Gästabudet

SBF

2014-02-01

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

13/14

UNT-cupen

SBF

2014-02-01

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

13/14

Mölnlyckefjädern

SBF

2014-02-01

RådaBMKWallenstamhallen Mölnlycke

13/14

MölnlyckefjädernRekryteringstävling

SBF

2014-02-01

RådaBMKWallenstamhallen Mölnlycke

13/14

SeniorSMBohuslän-Dal

SM

2014-01-31

Bohuslän-DalsBFAgnebergshallen i Uddevalla

13/14

ElitserienV05

Serie

2014-01-26

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

ElitU19Senior

SGPUSenior

2014-01-25

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

WJTU13,U15,U17

SGPU

2014-01-25

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

CaperioRookieTourSkälderviken

SBF

2014-01-25

SkäldervikensBMKLingvallshallen

13/14

Lergöksträffen

SBF

2014-01-25

SkäldervikensBMKLingvallshallen

13/14

CaperioRookieTourSollentunaVikinga1dag

SBF

2014-01-25

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

VäxjöOpen

SBF

2014-01-25

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

13/14

VäxjöOpenRekryteringstävling

SBF

2014-01-25

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

13/14

Piteåspelen

SBF

2014-01-25

PiteåBMKPiteå Tennishall

13/14

PiteåspelenRekryteringstävling

SBF

2014-01-25

PiteåBMKPiteå Tennishall

13/14

Jonasträffen

SBF

2014-01-25

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

13/14

ElitserienV04

Serie

2014-01-21

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

VästarFrölundasRekryteringstävling

SBF

2014-01-18

VäFrölundaBKSportarenan

13/14

08CupSkogåsRekryteringstävling

SBF

2014-01-18

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

08CupSkogåsU9U11Rekryteringstävling

SBF

2014-01-18

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

ElitserienV03

Serie

2014-01-14

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

Örnfjädern

SBF

2014-01-11

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

13/14

ÖrnfjädernRekryteringstävling

SBF

2014-01-11

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

13/14

Nyårsslaget

SBF

2014-01-06

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

13/14

Dygnslaget

SBF

2014-01-04

GrumsBMKSporthallen Grums

13/14

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2014-01-04

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

13/14

OstkakanRekryteringstävling

SBF

2014-01-04

BKPärlanSporthallarna i Västervik

13/14

Ostkakan

SBF

2014-01-04

BKPärlanSporthallarna i Västervik

13/14

SkogåsSingelturnering

SBF

2013-12-28

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

Österlenspelen

SBF

2013-12-21

ÖsterlensBMKKorsavadshallen Simrishamn

13/14

ElitserienV51

Serie

2013-12-16

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

BadmintonstadionCup

SBF

2013-12-14

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

CarlstadOpen

SBF

2013-12-14

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

13/14

Laxaträffen

SBF

2013-12-14

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

13/14

SpångaOpen

SBF

2013-12-14

SpångaBMKSpånga Badminton & Bollcenter

13/14

CaperioRookieTourSpånga

SBF

2013-12-14

SpångaBMKSpånga Badminton & Bollcenter

13/14

SwedbankCup

SBF

2013-12-14

TranåsBMKBredstorpshallen

13/14

SwedbankCupRekryteringstävling

SBF

2013-12-14

TranåsBMKBredstorpshallen

13/14

YonexCupHalmstadSGP

SGP

2013-12-13

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

13/14

ElitserienV50

Serie

2013-12-09

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

08CupKarby

SBF

2013-12-08

KarbyIKKarbyhallen

13/14

BSOU19&ElitSpårvägen

SGPUSenior

2013-12-07

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

13/14

BSOWJTU17Kista

SGPU

2013-12-07

KistaBMKKista Racketcenter

13/14

BSOWJTU15Skogås

SGPU

2013-12-07

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

BSOWJTU13Täby

SGPU

2013-12-07

TäbyBMFTäbyRacketCenter

13/14

TäbyInternationellaU11

SBF

2013-12-07

TäbyBMFTäbyRacketCenter

13/14

Kinnekulleblixten

SBF

2013-12-07

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

13/14

AurasUngdomstävling2013nivå1

SBF

2013-12-07

BMKAuraMalmö Baminton Center

13/14

AurasUngdomstävling2013nivå2

SBF

2013-12-07

BMKAuraMalmö Baminton Center

13/14

OrionCup

SBF

2013-12-07

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

13/14

OrionCupRekryteringstävling

SBF

2013-12-07

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

13/14

KanonslagetRekryteringstävling

SBF

2013-12-07

UddevallaBMKRimnershallen

13/14

IntersportCup2013

SBF

2013-12-07

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

FalansmashenRekryteringstävling

SBF

2013-12-01

BKFalanFrejahallen

13/14

TomtesmashenRekryteringstävling

SBF

2013-11-30

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

Alnöträffen

SBF

2013-11-30

AlnöBCVibackehallen

13/14

ElitserienV48

Serie

2013-11-25

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

DM,Dalarna

SBF

2013-11-23

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

13/14

DM,Skåne

SBF

2013-11-23

SkånesBFMalmö Badmintoncenter

13/14

DM,Västerbotten

SBF

2013-11-23

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

DM,Blekinge

SBF

2013-11-23

BlekingeBFTelenorArenaKarlskrona

13/14

DM,Småland

SBF

2013-11-23

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

13/14

DM,Västergötland

SBF

2013-11-23

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

13/14

DM,Norrbotten

SBF

2013-11-23

LuleåBMKHälsansHus

13/14

DM,Halland

SBF

2013-11-23

OskarströmsBMKOskarströmshallen

13/14

DM,Hälsingland

SBF

2013-11-23

HälsinglandsBFBollnäs Sporthall

13/14

DM,Värmland

SBF

2013-11-23

ChristinehamnsBMSSödermalmshallen

13/14

DM,Mellansvenska

SBF

2013-11-23

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

13/14

DM,Gästrikland

SBF

2013-11-23

HoforsBK70Värnahallen

13/14

DM,Stockholm

SBF

2013-11-23

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

DM,Uppland

SBF

2013-11-23

UpplandsBMFFyrisfjädern Uppsala

13/14

DM,Göteborg

SBF

2013-11-23

AskimBCAskim Sporthall

13/14

ElitserienV47

Serie

2013-11-18

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

KistaSeniorABC

SBF

2013-11-16

KistaBMKKista Racketcenter

13/14

Skoskavet

SBF

2013-11-16

BMKCarltonKumlahallen

13/14

NisseCupenRekryteringstävling

SBF

2013-11-16

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

13/14

A-smashen

SBF

2013-11-16

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

13/14

A-smashenRekryteringstävling

SBF

2013-11-16

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

13/14

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2013-11-16

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

13/14

CaperioRookieTourSkogås

SBF

2013-11-16

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

LugiEurofinansCup

SBF

2013-11-16

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

13/14

Forzaspelen

SBF

2013-11-16

OskarströmsBMKOskarströmshallen

13/14

SkanskaCup

SBF

2013-11-16

TrollhättansBFÄlvhögsborg/Tingvallahallen Trollh

13/14

ElitserienV46

Serie

2013-11-11

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

ElitserienV45

Serie

2013-11-05

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

PågenRekryteringstävling

SBF

2013-11-02

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

13/14

VästsvenskaUngdomNiv3

SBF

2013-11-02

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

13/14

VästsvenskaUngdomNiv1

SBF

2013-11-02

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

13/14

KnatteblixtenCKlass

SBF

2013-11-02

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

13/14

KnatteblixtenRekryteringstävling

SBF

2013-11-02

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

13/14

MunktellOpen

SBF

2013-11-02

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

13/14

Ölandsspelen

SBF

2013-11-02

BMKFåkenFärjehallen

13/14

SollentunaOpen

SBF

2013-11-02

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

Hobyfjädern

SBF

2013-11-02

HobyBMKHobyhallen

13/14

08CupSundbybergRekryteringstävling

SBF

2013-11-02

SundbybergsBMKSundbyberg Rackethall

13/14

ElitserienV44

Serie

2013-10-29

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

KinnarpsInteriorOpen

SBF

2013-10-26

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

13/14

KinnarpsInteriorOpenRekryteringstävling

SBF

2013-10-26

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

13/14

CaperioRookieTourTäby

SBF

2013-10-26

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

13/14

MAIFCupen

SBF

2013-10-26

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

13/14

MAIFCupenRekryteringstävling

SBF

2013-10-26

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

13/14

WJTU17Jönköping

SGPU

2013-10-26

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

13/14

SmålandTourU17NationellJönköping

SBF

2013-10-26

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

13/14

WJTU15Tranås

SGPU

2013-10-26

TranåsBMKBredstorpshallen

13/14

SmålandTourU15NationellTranås

SBF

2013-10-26

TranåsBMKBredstorpshallen

13/14

WJTU13Sävsjö

SGPU

2013-10-26

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

13/14

SmålandTourU13NationellSävsjö

SBF

2013-10-26

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

13/14

ElitU19SGPUBorlänge

SGPUSenior

2013-10-26

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

13/14

ElitserienV43

Serie

2013-10-21

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

SkogåsYonexABC

SBF

2013-10-19

SkogåsBKSkogås Rackethall

13/14

Åbyslaget

SBF

2013-10-19

ÅbyBMKÅbyBadmintonhall

13/14

Wättersmashen

SBF

2013-10-19

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

13/14

NorrköpingsABCU

SBF

2013-10-19

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

13/14

BergsåkerUngdom

SBF

2013-10-19

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

13/14

BergsåkerNybörjare

SBF

2013-10-19

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

13/14

Luleträffen

SBF

2013-10-19

LuleåBMKHälsansHus

13/14

LuleträffenRekryteringstävling

SBF

2013-10-19

LuleåBMKHälsansHus

13/14

Picassofjädern

SBF

2013-10-19

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

13/14

ElitserienV42

Serie

2013-10-14

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

ElitserienV41

Serie

2013-10-07

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

08CupTäbyRekryteringstävling

SBF

2013-10-06

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

13/14

UlricafjädernRekryteringstävling

SBF

2013-10-05

BMKTellusSporthallen

13/14

Storsjöcupen

SBF

2013-10-05

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

13/14

Spångafjädern

SBF

2013-10-05

SpångaBMKSpångahallen

13/14

KistaSGP2

SGP

2013-10-05

KistaBMKKista Racketcenter

13/14

Kaparslaget

SBF

2013-10-05

OnsalaBMKRydet,Kaparen

13/14

Ramträffen

SBF

2013-10-05

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

13/14

SjöboCupRekryteringstävling

SBF

2013-10-05

SjöboBMKFärsingahallen Sjöbo

13/14

Ronnebysmashen

SBF

2013-10-05

BKRonnebysmashenRonneby Sporthall

13/14

Upptaktsträffen

SBF

2013-10-05

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

13/14

Stålblixten

SBF

2013-10-05

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

13/14

ElitserienV40

Serie

2013-10-01

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

Li-NingMBKOpen

SBF

2013-09-28

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

13/14

CaperioRookieTourMalmö

SBF

2013-09-28

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

13/14

Umeträffen

SBF

2013-09-28

IFKUmeåBadmintonstadion

13/14

SpåretOpen

SBF

2013-09-28

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

13/14

IKEACupÄlmhult

SBF

2013-09-28

ÄlmhultsBMKLinnéskolans/HaganässkolansIdrottshall

13/14

ElitserienV39

Serie

2013-09-24

ElitklubbarnaHela Sverige

13/14

CaperioRookieTourKarby

SBF

2013-09-22

KarbyIKKarbyhallen

13/14

GotElitWJTU13Åby

SGPU

2013-09-21

ÅbyBMKÅbyBadmintonhall

13/14

GotElitNationellU11U13Åby

SBF

2013-09-21

ÅbyBMKÅbyBadmintonhall

13/14

ElitU19SGPUGBK

SGPUSenior

2013-09-21

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

13/14

GotElitWJTU17Frölunda

SGPU

2013-09-21

VäFrölundaBKSportarenan

13/14

GotElitNationellaU17Frölunda

SBF

2013-09-21

VäFrölundaBKSportarenan

13/14

Slagfjädern

SBF

2013-09-21

ÖrebroBKBackahallen Örebro

13/14

TräffpunktLjungby

SBF

2013-09-21

LjungbyBMKKungshögshallen/Truckhallen

13/14

GotElitWJTU15Askim

SGPU

2013-09-21

AskimBCAskim Sporthall

13/14

GotElitNationellU15Askim

SBF

2013-09-21

AskimBCAskim Sporthall

13/14

VikingCup

SBF

2013-09-14

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

SkånskaUngdomsspelen

Skanska

2013-09-06

SkånesBFAurahallen Malmö

13/14

SollentunaDubbelMixedturnering

SBF

2013-09-01

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

SollentunaSingelturnering

SBF

2013-08-31

SollentunaBSSollentuna Rackethall

13/14

TäbySGP1

SGP

2013-08-24

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

13/14

TäbyOpen

SBF

2013-08-24

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

13/14

Gotlandsspelen

SBF

2013-07-08

GotlandsBFWisby Rackethall

12/13

Mixed-SM

Serie

2013-07-06

Mixed-klubbarHela Sverige

12/13

Lag-SMU17

SBF

2013-05-25

AskimBCAskim Sporthall

12/13

Lag-SMU13

SBF

2013-05-25

AskimBCAskim Sporthall

12/13

KistaOpenUngdom

SBF

2013-05-18

KistaBMKKista Racketcenter

12/13

SollentunaABC

SBF

2013-05-18

SollentunaBSSollentuna Rackethall

12/13

AurasSGP

SGP

2013-05-11

BMKAuraAurahallen Malmö

12/13

AurasABC

SBF

2013-05-11

BMKAuraAurahallen Malmö

12/13

TäbyABC

SBF

2013-05-11

TäbyBMFTäbyRacketCenter

12/13

GothenburgOpen

SBF

2013-05-11

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

12/13

KvalElitserienV18

Serie

2013-05-04

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

12/13

BEMTUngdomstävling

SBF

2013-05-04

MalmöMBKMalmö Badmintoncenter

12/13

Lidingövraket

SBF

2013-05-04

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

12/13

YonexInternationalVarberg

SGPU

2013-05-03

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

12/13

UmeåNordiska

SBF

2013-04-27

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

UmeåNordiskaRekryteringstävling

SBF

2013-04-27

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

Frölundaspelen

SBF

2013-04-27

VäFrölundaBKSportarenan

12/13

TeamSportiaChristianstadCup

SBF

2013-04-27

ChristianstadsBMKKristianstad Arena

12/13

NordeaCupRekryteringstävling

SBF

2013-04-27

TrollhättansBFTingvallahallen Trollhättan

12/13

Örebrocupen

SBF

2013-04-27

ÖrebroBKBackahallen Örebro

12/13

08CupSpårvägenRekryteringstävling

SBF

2013-04-27

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

12/13

SMU22

SM

2013-04-20

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

Påskfjädern

SBF

2013-04-20

SkogåsBKSkogås Rackethall

12/13

SpångaABC

SBF

2013-04-20

SpångaBMKSpångahallen

12/13

Vårblixten

SBF

2013-04-20

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

12/13

VårblixtenRekryteringstävling

SBF

2013-04-20

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

12/13

BMKAurasUngdomstävling2013

SBF

2013-04-20

BMKAuraMalmö Baminton Center

12/13

BMKAurasRekryteringstävling2013

SBF

2013-04-20

BMKAuraMalmö Baminton Center

12/13

Kongahällaslaget

SBF

2013-04-20

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

12/13

KongahällaslagetRekryteringstävling

SBF

2013-04-20

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

12/13

RacketProCenterCup

SBF

2013-04-20

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

12/13

Div 2 NorrAV16

Serie

2013-04-14

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

CBF-StartenRekryteringstävling

SBF

2013-04-13

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

12/13

Div 1 SydV15

Serie

2013-04-13

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 NorraCV15

Serie

2013-04-13

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 NorrBV15

Serie

2013-04-13

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 NorraBV15

Serie

2013-04-13

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 NorrAV15

Serie

2013-04-13

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 MellanAV15

Serie

2013-04-13

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 MellanAV15

Serie

2013-04-13

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd BV15

Serie

2013-04-13

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra AV15

Serie

2013-04-13

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 GöteborgV15

Serie

2013-04-13

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 MellanV15

Serie

2013-04-13

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 StockholmV15

Serie

2013-04-13

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan BV15

Serie

2013-04-13

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Syd BV15

Serie

2013-04-13

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 NorrV15

Serie

2013-04-13

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Syd CV15

Serie

2013-04-13

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd AV15

Serie

2013-04-13

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Syd AV15

Serie

2013-04-13

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 MellanV15

Serie

2013-04-13

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

ElitserienFinalV15

Serie

2013-04-09

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

12/13

ElitserienFinalV14

Serie

2013-04-02

KistaBMKKista Racketcenter

12/13

PåskCupenRekryteringstävling

SBF

2013-04-01

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

12/13

KistaVintage

SBF

2013-03-23

KistaBMKKista Racketcenter

12/13

Åbydubbeln

SBF

2013-03-23

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

12/13

SpåretOpenUngdomRookieTour

SBF

2013-03-23

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

12/13

GladaHudikCup

SBF

2013-03-23

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

12/13

Nissanslaget

SBF

2013-03-23

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

12/13

NissanslagetRekryteringstävling

SBF

2013-03-23

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

12/13

Vårträffen

SBF

2013-03-23

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

SjöboCupRekryteringstävling

SBF

2013-03-23

SjöboBMKFärsingahallen Sjöbo

12/13

SMU15

SM

2013-03-22

AskimBCAskim Sporthall

12/13

ElitserienSemiV12

Serie

2013-03-19

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

ElitserienSemiV13

Serie

2013-03-19

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

FalansmashenRekryteringstävling

SBF

2013-03-17

BKFalanFrejahallen

12/13

Polarfjädern

SBF

2013-03-16

BMKFjädernKiruna Sporthall

12/13

PolarfjädernRekryteringstävling

SBF

2013-03-16

BMKFjädernKiruna Sporthall

12/13

IFKDroppenRekryteringstävling

SBF

2013-03-16

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

Div 1 MellanV11

Serie

2013-03-16

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 NorrV11

Serie

2013-03-16

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 SydV11

Serie

2013-03-16

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan AV11

Serie

2013-03-16

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr BV11

Serie

2013-03-16

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3NorraCV11

Serie

2013-03-16

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

SkogåsSenior

SBF

2013-03-09

SkogåsBKSkogås Rackethall

12/13

BorlängeOpen

SBF

2013-03-09

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

12/13

SpångaUngdom

SBF

2013-03-09

SpångaBMKSpångahallen

12/13

Gripenträffen

SBF

2013-03-09

BMKGripenQpoolen Hässleholm

12/13

ArticOpen

SBF

2013-03-09

LuleåBMKHälsansHus

12/13

ArticOpenRekryteringstävling

SBF

2013-03-09

LuleåBMKHälsansHus

12/13

MinifjädernCKlass

SBF

2013-03-09

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

12/13

MinifjädernRekryteringstävling

SBF

2013-03-09

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

12/13

SMU17

SM

2013-03-08

TrollhättansBFArena Älvhögsborg Trollh

12/13

SMU13

SM

2013-03-08

KistaBMKKista Racketcenter

12/13

KungsRockstileOpen

SBF

2013-03-02

BMKKungsSportarenan

12/13

EurofinansJuniorCup

SBF

2013-03-02

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

12/13

EurofinansJuniorCupRekryteringstävling

SBF

2013-03-02

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

12/13

Götaslaget

SBF

2013-03-02

BMKGötaSportcenter Linköping

12/13

HoforsCupen

SBF

2013-03-02

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

12/13

WätterstadsCup

SBF

2013-03-02

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

12/13

JuniorträffenMariestad

SBF

2013-03-02

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

12/13

LillaÅbyslagetRekryteringstävling

SBF

2013-02-23

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

12/13

BodaBorgCup

SBF

2013-02-23

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

12/13

BodaBorgCupRekryteringstävling

SBF

2013-02-23

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

12/13

BergsåkerSGP4

SGP

2013-02-23

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

12/13

BergsåkerOpen

SBF

2013-02-23

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

12/13

Vikingaslaget

SBF

2013-02-23

SollentunaBSSollentuna Rackethall

12/13

Mörrumsträffen

SBF

2013-02-23

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

12/13

Knalleträffen

SBF

2013-02-23

BoråsBadmintonBoråshallen

12/13

Guldfjädern

SBF

2013-02-16

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

12/13

GuldfjädernRekryteringstävling

SBF

2013-02-16

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

12/13

EkenCup

SBF

2013-02-16

BMKEkenTennisstadion

12/13

Mellerudsclearen

SBF

2013-02-16

BMKStingetRådahallen Mellerud

12/13

BediniCupRekryteringstävling

SBF

2013-02-09

ValbodalensBMKSporthallen Färgelanda

12/13

VäxjöOpen

SBF

2013-02-09

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

12/13

VäxjöOpenRekryteringstävling

SBF

2013-02-09

