Hobyfjädern -03


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 242

Total antal WO matcher = 15

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDB Agnetha Wallin /Rby
Emma Strand /Rby
Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
Mimmi Hansson /HBMK -
Gabriella Holmqvist /HBMK
Kristina Fredlund /BKC -
Johanna Eriksson /BKC
DSB Kristina Fredlund /BKC Agnetha Wallin /Rby Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
HDB Johan Barthelsson /HBMK
Martin Hansson /HBMK
Ulf Johansson /CBF
Roger Jakobsson /CBF
Mattias Åkesson /HBMK -
Oscar Appelqvist /HBMK
Napoleon Wallin /HBMK -
Joakim Abramsson /HBMK
HSB Martin Hansson /HBMK Mattias Carlegrund /CBF Napoleon Wallin /HBMK
Erik Nilsson /Rby
MDB Napoleon Wallin /HBMK
Agnetha Wallin /Rby
Tomas Fick /Rby
Emma Strand /Rby
Robert Hoffner /HBMK -
Mimmi Hansson /HBMK
Mattias Åkesson /HBMK -
Gabriella Holmqvist /HBMK
HDU11      
HSU11 Joel Adolfsson /HBMK Emil Häggtun /CBF Fredrik Hoffner /HBMK
Jacob Petersson /HBMK
DDU13 Amanda Wallin /Rby
Mia Svensson /MBK
Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
Maja Olsson /CBF -
Alicia Hedlund /CBF
Josefin Sjöberg /CBF -
Anna Jansson /CBF
DSU13 Mia Svensson /MBK Jenny Wan /Rby Louise Fransson /Rby
Towe Ysner-Harrisson /Rby
HDU13 Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
Felix Karlsson /CBF -
Markus Olsson /CBF
Andreas Mathinsson /EBK -
Per Jansson /BKC
HSU13 Martin Eriksson /BKC Fredrik Larsson /HBMK Andreas Jönsson /Sjöbo
Mikael Lundh /BMK-65
MDU13 Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
Andreas Jönsson /Sjöbo -
Lisa Ericsson /CBF
Johan Olander /HBMK -
Jenny Wan /Rby
DDU15      
DSU15 Lina Almeqvist /MBK Charlotte Larsson /Ljung Erika Nilsson /MBK
Anny Olsson /Ljung
HDU15 Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
David Svensson /HBMK -
Robin Andersson /HBMK
Magnus Hansson /CBF -
Karl Fredlund /BKC
HSU15 Marcus Åkesson /HBMK Adam Nilsson /HBMK Joakim Fransson /Rby
Karl Fredlund /BKC
MDU15 Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
Filip Ermestål /MBK
Amanda Wallin /Rby
Simon Widén /Ljung -
Charlotte Larsson /Ljung
Joakim Fransson /Rby -
Lina Almeqvist /MBK

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDB Dam dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
Frida Henriksson /MBK
Karin Svensson /MBK
15-6 15-8
Semi Agnetha Wallin /Rby
Emma Strand /Rby
Mimmi Hansson /HBMK
Gabriella Holmqvist /HBMK
15-8 15-12
Semi Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
Kristina Fredlund /BKC
Johanna Eriksson /BKC
15-13 15-9
Final Agnetha Wallin /Rby
Emma Strand /Rby
Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
15-6 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSB Dam singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Kristina Fredlund /BKC Sofie Karlsson /MBK 11-8 11-1
Pool A Emma Strand /Rby Gabriella Holmqvist /HBMK 11-5 4-11 11-5
Pool A Kristina Fredlund /BKC Gabriella Holmqvist /HBMK 11-4 11-4
Pool A Sofie Karlsson /MBK Emma Strand /Rby 11-7 11-8
Pool A Kristina Fredlund /BKC Emma Strand /Rby 11-1 11-3
Pool A Sofie Karlsson /MBK Gabriella Holmqvist /HBMK 11-4 11-8
Pool B Karin Svensson /MBK Mimmi Hansson /HBMK Walk over
Pool B Karin Svensson /MBK Johanna Eriksson /BKC 4-11 11-5 11-6
Pool B Johanna Eriksson /BKC Mimmi Hansson /HBMK Walk over
Pool C Agnetha Wallin /Rby Frida Henriksson /MBK 11-3 11-5
Pool C Johanna Johansson /HBMK Frida Henriksson /MBK 11-6 11-3
Pool C Agnetha Wallin /Rby Johanna Johansson /HBMK 11-8 11-4
Kvarts Johanna Johansson /HBMK Johanna Eriksson /BKC 11-6 11-5
Kvarts Sofie Karlsson /MBK Karin Svensson /MBK 11-7 7-11 11-6
Semi Kristina Fredlund /BKC Johanna Johansson /HBMK 11-2 11-6
Semi Agnetha Wallin /Rby Sofie Karlsson /MBK 11-3 11-1
Final Kristina Fredlund /BKC Agnetha Wallin /Rby 11-6 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDB Herr dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Mattias Åkesson /HBMK
Oscar Appelqvist /HBMK
Erik Nilsson /Rby
Tomas Fick /Rby
17-15 4-15 15-8
Kvarts Napoleon Wallin /HBMK
Joakim Abramsson /HBMK
Marcus Nilsson /CBF
Robert Hoffner /HBMK
15-10 15-3
Semi Ulf Johansson /CBF
Roger Jakobsson /CBF
Mattias Åkesson /HBMK
Oscar Appelqvist /HBMK
15-11 15-8
Semi Johan Barthelsson /HBMK
Martin Hansson /HBMK
Napoleon Wallin /HBMK
Joakim Abramsson /HBMK
13-15 15-6 15-8
Final Johan Barthelsson /HBMK
Martin Hansson /HBMK
Ulf Johansson /CBF
Roger Jakobsson /CBF
15-12 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSB Herr singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mattias Carlegrund /CBF Mattias Åkesson /HBMK 15-5 15-7
Pool A Mattias Åkesson /HBMK Joakim Abramsson /HBMK 15-8 13-15 15-10
Pool A Mattias Carlegrund /CBF Joakim Abramsson /HBMK 15-13 15-7
Pool B Napoleon Wallin /HBMK Marcus Nilsson /CBF 15-0 15-2
Pool B Napoleon Wallin /HBMK Tomas Fick /Rby 15-4 15-3
Pool B Tomas Fick /Rby Marcus Nilsson /CBF 15-4 15-2
Pool C Erik Nilsson /Rby Johan Barthelsson /HBMK 15-9 17-14
Pool C Oscar Appelqvist /HBMK Niklas Madestam /CBF Walk over
Pool C Johan Barthelsson /HBMK Niklas Madestam /CBF Walk over
Pool C Erik Nilsson /Rby Oscar Appelqvist /HBMK 15-13 15-13
Pool C Oscar Appelqvist /HBMK Johan Barthelsson /HBMK 15-5 15-7
Pool C Erik Nilsson /Rby Niklas Madestam /CBF Walk over
Pool D Martin Hansson /HBMK Robert Hoffner /HBMK 15-2 15-6
Pool D Robert Hoffner /HBMK Christoffer Johansson /CBF 15-9 9-15 17-16
Pool D Martin Hansson /HBMK Christoffer Johansson /CBF 15-12 15-5
Kvarts Mattias Carlegrund /CBF Oscar Appelqvist /HBMK 15-9 15-9
Kvarts Napoleon Wallin /HBMK Robert Hoffner /HBMK 15-7 15-2
Kvarts Erik Nilsson /Rby Mattias Åkesson /HBMK 15-8 15-11
Kvarts Martin Hansson /HBMK Tomas Fick /Rby 15-9 15-10
Semi Mattias Carlegrund /CBF Napoleon Wallin /HBMK 15-12 15-10
Semi Martin Hansson /HBMK Erik Nilsson /Rby 15-7 15-9
Final Martin Hansson /HBMK Mattias Carlegrund /CBF 15-5 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDB Mixed dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Robert Hoffner /HBMK
Mimmi Hansson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
Johanna Johansson /HBMK
4-15 15-8 17-14
Semi Tomas Fick /Rby
Emma Strand /Rby
Mattias Åkesson /HBMK
Gabriella Holmqvist /HBMK
15-10 4-15 15-6
Semi Napoleon Wallin /HBMK
Agnetha Wallin /Rby
Robert Hoffner /HBMK
Mimmi Hansson /HBMK
15-4 15-4
Final Napoleon Wallin /HBMK
Agnetha Wallin /Rby
Tomas Fick /Rby
Emma Strand /Rby
17-16 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU11 Herr dubbel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Joel Adolfsson /HBMK
Jacob Petersson /HBMK
Emil Häggtun /CBF
André Svensson /CBF
15-5 15-3
Pool A Emil Häggtun /CBF
André Svensson /CBF
Philip Verbanac /HBMK
Fredrik Hoffner /HBMK
15-7 15-13
Pool A Joel Adolfsson /HBMK
Jacob Petersson /HBMK
Philip Verbanac /HBMK
Fredrik Hoffner /HBMK
15-6 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU11 Herr singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emil Häggtun /CBF Jacob Petersson /HBMK 15-12 15-9
Pool A Jacob Petersson /HBMK Philip Verbanac /HBMK 15-2 15-1
Pool A Emil Häggtun /CBF Philip Verbanac /HBMK 15-3 15-2
Pool B Joel Adolfsson /HBMK André Svensson /CBF 15-2 15-5
Pool B Fredrik Hoffner /HBMK André Svensson /CBF 15-12 15-6
Pool B Joel Adolfsson /HBMK Fredrik Hoffner /HBMK 15-10 15-2
Semi Emil Häggtun /CBF Fredrik Hoffner /HBMK 6-15 15-8 17-16
Semi Joel Adolfsson /HBMK Jacob Petersson /HBMK 15-10 15-7
Final Joel Adolfsson /HBMK Emil Häggtun /CBF 15-11 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU13 Dam dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Maja Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
Linnea Persson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
15-9 13-15 15-8
Kvarts Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
Sofia Nilsson /CBF
Frida Svensson /CBF
15-3 15-2
Kvarts Josefin Sjöberg /CBF
Anna Jansson /CBF
Anna Roskvist /CBF
Linnéa Lennartsson /BKC
17-14 15-9
Semi Amanda Wallin /Rby
Mia Svensson /MBK
Maja Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
15-1 15-1
Semi Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
Josefin Sjöberg /CBF
Anna Jansson /CBF
15-1 15-2
Final Amanda Wallin /Rby
Mia Svensson /MBK
Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
15-8 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU13 Dam singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mia Svensson /MBK Towe Ysner-Harrisson /Rby 11-2 11-6
Pool A Towe Ysner-Harrisson /Rby Josefin Sjöberg /CBF 11-0 11-3
Pool A Mia Svensson /MBK Josefin Sjöberg /CBF 11-0 11-0
Pool B Alicia Hedlund /CBF Sofia Nilsson /CBF 11-1 11-1
Pool B Louise Fransson /Rby Lisa Ericsson /CBF 11-6 13-10
Pool B Alicia Hedlund /CBF Lisa Ericsson /CBF 11-4 11-5
Pool B Louise Fransson /Rby Sofia Nilsson /CBF 11-4 11-3
Pool B Louise Fransson /Rby Alicia Hedlund /CBF 11-8 11-8
Pool B Lisa Ericsson /CBF Sofia Nilsson /CBF 11-1 11-0
Pool C Linnéa Lennartsson /BKC Maja Olsson /CBF 9-11 11-4 11-1
Pool C Anna Roskvist /CBF Frida Svensson /CBF 11-6 4-11 11-8
Pool C Anna Roskvist /CBF Maja Olsson /CBF 11-7 11-13 13-11
Pool C Linnéa Lennartsson /BKC Frida Svensson /CBF 11-0 11-3
Pool C Maja Olsson /CBF Frida Svensson /CBF 11-2 11-1
Pool C Linnéa Lennartsson /BKC Anna Roskvist /CBF 11-3 11-0
Pool D Jenny Wan /Rby Magdalena Spiropoulos /MBK 11-5 6-11 11-0
Pool D Anna Jansson /CBF Linnea Persson /CBF 11-4 11-8
Pool D Jenny Wan /Rby Anna Jansson /CBF 11-0 11-6
Pool D Magdalena Spiropoulos /MBK Linnea Persson /CBF 11-0 11-3
Pool D Jenny Wan /Rby Linnea Persson /CBF 11-0 11-1
Pool D Magdalena Spiropoulos /MBK Anna Jansson /CBF 11-3 10-13 13-10
Kvarts Mia Svensson /MBK Magdalena Spiropoulos /MBK 11-0 11-0
Kvarts Louise Fransson /Rby Anna Roskvist /CBF 11-4 11-4
Kvarts Towe Ysner-Harrisson /Rby Linnéa Lennartsson /BKC 11-9 11-7
Kvarts Jenny Wan /Rby Alicia Hedlund /CBF 11-2 11-4
Semi Mia Svensson /MBK Louise Fransson /Rby 11-2 11-6
Semi Jenny Wan /Rby Towe Ysner-Harrisson /Rby 11-2 11-3
