U-19 Elit

Fjäderborgen 2003-04-21

Göteborgs Badminton Klubb


Created by TURAS/Web version 1.0

 

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 88

Total antal WO matcher = 5

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DD19 Jessica Gustavsson /ABC
Emelie Lennartsson /Carlsk
Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
Sanna Persson /Varb -
Sara Velander /Bergså
Sandra Wendt /Aura -
Petra Hansson /Aura
DS19 Sara Johnson /Täby Petra Hansson /Aura Andrea Kupari /Bergså
Emelie Lennartsson /Carlsk
HD19 Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
Martin Renwert /Aura -
Joakim Karlsson /Lugi
Robert Lindqvist /Norrk -
Simon Linderoth /MBK
HS19 Andreas Nilsson /Lugi Henri Hurskainen /Emmab Robert Eriksson /Carlsk
Mattias Wigart /Täby
MD19 Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
Lorentz H Aarhus /Norge -
Fröydis Formo /Norge
Fredrik Norrman /ABC -
Mia Johansson /ABC

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD19 Dam dubbel klass 19

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Sanna Persson /Varb
Sara Velander /Bergså
Lina Claesson /Wätter
Rebecka Bergmark /Kista
14-17 15-07 15-06
Kvarts Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
Malin Andersson /Fröl.
Fröydis Formo /Norge
11-15 15-07 15-08
Semi Jessica Gustavsson /ABC
Emelie Lennartsson /Carlsk
Sanna Persson /Varb
Sara Velander /Bergså
15-08 15-08
Semi Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
15-05 15-10
Final Jessica Gustavsson /ABC
Emelie Lennartsson /Carlsk
Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
15-05 15-05

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS19 Dam singel klass 19

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Petra Hansson /Aura Fröydis Formo /Norge 11-03 11-05
8-dels Natalie Glaser /Täby Sara Velander /Bergså 09-11 11-01 11-04
8-dels Johanna Karttunen /GBK Ida Wångestrand /Ale Walkover
8-dels Andrea Kupari /Bergså Malin Andersson /Fröl. 12-13 11-06 11-06
8-dels Lina Claesson /Wätter Sanna Persson /Varb Walkover
8-dels Sara Johnson /Täby Sandra Wendt /Aura 13-10 11-06
8-dels Mia Johansson /ABC Malin Jonsson /Bergså 11-04 07-11 11-05
8-dels Emelie Lennartsson /Carlsk Rebecka Bergmark /Kista 11-00 11-05
Kvarts Petra Hansson /Aura Natalie Glaser /Täby 11-01 11-03
Kvarts Andrea Kupari /Bergså Johanna Karttunen /GBK 11-05 00-11 11-06
Kvarts Sara Johnson /Täby Lina Claesson /Wätter 11-02 11-03
Kvarts Emelie Lennartsson /Carlsk Mia Johansson /ABC 13-10 07-11 11-08
Semi Petra Hansson /Aura Andrea Kupari /Bergså 11-04 11-04
Semi Sara Johnson /Täby Emelie Lennartsson /Carlsk 06-11 11-07 11-07
Final Sara Johnson /Täby Petra Hansson /Aura 13-12 11-07

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD19 Herr dubbel klass 19

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
Ronny Withers /Norge
Lorentz H Aarhus /Norge
15-11 15-01
8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
Mattias Wigart /Täby
Andreas Nilsson /Lugi
15-07 15-07
8-dels Marc Zorjan /GBK
Fredrik Norrman /ABC
Peter Ringblom /Skogås
Victor Hallström /Skogås
15-05 15-06
8-dels Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
Viktor Ledström /Bergså
Robin Boqvist /Bergså
15-05 15-03
8-dels Erik Hertz /Vårv.
David Kartberg /Vårv.
Sigve Hallanger /Norge
Vegard Tömmerås /Norge
15-06 15-06
8-dels Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
Tommy Rajala /Skogås
Henrik Tallberg /Hel.
15-07 15-08
8-dels 15-04 15-03
8-dels Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
Nicklas Olsson /Sävsjö
Daniel Andersson /Varb
15-06 15-05
8-dels Johan Andersson /Fröl.
Marcus Fagerlund /Fröl.
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Johan Björkholm /Väster
09-15 15-11 15-08
Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
Marc Zorjan /GBK
Johan Mellberg /GBK
15-06 15-04
Kvarts Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
Erik Hertz /Vårv.
David Kartberg /Vårv.
12-15 15-08 15-03
Kvarts Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
15-03 15-03
Kvarts Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
Johan Andersson /Fröl.
Marcus Fagerlund /Fröl.
15-04 07-15 17-14
Semi Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
02-15 15-11 15-11
Semi Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
15-12 15-09
Final Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
15-13 15-06

