Resultat 2011/2012

Tävling

 Russian Open 0626
 Singapore open 0619
 Indonesia Open 0617
 Challenger nr 1, Halmstad 0602
 Challenger nr 1, Umeå 0602
 Challenger nr 1, Spårvägen 0602
 Kärcher Ch. Cup, T-hättan 0602
 Bulgarian Open 0527
 Vårslaget i Kista 0526
 Lag-VM, Sudirman Cup 0520
 Gothenburg Open 0518
 Spain International 0517
 Komets dubbel & mixed 0512
 Slovenia International 0512
 BEMT Ungdom, Malmö 0505
 Yonex Int. Junior, Varberg 0504
 Danish Junior open 0504
 Forza Denmark Int. 0502
 Lilla Höllvikscupen 0428
 Kristianstad Arena Cup 0428
 Frölundaspelen 0428
 Kristianstad Arena Cup 0428
 Lidingövraket 0428
 Örebrocupen 0428
 Portugal Int, Caldas da R. 0426
 6 nat. U17 team , Malmö 0426
 6 nat. U17 ind , Malmö 0426
 Umeå Nordiska 0421
 Nordea Cup, Trollhättan 0421
 Spångafjädern 0421
 Vårslaget, Landvetter 0421
 Vårcupen 2012, Luleå 0421
 Skol SM, Karlskrona 0419
 Senior-EM, Karlskrona 0417
 Kista Rekr. GP omg 3 0414
 Kongahällaslaget,Kungälv 0414
 Dala Chokl. Op., Borlänge 0414
 Racket Pro C Cup, Hborg 0414
 Sv. Cupen ind. Uppsala 0414
 Borlänge SGP 0414
 Dutch International 0412
 Påskcupen, Göteborg 0409
 Påsksmällen motion 0406
 French International 0405
 Six nations, ind 0405
 Six nations, team 0405
 Aros Junior Cup 0405
 Australian Open 0403
 Påskfjädern, Skogås 0331
 Wätterstad Cup 0331
 Vårblixten, Kinnekulle 0331
 Glada Hudik Cup 0331
 Sollentuna ABC 0331
 Mini Yonex Cup, Lugi 0331
 Vårträffen, Umeå 0331
 Finnish Int., Vantaa 0329
 Vårcupen, Wätterstad 0324
 Juniorträffen, Mstad + nyb 0324
 Tuna-Träffen, E-tuna 0324
 Kista Open 0324
 Polarfjädern, Kiruna 0324
 SM U13, Täby BMF 0324
 SM U17, Täby BMF 0324
 Uppsala Junior Circuit 0323
 Polish International 0322
 Ullevispelen 0317
 Nissanslaget, Halmstad 0317
 Gripenträffen, Hässleholm 0317
 Öbackasm., Härnösand 0317
 Spåret Open Ungdom 0317
 Geminus Open, Karlstad 0317
 Borlänge Open 0317
 Nordsjö idé & des., Tranås 0317
 SM U22, Malmö BK 0316
 SM U15, Skogås BK 0316
 Romania International 0315
 Swiss Open 0313
 Swedish under 22, Täby 0312
 Mot. & nyb.tävling, Askim 0310
 Älmhults nybörjartävling 0310
 Kista Rekrytering omg 2 0310
 Minifjädern, Tjörn 0310
 Seriespel div 1-5, omg 6 0310
 German Junior 0308
 Croatian International 0308
 All England, Birmingham 0306
 Föreningscupen, Hofors 0303
 Boda Borg Cup, Sävsjö 0303
 Götaslaget, BMK Göta 0303
 Järfällaslaget, BMK Komet 0303
 Kungs Rostile Open 0303
 Mörrumsträffen 2012 0303
 Arctic Open, Luleå BMK 0303
 Dutch Junior 0229
 German Open 0228
 Lilla Åby-slaget 0225
 Bergsåker Open 0225
 Vikingaslaget, Sollentuna 0225
 Knalleträffen, Borås 0225
 BMK Aura, SGP   +  A-C 0225
 Austrian International 0222
 IFK Droppen, Umeå 0217
 Växjö Open 0217
 Badmintontrofén, C-hamn 0217
 Eken Cup, BMK Eken 0217
