Resultat 2012/2013

Date  Name, place
0805  VM, Guangzhou
0802  World master games
0725  Mongolia Int.
0718  Zimbabwe Int., Harare
0716  Canada Open, Richmond
0712  Senior Ch.ships, Orange
0712  Noumea Open
0708  Gotlandsspelen, Visby
0708  US Open, Orange
0706  Universiaden, Kazan
0705  Mixed SM, Halmstad
0703  White Nights, Gatchina
0628  Victorian Int.
0627  Kenya Int.
0625  Canadian International
0620  Auckland Int.
0618  Singapore Open
0610  Djarum Indonesia Open
0606  Lithuanian International
0606  Argentina Internacional
0605  Maldives International
0604  Thailand Open
0529  Mercosul Int.
0528  European Club Champ
0525  Sv. Cupen, Askim U13
0525  Sv. Cupen, Askim U17
0523  Spanish Open, Madrid
0519  Sudirman Cup, KL
0518  Sollentuna ABC
0518  Kista Open Ungdom
0516  Hellas Int, Loutraki
0511  Täby ABC
0511  Auras A-C
0511  SGP 5, Aura
0511  Skol-SM, Sollentuna
0510  Gothenburg Open
0509  Slovenia International
0509  Student EM, Uppsala ind
0506  Student EM, Uppsala lag
0504  BEMT Ungdom, Malmö
0504  Lidingövraket
0504  Slutsp.Rookie Tour,Karby
0504  kval Umeå - Västerås  5-2
0504  kval Spårv - Umeå  6-1
0504  kval Spårv - Västerås  6-1
0503  Varberg International
0501  Forza Denmark Int.
0430  Malysia Open
0430  Smiling fish, Thailand
0427  Frölundaspelen
0427  Umeå Nordiska 
0427  T Sp Christianstad Cup
0427  Örebrocupen
0427  Nordea Cup, Trollhättan
0427  08-Cup, Spårvägen
0425  Portuguese International
0424  Skol DM, Täby
0423  India Open
0420  Sv. Cupen Ind, Uppsala
0420  U22 SM, IFK Umeå
0420  Tuna Träffen, Eskilstuna
0420  Kongahällaslaget
0420  Påskfjädern, Rookie T 6
0420  Spånga ABC
0420  Vårblixten, Kinnekulle
0420  Racket Pro Center Cup
0420  BMK Auras Ung-tävling
0418  Tahiti International
0418  Yonex Dutch International
0416  Asia Championships
0413  Seriespel 6
0413  CBF-starten, Carlshamn
0411  Croatian International
0410  New Zealand Open
0410  Peru Internacional, Lima
0409  Final 2 Fyris - Kista   4-2
0404  Finnish Open, Vantaa
0403  Osaka International
0402  Australia Open, Sydney
0402  Final 1 Kista - Fyris  0-4
0401  Påsksmällen, E-tuna  HDB
0328  Semi 3, Kista - Täby  4-0
0328  French Int., Orleans
0326  Semi 2, Täby - Kista   2-4
0326  Semi 2, Fyrisf -Malmö 4-0
0326  Junior EM ind, Ankara
0326  Ciputra Hanoi Vietnam
0323  SM U15, Askim (WJT)
0323  Spåret Op U, Rookie T 5
0323  Glada Hudik Cup 2013
0323  Nissanslaget nyb
0323  Nissanslaget, Halmstad 
0323  Sjöbo Cup
0323  Åbydubbeln, Åby
0323  08-Cup, Sollentuna
0323  Vårträffen, Umeå
0323  Kista Vintage
0322  Junior EM team, Ankara
0321  Polish Open, Warsawa
0321  Torneo Int., Havanna
0319  Semi 1, Kista - Täby   3-4
0319  Semi 1Malmö - Fyrisf 1-4
