Riksklasskval syd03

Hobyhallen 4 oktober 2003

Hoby BMK


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 110

Total antal WO matcher = 1

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DSU13 Matilda Petersen /Klint Peggie Tran /Aura Jessica Larsson /Eslöv
Hanna Johansson /Sjöbo
HSU13 Fredrik Larsson /HBMK Markus Olsson /CBF Marcus Olofsson /VBK
Robert Blomqvist /HBMK
DSU15 Louise Tallberg /Hebmk Frida Mattsson /MBK Maria Eriksson /Oxie
Lina Svenhag /Hebmk
HDU15 Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
Ken Zhou /LU -
Johan Hedbys /LU
Martin Persson /Aura -
Josef Aktan /Aura
HSU15 Adam Nilsson /HBMK Jörgen Svensson /Len Johan Hedbys /LU
Karl Fredlund /BKC

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU13 Dam singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Matilda Petersen /Klint Emma Jönsson /Oxie 11-2 11-1
Pool A Jenny Wan /Rby Josefin Sjöberg /CBF 11-1 11-3
Pool A Matilda Petersen /Klint Josefin Sjöberg /CBF 11-0 11-0
Pool A Jenny Wan /Rby Emma Jönsson /Oxie 11-2 11-5
Pool A Matilda Petersen /Klint Jenny Wan /Rby 11-4 11-4
Pool A Emma Jönsson /Oxie Josefin Sjöberg /CBF 11-2 11-0
Pool B Louise Fransson /Rby Maja Olsson /CBF 11-3 11-9
Pool B Hanna Johansson /Sjöbo Louise Fransson /Rby 11-2 11-0
Pool B Hanna Johansson /Sjöbo Maja Olsson /CBF 11-2 11-0
Pool C Peggie Tran /Aura Jessica Larsson /Eslöv 6-11 11-5 11-4
Pool C Peggie Tran /Aura Anna Johansson /CBF 11-0 11-0
Pool C Jessica Larsson /Eslöv Anna Johansson /CBF 11-5 11-0
Kvarts Jessica Larsson /Eslöv Louise Fransson /Rby 7-11 11-4 11-0
Kvarts Hanna Johansson /Sjöbo Jenny Wan /Rby 11-2 11-4
Semi Matilda Petersen /Klint Jessica Larsson /Eslöv 11-7 11-2
Semi Peggie Tran /Aura Hanna Johansson /Sjöbo 11-0 11-8
Final Matilda Petersen /Klint Peggie Tran /Aura 11-8 11-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU13 Herr singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Markus Olsson /CBF Niclas Olausson /Hebmk 15-0 15-2
Pool A Markus Olsson /CBF Robert Blomqvist /HBMK 15-4 15-6
Pool A Robert Blomqvist /HBMK Niclas Olausson /Hebmk 15-13 17-16
Pool B Fredrik Larsson /HBMK Marcus Olofsson /VBK 15-2 15-3
Pool B Dennis Nilsson /HBMK Carl Olsson /CBF 15-12 6-15 15-9
Pool B Marcus Olofsson /VBK Dennis Nilsson /HBMK 15-5 15-13
Pool B Fredrik Larsson /HBMK Carl Olsson /CBF 15-5 15-0
Pool B Marcus Olofsson /VBK Carl Olsson /CBF 15-0 15-12
Pool B Fredrik Larsson /HBMK Dennis Nilsson /HBMK 15-4 15-1
Semi Markus Olsson /CBF Marcus Olofsson /VBK 15-4 15-2
Semi Fredrik Larsson /HBMK Robert Blomqvist /HBMK 15-0 15-1
Final Fredrik Larsson /HBMK Markus Olsson /CBF 15-10 11-15 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Louise Tallberg /Hebmk Felicia Sörensen /SBMK 11-5 13-10
Pool A Elise Odelid /Hebmk Sandy Andersson /Hebmk 11-7 7-11 13-12
Pool A Louise Tallberg /Hebmk Sandy Andersson /Hebmk 8-11 11-3 13-10
Pool A Felicia Sörensen /SBMK Elise Odelid /Hebmk 11-8 11-6
Pool A Louise Tallberg /Hebmk Elise Odelid /Hebmk 11-1 11-6
Pool A Sandy Andersson /Hebmk Felicia Sörensen /SBMK 11-6 13-12
Pool B Klara Berglund /Hebmk Johanna Classon /Hebmk 11-8 11-4
Pool B Frida Mattsson /MBK Johanna Classon /Hebmk 11-1 11-2
Pool B Frida Mattsson /MBK Klara Berglund /Hebmk 11-0 11-1
Pool C Maria Eriksson /Oxie Meikei Tseng /Aura 11-3 11-0
Pool C Lina Svenhag /Hebmk Meikei Tseng /Aura 11-7 11-1
Pool C Lina Svenhag /Hebmk Maria Eriksson /Oxie 11-3 7-11 13-12
Kvarts Maria Eriksson /Oxie Klara Berglund /Hebmk 11-5 11-2
Kvarts Frida Mattsson /MBK Sandy Andersson /Hebmk 11-3 11-3
Semi Louise Tallberg /Hebmk Maria Eriksson /Oxie 11-6 11-3
Semi Frida Mattsson /MBK Lina Svenhag /Hebmk 11-8 11-2
Final Louise Tallberg /Hebmk Frida Mattsson /MBK 12-13 11-6 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
Conny Wan /Rby
Tobias Svensson /Rby
15-1 15-3
8-dels Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
Ola Petersson /HBMK