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

12/13

Arosfjädern

SBF

2013-02-09

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

12/13

VinterslagetiKista

SBF

2013-02-09

KistaBMKKista Racketcenter

12/13

Badmintontrofén

SBF

2013-02-09

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

12/13

VeteranSM

SBF

2013-02-09

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

12/13

Öbackasmashen

SBF

2013-02-09

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

12/13

ÖbackasmashenRekryteringstävling

SBF

2013-02-09

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

12/13

Sydostsmashen

SBF

2013-02-09

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

12/13

SMU19

SM

2013-02-08

TäbyBMFTäbyRacketCenter

12/13

ElitserienV06

Serie

2013-02-05

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

Värnamoträffen

SBF

2013-02-02

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

12/13

Stålfjädern

SBF

2013-02-02

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

12/13

Gästabudet

SBF

2013-02-02

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

12/13

StenSturefjädern

SBF

2013-02-02

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

12/13

NorrtäljeOpen

SBF

2013-02-02

NorrtäljeBMFLänna Sporthall

12/13

Storslaget

SBF

2013-02-02

BMKSödermalmBadmintonstadion

12/13

Mölnlyckefjädern

SBF

2013-02-02

RådaBMKWallenstamhallen Mölnlycke

12/13

MölnlyckefjädernRekryteringstävling

SBF

2013-02-02

RådaBMKWallenstamhallen Mölnlycke

12/13

SeniorSMBohuslän-Dal

SM

2013-02-01

Bohuslän-DalsBFAgnebergshallen i Uddevalla

12/13

WJTU19&ElitSenior

SGPUSenior

2013-01-26

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

12/13

WJTU17U13Bergsåker

SGPU

2013-01-26

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

12/13

Piteåspelen

SBF

2013-01-26

PiteåBMKPiteå Tennishall

12/13

PiteåspelenRekryteringstävling

SBF

2013-01-26

PiteåBMKPiteå Tennishall

12/13

Jonasträffen

SBF

2013-01-26

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

12/13

AgdaCup

SBF

2013-01-26

SkäldervikensBMKLingvallshallen

12/13

WJTU15Vårvinden

SGPU

2013-01-26

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

12/13

RamträffenRookieTour

SBF

2013-01-26

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

12/13

ElitserienV04

Serie

2013-01-22

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

ElitserienV03

Serie

2013-01-15

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

Div 2 Norr AV2

Serie

2013-01-13

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Örnfjädern

SBF

2013-01-12

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

12/13

ÖrnfjädernRekryteringstävling

SBF

2013-01-12

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

12/13

Div 1 MellanV2

Serie

2013-01-12

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 NorrV2

Serie

2013-01-12

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 SydV2

Serie

2013-01-12

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan AV2

Serie

2013-01-12

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan BV2

Serie

2013-01-12

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr AV2

Serie

2013-01-12

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr BV2

Serie

2013-01-12

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd BV2

Serie

2013-01-12

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Mellan AV2

Serie

2013-01-12

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra AV2

Serie

2013-01-12

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra BV2

Serie

2013-01-12

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div3NorraCV2

Serie

2013-01-12

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydBV2

Serie

2013-01-12

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydCV2

Serie

2013-01-12

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 GöteborgV2

Serie

2013-01-12

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 MellanV2

Serie

2013-01-12

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 StockholmV2

Serie

2013-01-12

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

ElitserienV02

Serie

2013-01-08

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

Kometslaget

SBF

2013-01-05

BMKKometKomethallen Järfälla

12/13

Dygnslaget

SBF

2013-01-05

GrumsBMKSporthallen Grums

12/13

Ostkakan

SBF

2013-01-05

BKPärlanSporthallarna i Västervik

12/13

OstkakanRekryteringstävling

SBF

2013-01-05

BKPärlanSporthallarna i Västervik

12/13

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2013-01-05

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

12/13

ÅkeSandinsMinneRekryteringstävling

SBF

2013-01-05

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

12/13

KanonslagetRekryteringstävling

SBF

2013-01-05

UddevallaBMKRimnershallen

12/13

SkogåsSingelturnering

SBF

2012-12-29

SkogåsBKSkogås Rackethall

12/13

BadmintonstadionCup

SBF

2012-12-15

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

NordsjöIdé&Design

SBF

2012-12-15

TranåsBMKBredstorpshallen

12/13

Österlenspelen

SBF

2012-12-15

ÖsterlensBMKKorsavadshallen Simrishamn

12/13

LaxaträffenA&B&C

SBF

2012-12-15

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

12/13

CarlstadOpen

SBF

2012-12-15

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

12/13

YonexCupHalmstadSGP

SGP

2012-12-14

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

12/13

ElitserienV50

Serie

2012-12-11

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

BSOU19&ElitSkogås

SGPUSenior

2012-12-08

SkogåsBKSkogås Rackethall

12/13

WJTU17Spårvägen

SGPU

2012-12-08

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

12/13

WJTU15Kista

SGPU

2012-12-08

KistaBMKKista Racketcenter

12/13

TäbyInternationellaU11&U9

SBF

2012-12-08

TäbyBMFTäbyRacketCenter

12/13

WJTU13Täby

SGPU

2012-12-08

TäbyBMFTäbyRacketCenter

12/13

KarbyUngdomRookieTour

SBF

2012-12-08

KarbyIKKarbyhallen

12/13

Kinnekulleblixten

SBF

2012-12-08

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

12/13

IntersportCup

SBF

2012-12-08

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

08CupSödermalmRekryteringstävling

SBF

2012-12-08

BMKSödermalmBadmintonstadion

12/13

ElitserienV49

Serie

2012-12-03

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

BMKAurasUngdomstävling

SBF

2012-12-01

BMKAuraMalmö Baminton Center

12/13

BMKAurasRekryteringstävling

SBF

2012-12-01

BMKAuraMalmö Baminton Center

12/13

TomtesmashenRekryteringstävling

SBF

2012-12-01

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

Alnöträffen

SBF

2012-12-01

AlnöBCVibackehallen

12/13

SpångaOpen

SBF

2012-12-01

SpångaBMKSpångahallen

12/13

VästsvenskaUngdom

SBF

2012-12-01

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

12/13

VästsvenskaUngdomRekryteringstävling

SBF

2012-12-01

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

12/13

Trandansen

SBF

2012-12-01

BMKTrananBollnäs Sporthall

12/13

IKEACupÄlmhult

SBF

2012-12-01

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

12/13

OrionCup

SBF

2012-12-01

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

12/13

OrionCupRekryteringstävling

SBF

2012-12-01

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

12/13

ElitserienV48

Serie

2012-11-26

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

DM,Västerbotten

SBF

2012-11-24

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

DM,Skåne

SBF

2012-11-24

SkånesBFAurahallen Malmö

12/13

DM,Göteborg

SBF

2012-11-24

AskimBCAskim Sporthall

12/13

DM,Västergötland

SBF

2012-11-24

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

12/13

DM,Dalarna

SBF

2012-11-24

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

12/13

DM,Mellansvenska

SBF

2012-11-24

BMKGöta/LjungsbroLinköpings Sportcenter

12/13

DM,Småland

SBF

2012-11-24

VäxjöBMKStrandbjörksh/FortKnoxArena

12/13

DM,Gästrikland

SBF

2012-11-24

SandvikenBMKSöderskolan

12/13

DM,Hälsingland

SBF

2012-11-24

LjusdalsBMKGiganten Sporthall

12/13

DM,Halland

SBF

2012-11-24

HallandsBF/BKVästanFalkhallen

12/13

DM,BohuslänDal

SBF

2012-11-24

ValbodalensBMKSporthallen Färgelanda

12/13

DM,Uppland

SBF

2012-11-24

UpplandsBMFFyrisfjädern Uppsala

12/13

DM,Stockholm

SBF

2012-11-24

SollentunaBSSollentuna Rackethall

12/13

DM,JämtlandHärjdalen

SBF

2012-11-24

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

12/13

DM,Norrbotten

SBF

2012-11-24

SenexBMKSSAB-hallen Luleå

12/13

DM,Värmland

SBF

2012-11-24

GrumsBMKSporthallen Grums

12/13

ElitserienV47

Serie

2012-11-19

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

Skoskavet

SBF

2012-11-17

BMKCarltonKumlahallen

12/13

A-smashen

SBF

2012-11-17

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

12/13

A-smashenRekryteringstävling

SBF

2012-11-17

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

12/13

Gåsfjädern

SBF

2012-11-17

SkogåsBKSkogås Rackethall

12/13

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2012-11-17

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

12/13

LugiEurofinansCup

SBF

2012-11-17

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

12/13

SkanskaCup

SBF

2012-11-17

TrollhättansBFÄlvhögsborgTorsbohallen Trollh

12/13

KistaSenior

SBF

2012-11-16

KistaBMKKista Racketcenter

12/13

ElitserienV46

Serie

2012-11-13

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

Hobyfjädern

SBF

2012-11-11

HobyBMKHobyhallen

12/13

Div 1 SydV45

Serie

2012-11-11

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr AV45

Serie

2012-11-11

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

AskimYonexRekryteringstävling

SBF

2012-11-10

AskimBCAskim Sporthall

12/13

KnatteblixtenCKlass

SBF

2012-11-10

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

12/13

KnatteblixtenRekryteringstävling

SBF

2012-11-10

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

12/13

Div 1 MellanV45

Serie

2012-11-10

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 NorrV45

Serie

2012-11-10

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 SydV45

Serie

2012-11-10

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan AV45

Serie

2012-11-10

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan BV45

Serie

2012-11-10

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr AV45

Serie

2012-11-10

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr BV45

Serie

2012-11-10

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd AV45

Serie

2012-11-10

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd BV45

Serie

2012-11-10

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Mellan AV45

Serie

2012-11-10

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra AV45

Serie

2012-11-10

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra BV45

Serie

2012-11-10

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div3NorraCV45

Serie

2012-11-10

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydAV45

Serie

2012-11-10

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydBV45

Serie

2012-11-10

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydCV45

Serie

2012-11-10

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 GöteborgV45

Serie

2012-11-10

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 StockholmV45

Serie

2012-11-10

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

ElitserienV45

Serie

2012-11-05

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

NisseCupenRekryteringstävling

SBF

2012-11-04

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

12/13

SollentunaOpen

SBF

2012-11-03

SollentunaBSSollentuna Rackethall

12/13

Ölandsspelen

SBF

2012-11-03

BMKFåkenFärjehallen

12/13

ÖlandsspelenRekryteringstävling

SBF

2012-11-03

BMKFåkenFärjehallen

12/13

08CupKistaRekryteringstävling

SBF

2012-11-03

KistaBMKKista Racketcenter

12/13

MunktellOpen

SBF

2012-11-03

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

12/13

ElitserienV44

Serie

2012-10-29

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

ElitU19SeniorUmeå

SGPUSenior

2012-10-27

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

WJTU17Jönköping

SGPU

2012-10-27

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

12/13

WJTU15Tranås

SGPU

2012-10-27

TranåsBMKBredstorpshallen

12/13

WJTU13Sävsjö

SGPU

2012-10-27

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

12/13

TäbyUngdomRookieTour

SBF

2012-10-27

TäbyBMFTäbyRacketCenter

12/13

Falanslaget

SBF

2012-10-27

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

12/13

FalanslagetRekryteringstävling

SBF

2012-10-27

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

12/13

Luleträffen

SBF

2012-10-27

LuleåBMKHälsansHus

12/13

LuleträffenRekryteringstävling

SBF

2012-10-27

LuleåBMKHälsansHus

12/13

Olympiaspelen

SBF

2012-10-27

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

12/13

OlympiaspelenRekryteringstävling

SBF

2012-10-27

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

12/13

ElitserienV43

Serie

2012-10-22

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

BorlängeSGP

SGP

2012-10-20

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

12/13

Kaparslaget

SBF

2012-10-20

OnsalaBMKRydet,Kaparen

12/13

Stålblixten

SBF

2012-10-20

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

12/13

Lidingöskeppet

SBF

2012-10-20

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

12/13

Ronnebysmashen

SBF

2012-10-20

BKRonnebysmashenRonneby Sporthall

12/13

MAIFCupen

SBF

2012-10-20

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

12/13

PågenRekryteringstävling

SBF

2012-10-20

MalmöMBKRönnens Sporthall

12/13

ElitserienV42

Serie

2012-10-15

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

SkogåsYonexABC

SBF

2012-10-13

SkogåsBKSkogås Rackethall

12/13

Wättersmashen

SBF

2012-10-13

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

12/13

Storsjöcupen

SBF

2012-10-13

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

12/13

Picassofjädern

SBF

2012-10-13

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

12/13

Åbyslaget

SBF

2012-10-13

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

12/13

NorrköpingsABCU

SBF

2012-10-13

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

12/13

Upptaktsträffen

SBF

2012-10-13

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

12/13

GrundslagetRekryteringstävling

SBF

2012-10-13

PåvelundsTBKPåvelundshallen

12/13

Kråkfjädern

SBF

2012-10-13

TierpsBMKAspenhallen,Högbergshallen

12/13

ElitserienV41

Serie

2012-10-08

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

UlricafjädernRekryteringstävling

SBF

2012-10-07

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

12/13

UlricafjädernCklassTrim

SBF

2012-10-07

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

12/13

Div 2 Norr AV40

Serie

2012-10-07

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 MellanV40

Serie

2012-10-06

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 NorrV40

Serie

2012-10-06

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 SydV40

Serie

2012-10-06

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan AV40

Serie

2012-10-06

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan BV40

Serie

2012-10-06

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr AV40

Serie

2012-10-06

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr BV40

Serie

2012-10-06

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd AV40

Serie

2012-10-06

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd BV40

Serie

2012-10-06

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Mellan AV40

Serie

2012-10-06

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra AV40

Serie

2012-10-06

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra BV40

Serie

2012-10-06

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra CV40

Serie

2012-10-06

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydAV40

Serie

2012-10-06

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydBV40

Serie

2012-10-06

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydCV40

Serie

2012-10-06

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 GöteborgV40

Serie

2012-10-06

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 MellanV40

Serie

2012-10-06

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 StockholmV40

Serie

2012-10-06

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

ElitserienV40

Serie

2012-10-02

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

SwedbankCup

SBF

2012-09-29

TranåsBMKBredstorpshallen

12/13

SpåretOpen

SBF

2012-09-29

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

12/13

Slagfjädern

SBF

2012-09-29

ÖrebroBKBackahallen Örebro

12/13

Li-NingMBKOpen

SBF

2012-09-29

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

12/13

Umeträffen

SBF

2012-09-29

IFKUmeåBadmintonstadion

12/13

Forzaspelen

SBF

2012-09-29

OskarströmsBMKOskarströmshallen

12/13

ElitserienV39

Serie

2012-09-25

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

VikingCup

SBF

2012-09-22

SollentunaBSSollentuna Rackethall

12/13

Challenger3Åby

SBF

2012-09-22

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

12/13

GotElitU11U13Askim

SGPU

2012-09-22

AskimBCAskim Sporthall

12/13

TräffpunktLjungbyChallenger3

SBF

2012-09-22

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

12/13

WJTU17U15SGPUVFröl

SGPU

2012-09-22

VäFrölundaBKSportarenan

12/13

Challenger3Borlänge

SBF

2012-09-22

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

12/13

GotElitU19SGPUGBK

SGPUSenior

2012-09-22

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

12/13

ElitserienV38

Serie

2012-09-18

ElitklubbarnaHela Sverige

12/13

VeddestaCupen

SBF

2012-09-08

BMKKometKomethallen Järfälla

12/13

GislavedsEndagars

SBF

2012-09-08

GislavedBMKGislehallen

12/13

InternationellaSkånskaSGPU

Skanska

2012-09-07

SkånesBFAurahallen Malmö

12/13

Div 1 MellanV35

Serie

2012-09-01

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 NorrV35

Serie

2012-09-01

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 1 SydV35

Serie

2012-09-01

Div 1-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Mellan BV35

Serie

2012-09-01

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Norr BV35

Serie

2012-09-01

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd AV35

Serie

2012-09-01

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 2 Syd BV35

Serie

2012-09-01

Div 2-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Mellan AV35

Serie

2012-09-01

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra AV35

Serie

2012-09-01

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 Norra BV35

Serie

2012-09-01

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div3NorraCV35

Serie

2012-09-01

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydAV35

Serie

2012-09-01

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 3 SydBV35

Serie

2012-09-01

Div 3-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 GöteborgV35

Serie

2012-09-01

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 MellanV35

Serie

2012-09-01

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Div 4 StockholmV35

Serie

2012-09-01

Div 4-klubbarHela Sverige

12/13

Challenger2Askim

SBF

2012-08-25

AskimBCAskim Sporthall

12/13

Challenger2Uppsala

SBF

2012-08-25

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

12/13

Li-NingChallenger2Malmö

SBF

2012-08-25

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

12/13

TäbyOpen

SGP

2012-08-25

TäbyBMFTäbyRacketCenter

12/13

Challenger2Luleå

SBF

2012-08-25

LuleåBMKHälsansHus

12/13

SollentunaSingelturnering

SBF

2012-08-18

SollentunaBSSollentuna Rackethall

12/13

Gotlandsspelen

SBF

2012-07-09

GotlandsBFWisby Rackethall

11/12

Challenger1Umeå

SBF

2012-06-02

IFKUmeåBadmintonstadion

11/12

KärcherChallengeCupTrollhättan

SBF

2012-06-02

TrollhättansBFÄlvhögsborgTorsbohallenTrollh

11/12

Challenger1Spårvägen

SBF

2012-06-02

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

11/12

Challenger1Halmstad

SBF

2012-06-02

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

11/12

VårslagetiKista

SBF

2012-05-26

KistaBMKKista Racketcenter

11/12

GothenburgOpen

SBF

2012-05-18

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

11/12

KometsDubbel&Mixed

SBF

2012-05-12

BMKKometKomethallen Järfälla

11/12

BEMTCupMalmö

SBF

2012-05-05

MalmöMBKRönnens Sporthall

11/12

YonexInternationalVarberg

SGPU

2012-05-04

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

11/12

Lidingövraket

SBF

2012-04-28

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

11/12

Örebrocupen

SBF

2012-04-28

ÖrebroBKBackahallen Örebro

11/12

Frölundaspelen

SBF

2012-04-28

VäFrölundaBKSportarenan

11/12

KristianstadArenaCup

SBF

2012-04-28

ChristianstadsBMKKristianstad Arena

11/12

UmeåNordiska

SBF

2012-04-21

IFKUmeåBadmintonstadion

11/12

UmeåNordiskaRekryteringstävling

SBF

2012-04-21

IFKUmeåBadmintonstadion

11/12

Spångafjädern2012

SBF

2012-04-21

SpångaBMKSpångahallen

11/12

NordeaCupRekryteringstävling

SBF

2012-04-21

TrollhättansBFTingvallahallen Trollhättan

11/12

BorlängeSGPDalaCholkadOpen

SGP

2012-04-14

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

11/12

BorlängeDalaCholkadOpenA&B

SBF

2012-04-14

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

11/12

Kongahällaslaget

SBF

2012-04-14

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

11/12

KongahällaslagetRekryteringstävling

SBF

2012-04-14

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

11/12

RacketProCenterCup

SBF

2012-04-14

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

11/12

Lag-SMV15

Serie

2012-04-10

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

Lag-SMV14

Serie

2012-04-05

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

Div1MellanV13

Serie

2012-04-01

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

SollentunaABC

SBF

2012-03-31

SollentunaBSSollentuna Rackethall

11/12

Påskfjädern

SBF

2012-03-31

SkogåsBKSkogås Rackethall

11/12

Vårblixten

SBF

2012-03-31

