Resultat 2003/2004

Tävlingsdatum  Tävling  Arrangör Resultat
2004-05-21  Gothenburg Open  Vårvinden R
2004-05-07  Varbergs Europeiska  Varberg R
2004-05-07  Komets dubbel och mixed  Komet R
2004-04-24  Svenska cupen individuellt  Fyrisfjädern R
2004-04-24  Örebrocupen  Örebro R
2004-04-24  Öresundsspelen  Helsingborg R
2004-04-24  Kongahällaslaget  Kungälv R
2004-04-17  GP-LastCupen  Oxie R
2004-04-17  Auras SGP  Aura R
2004-04-17  Tunaträffen  Eskilstuna R
2004-04-17  Påskfjädern  Skogås R
2004-04-03  Glada Hudik Cup  Hudiksvall R
2004-04-03  Sävsjö-Dubbeln  Sävsjö R
2004-04-03  Frölundaspelen  Västra Frölunda R
2004-04-03  Vårblixten nationell  Kinnekulle R
2004-04-03  Vårblixten nybörjare  Kinnekulle R
2004-04-03  Grönlingeleken  Kista R
2004-04-03  Victoria Int. Cup, Lund  Lugi R
2004-03-20  SM U15  Täby R
2004-03-20  SM U22  Aura R
2004-03-20  Skogås seniortävling  Skogås R
2004-03-20  Ungdomskvastarna, Kalmar  INSTÄLLD -
2004-03-20  Arvika Färgtema Open  Arvika R
2004-03-20  Sendraget  Matfors R
2004-03-20  Lidanträffen, Lidköping  Gripen R
2004-03-20  Ullevi ungdomstävling  Ullevi, korrigering tre resultat R
2004-03-20  Asarumsmashen  Carlshamn R
2004-03-20  Lilla drivecupen  Trelleborg R
2004-03-13  SM U13  Mariestad R
2004-03-13  SM U17  Fyrisfjädern R
2004-03-13  Öbackasmashen  Härnösand (korr i DS U15 res) R
2004-03-13  Borlänge Open  Borlänge R
2004-03-13  Wårslaget, Jönköping  Wätterstad R
2004-03-13  Ystadträffen, Proviva cup  Bollen R
2004-03-13  Olligång Open  Botkyrka R
2004-03-13  Gosse cup 2,  nybörjartävling  Skogås R
2004-03-13  Laxaleken, Halmstad  INSTÄLLD -
2004-03-06  Umeås Nordiska  Umeå R
2004-03-06  Umeås Nordiska nybörjare  Umeå R
2004-03-06  Föreningscupen  Hofors R
2004-02-28  Gripenträffen, Hässleholm  Hässleholm (res ej i dataformat) -
2004-02-28  Stångebroslaget  Göta R
2004-02-28  Kärra ungdomstävling  Kärra R
2004-02-28  Bäverslaget  Lenhovda R
2004-02-21  Kinnarps Open SGP  Bergsåker R
2004-02-21  Vikingaslaget  Sollentuna R
2004-02-21  Knalleträffen  Borås R
2004-02-21  Sydostsmashen  Carlshamn R
2004-02-21  Polarfjädern, Kiruna  Kiruna R
2004-02-21  Falanslaget, Falköping  Falköping R
2004-02-14  Jokkmokkslaget  Jokkmokk -
2004-02-14  Junior-SM  Västra Frölunda R
2004-02-14  Storsjöslaget  Östersund R
2004-02-14  Eken cup, Stockholm  Eken R
2004-02-14  Mellerudsclearen  Stinget R
2004-02-14  Mörrumsträffen  Mörrum R
2004-02-07  Lugnetcupen  Falun R
2004-02-07  Norrköping Cup  INSTÄLLD -
2004-02-07  ÅbyVallhamraslaget, Mölndal  Åby Vallhamra R
2004-02-07  Lugis klassningstävling  Lugi R
