Bäverslaget 2004

28 - 29/2 2004

Lenhovda Badmintonklubb


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 196

Total antal WO matcher = 22

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DSU11 Matilda N-Strandberg /VBK Ellen Castell /SBK Marielle Karlsson /SBK
Josefine Thulin /SBK
HSU11      
DDU13 Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
Ellen Castell /SBK -
Marielle Karlsson /SBK
Jennie N-Strandberg /VBK -
Matilda N-Strandberg /VBK
DSU13 Jennie N-Strandberg /VBK Mia Svensson /Mörrum Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
HDU13 Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
Joakim Jakobsson /LBK -
Christian Larsson /LjuBK
Robin Karlsson /LjuBK -
Daniel Stenqvist /SBK
HSU13 Farnam Safaeiyan /LBK Robin Karlsson /LjuBK Martin Henriksson /VBK
Joakim Evertsson /SBK
DDU15 Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
Frida Mattsson /Mörrum
Fozhan Safaeiyan /LBK
Charlotte Larsson /LjuBK -
Anny Olsson /LjuBK
Dalila Zulj /LBK -
Jennika Hetz /LBK
DSU15 Fozhan Safaeiyan /LBK Frida Mattsson /Mörrum Lina Almeqvist /Mörrum
Dalila Zulj /LBK
HDU15 Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
Augustin Kjajic /SBMK -
Francis Brako /SBMK
Farnam Safaeiyan /LBK -
Filip Ermestål /Mörrum
HSU15 Viktor Stensson /EBK Jörgen Svensson /LBK Oleg Stevanovic /EBK
Demir Gorcevic /SBMK

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU11 Dam singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Matilda N-Strandberg /VBK Lina Bengthagen /SBK 11-0 11-0
Pool A Josefine Thulin /SBK Lina Bengthagen /SBK 11-2 11-1
Pool A Matilda N-Strandberg /VBK Josefine Thulin /SBK 11-1 11-4
Pool B Ellen Castell /SBK Marielle Karlsson /SBK 11-9 11-8
Pool B Marielle Karlsson /SBK Josefine Flink /SBK 11-2 11-4
Pool B Ellen Castell /SBK Josefine Flink /SBK 11-8 11-1

1: Matilda N-Strandberg /VBK

2: Josefine Thulin /SBK

3: Ellen Castell /SBK

4: Marielle Karlsson /SBK

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU11 Herr singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emil Häggtun /CBF Simon Adolfsson /SBK 15-3 15-1
Pool A Rickard Karlsson /LBK John Engdahl /SBK 5-15 15-8 15-13
Pool A Emil Häggtun /CBF Rickard Karlsson /LBK 15-1 15-0
Pool A John Engdahl /SBK Simon Adolfsson /SBK 15-3 11-15 15-7
Pool A Emil Häggtun /CBF John Engdahl /SBK 15-3 15-3
Pool A Rickard Karlsson /LBK Simon Adolfsson /SBK 15-4 15-5

