Öresundsspelen 2004

OLYMPIAHALLEN 24 APRIL 2004

Helsingborgs BK


Created by TURAS/Web version 1.0

RESULTAT

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 109

Total antal WO matcher = 6

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDA Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
Maria Jönsson /HBK -
Debbie Lynch /Gen
Emma Andersson /Råda -
Lina Andersson /Råda
DSA Annelie Häggman /HBK Marie Le-Caranta /ÅbyV Debbie Lynch /Gen
Linda Häggman /HBK
HDA Mikael Carlsson /HBK
Christian Alexandersson /HBK
Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
Erik Fagius /Lugi -
Sven Agardh /Lugi
Joakim Larsson /Råda -
Mattias Nilsson /Råda
HSA Christian Alexandersson /HBK Mikael Carlsson /HBK Erik Fagius /Lugi
Peter Nessler /Slot
MDA Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
Peter Nessler /Slot -
Carin Nilsson /Slot
Johan Oresten /ÅbyV -
Marie Le-Caranta /ÅbyV
DDB      
DSB Ellinor Widh /MBK Madeleine Persson /HBK Maria Nilsson /HBK
Maria Karlsson /HBK
HDB Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
Hasse Peterson /Wega -
Magnus Eriksson /VBMK
Henrik Tallberg /HBK -
Sebastian Larsson /HBK
HSB Dennis Schön /Aura Anders Persson /Slot Sebastian Larsson /HBK
Pelle Christensen /Lugi
MDB      
HSC      

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDA Dam dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
Marie Le-Caranta /ÅbyV
Pernilla Brogren /Bjä
15-9 9-15 15-2
Kvarts Emma Andersson /Råda
Lina Andersson /Råda
Doris Levin /BMK 65
Gunnel Sandström /Wega
15-5 15-7
Kvarts Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
Caroline Månsson /Slot
Carin Nilsson /Slot
15-9 15-2
Semi Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
Maria Jönsson /HBK
Debbie Lynch /Gen
15-8 15-13
Semi Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
Emma Andersson /Råda
Lina Andersson /Råda
15-3 15-4
Final Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
15-8 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSA Dam singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Debbie Lynch /Gen Maria Jönsson /HBK 11-9 13-12
Pool A Maria Jönsson /HBK Linda Häggman /HBK 4-11 11-7 11-6
Pool A Linda Häggman /HBK Debbie Lynch /Gen 11-9 5-11 11-8
Pool B Annelie Häggman /HBK Doris Levin /BMK 65 11-3 11-6
Pool B Marie Le-Caranta /ÅbyV Doris Levin /BMK 65 11-6 11-3
Pool B Annelie Häggman /HBK Marie Le-Caranta /ÅbyV 11-13 11-7 11-3

1: Debbie Lynch /Gen

2: Linda Häggman /HBK

3: Annelie Häggman /HBK

4: Marie Le-Caranta /ÅbyV

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDA Herr dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Erik Fagius /Lugi
Sven Agardh /Lugi
Martin Bohnsack /Slot
Peter Nessler /Slot
15-4 15-13
Kvarts Joakim Larsson /Råda
Mattias Nilsson /Råda
Johan Oresten /ÅbyV
Michael Levin /BMK 65
15-7 15-1
Kvarts Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
Ola Svensson /Råda
Mattias Jönegren /Råda
15-5 15-12
Semi Mikael Carlsson /HBK
Christian Alexandersson /HBK
Erik Fagius /Lugi
Sven Agardh /Lugi
15-11 15-2
Semi Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
Joakim Larsson /Råda
Mattias Nilsson /Råda
6-15 15-11 15-11
Final Mikael Carlsson /HBK
Christian Alexandersson /HBK
Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
15-14 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSA Herr singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Christian Alexandersson /HBK Sven Agardh /Lugi 15-9 15-3
Pool A Sven Agardh /Lugi Martin Bohnsack /Slot 15-7 13-15 15-1
Pool A Christian Alexandersson /HBK Martin Bohnsack /Slot 15-2 15-5
Pool B Erik Fagius /Lugi Michael Levin /BMK 65 15-17 15-13 15-3
Pool B Peter Nessler /Slot Erik Fagius /Lugi 15-5 15-13
Pool B Peter Nessler /Slot Michael Levin /BMK 65 15-1 15-7
Pool C Mikael Carlsson /HBK Peter Andersson /Torp 15-5 15-4
Pool C Johan Oresten /ÅbyV Peter Andersson /Torp 15-7 15-1
Pool C Mikael Carlsson /HBK Johan Oresten /ÅbyV 15-10 15-3

1: Christian Alexandersson /HBK

2: Sven Agardh /Lugi

3: Peter Nessler /Slot

4: Erik Fagius /Lugi

5: Mikael Carlsson /HBK

6: Johan Oresten /ÅbyV

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDA Mixed dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Mattias Nilsson /Råda
Emma Andersson /Råda
Jonny Nilsson /CBMK
Pernilla Brogren /Bjä
15-9 15-1
8-dels Pelle Christensen /Lugi
Annelie Häggman /HBK
Martin Bohnsack /Slot
Caroline Månsson /Slot
15-6 15-11
8-dels Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
Dennis Schön /Aura
Gunnel Sandström /Wega
15-2 15-8
Kvarts Peter Nessler /Slot
Carin Nilsson /Slot
Göran Nilsson /Bjä
Doris Levin /BMK 65
15-9 10-15 15-5
Kvarts Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
Mattias Nilsson /Råda
Emma Andersson /Råda
9-15 15-12 15-9
Kvarts Johan Oresten /ÅbyV
Marie Le-Caranta /ÅbyV
Pelle Christensen /Lugi
Annelie Häggman /HBK
15-10 15-6
Kvarts Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
Christian Alexandersson /HBK
Maria Jönsson /HBK
7-15 15-10 15-12
Semi Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
Peter Nessler /Slot
Carin Nilsson /Slot
15-9 17-14
Semi Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
Johan Oresten /ÅbyV
Marie Le-Caranta /ÅbyV
15-8 11-15 15-9
Final Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
15-9 17-16

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDB Dam dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Louise Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
Lisa Jacobsson /HBK
Maria Karlsson /HBK
12-15 15-7 15-13
Pool A Maria Nilsson /HBK
Emma Groth /Råda
Lisa Jacobsson /HBK
Maria Karlsson /HBK
15-5 15-13
Pool A Louise Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
Maria Nilsson /HBK
Emma Groth /Råda
15-8 8-15 15-5