0317  Falansmashen
0316  Polarfjädern, Kiruna
0316  IFK Droppen, Umeå
0316  Seriespel 5
0314  Hungarian Junior
0314  Romanian International
0312  Swiss Open
0309  SM U13, Kista
0309  SM U17, Trollhättan
0309  Borlänge Open
0309  Minifjädern, Tjörn
0309  Gripenträffen nr 45
0309  Skogås Senior
0309  Arctic Open, Luleå
0309  Spånga Ungdom
0309  Geminus Open, Karlstad
0309  Vårcupen, Wätterstad
0307  German Junior, Berlin
0305  All England, Birmingham
0302  HoforsCupen
0302  Götaslaget, Linköping
0302  Kungs Rockstile Open
0302  Wätterstad Cup
0302  Juniorträffen, Mariestad
0302  Ullevispelen   inbj
0302  Eurofinans Junior, Lugi
0302  Smällkaramellen, Hoby
0227  Dutch Junior, Haarlem
0226  Yonex German open
0223  SGP 4 Bergsåker
0223  Bergsåker Open
0223  Vikingaslaget
0223  Knalleträffen, Borås
0223  Boda Borg Cup
0223  Mörrumsträffen 
0223  Lilla Åbyslaget
0223  08-Cup, Skogås
0222  8 Nations ind, Uppsala
0222  Spanish Junior
0221  8 Nations team, Uppsala
0221  Uganda International
0220  Austrian Int., Wien
0216  Mellerudsclearen 2013
0216  Guldfjädern, Skellefteå
0215  Eken Cup
0214  Turkiye Junior, Ankara
0214  Iran Fajr Int., Teheran
0212  Lag EM mixed team
0209  Lag SM U15
0209  U19 SM, Täby (WJT)
0209  Veteran SM, Borlänge
0209  Svenska Cupen lag, Täby
0209  Sydostsmashen, C-hamn
0209  Vinterslaget i  Kista
0209  08-Cup, Sundbyberg
0209  Växjö Open 2013   inbj
0209  Badmintontrofén, C-hamn
0209  Öbackasmashen, H-sand
0209  Arosfjädern, Västerås
0209  Bedini Cup, Valbodalen
0207  Carlskrona-Täby   3-4
0207  Spårvägen-Team Väst 1-6
0207  Malmö-Kista   4-3
0207  Skogås-Fyrisfjädern   3-4
0205  Täby-Carlskrona   4-3
0202  Senior SM, Bohus
0202  Värnamoträffen
0202  Gästabudscupen
0202  Stålfjädern, Sandviken
0202  Sten Sturefjädern
0202  Mölnlyckefjädern, Råda
0202  Storslaget, Södermalm
0202  Ungdomsstråt, Karlskoga
0202  Norrtälje Open
0202  UNT Cupen, Uppsala
0127  Carlskrona-Skogås   5-2
0126  Malmö-Skogås   5-2
0126  WJT 4, Bergsåker U13-17
0126  WJT 4, Vårvinden U15
0126  Jonasträffen, Alingsås
0126  Pitespelen
0126  Skogås Dubbel Smashen
0126  Ramträffen Rookie Tour 4
0126  Agda Cup, Skälderviken
0126  08-Cup, Botkyrka
0126  Elit/U19, Borlänge
0124  Cyprus Int., Nicosia
0122  Fyrisfjädern-Malmö   6-1
0122  Täby-Spårvägen   7-0
0122  Team Väst-Carlskr.   3-4
0119  Västra Frölundas nyb.
0119  Swedish International
0118  Yonex Polish Junior
0115  Malaysia Open
0115  Kista-Team Väst   5-2
0115  Skogås-Spårvägen   7-0
0114  Fyrisfjädern-Täby   5-2
0112  Örnfjädern, Friska Viljor
0112  Seriespel 4
0112  Carlskrona-Spårv.   6-1
0110  Yonex Estonian Int.
0108  Korea Open
0108  Malmö-Carlskrona   3-4