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

11/12

VårblixtenRekryteringstävling

SBF

2012-03-31

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

11/12

WätterstadsCup

SBF

2012-03-31

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

11/12

GladaHudikCup

SBF

2012-03-31

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

11/12

MiniYonexCup

SBF

2012-03-31

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

11/12

MiniYonexCupRekryteringstävling

SBF

2012-03-31

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

11/12

Kval ElitV13

Serie

2012-03-27

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

Lag-SMV13

Serie

2012-03-27

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

JuniorträffenMariestad

SBF

2012-03-24

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

11/12

JuniorträffenMariestdRekryteringstävling

SBF

2012-03-24

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

11/12

KistaOpen

SBF

2012-03-24

KistaBMKKista Racketcenter

11/12

VårcupenRekryteringstävling

SBF

2012-03-24

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

11/12

Polarfjädern

SBF

2012-03-24

BMKFjädernKiruna Sporthall

11/12

PolarfjädernRekryteringstävling

SBF

2012-03-24

BMKFjädernKiruna Sporthall

11/12

SMU13&SMU17

SM

2012-03-23

TäbyBMFTäbyRacketCenter

11/12

Lag-SMV12

Serie

2012-03-20

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

BorlängeOpen

SBF

2012-03-17

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

11/12

NordsjöIdé&Design

SBF

2012-03-17

TranåsBMKBredstorpshallen

11/12

SMU22

SGPÖvrig

2012-03-17

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

11/12

SpåretOpenUngdom

SBF

2012-03-17

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

11/12

Ullevispelen

SBF

2012-03-17

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

11/12

UllevispelenRekryteringstävling

SBF

2012-03-17

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

11/12

Gripenträffen

SBF

2012-03-17

BMKGripenQpoolen Hässleholm

11/12

Nissanslaget

SBF

2012-03-17

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

11/12

SMU15

SM

2012-03-16

SkogåsBKSkogås Rackethall

11/12

InternationalTopRanking22

SBF

2012-03-12

TäbyBMFTäbyRacketCenter

11/12

Div2NorrAV10

Serie

2012-03-11

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB2V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB1V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydA1V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB2V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB1V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA2V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA1V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA2V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA1V10

Serie

2012-03-10

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydBV10

Serie

2012-03-10

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydAV10

Serie

2012-03-10

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanBV10

Serie

2012-03-10

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanAV10

Serie

2012-03-10

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrBV10

Serie

2012-03-10

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrAV10

Serie

2012-03-10

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div1SydV10

Serie

2012-03-10

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1MellanV10

Serie

2012-03-10

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1NorrV10

Serie

2012-03-10

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

BodaBorgCup

SBF

2012-03-03

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

11/12

BodaBorgCupRekryteringstävling

SBF

2012-03-03

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

11/12

Götaslaget

SBF

2012-03-03

BMKGötaSportcenter Linköping

11/12

Föreningscupen

SBF

2012-03-03

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

11/12

ArcticOpen

SBF

2012-03-03

LuleåBMKHälsansHus

11/12

ArcticOpenRekryteringstävling

SBF

2012-03-03

LuleåBMKHälsansHus

11/12

KungsRockstileOpen

SBF

2012-03-03

BMKKungsSportarenan

11/12

Mörrumsträffen

SBF

2012-03-03

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

11/12

Lag-SMV9

Serie

2012-02-27

Lag-S-klubbarHela Sverige

11/12

Vikingaslaget

SBF

2012-02-25

SollentunaBSSollentuna Rackethall

11/12

AurasSGP

SGP

2012-02-25

BMKAuraAurahallen Malmö

11/12

AuraABCklass

SBF

2012-02-25

BMKAuraAurahallen Malmö

11/12

Knalleträffen

SBF

2012-02-25

BoråsBadmintonBoråshallen

11/12

BergsåkerOpen

SBF

2012-02-25

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

11/12

LillaÅbyslagetRekryteringstävling

SBF

2012-02-25

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

11/12

Kvartsfinal1ElitserienV8

Serie

2012-02-20

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

IFKDroppenRekryteringstävling

SBF

2012-02-18

IFKUmeåBadmintonstadion

11/12

VäxjöOpen

SBF

2012-02-18

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

11/12

VäxjöOpenRekryteringstävling

SBF

2012-02-18

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

11/12

Badmintontrofén

SBF

2012-02-18

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

11/12

VeteranSM

SBF

2012-02-18

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

11/12

EkenCup

SBF

2012-02-17

BMKEkenTennisstadion

11/12

SMU19

SM

2012-02-17

BMKAuraAurahallen Malmö

11/12

Div3NorrA1V6

Serie

2012-02-12

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div1NorrV6

Serie

2012-02-12

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB2V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB1V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydA1V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB2V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB1V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA2V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA1V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA2V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA1V6

Serie

2012-02-11

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydBV6

Serie

2012-02-11

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydAV6

Serie

2012-02-11

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanBV6

Serie

2012-02-11

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanAV6

Serie

2012-02-11

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrBV6

Serie

2012-02-11

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div1SydV6

Serie

2012-02-11

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1MellanV6

Serie

2012-02-11

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1NorrV6

Serie

2012-02-11

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

ElitserienV6

Serie

2012-02-07

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

Gästabudet

SBF

2012-02-04

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

11/12

StenSturefjädern

SBF

2012-02-04

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

11/12

GuldfjädernRekryteringstävling

SBF

2012-02-04

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

11/12

Guldfjädern

SBF

2012-02-04

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

11/12

Mellerudsclearen

SBF

2012-02-04

BMKStingetRådahallen Mellerud

11/12

Storslaget

SBF

2012-02-04

BMKSödermalmBadmintonstadion

11/12

Mölnlyckefjädern

SBF

2012-02-04

RådaBMKWallenstamhallen Mölnlycke

11/12

Stålfjädern

SBF

2012-02-04

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

11/12

Sydostsmashen

SBF

2012-02-04

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

11/12

SeniorSM

SM

2012-02-03

FyrisfjädernFyrishov Uppsala

11/12

Värnamoträffen

SBF

2012-01-28

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

11/12

BadmintonstadionCup

SBF

2012-01-28

IFKUmeåBadmintonstadion

11/12

SkogåsABC

SBF

2012-01-28

SkogåsBKSkogås Rackethall

11/12

SwedbankCup

SBF

2012-01-28

SkäldervikensBMKLingvallshallen

11/12

VästarFrölundasRekryteringstävling

SBF

2012-01-28

VäFrölundaBKSportarenan

11/12

Arosfjädern

SBF

2012-01-28

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

11/12

ElitserienV4

Serie

2012-01-28

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

ElitserienV3

Serie

2012-01-17

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

ElitU19Senior

SGPUSenior

2012-01-14

BMKAuraAurahallen Malmö

11/12

RiksklassU15&U13Aura

SGPU

2012-01-14

BMKAuraAurahallen Malmö

11/12

WJTU17Umeå

SGPU

2012-01-14

IFKUmeåBadmintonstadion

11/12

VeddestaCupen

SBF

2012-01-14

BMKKometKomethallen Järfälla

11/12

Ostkakan

SBF

2012-01-14

BKPärlanSporthallarna i Västervik

11/12

Dygnslaget

SBF

2012-01-14

GrumsBMKSporthallen Grums

11/12

Piteåspelen

SBF

2012-01-14

PiteåBMKPiteå Tennishall

11/12

PiteåspelenRekryteringstävling

SBF

2012-01-14

PiteåBMKPiteå Tennishall

11/12

BollträffenRekryteringstävling

SBF

2012-01-14

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

11/12

UNT-cupen

-

2012-01-14

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

11/12

UNT-cupenRekryteringstävling

-

2012-01-14

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

11/12

Jonasträffen

SBF

2012-01-14

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

11/12

Div2NorrBV1

Serie

2012-01-08

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB1V1

Serie

2012-01-07

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB2V1

Serie

2012-01-07

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB1V1

Serie

2012-01-07

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA2V1

Serie

2012-01-07

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA1V1

Serie

2012-01-07

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA2V1

Serie

2012-01-07

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA1V1

Serie

2012-01-07

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanBV1

Serie

2012-01-07

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrAV1

Serie

2012-01-07

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div1SydV1

Serie

2012-01-07

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1NorrV1

Serie

2012-01-07

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2012-01-05

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

11/12

Div3NorrA1V50

Serie

2011-12-18

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrAV50

Serie

2011-12-18

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div1NorrV50

Serie

2011-12-18

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB2V50

Serie

2011-12-17

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB1V50

Serie

2011-12-17

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydA1V50

Serie

2011-12-17

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB1V50

Serie

2011-12-17

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA2V50

Serie

2011-12-17

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA1V50

Serie

2011-12-17

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA2V50

Serie

2011-12-17

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA1V50

Serie

2011-12-17

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydBV50

Serie

2011-12-17

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydAV50

Serie

2011-12-17

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanBV50

Serie

2011-12-17

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanAV50

Serie

2011-12-17

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrBV50

Serie

2011-12-17

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrAV50

Serie

2011-12-17

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div1SydV50

Serie

2011-12-17

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1MellanV50

Serie

2011-12-17

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1NorrV50

Serie

2011-12-17

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

ElitserienV50

Serie

2011-12-12

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

DM,Göteborg

SBF

2011-12-10

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

11/12

SpångaOpen

SBF

2011-12-10

SpångaBMKSpångahallen

11/12

Trandansen

SBF

2011-12-10

BMKTrananBollnäs Sporthall

11/12

Kinnekulleblixten

SBF

2011-12-10

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

11/12

Österlenspelen

SBF

2011-12-10

ÖsterlensBMKKorsavadshallen Simrishamn

11/12

CarlstadOpen

SBF

2011-12-10

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

11/12

IKEACupÄlmhult

SBF

2011-12-10

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

11/12

ElitserienV49

Serie

2011-12-06

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

WJTU19&ElitSeniorSkogås

SGPUSenior

2011-12-03

SkogåsBKSkogås Rackethall

11/12

WJTU17Spårvägen

SGPU

2011-12-03

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

11/12

WJTU15Kista

SGPU

2011-12-03

KistaBMKKista Racketcenter

11/12

WJTU13Täby

SGPU

2011-12-03

TäbyBMFTäbyRacketCenter

11/12

TäbyInternationellaU11

SBF

2011-12-03

TäbyBMFTäbyRacketCenter

11/12

VästsvenskaUngdom

SBF

2011-12-03

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

11/12

VästsvenskaUngdomRekryteringstävling

SBF

2011-12-03

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

11/12

CasiofjädernRekryteringstävling

SBF

2011-12-03

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

11/12

Casiofjädern

SBF

2011-12-03

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

11/12

Alnöträffen

SBF

2011-12-03

AlnöBCVibacke,Ljustadalen

11/12

OrionCup

SBF

2011-12-03

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

11/12

OrionCupRekryteringstävling

SBF

2011-12-03

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

11/12

ElitserienV48

Serie

2011-11-29

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

Åbyslaget

SBF

2011-11-26

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

11/12

YonexCupHalmstadSGP

SGP

2011-11-26

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

11/12

LaxaträffenA&B&C

SBF

2011-11-26

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

11/12

Hobyfjädern

SBF

2011-11-26

HobyBMKHobyhallen

11/12

ElitserienV47

Serie

2011-11-21

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

A-smashen

SBF

2011-11-19

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

11/12

A-smashenRekryteringstävling

SBF

2011-11-19

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

11/12

Skoskavet

SBF

2011-11-19

BMKCarltonKumlahallen

11/12

KistaSenior

SBF

2011-11-19

KistaBMKKista Racketcenter

11/12

Gåsfjädern

SBF

2011-11-19

SkogåsBKSkogås Rackethall

11/12

SkanskaCup

SBF

2011-11-19

TrollhättansBFÄlvhögsborgTorsbohallen Trollh

11/12

YonexCup

SBF

2011-11-19

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

11/12

DM,Norbotten

SBF

2011-11-12

BMKFjädernKiruna Sporthall

11/12

DM,Stockholm

SBF

2011-11-12

SollentunaBSSollentuna Rackethall

11/12

DM,Västerbotten

SBF

2011-11-12

IFKUmeåBadmintonstadion

11/12

DM,Uppland

SBF

2011-11-12

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

11/12

DM,Skåne

SBF

2011-11-12

SkånesBFAurahallen Malmö

11/12

DM,Småland

SBF

2011-11-12

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

11/12

DM,Västergötland

SBF

2011-11-12

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

11/12

DM,Västernorrland

SBF

2011-11-12

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

11/12

DM,Dalarna

SBF

2011-11-12

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

11/12

DM,Värmland

SBF

2011-11-12

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

11/12

DM,Mellansvenska

SBF

2011-11-12

ÖrebroBKBackahallen Örebro

11/12

Elitserien

Serie

2011-11-12

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

ElitserienV45

Serie

2011-11-08

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

Div2NorrAV44

Serie

2011-11-06

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

AskimBCRekryteringstävling

SBF

2011-11-05

AskimBCAskim Sporthall

11/12

Knatteblixten

SBF

2011-11-05

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

11/12

KnatteblixtenRekryteringstävling

SBF

2011-11-05

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

11/12

Div1NorrV44

Serie

2011-11-05

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1SydV44

Serie

2011-11-05

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrBV44

Serie

2011-11-05

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanBV44

Serie

2011-11-05

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydBV44

Serie

2011-11-05

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA2V44

Serie

2011-11-05

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA2V44

Serie

2011-11-05

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB2V44

Serie

2011-11-05

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB1V44

Serie

2011-11-05

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div1MellanV44

Serie

2011-11-05

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

ElitserienV44

Serie

2011-10-31

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

WJTU15Borlänge

SGPU

2011-10-29

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

11/12

RSLOpenCklass

SBF

2011-10-29

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

11/12

WJTU13Luleå

SGPU

2011-10-29

LuleåBMKHälsansHus

11/12

RikskvalÖst/Stångebroslaget

SBF

2011-10-29

BMKGötaRaketcenter Linköpng

11/12

RikskvalVärnamo

SBF

2011-10-29

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

11/12

Lidingöskeppet

SBF

2011-10-29

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

11/12

WJTU17Bollnäs

SGPU

2011-10-29

BMKTrananBollnäs Sporthall

11/12

MAIFCupen/RikskvalVäst

SBF

2011-10-29

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

11/12

U19ElitBohuslän-Dal

SGPUSenior

2011-10-29

Bohuslän-DalsBFAgnebergshallen i Uddevalla

11/12

RikskvalNorrBergsåker

SBF

2011-10-29

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

11/12

MunktellOpen

SBF

2011-10-29

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

11/12

Ronnebysmashen

SBF

2011-10-22

BKRonnebysmashenRonneby Sporthall

11/12

NorrköpingsABCU

SBF

2011-10-22

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

11/12

Kaparslaget

SBF

2011-10-22

OnsalaBMKRydet,Kaparen

11/12

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2011-10-22

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

11/12

TräffpunktLjungby

SBF

2011-10-22

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

11/12

PågenRekryteringstävling

SBF

2011-10-22

MalmöMBKRönnens Sporthall

11/12

SollentunaOpen

SBF

2011-10-22

SollentunaBSSollentuna Rackethall

11/12

SkogåsYonexABC

SBF

2011-10-15

SkogåsBKSkogås Rackethall

11/12

KometsJuniortävling

SBF

2011-10-15

BMKKometKomethallen Järfälla

11/12

Wättersmashen

SBF

2011-10-15

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

11/12

YonexSGPCarlskrona

SGP

2011-10-15

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

11/12

Östersjöspelen

SBF

2011-10-15

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

11/12

Luleträffen

SBF

2011-10-15

LuleåBMKGammelstads Sporthall

11/12

LuleträffenRekryteringstävling

SBF

2011-10-15

LuleåBMKGammelstads Sporthall

11/12

Olympiaspelen

SBF

2011-10-15

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

11/12

OlympiaspelenRekryteringstävling

SBF

2011-10-15

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

11/12

GrundslagetRekryteringstävling

SBF

2011-10-15

PåvelundsTBKPåvelundshallen

11/12

ElitserienV41

Serie

2011-10-10

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

UlricafjädernRekryteringstävling

SBF

2011-10-08

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

11/12

UlricafjädernCKlass

SBF

2011-10-08

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

11/12

SpåretOpen

SBF

2011-10-08

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

11/12

Forzaspelen

SBF

2011-10-08

OskarströmsBMKOskarströmshallen

11/12

Picassofjädern

SBF

2011-10-08

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

11/12

MalmöMBKABC

SBF

2011-10-08

MalmöMBKMalmöBadmintoncenter

11/12

Storsjöcupen

SBF

2011-10-08

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

11/12

Kråkfjädern

SBF

2011-10-08

TierpsBMKAspenhallen,Högbergshallen

11/12

ElitserienV40

Serie

2011-10-03

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

WJTU17U15SGPUVFröl

SGPU

2011-10-01

VäFrölundaBKSportarenan

11/12

ElitU19SGPUGBK

SGPUSenior

2011-10-01

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

11/12

U11&WJTU13SGPUAskim

SGPU

2011-10-01

AskimBCAskim Sporthall

11/12

SwedbankCupRikskvalSyd

SBF

2011-10-01

TranåsBMKBredstorpshallen

11/12

RikskvalNorrUmeträffen

SBF

2011-10-01

IFKUmeåBadmintonstadion

11/12

SlagfjädernRikskvalÖst

SBF

2011-10-01

ÖrebroBKBackahallen Örebro

11/12

RikskvalVästÅbyUllevi

SBF

2011-10-01

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

11/12

ElitserienV39

Serie

2011-09-27

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

TäbyUngdom2011

SBF

2011-09-25

TäbyBMFTäbyRacketCenter

11/12

Div1NorrV38

Serie

2011-09-24

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div1MellanV38

Serie

2011-09-24

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanAV38

Serie

2011-09-24

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydAV38

Serie

2011-09-24

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA1V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA1V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB1V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydA1V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB2V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div1SydV38

Serie

2011-09-24

Div 1-klubbarHela Sverige

11/12

Div2NorrBV38

Serie

2011-09-24

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2MellanBV38

Serie

2011-09-24

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div2SydBV38

Serie

2011-09-24

Div 2-klubbarHela Sverige

11/12

Div3NorrA2V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanA2V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3MellanB2V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