1: Louise Tallberg /HBK
Emma Groth /Råda

2: Maria Nilsson /HBK
Emma Groth /Råda

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSB Dam singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Madeleine Persson /HBK Maria Karlsson /HBK 11-3 11-1
Pool A Maria Karlsson /HBK Louise Tallberg /HBK 11-5 11-1
Pool A Madeleine Persson /HBK Louise Tallberg /HBK 11-0 11-9
Pool B Ellinor Widh /MBK Maria Nilsson /HBK 11-5 11-7
Pool B Lisa Jacobsson /HBK Susanne Malmberg /HBK Walk over
Pool B Maria Nilsson /HBK Susanne Malmberg /HBK Walk over
Pool B Ellinor Widh /MBK Lisa Jacobsson /HBK 11-1 11-0
Pool B Maria Nilsson /HBK Lisa Jacobsson /HBK 11-1 11-5
Pool B Ellinor Widh /MBK Susanne Malmberg /HBK Walk over

1: Madeleine Persson /HBK

2: Maria Karlsson /HBK

3: Ellinor Widh /MBK

4: Maria Nilsson /HBK

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDB Herr dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Hasse Peterson /Wega
Magnus Eriksson /VBMK
Mikael Möller /Slot
Thomas Palmqvist /Slot
15-5 15-5
Kvarts Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
Mikael Svensson /HBK
Carl Höjman /HBK
15-1 15-3
Kvarts Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
Jonny Nilsson /CBMK
Rolf Bruch /Wega
15-2 15-5
Kvarts Henrik Tallberg /HBK
Sebastian Larsson /HBK
Martin Carlberg /Kru
Thomas Magneklint /Kru
15-0 15-1
Semi Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
Hasse Peterson /Wega
Magnus Eriksson /VBMK
15-13 17-14
Semi Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
Henrik Tallberg /HBK
Sebastian Larsson /HBK
Walkover
Final Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
15-11 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSB Herr singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sebastian Larsson /HBK Thomas Magneklint /Kru 15-0 15-0
Pool A Hasse Peterson /Wega Thomas Magneklint /Kru 15-11 15-3
Pool A Sebastian Larsson /HBK Hasse Peterson /Wega 15-1 15-4
Pool B Patrik Andersson /Lugi Daniel Persson /HBK 15-6 15-4
Pool B Anders Persson /Slot Daniel Persson /HBK 15-5 15-10
Pool B Patrik Andersson /Lugi Anders Persson /Slot 15-12 15-0
Pool C Thomas Palmqvist /Slot Mikael Svensson /HBK 15-6 15-0
Pool C Dennis Schön /Aura Thomas Palmqvist /Slot 15-5 15-10
Pool C Dennis Schön /Aura Mikael Svensson /HBK 15-1 15-1
Pool D PO Kamlund /HBK Jonny Nilsson /CBMK 15-10 15-6
Pool D Jonny Nilsson /CBMK Martin Carlberg /Kru 15-1 15-4
Pool D PO Kamlund /HBK Martin Carlberg /Kru 15-5 15-3
Pool E Göran Nilsson /Bjä Carl Höjman /HBK 15-0 15-4
Pool E Pelle Christensen /Lugi Carl Höjman /HBK 15-3 15-5
Pool E Pelle Christensen /Lugi Göran Nilsson /Bjä 15-7 4-15 15-6
Pool F Henrik Tallberg /HBK Mikael Möller /Slot Walk over
Pool F Rolf Bruch /Wega Mikael Möller /Slot Walk over
Pool F Henrik Tallberg /HBK Rolf Bruch /Wega 15-4 15-2
8-dels Göran Nilsson /Bjä Jonny Nilsson /CBMK 15-5 5-15 15-6
8-dels Dennis Schön /Aura Rolf Bruch /Wega 15-4 15-4
8-dels PO Kamlund /HBK Thomas Palmqvist /Slot 15-7 15-10
8-dels Anders Persson /Slot Hasse Peterson /Wega 15-4 15-2
Kvarts Sebastian Larsson /HBK Göran Nilsson /Bjä 15-10 15-10
Kvarts Dennis Schön /Aura Patrik Andersson /Lugi 15-7 15-8
Kvarts Pelle Christensen /Lugi PO Kamlund /HBK 7-15 15-5 15-3
Kvarts Anders Persson /Slot Henrik Tallberg /HBK 15-9 15-9
Semi Dennis Schön /Aura Sebastian Larsson /HBK 15-7 15-4
Semi Anders Persson /Slot Pelle Christensen /Lugi 12-15 15-10 15-10
Final Dennis Schön /Aura Anders Persson /Slot 15-5 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDB Mixed dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-7 15-5
Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-4 15-1
Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-10 15-6
Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-9 15-3
Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-10 15-10
Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-3 15-2
Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-2 15-4
Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
Uppgivet
Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-7 15-9
Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-1 15-0

1: Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK

2: Hasse Peterson /Wega
Maria Nilsson /HBK

3: Joakim Larsson /Råda
Maria Nilsson /HBK

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSC Herr singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Jörgen Andersen /KBK Jonas Sennerstig /EBC 15-5 15-2
Pool A Daniel Andersson /Skjut Jörgen Andersen /KBK 15-9 15-10
Pool A Daniel Andersson /Skjut Jonas Sennerstig /EBC 15-6 15-5

1: Daniel Andersson /Skjut

2: Jörgen Andersen /KBK

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Bjärreds BMK   Bjä
BK Kruset   Kru
BMK 65 Älmhult   BMK 65
BMK Aura   Aura
BMK Slottstaden   Slot
Christianstad BMK   CBMK
Eslövs BC   EBC
Gentofte   Gen
Helsingborgs BK   HBK
IK Wega   Wega
Kågeröd BK   KBK
LUGI   Lugi
Malmö BK   MBK
Råda BMK   Råda
Skjut Studentkår   Skjut
Torp   Torp
Ullevi   Ullv
Varbergs BMK   VBMK
Åby-Vallhamra   ÅbyV

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Aura

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Dennis Schön /Aura   HSB/Final/Vinst       MDA/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Bjärreds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Pernilla Brogren /Bjä       DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Göran Nilsson /Bjä   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Final/Vinst   MDA/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK 65 Älmhult

