Månadens Raket

Fina priser varje månad från racketspecialisten.se. Hur ligger du till? Läs mer...

Sveriges bästa klubb

Latest result/tournament

 All results 2013/2014...

2015/2016

0829  Karby BC
0829  Täby Open
0829  Langenfeld, U15
0829  Langenfeld, U17-U19
0827  Slovak Open
0824  Vietnam Open
0823  Sollentuna Dub. och mx
0822  Sollentuna Singel
0821  Romanian Junior
0820  Turkish Int, Istanbul
0817  Bulgaria Int, Sofia
0815  Falkenbergs sommarspel
0810  World Championships
0809  Bulgarian Junior
0806  EuroGames, Skogås
0723  Turkey Junior
0721  Russian Open
0714  Chinese Tapei Open
0709  Junior White Nights
0706  Gotlandsspelen
0703  Universiade, Gwangju
0701  White Nights

2014/2015

0623  Canada Open
0622  Baku European Games
0619  Serbia Youth Int
0616  US Open, Brentwood
0610  European Club Champ
0603  Lithuan Int
0530  Slutsp. Sth Bad T, Karby
0530  Lidingövraket
0528  Riga Int
0526  Australian Open
0523  Glasgow Youth Int.
0523  Racketspecialisten.se
0523  Swiss Youth Open
0521  Spanish Open , Madrid
0521  Trinidad & Tobago Int.
0515  Gothenburg Open
0515  Danish Junior Open
0511  Sollentuna skolmäst.
0510  Sudirman Cup
0509  08-Cup, Lidingö
0509  MBC-Tour (final), Aura
0509  Täby ABC
0509  Kungs Rockstile Open
0509  Lag SM, Skogås
0509  Lag SM, Skogås
0508  Student-SM, Växjö
0507  Slovenia Int., Medvode
0506  Skol-DM, Stockholm
0502  Bemt Cup, Malmö
0502  FoP-Cup, Påvelund
0501  Yonex Varberg Int.
0430  Israel Junior
0430  Hellas Int.
0428  New Zealand Open
0425  SGP 5, Askim
0425  Frölundaspelen
0425  Sollentuna ABC
0425  Örebro Cupen
0425  Sportringen C-stad Cup
0425  Påskfjädern R T, Skogås
0425  Umeå Nordiska
0425  Höllvikscupen
0425  Nordea Cup, T-hättan
0424  6 nations, U17 Team
0423  Hellas Junior
0423  6 nations, U17 Ind
0418  08-Cup, Täby
0418  CBF-starten, C-hamn
0418  Svenska Cupen Ind.
0418  Spåret Open Ungdom
0418  Kongahällaslaget
0418  Vårcupen, Wätterstad
0418  RPC-cup, Helsingborg
0418  LUGI Eurofin. Jun Cup
0417  Sparkassen Cup
0416  Dutch Int., Wateringen
0414  China Masters, Jiangsu
0416  SBL Kista -Fyrisfj.  4-3
0416  Dutch Int., Wateringen
0414  China Masters, Jiangsu
0411  Seriehelg 6
0409  Croatian Int.
0407  Singapore Open
0408  SBL Fyris - T Väst  6-1
0407  Singapore Open
0407  SBL Täby- Kista   0-7
0406  SBL  T Väst - Fyris  1-6
0406  Påskcupen, Göteborg
0404  Norrtälje Open
0402  Finnish Open
0402  Danish Junior Cup
0331  Malysia Open, KL
0330  Europ Jun Ch.Ships
0328  Botkyrka Junior
0328  08-Cup, Edsbacka
0328  Henris Cup, Emmaboda
0328  Sjöbo Cup
0328  Vårblixten Nyb, K-kulle