Final Mia Svensson /MBK Jenny Wan /Rby 11-4 13-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU13 Herr dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
Andreas Jönsson /Sjöbo
Anton Holmgren /BK Kv
Walkover
Kvarts Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
Erik Stenberg /HBMK
Johan Olander /HBMK
15-1 15-2
Kvarts Felix Karlsson /CBF
Markus Olsson /CBF
Adam Nykvist /BMK-65
Mikael Lundh /BMK-65
15-9 15-10
Kvarts Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
Christian Larsson /Ljung
Carl Olsson /CBF
15-10 15-7
Kvarts Andreas Mathinsson /EBK
Per Jansson /BKC
Stefan Westman /BK Kv
Adam Kjellgren /BK Kv
Walkover
Semi Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
Felix Karlsson /CBF
Markus Olsson /CBF
15-1 15-3
Semi Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
Andreas Mathinsson /EBK
Per Jansson /BKC
15-4 10-15 15-11
Final Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
15-0 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU13 Herr singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Martin Eriksson /BKC Christian Larsson /Ljung 15-1 15-1
Pool A Erik Stenberg /HBMK Adam Kjellgren /BK Kv Walk over
Pool A Martin Eriksson /BKC Erik Stenberg /HBMK 15-2 15-1
Pool A Christian Larsson /Ljung Adam Kjellgren /BK Kv Walk over
Pool A Martin Eriksson /BKC Adam Kjellgren /BK Kv Walk over
Pool A Erik Stenberg /HBMK Christian Larsson /Ljung 15-6 15-11
Pool B Markus Olsson /CBF Andreas Mathinsson /EBK 15-6 15-1
Pool B Adam Nykvist /BMK-65 Dennis Nilsson /HBMK 15-0 15-7
Pool B Markus Olsson /CBF Adam Nykvist /BMK-65 15-5 15-4
Pool B Andreas Mathinsson /EBK Dennis Nilsson /HBMK 15-5 15-3
Pool B Markus Olsson /CBF Dennis Nilsson /HBMK 15-4 15-1
Pool B Adam Nykvist /BMK-65 Andreas Mathinsson /EBK 15-12 14-17 15-4
Pool C Jeff Berg /HBMK Anton Holmgren /BK Kv Walk over
Pool C Per Jansson /BKC Anton Holmgren /BK Kv Walk over
Pool C Jeff Berg /HBMK Per Jansson /BKC 15-13 15-12
Pool D Felix Karlsson /CBF Johan Olander /HBMK 15-0 15-0
Pool D Mikael Lundh /BMK-65 Johan Olander /HBMK 15-4 15-9
Pool D Mikael Lundh /BMK-65 Felix Karlsson /CBF 7-15 15-10 15-10
Pool E Fredrik Larsson /HBMK Andreas Jönsson /Sjöbo 15-11 8-15 15-11
Pool E Carl Olsson /CBF Stefan Westman /BK Kv Walk over
Pool E Fredrik Larsson /HBMK Carl Olsson /CBF 15-1 15-5
Pool E Andreas Jönsson /Sjöbo Stefan Westman /BK Kv Walk over
Pool E Fredrik Larsson /HBMK Stefan Westman /BK Kv Walk over
Pool E Andreas Jönsson /Sjöbo Carl Olsson /CBF 15-2 15-8
8-dels Andreas Jönsson /Sjöbo Felix Karlsson /CBF 15-3 15-8
8-dels Erik Stenberg /HBMK Jeff Berg /HBMK 15-9 15-5
Kvarts Martin Eriksson /BKC Per Jansson /BKC 15-1 15-0
Kvarts Andreas Jönsson /Sjöbo Markus Olsson /CBF 15-8 15-7
Kvarts Mikael Lundh /BMK-65 Erik Stenberg /HBMK 15-2 9-15 15-12
Kvarts Fredrik Larsson /HBMK Adam Nykvist /BMK-65 15-6 15-9
Semi Martin Eriksson /BKC Andreas Jönsson /Sjöbo 15-5 15-4
Semi Fredrik Larsson /HBMK Mikael Lundh /BMK-65 15-5 15-9
Final Martin Eriksson /BKC Fredrik Larsson /HBMK 15-7 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU13 Mixed dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
Markus Olsson /CBF
Josefin Sjöberg /CBF
15-13 15-7
Kvarts Andreas Jönsson /Sjöbo
Lisa Ericsson /CBF
Carl Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
15-7 15-4
Kvarts Johan Olander /HBMK
Jenny Wan /Rby
Felix Karlsson /CBF
Anna Jansson /CBF
15-11 8-15 15-6
Kvarts Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
Emil Häggtun /CBF
Maja Olsson /CBF
15-1 15-3
Semi Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
Andreas Jönsson /Sjöbo
Lisa Ericsson /CBF
15-6 15-12
Semi Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
Johan Olander /HBMK
Jenny Wan /Rby
15-6 15-8
Final Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
7-15 15-2 15-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU15 Dam dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Anny Olsson /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
Hanna Woggart /Ljung
Amanda Werner /Ljung
15-1 15-1
Pool A Erika Nilsson /MBK
Lina Almeqvist /MBK
Hanna Woggart /Ljung
Amanda Werner /Ljung
15-0 15-0
Pool A Erika Nilsson /MBK
Lina Almeqvist /MBK
Anny Olsson /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-4 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Erika Nilsson /MBK Kristina Karlsson /CBF 11-2 11-2
Pool A Anny Olsson /Ljung Amanda Werner /Ljung 11-6 11-6
Pool A Erika Nilsson /MBK Amanda Werner /Ljung 11-2 11-2
Pool A Anny Olsson /Ljung Kristina Karlsson /CBF 11-1 11-0
Pool A Erika Nilsson /MBK Anny Olsson /Ljung 11-3 11-7
Pool A Kristina Karlsson /CBF Amanda Werner /Ljung 11-6 11-6
Pool B Lina Almeqvist /MBK Amanda Wallin /Rby 11-2 9-11 11-6
Pool B Charlotte Larsson /Ljung Hanna Woggart /Ljung 11-1 11-0
Pool B Lina Almeqvist /MBK Hanna Woggart /Ljung 11-1 11-0
Pool B Charlotte Larsson /Ljung Amanda Wallin /Rby 11-9 13-10
Pool B Lina Almeqvist /MBK Charlotte Larsson /Ljung 11-5 11-3
Pool B Amanda Wallin /Rby Hanna Woggart /Ljung 11-1 11-2
Semi Charlotte Larsson /Ljung Erika Nilsson /MBK 11-6 11-3
Semi Lina Almeqvist /MBK Anny Olsson /Ljung 11-6 11-1
Final Lina Almeqvist /MBK Charlotte Larsson /Ljung 11-5 13-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Alexander Eriksson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
Simon Widén /Ljung
Tobias Johannesson /Ljung
15-3 14-17 17-14
8-dels David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
Jesper Olsson /BKC
Henrik Borglin /BKC
15-11 6-15 15-8
8-dels Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
Ola Petersson /HBMK
Rasmus Adolfsson /HBMK
17-15 15-10
8-dels Christoffer Olsson /BKC
Viktor Löfgren /BKC
Svante Karlsson /CBF
Victor Svensson /CBF
15-8 15-5
8-dels Jens Lindqvist /HBMK
Björn Hoffner /HBMK
Julius Björngren /BKC
Otto Larsson /BKC
15-9 15-7
Kvarts Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
Alexander Eriksson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
15-3 15-2
Kvarts David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
Daniel Nilsson /HBMK
Conny Wan /Rby
15-9 15-9
Kvarts Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
Christoffer Olsson /BKC
Viktor Löfgren /BKC
15-1 15-2
Kvarts Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
Jens Lindqvist /HBMK
Björn Hoffner /HBMK
15-7 13-15 17-14
Semi Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
15-1 15-1
Semi Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
15-7 15-10
Final Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
15-2 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Marcus Åkesson /HBMK Otto Larsson /BKC 15-0 15-0
Pool A Mikael Forsell /BK Kv Otto Larsson /BKC 15-4 15-3
Pool A Marcus Åkesson /HBMK Mikael Forsell /BK Kv 15-1 15-2
Pool B Rasmus Adolfsson /HBMK Mattias Lundh /BMK-65 15-3 15-5
Pool B Henrik Borglin /BKC Svante Karlsson /CBF 15-12 15-2
Pool B Rasmus Adolfsson /HBMK Svante Karlsson /CBF 15-7 15-6
Pool B Henrik Borglin /BKC Mattias Lundh /BMK-65 15-7 15-13
Pool B Rasmus Adolfsson /HBMK Henrik Borglin /BKC 15-9 15-11
Pool B Mattias Lundh /BMK-65 Svante Karlsson /CBF 15-11 15-9
Pool C Joakim Fransson /Rby Björn Hoffner /HBMK 17-15 15-13
Pool C Sebastian Bjerkland /BK Kv Viktor Löfgren /BKC 15-5 15-2
Pool C Joakim Fransson /Rby Sebastian Bjerkland /BK Kv 15-0 15-1
Pool C Björn Hoffner /HBMK Viktor Löfgren /BKC 15-1 15-2
Pool C Joakim Fransson /Rby Viktor Löfgren /BKC 15-0 15-1
Pool C Björn Hoffner /HBMK Sebastian Bjerkland /BK Kv 15-4 15-3
Pool D Tobias Johannesson /Ljung David Svensson /HBMK 15-10 13-15 15-6
Pool D Johan Sjöberg /CBF Jesper Olsson /BKC 15-3 15-3
Pool D Johan Sjöberg /CBF David Svensson /HBMK 15-3 15-4
Pool D Tobias Johannesson /Ljung Jesper Olsson /BKC 15-1 15-4
Pool D David Svensson /HBMK Jesper Olsson /BKC 15-10 13-15 15-0
Pool D Johan Sjöberg /CBF Tobias Johannesson /Ljung 15-9 15-12
Pool E Simon Widén /Ljung Jens Lindqvist /HBMK 15-5 15-5
Pool E Petter Servenius /BK Kv Christoffer Olsson /BKC 15-8 15-9
Pool E Jens Lindqvist /HBMK Petter Servenius /BK Kv 15-4 15-12
Pool E Simon Widén /Ljung Christoffer Olsson /BKC 15-0 15-3
Pool E Jens Lindqvist /HBMK Christoffer Olsson /BKC 15-8 15-1
Pool E Simon Widén /Ljung Petter Servenius /BK Kv 15-4 15-4
Pool F Karl Fredlund /BKC Conny Wan /Rby 15-2 15-0
Pool F Ola Petersson /HBMK Magnus Hansson /CBF 15-9 15-2
Pool F Karl Fredlund /BKC Magnus Hansson /CBF 15-7 15-7
Pool F Ola Petersson /HBMK Conny Wan /Rby 15-7 15-5
Pool F Karl Fredlund /BKC Ola Petersson /HBMK 15-9 15-4
Pool F Magnus Hansson /CBF Conny Wan /Rby 15-7 15-9
Pool G Filip Ermestål /MBK Daniel Nilsson /HBMK 15-1 15-1
Pool G Julius Björngren /BKC Victor Svensson /CBF 15-9 15-0
Pool G Daniel Nilsson /HBMK Julius Björngren /BKC 15-8 15-3
Pool G Filip Ermestål /MBK Victor Svensson /CBF 15-0 15-0
Pool G Daniel Nilsson /HBMK Victor Svensson /CBF 15-3 15-7
Pool G Filip Ermestål /MBK Julius Björngren /BKC 15-1 15-0
Pool H Adam Nilsson /HBMK Tobias Svensson /Rby 15-5 15-4
Pool H Alexander Eriksson /CBF Robin Andersson /HBMK 15-0 15-1
Pool H Adam Nilsson /HBMK Robin Andersson /HBMK 15-0 15-0
Pool H Alexander Eriksson /CBF Tobias Svensson /Rby 15-2 15-12
Pool H Adam Nilsson /HBMK Alexander Eriksson /CBF 15-2 15-3
Pool H Tobias Svensson /Rby Robin Andersson /HBMK 15-3 15-4
8-dels Marcus Åkesson /HBMK Jens Lindqvist /HBMK 15-1 15-2
8-dels Rasmus Adolfsson /HBMK Daniel Nilsson /HBMK 15-7 15-7
8-dels Joakim Fransson /Rby Alexander Eriksson /CBF 15-9 15-11
8-dels Johan Sjöberg /CBF Ola Petersson /HBMK 15-9 13-15 17-14
8-dels Simon Widén /Ljung Mikael Forsell /BK Kv 15-6 15-1
8-dels Karl Fredlund /BKC Björn Hoffner /HBMK 15-12 15-4
8-dels Filip Ermestål /MBK Henrik Borglin /BKC 15-1 15-1
8-dels Adam Nilsson /HBMK Tobias Johannesson /Ljung 15-5 15-9
Kvarts Marcus Åkesson /HBMK Rasmus Adolfsson /HBMK 15-4 15-3
Kvarts Joakim Fransson /Rby Johan Sjöberg /CBF 8-15 15-2 15-2
Kvarts Karl Fredlund /BKC Simon Widén /Ljung 15-3 15-8
Kvarts Adam Nilsson /HBMK Filip Ermestål /MBK 15-12 15-4
Semi Marcus Åkesson /HBMK Joakim Fransson /Rby 15-3 15-12
Semi Adam Nilsson /HBMK Karl Fredlund /BKC 15-2 15-1
