riksklasskval 2003

Borlänge Badmintonhall 4-5 okt -03

Borlänge BMK


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 129

Total antal WO matcher = 14

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DS13 Amanda Andrén /Bor Maria Helmersson /Tä Rebecka C-Lindmark /Bor
Hanna Lundqvist /Kis
HS13 Rikard Ojaäär /Tä Tobias Henningsen /Sal Philip Reineck /Fyr
Ludvig Pärlefors /Fyr
DD15 Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
Sara Wall /Hof -
Alexandra Andersson /Hof
Johanna Jansson /Hof -
Mikaela Granström /San
DS15 Jenny Sandberg /Ume Sofie Haglund /Tä My Westberg /Enå
Johanna Jansson /Hof
HD15 Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
Thomas Andersson /Tä -
Sebastian Eriksson /Tä
Emil Johansson /Tie -
Petter Lindroth /San
HS15 Sina Kazemi /Tä Max Reineck /Fyr Emil Johansson /Tie
Markus Högman /Tä

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS13 Dam singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Maria Helmersson /Tä Emma Roman /Enå 11-2 11-1
Pool A Amanda Andrén /Bor Emma Roman /Enå 11-2 11-2
Pool A Amanda Andrén /Bor Maria Helmersson /Tä 11-9 7-11 13-11
Pool B Johanna Roman /Enå Mikaela C-Lindmark /Bor 11-5 11-1
Pool B Johanna Roman /Enå Lisa Johansson /Tie 1-11 11-8 13-11
Pool B Lisa Johansson /Tie Mikaela C-Lindmark /Bor 11-2 11-1
Pool C Hanna Lundqvist /Kis Rebecka C-Lindmark /Bor 11-1 11-1
Pool C Rebecka C-Lindmark /Bor Matilda Jansson /Hof 6-11 11-1 11-3
Pool C Hanna Lundqvist /Kis Matilda Jansson /Hof 11-8 11-5
Kvarts Rebecka C-Lindmark /Bor Lisa Johansson /Tie 11-8 11-8
Kvarts Maria Helmersson /Tä Johanna Roman /Enå 11-6 11-9
Semi Amanda Andrén /Bor Rebecka C-Lindmark /Bor 11-3 10-13 11-1
Semi Maria Helmersson /Tä Hanna Lundqvist /Kis 6-11 11-7 11-4
Final Amanda Andrén /Bor Maria Helmersson /Tä 13-10 11-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS13 Herr singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Rikard Ojaäär /Tä Per Wallgren /Fyr 15-2 15-1
Pool A Tobias Henningsen /Sal Rambod Beigi /San 15-8 17-15
Pool A Rikard Ojaäär /Tä Rambod Beigi /San 15-3 15-8
Pool A Tobias Henningsen /Sal Per Wallgren /Fyr 15-12 15-10
Pool A Rikard Ojaäär /Tä Tobias Henningsen /Sal 15-8 15-2
Pool A Rambod Beigi /San Per Wallgren /Fyr 15-3 15-11
Pool B Viktor Nordh /Tä Philip Reineck /Fyr 15-5 15-2
Pool B Kristofer Johansson /Sal Kalle Lindroth /San 4-15 15-11 15-4
Pool B Philip Reineck /Fyr Kalle Lindroth /San 15-1 15-10
Pool B Viktor Nordh /Tä Kristofer Johansson /Sal 15-4 15-8
Pool B Philip Reineck /Fyr Kristofer Johansson /Sal 15-9 7-15 17-15
Pool B Viktor Nordh /Tä Kalle Lindroth /San 15-3 15-12
Pool C Ludvig Pärlefors /Fyr Victor Hansson /Fyr Walk over
Pool C Sebastian Gustavsson /Bor Victor Hansson /Fyr Walk over
Pool C Ludvig Pärlefors /Fyr Sebastian Gustavsson /Bor 15-5 15-1
Kvarts Philip Reineck /Fyr Sebastian Gustavsson /Bor 15-2 15-8
Kvarts Tobias Henningsen /Sal Viktor Nordh /Tä 15-12 12-15 15-12
Semi Rikard Ojaäär /Tä Philip Reineck /Fyr 15-2 15-4
Semi Tobias Henningsen /Sal Ludvig Pärlefors /Fyr 15-2 2-15 15-9
Final Rikard Ojaäär /Tä Tobias Henningsen /Sal 15-5 15-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD15 Dam dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
Elin Helmersson /Tä
Mikaela Djärf /Tä
11-4 11-10
Kvarts Sara Wall /Hof
Alexandra Andersson /Hof
Anna Lagermalm /Tä
Sofie Haglund /Tä
11-10 11-8
Kvarts Johanna Jansson /Hof
Mikaela Granström /San
Marielle Angarth /Tä
Therese Ristanovic /Tä
11-4 11-5
Kvarts Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
Malin Andersson /Bor
Sanna Andrén /Bor
Walkover
Semi Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
Sara Wall /Hof
Alexandra Andersson /Hof
11-9 11-4
Semi Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
Johanna Jansson /Hof
Mikaela Granström /San
11-10 11-9
Final Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
9-11 11-7 11-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS15 Dam singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sofie Haglund /Tä Anna Lagermalm /Tä 11-6 11-1
Pool A Sara Wall /Hof Sanna Skogsby /Bor 11-2 11-5
Pool A Sofie Haglund /Tä Sara Wall /Hof 11-3 11-0
Pool A Anna Lagermalm /Tä Sanna Skogsby /Bor 11-1 11-1
Pool A Sofie Haglund /Tä Sanna Skogsby /Bor 11-0 11-0
Pool A Anna Lagermalm /Tä Sara Wall /Hof 11-3 11-4
Pool B Elin Helmersson /Tä Helena Andersson /Enå 11-9 5-11 11-8
Pool B Alexandra Andersson /Hof Malin Andersson /Bor Walk over
Pool B Helena Andersson /Enå Alexandra Andersson /Hof 11-0 11-2
Pool B Elin Helmersson /Tä Malin Andersson /Bor Walk over
Pool B Helena Andersson /Enå Malin Andersson /Bor Walk over