0106  Kanonslaget, Uddevalla
0106  Åke Sandins minne
0105  Bele Nordins Minne
0105  Kometslaget
0105  Dygnslaget, Grums
0105  Ostkakan, BK Pärlan
0105  Kanonslaget, Uddevalla
1229  Skogås Singelturnering
1227  Copenhagen Masters
1219  Turkiey International
1218  India Grand Prix 2012
1215  Badmintonst. Cup, Umeå
1215  Österlensp., Simrishamn
1215  Carlstad Open
1215  Nordsjö Idé&Des, Tranås
1215  Laxaträffen, Halmstad
1215  SGP 3, Halmstad
1212  BWF Superseries Finals
1211  India Int. Challenge
1212  BWF Superseries Finals
1211  India Int. Challenge
1211  Team Väst-Fyrisfj.   4-3
1208  08-Cup, Södermalm
1208  Intersport Cup, Umeå
1208  Kinnekulleblixten
1208  Karby Ungd. Rookie Tour
1208  Täby Internationella
1208  Elit/U19, Skogås BSO
1208  WJT U17 Spårvägen BSO
1208  WJT U15 Kista BSO
1208  WJT U13 Täby BSO
1208  Italian International
1208  Irish International, Dublin
1208  Korea Open 2012
1204  Carlskrona-Fyrisfj.   4-3
1203  Malmö-Täby   4-3
1201  Spånga Open
1201  Alnöträffen
1201  Västsvenska U-spelen
1201  Tomtesmashen, Umeå
1201  Auras ungdomstävling
1201  IKEA Cup, Älmhult
1201  Orion Cup, Boden
1201  Trandansen, Tranan
1130  Portuguese Junior
1129  Yonex Welsh Int.
1128  Täby-Kista   3-4
1127  Macau Open
1126  Kista-Spårvägen   7-0
1124  Distriktsmästerskap
1123  Finnish Junior, Vantaa
1121  Sunrise Hong Kong Open
1121  Scottish International
1121  Kista-Skogås   5-2
1119  Malmö-Team Väst   6-1
1119  Täby-Skogås   6-1
1119  Fyrisfjädern-Kista   3-4
1117  A-Smashen, Arvidsjaur  
1117  Kista Senior
1117  Gåsfjädern Skogås
1117  Skoskavet, Kumla
1117  Enångers A-B & U
1117  Lugi Eurofinans Cup
1117  Skanska Cup, Trollhättan
1115  Norwegian International
1115  Thwack Czech Junior
1113  Malaysia Int. Challenge
1113  LI NING China Open 2012
1113  Spårvägen-Fyrisfj.   1-6
1111  Hobyfjädern
1111  Skogås-Team Väst   4-3
1111  Kista-Carlskrona   4-3
1110  Askims nybörjartävling
1110  Seriespel 3
1110  Knatteblixten, Kinnekulle
1110  Täby-Team Väst   4-3
1110  Spårvägen-Malmö   0-7
1110  Fyrisfj.-Carlskrona   5-2
1109  Victor Slovak Junior
1109  Iceland International
1109  Skogås-Malmö   2-5
1107  Fyrisfjädern-Skogås   5-2
1105  Malmö-Fyrisfjädern   2-5
1104  Nissecupen, Mörrum
1103  Northumberland U19 Int.
1103  Ölandsspelen
1103  Arosträffen, Västerås
1103  Gold Leigh
1103  Sollentuna Open
1103  08-Cup, Kista
1103  Munktell Open, E-tuna
1101  Hungarian Int.
1031  Bill Graham Int., Miami
1030  Bitburger Open
1029  Skogås-Kista   2-5
1029  Spårvägen-Täby   0-7
1029  Carlskrona-T Väst   4-3
1027  Falanslaget, Oden  Freja
1027  Luleträffen
1027  Täby Ungdom, Rookie T 2
1027  WJT 2 U17, Jönköping
1027  WJT 2 U15, Tranås
1027  WJT 2 U13 Sävsjö