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS19 Herr singel klass 19

Omgång Namn Namn Resultat
32-dels Robert Lindqvist /Norrk Nicklas Olsson /Sävsjö 15-8 15-9
32-dels Fredrik Norrman /ABC Sigve Hallanger /Norge 15-7 15-5
32-dels Johan Björkholm /Väster Oskar Simonsson /MBK 15-3 15-4
32-dels Erik Lindgren /Enång. Manne Rasmussen /Aura 4-15 15-4 15-9
32-dels David Kartberg /Vårv. Erik Lindskog /Varb 15-5 15-4
32-dels Erik Hertz /Vårv. Simon Linderoth /MBK 15-6 15-13
32-dels Villiam Claesson /Bergså Vegard Tömmerås /Norge 15-2 17-16
32-dels Marc Zorjan /GBK Peter Olsson /Botk. 15-07 15-09
32-dels Robin Boqvist /Bergså Patrik Åkesson /Varb 15-13 15-07
32-dels Lorentz H Aarhus /Norge Daniel Andersson /Varb 15-10 15-08
16-dels Sebastian Brink-Larsen /ABC Magnus Bäckström Rich /Umeå 15-07 15-06
16-dels Filip Högberg /Kista Robert Lindqvist /Norrk 15-02 17-14
16-dels Henri Hurskainen /Emmab Marcus Fagerlund /Fröl. 15-04 15-05
16-dels Fredrik Norrman /ABC Johan Mellberg /GBK Walkover
16-dels Robert Eriksson /Carlsk Peter Ringblom /Skogås 15-05 15-01
16-dels Johan Björkholm /Väster Henrik Tallberg /Hel. 15-04 15-02
16-dels Martin Jurlander /Aura Erik Lindgren /Enång. 15-03 15-04
16-dels Joakim Karlsson /Lugi David Kartberg /Vårv. 15-03 15-06
16-dels Erik Hertz /Vårv. Jonathan Ingevaldsson /Skogås 15-08 15-08
16-dels Andreas Nilsson /Lugi Villiam Claesson /Bergså 15-09 15-05
16-dels Johan Andersson /Fröl. Marc Zorjan /GBK 15-07 15-02
16-dels Tommy Rajala /Skogås Martin Renwert /Aura 06-15 15-07 17-16
16-dels Robin Boqvist /Bergså Viktor Ledström /Bergså 15-12 15-11
16-dels Mattias Wigart /Täby Victor Hallström /Skogås 15-04 15-00
16-dels Dennis Schön /Aura Lorentz H Aarhus /Norge 17-16 07-15 15-10
16-dels Joakim Berndt /Fröl. Ronny Withers /Norge 15-08 15-13
8-dels Sebastian Brink-Larsen /ABC Filip Högberg /Kista 15-17 15-09 15-05
8-dels Henri Hurskainen /Emmab Fredrik Norrman /ABC 15-08 12-15 15-07
8-dels Robert Eriksson /Carlsk Johan Björkholm /Väster 15-10 15-09
8-dels Joakim Karlsson /Lugi Martin Jurlander /Aura 02-15 15-10 15-08
8-dels Andreas Nilsson /Lugi Erik Hertz /Vårv. 15-09 15-08
8-dels Johan Andersson /Fröl. Tommy Rajala /Skogås 08-15 15-12 15-08
8-dels Mattias Wigart /Täby Robin Boqvist /Bergså 15-04 15-00
8-dels Dennis Schön /Aura Joakim Berndt /Fröl. 09-15 15-13 15-06
Kvarts Henri Hurskainen /Emmab Sebastian Brink-Larsen /ABC 15-12 15-04
Kvarts Robert Eriksson /Carlsk Joakim Karlsson /Lugi 15-11 15-12
Kvarts Andreas Nilsson /Lugi Johan Andersson /Fröl. 15-07 15-06
Kvarts Mattias Wigart /Täby Dennis Schön /Aura 15-05 15-01
Semi Henri Hurskainen /Emmab Robert Eriksson /Carlsk 15-09 17-14
Semi Andreas Nilsson /Lugi Mattias Wigart /Täby 15-09 04-15 15-10
Final Andreas Nilsson /Lugi Henri Hurskainen /Emmab 15-04 10-15 17-15

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD19 Mixed dubbel klass 19

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Villiam Claesson /Bergså
Malin Jonsson /Bergså
Marcus Fagerlund /Fröl.
Ida Wångestrand /Ale
Walkover
8-dels Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
Patrik Åkesson /Varb
Sanna Persson /Varb
13-15 17-15 15-12
8-dels Erik Lindgren /Enång.
Andrea Kupari /Bergså
Sigve Hallanger /Norge
Hanna B Kvaernö /Norge
Walkover
8-dels Robert Eriksson /Carlsk
Natalie Glaser /Täby
David Kartberg /Vårv.
Malin Andersson /Fröl.
15-2 15-4
Kvarts Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
Villiam Claesson /Bergså
Malin Jonsson /Bergså
16-17 15-04 15-08
Kvarts Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
Robin Boqvist /Bergså
Sara Velander /Bergså
14-17 15-09 15-10
Kvarts Fredrik Norrman /ABC
Mia Johansson /ABC
Erik Lindgren /Enång.
Andrea Kupari /Bergså
15-10 12-15 15-11
Kvarts Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
Robert Eriksson /Carlsk
Natalie Glaser /Täby
15-02 15-07
Semi Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
15-06 15-05
Semi Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
Fredrik Norrman /ABC
Mia Johansson /ABC
15-02 06-15 15-05
Final Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
15-13 17-15

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Ale Rk   Ale
Askim Badminton Club   ABC
Badmintonklubben Carlscrona   Carlsk
Bergsåker BMK   Bergså
BMK Aura   Aura
BMK Wätterstad   Wätter
Botkyrka Goif   Botk.
Emmaboda BK   Emmab
Enångers BAdmintonklubb   Enång.
Frölunda Badminton   Fröl.
Göteborgs Badminton Klubb   GBK
Helsingborgs Badmintonklubb   Hel.
IFK Umeå   Umeå
Kista BMK   Kista
Lugi BMK   Lugi
Malmö BK   MBK
Norge Badminton Förbund   Norge
Norrköpings BMK   Norrk
Skogås BK   Skogås
Sävsjö BMC   Sävsjö
Täby BMF   Täby
Varbergs BMK   Varb
Vårvinden BMK   Vårv.
Västerås BMF   Väster

