borlänge open 2004

Borlänge Badmintonhall 13 - 14 mars

Borlänge BMK


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 498

Total antal WO matcher = 103

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDA Malin Jonsson /Ber
Andrea Kupari /Ber
Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
Ulla Jark /Bor -
Linda Hinders /Bor
Annica Östberg /Hel -
Ellen Fridner /Hel
DSA Sara Velander /Ber Lina Mattsson /Spå Andrea Kupari /Ber
Ellen Fridner /Hel
HDA Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
Robin Boqvist /Ber -
Viktor Ledström /Ber
Gustavo Rickne /Spå -
Rickard Tauson /Spå
HSA Fredrik Ulinder /Ber Michael Ahlgren /Esk Thomas Csiffary /Spå
Noj Wanzelius /Hel
MDA Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
Emil Molin /Hel -
Ellen Fridner /Hel
Erik Lindén /Bor -
Linda Hinders /Bor
DDB Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
Josefine Ågren /Bos -
Nofari Lechner /Bos
Linda Saarela /Esk -
Veronika Larsson /Esk
DSB Ida Wängemark /Tra Nofari Lechner /Bos Hanna Åkerlund /Enå
Linda Saarela /Esk
HDB Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
Kent Arnesson /Bor -
Markus Sandberg /Bor
Marcus Karlsson /Esk -
Jim Nordenvall /Esk
HSB Fredrik Jonsson /Bos Morgan Bergshem /Hel Torbjörn Lundmark /Spe
Stefan Hellgren /Ber
MDB Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
Torbjörn Segersvan /Fal -
Linda Saarela /Esk
Björn Strömbäck /kil -
Emilie Larsen /kil
HDC     Göran Widergren /Esk -
Steve Lödesjö /Esk
Tomas Björklund /Spe -
Lars Björkholm /Väs
HSC Tomas Pettersson /Bor Christer von Knorring /Grä Roger von Knorring /Grä
/
DDU13 Marie Eriksson /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
Mikaela C-Lindmark /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
Amanda Liljeström /Väs -
Isabelle Liljeström /Väs
Emma Roman /Enå -
Johanna Roman /Enå
DSU13 Marie Eriksson /Enå Rebecka C-Lindmark /Bor Emma Nygårds /Fal
Johanna Roman /Enå
HDU13 Tobias Henningsen /Sal
Kristoffer Johansson /Sal
Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
Gustav Vieglins /Köp -
Marcus Ryde /Köp
Adam Hagman /Sal -
Adam Funk /Sal
HSU13 Olov Lindgren /Enå Kristoffer Johansson /Sal Simon Nygårds /Fal
Tobias Henningsen /Sal
MDU13 Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
Adam Funk /Sal
Marie Eriksson /Enå
Tobias Henningsen /Sal -
Johanna Roman /Enå
Simon Nygårds /Fal -
Emma Nygårds /Fal
DDU15 Helena Andersson /Enå
Sofie Eriksson /Enå
Mikaela Granström /San
My Westberg /Enå
Lotta Lödesjö /Esk -
Helena Andersson /Esk
Annica Tomtlund /Lju -
Madeleine Pege /Lju
DSU15 Helena Andersson /Enå Sanna Andrén /Bor Mikaela Granström /San
My Westberg /Enå
HDU15 Petter Lindroth /San
Emil Johansson /Tie
Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
Simon Hansson /UIF -
Sebastian Gustavsson /Bor
Markus Jonsson /Lju -
Joel Åstrand /Lju
HSU15 Emil Johansson /Tie Anton Nässlander /San Eric Karlsson /Lju
Joel Åstrand /Lju
MDU15 Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
Joel Åstrand /Lju
Jennifer Hagman /Lju
Thomas Åkerlund /Enå -
My Westberg /Enå
Anton Nässlander /San -
Sofie Eriksson /Enå
DSU17 Sandra Granberg /Bor Emilie Henningsen /Sal Anna Engström /Lju
Ellinor Persson /Lju
HDU17 Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
Mikael Alm /Fal -
Jonas Mogren /Fal
Anton Tjernström /Bor -
Marcus Grau /Bor
HSU17 Robert Johansson /Spe Quan Nguyen /Spe Fredrik Eklöv /Spe
Jon Svedlund /Bor

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDA Dam dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Ulla Jark /Bor
Linda Hinders /Bor
Dalila Sakal /Bor
Katarina Holmberg /Bos
11-5 7-11 11-6
Kvarts Annica Östberg /Hel
Ellen Fridner /Hel
Eva Nälzén /Fal
Yvonne Thorell /Fal
11-7 11-7
Kvarts Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
Greta Boström /Spå
Lina Mattsson /Spå
11-1 11-9
Semi Malin Jonsson /Ber
Andrea Kupari /Ber
Ulla Jark /Bor
Linda Hinders /Bor
11-8 11-6
Semi Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
Annica Östberg /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-8 9-11 11-7
Final Malin Jonsson /Ber
Andrea Kupari /Ber
Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
11-9 11-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSA Dam singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Andrea Kupari /Ber Katarina Holmberg /Bos 11-2 11-7
Pool A Ellen Fridner /Hel Ulla Jark /Bor 11-9 11-2
Pool A Andrea Kupari /Ber Ulla Jark /Bor 11-3 11-1
Pool A Ellen Fridner /Hel Katarina Holmberg /Bos 11-7 6-11 11-8
Pool A Andrea Kupari /Ber Ellen Fridner /Hel 11-0 11-0
Pool A Ulla Jark /Bor Katarina Holmberg /Bos 11-1 11-5
Pool B Linda Hinders /Bor Emma Hagelin /Öst Walk over
Pool B Malin Jonsson /Ber Eva Nälzén /Fal 11-2 11-4
Pool B Linda Hinders /Bor Eva Nälzén /Fal 6-11 11-3 11-5
Pool B Malin Jonsson /Ber Emma Hagelin /Öst Walk over
Pool B Malin Jonsson /Ber Linda Hinders /Bor 11-3 11-7
Pool B Eva Nälzén /Fal Emma Hagelin /Öst Walk over
Pool C Sara Velander /Ber Lina Mattsson /Spå 11-3 11-7
Pool C Dalila Sakal /Bor Annica Östberg /Hel 11-2 11-8
Pool C Sara Velander /Ber Annica Östberg /Hel 11-8 13-10
Pool C Lina Mattsson /Spå Dalila Sakal /Bor 11-8 11-3
Pool C Sara Velander /Ber Dalila Sakal /Bor 11-9 11-5
Pool C Lina Mattsson /Spå Annica Östberg /Hel 11-2 11-2
Kvarts Lina Mattsson /Spå Linda Hinders /Bor 11-8 9-11 11-1
Kvarts Ellen Fridner /Hel Malin Jonsson /Ber 11-8 7-11 13-10
Semi Lina Mattsson /Spå Andrea Kupari /Ber 11-2 2-11 11-8
Semi Sara Velander /Ber Ellen Fridner /Hel 11-5 11-3
Final Sara Velander /Ber Lina Mattsson /Spå 11-7 11-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDA Herr dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Lukas Lödesjö /Esk
Emil Molin /Hel
Johannes Holmbom /UIF
Michael Ahlgren /Esk
15-10 15-1
8-dels Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
Noj Wanzelius /Hel
Lars-Martin Högberg /Tra
15-11 2-15 17-16
8-dels Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
Erik Lindgren /Enå
William Claesson /Ber
15-3 13-15 15-8
8-dels Thomas Csiffary /Spå
Patrik Andersson /Spå
Tobias Eriksson /Bos
Martin Hagelin /Öst
Walkover
8-dels Joakim Sjöblom /Bor
Anders Eriksson /Bor
Peter Sundlöf /Fal
Jan-Erik Sandin /Hel
15-7 15-9
8-dels Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
Fredrik Nilsson /kil
Björn Strömbäck /kil
15-9 15-8
8-dels Henrik Ohlsson /Öst
Björn Ericsson /Bos
Johan Björklund /Spå
Oskar Lundqvist /Spå
6-15 15-6 15-7
8-dels Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
Måns Franklin /Kar
Johan Björkholm /Väs
15-9 15-5
Kvarts Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
Lukas Lödesjö /Esk
Emil Molin /Hel
15-10 17-16
Kvarts Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
Thomas Csiffary /Spå
Patrik Andersson /Spå
15-5 15-9
Kvarts Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
Joakim Sjöblom /Bor
Anders Eriksson /Bor
15-3 15-3
Kvarts Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
Henrik Ohlsson /Öst
Björn Ericsson /Bos
9-15 15-11 15-13
Semi Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
15-6 15-7
Semi Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
15-5 15-13
Final Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
12-15 15-7 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSA Herr singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Fredrik Ulinder /Ber Viktor Nylén /Esk Walk over
Pool A Torleif Ekman /Bor Erik Lindgren /Enå 1-15 15-5 15-1
Pool A Fredrik Ulinder /Ber Erik Lindgren /Enå 15-8 15-0
Pool A Torleif Ekman /Bor Viktor Nylén /Esk Walk over
Pool A Fredrik Ulinder /Ber Torleif Ekman /Bor 13-15 15-2 15-3
Pool A Erik Lindgren /Enå Viktor Nylén /Esk Walk over
Pool B Henrik Ohlsson /Öst Gustavo Rickne /Spå Walk over
Pool B Måns Franklin /Kar Jan-Erik Sandin /Hel 15-9 15-2
Pool B Måns Franklin /Kar Gustavo Rickne /Spå Walk over
Pool B Henrik Ohlsson /Öst Jan-Erik Sandin /Hel 15-12 15-4
Pool B Jan-Erik Sandin /Hel Gustavo Rickne /Spå Walk over
Pool B Henrik Ohlsson /Öst Måns Franklin /Kar 15-12 9-15 17-15
Pool C Johan Björkholm /Väs Fredrik Nilsson /kil 15-6 15-1
Pool C Lukas Lödesjö /Esk Joakim Sjöblom /Bor 11-15 15-6 15-2
Pool C Lukas Lödesjö /Esk Johan Björkholm /Väs 15-12 15-5
Pool C Joakim Sjöblom /Bor Fredrik Nilsson /kil 15-5 11-15 15-11
Pool C Johan Björkholm /Väs Joakim Sjöblom /Bor 15-12 15-1
Pool C Lukas Lödesjö /Esk Fredrik Nilsson /kil 15-9 15-11
Pool D Lars-Martin Högberg /Tra Emil Molin /Hel Walk over
Pool D Björn Ericsson /Bos Peter Sundlöf /Fal 15-14 15-11
Pool D Peter Sundlöf /Fal Emil Molin /Hel Walk over
Pool D Lars-Martin Högberg /Tra Björn Ericsson /Bos 15-11 14-17 15-11
Pool D Björn Ericsson /Bos Emil Molin /Hel Walk over
Pool D Lars-Martin Högberg /Tra Peter Sundlöf /Fal 15-4 15-3
Pool E Johan Björklund /Spå Erik Lindén /Bor Walk over
Pool E Erik Lindén /Bor Tobias Eriksson /Bos Walk over
Pool E Johan Björklund /Spå Tobias Eriksson /Bos Walk over
Pool F Michael Ahlgren /Esk Oskar Lundqvist /Spå 15-8 7-15 15-5
Pool F Oskar Lundqvist /Spå Viktor Ledström /Ber 15-7 15-12
Pool F Michael Ahlgren /Esk Viktor Ledström /Ber 15-7 15-10
Pool G Rickard Tauson /Spå Martin Hagelin /Öst Walk over
Pool G Henrik Lindgren /UIF Håkan Liljeström /Väs 15-9 15-11
Pool G Håkan Liljeström /Väs Rickard Tauson /Spå 8-15 15-9 15-10
Pool G Henrik Lindgren /UIF Martin Hagelin /Öst Walk over
Pool G Henrik Lindgren /UIF Rickard Tauson /Spå 15-0 15-12
Pool G Håkan Liljeström /Väs Martin Hagelin /Öst Walk over
Pool H Noj Wanzelius /Hel Johannes Holmbom /UIF 15-3 15-12
Pool H Patrik Andersson /Spå William Claesson /Ber 15-8 15-5
Pool H Noj Wanzelius /Hel Patrik Andersson /Spå 8-15 15-6 15-6
Pool H William Claesson /Ber Johannes Holmbom /UIF 15-8 17-16
Pool H Noj Wanzelius /Hel William Claesson /Ber 15-0 15-10
Pool H Patrik Andersson /Spå Johannes Holmbom /UIF 15-6 15-13
Pool I Mattias Lövgren /UIF Robin Boqvist /Ber 15-5 15-13
Pool I Robin Boqvist /Ber Thomas Csiffary /Spå 6-15 15-11 15-12
Pool I Thomas Csiffary /Spå Mattias Lövgren /UIF 15-5 9-15 15-9
16-dels Thomas Csiffary /Spå / Walkover
16-dels Johan Björklund /Spå Måns Franklin /Kar 15-10 15-6
8-dels Fredrik Ulinder /Ber Patrik Andersson /Spå 15-1 15-2
8-dels Henrik Ohlsson /Öst Oskar Lundqvist /Spå 15-6 15-10
8-dels Lukas Lödesjö /Esk Håkan Liljeström /Väs 15-9 12-15 15-6
8-dels Thomas Csiffary /Spå Lars-Martin Högberg /Tra 15-9 15-7
8-dels Michael Ahlgren /Esk Johan Björklund /Spå 15-9 15-6
8-dels Henrik Lindgren /UIF Torleif Ekman /Bor 15-11 11-15 15-11
8-dels Noj Wanzelius /Hel Björn Ericsson /Bos 15-11 15-5
8-dels Mattias Lövgren /UIF Johan Björkholm /Väs 15-11 15-8
Kvarts Fredrik Ulinder /Ber Henrik Ohlsson /Öst 12-15 15-3 15-4
Kvarts Thomas Csiffary /Spå Lukas Lödesjö /Esk 15-11 17-16
Kvarts Michael Ahlgren /Esk Henrik Lindgren /UIF 2-15 15-10 15-3
Kvarts Noj Wanzelius /Hel Mattias Lövgren /UIF 9-15 15-13 15-11
Semi Fredrik Ulinder /Ber Thomas Csiffary /Spå 15-8 15-6
Semi Michael Ahlgren /Esk Noj Wanzelius /Hel 15-6 15-5
Final Fredrik Ulinder /Ber Michael Ahlgren /Esk 15-7 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDA Mixed dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Ber
Peter Sundlöf /Fal
Eva Nälzén /Fal
11-2 11-5
8-dels Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
Oskar Lundqvist /Spå
Lina Mattsson /Spå
8-11 11-7 11-2
8-dels Torleif Ekman /Bor
Ulla Jark /Bor
Lars-Martin Högberg /Tra
Ida Wängemark /Tra
13-11 11-5
8-dels William Claesson /Ber
Malin Jonsson /Ber
Joakim Sjöblom /Bor
Dalila Sakal /Bor
11-9 11-3
8-dels Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
Robin Boqvist /Ber
Sara Velander /Ber
11-9 12-13 11-4
8-dels Gustavo Rickne /Spå
Greta Boström /Spå
Martin Hagelin /Öst
Emma Hagelin /Öst
Walkover
8-dels Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
Tobias Eriksson /Bos
Katarina Holmberg /Bos
11-6 11-6
Kvarts Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Ber
11-9 11-9
Kvarts Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
Torleif Ekman /Bor
Ulla Jark /Bor
11-8 4-11 11-9
Kvarts Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
William Claesson /Ber
Malin Jonsson /Ber
9-11 11-5 11-9
Kvarts Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
Gustavo Rickne /Spå
Greta Boström /Spå
11-8 9-11 11-6
Semi Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-9 11-10
Semi Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
11-9 11-9
Final Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-1 11-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDB Dam dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Ellinor Persson /Lju
Julia N-Helsing /Lju
Ida Larsson /UIF
Sara Karlsson /Bos
Walkover
8-dels Kristina Roman /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
Sandy Johansson /Esk
Lisa Lödesjö /Esk
11-3 11-6
8-dels Jenny Bransell /San
Angelica Granström /San
Anna Engström /Lju
Tilde Johnson /Lju
11-4 11-1
8-dels Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
Sanna Andrén /Bor
Sandra Granberg /Bor
11-5 11-9
8-dels Camilla Carlsson /Esk
Caroline Olofsson /kil
Sandra Persson /Lju
Lotta Aspengren /Lju
13-11 13-11
Kvarts Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
Ellinor Persson /Lju
Julia N-Helsing /Lju
11-1 11-0
Kvarts Josefine Ågren /Bos
Nofari Lechner /Bos
Kristina Roman /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
11-8 11-8
Kvarts Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
Jenny Bransell /San
Angelica Granström /San
11-6 13-11
Kvarts Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
Camilla Carlsson /Esk
Caroline Olofsson /kil
11-6 13-12
Semi Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
Josefine Ågren /Bos
Nofari Lechner /Bos
11-8 8-11 11-6
Semi Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
13-11 11-4
Final Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
11-9 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSB Dam singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Linda Saarela /Esk Lotta Aspengren /Lju 11-7 11-4
Pool A Nofari Lechner /Bos Monica Appelgren /Bor 11-3 11-2
Pool A Nofari Lechner /Bos Linda Saarela /Esk 7-11 11-5 11-10
Pool A Monica Appelgren /Bor Lotta Aspengren /Lju 11-1 11-9
Pool A Linda Saarela /Esk Monica Appelgren /Bor 11-13 11-2 11-5
Pool A Nofari Lechner /Bos Lotta Aspengren /Lju 11-3 11-0
Pool B Josefine Ågren /Bos Sandy Johansson /Esk 11-0 11-1
Pool B Jenny Bransell /San Sandy Johansson /Esk 11-4 11-3
Pool B Josefine Ågren /Bos Jenny Bransell /San 11-3 11-1
Pool C Hanna Åkerlund /Enå Lisa Lödesjö /Esk Walk over
Pool C Hanna Åkerlund /Enå Emilie Larsen /kil 11-4 11-5
Pool C Emilie Larsen /kil Lisa Lödesjö /Esk Walk over
Pool D Caroline Olofsson /kil Ida Larsson /UIF Walk over
Pool D Angelica Granström /San Veronika Larsson /Esk 11-7 11-7
Pool D Angelica Granström /San Caroline Olofsson /kil 11-2 11-2
Pool D Veronika Larsson /Esk Ida Larsson /UIF Walk over
Pool D Veronika Larsson /Esk Caroline Olofsson /kil 2-11 11-6 11-8
Pool D Angelica Granström /San Ida Larsson /UIF Walk over
Pool E Caroline L-Hägg /Tra Sara Norin /kil 11-6 11-9
Pool E Sara Norin /kil Sandra Persson /Lju Walk over
Pool E Caroline L-Hägg /Tra Sandra Persson /Lju Walk over
Pool F Ida Wängemark /Tra Kristina Roman /Enå 11-2 11-8
Pool F Camilla Carlsson /Esk Sara Karlsson /Bos Walk over
Pool F Ida Wängemark /Tra Sara Karlsson /Bos Walk over
Pool F Kristina Roman /Enå Camilla Carlsson /Esk 11-5 11-2
Pool F Ida Wängemark /Tra Camilla Carlsson /Esk 11-5 11-1
Pool F Kristina Roman /Enå Sara Karlsson /Bos Walk over
8-dels Kristina Roman /Enå Sara Norin /kil 13-11 11-3
8-dels Hanna Åkerlund /Enå Veronika Larsson /Esk 11-1 11-0
8-dels Linda Saarela /Esk Angelica Granström /San 6-11 11-6 11-3
8-dels Emilie Larsen /kil Jenny Bransell /San 11-3 11-0
Kvarts Nofari Lechner /Bos Kristina Roman /Enå 10-13 11-3 11-8
Kvarts Hanna Åkerlund /Enå Josefine Ågren /Bos 11-5 13-11
Kvarts Linda Saarela /Esk Caroline L-Hägg /Tra 8-11 11-3 11-2
Kvarts Ida Wängemark /Tra Emilie Larsen /kil 11-0 11-5
Semi Nofari Lechner /Bos Hanna Åkerlund /Enå 11-5 11-6
Semi Ida Wängemark /Tra Linda Saarela /Esk 12-13 11-9 11-5
Final Ida Wängemark /Tra Nofari Lechner /Bos 11-6 13-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDB Herr dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
Rikard Fridström /Spe
Daniel Lundström /Spe
17-16 15-12
16-dels Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
Mårten Färlin /Lju
Kalle Aspengren /Lju
15-17 15-9 15-4
16-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
Fredrik Olsson /Bos
Hans-Erik Säterblom /Bor
15-8 15-6
16-dels Daniel Kastberg /Fal
Torbjörn Segersvan /Fal
Rickard Paulsson /Lud
Staffan Häglund /Lud
Walkover
16-dels Mats Nilsson /Enå
Martin Wolter /Esk
Morgan Bergshem /Hel
Tony Norlin /Lju
10-15 15-4 15-10
8-dels Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
Tomas Pettersson /Bor
Sören Enström /Bor
15-6 15-10
8-dels Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
Edvin Frohm /UIF
Simon Hansson /UIF
15-5 15-4
8-dels Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
Stefan Leander /San
Christoffer Frisk /Lud
Walkover
8-dels Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
Magnus Thunell /Bor
Jonas Halvarsson /Bor
15-3 15-2
8-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
Simon Ödman /Spe
Robert Johansson /Spe
15-8 17-15
8-dels Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
Daniel Kastberg /Fal
Torbjörn Segersvan /Fal
13-15 15-11 15-8
8-dels Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
Mats Nilsson /Enå
Martin Wolter /Esk
15-12 15-8
8-dels Fredrik Jonsson /Bos
Mikael Holmberg /Bos
Mats Strandberg /Hel
Joakim Johansson /Kar
15-2 15-4
Kvarts Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
15-7 15-10
Kvarts Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
15-4 15-3
Kvarts Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
15-5 15-8
Kvarts Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
Fredrik Jonsson /Bos
Mikael Holmberg /Bos
17-15 15-5
Semi Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
15-13 15-6
Semi Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
17-14 15-3
Final Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
15-12 17-15

