Resultat 2007/2008

 Tävling Datum
 Gotlandsspelen 0624
 Gothenburgs Open 0516
 Komets dubbel & Mixed 0517
 Badmintongalan, Uppsala 0509
 Yonex Intern. Varberg 0502
 Spångacupen 0503
 Botkyrka Open 0426
 Vålaträffen, Östersund 0426
 Örebrocupen 0426
 Frölunda spelen 0426
 Lidingövraket Int. Lidingö 0426
 Höllvikscupen 0426
 Sv Cupen Ind, r1 + r2 +r3 0419
 Öresundspelen, Helsingb. 0419
 Sollentuna ABC 0419
 Kongahällaslaget 0419
 CBF-starten, Carlshamn 0419
 Auras SGP, Malmö 0412
 Tuna Träffen, Eskilstuna 0412
 Vårblixten, Kinnekulle nat 0412
 Vårblixten, Kinnekulle nyb 0412
 Kista Open 0412
 Minifjädern, Tjörn 0412
 Umeå Nordiska 0412
 Wätterstad Cup,  Jköping 0412
 Glada Hudik Cup 0405
 Täby ABC 0405
 Påskfjädern, Skogås 0405
 Överby Cup,T-hättan   U9 0405
 Partilleträffen 0405
 Viktoria International Cup 0405
 Påsksmällen, Eskilstuna 0322
 SM U15, Skogås 0315
 SM U22, Jönköping 0315
 Götaslaget, Linköping 0315
 Öbackasmashen, Hä-sand 0315
 Nissanslaget, Halmstad 0315
 Ystadsträffen, Bollen 0315
 Polarfjädern Arr, Fjädern 0315
 Juniorträffen, Mariestad 0315
 Asarumsmashen, C-hamn 0315
 SM U17, Malmö 0308
 SM U13, Täby 0308
 Skogås Senior 0308
 Borlänge Open 0308
 Gripenträffen nr 40, Gripen 0308
 Ullevispelen 0308
 Fjäderträffen, Ljungsbro 0308
 Folksam Cupen, Hofors 0301
 Veteran SM, Borlänge 0223
 MAIF nyb.tävling, Mstad 0223
 Sundsvall Open + MX B 0223
 Malmsmashen, Malmberg 0223
 Mörrumsträffen 0223
 Vikingaslaget 0223
 Sv cupen lag, U13  o  U17 0223
 Arosfjädern, Västerås 0216
 Badmintontrofén, K-hamn 0216
 Eken Cup, Stockholm 0216
 Knalleträffen. Borås 0216
 Mellerudsclearen, Stinget 0216
 Sendraget, Matfors 0216
 SM U19, Göteborg 0209
 Lugnet cupenres HD B 0209
 Ramträffen, Uppsala 0209
 Babolat Open, Södermalm 0209
 SydOstsmashen, K-hamn 0209
 Lagaholmsspelen, Laholm 0209
 Falanslaget, Falköping 0209
 Växjö Ungdomstävling 0209
 Svenska Cupen lag, U15 0203
 SM senior, Varberg 0203
 Guldfjädern, Skellefteå 0203
 Stålfjädern, Sandviken 0203
 Stensturefjädern, U-hamn 0203
 Swedbank Cup, Sk-viken 0203
 Yonex Cup, Lund 0203
 Smällkaramellen, Hoby 0203
 Swedish International 0126
 Badmintonstadion Cup 0126
 Arvika Open 0126

 Östersjöspelen

0126
 Gästabudscupen 0126
 Rosqvists Måleri Cup 0126
 Elit U19,  Komet BJT 0119
 Riksklass BJT, Borlänge 0119
 Riksklass BJT, Kista 0119
 Piteåspelen 0119

