Riksklasskval Väst

Fjäderborgen 2003-04-21

Göteborgs Badminton Klubb


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 113

Total antal WO matcher = 20

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DD13      
DS13 Annelie Antonsson /Torp Sandra Edqvist /Åmin Sonia Radia /Kärra
Linn Nyström /Åmin
HD13 Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
Tobias Björk /Kärra
Måns Dahlgren /Trollh
David WeredeJohansson /Fröl. -
Lukas Eriksson /Fröl.
Christoffer Johansson /Trollh -
Philip Wiktorson /Trollh
HS13 Sebastian Francisco /Åmin Jonas Krantz /UBMK Tobias Björk /Kärra
David WeredeJohansson /Fröl.
DD15      
DS15 Mikaela Karlsson /GBK Malin Nyström /Åmin Hanna Johansson /Trollh
Lisa Lantto /GBK
HD15 Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
Marcus Johansson /Torp -
Linus Niklason /Torp
Patrik Serenban /ABC -
Oskar Johnson /Torp
HS15 Marcus Norfeldt /GBK Alexander Lundberg /Wätter Marcus Johansson /Torp
Linus Niklason /Torp

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD13 Dam dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Annelie Antonsson /Torp
Linn Nyström /Åmin
Irina Koruchkina /Trollh
Vlora Voca /Trollh
11-4 11-4
Pool A Sandra Edqvist /Åmin
Emma Svensson /Åmin
Irina Koruchkina /Trollh
Vlora Voca /Trollh
15-8 15-2
Pool A Sandra Edqvist /Åmin
Emma Svensson /Åmin
Annelie Antonsson /Torp
Linn Nyström /Åmin
15-10 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS13 Dam singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Annelie Antonsson /Torp Irina Koruchkina /Trollh 11-1 11-1
Pool A Linn Nyström /Åmin Julia Skoog /Fröl. 6-11 11-9 11-2
Pool A Annelie Antonsson /Torp Julia Skoog /Fröl. 11-5 11-3
Pool A Linn Nyström /Åmin Irina Koruchkina /Trollh 11-3 11-1
Pool A Annelie Antonsson /Torp Linn Nyström /Åmin 5-11 11-7 11-5
Pool A Julia Skoog /Fröl. Irina Koruchkina /Trollh 11-1 11-5
Pool B Sandra Edqvist /Åmin Vlora Voca /Trollh 11-0 11-0
Pool B Emma Svensson /Åmin Sonia Radia /Kärra 3-11 11-6 11-4
Pool B Sonia Radia /Kärra Vlora Voca /Trollh 11-6 11-3
Pool B Sandra Edqvist /Åmin Emma Svensson /Åmin 11-9 13-12
Pool B Emma Svensson /Åmin Vlora Voca /Trollh 11-7 11-1
Pool B Sonia Radia /Kärra Sandra Edqvist /Åmin 11-8 6-11 11-5
Semi Annelie Antonsson /Torp Sonia Radia /Kärra 11-3 11-8
Semi Sandra Edqvist /Åmin Linn Nyström /Åmin 11-1 11-0
Final Annelie Antonsson /Torp Sandra Edqvist /Åmin 11-2 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD13 Herr dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
Adam Lindell /HBMK
Gustav Jönsson /HBMK
15-10 15-3
Semi Tobias Björk /Kärra
Måns Dahlgren /Trollh
David WeredeJohansson /Fröl.
Lukas Eriksson /Fröl.
Walkover
Semi Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
Christoffer Johansson /Trollh
Philip Wiktorson /Trollh
15-11 15-9
Final Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
Tobias Björk /Kärra
Måns Dahlgren /Trollh
15-3 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS13 Herr singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Tobias Björk /Kärra Lukas Eriksson /Fröl. Walk over
Pool A Philip Wiktorson /Trollh Lukas Eriksson /Fröl. Walk over
Pool A Tobias Björk /Kärra Philip Wiktorson /Trollh 9-15 15-7 15-9
Pool B Jonas Krantz /UBMK Per Nyberg /Fröl. Walk over
Pool B Christoffer Johansson /Trollh Gustav Jönsson /HBMK 15-3 15-7
Pool B Gustav Jönsson /HBMK Per Nyberg /Fröl. Walk over
Pool B Jonas Krantz /UBMK Christoffer Johansson /Trollh 15-0 15-2
Pool B Christoffer Johansson /Trollh Per Nyberg /Fröl. Walk over
Pool B Jonas Krantz /UBMK Gustav Jönsson /HBMK 15-0 15-0
Pool C Sebastian Francisco /Åmin Måns Dahlgren /Trollh 15-2 15-4
Pool C Adam Lindell /HBMK Oskar Andersson /Fröl. 15-4 15-1
Pool C Adam Lindell /HBMK Måns Dahlgren /Trollh 17-15 15-2
Pool C Sebastian Francisco /Åmin Oskar Andersson /Fröl. 15-0 15-2
Pool C Måns Dahlgren /Trollh Oskar Andersson /Fröl. 15-3 15-10
Pool C Sebastian Francisco /Åmin Adam Lindell /HBMK 15-3 15-4
Pool D David WeredeJohansson /Fröl. Daniel Lindh /UBMK 9-15 15-13 15-9
Pool D Oscar Brodin /GBK Simon Lönnestål /Trollh Walk over
Pool D David WeredeJohansson /Fröl. Oscar Brodin /GBK 15-12 13-15 15-11
Pool D Daniel Lindh /UBMK Simon Lönnestål /Trollh Walk over
Pool D David WeredeJohansson /Fröl. Simon Lönnestål /Trollh Walk over
Pool D Daniel Lindh /UBMK Oscar Brodin /GBK 15-2 Uppgivet
Kvarts Tobias Björk /Kärra Daniel Lindh /UBMK 17-15 15-14
Kvarts Jonas Krantz /UBMK Adam Lindell /HBMK 15-3 15-7
Kvarts Sebastian Francisco /Åmin Christoffer Johansson /Trollh 15-4 15-3
Kvarts David WeredeJohansson /Fröl. Philip Wiktorson /Trollh 15-2 9-15 17-14
Semi Jonas Krantz /UBMK Tobias Björk /Kärra 10-15 15-7 15-4
