Resultat 2008/2009

 Tävling  
 Gotlandsspelen 0623
 Gothenburg Open + MD A 0523
 Lidingövraket 0523
 Komets dubbel&mixed 0516
 Badmintongalan, Uppsala 0509
 Spångacupen 0509
 RacketProCenterCup 0502
 Yonex Int. Varberg,   +U15 0501
 Skogås Senior 0425
 Umeå Nordiskareskompl 0425
 Vålåträffen, Vålådalen 0425
 Örebrocupen 0425
 Frölundaspelen 0425
 Kista Open 0425
 Lilla Höllvikscupen 0425
 Auras SGP 0418
 Sv. cup ind. BJT, Uppsala 0418
 Sollentuna ABC 0418
 Kongahällaslaget 0418
 CBF-starten 0418
 Påskcupen, Göteborg 0413
 Påsksmällen, Eskilstuna 0410
 Glada Hudik Cup 0404
 Wätterstad Cup, J-köping 0404
 Vårblixten, Kinnekulle nat 0404
 Vårblixten, Kinnekulle nyb 0404
 Påskfjädern, Skogås 0404
 Mini Yonex Cup, Lund 0404
 Malmsmashen, Gällivare 0404
 Ystadträffen - Proviva Cup 0328
 Öbackasmashen, Hä-sand 0328
 Minifjädern, Tjörn 0328
 Tunaträffen, Eskilstuna 0328
 Bedini U-spel, Vänersborg 0328
 Täby ABC 0328
 Wårcupen, Jönköping 0328
 Borlänge Open 0314
 Spånga ABC 0314
 Nissanslaget, Halmstad 0314
 Juniorträffen, Mariestad 0314
 Botkyrka Junior 0314
 SM U22, Umeå 0314
 SM U15, Sundsvall 0314
 SM U17 Uppsala, res kval 0307
 SM U13, Spårvägen 0307
 Götaslaget, Linköping 0307
 Gripenträffen nr 41, H-holm 0307
 Överby Cup, Trollhättan 0307
 Nordsjö Ide&Des., Tranås 0228
 Folksam Cupen, Hofors 0228
 Ullevispelen+kompl dsu11 0228
 Sundsvall Open 0221
 Polarfjädern 0221
 Vikingaslaget, Sollentuna 0221
 Knalleträffen, Borås 0221
 Mörrumsträffen 0221
 Sendraget, Matfors 0214
 Svenska Cupen U13, Aura 0207
 Lugnetcupen, FalunU17 0207
 Pitespelen, U15+U17 0207
 Eken Cup, Stockholm 0207
 Badmintontrofen, Kr-hamn 0207
 Sydostsmashen, Ka-hamn 0207
 Falanslaget, Falköping 0207
 SM U19, Malmö 0207
 Veteran-SM, Borlänge 0207
 Arosfjädern, Västerås 0207
 Mellerudsclearen 0207
 Lagaholmsspelen, Laholm 0207
 Växjö Ungdomstävling 0207
 SM, Varberg 0131
 Sv. Cupen U15 lag, Askim 0131
 Guldfjädern,Skellefteå  U17 0131
 Stålfjädern, Sandviken 0131
 Sten-Sturefjädern, Tellus 0131
 Gästabudet, Nyköping 0131
 Swedbank Cup, Sk-viken 0131
 Arvika Open 0131
 Smällkaramellen, Bräkne-H 0131
 SIS, Eriksdalshallen 0124
 MAIF nyb&Mot, M-stad 0124
 Asarumssm., K-hamn, U11 0124
 Elit SGP+SGPU, Jönköping 0117
 BJT SGPU U 17, Skogås 0117
 BJT SGPU U15, Ullevi 0117
 BJT SGPU U13, Kista 0117
 Badmintonst. Cup, Umeå 0117
 Komets Vintertävling 0117
 Jonasträffen, Alingsås 0117
 Värnamoträffenkompl 0117
 Bollträffen, Helsingborg 0117
 Örnfjädern, Örnsköldsvik 0110
 Dygnsslaget, Grums 0103
