Resultat 2014/2015

Date  Name, place
0623  Canada Open
0622  Baku European Games
0619  Serbia Youth Int
0616  US Open, Brentwood
0610  European Club Champ
0603  Lithuan Int
0530  Slutsp. Sth Bad T, Karby
0530  Lidingövraket
0528  Riga Int
0526  Australian Open
0523  Glasgow Youth Int.
0523  Racketspecialisten.se
0523  Swiss Youth Open
0521  Spanish Open , Madrid
0521  Trinidad & Tobago Int.
0515  Gothenburg Open
0515  Danish Junior Open
0511  Sollentuna skolmäst.
0510  Sudirman Cup
0509  08-Cup, Lidingö
0509  MBC-Tour (final), Aura
0509  Täby ABC
0509  Kungs Rockstile Open
0509  Lag SM, Skogås
0509  Lag SM, Skogås
0508  Student-SM, Växjö
0507  Slovenia Int., Medvode
0506  Skol-DM, Stockholm
0502  Bemt Cup, Malmö
0502  FoP-Cup, Påvelund
0501  Yonex Varberg Int.
0430  Israel Junior
0430  Hellas Int.
0428  New Zealand Open
0425  SGP 5, Askim
0425  Frölundaspelen
0425  Sollentuna ABC
0425  Örebro Cupen
0425  Sportringen C-stad Cup
0425  Påskfjädern R T, Skogås
0425  Umeå Nordiska
0425  Höllvikscupen
0425  Nordea Cup, T-hättan
0424  6 nations, U17 Team
0423  Hellas Junior
0423  6 nations, U17 Ind
0418  08-Cup, Täby
0418  CBF-starten, C-hamn
0418  Svenska Cupen Ind.
0418  Spåret Open Ungdom
0418  Kongahällaslaget
0418  Vårcupen, Wätterstad
0418  RPC-cup, Helsingborg
0418  LUGI Eurofin. Jun Cup
0417  Sparkassen Cup
0416  Dutch Int., Wateringen
0414  China Masters, Jiangsu
0416  SBL Kista -Fyrisfj.  4-3
0416  Dutch Int., Wateringen
0414  China Masters, Jiangsu
0411  Seriehelg 6
0409  Croatian Int.
0407  Singapore Open
0408  SBL Fyris - T Väst  6-1
0407  Singapore Open
0407  SBL Täby- Kista   0-7
0406  SBL  T Väst - Fyris  1-6
0406  Påskcupen, Göteborg
0404  Norrtälje Open
0402  Finnish Open
0402  Danish Junior Cup
0331  Malysia Open, KL
0330  Europ Jun Ch.Ships
0328  Botkyrka Junior
0328  08-Cup, Edsbacka
0328  Henris Cup, Emmaboda
0328  Sjöbo Cup
0328  Vårblixten Nyb, K-kulle
0328  Vårblixten Nat, K-kulle
0328  Öbackasmashen, Hsand
0328  Veteran-SM
0327  SM U17, Täby
0326  Orleans International
0326  Europe Junior Team
0324  India Open, New Delhi
0323  SBL Kista - Täby  7-0
0321  SM U13, Spårvägen
0321  Spånga ABC
0321  Nissanslaget, Halmstad
0321  Glada Hudik Cup
0321  Lilla Åby slaget
0321  IFK Droppen
0321  Kista Open CJT
0321  MBC-tour, Aura
0320  Fyrisfjädern Junior Int
0319  Polish Open
0314  Seriehelg 5
0314  Polar fjädern, Kiruna
0314  Smällkaramellen, Hoby
0313  Italian Junior
0312  Romanian Int.
0310  Swiss Open, Basel
0309  SBL Spåret - T Väst 1-6
0309  SBL Täby - Skogås 6-1
0307  SM U15, Askim
0307  Wätterstad Cup
0307  Minifjädern, Tjörn
0307  Juniorträffen, Mariestad
0307  MAIFs klubbtävling
0307  Cap Rookie T, Karby
0307  Borlänge Open
0307  Kista Elit A-B
0307  Gripenträffen
0305  Portuguese Int.
0305  German Juniors
0303  All England
0302  SBL Skogås - Täby  3-4
0301  SBL T Väst - Spåret 7-0
0228  Mörrumsträffen
0228  Falanslaget
0228  Götaslaget, Linköping
0228  Åbydubbeln
0228  Skogås Senior
0228  V Frölunda Nybörjare
0228  HoforsCupen
0225  Dutch Junior
0224  German Open
0221  U19 SM, Umeå
0221  Guldfjädern, Skellefteå
0221  Vikingaslaget, S-tuna
0221  Arosfjädern, Västerås
0221  Knalleträffen, Borås
0219  8 nations Team
0220  8 nations Ind.