Semi Sebastian Francisco /Åmin David WeredeJohansson /Fröl. 15-0 15-3
Final Sebastian Francisco /Åmin Jonas Krantz /UBMK 15-5 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD15 Dam dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Anna Pontusson /Trollh
Malin Nyström /Åmin
Hanna Nilsson /Trollh
Hanna Johansson /Trollh
5-15 15-10 17-16
Pool A Anna Pontusson /Trollh
Madelene Hallqvist /Trollh
Mikaela Karlsson /GBK
Lisa Lantto /GBK
15-11 15-9
Pool A Mikaela Karlsson /GBK
Lisa Lantto /GBK
Hanna Nilsson /Trollh
Hanna Johansson /Trollh
17-14 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS15 Dam singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Malin Nyström /Åmin Hanna Nilsson /Trollh 11-0 13-10
Pool A Lisa Lantto /GBK Madelene Hallqvist /Trollh Walk over
Pool A Hanna Nilsson /Trollh Madelene Hallqvist /Trollh Walk over
Pool A Malin Nyström /Åmin Lisa Lantto /GBK 11-1 11-6
Pool A Lisa Lantto /GBK Hanna Nilsson /Trollh 11-6 11-4
Pool A Malin Nyström /Åmin Madelene Hallqvist /Trollh Walk over
Pool B Mikaela Karlsson /GBK Madelene Johansson /Hjäls 11-4 11-9
Pool B Hanna Johansson /Trollh Anna Pontusson /Trollh 11-7 11-9
Pool B Mikaela Karlsson /GBK Anna Pontusson /Trollh 11-4 11-6
Pool B Hanna Johansson /Trollh Madelene Johansson /Hjäls 11-4 11-8
Pool B Mikaela Karlsson /GBK Hanna Johansson /Trollh 11-1 11-6
Pool B Madelene Johansson /Hjäls Anna Pontusson /Trollh 11-7 9-11 11-4
Semi Malin Nyström /Åmin Hanna Johansson /Trollh 11-9 3-11 11-9
Semi Mikaela Karlsson /GBK Lisa Lantto /GBK 11-0 4-11 11-0
Final Mikaela Karlsson /GBK Malin Nyström /Åmin 4-11 11-4 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD15 Herr dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
Joel Eriksson /Trollh
Niklas Lorentzon /Trollh
15-5 15-0
Kvarts Marcus Johansson /Torp
Linus Niklason /Torp
Oskar Svedberg /Vallh.
Tommy Johansson /Vallh.
17-14 15-6
Kvarts Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
Mattias Bergh /Fröl.
Andreas Stockman /Fröl.
15-6 15-4
Kvarts Patrik Serenban /ABC
Oskar Johnson /Torp
Jon Dahlberg /GBK
Jesper Kjellström /HBMK
15-6 15-7
Semi Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
Marcus Johansson /Torp
Linus Niklason /Torp
15-8 15-3
Semi Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
Patrik Serenban /ABC
Oskar Johnson /Torp
9-15 15-6 15-6
Final Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
15-8 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS15 Herr singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Marcus Norfeldt /GBK Simon Holmblad /Kärra 15-1 15-2
Pool A Oskar Svedberg /Vallh. William Björklund /Fröl. 13-15 15-13 15-7
Pool A Marcus Norfeldt /GBK William Björklund /Fröl. 15-1 15-0
Pool A Simon Holmblad /Kärra Oskar Svedberg /Vallh. 13-15 15-7 15-13
Pool A Marcus Norfeldt /GBK Oskar Svedberg /Vallh. 15-1 15-2
Pool A Simon Holmblad /Kärra William Björklund /Fröl. 15-12 15-11
Pool B Patrik Serenban /ABC Jesper Kjellström /HBMK 15-0 15-0
Pool B Marcus Johansson /Torp Jesper Kjellström /HBMK 15-2 15-4
Pool B Marcus Johansson /Torp Patrik Serenban /ABC 15-11 15-12
Pool C Daniel Klingmyr /HBMK Tommy Johansson /Vallh. 15-6 15-12
Pool C Alexander Lundberg /Wätter Tommy Johansson /Vallh. 15-0 15-2
Pool C Daniel Klingmyr /HBMK Alexander Lundberg /Wätter 15-12 15-4
Pool D Niklas Lorentzon /Trollh Linus Brattwall /GBK Walk over
Pool D Eric Idegren /HBMK Stefan Didriksson /Torp Walk over
Pool D Linus Brattwall /GBK Stefan Didriksson /Torp Walk over
Pool D Eric Idegren /HBMK Niklas Lorentzon /Trollh 15-11 15-5
Pool D Eric Idegren /HBMK Linus Brattwall /GBK Walk over
Pool D Niklas Lorentzon /Trollh Stefan Didriksson /Torp Walk over
Pool E Oskar Johnson /Torp Jon Dahlberg /GBK 15-10 15-17 17-14
Pool E Mattias Bergh /Fröl. Jon Dahlberg /GBK 15-13 15-11
Pool E Oskar Johnson /Torp Mattias Bergh /Fröl. 15-6 15-5
Pool F Joel Eriksson /Trollh Adam Frisk /Fröl. Walk over
Pool F Linus Niklason /Torp Arvid Lundén /GBK 15-11 15-9
Pool F Linus Niklason /Torp Adam Frisk /Fröl. Walk over
Pool F Joel Eriksson /Trollh Arvid Lundén /GBK 15-12 15-10
Pool F Arvid Lundén /GBK Adam Frisk /Fröl. Walk over
Pool F Linus Niklason /Torp Joel Eriksson /Trollh 15-10 15-0
8-dels Niklas Lorentzon /Trollh Mattias Bergh /Fröl. 6-15 15-11 15-6
8-dels Daniel Klingmyr /HBMK Joel Eriksson /Trollh 15-12 15-11
8-dels Alexander Lundberg /Wätter Eric Idegren /HBMK 15-6 15-5
8-dels Patrik Serenban /ABC Simon Holmblad /Kärra 15-6 15-6
Kvarts Marcus Norfeldt /GBK Niklas Lorentzon /Trollh 15-2 15-2
Kvarts Marcus Johansson /Torp Daniel Klingmyr /HBMK 15-11 15-13
Kvarts Alexander Lundberg /Wätter Oskar Johnson /Torp 15-5 15-3
Kvarts Linus Niklason /Torp Patrik Serenban /ABC 16-6 15-9