Pool B Elin Helmersson /Tä Alexandra Andersson /Hof 11-0 11-2
Pool C Mikaela Granström /San Mikaela Djärf /Tä 2-11 11-7 11-1
Pool C Jenny Sandberg /Ume Mikaela Granström /San 11-5 11-3
Pool C Jenny Sandberg /Ume Mikaela Djärf /Tä 11-1 11-1
Pool D Therese Ristanovic /Tä Johanna Wiberg /Fyr Walk over
Pool D Sanna Andrén /Bor Therese Ristanovic /Tä 11-1 11-3
Pool D Sanna Andrén /Bor Johanna Wiberg /Fyr Walk over
Pool E My Westberg /Enå Marielle Angarth /Tä 11-1 11-4
Pool E Johanna Jansson /Hof Marielle Angarth /Tä 11-8 11-8
Pool E Johanna Jansson /Hof My Westberg /Enå 13-10 6-11 11-4
8-dels My Westberg /Enå Therese Ristanovic /Tä 11-0 11-1
8-dels Jenny Sandberg /Ume Helena Andersson /Enå 13-10 11-7
Kvarts Sofie Haglund /Tä Mikaela Granström /San 11-2 13-10
Kvarts My Westberg /Enå Elin Helmersson /Tä 11-1 11-6
Kvarts Jenny Sandberg /Ume Sanna Andrén /Bor 11-5 11-7
Kvarts Johanna Jansson /Hof Anna Lagermalm /Tä 11-3 11-3
Semi Sofie Haglund /Tä My Westberg /Enå 4-11 11-9 11-9
Semi Jenny Sandberg /Ume Johanna Jansson /Hof 11-3 11-6
Final Jenny Sandberg /Ume Sofie Haglund /Tä 11-5 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD15 Herr dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Markus Högman /Tä
Olof Berglund /Tä
Fredrik Gadnell /Fyr
Adam Berzelius /Tä
13-15 15-3 15-9
8-dels Carl Utterström /Fyr
Simon Wieselblad /Fyr
Anton Nässlander /San
Tomi Pippo /San
15-7 15-4
Kvarts Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
Jonathan Sjöö /Tä
Simon Ronnås /Tä
15-6 15-5
Kvarts Thomas Andersson /Tä
Sebastian Eriksson /Tä
Markus Högman /Tä
Olof Berglund /Tä
10-15 15-11 15-12
Kvarts Emil Johansson /Tie
Petter Lindroth /San
Carl Utterström /Fyr
Simon Wieselblad /Fyr
15-12 15-10
Kvarts Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
Marcus Ulvne /Fyr
Daniel Mattson /Fyr
15-5 15-2
Semi Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
Thomas Andersson /Tä
Sebastian Eriksson /Tä
15-8 15-5
Semi Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
Emil Johansson /Tie
Petter Lindroth /San
15-9 15-10
Final Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
15-2 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS15 Herr singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Max Reineck /Fyr Mattias Walla /Bor 15-1 15-0
Pool A Adam Berzelius /Tä Daniel Gustavsson /Fyr Walk over
Pool A Max Reineck /Fyr Daniel Gustavsson /Fyr Walk over
Pool A Adam Berzelius /Tä Mattias Walla /Bor 15-1 15-2
Pool A Max Reineck /Fyr Adam Berzelius /Tä 15-5 15-5
Pool A Mattias Walla /Bor Daniel Gustavsson /Fyr Walk over
Pool B Joar Bergqvist /Tä Sebastian Eriksson /Tä 15-6 15-12
Pool B Marcus Ulvne /Fyr Anton Nässlander /San 15-9 17-14
Pool B Joar Bergqvist /Tä Anton Nässlander /San 15-10 7-15 15-5
Pool B Marcus Ulvne /Fyr Sebastian Eriksson /Tä 15-1 15-11
Pool B Joar Bergqvist /Tä Marcus Ulvne /Fyr 15-13 15-6
Pool B Sebastian Eriksson /Tä Anton Nässlander /San 15-9 17-15
Pool C Viktor Nygårds /Fal Thomas Andersson /Tä 15-12 15-7
Pool C Simon Ronnås /Tä Daniel Mattson /Fyr 15-10 17-14
Pool C Daniel Mattson /Fyr Thomas Andersson /Tä 15-4 17-14
Pool C Simon Ronnås /Tä Viktor Nygårds /Fal 15-10 6-15 15-3
Pool C Thomas Andersson /Tä Simon Ronnås /Tä 15-12 15-6
Pool C Viktor Nygårds /Fal Daniel Mattson /Fyr 15-17 15-10 15-3
Pool D Petter Lindroth /San Simon Wieselblad /Fyr 15-5 15-9
Pool D Markus Högman /Tä Simon Löfvholm /Arv Walk over
Pool D Petter Lindroth /San Simon Löfvholm /Arv Walk over
Pool D Markus Högman /Tä Simon Wieselblad /Fyr 15-6 15-4
Pool D Markus Högman /Tä Petter Lindroth /San 5-15 15-13 15-3
Pool D Simon Wieselblad /Fyr Simon Löfvholm /Arv Walk over
Pool E Jonas Johansson-Berg /Fyr Tomi Pippo /San 15-4 15-13
Pool E Viktor Zuhr /Tä Tomi Pippo /San 15-4 15-4
Pool E Jonas Johansson-Berg /Fyr Viktor Zuhr /Tä 15-3 15-4
Pool F Stefan Sundqvist /kil Fredrik Gadnell /Fyr 15-2 15-6
Pool F Jonathan Sjöö /Tä Olof Berglund /Tä 15-12 15-2
Pool F Jonathan Sjöö /Tä Fredrik Gadnell /Fyr 15-6 15-5
Pool F Stefan Sundqvist /kil Olof Berglund /Tä 15-4 15-12
Pool F Olof Berglund /Tä Fredrik Gadnell /Fyr 15-9 15-2
Pool F Stefan Sundqvist /kil Jonathan Sjöö /Tä 15-11 17-16
Pool G Sina Kazemi /Tä Carl Utterström /Fyr 15-7 15-9
Pool G Emil Johansson /Tie Carl Utterström /Fyr 15-7 15-13
Pool G Sina Kazemi /Tä Emil Johansson /Tie 15-6 15-6
8-dels Petter Lindroth /San Jonathan Sjöö /Tä 15-11 15-4
8-dels Emil Johansson /Tie Joar Bergqvist /Tä 13-15 15-9 15-2
8-dels Simon Ronnås /Tä Viktor Zuhr /Tä 15-10 15-13
8-dels Markus Högman /Tä Marcus Ulvne /Fyr 8-15 15-9 15-7
8-dels Jonas Johansson-Berg /Fyr Adam Berzelius /Tä 15-13 15-3