1: Emil Häggtun /CBF

2: Rickard Karlsson /LBK

3: John Engdahl /SBK

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU13 Dam dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
Anna Roskvist /CBF
Sofia Nilsson /CBF
15-12 15-5
8-dels Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
Elin Wetterling /VBK
Emma Wigren /LjuBK
15-6 15-2
8-dels Anna Jansson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
Emma Kristersson /LBK
Simone Jakobsson /LBK
15-9 15-4
Kvarts Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
Alicia Hedlund /CBF
Frida Svensson /CBF
15-6 15-7
Kvarts Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
Josefine Thulin /SBK
Josefine Flink /SBK
15-7 15-10
Kvarts Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
Linnea Persson /CBF
Maja Olsson /CBF
15-4 15-6
Kvarts Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
Anna Jansson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
15-4 15-0
Semi Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
15-3 15-6
Semi Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
15-10 15-9
Final Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
15-6 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU13 Dam singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mia Svensson /Mörrum Josefin Sjöberg /CBF 11-0 11-0
Pool A Emma Kristersson /LBK Linnea Persson /CBF 10-13 11-5 11-0
Pool A Mia Svensson /Mörrum Emma Kristersson /LBK 11-6 11-1
Pool A Josefin Sjöberg /CBF Linnea Persson /CBF 11-8 11-9
Pool A Mia Svensson /Mörrum Linnea Persson /CBF 11-2 11-3
Pool A Josefin Sjöberg /CBF Emma Kristersson /LBK 11-9 7-11 13-10
Pool B Anna Jansson /CBF Elin Wetterling /VBK 11-1 11-7
Pool B Julia Flink /SBK Lisa Ericsson /CBF 11-2 11-3
Pool B Julia Flink /SBK Anna Jansson /CBF 11-3 11-0
Pool B Lisa Ericsson /CBF Elin Wetterling /VBK 11-0 11-2
Pool B Anna Jansson /CBF Lisa Ericsson /CBF 12-13 11-7 11-3
Pool B Julia Flink /SBK Elin Wetterling /VBK 11-4 11-5
Pool C Simone Jakobsson /LBK Frida Svensson /CBF 4-11 11-2 11-8
Pool C Simone Jakobsson /LBK Maja Olsson /CBF 11-6 11-4
Pool C Maja Olsson /CBF Frida Svensson /CBF 11-6 7-11 13-12
Pool D Anna Rosengren /SBK Matea Sosa /LBK 11-0 11-0
Pool D Anna Roskvist /CBF Matea Sosa /LBK 5-11 11-9 11-0
Pool D Anna Rosengren /SBK Anna Roskvist /CBF 11-1 11-0
Pool E Jennie N-Strandberg /VBK Alicia Hedlund /CBF 11-2 11-4
Pool E Emma Wigren /LjuBK Sofia Nilsson /CBF 11-1 11-0
Pool E Jennie N-Strandberg /VBK Emma Wigren /LjuBK 11-0 11-0
Pool E Alicia Hedlund /CBF Sofia Nilsson /CBF 11-0 11-5
Pool E Jennie N-Strandberg /VBK Sofia Nilsson /CBF 11-0 11-2
Pool E Emma Wigren /LjuBK Alicia Hedlund /CBF 11-2 11-1
8-dels Maja Olsson /CBF Anna Roskvist /CBF ?
8-dels Anna Jansson /CBF Simone Jakobsson /LBK ?
Kvarts Mia Svensson /Mörrum Emma Wigren /LjuBK 11-5 11-6
Kvarts Julia Flink /SBK Maja Olsson /CBF 11-13 13-10 11-1
Kvarts Jennie N-Strandberg /VBK Josefin Sjöberg /CBF 11-1 11-2
Kvarts Anna Rosengren /SBK Anna Jansson /CBF 11-10 11-10
Kvarts Anna Rosengren /SBK Simone Jakobsson /LBK 11-10 11-10