Final Marcus Åkesson /HBMK Adam Nilsson /HBMK 15-5 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU15 Mixed dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Simon Widén /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
Johan Sjöberg /CBF
Kristina Karlsson /CBF
15-11 17-15
Kvarts Joakim Fransson /Rby
Lina Almeqvist /MBK
Adam Nilsson /HBMK
Anny Olsson /Ljung
15-11 15-9
Kvarts Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
Tobias Svensson /Rby
Erika Nilsson /MBK
15-6 15-5
Semi Filip Ermestål /MBK
Amanda Wallin /Rby
Simon Widén /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-6 15-9
Semi Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
Joakim Fransson /Rby
Lina Almeqvist /MBK
17-14 15-10
Final Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
Filip Ermestål /MBK
Amanda Wallin /Rby
9-15 17-15 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Badmintonklubben Carlskrona   BKC
BK Kvasten   BK Kv
BK Ronnebysmashen   Rby
BMK-65 Älmhult   BMK-65
Carlshamns Badmintonförening   CBF
Emmaboda Badmintonklubb   EBK
Hoby Badminton Klubb   HBMK
Ljungby BMK   Ljung
Mörrums Badmintonklubb   MBK
Sjöbo badmintonklubb   Sjöbo

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Kvasten

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sebastian Bjerkland /BK Kv   HSU15/Pool/Ej vidare        
Mikael Forsell /BK Kv   HSU15/8-dels/Förlust        
Anton Holmgren /BK Kv   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Adam Kjellgren /BK Kv   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Petter Servenius /BK Kv   HSU15/Pool/Ej vidare        
Stefan Westman /BK Kv   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Carlskrona

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Julius Björngren /BKC   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Henrik Borglin /BKC   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Johanna Eriksson /BKC   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Semi/Förlust    
Martin Eriksson /BKC   HSU13/Final/Vinst   HDU13/Final/Vinst   MDU13/Final/Vinst
Karl Fredlund /BKC   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Final/Vinst
Kristina Fredlund /BKC   DSB/Final/Vinst   DDB/Semi/Förlust   MDU15/Final/Vinst
Per Jansson /BKC   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Otto Larsson /BKC   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Linnéa Lennartsson /BKC   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Final/Vinst
Viktor Löfgren /BKC   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Christoffer Olsson /BKC   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Jesper Olsson /BKC   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK-65 Älmhult

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Lundh /BMK-65   HSU15/Pool/Ej vidare        
Mikael Lundh /BMK-65   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Adam Nykvist /BMK-65   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlshamns Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Carlegrund /CBF   HSB/Final/Förlust        
Lisa Ericsson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Alexander Eriksson /CBF   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Magnus Hansson /CBF   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    
Alicia Hedlund /CBF   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Emil Häggtun /CBF   HSU11/Final/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare   MDU13/Kvarts/Förlust
Roger Jakobsson /CBF       HDB/Final/Förlust    
Anna Jansson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Christoffer Johansson /CBF   HSB/Pool/Ej vidare        
Ulf Johansson /CBF       HDB/Final/Förlust    
Felix Karlsson /CBF   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Kristina Karlsson /CBF   DSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/Kvarts/Förlust
Svante Karlsson /CBF   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Niklas Madestam /CBF   HSB/Pool/Ej vidare        
Marcus Nilsson /CBF   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Sofia Nilsson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Carl Olsson /CBF   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Maja Olsson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Markus Olsson /CBF   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Linnea Persson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Anna Roskvist /CBF   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust    
Johan Sjöberg /CBF   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Josefin Sjöberg /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
André Svensson /CBF   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Pool/Ej vidare    
Frida Svensson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Victor Svensson /CBF   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Emmaboda Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Andreas Mathinsson /EBK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hoby Badminton Klubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Joakim Abramsson /HBMK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Semi/Förlust    
Joel Adolfsson /HBMK   HSU11/Final/Vinst   HDU11/Pool/Ej vidare    
Rasmus Adolfsson /HBMK   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Robin Andersson /HBMK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    
Oscar Appelqvist /HBMK   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Johan Barthelsson /HBMK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Final/Vinst    
Jeff Berg /HBMK   HSU13/8-dels/Förlust        
Martin Hansson /HBMK   HSB/Final/Vinst   HDB/Final/Vinst    
Mimmi Hansson /HBMK   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Semi/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Björn Hoffner /HBMK   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Fredrik Hoffner /HBMK   HSU11/Semi/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    
Robert Hoffner /HBMK   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Gabriella Holmqvist /HBMK   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Semi/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Johanna Johansson /HBMK   DSB/Semi/Förlust   DDB/Final/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Fredrik Larsson /HBMK   HSU13/Final/Förlust   HDU13/Final/Förlust    
Jens Lindqvist /HBMK   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Adam Nilsson /HBMK   HSU15/Final/Förlust   HDU15/Final/Vinst   MDU15/Kvarts/Förlust
Daniel Nilsson /HBMK   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Dennis Nilsson /HBMK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Final/Förlust    
Johan Olander /HBMK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Jacob Petersson /HBMK   HSU11/Semi/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    
Ola Petersson /HBMK   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Erik Stenberg /HBMK   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Final/Förlust
David Svensson /HBMK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    
Napoleon Wallin /HBMK   HSB/Semi/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Final/Vinst
Philip Verbanac /HBMK   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Pool/Ej vidare    
Marcus Åkesson /HBMK   HSU15/Final/Vinst   HDU15/Final/Vinst   MDB/Kvarts/Förlust
Mattias Åkesson /HBMK   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ljungby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tobias Johannesson /Ljung   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Charlotte Larsson /Ljung   DSU15/Final/Förlust   DDU15/Pool/Ej vidare   MDU15/Semi/Förlust
Christian Larsson /Ljung   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Anny Olsson /Ljung   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Pool/Ej vidare   MDU15/Kvarts/Förlust
Amanda Werner /Ljung   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Pool/Ej vidare    
Simon Widén /Ljung   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Hanna Woggart /Ljung   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mörrums Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lina Almeqvist /MBK   DSU15/Final/Vinst   DDU15/Pool/Ej vidare   MDU15/Semi/Förlust
Filip Ermestål /MBK   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU13/Final/Vinst   MDU15/Final/Förlust
Frida Henriksson /MBK   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust    
Sofie Karlsson /MBK   DSB/Semi/Förlust   DDB/Final/Förlust    
Erika Nilsson /MBK   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Pool/Ej vidare   MDU15/Kvarts/Förlust
Magdalena Spiropoulos /MBK   DSU13/Kvarts/Förlust        
Karin Svensson /MBK   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust    
Mia Svensson /MBK   DSU13/Final/Vinst   DDU13/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Ronnebysmashen

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tomas Fick /Rby   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/Final/Förlust
Joakim Fransson /Rby   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Louise Fransson /Rby   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Final/Förlust   MDU13/Final/Förlust
Erik Nilsson /Rby   HSB/Semi/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Emma Strand /Rby   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Final/Vinst   MDB/Final/Förlust
Tobias Svensson /Rby   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Final/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Agnetha Wallin /Rby   DSB/Final/Förlust   DDB/Final/Vinst   MDB/Final/Vinst
Amanda Wallin /Rby   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Vinst   MDU15/Final/Förlust
