Resultat 2010/2011

Tävling

 Sollentuna singelturnering 0820
 Komets Hösttävling 0820
 Universiaden, ShenZhen 0812
 VM individuellt, London 0808
 US Open 0711
 White russian nights 0706
 Gotlandsspelen 0628
 Russian Open 0628
 Universitets EM, Ukraina 0623
 Indonesia Open, Jakarta 0621
 World Transplant Games 0620
 Singapore Open 0614
 Thailand Open, Bangkok 0609
 Lithuania Open 0607
 Sudirman cup, Lag-VM 0522
 Spanish Open 2011 0519
 Komets Dubbel- & Mixed 0514
 Slovenia Int., Medvode 0514
 Gothenburg Open 0513
 Lidingövraket 0507
 6 nat. U17 ind., Frankrike 0505
 6 nat. U17 lag, Frankrike 0505
 Forza Denmark Internat. 0505
 Malaysia Open 0503
 Örebro-Cupen  0430
 Yonex Int. Junior, Varberg 0429
 Portugal International 0428
 Yonex Sunrise India Open 0426
 Påskcupen, Göteborg 0425
 Frölundaspelen 0423
 Påsksmällen, Eskilstuna 0422
 Dutch International 0421
 Svenska Cupen ind. 0416
 Kongahällaslaget  +  HD A 0416
 RPC Yonex Cup 0416
 Glada Hudik Cup 0416
 Fyrisfjädern - Malmö   4-0 0414
 Fyrisfjädern - Malmö   2-4 0412
 Borlänge SGP 0409
 Umeå Nordiska 0409
 Täby ABC 0409
 Vårblixten, Kinnekulle nyb 0409
 Vårblixten, Kinnekulle nat 0409
 Mini Yonex Cup 0409
 Forza Lady Power Open 0409
 Påskfjädern, Skogås 0409
 CBF starten, Karlshamn 0409
 Malmö - Fyrisfjädern   3-4 0405
 Kista Open 0402
 Sollentuna ABC  +  HS B 0402
 Wätterstad Cup 0402
 Nordea Cup Trollhättan 0402
 Fyrisfjädern - Täby    4-2 0402
 Kista - Malmö   3-4 0402
 Spårvägen - Skogås   3-4 0402
 Göteborg - Umeå   3-4 0402
 Italian Junior 0401
 Fyrisfjädern - Täby   4-2 0331
 Malmö - Kista   1-4 0331
 Täby - Fyrisfjädern   4-2 0329
 Kista - Malmö   3-4 0329
 Polish International 0324
 Aura - Malmö   1-6 0324
 Skogås - Spårvägen  6-1 0322
 Umeå - Göteborg   6-1 0322
 Malmö - Aura   7-0 0322
 Täby - Carlskrona   3-4 0322
 Carlskrona - Täby    3-4 0321
 Askims A & B klass 0320
 Askims motionstävling 0319
 Askims nybörjartävling 0319
 Polarfjädern, Kiruna 0319
 Spåret Open Ungdom 0319
 Tuna-träffen, Eskilstuna 0319
 Öbackasmashen 0319
 Gripenträffen nr 43 0319
 SM U15, Bohuslän/Dal 0319
 SM U22, Göteborgs BK 0319
 Romania International 0317
 Swiss Open, Basel 0315
 SM U17, Uppsala 0311
 SM U13, Skogås 0311
 German Junior 0311
 Borlänge Open 0311
 Spånga ABC 0311
 Nissanslaget, Halmstad 0311
 Minifjädern, Tjörn 0311
 Järfällaslaget 0311
 All England, Birmingham 0308
 Mörrumsträffen 0305
 Arvika Open 0305
 Vårcupen, Jönköping -Nyb 0305
 Folksamcupen, Hofors 0305
 Kungs Rockstile Open 0305
 Jun-träffen + Nyb, M-stad 0305
 Götaslaget, Linköping 0305
 Dutch Junior 0302
 German Open 0301
 Ungtuppen, Luleå 0226
 Ullevispelen, Göteborg 0226
 Knalleträffen, Borås 0226
 Nordsjö Idé & Design 0226
 Vikingaslaget + res HDU13 0226
 Sundsvall Open 0226
 Spanish Junior Int. 0225
 Austrian International 0222
 Kista - Umeå   7-0 0222
 Aura - Täby   2-5 0222
 Malmö - Fyrisfjädern  2-5 0222
 Carlskrona - Skogås  6-1 0222
 Lag-EM mixed team 0215
 8-nationers U15 0215
 V Fröl. - Spårvägen   3-4 0220
 Göteborg - Askim   5-2 0220
 Mellerudsclearen 0213