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSB Herr singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Torbjörn Lundmark /Spe Mårten Färlin /Lju 15-4 15-2
Pool A Anders Eriksson /Bor Johan Ågren /Bos 8-15 15-7 15-2
Pool A Torbjörn Lundmark /Spe Johan Ågren /Bos 15-14 15-4
Pool A Anders Eriksson /Bor Mårten Färlin /Lju 15-5 15-7
Pool A Torbjörn Lundmark /Spe Anders Eriksson /Bor 17-16 15-9
Pool A Johan Ågren /Bos Mårten Färlin /Lju 15-6 15-5
Pool B Jim Nordenvall /Esk Mats Nilsson /Enå 15-3 15-4
Pool B Markus Sandberg /Bor Martin Bergwall /Bos 15-6 15-2
Pool B Jim Nordenvall /Esk Martin Bergwall /Bos 15-0 15-3
Pool B Markus Sandberg /Bor Mats Nilsson /Enå 15-3 9-15 15-6
Pool B Jim Nordenvall /Esk Markus Sandberg /Bor 3-15 15-9 15-7
Pool B Mats Nilsson /Enå Martin Bergwall /Bos 15-12 15-2
Pool C Mikael Holmberg /Bos Torbjörn Segersvan /Fal 15-10 15-13
Pool C Kristofer C-Lindmark /Bor Daniel Lundström /Spe 15-3 15-0
Pool C Mikael Holmberg /Bos Daniel Lundström /Spe 15-5 15-3
Pool C Torbjörn Segersvan /Fal Kristofer C-Lindmark /Bor 2-15 15-9 15-11
Pool C Kristofer C-Lindmark /Bor Mikael Holmberg /Bos 15-9 15-6
Pool C Torbjörn Segersvan /Fal Daniel Lundström /Spe 15-1 15-0
Pool D Morgan Bergshem /Hel Anders Nyman /kil Walk over
Pool D Rikard Fridström /Spe Jonas Halvarsson /Bor Walk over
Pool D Morgan Bergshem /Hel Rikard Fridström /Spe 15-8 15-2
Pool D Anders Nyman /kil Jonas Halvarsson /Bor Walk over
Pool D Morgan Bergshem /Hel Jonas Halvarsson /Bor Walk over
Pool D Rikard Fridström /Spe Anders Nyman /kil Walk over
Pool E Christian Nätz /Bor Edvin Frohm /UIF 15-13 15-6
Pool E Fredrik Olsson /Bos Tony Norlin /Lju Walk over
Pool E Christian Nätz /Bor Tony Norlin /Lju Walk over
Pool E Fredrik Olsson /Bos Edvin Frohm /UIF 15-5 15-0
Pool E Fredrik Olsson /Bos Christian Nätz /Bor 10-15 15-5 15-4
Pool E Edvin Frohm /UIF Tony Norlin /Lju Walk over
Pool F Simon Ödman /Spe Rickard Paulsson /Lud Walk over
Pool F Henrik Risberg /Kis Simon Hansson /UIF 15-6 15-2
Pool F Henrik Risberg /Kis Rickard Paulsson /Lud Walk over
Pool F Simon Ödman /Spe Simon Hansson /UIF 15-5 15-6
Pool F Simon Hansson /UIF Rickard Paulsson /Lud Walk over
Pool F Henrik Risberg /Kis Simon Ödman /Spe 15-4 15-10
Pool G Stefan Leander /San Christoffer Frisk /Lud 15-0 15-4
Pool G Christoffer Frisk /Lud Stefan Sjöström /UIF Walk over
Pool G Stefan Leander /San Stefan Sjöström /UIF Walk over
Pool H Björn Strömbäck /kil Magnus Thunell /Bor 15-0 15-2
Pool H Stefan Hellgren /Ber Staffan Häglund /Lud Walk over
Pool H Stefan Hellgren /Ber Björn Strömbäck /kil 1-15 15-11 15-4
Pool H Magnus Thunell /Bor Staffan Häglund /Lud Walk over
Pool H Björn Strömbäck /kil Staffan Häglund /Lud Walk over
Pool H Stefan Hellgren /Ber Magnus Thunell /Bor 15-6 15-3
Pool I Marcus Karlsson /Esk Hans-Erik Säterblom /Bor 15-5 15-0
Pool I Marcus Karlsson /Esk Joakim Johansson /Kar 15-3 15-2
Pool I Joakim Johansson /Kar Hans-Erik Säterblom /Bor 15-10 15-13
Pool J Fredrik Jonsson /Bos Daniel Kastberg /Fal 15-1 15-10
Pool J Daniel Kastberg /Fal Mats Strandberg /Hel Walk over
Pool J Fredrik Jonsson /Bos Mats Strandberg /Hel Walk over
Pool K Kent Arnesson /Bor Erik Andersson /kil 15-5 15-7
Pool K Martin Wolter /Esk Kalle Aspengren /Lju 10-15 15-9 17-14
Pool K Kent Arnesson /Bor Kalle Aspengren /Lju 15-13 15-0
Pool K Martin Wolter /Esk Erik Andersson /kil 15-1 15-1
Pool K Kent Arnesson /Bor Martin Wolter /Esk 15-10 15-9
Pool K Kalle Aspengren /Lju Erik Andersson /kil 17-14 9-15 15-6
16-dels Martin Wolter /Esk Björn Strömbäck /kil 15-11 15-11
16-dels Simon Ödman /Spe Daniel Kastberg /Fal 15-4 15-4
16-dels Fredrik Olsson /Bos Joakim Johansson /Kar 15-1 15-4
16-dels Mikael Holmberg /Bos Henrik Risberg /Kis 15-6 15-14
16-dels Markus Sandberg /Bor Rikard Fridström /Spe 15-9 15-3
16-dels Anders Eriksson /Bor Marcus Karlsson /Esk 17-14 9-15 15-4
8-dels Torbjörn Lundmark /Spe Christoffer Frisk /Lud Walkover
8-dels Martin Wolter /Esk Jim Nordenvall /Esk 17-16 17-14
8-dels Kristofer C-Lindmark /Bor Simon Ödman /Spe 15-7 4-15 15-3
8-dels Morgan Bergshem /Hel Fredrik Olsson /Bos 15-10 15-12
8-dels Mikael Holmberg /Bos Stefan Leander /San 15-11 15-10
8-dels Stefan Hellgren /Ber Markus Sandberg /Bor 15-1 15-10
8-dels Fredrik Jonsson /Bos Anders Eriksson /Bor 15-6 15-9
8-dels Kent Arnesson /Bor Christian Nätz /Bor 15-6 15-2
Kvarts Torbjörn Lundmark /Spe Martin Wolter /Esk 15-10 15-11
Kvarts Morgan Bergshem /Hel Kristofer C-Lindmark /Bor 15-6 15-4
Kvarts Stefan Hellgren /Ber Mikael Holmberg /Bos 15-11 15-10
Kvarts Fredrik Jonsson /Bos Kent Arnesson /Bor 8-15 15-7 15-6
Semi Morgan Bergshem /Hel Torbjörn Lundmark /Spe 15-13 12-15 17-16
Semi Fredrik Jonsson /Bos Stefan Hellgren /Ber 15-7 15-4
Final Fredrik Jonsson /Bos Morgan Bergshem /Hel 15-13 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDB Mixed dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
Kalle Aspengren /Lju
Sandra Persson /Lju
11-3 11-6
16-dels Mårten Färlin /Lju
Anna Engström /Lju
Christian Nätz /Bor
Sandra Granberg /Bor
13-10 7-11 11-9
16-dels Gustav Eriksson /Sal
Emilie Henningsen /Sal
Thomas Wredenborg /Köp
Anna Liljemalm /Köp
Walkover
16-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
Martin Bergwall /Bos
Nofari Lechner /Bos
11-7 5-11 11-9
8-dels Morgan Bergshem /Hel
Caroline L-Hägg /Tra
Martin Wolter /Esk
Kristina Roman /Enå
9-11 11-9 11-9
8-dels Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
Henrik Risberg /Kis
Camilla Carlsson /Esk
11-6 11-5
8-dels Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
Fredrik Olsson /Bos
Sara Norin /kil
11-5 11-9
8-dels Erik Andersson /kil
Caroline Olofsson /kil
Mårten Färlin /Lju
Anna Engström /Lju
11-9 8-11 11-4
8-dels Tony Norlin /Lju
Lotta Aspengren /Lju
Gustav Eriksson /Sal
Emilie Henningsen /Sal
11-0 11-3
8-dels Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
Mats Nilsson /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
11-2 11-2
8-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
Fredrik Olsson /Bos
Sara Karlsson /Bos
Walkover
8-dels Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
Daniel Kastberg /Fal
Yvonne Thorell /Fal
11-13 13-12 11-8
Kvarts Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
Morgan Bergshem /Hel
Caroline L-Hägg /Tra
11-6 13-11
Kvarts Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
Erik Andersson /kil
Caroline Olofsson /kil
11-6 11-9
Kvarts Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
Tony Norlin /Lju
Lotta Aspengren /Lju
11-2 11-9
Kvarts Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
13-11 11-5
Semi Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
13-12 11-8
Semi Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
8-11 11-8 11-8
Final Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
11-9 8-11 11-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDC Herr dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Walkover
Semi Walkover
Final

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSC Herr singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Tomas Pettersson /Bor Lars Kartela /Grä 15-9 15-6
Pool A Lars Kartela /Grä Göran Widergren /Esk Walk over
Pool A Sören Enström /Bor Göran Widergren /Esk Walk over
Pool B Roger von Knorring /Grä Tomas Björklund /Spe Walk over
Pool B Lars Björkholm /Väs Tomas Björklund /Spe Walk over
Pool B Lars Björkholm /Väs Roger von Knorring /Grä 15-6 15-11
Pool C Christer von Knorring /Grä Steve Lödesjö /Esk Walk over
Pool C Christer von Knorring /Grä Johan Forsberg /Grä 15-12 15-3
Pool C Johan Forsberg /Grä Steve Lödesjö /Esk Walk over
Kvarts Roger von Knorring /Grä Johan Forsberg /Grä 15-8 15-6
Kvarts Walkover
Semi Tomas Pettersson /Bor Roger von Knorring /Grä 15-0 15-8
Semi Christer von Knorring /Grä / Walkover
Final Tomas Pettersson /Bor Christer von Knorring /Grä 15-10 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU13 Dam dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Marie Eriksson /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
Amanda Liljeström /Väs
Isabelle Liljeström /Väs
11-2 11-0
Semi Mikaela C-Lindmark /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
Emma Roman /Enå
Johanna Roman /Enå
11-9 11-9
Final Marie Eriksson /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
Mikaela C-Lindmark /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
11-3 11-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU13 Dam singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emma Roman /Enå Linnea Åkerlund /Enå Walk over
Pool A Rebecka C-Lindmark /Bor Amanda Liljeström /Väs 11-4 11-1
Pool A Rebecka C-Lindmark /Bor Linnea Åkerlund /Enå Walk over
Pool A Emma Roman /Enå Amanda Liljeström /Väs 11-3 11-5
Pool A Amanda Liljeström /Väs Linnea Åkerlund /Enå Walk over
Pool A Rebecka C-Lindmark /Bor Emma Roman /Enå 11-9 11-6
Pool B Johanna Roman /Enå Sofia Broberg /Köp 11-4 11-7
Pool B Emma Nygårds /Fal Camilla Wehlin /Väs 11-3 11-2
Pool B Johanna Roman /Enå Emma Nygårds /Fal 11-5 11-9
Pool B Sofia Broberg /Köp Camilla Wehlin /Väs 11-5 11-0
Pool B Johanna Roman /Enå Camilla Wehlin /Väs 11-4 11-0
Pool B Emma Nygårds /Fal Sofia Broberg /Köp 11-4 11-1
Pool C Mikaela C-Lindmark /Bor Emma Pettersson /Esk 11-7 11-5
Pool C Marie Eriksson /Enå Isabelle Liljeström /Väs 11-5 11-3
Pool C Emma Pettersson /Esk Isabelle Liljeström /Väs 11-1 11-0
Pool C Marie Eriksson /Enå Mikaela C-Lindmark /Bor 11-3 11-1
Pool C Marie Eriksson /Enå Emma Pettersson /Esk 11-2 11-3
Pool C Mikaela C-Lindmark /Bor Isabelle Liljeström /Väs 11-6 11-3
Kvarts Emma Nygårds /Fal Mikaela C-Lindmark /Bor 11-0 11-13 11-2
Kvarts Johanna Roman /Enå Emma Roman /Enå 11-4 11-9
Semi Rebecka C-Lindmark /Bor Emma Nygårds /Fal 11-8 11-2
Semi Marie Eriksson /Enå Johanna Roman /Enå 11-5 7-11 11-8
Final Marie Eriksson /Enå Rebecka C-Lindmark /Bor 11-7 11-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU13 Herr dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Gustav Vieglins /Köp
Marcus Ryde /Köp
Fredrik Olsson /San
Mikael Christensen /San
Walkover
Kvarts Adam Hagman /Sal
Adam Funk /Sal
Kristoffer Lundgren /Köp
Tim Hatz /Köp
15-3 15-1
Kvarts Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
Karl Eriksson /Fal
Simon Östlund /Fal
Walkover
Semi Tobias Henningsen /Sal
Kristoffer Johansson /Sal
Gustav Vieglins /Köp
Marcus Ryde /Köp
15-6 15-1
Semi Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
Adam Hagman /Sal
Adam Funk /Sal
15-6 15-6
Final Tobias Henningsen /Sal
Kristoffer Johansson /Sal
Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
15-8 8-15 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU13 Herr singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Fredrik Olsson /San Alexander Widergren /Esk Walk over
Pool A Axel Nygårds /Fal Joakim Häggkvist /Sal Walk over
Pool A Axel Nygårds /Fal Alexander Widergren /Esk Walk over
Pool A Fredrik Olsson /San Joakim Häggkvist /Sal Walk over
Pool A Alexander Widergren /Esk Joakim Häggkvist /Sal Walk over
Pool A Axel Nygårds /Fal Fredrik Olsson /San 15-4 15-2
Pool B Adam Hagman /Sal Christoffer Svedin /Enå Walk over
Pool B Sebastian Gustavsson /Bor Adam Hagman /Sal 15-13 13-15 15-13
Pool B Sebastian Gustavsson /Bor Christoffer Svedin /Enå Walk over
Pool C Kristoffer Johansson /Sal Marcus Persson /San 15-1 15-1
Pool C Simon Östlund /Fal Marcus Ryde /Köp 15-7 15-2
Pool C Kristoffer Johansson /Sal Marcus Ryde /Köp 15-3 15-4
Pool C Simon Östlund /Fal Marcus Persson /San 15-0 15-2
Pool C Kristoffer Johansson /Sal Simon Östlund /Fal 15-12 15-13
Pool C Marcus Persson /San Marcus Ryde /Köp 15-7 15-0
Pool D Gustav Vieglins /Köp Mikael Christensen /San 15-5 15-4
Pool D Adam Funk /Sal Karl Eriksson /Fal 15-9 15-9
Pool D Adam Funk /Sal Gustav Vieglins /Köp 15-9 15-5
Pool D Karl Eriksson /Fal Mikael Christensen /San 15-7 15-1
Pool D Karl Eriksson /Fal Gustav Vieglins /Köp 9-15 15-13 15-10
Pool D Adam Funk /Sal Mikael Christensen /San 15-2 15-2
Pool E Simon Nygårds /Fal Kristoffer Lundgren /Köp 15-0 15-2
Pool E Olov Lindgren /Enå Kristoffer Lundgren /Köp 15-0 15-0
Pool E Olov Lindgren /Enå Simon Nygårds /Fal 15-6 15-8
Pool F Tobias Henningsen /Sal Mikael Gustavsson /Lud Walk over
Pool F Jimmy Persson /San Tim Hatz /Köp 15-0 15-1
Pool F Tobias Henningsen /Sal Jimmy Persson /San 15-4 15-7
Pool F Tim Hatz /Köp Mikael Gustavsson /Lud Walk over
Pool F Tobias Henningsen /Sal Tim Hatz /Köp 15-0 15-0
Pool F Jimmy Persson /San Mikael Gustavsson /Lud Walk over
8-dels Simon Nygårds /Fal Karl Eriksson /Fal 15-4 15-1
8-dels Kristoffer Johansson /Sal Jimmy Persson /San 15-9 15-2
8-dels Adam Hagman /Sal Adam Funk /Sal 15-7 17-14
8-dels Simon Östlund /Fal Fredrik Olsson /San Walkover
Kvarts Simon Nygårds /Fal Axel Nygårds /Fal 15-4 15-4
Kvarts Kristoffer Johansson /Sal Sebastian Gustavsson /Bor 15-5 15-8
Kvarts Olov Lindgren /Enå Adam Hagman /Sal 15-2 15-1
Kvarts Tobias Henningsen /Sal Simon Östlund /Fal 15-12 15-5
Semi Kristoffer Johansson /Sal Simon Nygårds /Fal 15-8 15-2
Semi Olov Lindgren /Enå Tobias Henningsen /Sal 15-4 15-1
Final Olov Lindgren /Enå Kristoffer Johansson /Sal 15-8 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU13 Mixed dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Tobias Henningsen /Sal
Johanna Roman /Enå
Kristoffer Johansson /Sal
Isabelle Johansson /Sal
13-11 11-6
Kvarts Simon Nygårds /Fal
Emma Nygårds /Fal
Gustav Vieglins /Köp
Sofia Broberg /Köp
11-5 11-4
Kvarts Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
Sebastian Gustavsson /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
11-5 11-5
Semi Adam Funk /Sal
Marie Eriksson /Enå
Tobias Henningsen /Sal
Johanna Roman /Enå
11-9 12-13 11-9
Semi Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
Simon Nygårds /Fal
Emma Nygårds /Fal
11-5 11-9
Final Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
Adam Funk /Sal
Marie Eriksson /Enå
11-5 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU15 Dam dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Helena Andersson /Enå
Sofie Eriksson /Enå
Lotta Lödesjö /Esk
Helena Andersson /Esk
11-7 11-0
Semi Mikaela Granström /San
My Westberg /Enå
Annica Tomtlund /Lju
Madeleine Pege /Lju
11-4 11-3
Final Helena Andersson /Enå
Sofie Eriksson /Enå
Mikaela Granström /San
My Westberg /Enå
11-4 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sanna Andrén /Bor Helena Andersson /Enå 11-3 11-6
Pool A Helena Andersson /Esk Madeleine Pege /Lju 11-3 11-1
Pool A Sanna Andrén /Bor Madeleine Pege /Lju 11-1 11-0
Pool A Helena Andersson /Enå Helena Andersson /Esk 11-3 11-0
Pool A Sanna Andrén /Bor Helena Andersson /Esk 11-2 11-0
Pool A Helena Andersson /Enå Madeleine Pege /Lju 11-0 11-1
Pool B Sofie Eriksson /Enå Jennifer Hagman /Lju 11-0 11-0
Pool B Sofie Eriksson /Enå Mikaela Granström /San 11-5 11-4
Pool B Mikaela Granström /San Jennifer Hagman /Lju 11-0 11-1
Pool C My Westberg /Enå Annica Tomtlund /Lju Walk over
Pool C Lotta Lödesjö /Esk Annica Tomtlund /Lju Walk over
Pool C My Westberg /Enå Lotta Lödesjö /Esk 11-0 11-2
Kvarts Mikaela Granström /San Lotta Lödesjö /Esk 11-1 11-2
Kvarts Helena Andersson /Enå Sofie Eriksson /Enå 11-7 9-11 11-1
Semi Sanna Andrén /Bor Mikaela Granström /San 13-11 10-13 11-8
Semi Helena Andersson /Enå My Westberg /Enå 11-2 11-4
Final Helena Andersson /Enå Sanna Andrén /Bor 11-8 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Simon Hansson /UIF
Sebastian Gustavsson /Bor
Carmelito Jorda /Fal
Samuel Tang /Fal
15-3 15-7
Kvarts Markus Jonsson /Lju
Joel Åstrand /Lju
Kenny Stenström /Bor
Erik Engman /Bor
15-2 15-9
Kvarts Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
Niklas Wikén /Fal
Viktor Nygårds /Fal
9-15 15-9 15-12
Semi Petter Lindroth /San
Emil Johansson /Tie
Simon Hansson /UIF
Sebastian Gustavsson /Bor
15-3 15-2
Semi Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
Markus Jonsson /Lju
Joel Åstrand /Lju
13-15 15-12 17-16
Final Petter Lindroth /San
Emil Johansson /Tie
Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
15-4 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emil Johansson /Tie Erik Engman /Bor 15-0 15-0
Pool A Niklas Wikén /Fal Erik Engman /Bor 15-1 15-3
Pool A Emil Johansson /Tie Niklas Wikén /Fal 15-6 15-1
Pool B Mikael Morén /Lud Kenny Stenström /Bor 9-15 15-8 15-7
Pool B Eric Karlsson /Lju Carmelito Jorda /Fal 15-3 15-4
Pool B Eric Karlsson /Lju Kenny Stenström /Bor 15-6 15-2
Pool B Mikael Morén /Lud Carmelito Jorda /Fal 15-1 15-1
Pool B Kenny Stenström /Bor Carmelito Jorda /Fal 15-11 15-1
Pool B Eric Karlsson /Lju Mikael Morén /Lud 15-5 15-10
Pool C Viktor Nygårds /Fal Thomas Åkerlund /Enå 15-1 15-2
Pool C Joel Åstrand /Lju Mattias Walla /Bor Walk over
Pool C Viktor Nygårds /Fal Mattias Walla /Bor Walk over
Pool C Joel Åstrand /Lju Thomas Åkerlund /Enå 15-12 15-10
Pool C Joel Åstrand /Lju Viktor Nygårds /Fal 10-15 15-12 15-13
Pool C Thomas Åkerlund /Enå Mattias Walla /Bor Walk over
Pool D Anton Nässlander /San Samuel Tang /Fal 15-6 15-9
Pool D Markus Jonsson /Lju Samuel Tang /Fal 15-0 15-0
Pool D Anton Nässlander /San Markus Jonsson /Lju 15-5 8-15 15-9
Kvarts Emil Johansson /Tie Viktor Nygårds /Fal 15-9 15-5
Kvarts Eric Karlsson /Lju Markus Jonsson /Lju 15-7 15-3
Kvarts Joel Åstrand /Lju Mikael Morén /Lud Walkover
Kvarts Anton Nässlander /San Niklas Wikén /Fal 15-13 15-4
Semi Emil Johansson /Tie Eric Karlsson /Lju 15-5 15-7
Semi Anton Nässlander /San Joel Åstrand /Lju 15-1 15-13
Final Emil Johansson /Tie Anton Nässlander /San 15-7 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU15 Mixed dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
Eric Karlsson /Lju
Madeleine Pege /Lju
11-5 11-3
Semi Joel Åstrand /Lju
Jennifer Hagman /Lju
Thomas Åkerlund /Enå
My Westberg /Enå
13-12 11-9
Semi Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
Anton Nässlander /San
Sofie Eriksson /Enå
11-7 11-8
Final Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
Joel Åstrand /Lju
Jennifer Hagman /Lju
11-1 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU17 Dam singel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sandra Granberg /Bor Ellinor Persson /Lju 11-2 11-0
Pool A Ellinor Persson /Lju Julia N-Helsing /Lju 11-8 7-11 11-9
Pool A Sandra Granberg /Bor Julia N-Helsing /Lju 11-2 11-6
Pool B Emilie Henningsen /Sal Anna Liljemalm /Köp 11-3 11-0
Pool B Anna Engström /Lju Tilde Johnson /Lju 11-0 11-1
Pool B Emilie Henningsen /Sal Tilde Johnson /Lju 11-5 11-2
Pool B Anna Engström /Lju Anna Liljemalm /Köp 11-0 11-0
Pool B Emilie Henningsen /Sal Anna Engström /Lju 11-5 10-13 11-6
Pool B Tilde Johnson /Lju Anna Liljemalm /Köp 11-7 11-6
Semi Sandra Granberg /Bor Anna Engström /Lju 11-2 11-7
Semi Emilie Henningsen /Sal Ellinor Persson /Lju 11-8 11-0
Final Sandra Granberg /Bor Emilie Henningsen /Sal 11-2 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU17 Herr dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
Jon Svedlund /Bor
Hampus Arnesson /Bor
15-6 15-7
Kvarts Mikael Alm /Fal
Jonas Mogren /Fal
Johan Svensson /Lud
Mikael Morén /Lud
Walkover
Kvarts Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
Patrik Murmester /Fal
Andreas Hellberg /Fal
15-3 15-4
Kvarts Anton Tjernström /Bor
Marcus Grau /Bor
Marcus Brosché /Fal
Joakim Jedeberg /Fal
Walkover
Semi R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
Mikael Alm /Fal
Jonas Mogren /Fal
15-5 15-6
Semi Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
Anton Tjernström /Bor
Marcus Grau /Bor
15-8 15-12
Final Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
16-17 15-9 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU17 Herr singel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Robert Johansson /Spe Thomas Wredenborg /Köp Walk over
Pool A Rurik Norstedt /Fal Marcus Brosché /Fal Walk over
Pool A Robert Johansson /Spe Marcus Brosché /Fal Walk over
Pool A Rurik Norstedt /Fal Thomas Wredenborg /Köp Walk over
Pool A Robert Johansson /Spe Rurik Norstedt /Fal 15-1 15-4
Pool A Thomas Wredenborg /Köp Marcus Brosché /Fal Walk over
Pool B Anton Tjernström /Bor Joakim Jedeberg /Fal 15-1 15-2
Pool B Joakim Jedeberg /Fal David Gantes /Fal Walk over
Pool B Anton Tjernström /Bor David Gantes /Fal Walk over
Pool C Fredrik Eklöv /Spe Patrik Murmester /Fal 15-1 15-1
Pool C Kristian Klövström /Bor Håkan Christensen /San 15-11 15-11
Pool C Håkan Christensen /San Patrik Murmester /Fal 15-10 15-7
Pool C Fredrik Eklöv /Spe Kristian Klövström /Bor 15-1 15-2
Pool C Patrik Murmester /Fal Kristian Klövström /Bor 15-7 15-9
Pool C Fredrik Eklöv /Spe Håkan Christensen /San 15-2 15-1
Pool D Quan Nguyen /Spe Hampus Arnesson /Bor 8-15 15-5 15-4
Pool D Johan Svensson /Lud Jonas Mogren /Fal Walk over
Pool D Hampus Arnesson /Bor Johan Svensson /Lud 15-8 15-10
Pool D Quan Nguyen /Spe Jonas Mogren /Fal Walk over
Pool D Hampus Arnesson /Bor Jonas Mogren /Fal Walk over
Pool D Quan Nguyen /Spe Johan Svensson /Lud 15-4 15-3
Pool E Marcus Grau /Bor Jens Lindqvist /Spe 15-1 15-13
Pool E Marcus Grau /Bor Andreas Hellberg /Fal 15-8 15-2
Pool E Jens Lindqvist /Spe Andreas Hellberg /Fal 15-4 15-10
Pool F Henrik Olsson /San Gustav Eriksson /Sal Walk over
Pool F Jon Svedlund /Bor Mikael Alm /Fal 15-2 15-2
Pool F Mikael Alm /Fal Gustav Eriksson /Sal Walk over
Pool F Jon Svedlund /Bor Henrik Olsson /San 15-2 15-3
Pool F Jon Svedlund /Bor Gustav Eriksson /Sal Walk over
Pool F Henrik Olsson /San Mikael Alm /Fal 12-15 15-6 15-2
8-dels Jens Lindqvist /Spe Hampus Arnesson /Bor 10-15 15-11 15-7
8-dels Fredrik Eklöv /Spe Henrik Olsson /San 15-0 15-0
8-dels Quan Nguyen /Spe Håkan Christensen /San 15-11 15-4
8-dels Joakim Jedeberg /Fal Rurik Norstedt /Fal 15-13 8-15 15-5
Kvarts Robert Johansson /Spe Jens Lindqvist /Spe 15-11 17-15
Kvarts Fredrik Eklöv /Spe Anton Tjernström /Bor Walkover
Kvarts Quan Nguyen /Spe Marcus Grau /Bor 15-11 15-10
Kvarts Jon Svedlund /Bor Joakim Jedeberg /Fal 15-4 15-3
Semi Robert Johansson /Spe Fredrik Eklöv /Spe 15-12 14-17 15-6
Semi Quan Nguyen /Spe Jon Svedlund /Bor 11-15 15-8 15-6
Final Robert Johansson /Spe Quan Nguyen /Spe 15-8 14-17 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Bergsåker BMK   Ber
BK Speed   Spe
BMK Boston   Bos
BMK Tranan   Tra
Borlänge BMK   Bor
Enånger   Enå
Eskilstuna BMK   Esk
Falu BMK   Fal
Grängesbergs BMK   Grä
Helsingeteam BMK   Hel
Karlstad Badminton   Kar
Kilafors   kil
Kista   Kis
Köpings BMK   Köp
Ljusdals BMK   Lju
Ludvika BMK   Lud
Sala   Sal
Sandviken   San
Spårvägens BMF   Spå
Tierp BMK   Tie
Umedalens IF   UIF
Västerås BMF   Väs
Östersunds BMK   Öst