8-dels Stefan Sundqvist /kil Viktor Nygårds /Fal 15-13 15-5
Kvarts Max Reineck /Fyr Petter Lindroth /San 15-9 15-8
Kvarts Emil Johansson /Tie Simon Ronnås /Tä 15-10 15-3
Kvarts Markus Högman /Tä Jonas Johansson-Berg /Fyr 15-11 15-6
Kvarts Sina Kazemi /Tä Stefan Sundqvist /kil 15-6 15-7
Semi Max Reineck /Fyr Emil Johansson /Tie 15-7 11-15 15-11
Semi Sina Kazemi /Tä Markus Högman /Tä 15-7 15-9
Final Sina Kazemi /Tä Max Reineck /Fyr 12-15 15-6 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Arvika   Arv
Borlänge BMK   Bor
Enånger   Enå
Falu BMK   Fal
Fyrisfjädern   Fyr
Hofors   Hof
IFK Umeå   Ume
Kilafors   kil
Kista   Kis
Sala   Sal
Sandviken   San
Tierp BMK   Tie
Täby  

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Arvika

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Löfvholm /Arv   HS15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Borlänge BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Malin Andersson /Bor   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Amanda Andrén /Bor   DS13/Final/Vinst        
Sanna Andrén /Bor   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Final/Vinst    
Mikaela C-Lindmark /Bor   DS13/Pool/Ej vidare        
Rebecka C-Lindmark /Bor   DS13/Semi/Förlust        
Sebastian Gustavsson /Bor   HS13/Kvarts/Förlust        
Sanna Skogsby /Bor   DS15/Pool/Ej vidare        
Mattias Walla /Bor   HS15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enånger

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Helena Andersson /Enå   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Final/Förlust    
Emma Roman /Enå   DS13/Pool/Ej vidare        
Johanna Roman /Enå   DS13/Kvarts/Förlust        
My Westberg /Enå   DS15/Semi/Förlust   DD15/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Falu BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Viktor Nygårds /Fal   HS15/8-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Fyrisfjädern

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Gadnell /Fyr   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Daniel Gustavsson /Fyr   HS15/Pool/Ej vidare        
Victor Hansson /Fyr   HS13/Pool/Ej vidare        
Jonas Johansson-Berg /Fyr   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Daniel Mattson /Fyr   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Ludvig Pärlefors /Fyr   HS13/Semi/Förlust        
Max Reineck /Fyr   HS15/Final/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Philip Reineck /Fyr   HS13/Semi/Förlust        
Marcus Ulvne /Fyr   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Carl Utterström /Fyr   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Per Wallgren /Fyr   HS13/Pool/Ej vidare        
Johanna Wiberg /Fyr   DS15/Pool/Ej vidare        
Simon Wieselblad /Fyr   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hofors

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Alexandra Andersson /Hof   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Semi/Förlust    
Johanna Jansson /Hof   DS15/Semi/Förlust   DD15/Semi/Förlust    
Matilda Jansson /Hof   DS13/Pool/Ej vidare        
Sara Wall /Hof   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kilafors

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Stefan Sundqvist /kil   HS15/Kvarts/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hanna Lundqvist /Kis   DS13/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sala

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tobias Henningsen /Sal   HS13/Final/Förlust        
Kristofer Johansson /Sal   HS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sandviken

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Rambod Beigi /San   HS13/Pool/Ej vidare        
Mikaela Granström /San   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Semi/Förlust    
Kalle Lindroth /San   HS13/Pool/Ej vidare        
Petter Lindroth /San   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Anton Nässlander /San   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Tomi Pippo /San   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tierp BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Johansson /Tie   HS15/Semi/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Lisa Johansson /Tie   DS13/Kvarts/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Thomas Andersson /Tä   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Semi/Förlust    
Marielle Angarth /Tä   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Olof Berglund /Tä   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Joar Bergqvist /Tä   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Final/Vinst    