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Doris Levin /BMK 65   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Michael Levin /BMK 65   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Christianstad BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonny Nilsson /CBMK   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eslövs BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonas Sennerstig /EBC   HSC/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Gentofte

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Debbie Lynch /Gen   DSA/Semi/Förlust   DDA/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingborgs BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christian Alexandersson /HBK       HDA/Final/Vinst    
Christian Alexandersson /HBK           MDA/Kvarts/Förlust
Christian Alexandersson /HBK   HSA/Final/Vinst        
Magnus Carlsson /HBK       HDA/Final/Förlust    
Mikael Carlsson /HBK   HSA/Final/Förlust   HDA/Final/Vinst    
Annelie Häggman /HBK   DSA/Final/Vinst   DDA/Final/Vinst   MDA/Kvarts/Förlust
Linda Häggman /HBK   DSA/Semi/Förlust   DDA/Final/Vinst    
Carl Höjman /HBK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Lisa Jacobsson /HBK   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Pool/Ej vidare    
Maria Jönsson /HBK   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
PO Kamlund /HBK   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Final/Vinst    
Maria Karlsson /HBK   DSB/Semi/Förlust   DDB/Pool/Ej vidare    
Mikael Karlsson /HBK       HDA/Final/Förlust    
Sebastian Larsson /HBK   HSB/Semi/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Pool/Ej vidare
Susanne Malmberg /HBK   DSB/Pool/Ej vidare        
Maria Nilsson /HBK   DSB/Semi/Förlust   DDB/Pool/Ej vidare   MDB/Pool/Ej vidare
Daniel Persson /HBK   HSB/Pool/Ej vidare       MDB/Pool/Ej vidare
Madeleine Persson /HBK   DSB/Final/Förlust   DDB/Pool/Ej vidare   MDB/Pool/Ej vidare
Mikael Svensson /HBK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Henrik Tallberg /HBK   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Pool/Ej vidare
Louise Tallberg /HBK   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Pool/Ej vidare   MDB/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kågeröd BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jörgen Andersen /KBK   HSC/Pool/Ej vidare        
Jonny Olsson /KBK            

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Kruset

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Carlberg /Kru   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Thomas Magneklint /Kru   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

LUGI

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sven Agardh /Lugi   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Semi/Förlust    
Patrik Andersson /Lugi   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Final/Förlust    
Pelle Christensen /Lugi   HSB/Semi/Förlust   HDB/Final/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Erik Fagius /Lugi   HSA/Semi/Förlust   HDA/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ellinor Widh /MBK   DSB/Final/Vinst        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Råda BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emma Andersson /Råda       DDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Lina Andersson /Råda       DDA/Semi/Förlust   MDA/Final/Vinst
Emma Groth /Råda       DDB/Pool/Ej vidare   MDB/Pool/Ej vidare
Mattias Jönegren /Råda       HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Final/Vinst
Joakim Larsson /Råda       HDA/Semi/Förlust   MDB/Pool/Ej vidare
Mattias Nilsson /Råda       HDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Ola Svensson /Råda       HDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skjut Studentkår

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Andersson /Skjut   HSC/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Slottstaden

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Bohnsack /Slot   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Caroline Månsson /Slot       DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Mikael Möller /Slot   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Peter Nessler /Slot   HSA/Semi/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Carin Nilsson /Slot       DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Thomas Palmqvist /Slot   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Anders Persson /Slot   HSB/Final/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Torp

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Andersson /Torp   HSA/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ullevi

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Kerstin Kristoffersson /Ullv           MDA/Final/Förlust
Kerstin Kristoffersson /Ullv       DDA/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Varbergs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Magnus Eriksson /VBMK       HDB/Semi/Förlust   MDA/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IK Wega

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Rolf Bruch /Wega   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Hasse Peterson /Wega   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Pool/Ej vidare
Gunnel Sandström /Wega       DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Jeanette Sandström /Wega       DDA/Final/Förlust   MDB/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Åby-Vallhamra