Adam Nilsson /HBMK
Walkover
Kvarts Ken Zhou /LU
Johan Hedbys /LU
Magnus Hansson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
15-3 15-2
Kvarts Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
Joakim Fransson /Rby
Oleg Stevanovic /EBK
15-3 15-6
Kvarts Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
Daniel Herman /VBK
Mattias Blomqvist /HBMK
15-5 15-4
Kvarts Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
Oskar Claesson /LU
Erik Fransson /LU
15-6 15-5
Semi Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
Ken Zhou /LU
Johan Hedbys /LU
15-3 15-3
Semi Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
7-15 15-6 15-8
Final Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
7-15 15-7 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Johan Hedbys /LU Mattias Nilsson /Oxie 15-4 15-1
Pool A Martin Persson /Aura Björn Hofbard /Hebmk 15-7 15-11
Pool A Johan Hedbys /LU Martin Persson /Aura 15-9 15-12
Pool A Mattias Nilsson /Oxie Björn Hofbard /Hebmk 11-15 15-5 15-10
Pool A Johan Hedbys /LU Björn Hofbard /Hebmk 15-3 15-7
Pool A Martin Persson /Aura Mattias Nilsson /Oxie 15-2 15-1
Pool B Adam Nilsson /HBMK Johan Sjöberg /CBF 15-1 15-1
Pool B Simon Person /LU Marcus Rönnlund /Hebmk 15-8 15-1
Pool B Adam Nilsson /HBMK Marcus Rönnlund /Hebmk 15-0 15-2
Pool B Simon Person /LU Johan Sjöberg /CBF 15-8 13-15 15-9
Pool B Adam Nilsson /HBMK Simon Person /LU 15-2 15-3
Pool B Marcus Rönnlund /Hebmk Johan Sjöberg /CBF 13-15 15-12 15-11
Pool C Daniel Herman /VBK Felix Liljedahl /Hebmk 15-11 15-7
Pool C Erik Fransson /LU Tobias Svensson /Rby 15-3 17-14
Pool C Tobias Svensson /Rby Felix Liljedahl /Hebmk 9-15 15-0 15-12
Pool C Erik Fransson /LU Daniel Herman /VBK 15-10 15-1
Pool C Erik Fransson /LU Felix Liljedahl /Hebmk 15-4 15-6
Pool C Tobias Svensson /Rby Daniel Herman /VBK 15-11 15-7
Pool D Sonny Jönsson /Oxie Hampus Eriksson /Hebmk 10-15 15-3 15-11
Pool D Joakim Fransson /Rby Ola Petersson /HBMK 15-4 16-17 15-11
Pool D Joakim Fransson /Rby Hampus Eriksson /Hebmk 15-10 15-10
Pool D Ola Petersson /HBMK Sonny Jönsson /Oxie 15-0 15-13
Pool D Ola Petersson /HBMK Hampus Eriksson /Hebmk 15-8 15-4
Pool D Joakim Fransson /Rby Sonny Jönsson /Oxie 15-4 15-4
Pool E Jörgen Svensson /Len Ken Zhou /LU 15-13 15-11
Pool E Josef Aktan /Aura Viktor Eriksson /Hebmk 15-11 15-8
Pool E Ken Zhou /LU Josef Aktan /Aura 15-10 11-15 15-5
Pool E Jörgen Svensson /Len Viktor Eriksson /Hebmk 15-11 15-7
Pool E Ken Zhou /LU Viktor Eriksson /Hebmk 15-11 15-0
Pool E Jörgen Svensson /Len Josef Aktan /Aura 15-3 15-7
Pool F Tomas Gerdman /LU Oleg Stevanovic /EBK 15-5 15-10
Pool F Mattias Blomqvist /HBMK Conny Wan /Rby 15-1 15-0
Pool F Tomas Gerdman /LU Conny Wan /Rby 15-2 15-0
Pool F Oleg Stevanovic /EBK Mattias Blomqvist /HBMK 17-16 15-6
Pool F Tomas Gerdman /LU Mattias Blomqvist /HBMK 15-1 15-9
Pool F Oleg Stevanovic /EBK Conny Wan /Rby 15-3 15-2
Pool G Karl Fredlund /BKC Oskar Claesson /LU 15-3 15-3
Pool G Daniel Gedda /Hebmk Magnus Hansson /CBF 15-2 15-1
Pool G Karl Fredlund /BKC Magnus Hansson /CBF 15-4 15-4
Pool G Daniel Gedda /Hebmk Oskar Claesson /LU 10-15 15-10 15-4
Pool G Karl Fredlund /BKC Daniel Gedda /Hebmk 15-7 15-3
Pool G Magnus Hansson /CBF Oskar Claesson /LU 15-8 7-15 15-11
8-dels Oleg Stevanovic /EBK Ken Zhou /LU 15-11 8-15 15-4
8-dels Adam Nilsson /HBMK Ola Petersson /HBMK 15-6 15-0
8-dels Erik Fransson /LU Daniel Gedda /Hebmk 15-9 15-11
8-dels Joakim Fransson /Rby Tobias Svensson /Rby 15-13 16-17 15-12
8-dels Jörgen Svensson /Len Martin Persson /Aura 15-7 14-17 15-7
8-dels Tomas Gerdman /LU Simon Person /LU 15-4 15-5
Kvarts Johan Hedbys /LU Oleg Stevanovic /EBK 15-5 15-9
Kvarts Adam Nilsson /HBMK Erik Fransson /LU 15-4 15-2
Kvarts Jörgen Svensson /Len Joakim Fransson /Rby 15-0 15-3
Kvarts Karl Fredlund /BKC Tomas Gerdman /LU 11-15 15-7 15-2
Semi Adam Nilsson /HBMK Johan Hedbys /LU 15-11 15-13
Semi Jörgen Svensson /Len Karl Fredlund /BKC 15-4 15-4