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Bergsåker BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Boqvist /Ber   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
William Claesson /Ber   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Stefan Hellgren /Ber   HSB/Semi/Förlust   HDB/Final/Förlust    
Malin Jonsson /Ber   DSA/Kvarts/Förlust   DDA/Final/Vinst   MDA/Kvarts/Förlust
Marie Jonsson /Ber       DDA/Final/Förlust   MDA/Final/Vinst
Andrea Kupari /Ber   DSA/Semi/Förlust   DDA/Final/Vinst   MDA/Kvarts/Förlust
Viktor Ledström /Ber   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust    
Fredrik Ulinder /Ber   HSA/Final/Vinst       MDA/Final/Vinst
Sara Velander /Ber   DSA/Final/Vinst   DDA/Final/Förlust   MDA/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Borlänge BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sanna Andrén /Bor   DSU15/Final/Förlust   DDB/8-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Monica Appelgren /Bor   DSB/Pool/Ej vidare        
Hampus Arnesson /Bor   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Kent Arnesson /Bor   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Kristofer C-Lindmark /Bor   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Mikaela C-Lindmark /Bor   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Final/Förlust    
Rebecka C-Lindmark /Bor   DSU13/Final/Förlust   DDU13/Final/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Torleif Ekman /Bor   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Final/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Erik Engman /Bor   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Sören Enström /Bor   HSC/Kvarts/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Anders Eriksson /Bor   HSB/8-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Sandra Granberg /Bor   DSU17/Final/Vinst   DDB/8-dels/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Marcus Grau /Bor   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Semi/Förlust    
Sebastian Gustavsson /Bor   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU15/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Jonas Halvarsson /Bor   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Linda Hinders /Bor   DSA/Kvarts/Förlust   DDA/Semi/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Ulla Jark /Bor   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Kristian Klövström /Bor   HSU17/Pool/Ej vidare        
Erik Lindén /Bor   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Final/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Christian Nätz /Bor   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Stefan Nätz /Bor       HDB/Final/Vinst   MDB/Final/Vinst
Tomas Pettersson /Bor   HSC/Final/Vinst   HDB/8-dels/Förlust    
Dalila Sakal /Bor   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Markus Sandberg /Bor   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Joakim Sjöblom /Bor   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Kenny Stenström /Bor   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Jon Svedlund /Bor   HSU17/Semi/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Hans-Erik Säterblom /Bor   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Magnus Thunell /Bor   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Anton Tjernström /Bor   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Semi/Förlust    
Mattias Walla /Bor   HSU15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Boston

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Bergwall /Bos   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Björn Ericsson /Bos   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Tobias Eriksson /Bos   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Katarina Holmberg /Bos   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Mikael Holmberg /Bos   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Fredrik Jonsson /Bos   HSB/Final/Vinst   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/Final/Förlust
Sara Karlsson /Bos   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/8-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Nofari Lechner /Bos   DSB/Final/Förlust   DDB/Semi/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Fredrik Olsson /Bos   HSB/8-dels/Förlust   HDB/16-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Johan Ågren /Bos   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Josefine Ågren /Bos   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Semi/Förlust   MDB/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enånger

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Helena Andersson /Enå   DSU15/Final/Vinst   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Vinst
Marie Eriksson /Enå   DSU13/Final/Vinst   DDU13/Final/Vinst   MDU13/Final/Förlust
Sofie Eriksson /Enå   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Semi/Förlust
Erik Lindgren /Enå   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Olov Lindgren /Enå   HSU13/Final/Vinst   HDU13/Final/Förlust   MDU13/Final/Vinst
Mats Nilsson /Enå   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Emma Roman /Enå   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    
Johanna Roman /Enå   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Semi/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Kristina Roman /Enå   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Christoffer Svedin /Enå   HSU13/Pool/Ej vidare        
My Westberg /Enå   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Final/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Hanna Åkerlund /Enå   DSB/Semi/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Linnea Åkerlund /Enå   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Vinst   MDU13/Final/Vinst
Thomas Åkerlund /Enå   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Final/Förlust   MDU15/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Michael Ahlgren /Esk   HSA/Final/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Helena Andersson /Esk   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    
Camilla Carlsson /Esk   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Sandy Johansson /Esk   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/8-dels/Förlust    
Marcus Karlsson /Esk   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Veronika Larsson /Esk   DSB/8-dels/Förlust   DDB/Semi/Förlust    
Lisa Lödesjö /Esk   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/8-dels/Förlust    
Lotta Lödesjö /Esk   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Semi/Förlust    
Lukas Lödesjö /Esk   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Steve Lödesjö /Esk   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust    
Jim Nordenvall /Esk   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Viktor Nylén /Esk   HSA/Pool/Ej vidare        
Emma Pettersson /Esk   DSU13/Pool/Ej vidare        
Linda Saarela /Esk   DSB/Semi/Förlust   DDB/Semi/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Alexander Widergren /Esk   HSU13/Pool/Ej vidare        
Göran Widergren /Esk   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust    
Martin Wolter /Esk   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/8-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Falu BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mikael Alm /Fal   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Semi/Förlust    
Marcus Brosché /Fal   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Karl Eriksson /Fal   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
David Gantes /Fal   HSU17/Pool/Ej vidare        
Andreas Hellberg /Fal   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Joakim Jedeberg /Fal   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Carmelito Jorda /Fal   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Daniel Kastberg /Fal   HSB/16-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Jonas Mogren /Fal   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Semi/Förlust    
Patrik Murmester /Fal   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Rurik Norstedt /Fal   HSU17/8-dels/Förlust        
Axel Nygårds /Fal   HSU13/Kvarts/Förlust        
Emma Nygårds /Fal   DSU13/Semi/Förlust       MDU13/Semi/Förlust
Simon Nygårds /Fal   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Final/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Viktor Nygårds /Fal   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Eva Nälzén /Fal   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Torbjörn Segersvan /Fal   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Peter Sundlöf /Fal   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Samuel Tang /Fal   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Yvonne Thorell /Fal       DDA/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Niklas Wikén /Fal   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Simon Östlund /Fal   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Grängesbergs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Forsberg /Grä   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Lars Kartela /Grä   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust    
Christer von Knorring /Grä   HSC/Final/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Roger von Knorring /Grä   HSC/Semi/Förlust   HDC/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingeteam BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Morgan Bergshem /Hel   HSB/Final/Förlust   HDB/16-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Ellen Fridner /Hel   DSA/Semi/Förlust   DDA/Semi/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Emil Molin /Hel   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Jan-Erik Sandin /Hel   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Mats Strandberg /Hel   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Noj Wanzelius /Hel   HSA/Semi/Förlust   HDA/8-dels/Förlust   MDA/Final/Förlust
Annica Östberg /Hel   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Semi/Förlust   MDA/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Karlstad Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Måns Franklin /Kar   HSA/16-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Joakim Johansson /Kar   HSB/16-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kilafors

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Andersson /kil   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Emilie Larsen /kil   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Final/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Fredrik Nilsson /kil   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Sara Norin /kil   DSB/8-dels/Förlust   DDB/Final/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Anders Nyman /kil   HSB/Pool/Ej vidare        
Caroline Olofsson /kil   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Björn Strömbäck /kil   HSB/16-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust   MDB/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henrik Risberg /Kis   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Final/Förlust   MDB/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Köpings BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sofia Broberg /Köp   DSU13/Pool/Ej vidare       MDU13/Kvarts/Förlust
Tim Hatz /Köp   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Anna Liljemalm /Köp   DSU17/Pool/Ej vidare       MDB/16-dels/Förlust
Kristoffer Lundgren /Köp   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Marcus Ryde /Köp   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Semi/Förlust    
Gustav Vieglins /Köp   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Thomas Wredenborg /Köp   HSU17/Pool/Ej vidare       MDB/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ljusdals BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Kalle Aspengren /Lju   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Lotta Aspengren /Lju   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/8-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Anna Engström /Lju   DSU17/Semi/Förlust   DDB/8-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Mårten Färlin /Lju   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Jennifer Hagman /Lju   DSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/Final/Förlust
Tilde Johnson /Lju   DSU17/Pool/Ej vidare   DDB/8-dels/Förlust    
Markus Jonsson /Lju   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Eric Karlsson /Lju   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Julia N-Helsing /Lju   DSU17/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust    
Tony Norlin /Lju   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Madeleine Pege /Lju   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Ellinor Persson /Lju   DSU17/Semi/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust    
Sandra Persson /Lju   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/8-dels/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Annica Tomtlund /Lju   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    
Joel Åstrand /Lju   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ludvika BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christoffer Frisk /Lud   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Mikael Gustavsson /Lud   HSU13/Pool/Ej vidare        
Staffan Häglund /Lud   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Mikael Morén /Lud   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Rickard Paulsson /Lud   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Johan Svensson /Lud   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sala

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Gustav Eriksson /Sal   HSU17/Pool/Ej vidare       MDB/8-dels/Förlust
Adam Funk /Sal   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Semi/Förlust   MDU13/Final/Förlust
Adam Hagman /Sal   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Emilie Henningsen /Sal   DSU17/Final/Förlust       MDB/8-dels/Förlust
Tobias Henningsen /Sal   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Final/Vinst   MDU13/Semi/Förlust
Joakim Häggkvist /Sal   HSU13/Pool/Ej vidare        
Isabelle Johansson /Sal           MDU13/Kvarts/Förlust
Kristoffer Johansson /Sal   HSU13/Final/Förlust   HDU13/Final/Vinst   MDU13/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sandviken

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jenny Bransell /San   DSB/8-dels/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust    
Håkan Christensen /San   HSU17/8-dels/Förlust        
Mikael Christensen /San   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Angelica Granström /San   DSB/8-dels/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/Final/Vinst
Mikaela Granström /San   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Final/Förlust    
Stefan Leander /San   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Petter Lindroth /San       HDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Vinst
Anton Nässlander /San   HSU15/Final/Förlust       MDU15/Semi/Förlust
Fredrik Olsson /San   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Henrik Olsson /San   HSU17/8-dels/Förlust        
Jimmy Persson /San   HSU13/8-dels/Förlust        
Marcus Persson /San   HSU13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Speed

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tomas Björklund /Spe   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust    
Fredrik Eklöv /Spe   HSU17/Semi/Förlust   HDU17/Final/Vinst    
Rikard Fridström /Spe   HSB/16-dels/Förlust   HDB/16-dels/Förlust    
R Johansson /Spe       HDU17/Final/Förlust    
Robert Johansson /Spe   HSU17/Final/Vinst   HDB/8-dels/Förlust    
Jens Lindqvist /Spe   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Final/Förlust    
Torbjörn Lundmark /Spe   HSB/Semi/Förlust   HDB/Final/Vinst    
Daniel Lundström /Spe   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Quan Nguyen /Spe   HSU17/Final/Förlust   HDU17/Final/Vinst    
Simon Ödman /Spe   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägens BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Andersson /Spå   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Johan Björklund /Spå   HSA/8-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Greta Boström /Spå       DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Thomas Csiffary /Spå   HSA/Semi/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Oskar Lundqvist /Spå   HSA/8-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Lina Mattsson /Spå   DSA/Final/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Gustavo Rickne /Spå   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Rickard Tauson /Spå   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tierp BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Johansson /Tie   HSU15/Final/Vinst   HDU15/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Tranan