Conny Wan /Rby   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Jenny Wan /Rby   DSU13/Final/Förlust   DDU13/Final/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Towe Ysner-Harrisson /Rby   DSU13/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sjöbo badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Andreas Jönsson /Sjöbo   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/8-dels/Förlust   MDU13/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Abramsson, Joakim Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Mattias Åkesson /HBMK 15-8 13-15 15-10 Förlust
    HSB Pool A Mattias Carlegrund /CBF 15-13 15-7 Förlust
  Napoleon Wallin /HBMK HDB Kvarts Marcus Nilsson /CBF
Robert Hoffner /HBMK
15-10 15-3 Vinst
  Napoleon Wallin /HBMK HDB Semi Johan Barthelsson /HBMK
Martin Hansson /HBMK
13-15 15-6 15-8 Förlust
Adolfsson, Joel Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B André Svensson /CBF 15-2 15-5 Vinst
    HSU11 Pool B Fredrik Hoffner /HBMK 15-10 15-2 Vinst
    HSU11 Semi Jacob Petersson /HBMK 15-10 15-7 Vinst
    HSU11 Final Emil Häggtun /CBF 15-11 15-3 Vinst
  Jacob Petersson /HBMK HDU11 Pool A Emil Häggtun /CBF
André Svensson /CBF
15-5 15-3 Vinst
  Jacob Petersson /HBMK HDU11 Pool A Philip Verbanac /HBMK
Fredrik Hoffner /HBMK
15-6 15-8 Vinst
Adolfsson, Rasmus Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Mattias Lundh /BMK-65 15-3 15-5 Vinst
    HSU15 Pool B Svante Karlsson /CBF 15-7 15-6 Vinst
    HSU15 Pool B Henrik Borglin /BKC 15-9 15-11 Vinst
    HSU15 8-dels Daniel Nilsson /HBMK 15-7 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Marcus Åkesson /HBMK 15-4 15-3 Förlust
  Ola Petersson /HBMK HDU15 8-dels Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
17-15 15-10 Förlust
Almeqvist, Lina Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Fransson /Rby MDU15 Kvarts Adam Nilsson /HBMK
Anny Olsson /Ljung
15-11 15-9 Vinst
  Joakim Fransson /Rby MDU15 Semi Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
17-14 15-10 Förlust
    DSU15 Pool B Amanda Wallin /Rby 11-2 9-11 11-6 Vinst
    DSU15 Pool B Hanna Woggart /Ljung 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Pool B Charlotte Larsson /Ljung 11-5 11-3 Vinst
    DSU15 Semi Anny Olsson /Ljung 11-6 11-1 Vinst
    DSU15 Final Charlotte Larsson /Ljung 11-5 13-11 Vinst
  Erika Nilsson /MBK DDU15 Pool A Hanna Woggart /Ljung
Amanda Werner /Ljung
15-0 15-0 Vinst
  Erika Nilsson /MBK DDU15 Pool A Anny Olsson /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-4 15-6 Vinst
Andersson, Robin Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool H Alexander Eriksson /CBF 15-0 15-1 Förlust
    HSU15 Pool H Adam Nilsson /HBMK 15-0 15-0 Förlust
    HSU15 Pool H Tobias Svensson /Rby 15-3 15-4 Förlust
  David Svensson /HBMK HDU15 8-dels Jesper Olsson /BKC
Henrik Borglin /BKC
15-11 6-15 15-8 Vinst
  David Svensson /HBMK HDU15 Kvarts Daniel Nilsson /HBMK
Conny Wan /Rby
15-9 15-9 Vinst
  David Svensson /HBMK HDU15 Semi Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
15-1 15-1 Förlust
Appelqvist, Oscar Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Niklas Madestam /CBF Walk over Vinst
    HSB Pool C Erik Nilsson /Rby 15-13 15-13 Förlust
    HSB Pool C Johan Barthelsson /HBMK 15-5 15-7 Vinst
    HSB Kvarts Mattias Carlegrund /CBF 15-9 15-9 Förlust
  Mattias Åkesson /HBMK HDB Kvarts Erik Nilsson /Rby
Tomas Fick /Rby
17-15 4-15 15-8 Vinst
  Mattias Åkesson /HBMK HDB Semi Ulf Johansson /CBF
Roger Jakobsson /CBF
15-11 15-8 Förlust
Barthelsson, Johan Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Erik Nilsson /Rby 15-9 17-14 Förlust
    HSB Pool C Niklas Madestam /CBF Walk over Vinst
    HSB Pool C Oscar Appelqvist /HBMK 15-5 15-7 Förlust
  Martin Hansson /HBMK HDB Semi Napoleon Wallin /HBMK
Joakim Abramsson /HBMK
13-15 15-6 15-8 Vinst
  Martin Hansson /HBMK HDB Final Ulf Johansson /CBF
Roger Jakobsson /CBF
15-12 15-7 Vinst
Berg, Jeff Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Anton Holmgren /BK Kv Walk over Vinst
    HSU13 Pool C Per Jansson /BKC 15-13 15-12 Vinst
    HSU13 8-dels Erik Stenberg /HBMK 15-9 15-5 Förlust
Bjerkland, Sebastian BK Kvasten
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Viktor Löfgren /BKC 15-5 15-2 Vinst
    HSU15 Pool C Joakim Fransson /Rby 15-0 15-1 Förlust
    HSU15 Pool C Björn Hoffner /HBMK 15-4 15-3 Förlust
Björngren, Julius Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Victor Svensson /CBF 15-9 15-0 Vinst
    HSU15 Pool G Daniel Nilsson /HBMK 15-8 15-3 Förlust
    HSU15 Pool G Filip Ermestål /MBK 15-1 15-0 Förlust
  Otto Larsson /BKC HDU15 8-dels Jens Lindqvist /HBMK
Björn Hoffner /HBMK
15-9 15-7 Förlust
Borglin, Henrik Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Svante Karlsson /CBF 15-12 15-2 Vinst
    HSU15 Pool B Mattias Lundh /BMK-65 15-7 15-13 Vinst
    HSU15 Pool B Rasmus Adolfsson /HBMK 15-9 15-11 Förlust
    HSU15 8-dels Filip Ermestål /MBK 15-1 15-1 Förlust
  Jesper Olsson /BKC HDU15 8-dels David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
15-11 6-15 15-8 Förlust
Carlegrund, Mattias Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Mattias Åkesson /HBMK 15-5 15-7 Vinst
    HSB Pool A Joakim Abramsson /HBMK 15-13 15-7 Vinst
    HSB Kvarts Oscar Appelqvist /HBMK 15-9 15-9 Vinst
    HSB Semi Napoleon Wallin /HBMK 15-12 15-10 Vinst
    HSB Final Martin Hansson /HBMK 15-5 15-8 Förlust
Ericsson, Lisa Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Andreas Jönsson /Sjöbo MDU13 Kvarts Carl Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
15-7 15-4 Vinst
  Andreas Jönsson /Sjöbo MDU13 Semi Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
15-6 15-12 Förlust
    DSU13 Pool B Louise Fransson /Rby 11-6 13-10 Förlust
    DSU13 Pool B Alicia Hedlund /CBF 11-4 11-5 Förlust
    DSU13 Pool B Sofia Nilsson /CBF 11-1 11-0 Vinst
  Linnea Persson /CBF DDU13 Kvarts Maja Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
15-9 13-15 15-8 Förlust
Eriksson, Alexander Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool H Robin Andersson /HBMK 15-0 15-1 Vinst
    HSU15 Pool H Tobias Svensson /Rby 15-2 15-12 Vinst
    HSU15 Pool H Adam Nilsson /HBMK 15-2 15-3 Förlust
    HSU15 8-dels Joakim Fransson /Rby 15-9 15-11 Förlust
  Johan Sjöberg /CBF HDU15 8-dels Simon Widén /Ljung
Tobias Johannesson /Ljung
15-3 14-17 17-14 Vinst
  Johan Sjöberg /CBF HDU15 Kvarts Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
15-3 15-2 Förlust
Eriksson, Johanna Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Karin Svensson /MBK 4-11 11-5 11-6 Förlust
    DSB Pool B Mimmi Hansson /HBMK Walk over Vinst
    DSB Kvarts Johanna Johansson /HBMK 11-6 11-5 Förlust
  Kristina Fredlund /BKC DDB Semi Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
15-13 15-9 Förlust
Eriksson, Martin Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Christian Larsson /Ljung 15-1 15-1 Vinst
    HSU13 Pool A Erik Stenberg /HBMK 15-2 15-1 Vinst
    HSU13 Pool A Adam Kjellgren /BK Kv Walk over Vinst
    HSU13 Kvarts Per Jansson /BKC 15-1 15-0 Vinst
    HSU13 Semi Andreas Jönsson /Sjöbo 15-5 15-4 Vinst
    HSU13 Final Fredrik Larsson /HBMK 15-7 15-7 Vinst
  Filip Ermestål /MBK HDU13 Kvarts Erik Stenberg /HBMK
Johan Olander /HBMK
15-1 15-2 Vinst
  Filip Ermestål /MBK HDU13 Semi Felix Karlsson /CBF
Markus Olsson /CBF
15-1 15-3 Vinst
  Filip Ermestål /MBK HDU13 Final Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
15-0 15-3 Vinst
  Linnéa Lennartsson /BKC MDU13 Kvarts Emil Häggtun /CBF
Maja Olsson /CBF
15-1 15-3 Vinst
  Linnéa Lennartsson /BKC MDU13 Semi Johan Olander /HBMK
Jenny Wan /Rby
15-6 15-8 Vinst
  Linnéa Lennartsson /BKC MDU13 Final Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
7-15 15-2 15-1 Vinst
Ermestål, Filip Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Eriksson /BKC HDU13 Kvarts Erik Stenberg /HBMK
Johan Olander /HBMK
15-1 15-2 Vinst
  Martin Eriksson /BKC HDU13 Semi Felix Karlsson /CBF
Markus Olsson /CBF
15-1 15-3 Vinst
  Martin Eriksson /BKC HDU13 Final Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
15-0 15-3 Vinst
    HSU15 Pool G Daniel Nilsson /HBMK 15-1 15-1 Vinst
    HSU15 Pool G Victor Svensson /CBF 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool G Julius Björngren /BKC 15-1 15-0 Vinst
    HSU15 8-dels Henrik Borglin /BKC 15-1 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Adam Nilsson /HBMK 15-12 15-4 Förlust
  Amanda Wallin /Rby MDU15 Semi Simon Widén /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-6 15-9 Vinst
  Amanda Wallin /Rby MDU15 Final Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
9-15 17-15 15-9 Förlust
Fick, Tomas BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Napoleon Wallin /HBMK 15-4 15-3 Förlust
    HSB Pool B Marcus Nilsson /CBF 15-4 15-2 Vinst
    HSB Kvarts Martin Hansson /HBMK 15-9 15-10 Förlust
  Erik Nilsson /Rby HDB Kvarts Mattias Åkesson /HBMK
Oscar Appelqvist /HBMK
17-15 4-15 15-8 Förlust
  Emma Strand /Rby MDB Semi Mattias Åkesson /HBMK
Gabriella Holmqvist /HBMK
15-10 4-15 15-6 Vinst
  Emma Strand /Rby MDB Final Napoleon Wallin /HBMK
Agnetha Wallin /Rby
17-16 15-12 Förlust
Forsell, Mikael BK Kvasten
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Otto Larsson /BKC 15-4 15-3 Vinst
    HSU15 Pool A Marcus Åkesson /HBMK 15-1 15-2 Förlust
    HSU15 8-dels Simon Widén /Ljung 15-6 15-1 Förlust
Fransson, Joakim BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Björn Hoffner /HBMK 17-15 15-13 Vinst
    HSU15 Pool C Sebastian Bjerkland /BK Kv 15-0 15-1 Vinst
    HSU15 Pool C Viktor Löfgren /BKC 15-0 15-1 Vinst
    HSU15 8-dels Alexander Eriksson /CBF 15-9 15-11 Vinst
    HSU15 Kvarts Johan Sjöberg /CBF 8-15 15-2 15-2 Vinst
    HSU15 Semi Marcus Åkesson /HBMK 15-3 15-12 Förlust
  Tobias Svensson /Rby HDU15 Kvarts Jens Lindqvist /HBMK
Björn Hoffner /HBMK
15-7 13-15 17-14 Vinst
  Tobias Svensson /Rby HDU15 Semi Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
15-7 15-10 Vinst
  Tobias Svensson /Rby HDU15 Final Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
15-2 15-2 Förlust
  Lina Almeqvist /MBK MDU15 Kvarts Adam Nilsson /HBMK
Anny Olsson /Ljung
15-11 15-9 Vinst
  Lina Almeqvist /MBK MDU15 Semi Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
17-14 15-10 Förlust