Adam Berzelius /Tä   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Mikaela Djärf /Tä   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Sebastian Eriksson /Tä   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Semi/Förlust    
Sofie Haglund /Tä   DS15/Final/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Elin Helmersson /Tä   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Maria Helmersson /Tä   DS13/Final/Förlust        
Markus Högman /Tä   HS15/Semi/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Sina Kazemi /Tä   HS15/Final/Vinst   HD15/Final/Vinst    
Anna Lagermalm /Tä   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Viktor Nordh /Tä   HS13/Kvarts/Förlust        
Rikard Ojaäär /Tä   HS13/Final/Vinst        
Therese Ristanovic /Tä   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Simon Ronnås /Tä   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Jonathan Sjöö /Tä   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Viktor Zuhr /Tä   HS15/8-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jenny Sandberg /Ume   DS15/Final/Vinst   DD15/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Andersson, Alexandra Hofors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Malin Andersson /Bor Walk over Vinst
    DS15 Pool B Helena Andersson /Enå 11-0 11-2 Förlust
    DS15 Pool B Elin Helmersson /Tä 11-0 11-2 Förlust
  Sara Wall /Hof DD15 Kvarts Anna Lagermalm /Tä
Sofie Haglund /Tä
11-10 11-8 Vinst
  Sara Wall /Hof DD15 Semi Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
11-9 11-4 Förlust
Andersson, Helena Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Elin Helmersson /Tä 11-9 5-11 11-8 Förlust
    DS15 Pool B Alexandra Andersson /Hof 11-0 11-2 Vinst
    DS15 Pool B Malin Andersson /Bor Walk over Vinst
    DS15 8-dels Jenny Sandberg /Ume 13-10 11-7 Förlust
  My Westberg /Enå DD15 Kvarts Elin Helmersson /Tä
Mikaela Djärf /Tä
11-4 11-10 Vinst
  My Westberg /Enå DD15 Semi Sara Wall /Hof
Alexandra Andersson /Hof
11-9 11-4 Vinst
  My Westberg /Enå DD15 Final Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
9-11 11-7 11-10 Förlust
Andersson, Malin Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Alexandra Andersson /Hof Walk over Förlust
    DS15 Pool B Elin Helmersson /Tä Walk over Förlust
    DS15 Pool B Helena Andersson /Enå Walk over Förlust
  Sanna Andrén /Bor DD15 Kvarts Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
Walkover Förlust
Andersson, Thomas Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Viktor Nygårds /Fal 15-12 15-7 Förlust
    HS15 Pool C Daniel Mattson /Fyr 15-4 17-14 Förlust
    HS15 Pool C Simon Ronnås /Tä 15-12 15-6 Vinst
  Sebastian Eriksson /Tä HD15 Kvarts Markus Högman /Tä
Olof Berglund /Tä
10-15 15-11 15-12 Vinst
  Sebastian Eriksson /Tä HD15 Semi Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
15-8 15-5 Förlust
Andrén, Amanda Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Emma Roman /Enå 11-2 11-2 Vinst
    DS13 Pool A Maria Helmersson /Tä 11-9 7-11 13-11 Vinst
    DS13 Semi Rebecka C-Lindmark /Bor 11-3 10-13 11-1 Vinst
    DS13 Final Maria Helmersson /Tä 13-10 11-2 Vinst
Andrén, Sanna Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Therese Ristanovic /Tä 11-1 11-3 Vinst
    DS15 Pool D Johanna Wiberg /Fyr Walk over Vinst
    DS15 Kvarts Jenny Sandberg /Ume 11-5 11-7 Förlust
  Malin Andersson /Bor DD15 Kvarts Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
Walkover Förlust
  Jenny Sandberg /Ume DD15 Kvarts Malin Andersson /Bor
Sanna Andrén /Bor
Walkover Vinst
  Jenny Sandberg /Ume DD15 Semi Johanna Jansson /Hof
Mikaela Granström /San
11-10 11-9 Vinst
  Jenny Sandberg /Ume DD15 Final Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
9-11 11-7 11-10 Vinst
Angarth, Marielle Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E My Westberg /Enå 11-1 11-4 Förlust
    DS15 Pool E Johanna Jansson /Hof 11-8 11-8 Förlust
  Therese Ristanovic /Tä DD15 Kvarts Johanna Jansson /Hof
Mikaela Granström /San
11-4 11-5 Förlust
Beigi, Rambod Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Tobias Henningsen /Sal 15-8 17-15 Förlust
    HS13 Pool A Rikard Ojaäär /Tä 15-3 15-8 Förlust
    HS13 Pool A Per Wallgren /Fyr 15-3 15-11 Vinst
Berglund, Olof Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Jonathan Sjöö /Tä 15-12 15-2 Förlust
    HS15 Pool F Stefan Sundqvist /kil 15-4 15-12 Förlust
    HS15 Pool F Fredrik Gadnell /Fyr 15-9 15-2 Vinst
  Markus Högman /Tä HD15 8-dels Fredrik Gadnell /Fyr
Adam Berzelius /Tä
13-15 15-3 15-9 Vinst
  Markus Högman /Tä HD15 Kvarts Thomas Andersson /Tä
Sebastian Eriksson /Tä