2004-02-07  Storslaget  Södermalm R
2004-02-07  Gästabudet, Nyköping  INSTÄLLD -
2004-02-07  Badmintontrofen  Christinehamn R
2004-02-07  Växjö ungdomstävling  Växjö R
2004-02-07  Lagaholmspelen  BK Västan (res ej i dataformat) R
2004-02-07  Dubbelslaget  GIF NIKE R
2004-01-31  Senior-SM  Umeå R
2004-01-31  Veteran-SM  Umeå R
2004-01-31  Svenska cupen  Umeå R
2004-01-31  Videdal Open  Malmö R
2004-01-31  Silverfjädern  Skellefteå R
2004-01-31  Stålfjädern  Sandviken R
2004-01-31  Sten-Sturefjädern  Tellus (Ulricehamn) R
2004-01-31  Slagfjädern  Örebro R
2004-01-31  Sparbankscupen  Skälderviken R
2004-01-17  Sandefjord Ranking (Norge)  Sandefjord R
2004-01-17  Jonasträffen, Alingsås  Alingsås R
2004-01-17  Värnamoträffen  Värnamo R
2004-01-17  Östersjöspelen, Carlskrona  Carlskrona R
2004-01-17  MAIF nyb + C mot, Mariestad  Mariestad R
2004-01-17  Ramträffen, Uppsala  Fyrisfjädern R
2004-01-17  Rosqvists Måleri cup  Fridhem R
2004-01-15  Swedish International  Stockholms badmintonförbund R
2004-01-10  Elit U17,U19, SGPU  Wätterstad R
2004-01-10  Riksklass U15, SGPU  Halmstad R
2004-01-10  Riksklass U13, SGPU  Umeå R
2004-01-10  Lidingöskeppet  Lidingö R
2004-01-10  Newton Cup  Oxie R
2004-01-10  Örnfjädern, Örnsköldsvik  Friska Viljor R
2004-01-03  Ostkakecupen, Västervik  BK Pärlan R
2004-01-03  Sjöboslaget, Proviva Cup  Sjöbo R
2004-01-03  Dygnsslaget  Grums R
2004-01-03  Bele Nordins Minnestävling  Göteborgs BK R
2004-01-03  Klippans juniortävling  Klippan (res ej i dataformat) R
2003-12-28  Täbys Internationella  Täby R
2003-12-13  Komets vintertävling  Komet R
2003-12-13  Carlstad Open  Karlstad R
2003-12-13  Österlenspelen, Simrishamn  Österlen R
2003-12-13  Gåsfjädern  Skogås R
2003-12-13  Nivea Open, Kungsbacka  BMK Kungs R
2003-12-13  Tellus nybörjartävling  Tellus R
2003-12-06  Götaslaget  BMK Göta R
2003-12-06  Elit U19 SGPU  Aura R
2003-12-06  Elit U17 SGPU  Drive R
2003-12-06  Riksklass U15  Kista R
2003-12-06  Riksklass U13  Eskilstuna R
2003-12-06  Riksklasskval norr  Alnö R
2003-12-06  Riksklasskval öst  Komet R
2003-12-06  Riksklasskval väst  Göteborg R
2003-12-06  Riksklasskval syd  Sävsjö R
2003-12-06  Uno-cupen  Sävsjö R
2003-12-06  Möbellind cup  Orion (res ej i dataformat) R
2003-12-06  Bjärredsspelen  INSTÄLLD -
2003-12-06  Österlenspelen junior  Österlen R
2003-11-29  Järnvägens juniortävling  Järnvägen R
2003-11-22  Laxaträffen  Halmstad R
2003-11-22  Kinnekulleblixten  Kinnekulle R
2003-11-22  Hobyfjädern, Bräke-Hoby  Hoby R
2003-11-22  MBKs C- och U15-tävling  Malmö BK R
2003-11-15  DM  Distrikten R