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marie Le-Caranta /ÅbyV   DSA/Final/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Johan Oresten /ÅbyV   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Agardh, Sven LUGI
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Christian Alexandersson /HBK 15-9 15-3 Förlust
    HSA Pool A Martin Bohnsack /Slot 15-7 13-15 15-1 Vinst
    HSA Kvarts Peter Nessler /Slot 15-6 15-7 Förlust
  Erik Fagius /Lugi HDA Kvarts Martin Bohnsack /Slot
Peter Nessler /Slot
15-4 15-13 Vinst
  Erik Fagius /Lugi HDA Semi Mikael Carlsson /HBK
Christian Alexandersson /HBK
15-11 15-2 Förlust
Alexandersson, Christi Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Sven Agardh /Lugi 15-9 15-3 Vinst
    HSA Pool A Martin Bohnsack /Slot 15-2 15-5 Vinst
    HSA Semi Erik Fagius /Lugi 15-2 15-4 Vinst
    HSA Final Mikael Carlsson /HBK 15-8 17-16 Vinst
Alexandersson, Christi Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Maria Jönsson /HBK MDA Kvarts Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
7-15 15-10 15-12 Förlust
Alexandersson, Christi Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mikael Carlsson /HBK HDA Semi Erik Fagius /Lugi
Sven Agardh /Lugi
15-11 15-2 Vinst
  Mikael Carlsson /HBK HDA Final Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
15-14 17-14 Vinst
Andersen, Jörgen Kågeröd BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Jonas Sennerstig /EBC 15-5 15-2 Vinst
    HSC Pool A Daniel Andersson /Skjut 15-9 15-10 Förlust
Andersson, Daniel Skjut Studentkår
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Jörgen Andersen /KBK 15-9 15-10 Vinst
    HSC Pool A Jonas Sennerstig /EBC 15-6 15-5 Vinst
Andersson, Emma Råda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Nilsson /Råda MDA 8-dels Jonny Nilsson /CBMK
Pernilla Brogren /Bjä
15-9 15-1 Vinst
  Mattias Nilsson /Råda MDA Kvarts Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
9-15 15-12 15-9 Förlust
  Lina Andersson /Råda DDA Kvarts Doris Levin /BMK 65
Gunnel Sandström /Wega
15-5 15-7 Vinst
  Lina Andersson /Råda DDA Semi Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
15-3 15-4 Förlust
Andersson, Lina Råda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Jönegren /Råda MDA 8-dels Dennis Schön /Aura
Gunnel Sandström /Wega
15-2 15-8 Vinst
  Mattias Jönegren /Råda MDA Kvarts Christian Alexandersson /HBK
Maria Jönsson /HBK
7-15 15-10 15-12 Vinst
  Mattias Jönegren /Råda MDA Semi Johan Oresten /ÅbyV
Marie Le-Caranta /ÅbyV
15-8 11-15 15-9 Vinst
  Mattias Jönegren /Råda MDA Final Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
15-9 17-16 Vinst
  Emma Andersson /Råda DDA Kvarts Doris Levin /BMK 65
Gunnel Sandström /Wega
15-5 15-7 Vinst
  Emma Andersson /Råda DDA Semi Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
15-3 15-4 Förlust
Andersson, Patrik LUGI
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Daniel Persson /HBK 15-6 15-4 Vinst
    HSB Pool B Anders Persson /Slot 15-12 15-0 Vinst
    HSB Kvarts Dennis Schön /Aura 15-7 15-8 Förlust
  Pelle Christensen /Lugi HDB Kvarts Mikael Svensson /HBK
Carl Höjman /HBK
15-1 15-3 Vinst
  Pelle Christensen /Lugi HDB Semi Hasse Peterson /Wega
Magnus Eriksson /VBMK
15-13 17-14 Vinst
  Pelle Christensen /Lugi HDB Final Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
15-11 15-6 Förlust
Andersson, Peter Torp
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Mikael Carlsson /HBK 15-5 15-4 Förlust
    HSA Pool C Johan Oresten /ÅbyV 15-7 15-1 Förlust
Bohnsack, Martin BMK Slottstaden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Sven Agardh /Lugi 15-7 13-15 15-1 Förlust
    HSA Pool A Christian Alexandersson /HBK 15-2 15-5 Förlust
  Peter Nessler /Slot HDA Kvarts Erik Fagius /Lugi
Sven Agardh /Lugi
15-4 15-13 Förlust
  Caroline Månsson /Slot MDA 8-dels Pelle Christensen /Lugi
Annelie Häggman /HBK
15-6 15-11 Förlust
Brogren, Pernilla Bjärreds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonny Nilsson /CBMK MDA 8-dels Mattias Nilsson /Råda
Emma Andersson /Råda
15-9 15-1 Förlust
  Marie Le-Caranta /ÅbyV DDA Kvarts Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
15-9 9-15 15-2 Förlust
Bruch, Rolf IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Mikael Möller /Slot Walk over Vinst
    HSB Pool F Henrik Tallberg /HBK 15-4 15-2 Förlust
    HSB 8-dels Dennis Schön /Aura 15-4 15-4 Förlust
  Jonny Nilsson /CBMK HDB Kvarts Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
15-2 15-5 Förlust
Carlberg, Martin BK Kruset
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Jonny Nilsson /CBMK 15-1 15-4 Förlust
    HSB Pool D PO Kamlund /HBK 15-5 15-3 Förlust
  Thomas Magneklint /Kru HDB Kvarts Henrik Tallberg /HBK
Sebastian Larsson /HBK
15-0 15-1 Förlust
Carlsson, Magnus Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mikael Karlsson /HBK HDA Kvarts Ola Svensson /Råda
Mattias Jönegren /Råda
15-5 15-12 Vinst
  Mikael Karlsson /HBK HDA Semi Joakim Larsson /Råda
Mattias Nilsson /Råda
6-15 15-11 15-11 Vinst
  Mikael Karlsson /HBK HDA Final Mikael Carlsson /HBK
Christian Alexandersson /HBK
15-14 17-14 Förlust
Carlsson, Mikael Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Peter Andersson /Torp 15-5 15-4 Vinst
    HSA Pool C Johan Oresten /ÅbyV 15-10 15-3 Vinst
    HSA Semi Peter Nessler /Slot 15-3 15-1 Vinst
    HSA Final Christian Alexandersson /HBK 15-8 17-16 Förlust
  Christian Alexandersson /HBK HDA Semi Erik Fagius /Lugi
Sven Agardh /Lugi
15-11 15-2 Vinst
  Christian Alexandersson /HBK HDA Final Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
15-14 17-14 Vinst
Christensen, Pelle LUGI