10-15 15-11 15-12 Förlust
Bergqvist, Joar Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Sebastian Eriksson /Tä 15-6 15-12 Vinst
    HS15 Pool B Anton Nässlander /San 15-10 7-15 15-5 Vinst
    HS15 Pool B Marcus Ulvne /Fyr 15-13 15-6 Vinst
    HS15 8-dels Emil Johansson /Tie 13-15 15-9 15-2 Förlust
  Sina Kazemi /Tä HD15 Kvarts Marcus Ulvne /Fyr
Daniel Mattson /Fyr
15-5 15-2 Vinst
  Sina Kazemi /Tä HD15 Semi Emil Johansson /Tie
Petter Lindroth /San
15-9 15-10 Vinst
  Sina Kazemi /Tä HD15 Final Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
15-2 15-8 Vinst
Berzelius, Adam Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Daniel Gustavsson /Fyr Walk over Vinst
    HS15 Pool A Mattias Walla /Bor 15-1 15-2 Vinst
    HS15 Pool A Max Reineck /Fyr 15-5 15-5 Förlust
    HS15 8-dels Jonas Johansson-Berg /Fyr 15-13 15-3 Förlust
  Fredrik Gadnell /Fyr HD15 8-dels Markus Högman /Tä
Olof Berglund /Tä
13-15 15-3 15-9 Förlust
C-Lindmark, Mikaela Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Johanna Roman /Enå 11-5 11-1 Förlust
    DS13 Pool B Lisa Johansson /Tie 11-2 11-1 Förlust
C-Lindmark, Rebecka Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Hanna Lundqvist /Kis 11-1 11-1 Förlust
    DS13 Pool C Matilda Jansson /Hof 6-11 11-1 11-3 Vinst
    DS13 Kvarts Lisa Johansson /Tie 11-8 11-8 Vinst
    DS13 Semi Amanda Andrén /Bor 11-3 10-13 11-1 Förlust
Djärf, Mikaela Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Mikaela Granström /San 2-11 11-7 11-1 Förlust
    DS15 Pool C Jenny Sandberg /Ume 11-1 11-1 Förlust
  Elin Helmersson /Tä DD15 Kvarts Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
11-4 11-10 Förlust
Eriksson, Sebastian Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Joar Bergqvist /Tä 15-6 15-12 Förlust
    HS15 Pool B Marcus Ulvne /Fyr 15-1 15-11 Förlust
    HS15 Pool B Anton Nässlander /San 15-9 17-15 Vinst
  Thomas Andersson /Tä HD15 Kvarts Markus Högman /Tä
Olof Berglund /Tä
10-15 15-11 15-12 Vinst
  Thomas Andersson /Tä HD15 Semi Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
15-8 15-5 Förlust
Gadnell, Fredrik Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Stefan Sundqvist /kil 15-2 15-6 Förlust
    HS15 Pool F Jonathan Sjöö /Tä 15-6 15-5 Förlust
    HS15 Pool F Olof Berglund /Tä 15-9 15-2 Förlust
  Adam Berzelius /Tä HD15 8-dels Markus Högman /Tä
Olof Berglund /Tä
13-15 15-3 15-9 Förlust
Granström, Mikaela Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Mikaela Djärf /Tä 2-11 11-7 11-1 Vinst
    DS15 Pool C Jenny Sandberg /Ume 11-5 11-3 Förlust
    DS15 Kvarts Sofie Haglund /Tä 11-2 13-10 Förlust
  Johanna Jansson /Hof DD15 Kvarts Marielle Angarth /Tä
Therese Ristanovic /Tä
11-4 11-5 Vinst
  Johanna Jansson /Hof DD15 Semi Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
11-10 11-9 Förlust
Gustavsson, Daniel Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Adam Berzelius /Tä Walk over Förlust
    HS15 Pool A Max Reineck /Fyr Walk over Förlust
    HS15 Pool A Mattias Walla /Bor Walk over Förlust
Gustavsson, Sebastian Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Victor Hansson /Fyr Walk over Vinst
    HS13 Pool C Ludvig Pärlefors /Fyr 15-5 15-1 Förlust
    HS13 Kvarts Philip Reineck /Fyr 15-2 15-8 Förlust
Haglund, Sofie Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Anna Lagermalm /Tä 11-6 11-1 Vinst
    DS15 Pool A Sara Wall /Hof 11-3 11-0 Vinst
    DS15 Pool A Sanna Skogsby /Bor 11-0 11-0 Vinst
    DS15 Kvarts Mikaela Granström /San 11-2 13-10 Vinst
    DS15 Semi My Westberg /Enå 4-11 11-9 11-9 Vinst
    DS15 Final Jenny Sandberg /Ume 11-5 11-3 Förlust
  Anna Lagermalm /Tä DD15 Kvarts Sara Wall /Hof
Alexandra Andersson /Hof
11-10 11-8 Förlust
Hansson, Victor Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Ludvig Pärlefors /Fyr Walk over Förlust
    HS13 Pool C Sebastian Gustavsson /Bor Walk over Förlust
Helmersson, Elin Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Helena Andersson /Enå 11-9 5-11 11-8 Vinst
    DS15 Pool B Malin Andersson /Bor Walk over Vinst
    DS15 Pool B Alexandra Andersson /Hof 11-0 11-2 Vinst
    DS15 Kvarts My Westberg /Enå 11-1 11-6 Förlust
  Mikaela Djärf /Tä DD15 Kvarts Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
11-4 11-10 Förlust
Helmersson, Maria Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Emma Roman /Enå 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Pool A Amanda Andrén /Bor 11-9 7-11 13-11 Förlust
    DS13 Kvarts Johanna Roman /Enå 11-6 11-9 Vinst
    DS13 Semi Hanna Lundqvist /Kis 6-11 11-7 11-4 Vinst
    DS13 Final Amanda Andrén /Bor 13-10 11-2 Förlust