2003-11-15  Höllvikscupen  INSTÄLLD -
2003-11-08  Electrolux MAIF-cupen  Mariestad R
2003-11-08  Enångers A+B och ungdoms  Enånger R
2003-11-08  Skoskavet  Carlton R
2003-11-08  Lergöksträffen  Skälderviken R
2003-11-08  Kaparslaget  Onsala R
2003-11-08  Älmhult  INSTÄLLD -
2003-11-01  Elit U17-U19 SGPU  Lugi R
2003-11-01  Riksklass U13  Täby R
2003-11-01  Riksklass U15  Skogås R
2003-11-01  Arvidsjaursmashen  Arvidsjaur R
2003-11-01  Sticksmashen (två lottningar)  Gävle (res ej i dataformat) R
2003-11-01  Skanska Cup, Trollhättan  Trollhättan (res ej i dataformat) R
2003-11-01  Träffpunkt Ljungby  Ljungby R
2003-11-01  Auras ungdomstävling  INSTÄLLD -
2003-10-25  NCC-cup SGP  Umeå R
2003-10-25  Olligång senior  Botkyrka R
2003-10-25  Lenhovdaslaget  INSTÄLLD -
2003-10-25  Fridhems klassningstävling  Fridhem R
2003-10-25  Norrköpings B, Trim och ungd.  INSTÄLLD -
2003-10-25  Ronnebysmashen  Ronneby R
2003-10-25  Knatteblixten, Götene  Kinnekulle R
2003-10-25  Bergsåkers ungdomstävling  Bergsåker R
2003-10-25  Västsvenska ungdomsspelen  Vårvinden R
2003-10-25  Västsv. u-spelen, nybörjare  Vårvinden R
2003-10-25  Olympiaspelen  Helsingborg R
2003-10-18  Luleträffen  Luleå R
2003-10-11  Storsjöcupen, Östersund  BMK Boston R
2003-10-11  Spåret Open, Enskede  Spårvägen R
2003-10-11  JC-cup  Tranås R
2003-10-11  Picassofjädern  Kristinehamn R
2003-10-11  Forzaspelen  GIF Nike R
2003-10-04  Riksklasskval norr  Borlänge R
2003-10-04  Riksklasskval öst  Ljungsbro R
2003-10-04  Riksklasskval väst  Askim R
2003-10-04  Ungdomstävling  Askim R
2003-10-04  Riksklasskval syd  Hoby R
2003-10-04  Skogås Yonex Open  Skogås R
2003-10-04  NCC Cup  Halmstad R
2003-10-04  Oxie ABC  Oxie R
2003-10-04  Umeå ungdom  Umeå R
2003-10-04  Kråkfjädern  Tierp R
2003-10-04  Falkenbergs ungdomstävling  INSTÄLLD -
2003-09-20  SGP E  Fyrisfjädern R
2003-09-20  Elit U19 SGPU  Göteborgs BK R
2003-09-20  Elit U17 SGPU  Bergsåker R
2003-09-20  Riksklass U15 SGPU  Lenhovda R
2003-09-20  Riksklass U13 SGPU  Enånger R
2003-09-20  Stålblixten  Eskilstuna R
2003-09-20  Malmsmashen  Gällivare R
2003-09-20  Viking cup  Sollentuna R
2003-09-20  Wättersmashen  Wätterstad R
2003-09-13  Internationella skånska ungd.,  SGPU  Skånes badmintonförbund R
2003-09-13  Gislaveds endagars  Gislaved R
2003-09-13  Höstförsta, Hofors  Hofors R
2003-09-13  Komets hösttävling  Komet R
2003-09-06  Stockholm SGP, Skogås  Skogås R
2003-08-23  Täby Riksklasskval U13-U15  Täby BMF R
2003-08-23  Västra Frölunda Riksklasskval U13-U15  Västra Frölunda R
2003-07-12  Gotlandsspelen  Gotlands BF R