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lars-Martin Högberg /Tra   HSA/8-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Caroline L-Hägg /Tra   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Final/Vinst   MDB/Kvarts/Förlust
Ida Wängemark /Tra   DSB/Final/Vinst   DDB/Final/Vinst   MDA/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Umedalens IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Edvin Frohm /UIF   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Simon Hansson /UIF   HSB/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    
Johannes Holmbom /UIF   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Ida Larsson /UIF   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/8-dels/Förlust    
Henrik Lindgren /UIF   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Final/Vinst    
Mattias Lövgren /UIF   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Final/Vinst    
Stefan Sjöström /UIF   HSB/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västerås BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Björkholm /Väs   HSA/8-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Lars Björkholm /Väs   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Amanda Liljeström /Väs   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust    
Håkan Liljeström /Väs   HSA/8-dels/Förlust        
Isabelle Liljeström /Väs   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust    
Camilla Wehlin /Väs   DSU13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Östersunds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emma Hagelin /Öst   DSA/Pool/Ej vidare       MDA/8-dels/Förlust
Martin Hagelin /Öst   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Henrik Ohlsson /Öst   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Ahlgren, Michael Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool F Oskar Lundqvist /Spå 15-8 7-15 15-5 Vinst
    HSA Pool F Viktor Ledström /Ber 15-7 15-10 Vinst
    HSA 8-dels Johan Björklund /Spå 15-9 15-6 Vinst
    HSA Kvarts Henrik Lindgren /UIF 2-15 15-10 15-3 Vinst
    HSA Semi Noj Wanzelius /Hel 15-6 15-5 Vinst
    HSA Final Fredrik Ulinder /Ber 15-7 15-3 Förlust
  Johannes Holmbom /UIF HDA 8-dels Lukas Lödesjö /Esk
Emil Molin /Hel
15-10 15-1 Förlust
Alm, Mikael Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool F Jon Svedlund /Bor 15-2 15-2 Förlust
    HSU17 Pool F Gustav Eriksson /Sal Walk over Vinst
    HSU17 Pool F Henrik Olsson /San 12-15 15-6 15-2 Förlust
  Jonas Mogren /Fal HDU17 Kvarts Johan Svensson /Lud
Mikael Morén /Lud
Walkover Vinst
  Jonas Mogren /Fal HDU17 Semi R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
15-5 15-6 Förlust
Andersson, Erik Kilafors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool K Kent Arnesson /Bor 15-5 15-7 Förlust
    HSB Pool K Martin Wolter /Esk 15-1 15-1 Förlust
    HSB Pool K Kalle Aspengren /Lju 17-14 9-15 15-6 Förlust
  Stefan Leander /San HDB 16-dels Rikard Fridström /Spe
Daniel Lundström /Spe
17-16 15-12 Vinst
  Stefan Leander /San HDB 8-dels Edvin Frohm /UIF
Simon Hansson /UIF
15-5 15-4 Vinst
  Stefan Leander /San HDB Kvarts Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
15-7 15-10 Förlust
  Caroline Olofsson /kil MDB 8-dels Mårten Färlin /Lju
Anna Engström /Lju
11-9 8-11 11-4 Vinst
  Caroline Olofsson /kil MDB Kvarts Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
11-6 11-9 Förlust
Andersson, Helena Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Madeleine Pege /Lju 11-3 11-1 Vinst
    DSU15 Pool A Helena Andersson /Enå 11-3 11-0 Förlust
    DSU15 Pool A Sanna Andrén /Bor 11-2 11-0 Förlust
  Lotta Lödesjö /Esk DDU15 Semi Helena Andersson /Enå
Sofie Eriksson /Enå
11-7 11-0 Förlust
Andersson, Helena Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Petter Lindroth /San MDU15 Kvarts Eric Karlsson /Lju
Madeleine Pege /Lju
11-5 11-3 Vinst
  Petter Lindroth /San MDU15 Semi Anton Nässlander /San
Sofie Eriksson /Enå
11-7 11-8 Vinst
  Petter Lindroth /San MDU15 Final Joel Åstrand /Lju
Jennifer Hagman /Lju
11-1 11-5 Vinst
    DSU15 Pool A Sanna Andrén /Bor 11-3 11-6 Förlust
    DSU15 Pool A Helena Andersson /Esk 11-3 11-0 Vinst
    DSU15 Pool A Madeleine Pege /Lju 11-0 11-1 Vinst
    DSU15 Kvarts Sofie Eriksson /Enå 11-7 9-11 11-1 Vinst
    DSU15 Semi My Westberg /Enå 11-2 11-4 Vinst
    DSU15 Final Sanna Andrén /Bor 11-8 11-1 Vinst
  Sofie Eriksson /Enå DDU15 Semi Lotta Lödesjö /Esk
Helena Andersson /Esk
11-7 11-0 Vinst
  Sofie Eriksson /Enå DDU15 Final Mikaela Granström /San
My Westberg /Enå
11-4 11-5 Vinst
Andersson, Patrik Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool H William Claesson /Ber 15-8 15-5 Vinst
    HSA Pool H Noj Wanzelius /Hel 8-15 15-6 15-6 Förlust
    HSA Pool H Johannes Holmbom /UIF 15-6 15-13 Vinst
    HSA 8-dels Fredrik Ulinder /Ber 15-1 15-2 Förlust
  Thomas Csiffary /Spå HDA 8-dels Tobias Eriksson /Bos
Martin Hagelin /Öst
Walkover Vinst
  Thomas Csiffary /Spå HDA Kvarts Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
15-5 15-9 Förlust
Andrén, Sanna Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kristofer C-Lindmark /Bor MDB 16-dels Martin Bergwall /Bos
Nofari Lechner /Bos
11-7 5-11 11-9 Vinst
  Kristofer C-Lindmark /Bor MDB 8-dels Fredrik Olsson /Bos
Sara Karlsson /Bos
Walkover Vinst
  Kristofer C-Lindmark /Bor MDB Kvarts Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
13-11 11-5 Förlust
  Sandra Granberg /Bor DDB 8-dels Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
11-5 11-9 Förlust
    DSU15 Pool A Helena Andersson /Enå 11-3 11-6 Vinst
    DSU15 Pool A Madeleine Pege /Lju 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Pool A Helena Andersson /Esk 11-2 11-0 Vinst
    DSU15 Semi Mikaela Granström /San 13-11 10-13 11-8 Vinst
    DSU15 Final Helena Andersson /Enå 11-8 11-1 Förlust
Appelgren, Monica Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Nofari Lechner /Bos 11-3 11-2 Förlust
    DSB Pool A Lotta Aspengren /Lju 11-1 11-9 Vinst
    DSB Pool A Linda Saarela /Esk 11-13 11-2 11-5 Förlust
Arnesson, Hampus Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool D Quan Nguyen /Spe 8-15 15-5 15-4 Förlust
    HSU17 Pool D Johan Svensson /Lud 15-8 15-10 Vinst
    HSU17 Pool D Jonas Mogren /Fal Walk over Vinst
    HSU17 8-dels Jens Lindqvist /Spe 10-15 15-11 15-7 Förlust
  Jon Svedlund /Bor HDU17 Kvarts R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
15-6 15-7 Förlust
Arnesson, Kent Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool K Erik Andersson /kil 15-5 15-7 Vinst
    HSB Pool K Kalle Aspengren /Lju 15-13 15-0 Vinst
    HSB Pool K Martin Wolter /Esk 15-10 15-9 Vinst
    HSB 8-dels Christian Nätz /Bor 15-6 15-2 Vinst
    HSB Kvarts Fredrik Jonsson /Bos 8-15 15-7 15-6 Förlust
  Markus Sandberg /Bor HDB 8-dels Stefan Leander /San
Christoffer Frisk /Lud
Walkover Vinst
  Markus Sandberg /Bor HDB Kvarts Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
15-4 15-3 Vinst
  Markus Sandberg /Bor HDB Semi Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
15-13 15-6 Förlust
Aspengren, Kalle Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool K Martin Wolter /Esk 10-15 15-9 17-14 Förlust
    HSB Pool K Kent Arnesson /Bor 15-13 15-0 Förlust
    HSB Pool K Erik Andersson /kil 17-14 9-15 15-6 Vinst
  Mårten Färlin /Lju HDB 16-dels Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
15-17 15-9 15-4 Förlust
  Sandra Persson /Lju MDB 16-dels Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
11-3 11-6 Förlust
Aspengren, Lotta Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tony Norlin /Lju MDB 8-dels Gustav Eriksson /Sal
Emilie Henningsen /Sal
11-0 11-3 Vinst
  Tony Norlin /Lju MDB Kvarts Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
11-2 11-9 Förlust
    DSB Pool A Linda Saarela /Esk 11-7 11-4 Förlust
    DSB Pool A Monica Appelgren /Bor 11-1 11-9 Förlust
    DSB Pool A Nofari Lechner /Bos 11-3 11-0 Förlust
  Sandra Persson /Lju DDB 8-dels Camilla Carlsson /Esk
Caroline Olofsson /kil
13-11 13-11 Förlust
Bergshem, Morgan Helsingeteam BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Anders Nyman /kil Walk over Vinst
    HSB Pool D Rikard Fridström /Spe 15-8 15-2 Vinst
    HSB Pool D Jonas Halvarsson /Bor Walk over Vinst
    HSB 8-dels Fredrik Olsson /Bos 15-10 15-12 Vinst
    HSB Kvarts Kristofer C-Lindmark /Bor 15-6 15-4 Vinst
    HSB Semi Torbjörn Lundmark /Spe 15-13 12-15 17-16 Vinst
    HSB Final Fredrik Jonsson /Bos 15-13 15-3 Förlust
  Tony Norlin /Lju HDB 16-dels Mats Nilsson /Enå
Martin Wolter /Esk
10-15 15-4 15-10 Förlust
  Caroline L-Hägg /Tra MDB 8-dels Martin Wolter /Esk
Kristina Roman /Enå
9-11 11-9 11-9 Vinst
  Caroline L-Hägg /Tra MDB Kvarts Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
11-6 13-11 Förlust
Bergwall, Martin BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Markus Sandberg /Bor 15-6 15-2 Förlust
    HSB Pool B Jim Nordenvall /Esk 15-0 15-3 Förlust
    HSB Pool B Mats Nilsson /Enå 15-12 15-2 Förlust
  Johan Ågren /Bos HDB 16-dels Mårten Färlin /Lju
Kalle Aspengren /Lju
15-17 15-9 15-4 Vinst
  Johan Ågren /Bos HDB 8-dels Magnus Thunell /Bor
Jonas Halvarsson /Bor
15-3 15-2 Vinst
  Johan Ågren /Bos HDB Kvarts Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
15-4 15-3 Förlust
  Nofari Lechner /Bos MDB 16-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
11-7 5-11 11-9 Förlust
Björkholm, Johan Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Fredrik Nilsson /kil 15-6 15-1 Vinst
    HSA Pool C Lukas Lödesjö /Esk 15-12 15-5 Förlust
    HSA Pool C Joakim Sjöblom /Bor 15-12 15-1 Vinst
    HSA 8-dels Mattias Lövgren /UIF 15-11 15-8 Förlust
  Måns Franklin /Kar HDA 8-dels Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
15-9 15-5 Förlust
Björkholm, Lars Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Tomas Björklund /Spe Walk over Vinst
    HSC Pool B Roger von Knorring /Grä 15-6 15-11 Vinst
    HSC Kvarts Sören Enström /Bor Walkover Förlust
  Tomas Björklund /Spe HDC Semi Roger von Knorring /Grä
Christer von Knorring /Grä
Walkover Förlust
Björklund, Johan Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool E Erik Lindén /Bor Walk over Vinst
    HSA Pool E Tobias Eriksson /Bos Walk over Vinst
    HSA 16-dels Måns Franklin /Kar 15-10 15-6 Vinst
    HSA 8-dels Michael Ahlgren /Esk 15-9 15-6 Förlust
  Oskar Lundqvist /Spå HDA 8-dels Henrik Ohlsson /Öst
Björn Ericsson /Bos
6-15 15-6 15-7 Förlust
Björklund, Tomas BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Roger von Knorring /Grä Walk over Förlust
    HSC Pool B Lars Björkholm /Väs Walk over Förlust
  Lars Björkholm /Väs HDC Semi Roger von Knorring /Grä
Christer von Knorring /Grä
Walkover Förlust
Boqvist, Robin Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool I Mattias Lövgren /UIF 15-5 15-13 Förlust
    HSA Pool I Thomas Csiffary /Spå 6-15 15-11 15-12 Vinst
  Viktor Ledström /Ber HDA 8-dels Noj Wanzelius /Hel
Lars-Martin Högberg /Tra
15-11 2-15 17-16 Vinst
  Viktor Ledström /Ber HDA Kvarts Lukas Lödesjö /Esk
Emil Molin /Hel
15-10 17-16 Vinst
  Viktor Ledström /Ber HDA Semi Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
15-6 15-7 Förlust
  Sara Velander /Ber MDA 8-dels Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
11-9 12-13 11-4 Förlust
Boström, Greta Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Gustavo Rickne /Spå MDA 8-dels Martin Hagelin /Öst
Emma Hagelin /Öst
Walkover Vinst
  Gustavo Rickne /Spå MDA Kvarts Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-8 9-11 11-6 Förlust
  Lina Mattsson /Spå DDA Kvarts Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
11-1 11-9 Förlust
Bransell, Jenny Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Sandy Johansson /Esk 11-4 11-3 Vinst
    DSB Pool B Josefine Ågren /Bos 11-3 11-1 Förlust
    DSB 8-dels Emilie Larsen /kil 11-3 11-0 Förlust
  Angelica Granström /San DDB 8-dels Anna Engström /Lju
Tilde Johnson /Lju
11-4 11-1 Vinst
  Angelica Granström /San DDB Kvarts Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
11-6 13-11 Förlust
Broberg, Sofia Köpings BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Johanna Roman /Enå 11-4 11-7 Förlust
    DSU13 Pool B Camilla Wehlin /Väs 11-5 11-0 Vinst
    DSU13 Pool B Emma Nygårds /Fal 11-4 11-1 Förlust
  Gustav Vieglins /Köp MDU13 Kvarts Simon Nygårds /Fal
Emma Nygårds /Fal
11-5 11-4 Förlust
Brosché, Marcus Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool A Rurik Norstedt /Fal Walk over Förlust
    HSU17 Pool A Robert Johansson /Spe Walk over Förlust
    HSU17 Pool A Thomas Wredenborg /Köp Walk over Förlust
  Joakim Jedeberg /Fal HDU17 Kvarts Anton Tjernström /Bor
Marcus Grau /Bor
Walkover Förlust
C-Lindmark, Kristofer Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Daniel Lundström /Spe 15-3 15-0 Vinst
    HSB Pool C Torbjörn Segersvan /Fal 2-15 15-9 15-11 Förlust
    HSB Pool C Mikael Holmberg /Bos 15-9 15-6 Vinst
    HSB 8-dels Simon Ödman /Spe 15-7 4-15 15-3 Vinst
    HSB Kvarts Morgan Bergshem /Hel 15-6 15-4 Förlust
  Christian Nätz /Bor HDB 16-dels Fredrik Olsson /Bos
Hans-Erik Säterblom /Bor
15-8 15-6 Vinst
  Christian Nätz /Bor HDB 8-dels Simon Ödman /Spe
Robert Johansson /Spe
15-8 17-15 Vinst
  Christian Nätz /Bor HDB Kvarts Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
15-5 15-8 Förlust
  Sanna Andrén /Bor MDB 16-dels Martin Bergwall /Bos
Nofari Lechner /Bos
11-7 5-11 11-9 Vinst
  Sanna Andrén /Bor MDB 8-dels Fredrik Olsson /Bos
Sara Karlsson /Bos
Walkover Vinst
  Sanna Andrén /Bor MDB Kvarts Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
13-11 11-5 Förlust
C-Lindmark, Mikaela Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Emma Pettersson /Esk 11-7 11-5 Vinst
    DSU13 Pool C Marie Eriksson /Enå 11-3 11-1 Förlust
    DSU13 Pool C Isabelle Liljeström /Väs 11-6 11-3 Vinst
    DSU13 Kvarts Emma Nygårds /Fal 11-0 11-13 11-2 Förlust
  Rebecka C-Lindmark /Bor DDU13 Semi Emma Roman /Enå
Johanna Roman /Enå
11-9 11-9 Vinst
  Rebecka C-Lindmark /Bor DDU13 Final Marie Eriksson /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-3 11-8 Förlust
C-Lindmark, Rebecka Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Amanda Liljeström /Väs 11-4 11-1 Vinst
    DSU13 Pool A Linnea Åkerlund /Enå Walk over Vinst
    DSU13 Pool A Emma Roman /Enå 11-9 11-6 Vinst
    DSU13 Semi Emma Nygårds /Fal 11-8 11-2 Vinst
    DSU13 Final Marie Eriksson /Enå 11-7 11-2 Förlust
  Mikaela C-Lindmark /Bor DDU13 Semi Emma Roman /Enå
Johanna Roman /Enå
11-9 11-9 Vinst
  Mikaela C-Lindmark /Bor DDU13 Final Marie Eriksson /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-3 11-8 Förlust
  Sebastian Gustavsson /Bor MDU13 Kvarts Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-5 11-5 Förlust
Carlsson, Camilla Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Henrik Risberg /Kis MDB 8-dels Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
11-6 11-5 Förlust
    DSB Pool F Sara Karlsson /Bos Walk over Vinst
    DSB Pool F Kristina Roman /Enå 11-5 11-2 Förlust
    DSB Pool F Ida Wängemark /Tra 11-5 11-1 Förlust
  Caroline Olofsson /kil DDB 8-dels Sandra Persson /Lju
Lotta Aspengren /Lju
13-11 13-11 Vinst
  Caroline Olofsson /kil DDB Kvarts Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
11-6 13-12 Förlust
Christensen, Håkan Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool C Kristian Klövström /Bor 15-11 15-11 Förlust
    HSU17 Pool C Patrik Murmester /Fal 15-10 15-7 Vinst
    HSU17 Pool C Fredrik Eklöv /Spe 15-2 15-1 Förlust
    HSU17 8-dels Quan Nguyen /Spe 15-11 15-4 Förlust
Christensen, Mikael Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Gustav Vieglins /Köp 15-5 15-4 Förlust
    HSU13 Pool D Karl Eriksson /Fal 15-7 15-1 Förlust
    HSU13 Pool D Adam Funk /Sal 15-2 15-2 Förlust
  Fredrik Olsson /San HDU13 Kvarts Gustav Vieglins /Köp
Marcus Ryde /Köp
Walkover Förlust
Claesson, William Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool H Patrik Andersson /Spå 15-8 15-5 Förlust
    HSA Pool H Johannes Holmbom /UIF 15-8 17-16 Vinst
    HSA Pool H Noj Wanzelius /Hel 15-0 15-10 Förlust
  Erik Lindgren /Enå HDA 8-dels Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
15-3 13-15 15-8 Förlust
  Malin Jonsson /Ber MDA 8-dels Joakim Sjöblom /Bor
Dalila Sakal /Bor
11-9 11-3 Vinst
  Malin Jonsson /Ber MDA Kvarts Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
9-11 11-5 11-9 Förlust
Csiffary, Thomas Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool I Robin Boqvist /Ber 6-15 15-11 15-12 Förlust
    HSA Pool I Mattias Lövgren /UIF 15-5 9-15 15-9 Vinst
    HSA 16-dels / Walkover Vinst
    HSA 8-dels Lars-Martin Högberg /Tra 15-9 15-7 Vinst
    HSA Kvarts Lukas Lödesjö /Esk 15-11 17-16 Vinst
    HSA Semi Fredrik Ulinder /Ber 15-8 15-6 Förlust
  Patrik Andersson /Spå HDA 8-dels Tobias Eriksson /Bos
Martin Hagelin /Öst
Walkover Vinst
  Patrik Andersson /Spå HDA Kvarts Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
15-5 15-9 Förlust
Eklöv, Fredrik BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool C Patrik Murmester /Fal 15-1 15-1 Vinst
    HSU17 Pool C Kristian Klövström /Bor 15-1 15-2 Vinst
    HSU17 Pool C Håkan Christensen /San 15-2 15-1 Vinst
    HSU17 8-dels Henrik Olsson /San 15-0 15-0 Vinst
    HSU17 Kvarts Anton Tjernström /Bor Walkover Vinst
    HSU17 Semi Robert Johansson /Spe 15-12 14-17 15-6 Förlust
  Quan Nguyen /Spe HDU17 Kvarts Patrik Murmester /Fal
Andreas Hellberg /Fal
15-3 15-4 Vinst
  Quan Nguyen /Spe HDU17 Semi Anton Tjernström /Bor
Marcus Grau /Bor
15-8 15-12 Vinst
  Quan Nguyen /Spe HDU17 Final R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
16-17 15-9 15-8 Vinst
Ekman, Torleif Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Erik Lindgren /Enå 1-15 15-5 15-1 Vinst
    HSA Pool A Viktor Nylén /Esk Walk over Vinst
    HSA Pool A Fredrik Ulinder /Ber 13-15 15-2 15-3 Förlust
    HSA 8-dels Henrik Lindgren /UIF 15-11 11-15 15-11 Förlust
  Erik Lindén /Bor HDA 8-dels Erik Lindgren /Enå
William Claesson /Ber
15-3 13-15 15-8 Vinst
  Erik Lindén /Bor HDA Kvarts Thomas Csiffary /Spå
Patrik Andersson /Spå
15-5 15-9 Vinst
  Erik Lindén /Bor HDA Semi Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
15-6 15-7 Vinst
  Erik Lindén /Bor HDA Final Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
12-15 15-7 15-7 Förlust
  Ulla Jark /Bor MDA 8-dels Lars-Martin Högberg /Tra
Ida Wängemark /Tra
13-11 11-5 Vinst
  Ulla Jark /Bor MDA Kvarts Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-8 4-11 11-9 Förlust
Engman, Erik Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Emil Johansson /Tie 15-0 15-0 Förlust
    HSU15 Pool A Niklas Wikén /Fal 15-1 15-3 Förlust
  Kenny Stenström /Bor HDU15 Kvarts Markus Jonsson /Lju
Joel Åstrand /Lju
15-2 15-9 Förlust
Engström, Anna Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mårten Färlin /Lju MDB 16-dels Christian Nätz /Bor
Sandra Granberg /Bor
13-10 7-11 11-9 Vinst
  Mårten Färlin /Lju MDB 8-dels Erik Andersson /kil
Caroline Olofsson /kil
11-9 8-11 11-4 Förlust
  Tilde Johnson /Lju DDB 8-dels Jenny Bransell /San
Angelica Granström /San
11-4 11-1 Förlust
    DSU17 Pool B Tilde Johnson /Lju 11-0 11-1 Vinst
    DSU17 Pool B Anna Liljemalm /Köp 11-0 11-0 Vinst
    DSU17 Pool B Emilie Henningsen /Sal 11-5 10-13 11-6 Förlust
    DSU17 Semi Sandra Granberg /Bor 11-2 11-7 Förlust
Enström, Sören Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tomas Pettersson /Bor HDB 8-dels Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
15-6 15-10 Förlust
    HSC Pool A Göran Widergren /Esk Walk over Vinst
    HSC Kvarts Lars Björkholm /Väs Walkover Förlust
Ericsson, Björn BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Peter Sundlöf /Fal 15-14 15-11 Vinst
    HSA Pool D Lars-Martin Högberg /Tra 15-11 14-17 15-11 Förlust
    HSA Pool D Emil Molin /Hel Walk over Vinst
    HSA 8-dels Noj Wanzelius /Hel 15-11 15-5 Förlust
  Henrik Ohlsson /Öst HDA 8-dels Johan Björklund /Spå
Oskar Lundqvist /Spå
6-15 15-6 15-7 Vinst
  Henrik Ohlsson /Öst HDA Kvarts Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
9-15 15-11 15-13 Förlust
Eriksson, Anders Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Sjöblom /Bor HDA 8-dels Peter Sundlöf /Fal
Jan-Erik Sandin /Hel
15-7 15-9 Vinst
  Joakim Sjöblom /Bor HDA Kvarts Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
15-3 15-3 Förlust
    HSB Pool A Johan Ågren /Bos 8-15 15-7 15-2 Vinst
    HSB Pool A Mårten Färlin /Lju 15-5 15-7 Vinst
    HSB Pool A Torbjörn Lundmark /Spe 17-16 15-9 Förlust
    HSB 16-dels Marcus Karlsson /Esk 17-14 9-15 15-4 Vinst
    HSB 8-dels Fredrik Jonsson /Bos 15-6 15-9 Förlust
Eriksson, Gustav Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emilie Henningsen /Sal MDB 16-dels Thomas Wredenborg /Köp