Final Adam Nilsson /HBMK Jörgen Svensson /Len 15-13 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Badmintonklubben Carlskrona   BKC
BK Klinten   Klint
BK Ronnebysmashen   Rby
BMK Aura   Aura
Carlshamns Badmintonförening   CBF
Emmaboda Badmibtonklubb   EBK
Eslöv BMC   Eslöv
Helsingborgs badmintonklubb   Hebmk
Hoby Badminton Klubb   HBMK
Lenhovda badmintonklubb   Len
Lugi   LU
Mörrums Badmintonklubb   MBK
Oxie IF   Oxie
Sjöbo badmintonklubb   Sjöbo
Skäldervikens Badmintonklubb   SBMK
Växjö Badmintonklubb   VBK

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Aura

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Josef Aktan /Aura   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    
Martin Persson /Aura   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Peggie Tran /Aura   DSU13/Final/Förlust        
Meikei Tseng /Aura   DSU15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Carlskrona

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Karl Fredlund /BKC   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlshamns Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Magnus Hansson /CBF   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Anna Johansson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare        
Carl Olsson /CBF   HSU13/Pool/Ej vidare        
Maja Olsson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare        
Markus Olsson /CBF   HSU13/Final/Förlust        
Johan Sjöberg /CBF   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Josefin Sjöberg /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Emmaboda Badmibtonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Oleg Stevanovic /EBK   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eslöv BMC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jessica Larsson /Eslöv   DSU13/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hoby Badminton Klubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Blomqvist /HBMK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Robert Blomqvist /HBMK   HSU13/Semi/Förlust        
Fredrik Larsson /HBMK   HSU13/Final/Vinst        
Adam Nilsson /HBMK   HSU15/Final/Vinst   HDU15/8-dels/Förlust    
Dennis Nilsson /HBMK   HSU13/Pool/Ej vidare        
Ola Petersson /HBMK   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingborgs badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sandy Andersson /Hebmk   DSU15/Kvarts/Förlust        
Klara Berglund /Hebmk   DSU15/Kvarts/Förlust        
Johanna Classon /Hebmk   DSU15/Pool/Ej vidare        
Hampus Eriksson /Hebmk   HSU15/Pool/Ej vidare        
Viktor Eriksson /Hebmk   HSU15/Pool/Ej vidare        
Daniel Gedda /Hebmk   HSU15/8-dels/Förlust        
Björn Hofbard /Hebmk   HSU15/Pool/Ej vidare        
Felix Liljedahl /Hebmk   HSU15/Pool/Ej vidare        
Elise Odelid /Hebmk   DSU15/Pool/Ej vidare        
Niclas Olausson /Hebmk   HSU13/Pool/Ej vidare        
Marcus Rönnlund /Hebmk   HSU15/Pool/Ej vidare        
Lina Svenhag /Hebmk   DSU15/Semi/Förlust        
Louise Tallberg /Hebmk   DSU15/Final/Vinst        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Klinten

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Matilda Petersen /Klint   DSU13/Final/Vinst        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lenhovda badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jörgen Svensson /Len   HSU15/Final/Förlust   HDU15/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lugi

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Oskar Claesson /LU   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Erik Fransson /LU   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Tomas Gerdman /LU   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Final/Förlust    
Johan Hedbys /LU   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Simon Person /LU   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Final/Förlust    