0328  Vårblixten Nat, K-kulle
0328  Öbackasmashen, Hsand
0328  Veteran-SM
0327  SM U17, Täby
0326  Orleans International
0326  Europe Junior Team
0324  India Open, New Delhi
0323  SBL Kista - Täby  7-0
0321  SM U13, Spårvägen
0321  Spånga ABC
0321  Nissanslaget, Halmstad
0321  Glada Hudik Cup
0321  Lilla Åby slaget
0321  IFK Droppen
0321  Kista Open CJT
0321  MBC-tour, Aura
0320  Fyrisfjädern Junior Int
0319  Polish Open
0314  Seriehelg 5
0314  Polar fjädern, Kiruna
0314  Smällkaramellen, Hoby
0313  Italian Junior
0312  Romanian Int.
0310  Swiss Open, Basel
0309  SBL Spåret - T Väst 1-6
0309  SBL Täby - Skogås 6-1
0307  SM U15, Askim
0307  Wätterstad Cup
0307  Minifjädern, Tjörn
0307  Juniorträffen, Mariestad
0307  MAIFs klubbtävling
0307  Cap Rookie T, Karby
0307  Borlänge Open
0307  Kista Elit A-B
0307  Gripenträffen
0305  Portuguese Int.
0305  German Juniors
0303  All England
0302  SBL Skogås - Täby  3-4
0301  SBL T Väst - Spåret 7-0
0228  Mörrumsträffen
0228  Falanslaget
0228  Götaslaget, Linköping
0228  Åbydubbeln
0228  Skogås Senior
0228  V Frölunda Nybörjare
0228  HoforsCupen
0225  Dutch Junior
0224  German Open
0221  U19 SM, Umeå
0221  Guldfjädern, Skellefteå
0221  Vikingaslaget, S-tuna
0221  Arosfjädern, Västerås
0221  Knalleträffen, Borås
0219  8 nations Team
0220  8 nations Ind.
0220  Spanish Junior
0218  Austrian Open, Wien
0217  SBL Täby - Spåret   7-0
0217  SBL V-ås - Spånga  4-3
0216  SBL Kista - Skogås  7-0
0216  SBL T Väst - Fyris  4-3
0214  SGP 4, Bergsåker
0214  Boda Borg Cup , Sävsjö
0214  Badmintontrof, Chamn
0214  08-Cup, Kista
0214  Bedini Cup, Valbodalen
0214  Bergsåker Open
0214  Eken Cup
0212  Iran International
0212  Hungarian Junior
0211  Eur mix Team Champ.
0206  Senior SM, Uddevalla
0207  Arctic Open
0207  Storslaget, Södermalm
0207  Stålfjädern, Sandviken
0207  UNT-cupen, Uppsala
0207  SOS, Carlshamn
0207  Växjö Open Ungdom
0203  SBL T Väst - Skogås 5-2
0203  SBL Spåret - V-ås 5-2
0202  SBL Fyris - Kista  5-2
0202  SBL Täby - Spånga  7-0
0131  08-Cup, Skogås
0131  SJT, Malmö/aura U13,17
0131  SJT, Lugi U15
0131  Elit/U19, Borlänge
0131  Mölnlyckefjädern, Råda
0131  Gästabudet, Nyköping
0131  Kista Vintage
0127  SBL Skogås - Fyris  2-5
0127  SBL Spåret - Spånga 5-2
0126  SBL Kista - T Väst  6-1
0126  SBL Västerås - Täby 2-5
0124  Jonasträffen, Alingsås
0124  ICA MAXI-cup, Falun
0124  Sth Bad Tour, S-tuna
0124  Komet ABC
0124  Piteåspelen
0124  Lergökstr, Skälderviken
0124  Växjö Open 
0122  Iceland Int.
0120  India GP Gold, Lucknow
0117  Lag-SM U-15, Uppsala
0115  Polish Junior
0115  Swedish Masters, U-sala