Anna Liljemalm /Köp
Walkover Vinst
  Emilie Henningsen /Sal MDB 8-dels Tony Norlin /Lju
Lotta Aspengren /Lju
11-0 11-3 Förlust
    HSU17 Pool F Henrik Olsson /San Walk over Förlust
    HSU17 Pool F Mikael Alm /Fal Walk over Förlust
    HSU17 Pool F Jon Svedlund /Bor Walk over Förlust
Eriksson, Karl Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Adam Funk /Sal 15-9 15-9 Förlust
    HSU13 Pool D Mikael Christensen /San 15-7 15-1 Vinst
    HSU13 Pool D Gustav Vieglins /Köp 9-15 15-13 15-10 Vinst
    HSU13 8-dels Simon Nygårds /Fal 15-4 15-1 Förlust
  Simon Östlund /Fal HDU13 Kvarts Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
Walkover Förlust
Eriksson, Marie Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Isabelle Liljeström /Väs 11-5 11-3 Vinst
    DSU13 Pool C Mikaela C-Lindmark /Bor 11-3 11-1 Vinst
    DSU13 Pool C Emma Pettersson /Esk 11-2 11-3 Vinst
    DSU13 Semi Johanna Roman /Enå 11-5 7-11 11-8 Vinst
    DSU13 Final Rebecka C-Lindmark /Bor 11-7 11-2 Vinst
  Linnea Åkerlund /Enå DDU13 Semi Amanda Liljeström /Väs
Isabelle Liljeström /Väs
11-2 11-0 Vinst
  Linnea Åkerlund /Enå DDU13 Final Mikaela C-Lindmark /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
11-3 11-8 Vinst
  Adam Funk /Sal MDU13 Semi Tobias Henningsen /Sal
Johanna Roman /Enå
11-9 12-13 11-9 Vinst
  Adam Funk /Sal MDU13 Final Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-5 11-4 Förlust
Eriksson, Sofie Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anton Nässlander /San MDU15 Semi Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
11-7 11-8 Förlust
    DSU15 Pool B Jennifer Hagman /Lju 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Pool B Mikaela Granström /San 11-5 11-4 Vinst
    DSU15 Kvarts Helena Andersson /Enå 11-7 9-11 11-1 Förlust
  Helena Andersson /Enå DDU15 Semi Lotta Lödesjö /Esk
Helena Andersson /Esk
11-7 11-0 Vinst
  Helena Andersson /Enå DDU15 Final Mikaela Granström /San
My Westberg /Enå
11-4 11-5 Vinst
Eriksson, Tobias BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool E Erik Lindén /Bor Walk over Förlust
    HSA Pool E Johan Björklund /Spå Walk over Förlust
  Martin Hagelin /Öst HDA 8-dels Thomas Csiffary /Spå
Patrik Andersson /Spå
Walkover Förlust
  Katarina Holmberg /Bos MDA 8-dels Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-6 11-6 Förlust
Forsberg, Johan Grängesbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Christer von Knorring /Grä 15-12 15-3 Förlust
    HSC Pool C Steve Lödesjö /Esk Walk over Vinst
    HSC Kvarts Roger von Knorring /Grä 15-8 15-6 Förlust
  Lars Kartela /Grä HDC Semi Göran Widergren /Esk
Steve Lödesjö /Esk
Walkover Förlust
Franklin, Måns Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Jan-Erik Sandin /Hel 15-9 15-2 Vinst
    HSA Pool B Gustavo Rickne /Spå Walk over Vinst
    HSA Pool B Henrik Ohlsson /Öst 15-12 9-15 17-15 Förlust
    HSA 16-dels Johan Björklund /Spå 15-10 15-6 Förlust
  Johan Björkholm /Väs HDA 8-dels Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
15-9 15-5 Förlust
Fridner, Ellen Helsingeteam BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Molin /Hel MDA 8-dels Oskar Lundqvist /Spå
Lina Mattsson /Spå
8-11 11-7 11-2 Vinst
  Emil Molin /Hel MDA Kvarts Torleif Ekman /Bor
Ulla Jark /Bor
11-8 4-11 11-9 Vinst
  Emil Molin /Hel MDA Semi Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
11-9 11-10 Förlust
    DSA Pool A Ulla Jark /Bor 11-9 11-2 Vinst
    DSA Pool A Katarina Holmberg /Bos 11-7 6-11 11-8 Vinst
    DSA Pool A Andrea Kupari /Ber 11-0 11-0 Förlust
    DSA Kvarts Malin Jonsson /Ber 11-8 7-11 13-10 Vinst
    DSA Semi Sara Velander /Ber 11-5 11-3 Förlust
  Annica Östberg /Hel DDA Kvarts Eva Nälzén /Fal
Yvonne Thorell /Fal
11-7 11-7 Vinst
  Annica Östberg /Hel DDA Semi Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
11-8 9-11 11-7 Förlust
Fridström, Rikard BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Jonas Halvarsson /Bor Walk over Vinst
    HSB Pool D Morgan Bergshem /Hel 15-8 15-2 Förlust
    HSB Pool D Anders Nyman /kil Walk over Vinst
    HSB 16-dels Markus Sandberg /Bor 15-9 15-3 Förlust
  Daniel Lundström /Spe HDB 16-dels Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
17-16 15-12 Förlust
Frisk, Christoffer Ludvika BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Stefan Leander /San 15-0 15-4 Förlust
    HSB Pool G Stefan Sjöström /UIF Walk over Vinst
    HSB 8-dels Torbjörn Lundmark /Spe Walkover Förlust
  Stefan Leander /San HDB 8-dels Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
Walkover Förlust
Frohm, Edvin Umedalens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Christian Nätz /Bor 15-13 15-6 Förlust
    HSB Pool E Fredrik Olsson /Bos 15-5 15-0 Förlust
    HSB Pool E Tony Norlin /Lju Walk over Vinst
  Simon Hansson /UIF HDB 8-dels Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
15-5 15-4 Förlust
Funk, Adam Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Karl Eriksson /Fal 15-9 15-9 Vinst
    HSU13 Pool D Gustav Vieglins /Köp 15-9 15-5 Vinst
    HSU13 Pool D Mikael Christensen /San 15-2 15-2 Vinst
    HSU13 8-dels Adam Hagman /Sal 15-7 17-14 Förlust
  Adam Hagman /Sal HDU13 Kvarts Kristoffer Lundgren /Köp
Tim Hatz /Köp
15-3 15-1 Vinst
  Adam Hagman /Sal HDU13 Semi Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
15-6 15-6 Förlust
  Marie Eriksson /Enå MDU13 Semi Tobias Henningsen /Sal
Johanna Roman /Enå
11-9 12-13 11-9 Vinst
  Marie Eriksson /Enå MDU13 Final Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-5 11-4 Förlust
Färlin, Mårten Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Torbjörn Lundmark /Spe 15-4 15-2 Förlust
    HSB Pool A Anders Eriksson /Bor 15-5 15-7 Förlust
    HSB Pool A Johan Ågren /Bos 15-6 15-5 Förlust
  Kalle Aspengren /Lju HDB 16-dels Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
15-17 15-9 15-4 Förlust
  Anna Engström /Lju MDB 16-dels Christian Nätz /Bor
Sandra Granberg /Bor
13-10 7-11 11-9 Vinst
  Anna Engström /Lju MDB 8-dels Erik Andersson /kil
Caroline Olofsson /kil
11-9 8-11 11-4 Förlust
Gantes, David Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool B Joakim Jedeberg /Fal Walk over Förlust
    HSU17 Pool B Anton Tjernström /Bor Walk over Förlust
Granberg, Sandra Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christian Nätz /Bor MDB 16-dels Mårten Färlin /Lju
Anna Engström /Lju
13-10 7-11 11-9 Förlust
  Sanna Andrén /Bor DDB 8-dels Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
11-5 11-9 Förlust
    DSU17 Pool A Ellinor Persson /Lju 11-2 11-0 Vinst
    DSU17 Pool A Julia N-Helsing /Lju 11-2 11-6 Vinst
    DSU17 Semi Anna Engström /Lju 11-2 11-7 Vinst
    DSU17 Final Emilie Henningsen /Sal 11-2 11-3 Vinst
Granström, Angelica Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Stefan Nätz /Bor MDB 8-dels Mats Nilsson /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
11-2 11-2 Vinst
  Stefan Nätz /Bor MDB Kvarts Tony Norlin /Lju
Lotta Aspengren /Lju
11-2 11-9 Vinst
  Stefan Nätz /Bor MDB Semi Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
8-11 11-8 11-8 Vinst
  Stefan Nätz /Bor MDB Final Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
11-9 8-11 11-6 Vinst
    DSB Pool D Veronika Larsson /Esk 11-7 11-7 Vinst
    DSB Pool D Caroline Olofsson /kil 11-2 11-2 Vinst
    DSB Pool D Ida Larsson /UIF Walk over Vinst
    DSB 8-dels Linda Saarela /Esk 6-11 11-6 11-3 Förlust
  Jenny Bransell /San DDB 8-dels Anna Engström /Lju
Tilde Johnson /Lju
11-4 11-1 Vinst
  Jenny Bransell /San DDB Kvarts Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
11-6 13-11 Förlust
Granström, Mikaela Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Sofie Eriksson /Enå 11-5 11-4 Förlust
    DSU15 Pool B Jennifer Hagman /Lju 11-0 11-1 Vinst
    DSU15 Kvarts Lotta Lödesjö /Esk 11-1 11-2 Vinst
    DSU15 Semi Sanna Andrén /Bor 13-11 10-13 11-8 Förlust
  My Westberg /Enå DDU15 Semi Annica Tomtlund /Lju
Madeleine Pege /Lju
11-4 11-3 Vinst
  My Westberg /Enå DDU15 Final Helena Andersson /Enå
Sofie Eriksson /Enå
11-4 11-5 Förlust
Grau, Marcus Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool E Jens Lindqvist /Spe 15-1 15-13 Vinst
    HSU17 Pool E Andreas Hellberg /Fal 15-8 15-2 Vinst
    HSU17 Kvarts Quan Nguyen /Spe 15-11 15-10 Förlust
  Anton Tjernström /Bor HDU17 Kvarts Marcus Brosché /Fal
Joakim Jedeberg /Fal
Walkover Vinst
  Anton Tjernström /Bor HDU17 Semi Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
15-8 15-12 Förlust
Gustavsson, Mikael Ludvika BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Tobias Henningsen /Sal Walk over Förlust
    HSU13 Pool F Tim Hatz /Köp Walk over Förlust
    HSU13 Pool F Jimmy Persson /San Walk over Förlust
Gustavsson, Sebastian Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Hansson /UIF HDU15 Kvarts Carmelito Jorda /Fal
Samuel Tang /Fal
15-3 15-7 Vinst
  Simon Hansson /UIF HDU15 Semi Petter Lindroth /San
Emil Johansson /Tie
15-3 15-2 Förlust
    HSU13 Pool B Adam Hagman /Sal 15-13 13-15 15-13 Vinst
    HSU13 Pool B Christoffer Svedin /Enå Walk over Vinst
    HSU13 Kvarts Kristoffer Johansson /Sal 15-5 15-8 Förlust
  Rebecka C-Lindmark /Bor MDU13 Kvarts Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-5 11-5 Förlust
Hagelin, Emma Östersunds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Hagelin /Öst MDA 8-dels Gustavo Rickne /Spå
Greta Boström /Spå
Walkover Förlust
    DSA Pool B Linda Hinders /Bor Walk over Förlust
    DSA Pool B Malin Jonsson /Ber Walk over Förlust
    DSA Pool B Eva Nälzén /Fal Walk over Förlust
Hagelin, Martin Östersunds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool G Rickard Tauson /Spå Walk over Förlust
    HSA Pool G Henrik Lindgren /UIF Walk over Förlust
    HSA Pool G Håkan Liljeström /Väs Walk over Förlust
  Tobias Eriksson /Bos HDA 8-dels Thomas Csiffary /Spå
Patrik Andersson /Spå
Walkover Förlust
  Emma Hagelin /Öst MDA 8-dels Gustavo Rickne /Spå
Greta Boström /Spå
Walkover Förlust
Hagman, Adam Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Christoffer Svedin /Enå Walk over Vinst
    HSU13 Pool B Sebastian Gustavsson /Bor 15-13 13-15 15-13 Förlust
    HSU13 8-dels Adam Funk /Sal 15-7 17-14 Vinst
    HSU13 Kvarts Olov Lindgren /Enå 15-2 15-1 Förlust
  Adam Funk /Sal HDU13 Kvarts Kristoffer Lundgren /Köp
Tim Hatz /Köp
15-3 15-1 Vinst
  Adam Funk /Sal HDU13 Semi Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
15-6 15-6 Förlust
Hagman, Jennifer Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joel Åstrand /Lju MDU15 Semi Thomas Åkerlund /Enå
My Westberg /Enå
13-12 11-9 Vinst
  Joel Åstrand /Lju MDU15 Final Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
11-1 11-5 Förlust
    DSU15 Pool B Sofie Eriksson /Enå 11-0 11-0 Förlust
    DSU15 Pool B Mikaela Granström /San 11-0 11-1 Förlust
Halvarsson, Jonas Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Rikard Fridström /Spe Walk over Förlust
    HSB Pool D Anders Nyman /kil Walk over Förlust
    HSB Pool D Morgan Bergshem /Hel Walk over Förlust
  Magnus Thunell /Bor HDB 8-dels Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
15-3 15-2 Förlust
Hansson, Simon Umedalens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Henrik Risberg /Kis 15-6 15-2 Förlust
    HSB Pool F Simon Ödman /Spe 15-5 15-6 Förlust
    HSB Pool F Rickard Paulsson /Lud Walk over Vinst
  Edvin Frohm /UIF HDB 8-dels Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
15-5 15-4 Förlust
  Sebastian Gustavsson /Bor HDU15 Kvarts Carmelito Jorda /Fal
Samuel Tang /Fal
15-3 15-7 Vinst
  Sebastian Gustavsson /Bor HDU15 Semi Petter Lindroth /San
Emil Johansson /Tie
15-3 15-2 Förlust
Hatz, Tim Köpings BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Jimmy Persson /San 15-0 15-1 Förlust
    HSU13 Pool F Mikael Gustavsson /Lud Walk over Vinst
    HSU13 Pool F Tobias Henningsen /Sal 15-0 15-0 Förlust
  Kristoffer Lundgren /Köp HDU13 Kvarts Adam Hagman /Sal
Adam Funk /Sal
15-3 15-1 Förlust
Hellberg, Andreas Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool E Marcus Grau /Bor 15-8 15-2 Förlust
    HSU17 Pool E Jens Lindqvist /Spe 15-4 15-10 Förlust
  Patrik Murmester /Fal HDU17 Kvarts Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
15-3 15-4 Förlust
Hellgren, Stefan Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool H Staffan Häglund /Lud Walk over Vinst
    HSB Pool H Björn Strömbäck /kil 1-15 15-11 15-4 Vinst
    HSB Pool H Magnus Thunell /Bor 15-6 15-3 Vinst
    HSB 8-dels Markus Sandberg /Bor 15-1 15-10 Vinst
    HSB Kvarts Mikael Holmberg /Bos 15-11 15-10 Vinst
    HSB Semi Fredrik Jonsson /Bos 15-7 15-4 Förlust
  Henrik Risberg /Kis HDB 8-dels Mats Nilsson /Enå
Martin Wolter /Esk
15-12 15-8 Vinst
  Henrik Risberg /Kis HDB Kvarts Fredrik Jonsson /Bos
Mikael Holmberg /Bos
17-15 15-5 Vinst
  Henrik Risberg /Kis HDB Semi Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
17-14 15-3 Vinst
  Henrik Risberg /Kis HDB Final Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
15-12 17-15 Förlust
Henningsen, Emilie Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Gustav Eriksson /Sal MDB 16-dels Thomas Wredenborg /Köp
Anna Liljemalm /Köp
Walkover Vinst
  Gustav Eriksson /Sal MDB 8-dels Tony Norlin /Lju
Lotta Aspengren /Lju
11-0 11-3 Förlust
    DSU17 Pool B Anna Liljemalm /Köp 11-3 11-0 Vinst
    DSU17 Pool B Tilde Johnson /Lju 11-5 11-2 Vinst
    DSU17 Pool B Anna Engström /Lju 11-5 10-13 11-6 Vinst
    DSU17 Semi Ellinor Persson /Lju 11-8 11-0 Vinst
    DSU17 Final Sandra Granberg /Bor 11-2 11-3 Förlust
Henningsen, Tobias Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Mikael Gustavsson /Lud Walk over Vinst
    HSU13 Pool F Jimmy Persson /San 15-4 15-7 Vinst
    HSU13 Pool F Tim Hatz /Köp 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Simon Östlund /Fal 15-12 15-5 Vinst
    HSU13 Semi Olov Lindgren /Enå 15-4 15-1 Förlust
  Kristoffer Johansson /Sal HDU13 Semi Gustav Vieglins /Köp
Marcus Ryde /Köp
15-6 15-1 Vinst
  Kristoffer Johansson /Sal HDU13 Final Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
15-8 8-15 15-12 Vinst
  Johanna Roman /Enå MDU13 Kvarts Kristoffer Johansson /Sal
Isabelle Johansson /Sal
13-11 11-6 Vinst
  Johanna Roman /Enå MDU13 Semi Adam Funk /Sal
Marie Eriksson /Enå
11-9 12-13 11-9 Förlust
Hinders, Linda Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Lindén /Bor MDA 8-dels Robin Boqvist /Ber
Sara Velander /Ber
11-9 12-13 11-4 Vinst
  Erik Lindén /Bor MDA Kvarts William Claesson /Ber
Malin Jonsson /Ber
9-11 11-5 11-9 Vinst
  Erik Lindén /Bor MDA Semi Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-9 11-9 Förlust
    DSA Pool B Emma Hagelin /Öst Walk over Vinst
    DSA Pool B Eva Nälzén /Fal 6-11 11-3 11-5 Vinst
    DSA Pool B Malin Jonsson /Ber 11-3 11-7 Förlust
    DSA Kvarts Lina Mattsson /Spå 11-8 9-11 11-1 Förlust
  Ulla Jark /Bor DDA Kvarts Dalila Sakal /Bor
Katarina Holmberg /Bos
11-5 7-11 11-6 Vinst
  Ulla Jark /Bor DDA Semi Malin Jonsson /Ber
Andrea Kupari /Ber
11-8 11-6 Förlust
Holmberg, Katarina BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tobias Eriksson /Bos MDA 8-dels Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-6 11-6 Förlust
    DSA Pool A Andrea Kupari /Ber 11-2 11-7 Förlust
    DSA Pool A Ellen Fridner /Hel 11-7 6-11 11-8 Förlust
    DSA Pool A Ulla Jark /Bor 11-1 11-5 Förlust
  Dalila Sakal /Bor DDA Kvarts Ulla Jark /Bor
Linda Hinders /Bor
11-5 7-11 11-6 Förlust
Holmberg, Mikael BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Torbjörn Segersvan /Fal 15-10 15-13 Vinst
    HSB Pool C Daniel Lundström /Spe 15-5 15-3 Vinst
    HSB Pool C Kristofer C-Lindmark /Bor 15-9 15-6 Förlust
    HSB 16-dels Henrik Risberg /Kis 15-6 15-14 Vinst
    HSB 8-dels Stefan Leander /San 15-11 15-10 Vinst
    HSB Kvarts Stefan Hellgren /Ber 15-11 15-10 Förlust
  Fredrik Jonsson /Bos HDB 8-dels Mats Strandberg /Hel
Joakim Johansson /Kar
15-2 15-4 Vinst
  Fredrik Jonsson /Bos HDB Kvarts Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
17-15 15-5 Förlust
Holmbom, Johannes Umedalens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool H Noj Wanzelius /Hel 15-3 15-12 Förlust
    HSA Pool H William Claesson /Ber 15-8 17-16 Förlust
    HSA Pool H Patrik Andersson /Spå 15-6 15-13 Förlust
  Michael Ahlgren /Esk HDA 8-dels Lukas Lödesjö /Esk
Emil Molin /Hel
15-10 15-1 Förlust
Häggkvist, Joakim Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Axel Nygårds /Fal Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Fredrik Olsson /San Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Alexander Widergren /Esk Walk over Förlust
Häglund, Staffan Ludvika BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool H Stefan Hellgren /Ber Walk over Förlust
    HSB Pool H Magnus Thunell /Bor Walk over Förlust
    HSB Pool H Björn Strömbäck /kil Walk over Förlust
  Rickard Paulsson /Lud HDB 16-dels Daniel Kastberg /Fal
Torbjörn Segersvan /Fal
Walkover Förlust
Högberg, Lars-Martin BMK Tranan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Emil Molin /Hel Walk over Vinst
    HSA Pool D Björn Ericsson /Bos 15-11 14-17 15-11 Vinst
    HSA Pool D Peter Sundlöf /Fal 15-4 15-3 Vinst
    HSA 8-dels Thomas Csiffary /Spå 15-9 15-7 Förlust
  Noj Wanzelius /Hel HDA 8-dels Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
15-11 2-15 17-16 Förlust
  Ida Wängemark /Tra MDA 8-dels Torleif Ekman /Bor
Ulla Jark /Bor
13-11 11-5 Förlust
Jark, Ulla Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Torleif Ekman /Bor MDA 8-dels Lars-Martin Högberg /Tra
Ida Wängemark /Tra
13-11 11-5 Vinst
  Torleif Ekman /Bor MDA Kvarts Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-8 4-11 11-9 Förlust
    DSA Pool A Ellen Fridner /Hel 11-9 11-2 Förlust
    DSA Pool A Andrea Kupari /Ber 11-3 11-1 Förlust
    DSA Pool A Katarina Holmberg /Bos 11-1 11-5 Vinst
  Linda Hinders /Bor DDA Kvarts Dalila Sakal /Bor
Katarina Holmberg /Bos
11-5 7-11 11-6 Vinst
  Linda Hinders /Bor DDA Semi Malin Jonsson /Ber
Andrea Kupari /Ber
11-8 11-6 Förlust
Jedeberg, Joakim Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool B Anton Tjernström /Bor 15-1 15-2 Förlust
    HSU17 Pool B David Gantes /Fal Walk over Vinst
    HSU17 8-dels Rurik Norstedt /Fal 15-13 8-15 15-5 Vinst
    HSU17 Kvarts Jon Svedlund /Bor 15-4 15-3 Förlust
  Marcus Brosché /Fal HDU17 Kvarts Anton Tjernström /Bor
Marcus Grau /Bor
Walkover Förlust
Johansson, Emil Tierp BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Erik Engman /Bor 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool A Niklas Wikén /Fal 15-6 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Viktor Nygårds /Fal 15-9 15-5 Vinst
    HSU15 Semi Eric Karlsson /Lju 15-5 15-7 Vinst
    HSU15 Final Anton Nässlander /San 15-7 17-14 Vinst
  Petter Lindroth /San HDU15 Semi Simon Hansson /UIF
Sebastian Gustavsson /Bor
15-3 15-2 Vinst
  Petter Lindroth /San HDU15 Final Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
15-4 15-5 Vinst
Johansson, Isabelle Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kristoffer Johansson /Sal MDU13 Kvarts Tobias Henningsen /Sal
Johanna Roman /Enå
13-11 11-6 Förlust
Johansson, Joakim Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Marcus Karlsson /Esk 15-3 15-2 Förlust
    HSB Pool I Hans-Erik Säterblom /Bor 15-10 15-13 Vinst
    HSB 16-dels Fredrik Olsson /Bos 15-1 15-4 Förlust
  Mats Strandberg /Hel HDB 8-dels Fredrik Jonsson /Bos
Mikael Holmberg /Bos
15-2 15-4 Förlust
Johansson, Kristoffer Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Marcus Persson /San 15-1 15-1 Vinst
    HSU13 Pool C Marcus Ryde /Köp 15-3 15-4 Vinst
    HSU13 Pool C Simon Östlund /Fal 15-12 15-13 Vinst
    HSU13 8-dels Jimmy Persson /San 15-9 15-2 Vinst
    HSU13 Kvarts Sebastian Gustavsson /Bor 15-5 15-8 Vinst
    HSU13 Semi Simon Nygårds /Fal 15-8 15-2 Vinst
    HSU13 Final Olov Lindgren /Enå 15-8 15-4 Förlust
  Tobias Henningsen /Sal HDU13 Semi Gustav Vieglins /Köp
Marcus Ryde /Köp
15-6 15-1 Vinst
  Tobias Henningsen /Sal HDU13 Final Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
15-8 8-15 15-12 Vinst
  Isabelle Johansson /Sal MDU13 Kvarts Tobias Henningsen /Sal
Johanna Roman /Enå
13-11 11-6 Förlust
Johansson, R BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jens Lindqvist /Spe HDU17 Kvarts Jon Svedlund /Bor
Hampus Arnesson /Bor
15-6 15-7 Vinst
  Jens Lindqvist /Spe HDU17 Semi Mikael Alm /Fal
Jonas Mogren /Fal
15-5 15-6 Vinst
  Jens Lindqvist /Spe HDU17 Final Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
16-17 15-9 15-8 Förlust
Johansson, Robert BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Ödman /Spe HDB 8-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
15-8 17-15 Förlust