Ken Zhou /LU   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mörrums Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Frida Mattsson /MBK   DSU15/Final/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Oxie IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Maria Eriksson /Oxie   DSU15/Semi/Förlust        
Emma Jönsson /Oxie   DSU13/Pool/Ej vidare        
Sonny Jönsson /Oxie   HSU15/Pool/Ej vidare        
Mattias Nilsson /Oxie   HSU15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Ronnebysmashen

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Joakim Fransson /Rby   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Louise Fransson /Rby   DSU13/Kvarts/Förlust        
Tobias Svensson /Rby   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Conny Wan /Rby   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Jenny Wan /Rby   DSU13/Kvarts/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skäldervikens Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Felicia Sörensen /SBMK   DSU15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sjöbo badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hanna Johansson /Sjöbo   DSU13/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Växjö Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Herman /VBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Marcus Olofsson /VBK   HSU13/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Aktan, Josef BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Viktor Eriksson /Hebmk 15-11 15-8 Vinst
    HSU15 Pool E Ken Zhou /LU 15-10 11-15 15-5 Förlust
    HSU15 Pool E Jörgen Svensson /Len 15-3 15-7 Förlust
  Martin Persson /Aura HDU15 Kvarts Oskar Claesson /LU
Erik Fransson /LU
15-6 15-5 Vinst
  Martin Persson /Aura HDU15 Semi Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
7-15 15-6 15-8 Förlust
Andersson, Sandy Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Elise Odelid /Hebmk 11-7 7-11 13-12 Förlust
    DSU15 Pool A Louise Tallberg /Hebmk 8-11 11-3 13-10 Förlust
    DSU15 Pool A Felicia Sörensen /SBMK 11-6 13-12 Vinst
    DSU15 Kvarts Frida Mattsson /MBK 11-3 11-3 Förlust
Berglund, Klara Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Johanna Classon /Hebmk 11-8 11-4 Vinst
    DSU15 Pool B Frida Mattsson /MBK 11-0 11-1 Förlust
    DSU15 Kvarts Maria Eriksson /Oxie 11-5 11-2 Förlust
Blomqvist, Mattias Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Conny Wan /Rby 15-1 15-0 Vinst
    HSU15 Pool F Oleg Stevanovic /EBK 17-16 15-6 Förlust
    HSU15 Pool F Tomas Gerdman /LU 15-1 15-9 Förlust
  Daniel Herman /VBK HDU15 Kvarts Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
15-5 15-4 Förlust
Blomqvist, Robert Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Markus Olsson /CBF 15-4 15-6 Förlust
    HSU13 Pool A Niclas Olausson /Hebmk 15-13 17-16 Vinst
    HSU13 Semi Fredrik Larsson /HBMK 15-0 15-1 Förlust
Claesson, Oskar Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Karl Fredlund /BKC 15-3 15-3 Förlust
    HSU15 Pool G Daniel Gedda /Hebmk 10-15 15-10 15-4 Förlust
    HSU15 Pool G Magnus Hansson /CBF 15-8 7-15 15-11 Förlust
  Erik Fransson /LU HDU15 Kvarts Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
15-6 15-5 Förlust
Classon, Johanna Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Klara Berglund /Hebmk 11-8 11-4 Förlust
    DSU15 Pool B Frida Mattsson /MBK 11-1 11-2 Förlust
Eriksson, Hampus Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Sonny Jönsson /Oxie 10-15 15-3 15-11 Förlust
    HSU15 Pool D Joakim Fransson /Rby 15-10 15-10 Förlust
    HSU15 Pool D Ola Petersson /HBMK 15-8 15-4 Förlust
Eriksson, Maria Oxie IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Meikei Tseng /Aura 11-3 11-0 Vinst
    DSU15 Pool C Lina Svenhag /Hebmk 11-3 7-11 13-12 Förlust
    DSU15 Kvarts Klara Berglund /Hebmk 11-5 11-2 Vinst