0113  Malaysia GP Gold
0112  SBL Fyris - Skogås   7-0
0112  SBL Täby - Kista   1-6
0112  SBL T Väst - V-ås   7-0
0111  SBL Spånga - Spåret 2-5
0111  Å Sandins Minne, Hborg
0110  Örnfjädern, Friska Viljor
0110  Seriehelg 4
0108  Estonian International
0106  Nyårsslaget, Carlskrona
0103  B Nordins Minne, GBK
0103  Dygnslaget, Grums
0103  Ostkakan, BK Pärlan
1227  Skogås singelturnering
1220  Österlenspelen
1218  Turkey International
1217  Super series, final Dubai
1213  08-Cup, Karby
1213  SGP 3, Halmstad
1213  Laxaträffen, Halmstad
1213  Spånga Open
1213  Badmintonst Cup, Umeå
1213  Carlstad Open
1213  Ramträffen, Uppsala
1213  Swedbank Cup, Tranås
1211  SBL Spånga - Täby  1-6
1211  SBL T Väst - Kista  1-6
1209  Italian International
1209  SBL Täby - Fyris  3-4
1209  SBL Spånga - Skogås 3-4
1209  SBL Västerås - Spåret 3-4
1207  Intersport Cup, Umeå
1206  BSO Elit/U19, Spårvägen
1206  BSO SJT U17, Kista
1206  BSO SJT U15, Skogås
1206  BSO SJT U13, Täby
1206  BSO, Täby Int.
1206  SJT Forza Ch Sollentuna
1206  Cap Rookie T, Spånga
1206  LuciaCupen, Ullevi
1206  Kinnekulleblixten
1206  Kanonslaget, Uddevalla
1206  Nyköpings dub o mx
1206  Auras Ungdom
1206  Decemberträffen
1205  Estonian Junior
1203  Irish Open
1202  SBL  Fyris - T Väst  7-0
1202  SBL Västerås - Kista   0-7
1201  SBL Spåret - Skogås  1-6
1130  Falansmashen
1129  Orion Cup, Boden
1129  Alnöträffen
1129  Tomtesmashen, Umeå
1129  Seriehelg 3
1128  Portuguese Junior
1126  Macau Open
1126  Welsh International
1125  SBL Spår - T Väst  1-6
1125  SBL Fyris - Västerås  5-2
1124  SBL Skogås - Täby   5-2
1124  SBL Kista - Spånga  6-1
1123  08-Cup, Sundbyberg
1122  DM
1120  Finnish International
1119  Scottish Open
1118  Hong Kong Open
1115  A-smashen, A-jaur
1115  Skoskavet, Kumla
1115  LUGI Eurofinans Cup
1115  Skanska Cup, T-hättan
1115  Karby Sth Bad Tour
1115  Forzaspelen, O-ström
1115  Hobyfjädern
1115  Enångers A B & Ungd.
1115  Kista Senior ABC 
1113  Norwegian Int
1113  Czech Junior
1111  China Open, Shanghai
1108  Askims Nybörjartävling
1108  Seriehelg 2
1107  Eur mix gr 1, Slovenien
1107  Eur mix gr 2, Tjeckien
1107  Eur mix gr 3, Frankrike
1107  Eur mix gr 4, Estland
1107  Eur mix gr 5, Island
1107  Eurmix gr 6, Irland
1107  Eur mix gr 7, Polen
1104  Bahrain International
1104  SBL Spånga  - Fyris 0-7
1104  SBL Täby - Västerås 7-0
1103  SBL Skogås - T Väst 4-3
1103  SBL Kista - Spåret 7-0
1101  Träffpunkt Ljungby
1101  Sollentuna Open
1101  Knatteblixten K-kulle
1101  Åbyslaget
1101  Ölandsspelen
1101  Elit/U19, Uppsala
1101  Trandansen, Bollnäs
1101  Nissecupen, Mörrum