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Askim Badminton Club

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sebastian Brink-Larsen /ABC   HS19/Kvarts/Förlust        
Jessica Gustavsson /ABC       DD19/Final/Vinst   MD19/Final/Förlust
Mia Johansson /ABC   DS19/Kvarts/Förlust       MD19/Semi/Förlust
Fredrik Norrman /ABC   HS19/8-dels/Förlust   HD19/8-dels/Vinst   MD19/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ale Rk

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ida Wångestrand /Ale   DS19/8-dels/Förlust       MD19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Aura

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Petra Hansson /Aura   DS19/Final/Förlust   DD19/Semi/Förlust    
Martin Jurlander /Aura   HS19/8-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust   MD19/Final/Förlust
Manne Rasmussen /Aura   HS19/32-dels/Förlust   HD19/Final/Förlust    
Martin Renwert /Aura   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Semi/Förlust    
Dennis Schön /Aura   HS19/Kvarts/Förlust   HD19/Final/Vinst    
Sandra Wendt /Aura   DS19/8-dels/Förlust   DD19/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Bergsåker BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Boqvist /Bergså   HS19/8-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust   MD19/Kvarts/Förlust
Villiam Claesson /Bergså   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Kvarts/Förlust   MD19/Kvarts/Förlust
Malin Jonsson /Bergså   DS19/8-dels/Förlust   DD19/Final/Förlust   MD19/Kvarts/Förlust
Andrea Kupari /Bergså   DS19/Semi/Förlust   DD19/Final/Förlust   MD19/Kvarts/Förlust
Viktor Ledström /Bergså   HS19/16-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    
Sara Velander /Bergså   DS19/8-dels/Förlust   DD19/Semi/Förlust   MD19/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka Goif

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Olsson /Botk.   HS19/32-dels/Förlust   HD19/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Carlscrona

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robert Eriksson /Carlsk   HS19/Semi/Förlust       MD19/Kvarts/Förlust
Emelie Lennartsson /Carlsk   DS19/Semi/Förlust   DD19/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Emmaboda BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henri Hurskainen /Emmab   HS19/Final/Förlust       MD19/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enångers BAdmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Lindgren /Enång.   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Kvarts/Förlust   MD19/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Frölunda Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Andersson /Fröl.   HS19/Kvarts/Förlust   HD19/Kvarts/Förlust    
Malin Andersson /Fröl.   DS19/8-dels/Förlust   DD19/Kvarts/Förlust   MD19/8-dels/Förlust
Joakim Berndt /Fröl.   HS19/8-dels/Förlust        
Marcus Fagerlund /Fröl.   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Kvarts/Förlust   MD19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Göteborgs Badminton Klubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johanna Karttunen /GBK   DS19/Kvarts/Förlust       MD19/Final/Vinst
Johan Mellberg /GBK   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Kvarts/Förlust    
Marc Zorjan /GBK   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingborgs Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henrik Tallberg /Hel.   HS19/16-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Rebecka Bergmark /Kista   DS19/8-dels/Förlust   DD19/Kvarts/Förlust    
Filip Högberg /Kista   HS19/8-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lugi BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Joakim Karlsson /Lugi   HS19/Kvarts/Förlust   HD19/Semi/Förlust    
Andreas Nilsson /Lugi   HS19/Final/Vinst   HD19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Linderoth /MBK   HS19/32-dels/Förlust   HD19/Semi/Förlust    
Oskar Simonsson /MBK   HS19/32-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norge Badminton Förbund