Semi Marcus Norfeldt /GBK Marcus Johansson /Torp 15-0 15-3
Semi Alexander Lundberg /Wätter Linus Niklason /Torp 15-3 15-8
Final Marcus Norfeldt /GBK Alexander Lundberg /Wätter 15-6 15-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Askim Badminton Club   ABC
BMK Wätterstad   Wätter
BMS Åminton   Åmin
Frölunda Badminton   Fröl.
Göteborgs Badminton Klubb   GBK
Halmstad Badmintonklubb   HBMK
Hjälsnäs BMK   Hjäls
Kärra Badmintonklubb   Kärra
Torp GOIF   Torp
Trollhättans BMF   Trollh
Uddevalla BMK   UBMK
Vallhamra BMK   Vallh.

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Askim Badminton Club

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Serenban /ABC   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Frölunda Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Oskar Andersson /Fröl.   HS13/Pool/Ej vidare        
Mattias Bergh /Fröl.   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
William Björklund /Fröl.   HS15/Pool/Ej vidare        
Lukas Eriksson /Fröl.   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Semi/Förlust    
Adam Frisk /Fröl.   HS15/Pool/Ej vidare        
Per Nyberg /Fröl.   HS13/Pool/Ej vidare        
Julia Skoog /Fröl.   DS13/Pool/Ej vidare        
Andreas Stockman /Fröl.       HD15/Kvarts/Förlust    
David WeredeJohansson /Fröl.   HS13/Semi/Förlust   HD13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Göteborgs Badminton Klubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linus Brattwall /GBK   HS15/Pool/Ej vidare        
Oscar Brodin /GBK   HS13/Pool/Ej vidare        
Jon Dahlberg /GBK   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Mikaela Karlsson /GBK   DS15/Final/Vinst   DD15/Pool/Ej vidare    
Lisa Lantto /GBK   DS15/Semi/Förlust   DD15/Pool/Ej vidare    
Arvid Lundén /GBK   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Final/Vinst    
Marcus Norfeldt /GBK   HS15/Final/Vinst   HD15/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Halmstad Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Eric Idegren /HBMK   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Gustav Jönsson /HBMK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Jesper Kjellström /HBMK   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Daniel Klingmyr /HBMK   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Adam Lindell /HBMK   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hjälsnäs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Madelene Johansson /Hjäls   DS15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kärra Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tobias Björk /Kärra   HS13/Semi/Förlust   HD13/Final/Förlust    
Simon Holmblad /Kärra   HS15/8-dels/Förlust        
Sonia Radia /Kärra   DS13/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Torp GOIF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Annelie Antonsson /Torp   DS13/Final/Vinst   DD13/Pool/Ej vidare    
Stefan Didriksson /Torp   HS15/Pool/Ej vidare        
Marcus Johansson /Torp   HS15/Semi/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Oskar Johnson /Torp   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Linus Niklason /Torp   HS15/Semi/Förlust   HD15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Trollhättans BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Måns Dahlgren /Trollh   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Final/Förlust    
Joel Eriksson /Trollh   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Madelene Hallqvist /Trollh   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Pool/Ej vidare    
Christoffer Johansson /Trollh   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Hanna Johansson /Trollh   DS15/Semi/Förlust   DD15/Pool/Ej vidare    
Irina Koruchkina /Trollh   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Pool/Ej vidare    
Niklas Lorentzon /Trollh   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Simon Lönnestål /Trollh   HS13/Pool/Ej vidare        
Hanna Nilsson /Trollh   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Pool/Ej vidare    
Anna Pontusson /Trollh   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Pool/Ej vidare    
Philip Wiktorson /Trollh   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Vlora Voca /Trollh   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uddevalla BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonas Krantz /UBMK   HS13/Final/Förlust   HD13/Final/Vinst    
Daniel Lindh /UBMK   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vallhamra BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tommy Johansson /Vallh.   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Viktor Mellgren /Vallh.            