Henningsen, Tobias Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Rambod Beigi /San 15-8 17-15 Vinst
    HS13 Pool A Per Wallgren /Fyr 15-12 15-10 Vinst
    HS13 Pool A Rikard Ojaäär /Tä 15-8 15-2 Förlust
    HS13 Kvarts Viktor Nordh /Tä 15-12 12-15 15-12 Vinst
    HS13 Semi Ludvig Pärlefors /Fyr 15-2 2-15 15-9 Vinst
    HS13 Final Rikard Ojaäär /Tä 15-5 15-1 Förlust
Högman, Markus Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Simon Löfvholm /Arv Walk over Vinst
    HS15 Pool D Simon Wieselblad /Fyr 15-6 15-4 Vinst
    HS15 Pool D Petter Lindroth /San 5-15 15-13 15-3 Vinst
    HS15 8-dels Marcus Ulvne /Fyr 8-15 15-9 15-7 Vinst
    HS15 Kvarts Jonas Johansson-Berg /Fyr 15-11 15-6 Vinst
    HS15 Semi Sina Kazemi /Tä 15-7 15-9 Förlust
  Olof Berglund /Tä HD15 8-dels Fredrik Gadnell /Fyr
Adam Berzelius /Tä
13-15 15-3 15-9 Vinst
  Olof Berglund /Tä HD15 Kvarts Thomas Andersson /Tä
Sebastian Eriksson /Tä
10-15 15-11 15-12 Förlust
Jansson, Johanna Hofors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Marielle Angarth /Tä 11-8 11-8 Vinst
    DS15 Pool E My Westberg /Enå 13-10 6-11 11-4 Vinst
    DS15 Kvarts Anna Lagermalm /Tä 11-3 11-3 Vinst
    DS15 Semi Jenny Sandberg /Ume 11-3 11-6 Förlust
  Mikaela Granström /San DD15 Kvarts Marielle Angarth /Tä
Therese Ristanovic /Tä
11-4 11-5 Vinst
  Mikaela Granström /San DD15 Semi Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
11-10 11-9 Förlust
Jansson, Matilda Hofors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Rebecka C-Lindmark /Bor 6-11 11-1 11-3 Förlust
    DS13 Pool C Hanna Lundqvist /Kis 11-8 11-5 Förlust
Johansson, Emil Tierp BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Carl Utterström /Fyr 15-7 15-13 Vinst
    HS15 Pool G Sina Kazemi /Tä 15-6 15-6 Förlust
    HS15 8-dels Joar Bergqvist /Tä 13-15 15-9 15-2 Vinst
    HS15 Kvarts Simon Ronnås /Tä 15-10 15-3 Vinst
    HS15 Semi Max Reineck /Fyr 15-7 11-15 15-11 Förlust
  Petter Lindroth /San HD15 Kvarts Carl Utterström /Fyr
Simon Wieselblad /Fyr
15-12 15-10 Vinst
  Petter Lindroth /San HD15 Semi Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
15-9 15-10 Förlust
Johansson, Kristofer Sala
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Kalle Lindroth /San 4-15 15-11 15-4 Vinst
    HS13 Pool B Viktor Nordh /Tä 15-4 15-8 Förlust
    HS13 Pool B Philip Reineck /Fyr 15-9 7-15 17-15 Förlust
Johansson, Lisa Tierp BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Johanna Roman /Enå 1-11 11-8 13-11 Förlust
    DS13 Pool B Mikaela C-Lindmark /Bor 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Kvarts Rebecka C-Lindmark /Bor 11-8 11-8 Förlust
Johansson-Berg, Jonas Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Tomi Pippo /San 15-4 15-13 Vinst
    HS15 Pool E Viktor Zuhr /Tä 15-3 15-4 Vinst
    HS15 8-dels Adam Berzelius /Tä 15-13 15-3 Vinst
    HS15 Kvarts Markus Högman /Tä 15-11 15-6 Förlust
  Max Reineck /Fyr HD15 Kvarts Jonathan Sjöö /Tä
Simon Ronnås /Tä
15-6 15-5 Vinst
  Max Reineck /Fyr HD15 Semi Thomas Andersson /Tä
Sebastian Eriksson /Tä
15-8 15-5 Vinst
  Max Reineck /Fyr HD15 Final Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
15-2 15-8 Förlust
Kazemi, Sina Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Carl Utterström /Fyr 15-7 15-9 Vinst
    HS15 Pool G Emil Johansson /Tie 15-6 15-6 Vinst
    HS15 Kvarts Stefan Sundqvist /kil 15-6 15-7 Vinst
    HS15 Semi Markus Högman /Tä 15-7 15-9 Vinst
    HS15 Final Max Reineck /Fyr 12-15 15-6 15-8 Vinst
  Joar Bergqvist /Tä HD15 Kvarts Marcus Ulvne /Fyr
Daniel Mattson /Fyr
15-5 15-2 Vinst
  Joar Bergqvist /Tä HD15 Semi Emil Johansson /Tie
Petter Lindroth /San
15-9 15-10 Vinst
  Joar Bergqvist /Tä HD15 Final Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
15-2 15-8 Vinst
Lagermalm, Anna Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Sofie Haglund /Tä 11-6 11-1 Förlust
    DS15 Pool A Sanna Skogsby /Bor 11-1 11-1 Vinst
    DS15 Pool A Sara Wall /Hof 11-3 11-4 Vinst
    DS15 Kvarts Johanna Jansson /Hof 11-3 11-3 Förlust
  Sofie Haglund /Tä DD15 Kvarts Sara Wall /Hof
Alexandra Andersson /Hof
11-10 11-8 Förlust
Lindroth, Kalle Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Kristofer Johansson /Sal 4-15 15-11 15-4 Förlust
    HS13 Pool B Philip Reineck /Fyr 15-1 15-10 Förlust
    HS13 Pool B Viktor Nordh /Tä 15-3 15-12 Förlust
Lindroth, Petter Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Simon Wieselblad /Fyr 15-5 15-9 Vinst
    HS15 Pool D Simon Löfvholm /Arv Walk over Vinst
    HS15 Pool D Markus Högman /Tä 5-15 15-13 15-3 Förlust
    HS15 8-dels Jonathan Sjöö /Tä 15-11 15-4 Vinst
    HS15 Kvarts Max Reineck /Fyr 15-9 15-8 Förlust