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Annelie Häggman /HBK MDA 8-dels Martin Bohnsack /Slot
Caroline Månsson /Slot
15-6 15-11 Vinst
  Annelie Häggman /HBK MDA Kvarts Johan Oresten /ÅbyV
Marie Le-Caranta /ÅbyV
15-10 15-6 Förlust
    HSB Pool E Carl Höjman /HBK 15-3 15-5 Vinst
    HSB Pool E Göran Nilsson /Bjä 15-7 4-15 15-6 Vinst
    HSB Kvarts PO Kamlund /HBK 7-15 15-5 15-3 Vinst
    HSB Semi Anders Persson /Slot 12-15 15-10 15-10 Förlust
  Patrik Andersson /Lugi HDB Kvarts Mikael Svensson /HBK
Carl Höjman /HBK
15-1 15-3 Vinst
  Patrik Andersson /Lugi HDB Semi Hasse Peterson /Wega
Magnus Eriksson /VBMK
15-13 17-14 Vinst
  Patrik Andersson /Lugi HDB Final Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
15-11 15-6 Förlust
Eriksson, Magnus Varbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kerstin Kristoffersson /Ullv MDA Kvarts Mattias Nilsson /Råda
Emma Andersson /Råda
9-15 15-12 15-9 Vinst
  Kerstin Kristoffersson /Ullv MDA Semi Peter Nessler /Slot
Carin Nilsson /Slot
15-9 17-14 Vinst
  Kerstin Kristoffersson /Ullv MDA Final Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
15-9 17-16 Förlust
  Hasse Peterson /Wega HDB Kvarts Mikael Möller /Slot
Thomas Palmqvist /Slot
15-5 15-5 Vinst
  Hasse Peterson /Wega HDB Semi Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
15-13 17-14 Förlust
Fagius, Erik LUGI
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Michael Levin /BMK 65 15-17 15-13 15-3 Vinst
    HSA Pool B Peter Nessler /Slot 15-5 15-13 Förlust
    HSA Kvarts Johan Oresten /ÅbyV 15-7 15-8 Vinst
    HSA Semi Christian Alexandersson /HBK 15-2 15-4 Förlust
  Sven Agardh /Lugi HDA Kvarts Martin Bohnsack /Slot
Peter Nessler /Slot
15-4 15-13 Vinst
  Sven Agardh /Lugi HDA Semi Mikael Carlsson /HBK
Christian Alexandersson /HBK
15-11 15-2 Förlust
Groth, Emma Råda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Larsson /Råda MDB Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
15-7 15-5 Förlust
  Joakim Larsson /Råda MDB Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-9 15-3 Vinst
  Joakim Larsson /Råda MDB Pool A Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-3 15-2 Vinst
  Joakim Larsson /Råda MDB Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-7 15-9 Förlust
  Maria Nilsson /HBK DDB Pool A Lisa Jacobsson /HBK
Maria Karlsson /HBK
15-5 15-13 Vinst
  Maria Nilsson /HBK DDB Pool A Louise Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-8 8-15 15-5 Förlust
Häggman, Annelie Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Pelle Christensen /Lugi MDA 8-dels Martin Bohnsack /Slot
Caroline Månsson /Slot
15-6 15-11 Vinst
  Pelle Christensen /Lugi MDA Kvarts Johan Oresten /ÅbyV
Marie Le-Caranta /ÅbyV
15-10 15-6 Förlust
  Linda Häggman /HBK DDA Kvarts Caroline Månsson /Slot
Carin Nilsson /Slot
15-9 15-2 Vinst
  Linda Häggman /HBK DDA Semi Emma Andersson /Råda
Lina Andersson /Råda
15-3 15-4 Vinst
  Linda Häggman /HBK DDA Final Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
15-8 15-13 Vinst
    DSA Pool B Doris Levin /BMK 65 11-3 11-6 Vinst
    DSA Pool B Marie Le-Caranta /ÅbyV 11-13 11-7 11-3 Vinst
    DSA Semi Linda Häggman /HBK 11-2 11-5 Vinst
    DSA Final Marie Le-Caranta /ÅbyV 11-4 11-3 Vinst
Häggman, Linda Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Annelie Häggman /HBK DDA Kvarts Caroline Månsson /Slot
Carin Nilsson /Slot
15-9 15-2 Vinst
  Annelie Häggman /HBK DDA Semi Emma Andersson /Råda
Lina Andersson /Råda
15-3 15-4 Vinst
  Annelie Häggman /HBK DDA Final Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
15-8 15-13 Vinst
    DSA Pool A Maria Jönsson /HBK 4-11 11-7 11-6 Förlust
    DSA Pool A Debbie Lynch /Gen 11-9 5-11 11-8 Vinst
    DSA Semi Annelie Häggman /HBK 11-2 11-5 Förlust
Höjman, Carl Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Göran Nilsson /Bjä 15-0 15-4 Förlust
    HSB Pool E Pelle Christensen /Lugi 15-3 15-5 Förlust
  Mikael Svensson /HBK HDB Kvarts Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
15-1 15-3 Förlust
Jacobsson, Lisa Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Maria Karlsson /HBK DDB Pool A Louise Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
12-15 15-7 15-13 Förlust
  Maria Karlsson /HBK DDB Pool A Maria Nilsson /HBK
Emma Groth /Råda
15-5 15-13 Förlust
    DSB Pool B Susanne Malmberg /HBK Walk over Vinst
    DSB Pool B Ellinor Widh /MBK 11-1 11-0 Förlust
    DSB Pool B Maria Nilsson /HBK 11-1 11-5 Förlust
Jönegren, Mattias Råda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ola Svensson /Råda HDA Kvarts Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
15-5 15-12 Förlust
  Lina Andersson /Råda MDA 8-dels Dennis Schön /Aura
Gunnel Sandström /Wega
15-2 15-8 Vinst
  Lina Andersson /Råda MDA Kvarts Christian Alexandersson /HBK
Maria Jönsson /HBK
7-15 15-10 15-12 Vinst
  Lina Andersson /Råda MDA Semi Johan Oresten /ÅbyV
Marie Le-Caranta /ÅbyV
15-8 11-15 15-9 Vinst
  Lina Andersson /Råda MDA Final Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
15-9 17-16 Vinst
Jönsson, Maria Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christian Alexandersson /HBK MDA Kvarts Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
7-15 15-10 15-12 Förlust
  Debbie Lynch /Gen DDA Semi Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
15-8 15-13 Förlust
    DSA Pool A Debbie Lynch /Gen 11-9 13-12 Förlust
    DSA Pool A Linda Häggman /HBK 4-11 11-7 11-6 Vinst
Kamlund, PO Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Jonny Nilsson /CBMK 15-10 15-6 Vinst
    HSB Pool D Martin Carlberg /Kru 15-5 15-3 Vinst
    HSB 8-dels Thomas Palmqvist /Slot 15-7 15-10 Vinst
    HSB Kvarts Pelle Christensen /Lugi 7-15 15-5 15-3 Förlust