Fransson, Louise BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Stenberg /HBMK MDU13 Kvarts Markus Olsson /CBF
Josefin Sjöberg /CBF
15-13 15-7 Vinst
  Erik Stenberg /HBMK MDU13 Semi Andreas Jönsson /Sjöbo
Lisa Ericsson /CBF
15-6 15-12 Vinst
  Erik Stenberg /HBMK MDU13 Final Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
7-15 15-2 15-1 Förlust
    DSU13 Pool B Lisa Ericsson /CBF 11-6 13-10 Vinst
    DSU13 Pool B Sofia Nilsson /CBF 11-4 11-3 Vinst
    DSU13 Pool B Alicia Hedlund /CBF 11-8 11-8 Vinst
    DSU13 Kvarts Anna Roskvist /CBF 11-4 11-4 Vinst
    DSU13 Semi Mia Svensson /MBK 11-2 11-6 Förlust
  Jenny Wan /Rby DDU13 Kvarts Sofia Nilsson /CBF
Frida Svensson /CBF
15-3 15-2 Vinst
  Jenny Wan /Rby DDU13 Semi Josefin Sjöberg /CBF
Anna Jansson /CBF
15-1 15-2 Vinst
  Jenny Wan /Rby DDU13 Final Amanda Wallin /Rby
Mia Svensson /MBK
15-8 15-2 Förlust
Fredlund, Karl Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Conny Wan /Rby 15-2 15-0 Vinst
    HSU15 Pool F Magnus Hansson /CBF 15-7 15-7 Vinst
    HSU15 Pool F Ola Petersson /HBMK 15-9 15-4 Vinst
    HSU15 8-dels Björn Hoffner /HBMK 15-12 15-4 Vinst
    HSU15 Kvarts Simon Widén /Ljung 15-3 15-8 Vinst
    HSU15 Semi Adam Nilsson /HBMK 15-2 15-1 Förlust
  Magnus Hansson /CBF HDU15 8-dels Ola Petersson /HBMK
Rasmus Adolfsson /HBMK
17-15 15-10 Vinst
  Magnus Hansson /CBF HDU15 Kvarts Christoffer Olsson /BKC
Viktor Löfgren /BKC
15-1 15-2 Vinst
  Magnus Hansson /CBF HDU15 Semi Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
15-7 15-10 Förlust
  Kristina Fredlund /BKC MDU15 Kvarts Tobias Svensson /Rby
Erika Nilsson /MBK
15-6 15-5 Vinst
  Kristina Fredlund /BKC MDU15 Semi Joakim Fransson /Rby
Lina Almeqvist /MBK
17-14 15-10 Vinst
  Kristina Fredlund /BKC MDU15 Final Filip Ermestål /MBK
Amanda Wallin /Rby
9-15 17-15 15-9 Vinst
Fredlund, Kristina Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Karl Fredlund /BKC MDU15 Kvarts Tobias Svensson /Rby
Erika Nilsson /MBK
15-6 15-5 Vinst
  Karl Fredlund /BKC MDU15 Semi Joakim Fransson /Rby
Lina Almeqvist /MBK
17-14 15-10 Vinst
  Karl Fredlund /BKC MDU15 Final Filip Ermestål /MBK
Amanda Wallin /Rby
9-15 17-15 15-9 Vinst
    DSB Pool A Sofie Karlsson /MBK 11-8 11-1 Vinst
    DSB Pool A Gabriella Holmqvist /HBMK 11-4 11-4 Vinst
    DSB Pool A Emma Strand /Rby 11-1 11-3 Vinst
    DSB Semi Johanna Johansson /HBMK 11-2 11-6 Vinst
    DSB Final Agnetha Wallin /Rby 11-6 11-3 Vinst
  Johanna Eriksson /BKC DDB Semi Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
15-13 15-9 Förlust
Hansson, Magnus Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Ola Petersson /HBMK 15-9 15-2 Förlust
    HSU15 Pool F Karl Fredlund /BKC 15-7 15-7 Förlust
    HSU15 Pool F Conny Wan /Rby 15-7 15-9 Vinst
  Karl Fredlund /BKC HDU15 8-dels Ola Petersson /HBMK
Rasmus Adolfsson /HBMK
17-15 15-10 Vinst
  Karl Fredlund /BKC HDU15 Kvarts Christoffer Olsson /BKC
Viktor Löfgren /BKC
15-1 15-2 Vinst
  Karl Fredlund /BKC HDU15 Semi Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
15-7 15-10 Förlust
Hansson, Martin Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Robert Hoffner /HBMK 15-2 15-6 Vinst
    HSB Pool D Christoffer Johansson /CBF 15-12 15-5 Vinst
    HSB Kvarts Tomas Fick /Rby 15-9 15-10 Vinst
    HSB Semi Erik Nilsson /Rby 15-7 15-9 Vinst
    HSB Final Mattias Carlegrund /CBF 15-5 15-8 Vinst
  Johan Barthelsson /HBMK HDB Semi Napoleon Wallin /HBMK
Joakim Abramsson /HBMK
13-15 15-6 15-8 Vinst
  Johan Barthelsson /HBMK HDB Final Ulf Johansson /CBF
Roger Jakobsson /CBF
15-12 15-7 Vinst
Hansson, Mimmi Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robert Hoffner /HBMK MDB Kvarts Marcus Åkesson /HBMK
Johanna Johansson /HBMK
4-15 15-8 17-14 Vinst
  Robert Hoffner /HBMK MDB Semi Napoleon Wallin /HBMK
Agnetha Wallin /Rby
15-4 15-4 Förlust
    DSB Pool B Karin Svensson /MBK Walk over Förlust
    DSB Pool B Johanna Eriksson /BKC Walk over Förlust
  Gabriella Holmqvist /HBMK DDB Semi Agnetha Wallin /Rby
Emma Strand /Rby
15-8 15-12 Förlust
Hedlund, Alicia Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Carl Olsson /CBF MDU13 Kvarts Andreas Jönsson /Sjöbo
Lisa Ericsson /CBF
15-7 15-4 Förlust
    DSU13 Pool B Sofia Nilsson /CBF 11-1 11-1 Vinst
    DSU13 Pool B Lisa Ericsson /CBF 11-4 11-5 Vinst
    DSU13 Pool B Louise Fransson /Rby 11-8 11-8 Förlust
    DSU13 Kvarts Jenny Wan /Rby 11-2 11-4 Förlust
  Maja Olsson /CBF DDU13 Kvarts Linnea Persson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
15-9 13-15 15-8 Vinst
  Maja Olsson /CBF DDU13 Semi Amanda Wallin /Rby
Mia Svensson /MBK
15-1 15-1 Förlust
Henriksson, Frida Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool C Agnetha Wallin /Rby 11-3 11-5 Förlust
    DSB Pool C Johanna Johansson /HBMK 11-6 11-3 Förlust
  Karin Svensson /MBK DDB Kvarts Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
15-6 15-8 Förlust
Hoffner, Björn Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Joakim Fransson /Rby 17-15 15-13 Förlust
    HSU15 Pool C Viktor Löfgren /BKC 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Pool C Sebastian Bjerkland /BK Kv 15-4 15-3 Vinst
    HSU15 8-dels Karl Fredlund /BKC 15-12 15-4 Förlust
  Jens Lindqvist /HBMK HDU15 8-dels Julius Björngren /BKC
Otto Larsson /BKC
15-9 15-7 Vinst
  Jens Lindqvist /HBMK HDU15 Kvarts Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
15-7 13-15 17-14 Förlust
Hoffner, Fredrik Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B André Svensson /CBF 15-12 15-6 Vinst
    HSU11 Pool B Joel Adolfsson /HBMK 15-10 15-2 Förlust
    HSU11 Semi Emil Häggtun /CBF 6-15 15-8 17-16 Förlust
  Philip Verbanac /HBMK HDU11 Pool A Emil Häggtun /CBF
André Svensson /CBF
15-7 15-13 Förlust
  Philip Verbanac /HBMK HDU11 Pool A Joel Adolfsson /HBMK
Jacob Petersson /HBMK
15-6 15-8 Förlust
Hoffner, Robert Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Martin Hansson /HBMK 15-2 15-6 Förlust
    HSB Pool D Christoffer Johansson /CBF 15-9 9-15 17-16 Vinst
    HSB Kvarts Napoleon Wallin /HBMK 15-7 15-2 Förlust
  Marcus Nilsson /CBF HDB Kvarts Napoleon Wallin /HBMK
Joakim Abramsson /HBMK
15-10 15-3 Förlust
  Mimmi Hansson /HBMK MDB Kvarts Marcus Åkesson /HBMK
Johanna Johansson /HBMK
4-15 15-8 17-14 Vinst
  Mimmi Hansson /HBMK MDB Semi Napoleon Wallin /HBMK
Agnetha Wallin /Rby
15-4 15-4 Förlust
Holmgren, Anton BK Kvasten
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Jeff Berg /HBMK Walk over Förlust
    HSU13 Pool C Per Jansson /BKC Walk over Förlust
  Andreas Jönsson /Sjöbo HDU13 8-dels Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
Walkover Förlust
Holmqvist, Gabriella Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Åkesson /HBMK MDB Semi Tomas Fick /Rby
Emma Strand /Rby
15-10 4-15 15-6 Förlust
    DSB Pool A Emma Strand /Rby 11-5 4-11 11-5 Förlust
    DSB Pool A Kristina Fredlund /BKC 11-4 11-4 Förlust
    DSB Pool A Sofie Karlsson /MBK 11-4 11-8 Förlust
  Mimmi Hansson /HBMK DDB Semi Agnetha Wallin /Rby
Emma Strand /Rby
15-8 15-12 Förlust
Häggtun, Emil Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Jacob Petersson /HBMK 15-12 15-9 Vinst
    HSU11 Pool A Philip Verbanac /HBMK 15-3 15-2 Vinst
    HSU11 Semi Fredrik Hoffner /HBMK 6-15 15-8 17-16 Vinst
    HSU11 Final Joel Adolfsson /HBMK 15-11 15-3 Förlust
  André Svensson /CBF HDU11 Pool A Joel Adolfsson /HBMK
Jacob Petersson /HBMK
15-5 15-3 Förlust
  André Svensson /CBF HDU11 Pool A Philip Verbanac /HBMK
Fredrik Hoffner /HBMK
15-7 15-13 Vinst
  Maja Olsson /CBF MDU13 Kvarts Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
15-1 15-3 Förlust
Jakobsson, Roger Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ulf Johansson /CBF HDB Semi Mattias Åkesson /HBMK
Oscar Appelqvist /HBMK
15-11 15-8 Vinst
  Ulf Johansson /CBF HDB Final Johan Barthelsson /HBMK
Martin Hansson /HBMK
15-12 15-7 Förlust
Jansson, Anna Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Felix Karlsson /CBF MDU13 Kvarts Johan Olander /HBMK
Jenny Wan /Rby
15-11 8-15 15-6 Förlust
    DSU13 Pool D Linnea Persson /CBF 11-4 11-8 Vinst
    DSU13 Pool D Jenny Wan /Rby 11-0 11-6 Förlust
    DSU13 Pool D Magdalena Spiropoulos /MBK 11-3 10-13 13-10 Förlust
  Josefin Sjöberg /CBF DDU13 Kvarts Anna Roskvist /CBF
Linnéa Lennartsson /BKC
17-14 15-9 Vinst
  Josefin Sjöberg /CBF DDU13 Semi Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
15-1 15-2 Förlust
Jansson, Per Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Anton Holmgren /BK Kv Walk over Vinst
    HSU13 Pool C Jeff Berg /HBMK 15-13 15-12 Förlust
    HSU13 Kvarts Martin Eriksson /BKC 15-1 15-0 Förlust
  Andreas Mathinsson /EBK HDU13 Kvarts Stefan Westman /BK Kv
Adam Kjellgren /BK Kv
Walkover Vinst
  Andreas Mathinsson /EBK HDU13 Semi Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
15-4 10-15 15-11 Förlust
Johannesson, Tobias Ljungby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D David Svensson /HBMK 15-10 13-15 15-6 Vinst
    HSU15 Pool D Jesper Olsson /BKC 15-1 15-4 Vinst
    HSU15 Pool D Johan Sjöberg /CBF 15-9 15-12 Förlust
    HSU15 8-dels Adam Nilsson /HBMK 15-5 15-9 Förlust
  Simon Widén /Ljung HDU15 8-dels Alexander Eriksson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
15-3 14-17 17-14 Förlust
Johansson, Christoffer Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Robert Hoffner /HBMK 15-9 9-15 17-16 Förlust
    HSB Pool D Martin Hansson /HBMK 15-12 15-5 Förlust
Johansson, Johanna Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Åkesson /HBMK MDB Kvarts Robert Hoffner /HBMK
Mimmi Hansson /HBMK
4-15 15-8 17-14 Förlust
    DSB Pool C Frida Henriksson /MBK 11-6 11-3 Vinst
    DSB Pool C Agnetha Wallin /Rby 11-8 11-4 Förlust
    DSB Kvarts Johanna Eriksson /BKC 11-6 11-5 Vinst
    DSB Semi Kristina Fredlund /BKC 11-2 11-6 Förlust
  Sofie Karlsson /MBK DDB Kvarts Frida Henriksson /MBK
Karin Svensson /MBK
15-6 15-8 Vinst
  Sofie Karlsson /MBK DDB Semi Kristina Fredlund /BKC
Johanna Eriksson /BKC
15-13 15-9 Vinst
  Sofie Karlsson /MBK DDB Final Agnetha Wallin /Rby
Emma Strand /Rby
15-6 15-2 Förlust
Johansson, Ulf Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Roger Jakobsson /CBF HDB Semi Mattias Åkesson /HBMK