Div3SydB1V38

Serie

2011-09-24

Div 3-klubbarHela Sverige

11/12

ElitserienV38

Serie

2011-09-20

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

Stålblixten

SBF

2011-09-17

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

11/12

VikingCup

SBF

2011-09-17

SollentunaBSSollentuna Rackethall

11/12

GislavedsEndagars

SBF

2011-09-17

GislavedBMKGislehallen

11/12

ElitserienV37

Serie

2011-09-13

ElitklubbarnaHela Sverige

11/12

InternationellaSkånskaSGPU

Skanska

2011-09-09

SkånesBFAurahallen Malmö

11/12

RikskvalU13ÖstSpårvägen

SBF

2011-08-27

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

11/12

RikskvalU15U17Uppsala

SBF

2011-08-27

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

11/12

RikskvalU17Sävsjö

SBF

2011-08-27

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

11/12

TäbyOpenSGP

SGP

2011-08-27

TäbyBMFTäbyRacketCenter

11/12

RikskvalU13U15Halmstad

SBF

2011-08-27

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

11/12

Upptaktsträffen

SBF

2011-08-27

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

11/12

SollentunaSingel

SBF

2011-08-20

SollentunaBSSollentuna Rackethall

11/12

Gotlandsspelen

SBF

2011-06-28

GotlandsBFWisby Rackethall

10/11

KometsDubbel&Mixed

SBF

2011-05-14

BMKKometKomethallen Järfälla

10/11

GothenburgOpen

SBF

2011-05-13

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

10/11

Lidingövraket

SBF

2011-05-07

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

10/11

Örebrocupen

SBF

2011-04-30

ÖrebroBKBackahallen Örebro

10/11

YonexInternationalVarberg

SGPU

2011-04-29

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

10/11

PåskCupenRekryteringstävling

SBF

2011-04-25

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

10/11

Frölundaspelen

SBF

2011-04-23

VäFrölundaBKSportarenan

10/11

FrölundaspelenRekryteringstävling

SBF

2011-04-23

VäFrölundaBKSportarenan

10/11

Påsksmällen

SBF

2011-04-22

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

10/11

GladaHudikCup

SBF

2011-04-16

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

10/11

RacketProCenterYonexCup

SBF

2011-04-16

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

10/11

Kongahällaslaget

SBF

2011-04-16

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

10/11

KongahällaslagetRekryteringstävling

SBF

2011-04-16

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

10/11

SvenskaCupenIndividuellt

SvCup

2011-04-16

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

10/11

TäbyABC

SBF

2011-04-09

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

10/11

BorlängeSGPDalaCholkadOpen

SGP

2011-04-09

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

10/11

UmeåNordiska

SBF

2011-04-09

IFKUmeåBadmintonstadion

10/11

UmeåNordiskaRekryteringstävling

SBF

2011-04-09

IFKUmeåBadmintonstadion

10/11

Vårblixten

SBF

2011-04-09

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

10/11

VårblixtenRekryteringstävling

SBF

2011-04-09

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Västerby

10/11

Påskfjädern

SBF

2011-04-09

SkogåsBKSkogås Rackethall

10/11

MiniYonexCup

SBF

2011-04-09

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

10/11

MiniYonexCupRekryteringstävling

SBF

2011-04-09

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

10/11

ElitserienFinal

Serie

2011-04-05

ElitklubbarnaHela Sverige

10/11

NordeaCupRekryteringstävling

SBF

2011-04-02

TrollhättansBFTingvallahallen Trollhättan

10/11

KistaOpen

SBF

2011-04-02

KistaBMKKista Racketcenter

10/11

WätterstadsCup

SBF

2011-04-02

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

10/11

SollentunaABC

SBF

2011-04-02

SollentunaBSSollentuna Rackethall

10/11

ElitserienKval

Serie

2011-03-22

ElitklubbarnaHela Sverige

10/11

ElitserienSlutspel

Serie

2011-03-21

ElitklubbarnaHela Sverige

10/11

SMU22

SGPÖvrig

2011-03-19

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

10/11

SpåretOpenUngdom

SBF

2011-03-19

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

10/11

Gripenträffen

SBF

2011-03-19

BMKGripenQpoolen Hässleholm

10/11

AskimsA&B

SBF

2011-03-19

AskimBCAskim Sporthall

10/11

AskimYonexRekryteringstävling

SBF

2011-03-19

AskimBCAskim Sporthall

10/11

Tunaträffen

SBF

2011-03-19

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

10/11

Polarfjädern

SBF

2011-03-19

BMKFjädernKiruna Sporthall

10/11

PolarfjädernRekryteringstävling

SBF

2011-03-19

BMKFjädernKiruna Sporthall

10/11

Öbackasmashen

SBF

2011-03-19

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

10/11

ÖbackasmashenRekryteringstävling

SBF

2011-03-19

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

10/11

SMU15

SM

2011-03-18

BohuslänDals BMFRådahallen Mellerud

10/11

SpångaABC

SBF

2011-03-12

SpångaBMKSpångahallen

10/11

BorlängeOpen

SBF

2011-03-12

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

10/11

Järfällaslaget

SBF

2011-03-12

BMKKometKomethallen Järfälla

10/11

Nissanslaget

SBF

2011-03-12

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

10/11

MinifjädernCKlass

SBF

2011-03-12

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

10/11

MinifjädernRekryteringstävling

SBF

2011-03-12

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

10/11

SMU13

SM

2011-03-11

SkogåsBKSkogås Rackethall

10/11

SMU17

SM

2011-03-11

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

10/11

FolksamCupen

SBF

2011-03-05

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

10/11

Götaslaget

SBF

2011-03-05

BMKGötaSportcenter Linköping

10/11

ArvikaOpen

SBF

2011-03-05

ArvikaBMKKyrkebyhallen

10/11

KungsRockstileOpen

SBF

2011-03-05

BMKKungsSportarenan

10/11

VårcupenRekryteringstävling

SBF

2011-03-05

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

10/11

JuniorträffenMariestad

SBF

2011-03-05

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

10/11

JuniorträffenMariestdRekryteringstävling

SBF

2011-03-05

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

10/11

Mörrumsträffen

SBF

2011-03-05

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

10/11

NordsjöIdé&Design

SBF

2011-02-26

TranåsBMKBredstorpshallen

10/11

Ullevispelen

SBF

2011-02-26

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

10/11

UllevispelenRekryteringstävling

SBF

2011-02-26

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

10/11

Knalleträffen

SBF

2011-02-26

BoråsBadmintonBoråshallen

10/11

Vikingaslaget

SBF

2011-02-26

SollentunaBSSollentuna Rackethall

10/11

BergsåkerOpen

SGP

2011-02-26

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

10/11

Ungtuppen

SBF

2011-02-26

LuleåBMKHälsans Hus Luleå

10/11

UngtuppenRekryteringstävling

SBF

2011-02-26

LuleåBMKHälsans Hus Luleå

10/11

Badmintontrofén

SBF

2011-02-12

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

10/11

SMU19

SM

2011-02-12

BMKAuraAurahallen Malmö

10/11

Mellerudsclearen

SBF

2011-02-12

BMKStingetRådahallen Mellerud

10/11

VäxjöUngdomstävling

SBF

2011-02-12

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

10/11

VäxjöUngdomstävlingRekryteringstävling

SBF

2011-02-12

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

10/11

EkenCup

SBF

2011-02-12

BMKEkenFrescatihallen

10/11

VeteranSM

SBF

2011-02-12

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

10/11

Sydostsmashen

SBF

2011-02-12

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

10/11

StenSturefjädern

SBF

2011-02-05

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

10/11

Gästabudet

SBF

2011-02-05

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

10/11

Lagaholmsspelen

SBF

2011-02-05

BKVästanLagaholmshallen

10/11

Guldfjädern

SBF

2011-02-05

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

10/11

GuldfjädernRekryteringstävling

SBF

2011-02-05

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

10/11

SeniorSM

SM

2011-02-05

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

10/11

Stålfjädern

SBF

2011-02-05

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

10/11

NorrtäljeOpen

SBF

2011-02-05

NorrtäljeBMFRoslagsskolan

10/11

VinterclearenRekryteringstävling

SBF

2011-01-30

LuleåBMKGammelstads Sporthall

10/11

SwedbankCup

SBF

2011-01-29

SkäldervikensBMKLingvallshallen

10/11

FalanslagetCasiofjädern

SBF

2011-01-29

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

10/11

Värnamoträffen

SBF

2011-01-29

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

10/11

SpåretOpenSenior

SBF

2011-01-29

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

10/11

BadmintonstadionCup

SBF

2011-01-29

IFKUmeåBadmintonstadion

10/11

Arosfjädern

SBF

2011-01-29

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

10/11

SmällkaramellenRekryteringstävling

SBF

2011-01-29

HobyBMKHobyhallen

10/11

BollträffenRekryteringstävling

SBF

2011-01-15

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

10/11

KometsVintertävling

SBF

2011-01-15

BMKKometKomethallen Järfälla

10/11

Ostkakan

SBF

2011-01-15

BKPärlanSporthallarna i Västervik

10/11

OstkakanRekryteringstävling

SBF

2011-01-15

BKPärlanSporthallarna i Västervik

10/11

YJTU19&ElitSeniorBorlänge

SGPUSenior

2011-01-15

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

10/11

Dygnslaget

SBF

2011-01-15

GrumsBMKSporthallen Grums

10/11

YJTU17U13+U11Sollentuna

SGPU

2011-01-15

SollentunaBSSollentuna Rackethall

10/11

YJTU15Umeå

SGPU

2011-01-15

IFKUmeåBadmintonstadion

10/11

Jonasträffen

SBF

2011-01-15

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

10/11

Piteåspelen

SBF

2011-01-15

PiteåBMKPiteå Tennishall

10/11

PiteåspelenRekryteringstävling

SBF

2011-01-15

PiteåBMKPiteå Tennishall

10/11

Örnfjädern

SBF

2011-01-08

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

10/11

ÖrnfjädernRekryteringstävling

SBF

2011-01-08

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

10/11

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2011-01-06

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

10/11

CarlstadOpen

SBF

2010-12-11

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

10/11

Kinnekulleblixten

SBF

2010-12-11

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

10/11

OrionCup

SBF

2010-12-11

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

10/11

OrionCupRekryteringstävling

SBF

2010-12-11

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

10/11

Alnöträffen

SBF

2010-12-04

AlnöBCVibacke,Ljustadalen

10/11

VästsvenskaUngdom

SBF

2010-12-04

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

10/11

VästsvenskaUngdomRekryteringstävling

SBF

2010-12-04

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

10/11

SpångaOpen

SBF

2010-12-04

SpångaBMKSpångahallen

10/11

Gåsfjädern

SBF

2010-12-04

SkogåsBKSkogås Rackethall

10/11

LaxaträffenA&B&C

SBF

2010-12-04

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

10/11

YonexCupHalmstadSGP

SGP

2010-12-04

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

10/11

IKEACupÄlmhult

SBF

2010-12-04

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

10/11

YJTU15U17Borlänge

SGPU

2010-11-27

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

10/11

YJTU19&ElitSeniorUppsala

SGPUSenior

2010-11-27

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

10/11

YJTU13Luleå

SGPU

2010-11-27

LuleåBMKGammelstads Sporthall

10/11

Åbyslaget

SBF

2010-11-27

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

10/11

Lergöksträffen

SBF

2010-11-27

SkäldervikensBMKLingvallshallen Skälderviken

10/11

Hobyfjädern

SBF

2010-11-27

HobyBMKHobyhallen

10/11

SkogåsYonexABC

SBF

2010-11-20

SkogåsBKSkogås Rackethall

10/11

Asmashen

SBF

2010-11-20

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

10/11

AsmashenRekryteringstävling

SBF

2010-11-20

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

10/11

SkanskaCup

SBF

2010-11-20

TrollhättansBFÄlvhögsborgTorsbohallen Trollh

10/11

Skoskavet

SBF

2010-11-20

BMKCarltonKumlahallen

10/11

UnoCupen

SBF

2010-11-20

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

10/11

UnoCupenRekryteringstävling

SBF

2010-11-20

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

10/11

YonexCup

SBF

2010-11-20

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

10/11

DM,Gästrikland

SBF

2010-11-13

GästriklandsBFHoforshallen/Värnahallen

10/11

DM,Mellansvenska

SBF

2010-11-13

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

10/11

DM,Göteborg

SBF

2010-11-13

GöteborgsBKAskimBCFjäderborgen Göteborg

10/11

DM,Västergötland

SBF

2010-11-13

HõliVäggaBMFSporthallen Tibro

10/11

DM,Småland

SBF

2010-11-13

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

10/11

DM,Halland

SBF

2010-11-13

FalkenbergsBMKFalkenbergs Arena

10/11

DM,Stockholm

SBF

2010-11-13

SollentunaBSSollentuna Rackethall

10/11

DM,Västerbotten

SBF

2010-11-13

IFKUmeåBadmintonstadion

10/11

DM,Värmland

SBF

2010-11-13

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

10/11

DM,Dalarna

SBF

2010-11-13

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

10/11

NisseCupenRekryteringstävling

SBF

2010-11-06

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

10/11

AskimYonexRekryteringstävling

SBF

2010-11-06

AskimBCAskim Sporthall

10/11

YJTU19&ElitSeniorSkogås

SGPUSenior

2010-10-30

SkogåsBKSkogås Rackethall

10/11

YJTU17Spårvägen

SGPU

2010-10-30

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

10/11

YJTU15Kista

SGPU

2010-10-30

KistaBMKKista Racketcenter

10/11

YJTU13Täby

SGPU

2010-10-30

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

10/11

BergsåkerRikskval&Ungdom

SBF

2010-10-30

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

10/11

RikskvalSyd/TräffpunktLjungby

SBF

2010-10-30

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

10/11

Stångebroslaget

SBF

2010-10-30

BMKGötaRacketcenterLinköping

10/11

MunktellOpen

SBF

2010-10-30

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

10/11

MAIFCupen/RikskvalVäst

SBF

2010-10-30

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

10/11

SollentunaOpenUngdom

SBF

2010-10-23

SollentunaBSSollentuna Rackethall

10/11

Ronnebysmashen

SBF

2010-10-23

BKRonnebysmashenRonneby Sporthall

10/11

Knatteblixten

SBF

2010-10-23

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

10/11

KnatteblixtenRekryteringstävling

SBF

2010-10-23

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

10/11

Kaparslaget

SBF

2010-10-23

OnsalaBMKRydet,Kaparen

10/11

Ramträffen

SBF

2010-10-23

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

10/11

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2010-10-23

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

10/11

KometsJuniortävling

SBF

2010-10-16

BMKKometKomethallen Järfälla

10/11

NorrköpingsABCU

SBF

2010-10-16

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

10/11

Olympiaspelen

SBF

2010-10-16

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

10/11

OlympiaspelenRekryteringstävling

SBF

2010-10-16

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

10/11

CarlskronaOpenSGP

SGP

2010-10-16

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

10/11

CarlskronaOpenAB

SBF

2010-10-16

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

10/11

CarlskronaOpenCKlass

SBF

2010-10-16

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

10/11

Luleträffen

SBF

2010-10-16

LuleåBMKGammelstads Sporthall

10/11

LuleträffenRekryteringstävling

SBF

2010-10-16

LuleåBMKGammelstads Sporthall

10/11

GrundslagetRekryteringstävling

SBF

2010-10-16

PåvelundsTBKPåvelundshallen

10/11

Wättersmashen

SBF

2010-10-16

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

10/11

SwedbankCup

SBF

2010-10-09

TranåsBMKBredstorpshallen

10/11

SpåretOpenJunior

SBF

2010-10-09

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

10/11

KistaSenior

SBF

2010-10-09

KistaBMKKista Racketcenter

10/11

Kråkfjädern

SBF

2010-10-09

TierpsBMKAspenhallen,Högbergshallen

10/11

Storsjöcupen

SBF

2010-10-09

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

10/11

Picassofjädern

SBF

2010-10-09

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

10/11

UlricafjädernCKlass

SBF

2010-10-09

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

10/11

UlricafjädernRekryteringstävling

SBF

2010-10-09

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

10/11

RikskvalNorrUmeå

SBF

2010-10-02

IFKUmeåBadmintonstadion

10/11

Umeträffen

SBF

2010-10-02

IFKUmeåBadmintonstadion

10/11

RikskvalÖstÖrebro

SBF

2010-10-02

ÖrebroBKBackahallen Örebro

10/11

Slagfjädern

SBF

2010-10-02

ÖrebroBKBackahallen Örebro

10/11

RikskvalSyd/NCCCup

SBF

2010-10-02

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

10/11

ElitU19SGPUGBK

SGPUSenior

2010-10-02

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

10/11

YJTU17U15SGPUVFröl

SGPU

2010-10-02

VäFrölundaBKSportarenan

10/11

YJTU13SGPUAskim

SGPU

2010-10-02

AskimBCAskim Sporthall

10/11

U11Askim

SBF

2010-10-02

AskimBCAskim Sporthall

10/11

RikskvalVästÅbyUllevi

SBF

2010-10-02

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

10/11

Oskarströmsspelen

SBF

2010-09-25

OskarströmsBMKOskarströmshallen

10/11

VikingCup

SBF

2010-09-18

SollentunaBSSollentuna Rackethall

10/11

GislavedsEndagars

SBF

2010-09-18

GislavedBMKGislehallen

10/11

Stålblixten

SBF

2010-09-18

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

10/11

SuperEttan

Serie

2010-09-18

ElitklubbarnaHela Sverige

10/11

Elitserien

Serie

2010-09-18

ElitklubbarnaHela Sverige

10/11

InternationellaSkånskaSGPU

Skanska

2010-09-10

SkånesBFAurahallen Malmö

10/11

RikskvalVärnamo

SBF

2010-08-28

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

10/11

TäbyOpenSGP

SGP

2010-08-28

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

10/11

RikskvalU13Täby

SBF

2010-08-28

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

10/11

RikskvalU15Uppsala

SBF

2010-08-28

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

10/11

KometsHösttävling

SBF

2010-08-21

BMKKometKomethallen Järfälla

10/11

SollentunaUngdomSingel

SBF

2010-08-21

SollentunaBSSollentuna Rackethall

10/11

Gotlandsspelen

SBF

2010-06-29

GotlandsBFWisby Rackethall

09/10

KometsDubbel&Mixed

SBF

2010-05-22

BMKKometKomethallen Järfälla

09/10

LidingövraketInternational

SBF

2010-05-15

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

09/10

GothenburgOpen

SBF

2010-05-15

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

09/10

TäbyUngdom

SBF

2010-05-08

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

09/10

YonexInternationalVarberg

SGPU

2010-04-30

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

09/10

UmeåNordiska

SBF

2010-04-24

IFKUmeåBadmintonstadion

09/10

UmeåNordiskaRekryteringstävling

SBF

2010-04-24

IFKUmeåBadmintonstadion

09/10

Örebrocupen

SBF

2010-04-24

ÖrebroBKBackahallen Örebro

09/10

HöllvikscupenCKlass

SBF

2010-04-24

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

09/10

HöllvikscupenRekryteringstävling

SBF

2010-04-24

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