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lorentz H Aarhus /Norge   HS19/16-dels/Förlust   HD19/16-dels/Förlust   MD19/Semi/Förlust
Fröydis Formo /Norge   DS19/8-dels/Förlust   DD19/Kvarts/Förlust   MD19/Semi/Förlust
Sigve Hallanger /Norge   HS19/32-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust   MD19/8-dels/Förlust
Hanna B Kvaernö /Norge           MD19/8-dels/Förlust
Vegard Tömmerås /Norge   HS19/32-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    
Ronny Withers /Norge   HS19/16-dels/Förlust   HD19/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrköpings BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robert Lindqvist /Norrk   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Victor Hallström /Skogås   HS19/16-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    
Jonathan Ingevaldsson /Skogås   HS19/16-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    
Tommy Rajala /Skogås   HS19/8-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    
Peter Ringblom /Skogås   HS19/16-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö BMC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Nicklas Olsson /Sävsjö   HS19/32-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Natalie Glaser /Täby   DS19/Kvarts/Förlust       MD19/Kvarts/Förlust
Sara Johnson /Täby   DS19/Final/Vinst        
Mattias Wigart /Täby   HS19/Semi/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Magnus Bäckström Rich /Umeå   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Varbergs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Andersson /Varb   HS19/32-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    
Erik Lindskog /Varb   HS19/32-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    
Sanna Persson /Varb   DS19/8-dels/Förlust   DD19/Semi/Förlust   MD19/8-dels/Förlust
Patrik Åkesson /Varb   HS19/32-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust   MD19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vårvinden BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Hertz /Vårv.   HS19/8-dels/Förlust   HD19/Kvarts/Förlust    
David Kartberg /Vårv.   HS19/16-dels/Förlust   HD19/Kvarts/Förlust   MD19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västerås BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Björkholm /Väster   HS19/8-dels/Förlust   HD19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lina Claesson /Wätter   DS19/Kvarts/Förlust   DD19/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Aarhus, Lorentz H Norge Badminton Förbund
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Daniel Andersson /Varb 15-10 15-08 Vinst
    HS19 16-dels Dennis Schön /Aura 17-16 07-15 15-10 Förlust
  Ronny Withers /Norge HD19 16-dels Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
15-11 15-01 Förlust
  Fröydis Formo /Norge MD19 8-dels Patrik Åkesson /Varb
Sanna Persson /Varb
13-15 17-15 15-12 Vinst
  Fröydis Formo /Norge MD19 Kvarts Robin Boqvist /Bergså
Sara Velander /Bergså
14-17 15-09 15-10 Vinst
  Fröydis Formo /Norge MD19 Semi Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
15-06 15-05 Förlust
Andersson, Daniel Varbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Lorentz H Aarhus /Norge 15-10 15-08 Förlust
  Nicklas Olsson /Sävsjö HD19 8-dels Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
15-06 15-05 Förlust
Andersson, Johan Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Marc Zorjan /GBK 15-07 15-02 Vinst
    HS19 8-dels Tommy Rajala /Skogås 08-15 15-12 15-08 Vinst
    HS19 Kvarts Andreas Nilsson /Lugi 15-07 15-06 Förlust
  Marcus Fagerlund /Fröl. HD19 8-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Johan Björkholm /Väster
09-15 15-11 15-08 Vinst
  Marcus Fagerlund /Fröl. HD19 Kvarts Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
15-04 07-15 17-14 Förlust
Andersson, Malin Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  David Kartberg /Vårv. MD19 8-dels Robert Eriksson /Carlsk
Natalie Glaser /Täby
15-2 15-4 Förlust
  Fröydis Formo /Norge DD19 Kvarts Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
11-15 15-07 15-08 Förlust
    DS19 8-dels Andrea Kupari /Bergså 12-13 11-06 11-06 Förlust
Bergmark, Rebecka Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lina Claesson /Wätter DD19 Kvarts Sanna Persson /Varb
Sara Velander /Bergså
14-17 15-07 15-06 Förlust
    DS19 8-dels Emelie Lennartsson /Carlsk 11-00 11-05 Förlust
Berndt, Joakim Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Ronny Withers /Norge 15-08 15-13 Vinst
    HS19 8-dels Dennis Schön /Aura 09-15 15-13 15-06 Förlust
Björkholm, Johan Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Oskar Simonsson /MBK 15-3 15-4 Vinst
    HS19 16-dels Henrik Tallberg /Hel. 15-04 15-02 Vinst
    HS19 8-dels Robert Eriksson /Carlsk 15-10 15-09 Förlust
  Jonathan Ingevaldsson /Skogås HD19 8-dels Johan Andersson /Fröl.
Marcus Fagerlund /Fröl.
09-15 15-11 15-08 Förlust
Boqvist, Robin Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Patrik Åkesson /Varb 15-13 15-07 Vinst
    HS19 16-dels Viktor Ledström /Bergså 15-12 15-11 Vinst
    HS19 8-dels Mattias Wigart /Täby 15-04 15-00 Förlust
  Viktor Ledström /Bergså HD19 8-dels Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
15-05 15-03 Förlust