0220  Spanish Junior
0218  Austrian Open, Wien
0217  SBL Täby - Spåret   7-0
0217  SBL V-ås - Spånga  4-3
0216  SBL Kista - Skogås  7-0
0216  SBL T Väst - Fyris  4-3
0214  SGP 4, Bergsåker
0214  Boda Borg Cup , Sävsjö
0214  Badmintontrof, Chamn
0214  08-Cup, Kista
0214  Bedini Cup, Valbodalen
0214  Bergsåker Open
0214  Eken Cup
0212  Iran International
0212  Hungarian Junior
0211  Eur mix Team Champ.
0206  Senior SM, Uddevalla
0207  Arctic Open
0207  Storslaget, Södermalm
0207  Stålfjädern, Sandviken
0207  UNT-cupen, Uppsala
0207  SOS, Carlshamn
0207  Växjö Open Ungdom
0203  SBL T Väst - Skogås 5-2
0203  SBL Spåret - V-ås 5-2
0202  SBL Fyris - Kista  5-2
0202  SBL Täby - Spånga  7-0
0131  08-Cup, Skogås
0131  SJT, Malmö/aura U13,17
0131  SJT, Lugi U15
0131  Elit/U19, Borlänge
0131  Mölnlyckefjädern, Råda
0131  Gästabudet, Nyköping
0131  Kista Vintage
0127  SBL Skogås - Fyris  2-5
0127  SBL Spåret - Spånga 5-2
0126  SBL Kista - T Väst  6-1
0126  SBL Västerås - Täby 2-5
0124  Jonasträffen, Alingsås
0124  ICA MAXI-cup, Falun
0124  Sth Bad Tour, S-tuna
0124  Komet ABC
0124  Piteåspelen
0124  Lergökstr, Skälderviken
0124  Växjö Open 
0122  Iceland Int.
0120  India GP Gold, Lucknow
0117  Lag-SM U-15, Uppsala
0115  Polish Junior
0115  Swedish Masters, U-sala
0113  Malaysia GP Gold
0112  SBL Fyris - Skogås   7-0
0112  SBL Täby - Kista   1-6
0112  SBL T Väst - V-ås   7-0
0111  SBL Spånga - Spåret 2-5
0111  Å Sandins Minne, Hborg
0110  Örnfjädern, Friska Viljor
0110  Seriehelg 4
0108  Estonian International
0106  Nyårsslaget, Carlskrona
0103  B Nordins Minne, GBK
0103  Dygnslaget, Grums
0103  Ostkakan, BK Pärlan
1227  Skogås singelturnering
1220  Österlenspelen
1218  Turkey International
1217  Super series, final Dubai
1213  08-Cup, Karby
1213  SGP 3, Halmstad
1213  Laxaträffen, Halmstad
1213  Spånga Open
1213  Badmintonst Cup, Umeå
1213  Carlstad Open
1213  Ramträffen, Uppsala
1213  Swedbank Cup, Tranås
1211  SBL Spånga - Täby  1-6
1211  SBL T Väst - Kista  1-6
1209  Italian International
1209  SBL Täby - Fyris  3-4
1209  SBL Spånga - Skogås 3-4
1209  SBL Västerås - Spåret 3-4
1207  Intersport Cup, Umeå
1206  BSO Elit/U19, Spårvägen
1206  BSO SJT U17, Kista
1206  BSO SJT U15, Skogås
1206  BSO SJT U13, Täby
1206  BSO, Täby Int.
1206  SJT Forza Ch Sollentuna
1206  Cap Rookie T, Spånga
1206  LuciaCupen, Ullevi
1206  Kinnekulleblixten
1206  Kanonslaget, Uddevalla
1206  Nyköpings dub o mx
1206  Auras Ungdom
1206  Decemberträffen
1205  Estonian Junior
1203  Irish Open
1202  SBL  Fyris - T Väst  7-0
1202  SBL Västerås - Kista   0-7
1201  SBL Spåret - Skogås  1-6
1130  Falansmashen
1129  Orion Cup, Boden
1129  Alnöträffen
1129  Tomtesmashen, Umeå
1129  Seriehelg 3
1128  Portuguese Junior
1126  Macau Open
1126  Welsh International
1125  SBL Spår - T Väst  1-6
1125  SBL Fyris - Västerås  5-2
1124  SBL Skogås - Täby   5-2
1124  SBL Kista - Spånga  6-1
1123  08-Cup, Sundbyberg
1122  DM
1120  Finnish International
1119  Scottish Open
1118  Hong Kong Open
1115  A-smashen, A-jaur
1115  Skoskavet, Kumla
1115  LUGI Eurofinans Cup
1115  Skanska Cup, T-hättan
1115  Karby Sth Bad Tour
1115  Forzaspelen, O-ström
1115  Hobyfjädern
1115  Enångers A B & Ungd.
1115  Kista Senior ABC 
1113  Norwegian Int