Oscar Appelqvist /HBMK
15-11 15-8 Vinst
  Roger Jakobsson /CBF HDB Final Johan Barthelsson /HBMK
Martin Hansson /HBMK
15-12 15-7 Förlust
Jönsson, Andreas Sjöbo badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Fredrik Larsson /HBMK 15-11 8-15 15-11 Förlust
    HSU13 Pool E Stefan Westman /BK Kv Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Carl Olsson /CBF 15-2 15-8 Vinst
    HSU13 8-dels Felix Karlsson /CBF 15-3 15-8 Vinst
    HSU13 Kvarts Markus Olsson /CBF 15-8 15-7 Vinst
    HSU13 Semi Martin Eriksson /BKC 15-5 15-4 Förlust
  Anton Holmgren /BK Kv HDU13 8-dels Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
Walkover Förlust
  Lisa Ericsson /CBF MDU13 Kvarts Carl Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
15-7 15-4 Vinst
  Lisa Ericsson /CBF MDU13 Semi Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
15-6 15-12 Förlust
Karlsson, Felix Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Johan Olander /HBMK 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Pool D Mikael Lundh /BMK-65 7-15 15-10 15-10 Förlust
    HSU13 8-dels Andreas Jönsson /Sjöbo 15-3 15-8 Förlust
  Markus Olsson /CBF HDU13 Kvarts Adam Nykvist /BMK-65
Mikael Lundh /BMK-65
15-9 15-10 Vinst
  Markus Olsson /CBF HDU13 Semi Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
15-1 15-3 Förlust
  Anna Jansson /CBF MDU13 Kvarts Johan Olander /HBMK
Jenny Wan /Rby
15-11 8-15 15-6 Förlust
Karlsson, Kristina Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Sjöberg /CBF MDU15 Kvarts Simon Widén /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-11 17-15 Förlust
    DSU15 Pool A Erika Nilsson /MBK 11-2 11-2 Förlust
    DSU15 Pool A Anny Olsson /Ljung 11-1 11-0 Förlust
    DSU15 Pool A Amanda Werner /Ljung 11-6 11-6 Vinst
Karlsson, Sofie Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Kristina Fredlund /BKC 11-8 11-1 Förlust
    DSB Pool A Emma Strand /Rby 11-7 11-8 Vinst
    DSB Pool A Gabriella Holmqvist /HBMK 11-4 11-8 Vinst
    DSB Kvarts Karin Svensson /MBK 11-7 7-11 11-6 Vinst
    DSB Semi Agnetha Wallin /Rby 11-3 11-1 Förlust
  Johanna Johansson /HBMK DDB Kvarts Frida Henriksson /MBK
Karin Svensson /MBK
15-6 15-8 Vinst
  Johanna Johansson /HBMK DDB Semi Kristina Fredlund /BKC
Johanna Eriksson /BKC
15-13 15-9 Vinst
  Johanna Johansson /HBMK DDB Final Agnetha Wallin /Rby
Emma Strand /Rby
15-6 15-2 Förlust
Karlsson, Svante Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Henrik Borglin /BKC 15-12 15-2 Förlust
    HSU15 Pool B Rasmus Adolfsson /HBMK 15-7 15-6 Förlust
    HSU15 Pool B Mattias Lundh /BMK-65 15-11 15-9 Förlust
  Victor Svensson /CBF HDU15 8-dels Christoffer Olsson /BKC
Viktor Löfgren /BKC
15-8 15-5 Förlust
Kjellgren, Adam BK Kvasten
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Erik Stenberg /HBMK Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Christian Larsson /Ljung Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Martin Eriksson /BKC Walk over Förlust
  Stefan Westman /BK Kv HDU13 Kvarts Andreas Mathinsson /EBK
Per Jansson /BKC
Walkover Förlust
Larsson, Charlotte Ljungby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Widén /Ljung MDU15 Kvarts Johan Sjöberg /CBF
Kristina Karlsson /CBF
15-11 17-15 Vinst
  Simon Widén /Ljung MDU15 Semi Filip Ermestål /MBK
Amanda Wallin /Rby
15-6 15-9 Förlust
    DSU15 Pool B Hanna Woggart /Ljung 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Pool B Amanda Wallin /Rby 11-9 13-10 Vinst
    DSU15 Pool B Lina Almeqvist /MBK 11-5 11-3 Förlust
    DSU15 Semi Erika Nilsson /MBK 11-6 11-3 Vinst
    DSU15 Final Lina Almeqvist /MBK 11-5 13-11 Förlust
  Anny Olsson /Ljung DDU15 Pool A Hanna Woggart /Ljung
Amanda Werner /Ljung
15-1 15-1 Vinst
  Anny Olsson /Ljung DDU15 Pool A Erika Nilsson /MBK
Lina Almeqvist /MBK
15-4 15-6 Förlust
Larsson, Christian Ljungby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Martin Eriksson /BKC 15-1 15-1 Förlust
    HSU13 Pool A Adam Kjellgren /BK Kv Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Erik Stenberg /HBMK 15-6 15-11 Förlust
  Carl Olsson /CBF HDU13 Kvarts Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
15-10 15-7 Förlust
Larsson, Fredrik Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Andreas Jönsson /Sjöbo 15-11 8-15 15-11 Vinst
    HSU13 Pool E Carl Olsson /CBF 15-1 15-5 Vinst
    HSU13 Pool E Stefan Westman /BK Kv Walk over Vinst
    HSU13 Kvarts Adam Nykvist /BMK-65 15-6 15-9 Vinst
    HSU13 Semi Mikael Lundh /BMK-65 15-5 15-9 Vinst
    HSU13 Final Martin Eriksson /BKC 15-7 15-7 Förlust
  Dennis Nilsson /HBMK HDU13 8-dels Andreas Jönsson /Sjöbo
Anton Holmgren /BK Kv
Walkover Vinst
  Dennis Nilsson /HBMK HDU13 Kvarts Christian Larsson /Ljung
Carl Olsson /CBF
15-10 15-7 Vinst
  Dennis Nilsson /HBMK HDU13 Semi Andreas Mathinsson /EBK
Per Jansson /BKC
15-4 10-15 15-11 Vinst
  Dennis Nilsson /HBMK HDU13 Final Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
15-0 15-3 Förlust
Larsson, Otto Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Marcus Åkesson /HBMK 15-0 15-0 Förlust
    HSU15 Pool A Mikael Forsell /BK Kv 15-4 15-3 Förlust
  Julius Björngren /BKC HDU15 8-dels Jens Lindqvist /HBMK
Björn Hoffner /HBMK
15-9 15-7 Förlust
Lennartsson, Linnéa Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Eriksson /BKC MDU13 Kvarts Emil Häggtun /CBF
Maja Olsson /CBF
15-1 15-3 Vinst
  Martin Eriksson /BKC MDU13 Semi Johan Olander /HBMK
Jenny Wan /Rby
15-6 15-8 Vinst
  Martin Eriksson /BKC MDU13 Final Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
7-15 15-2 15-1 Vinst
    DSU13 Pool C Maja Olsson /CBF 9-11 11-4 11-1 Vinst
    DSU13 Pool C Frida Svensson /CBF 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Pool C Anna Roskvist /CBF 11-3 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Towe Ysner-Harrisson /Rby 11-9 11-7 Förlust
  Anna Roskvist /CBF DDU13 Kvarts Josefin Sjöberg /CBF
Anna Jansson /CBF
17-14 15-9 Förlust
Lindqvist, Jens Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Simon Widén /Ljung 15-5 15-5 Förlust
    HSU15 Pool E Petter Servenius /BK Kv 15-4 15-12 Vinst
    HSU15 Pool E Christoffer Olsson /BKC 15-8 15-1 Vinst
    HSU15 8-dels Marcus Åkesson /HBMK 15-1 15-2 Förlust
  Björn Hoffner /HBMK HDU15 8-dels Julius Björngren /BKC
Otto Larsson /BKC
15-9 15-7 Vinst
  Björn Hoffner /HBMK HDU15 Kvarts Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
15-7 13-15 17-14 Förlust
Lundh, Mattias BMK-65 Älmhult
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Rasmus Adolfsson /HBMK 15-3 15-5 Förlust
    HSU15 Pool B Henrik Borglin /BKC 15-7 15-13 Förlust
    HSU15 Pool B Svante Karlsson /CBF 15-11 15-9 Vinst
Lundh, Mikael BMK-65 Älmhult
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Johan Olander /HBMK 15-4 15-9 Vinst
    HSU13 Pool D Felix Karlsson /CBF 7-15 15-10 15-10 Vinst
    HSU13 Kvarts Erik Stenberg /HBMK 15-2 9-15 15-12 Vinst
    HSU13 Semi Fredrik Larsson /HBMK 15-5 15-9 Förlust
  Adam Nykvist /BMK-65 HDU13 Kvarts Felix Karlsson /CBF
Markus Olsson /CBF
15-9 15-10 Förlust
Löfgren, Viktor Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Sebastian Bjerkland /BK Kv 15-5 15-2 Förlust
    HSU15 Pool C Björn Hoffner /HBMK 15-1 15-2 Förlust
    HSU15 Pool C Joakim Fransson /Rby 15-0 15-1 Förlust
  Christoffer Olsson /BKC HDU15 8-dels Svante Karlsson /CBF
Victor Svensson /CBF
15-8 15-5 Vinst
  Christoffer Olsson /BKC HDU15 Kvarts Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
15-1 15-2 Förlust
Madestam, Niklas Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Oscar Appelqvist /HBMK Walk over Förlust
    HSB Pool C Johan Barthelsson /HBMK Walk over Förlust
    HSB Pool C Erik Nilsson /Rby Walk over Förlust
Mathinsson, Andreas Emmaboda Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Markus Olsson /CBF 15-6 15-1 Förlust
    HSU13 Pool B Dennis Nilsson /HBMK 15-5 15-3 Vinst
    HSU13 Pool B Adam Nykvist /BMK-65 15-12 14-17 15-4 Förlust
  Per Jansson /BKC HDU13 Kvarts Stefan Westman /BK Kv
Adam Kjellgren /BK Kv
Walkover Vinst
  Per Jansson /BKC HDU13 Semi Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
15-4 10-15 15-11 Förlust
Nilsson, Adam Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool H Tobias Svensson /Rby 15-5 15-4 Vinst
    HSU15 Pool H Robin Andersson /HBMK 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool H Alexander Eriksson /CBF 15-2 15-3 Vinst
    HSU15 8-dels Tobias Johannesson /Ljung 15-5 15-9 Vinst
    HSU15 Kvarts Filip Ermestål /MBK 15-12 15-4 Vinst
    HSU15 Semi Karl Fredlund /BKC 15-2 15-1 Vinst
    HSU15 Final Marcus Åkesson /HBMK 15-5 15-8 Förlust
  Marcus Åkesson /HBMK HDU15 Kvarts Alexander Eriksson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
15-3 15-2 Vinst
  Marcus Åkesson /HBMK HDU15 Semi David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
15-1 15-1 Vinst
  Marcus Åkesson /HBMK HDU15 Final Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
15-2 15-2 Vinst
  Anny Olsson /Ljung MDU15 Kvarts Joakim Fransson /Rby
Lina Almeqvist /MBK
15-11 15-9 Förlust
Nilsson, Daniel Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Filip Ermestål /MBK 15-1 15-1 Förlust
    HSU15 Pool G Julius Björngren /BKC 15-8 15-3 Vinst
    HSU15 Pool G Victor Svensson /CBF 15-3 15-7 Vinst
    HSU15 8-dels Rasmus Adolfsson /HBMK 15-7 15-7 Förlust
  Conny Wan /Rby HDU15 Kvarts David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
15-9 15-9 Förlust
Nilsson, Dennis Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Adam Nykvist /BMK-65 15-0 15-7 Förlust
    HSU13 Pool B Andreas Mathinsson /EBK 15-5 15-3 Förlust
    HSU13 Pool B Markus Olsson /CBF 15-4 15-1 Förlust
  Fredrik Larsson /HBMK HDU13 8-dels Andreas Jönsson /Sjöbo
Anton Holmgren /BK Kv
Walkover Vinst
  Fredrik Larsson /HBMK HDU13 Kvarts Christian Larsson /Ljung
Carl Olsson /CBF
15-10 15-7 Vinst
  Fredrik Larsson /HBMK HDU13 Semi Andreas Mathinsson /EBK
Per Jansson /BKC
15-4 10-15 15-11 Vinst
  Fredrik Larsson /HBMK HDU13 Final Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