1101  Munktell Open, E-tuna
1101  Pågens Nyb, Malmö
1031  Cyprus Junior
1030  Hungarian Int.
1029  Brazil International
1028  Bitburger Open
1025  08-Cup, Spårvägen
1025  Grundslaget, Påvelund
1025  Maifcupen, Mariestad
1025  SJT& MJT Sävsjö U13
1025  SJT& MJT Tranås U15
1025  SJT& MJT Wstad U17
1025  Östersjöspelen, C-krona
1025  Norrköpings ABC+U
1025  Arosträffen, Västerås
1025  Botkyrka Senior
1025  Kinnarps Open, H-borg
1024  Finnish Junior U19
1024  Finnish Jun Elite
1022  USA International
1022  Hatzor International
1021  French Open, Paris
1020  SBL Skogås - Kista 0-7
1020  SBL T Väst - Täby 5-2
1020  SBL Fyris - Spåret 7-0
1019  SBL Spånga - V-ås  5-2
1018  Seriehelg 1
1018  Bergsåker U-tävling
1017  Slovenia Junior
1016  Swiss International
1014  Denmark Open, Odense
1011  SGP 2, Kista
1011  Wättersmashen
1011  Picassofjädern, C-hamn
1011  Höstträffen, Borlänge
1011  MBK-Open, Malmö
1011  Kråkfjädern, Tierp
1011  Dalslands Clearen
1011  Luleträffen
1011  Gåsfjädern St Bad.
1011  Västsv U-spelen
1009  Danish Junior Cup
1007  Dutch Open, Almere
1004  Storsjöcupen, Boston
1004  Spångafjädern
1004  Halmstadträffen
1004  Stålblixten MGP, E-tuna
1004  Sjöbo Cup
1004  Ulricafjädern, Tellus
1004  Ronnebysmashen
1004  Kaparslaget, Onsala
1003  Croatian Junior
1002  Bulgarian International
0930  SBL T Väst - Spånga 7-0
0930  SBL Kista - Fyris 4-3
0930  SBL Spåret - Täby 3-4
0930  SBL V-ås - Skogås 0-7
0927  Ullevispelen
0927  Kista Open (MJT)
0927  Spåret Open Senior
0927  IKEA CUP, Älmhult
0927  Umeträffen
0927  Slagfjädern, Örebro
0925  Swiss Junior
0925  Czech International
0921  Veteran EM, Portugal
0920  SJT o MJT, Åby U11-13
0920  SJT o MJT U15, Frölunda
0920  MJT, Askim U17
0920  SJT, Askim U17
0920  SJT, GBK U19/Elit
0920  Belgian U11-U15
0919  Belgian Junior U19
0918  Polish International
0913  Sten Sturefjädern, Tellus
0913  Sverige-Finland
0913  Viking Cup, Sollentuna
0912  Lithuanian Junior
0910  Belgian International
0909  Indonesian Masters
0906  Skogås Yonex ABC
0905  Int. Skånska Ung.spelen
0905  Irish U19 Open
0904  Kharkov International
0901  Vietnam Open
0831  Sollentuna Dubbel & mx
0830  Sollentuna Singel
0827  Ukraine Junior
0825  World Championships
0822  Langenfeld Cup U17-19
0822  Langenfeld Cup U15
0822  Refrath Cup U13
0821  Slovak Open
0817  Youth Olympic Games
0816  SGP 1, Täby Open
0816  Täby Open, Squash
0816  Falkenbergs Sommarspel
0815  Bulgarian Junior
0805  Brazil GP, Rio
0722  Russian Open
0715  Chinese Taipei Open
0708  US Open, New York
0707  Gotlandsspelen, Visby
0704  European Univ. Games
0702  White Nights