    HSU17 Pool A Thomas Wredenborg /Köp Walk over Vinst
    HSU17 Pool A Marcus Brosché /Fal Walk over Vinst
    HSU17 Pool A Rurik Norstedt /Fal 15-1 15-4 Vinst
    HSU17 Kvarts Jens Lindqvist /Spe 15-11 17-15 Vinst
    HSU17 Semi Fredrik Eklöv /Spe 15-12 14-17 15-6 Vinst
    HSU17 Final Quan Nguyen /Spe 15-8 14-17 15-9 Vinst
Johansson, Sandy Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Josefine Ågren /Bos 11-0 11-1 Förlust
    DSB Pool B Jenny Bransell /San 11-4 11-3 Förlust
  Lisa Lödesjö /Esk DDB 8-dels Kristina Roman /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
11-3 11-6 Förlust
Johnson, Tilde Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anna Engström /Lju DDB 8-dels Jenny Bransell /San
Angelica Granström /San
11-4 11-1 Förlust
    DSU17 Pool B Anna Engström /Lju 11-0 11-1 Förlust
    DSU17 Pool B Emilie Henningsen /Sal 11-5 11-2 Förlust
    DSU17 Pool B Anna Liljemalm /Köp 11-7 11-6 Vinst
Jonsson, Fredrik BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool J Daniel Kastberg /Fal 15-1 15-10 Vinst
    HSB Pool J Mats Strandberg /Hel Walk over Vinst
    HSB 8-dels Anders Eriksson /Bor 15-6 15-9 Vinst
    HSB Kvarts Kent Arnesson /Bor 8-15 15-7 15-6 Vinst
    HSB Semi Stefan Hellgren /Ber 15-7 15-4 Vinst
    HSB Final Morgan Bergshem /Hel 15-13 15-3 Vinst
  Mikael Holmberg /Bos HDB 8-dels Mats Strandberg /Hel
Joakim Johansson /Kar
15-2 15-4 Vinst
  Mikael Holmberg /Bos HDB Kvarts Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
17-15 15-5 Förlust
  Josefine Ågren /Bos MDB 8-dels Fredrik Olsson /Bos
Sara Norin /kil
11-5 11-9 Vinst
  Josefine Ågren /Bos MDB Kvarts Erik Andersson /kil
Caroline Olofsson /kil
11-6 11-9 Vinst
  Josefine Ågren /Bos MDB Semi Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
13-12 11-8 Vinst
  Josefine Ågren /Bos MDB Final Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
11-9 8-11 11-6 Förlust
Jonsson, Malin Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  William Claesson /Ber MDA 8-dels Joakim Sjöblom /Bor
Dalila Sakal /Bor
11-9 11-3 Vinst
  William Claesson /Ber MDA Kvarts Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
9-11 11-5 11-9 Förlust
    DSA Pool B Eva Nälzén /Fal 11-2 11-4 Vinst
    DSA Pool B Emma Hagelin /Öst Walk over Vinst
    DSA Pool B Linda Hinders /Bor 11-3 11-7 Vinst
    DSA Kvarts Ellen Fridner /Hel 11-8 7-11 13-10 Förlust
  Andrea Kupari /Ber DDA Semi Ulla Jark /Bor
Linda Hinders /Bor
11-8 11-6 Vinst
  Andrea Kupari /Ber DDA Final Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
11-9 11-7 Vinst
Jonsson, Marie Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Ulinder /Ber MDA Kvarts Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Ber
11-9 11-9 Vinst
  Fredrik Ulinder /Ber MDA Semi Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-9 11-10 Vinst
  Fredrik Ulinder /Ber MDA Final Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-1 11-6 Vinst
  Sara Velander /Ber DDA Kvarts Greta Boström /Spå
Lina Mattsson /Spå
11-1 11-9 Vinst
  Sara Velander /Ber DDA Semi Annica Östberg /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-8 9-11 11-7 Vinst
  Sara Velander /Ber DDA Final Malin Jonsson /Ber
Andrea Kupari /Ber
11-9 11-7 Förlust
Jonsson, Markus Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Samuel Tang /Fal 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool D Anton Nässlander /San 15-5 8-15 15-9 Förlust
    HSU15 Kvarts Eric Karlsson /Lju 15-7 15-3 Förlust
  Joel Åstrand /Lju HDU15 Kvarts Kenny Stenström /Bor
Erik Engman /Bor
15-2 15-9 Vinst
  Joel Åstrand /Lju HDU15 Semi Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
13-15 15-12 17-16 Förlust
Jorda, Carmelito Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Eric Karlsson /Lju 15-3 15-4 Förlust
    HSU15 Pool B Mikael Morén /Lud 15-1 15-1 Förlust
    HSU15 Pool B Kenny Stenström /Bor 15-11 15-1 Förlust
  Samuel Tang /Fal HDU15 Kvarts Simon Hansson /UIF
Sebastian Gustavsson /Bor
15-3 15-7 Förlust
Karlsson, Eric Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Carmelito Jorda /Fal 15-3 15-4 Vinst
    HSU15 Pool B Kenny Stenström /Bor 15-6 15-2 Vinst
    HSU15 Pool B Mikael Morén /Lud 15-5 15-10 Vinst
    HSU15 Kvarts Markus Jonsson /Lju 15-7 15-3 Vinst
    HSU15 Semi Emil Johansson /Tie 15-5 15-7 Förlust
  Thomas Åkerlund /Enå HDU15 Kvarts Niklas Wikén /Fal
Viktor Nygårds /Fal
9-15 15-9 15-12 Vinst
  Thomas Åkerlund /Enå HDU15 Semi Markus Jonsson /Lju
Joel Åstrand /Lju
13-15 15-12 17-16 Vinst
  Thomas Åkerlund /Enå HDU15 Final Petter Lindroth /San
Emil Johansson /Tie
15-4 15-5 Förlust
  Madeleine Pege /Lju MDU15 Kvarts Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
11-5 11-3 Förlust
Karlsson, Marcus Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Hans-Erik Säterblom /Bor 15-5 15-0 Vinst
    HSB Pool I Joakim Johansson /Kar 15-3 15-2 Vinst
    HSB 16-dels Anders Eriksson /Bor 17-14 9-15 15-4 Förlust
  Jim Nordenvall /Esk HDB 8-dels Daniel Kastberg /Fal
Torbjörn Segersvan /Fal
13-15 15-11 15-8 Vinst
  Jim Nordenvall /Esk HDB Kvarts Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
15-5 15-8 Vinst
  Jim Nordenvall /Esk HDB Semi Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
17-14 15-3 Förlust
Karlsson, Sara BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Olsson /Bos MDB 8-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
Walkover Förlust
    DSB Pool F Camilla Carlsson /Esk Walk over Förlust
    DSB Pool F Ida Wängemark /Tra Walk over Förlust
    DSB Pool F Kristina Roman /Enå Walk over Förlust
  Ida Larsson /UIF DDB 8-dels Ellinor Persson /Lju
Julia N-Helsing /Lju
Walkover Förlust
Kartela, Lars Grängesbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Tomas Pettersson /Bor 15-9 15-6 Förlust
    HSC Pool A Göran Widergren /Esk Walk over Vinst
  Johan Forsberg /Grä HDC Semi Göran Widergren /Esk
Steve Lödesjö /Esk
Walkover Förlust
Kastberg, Daniel Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool J Fredrik Jonsson /Bos 15-1 15-10 Förlust
    HSB Pool J Mats Strandberg /Hel Walk over Vinst
    HSB 16-dels Simon Ödman /Spe 15-4 15-4 Förlust
  Torbjörn Segersvan /Fal HDB 16-dels Rickard Paulsson /Lud
Staffan Häglund /Lud
Walkover Vinst
  Torbjörn Segersvan /Fal HDB 8-dels Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
13-15 15-11 15-8 Förlust
  Yvonne Thorell /Fal MDB 8-dels Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
11-13 13-12 11-8 Förlust
Klövström, Kristian Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool C Håkan Christensen /San 15-11 15-11 Vinst
    HSU17 Pool C Fredrik Eklöv /Spe 15-1 15-2 Förlust
    HSU17 Pool C Patrik Murmester /Fal 15-7 15-9 Förlust
Kupari, Andrea Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Lindgren /Enå MDA 8-dels Peter Sundlöf /Fal
Eva Nälzén /Fal
11-2 11-5 Vinst
  Erik Lindgren /Enå MDA Kvarts Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
11-9 11-9 Förlust
    DSA Pool A Katarina Holmberg /Bos 11-2 11-7 Vinst
    DSA Pool A Ulla Jark /Bor 11-3 11-1 Vinst
    DSA Pool A Ellen Fridner /Hel 11-0 11-0 Vinst
    DSA Semi Lina Mattsson /Spå 11-2 2-11 11-8 Förlust
  Malin Jonsson /Ber DDA Semi Ulla Jark /Bor
Linda Hinders /Bor
11-8 11-6 Vinst
  Malin Jonsson /Ber DDA Final Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
11-9 11-7 Vinst
L-Hägg, Caroline BMK Tranan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Morgan Bergshem /Hel MDB 8-dels Martin Wolter /Esk
Kristina Roman /Enå
9-11 11-9 11-9 Vinst
  Morgan Bergshem /Hel MDB Kvarts Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
11-6 13-11 Förlust
    DSB Pool E Sara Norin /kil 11-6 11-9 Vinst
    DSB Pool E Sandra Persson /Lju Walk over Vinst
    DSB Kvarts Linda Saarela /Esk 8-11 11-3 11-2 Förlust
  Ida Wängemark /Tra DDB Kvarts Ellinor Persson /Lju
Julia N-Helsing /Lju
11-1 11-0 Vinst
  Ida Wängemark /Tra DDB Semi Josefine Ågren /Bos
Nofari Lechner /Bos
11-8 8-11 11-6 Vinst
  Ida Wängemark /Tra DDB Final Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
11-9 11-4 Vinst
Larsen, Emilie Kilafors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Björn Strömbäck /kil MDB 8-dels Daniel Kastberg /Fal
Yvonne Thorell /Fal
11-13 13-12 11-8 Vinst
  Björn Strömbäck /kil MDB Kvarts Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
13-11 11-5 Vinst
  Björn Strömbäck /kil MDB Semi Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
8-11 11-8 11-8 Förlust
    DSB Pool C Hanna Åkerlund /Enå 11-4 11-5 Förlust
    DSB Pool C Lisa Lödesjö /Esk Walk over Vinst
    DSB 8-dels Jenny Bransell /San 11-3 11-0 Vinst
    DSB Kvarts Ida Wängemark /Tra 11-0 11-5 Förlust
  Sara Norin /kil DDB Kvarts Camilla Carlsson /Esk
Caroline Olofsson /kil
11-6 13-12 Vinst
  Sara Norin /kil DDB Semi Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
13-11 11-4 Vinst
  Sara Norin /kil DDB Final Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
11-9 11-4 Förlust
Larsson, Ida Umedalens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool D Caroline Olofsson /kil Walk over Förlust
    DSB Pool D Veronika Larsson /Esk Walk over Förlust
    DSB Pool D Angelica Granström /San Walk over Förlust
  Sara Karlsson /Bos DDB 8-dels Ellinor Persson /Lju
Julia N-Helsing /Lju
Walkover Förlust
Larsson, Veronika Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool D Angelica Granström /San 11-7 11-7 Förlust
    DSB Pool D Ida Larsson /UIF Walk over Vinst
    DSB Pool D Caroline Olofsson /kil 2-11 11-6 11-8 Vinst
    DSB 8-dels Hanna Åkerlund /Enå 11-1 11-0 Förlust
  Linda Saarela /Esk DDB 8-dels Sanna Andrén /Bor
Sandra Granberg /Bor
11-5 11-9 Vinst
  Linda Saarela /Esk DDB Kvarts Jenny Bransell /San
Angelica Granström /San
11-6 13-11 Vinst
  Linda Saarela /Esk DDB Semi Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
13-11 11-4 Förlust
Leander, Stefan Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Christoffer Frisk /Lud 15-0 15-4 Vinst
    HSB Pool G Stefan Sjöström /UIF Walk over Vinst
    HSB 8-dels Mikael Holmberg /Bos 15-11 15-10 Förlust
  Erik Andersson /kil HDB 16-dels Rikard Fridström /Spe
Daniel Lundström /Spe
17-16 15-12 Vinst
  Erik Andersson /kil HDB 8-dels Edvin Frohm /UIF
Simon Hansson /UIF
15-5 15-4 Vinst
  Christoffer Frisk /Lud HDB 8-dels Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
Walkover Förlust
  Erik Andersson /kil HDB Kvarts Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
15-7 15-10 Förlust
Lechner, Nofari BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Bergwall /Bos MDB 16-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
11-7 5-11 11-9 Förlust
    DSB Pool A Monica Appelgren /Bor 11-3 11-2 Vinst
    DSB Pool A Linda Saarela /Esk 7-11 11-5 11-10 Vinst
    DSB Pool A Lotta Aspengren /Lju 11-3 11-0 Vinst
    DSB Kvarts Kristina Roman /Enå 10-13 11-3 11-8 Vinst
    DSB Semi Hanna Åkerlund /Enå 11-5 11-6 Vinst
    DSB Final Ida Wängemark /Tra 11-6 13-10 Förlust
  Josefine Ågren /Bos DDB Kvarts Kristina Roman /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
11-8 11-8 Vinst
  Josefine Ågren /Bos DDB Semi Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
11-8 8-11 11-6 Förlust
Ledström, Viktor Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool F Oskar Lundqvist /Spå 15-7 15-12 Förlust
    HSA Pool F Michael Ahlgren /Esk 15-7 15-10 Förlust
  Robin Boqvist /Ber HDA 8-dels Noj Wanzelius /Hel
Lars-Martin Högberg /Tra
15-11 2-15 17-16 Vinst
  Robin Boqvist /Ber HDA Kvarts Lukas Lödesjö /Esk
Emil Molin /Hel
15-10 17-16 Vinst
  Robin Boqvist /Ber HDA Semi Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
15-6 15-7 Förlust
Liljemalm, Anna Köpings BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Thomas Wredenborg /Köp MDB 16-dels Gustav Eriksson /Sal
Emilie Henningsen /Sal
Walkover Förlust
    DSU17 Pool B Emilie Henningsen /Sal 11-3 11-0 Förlust
    DSU17 Pool B Anna Engström /Lju 11-0 11-0 Förlust
    DSU17 Pool B Tilde Johnson /Lju 11-7 11-6 Förlust
Liljeström, Amanda Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Rebecka C-Lindmark /Bor 11-4 11-1 Förlust
    DSU13 Pool A Emma Roman /Enå 11-3 11-5 Förlust
    DSU13 Pool A Linnea Åkerlund /Enå Walk over Vinst
  Isabelle Liljeström /Väs DDU13 Semi Marie Eriksson /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-2 11-0 Förlust
Liljeström, Håkan Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool G Henrik Lindgren /UIF 15-9 15-11 Förlust
    HSA Pool G Rickard Tauson /Spå 8-15 15-9 15-10 Vinst
    HSA Pool G Martin Hagelin /Öst Walk over Vinst
    HSA 8-dels Lukas Lödesjö /Esk 15-9 12-15 15-6 Förlust
Liljeström, Isabelle Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Marie Eriksson /Enå 11-5 11-3 Förlust
    DSU13 Pool C Emma Pettersson /Esk 11-1 11-0 Förlust
    DSU13 Pool C Mikaela C-Lindmark /Bor 11-6 11-3 Förlust
  Amanda Liljeström /Väs DDU13 Semi Marie Eriksson /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-2 11-0 Förlust
Lindén, Erik Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool E Johan Björklund /Spå Walk over Förlust
    HSA Pool E Tobias Eriksson /Bos Walk over Vinst
  Torleif Ekman /Bor HDA 8-dels Erik Lindgren /Enå
William Claesson /Ber
15-3 13-15 15-8 Vinst
  Torleif Ekman /Bor HDA Kvarts Thomas Csiffary /Spå
Patrik Andersson /Spå
15-5 15-9 Vinst
  Torleif Ekman /Bor HDA Semi Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
15-6 15-7 Vinst
  Torleif Ekman /Bor HDA Final Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
12-15 15-7 15-7 Förlust
  Linda Hinders /Bor MDA 8-dels Robin Boqvist /Ber
Sara Velander /Ber
11-9 12-13 11-4 Vinst
  Linda Hinders /Bor MDA Kvarts William Claesson /Ber
Malin Jonsson /Ber
9-11 11-5 11-9 Vinst
  Linda Hinders /Bor MDA Semi Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-9 11-9 Förlust
Lindgren, Erik Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Torleif Ekman /Bor 1-15 15-5 15-1 Förlust
    HSA Pool A Fredrik Ulinder /Ber 15-8 15-0 Förlust
    HSA Pool A Viktor Nylén /Esk Walk over Vinst
  William Claesson /Ber HDA 8-dels Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
15-3 13-15 15-8 Förlust
  Andrea Kupari /Ber MDA 8-dels Peter Sundlöf /Fal
Eva Nälzén /Fal
11-2 11-5 Vinst
  Andrea Kupari /Ber MDA Kvarts Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
11-9 11-9 Förlust
Lindgren, Henrik Umedalens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool G Håkan Liljeström /Väs 15-9 15-11 Vinst
    HSA Pool G Martin Hagelin /Öst Walk over Vinst
    HSA Pool G Rickard Tauson /Spå 15-0 15-12 Vinst
    HSA 8-dels Torleif Ekman /Bor 15-11 11-15 15-11 Vinst
    HSA Kvarts Michael Ahlgren /Esk 2-15 15-10 15-3 Förlust
  Mattias Lövgren /UIF HDA 8-dels Måns Franklin /Kar
Johan Björkholm /Väs
15-9 15-5 Vinst
  Mattias Lövgren /UIF HDA Kvarts Henrik Ohlsson /Öst
Björn Ericsson /Bos
9-15 15-11 15-13 Vinst
  Mattias Lövgren /UIF HDA Semi Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
15-5 15-13 Vinst
  Mattias Lövgren /UIF HDA Final Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
12-15 15-7 15-7 Vinst
Lindgren, Olov Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Kristoffer Lundgren /Köp 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Pool E Simon Nygårds /Fal 15-6 15-8 Vinst
    HSU13 Kvarts Adam Hagman /Sal 15-2 15-1 Vinst
    HSU13 Semi Tobias Henningsen /Sal 15-4 15-1 Vinst
    HSU13 Final Kristoffer Johansson /Sal 15-8 15-4 Vinst
  Simon Nygårds /Fal HDU13 Kvarts Karl Eriksson /Fal
Simon Östlund /Fal
Walkover Vinst
  Simon Nygårds /Fal HDU13 Semi Adam Hagman /Sal
Adam Funk /Sal
15-6 15-6 Vinst
  Simon Nygårds /Fal HDU13 Final Tobias Henningsen /Sal
Kristoffer Johansson /Sal
15-8 8-15 15-12 Förlust
  Linnea Åkerlund /Enå MDU13 Kvarts Sebastian Gustavsson /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
11-5 11-5 Vinst
  Linnea Åkerlund /Enå MDU13 Semi Simon Nygårds /Fal
Emma Nygårds /Fal
11-5 11-9 Vinst
  Linnea Åkerlund /Enå MDU13 Final Adam Funk /Sal
Marie Eriksson /Enå
11-5 11-4 Vinst
Lindqvist, Jens BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool E Marcus Grau /Bor 15-1 15-13 Förlust
    HSU17 Pool E Andreas Hellberg /Fal 15-4 15-10 Vinst
    HSU17 8-dels Hampus Arnesson /Bor 10-15 15-11 15-7 Vinst
    HSU17 Kvarts Robert Johansson /Spe 15-11 17-15 Förlust
  R Johansson /Spe HDU17 Kvarts Jon Svedlund /Bor
Hampus Arnesson /Bor
15-6 15-7 Vinst
  R Johansson /Spe HDU17 Semi Mikael Alm /Fal
Jonas Mogren /Fal
15-5 15-6 Vinst
  R Johansson /Spe HDU17 Final Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
16-17 15-9 15-8 Förlust
Lindroth, Petter Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Johansson /Tie HDU15 Semi Simon Hansson /UIF
Sebastian Gustavsson /Bor
15-3 15-2 Vinst
  Emil Johansson /Tie HDU15 Final Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
15-4 15-5 Vinst
  Helena Andersson /Enå MDU15 Kvarts Eric Karlsson /Lju
Madeleine Pege /Lju
11-5 11-3 Vinst
  Helena Andersson /Enå MDU15 Semi Anton Nässlander /San
Sofie Eriksson /Enå
11-7 11-8 Vinst
  Helena Andersson /Enå MDU15 Final Joel Åstrand /Lju
Jennifer Hagman /Lju
11-1 11-5 Vinst
Lundgren, Kristoffer Köpings BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Simon Nygårds /Fal 15-0 15-2 Förlust
    HSU13 Pool E Olov Lindgren /Enå 15-0 15-0 Förlust
  Tim Hatz /Köp HDU13 Kvarts Adam Hagman /Sal
Adam Funk /Sal
15-3 15-1 Förlust
Lundmark, Torbjörn BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Mårten Färlin /Lju 15-4 15-2 Vinst
    HSB Pool A Johan Ågren /Bos 15-14 15-4 Vinst
    HSB Pool A Anders Eriksson /Bor 17-16 15-9 Vinst
    HSB 8-dels Christoffer Frisk /Lud Walkover Vinst
    HSB Kvarts Martin Wolter /Esk 15-10 15-11 Vinst
    HSB Semi Morgan Bergshem /Hel 15-13 12-15 17-16 Förlust
  Stefan Nätz /Bor HDB 8-dels Tomas Pettersson /Bor
Sören Enström /Bor
15-6 15-10 Vinst
  Stefan Nätz /Bor HDB Kvarts Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
15-7 15-10 Vinst
  Stefan Nätz /Bor HDB Semi Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
15-13 15-6 Vinst
  Stefan Nätz /Bor HDB Final Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
15-12 17-15 Vinst
Lundqvist, Oskar Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool F Michael Ahlgren /Esk 15-8 7-15 15-5 Förlust
    HSA Pool F Viktor Ledström /Ber 15-7 15-12 Vinst
    HSA 8-dels Henrik Ohlsson /Öst 15-6 15-10 Förlust
  Johan Björklund /Spå HDA 8-dels Henrik Ohlsson /Öst
Björn Ericsson /Bos
6-15 15-6 15-7 Förlust
  Lina Mattsson /Spå MDA 8-dels Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
8-11 11-7 11-2 Förlust
Lundström, Daniel BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Kristofer C-Lindmark /Bor 15-3 15-0 Förlust
    HSB Pool C Mikael Holmberg /Bos 15-5 15-3 Förlust
    HSB Pool C Torbjörn Segersvan /Fal 15-1 15-0 Förlust
  Rikard Fridström /Spe HDB 16-dels Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
17-16 15-12 Förlust
Lödesjö, Lisa Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool C Hanna Åkerlund /Enå Walk over Förlust
    DSB Pool C Emilie Larsen /kil Walk over Förlust
  Sandy Johansson /Esk DDB 8-dels Kristina Roman /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
11-3 11-6 Förlust
Lödesjö, Lotta Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Annica Tomtlund /Lju Walk over Vinst
    DSU15 Pool C My Westberg /Enå 11-0 11-2 Förlust
    DSU15 Kvarts Mikaela Granström /San 11-1 11-2 Förlust
  Helena Andersson /Esk DDU15 Semi Helena Andersson /Enå
Sofie Eriksson /Enå
11-7 11-0 Förlust
Lödesjö, Lukas Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Joakim Sjöblom /Bor 11-15 15-6 15-2 Vinst
    HSA Pool C Johan Björkholm /Väs 15-12 15-5 Vinst
    HSA Pool C Fredrik Nilsson /kil 15-9 15-11 Vinst
    HSA 8-dels Håkan Liljeström /Väs 15-9 12-15 15-6 Vinst
    HSA Kvarts Thomas Csiffary /Spå 15-11 17-16 Förlust
  Emil Molin /Hel HDA 8-dels Johannes Holmbom /UIF
Michael Ahlgren /Esk
15-10 15-1 Vinst
  Emil Molin /Hel HDA Kvarts Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
15-10 17-16 Förlust
Lödesjö, Steve Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Christer von Knorring /Grä Walk over Förlust
    HSC Pool C Johan Forsberg /Grä Walk over Förlust
  Göran Widergren /Esk HDC Semi Johan Forsberg /Grä
Lars Kartela /Grä
Walkover Förlust
Lövgren, Mattias Umedalens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool I Robin Boqvist /Ber 15-5 15-13 Vinst
    HSA Pool I Thomas Csiffary /Spå 15-5 9-15 15-9 Förlust
    HSA 8-dels Johan Björkholm /Väs 15-11 15-8 Vinst
    HSA Kvarts Noj Wanzelius /Hel 9-15 15-13 15-11 Förlust
  Henrik Lindgren /UIF HDA 8-dels Måns Franklin /Kar
Johan Björkholm /Väs
15-9 15-5 Vinst
  Henrik Lindgren /UIF HDA Kvarts Henrik Ohlsson /Öst
Björn Ericsson /Bos
9-15 15-11 15-13 Vinst
  Henrik Lindgren /UIF HDA Semi Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