09/10

Frölundaspelen

SBF

2010-04-24

VäFrölundaBKSportarenan

09/10

RacketProCenterCup

SBF

2010-04-17

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

09/10

KistaOpen

SBF

2010-04-17

KistaBMKKista Racketcenter

09/10

Kongahällaslaget

SBF

2010-04-17

KungälvsBMKIdrottsh&Mimershallen

09/10

KongahällaslagetRekryteringstävling

SBF

2010-04-17

KungälvsBMKIdrottsh&Mimershallen

09/10

CBF-StartenRekryteringstävling

SBF

2010-04-17

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

09/10

SollentunaABC

SBF

2010-04-17

SollentunaBSSollentuna Rackethall

09/10

MiniYonexCup

SBF

2010-04-17

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

09/10

SvenskaCupenIndividuellt

SvCup

2010-04-17

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

09/10

Påskfjädern

SBF

2010-04-10

SkogåsBKSkogås Rackethall

09/10

Oskarströmsspelen

SBF

2010-04-10

OskarströmsBMKOskarströmshallen

09/10

WätterstadsCup

SBF

2010-04-10

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

09/10

AurasSGP

SGP

2010-04-10

BMKAuraAurahallen Malmö

09/10

Vårblixten

SBF

2010-04-10

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

09/10

VårblixtenRekryteringstävling

SBF

2010-04-10

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

09/10

GladaHudikCup

SBF

2010-04-10

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

09/10

Påsksmällen

SBF

2010-04-02

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

09/10

Ullevispelen

SBF

2010-03-27

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

09/10

UllevispelenRekryteringstävling

SBF

2010-03-27

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

09/10

Polarfjädern

SBF

2010-03-27

BMKFjädernKiruna Sporthall

09/10

NordeaCupRekryteringstävling

SBF

2010-03-27

TrollhättansBFTingvallahallen Trollhättan

09/10

PolarfjädernRekryteringstävling

SBF

2010-03-27

BMKFjädernKiruna Sporthall

09/10

VårcupenRekryteringstävling

SBF

2010-03-27

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

09/10

SpåretOpenUngdom

SBF

2010-03-20

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

09/10

SMU15

SM

2010-03-20

VäFrölundaBKSportarenan

09/10

SMU22

SGPÖvrig

2010-03-20

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

09/10

Tunaträffen

SBF

2010-03-20

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

09/10

YonexYstadträffenProvivaCup

SBF

2010-03-20

BMKBollenÖsterporthallen Ystad

09/10

Öbackasmashen

SBF

2010-03-20

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

09/10

ÖbackasmashenRekryteringstävling

SBF

2010-03-20

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

09/10

FinalElitserien

Serie

2010-03-16

ElitklubbarnaHela Sverige

09/10

NordsjöIdé&Design

SBF

2010-03-13

TranåsBMKBredstorpshallen

09/10

SMU17

SM

2010-03-13

BMKAuraAurahallen Malmö

09/10

SMU13

SM

2010-03-13

SkogåsBKSkogås Rackethall

09/10

SpångaABC

SBF

2010-03-13

SpångaBMKSpångahallen

09/10

Gripenträffen

SBF

2010-03-13

BMKGripenQpoolen Hässleholm

09/10

Nissanslaget

SBF

2010-03-13

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

09/10

MinifjädernCKlass

SBF

2010-03-13

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

09/10

MinifjädernRekryteringstävling

SBF

2010-03-13

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

09/10

BorlängeOpen

SBF

2010-03-13

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

09/10

FolksamCupen

SBF

2010-03-06

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

09/10

Götaslaget

SGPÖvrig

2010-03-06

BMKGötaRacketcenter Linköping

09/10

KungsRockstileOpen

SBF

2010-03-06

BMKKungsSportarenan

09/10

JuniorträffenMariestad

SBF

2010-03-06

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

09/10

Vikingaslaget

SBF

2010-02-27

SollentunaBSSollentuna Rackethall

09/10

SundsvallsOpen

SGP

2010-02-27

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

09/10

Knalleträffen

SBF

2010-02-27

BoråsBadmintonBoråshallen

09/10

Mörrumsträffen

SBF

2010-02-27

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

09/10

Malmsmashen

SBF

2010-02-20

BMKSenanMalmbergets Sporthall

09/10

MalmsmashenRekryteringstävling

SBF

2010-02-20

BMKSenanMalmbergets Sporthall

09/10

VeteranSM

SBF

2010-02-13

GotlandsBFWisby Rackethall

09/10

SydostsmashenProvivaCup

SBF

2010-02-13

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

09/10

VäxjöUngdomstävling

SBF

2010-02-13

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

09/10

VäxjöUngdomstävlingRekryteringstävling

SBF

2010-02-13

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

09/10

ForzaLadyPowerOpen

SBF

2010-02-13

OskarströmsBMKOskarströmshallen

09/10

Mellerudsclearen

SBF

2010-02-13

BMKStingetRådahallen Mellerud

09/10

SMU19

SM

2010-02-13

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

09/10

Badmintontrofén

SBF

2010-02-13

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

09/10

EkenCup

SBF

2010-02-13

BMKEkenTennisstadion

09/10

Lagaholmsspelen

SBF

2010-02-06

BKVästanLagaholmshallen

09/10

Gästabudet

SBF

2010-02-06

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

09/10

Guldfjädern

SBF

2010-02-06

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

09/10

GuldfjädernRekryteringstävling

SBF

2010-02-06

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

09/10

Falanslaget

SBF

2010-02-06

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

09/10

Stålfjädern

SBF

2010-02-06

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

09/10

SpåretOpenSenior

SBF

2010-02-06

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

09/10

NorrtäljeOpen

-

2010-02-06

NorrtäljeBMFRoslagsskolan

09/10

SeniorSM

SM

2010-02-06

VarbergsBMKSparbankshallen Varberg

09/10

SemifinalElitserien

Serie

2010-02-02

ElitklubbarnaHela Sverige

09/10

Värnamoträffen

SBF

2010-01-30

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

09/10

StenSturefjädern

SBF

2010-01-30

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

09/10

BadmintonstadionCup

SBF

2010-01-30

IFKUmeåBadmintonstadion

09/10

SwedbankCup

SBF

2010-01-30

SkäldervikensBMKLingvallshallen

09/10

KometsJuniortävling

SBF

2010-01-30

BMKKometKomethallen Järfälla

09/10

Arosfjädern

SBF

2010-01-30

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

09/10

MAIFNyb&Motion

SBF

2010-01-23

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

09/10

MAIF-Cklass

SBF

2010-01-23

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

09/10

YonexJuniorTourU15SGPUKista

SGPU

2010-01-16

KistaBMKKista Racketcenter

09/10

YJTU19&ElitSenior

SGPUSenior

2010-01-16

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

09/10

Jonasträffen

SBF

2010-01-16

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

09/10

KometsVintertävling

SBF

2010-01-16

BMKKometKomethallen Järfälla

09/10

YonexJuniorTourU17Skogås

SGPU

2010-01-16

SkogåsBKSkogås Rackethall

09/10

YonexJuniorTourU13Mellerud

SGPU

2010-01-16

BMKStingetRådahallen Mellerud

09/10

Ostkakan

SBF

2010-01-16

BKPärlanSporthallarna i Västervik

09/10

OstkakanRekryteringstävling

SBF

2010-01-16

BKPärlanSporthallarna i Västervik

09/10

BollträffenRekryteringstävling

SBF

2010-01-16

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

09/10

Piteåspelen

SBF

2010-01-16

PiteåBMKPiteå Tennishall

09/10

PiteåspelenRekryteringstävling

SBF

2010-01-16

PiteåBMKPiteå Tennishall

09/10

Örnfjädern

SBF

2010-01-09

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

09/10

ÖrnfjädernRekryteringstävling

SBF

2010-01-09

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

09/10

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2010-01-02

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

09/10

KanonslagetRekryteringstävling

SBF

2010-01-02

UddevallaBMKSommarhemsskolansIdrottshall

09/10

Dygnslaget

SBF

2010-01-02

GrumsBMKSporthallen Grums

09/10

CarlstadOpen

SBF

2009-12-12

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

09/10

SpångaOpen

SBF

2009-12-12

SpångaBMKSpångahallen

09/10

RiksklassU13&U17

SGPU

2009-12-12

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

09/10

ÄlmhultsUngdomIKEACup

SBF

2009-12-12

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

09/10

RiksklassU15

SGPU

2009-12-12

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

09/10

ElitU19Senior

SGPUSenior

2009-12-12

IFKUmeåBadmintonstadion

09/10

Orion Cup

SBF

2009-12-05

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

09/10

YonexCupHalmstadSGP

SGP

2009-11-28

HalmstadBKSöndrumshallen Halmstad

09/10

LaxaträffenA&B&C

SBF

2009-11-28

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

09/10

Åbyslaget

SBF

2009-11-28

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

09/10

ÅbyslagetRekryteringstävling

SBF

2009-11-28

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

09/10

Kinnekulleblixten

SBF

2009-11-28

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

09/10

Lergöksträffen

SBF

2009-11-28

SkäldervikensBMKLingvallshallen Skälderviken

09/10

Gåsfjädern

SBF

2009-11-28

SkogåsBKSkogås Rackethall

09/10

Hobyfjädern

SBF

2009-11-28

HobyBMKHobyhallen

09/10

Alnöträffen

SBF

2009-11-28

AlnöBCVibacke,Ljustadalen

09/10

DM,Stockholm

SBF

2009-11-21

SollentunaBSSollentuna Rackethall

09/10

VästsvenskaUngdom

SBF

2009-11-21

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

09/10

VästsvenskaUngdomRekryteringstävling

SBF

2009-11-21

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

09/10

YonexCup

SBF

2009-11-21

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

09/10

A-smashen

SBF

2009-11-21

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

09/10

A-smashenRekryteringstävling

SBF

2009-11-21

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

09/10

Skoskavet

SBF

2009-11-21

BMKCarltonKumlahallen

09/10

UnoCupen

SBF

2009-11-21

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

09/10

DM,Dalarna

SBF

2009-11-14

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

09/10

DM,Göteborg

SBF

2009-11-14

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

09/10

DM,Småland

SBF

2009-11-14

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

09/10

DM,Västergötland

SBF

2009-11-14

HõliVäggaBMFSporthallen Tibro

09/10

KistaSenior

SBF

2009-11-14

KistaBMKKista Racketcenter

09/10

08cupSkogås

SBF

2009-11-14

SkogåsBKSkogås Rackethall

09/10

DM,Värmland

SBF

2009-11-14

GrumsBMKSporthallen Grums

09/10

DM,Västerbotten

SBF

2009-11-14

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

09/10

DM,Hälsingland

SBF

2009-11-14

HudiksvallsBMKIdrottshallen Hudiksvall

0910

DM,Skåne

SBF

2009-11-14

SkånesBFAurahallen Malmö

09/10

DM,Gästrikland

SBF

2009-11-14

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

09/10

DM,Halland

SBF

2009-11-14

HalmstadBKSöndrumshallen Halmstad

09/10

DM,Gotland

SBF

2009-11-14

GotlandsBFWisby Rackethall

09/10

DM,Norrbotten

SBF

2009-11-14

BMKSenanMalmbergets Sporthall

09/10

BediniRekryteringstävling

SBF

2009-11-07

VänersborgsBSIdrottshuset Vänersborg

09/10

AskimRekryteringstävling

SBF

2009-11-07

AskimBCAskim Sporthall

09/10

RikskvalÖst/Stångebroslaget

SBF

2009-10-31

BMKGötaRaketcenter Linköpng

09/10

RikskvalVäst/MAIFCupen

SBF

2009-10-31

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

09/10

ElitU19Senior

SGPUSenior

2009-10-31

BMKAuraAurahallen Malmö

09/10

RiksklassU15Aura

SGPU

2009-10-31

BMKAuraAurahallen Malmö

09/10

RikskvalNorr

SBF

2009-10-31

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

09/10

RikskvalSyd/TräffpunktLjungby

SBF

2009-10-31

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

09/10

RiksklassU17Borlänge

SGPU

2009-10-31

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

09/10

TäbyInternationellaRiksklassU13

SGPU

2009-10-31

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

09/10

MunktellOpen

SBF

2009-10-31

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

09/10

NisseCupenRekryteringstävling

SBF

2009-10-31

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

09/10

SwedbankCup

SBF

2009-10-24

TranåsBMKBredstorpshallen

09/10

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2009-10-24

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

09/10

Knatteblixten

SBF

2009-10-24

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

09/10

KnatteblixtenRekryteringstävling

SBF

2009-10-24

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

09/10

Tjörnfjädern

SBF

2009-10-24

TjörnsBMKHäggvallsskolan Idrottshall

09/10

Ronnebysmashen

SBF

2009-10-24

BKRonnebysmashenRonneby Sporthall

09/10

SpåretOpenJunior

SBF

2009-10-17

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

09/10

UlricafjädernCKlass

SBF

2009-10-17

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

09/10

UlricafjädernRekryteringstävling

SBF

2009-10-17

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

09/10

Östersjöspelen

SBF

2009-10-17

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

09/10

NorrköpingsAB&Ungdom

SBF

2009-10-17

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

09/10

SkogåsElit&ASGP

SGP

2009-10-17

SkogåsBKSkogås Rackethall

09/10

Luleträffen

SBF

2009-10-17

LuleåBMKGammelstads Sporthall

09/10

LuleträffenRekryteringstävling

SBF

2009-10-17

LuleåBMKGammelstads Sporthall

09/10

SkanskaCup

SBF

2009-10-10

TrollhättansBFÄlvhögsborgTorsbohallen Trollh

09/10

Wättersmashen

SBF

2009-10-10

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

09/10

Lidingöskeppet

SBF

2009-10-10

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

09/10

Storsjöcupen

SBF

2009-10-10

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

09/10

Olympiaspelen

SBF

2009-10-10

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

09/10

OlympiaspelenRekryteringstävling

SBF

2009-10-10

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

09/10

Picassofjädern

SBF

2009-10-10

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

09/10

GrundslagetRekryteringstävling

SBF

2009-10-10

PåvelundsTBKPåvelundshallen

09/10

HöllvikscupenCKlass

SBF

2009-10-10

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

09/10

HöllvikscupenRekryteringstävling

SBF

2009-10-10

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

09/10

RiksklasskvalNorr

SBF

2009-10-03

IFKUmeåBadmintonstadion

09/10

SpångaCupen

SBF

2009-10-03

SpångaBMKSpångahallen

09/10

KometRiksklasskvalÖst

SBF

2009-10-03

BMKKometKomethallen Järfälla

09/10

RiksklassU13Askim

SGPU

2009-10-03

AskimBCAskim Sporthall

09/10

RiksklassU15&U17VäFrölunda

SGPU

2009-10-03

VäFrölundaBKSportarenan

09/10

RiksklkvalSyd/NCCCup

SBF

2009-10-03

HalmstadBKSöndrumshallen Halmstad

09/10

ÅbyRiksklasskvalVäst

SBF

2009-10-03

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

09/10

Kråkfjädern

SBF

2009-10-03

TierpsBMKAspenhallen,Högbergshallen

09/10

ElitU19SGPU

SGPUSenior

2009-10-03

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

09/10

SuperEttan

Serie

2009-09-24

ElitklubbarnaHela Sverige

09/10

Elitserien

Serie

2009-09-22

ElitklubbarnaHela Sverige

09/10

SkogåsYonexABC

SBF

2009-09-19

SkogåsBKSkogås Rackethall

09/10

HöstförstaHofors

SBF

2009-09-19

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

09/10

GislavedsEndagars

SBF

2009-09-19

GislavedBMKGislehallen

09/10

Stålblixten

SBF

2009-09-19

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

09/10

VikingCup

SBF

2009-09-12

SollentunaBSSollentuna Rackethall

09/10

InternationellaSkånskaSGPU

Skanska

2009-09-12

SkånesBFAurahallen Malmö

09/10

RiksklasskvU13-U17

SBF

2009-09-05

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

09/10

RiksklasskvalTranås

SBF

2009-09-05

TranåsBMKBredstorpshallen

09/10

TäbyOpenSGP

SGP

2009-08-22

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

09/10

KometsHösttävling

SBF

2009-08-22

BMKKometKomethallen Järfälla

09/10

EnFjäderINatten

SBF

2009-08-15

SollentunaBSSollentuna Rackethall

09/10

Gotlandsspelen

SBF

2009-06-23

GotlandsBFWisby Rackethall

08/09

Lidingövraket

SBF

2009-05-23

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

08/09

GothenburgOpen

SBF

2009-05-23

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

08/09

KometsDubbel&Mixed

SBF

2009-05-16

BMKKometKomethallen Järfälla

08/09

SpångaCupen

SBF

2009-05-09

SpångaBMKSpångahallen

08/09

BadmintongalanUppsala

SBF

2009-05-09

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

08/09

RacketProCenterCup

SBF

2009-05-02

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

08/09

YonexInternationalVarberg

SGPU

2009-05-01

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

08/09

KistaOpen

SBF

2009-04-25

KistaBMKKista Racketcenter

08/09

Frölundaspelen

SBF

2009-04-25

VäFrölundaBKSportarenan

08/09

LillaHöllvikscupenCKlass

SBF

2009-04-25

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

08/09

LillaHöllvikscupenRekryteringstävling

SBF

2009-04-25

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

08/09

Örebrocupen

SBF

2009-04-25

ÖrebroBKBackahallen Örebro

08/09

UmeåNordiskaRekryteringstävling

SBF

2009-04-25

IFKUmeåBadmintonstadion

08/09

UmeåNordiska

SBF

2009-04-25

IFKUmeåBadmintonstadion

08/09

Kongahällaslaget

SBF

2009-04-18

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

08/09

KongahällaslagetRekryteringstävling

SBF

2009-04-18

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

08/09

AurasSGP

SGP

2009-04-18

BMKAuraAurahallen Malmö

08/09

SvenskaCupenIndividuellt

SvCup

2009-04-18

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

08/09

SollentunaABC

SBF

2009-04-18

SollentunaBSSollentuna Rackethall

08/09

Påsksmällen

SBF

2009-04-10

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

08/09

MiniYonexCup

SBF

2009-04-04

LUGIbadmintonFäladshallen

08/09

Påskfjädern

SBF

2009-04-04

SkogåsBKSkogås Rackethall

08/09

WätterstadsCup

SBF

2009-04-04

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

08/09

GladaHudikCup

SBF

2009-04-04

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

08/09

Vårblixten

SBF

2009-04-04

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

08/09

VårblixtenRekryteringstävling

SBF

2009-04-04

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

08/09

Malmsmashen

SBF

2009-04-04

BMKSenanMalmbergets Sporthall

08/09

MalmsmashenRekryteringstävling

SBF

2009-04-04

BMKSenanMalmbergets Sporthall

08/09

FinalElitserien

Serie

2009-03-31

ElitklubbarnaHela Sverige

08/09

TäbyABC

SBF

2009-03-28

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

08/09

YstadträffenProvivaCup

SBF

2009-03-28

BMKBollenÖsterporthallen Ystad

08/09

Öbackasmashen

SBF

2009-03-28

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

08/09

MinifjädernCklass

SBF

2009-03-28

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

08/09

MinifjädernRekryteringstävling

SBF

2009-03-28

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

08/09

WårcupenRekryteringstävling

SBF

2009-03-28

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

08/09

BotkyrkaJunior

SBF

2009-03-14