Oskar Svedberg /Vallh.   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Alexander Lundberg /Wätter   HS15/Final/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMS Åminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sandra Edqvist /Åmin   DS13/Final/Förlust   DD13/Pool/Ej vidare    
Sebastian Francisco /Åmin   HS13/Final/Vinst        
Linn Nyström /Åmin   DS13/Semi/Förlust   DD13/Pool/Ej vidare    
Malin Nyström /Åmin   DS15/Final/Förlust   DD15/Pool/Ej vidare    
Emma Svensson /Åmin   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Andersson, Oskar Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Adam Lindell /HBMK 15-4 15-1 Förlust
    HS13 Pool C Sebastian Francisco /Åmin 15-0 15-2 Förlust
    HS13 Pool C Måns Dahlgren /Trollh 15-3 15-10 Förlust
Antonsson, Annelie Torp GOIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Irina Koruchkina /Trollh 11-1 11-1 Vinst
    DS13 Pool A Julia Skoog /Fröl. 11-5 11-3 Vinst
    DS13 Pool A Linn Nyström /Åmin 5-11 11-7 11-5 Vinst
    DS13 Semi Sonia Radia /Kärra 11-3 11-8 Vinst
    DS13 Final Sandra Edqvist /Åmin 11-2 11-3 Vinst
  Linn Nyström /Åmin DD13 Pool A Irina Koruchkina /Trollh
Vlora Voca /Trollh
11-4 11-4 Vinst
  Linn Nyström /Åmin DD13 Pool A Sandra Edqvist /Åmin
Emma Svensson /Åmin
15-10 15-6 Förlust
Bergh, Mattias Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Jon Dahlberg /GBK 15-13 15-11 Vinst
    HS15 Pool E Oskar Johnson /Torp 15-6 15-5 Förlust
    HS15 8-dels Niklas Lorentzon /Trollh 6-15 15-11 15-6 Förlust
  Andreas Stockman /Fröl. HD15 Kvarts Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
15-6 15-4 Förlust
Björk, Tobias Kärra Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Lukas Eriksson /Fröl. Walk over Vinst
    HS13 Pool A Philip Wiktorson /Trollh 9-15 15-7 15-9 Vinst
    HS13 Kvarts Daniel Lindh /UBMK 17-15 15-14 Vinst
    HS13 Semi Jonas Krantz /UBMK 10-15 15-7 15-4 Förlust
  Måns Dahlgren /Trollh HD13 Semi David WeredeJohansson /Fröl.
Lukas Eriksson /Fröl.
Walkover Vinst
  Måns Dahlgren /Trollh HD13 Final Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
15-3 15-10 Förlust
Björklund, William Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Oskar Svedberg /Vallh. 13-15 15-13 15-7 Förlust
    HS15 Pool A Marcus Norfeldt /GBK 15-1 15-0 Förlust
    HS15 Pool A Simon Holmblad /Kärra 15-12 15-11 Förlust
Brattwall, Linus Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Niklas Lorentzon /Trollh Walk over Förlust
    HS15 Pool D Stefan Didriksson /Torp Walk over Vinst
    HS15 Pool D Eric Idegren /HBMK Walk over Förlust
Brodin, Oscar Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Simon Lönnestål /Trollh Walk over Vinst
    HS13 Pool D David WeredeJohansson /Fröl. 15-12 13-15 15-11 Förlust
    HS13 Pool D Daniel Lindh /UBMK 15-2 Uppgivet Förlust
Dahlberg, Jon Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Oskar Johnson /Torp 15-10 15-17 17-14 Förlust
    HS15 Pool E Mattias Bergh /Fröl. 15-13 15-11 Förlust
  Jesper Kjellström /HBMK HD15 Kvarts Patrik Serenban /ABC
Oskar Johnson /Torp
15-6 15-7 Förlust
Dahlgren, Måns Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Sebastian Francisco /Åmin 15-2 15-4 Förlust
    HS13 Pool C Adam Lindell /HBMK 17-15 15-2 Förlust
    HS13 Pool C Oskar Andersson /Fröl. 15-3 15-10 Vinst
  Tobias Björk /Kärra HD13 Semi David WeredeJohansson /Fröl.
Lukas Eriksson /Fröl.