    DSU15 Semi Louise Tallberg /Hebmk 11-6 11-3 Förlust
Eriksson, Viktor Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Josef Aktan /Aura 15-11 15-8 Förlust
    HSU15 Pool E Jörgen Svensson /Len 15-11 15-7 Förlust
    HSU15 Pool E Ken Zhou /LU 15-11 15-0 Förlust
Fransson, Erik Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Tobias Svensson /Rby 15-3 17-14 Vinst
    HSU15 Pool C Daniel Herman /VBK 15-10 15-1 Vinst
    HSU15 Pool C Felix Liljedahl /Hebmk 15-4 15-6 Vinst
    HSU15 8-dels Daniel Gedda /Hebmk 15-9 15-11 Vinst
    HSU15 Kvarts Adam Nilsson /HBMK 15-4 15-2 Förlust
  Oskar Claesson /LU HDU15 Kvarts Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
15-6 15-5 Förlust
Fransson, Joakim BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Ola Petersson /HBMK 15-4 16-17 15-11 Vinst
    HSU15 Pool D Hampus Eriksson /Hebmk 15-10 15-10 Vinst
    HSU15 Pool D Sonny Jönsson /Oxie 15-4 15-4 Vinst
    HSU15 8-dels Tobias Svensson /Rby 15-13 16-17 15-12 Vinst
    HSU15 Kvarts Jörgen Svensson /Len 15-0 15-3 Förlust
  Oleg Stevanovic /EBK HDU15 Kvarts Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
15-3 15-6 Förlust
Fransson, Louise BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Maja Olsson /CBF 11-3 11-9 Vinst
    DSU13 Pool B Hanna Johansson /Sjöbo 11-2 11-0 Förlust
    DSU13 Kvarts Jessica Larsson /Eslöv 7-11 11-4 11-0 Förlust
Fredlund, Karl Badmintonklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Oskar Claesson /LU 15-3 15-3 Vinst
    HSU15 Pool G Magnus Hansson /CBF 15-4 15-4 Vinst
    HSU15 Pool G Daniel Gedda /Hebmk 15-7 15-3 Vinst
    HSU15 Kvarts Tomas Gerdman /LU 11-15 15-7 15-2 Vinst
    HSU15 Semi Jörgen Svensson /Len 15-4 15-4 Förlust
  Jörgen Svensson /Len HDU15 8-dels Conny Wan /Rby
Tobias Svensson /Rby
15-1 15-3 Vinst
  Jörgen Svensson /Len HDU15 Kvarts Joakim Fransson /Rby
Oleg Stevanovic /EBK
15-3 15-6 Vinst
  Jörgen Svensson /Len HDU15 Semi Ken Zhou /LU
Johan Hedbys /LU
15-3 15-3 Vinst
  Jörgen Svensson /Len HDU15 Final Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
7-15 15-7 15-9 Vinst
Gedda, Daniel Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Magnus Hansson /CBF 15-2 15-1 Vinst
    HSU15 Pool G Oskar Claesson /LU 10-15 15-10 15-4 Vinst
    HSU15 Pool G Karl Fredlund /BKC 15-7 15-3 Förlust
    HSU15 8-dels Erik Fransson /LU 15-9 15-11 Förlust
Gerdman, Tomas Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Oleg Stevanovic /EBK 15-5 15-10 Vinst
    HSU15 Pool F Conny Wan /Rby 15-2 15-0 Vinst
    HSU15 Pool F Mattias Blomqvist /HBMK 15-1 15-9 Vinst
    HSU15 8-dels Simon Person /LU 15-4 15-5 Vinst
    HSU15 Kvarts Karl Fredlund /BKC 11-15 15-7 15-2 Förlust
  Simon Person /LU HDU15 8-dels Ola Petersson /HBMK
Adam Nilsson /HBMK
Walkover Vinst
  Simon Person /LU HDU15 Kvarts Daniel Herman /VBK
Mattias Blomqvist /HBMK
15-5 15-4 Vinst
  Simon Person /LU HDU15 Semi Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
7-15 15-6 15-8 Vinst
  Simon Person /LU HDU15 Final Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
7-15 15-7 15-9 Förlust
Hansson, Magnus Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Daniel Gedda /Hebmk 15-2 15-1 Förlust
    HSU15 Pool G Karl Fredlund /BKC 15-4 15-4 Förlust
    HSU15 Pool G Oskar Claesson /LU 15-8 7-15 15-11 Vinst
  Johan Sjöberg /CBF HDU15 Kvarts Ken Zhou /LU
Johan Hedbys /LU
15-3 15-2 Förlust
Hedbys, Johan Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Mattias Nilsson /Oxie 15-4 15-1 Vinst
    HSU15 Pool A Martin Persson /Aura 15-9 15-12 Vinst
    HSU15 Pool A Björn Hofbard /Hebmk 15-3 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Oleg Stevanovic /EBK 15-5 15-9 Vinst
    HSU15 Semi Adam Nilsson /HBMK 15-11 15-13 Förlust
  Ken Zhou /LU HDU15 Kvarts Magnus Hansson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
15-3 15-2 Vinst
  Ken Zhou /LU HDU15 Semi Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