15-5 15-13 Vinst
  Henrik Lindgren /UIF HDA Final Erik Lindén /Bor
Torleif Ekman /Bor
12-15 15-7 15-7 Vinst
Mattsson, Lina Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oskar Lundqvist /Spå MDA 8-dels Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
8-11 11-7 11-2 Förlust
    DSA Pool C Sara Velander /Ber 11-3 11-7 Förlust
    DSA Pool C Dalila Sakal /Bor 11-8 11-3 Vinst
    DSA Pool C Annica Östberg /Hel 11-2 11-2 Vinst
    DSA Kvarts Linda Hinders /Bor 11-8 9-11 11-1 Vinst
    DSA Semi Andrea Kupari /Ber 11-2 2-11 11-8 Vinst
    DSA Final Sara Velander /Ber 11-7 11-9 Förlust
  Greta Boström /Spå DDA Kvarts Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
11-1 11-9 Förlust
Mogren, Jonas Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool D Johan Svensson /Lud Walk over Förlust
    HSU17 Pool D Quan Nguyen /Spe Walk over Förlust
    HSU17 Pool D Hampus Arnesson /Bor Walk over Förlust
  Mikael Alm /Fal HDU17 Kvarts Johan Svensson /Lud
Mikael Morén /Lud
Walkover Vinst
  Mikael Alm /Fal HDU17 Semi R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
15-5 15-6 Förlust
Molin, Emil Helsingeteam BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Lars-Martin Högberg /Tra Walk over Förlust
    HSA Pool D Peter Sundlöf /Fal Walk over Förlust
    HSA Pool D Björn Ericsson /Bos Walk over Förlust
  Lukas Lödesjö /Esk HDA 8-dels Johannes Holmbom /UIF
Michael Ahlgren /Esk
15-10 15-1 Vinst
  Lukas Lödesjö /Esk HDA Kvarts Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
15-10 17-16 Förlust
  Ellen Fridner /Hel MDA 8-dels Oskar Lundqvist /Spå
Lina Mattsson /Spå
8-11 11-7 11-2 Vinst
  Ellen Fridner /Hel MDA Kvarts Torleif Ekman /Bor
Ulla Jark /Bor
11-8 4-11 11-9 Vinst
  Ellen Fridner /Hel MDA Semi Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
11-9 11-10 Förlust
Morén, Mikael Ludvika BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Kenny Stenström /Bor 9-15 15-8 15-7 Vinst
    HSU15 Pool B Carmelito Jorda /Fal 15-1 15-1 Vinst
    HSU15 Pool B Eric Karlsson /Lju 15-5 15-10 Förlust
    HSU15 Kvarts Joel Åstrand /Lju Walkover Förlust
  Johan Svensson /Lud HDU17 Kvarts Mikael Alm /Fal
Jonas Mogren /Fal
Walkover Förlust
Murmester, Patrik Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool C Fredrik Eklöv /Spe 15-1 15-1 Förlust
    HSU17 Pool C Håkan Christensen /San 15-10 15-7 Förlust
    HSU17 Pool C Kristian Klövström /Bor 15-7 15-9 Vinst
  Andreas Hellberg /Fal HDU17 Kvarts Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
15-3 15-4 Förlust
N-Helsing, Julia Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ellinor Persson /Lju DDB 8-dels Ida Larsson /UIF
Sara Karlsson /Bos
Walkover Vinst
  Ellinor Persson /Lju DDB Kvarts Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
11-1 11-0 Förlust
    DSU17 Pool A Ellinor Persson /Lju 11-8 7-11 11-9 Förlust
    DSU17 Pool A Sandra Granberg /Bor 11-2 11-6 Förlust
Nguyen, Quan BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool D Hampus Arnesson /Bor 8-15 15-5 15-4 Vinst
    HSU17 Pool D Jonas Mogren /Fal Walk over Vinst
    HSU17 Pool D Johan Svensson /Lud 15-4 15-3 Vinst
    HSU17 8-dels Håkan Christensen /San 15-11 15-4 Vinst
    HSU17 Kvarts Marcus Grau /Bor 15-11 15-10 Vinst
    HSU17 Semi Jon Svedlund /Bor 11-15 15-8 15-6 Vinst
    HSU17 Final Robert Johansson /Spe 15-8 14-17 15-9 Förlust
  Fredrik Eklöv /Spe HDU17 Kvarts Patrik Murmester /Fal
Andreas Hellberg /Fal
15-3 15-4 Vinst
  Fredrik Eklöv /Spe HDU17 Semi Anton Tjernström /Bor
Marcus Grau /Bor
15-8 15-12 Vinst
  Fredrik Eklöv /Spe HDU17 Final R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
16-17 15-9 15-8 Vinst
Nilsson, Fredrik Kilafors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Johan Björkholm /Väs 15-6 15-1 Förlust
    HSA Pool C Joakim Sjöblom /Bor 15-5 11-15 15-11 Förlust
    HSA Pool C Lukas Lödesjö /Esk 15-9 15-11 Förlust
  Björn Strömbäck /kil HDA 8-dels Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
15-9 15-8 Förlust
Nilsson, Mats Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Jim Nordenvall /Esk 15-3 15-4 Förlust
    HSB Pool B Markus Sandberg /Bor 15-3 9-15 15-6 Förlust
    HSB Pool B Martin Bergwall /Bos 15-12 15-2 Vinst
  Martin Wolter /Esk HDB 16-dels Morgan Bergshem /Hel
Tony Norlin /Lju
10-15 15-4 15-10 Vinst
  Martin Wolter /Esk HDB 8-dels Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
15-12 15-8 Förlust
  Hanna Åkerlund /Enå MDB 8-dels Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
11-2 11-2 Förlust
Nordenvall, Jim Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Mats Nilsson /Enå 15-3 15-4 Vinst
    HSB Pool B Martin Bergwall /Bos 15-0 15-3 Vinst
    HSB Pool B Markus Sandberg /Bor 3-15 15-9 15-7 Vinst
    HSB 8-dels Martin Wolter /Esk 17-16 17-14 Förlust
  Marcus Karlsson /Esk HDB 8-dels Daniel Kastberg /Fal
Torbjörn Segersvan /Fal
13-15 15-11 15-8 Vinst
  Marcus Karlsson /Esk HDB Kvarts Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
15-5 15-8 Vinst
  Marcus Karlsson /Esk HDB Semi Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
17-14 15-3 Förlust
Norin, Sara Kilafors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Olsson /Bos MDB 8-dels Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
11-5 11-9 Förlust
    DSB Pool E Caroline L-Hägg /Tra 11-6 11-9 Förlust
    DSB Pool E Sandra Persson /Lju Walk over Vinst
    DSB 8-dels Kristina Roman /Enå 13-11 11-3 Förlust
  Emilie Larsen /kil DDB Kvarts Camilla Carlsson /Esk
Caroline Olofsson /kil
11-6 13-12 Vinst
  Emilie Larsen /kil DDB Semi Linda Saarela /Esk
Veronika Larsson /Esk
13-11 11-4 Vinst
  Emilie Larsen /kil DDB Final Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
11-9 11-4 Förlust
Norlin, Tony Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Fredrik Olsson /Bos Walk over Förlust
    HSB Pool E Christian Nätz /Bor Walk over Förlust
    HSB Pool E Edvin Frohm /UIF Walk over Förlust
  Morgan Bergshem /Hel HDB 16-dels Mats Nilsson /Enå
Martin Wolter /Esk
10-15 15-4 15-10 Förlust
  Lotta Aspengren /Lju MDB 8-dels Gustav Eriksson /Sal
Emilie Henningsen /Sal
11-0 11-3 Vinst
  Lotta Aspengren /Lju MDB Kvarts Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
11-2 11-9 Förlust
Norstedt, Rurik Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool A Marcus Brosché /Fal Walk over Vinst
    HSU17 Pool A Thomas Wredenborg /Köp Walk over Vinst
    HSU17 Pool A Robert Johansson /Spe 15-1 15-4 Förlust
    HSU17 8-dels Joakim Jedeberg /Fal 15-13 8-15 15-5 Förlust
Nygårds, Axel Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Joakim Häggkvist /Sal Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Alexander Widergren /Esk Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Fredrik Olsson /San 15-4 15-2 Vinst
    HSU13 Kvarts Simon Nygårds /Fal 15-4 15-4 Förlust
Nygårds, Emma Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Camilla Wehlin /Väs 11-3 11-2 Vinst
    DSU13 Pool B Johanna Roman /Enå 11-5 11-9 Förlust
    DSU13 Pool B Sofia Broberg /Köp 11-4 11-1 Vinst
    DSU13 Kvarts Mikaela C-Lindmark /Bor 11-0 11-13 11-2 Vinst
    DSU13 Semi Rebecka C-Lindmark /Bor 11-8 11-2 Förlust
  Simon Nygårds /Fal MDU13 Kvarts Gustav Vieglins /Köp
Sofia Broberg /Köp
11-5 11-4 Vinst
  Simon Nygårds /Fal MDU13 Semi Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-5 11-9 Förlust
Nygårds, Simon Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Kristoffer Lundgren /Köp 15-0 15-2 Vinst
    HSU13 Pool E Olov Lindgren /Enå 15-6 15-8 Förlust
    HSU13 8-dels Karl Eriksson /Fal 15-4 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Axel Nygårds /Fal 15-4 15-4 Vinst
    HSU13 Semi Kristoffer Johansson /Sal 15-8 15-2 Förlust
  Olov Lindgren /Enå HDU13 Kvarts Karl Eriksson /Fal
Simon Östlund /Fal
Walkover Vinst
  Olov Lindgren /Enå HDU13 Semi Adam Hagman /Sal
Adam Funk /Sal
15-6 15-6 Vinst
  Olov Lindgren /Enå HDU13 Final Tobias Henningsen /Sal
Kristoffer Johansson /Sal
15-8 8-15 15-12 Förlust
  Emma Nygårds /Fal MDU13 Kvarts Gustav Vieglins /Köp
Sofia Broberg /Köp
11-5 11-4 Vinst
  Emma Nygårds /Fal MDU13 Semi Olov Lindgren /Enå
Linnea Åkerlund /Enå
11-5 11-9 Förlust
Nygårds, Viktor Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Thomas Åkerlund /Enå 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Pool C Mattias Walla /Bor Walk over Vinst
    HSU15 Pool C Joel Åstrand /Lju 10-15 15-12 15-13 Förlust
    HSU15 Kvarts Emil Johansson /Tie 15-9 15-5 Förlust
  Niklas Wikén /Fal HDU15 Kvarts Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
9-15 15-9 15-12 Förlust
Nylén, Viktor Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Fredrik Ulinder /Ber Walk over Förlust
    HSA Pool A Torleif Ekman /Bor Walk over Förlust
    HSA Pool A Erik Lindgren /Enå Walk over Förlust
Nyman, Anders Kilafors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Morgan Bergshem /Hel Walk over Förlust
    HSB Pool D Jonas Halvarsson /Bor Walk over Vinst
    HSB Pool D Rikard Fridström /Spe Walk over Förlust
Nälzén, Eva Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Sundlöf /Fal MDA 8-dels Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Ber
11-2 11-5 Förlust
    DSA Pool B Malin Jonsson /Ber 11-2 11-4 Förlust
    DSA Pool B Linda Hinders /Bor 6-11 11-3 11-5 Förlust
    DSA Pool B Emma Hagelin /Öst Walk over Vinst
  Yvonne Thorell /Fal DDA Kvarts Annica Östberg /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-7 11-7 Förlust
Nässlander, Anton Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Samuel Tang /Fal 15-6 15-9 Vinst
    HSU15 Pool D Markus Jonsson /Lju 15-5 8-15 15-9 Vinst
    HSU15 Kvarts Niklas Wikén /Fal 15-13 15-4 Vinst
    HSU15 Semi Joel Åstrand /Lju 15-1 15-13 Vinst
    HSU15 Final Emil Johansson /Tie 15-7 17-14 Förlust
  Sofie Eriksson /Enå MDU15 Semi Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
11-7 11-8 Förlust
Nätz, Christian Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Edvin Frohm /UIF 15-13 15-6 Vinst
    HSB Pool E Tony Norlin /Lju Walk over Vinst
    HSB Pool E Fredrik Olsson /Bos 10-15 15-5 15-4 Förlust
    HSB 8-dels Kent Arnesson /Bor 15-6 15-2 Förlust
  Kristofer C-Lindmark /Bor HDB 16-dels Fredrik Olsson /Bos
Hans-Erik Säterblom /Bor
15-8 15-6 Vinst
  Kristofer C-Lindmark /Bor HDB 8-dels Simon Ödman /Spe
Robert Johansson /Spe
15-8 17-15 Vinst
  Kristofer C-Lindmark /Bor HDB Kvarts Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
15-5 15-8 Förlust
  Sandra Granberg /Bor MDB 16-dels Mårten Färlin /Lju
Anna Engström /Lju
13-10 7-11 11-9 Förlust
Nätz, Stefan Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Torbjörn Lundmark /Spe HDB 8-dels Tomas Pettersson /Bor
Sören Enström /Bor
15-6 15-10 Vinst
  Torbjörn Lundmark /Spe HDB Kvarts Erik Andersson /kil
Stefan Leander /San
15-7 15-10 Vinst
  Torbjörn Lundmark /Spe HDB Semi Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
15-13 15-6 Vinst
  Torbjörn Lundmark /Spe HDB Final Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
15-12 17-15 Vinst
  Angelica Granström /San MDB 8-dels Mats Nilsson /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
11-2 11-2 Vinst
  Angelica Granström /San MDB Kvarts Tony Norlin /Lju
Lotta Aspengren /Lju
11-2 11-9 Vinst
  Angelica Granström /San MDB Semi Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
8-11 11-8 11-8 Vinst
  Angelica Granström /San MDB Final Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
11-9 8-11 11-6 Vinst
Ohlsson, Henrik Östersunds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Gustavo Rickne /Spå Walk over Vinst
    HSA Pool B Jan-Erik Sandin /Hel 15-12 15-4 Vinst
    HSA Pool B Måns Franklin /Kar 15-12 9-15 17-15 Vinst
    HSA 8-dels Oskar Lundqvist /Spå 15-6 15-10 Vinst
    HSA Kvarts Fredrik Ulinder /Ber 12-15 15-3 15-4 Förlust
  Björn Ericsson /Bos HDA 8-dels Johan Björklund /Spå
Oskar Lundqvist /Spå
6-15 15-6 15-7 Vinst
  Björn Ericsson /Bos HDA Kvarts Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
9-15 15-11 15-13 Förlust
Olofsson, Caroline Kilafors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Andersson /kil MDB 8-dels Mårten Färlin /Lju
Anna Engström /Lju
11-9 8-11 11-4 Vinst
  Erik Andersson /kil MDB Kvarts Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
11-6 11-9 Förlust
    DSB Pool D Ida Larsson /UIF Walk over Vinst
    DSB Pool D Angelica Granström /San 11-2 11-2 Förlust
    DSB Pool D Veronika Larsson /Esk 2-11 11-6 11-8 Förlust
  Camilla Carlsson /Esk DDB 8-dels Sandra Persson /Lju
Lotta Aspengren /Lju
13-11 13-11 Vinst
  Camilla Carlsson /Esk DDB Kvarts Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
11-6 13-12 Förlust
Olsson, Fredrik Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Alexander Widergren /Esk Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Joakim Häggkvist /Sal Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Axel Nygårds /Fal 15-4 15-2 Förlust
    HSU13 8-dels Simon Östlund /Fal Walkover Förlust
  Mikael Christensen /San HDU13 Kvarts Gustav Vieglins /Köp
Marcus Ryde /Köp
Walkover Förlust
Olsson, Fredrik BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Tony Norlin /Lju Walk over Vinst
    HSB Pool E Edvin Frohm /UIF 15-5 15-0 Vinst
    HSB Pool E Christian Nätz /Bor 10-15 15-5 15-4 Vinst
    HSB 16-dels Joakim Johansson /Kar 15-1 15-4 Vinst
    HSB 8-dels Morgan Bergshem /Hel 15-10 15-12 Förlust
  Hans-Erik Säterblom /Bor HDB 16-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
15-8 15-6 Förlust
  Sara Norin /kil MDB 8-dels Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
11-5 11-9 Förlust
  Sara Karlsson /Bos MDB 8-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
Walkover Förlust
Olsson, Henrik Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool F Gustav Eriksson /Sal Walk over Vinst
    HSU17 Pool F Jon Svedlund /Bor 15-2 15-3 Förlust
    HSU17 Pool F Mikael Alm /Fal 12-15 15-6 15-2 Vinst
    HSU17 8-dels Fredrik Eklöv /Spe 15-0 15-0 Förlust
Paulsson, Rickard Ludvika BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Simon Ödman /Spe Walk over Förlust
    HSB Pool F Henrik Risberg /Kis Walk over Förlust
    HSB Pool F Simon Hansson /UIF Walk over Förlust
  Staffan Häglund /Lud HDB 16-dels Daniel Kastberg /Fal
Torbjörn Segersvan /Fal
Walkover Förlust
Pege, Madeleine Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Eric Karlsson /Lju MDU15 Kvarts Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
11-5 11-3 Förlust
    DSU15 Pool A Helena Andersson /Esk 11-3 11-1 Förlust
    DSU15 Pool A Sanna Andrén /Bor 11-1 11-0 Förlust
    DSU15 Pool A Helena Andersson /Enå 11-0 11-1 Förlust
  Annica Tomtlund /Lju DDU15 Semi Mikaela Granström /San
My Westberg /Enå
11-4 11-3 Förlust
Persson, Ellinor Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Julia N-Helsing /Lju DDB 8-dels Ida Larsson /UIF
Sara Karlsson /Bos
Walkover Vinst
  Julia N-Helsing /Lju DDB Kvarts Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
11-1 11-0 Förlust
    DSU17 Pool A Sandra Granberg /Bor 11-2 11-0 Förlust
    DSU17 Pool A Julia N-Helsing /Lju 11-8 7-11 11-9 Vinst
    DSU17 Semi Emilie Henningsen /Sal 11-8 11-0 Förlust
Persson, Jimmy Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Tim Hatz /Köp 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Pool F Tobias Henningsen /Sal 15-4 15-7 Förlust
    HSU13 Pool F Mikael Gustavsson /Lud Walk over Vinst
    HSU13 8-dels Kristoffer Johansson /Sal 15-9 15-2 Förlust
Persson, Marcus Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Kristoffer Johansson /Sal 15-1 15-1 Förlust
    HSU13 Pool C Simon Östlund /Fal 15-0 15-2 Förlust
    HSU13 Pool C Marcus Ryde /Köp 15-7 15-0 Vinst
Persson, Sandra Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kalle Aspengren /Lju MDB 16-dels Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
11-3 11-6 Förlust
    DSB Pool E Sara Norin /kil Walk over Förlust
    DSB Pool E Caroline L-Hägg /Tra Walk over Förlust
  Lotta Aspengren /Lju DDB 8-dels Camilla Carlsson /Esk
Caroline Olofsson /kil
13-11 13-11 Förlust
Pettersson, Emma Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Mikaela C-Lindmark /Bor 11-7 11-5 Förlust
    DSU13 Pool C Isabelle Liljeström /Väs 11-1 11-0 Vinst
    DSU13 Pool C Marie Eriksson /Enå 11-2 11-3 Förlust
Pettersson, Tomas Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sören Enström /Bor HDB 8-dels Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
15-6 15-10 Förlust
    HSC Pool A Lars Kartela /Grä 15-9 15-6 Vinst
    HSC Semi Roger von Knorring /Grä 15-0 15-8 Vinst
    HSC Final Christer von Knorring /Grä 15-10 15-4 Vinst
Rickne, Gustavo Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Henrik Ohlsson /Öst Walk over Förlust
    HSA Pool B Måns Franklin /Kar Walk over Förlust
    HSA Pool B Jan-Erik Sandin /Hel Walk over Förlust
  Rickard Tauson /Spå HDA 8-dels Fredrik Nilsson /kil
Björn Strömbäck /kil
15-9 15-8 Vinst
  Rickard Tauson /Spå HDA Kvarts Joakim Sjöblom /Bor
Anders Eriksson /Bor
15-3 15-3 Vinst
  Rickard Tauson /Spå HDA Semi Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
15-5 15-13 Förlust
  Greta Boström /Spå MDA 8-dels Martin Hagelin /Öst
Emma Hagelin /Öst
Walkover Vinst
  Greta Boström /Spå MDA Kvarts Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-8 9-11 11-6 Förlust
Risberg, Henrik Kista
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Simon Hansson /UIF 15-6 15-2 Vinst
    HSB Pool F Rickard Paulsson /Lud Walk over Vinst
    HSB Pool F Simon Ödman /Spe 15-4 15-10 Vinst
    HSB 16-dels Mikael Holmberg /Bos 15-6 15-14 Förlust
  Stefan Hellgren /Ber HDB 8-dels Mats Nilsson /Enå
Martin Wolter /Esk
15-12 15-8 Vinst
  Stefan Hellgren /Ber HDB Kvarts Fredrik Jonsson /Bos
Mikael Holmberg /Bos
17-15 15-5 Vinst
  Stefan Hellgren /Ber HDB Semi Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
17-14 15-3 Vinst
  Stefan Hellgren /Ber HDB Final Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
15-12 17-15 Förlust
  Camilla Carlsson /Esk MDB 8-dels Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
11-6 11-5 Förlust
Roman, Emma Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Linnea Åkerlund /Enå Walk over Vinst
    DSU13 Pool A Amanda Liljeström /Väs 11-3 11-5 Vinst
    DSU13 Pool A Rebecka C-Lindmark /Bor 11-9 11-6 Förlust
    DSU13 Kvarts Johanna Roman /Enå 11-4 11-9 Förlust
  Johanna Roman /Enå DDU13 Semi Mikaela C-Lindmark /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
11-9 11-9 Förlust
Roman, Johanna Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Sofia Broberg /Köp 11-4 11-7 Vinst
    DSU13 Pool B Emma Nygårds /Fal 11-5 11-9 Vinst
    DSU13 Pool B Camilla Wehlin /Väs 11-4 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Emma Roman /Enå 11-4 11-9 Vinst
    DSU13 Semi Marie Eriksson /Enå 11-5 7-11 11-8 Förlust
  Emma Roman /Enå DDU13 Semi Mikaela C-Lindmark /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
11-9 11-9 Förlust
  Tobias Henningsen /Sal MDU13 Kvarts Kristoffer Johansson /Sal
Isabelle Johansson /Sal
13-11 11-6 Vinst
  Tobias Henningsen /Sal MDU13 Semi Adam Funk /Sal
Marie Eriksson /Enå
11-9 12-13 11-9 Förlust
Roman, Kristina Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Wolter /Esk MDB 8-dels Morgan Bergshem /Hel
Caroline L-Hägg /Tra
9-11 11-9 11-9 Förlust
    DSB Pool F Ida Wängemark /Tra 11-2 11-8 Förlust
    DSB Pool F Camilla Carlsson /Esk 11-5 11-2 Vinst
    DSB Pool F Sara Karlsson /Bos Walk over Vinst
    DSB 8-dels Sara Norin /kil 13-11 11-3 Vinst
    DSB Kvarts Nofari Lechner /Bos 10-13 11-3 11-8 Förlust
  Hanna Åkerlund /Enå DDB 8-dels Sandy Johansson /Esk
Lisa Lödesjö /Esk
11-3 11-6 Vinst
  Hanna Åkerlund /Enå DDB Kvarts Josefine Ågren /Bos
Nofari Lechner /Bos
11-8 11-8 Förlust
Ryde, Marcus Köpings BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Simon Östlund /Fal 15-7 15-2 Förlust
    HSU13 Pool C Kristoffer Johansson /Sal 15-3 15-4 Förlust
    HSU13 Pool C Marcus Persson /San 15-7 15-0 Förlust
  Gustav Vieglins /Köp HDU13 Kvarts Fredrik Olsson /San
Mikael Christensen /San
Walkover Vinst
  Gustav Vieglins /Köp HDU13 Semi Tobias Henningsen /Sal
Kristoffer Johansson /Sal
15-6 15-1 Förlust
Saarela, Linda Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Torbjörn Segersvan /Fal MDB 16-dels Kalle Aspengren /Lju
Sandra Persson /Lju
11-3 11-6 Vinst
  Torbjörn Segersvan /Fal MDB 8-dels Henrik Risberg /Kis
Camilla Carlsson /Esk
11-6 11-5 Vinst
  Torbjörn Segersvan /Fal MDB Kvarts Morgan Bergshem /Hel
Caroline L-Hägg /Tra
11-6 13-11 Vinst
  Torbjörn Segersvan /Fal MDB Semi Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
13-12 11-8 Förlust
    DSB Pool A Lotta Aspengren /Lju 11-7 11-4 Vinst
    DSB Pool A Nofari Lechner /Bos 7-11 11-5 11-10 Förlust
    DSB Pool A Monica Appelgren /Bor 11-13 11-2 11-5 Vinst
