Resultat 2009/2010

Tävling

 Gotlandsspelen 0629
 Komets dubbel- & Mixed 0522
 Gothenburg Open 0514
 Lidingövraket, Internat. 0515
 Täby ungdom 0508
 Yonex Int., Varberg 0430
 Umeå Nordiska 0424
 Frölundaspelen 0424
 Örebrocupen 0424
 Höllvikscupen 0424
 CBF-starten, Carlshamn 0417
 Svenska cupen ind. 0417
 Sollentuna ABC 0417
 Kongahällaslaget 0417
 Racket Pro Center Cup 0417
 Mini Yonex Cup, Lund         0417
 Kista Open 0417
 Auras SGP, Malmö 0410
 Glada Hudik Cuprkompl 0410
 Påskfjädern, Skogås 0410
 Vårblixten, Kinnekulle nyb. 0410
 Vårblixten, Kinnekulle nat. 0410
 Wätterstad Cup, J-köping 0410
 Oskarströmsspelen 0410
 Påsksmällen, Eskilstuna 0402
 Nordea cup, Trollhättan 0327
 Polarfjädern, Kiruna 0327
 Ullevispelen 0327
 Vårcupen nyb, Jönköping 0327
 SM, Västra Frölunda 0320
 SM, Täby 0320
 Spåret Open Ungdom 0320
 Öbackasmashen, H-sand 0320
 Askims mot- & nybtävling 0320
 Bedini u-spel, Vänersborg 0320
 Ystadträffen, ProViva Cup 0320
 Tunaträffen, Eskilstuna 0320
 SM U17, Malmö 0313
 SM U13, Skogås 0313
 Borlänge Open 0313
 Spånga ABC 0313
 Minifjädern, Tjörn+DDU13 0313
 Nordsjö Ide & Design 0313
 Nissanslaget, Halmstad 0313
 Gripenträffen nr 42 0313
 Folksam Cupen, Hofors 0306
 Götaslaget, Linköping 0306
 Juniorträffen, Mariestad 0306
 Pågens nyb.tävling,Malmö 0306
 Kungs Rockstile Open 0306
 Sundsvall Open 0227
 Vikingaslaget, Sollentuna 0227
 Knalleträffen, Borås 0227
 Mörrumsträffen 0227
 Malmsmashen, Gällivare 0220
 Storsjöslaget, Östersund 0220
 Sendraget, Matfors 0213
 Lugnetcupen, Falun 0213
 Eken Cup, Stockholm 0213
 Badmintontrofen, K-hamn 0213
 Mellerudsclearen 0213
 Forza Lady Power Open 0213
 Växjö ungdomstävling 0213
 ProViva cup, Karlshamn 0213
 Veterans- SM, Visby 0213
 SM U19, Uppsala 0213
 Sv cupen lag U15, Uppsala 0213
 Guldfjädern   +   res A 0206
 Stålfjädern   +  DSU15 0206
 Spåret Open Senior 0206
 Gästabudscupen, Nyköp. 0206
 Falanslaget, Falköping 0206
 Lagaholmsspelen, Laholm 0206
 SM senior, Varberg 0206
 Norrtälje Open 0206
 Badmintonstad. Cup,Umeå 0130
 Arosfjädern, Västerås 0130
 Sten-Sturefjädern, U-hamn 0130
 Värnamoträffen 0130
 Komets Juniortävling 0130
 Swedbankcup, Skäldervik. 0130
 Sv. cupen lag U13, U17 0130
 Smällkaramellen, Hoby 0130
 Mariestads nyb-motion 0123
 SIS 2010 0120
 Elit U19+Senior, Borlänge 0116
 Riksklass U17, Skogås 0116
 Riksklass U15,Kista 0116
 Riksklass U13, Mellerud 0116
 Pitespelen 0116
 Komets Vintertävling 0116
 Jonasträffen, Alingsås 0116
 Ostkakan, Västervik 0116