Walkover Vinst
  Tobias Björk /Kärra HD13 Final Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
15-3 15-10 Förlust
Didriksson, Stefan Torp GOIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Eric Idegren /HBMK Walk over Förlust
    HS15 Pool D Linus Brattwall /GBK Walk over Förlust
    HS15 Pool D Niklas Lorentzon /Trollh Walk over Förlust
Edqvist, Sandra BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Vlora Voca /Trollh 11-0 11-0 Vinst
    DS13 Pool B Emma Svensson /Åmin 11-9 13-12 Vinst
    DS13 Pool B Sonia Radia /Kärra 11-8 6-11 11-5 Förlust
    DS13 Semi Linn Nyström /Åmin 11-1 11-0 Vinst
    DS13 Final Annelie Antonsson /Torp 11-2 11-3 Förlust
  Emma Svensson /Åmin DD13 Pool A Irina Koruchkina /Trollh
Vlora Voca /Trollh
15-8 15-2 Vinst
  Emma Svensson /Åmin DD13 Pool A Annelie Antonsson /Torp
Linn Nyström /Åmin
15-10 15-6 Vinst
Eriksson, Joel Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Adam Frisk /Fröl. Walk over Vinst
    HS15 Pool F Arvid Lundén /GBK 15-12 15-10 Vinst
    HS15 Pool F Linus Niklason /Torp 15-10 15-0 Förlust
    HS15 8-dels Daniel Klingmyr /HBMK 15-12 15-11 Förlust
  Niklas Lorentzon /Trollh HD15 Kvarts Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
15-5 15-0 Förlust
Eriksson, Lukas Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Tobias Björk /Kärra Walk over Förlust
    HS13 Pool A Philip Wiktorson /Trollh Walk over Förlust
  David WeredeJohansson /Fröl. HD13 Semi Tobias Björk /Kärra
Måns Dahlgren /Trollh
Walkover Förlust
Francisco, Sebastian BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Måns Dahlgren /Trollh 15-2 15-4 Vinst
    HS13 Pool C Oskar Andersson /Fröl. 15-0 15-2 Vinst
    HS13 Pool C Adam Lindell /HBMK 15-3 15-4 Vinst
    HS13 Kvarts Christoffer Johansson /Trollh 15-4 15-3 Vinst
    HS13 Semi David WeredeJohansson /Fröl. 15-0 15-3 Vinst
    HS13 Final Jonas Krantz /UBMK 15-5 15-6 Vinst
Frisk, Adam Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Joel Eriksson /Trollh Walk over Förlust
    HS15 Pool F Linus Niklason /Torp Walk over Förlust
    HS15 Pool F Arvid Lundén /GBK Walk over Förlust
Hallqvist, Madelene Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Lisa Lantto /GBK Walk over Förlust
    DS15 Pool A Hanna Nilsson /Trollh Walk over Förlust
    DS15 Pool A Malin Nyström /Åmin Walk over Förlust
  Anna Pontusson /Trollh DD15 Pool A Mikaela Karlsson /GBK
Lisa Lantto /GBK
15-11 15-9 Vinst
Holmblad, Simon Kärra Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Marcus Norfeldt /GBK 15-1 15-2 Förlust
    HS15 Pool A Oskar Svedberg /Vallh. 13-15 15-7 15-13 Vinst
    HS15 Pool A William Björklund /Fröl. 15-12 15-11 Vinst
    HS15 8-dels Patrik Serenban /ABC 15-6 15-6 Förlust
Idegren, Eric Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Stefan Didriksson /Torp Walk over Vinst
    HS15 Pool D Niklas Lorentzon /Trollh 15-11 15-5 Vinst
    HS15 Pool D Linus Brattwall /GBK Walk over Vinst
    HS15 8-dels Alexander Lundberg /Wätter 15-6 15-5 Förlust
  Daniel Klingmyr /HBMK HD15 Kvarts Mattias Bergh /Fröl.
Andreas Stockman /Fröl.
15-6 15-4 Vinst
  Daniel Klingmyr /HBMK HD15 Semi Patrik Serenban /ABC
Oskar Johnson /Torp
9-15 15-6 15-6 Vinst
  Daniel Klingmyr /HBMK HD15 Final Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
15-8 15-6 Förlust
Johansson, Christoffer Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Gustav Jönsson /HBMK 15-3 15-7 Vinst
    HS13 Pool B Jonas Krantz /UBMK 15-0 15-2 Förlust
    HS13 Pool B Per Nyberg /Fröl. Walk over Vinst
    HS13 Kvarts Sebastian Francisco /Åmin 15-4 15-3 Förlust
  Philip Wiktorson /Trollh HD13 Semi Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
15-11 15-9 Förlust
Johansson, Hanna Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Anna Pontusson /Trollh 11-7 11-9 Vinst
    DS15 Pool B Madelene Johansson /Hjäls 11-4 11-8 Vinst
    DS15 Pool B Mikaela Karlsson /GBK 11-1 11-6 Förlust
    DS15 Semi Malin Nyström /Åmin 11-9 3-11 11-9 Förlust
  Hanna Nilsson /Trollh DD15 Pool A Anna Pontusson /Trollh
Malin Nyström /Åmin
5-15 15-10 17-16 Förlust
  Hanna Nilsson /Trollh DD15 Pool A Mikaela Karlsson /GBK
Lisa Lantto /GBK
17-14 15-12 Förlust
Johansson, Madelene Hjälsnäs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Mikaela Karlsson /GBK 11-4 11-9 Förlust
    DS15 Pool B Hanna Johansson /Trollh 11-4 11-8 Förlust
    DS15 Pool B Anna Pontusson /Trollh 11-7 9-11 11-4 Vinst
Johansson, Marcus Torp GOIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Jesper Kjellström /HBMK 15-2 15-4 Vinst
    HS15 Pool B Patrik Serenban /ABC 15-11 15-12 Vinst
    HS15 Kvarts Daniel Klingmyr /HBMK 15-11 15-13 Vinst
    HS15 Semi Marcus Norfeldt /GBK 15-0 15-3 Förlust
  Linus Niklason /Torp HD15 Kvarts Oskar Svedberg /Vallh.
Tommy Johansson /Vallh.