    DSB 8-dels Angelica Granström /San 6-11 11-6 11-3 Vinst
    DSB Kvarts Caroline L-Hägg /Tra 8-11 11-3 11-2 Vinst
    DSB Semi Ida Wängemark /Tra 12-13 11-9 11-5 Förlust
  Veronika Larsson /Esk DDB 8-dels Sanna Andrén /Bor
Sandra Granberg /Bor
11-5 11-9 Vinst
  Veronika Larsson /Esk DDB Kvarts Jenny Bransell /San
Angelica Granström /San
11-6 13-11 Vinst
  Veronika Larsson /Esk DDB Semi Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
13-11 11-4 Förlust
Sakal, Dalila Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Sjöblom /Bor MDA 8-dels William Claesson /Ber
Malin Jonsson /Ber
11-9 11-3 Förlust
    DSA Pool C Annica Östberg /Hel 11-2 11-8 Vinst
    DSA Pool C Lina Mattsson /Spå 11-8 11-3 Förlust
    DSA Pool C Sara Velander /Ber 11-9 11-5 Förlust
  Katarina Holmberg /Bos DDA Kvarts Ulla Jark /Bor
Linda Hinders /Bor
11-5 7-11 11-6 Förlust
Sandberg, Markus Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Martin Bergwall /Bos 15-6 15-2 Vinst
    HSB Pool B Mats Nilsson /Enå 15-3 9-15 15-6 Vinst
    HSB Pool B Jim Nordenvall /Esk 3-15 15-9 15-7 Förlust
    HSB 16-dels Rikard Fridström /Spe 15-9 15-3 Vinst
    HSB 8-dels Stefan Hellgren /Ber 15-1 15-10 Förlust
  Kent Arnesson /Bor HDB 8-dels Stefan Leander /San
Christoffer Frisk /Lud
Walkover Vinst
  Kent Arnesson /Bor HDB Kvarts Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
15-4 15-3 Vinst
  Kent Arnesson /Bor HDB Semi Stefan Nätz /Bor
Torbjörn Lundmark /Spe
15-13 15-6 Förlust
Sandin, Jan-Erik Helsingeteam BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Måns Franklin /Kar 15-9 15-2 Förlust
    HSA Pool B Henrik Ohlsson /Öst 15-12 15-4 Förlust
    HSA Pool B Gustavo Rickne /Spå Walk over Vinst
  Peter Sundlöf /Fal HDA 8-dels Joakim Sjöblom /Bor
Anders Eriksson /Bor
15-7 15-9 Förlust
Segersvan, Torbjörn Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Mikael Holmberg /Bos 15-10 15-13 Förlust
    HSB Pool C Kristofer C-Lindmark /Bor 2-15 15-9 15-11 Vinst
    HSB Pool C Daniel Lundström /Spe 15-1 15-0 Vinst
  Daniel Kastberg /Fal HDB 16-dels Rickard Paulsson /Lud
Staffan Häglund /Lud
Walkover Vinst
  Daniel Kastberg /Fal HDB 8-dels Marcus Karlsson /Esk
Jim Nordenvall /Esk
13-15 15-11 15-8 Förlust
  Linda Saarela /Esk MDB 16-dels Kalle Aspengren /Lju
Sandra Persson /Lju
11-3 11-6 Vinst
  Linda Saarela /Esk MDB 8-dels Henrik Risberg /Kis
Camilla Carlsson /Esk
11-6 11-5 Vinst
  Linda Saarela /Esk MDB Kvarts Morgan Bergshem /Hel
Caroline L-Hägg /Tra
11-6 13-11 Vinst
  Linda Saarela /Esk MDB Semi Fredrik Jonsson /Bos
Josefine Ågren /Bos
13-12 11-8 Förlust
Sjöblom, Joakim Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Lukas Lödesjö /Esk 11-15 15-6 15-2 Förlust
    HSA Pool C Fredrik Nilsson /kil 15-5 11-15 15-11 Vinst
    HSA Pool C Johan Björkholm /Väs 15-12 15-1 Förlust
  Anders Eriksson /Bor HDA 8-dels Peter Sundlöf /Fal
Jan-Erik Sandin /Hel
15-7 15-9 Vinst
  Anders Eriksson /Bor HDA Kvarts Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
15-3 15-3 Förlust
  Dalila Sakal /Bor MDA 8-dels William Claesson /Ber
Malin Jonsson /Ber
11-9 11-3 Förlust
Sjöström, Stefan Umedalens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Christoffer Frisk /Lud Walk over Förlust
    HSB Pool G Stefan Leander /San Walk over Förlust
Stenström, Kenny Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Mikael Morén /Lud 9-15 15-8 15-7 Förlust
    HSU15 Pool B Eric Karlsson /Lju 15-6 15-2 Förlust
    HSU15 Pool B Carmelito Jorda /Fal 15-11 15-1 Vinst
  Erik Engman /Bor HDU15 Kvarts Markus Jonsson /Lju
Joel Åstrand /Lju
15-2 15-9 Förlust
Strandberg, Mats Helsingeteam BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool J Daniel Kastberg /Fal Walk over Förlust
    HSB Pool J Fredrik Jonsson /Bos Walk over Förlust
  Joakim Johansson /Kar HDB 8-dels Fredrik Jonsson /Bos
Mikael Holmberg /Bos
15-2 15-4 Förlust
Strömbäck, Björn Kilafors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Nilsson /kil HDA 8-dels Gustavo Rickne /Spå
Rickard Tauson /Spå
15-9 15-8 Förlust
    HSB Pool H Magnus Thunell /Bor 15-0 15-2 Vinst
    HSB Pool H Stefan Hellgren /Ber 1-15 15-11 15-4 Förlust
    HSB Pool H Staffan Häglund /Lud Walk over Vinst
    HSB 16-dels Martin Wolter /Esk 15-11 15-11 Förlust
  Emilie Larsen /kil MDB 8-dels Daniel Kastberg /Fal
Yvonne Thorell /Fal
11-13 13-12 11-8 Vinst
  Emilie Larsen /kil MDB Kvarts Kristofer C-Lindmark /Bor
Sanna Andrén /Bor
13-11 11-5 Vinst
  Emilie Larsen /kil MDB Semi Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
8-11 11-8 11-8 Förlust
Sundlöf, Peter Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Björn Ericsson /Bos 15-14 15-11 Förlust
    HSA Pool D Emil Molin /Hel Walk over Vinst
    HSA Pool D Lars-Martin Högberg /Tra 15-4 15-3 Förlust
  Jan-Erik Sandin /Hel HDA 8-dels Joakim Sjöblom /Bor
Anders Eriksson /Bor
15-7 15-9 Förlust
  Eva Nälzén /Fal MDA 8-dels Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Ber
11-2 11-5 Förlust
Svedin, Christoffer Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Adam Hagman /Sal Walk over Förlust
    HSU13 Pool B Sebastian Gustavsson /Bor Walk over Förlust
Svedlund, Jon Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool F Mikael Alm /Fal 15-2 15-2 Vinst
    HSU17 Pool F Henrik Olsson /San 15-2 15-3 Vinst
    HSU17 Pool F Gustav Eriksson /Sal Walk over Vinst
    HSU17 Kvarts Joakim Jedeberg /Fal 15-4 15-3 Vinst
    HSU17 Semi Quan Nguyen /Spe 11-15 15-8 15-6 Förlust
  Hampus Arnesson /Bor HDU17 Kvarts R Johansson /Spe
Jens Lindqvist /Spe
15-6 15-7 Förlust
Svensson, Johan Ludvika BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool D Jonas Mogren /Fal Walk over Vinst
    HSU17 Pool D Hampus Arnesson /Bor 15-8 15-10 Förlust
    HSU17 Pool D Quan Nguyen /Spe 15-4 15-3 Förlust
  Mikael Morén /Lud HDU17 Kvarts Mikael Alm /Fal
Jonas Mogren /Fal
Walkover Förlust
Säterblom, Hans-Erik Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Marcus Karlsson /Esk 15-5 15-0 Förlust
    HSB Pool I Joakim Johansson /Kar 15-10 15-13 Förlust
  Fredrik Olsson /Bos HDB 16-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
15-8 15-6 Förlust
Tang, Samuel Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Anton Nässlander /San 15-6 15-9 Förlust
    HSU15 Pool D Markus Jonsson /Lju 15-0 15-0 Förlust
  Carmelito Jorda /Fal HDU15 Kvarts Simon Hansson /UIF
Sebastian Gustavsson /Bor
15-3 15-7 Förlust
Tauson, Rickard Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool G Martin Hagelin /Öst Walk over Vinst
    HSA Pool G Håkan Liljeström /Väs 8-15 15-9 15-10 Förlust
    HSA Pool G Henrik Lindgren /UIF 15-0 15-12 Förlust
  Gustavo Rickne /Spå HDA 8-dels Fredrik Nilsson /kil
Björn Strömbäck /kil
15-9 15-8 Vinst
  Gustavo Rickne /Spå HDA Kvarts Joakim Sjöblom /Bor
Anders Eriksson /Bor
15-3 15-3 Vinst
  Gustavo Rickne /Spå HDA Semi Mattias Lövgren /UIF
Henrik Lindgren /UIF
15-5 15-13 Förlust
Thorell, Yvonne Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Kastberg /Fal MDB 8-dels Björn Strömbäck /kil
Emilie Larsen /kil
11-13 13-12 11-8 Förlust
  Eva Nälzén /Fal DDA Kvarts Annica Östberg /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-7 11-7 Förlust
Thunell, Magnus Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool H Björn Strömbäck /kil 15-0 15-2 Förlust
    HSB Pool H Staffan Häglund /Lud Walk over Vinst
    HSB Pool H Stefan Hellgren /Ber 15-6 15-3 Förlust
  Jonas Halvarsson /Bor HDB 8-dels Martin Bergwall /Bos
Johan Ågren /Bos
15-3 15-2 Förlust
Tjernström, Anton Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool B Joakim Jedeberg /Fal 15-1 15-2 Vinst
    HSU17 Pool B David Gantes /Fal Walk over Vinst
    HSU17 Kvarts Fredrik Eklöv /Spe Walkover Förlust
  Marcus Grau /Bor HDU17 Kvarts Marcus Brosché /Fal
Joakim Jedeberg /Fal
Walkover Vinst
  Marcus Grau /Bor HDU17 Semi Fredrik Eklöv /Spe
Quan Nguyen /Spe
15-8 15-12 Förlust
Tomtlund, Annica Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C My Westberg /Enå Walk over Förlust
    DSU15 Pool C Lotta Lödesjö /Esk Walk over Förlust
  Madeleine Pege /Lju DDU15 Semi Mikaela Granström /San
My Westberg /Enå
11-4 11-3 Förlust
Ulinder, Fredrik Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Viktor Nylén /Esk Walk over Vinst
    HSA Pool A Erik Lindgren /Enå 15-8 15-0 Vinst
    HSA Pool A Torleif Ekman /Bor 13-15 15-2 15-3 Vinst
    HSA 8-dels Patrik Andersson /Spå 15-1 15-2 Vinst
    HSA Kvarts Henrik Ohlsson /Öst 12-15 15-3 15-4 Vinst
    HSA Semi Thomas Csiffary /Spå 15-8 15-6 Vinst
    HSA Final Michael Ahlgren /Esk 15-7 15-3 Vinst
  Marie Jonsson /Ber MDA Kvarts Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Ber
11-9 11-9 Vinst
  Marie Jonsson /Ber MDA Semi Emil Molin /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-9 11-10 Vinst
  Marie Jonsson /Ber MDA Final Noj Wanzelius /Hel
Annica Östberg /Hel
11-1 11-6 Vinst
Walla, Mattias Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Joel Åstrand /Lju Walk over Förlust
    HSU15 Pool C Viktor Nygårds /Fal Walk over Förlust
    HSU15 Pool C Thomas Åkerlund /Enå Walk over Förlust
Wanzelius, Noj Helsingeteam BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool H Johannes Holmbom /UIF 15-3 15-12 Vinst
    HSA Pool H Patrik Andersson /Spå 8-15 15-6 15-6 Vinst
    HSA Pool H William Claesson /Ber 15-0 15-10 Vinst
    HSA 8-dels Björn Ericsson /Bos 15-11 15-5 Vinst
    HSA Kvarts Mattias Lövgren /UIF 9-15 15-13 15-11 Vinst
    HSA Semi Michael Ahlgren /Esk 15-6 15-5 Förlust
  Lars-Martin Högberg /Tra HDA 8-dels Robin Boqvist /Ber
Viktor Ledström /Ber
15-11 2-15 17-16 Förlust
  Annica Östberg /Hel MDA 8-dels Tobias Eriksson /Bos
Katarina Holmberg /Bos
11-6 11-6 Vinst
  Annica Östberg /Hel MDA Kvarts Gustavo Rickne /Spå
Greta Boström /Spå
11-8 9-11 11-6 Vinst
  Annica Östberg /Hel MDA Semi Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
11-9 11-9 Vinst
  Annica Östberg /Hel MDA Final Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
11-1 11-6 Förlust
Wehlin, Camilla Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Emma Nygårds /Fal 11-3 11-2 Förlust
    DSU13 Pool B Sofia Broberg /Köp 11-5 11-0 Förlust
    DSU13 Pool B Johanna Roman /Enå 11-4 11-0 Förlust
Velander, Sara Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Boqvist /Ber MDA 8-dels Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
11-9 12-13 11-4 Förlust
    DSA Pool C Lina Mattsson /Spå 11-3 11-7 Vinst
    DSA Pool C Annica Östberg /Hel 11-8 13-10 Vinst
    DSA Pool C Dalila Sakal /Bor 11-9 11-5 Vinst
    DSA Semi Ellen Fridner /Hel 11-5 11-3 Vinst
    DSA Final Lina Mattsson /Spå 11-7 11-9 Vinst
  Marie Jonsson /Ber DDA Kvarts Greta Boström /Spå
Lina Mattsson /Spå
11-1 11-9 Vinst
  Marie Jonsson /Ber DDA Semi Annica Östberg /Hel
Ellen Fridner /Hel
11-8 9-11 11-7 Vinst
  Marie Jonsson /Ber DDA Final Malin Jonsson /Ber
Andrea Kupari /Ber
11-9 11-7 Förlust
Westberg, My Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Thomas Åkerlund /Enå MDU15 Semi Joel Åstrand /Lju
Jennifer Hagman /Lju
13-12 11-9 Förlust
    DSU15 Pool C Annica Tomtlund /Lju Walk over Vinst
    DSU15 Pool C Lotta Lödesjö /Esk 11-0 11-2 Vinst
    DSU15 Semi Helena Andersson /Enå 11-2 11-4 Förlust
  Mikaela Granström /San DDU15 Semi Annica Tomtlund /Lju
Madeleine Pege /Lju
11-4 11-3 Vinst
  Mikaela Granström /San DDU15 Final Helena Andersson /Enå
Sofie Eriksson /Enå
11-4 11-5 Förlust
Widergren, Alexander Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Fredrik Olsson /San Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Axel Nygårds /Fal Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Joakim Häggkvist /Sal Walk over Vinst
Widergren, Göran Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Lars Kartela /Grä Walk over Förlust
    HSC Pool A Sören Enström /Bor Walk over Förlust
  Steve Lödesjö /Esk HDC Semi Johan Forsberg /Grä
Lars Kartela /Grä
Walkover Förlust
Vieglins, Gustav Köpings BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Mikael Christensen /San 15-5 15-4 Vinst
    HSU13 Pool D Adam Funk /Sal 15-9 15-5 Förlust
    HSU13 Pool D Karl Eriksson /Fal 9-15 15-13 15-10 Förlust
  Marcus Ryde /Köp HDU13 Kvarts Fredrik Olsson /San
Mikael Christensen /San
Walkover Vinst
  Marcus Ryde /Köp HDU13 Semi Tobias Henningsen /Sal
Kristoffer Johansson /Sal
15-6 15-1 Förlust
  Sofia Broberg /Köp MDU13 Kvarts Simon Nygårds /Fal
Emma Nygårds /Fal
11-5 11-4 Förlust
Wikén, Niklas Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Erik Engman /Bor 15-1 15-3 Vinst
    HSU15 Pool A Emil Johansson /Tie 15-6 15-1 Förlust
    HSU15 Kvarts Anton Nässlander /San 15-13 15-4 Förlust
  Viktor Nygårds /Fal HDU15 Kvarts Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
9-15 15-9 15-12 Förlust
Wolter, Martin Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool K Kalle Aspengren /Lju 10-15 15-9 17-14 Vinst
    HSB Pool K Erik Andersson /kil 15-1 15-1 Vinst
    HSB Pool K Kent Arnesson /Bor 15-10 15-9 Förlust
    HSB 16-dels Björn Strömbäck /kil 15-11 15-11 Vinst
    HSB 8-dels Jim Nordenvall /Esk 17-16 17-14 Vinst
    HSB Kvarts Torbjörn Lundmark /Spe 15-10 15-11 Förlust
  Mats Nilsson /Enå HDB 16-dels Morgan Bergshem /Hel
Tony Norlin /Lju
10-15 15-4 15-10 Vinst
  Mats Nilsson /Enå HDB 8-dels Stefan Hellgren /Ber
Henrik Risberg /Kis
15-12 15-8 Förlust
  Kristina Roman /Enå MDB 8-dels Morgan Bergshem /Hel
Caroline L-Hägg /Tra
9-11 11-9 11-9 Förlust
von Knorring, Christer Grängesbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Steve Lödesjö /Esk Walk over Vinst
    HSC Pool C Johan Forsberg /Grä 15-12 15-3 Vinst
    HSC Semi / Walkover Vinst
    HSC Final Tomas Pettersson /Bor 15-10 15-4 Förlust
  Roger von Knorring /Grä HDC Semi Tomas Björklund /Spe
Lars Björkholm /Väs
Walkover Förlust
von Knorring, Roger Grängesbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Tomas Björklund /Spe Walk over Vinst
    HSC Pool B Lars Björkholm /Väs 15-6 15-11 Förlust
    HSC Kvarts Johan Forsberg /Grä 15-8 15-6 Vinst
    HSC Semi Tomas Pettersson /Bor 15-0 15-8 Förlust
  Christer von Knorring /Grä HDC Semi Tomas Björklund /Spe
Lars Björkholm /Väs
Walkover Förlust
Wredenborg, Thomas Köpings BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anna Liljemalm /Köp MDB 16-dels Gustav Eriksson /Sal
Emilie Henningsen /Sal
Walkover Förlust
    HSU17 Pool A Robert Johansson /Spe Walk over Förlust
    HSU17 Pool A Rurik Norstedt /Fal Walk over Förlust
    HSU17 Pool A Marcus Brosché /Fal Walk over Vinst
Wängemark, Ida BMK Tranan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool F Kristina Roman /Enå 11-2 11-8 Vinst
    DSB Pool F Sara Karlsson /Bos Walk over Vinst
    DSB Pool F Camilla Carlsson /Esk 11-5 11-1 Vinst
    DSB Kvarts Emilie Larsen /kil 11-0 11-5 Vinst
    DSB Semi Linda Saarela /Esk 12-13 11-9 11-5 Vinst
    DSB Final Nofari Lechner /Bos 11-6 13-10 Vinst
  Caroline L-Hägg /Tra DDB Kvarts Ellinor Persson /Lju
Julia N-Helsing /Lju
11-1 11-0 Vinst
  Caroline L-Hägg /Tra DDB Semi Josefine Ågren /Bos
Nofari Lechner /Bos
11-8 8-11 11-6 Vinst
  Caroline L-Hägg /Tra DDB Final Sara Norin /kil
Emilie Larsen /kil
11-9 11-4 Vinst
  Lars-Martin Högberg /Tra MDA 8-dels Torleif Ekman /Bor
Ulla Jark /Bor
13-11 11-5 Förlust
Ågren, Johan BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Anders Eriksson /Bor 8-15 15-7 15-2 Förlust
    HSB Pool A Torbjörn Lundmark /Spe 15-14 15-4 Förlust
    HSB Pool A Mårten Färlin /Lju 15-6 15-5 Vinst
  Martin Bergwall /Bos HDB 16-dels Mårten Färlin /Lju
Kalle Aspengren /Lju
15-17 15-9 15-4 Vinst
  Martin Bergwall /Bos HDB 8-dels Magnus Thunell /Bor
Jonas Halvarsson /Bor
15-3 15-2 Vinst
  Martin Bergwall /Bos HDB Kvarts Kent Arnesson /Bor
Markus Sandberg /Bor
15-4 15-3 Förlust
Ågren, Josefine BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Jonsson /Bos MDB 8-dels Fredrik Olsson /Bos
Sara Norin /kil
11-5 11-9 Vinst
  Fredrik Jonsson /Bos MDB Kvarts Erik Andersson /kil
Caroline Olofsson /kil
11-6 11-9 Vinst
  Fredrik Jonsson /Bos MDB Semi Torbjörn Segersvan /Fal
Linda Saarela /Esk
13-12 11-8 Vinst
  Fredrik Jonsson /Bos MDB Final Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
11-9 8-11 11-6 Förlust
    DSB Pool B Sandy Johansson /Esk 11-0 11-1 Vinst
    DSB Pool B Jenny Bransell /San 11-3 11-1 Vinst
    DSB Kvarts Hanna Åkerlund /Enå 11-5 13-11 Förlust
  Nofari Lechner /Bos DDB Kvarts Kristina Roman /Enå
Hanna Åkerlund /Enå
11-8 11-8 Vinst
  Nofari Lechner /Bos DDB Semi Caroline L-Hägg /Tra
Ida Wängemark /Tra
11-8 8-11 11-6 Förlust
Åkerlund, Hanna Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mats Nilsson /Enå MDB 8-dels Stefan Nätz /Bor
Angelica Granström /San
11-2 11-2 Förlust
    DSB Pool C Lisa Lödesjö /Esk Walk over Vinst
    DSB Pool C Emilie Larsen /kil 11-4 11-5 Vinst
    DSB 8-dels Veronika Larsson /Esk 11-1 11-0 Vinst
    DSB Kvarts Josefine Ågren /Bos 11-5 13-11 Vinst
    DSB Semi Nofari Lechner /Bos 11-5 11-6 Förlust
  Kristina Roman /Enå DDB 8-dels Sandy Johansson /Esk
Lisa Lödesjö /Esk
11-3 11-6 Vinst
  Kristina Roman /Enå DDB Kvarts Josefine Ågren /Bos
Nofari Lechner /Bos
11-8 11-8 Förlust
Åkerlund, Linnea Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Emma Roman /Enå Walk over Förlust
    DSU13 Pool A Rebecka C-Lindmark /Bor Walk over Förlust
    DSU13 Pool A Amanda Liljeström /Väs Walk over Förlust
  Marie Eriksson /Enå DDU13 Semi Amanda Liljeström /Väs
Isabelle Liljeström /Väs
11-2 11-0 Vinst
  Marie Eriksson /Enå DDU13 Final Mikaela C-Lindmark /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
11-3 11-8 Vinst
  Olov Lindgren /Enå MDU13 Kvarts Sebastian Gustavsson /Bor
Rebecka C-Lindmark /Bor
11-5 11-5 Vinst
  Olov Lindgren /Enå MDU13 Semi Simon Nygårds /Fal
Emma Nygårds /Fal
11-5 11-9 Vinst
  Olov Lindgren /Enå MDU13 Final Adam Funk /Sal
Marie Eriksson /Enå
11-5 11-4 Vinst
Åkerlund, Thomas Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Viktor Nygårds /Fal 15-1 15-2 Förlust
    HSU15 Pool C Joel Åstrand /Lju 15-12 15-10 Förlust
    HSU15 Pool C Mattias Walla /Bor Walk over Vinst
  Eric Karlsson /Lju HDU15 Kvarts Niklas Wikén /Fal
Viktor Nygårds /Fal
9-15 15-9 15-12 Vinst
  Eric Karlsson /Lju HDU15 Semi Markus Jonsson /Lju
Joel Åstrand /Lju
13-15 15-12 17-16 Vinst
  Eric Karlsson /Lju HDU15 Final Petter Lindroth /San
Emil Johansson /Tie
15-4 15-5 Förlust
  My Westberg /Enå MDU15 Semi Joel Åstrand /Lju
Jennifer Hagman /Lju
13-12 11-9 Förlust
Åstrand, Joel Ljusdals BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Mattias Walla /Bor Walk over Vinst
    HSU15 Pool C Thomas Åkerlund /Enå 15-12 15-10 Vinst
    HSU15 Pool C Viktor Nygårds /Fal 10-15 15-12 15-13 Vinst
    HSU15 Kvarts Mikael Morén /Lud Walkover Vinst
    HSU15 Semi Anton Nässlander /San 15-1 15-13 Förlust
  Markus Jonsson /Lju HDU15 Kvarts Kenny Stenström /Bor
Erik Engman /Bor
15-2 15-9 Vinst
  Markus Jonsson /Lju HDU15 Semi Thomas Åkerlund /Enå
Eric Karlsson /Lju
13-15 15-12 17-16 Förlust
  Jennifer Hagman /Lju MDU15 Semi Thomas Åkerlund /Enå
My Westberg /Enå
13-12 11-9 Vinst
  Jennifer Hagman /Lju MDU15 Final Petter Lindroth /San
Helena Andersson /Enå
11-1 11-5 Förlust
Ödman, Simon BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Rickard Paulsson /Lud Walk over Vinst
    HSB Pool F Simon Hansson /UIF 15-5 15-6 Vinst
    HSB Pool F Henrik Risberg /Kis 15-4 15-10 Förlust
    HSB 16-dels Daniel Kastberg /Fal 15-4 15-4 Vinst
    HSB 8-dels Kristofer C-Lindmark /Bor 15-7 4-15 15-3 Förlust
  Robert Johansson /Spe HDB 8-dels Kristofer C-Lindmark /Bor
Christian Nätz /Bor
15-8 17-15 Förlust
Östberg, Annica Helsingeteam BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Noj Wanzelius /Hel MDA 8-dels Tobias Eriksson /Bos
Katarina Holmberg /Bos
11-6 11-6 Vinst
  Noj Wanzelius /Hel MDA Kvarts Gustavo Rickne /Spå
Greta Boström /Spå
11-8 9-11 11-6 Vinst
  Noj Wanzelius /Hel MDA Semi Erik Lindén /Bor
Linda Hinders /Bor
11-9 11-9 Vinst
  Noj Wanzelius /Hel MDA Final Fredrik Ulinder /Ber
Marie Jonsson /Ber
11-1 11-6 Förlust
    DSA Pool C Dalila Sakal /Bor 11-2 11-8 Förlust
    DSA Pool C Sara Velander /Ber 11-8 13-10 Förlust
    DSA Pool C Lina Mattsson /Spå 11-2 11-2 Förlust
  Ellen Fridner /Hel DDA Kvarts Eva Nälzén /Fal
Yvonne Thorell /Fal
11-7 11-7 Vinst
  Ellen Fridner /Hel DDA Semi Marie Jonsson /Ber
Sara Velander /Ber
11-8 9-11 11-7 Förlust
Östlund, Simon Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Marcus Ryde /Köp 15-7 15-2 Vinst
    HSU13 Pool C Marcus Persson /San 15-0 15-2 Vinst
    HSU13 Pool C Kristoffer Johansson /Sal 15-12 15-13 Förlust
    HSU13 8-dels Fredrik Olsson /San Walkover Vinst
    HSU13 Kvarts Tobias Henningsen /Sal 15-12 15-5 Förlust
  Karl Eriksson /Fal HDU13 Kvarts Simon Nygårds /Fal
Olov Lindgren /Enå
Walkover Förlust