  Sara Velander /Bergså MD19 Kvarts Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
14-17 15-09 15-10 Förlust
Brink-Larsen, Sebastia Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Magnus Bäckström Rich /Umeå 15-07 15-06 Vinst
    HS19 8-dels Filip Högberg /Kista 15-17 15-09 15-05 Vinst
    HS19 Kvarts Henri Hurskainen /Emmab 15-12 15-04 Förlust
Bäckström Rich, Magnus IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Sebastian Brink-Larsen /ABC 15-07 15-06 Förlust
  Martin Jurlander /Aura HD19 8-dels Patrik Åkesson /Varb
Erik Lindskog /Varb
15-04 15-03 Förlust
  Dennis Schön /Aura HD19 Kvarts Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
15-03 15-03 Vinst
  Dennis Schön /Aura HD19 Semi Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
15-12 15-09 Vinst
  Dennis Schön /Aura HD19 Final Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
15-13 15-06 Vinst
Claesson, Lina BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rebecka Bergmark /Kista DD19 Kvarts Sanna Persson /Varb
Sara Velander /Bergså
14-17 15-07 15-06 Förlust
    DS19 8-dels Sanna Persson /Varb Walkover Vinst
    DS19 Kvarts Sara Johnson /Täby 11-02 11-03 Förlust
Claesson, Villiam Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Vegard Tömmerås /Norge 15-2 17-16 Vinst
    HS19 16-dels Andreas Nilsson /Lugi 15-09 15-05 Förlust
  Erik Lindgren /Enång. HD19 16-dels Ronny Withers /Norge
Lorentz H Aarhus /Norge
15-11 15-01 Vinst
  Erik Lindgren /Enång. HD19 8-dels Tommy Rajala /Skogås
Henrik Tallberg /Hel.
15-07 15-08 Vinst
  Erik Lindgren /Enång. HD19 Kvarts Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
15-03 15-03 Förlust
  Malin Jonsson /Bergså MD19 8-dels Marcus Fagerlund /Fröl.
Ida Wångestrand /Ale
Walkover Vinst
  Malin Jonsson /Bergså MD19 Kvarts Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
16-17 15-04 15-08 Förlust
Eriksson, Robert Badmintonklubben Carlscrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Peter Ringblom /Skogås 15-05 15-01 Vinst
    HS19 8-dels Johan Björkholm /Väster 15-10 15-09 Vinst
    HS19 Kvarts Joakim Karlsson /Lugi 15-11 15-12 Vinst
    HS19 Semi Henri Hurskainen /Emmab 15-09 17-14 Förlust
  Natalie Glaser /Täby MD19 8-dels David Kartberg /Vårv.
Malin Andersson /Fröl.
15-2 15-4 Vinst
  Natalie Glaser /Täby MD19 Kvarts Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
15-02 15-07 Förlust
Fagerlund, Marcus Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Henri Hurskainen /Emmab 15-04 15-05 Förlust
  Johan Andersson /Fröl. HD19 8-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Johan Björkholm /Väster
09-15 15-11 15-08 Vinst
  Johan Andersson /Fröl. HD19 Kvarts Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
15-04 07-15 17-14 Förlust
  Ida Wångestrand /Ale MD19 8-dels Villiam Claesson /Bergså
Malin Jonsson /Bergså
Walkover Förlust
Formo, Fröydis Norge Badminton Förbund
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lorentz H Aarhus /Norge MD19 8-dels Patrik Åkesson /Varb
Sanna Persson /Varb
13-15 17-15 15-12 Vinst
  Lorentz H Aarhus /Norge MD19 Kvarts Robin Boqvist /Bergså
Sara Velander /Bergså
14-17 15-09 15-10 Vinst
  Lorentz H Aarhus /Norge MD19 Semi Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
15-06 15-05 Förlust
  Malin Andersson /Fröl. DD19 Kvarts Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
11-15 15-07 15-08 Förlust
    DS19 8-dels Petra Hansson /Aura 11-03 11-05 Förlust
Glaser, Natalie Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robert Eriksson /Carlsk MD19 8-dels David Kartberg /Vårv.
Malin Andersson /Fröl.
15-2 15-4 Vinst
  Robert Eriksson /Carlsk MD19 Kvarts Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
15-02 15-07 Förlust
    DS19 8-dels Sara Velander /Bergså 09-11 11-01 11-04 Vinst
    DS19 Kvarts Petra Hansson /Aura 11-01 11-03 Förlust
Gustavsson, Jessica Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Jurlander /Aura MD19 Kvarts Villiam Claesson /Bergså
Malin Jonsson /Bergså
16-17 15-04 15-08 Vinst
  Martin Jurlander /Aura MD19 Semi Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
15-06 15-05 Vinst
  Martin Jurlander /Aura MD19 Final Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
15-13 17-15 Förlust
  Emelie Lennartsson /Carlsk DD19 Semi Sanna Persson /Varb
Sara Velander /Bergså
15-08 15-08 Vinst
  Emelie Lennartsson /Carlsk DD19 Final Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
15-05 15-05 Vinst
Hallanger, Sigve Norge Badminton Förbund
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Fredrik Norrman /ABC 15-7 15-5 Förlust
  Vegard Tömmerås /Norge HD19 8-dels Erik Hertz /Vårv.
David Kartberg /Vårv.
15-06 15-06 Förlust
  Hanna B Kvaernö /Norge MD19 8-dels Erik Lindgren /Enång.
Andrea Kupari /Bergså
Walkover Förlust
Hallström, Victor Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Mattias Wigart /Täby 15-04 15-00 Förlust
  Peter Ringblom /Skogås HD19 8-dels Marc Zorjan /GBK
Fredrik Norrman /ABC
15-05 15-06 Förlust
Hansson, Petra BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sandra Wendt /Aura DD19 Semi Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
15-05 15-10 Förlust
    DS19 8-dels Fröydis Formo /Norge 11-03 11-05 Vinst
    DS19 Kvarts Natalie Glaser /Täby 11-01 11-03 Vinst
    DS19 Semi Andrea Kupari /Bergså 11-04 11-04 Vinst