17-14 15-6 Vinst
  Linus Niklason /Torp HD15 Semi Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
15-8 15-3 Förlust
Johansson, Tommy Vallhamra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Daniel Klingmyr /HBMK 15-6 15-12 Förlust
    HS15 Pool C Alexander Lundberg /Wätter 15-0 15-2 Förlust
  Oskar Svedberg /Vallh. HD15 Kvarts Marcus Johansson /Torp
Linus Niklason /Torp
17-14 15-6 Förlust
Johnson, Oskar Torp GOIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Jon Dahlberg /GBK 15-10 15-17 17-14 Vinst
    HS15 Pool E Mattias Bergh /Fröl. 15-6 15-5 Vinst
    HS15 Kvarts Alexander Lundberg /Wätter 15-5 15-3 Förlust
  Patrik Serenban /ABC HD15 Kvarts Jon Dahlberg /GBK
Jesper Kjellström /HBMK
15-6 15-7 Vinst
  Patrik Serenban /ABC HD15 Semi Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
9-15 15-6 15-6 Förlust
Jönsson, Gustav Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Christoffer Johansson /Trollh 15-3 15-7 Förlust
    HS13 Pool B Per Nyberg /Fröl. Walk over Vinst
    HS13 Pool B Jonas Krantz /UBMK 15-0 15-0 Förlust
  Adam Lindell /HBMK HD13 Kvarts Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
15-10 15-3 Förlust
Karlsson, Mikaela Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Madelene Johansson /Hjäls 11-4 11-9 Vinst
    DS15 Pool B Anna Pontusson /Trollh 11-4 11-6 Vinst
    DS15 Pool B Hanna Johansson /Trollh 11-1 11-6 Vinst
    DS15 Semi Lisa Lantto /GBK 11-0 4-11 11-0 Vinst
    DS15 Final Malin Nyström /Åmin 4-11 11-4 11-3 Vinst
  Lisa Lantto /GBK DD15 Pool A Anna Pontusson /Trollh
Madelene Hallqvist /Trollh
15-11 15-9 Förlust
  Lisa Lantto /GBK DD15 Pool A Hanna Nilsson /Trollh
Hanna Johansson /Trollh
17-14 15-12 Vinst
Kjellström, Jesper Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Patrik Serenban /ABC 15-0 15-0 Förlust
    HS15 Pool B Marcus Johansson /Torp 15-2 15-4 Förlust
  Jon Dahlberg /GBK HD15 Kvarts Patrik Serenban /ABC
Oskar Johnson /Torp
15-6 15-7 Förlust
Klingmyr, Daniel Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Tommy Johansson /Vallh. 15-6 15-12 Vinst
    HS15 Pool C Alexander Lundberg /Wätter 15-12 15-4 Vinst
    HS15 8-dels Joel Eriksson /Trollh 15-12 15-11 Vinst
    HS15 Kvarts Marcus Johansson /Torp 15-11 15-13 Förlust
  Eric Idegren /HBMK HD15 Kvarts Mattias Bergh /Fröl.
Andreas Stockman /Fröl.
15-6 15-4 Vinst
  Eric Idegren /HBMK HD15 Semi Patrik Serenban /ABC
Oskar Johnson /Torp
9-15 15-6 15-6 Vinst
  Eric Idegren /HBMK HD15 Final Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
15-8 15-6 Förlust
Koruchkina, Irina Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Annelie Antonsson /Torp 11-1 11-1 Förlust
    DS13 Pool A Linn Nyström /Åmin 11-3 11-1 Förlust
    DS13 Pool A Julia Skoog /Fröl. 11-1 11-5 Förlust
  Vlora Voca /Trollh DD13 Pool A Annelie Antonsson /Torp
Linn Nyström /Åmin
11-4 11-4 Förlust
  Vlora Voca /Trollh DD13 Pool A Sandra Edqvist /Åmin
Emma Svensson /Åmin
15-8 15-2 Förlust
Krantz, Jonas Uddevalla BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Per Nyberg /Fröl. Walk over Vinst
    HS13 Pool B Christoffer Johansson /Trollh 15-0 15-2 Vinst
    HS13 Pool B Gustav Jönsson /HBMK 15-0 15-0 Vinst
    HS13 Kvarts Adam Lindell /HBMK 15-3 15-7 Vinst
    HS13 Semi Tobias Björk /Kärra 10-15 15-7 15-4 Vinst
    HS13 Final Sebastian Francisco /Åmin 15-5 15-6 Förlust
  Daniel Lindh /UBMK HD13 Kvarts Adam Lindell /HBMK
Gustav Jönsson /HBMK
15-10 15-3 Vinst
  Daniel Lindh /UBMK HD13 Semi Christoffer Johansson /Trollh
Philip Wiktorson /Trollh
15-11 15-9 Vinst
  Daniel Lindh /UBMK HD13 Final Tobias Björk /Kärra
Måns Dahlgren /Trollh
15-3 15-10 Vinst
Lantto, Lisa Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Madelene Hallqvist /Trollh Walk over Vinst
    DS15 Pool A Malin Nyström /Åmin 11-1 11-6 Förlust
    DS15 Pool A Hanna Nilsson /Trollh 11-6 11-4 Vinst
    DS15 Semi Mikaela Karlsson /GBK 11-0 4-11 11-0 Förlust
  Mikaela Karlsson /GBK DD15 Pool A Anna Pontusson /Trollh
Madelene Hallqvist /Trollh
15-11 15-9 Förlust
  Mikaela Karlsson /GBK DD15 Pool A Hanna Nilsson /Trollh
Hanna Johansson /Trollh
17-14 15-12 Vinst
Lindell, Adam Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Oskar Andersson /Fröl. 15-4 15-1 Vinst
    HS13 Pool C Måns Dahlgren /Trollh 17-15 15-2 Vinst
    HS13 Pool C Sebastian Francisco /Åmin 15-3 15-4 Förlust