  Emil Johansson /Tie HD15 Kvarts Carl Utterström /Fyr
Simon Wieselblad /Fyr
15-12 15-10 Vinst
  Emil Johansson /Tie HD15 Semi Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
15-9 15-10 Förlust
Lundqvist, Hanna Kista
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Rebecka C-Lindmark /Bor 11-1 11-1 Vinst
    DS13 Pool C Matilda Jansson /Hof 11-8 11-5 Vinst
    DS13 Semi Maria Helmersson /Tä 6-11 11-7 11-4 Förlust
Löfvholm, Simon Arvika
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Markus Högman /Tä Walk over Förlust
    HS15 Pool D Petter Lindroth /San Walk over Förlust
    HS15 Pool D Simon Wieselblad /Fyr Walk over Förlust
Mattson, Daniel Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Simon Ronnås /Tä 15-10 17-14 Förlust
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Tä 15-4 17-14 Vinst
    HS15 Pool C Viktor Nygårds /Fal 15-17 15-10 15-3 Förlust
  Marcus Ulvne /Fyr HD15 Kvarts Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
15-5 15-2 Förlust
Nordh, Viktor Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Philip Reineck /Fyr 15-5 15-2 Vinst
    HS13 Pool B Kristofer Johansson /Sal 15-4 15-8 Vinst
    HS13 Pool B Kalle Lindroth /San 15-3 15-12 Vinst
    HS13 Kvarts Tobias Henningsen /Sal 15-12 12-15 15-12 Förlust
Nygårds, Viktor Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Tä 15-12 15-7 Vinst
    HS15 Pool C Simon Ronnås /Tä 15-10 6-15 15-3 Förlust
    HS15 Pool C Daniel Mattson /Fyr 15-17 15-10 15-3 Vinst
    HS15 8-dels Stefan Sundqvist /kil 15-13 15-5 Förlust
Nässlander, Anton Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Marcus Ulvne /Fyr 15-9 17-14 Förlust
    HS15 Pool B Joar Bergqvist /Tä 15-10 7-15 15-5 Förlust
    HS15 Pool B Sebastian Eriksson /Tä 15-9 17-15 Förlust
  Tomi Pippo /San HD15 8-dels Carl Utterström /Fyr
Simon Wieselblad /Fyr
15-7 15-4 Förlust
Ojaäär, Rikard Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Per Wallgren /Fyr 15-2 15-1 Vinst
    HS13 Pool A Rambod Beigi /San 15-3 15-8 Vinst
    HS13 Pool A Tobias Henningsen /Sal 15-8 15-2 Vinst
    HS13 Semi Philip Reineck /Fyr 15-2 15-4 Vinst
    HS13 Final Tobias Henningsen /Sal 15-5 15-1 Vinst
Pippo, Tomi Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Jonas Johansson-Berg /Fyr 15-4 15-13 Förlust
    HS15 Pool E Viktor Zuhr /Tä 15-4 15-4 Förlust
  Anton Nässlander /San HD15 8-dels Carl Utterström /Fyr
Simon Wieselblad /Fyr
15-7 15-4 Förlust
Pärlefors, Ludvig Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Victor Hansson /Fyr Walk over Vinst
    HS13 Pool C Sebastian Gustavsson /Bor 15-5 15-1 Vinst
    HS13 Semi Tobias Henningsen /Sal 15-2 2-15 15-9 Förlust
Reineck, Max Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Mattias Walla /Bor 15-1 15-0 Vinst
    HS15 Pool A Daniel Gustavsson /Fyr Walk over Vinst
    HS15 Pool A Adam Berzelius /Tä 15-5 15-5 Vinst
    HS15 Kvarts Petter Lindroth /San 15-9 15-8 Vinst
    HS15 Semi Emil Johansson /Tie 15-7 11-15 15-11 Vinst
    HS15 Final Sina Kazemi /Tä 12-15 15-6 15-8 Förlust
  Jonas Johansson-Berg /Fyr HD15 Kvarts Jonathan Sjöö /Tä
Simon Ronnås /Tä
15-6 15-5 Vinst
  Jonas Johansson-Berg /Fyr HD15 Semi Thomas Andersson /Tä
Sebastian Eriksson /Tä
15-8 15-5 Vinst
  Jonas Johansson-Berg /Fyr HD15 Final Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
15-2 15-8 Förlust
Reineck, Philip Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Viktor Nordh /Tä 15-5 15-2 Förlust
    HS13 Pool B Kalle Lindroth /San 15-1 15-10 Vinst
    HS13 Pool B Kristofer Johansson /Sal 15-9 7-15 17-15 Vinst
    HS13 Kvarts Sebastian Gustavsson /Bor 15-2 15-8 Vinst
    HS13 Semi Rikard Ojaäär /Tä 15-2 15-4 Förlust
Ristanovic, Therese Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Johanna Wiberg /Fyr Walk over Vinst
    DS15 Pool D Sanna Andrén /Bor 11-1 11-3 Förlust
    DS15 8-dels My Westberg /Enå 11-0 11-1 Förlust
  Marielle Angarth /Tä DD15 Kvarts Johanna Jansson /Hof
Mikaela Granström /San
11-4 11-5 Förlust
Roman, Emma Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Maria Helmersson /Tä 11-2 11-1 Förlust
    DS13 Pool A Amanda Andrén /Bor 11-2 11-2 Förlust
Roman, Johanna Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Mikaela C-Lindmark /Bor 11-5 11-1 Vinst
    DS13 Pool B Lisa Johansson /Tie 1-11 11-8 13-11 Vinst
    DS13 Kvarts Maria Helmersson /Tä 11-6 11-9 Förlust
Ronnås, Simon Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Daniel Mattson /Fyr 15-10 17-14 Vinst
    HS15 Pool C Viktor Nygårds /Fal 15-10 6-15 15-3 Vinst
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Tä 15-12 15-6 Förlust
    HS15 8-dels Viktor Zuhr /Tä 15-10 15-13 Vinst