15-0 15-3 Förlust
Nilsson, Erik BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Johan Barthelsson /HBMK 15-9 17-14 Vinst
    HSB Pool C Oscar Appelqvist /HBMK 15-13 15-13 Vinst
    HSB Pool C Niklas Madestam /CBF Walk over Vinst
    HSB Kvarts Mattias Åkesson /HBMK 15-8 15-11 Vinst
    HSB Semi Martin Hansson /HBMK 15-7 15-9 Förlust
  Tomas Fick /Rby HDB Kvarts Mattias Åkesson /HBMK
Oscar Appelqvist /HBMK
17-15 4-15 15-8 Förlust
Nilsson, Erika Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tobias Svensson /Rby MDU15 Kvarts Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
15-6 15-5 Förlust
    DSU15 Pool A Kristina Karlsson /CBF 11-2 11-2 Vinst
    DSU15 Pool A Amanda Werner /Ljung 11-2 11-2 Vinst
    DSU15 Pool A Anny Olsson /Ljung 11-3 11-7 Vinst
    DSU15 Semi Charlotte Larsson /Ljung 11-6 11-3 Förlust
  Lina Almeqvist /MBK DDU15 Pool A Hanna Woggart /Ljung
Amanda Werner /Ljung
15-0 15-0 Vinst
  Lina Almeqvist /MBK DDU15 Pool A Anny Olsson /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-4 15-6 Vinst
Nilsson, Marcus Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Napoleon Wallin /HBMK 15-0 15-2 Förlust
    HSB Pool B Tomas Fick /Rby 15-4 15-2 Förlust
  Robert Hoffner /HBMK HDB Kvarts Napoleon Wallin /HBMK
Joakim Abramsson /HBMK
15-10 15-3 Förlust
Nilsson, Sofia Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Alicia Hedlund /CBF 11-1 11-1 Förlust
    DSU13 Pool B Louise Fransson /Rby 11-4 11-3 Förlust
    DSU13 Pool B Lisa Ericsson /CBF 11-1 11-0 Förlust
  Frida Svensson /CBF DDU13 Kvarts Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
15-3 15-2 Förlust
Nykvist, Adam BMK-65 Älmhult
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Dennis Nilsson /HBMK 15-0 15-7 Vinst
    HSU13 Pool B Markus Olsson /CBF 15-5 15-4 Förlust
    HSU13 Pool B Andreas Mathinsson /EBK 15-12 14-17 15-4 Vinst
    HSU13 Kvarts Fredrik Larsson /HBMK 15-6 15-9 Förlust
  Mikael Lundh /BMK-65 HDU13 Kvarts Felix Karlsson /CBF
Markus Olsson /CBF
15-9 15-10 Förlust
Olander, Johan Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Felix Karlsson /CBF 15-0 15-0 Förlust
    HSU13 Pool D Mikael Lundh /BMK-65 15-4 15-9 Förlust
  Erik Stenberg /HBMK HDU13 Kvarts Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
15-1 15-2 Förlust
  Jenny Wan /Rby MDU13 Kvarts Felix Karlsson /CBF
Anna Jansson /CBF
15-11 8-15 15-6 Vinst
  Jenny Wan /Rby MDU13 Semi Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
15-6 15-8 Förlust
Olsson, Anny Ljungby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Adam Nilsson /HBMK MDU15 Kvarts Joakim Fransson /Rby
Lina Almeqvist /MBK
15-11 15-9 Förlust
    DSU15 Pool A Amanda Werner /Ljung 11-6 11-6 Vinst
    DSU15 Pool A Kristina Karlsson /CBF 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Pool A Erika Nilsson /MBK 11-3 11-7 Förlust
    DSU15 Semi Lina Almeqvist /MBK 11-6 11-1 Förlust
  Charlotte Larsson /Ljung DDU15 Pool A Hanna Woggart /Ljung
Amanda Werner /Ljung
15-1 15-1 Vinst
  Charlotte Larsson /Ljung DDU15 Pool A Erika Nilsson /MBK
Lina Almeqvist /MBK
15-4 15-6 Förlust
Olsson, Carl Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Stefan Westman /BK Kv Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Fredrik Larsson /HBMK 15-1 15-5 Förlust
    HSU13 Pool E Andreas Jönsson /Sjöbo 15-2 15-8 Förlust
  Christian Larsson /Ljung HDU13 Kvarts Dennis Nilsson /HBMK
Fredrik Larsson /HBMK
15-10 15-7 Förlust
  Alicia Hedlund /CBF MDU13 Kvarts Andreas Jönsson /Sjöbo
Lisa Ericsson /CBF
15-7 15-4 Förlust
Olsson, Christoffer Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Petter Servenius /BK Kv 15-8 15-9 Förlust
    HSU15 Pool E Simon Widén /Ljung 15-0 15-3 Förlust
    HSU15 Pool E Jens Lindqvist /HBMK 15-8 15-1 Förlust
  Viktor Löfgren /BKC HDU15 8-dels Svante Karlsson /CBF
Victor Svensson /CBF
15-8 15-5 Vinst
  Viktor Löfgren /BKC HDU15 Kvarts Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
15-1 15-2 Förlust
Olsson, Jesper Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Johan Sjöberg /CBF 15-3 15-3 Förlust
    HSU15 Pool D Tobias Johannesson /Ljung 15-1 15-4 Förlust
    HSU15 Pool D David Svensson /HBMK 15-10 13-15 15-0 Förlust
  Henrik Borglin /BKC HDU15 8-dels David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
15-11 6-15 15-8 Förlust
Olsson, Maja Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Häggtun /CBF MDU13 Kvarts Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
15-1 15-3 Förlust
    DSU13 Pool C Linnéa Lennartsson /BKC 9-11 11-4 11-1 Förlust
    DSU13 Pool C Anna Roskvist /CBF 11-7 11-13 13-11 Förlust
    DSU13 Pool C Frida Svensson /CBF 11-2 11-1 Vinst
  Alicia Hedlund /CBF DDU13 Kvarts Linnea Persson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
15-9 13-15 15-8 Vinst
  Alicia Hedlund /CBF DDU13 Semi Amanda Wallin /Rby
Mia Svensson /MBK
15-1 15-1 Förlust
Olsson, Markus Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Andreas Mathinsson /EBK 15-6 15-1 Vinst
    HSU13 Pool B Adam Nykvist /BMK-65 15-5 15-4 Vinst
    HSU13 Pool B Dennis Nilsson /HBMK 15-4 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Andreas Jönsson /Sjöbo 15-8 15-7 Förlust
  Felix Karlsson /CBF HDU13 Kvarts Adam Nykvist /BMK-65
Mikael Lundh /BMK-65
15-9 15-10 Vinst
  Felix Karlsson /CBF HDU13 Semi Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
15-1 15-3 Förlust
  Josefin Sjöberg /CBF MDU13 Kvarts Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
15-13 15-7 Förlust
Persson, Linnea Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Anna Jansson /CBF 11-4 11-8 Förlust
    DSU13 Pool D Magdalena Spiropoulos /MBK 11-0 11-3 Förlust
    DSU13 Pool D Jenny Wan /Rby 11-0 11-1 Förlust
  Lisa Ericsson /CBF DDU13 Kvarts Maja Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
15-9 13-15 15-8 Förlust
Petersson, Jacob Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Emil Häggtun /CBF 15-12 15-9 Förlust
    HSU11 Pool A Philip Verbanac /HBMK 15-2 15-1 Vinst
    HSU11 Semi Joel Adolfsson /HBMK 15-10 15-7 Förlust
  Joel Adolfsson /HBMK HDU11 Pool A Emil Häggtun /CBF
André Svensson /CBF
15-5 15-3 Vinst
  Joel Adolfsson /HBMK HDU11 Pool A Philip Verbanac /HBMK
Fredrik Hoffner /HBMK
15-6 15-8 Vinst
Petersson, Ola Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Magnus Hansson /CBF 15-9 15-2 Vinst
    HSU15 Pool F Conny Wan /Rby 15-7 15-5 Vinst
    HSU15 Pool F Karl Fredlund /BKC 15-9 15-4 Förlust
    HSU15 8-dels Johan Sjöberg /CBF 15-9 13-15 17-14 Förlust
  Rasmus Adolfsson /HBMK HDU15 8-dels Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
17-15 15-10 Förlust
Roskvist, Anna Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Frida Svensson /CBF 11-6 4-11 11-8 Vinst
    DSU13 Pool C Maja Olsson /CBF 11-7 11-13 13-11 Vinst
    DSU13 Pool C Linnéa Lennartsson /BKC 11-3 11-0 Förlust
    DSU13 Kvarts Louise Fransson /Rby 11-4 11-4 Förlust
  Linnéa Lennartsson /BKC DDU13 Kvarts Josefin Sjöberg /CBF
Anna Jansson /CBF
17-14 15-9 Förlust
Servenius, Petter BK Kvasten
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Christoffer Olsson /BKC 15-8 15-9 Vinst
    HSU15 Pool E Jens Lindqvist /HBMK 15-4 15-12 Förlust
    HSU15 Pool E Simon Widén /Ljung 15-4 15-4 Förlust
Sjöberg, Johan Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Jesper Olsson /BKC 15-3 15-3 Vinst
    HSU15 Pool D David Svensson /HBMK 15-3 15-4 Vinst
    HSU15 Pool D Tobias Johannesson /Ljung 15-9 15-12 Vinst
    HSU15 8-dels Ola Petersson /HBMK 15-9 13-15 17-14 Vinst
    HSU15 Kvarts Joakim Fransson /Rby 8-15 15-2 15-2 Förlust
  Alexander Eriksson /CBF HDU15 8-dels Simon Widén /Ljung
Tobias Johannesson /Ljung
15-3 14-17 17-14 Vinst
  Alexander Eriksson /CBF HDU15 Kvarts Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
15-3 15-2 Förlust
  Kristina Karlsson /CBF MDU15 Kvarts Simon Widén /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-11 17-15 Förlust
Sjöberg, Josefin Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Markus Olsson /CBF MDU13 Kvarts Erik Stenberg /HBMK
Louise Fransson /Rby
15-13 15-7 Förlust
    DSU13 Pool A Towe Ysner-Harrisson /Rby 11-0 11-3 Förlust
    DSU13 Pool A Mia Svensson /MBK 11-0 11-0 Förlust
  Anna Jansson /CBF DDU13 Kvarts Anna Roskvist /CBF
Linnéa Lennartsson /BKC
17-14 15-9 Vinst
  Anna Jansson /CBF DDU13 Semi Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
15-1 15-2 Förlust
Spiropoulos, Magdalena Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Jenny Wan /Rby 11-5 6-11 11-0 Förlust
    DSU13 Pool D Linnea Persson /CBF 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Pool D Anna Jansson /CBF 11-3 10-13 13-10 Vinst
    DSU13 Kvarts Mia Svensson /MBK 11-0 11-0 Förlust
Stenberg, Erik Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Adam Kjellgren /BK Kv Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Martin Eriksson /BKC 15-2 15-1 Förlust
    HSU13 Pool A Christian Larsson /Ljung 15-6 15-11 Vinst
    HSU13 8-dels Jeff Berg /HBMK 15-9 15-5 Vinst
    HSU13 Kvarts Mikael Lundh /BMK-65 15-2 9-15 15-12 Förlust
  Johan Olander /HBMK HDU13 Kvarts Filip Ermestål /MBK
Martin Eriksson /BKC
15-1 15-2 Förlust
  Louise Fransson /Rby MDU13 Kvarts Markus Olsson /CBF
Josefin Sjöberg /CBF
15-13 15-7 Vinst
  Louise Fransson /Rby MDU13 Semi Andreas Jönsson /Sjöbo
Lisa Ericsson /CBF
15-6 15-12 Vinst
  Louise Fransson /Rby MDU13 Final Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
7-15 15-2 15-1 Förlust
Strand, Emma BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tomas Fick /Rby MDB Semi Mattias Åkesson /HBMK
Gabriella Holmqvist /HBMK
15-10 4-15 15-6 Vinst
  Tomas Fick /Rby MDB Final Napoleon Wallin /HBMK
Agnetha Wallin /Rby
17-16 15-12 Förlust
    DSB Pool A Gabriella Holmqvist /HBMK 11-5 4-11 11-5 Vinst
    DSB Pool A Sofie Karlsson /MBK 11-7 11-8 Förlust
    DSB Pool A Kristina Fredlund /BKC 11-1 11-3 Förlust
  Agnetha Wallin /Rby DDB Semi Mimmi Hansson /HBMK
Gabriella Holmqvist /HBMK
15-8 15-12 Vinst
  Agnetha Wallin /Rby DDB Final Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
15-6 15-2 Vinst