1113  Czech Junior
1111  China Open, Shanghai
1108  Askims Nybörjartävling
1108  Seriehelg 2
1107  Eur mix gr 1, Slovenien
1107  Eur mix gr 2, Tjeckien
1107  Eur mix gr 3, Frankrike
1107  Eur mix gr 4, Estland
1107  Eur mix gr 5, Island
1107  Eurmix gr 6, Irland
1107  Eur mix gr 7, Polen
1104  Bahrain International
1104  SBL Spånga  - Fyris 0-7
1104  SBL Täby - Västerås 7-0
1103  SBL Skogås - T Väst 4-3
1103  SBL Kista - Spåret 7-0
1101  Träffpunkt Ljungby
1101  Sollentuna Open
1101  Knatteblixten K-kulle
1101  Åbyslaget
1101  Ölandsspelen
1101  Elit/U19, Uppsala
1101  Trandansen, Bollnäs
1101  Nissecupen, Mörrum
1101  Munktell Open, E-tuna
1101  Pågens Nyb, Malmö
1031  Cyprus Junior
1030  Hungarian Int.
1029  Brazil International
1028  Bitburger Open
1025  08-Cup, Spårvägen
1025  Grundslaget, Påvelund
1025  Maifcupen, Mariestad
1025  SJT& MJT Sävsjö U13
1025  SJT& MJT Tranås U15
1025  SJT& MJT Wstad U17
1025  Östersjöspelen, C-krona
1025  Norrköpings ABC+U
1025  Arosträffen, Västerås
1025  Botkyrka Senior
1025  Kinnarps Open, H-borg
1024  Finnish Junior U19
1024  Finnish Jun Elite
1022  USA International
1022  Hatzor International
1021  French Open, Paris
1020  SBL Skogås - Kista 0-7
1020  SBL T Väst - Täby 5-2
1020  SBL Fyris - Spåret 7-0
1019  SBL Spånga - V-ås  5-2
1018  Seriehelg 1
1018  Bergsåker U-tävling
1017  Slovenia Junior
1016  Swiss International
1014  Denmark Open, Odense
1011  SGP 2, Kista
1011  Wättersmashen
1011  Picassofjädern, C-hamn
1011  Höstträffen, Borlänge
1011  MBK-Open, Malmö
1011  Kråkfjädern, Tierp
1011  Dalslands Clearen
1011  Luleträffen
1011  Gåsfjädern St Bad.
1011  Västsv U-spelen
1009  Danish Junior Cup
1007  Dutch Open, Almere
1004  Storsjöcupen, Boston
1004  Spångafjädern
1004  Halmstadträffen
1004  Stålblixten MGP, E-tuna
1004  Sjöbo Cup
1004  Ulricafjädern, Tellus
1004  Ronnebysmashen
1004  Kaparslaget, Onsala
1003  Croatian Junior
1002  Bulgarian International
0930  SBL T Väst - Spånga 7-0
0930  SBL Kista - Fyris 4-3
0930  SBL Spåret - Täby 3-4
0930  SBL V-ås - Skogås 0-7
0927  Ullevispelen
0927  Kista Open (MJT)
0927  Spåret Open Senior
0927  IKEA CUP, Älmhult
0927  Umeträffen
0927  Slagfjädern, Örebro
0925  Swiss Junior
0925  Czech International
0921  Veteran EM, Portugal
0920  SJT o MJT, Åby U11-13
0920  SJT o MJT U15, Frölunda
0920  MJT, Askim U17
0920  SJT, Askim U17
0920  SJT, GBK U19/Elit
0920  Belgian U11-U15
0919  Belgian Junior U19
0918  Polish International
0913  Sten Sturefjädern, Tellus
0913  Sverige-Finland
0913  Viking Cup, Sollentuna
0912  Lithuanian Junior
0910  Belgian International
0909  Indonesian Masters
0906  Skogås Yonex ABC
0905  Int. Skånska Ung.spelen
0905  Irish U19 Open
0904  Kharkov International
0901  Vietnam Open
0831  Sollentuna Dubbel & mx
0830  Sollentuna Singel
0827  Ukraine Junior
0825  World Championships
0822  Langenfeld Cup U17-19
0822  Langenfeld Cup U15
0822  Refrath Cup U13
0821  Slovak Open
0817  Youth Olympic Games
0816  SGP 1, Täby Open
0816  Täby Open, Squash
0816  Falkenbergs Sommarspel
0815  Bulgarian Junior
0805  Brazil GP, Rio
0722  Russian Open
0715  Chinese Taipei Open
0708  US Open, New York
0707  Gotlandsspelen, Visby
0704  European Univ. Games
0702  White Nights