Anmäl till tävling

Tävlingsannonser 2015/2016

Sidan uppdaterades:
måndag 29 februari 2016 13:00

 

 Nyhet!

OBS!
Vi på merabadminton kommer att dra ner på verksamheten pga. bristande tid och kostnader. Vi ber er att inte skicka in inbjudningar och inte heller förnya abonnemang. Hemsidan kommer att ligga kvar öppen för befintliga abonnenter.
Träningsläger

Badminton i Katrineholm 2015, 13 juni - 18 Juni. Läs mer....

Badminton i Kuala Lumpur 2015, 15 juni - 11 juli. Läs mer....

Badminton i Skogås Summercamp 2015, 28 juni - 4 juli. Läs mer....

Tournament Calendar 2015/2016
0901  Europ University Champ Multi Event
0902  Indonesia Int Challenge
0902  Guatemala Int Challenge
0903  African champ cont Team
0903  Kharkov Int Challenge
0904  Irish Open Junior  U19  
0907  African champ cont Ind
0908  Japan Open Super Series
0909  Belgian Int Challenge
0909  Mexicano Int  Series  
0910  Auckland Int  Series  
0911  Lithuanian Junior  U19  
0911  Int. Skånska ungd/Skanska Youth U13-U19   inv
0912  Spångafjädern A-C 4  
0912  Zagreb Youth Open  U9-U17  
0909  Mexicano Int  Series  
0915  Korea Open Super Series
0916  Auckland Int  Series  
0917  Kampala Int  Future  
0917  Polish Int, Lubin Series
0918  Belgian Junior, Herstal  U19  
0919  SJT 1 + nat GOTELIT Göteborg Elit/U19, A, U11-U17  2,4 inv
0919  Viking Cup Sollentuna A-C, U9-U15 3  
0919  Veteran-VM, Helsingborg Vet  
0922  Sydney Int Challenge    
0922  Erdenet Int  Series  
0923  Colombia Int  Series  
0923  Prague Open Challenge
0924  Ethiopia Int  Series  
0924  Swiss Junior, Geneva    
0926  08-cup, Skogås U19-U15    inv
0926  IKEA CUP, Älmhult A-C, U11-U17 3  inv
0926  Västsvenska Ungdomsspelen U11-U17 1,3  
0926  Stålblixten, Eskilstuna A-C, U11-U15 3   inv
0926  Umeträffen     +   studie idrottsskador A-C, U11-U17 2   inv
0926  Spåret Open A-C, U9-U13 4,1   inv
0927  Täby - Vårvinden Täby Racketcenter    
0928  Spårvägen - Fyrisfjädern Enskede Rackethall    
0928  Västerås - Skogås Bellevuestadion    
0929  Kista - TBV Kista Racketcenter    
0929  Thailand Open GP Gold
0930  Bulgarian Int Challenge
0930  Nigeria Int  Series  
0930  Vietnam Int  Series  
1002  Adria Youth Int, Opatija  U11-U17  
1002  Adria Masters Int, Opatija  Vet  
1002  Valamar Junior Open, Dubrovnik  U19  
1003  Gåsfjädern, Skogås U9-U15 3  
1003  Höstträffen, Borlänge A-C, U11-U17 3  inv
1003  Halmstadträffen A-C, U11-U17 3  inv
1003  Lidingöskeppet inställd 3  
1003  Slagfjädern Örebro C, mot, U9-U17 Nyb 1  
1003  SGP 2, Kista   30 000 kr Elit  4  
1006  Dutch Open GP
1007  Argentina Int  Series  
1008  Danish Junior Cup  U13-U17  
1008  Danish Junior Cup, Gentofte  U19  
1010  Seriehelg 1    
1010  Ulrikafjädern, Tellus C, U9-U17 Nyb 1  inv
1013  Denmark Open, Odense Prem Super Series
1013  Chinese Taipei GP
1014  Chile Int Challenge
1015  Swiss Int Challenge
1015  Fyrisfjädern - Täby Fyrisfjädern    
1015  Egypt Int Fut Series
1016  Slovenia Junior, Mirna  U19  
1016  Slovenia Youth Int  U11-U15  
1017  SJT 2 Småland, Sävsjö U13 4 inv
1017  SJT 2 Småland, Tranås U15 4 inv
1017  SJT 2 Småland, Jönköping U17, Elit U19 4 inv
1017  Norrtälje Dubbel o Mixed B-C  3   inv
1017  Åbyslaget  A-C, U9-U19 3  inv
1017  Luleträffen A-C, U9-17, Nyb U9-17 1,3  
1017  Storsjöslaget, Östersund A-C, U11-U17    