15-3 15-3 Förlust
Herman, Daniel Växjö Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Felix Liljedahl /Hebmk 15-11 15-7 Vinst
    HSU15 Pool C Erik Fransson /LU 15-10 15-1 Förlust
    HSU15 Pool C Tobias Svensson /Rby 15-11 15-7 Förlust
  Mattias Blomqvist /HBMK HDU15 Kvarts Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
15-5 15-4 Förlust
Hofbard, Björn Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Martin Persson /Aura 15-7 15-11 Förlust
    HSU15 Pool A Mattias Nilsson /Oxie 11-15 15-5 15-10 Förlust
    HSU15 Pool A Johan Hedbys /LU 15-3 15-7 Förlust
Johansson, Anna Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Peggie Tran /Aura 11-0 11-0 Förlust
    DSU13 Pool C Jessica Larsson /Eslöv 11-5 11-0 Förlust
Johansson, Hanna Sjöbo badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Louise Fransson /Rby 11-2 11-0 Vinst
    DSU13 Pool B Maja Olsson /CBF 11-2 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Jenny Wan /Rby 11-2 11-4 Vinst
    DSU13 Semi Peggie Tran /Aura 11-0 11-8 Förlust
Jönsson, Emma Oxie IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Matilda Petersen /Klint 11-2 11-1 Förlust
    DSU13 Pool A Jenny Wan /Rby 11-2 11-5 Förlust
    DSU13 Pool A Josefin Sjöberg /CBF 11-2 11-0 Vinst
Jönsson, Sonny Oxie IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Hampus Eriksson /Hebmk 10-15 15-3 15-11 Vinst
    HSU15 Pool D Ola Petersson /HBMK 15-0 15-13 Förlust
    HSU15 Pool D Joakim Fransson /Rby 15-4 15-4 Förlust
Larsson, Fredrik Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Marcus Olofsson /VBK 15-2 15-3 Vinst
    HSU13 Pool B Carl Olsson /CBF 15-5 15-0 Vinst
    HSU13 Pool B Dennis Nilsson /HBMK 15-4 15-1 Vinst
    HSU13 Semi Robert Blomqvist /HBMK 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Final Markus Olsson /CBF 15-10 11-15 15-7 Vinst
Larsson, Jessica Eslöv BMC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Peggie Tran /Aura 6-11 11-5 11-4 Förlust
    DSU13 Pool C Anna Johansson /CBF 11-5 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Louise Fransson /Rby 7-11 11-4 11-0 Vinst
    DSU13 Semi Matilda Petersen /Klint 11-7 11-2 Förlust
Liljedahl, Felix Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Daniel Herman /VBK 15-11 15-7 Förlust
    HSU15 Pool C Tobias Svensson /Rby 9-15 15-0 15-12 Förlust
    HSU15 Pool C Erik Fransson /LU 15-4 15-6 Förlust
Mattsson, Frida Mörrums Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Johanna Classon /Hebmk 11-1 11-2 Vinst
    DSU15 Pool B Klara Berglund /Hebmk 11-0 11-1 Vinst
    DSU15 Kvarts Sandy Andersson /Hebmk 11-3 11-3 Vinst
    DSU15 Semi Lina Svenhag /Hebmk 11-8 11-2 Vinst
    DSU15 Final Louise Tallberg /Hebmk 12-13 11-6 11-4 Förlust
Nilsson, Adam Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Johan Sjöberg /CBF 15-1 15-1 Vinst
    HSU15 Pool B Marcus Rönnlund /Hebmk 15-0 15-2 Vinst
    HSU15 Pool B Simon Person /LU 15-2 15-3 Vinst
    HSU15 8-dels Ola Petersson /HBMK 15-6 15-0 Vinst
    HSU15 Kvarts Erik Fransson /LU 15-4 15-2 Vinst
    HSU15 Semi Johan Hedbys /LU 15-11 15-13 Vinst
    HSU15 Final Jörgen Svensson /Len 15-13 15-3 Vinst
  Ola Petersson /HBMK HDU15 8-dels Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
Walkover Förlust
Nilsson, Dennis Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Carl Olsson /CBF 15-12 6-15 15-9 Vinst
    HSU13 Pool B Marcus Olofsson /VBK 15-5 15-13 Förlust
    HSU13 Pool B Fredrik Larsson /HBMK 15-4 15-1 Förlust
Nilsson, Mattias Oxie IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Johan Hedbys /LU 15-4 15-1 Förlust
    HSU15 Pool A Björn Hofbard /Hebmk 11-15 15-5 15-10 Vinst
    HSU15 Pool A Martin Persson /Aura 15-2 15-1 Förlust
Odelid, Elise Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Sandy Andersson /Hebmk 11-7 7-11 13-12 Vinst
    DSU15 Pool A Felicia Sörensen /SBMK 11-8 11-6 Förlust