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

08/09

SMU15

SM

2009-03-14

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

08/09

SpångaABC

SBF

2009-03-14

SpångaBMKSpångahallen

08/09

BorlängeOpen

SBF

2009-03-14

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

08/09

JuniorträffenMariestad

SBF

2009-03-14

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

08/09

SMU22

SM

2009-03-14

IFKUmeåBadmintonstadion

08/09

Nissanslaget

SBF

2009-03-14

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

08/09

Gripenträffen

SBF

2009-03-07

BMKGripenQpoolen Hässleholm

08/09

Götaslaget

SBF

2009-03-07

BMKGötaRacketcenter Linköping

08/09

SMU17

SM

2009-03-07

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

08/09

SMU13

SM

2009-03-07

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

08/09

ÖverbyCupRekryteringstävling

SBF

2009-03-07

TrollhättansBFTingvallahallen Trollhättan

08/09

FolksamCupen

SBF

2009-02-28

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

08/09

NordsjöIdé&Design

SBF

2009-02-28

TranåsBMKBredstorpshallen

08/09

Ullevispelen

SBF

2009-02-28

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

08/09

UllevispelenRekryteringstävling

SBF

2009-02-28

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

08/09

Vikingaslaget

SBF

2009-02-21

SollentunaBSSollentuna Rackethall

08/09

Knalleträffen

SBF

2009-02-21

BoråsBadmintonBoråshallen

08/09

Mörrumsträffen

SBF

2009-02-21

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

08/09

Polarfjädern

SBF

2009-02-21

BMKFjädernKiruna Sporthall

08/09

PolarfjädernRekryteringstävling

SBF

2009-02-21

BMKFjädernKiruna Sporthall

08/09

SemifinalElitserien

Serie

2009-02-17

ElitklubbarnaHela Sverige

08/09

Sendraget

SBF

2009-02-14

MatforsBMKMatfors Sporthall

08/09

Badmintontrofén

SBF

2009-02-07

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

08/09

SydostsmashenProvivaCup

SBF

2009-02-07

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

08/09

Falanslaget

SBF

2009-02-07

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

08/09

EkenCup

SBF

2009-02-07

BMKEkenTennisstadion

08/09

Lagaholmsspelen

SBF

2009-02-07

BKVästanLagaholmshallen

08/09

Piteåspelen

SBF

2009-02-07

PiteåBMKPiteå Tennishall

08/09

PiteåspelenRekryteringstävling

SBF

2009-02-07

PiteåBMKPiteå Tennishall

08/09

SMU19

SM

2009-02-07

BMKAuraAurahallen Malmö

08/09

VäxjöUngdomstävling

SBF

2009-02-07

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

08/09

VeteranSM

SBF

2009-02-07

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

08/09

Lugnetcupen

SBF

2009-02-07

FaluBMKLugnethallen Falun

08/09

Arosfjädern

SBF

2009-02-07

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

08/09

SwedbankCup

SBF

2009-01-31

SkäldervikensBMKLingvallshallen

08/09

Stålfjädern

SBF

2009-01-31

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

08/09

Guldfjädern

SBF

2009-01-31

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

08/09

GuldfjädernRekryteringstävling

SBF

2009-01-31

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

08/09

SeniorSM

SM

2009-01-31

VarbergsBMKSparbankshallen Varberg

08/09

StenSturefjädern

SBF

2009-01-31

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

08/09

Gästabudscupen

SBF

2009-01-31

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

08/09

MAIFNyb&Motion

SBF

2009-01-24

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

08/09

MAIF-Cklass

SBF

2009-01-24

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

08/09

Asarumsmashen

SBF

2009-01-24

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

08/09

BabolatJuniorTourU13SGPUKista

SGPU

2009-01-17

KistaBMKKista Racketcenter

08/09

Jonasträffen

SBF

2009-01-17

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

08/09

KometsVintertävling

SBF

2009-01-17

BMKKometKomethallen Järfälla

08/09

BadmintonstadionCup

SBF

2009-01-17

IFKUmeåBadmintonstadion

08/09

BJTU19&ElitSenior

SGPUSenior

2009-01-17

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

08/09

Värnamoträffen

SBF

2009-01-17

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

08/09

BabolatJuniorTourU17

SGPU

2009-01-17

SkogåsBKSkogås Rackethall

08/09

BabolatJuniorTourU15Ullevi

SGPU

2009-01-17

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

08/09

BollträffenRekryteringstävling

SBF

2009-01-17

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

08/09

Örnfjädern

SBF

2009-01-10

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

08/09

ÖrnfjädernRekryteringstävling

SBF

2009-01-10

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

08/09

KometsJuniortävling

SBF

2009-01-03

BMKKometKomethallen Järfälla

08/09

Dygnslaget

SBF

2009-01-03

GrumsBMKSporthallen Grums

08/09

Ostkakan

SBF

2009-01-03

BKPärlanSporthallarna i Västervik

08/09

OstkakanRekryteringstävling

SBF

2009-01-03

BKPärlanSporthallarna i Västervik

08/09

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2009-01-03

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

08/09

Alnöträffen

SBF

2008-12-06

AlnöBCVibacke,Ljustadalen

08/09

ElitU19SGPU

SGPU

2008-12-06

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

08/09

BabolatJuniorTourU13SGPU

SGPU

2008-12-06

IFKUmeåBadmintonstadion

08/09

SpångaOpen

SBF

2008-12-06

SpångaBMKSpångahallen

08/09

CarlstadOpen

SBF

2008-12-06

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

08/09

ÄlmhultsUngdomIKEACup

SBF

2008-12-06

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

08/09

BabolatJuniorTourU15

SGPU

2008-12-06

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

08/09

BabolatJuniorTourU17

SGPU

2008-12-06

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

08/09

MioCupen

SBF

2008-12-06

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

08/09

MioCupenRekryteringstävling

SBF

2008-12-06

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

08/09

GooseCupRekryteringstävling

SBF

2008-12-06

SkogåsBKSkogås Rackethall

08/09

KungsNiveaOpen

SBF

2008-12-06

BMKKungsTingbergshallen Kungsbacka

08/09

Lergöksträffen

SBF

2008-11-29

SkäldervikensBMKLingvallshallen Skälderviken

08/09

Kinnekulleblixten

SBF

2008-11-29

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

08/09

KistaSeniorABC

SBF

2008-11-29

KistaBMKKista Racketcenter

08/09

SGPYonexCup

SGP

2008-11-29

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

08/09

LaxaträffenA&B&C

SBF

2008-11-29

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

08/09

Skoskavet

SBF

2008-11-29

BMKCarltonKumlahallen

08/09

VästsvenskaUngdom

SBF

2008-11-29

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

08/09

VästsvenskaUngdomRekryteringstävling

SBF

2008-11-29

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

08/09

Gåsfjädern

SBF

2008-11-22

SkogåsBKSkogås Rackethall

08/09

Åbyslaget

SBF

2008-11-22

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

08/09

ÅbyslagetRekryteringstävling

SBF

2008-11-22

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

08/09

YonexCup

SBF

2008-11-22

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

08/09

Hobyfjädern

SBF

2008-11-22

HobyBMKHobyhallen

08/09

A-smashen

SBF

2008-11-22

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

08/09

A-smashenRekryteringstävling

SBF

2008-11-22

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

08/09

UnoCupen

SBF

2008-11-22

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

08/09

UnoCupenRekryteringstävling

SBF

2008-11-22

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

08/09

DM,Stockholm

SBF

2008-11-15

SollentunaBSSollentuna Rackethall

08/09

DM,Göteborg

SBF

2008-11-15

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

08/09

DM,Skåne

SBF

2008-11-15

SkånesBFAurahallen Malmö

08/09

DM,Mellansvenska

SBF

2008-11-15

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

08/09

DM,Småland

SBF

2008-11-15

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

08/09

DM,Värmland

SBF

2008-11-15

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

08/09

DM,Västergötland

SBF

2008-11-15

HõliVäggaBMFSporthallen Tibro

08/09

DM,Dalarna

SBF

2008-11-15

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

08/09

DM,Halland

SBF

2008-11-15

OnsalaBMKRydet,Kaparen

08/09

DM,Västernorrland

SBF

2008-11-15

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

08/09

BediniRekryteringstävling

SBF

2008-11-08

VänersborgsBSIdrottshuset Vänersborg

08/09

AskimYonexRekryteringstävling

SBF

2008-11-08

AskimBCAskim Sporthall

08/09

BJTU15&U17

SGPU

2008-11-01

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

08/09

RiksklasskvalNorr

SBF

2008-11-01

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

08/09

TräffpunktLjungby

SBF

2008-11-01

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

08/09

TäbyInternationellaBJTU13

SGPU

2008-11-01

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

08/09

RiksklkvalVäst/SkanskaCup

SBF

2008-11-01

TrollhättansBFÄlvhögsborgTingvalla Trollhättan

08/09

MunktellOpen

SBF

2008-11-01

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

08/09

U19&ElitSeniorSkogåsSGPU

SGPUSenior

2008-11-01

SkogåsBKSkogås Rackethall

08/09

RiksklkvalÖst/Stångebroslaget

SBF

2008-11-01

BMKGötaKärnahallen Malmslätt

08/09

NisseCupenRekryteringstävling

SBF

2008-11-01

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

08/09

KnatteblixtenRekryteringstävling

SBF

2008-11-01

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

08/09

Knatteblixten

SBF

2008-11-01

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

08/09

RiksklasskvalSyd

SBF

2008-11-01

TranåsBMKBredstorpshallen

08/09

BotkyrkaSenior

SBF

2008-10-25

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

08/09

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2008-10-25

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

08/09

SpåretOpen

SBF

2008-10-18

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

08/09

UlricafjädernRekryteringstävling

SBF

2008-10-18

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

08/09

UlricafjädernCKlass

SBF

2008-10-18

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

08/09

SwedbankCup

SBF

2008-10-18

TranåsBMKBredstorpshallen

08/09

Östersjöspelen

SBF

2008-10-18

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

08/09

PågenSGP

SGP

2008-10-11

MalmöMBKMalmö Tennishall

08/09

Picassofjädern

SBF

2008-10-11

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

08/09

Storsjöcupen

SBF

2008-10-11

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

08/09

Lidingöskeppet

SBF

2008-10-11

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

08/09

ForzaLadyPowerOpen

SBF

2008-10-11

OskarströmsBMKOskarströmshallen

08/09

HöllvikscupenRekryteringstävling

SBF

2008-10-11

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

08/09

HöllvikscupenCKlass

SBF

2008-10-11

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

08/09

Partilleträffen

SBF

2008-10-11

PartilleBMKLexby Idrottshall

08/09

Olympiaspelen

SBF

2008-10-11

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

08/09

OlympiaspelenRekryteringstävling

SBF

2008-10-11

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

08/09

RiksklasskvalNorr

SBF

2008-10-04

IFKUmeåBadmintonstadion

08/09

UmeåUngdomRekryteringstävling

SBF

2008-10-04

IFKUmeåBadmintonstadion

08/09

BabolatJuniorTourU15

SGPU

2008-10-04

AskimBCAskim Sporthall

08/09

ElitU19SGPU

SGPU

2008-10-04

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

08/09

RiksklkvalSyd/NCCCup

SBF

2008-10-04

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

08/09

Kråkfjädern

SBF

2008-10-04

TierpsBMKAspenhallen

08/09

Wättersmashen

SBF

2008-10-04

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

08/09

MAIFCupen/RiksklkvalVäst

SBF

2008-10-04

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

08/09

BabolatJuniorTourRiksklU17&U13

SGPU

2008-10-04

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

08/09

RiksklkvalÖst/Slagfjädern

SBF

2008-10-04

ÖrebroBKBackahallen Örebro

08/09

Elitserien

Serie

2008-09-22

ElitklubbarnaHela Sverige

08/09

SkogåsYonexABC

SBF

2008-09-20

SkogåsBKSkogås Rackethall

08/09

Stålblixten

SBF

2008-09-20

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

08/09

GislavedsEndagars

SBF

2008-09-20

GislavedBMKGislehallen

08/09

SuperEttan

Serie

2008-09-18

ElitklubbarnaHela Sverige

08/09

HöstförstaHofors

SBF

2008-09-13

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

08/09

VikingCup

SBF

2008-09-13

SollentunaBSSollentuna Rackethall

08/09

InternationellaSkånskaSGPU

Skanska

2008-09-13

SkånesBFAurahallen Malmö

08/09

TäbyOpenSGP

SGP

2008-09-06

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

08/09

RiksklasskvalU17&U15

SBF

2008-09-06

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

08/09

RiksklasskvalU13Askim

SBF

2008-09-06

AskimBCAskim Sporthall

08/09

RiksklasskvalU13Kista

SBF

2008-09-06

KistaBMKKista Racketcenter

08/09

RiksklkvalU17&U15,VäFröl

SBF

2008-09-06

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

08/09

KometsHösttävling

SBF

2008-08-23

BMKKometKomethallen Järfälla

08/09

EnFjäderINatten

SBF

2008-08-16

SollentunaBSSollentuna Rackethall

08/09

Gotlandsspelen

SBF

2008-06-24

GotlandsBFWisby Rackethall

07/08

KometsDubbel&Mixed

SBF

2008-05-17

BMKKometKomethallen Järfälla

07/08

GothenburgOpen

SBF

2008-05-16

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

07/08

BadmintongalanUppsala

SBF

2008-05-10

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

07/08

SpångaCupen

SBF

2008-05-03

SpångaBMKSpångahallen

07/08

YonexInternationalVarberg

SGPU

2008-05-02

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

07/08

BotkyrkaOpen

SBF

2008-04-26

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

07/08

Örebrocupen

SBF

2008-04-26

ÖrebroBKBackahallen Örebro

07/08

Frölundaspelen

SBF

2008-04-26

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

07/08

Lidingövraket

SBF

2008-04-26

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

07/08

Öresundsspelen

SBF

2008-04-19

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

07/08

Kongahällaslaget

SBF

2008-04-19

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

07/08

KongahällaslagetRekryteringstävling

SBF

2008-04-19

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

07/08

SollentunaABC

SBF

2008-04-19

SollentunaBSSollentuna Rackethall

07/08

SvenskaCupenIndividuellt

SvCup

2008-04-19

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

07/08

WätterstadCup

SBF

2008-04-12

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

07/08

UmeåNordiska

SBF

2008-04-12

IFKUmeåBadmintonstadion

07/08

MinifjädernCklass

SBF

2008-04-12

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

07/08

MinifjädernNybörjare

SBF

2008-04-12

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

07/08

Tunaträffen

SBF

2008-04-12

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

07/08

AurasSGP

SGP

2008-04-12

BMKAuraAurahallen Malmö

07/08

Vårblixten

SBF

2008-04-12

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

07/08

VårblixtenNybörjare

SBF

2008-04-12

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

07/08

KistaOpen

SBF

2008-04-12

KistaBMKKista Racketcenter

07/08

Påskfjädern

SBF

2008-04-05

SkogåsBKSkogås Rackethall

07/08

Partilleträffen

SBF

2008-04-05

PartilleBMKLexby Idrottshall

07/08

TäbyABC

SBF

2008-04-05

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

07/08

GladaHudikCup

SBF

2008-04-05

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

07/08

ÖverbyCup-Cklass

SBF

2008-04-05

TrollhättansBFTingvallahallen Trollhättan

07/08

ÖverbyCupNybörjartävling

SBF

2008-04-05

TrollhättansBFTingvallahallen Trollhättan

07/08

FinalElitserien

Serie

2008-04-01

ElitklubbarnaHela Sverige

07/08

Påsksmällen

SBF

2008-03-21

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

07/08

JuniorträffenMariestad

SBF

2008-03-15

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

07/08

Asarumsmashen

SBF

2008-03-15

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

07/08

Götaslaget

SBF

2008-03-15

BMKGötaRacketcenter Linköping

07/08

SMU22

SM

2008-03-15

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

07/08

YstadträffenProvivaCup

SBF

2008-03-15

BMKBollenÖsterporthallen Ystad

07/08

SMU15

SM

2008-03-15

SkogåsBKSkogås Rackethall

07/08

Öbackasmashen

SBF

2008-03-15

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

07/08

SemifinalElitserien

Serie

2008-03-10

ElitklubbarnaHela Sverige

07/08

SkogåsSenior

SBF

2008-03-08

SkogåsBKSkogås Rackethall

07/08

Gripenträffen

SBF

2008-03-08

BMKGripenQpoolen Hässleholm

07/08

BorlängeOpen

SBF

2008-03-08

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

07/08

UlleviJärnmalmerMediaboxenCup

SBF

2008-03-08

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

07/08

UllevispelenNybörjare

SBF

2008-03-08

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

07/08

SMU17

SM

2008-03-08

MalmöMBKMalmö Tennishall

07/08

SMU13

SM

2008-03-08

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

07/08

Fjäderträffen

SBF

2008-03-08

LjungsbroBMKLjungsbro Sporthall

07/08

FolksamCupen

SBF

2008-03-01

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

07/08

Malmsmashen

SBF

2008-02-23

BMKSenanMalmbergets Sporthall

07/08

MalmsmashenNybörjare

SBF

2008-02-23

BMKSenanMalmbergets Sporthall

07/08

Vikingaslaget

SBF

2008-02-23

SollentunaBSSollentuna Rackethall

07/08

Mörrumsträffen

SBF

2008-02-23

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

07/08

VeteranSM

SBF

2008-02-23

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

07/08

SundsvallsOpen

SGP

2008-02-23

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

07/08

MAIF-Cklass

SBF

2008-02-23

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

07/08

MAIFNyb&Motion

SBF

2008-02-23

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

07/08

Badmintontrofén

SBF

2008-02-16

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

07/08

Sendraget

SBF

2008-02-16

MatforsBMKMatfors Sporthall

07/08

Knalleträffen

SBF

2008-02-16

BoråsBadmintonBoråshallen

07/08

EkenCup

SBF

2008-02-16

BMKEkenTennisstadion

07/08

Arosfjädern

SBF

2008-02-16

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

07/08

Falanslaget

SBF

2008-02-09

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

07/08

SMU19

SM

2008-02-09

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

07/08

VäxjöUngdomstävling

SBF

2008-02-09

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

07/08

Ramträffen

SBF

2008-02-09

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

07/08

SydostsmashenProvivaCup

SBF

2008-02-09

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

07/08

Lagaholmsspelen

SBF

2008-02-09

BKVästanLagaholmshallen

07/08

Lugnetcupen

SBF

2008-02-09

FaluBMKLugnethallen Falun

07/08

Stålfjädern

SBF

2008-02-02

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