  Göran Nilsson /Bjä HDB Kvarts Jonny Nilsson /CBMK
Rolf Bruch /Wega
15-2 15-5 Vinst
  Göran Nilsson /Bjä HDB Semi Henrik Tallberg /HBK
Sebastian Larsson /HBK
Walkover Vinst
  Göran Nilsson /Bjä HDB Final Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
15-11 15-6 Vinst
Karlsson, Maria Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lisa Jacobsson /HBK DDB Pool A Louise Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
12-15 15-7 15-13 Förlust
  Lisa Jacobsson /HBK DDB Pool A Maria Nilsson /HBK
Emma Groth /Råda
15-5 15-13 Förlust
    DSB Pool A Madeleine Persson /HBK 11-3 11-1 Förlust
    DSB Pool A Louise Tallberg /HBK 11-5 11-1 Vinst
    DSB Semi Ellinor Widh /MBK 11-2 11-0 Förlust
Karlsson, Mikael Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Magnus Carlsson /HBK HDA Kvarts Ola Svensson /Råda
Mattias Jönegren /Råda
15-5 15-12 Vinst
  Magnus Carlsson /HBK HDA Semi Joakim Larsson /Råda
Mattias Nilsson /Råda
6-15 15-11 15-11 Vinst
  Magnus Carlsson /HBK HDA Final Mikael Carlsson /HBK
Christian Alexandersson /HBK
15-14 17-14 Förlust
Kristoffersson, Kersti Ullevi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jeanette Sandström /Wega DDA Kvarts Marie Le-Caranta /ÅbyV
Pernilla Brogren /Bjä
15-9 9-15 15-2 Vinst
  Jeanette Sandström /Wega DDA Semi Maria Jönsson /HBK
Debbie Lynch /Gen
15-8 15-13 Vinst
  Jeanette Sandström /Wega DDA Final Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
15-8 15-13 Förlust
Kristoffersson, Kersti Ullevi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Magnus Eriksson /VBMK MDA Kvarts Mattias Nilsson /Råda
Emma Andersson /Råda
9-15 15-12 15-9 Vinst
  Magnus Eriksson /VBMK MDA Semi Peter Nessler /Slot
Carin Nilsson /Slot
15-9 17-14 Vinst
  Magnus Eriksson /VBMK MDA Final Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
15-9 17-16 Förlust
Larsson, Joakim Råda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Nilsson /Råda HDA Kvarts Johan Oresten /ÅbyV
Michael Levin /BMK 65
15-7 15-1 Vinst
  Mattias Nilsson /Råda HDA Semi Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
6-15 15-11 15-11 Förlust
  Emma Groth /Råda MDB Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
15-7 15-5 Förlust
  Emma Groth /Råda MDB Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-9 15-3 Vinst
  Emma Groth /Råda MDB Pool A Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-3 15-2 Vinst
  Emma Groth /Råda MDB Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-7 15-9 Förlust
Larsson, Sebastian Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Maria Nilsson /HBK MDB Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-7 15-5 Vinst
  Maria Nilsson /HBK MDB Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-10 15-6 Vinst
  Maria Nilsson /HBK MDB Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
Uppgivet Vinst
  Maria Nilsson /HBK MDB Pool A Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-1 15-0 Vinst
    HSB Pool A Thomas Magneklint /Kru 15-0 15-0 Vinst
    HSB Pool A Hasse Peterson /Wega 15-1 15-4 Vinst
    HSB Kvarts Göran Nilsson /Bjä 15-10 15-10 Vinst
    HSB Semi Dennis Schön /Aura 15-7 15-4 Förlust
  Henrik Tallberg /HBK HDB Kvarts Martin Carlberg /Kru
Thomas Magneklint /Kru
15-0 15-1 Vinst
  Henrik Tallberg /HBK HDB Semi Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
Walkover Förlust
Le-Caranta, Marie Åby-Vallhamra
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Oresten /ÅbyV MDA Kvarts Pelle Christensen /Lugi
Annelie Häggman /HBK
15-10 15-6 Vinst
  Johan Oresten /ÅbyV MDA Semi Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
15-8 11-15 15-9 Förlust
  Pernilla Brogren /Bjä DDA Kvarts Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
15-9 9-15 15-2 Förlust
    DSA Pool B Doris Levin /BMK 65 11-6 11-3 Vinst
    DSA Pool B Annelie Häggman /HBK 11-13 11-7 11-3 Förlust
    DSA Semi Debbie Lynch /Gen 13-11 11-9 Vinst
    DSA Final Annelie Häggman /HBK 11-4 11-3 Förlust
Levin, Doris BMK 65 Älmhult
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Göran Nilsson /Bjä MDA Kvarts Peter Nessler /Slot
Carin Nilsson /Slot
15-9 10-15 15-5 Förlust
  Gunnel Sandström /Wega DDA Kvarts Emma Andersson /Råda
Lina Andersson /Råda
15-5 15-7 Förlust
    DSA Pool B Annelie Häggman /HBK 11-3 11-6 Förlust
    DSA Pool B Marie Le-Caranta /ÅbyV 11-6 11-3 Förlust
Levin, Michael BMK 65 Älmhult
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Erik Fagius /Lugi 15-17 15-13 15-3 Förlust
    HSA Pool B Peter Nessler /Slot 15-1 15-7 Förlust
  Johan Oresten /ÅbyV HDA Kvarts Joakim Larsson /Råda
Mattias Nilsson /Råda
15-7 15-1 Förlust
Lynch, Debbie Gentofte
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Maria Jönsson /HBK DDA Semi Kerstin Kristoffersson /Ullv
Jeanette Sandström /Wega
15-8 15-13 Förlust
    DSA Pool A Maria Jönsson /HBK 11-9 13-12 Vinst
    DSA Pool A Linda Häggman /HBK 11-9 5-11 11-8 Förlust
    DSA Semi Marie Le-Caranta /ÅbyV 13-11 11-9 Förlust
Magneklint, Thomas BK Kruset
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Sebastian Larsson /HBK 15-0 15-0 Förlust
    HSB Pool A Hasse Peterson /Wega 15-11 15-3 Förlust
  Martin Carlberg /Kru HDB Kvarts Henrik Tallberg /HBK
Sebastian Larsson /HBK
15-0 15-1 Förlust
Malmberg, Susanne Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Lisa Jacobsson /HBK Walk over Förlust
    DSB Pool B Maria Nilsson /HBK Walk over Förlust
    DSB Pool B Ellinor Widh /MBK Walk over Förlust
Månsson, Caroline BMK Slottstaden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Bohnsack /Slot MDA 8-dels Pelle Christensen /Lugi
Annelie Häggman /HBK
15-6 15-11 Förlust