Semi Mia Svensson /Mörrum Julia Flink /SBK 11-3 11-4
Semi Jennie N-Strandberg /VBK Anna Rosengren /SBK 11-8 11-3
Final Jennie N-Strandberg /VBK Mia Svensson /Mörrum 11-4 11-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU13 Herr dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
Simon Adolfsson /SBK
John Engdahl /SBK
15-3 15-3
8-dels Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
Martin Olsson /SBK
Ludvig Hanzen /SBK
Walkover
8-dels Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
Joakim Jakobsson /LBK
Kristoffer Bodén /LBK
Walkover
8-dels Alexander Stensson /EBK
Joakim Evertsson /SBK
Peter Skoland /SBK
Carl Björk /SBK
15-8 15-6
8-dels Lukas Gålen /EBK
Anton Karlsson /EBK
Johannes Gustavsson /LBK
Martin Olsson /SBK
15-3 15-8
Kvarts Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
Markus Olsson /CBF
Emil Häggtun /CBF
15-6 15-7
Kvarts Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
Daniel Wallin /LBK
Aldian Tomic /LBK
15-2 15-6
Kvarts Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
Alexander Stensson /EBK
Joakim Evertsson /SBK
15-8 15-8
Kvarts Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
Lukas Gålen /EBK
Anton Karlsson /EBK
15-2 15-3
Semi Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
7-15 15-4 15-8
Semi Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
15-9 13-15 15-7
Final Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
15-5 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU13 Herr singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Farnam Safaeiyan /LBK Anton Johansson /LjuBK Walk over
Pool A Joakim Evertsson /SBK Lukas Gålen /EBK 15-0 15-1
Pool A Farnam Safaeiyan /LBK Lukas Gålen /EBK 15-0 15-2
Pool A Joakim Evertsson /SBK Anton Johansson /LjuBK Walk over
Pool A Farnam Safaeiyan /LBK Joakim Evertsson /SBK 15-2 15-6
Pool A Lukas Gålen /EBK Anton Johansson /LjuBK Walk over
Pool B Felix Karlsson /CBF Andreas Nilsson /VBK Walk over
Pool B Carl Björk /SBK Aldian Tomic /LBK 15-4 15-2
Pool B Carl Björk /SBK Felix Karlsson /CBF Walk over
Pool B Aldian Tomic /LBK Andreas Nilsson /VBK Walk over
Pool B Aldian Tomic /LBK Felix Karlsson /CBF Walk over
Pool B Carl Björk /SBK Andreas Nilsson /VBK Walk over
Pool C Martin Henriksson /VBK Sebastian Arbrahamsson /EBK 15-5 15-7
Pool C Daniel Stenqvist /SBK Kristoffer Bodén /LBK Walk over
Pool C Martin Henriksson /VBK Daniel Stenqvist /SBK 15-2 15-3
Pool C Sebastian Arbrahamsson /EBK Kristoffer Bodén /LBK Walk over
Pool C Martin Henriksson /VBK Kristoffer Bodén /LBK Walk over
Pool C Daniel Stenqvist /SBK Sebastian Arbrahamsson /EBK 15-13 15-4
Pool D Christian Larsson /LjuBK Alexander Stensson /EBK 15-7 15-3
Pool D Daniel Wallin /LBK Ludvig Hanzen /SBK Walk over
Pool D Christian Larsson /LjuBK Ludvig Hanzen /SBK Walk over
Pool D Alexander Stensson /EBK Daniel Wallin /LBK 15-2 15-1
Pool D Christian Larsson /LjuBK Daniel Wallin /LBK 15-0 15-0
Pool D Alexander Stensson /EBK Ludvig Hanzen /SBK Walk over
Pool E Robin Karlsson /LjuBK Joakim Jakobsson /LBK 15-2 15-4
Pool E Joakim Jakobsson /LBK Martin Olsson /SBK 15-5 15-1