    HS13 Kvarts Jonas Krantz /UBMK 15-3 15-7 Förlust
  Gustav Jönsson /HBMK HD13 Kvarts Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
15-10 15-3 Förlust
Lindh, Daniel Uddevalla BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D David WeredeJohansson /Fröl. 9-15 15-13 15-9 Förlust
    HS13 Pool D Simon Lönnestål /Trollh Walk over Vinst
    HS13 Pool D Oscar Brodin /GBK 15-2 Uppgivet Vinst
    HS13 Kvarts Tobias Björk /Kärra 17-15 15-14 Förlust
  Jonas Krantz /UBMK HD13 Kvarts Adam Lindell /HBMK
Gustav Jönsson /HBMK
15-10 15-3 Vinst
  Jonas Krantz /UBMK HD13 Semi Christoffer Johansson /Trollh
Philip Wiktorson /Trollh
15-11 15-9 Vinst
  Jonas Krantz /UBMK HD13 Final Tobias Björk /Kärra
Måns Dahlgren /Trollh
15-3 15-10 Vinst
Lorentzon, Niklas Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Linus Brattwall /GBK Walk over Vinst
    HS15 Pool D Eric Idegren /HBMK 15-11 15-5 Förlust
    HS15 Pool D Stefan Didriksson /Torp Walk over Vinst
    HS15 8-dels Mattias Bergh /Fröl. 6-15 15-11 15-6 Vinst
    HS15 Kvarts Marcus Norfeldt /GBK 15-2 15-2 Förlust
  Joel Eriksson /Trollh HD15 Kvarts Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
15-5 15-0 Förlust
Lundberg, Alexander BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Tommy Johansson /Vallh. 15-0 15-2 Vinst
    HS15 Pool C Daniel Klingmyr /HBMK 15-12 15-4 Förlust
    HS15 8-dels Eric Idegren /HBMK 15-6 15-5 Vinst
    HS15 Kvarts Oskar Johnson /Torp 15-5 15-3 Vinst
    HS15 Semi Linus Niklason /Torp 15-3 15-8 Vinst
    HS15 Final Marcus Norfeldt /GBK 15-6 15-1 Förlust
Lundén, Arvid Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Linus Niklason /Torp 15-11 15-9 Förlust
    HS15 Pool F Joel Eriksson /Trollh 15-12 15-10 Förlust
    HS15 Pool F Adam Frisk /Fröl. Walk over Vinst
  Marcus Norfeldt /GBK HD15 Kvarts Joel Eriksson /Trollh
Niklas Lorentzon /Trollh
15-5 15-0 Vinst
  Marcus Norfeldt /GBK HD15 Semi Marcus Johansson /Torp
Linus Niklason /Torp
15-8 15-3 Vinst
  Marcus Norfeldt /GBK HD15 Final Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
15-8 15-6 Vinst
Lönnestål, Simon Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Oscar Brodin /GBK Walk over Förlust
    HS13 Pool D Daniel Lindh /UBMK Walk over Förlust
    HS13 Pool D David WeredeJohansson /Fröl. Walk over Förlust
Mellgren, Viktor Vallhamra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Niklason, Linus Torp GOIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Arvid Lundén /GBK 15-11 15-9 Vinst
    HS15 Pool F Adam Frisk /Fröl. Walk over Vinst
    HS15 Pool F Joel Eriksson /Trollh 15-10 15-0 Vinst
    HS15 Kvarts Patrik Serenban /ABC 16-6 15-9 Vinst
    HS15 Semi Alexander Lundberg /Wätter 15-3 15-8 Förlust
  Marcus Johansson /Torp HD15 Kvarts Oskar Svedberg /Vallh.
Tommy Johansson /Vallh.
17-14 15-6 Vinst
  Marcus Johansson /Torp HD15 Semi Marcus Norfeldt /GBK
Arvid Lundén /GBK
15-8 15-3 Förlust
Nilsson, Hanna Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Malin Nyström /Åmin 11-0 13-10 Förlust
    DS15 Pool A Madelene Hallqvist /Trollh Walk over Vinst
    DS15 Pool A Lisa Lantto /GBK 11-6 11-4 Förlust
  Hanna Johansson /Trollh DD15 Pool A Anna Pontusson /Trollh
Malin Nyström /Åmin
5-15 15-10 17-16 Förlust
  Hanna Johansson /Trollh DD15 Pool A Mikaela Karlsson /GBK
Lisa Lantto /GBK
17-14 15-12 Förlust
Norfeldt, Marcus Göteborgs Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Simon Holmblad /Kärra 15-1 15-2 Vinst
    HS15 Pool A William Björklund /Fröl. 15-1 15-0 Vinst
    HS15 Pool A Oskar Svedberg /Vallh. 15-1 15-2 Vinst
    HS15 Kvarts Niklas Lorentzon /Trollh 15-2 15-2 Vinst
    HS15 Semi Marcus Johansson /Torp 15-0 15-3 Vinst
    HS15 Final Alexander Lundberg /Wätter 15-6 15-1 Vinst
  Arvid Lundén /GBK HD15 Kvarts Joel Eriksson /Trollh
Niklas Lorentzon /Trollh
15-5 15-0 Vinst
  Arvid Lundén /GBK HD15 Semi Marcus Johansson /Torp
Linus Niklason /Torp
15-8 15-3 Vinst
  Arvid Lundén /GBK HD15 Final Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
15-8 15-6 Vinst
Nyberg, Per Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Jonas Krantz /UBMK Walk over Förlust
    HS13 Pool B Gustav Jönsson /HBMK Walk over Förlust
    HS13 Pool B Christoffer Johansson /Trollh Walk over Förlust
Nyström, Linn BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Julia Skoog /Fröl. 6-11 11-9 11-2 Vinst