  Carin Nilsson /Slot DDA Kvarts Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
15-9 15-2 Förlust
Möller, Mikael BMK Slottstaden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Henrik Tallberg /HBK Walk over Förlust
    HSB Pool F Rolf Bruch /Wega Walk over Förlust
  Thomas Palmqvist /Slot HDB Kvarts Hasse Peterson /Wega
Magnus Eriksson /VBMK
15-5 15-5 Förlust
Nessler, Peter BMK Slottstaden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Erik Fagius /Lugi 15-5 15-13 Vinst
    HSA Pool B Michael Levin /BMK 65 15-1 15-7 Vinst
    HSA Kvarts Sven Agardh /Lugi 15-6 15-7 Vinst
    HSA Semi Mikael Carlsson /HBK 15-3 15-1 Förlust
  Martin Bohnsack /Slot HDA Kvarts Erik Fagius /Lugi
Sven Agardh /Lugi
15-4 15-13 Förlust
  Carin Nilsson /Slot MDA Kvarts Göran Nilsson /Bjä
Doris Levin /BMK 65
15-9 10-15 15-5 Vinst
  Carin Nilsson /Slot MDA Semi Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
15-9 17-14 Förlust
Nilsson, Carin BMK Slottstaden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Nessler /Slot MDA Kvarts Göran Nilsson /Bjä
Doris Levin /BMK 65
15-9 10-15 15-5 Vinst
  Peter Nessler /Slot MDA Semi Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
15-9 17-14 Förlust
  Caroline Månsson /Slot DDA Kvarts Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
15-9 15-2 Förlust
Nilsson, Göran Bjärreds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Doris Levin /BMK 65 MDA Kvarts Peter Nessler /Slot
Carin Nilsson /Slot
15-9 10-15 15-5 Förlust
    HSB Pool E Carl Höjman /HBK 15-0 15-4 Vinst
    HSB Pool E Pelle Christensen /Lugi 15-7 4-15 15-6 Förlust
    HSB 8-dels Jonny Nilsson /CBMK 15-5 5-15 15-6 Vinst
    HSB Kvarts Sebastian Larsson /HBK 15-10 15-10 Förlust
  PO Kamlund /HBK HDB Kvarts Jonny Nilsson /CBMK
Rolf Bruch /Wega
15-2 15-5 Vinst
  PO Kamlund /HBK HDB Semi Henrik Tallberg /HBK
Sebastian Larsson /HBK
Walkover Vinst
  PO Kamlund /HBK HDB Final Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
15-11 15-6 Vinst
Nilsson, Jonny Christianstad BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Pernilla Brogren /Bjä MDA 8-dels Mattias Nilsson /Råda
Emma Andersson /Råda
15-9 15-1 Förlust
    HSB Pool D PO Kamlund /HBK 15-10 15-6 Förlust
    HSB Pool D Martin Carlberg /Kru 15-1 15-4 Vinst
    HSB 8-dels Göran Nilsson /Bjä 15-5 5-15 15-6 Förlust
  Rolf Bruch /Wega HDB Kvarts Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
15-2 15-5 Förlust
Nilsson, Maria Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sebastian Larsson /HBK MDB Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-7 15-5 Vinst
  Sebastian Larsson /HBK MDB Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-10 15-6 Vinst
  Sebastian Larsson /HBK MDB Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
Uppgivet Vinst
  Sebastian Larsson /HBK MDB Pool A Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-1 15-0 Vinst
  Emma Groth /Råda DDB Pool A Lisa Jacobsson /HBK
Maria Karlsson /HBK
15-5 15-13 Vinst
  Emma Groth /Råda DDB Pool A Louise Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-8 8-15 15-5 Förlust
    DSB Pool B Ellinor Widh /MBK 11-5 11-7 Förlust
    DSB Pool B Susanne Malmberg /HBK Walk over Vinst
    DSB Pool B Lisa Jacobsson /HBK 11-1 11-5 Vinst
    DSB Semi Madeleine Persson /HBK 11-7 11-5 Förlust
Nilsson, Mattias Råda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Larsson /Råda HDA Kvarts Johan Oresten /ÅbyV
Michael Levin /BMK 65
15-7 15-1 Vinst
  Joakim Larsson /Råda HDA Semi Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
6-15 15-11 15-11 Förlust
  Emma Andersson /Råda MDA 8-dels Jonny Nilsson /CBMK
Pernilla Brogren /Bjä
15-9 15-1 Vinst
  Emma Andersson /Råda MDA Kvarts Magnus Eriksson /VBMK
Kerstin Kristoffersson /Ullv
9-15 15-12 15-9 Förlust
Olsson, Jonny Kågeröd BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Oresten, Johan Åby-Vallhamra
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Peter Andersson /Torp 15-7 15-1 Vinst
    HSA Pool C Mikael Carlsson /HBK 15-10 15-3 Förlust
    HSA Kvarts Erik Fagius /Lugi 15-7 15-8 Förlust
  Michael Levin /BMK 65 HDA Kvarts Joakim Larsson /Råda
Mattias Nilsson /Råda
15-7 15-1 Förlust
  Marie Le-Caranta /ÅbyV MDA Kvarts Pelle Christensen /Lugi
Annelie Häggman /HBK
15-10 15-6 Vinst
  Marie Le-Caranta /ÅbyV MDA Semi Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
15-8 11-15 15-9 Förlust
Palmqvist, Thomas BMK Slottstaden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Mikael Svensson /HBK 15-6 15-0 Vinst
    HSB Pool C Dennis Schön /Aura 15-5 15-10 Förlust
    HSB 8-dels PO Kamlund /HBK 15-7 15-10 Förlust
  Mikael Möller /Slot HDB Kvarts Hasse Peterson /Wega
Magnus Eriksson /VBMK
15-5 15-5 Förlust
Persson, Anders BMK Slottstaden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Daniel Persson /HBK 15-5 15-10 Vinst
    HSB Pool B Patrik Andersson /Lugi 15-12 15-0 Förlust
    HSB 8-dels Hasse Peterson /Wega 15-4 15-2 Vinst
    HSB Kvarts Henrik Tallberg /HBK 15-9 15-9 Vinst
    HSB Semi Pelle Christensen /Lugi 12-15 15-10 15-10 Vinst
    HSB Final Dennis Schön /Aura 15-5 15-2 Förlust
Persson, Daniel Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Louise Tallberg /HBK MDB Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-4 15-1 Förlust
  Louise Tallberg /HBK MDB Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-3 15-2 Förlust
  Louise Tallberg /HBK MDB Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-2 15-4 Förlust
  Louise Tallberg /HBK MDB Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
15-1 15-0 Förlust
    HSB Pool B Patrik Andersson /Lugi 15-6 15-4 Förlust
    HSB Pool B Anders Persson /Slot 15-5 15-10 Förlust