    DS19 Final Sara Johnson /Täby 13-12 11-07 Förlust
Hertz, Erik Vårvinden BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Simon Linderoth /MBK 15-6 15-13 Vinst
    HS19 16-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås 15-08 15-08 Vinst
    HS19 8-dels Andreas Nilsson /Lugi 15-09 15-08 Förlust
  David Kartberg /Vårv. HD19 8-dels Sigve Hallanger /Norge
Vegard Tömmerås /Norge
15-06 15-06 Vinst
  David Kartberg /Vårv. HD19 Kvarts Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
12-15 15-08 15-03 Förlust
Hurskainen, Henri Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Marcus Fagerlund /Fröl. 15-04 15-05 Vinst
    HS19 8-dels Fredrik Norrman /ABC 15-08 12-15 15-07 Vinst
    HS19 Kvarts Sebastian Brink-Larsen /ABC 15-12 15-04 Vinst
    HS19 Semi Robert Eriksson /Carlsk 15-09 17-14 Vinst
    HS19 Final Andreas Nilsson /Lugi 15-04 10-15 17-15 Förlust
  Johanna Karttunen /GBK MD19 Kvarts Robert Eriksson /Carlsk
Natalie Glaser /Täby
15-02 15-07 Vinst
  Johanna Karttunen /GBK MD19 Semi Fredrik Norrman /ABC
Mia Johansson /ABC
15-02 06-15 15-05 Vinst
  Johanna Karttunen /GBK MD19 Final Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
15-13 17-15 Vinst
Högberg, Filip Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Robert Lindqvist /Norrk 15-02 17-14 Vinst
    HS19 8-dels Sebastian Brink-Larsen /ABC 15-17 15-09 15-05 Förlust
Ingevaldsson, Jonathan Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Erik Hertz /Vårv. 15-08 15-08 Förlust
  Johan Björkholm /Väster HD19 8-dels Johan Andersson /Fröl.
Marcus Fagerlund /Fröl.
09-15 15-11 15-08 Förlust
Johansson, Mia Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Norrman /ABC MD19 Kvarts Erik Lindgren /Enång.
Andrea Kupari /Bergså
15-10 12-15 15-11 Vinst
  Fredrik Norrman /ABC MD19 Semi Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
15-02 06-15 15-05 Förlust
    DS19 8-dels Malin Jonsson /Bergså 11-04 07-11 11-05 Vinst
    DS19 Kvarts Emelie Lennartsson /Carlsk 13-10 07-11 11-08 Förlust
Johnson, Sara Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS19 8-dels Sandra Wendt /Aura 13-10 11-06 Vinst
    DS19 Kvarts Lina Claesson /Wätter 11-02 11-03 Vinst
    DS19 Semi Emelie Lennartsson /Carlsk 06-11 11-07 11-07 Vinst
    DS19 Final Petra Hansson /Aura 13-12 11-07 Vinst
Jonsson, Malin Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Villiam Claesson /Bergså MD19 8-dels Marcus Fagerlund /Fröl.
Ida Wångestrand /Ale
Walkover Vinst
  Villiam Claesson /Bergså MD19 Kvarts Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
16-17 15-04 15-08 Förlust
  Andrea Kupari /Bergså DD19 Kvarts Malin Andersson /Fröl.
Fröydis Formo /Norge
11-15 15-07 15-08 Vinst
  Andrea Kupari /Bergså DD19 Semi Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
15-05 15-10 Vinst
  Andrea Kupari /Bergså DD19 Final Jessica Gustavsson /ABC
Emelie Lennartsson /Carlsk
15-05 15-05 Förlust
    DS19 8-dels Mia Johansson /ABC 11-04 07-11 11-05 Förlust
Jurlander, Martin BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Erik Lindgren /Enång. 15-03 15-04 Vinst
    HS19 8-dels Joakim Karlsson /Lugi 02-15 15-10 15-08 Förlust
  Magnus Bäckström Rich /Umeå HD19 8-dels Patrik Åkesson /Varb
Erik Lindskog /Varb
15-04 15-03 Förlust
  Jessica Gustavsson /ABC MD19 Kvarts Villiam Claesson /Bergså
Malin Jonsson /Bergså
16-17 15-04 15-08 Vinst
  Jessica Gustavsson /ABC MD19 Semi Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
15-06 15-05 Vinst
  Jessica Gustavsson /ABC MD19 Final Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
15-13 17-15 Förlust
Karlsson, Joakim Lugi BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels David Kartberg /Vårv. 15-03 15-06 Vinst
    HS19 8-dels Martin Jurlander /Aura 02-15 15-10 15-08 Vinst
    HS19 Kvarts Robert Eriksson /Carlsk 15-11 15-12 Förlust
  Martin Renwert /Aura HD19 8-dels Mattias Wigart /Täby
Andreas Nilsson /Lugi
15-07 15-07 Vinst
  Martin Renwert /Aura HD19 Kvarts Marc Zorjan /GBK
Johan Mellberg /GBK
15-06 15-04 Vinst
  Martin Renwert /Aura HD19 Semi Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
02-15 15-11 15-11 Förlust
Kartberg, David Vårvinden BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Erik Lindskog /Varb 15-5 15-4 Vinst
    HS19 16-dels Joakim Karlsson /Lugi 15-03 15-06 Förlust
  Erik Hertz /Vårv. HD19 8-dels Sigve Hallanger /Norge
Vegard Tömmerås /Norge
15-06 15-06 Vinst
  Erik Hertz /Vårv. HD19 Kvarts Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
12-15 15-08 15-03 Förlust
  Malin Andersson /Fröl. MD19 8-dels Robert Eriksson /Carlsk
Natalie Glaser /Täby
15-2 15-4 Förlust
Karttunen, Johanna Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Henri Hurskainen /Emmab MD19 Kvarts Robert Eriksson /Carlsk
Natalie Glaser /Täby
15-02 15-07 Vinst
  Henri Hurskainen /Emmab MD19 Semi Fredrik Norrman /ABC
Mia Johansson /ABC
15-02 06-15 15-05 Vinst
  Henri Hurskainen /Emmab MD19 Final Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustavsson /ABC
15-13 17-15 Vinst
    DS19 8-dels Ida Wångestrand /Ale Walkover Vinst
    DS19 Kvarts Andrea Kupari /Bergså 11-05 00-11 11-06 Förlust
Kupari, Andrea Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Lindgren /Enång. MD19 8-dels Sigve Hallanger /Norge
Hanna B Kvaernö /Norge
Walkover Vinst
  Erik Lindgren /Enång. MD19 Kvarts Fredrik Norrman /ABC