 Ostkakan, Västervik 0103
 Bele Nordins Minnestävl. 0103
 Komets Juniortävling 0103
 Österlenspelen, Simr-hamn 1220
 Elit U19 SGPU, Borlänge 1206
 BJT U17 SGPU, Jönköping 1206
 BJT U15 SGPU, Uppsala 1206
 BJT U13 SGPU, Umeå 1206
 Carlstad Open 1206
 Spånga Open 1206
 Kungs Nivea Open 1206
 IKEA Cup, Älmhults ungd 1206
 Alnöträffen 1206
 Inlandstrofen, Örån 1206
 MIO Cup, Boden 1206
 Goose cup, Skogås 1206
 SGP, Halmstad, Elit + A-C 1129
 Kista Senior 1129
 Skoskavet, Kumla 1129
 Kinnekulleblixten 1129
 Lergökstr., Skälderviken 1129
 Västsv. ungd.spelen, Gbg 1129
 Svenska Cupen U17 lag 1129
 08 Minicup, Sollentuna 1129
 Starkotter, Matfors 1122
 Åbyslaget 1122
 Uno Cupen, Sävsjö 1122
 Yonex cup, Lund 1122
 Hobyfjädern 1122
 Gåsfjädern, Skogås 1122
 Arvidsjaursmashen, kompl 1122
 DM 1115
 Bedini nyb, Vänersborg 1108
 Askim Yonex Nyb.tävling 1108
 Skogås SGPU 1101
 BJT SGPU, Borlänge 1101
 Täby Internationella 1101
 BJT, Täby 1101
 Rikskl.kval norr, Bergsåker 1101
 Rikskl.kval öst, Linköping 1101
 Rikskl.kv väst, Trollhättan 1101
 Skanska cup, Trollhättan 1101
 Riksklasskval syd, Tranås 1101
 Träffpunkt Ljungby 1101
 Knatteblixten, Kinnekulle 1101
 Munktell Open, Eskilstuna 1101
 Nissecupen, Mörrum 1101
 Enångers A+B & ungdom 1025
 Botkyrka senior 1025
 Kaparslaget, Onsala 1025
 Klippanspelen 1025
 Ronnebysmashen 1025
 Luleträffen 1018
 Spåret Open, Enskede  1018
 Swedbank cup, Tranås 1018
 Östersjösp., Karlskrona 1018
 Tjörnfjädern 1018
 Ulrikafjädern, Ulricehamn 1018
 Storsjöcupen, Östersund 1011
 Picassofjädern, Kr-hamn 1011
 Lidingöskeppet 1011
 Norrköpings A-B & ungd 1011
 Pågen SGP, Malmö 1011
 Olympiasp, H-borg+kompl 1011
 Partilleträffen 1011
 ForzaLadyPower, O-ström 1011
 Höllvikscupen 1011
 Grundslaget, Påvelund 1011
 Elit SGPU, Uppsala 1004
 BJT, V Frölunda r1+r2 +r3 1004
 BJT SGPU, Askim 1004
 Riksklasskval norr, Umeå 1004
 Umeå ungdom 1004
 Riksklkval öst, Örebro+bil 1004
 Slagfjädern, Örebro+kompl 1004
 Riksklkv väst,Mstad+kom 1004
 MAIF-cupen, Mariestad 1004
 MAIF 40 år, Nostalgitävl 1004
 Rikskl.kval syd, Halmstad 1004
 NCC-Cup, Halmstad 1004
 Wättersmashen, J-köping 1004
 Kråkfjädern, Tierp 1004
 Stålblixten, Eskilstuna 0920
 Skogås Yonex ABC 0920
 Gislaved Endagars 0920
 Skånska Internationella 0913
 Höstförsta, Hofors 0913
 Viking Cup, Sollentuna 0913
 Täby Open SGP 0906
 Riksklasskval, Uppsala 0906
 Riksklasskval, V Frölunda 0906
 Riksklasskval, Kista 0906
 Riksklasskval, Askim 0906
 Komets Hösttävling 0823
 En fjäder i natten 0816