1017  Picassofjädern, Kristinehamn A-C, U9-U17 2  inv
1017  Botkyrka Open A-C, U11-U15 3,4  
1019  Skogås - Spårvägen Skogås Rackethall    
1020  French Open, Paris Super Series
1020  Västerås - Kista Bellevuestadion    
1020  TBV - Vårvinden Sportarenan    
1021  Brazil Int  Series  
1021  Hatzor Open Fut Series
1022  Morocco Int  Series  
1023  Finnish Junior, Espoo  U19  
1023  Fyrisfjädern - Västerås Fyrisfjädern    
1024  Skogås Yonex ABC A-C 4  
1024  Östersjöspelen, Karlskrona A-C, U9-U15 3  
1024  08-cup, Täby U19-U15    inv
1024  MBK Open, Malmö A-C, U11-U15    inv
1024  Sova Cup, Norrköping A-C, U13-U17 3  
1024  Kinnarps Interior Open, Helsingborg U11-U17 1,3  inv
1024  Bergsåker Ungdom U9-U17 3  
1024  Nybörjartävling, Mariestad Mot, Nyb U8-U17 1  
1024  Maifcupen , Mariestad A-C, U9-U17 3  
1024  Grundslaget, Påvelund U9-U17 1  inv
1025  Spårvägen - TBV Enskede Rackethall    
1025  Vårvinden - Kista Alelyckan    
1027  Täby - Skogås Täby Racketcenter    
1027  Bitburger Open GP Gold
1028  New Caledonia Int Series
1028  Bahrain Int Series
1029  Hungarian Int Series
1029  Algeria Int Fut Series
1030  Slovak Junior  U19  
1030  Slovak Youth Int  U15-U17  
1031  Sollentuna Open A-C, U9-U15 3  
1031  Ölandsspelen A-C, U9-U17 3  inv
1031  Kaparslaget, Onsala  A-C, U11-U17 2  inv
1031  Trandansen, Bollnäs A-C, U11-U17 2  
1031  Träffpunkt Ljungby A-C, U11-U17 3  
1031  Knatteblixten, Kinnekulle Mot, C, U8-U17 1  inv
1031  Arosträffen Västerås A-C, U11-U15 3  
1103  Korea Masters GP Gold
1103  Bahrain Int Challenge
1104  World Jun Team Champ, Lima BWF
1107  Bedinis nybörjartävling, Vänersborg inställd 1
1107  Nissecupen, Mörrum U9-U17 1
1107  Seriehelg 2    
1110  World Jun Championships, Lima BWF
1110  China Open, Fujian Prem Super Series
1112  Norwegian Int, Sandefjord Series
1114  Lugi Euro Finans Cup A-B, V35-60  3  
1114  Forzaspelen, Oskarsström A-B, U11-U15  3  
1114  Skoskavet Kumla A-C, U11-U17  3  
1114  Kärcher Skanska Cup, Trollhättan Elit, A-C, U9-U17  3  
1114  Wättersmashen, Jönköping Elit, A-C, U11-U17  3  
1114  A Smashen, Arvidsjaur A-C, U9-U17  3  
1114  Ramträffen, Uppsala U13-U17  3  
1114  Kungs nybörjare Nyb U9-U15  1  inv
1114  Kista Senior   10 000 kr i A o B A-C  4  
1114  Enångers A B C och Ungdom A-C, U9-U17  3  
1117  Hong Kong Open Super Series
1118  Scottish Open
1119  Czech Junior, Orlova  U19  
1119  Finnish Int Series
1121  DM, distrikten    
1122  Vårvinden- Fyrisfjädern Alelyckan    
1124  TBV- Skogås Fjäderborgen    
1124  Täby - Västerås Täby Racketcenter    
1124  Kista - Spårvägen Kista Racketcenter    
1124  Rio GP GP
1124  Macau Open
1125  Fyrisfjädern - TBV Fyrisfjädern    
1125  Welsh Int Challenge
1127  Portuguese Junior  U19  
1128  Seriehelg 3    
1128  Orion Cup, Boden  A-C, U9-U17, + nyb  3,1
1129  Västerås - Vårvinden Bellevuestadion    
1129  Falansmashen, Falköping   U8-U17  1
1129  Alnöträffen  U9-U17  2
1201  Indonesian Masters GP Gold
1202  Irish Open Challenge
1204  Estonian Junior, Tartu  U19  
1204  Medvode Cup  U11-U17  
1205  SJT 3 BSO U13-U17, Elit U19  4
1205  Täby Internationella, Spelas i Karby  U11  3
1205  Kanonslaget, Uddevalla  Mot, C, U9-U17 1
1205  Lagaholmsspelen, Laholm  U9-U15 1
1205  Auras Ungdomstävling  U11-U15  1,2