Mia Johansson /ABC
15-10 12-15 15-11 Förlust
  Malin Jonsson /Bergså DD19 Kvarts Malin Andersson /Fröl.
Fröydis Formo /Norge
11-15 15-07 15-08 Vinst
  Malin Jonsson /Bergså DD19 Semi Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
15-05 15-10 Vinst
  Malin Jonsson /Bergså DD19 Final Jessica Gustavsson /ABC
Emelie Lennartsson /Carlsk
15-05 15-05 Förlust
    DS19 8-dels Malin Andersson /Fröl. 12-13 11-06 11-06 Vinst
    DS19 Kvarts Johanna Karttunen /GBK 11-05 00-11 11-06 Vinst
    DS19 Semi Petra Hansson /Aura 11-04 11-04 Förlust
Kvaernö, Hanna B Norge Badminton Förbund
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sigve Hallanger /Norge MD19 8-dels Erik Lindgren /Enång.
Andrea Kupari /Bergså
Walkover Förlust
Ledström, Viktor Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Robin Boqvist /Bergså 15-12 15-11 Förlust
  Robin Boqvist /Bergså HD19 8-dels Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
15-05 15-03 Förlust
Lennartsson, Emelie Badmintonklubben Carlscrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jessica Gustavsson /ABC DD19 Semi Sanna Persson /Varb
Sara Velander /Bergså
15-08 15-08 Vinst
  Jessica Gustavsson /ABC DD19 Final Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
15-05 15-05 Vinst
    DS19 8-dels Rebecka Bergmark /Kista 11-00 11-05 Vinst
    DS19 Kvarts Mia Johansson /ABC 13-10 07-11 11-08 Vinst
    DS19 Semi Sara Johnson /Täby 06-11 11-07 11-07 Förlust
Linderoth, Simon Malmö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Erik Hertz /Vårv. 15-6 15-13 Förlust
  Robert Lindqvist /Norrk HD19 8-dels Nicklas Olsson /Sävsjö
Daniel Andersson /Varb
15-06 15-05 Vinst
  Robert Lindqvist /Norrk HD19 Kvarts Johan Andersson /Fröl.
Marcus Fagerlund /Fröl.
15-04 07-15 17-14 Vinst
  Robert Lindqvist /Norrk HD19 Semi Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
15-12 15-09 Förlust
Lindgren, Erik Enångers BAdmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Manne Rasmussen /Aura 4-15 15-4 15-9 Vinst
    HS19 16-dels Martin Jurlander /Aura 15-03 15-04 Förlust
  Villiam Claesson /Bergså HD19 16-dels Ronny Withers /Norge
Lorentz H Aarhus /Norge
15-11 15-01 Vinst
  Villiam Claesson /Bergså HD19 8-dels Tommy Rajala /Skogås
Henrik Tallberg /Hel.
15-07 15-08 Vinst
  Villiam Claesson /Bergså HD19 Kvarts Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
15-03 15-03 Förlust
  Andrea Kupari /Bergså MD19 8-dels Sigve Hallanger /Norge
Hanna B Kvaernö /Norge
Walkover Vinst
  Andrea Kupari /Bergså MD19 Kvarts Fredrik Norrman /ABC
Mia Johansson /ABC
15-10 12-15 15-11 Förlust
Lindqvist, Robert Norrköpings BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Nicklas Olsson /Sävsjö 15-8 15-9 Vinst
    HS19 16-dels Filip Högberg /Kista 15-02 17-14 Förlust
  Simon Linderoth /MBK HD19 8-dels Nicklas Olsson /Sävsjö
Daniel Andersson /Varb
15-06 15-05 Vinst
  Simon Linderoth /MBK HD19 Kvarts Johan Andersson /Fröl.
Marcus Fagerlund /Fröl.
15-04 07-15 17-14 Vinst
  Simon Linderoth /MBK HD19 Semi Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
15-12 15-09 Förlust
Lindskog, Erik Varbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels David Kartberg /Vårv. 15-5 15-4 Förlust
  Patrik Åkesson /Varb HD19 8-dels Martin Jurlander /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
15-04 15-03 Förlust
Mellberg, Johan Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Fredrik Norrman /ABC Walkover Förlust
  Marc Zorjan /GBK HD19 Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
15-06 15-04 Förlust
Nilsson, Andreas Lugi BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Villiam Claesson /Bergså 15-09 15-05 Vinst
    HS19 8-dels Erik Hertz /Vårv. 15-09 15-08 Vinst
    HS19 Kvarts Johan Andersson /Fröl. 15-07 15-06 Vinst
    HS19 Semi Mattias Wigart /Täby 15-09 04-15 15-10 Vinst
    HS19 Final Henri Hurskainen /Emmab 15-04 10-15 17-15 Vinst
  Mattias Wigart /Täby HD19 8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
15-07 15-07 Förlust
Norrman, Fredrik Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Sigve Hallanger /Norge 15-7 15-5 Vinst
    HS19 16-dels Johan Mellberg /GBK Walkover Vinst
    HS19 8-dels Henri Hurskainen /Emmab 15-08 12-15 15-07 Förlust
  Marc Zorjan /GBK HD19 8-dels Peter Ringblom /Skogås
Victor Hallström /Skogås
15-05 15-06 Vinst
  Mia Johansson /ABC MD19 Kvarts Erik Lindgren /Enång.
Andrea Kupari /Bergså
15-10 12-15 15-11 Vinst
  Mia Johansson /ABC MD19 Semi Henri Hurskainen /Emmab
Johanna Karttunen /GBK
15-02 06-15 15-05 Förlust
Olsson, Nicklas Sävsjö BMC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Robert Lindqvist /Norrk 15-8 15-9 Förlust
  Daniel Andersson /Varb HD19 8-dels Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
15-06 15-05 Förlust
Olsson, Peter Botkyrka Goif
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Marc Zorjan /GBK 15-07 15-09 Förlust
  Manne Rasmussen /Aura HD19 8-dels Viktor Ledström /Bergså
Robin Boqvist /Bergså
15-05 15-03 Vinst
  Manne Rasmussen /Aura HD19 Kvarts Erik Hertz /Vårv.
David Kartberg /Vårv.
12-15 15-08 15-03 Vinst
  Manne Rasmussen /Aura HD19 Semi Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
02-15 15-11 15-11 Vinst
  Manne Rasmussen /Aura HD19 Final Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
15-13 15-06 Förlust