    DSU15 Pool A Louise Tallberg /Hebmk 11-1 11-6 Förlust
Olausson, Niclas Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Markus Olsson /CBF 15-0 15-2 Förlust
    HSU13 Pool A Robert Blomqvist /HBMK 15-13 17-16 Förlust
Olofsson, Marcus Växjö Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Fredrik Larsson /HBMK 15-2 15-3 Förlust
    HSU13 Pool B Dennis Nilsson /HBMK 15-5 15-13 Vinst
    HSU13 Pool B Carl Olsson /CBF 15-0 15-12 Vinst
    HSU13 Semi Markus Olsson /CBF 15-4 15-2 Förlust
Olsson, Carl Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Dennis Nilsson /HBMK 15-12 6-15 15-9 Förlust
    HSU13 Pool B Fredrik Larsson /HBMK 15-5 15-0 Förlust
    HSU13 Pool B Marcus Olofsson /VBK 15-0 15-12 Förlust
Olsson, Maja Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Louise Fransson /Rby 11-3 11-9 Förlust
    DSU13 Pool B Hanna Johansson /Sjöbo 11-2 11-0 Förlust
Olsson, Markus Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Niclas Olausson /Hebmk 15-0 15-2 Vinst
    HSU13 Pool A Robert Blomqvist /HBMK 15-4 15-6 Vinst
    HSU13 Semi Marcus Olofsson /VBK 15-4 15-2 Vinst
    HSU13 Final Fredrik Larsson /HBMK 15-10 11-15 15-7 Förlust
Person, Simon Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Marcus Rönnlund /Hebmk 15-8 15-1 Vinst
    HSU15 Pool B Johan Sjöberg /CBF 15-8 13-15 15-9 Vinst
    HSU15 Pool B Adam Nilsson /HBMK 15-2 15-3 Förlust
    HSU15 8-dels Tomas Gerdman /LU 15-4 15-5 Förlust
  Tomas Gerdman /LU HDU15 8-dels Ola Petersson /HBMK
Adam Nilsson /HBMK
Walkover Vinst
  Tomas Gerdman /LU HDU15 Kvarts Daniel Herman /VBK
Mattias Blomqvist /HBMK
15-5 15-4 Vinst
  Tomas Gerdman /LU HDU15 Semi Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
7-15 15-6 15-8 Vinst
  Tomas Gerdman /LU HDU15 Final Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
7-15 15-7 15-9 Förlust
Persson, Martin BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Björn Hofbard /Hebmk 15-7 15-11 Vinst
    HSU15 Pool A Johan Hedbys /LU 15-9 15-12 Förlust
    HSU15 Pool A Mattias Nilsson /Oxie 15-2 15-1 Vinst
    HSU15 8-dels Jörgen Svensson /Len 15-7 14-17 15-7 Förlust
  Josef Aktan /Aura HDU15 Kvarts Oskar Claesson /LU
Erik Fransson /LU
15-6 15-5 Vinst
  Josef Aktan /Aura HDU15 Semi Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
7-15 15-6 15-8 Förlust
Petersen, Matilda BK Klinten
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Emma Jönsson /Oxie 11-2 11-1 Vinst
    DSU13 Pool A Josefin Sjöberg /CBF 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Pool A Jenny Wan /Rby 11-4 11-4 Vinst
    DSU13 Semi Jessica Larsson /Eslöv 11-7 11-2 Vinst
    DSU13 Final Peggie Tran /Aura 11-8 11-2 Vinst
Petersson, Ola Hoby Badminton Klubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Joakim Fransson /Rby 15-4 16-17 15-11 Förlust
    HSU15 Pool D Sonny Jönsson /Oxie 15-0 15-13 Vinst
    HSU15 Pool D Hampus Eriksson /Hebmk 15-8 15-4 Vinst
    HSU15 8-dels Adam Nilsson /HBMK 15-6 15-0 Förlust
  Adam Nilsson /HBMK HDU15 8-dels Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
Walkover Förlust
Rönnlund, Marcus Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Simon Person /LU 15-8 15-1 Förlust
    HSU15 Pool B Adam Nilsson /HBMK 15-0 15-2 Förlust
    HSU15 Pool B Johan Sjöberg /CBF 13-15 15-12 15-11 Vinst
Sjöberg, Johan Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Adam Nilsson /HBMK 15-1 15-1 Förlust
    HSU15 Pool B Simon Person /LU 15-8 13-15 15-9 Förlust
    HSU15 Pool B Marcus Rönnlund /Hebmk 13-15 15-12 15-11 Förlust
  Magnus Hansson /CBF HDU15 Kvarts Ken Zhou /LU
Johan Hedbys /LU
15-3 15-2 Förlust
Sjöberg, Josefin Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Jenny Wan /Rby 11-1 11-3 Förlust
    DSU13 Pool A Matilda Petersen /Klint 11-0 11-0 Förlust
    DSU13 Pool A Emma Jönsson /Oxie 11-2 11-0 Förlust
Stevanovic, Oleg Emmaboda Badmibtonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Tomas Gerdman /LU 15-5 15-10 Förlust