 Sydostsmashen, Ka-hamn 0212
 Växjö Ungdomstävling 0212
 Badmintontrofén, Kr-hamn 0212
 Eken Cup, Stockholm 0212
 SM Veteraner, Borlänge 0212
 SM, U19 Aura, YJT 0212
 Fyrisfjädern - Täby   6-1 0209
 Aura - Malmö   3-4 0208
 Senior SM, Täby BMF 0205
 Svenska Cupen lag U15 0205
 Guldfjädern, Skellefteå 0205
 Stålfjädern, Sandviken 0205
 Gästabudscupen 0205
 Sten-Sturefjädern 0205
 Lagaholmsspelen, Laholm 0205
 Norrtälje Open 0205
 Täby - Carlskrona   5-2 0202
 Umeå - Skogås   3-4 0201
 Fyrisfjäd.- Carlskrona 5-2 0201
 Kista - Malmö   3-4 0130
 Umeå - Aura   2-5 0130
 Vinterclearen, Luleå 0130
 Sv. Cupen lag U13, Askim 0129
 Sv. Cupen lag U17, Askim 0129
 Badmintonstadion Cup 0129
 Arosfjädern, Västerås 0129
 Spåret Open Senior 0129
 Värnamoträffen 0129
 Falanslaget (Casiofjädern) 0129
 Swedbank Cup,Ängelholm 0129
 Smällkaramellen, Hoby 0129
 Skogås - Malmö   1-6 0129
 Umeå - Aura 0129
 Täby - Umeå   6-1 0126
 Victor Korea Open 0125
 Skogås - Kista   3-4 0125
 Fyrisfjädern - Umeå   5-2 0125
 Malmö - Carlskrona   3-4 0125
 V Frölunda - GBK   4-3 0125
 SIS,  Stockholm 0120
 Proton Malaysian Open 0118
 Täby - Skogås   6-1 0118
 Kista - Fyrisfjädern   4-3 0118
 Carlskrona - Aura   7-0 0118
 U19+Elit YJT, Borlänge 0115
 Sollentuna U13, U17 YJT 0115
 IFK Umeå, U15 YJT 0115
 Pitespelen 0115
 Komets Vintertävling 0115
 Dygnslaget, Grums 0115
 Jonasträffen, Alingsås 0115
 Ostkakan, Västervik 0115
 Bollträffen, Helsingborg 0115
 Kanonslaget, Uddevalla 0115
 Estonian International 0113
 Aura - Fyrisfjädern   1-6 0111
 Carlskrona - Kista   3-4 0111
 Askim - V Frölunda 0111
 Örnfjädern, Örnsköldsvik 0108
 Spårvägen - Göteborg 5-2 0108
 Spårvägen - Askim   4-3 0108
 Carlskrona - Umeå   5-2 0107
 Skogås - Aura   5-2 0107
 Bele Nordins Minnestävl. 0106
 Kista - Aura   5-2 0106
 Superseries Finals, Taipei 0105
 Umeå - Malmö   2-5 0105
 Täby - Kista   3-4 1228
 Skogås - Fyrisfjädern  2-5 1221
 Malmö - Täby   5-2 1221
 Turkey International 1220
 Umeå - Carlskrona   3-4 1219
 Aura - Kista   1-6 1219
 Spårvägen - V. Fröl.  5-2 1219
 Malmö - Kista   4-3 1218
 Italian International, Rom 1214
 Österlenspelen 1211
 Kinnekulleblixten 1211
 Carlstad Open 1211
 Orion Cup, Boden 1211
 Finnish Internat. Junior 1211
 Irish International, Dublin 1209
 Fyrisfjädern - Aura   6-1 1208
 Hong Kong Open 1207
 Askim - GBK   1-6 1207
 Täby - Aura   3-4 1207
 Västsv. U-spel, Vårvinden 1204
 Alnöträffen 1204
 IKEA Cup, Älmhult 1204
 Spånga Open 1204
 Laxaträffen, Halmstad, SGP 1204
 Laxaträffen, Halmstad A-C 1204
 Gåsfjädern, Skogås 1204
 Portuguese Int Junior EBU 1203
 Welsh International 1202
 China Open, Shanghai 1130
 Skogås - Täby   2-5 1130
 U19+Elit Senior, Uppsala 1127
 YJT Borlänge U15-U17 1127
 YJT Luleå Riksklass U13 1127
 Höstdroppen, Sten-sund 1127
 Hobyfjädern 1127
 Lergöksträffen, Ängelholm 1127
 Åbyslaget, Mölndal 1127
 Scottish International 1124
 Kista - Skogås   5-2 1124
 Umeå - Fyrisfjädern   2-5 1123
 Carlskrona - Täby   2-5 1123
 Yonex Cup, Lund 1120
 Arvidsjaurs Smashen 1120
 UNO-Cupen, Sävsjö 1120
 Skanska Cup     res.kompl 1120