 Komets Vintertävling

0119
 Jonasträffen, Alingsås 0119
 Värnamoträffen 0119
 Örnfjädern, Örnsköldsvik 0112
 Dygnslaget, Grums 0105
 Ostkakan, Västervik 0105
 Bele Nordins Minne, GBG 0105
 Österlensp - ProViva Cup 1215
 Spånga Open 1215
 Komets Juniortävling 1215
 DM, Göteborg 1215
 Miniflingan, Norrtälje 1215
 Laxaträffen Elit + A&B 1208
 Dalaslaget, Borlänge 1208
 Kinnekulleblixten 1208
 IKEA Cup, Älmhult 1208
 Carlstad Open 1208
 Gåsfjädern, Skogås 1208
 Kungs NiveaOpen 1208
 Alnöträffen 1208
 Mio Cupen, Boden 1201
 Järnvägens Jun, Hallsberg 1201
 Askims nybörjartävling 1201
 U19&Elit sen, Täby BJT 1124
 Riksklass BJT, Carlskrona 1124
 Riksklass BJT, Umeå 1124
 Åby Vallhamraslaget  r1 1124
 Starkotter, Matfors 1124
 UNO Cupen, Sävsjö 1124
 A-smashen, A-jaur  kompl 1124
 Höllvikscupen 1124
 Ulricafjädern, Ulricehamn 1124
 08-cup, Sollentuna 1124
 DM 1118
 Enångers A+B och ungd 1111
 Kista Senior 1111
 Skoskavet, Kumla 1111
 Lergöksträffen, Skäldervik 1111
 Bedini nyb.tävling 1111
 Täby Internationella 1111
 Västsvenska ungd.spelen 1111
 Västsv ungd.spelen nyb 1111
 Sticksmashen, Gävle 1103
 Lidingöskeppet 1103
 Skanska Cup, Trollhättan 1103
 Träffpunkt Ljungby 1103
 Österlensspelen Junior 1103
 Nissecupen 1103
 Munktell Open, E-tuna 1103
 U19&Elit senior, Borlänge 1027
 Riksklass BJT, U13, U17 1027
 Riksklass BJT, U15 1027
 Riksklasskval norr, brgs 1027
 Riksklasskval öst, Örebro 1027
 Riksklasskval väst, Ggb 1027
 Riksklasskval syd, Hastad 1027
 Slagfjädern, Örebro 1027
 NCC-cup, Halmstad 1027
 Kaparslaget, Onsala 1027
 Knatteblixten, Götene 1027
 Klippanspelen 1027
 Hobyfjädern 1027
 Wätterstad Endagars 1028
 Luleåträffen 1020
 Ronnebysmashen 1020
 Botkyrka senior 1013
 Norrköpings A-B&ungd 1013
 JC-cup, Tranås 1013
 MBK-spelen, Malmö 1013
 Nya Olympiaspelen 1013
 Storsjöcupen, Östersund 1006
 Spåret Open, Enskede 1006
 Picassofjädern 1006
 Kråkfjädern, Tierp 1006
 Tjejslaget i Oskarström 1006
 Grundslaget Påvelund 1006
 Elit BJT, Malmö 0929
 Riksklass BJT, Uppsala 0929
 Riksklass BJT, V Frölunda 0929
 Riksklasskval norr, Umeå 0929
 Rikskl.kval öst, Linköping 0929
 Riksklkval väst, Mariestad 0929
 Riksklkval syd, Jönköping 0929
 Wättersmashen, J-köping 0929
 Umeå ungdom 0929
 MAIF-cupen, Mariestad 0929
 Viking Cup, Sollentuna 0915
 Höstförsta, Hofors 0915
 Stålblixten, Eskilstuna 0915
 Skogås Yonex ABC 0915
 Gislaved Endagars 0915
 Int. skånska u-spelen 0907
 Täby Open, SGP 0825
 Riksklasskval, Kista 0819
 Riksklasskval, Uppsala 0819
 Riksklasskval, Aura 0819
 Komets hösttävling 0819
 En fjäder i natten 0811