07/08

SwedbankCup

SBF

2008-02-02

SkäldervikensBMKLingvallshallen

07/08

Guldfjädern

SBF

2008-02-02

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

07/08

GuldfjädernNybörjare

SBF

2008-02-02

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

07/08

StenSturefjädern

SBF

2008-02-02

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

07/08

YonexCup

SBF

2008-02-02

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

07/08

SeniorSM

SGP

2008-02-02

VarbergsBMKSparbankshallen Varberg

07/08

ArvikaOpen

SBF

2008-01-26

ArvikaBMKKyrkebyhallen

07/08

BadmintonstadionCup

SBF

2008-01-26

IFKUmeåBadmintonstadion

07/08

Gästabudscupen

SBF

2008-01-26

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

07/08

Östersjöspelen

SBF

2008-01-26

BKCarlskronaTelenorArenaKarlskrona

07/08

Jonasträffen

SBF

2008-01-19

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

07/08

BabolatJuniorTourU13

SGPU

2008-01-19

KistaBMKKista Racketcenter

07/08

BabolatJuniorTourElitU19

SGPU

2008-01-19

BMKKometKomethallen Järfälla

07/08

KometsVintertävling

SBF

2008-01-19

BMKKometKomethallen Järfälla

07/08

BabolatJuniorTourU15&U17

SGPU

2008-01-19

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

07/08

Värnamoträffen

SBF

2008-01-19

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

07/08

PiteåspelenNybörjare

SBF

2008-01-19

PiteåBMKPiteå Tennishall

07/08

Piteåspelen

SBF

2008-01-19

PiteåBMKPiteå Tennishall

07/08

Örnfjädern

SBF

2008-01-12

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

07/08

ÖrnfjädernNybörjare

SBF

2008-01-12

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

07/08

Ostkakan

SBF

2008-01-05

BKPärlanSporthallarna i Västervik

07/08

Dygnslaget

SBF

2008-01-05

GrumsBMKSporthallen Grums

07/08

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2008-01-05

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

07/08

SpångaOpen

SBF

2007-12-15

SpångaBMKSpångahallen

07/08

KometsJuniortävling

SBF

2007-12-15

BMKKometKomethallen Järfälla

07/08

DM,Göteborg

SBF

2007-12-15

GöteborgsBKAskimBCFjäderborgen Göteborg

07/08

Dalaslaget

SBF

2007-12-08

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

07/08

Gåsfjädern

SBF

2007-12-08

SkogåsBKSkogås Rackethall

07/08

Kinnekulleblixten

SBF

2007-12-08

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

07/08

ÄlmhultsUngdomIKEACup

SBF

2007-12-08

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

07/08

KungsNiveaOpen

SBF

2007-12-08

BMKKungsTingbergshallen Kungsbacka

07/08

CarlstadOpen

SBF

2007-12-08

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

07/08

LaxaträffenA&B

SBF

2007-12-08

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

07/08

MioCupen

SBF

2007-12-01

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

07/08

BabolatJuniorTourU15&U13

SGPU

2007-11-24

IFKUmeåBadmintonstadion

07/08

UlricafjädernNybörjartävling

SBF

2007-11-24

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

07/08

A-smashen

SBF

2007-11-24

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

07/08

A-smashenNybörjare

SBF

2007-11-24

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

07/08

BJTU19ElitSenior

SGPUSenior

2007-11-24

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

07/08

UnoCupen

SBF

2007-11-24

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

07/08

UnoCupenNybörjare

SBF

2007-11-24

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

07/08

ÅbyVallhamraslaget

SBF

2007-11-24

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

07/08

ÅbyVallhamraslagetNybörjare

SBF

2007-11-24

ÅbyBMKTB-hallen Mölndal

07/08

Starkotter

SBF

2007-11-24

MatforsBMKMatfors Sporthall

07/08

DM,Dalarna

SBF

2007-11-17

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

07/08

DM,Stockholm

SBF

2007-11-17

SollentunaBSSollentuna Rackethall

07/08

DM,Västergötland

SBF

2007-11-17

HõliVäggaBMFSporthallen Tibro

07/08

DM,Gästrikland

SBF

2007-11-17

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

07/08

DM,Norrbotten

SBF

2007-11-17

BMKSenanMalmbergets Sporthall

07/08

DM,Småland

SBF

2007-11-17

TranåsBMKBredstorpshallen

07/08

DM,Halland

SBF

2007-11-17

VarbergsBMKPS Idrottshall

07/08

DM,Västernorrland

SBF

2007-11-17

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

07/08

DM,Skåne

SBF

2007-11-17

SkånesBFAurahallen Malmö

07/08

DM,Uppland

SBF

2007-11-17

UpplandsBMFFyrisfjädern Uppsala

07/08

DM,Värmland

SBF

2007-11-17

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

07/08

KistaSenior

SBF

2007-11-10

KistaBMKKista Racketcenter

07/08

Lergöksträffen

SBF

2007-11-10

SkäldervikensBMKLingvallshallen Skälderviken

07/08

TäbyInternationella

SBF

2007-11-10

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

07/08

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2007-11-10

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

07/08

VästsvenskaUngdom

SBF

2007-11-10

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

07/08

VästsvenskaUngdomNybörjare

SBF

2007-11-10

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

07/08

Skoskavet

SBF

2007-11-10

BMKCarltonKumlahallen

07/08

SkanskaCup

SBF

2007-11-03

TrollhättansBFÄlvhögsborgTingvalla Trollhättan

07/08

Sticksmashen

SBF

2007-11-03

BKSpeedAndersbergshallen Gävle

07/08

Lidingöskeppet

SBF

2007-11-03

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

07/08

TräffpunktLjungby

SBF

2007-11-03

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

07/08

RiksklassBJTU15

SGPU

2007-10-27

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

07/08

RiksklasskvalNorr

SBF

2007-10-27

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

07/08

BJTU19&ElitSenior

SGPUSenior

2007-10-27

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

07/08

Hobyfjädern

SBF

2007-10-27

HobyBMKHobyhallen

07/08

RiksklkvalSyd/NCCCup

SBF

2007-10-27

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

07/08

RiksklasskvalVäst

SBF

2007-10-27

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

07/08

KnatteblixtenNybörjare

SBF

2007-10-27

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

07/08

RiksklkvalÖst/Slagfjädern

SBF

2007-10-27

ÖrebroBKBackahallen Örebro

07/08

Ronnebysmashen

SBF

2007-10-20

BKRonnebysmashenRonneby Sporthall

07/08

BotkyrkaSenior

SBF

2007-10-13

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

07/08

MBKspelen

SBF

2007-10-13

MalmöMBKMalmö Tennishall

07/08

JC-Cup

SBF

2007-10-13

TranåsBMKBredstorpshallen

07/08

NorrköpingsAB&Ungdom

SBF

2007-10-13

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

07/08

OlympiaspelenNybörjare

SBF

2007-10-13

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

07/08

Olympiaspelen

SBF

2007-10-13

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

07/08

Picassofjädern

SBF

2007-10-06

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

07/08

Storsjöcupen

SBF

2007-10-06

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

07/08

GrundslagetNybörjartävling

SBF

2007-10-06

PåvelundsTBKPåvelundshallen

07/08

Tjejslaget

SBF

2007-10-06

OskarströmsBMKOskarströmshallen

07/08

SpåretOpen

SBF

2007-10-06

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

07/08

Kråkfjädern

SBF

2007-10-06

TierpsBMKAspenhallen

07/08

MAIFCupen/RiksklkvalVäst

SBF

2007-09-29

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

07/08

RiksklkvalÖst/Stångebroslaget

SBF

2007-09-29

BMKGötaRaketcenter Linköpng

07/08

RiksklasskvalNorr

SBF

2007-09-29

IFKUmeåBadmintonstadion

07/08

UmeåUngdomNybörjare

SBF

2007-09-29

IFKUmeåBadmintonstadion

07/08

BabolatJuniorTourElitU19

SGPU

2007-09-29

MalmöMBKMalmö Tennishall

07/08

Wättersmashen/RiksklkvalSyd

SBF

2007-09-29

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

07/08

BabolatJuniorTourRiksklassU17

SGPU

2007-09-29

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

07/08

BabolatJuniorTourRiksklU15&U13

SGPU

2007-09-29

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

07/08

Elitserien

Serie

2007-09-25

ElitklubbarnaHela Sverige

07/08

SuperEttan

Serie

2007-09-18

ElitklubbarnaHela Sverige

07/08

HöstförstaHofors

SBF

2007-09-15

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

07/08

SkogåsYonexABC

SBF

2007-09-15

SkogåsBKSkogås Rackethall

07/08

VikingCup

SBF

2007-09-15

SollentunaBSSollentuna Rackethall

07/08

GislavedsEndagars

SBF

2007-09-15

GislavedBMKGislehallen

07/08

Stålblixten

SBF

2007-09-15

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

07/08

InternationellaSkånskaSGPU

Skanska

2007-09-09

SkånesBFAurahallen Malmö

07/08

TäbyOpenSGP

SGP

2007-08-25

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

07/08

RiksklasskvalU13,Kista

SBF

2007-08-18

KistaBMKKista Racketcenter

07/08

RiksklasskvalU17U15&U13

SBF

2007-08-18

BMKAuraAurahallen Malmö

07/08

KometsHösttävling

SBF

2007-08-18

BMKKometKomethallen Järfälla

07/08

RiksklasskvalU17&U15

SBF

2007-08-18

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

07/08

EnFjäderINatten

SBF

2007-08-11

SollentunaBSSollentuna Rackethall

07/08

Gotlandsspelen

SBF

2007-06-26

GotlandsBFWisby Rackethall

06/07

GothenburgOpen

SBF

2007-05-19

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

06/07

KometsDubbel&Mixed

SBF

2007-05-12

BMKKometKomethallen Järfälla

06/07

BadmintongalanUppsala

SBF

2007-05-12

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

06/07

VästarFrölundasNybörjartävling

SBF

2007-05-12

VäFrölundaBKSportarenan

06/07

VarbergsEuropeiska

SBF

2007-05-04

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

06/07

Frölundaspelen

SBF

2007-04-28

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

06/07

BlueKeldCup

SBF

2007-04-28

OxieIFBadmintonOxievångshallen

06/07

Örebrocupen

SBF

2007-04-21

ÖrebroBKBackahallen Örebro

06/07

Kongahällaslaget

SBF

2007-04-21

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

06/07

KongahällaslagetNybörjare

SBF

2007-04-21

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

06/07

CBF-Starten

SBF

2007-04-21

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

06/07

Öresundsspelen

SBF

2007-04-21

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

06/07

SvenskaCupenIndividuellt

SBF

2007-04-21

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

06/07

VictoriaInternationalCup

SBF

2007-04-14

LUGIbadmintonVictoriastadion Lund

06/07

AurasSGP

SBF

2007-04-14

BMKAuraAurahallen Malmö

06/07

Påskfjädern

SBF

2007-04-14

SkogåsBKSkogås Rackethall

06/07

Vårblixten

SBF

2007-04-14

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

06/07

VårblixtenNybörjare

SBF

2007-04-14

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

06/07

GladaHudikCup

SBF

2007-04-14

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

06/07

Landvetterslaget

SBF

2007-04-14

LandvetterBMKLandvetters Idrottsplats

06/07

Påsksmällen

SBF

2007-04-06

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

06/07

UmeåNordiska

SBF

2007-03-31

IFKUmeåBadmintonstadion

06/07

UmeåNordiskaNybörjare

SBF

2007-03-31

IFKUmeåBadmintonstadion

06/07

KistaOpen

SBF

2007-03-31

KistaBMKKista Racketcenter

06/07

TäbyABC

SBF

2007-03-31

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

06/07

Nissanslaget

SBF

2007-03-31

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

06/07

Malmsmashen

SBF

2007-03-31

BMKSenanMalmbergets Sporthall

06/07

MalmsmashenNybörjare

SBF

2007-03-31

BMKSenanMalmbergets Sporthall

06/07

JuniorträffenMariestad

SBF

2007-03-31

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

06/07

WätterstadsCup

SBF

2007-03-24

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

06/07

MinifjädernNybörjare

SBF

2007-03-24

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

06/07

MinifjädernCklass

SBF

2007-03-24

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

06/07

Örnfjädern

SBF

2007-03-24

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

06/07

ÖrnfjädernNybörjare

SBF

2007-03-24

FriskaViljorBMKNolaskolans Sporthall

06/07

Asarumsmashen

SBF

2007-03-17

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

06/07

YstadträffenProvivaCup

SBF

2007-03-17

BMKBollenÖsterporthallen Ystad

06/07

BotkyrkaOpen

SBF

2007-03-17

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

06/07

UllevispelenNybörjare

SBF

2007-03-17

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

06/07

UlleviJärnmalmerMediaboxenCup

SBF

2007-03-17

UlleviBMKTB-hallen Mölndal

06/07

SMU22

SBF

2007-03-17

BKCarlskronaIdrottshallen/Arena Rosenholm

06/07

Öbackasmashen

SBF

2007-03-17

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

06/07

BorlängeOpen

SBF

2007-03-10

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

06/07

SMU17

SBF

2007-03-10

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

06/07

SMU13

SBF

2007-03-10

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

06/07

ArvikaFärgtemaOpen

SBF

2007-03-10

ArvikaBMKKyrkebyhallen

06/07

Bäverslaget

SBF

2007-03-10

LenhovdaBMKLenhovda Sporthall

06/07

Fjäderträffen

SBF

2007-03-10

LjungsbroBMKLjungsbro Sporthall

06/07

Föreningscupen

SBF

2007-03-03

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

06/07

Sendraget

SBF

2007-03-03

MatforsBMKMatfors Sporthall

06/07

SundsvallsOpen

SBF

2007-02-24

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

06/07

Vikingaslaget

SBF

2007-02-24

SollentunaBSSollentuna Rackethall

06/07

KärraUngdomstävling

SBF

2007-02-24

KärraBMKAlelyckans Sportcenter

06/07

SkogåsYonexABC

SBF

2007-02-17

SkogåsBKSkogås Rackethall

06/07

Knalleträffen

SBF

2007-02-17

BoråsBadmintonBoråshallen

06/07

Badmintontrofén

SBF

2007-02-17

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

06/07

Mörrumsträffen

SBF

2007-02-17

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

06/07

VidedalSwedbankOpen

SBF

2007-02-17

MalmöMBKVidedals Sporthall

06/07

Slutspel

Serie

2007-02-13

ElitklubbarnaHela Sverige

06/07

Falanslaget

SBF

2007-02-10

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

06/07

FalanslagetNybörjare

SBF

2007-02-10

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

06/07

EkenCup

SBF

2007-02-10

BMKEkenTennisstadion

06/07

VeteranSM

SBF

2007-02-10

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

06/07

SydostsmashenProvivaCup

SBF

2007-02-10

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

06/07

SMU19

SBF

2007-02-10

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

06/07

VäxjöUngdomstävling

SBF

2007-02-10

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

06/07

ForzaTräffenNybörjartävling

SBF

2007-02-10

StaffanstorpBMKHagalidhallen Staffanstorp

06/07

Lugnetcupen

SBF

2007-02-10

FaluBMKLugnethallen Falun

06/07

Lagaholmsspelen

SBF

2007-02-10

BKVästanLagaholmshallen

06/07

SparbankenGripenCup

SBF

2007-02-03

SkäldervikensBMKLingvallshallen

06/07

BabolatOpen

SBF

2007-02-03

BMKSödermalmBadmintonstadion

06/07

Stålfjädern

SBF

2007-02-03

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

06/07

Slagfjädern

SBF

2007-02-03

ÖrebroBKBackahallen Örebro

06/07

StenSturefjädern

SBF

2007-02-03

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

06/07

08minicup

SBF

2007-02-03

SkogåsBKSkogås Rackethall

06/07

LugisKlassningstävling

SBF

2007-02-03

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

06/07

SeniorSM

SBF

2007-02-03

BMKAuraAurahallen Malmö

06/07

Silverfjädern

SBF

2007-02-03

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

06/07

SilverfjädernNybörjare

SBF

2007-02-03

SkellefteåBMKAnderstorpshallen&Degerbyhallen

06/07

Gästabudet

SBF

2007-01-27

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

06/07

RosqvistsMåleriCup

SBF

2007-01-27

FridhemsRCBellevuestadion Malmö

06/07

BadmintonstadionCup

SBF

2007-01-27

IFKUmeåBadmintonstadion

06/07

Östersjöspelen

SBF

2007-01-27

BKCarlskronaTelenorArenaRosenholm

06/07

Arosfjädern

SBF

2007-01-27

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

06/07

BabolatJuniorTourU15

SBF

2007-01-20

SkogåsBKSkogås Rackethall

06/07

BabolatJuniorTourU13

SBF

2007-01-20

KistaBMKKista Racketcenter

06/07

ElitU19

SBF

2007-01-20

MalmöMBKMalmö Tennishall

06/07

KometsVintertävling

SBF

2007-01-20

BMKKometKomethallen Järfälla

06/07

Jonasträffen

SBF

2007-01-20

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

06/07

MAIF-Cklass

SBF

2007-01-20

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

06/07

MAIFNyb&Motion

SBF

2007-01-20

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

06/07

Värnamoträffen

SBF

2007-01-20

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

06/07

BabolatJuniorTourU17

SBF

2007-01-20

BMKAuraAurahallen Malmö

06/07

Ostkakan

SBF

2007-01-06

BKPärlanSporthallarna i Västervik

06/07

Dygnslaget

SBF

2007-01-06

GrumsBMKSporthallen Grums

06/07

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2007-01-06

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

06/07

KometsJuniortävling

SBF

2006-12-16

BMKKometKomethallen Järfälla

06/07

MioCupen

SBF

2006-12-16

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

06/07

MioCupenNybörjare

SBF

2006-12-16

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

06/07

Gåsfjädern

SBF

2006-12-09

SkogåsBKSkogås Rackethall

06/07

BabolatJuniorCupU17

SBF

2006-12-09

MörrumBMKVäggahallen Karlshamn

06/07

BabolatJuniorTourU15&U13

SBF

2006-12-09

IFKUmeåBadmintonstadion

06/07

Alnöträffen

SBF

2006-12-09

AlnöBCVibacke,Ljustadalen

06/07

Kinnekulleblixten

SBF

2006-12-09

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

06/07

ElitU19

SBF

2006-12-09

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

06/07

CarlstadOpen

SBF

2006-12-09

KarlstadBadmintonKarlstad Racketcenter

06/07

Dalaslaget

SBF

2006-12-09

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

06/07

Götaslaget

SBF

2006-12-09

BMKGötaStångebro Racketcenter

06/07

ÄlmhultsUngdomIKEACup

SBF

2006-12-09

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

06/07

KungsNiveaOpen

SBF

2006-12-09

BMKKungsTingbergshallen Kungsbacka

06/07

Forzacupen

SBF

2006-12-02

SkäldervikensBMKLingvallshallen Skälderviken

06/07

AskimsNybörjartävling

SBF

2006-12-02

AskimBCAskim Sporthall

06/07

SGPLaxaträffen

SBF

2006-11-25

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

06/07

SGPLaxaträffenA&B

SBF

2006-11-25

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

06/07

UnoCupen

SBF

2006-11-25

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

06/07

UnoCupenNybörjare

SBF

2006-11-25

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

06/07

UlricafjädernNybörjartävling

SBF

2006-11-25

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

06/07

Arvidsjaursmashen

SBF

2006-11-25

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

06/07

ArvidsjaursmashenNybörjare

SBF

2006-11-25

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

06/07

DM,Värmland

SBF

2006-11-18

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

06/07

DM,Göteborg