    DS13 Pool A Irina Koruchkina /Trollh 11-3 11-1 Vinst
    DS13 Pool A Annelie Antonsson /Torp 5-11 11-7 11-5 Förlust
    DS13 Semi Sandra Edqvist /Åmin 11-1 11-0 Förlust
  Annelie Antonsson /Torp DD13 Pool A Irina Koruchkina /Trollh
Vlora Voca /Trollh
11-4 11-4 Vinst
  Annelie Antonsson /Torp DD13 Pool A Sandra Edqvist /Åmin
Emma Svensson /Åmin
15-10 15-6 Förlust
Nyström, Malin BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Hanna Nilsson /Trollh 11-0 13-10 Vinst
    DS15 Pool A Lisa Lantto /GBK 11-1 11-6 Vinst
    DS15 Pool A Madelene Hallqvist /Trollh Walk over Vinst
    DS15 Semi Hanna Johansson /Trollh 11-9 3-11 11-9 Vinst
    DS15 Final Mikaela Karlsson /GBK 4-11 11-4 11-3 Förlust
  Anna Pontusson /Trollh DD15 Pool A Hanna Nilsson /Trollh
Hanna Johansson /Trollh
5-15 15-10 17-16 Vinst
Pontusson, Anna Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Hanna Johansson /Trollh 11-7 11-9 Förlust
    DS15 Pool B Mikaela Karlsson /GBK 11-4 11-6 Förlust
    DS15 Pool B Madelene Johansson /Hjäls 11-7 9-11 11-4 Förlust
  Malin Nyström /Åmin DD15 Pool A Hanna Nilsson /Trollh
Hanna Johansson /Trollh
5-15 15-10 17-16 Vinst
  Madelene Hallqvist /Trollh DD15 Pool A Mikaela Karlsson /GBK
Lisa Lantto /GBK
15-11 15-9 Vinst
Radia, Sonia Kärra Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Emma Svensson /Åmin 3-11 11-6 11-4 Förlust
    DS13 Pool B Vlora Voca /Trollh 11-6 11-3 Vinst
    DS13 Pool B Sandra Edqvist /Åmin 11-8 6-11 11-5 Vinst
    DS13 Semi Annelie Antonsson /Torp 11-3 11-8 Förlust
Serenban, Patrik Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Jesper Kjellström /HBMK 15-0 15-0 Vinst
    HS15 Pool B Marcus Johansson /Torp 15-11 15-12 Förlust
    HS15 8-dels Simon Holmblad /Kärra 15-6 15-6 Vinst
    HS15 Kvarts Linus Niklason /Torp 16-6 15-9 Förlust
  Oskar Johnson /Torp HD15 Kvarts Jon Dahlberg /GBK
Jesper Kjellström /HBMK
15-6 15-7 Vinst
  Oskar Johnson /Torp HD15 Semi Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
9-15 15-6 15-6 Förlust
Skoog, Julia Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Linn Nyström /Åmin 6-11 11-9 11-2 Förlust
    DS13 Pool A Annelie Antonsson /Torp 11-5 11-3 Förlust
    DS13 Pool A Irina Koruchkina /Trollh 11-1 11-5 Vinst
Stockman, Andreas Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Bergh /Fröl. HD15 Kvarts Daniel Klingmyr /HBMK
Eric Idegren /HBMK
15-6 15-4 Förlust
Svedberg, Oskar Vallhamra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A William Björklund /Fröl. 13-15 15-13 15-7 Vinst
    HS15 Pool A Simon Holmblad /Kärra 13-15 15-7 15-13 Förlust
    HS15 Pool A Marcus Norfeldt /GBK 15-1 15-2 Förlust
  Tommy Johansson /Vallh. HD15 Kvarts Marcus Johansson /Torp
Linus Niklason /Torp
17-14 15-6 Förlust
Svensson, Emma BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Sonia Radia /Kärra 3-11 11-6 11-4 Vinst
    DS13 Pool B Sandra Edqvist /Åmin 11-9 13-12 Förlust
    DS13 Pool B Vlora Voca /Trollh 11-7 11-1 Vinst
  Sandra Edqvist /Åmin DD13 Pool A Irina Koruchkina /Trollh
Vlora Voca /Trollh
15-8 15-2 Vinst
  Sandra Edqvist /Åmin DD13 Pool A Annelie Antonsson /Torp
Linn Nyström /Åmin
15-10 15-6 Vinst
WeredeJohansson, David Frölunda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Daniel Lindh /UBMK 9-15 15-13 15-9 Vinst
    HS13 Pool D Oscar Brodin /GBK 15-12 13-15 15-11 Vinst
    HS13 Pool D Simon Lönnestål /Trollh Walk over Vinst
    HS13 Kvarts Philip Wiktorson /Trollh 15-2 9-15 17-14 Vinst
    HS13 Semi Sebastian Francisco /Åmin 15-0 15-3 Förlust
  Lukas Eriksson /Fröl. HD13 Semi Tobias Björk /Kärra
Måns Dahlgren /Trollh
Walkover Förlust
Wiktorson, Philip Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Lukas Eriksson /Fröl. Walk over Vinst
    HS13 Pool A Tobias Björk /Kärra 9-15 15-7 15-9 Förlust
    HS13 Kvarts David WeredeJohansson /Fröl. 15-2 9-15 17-14 Förlust
  Christoffer Johansson /Trollh HD13 Semi Jonas Krantz /UBMK
Daniel Lindh /UBMK
15-11 15-9 Förlust
Voca, Vlora Trollhättans BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Sandra Edqvist /Åmin 11-0 11-0 Förlust
    DS13 Pool B Sonia Radia /Kärra 11-6 11-3 Förlust
    DS13 Pool B Emma Svensson /Åmin 11-7 11-1 Förlust
  Irina Koruchkina /Trollh DD13 Pool A Annelie Antonsson /Torp
Linn Nyström /Åmin
11-4 11-4 Förlust
  Irina Koruchkina /Trollh DD13 Pool A Sandra Edqvist /Åmin
Emma Svensson /Åmin
15-8 15-2 Förlust