Persson, Sanna Varbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patrik Åkesson /Varb MD19 8-dels Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
13-15 17-15 15-12 Förlust
  Sara Velander /Bergså DD19 Kvarts Lina Claesson /Wätter
Rebecka Bergmark /Kista
14-17 15-07 15-06 Vinst
  Sara Velander /Bergså DD19 Semi Jessica Gustavsson /ABC
Emelie Lennartsson /Carlsk
15-08 15-08 Förlust
    DS19 8-dels Lina Claesson /Wätter Walkover Förlust
Rajala, Tommy Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Martin Renwert /Aura 06-15 15-07 17-16 Vinst
    HS19 8-dels Johan Andersson /Fröl. 08-15 15-12 15-08 Förlust
  Henrik Tallberg /Hel. HD19 8-dels Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
15-07 15-08 Förlust
Rasmussen, Manne BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Erik Lindgren /Enång. 4-15 15-4 15-9 Förlust
  Peter Olsson /Botk. HD19 8-dels Viktor Ledström /Bergså
Robin Boqvist /Bergså
15-05 15-03 Vinst
  Peter Olsson /Botk. HD19 Kvarts Erik Hertz /Vårv.
David Kartberg /Vårv.
12-15 15-08 15-03 Vinst
  Peter Olsson /Botk. HD19 Semi Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
02-15 15-11 15-11 Vinst
  Peter Olsson /Botk. HD19 Final Dennis Schön /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
15-13 15-06 Förlust
Renwert, Martin BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Tommy Rajala /Skogås 06-15 15-07 17-16 Förlust
  Joakim Karlsson /Lugi HD19 8-dels Mattias Wigart /Täby
Andreas Nilsson /Lugi
15-07 15-07 Vinst
  Joakim Karlsson /Lugi HD19 Kvarts Marc Zorjan /GBK
Johan Mellberg /GBK
15-06 15-04 Vinst
  Joakim Karlsson /Lugi HD19 Semi Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
02-15 15-11 15-11 Förlust
Ringblom, Peter Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Robert Eriksson /Carlsk 15-05 15-01 Förlust
  Victor Hallström /Skogås HD19 8-dels Marc Zorjan /GBK
Fredrik Norrman /ABC
15-05 15-06 Förlust
Schön, Dennis BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Lorentz H Aarhus /Norge 17-16 07-15 15-10 Vinst
    HS19 8-dels Joakim Berndt /Fröl. 09-15 15-13 15-06 Vinst
    HS19 Kvarts Mattias Wigart /Täby 15-05 15-01 Förlust
  Magnus Bäckström Rich /Umeå HD19 Kvarts Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
15-03 15-03 Vinst
  Magnus Bäckström Rich /Umeå HD19 Semi Robert Lindqvist /Norrk
Simon Linderoth /MBK
15-12 15-09 Vinst
  Magnus Bäckström Rich /Umeå HD19 Final Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk.
15-13 15-06 Vinst
Simonsson, Oskar Malmö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Johan Björkholm /Väster 15-3 15-4 Förlust
Tallberg, Henrik Helsingborgs Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Johan Björkholm /Väster 15-04 15-02 Förlust
  Tommy Rajala /Skogås HD19 8-dels Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
15-07 15-08 Förlust
Tömmerås, Vegard Norge Badminton Förbund
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Villiam Claesson /Bergså 15-2 17-16 Förlust
  Sigve Hallanger /Norge HD19 8-dels Erik Hertz /Vårv.
David Kartberg /Vårv.
15-06 15-06 Förlust
Velander, Sara Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Boqvist /Bergså MD19 Kvarts Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
14-17 15-09 15-10 Förlust
  Sanna Persson /Varb DD19 Kvarts Lina Claesson /Wätter
Rebecka Bergmark /Kista
14-17 15-07 15-06 Vinst
  Sanna Persson /Varb DD19 Semi Jessica Gustavsson /ABC
Emelie Lennartsson /Carlsk
15-08 15-08 Förlust
    DS19 8-dels Natalie Glaser /Täby 09-11 11-01 11-04 Förlust
Wendt, Sandra BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Petra Hansson /Aura DD19 Semi Malin Jonsson /Bergså
Andrea Kupari /Bergså
15-05 15-10 Förlust
    DS19 8-dels Sara Johnson /Täby 13-10 11-06 Förlust
Wigart, Mattias Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Victor Hallström /Skogås 15-04 15-00 Vinst
    HS19 8-dels Robin Boqvist /Bergså 15-04 15-00 Vinst
    HS19 Kvarts Dennis Schön /Aura 15-05 15-01 Vinst
    HS19 Semi Andreas Nilsson /Lugi 15-09 04-15 15-10 Förlust
  Andreas Nilsson /Lugi HD19 8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
15-07 15-07 Förlust
Withers, Ronny Norge Badminton Förbund
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 16-dels Joakim Berndt /Fröl. 15-08 15-13 Förlust
  Lorentz H Aarhus /Norge HD19 16-dels Erik Lindgren /Enång.
Villiam Claesson /Bergså
15-11 15-01 Förlust
Wångestrand, Ida Ale Rk
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Fagerlund /Fröl. MD19 8-dels Villiam Claesson /Bergså
Malin Jonsson /Bergså
Walkover Förlust
    DS19 8-dels Johanna Karttunen /GBK Walkover Förlust
Zorjan, Marc Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Peter Olsson /Botk. 15-07 15-09 Vinst
    HS19 16-dels Johan Andersson /Fröl. 15-07 15-02 Förlust
  Fredrik Norrman /ABC HD19 8-dels Peter Ringblom /Skogås
Victor Hallström /Skogås
15-05 15-06 Vinst
  Johan Mellberg /GBK HD19 Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
15-06 15-04 Förlust
Åkesson, Patrik Varbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS19 32-dels Robin Boqvist /Bergså 15-13 15-07 Förlust
  Erik Lindskog /Varb HD19 8-dels Martin Jurlander /Aura
Magnus Bäckström Rich /Umeå
15-04 15-03 Förlust
  Sanna Persson /Varb MD19 8-dels Lorentz H Aarhus /Norge
Fröydis Formo /Norge
13-15 17-15 15-12 Förlust