Svensson, André Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Joel Adolfsson /HBMK 15-2 15-5 Förlust
    HSU11 Pool B Fredrik Hoffner /HBMK 15-12 15-6 Förlust
  Emil Häggtun /CBF HDU11 Pool A Joel Adolfsson /HBMK
Jacob Petersson /HBMK
15-5 15-3 Förlust
  Emil Häggtun /CBF HDU11 Pool A Philip Verbanac /HBMK
Fredrik Hoffner /HBMK
15-7 15-13 Vinst
Svensson, David Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Tobias Johannesson /Ljung 15-10 13-15 15-6 Förlust
    HSU15 Pool D Johan Sjöberg /CBF 15-3 15-4 Förlust
    HSU15 Pool D Jesper Olsson /BKC 15-10 13-15 15-0 Vinst
  Robin Andersson /HBMK HDU15 8-dels Jesper Olsson /BKC
Henrik Borglin /BKC
15-11 6-15 15-8 Vinst
  Robin Andersson /HBMK HDU15 Kvarts Daniel Nilsson /HBMK
Conny Wan /Rby
15-9 15-9 Vinst
  Robin Andersson /HBMK HDU15 Semi Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
15-1 15-1 Förlust
Svensson, Frida Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Anna Roskvist /CBF 11-6 4-11 11-8 Förlust
    DSU13 Pool C Linnéa Lennartsson /BKC 11-0 11-3 Förlust
    DSU13 Pool C Maja Olsson /CBF 11-2 11-1 Förlust
  Sofia Nilsson /CBF DDU13 Kvarts Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
15-3 15-2 Förlust
Svensson, Karin Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Mimmi Hansson /HBMK Walk over Vinst
    DSB Pool B Johanna Eriksson /BKC 4-11 11-5 11-6 Vinst
    DSB Kvarts Sofie Karlsson /MBK 11-7 7-11 11-6 Förlust
  Frida Henriksson /MBK DDB Kvarts Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
15-6 15-8 Förlust
Svensson, Mia Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Towe Ysner-Harrisson /Rby 11-2 11-6 Vinst
    DSU13 Pool A Josefin Sjöberg /CBF 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Magdalena Spiropoulos /MBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Semi Louise Fransson /Rby 11-2 11-6 Vinst
    DSU13 Final Jenny Wan /Rby 11-4 13-12 Vinst
  Amanda Wallin /Rby DDU13 Semi Maja Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
15-1 15-1 Vinst
  Amanda Wallin /Rby DDU13 Final Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
15-8 15-2 Vinst
Svensson, Tobias BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool H Adam Nilsson /HBMK 15-5 15-4 Förlust
    HSU15 Pool H Alexander Eriksson /CBF 15-2 15-12 Förlust
    HSU15 Pool H Robin Andersson /HBMK 15-3 15-4 Vinst
  Joakim Fransson /Rby HDU15 Kvarts Jens Lindqvist /HBMK
Björn Hoffner /HBMK
15-7 13-15 17-14 Vinst
  Joakim Fransson /Rby HDU15 Semi Magnus Hansson /CBF
Karl Fredlund /BKC
15-7 15-10 Vinst
  Joakim Fransson /Rby HDU15 Final Adam Nilsson /HBMK
Marcus Åkesson /HBMK
15-2 15-2 Förlust
  Erika Nilsson /MBK MDU15 Kvarts Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
15-6 15-5 Förlust
Svensson, Victor Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Julius Björngren /BKC 15-9 15-0 Förlust
    HSU15 Pool G Filip Ermestål /MBK 15-0 15-0 Förlust
    HSU15 Pool G Daniel Nilsson /HBMK 15-3 15-7 Förlust
  Svante Karlsson /CBF HDU15 8-dels Christoffer Olsson /BKC
Viktor Löfgren /BKC
15-8 15-5 Förlust
Wallin, Agnetha BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Napoleon Wallin /HBMK MDB Semi Robert Hoffner /HBMK
Mimmi Hansson /HBMK
15-4 15-4 Vinst
  Napoleon Wallin /HBMK MDB Final Tomas Fick /Rby
Emma Strand /Rby
17-16 15-12 Vinst
    DSB Pool C Frida Henriksson /MBK 11-3 11-5 Vinst
    DSB Pool C Johanna Johansson /HBMK 11-8 11-4 Vinst
    DSB Semi Sofie Karlsson /MBK 11-3 11-1 Vinst
    DSB Final Kristina Fredlund /BKC 11-6 11-3 Förlust
  Emma Strand /Rby DDB Semi Mimmi Hansson /HBMK
Gabriella Holmqvist /HBMK
15-8 15-12 Vinst
  Emma Strand /Rby DDB Final Johanna Johansson /HBMK
Sofie Karlsson /MBK
15-6 15-2 Vinst
Wallin, Amanda BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Filip Ermestål /MBK MDU15 Semi Simon Widén /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-6 15-9 Vinst
  Filip Ermestål /MBK MDU15 Final Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
9-15 17-15 15-9 Förlust
  Mia Svensson /MBK DDU13 Semi Maja Olsson /CBF
Alicia Hedlund /CBF
15-1 15-1 Vinst
  Mia Svensson /MBK DDU13 Final Louise Fransson /Rby
Jenny Wan /Rby
15-8 15-2 Vinst
    DSU15 Pool B Lina Almeqvist /MBK 11-2 9-11 11-6 Förlust
    DSU15 Pool B Charlotte Larsson /Ljung 11-9 13-10 Förlust
    DSU15 Pool B Hanna Woggart /Ljung 11-1 11-2 Vinst
Wallin, Napoleon Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Marcus Nilsson /CBF 15-0 15-2 Vinst
    HSB Pool B Tomas Fick /Rby 15-4 15-3 Vinst
    HSB Kvarts Robert Hoffner /HBMK 15-7 15-2 Vinst
    HSB Semi Mattias Carlegrund /CBF 15-12 15-10 Förlust
  Joakim Abramsson /HBMK HDB Kvarts Marcus Nilsson /CBF
Robert Hoffner /HBMK
15-10 15-3 Vinst
  Joakim Abramsson /HBMK HDB Semi Johan Barthelsson /HBMK
Martin Hansson /HBMK
13-15 15-6 15-8 Förlust
  Agnetha Wallin /Rby MDB Semi Robert Hoffner /HBMK
Mimmi Hansson /HBMK
15-4 15-4 Vinst
  Agnetha Wallin /Rby MDB Final Tomas Fick /Rby
Emma Strand /Rby
17-16 15-12 Vinst
Wan, Conny BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Karl Fredlund /BKC 15-2 15-0 Förlust
    HSU15 Pool F Ola Petersson /HBMK 15-7 15-5 Förlust
    HSU15 Pool F Magnus Hansson /CBF 15-7 15-9 Förlust
  Daniel Nilsson /HBMK HDU15 Kvarts David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
15-9 15-9 Förlust
Wan, Jenny BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Olander /HBMK MDU13 Kvarts Felix Karlsson /CBF
Anna Jansson /CBF
15-11 8-15 15-6 Vinst
  Johan Olander /HBMK MDU13 Semi Martin Eriksson /BKC
Linnéa Lennartsson /BKC
15-6 15-8 Förlust
    DSU13 Pool D Magdalena Spiropoulos /MBK 11-5 6-11 11-0 Vinst
    DSU13 Pool D Anna Jansson /CBF 11-0 11-6 Vinst
    DSU13 Pool D Linnea Persson /CBF 11-0 11-1 Vinst
    DSU13 Kvarts Alicia Hedlund /CBF 11-2 11-4 Vinst
    DSU13 Semi Towe Ysner-Harrisson /Rby 11-2 11-3 Vinst
    DSU13 Final Mia Svensson /MBK 11-4 13-12 Förlust
  Louise Fransson /Rby DDU13 Kvarts Sofia Nilsson /CBF
Frida Svensson /CBF
15-3 15-2 Vinst
  Louise Fransson /Rby DDU13 Semi Josefin Sjöberg /CBF
Anna Jansson /CBF
15-1 15-2 Vinst
  Louise Fransson /Rby DDU13 Final Amanda Wallin /Rby
Mia Svensson /MBK
15-8 15-2 Förlust
Verbanac, Philip Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Jacob Petersson /HBMK 15-2 15-1 Förlust
    HSU11 Pool A Emil Häggtun /CBF 15-3 15-2 Förlust
  Fredrik Hoffner /HBMK HDU11 Pool A Emil Häggtun /CBF
André Svensson /CBF
15-7 15-13 Förlust
  Fredrik Hoffner /HBMK HDU11 Pool A Joel Adolfsson /HBMK
Jacob Petersson /HBMK
15-6 15-8 Förlust
Werner, Amanda Ljungby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Anny Olsson /Ljung 11-6 11-6 Förlust
    DSU15 Pool A Erika Nilsson /MBK 11-2 11-2 Förlust
    DSU15 Pool A Kristina Karlsson /CBF 11-6 11-6 Förlust
  Hanna Woggart /Ljung DDU15 Pool A Anny Olsson /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-1 15-1 Förlust
  Hanna Woggart /Ljung DDU15 Pool A Erika Nilsson /MBK
Lina Almeqvist /MBK
15-0 15-0 Förlust
Westman, Stefan BK Kvasten
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Carl Olsson /CBF Walk over Förlust
    HSU13 Pool E Andreas Jönsson /Sjöbo Walk over Förlust
    HSU13 Pool E Fredrik Larsson /HBMK Walk over Förlust
  Adam Kjellgren /BK Kv HDU13 Kvarts Andreas Mathinsson /EBK
Per Jansson /BKC
Walkover Förlust
Widén, Simon Ljungby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Jens Lindqvist /HBMK 15-5 15-5 Vinst
    HSU15 Pool E Christoffer Olsson /BKC 15-0 15-3 Vinst
    HSU15 Pool E Petter Servenius /BK Kv 15-4 15-4 Vinst
    HSU15 8-dels Mikael Forsell /BK Kv 15-6 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Karl Fredlund /BKC 15-3 15-8 Förlust
  Tobias Johannesson /Ljung HDU15 8-dels Alexander Eriksson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
15-3 14-17 17-14 Förlust
  Charlotte Larsson /Ljung MDU15 Kvarts Johan Sjöberg /CBF
Kristina Karlsson /CBF
15-11 17-15 Vinst
  Charlotte Larsson /Ljung MDU15 Semi Filip Ermestål /MBK
Amanda Wallin /Rby
15-6 15-9 Förlust
Woggart, Hanna Ljungby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Charlotte Larsson /Ljung 11-1 11-0 Förlust
    DSU15 Pool B Lina Almeqvist /MBK 11-1 11-0 Förlust
    DSU15 Pool B Amanda Wallin /Rby 11-1 11-2 Förlust
  Amanda Werner /Ljung DDU15 Pool A Anny Olsson /Ljung
Charlotte Larsson /Ljung
15-1 15-1 Förlust
  Amanda Werner /Ljung DDU15 Pool A Erika Nilsson /MBK
Lina Almeqvist /MBK
15-0 15-0 Förlust
Ysner-Harrisson, Towe BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Mia Svensson /MBK 11-2 11-6 Förlust
    DSU13 Pool A Josefin Sjöberg /CBF 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Kvarts Linnéa Lennartsson /BKC 11-9 11-7 Vinst
    DSU13 Semi Jenny Wan /Rby 11-2 11-3 Förlust
Åkesson, Marcus Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Otto Larsson /BKC 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool A Mikael Forsell /BK Kv 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 8-dels Jens Lindqvist /HBMK 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Kvarts Rasmus Adolfsson /HBMK 15-4 15-3 Vinst
    HSU15 Semi Joakim Fransson /Rby 15-3 15-12 Vinst
    HSU15 Final Adam Nilsson /HBMK 15-5 15-8 Vinst
  Adam Nilsson /HBMK HDU15 Kvarts Alexander Eriksson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
15-3 15-2 Vinst
  Adam Nilsson /HBMK HDU15 Semi David Svensson /HBMK
Robin Andersson /HBMK
15-1 15-1 Vinst
  Adam Nilsson /HBMK HDU15 Final Tobias Svensson /Rby
Joakim Fransson /Rby
15-2 15-2 Vinst
  Johanna Johansson /HBMK MDB Kvarts Robert Hoffner /HBMK
Mimmi Hansson /HBMK
4-15 15-8 17-14 Förlust
Åkesson, Mattias Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Mattias Carlegrund /CBF 15-5 15-7 Förlust
    HSB Pool A Joakim Abramsson /HBMK 15-8 13-15 15-10 Vinst
    HSB Kvarts Erik Nilsson /Rby 15-8 15-11 Förlust
  Oscar Appelqvist /HBMK HDB Kvarts Erik Nilsson /Rby
Tomas Fick /Rby
17-15 4-15 15-8 Vinst
  Oscar Appelqvist /HBMK HDB Semi Ulf Johansson /CBF
Roger Jakobsson /CBF
15-11 15-8 Förlust
  Gabriella Holmqvist /HBMK MDB Semi Tomas Fick /Rby
Emma Strand /Rby
15-10 4-15 15-6 Förlust