 Skogås Yonex ABC 1120
 Skoskavet, Kumla  MGP 1120
 Norwegian International 1118
 Distriktsmästerskap 1113
 Iceland International 1111
 Täby - Malmö   4-3 1110
 Fyrisfjädern - Malmö  5-2 1109
 Umeå - Kista   2-5 1109
 Aura - Carlskrona   4-3 1109
 Nissecupen, Mörrum 1106
 Askim Yonex Nyb.tävling 1106
 Seriespel div 1-5, omg 2 1106
 Hungarian International 1104
 French Open, Paris 1102
 Munktell Open, Eskilstuna 1030
 Stångebroslaget,Linköping 1030
 Bergsåkers Ungd.tävling 1030
 Partilleträffen 1030
 Träffpunkt Ljungby 1030
 Maifcupen, Mariestad 1030
 Rikskval, Syd: Ljungby 1030
 Rikskval, Väst: Mariestad 1030
 Rikskval, Öst: BMK Göta 1030
 Rikskval Norr: Bergsåker 1030
 Peab Täby Intern.U13 YJT 1030
 Kista BMK, U15 YJT 1030
 Spårvägen U17, YJT 1030
 U19+Elit Senior: Skogås 1030
 Denmark Open, Odense 1030
 V Frölunda - Askim  6-1 1020
 Enångers A+B & Ung.tävl 1023
 Kaparslaget, Onsala 1023
 Ronnebysmashen 2010 1023
 Sollentuna Open Ungdom 1023
 Knatteblixten, Kinnekulle 1023
 Ramträffen, Uppsala 1023
 Karlskoga Dubbel & Mix 1023
 Tjörnfjädern 1023
 Dutch Open, Almere 1019
 Luleträffen 1016
 Bedini Nybörjartävling 1016
 Komets juniortävling 1016
 Olympiaspelen, Hels.borg 1016
 Wettersmashen, J-köping 1016
 Norrköpings ABCU 1016
 Grundslaget, Påvelund 1016
 Danish Junior Cup 1016
 BK Carlskrona SGP 1015
 Cyprus International 1014
 Kista - Täby  5-2 1013
 Indonesia Gr. Prix Gold 1012
 Carlskrona - Fyris  1-6 1012
 GBK - V Frölunda  4-3 1012
 Aura - Skogås  4-3 1010
 Kista Senior 1009
 Storsjöcupen,   kompl DSB 1009
 Picassofjädern, Krist.hamn 1009
 Kråkfjädern, Tierp 1009
 Ulricafjädern, Ulricehamn 1009
 Swedbank Cup i Tranås 1009
 Spåret Open Junior 1009
 Malmö - Skogås  6-1 1009
 Bulgarian Int., Sofia 1007
 Skogås - Umeå  6-1 1005
 Fyrisfjädern - Kista  5-2 1005
 Malmö - Aura  5-2 1005
 U19+Elit Senior, GBK 1002
 U17+U15 V Frölunda YJT 1002
 U13 Askim BC, YJT 1002
 U11 Askim BC 1002
 Rikskval, Väst: Åby+Ullevi 1002
 Rikskval, Norr: Umeå 1002
 Rikskval, Syd: Halmstad 1002
 Rikskval, Öst: Örebro 1002
 Umeträffen, Umeå 1002
 NCC Cup, Halmstad 1002
 Slagfjädern, Örebro 1002
 Czech International 0930
 Fyrisfjädern - Skogås  7-0 0929
 Umeå - Täby  2-5 0928
 Carlskrona - Malmö  4-3 0928
 EM Veteraner, Dundalk 0927
 Seriespel div 1-5, omg 1 0925
 Oskarströmsspelen 0925
 Göteborg - Spårvägen 6-1 0925
 Askim - Spårvägen  4-3 0925
 Belgian Junior 0924
 Slovak International 0923
 Japan Open, Tokyo 0921
 Täby - Fyrisfjädern  2-5 0921
 Kista - Carlskrona 5-2 0919
 Malmö-Umeå 5-2 0919
 Stålblixten, Eskilstuna 0918
 Viking Cup, Sollentuna 0918
 Gislaved Endagars 0918
 Höstförsta, Hofors 0918
 Skogås - Carlskrona 3-4 0918
 Aura - Umeå  4-3 0918
 Kharkov International 0916
 Li-Ning China Masters 0914
 Lidingöskeppet 0911
 Skånska U-spelen+mxU15 0910
 Belgian International 0909
 Täby Open, SGP 0828
 Rikskval: Uppsala KFUM 0828
 Rikskval: Täby BMF 0828
 Rikskval: Värnamo BMK 0828
 VM individuellt, Paris 0823
 Komets Hösttävling 0821
 Sollentuna Ungd. Singelt. 0821
 Langenfeld J.,U15+U17-19 0820
 Ungdoms- OS, Singapore 0815