1205  LuciaCupen, Ullevi  U9-U17  1
1205  Husarslaget, Eksjö  A-C, U9-15, Nyb 9-15  1,3 inv
1205  Flypower Open, Sollentuna  A-C  4
1205  Klass 3-tävling i samband med BSO U13-U17  
1205  Kinnekulleblixten  Mot, A-C, U9-U17  3 inv
1205  Nyköpings Dubbel o Mixed  A-C  4
1207  Yonex GP, California GP
1208  Italian Int, Milano Challenge
1208  Skogås - Kista Skogås Rackethall    
1209  Super Series Finals, Dubai Super Series
1212  SGP 3, Halmstad  35 000 kr   E      
1212  Laxaträffen, Halmstad  A-C  4
1212  Swedbank Cup, Tranås  A-C, U11-U17  1,3
1212  Spånga Open  A-C  4
1212  Badmintonstadion Cup, Umeå  A-B, U11-U17  
1212  Carlstad Open  A-C, U11-U17  3
1216  Mexico GP, Distro federal GP
1217  Turkey Int, Ankara Challenge
1219  Österlenspelen, Simrishamn  A-C, U11-U15  3
1220  TBV- Täby Askims Rackethall    
1220  Skogås - Vårvinden Skogås Rackethall    
1221  Spårvägen - Västerås Enskede Rackethall    
1226  Skogås Singelturnering  A-C  3
1228  Carlton Youth Int, Hoensbroeck  U11-U17  
0102  Täby ABC  A-C  3
0102  Bele Nordins Minne, Göteborg  A-C, U9-U17  2
0102  Ostkakan, Västervik  A-C,U13-17,U11-17N  3,1
0102  Dygnslaget, Grums  A-C, U11-U17  2
0109  Seriehelg 4    
0109  Örnfjädern Friska Viljor B, U11-17 + Nyb  1,3
0111  Täby - Spårvägen Täby Racketcenter    
0112  Kista - Fyrisfjädern Kista Racketcenter    
0113  Estonian Int, Tallin Series
0116  Pitespelen  A-C, U9-U17, Nyb  3,1
0116  Stockholm Bad Tour, Sollentuna  U9-U17  3
0116  Kista Vintage  V35-V65  3
0116  Lergöksträffen, Skälderviken  Elit/U19,A-C, U11-17  2
0116  Jonasträffen, Alingsås  A-C, U9-U17  2
0118  Vårvinden- Spårvägen Alelyckan    
0119  TBV- Västerås Askims Rackethall    
0119  Kista - Täby Kista Racketcenter    
0119  Fyrisfjädern - Skogås Fyrisfjädern    
0119  Malysia Masters GP Gold
0121  Swedish Masters, Uppsala  Challenge    
0123  Lag-SM, Frölunda  U15    
0126  India GP GP Gold
0128  Iceland Int Series
0130  SJT 4, Uppsala Elit/U19, U13-U17  4
0130  Växjö Open  Elit, A-C  4
0130  Komets ABC  A-C  4
0130  Gästabudet, Nyköping  A-C, U11-U15  3
0130  Ica Maxi Cup, Falun  A-C, U11-U17  2
0130  Åbydubbeln  Elit, A-C, U9-U19  4
0130  Aura ABC  A-C  3
0205  Senior-SM, Trollhättan Elit     
0206  Örebrodubbeln  U11-U15  1
0206  Mölnlyckefjädern, Råda  B-C, U11-U17  1,2,4
0206  Kista Open MJT U9-U17  3
0206  Växjö Open Ungdom  U9-U15  1,3
0206  Vårcupen, Jönköping  U9-U17  
0206  Spånga ABC  A-C  4
0209  Thailand Masters GP Gold
0213  SGP 4, Bergsåker  Elit  4  
0213  Arctic Open, Luleå  A-C, U9-U17, Nyb  1,3
0213  Bergsåker Open  A-B, U9-U17  2
0213  Sten Sturefjädern, Tellus A-C, U9-U17 3  
0216  European Team Champ BEC
0219  European U15 Champ U15
0220  Eken Cup  A-C, U9-U15  3
0220  Guldfjädern Skellefteå  A-C, U9-U17, Nyb  1,3
0220  Badmintontrofén, Christinehamn  A-C, U9-U17  2
0220  Boda Borg Cup, Sävsjö  A-C, U13-15, U13N-15  1,3
0220  Arosfjädern, Västerås  A-C, U11-U15  
0224  Guatemala Int Series
0224  Austrian Open Challenge
0225  Uganda Int  Future  
0226  SM, Askim U19
0226  SM, Örebro U15
0226  SM, Borlänge Vet
0227  Västra Frölunda Nybörjartävling U9-U15 1
0227  Götaslaget  Elit, A-C, U11-U15  4
0227  Falanslaget, Falköping A-C,U11-17,U9N-17 1,3
0227  Vikingaslaget, Sollentuna  A-C, U9-U15  2