Pool E Robin Karlsson /LjuBK Martin Olsson /SBK 15-0 15-2
Pool F Andreas Mathinsson /EBK Johannes Gustavsson /LBK 15-5 15-1
Pool F Marcus Olofsson /VBK Johannes Gustavsson /LBK 15-0 15-0
Pool F Marcus Olofsson /VBK Andreas Mathinsson /EBK 7-15 15-9 17-16
Pool G Markus Olsson /CBF Anton Karlsson /EBK 15-0 15-5
Pool G Anton Karlsson /EBK Peter Skoland /SBK 10-15 15-9 15-3
Pool G Markus Olsson /CBF Peter Skoland /SBK 15-0 15-0
8-dels Andreas Mathinsson /EBK Joakim Jakobsson /LBK 15-6 15-2
8-dels Alexander Stensson /EBK Carl Björk /SBK 15-11 15-11
8-dels Martin Henriksson /VBK Anton Karlsson /EBK 15-0 15-1
8-dels Christian Larsson /LjuBK Aldian Tomic /LBK 15-3 15-1
8-dels Robin Karlsson /LjuBK Daniel Stenqvist /SBK 15-0 15-2
8-dels Joakim Evertsson /SBK Marcus Olofsson /VBK 15-6 15-9
Kvarts Farnam Safaeiyan /LBK Andreas Mathinsson /EBK 15-4 15-6
Kvarts Martin Henriksson /VBK Alexander Stensson /EBK 15-0 15-0
Kvarts Robin Karlsson /LjuBK Christian Larsson /LjuBK 15-2 15-2
Kvarts Joakim Evertsson /SBK Markus Olsson /CBF 13-15 15-6 15-10
Semi Farnam Safaeiyan /LBK Martin Henriksson /VBK 15-2 15-2
Semi Robin Karlsson /LjuBK Joakim Evertsson /SBK 15-6 15-6
Final Farnam Safaeiyan /LBK Robin Karlsson /LjuBK 15-2 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU15 Dam dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Charlotte Larsson /LjuBK
Anny Olsson /LjuBK
Stina Adolfsson /SBK
Ida Bengthagen /SBK
15-2 15-8
Kvarts Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
Amanda Werner /LjuBK
Hanna Woggart /LjuBK
15-1 15-1
Semi Frida Mattsson /Mörrum
Fozhan Safaeiyan /LBK
Charlotte Larsson /LjuBK
Anny Olsson /LjuBK
17-16 9-15 15-6
Semi Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
Dalila Zulj /LBK
Jennika Hetz /LBK
15-7 15-6
Final Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
Frida Mattsson /Mörrum
Fozhan Safaeiyan /LBK
15-4 11-15 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Frida Mattsson /Mörrum Stina Adolfsson /SBK 11-1 11-0
Pool A Charlotte Larsson /LjuBK Jennika Hetz /LBK 11-6 11-3
Pool A Frida Mattsson /Mörrum Charlotte Larsson /LjuBK 6-11 11-8 11-4
Pool A Jennika Hetz /LBK Stina Adolfsson /SBK 11-13 11-4 11-1
Pool A Frida Mattsson /Mörrum Jennika Hetz /LBK 11-0 11-0
Pool A Charlotte Larsson /LjuBK Stina Adolfsson /SBK 11-1 11-1
Pool B Anny Olsson /LjuBK Amanda Werner /LjuBK 11-7 11-4
Pool B Dalila Zulj /LBK Lina Almeqvist /Mörrum 11-9 11-2
Pool B Lina Almeqvist /Mörrum Anny Olsson /LjuBK 11-1 11-4
Pool B Dalila Zulj /LBK Amanda Werner /LjuBK 11-1 11-1
Pool B Dalila Zulj /LBK Anny Olsson /LjuBK 11-3 11-6
Pool B Lina Almeqvist /Mörrum Amanda Werner /LjuBK 11-0 11-0
Pool C Fozhan Safaeiyan /LBK Ida Bengthagen /SBK 11-0 11-2
Pool C Erika Nilsson /Mörrum Hanna Woggart /LjuBK 11-0 11-0
Pool C Fozhan Safaeiyan /LBK Erika Nilsson /Mörrum 11-7 11-1
Pool C Hanna Woggart /LjuBK Ida Bengthagen /SBK 11-7 8-11 11-7
Pool C Fozhan Safaeiyan /LBK Hanna Woggart /LjuBK 11-0 11-1
Pool C Erika Nilsson /Mörrum Ida Bengthagen /SBK 11-0 11-0
Kvarts Lina Almeqvist /Mörrum Erika Nilsson /Mörrum 11-2 13-12