SBF

2006-11-18

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

06/07

DM,Hälsningland

SBF

2006-11-18

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

06/07

DM,Småland

SBF

2006-11-18

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

06/07

DM,Dalarna

SBF

2006-11-18

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

06/07

DM,Uppland

SBF

2006-11-18

UppsalaVintageUppsala

06/07

DM,Skåne

SBF

2006-11-18

SkånesBFAurahallen Malmö

06/07

DM,BohuslänDal

SBF

2006-11-18

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

06/07

DM,Gotland

SBF

2006-11-18

GotlandsBFWisby Rackethall

06/07

DM,Västergötland

SBF

2006-11-18

BoråsBadmintonBoråshallen

06/07

DM,Gästrikland

SBF

2006-11-18

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

06/07

DM,Halland

SBF

2006-11-18

OskarströmsBMKOskarströms idrottshall

06/07

DM,Mellansvenska

SBF

2006-11-18

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

06/07

DM,Västernorrland

SBF

2006-11-18

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

06/07

08Cup

SBF

2006-11-11

SollentunaBSSollentuna Rackethall

06/07

Lergöksträffen

SBF

2006-11-11

SkäldervikensBMKLingvallshallen Skälderviken

06/07

KistaSeniorABC

SBF

2006-11-11

KistaBMKKista Racketcenter

06/07

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2006-11-11

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

06/07

VästsvenskaUngdom

SBF

2006-11-11

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

06/07

VästsvenskaUngdomNyb

SBF

2006-11-11

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

06/07

VänersborgsNybörjartävling

SBF

2006-11-11

VänersborgsBSIdrottshuset Vänersborg

06/07

RiksklkvalSyd

SBF

2006-11-04

LUGIbadmintonVictoriastadion Lund

06/07

TräffpunktLjungby

SBF

2006-11-04

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

06/07

ElitU19BJTU17

SBF

2006-11-04

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

06/07

RiksklasskvalNorr

SBF

2006-11-04

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

06/07

RiksklasskvalVäst/SkanskaCup

SBF

2006-11-04

TrollhättansBFÄlvhögsborgTingvalla Trollhättan

06/07

MunktellOpen

SBF

2006-11-04

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

06/07

BabolatJuniorTourU15&U13

SBF

2006-11-04

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

06/07

Lidingöskeppet

SBF

2006-11-04

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

06/07

RiksklasskvalÖst

SBF

2006-11-04

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

06/07

Sticksmashen

SBF

2006-11-04

BKSpeedAndersbergshallen Gävle

06/07

Hobyfjädern

SBF

2006-10-29

HobyBMKHobyhallen

06/07

TäbyInternationella

SBF

2006-10-21

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

06/07

JC-Cup

SBF

2006-10-21

TranåsBMKBredstorpshallen

06/07

Knatteblixten

SBF

2006-10-21

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

06/07

Höllvikscupen

SBF

2006-10-21

HöllvikensBKGyahallen Höllviken

06/07

Ronnebysmashen

SBF

2006-10-21

BKRonnebysmashenRonneby Sporthall

06/07

BotkyrkaSenior

SBF

2006-10-21

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

06/07

NCCCupSGP

SBF

2006-10-21

IFKUmeåBadmintonstadion

06/07

MBKspelen

SBF

2006-10-14

MalmöMBKMalmö Tennishall

06/07

Ramträffen

SBF

2006-10-14

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

06/07

NorrköpingsAB&Ungdom

SBF

2006-10-14

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

06/07

SpåretOpen

SBF

2006-10-07

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

06/07

Picassofjädern

SBF

2006-10-07

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

06/07

Storsjöcupen

SBF

2006-10-07

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

06/07

UmeåUngdom/RiksklasskvalNorr

SBF

2006-09-30

IFKUmeåBadmintonstadion

06/07

BabolatJuniorTourElitU19

SBF

2006-09-30

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

06/07

BabolatJuniorTourU15

SBF

2006-09-30

BKCarlskronaIdrottshallen/Arena Rosenholm

06/07

BabolatJuniorTourU13

SBF

2006-09-30

AskimBCAskim Sporthall

06/07

BabolatJuniorTourU17

SBF

2006-09-30

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

06/07

NCCCup/RiksklasskvalSyd

SBF

2006-09-30

HalmstadBKSöndrumshallen Halmstad

06/07

MAIFCupen/RiksklkvalVäst

SBF

2006-09-30

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

06/07

Elitserien

Serie

2006-09-26

ElitklubbarnaHela Sverige

06/07

VikingCup/RiksklasskvalÖst

SBF

2006-09-23

SollentunaBSSollentuna Rackethall

06/07

SkogåsElit&A

SBF

2006-09-23

SkogåsBKSkogås Rackethall

06/07

GislavedsEndagars

SBF

2006-09-23

GislavedBMKGislehallen

06/07

Stålblixten

SBF

2006-09-09

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

06/07

InternationellaSkånskaSGPU

SBF

2006-09-08

SkånesBFAurahallen Malmö

06/07

Superettan

Serie

2006-09-05

ElitklubbarnaHela Sverige

06/07

TäbyOpenSGP

SBF

2006-08-26

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

06/07

KometsHösttävling

SBF

2006-08-26

BMKKometKomethallen Järfälla

06/07

RiksklasskvalU13,Kista

SBF

2006-08-19

KistaBMKKista Racketcenter

06/07

RiksklasskvalU15&U17,Täby

SBF

2006-08-19

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

06/07

RiksklasskvalU17,Göteborg

SBF

2006-08-19

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

06/07

RiksklkvalU15&U13,VäFröl

SBF

2006-08-19

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

06/07

EnFjäderINatten

SBF

2006-08-12

SollentunaBSSollentuna Rackethall

06/07

Gotlandsspelen

SBF

2006-06-27

GotlandsBFWisby Rackethall

05/06

GothenburgOpen

SBF

2006-05-26

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

05/06

BadmintongalanUppsala

SBF

2006-05-12

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

05/06

VarbergsEuropeiska

SBF

2006-05-12

VarbergsBMKVarbergs Idrottshallar

05/06

KometsDubbel&Mixed

SBF

2006-05-06

BMKKometKomethallen Järfälla

05/06

BlueKeldCup

SBF

2006-04-29

OxieIFBadmintonOxievångshallen

05/06

Frölundaspelen

SBF

2006-04-29

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

05/06

Lidingövraket

SBF

2006-04-22

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

05/06

Öresundsspelen

SBF

2006-04-22

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

05/06

Kongahällaslaget

SBF

2006-04-22

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

05/06

Örebrocupen

SBF

2006-04-22

ÖrebroBKBackahallen Örebro

05/06

SvenskaCupenIndividuellt

SBF

2006-04-22

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

05/06

KistaOpen

SBF

2006-04-08

KistaBMKKista Racketcenter

05/06

VictoriaInternationalCup

SBF

2006-04-08

LUGIbadmintonVictoriastadion Lund

05/06

AurasSGP

SBF

2006-04-08

BMKAuraAurahallen Malmö

05/06

TäbyABC

SBF

2006-04-08

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

05/06

GladaHudikCup

SBF

2006-04-08

HudiksvallsBMKIdrottshHudiksvall,Hästaholmen...

05/06

Vårblixten

SBF

2006-04-08

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

05/06

VårblixtenNybörjare

SBF

2006-04-08

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

05/06

UmeåNordiska

SBF

2006-04-01

IFKUmeåBadmintonstadion

05/06

SMU13

SBF

2006-04-01

SkogåsBKSkogås Rackethall

05/06

Tunaträffen

SBF

2006-04-01

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

05/06

SMU17

SBF

2006-04-01

SävsjöBCSävsjö Sporthall

05/06

Minifjädern

SBF

2006-04-01

TjörnsBMKTjörnhallen,Häggvallsskolan

05/06

BabolatOpen

SBF

2006-04-01

BMKSödermalmBadmintonstadion

05/06

FinalElitserien

Serie

2006-03-21

ElitklubbarnaHela Sverige

05/06

Asarumsmashen

SBF

2006-03-18

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

05/06

SMU15

SBF

2006-03-18

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

05/06

Sendraget

SBF

2006-03-18

MatforsBMKMatfors Sporthall

05/06

SMU22

SBF

2006-03-18

BMKAuraAurahallen Malmö

05/06

YstadträffenProvivaCup

SBF

2006-03-18

BMKBollenÖsterporthallen Ystad

05/06

Polarfjädern

SBF

2006-03-18

BMKFjädernKiruna Sporthall

05/06

ArvikaFärgtemaOpen

SBF

2006-03-18

ArvikaBMKKyrkebyhallen

05/06

WätterstadsCup

SBF

2006-03-18

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

05/06

BorlängeOpen

SBF

2006-03-11

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

05/06

Öbackasmashen

SBF

2006-03-11

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

05/06

UlleviUngdom&Nybörjare

SBF

2006-03-11

UlleviBMKGamlestadshallen

05/06

Malmsmashen

SBF

2006-03-11

BMKSenanMalmbergets Sporthall

05/06

JuniorträffenMariestad

SBF

2006-03-11

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

05/06

Bäverslaget

SBF

2006-03-11

LenhovdaBMKLenhovda Sporthall

05/06

Föreningscupen

SBF

2006-03-04

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

05/06

Stångebroslaget

SBF

2006-03-04

BMKGötaKärnahallen Malmslätt

05/06

SemifinalElitserien

Serie

2006-02-28

ElitklubbarnaHela Sverige

05/06

Vikingaslaget

SBF

2006-02-25

SollentunaBSSollentuna Rackethall

05/06

SydostsmashenProvivaCup

SBF

2006-02-25

CarlshamnsBFVäggahallen Karlshamn

05/06

KärraUngdomstävling

SBF

2006-02-25

KärraBMKAlelyckans Sportcenter

05/06

KinnarpsOpen

SBF

2006-02-25

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

05/06

GosenJuniorCup

SBF

2006-02-18

SkogåsBKSkogås Rackethall

05/06

Knalleträffen

SBF

2006-02-18

BoråsBadmintonBoråshallen

05/06

Badmintontrofén

SBF

2006-02-11

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen Kristinehamn

05/06

Lugnetcupen

SBF

2006-02-11

FaluBMKLugnethallen Falun

05/06

VeteranSM

SBF

2006-02-11

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

05/06

Falanslaget

SBF

2006-02-11

BKFalanOdenhallen/Frejahallen

05/06

NorrköpingsBC&Ungdom

SBF

2006-02-11

NorrköpingBKRacketstadion Himmelstalund

05/06

EkenCup

SBF

2006-02-11

BMKEkenTennisstadion

05/06

SMU19

SBF

2006-02-11

BMKAuraAurahallen Malmö

05/06

VäxjöUngdomstävling

SBF

2006-02-11

VäxjöBMKStrandbjörkshallen

05/06

SeniorSM

SBF

2006-02-05

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

05/06

LugisKlassningstävling

SBF

2006-02-04

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

05/06

Silverfjädern

SBF

2006-02-04

SkellefteåBMKBadmintonhallen Degerbyn

05/06

Stålfjädern

SBF

2006-02-04

SandvikenBMKJärnvallen&Björksätra

05/06

SparbankenGripenCup

SBF

2006-02-04

SkäldervikensBMKLingvallshallen

05/06

StenSturefjädern

SBF

2006-02-04

BMKTellusIdrottshallarna Ulricehamn

05/06

BotkyrkaOpen

SBF

2006-02-04

BotkyrkaGOIFBotkyrka Rackethall

05/06

Gästabudet

SBF

2006-01-28

NyköpingsBMKGumshallen Nyköping

05/06

RosqvistsMåleriCup

SBF

2006-01-21

FridhemsRCBellevuestadion Malmö

05/06

Östersjöspelen

SBF

2006-01-21

BKCarlskronaIdrottshallen&Vedebyhallen

05/06

Ramträffen

SBF

2006-01-21

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

05/06

Värnamoträffen

SBF

2006-01-21

VärnamoBMKTinas Ö:s nya sporthall

05/06

BadmintonstadionCup

SBF

2006-01-21

IFKUmeåBadmintonstadion

05/06

SandefjordRanking

NBF

2006-01-21

SandefjordBKJotunhallen Sandefjord

05/06

MAIFNyb&C&Motion

SBF

2006-01-21

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

05/06

KometsVintertävling

SBF

2006-01-14

BMKKometKomethallen Järfälla

05/06

BabolatJuniorTourU13

SBF

2006-01-14

KistaBMKKista Racketcenter

05/06

Jonasträffen

SBF

2006-01-14

BMKRacketGamlaTennishallen Alingsås

05/06

Arosfjädern

SBF

2006-01-14

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

05/06

BabolatJuniorTourU15

SBF

2006-01-14

SkogåsBKSkogås Rackethall

05/06

BabolatJuniorTourElitU19

SBF

2006-01-14

AskimBCAskim Sporthall

05/06

BabolatJuniorTourU17

SBF

2006-01-14

SollentunaBSSollentuna Rackethall

05/06

Mörrumsträffen

SBF

2006-01-07

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

05/06

Ostkakecupen

SBF

2006-01-07

BKPärlanSporthallarna i Västervik

05/06

BeleNordinsMinnestävling

SBF

2006-01-07

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

05/06

Dygnslaget

SBF

2006-01-06

GrumsBMKSporthallen Grums

05/06

KometsJuniortävling

SBF

2005-12-10

BMKKometKomethallen Järfälla

05/06

CarlstadOpen

SBF

2005-12-10

KarlstadBadmintonUniversalen,Frödingskolan

05/06

BabolatJuniorTourU17

SBF

2005-12-10

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

05/06

BabolatJuniorTourU15&U13

SBF

2005-12-10

IFKUmeåBadmintonstadion

05/06

KungsNiveaOpen

SBF

2005-12-10

BMKKungsTingbergshallen Kungsbacka

05/06

Götaslaget

SBF

2005-12-10

BMKGötaRacketstadion Norrköping

05/06

BabolatJuniorTourElitU19

SBF

2005-12-10

BKCarlskronaIdrottshallen/Arena Rosenholm

05/06

ÄlmhultsUngdomIKEACup

SBF

2005-12-10

ÄlmhultsBMKLinnéskolans Idrottshall

05/06

MioOpen

SBF

2005-12-03

BMKOrionHildursborg/Björknäshallen

05/06

Kinnekulleblixten

SBF

2005-11-26

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

05/06

SGPLaxaträffen

SBF

2005-11-26

HalmstadBMKSöndrumshallen Halmstad

05/06

Alnöträffen

SBF

2005-11-26

AlnöBCVibacke,Ljustadalen

05/06

UnoCupen

SBF

2005-11-26

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

05/06

UnoCupenNybörjare

SBF

2005-11-26

SävsjöBCSporthallarnaSävsjöKommun

05/06

Ulricafjädern

SBF

2005-11-26

BMKTellusSporthallen,Stenbockshallen

05/06

KometsHösttävling

SBF

2005-11-26

BMKKometKomethallen Järfälla

05/06

Arvidsjaursmashen

SBF

2005-11-26

ArvidsjaursBKK4/Camp Gielas

05/06

DM,Halland

SBF

2005-11-20

BKVästanLagaholmshallen

05/06

DM,Stockholm

SBF

2005-11-19

SollentunaBSSollentuna Rackethall

05/06

DM,Skåne

SBF

2005-11-19

SkånesBFAurahallen Malmö

05/06

DM,Gästrikland

SBF

2005-11-19

BKSpeedAndersbergshallen Gävle

05/06

DM,Västergötland

SBF

2005-11-19

HõliVäggaBMFIdrottshallen Tibro

05/06

DM,JämtlandHärjdalen

SBF

2005-11-19

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

05/06

DM,Norrbotten

SBF

2005-11-19

PorjusIdrottsklubbPorjus

05/06

DM,Göteborg

SBF

2005-11-19

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

05/06

DM,Dalarna

SBF

2005-11-19

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

05/06

DM,Småland

SBF

2005-11-19

TranåsBMKBredstorpshallen

05/06

DM,Västernorrland

SBF

2005-11-19

HärnösandsBMKÖbacka Sportcenter

05/06

DM,Värmland

SBF

2005-11-19

KarlstadBadmintonUniversalen,Frödingskolan

05/06

DM,Mellansvenska

SBF

2005-11-19

VästeråsBMFBellevuestadion Västerås

05/06

DM,Uppland

SBF

2005-11-19

UpplandsBMFFyrisfjädern Uppsala

05/06

Gåsfjädern

SBF

2005-11-12

SkogåsBKSkogås Rackethall

05/06

EnångersA,B&Ungdom

SBF

2005-11-12

EnångersBMKHudiksvIdrottsh.Håstah.Iggesund

05/06

VästsvenskaUngdom

SBF

2005-11-12

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

05/06

VästsvenskaUngdomNyb

SBF

2005-11-12

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

05/06

Lergöksträffen

SBF

2005-11-12

SkäldervikensBMKLingvallshallen Skälderviken

05/06

KistaSeniorABC

SBF

2005-11-12

KistaBMKKista Racketcenter

05/06

Sticksmashen

SBF

2005-11-05

BKSpeedAndersbergshallen Gävle

05/06

OxieABC

SBF

2005-11-05

OxieIFBadmintonOxievångshallen

05/06

TräffpunktLjungby

SBF

2005-11-05

LjungbyBMKKungshögshallen/Sunnerbohallen

05/06

NisseCupen

SBF

2005-11-05

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

05/06

Lidingöskeppet

SBF

2005-11-05

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

05/06

MunktellOpen

SBF

2005-11-05

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

05/06

BabolatJuniorTourElitU19

SBF

2005-10-29

BorlängeBMKBorlänge Badmintonhall

05/06

RiksklasskvalÖst

SBF

2005-10-29

FyrisfjädernFyrisfjädern Uppsala

05/06

RiksklasskvalSyd

SBF

2005-10-29

LUGIbadmintonViktoriastadion Lund

05/06

RiksklasskvalVäst

SBF

2005-10-29

GöteborgsBKFjäderborgen Göteborg

05/06

JC-Cup

SBF

2005-10-29

TranåsBMKBredstorpshallen

05/06

BabolatJuniorTourU13

SBF

2005-10-29

TranåsBMKBredstorpshallen

05/06

BabolatJuniorTourU15

SBF

2005-10-29

MörrumBMKNorrevångshallen Mörrum

05/06

RiksklasskvalNorr

SBF

2005-10-29

BergsåkersBMKSticksjö,Bergsåker

05/06

MBKspelen

SBF

2005-10-22

MalmöMBKMalmö Tennishall

05/06

SpåretOpen

SBF

2005-10-22

SpårvägensBMFEnskede Rackethall

05/06

Ronnebysmashen

SBF

2005-10-22

BKRonnebysmashenRonneby/Kallinge

05/06

Knatteblixten

SBF

2005-10-22

KinnekulleBMKIdrottshall. i Källby & Götene

05/06

Wättersmashen

SBF

2005-10-22

BMKWätterstadRacketcentrum Jönköping

05/06

NCCCupSGP

SBF

2005-10-22

IFKUmeåBadmintonstadion

05/06

08MiniCup

SBF

2005-10-08

SollentunaBSSollentuna Rackethall

05/06

BotkyrkaSenior

SBF

2005-10-08

BotkyrkaGOIFOlligång Hallunda

05/06

Picassofjädern

SBF

2005-10-08

ChristinehamnsBMSBrogårdshallen

05/06

TäbyInternationella

SBF

2005-10-08

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

05/06

Forzaspelen

SBF

2005-10-08

GIFNikePilängshallen Lomma

05/06

Storsjöcupen

SBF

2005-10-08

BMKBostonÖstersunds Sporthallar

05/06

Kråkfjädern

SBF

2005-10-08

TierpsBMKAspenhallen

05/06

Hobyfjädern

SBF

2005-10-08

HobyBMKHobyhallen

05/06

SkogåsRiksklkvalU15&U17

SBF

2005-10-01

SkogåsBKSkogås Rackethall

05/06

RiksklasskvalNorr

SBF

2005-10-01

IFKUmeåBadmintonstadion

05/06

RiksklasskvalÖst

SBF

2005-10-01

KistaBMKKista Racketcenter

05/06

RiksklkvalVäst/MAIFCupen

SBF

2005-10-01

MariestadsAIFIdrottshallarna Mariestad

05/06

RiksklkvalSyd/NCCCup

SBF

2005-10-01

HalmstadBKSöndrumshallen Halmstad

05/06

Superettan

Serie

2005-09-24

ElitklubbarnaHela Sverige

05/06

HöstförstaHofors

SBF

2005-09-18

HoforsBK70Hoforshallen/Värnahallen

05/06

VikingCup

SBF

2005-09-17

SollentunaBSSollentuna Rackethall

05/06

SkogåsYonexSen

SBF

2005-09-17

SkogåsBKSkogås Rackethall

05/06

BabolatJuniorTourU17

SBF

2005-09-17

WätterstadsBMKRacketcentrum Jönköping

05/06

BabolatJuniorTourU15&U13

SBF

2005-09-17

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

05/06

GislavedsEndagars

SBF

2005-09-17

GislavedBMKGislehallen

05/06

BabolatJuniorTourElitU19

SBF

2005-09-17

BergsåkersBMKSundsvalls Sporthall

05/06

Stålblixten

SBF

2005-09-17

EskilstunaBMKEskilstuna Badmintonhall

05/06

Elitserien

Serie

2005-09-13

ElitklubbarnaHela Sverige

05/06

InternationellaSkånskaSGPU

SBF

2005-09-09

SkånesBFAurahallen Malmö

05/06

VästraFrölundaSGP

SBF

2005-08-27

VäFrölundaBKBB-hallar V Frölunda

05/06

RiksklasskvalU17

SBF

2005-08-20

AskimBCAskim Sporthall

05/06

RiksklasskvalU17,U15&U13

SBF

2005-08-19

TäbyBMFTäbyBadmintonhall

05/06

RiksklkvalU15&U13

SBF

2005-08-19

UlleviBMKGöteborgs Badmintonhall

05/06

EnFjäderINatten

SBF

2005-08-13

SollentunaBSSollentuna Rackethall

05/06

Gotlandsspelen

SBF

2005-06-28

GotlandsBFWisby Rackethall

04/05

GothenburgOpen

SBF

2005-05-20

VårvindensBMKAlelyckans Sportcenter

04/05

Örebrocupen

SBF

2005-04-23

ÖrebroBKBackahallen Örebro

04/05

KistaOpen

SBF

2005-04-23

KistaBMKKista Racketcenter

04/05

Kongahällaslaget

SBF

2005-04-23

KungälvsBMKIdrottsh&Kongahällahallen

04/05

Öresundsspelen

SBF

2005-04-23

HelsingborgsBKOlympiahallen Helsingborg

04/05

BlueKeldCup

SBF

2005-04-16

OxieIFBadmintonOxievångshallen

04/05

Lidingövraket

SBF

2005-04-16

IFKLidingöBMKTennisstadion Stockholm

04/05

AurasSGP

SBF

2005-04-16

BMKAura