Persson, Madeleine Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Henrik Tallberg /HBK MDB Pool A Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-4 15-1 Vinst
  Henrik Tallberg /HBK MDB Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-9 15-3 Förlust
  Henrik Tallberg /HBK MDB Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-10 15-10 Förlust
  Henrik Tallberg /HBK MDB Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
Uppgivet Förlust
  Louise Tallberg /HBK DDB Pool A Lisa Jacobsson /HBK
Maria Karlsson /HBK
12-15 15-7 15-13 Vinst
  Louise Tallberg /HBK DDB Pool A Maria Nilsson /HBK
Emma Groth /Råda
15-8 8-15 15-5 Vinst
    DSB Pool A Maria Karlsson /HBK 11-3 11-1 Vinst
    DSB Pool A Louise Tallberg /HBK 11-0 11-9 Vinst
    DSB Semi Maria Nilsson /HBK 11-7 11-5 Vinst
    DSB Final Ellinor Widh /MBK 11-5 11-6 Förlust
Peterson, Hasse IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jeanette Sandström /Wega MDB Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
15-10 15-6 Förlust
  Jeanette Sandström /Wega MDB Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-10 15-10 Vinst
  Jeanette Sandström /Wega MDB Pool A Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-2 15-4 Vinst
  Jeanette Sandström /Wega MDB Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-7 15-9 Vinst
    HSB Pool A Thomas Magneklint /Kru 15-11 15-3 Vinst
    HSB Pool A Sebastian Larsson /HBK 15-1 15-4 Förlust
    HSB 8-dels Anders Persson /Slot 15-4 15-2 Förlust
  Magnus Eriksson /VBMK HDB Kvarts Mikael Möller /Slot
Thomas Palmqvist /Slot
15-5 15-5 Vinst
  Magnus Eriksson /VBMK HDB Semi Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
15-13 17-14 Förlust
Sandström, Gunnel IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Dennis Schön /Aura MDA 8-dels Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
15-2 15-8 Förlust
  Doris Levin /BMK 65 DDA Kvarts Emma Andersson /Råda
Lina Andersson /Råda
15-5 15-7 Förlust
Sandström, Jeanette IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hasse Peterson /Wega MDB Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
15-10 15-6 Förlust
  Hasse Peterson /Wega MDB Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-10 15-10 Vinst
  Hasse Peterson /Wega MDB Pool A Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-2 15-4 Vinst
  Hasse Peterson /Wega MDB Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-7 15-9 Vinst
  Kerstin Kristoffersson /Ullv DDA Kvarts Marie Le-Caranta /ÅbyV
Pernilla Brogren /Bjä
15-9 9-15 15-2 Vinst
  Kerstin Kristoffersson /Ullv DDA Semi Maria Jönsson /HBK
Debbie Lynch /Gen
15-8 15-13 Vinst
  Kerstin Kristoffersson /Ullv DDA Final Linda Häggman /HBK
Annelie Häggman /HBK
15-8 15-13 Förlust
Schön, Dennis BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Gunnel Sandström /Wega MDA 8-dels Mattias Jönegren /Råda
Lina Andersson /Råda
15-2 15-8 Förlust
    HSB Pool C Thomas Palmqvist /Slot 15-5 15-10 Vinst
    HSB Pool C Mikael Svensson /HBK 15-1 15-1 Vinst
    HSB 8-dels Rolf Bruch /Wega 15-4 15-4 Vinst
    HSB Kvarts Patrik Andersson /Lugi 15-7 15-8 Vinst
    HSB Semi Sebastian Larsson /HBK 15-7 15-4 Vinst
    HSB Final Anders Persson /Slot 15-5 15-2 Vinst
Sennerstig, Jonas Eslövs BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Jörgen Andersen /KBK 15-5 15-2 Förlust
    HSC Pool A Daniel Andersson /Skjut 15-6 15-5 Förlust
Svensson, Mikael Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Thomas Palmqvist /Slot 15-6 15-0 Förlust
    HSB Pool C Dennis Schön /Aura 15-1 15-1 Förlust
  Carl Höjman /HBK HDB Kvarts Patrik Andersson /Lugi
Pelle Christensen /Lugi
15-1 15-3 Förlust
Svensson, Ola Råda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Jönegren /Råda HDA Kvarts Magnus Carlsson /HBK
Mikael Karlsson /HBK
15-5 15-12 Förlust
Tallberg, Henrik Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Madeleine Persson /HBK MDB Pool A Daniel Persson /HBK
Louise Tallberg /HBK
15-4 15-1 Vinst
  Madeleine Persson /HBK MDB Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-9 15-3 Förlust
  Madeleine Persson /HBK MDB Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-10 15-10 Förlust
  Madeleine Persson /HBK MDB Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
Uppgivet Förlust
    HSB Pool F Mikael Möller /Slot Walk over Vinst
    HSB Pool F Rolf Bruch /Wega 15-4 15-2 Vinst
    HSB Kvarts Anders Persson /Slot 15-9 15-9 Förlust
  Sebastian Larsson /HBK HDB Kvarts Martin Carlberg /Kru
Thomas Magneklint /Kru
15-0 15-1 Vinst
  Sebastian Larsson /HBK HDB Semi Göran Nilsson /Bjä
PO Kamlund /HBK
Walkover Förlust
Tallberg, Louise Helsingborgs BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Persson /HBK MDB Pool A Henrik Tallberg /HBK
Madeleine Persson /HBK
15-4 15-1 Förlust
  Daniel Persson /HBK MDB Pool A Joakim Larsson /Råda
Emma Groth /Råda
15-3 15-2 Förlust
  Daniel Persson /HBK MDB Pool A Hasse Peterson /Wega
Jeanette Sandström /Wega
15-2 15-4 Förlust
  Daniel Persson /HBK MDB Pool A Sebastian Larsson /HBK
Maria Nilsson /HBK
15-1 15-0 Förlust
  Madeleine Persson /HBK DDB Pool A Lisa Jacobsson /HBK
Maria Karlsson /HBK
12-15 15-7 15-13 Vinst
  Madeleine Persson /HBK DDB Pool A Maria Nilsson /HBK
Emma Groth /Råda
15-8 8-15 15-5 Vinst
    DSB Pool A Maria Karlsson /HBK 11-5 11-1 Förlust
    DSB Pool A Madeleine Persson /HBK 11-0 11-9 Förlust
Widh, Ellinor Malmö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Maria Nilsson /HBK 11-5 11-7 Vinst
    DSB Pool B Lisa Jacobsson /HBK 11-1 11-0 Vinst
    DSB Pool B Susanne Malmberg /HBK Walk over Vinst
    DSB Semi Maria Karlsson /HBK 11-2 11-0 Vinst
    DSB Final Madeleine Persson /HBK 11-5 11-6 Vinst