    HSU15 Pool F Mattias Blomqvist /HBMK 17-16 15-6 Vinst
    HSU15 Pool F Conny Wan /Rby 15-3 15-2 Vinst
    HSU15 8-dels Ken Zhou /LU 15-11 8-15 15-4 Vinst
    HSU15 Kvarts Johan Hedbys /LU 15-5 15-9 Förlust
  Joakim Fransson /Rby HDU15 Kvarts Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
15-3 15-6 Förlust
Svenhag, Lina Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Meikei Tseng /Aura 11-7 11-1 Vinst
    DSU15 Pool C Maria Eriksson /Oxie 11-3 7-11 13-12 Vinst
    DSU15 Semi Frida Mattsson /MBK 11-8 11-2 Förlust
Svensson, Jörgen Lenhovda badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Ken Zhou /LU 15-13 15-11 Vinst
    HSU15 Pool E Viktor Eriksson /Hebmk 15-11 15-7 Vinst
    HSU15 Pool E Josef Aktan /Aura 15-3 15-7 Vinst
    HSU15 8-dels Martin Persson /Aura 15-7 14-17 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Joakim Fransson /Rby 15-0 15-3 Vinst
    HSU15 Semi Karl Fredlund /BKC 15-4 15-4 Vinst
    HSU15 Final Adam Nilsson /HBMK 15-13 15-3 Förlust
  Karl Fredlund /BKC HDU15 8-dels Conny Wan /Rby
Tobias Svensson /Rby
15-1 15-3 Vinst
  Karl Fredlund /BKC HDU15 Kvarts Joakim Fransson /Rby
Oleg Stevanovic /EBK
15-3 15-6 Vinst
  Karl Fredlund /BKC HDU15 Semi Ken Zhou /LU
Johan Hedbys /LU
15-3 15-3 Vinst
  Karl Fredlund /BKC HDU15 Final Tomas Gerdman /LU
Simon Person /LU
7-15 15-7 15-9 Vinst
Svensson, Tobias BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Erik Fransson /LU 15-3 17-14 Förlust
    HSU15 Pool C Felix Liljedahl /Hebmk 9-15 15-0 15-12 Vinst
    HSU15 Pool C Daniel Herman /VBK 15-11 15-7 Vinst
    HSU15 8-dels Joakim Fransson /Rby 15-13 16-17 15-12 Förlust
  Conny Wan /Rby HDU15 8-dels Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
15-1 15-3 Förlust
Sörensen, Felicia Skäldervikens Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Louise Tallberg /Hebmk 11-5 13-10 Förlust
    DSU15 Pool A Elise Odelid /Hebmk 11-8 11-6 Vinst
    DSU15 Pool A Sandy Andersson /Hebmk 11-6 13-12 Förlust
Tallberg, Louise Helsingborgs badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Felicia Sörensen /SBMK 11-5 13-10 Vinst
    DSU15 Pool A Sandy Andersson /Hebmk 8-11 11-3 13-10 Vinst
    DSU15 Pool A Elise Odelid /Hebmk 11-1 11-6 Vinst
    DSU15 Semi Maria Eriksson /Oxie 11-6 11-3 Vinst
    DSU15 Final Frida Mattsson /MBK 12-13 11-6 11-4 Vinst
Tran, Peggie BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Jessica Larsson /Eslöv 6-11 11-5 11-4 Vinst
    DSU13 Pool C Anna Johansson /CBF 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Semi Hanna Johansson /Sjöbo 11-0 11-8 Vinst
    DSU13 Final Matilda Petersen /Klint 11-8 11-2 Förlust
Tseng, Meikei BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Maria Eriksson /Oxie 11-3 11-0 Förlust
    DSU15 Pool C Lina Svenhag /Hebmk 11-7 11-1 Förlust
Wan, Conny BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Mattias Blomqvist /HBMK 15-1 15-0 Förlust
    HSU15 Pool F Tomas Gerdman /LU 15-2 15-0 Förlust
    HSU15 Pool F Oleg Stevanovic /EBK 15-3 15-2 Förlust
  Tobias Svensson /Rby HDU15 8-dels Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
15-1 15-3 Förlust
Wan, Jenny BK Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Josefin Sjöberg /CBF 11-1 11-3 Vinst
    DSU13 Pool A Emma Jönsson /Oxie 11-2 11-5 Vinst
    DSU13 Pool A Matilda Petersen /Klint 11-4 11-4 Förlust
    DSU13 Kvarts Hanna Johansson /Sjöbo 11-2 11-4 Förlust
Zhou, Ken Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Jörgen Svensson /Len 15-13 15-11 Förlust
    HSU15 Pool E Josef Aktan /Aura 15-10 11-15 15-5 Vinst
    HSU15 Pool E Viktor Eriksson /Hebmk 15-11 15-0 Vinst
    HSU15 8-dels Oleg Stevanovic /EBK 15-11 8-15 15-4 Förlust
  Johan Hedbys /LU HDU15 Kvarts Magnus Hansson /CBF
Johan Sjöberg /CBF
15-3 15-2 Vinst
  Johan Hedbys /LU HDU15 Semi Karl Fredlund /BKC
Jörgen Svensson /Len
15-3 15-3 Förlust