 SM Veteraner, Borlänge 0217
 SM U19, BMK Aura 0217
 8-nationer U15 ind, Berlin 0216
 8-nationer U15 lag, Berlin 0216
 Lag-EM Damer 0215
 Lag-EM Herrar 0215
 Seriespel div 1-5, omg 5 0211
 U-stråt, Karlskoga ,b-sluts 0204
 Gästabudscupen, Nyköp. 0204
 Rookie Invitational, Karby 0204
 Mellerudsclearen 0204
 Norrtälje Open 0204
 Halmstad-laget 0204
 Storslaget, Södermalm 0204
 Mölnlyckefjädern, Råda 0204
 Sten-Sturefjädern, Tellus 0204
 Guldfjädern, Skellefteå 0204
 Stålfjädern, Sandviken 0204
 Sydostsmashen, Ca-hamn  0204
 Sv. Cupen lag U15, U-sala 0204
 Senior SM, Uppsala 0203
 Sv. Cupen lag U17, Askim 0128
 Sv. Cupen lag U13, Askim 0128
 Swedbank Cup,Skälderv. 0128
 Badmintonstadion Cup 0128
 Arosfjädern, Västerås 0128
 Skogås Yonex ABC 0128
 Värnamoträffen 0128
 Frölundas Nybörjartävling 0128
 Vinterclearen, BMK Luleå 0128
 Kista Rekryt. GP omg 1 0121
 Swedish International 0119
 Bollträffen, Helsingborg 0115
 UNT-cupen, Fyrisfjädern 0114
 Kanonslaget, Uddevalla 0114
 Ostkakan, Västervik 0114
 Pitespelen 0114
 Veddestacupen, Komet 0114
 Jonasträffen, BMK Racket 0114
 Dygnslaget, Grums 0114
 Riks U13, Aura 0114
 Riks U15, Aura 0114
 Riks U17, Umeå 0114
 U19+Elit Senior, Aura 0114
 Estonian International 0112
 Malaysian Open 0110
 Nyårsslaget, Carlskrona 0108
 Örnfjädern, Friska Viljor 0107
 Seriespel div. 1-5, omg. 4 0107
 Bele Nordins Minne, GBK 0105
 Korean Open 0103
 Turkey International 1219
 Seriespel div. 1-5, omg. 3 1217
 Super Series finals 1214
 Italien International, Rom 1213
 Spånga Open 1210
 Trandansen. BMK Tranan 1210
 Carlstad Open 1210
 Kinnekulleblixten 1210
 IKEA Cup, Älmhult 1210
 Österlenspelen, Österlen 1210
 Finnish Junior Elite Tourn. 1209
 Finnish Int. Junior 1209
 Irish International, Dublin 1208
 U19+Elit, Skogås 1203
 Riks U17, Spårvägen 1203
 Riks U15, Kista 1203
 Riks U13, Täby BMF 1203
 Västsv. ungdomsspelen 1203
 Auraslaget 1203
 Alnöträffen 1203
 Täby Internationella 1203
 Casiofjädern, Falan + HSC 1203
 Casiofjädern nyb  +  DS13 1203
 Orioncupen, Boden 1203
 Portuguese Int. Junior 1202
 Welsh International 1201
 Hobyfjädern, Hoby BMK 1126
 Agda Cup, Skälderviken 1126
 Laxaträffen, Halmstad 1126
 Åby-slaget, Mölndal 1126
 Yonex Cup, Halmstad, SGP 1126
 Ramenskoe Junior 2011 1126
 Scottish Int., Glasgow 1123
 China Open 1122
 EM U17, ind., Portugal 1119
 EM U17, lag, Portugal 1119
 Kista Senior 1119
 Yonex Cup, Lugi 1119
 Gåsfjädern, Skogås 1119
 A-smashen, Arvidsjaur 1119
 Skanska Cup, Trollhättan 1119
 Skoskavet, Kumla 1119
 Norwegian International 1119
 Czech Junior 2011 1117
 Hong Kong Open 1115
 Distriktsmästerskap 1112
 08-cup, Karby 1112
 Höstclearen, BMK Luleå 1112
 Victor Slovak Junior 1111
 Iceland International 1110
 Yonex nyb & mot, Askim 1105