1027  Elit/U19 2, IFK Umeå
1027  Olympiaspelen, Hels-borg
1023  YONEX French Open
1023  Team Väst-Kista   3-4
1022  Täby-Fyrisfjädern   3-4
1022  Spårvägen-Skogås   1-6
1020  Stålblixten, Eskilstuna
1020  Kaparslaget, Onsala
1020  Ronnebysmashen 2012
1020  Pågens nyb.tävling
1020  Maifcupen, Mariestad
1020  Lidingöskeppet
1020  Borlänge SGP
1018  TEM Slovenia Junior
1018  Swiss International,
1016  Denmark Open
1015  Kista-Täby   3-4
1015  Fyrisfj.-Team Väst   7-0
1015  Malmö-Spårvägen   7-0
1013  Storsjöcupen,  Boston
1013  Upptaktsträffen, Halmstad
1013  Wettersmashen
1013  Picassofjädern, Chr-hamn
1013  Skogås Yonex ABC
1013  Lugnetcupen, Falun
1013  Norrköping ABCU
1013  Åbyslaget, Åby
1013  Kråkfjädern Tierp
1013  Grundslaget, Påvelund
1011  Danish Junior Cup U19
1011  Danish Junior Cup U13-17
1011  Irish Future Series
1009  Yonex Dutch Open
1008  Spårvägen-Kista   1-6
1007  Ulricafjädern, Tellus
1007  Team Väst-Spårvägen 5-2
1006  Team Väst-Skogås   5-2
1005  Croatian Junior, Porec
1004  Yonex Bulgarian Int.
1002  Chinese Taipei Open
1002  Team Väst-Malmö   2-5
1002  Skogås-Täby   3-4
1002  Kista-Fyrisfjädern   3-4
0930  Spårvägen-Carlskr.  1-6
0930  Kista-Malmö  4-3
0929  Swedbank Cup, Tranås
0929  Spåret Open
0929  Forza Spelen, Oskarström
0929  Malmö MBK Open
0929  Umeåträffen
0929  Slagfjädern, Örebro
0929  Skogås-Carlskrona  3-4
0929  Täby-Malmö  3-4
0928  Swiss Junior International
0927  Thwack Czech Intern.
0925  Indonesia Open 2012
0925  Team Väst-Täby  2-5
0925  Fyrisfj.-Spårvägen  5-2
0925  Carlskrona-Kista   4-3
0922  Elit/U19 1, Göteborgs BK
0922  WJT U13 , Askim
0922  WJT U15-U17 , Frölunda
0922  Challenger 3, Göta     
0922  Challenger 3 Ljungby
0922  Challenger 3, Åby
0922  Challenger 3, Borlänge
0922  Stångebroslaget, Göta
0922  Träffpunkt, Ljungby
0922  Viking Cup, Sollentuna
0922  Bergsåkers Ung.tävling
0921  Yonex Belgian Junior
0920  Babolat Kharkov Int.
0918  Carlskrona-Malmö 3-4
0918  YONEX Open Japan
0917  European Senior Champ.
0914  Yonex Lithuanian Junior
0913  Yonex Belgian Int.
0911  LI NING China Masters
0908  Gislaveds endagars
0908  Veddestacupen, Komet
0907  Skånska U-spelen
0907  Yonex Irish Junior
0906  Victor Slovak Open
0901  Seriespel 1
0830  Polish Open
0829  Ukraine Junior
0826  Challenger 2, Askim
0826  Challenger 2, Luleå
0826  Challenger 2, Malmö
0826  Challenger 2, Uppsala
0825  Täby Open
0824  Langenfeld Cup U17-U19
0824  Langenfeld Cup U15
0823  Ramenskoe Junior
0821  Vietnam Open
0818  Sollentuna Singelturn.
0817  Bulgarian Junior
0802  OS, London
0715  Europ. University games
0713  Gotlandsspelen
0710  Canada Open
0705  White Nights, Katchina
0702  US Open