0301  German Open GP Gold
0302  Dutch Junior, Haarlem U19  
0305  SM, Uppsala U17 3
0305  Borlänge Open A-C, U11-U17 2 inv
0305  Kungs Rockstile Open A-C, U11-U17 3
0305  Ullevi Partille Spelen U9-U17 2
0305  Skogås Open A-C, U9-U15 3
0305  Minifjädern,Tjörn C, U9-U17 1,3
0305  Knalleträffen, Borås E, A-C, U11-U17 4
0305  Mörrumsträffen A-C, U11-U17 3
0308  All England, Birmingham Prem Super Series
0309  Brazil Int  Challenge  
0310  Portugesian Int Series
0310  German Junior, Berlin  U19  
0312  Seriehelg 5    
0315  Swiss Open GP Gold
0317  Romanian Int Series
0317  European U17 Team Champ U17
0323  European U17 Ind Champ U17
0319  Uppsala Jun Int  U19
0319  SM, Täby U13 3
0319  Juniorträffen, Mariestad A-C, U9-U17 3
0319  Glada Hudik Cup E, A-B, U11-U17 3
0319  Nissanslaget, Halmstad A-C, U11-U15, Nyb 1,3
0319  Gripenträffen nr 48 A-C, U9-U17 2
0319  TrollTräffen Nordea Cup U9-U17, Nyb 1,3
0319  MAIF Nybörjartävling Mot, U8-U17 1
0319  Polarfjädern, Kiruna A-C, U9-U17 + Nyb 4,1
0319  Kista  10000kr i Elit 5000 kr i A Elit, A-B
0319  Lilla Åbyslaget  U9-U19 1
0322  New Zealand Open, Auckland GP Gold
0323  European U17 Ind Champ U17
0323  Polish Open, Arlamow Challenge
0329  India Open, New Delhi Super Series
0331  Orleans Int Challenge
0402  PåskCupen Nyb U9-U17 1
0402  Vårblixten Nationell, Kinnekulle Mot, A-C, U11-U17 3
0402  Frölundaspelen E, A-B, U9-U17 4
0402  Lugi Euro Finans Jun Cup U11-U17 3,1
0402  Norrtälje Open B-C 3 inv
0402  Vårblixten Nybörjare, Kinnekulle U8-U15 1
0402  Täby Ungdom U9-U15
0402  Wätterstad Cup A-C, U11-U17
0405  Malysia Open, KL Prem Super Series
0407  Finnish Open, Vantaa Challenge
0409  Seriehelg 6    
0412  Singapore Open Super Series
0414  Croatian Int, Zagreb Fut Series
0416  RPC-Cup, Helsingborg A-C 3
0416  Umeå Nordiska A-B, U11-U17 3
0416  ÖrebroCupen A-C, U11-U15 1,3
0416  Påskfjädern, Skogås U9-U15
0416  Kongahällaslaget, Kungälv A-CC, U9-U17
0415  Botkyrka Elit ABC Elit, A-C 4
0416  China Masters, Jiangsu GP Gold
0420  Chile Int  Series  
0421  Dutch Int, Wateringen Series
0422  Hellas Junior, Sidirikastro  U19  
0423  SGP 5, Askim  Elit  4  
0423  Sv Cupen Ind., Uppsala  födda 2005-1999  3  
0423  Sportringen Christianstad Cup A-C, U9-U17 3
0423  Spåret Open Ungdom C, U9-U15 3
0423  Askim AB A-B 3
0423  Henris cup C, Nyb 1
0423  Lilla Höllvikscupen Nybörjare Nyb 1
0426  European Champ, La Roche sur Yon  BEC
0430  Varbergs Int. Elit/U19, U13-U17  3  
0430  Sollentuna EABC  E, A-C 4  
0505  Hellas Int, Sidirikastro Series
0512  Slovenia Int, Medvode Series
0514  Lag SM, Spårvägen U13, U17 4
0514  Lidingövraket V35-V70 3
0514  MBC-final, ABC-klass Aura A-C 2
0514  BMT Cup U11-U15 3
0520  Glasgow Int. Youth U13-U15 inv
0514  Swiss Youth Open U11-U15  
0515  Thomas & Uber Cup Finals, Kunshan BWF
0520  Glasgow Int. Youth U13-U15 inv
0521  Racketspecialisten.se Sollentuna A-C, U9-U15 3
0527  Gothenburg Open A-B, U11-U17 4
0622  European Club Champ BEC
0630  Junior White Nights U19
0718  Vietnam Open GP
0630  Junior White Nights U19
0811  OS Rio de Janeiro  
1021  Slovenia Junior U19
1117  Czech Junior, orlova U19
1202  Portuguese Junior U19


Svenska badmintonligan
Tabell och matcher
Alla serieresultat
Tabeller och matcher

Vill du också bli sponsor
Gör så här för att synas här