 Knatteblixten, Kinnekulle 1105
 Seriespel div. 1-5, omg. 2 1105
 Nissecupen, Mörrum 1105
 Northumberland U19 1105
 Hungarian International 1102
 Bitburger Open 1101
 Munktel Open, Eskilstuna 1029
 Lidingöskeppet 1029
 RSL Open (mot),  Borlänge 1029
 Maifcupen, Mariestad 1029
 Rikskval, Öst: BMK Göta 1029
 Rikskval, Syd: Värnamo 1029
 Rikskval, Väst: Mariestad 1029
 Rikskval, Norr: Bergsåker 1029
 Riks U13, Luleå 1029
 Riks U15, Borlänge 1029
 Riks U17: Hälsingl/Tranan 1029
 19+Elit Senior, Bohus-dal 1029
 Junior-VM, Taipei 1028
 Cypern International 1027
 French Open, Paris 1025
 Norrköpings ABC & Ung 1022
 Träffpunkt Ljungby 1022
 Ronnebysmaschen  1022
 Enångers A,B & ungd. 1022
 Sollentuna Open  1022
 Pågen Nyb.tävling, Malmö 1022
 Kaparslaget, Onsala 1022
 Karlskoga dubbel & mixed 1022
 Arosträffen, Västerås 1022
 Swiss open 1020
 Slovenia Junior Int. 2011 1020
 Denmark Open, Odense 1018
 Danish Junior Cup Team 1015
 Grundslaget, Påvelund 1015
 Olympiaspelen, H-borg 1015
 Coop Open, Askim 1015
 Skogås Yonex Senior 1015
 Komets Juniortävling 1015
 Luleträffen, BMK Luleå 1015
 Wettersmashen 1015
 Östersjöspelen, Karlskrona 1015
 BK Carlskrona SGP Elit 1015
 Danish Junior Cup ind U19 1013
 Danish Junior Cup ind U17 1013
 Danish Junior Cup ind U15 1013
 Danish Junior Cup ind U13 1013
 Dutch Open, Almere 1011
 Partille lördagstävling 1008
 Ulricafjädern, BMK Tellus 1008
 Forza spelen, Oskarström 1008
 Spåret Open, Spårvägen 1008
 Picassofjädern, Christineh. 1008
 Malmö BMK ABC 1008
 Storsjöcupen, Östersund 1008
 Kråkfjädern, Tierp 1008
 Croatian Junior Int. 1007
 Bulgarian International 1006
 U19+Elit Senior, GBK 1001
 Riks U15-U17, V Frölunda 1001
 Riks U13, Askim BC 1001
 Got Elit U11 Int., Askim 1001
 Rikskval, Norr: IFK Umeå 1001
 Rikskval, Öst: Örebro 1001
 Rikskval, Väst: Ullevi  Åby 1001
 Rikskval, Syd: Tranås 1001
 Swedbank Cup, Tranås 1001
 Umeträffen, IFK Umeå 1001
 Slagfjädern, Örebro 1001
 Lausanne Youth Int. 0930
 Czech International 0929
 Täby Ungdom 0924
 Seriespel div. 1-5, omg. 1 0924
 Yonex Belgian Junior 2011 0923
 Japan Open 0920
 Viking Cup, Sollentuna 0917
 Stålblixten, Eskilstuna 0917
 Gislaveds endagars 0917
 08-cup, Brottby 0917
 Belgian International 0915
 China Masters 0913
 Taiwan, BWF GP Gold 0909
 Kharkov Internat, Ukraina 0909
 Skånska Ungdomsspelen 0909
 Slovak Open, Presov 0901
 Ukraine Junior 2011 0831
 Upptaktsträffen, Halmstad 0827
 Rikskval: Halmstad 0827
 Rikskval: Sävsjö BC 0827
 Rikskval: Spårvägen 0827
 Rikskval: Uppsala 0827
 Täby Open, SGP 0827
 Langenfeld, U15 + U17/19 0826
 Bulgarian Junior 0825
 VM Veteraner, Canada 0821
 Sollentuna singelturnering 0820
 Komets Hösttävling 0820
 Universiaden, ShenZhen 0812
 VM individuellt, London 0808
 US Open 0711
 White russian nights 0706