    HS15 Kvarts Emil Johansson /Tie 15-10 15-3 Förlust
  Jonathan Sjöö /Tä HD15 Kvarts Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
15-6 15-5 Förlust
Sandberg, Jenny IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Mikaela Granström /San 11-5 11-3 Vinst
    DS15 Pool C Mikaela Djärf /Tä 11-1 11-1 Vinst
    DS15 8-dels Helena Andersson /Enå 13-10 11-7 Vinst
    DS15 Kvarts Sanna Andrén /Bor 11-5 11-7 Vinst
    DS15 Semi Johanna Jansson /Hof 11-3 11-6 Vinst
    DS15 Final Sofie Haglund /Tä 11-5 11-3 Vinst
  Sanna Andrén /Bor DD15 Kvarts Malin Andersson /Bor
Sanna Andrén /Bor
Walkover Vinst
  Sanna Andrén /Bor DD15 Semi Johanna Jansson /Hof
Mikaela Granström /San
11-10 11-9 Vinst
  Sanna Andrén /Bor DD15 Final Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
9-11 11-7 11-10 Vinst
Sjöö, Jonathan Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Olof Berglund /Tä 15-12 15-2 Vinst
    HS15 Pool F Fredrik Gadnell /Fyr 15-6 15-5 Vinst
    HS15 Pool F Stefan Sundqvist /kil 15-11 17-16 Förlust
    HS15 8-dels Petter Lindroth /San 15-11 15-4 Förlust
  Simon Ronnås /Tä HD15 Kvarts Max Reineck /Fyr
Jonas Johansson-Berg /Fyr
15-6 15-5 Förlust
Skogsby, Sanna Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Sara Wall /Hof 11-2 11-5 Förlust
    DS15 Pool A Anna Lagermalm /Tä 11-1 11-1 Förlust
    DS15 Pool A Sofie Haglund /Tä 11-0 11-0 Förlust
Sundqvist, Stefan Kilafors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Fredrik Gadnell /Fyr 15-2 15-6 Vinst
    HS15 Pool F Olof Berglund /Tä 15-4 15-12 Vinst
    HS15 Pool F Jonathan Sjöö /Tä 15-11 17-16 Vinst
    HS15 8-dels Viktor Nygårds /Fal 15-13 15-5 Vinst
    HS15 Kvarts Sina Kazemi /Tä 15-6 15-7 Förlust
Ulvne, Marcus Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Anton Nässlander /San 15-9 17-14 Vinst
    HS15 Pool B Sebastian Eriksson /Tä 15-1 15-11 Vinst
    HS15 Pool B Joar Bergqvist /Tä 15-13 15-6 Förlust
    HS15 8-dels Markus Högman /Tä 8-15 15-9 15-7 Förlust
  Daniel Mattson /Fyr HD15 Kvarts Sina Kazemi /Tä
Joar Bergqvist /Tä
15-5 15-2 Förlust
Utterström, Carl Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Sina Kazemi /Tä 15-7 15-9 Förlust
    HS15 Pool G Emil Johansson /Tie 15-7 15-13 Förlust
  Simon Wieselblad /Fyr HD15 8-dels Anton Nässlander /San
Tomi Pippo /San
15-7 15-4 Vinst
  Simon Wieselblad /Fyr HD15 Kvarts Emil Johansson /Tie
Petter Lindroth /San
15-12 15-10 Förlust
Wall, Sara Hofors
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Sanna Skogsby /Bor 11-2 11-5 Vinst
    DS15 Pool A Sofie Haglund /Tä 11-3 11-0 Förlust
    DS15 Pool A Anna Lagermalm /Tä 11-3 11-4 Förlust
  Alexandra Andersson /Hof DD15 Kvarts Anna Lagermalm /Tä
Sofie Haglund /Tä
11-10 11-8 Vinst
  Alexandra Andersson /Hof DD15 Semi Helena Andersson /Enå
My Westberg /Enå
11-9 11-4 Förlust
Walla, Mattias Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Max Reineck /Fyr 15-1 15-0 Förlust
    HS15 Pool A Adam Berzelius /Tä 15-1 15-2 Förlust
    HS15 Pool A Daniel Gustavsson /Fyr Walk over Vinst
Wallgren, Per Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Rikard Ojaäär /Tä 15-2 15-1 Förlust
    HS13 Pool A Tobias Henningsen /Sal 15-12 15-10 Förlust
    HS13 Pool A Rambod Beigi /San 15-3 15-11 Förlust
Westberg, My Enånger
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Marielle Angarth /Tä 11-1 11-4 Vinst
    DS15 Pool E Johanna Jansson /Hof 13-10 6-11 11-4 Förlust
    DS15 8-dels Therese Ristanovic /Tä 11-0 11-1 Vinst
    DS15 Kvarts Elin Helmersson /Tä 11-1 11-6 Vinst
    DS15 Semi Sofie Haglund /Tä 4-11 11-9 11-9 Förlust
  Helena Andersson /Enå DD15 Kvarts Elin Helmersson /Tä
Mikaela Djärf /Tä
11-4 11-10 Vinst
  Helena Andersson /Enå DD15 Semi Sara Wall /Hof
Alexandra Andersson /Hof
11-9 11-4 Vinst
  Helena Andersson /Enå DD15 Final Jenny Sandberg /Ume
Sanna Andrén /Bor
9-11 11-7 11-10 Förlust
Wiberg, Johanna Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Therese Ristanovic /Tä Walk over Förlust
    DS15 Pool D Sanna Andrén /Bor Walk over Förlust
Wieselblad, Simon Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Petter Lindroth /San 15-5 15-9 Förlust
    HS15 Pool D Markus Högman /Tä 15-6 15-4 Förlust
    HS15 Pool D Simon Löfvholm /Arv Walk over Vinst
  Carl Utterström /Fyr HD15 8-dels Anton Nässlander /San
Tomi Pippo /San
15-7 15-4 Vinst
  Carl Utterström /Fyr HD15 Kvarts Emil Johansson /Tie
Petter Lindroth /San
15-12 15-10 Förlust
Zuhr, Viktor Täby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Tomi Pippo /San 15-4 15-4 Vinst
    HS15 Pool E Jonas Johansson-Berg /Fyr 15-3 15-4 Förlust
    HS15 8-dels Simon Ronnås /Tä 15-10 15-13 Förlust