 Bollträffen, Helsingborg 0116
 Örnfjädern, Örnsköldsvik 0109
 Bele Nordins Minne, Gbg 0102
 Dygnslaget, Grums 0102
 Kanonslaget  +  rk1  +  rk2 0102
 Österlenspel, Simrishamn 1219
 Elit U19 & Sen, Umeå 1212
 Riksklass U15, Uppsala 1212
 Rikskl U13,U17, Jönköping 1212
 Spånga Open 1212
 Carlstad Open 1212
 IKEA Cup Ungd., Älmhult 1212
 Orion Cup, Boden 1205
 Auraslaget 1205
 Yonex Cup, Halmstad SGP 1128
 Laxaträffen, Halmstad 1128
 Alnöträffen 1128
 Gåsfjädern, Skogås 1128
 Kinnekulleblixten 1128
 Åbyslaget 1128
 Lergöksträffen, Skäl-viken 1128
 Hobyfjädern 1128
 DM, Stockholm 1121
 A-smashen, A-jaur+rkompl 1121
 Skoskavet, Kumla 1121
 V.sv U-spelen, Vårvinden 1121
 V.sv U-spelen, hs 9, 11, 15 1121
 Uno Cupen, Sävsjö 1121
 Yonex Cup, Lund 1121
 DM, distrikten 1114
 Kista Senior 1114
 08-cup, Skogås 1114
 Bedini Nyb, Vänersborg 1107
 Askims nybörjartävling 1107
 Träffpunkt Ljungby 1031
 Rikskl.kval Syd, Ljungby 1031
 Elit U19+Senior, Aura 1031
 Riksklass U15, Aura 1031
 Riksklass U13, Täby 1031
 PEAB Täby Internationella 1031
 Riksklass U17, Borlänge 1031
 Rikskl. kval Väst,Mariestad 1031
 MAIF-cupen, Mariestad 1031
 Rikskl.kval Norr, Bergsåker 1031
 Riksklasskval Öst, Göta 1031
 Stångebroslaget, Göta 1031
 Munktell Open, Eskilstuna 1031
 Höstdroppen, Sten-sund 1031
 Nissecupen, Mörrum 1031
 Kaparslaget, Onsala 1024
 Enångers A+B & Utävling 1024
 Knatteblixten, Götene 1024
 Tjörnfjädern 1024
 Swedbank Cup, Tranås 1024
 Ronnebysmashen 1024
 Klippanspelen 1024
 Skogås Elit/A SGP 1017
 Luletraffen 1017
 Norrköpings A-B & Ungd. 1017
 Spåret Open Junior 1017
 Partilleträffen 1017
 Östersjöspelen, Karlskrona 1017
 Ulrikafjädern, Tellus 1017
 Lidingöskeppet 1010
 Picassofjädern, Krist-hamn 1010
 Skanska Cup, Trollhättan 1010
 Storsjöcupen, Ö-sund + rk 1010
 Wettersmashen, J-köping 1010
 Olympiaspelen, H-borg+ rk 1010
 Höllvikscupen 1010
 Grundslaget, Påvelund 1010
 08 Mini Cup, Kista 1003
 Elit U19+Sen GBK, SGPU 1003
 Rikskl,V Frölunda U15,U17 1003
 Riksklass U13 , Askim 1003
 Riksklasskval Väst, Åby 1003
 Riksklasskval Norr, Umeå 1003
 Riksklasskval Syd, H-stad 1003
 Riksklasskval Öst, Komet 1003
 NCC Cup, Halmstad 1003
 Kråkfjädern, Tierp 1003
 Spångacupen, Stockholm 1003
 Höstförsta, Hofors 0919
 Skogås Yonex ABC 0919
 Stålblixten, E-tunakompl 0919
 Gislaveds endagars 0919
 Int. Skånska ungdomssp. 0911
 Viking Cup, Sollentuna 0912
 Riksklasskval, Spårvägen 0905
 Riksklasskval, Tranås 0905
 Täby Open, SGP 0823
 Komets hösttävling 0823
 En fjäder i natten, S-tuna 0815