Kvarts Dalila Zulj /LBK Charlotte Larsson /LjuBK 11-8 11-7
Semi Frida Mattsson /Mörrum Lina Almeqvist /Mörrum 13-11 11-2
Semi Fozhan Safaeiyan /LBK Dalila Zulj /LBK 11-4 11-3
Final Fozhan Safaeiyan /LBK Frida Mattsson /Mörrum 11-2 11-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
Henric Martinsson /BK71
Simon Widén /LjuBK
15-9 15-6
8-dels Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
Jacob Flårback /LjuBK
Tobias Widén /LjuBK
15-4 15-2
8-dels Demir Gorcevic /SBMK
Vladimir Kjajic /SBMK
Ludvig Gålen /EBK
Erik Ragnarsson /LBK
13-15 15-9 15-6
Kvarts Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
Joakim Andersen /LjuBK
Tobias Johannesson /LjuBK
15-7 15-3
Kvarts Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
Sebastian Liljeblad /BK71
Christer Hulth /BK71
15-8 15-9
Kvarts Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
Henrik Skoland /SBK
Anton Ekelund /SBK
15-3 15-1
Kvarts Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
Demir Gorcevic /SBMK
Vladimir Kjajic /SBMK
15-9 15-10
Semi Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
15-8 15-10
Semi Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
9-15 17-15 15-12
Final Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
15-5 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Jörgen Svensson /LBK Joakim Andersen /LjuBK 15-1 15-0
Pool A Ludvig Gålen /EBK Vladimir Kjajic /SBMK Walk over
Pool A Jörgen Svensson /LBK Vladimir Kjajic /SBMK Walk over
Pool A Joakim Andersen /LjuBK Ludvig Gålen /EBK 15-14 15-5
Pool A Jörgen Svensson /LBK Ludvig Gålen /EBK 15-1 15-2
Pool A Joakim Andersen /LjuBK Vladimir Kjajic /SBMK Walk over
Pool B Oleg Stevanovic /EBK Anton Ekelund /SBK 15-1 15-0
Pool B Henric Martinsson /BK71 Anton Herneland /LjuBK 15-9 15-6
Pool B Oleg Stevanovic /EBK Henric Martinsson /BK71 15-3 15-6
Pool B Anton Herneland /LjuBK Anton Ekelund /SBK 15-7 15-0
Pool B Oleg Stevanovic /EBK Anton Herneland /LjuBK 15-8 15-1
Pool B Henric Martinsson /BK71 Anton Ekelund /SBK 15-1 15-5
Pool C Christer Hulth /BK71 Francis Brako /SBMK 15-12 16-17 15-11
Pool C Filip Ermestål /Mörrum Tobias Johannesson /LjuBK 15-5 15-1
Pool C Filip Ermestål /Mörrum Christer Hulth /BK71 15-7 15-5
Pool C Francis Brako /SBMK Tobias Johannesson /LjuBK 15-5 15-9
Pool C Christer Hulth /BK71 Tobias Johannesson /LjuBK 14-17 15-4 15-2
Pool C Filip Ermestål /Mörrum Francis Brako /SBMK 15-7 12-15 15-6
Pool D Simon Widén /LjuBK Daniel Herman /VBK 15-11 9-15 15-7
Pool D Magnus Hansson /CBF Jonathan Stensson /EBK Walk over
Pool D Simon Widén /LjuBK Jonathan Stensson /EBK Walk over
Pool D Daniel Herman /VBK Magnus Hansson /CBF 15-6 15-11
Pool D Simon Widén /LjuBK Magnus Hansson /CBF 17-15 15-11
Pool D Daniel Herman /VBK Jonathan Stensson /EBK Walk over
Pool E Demir Gorcevic /SBMK Jacob Flårback /LjuBK 15-6 15-0
Pool E Sebastian Liljeblad /BK71 Erik Ragnarsson /LBK 15-6 15-1
Pool E Demir Gorcevic /SBMK Erik Ragnarsson /LBK 15-1 15-1
Pool E Sebastian Liljeblad /BK71 Jacob Flårback /LjuBK 15-12 15-0
Pool E Demir Gorcevic /SBMK Sebastian Liljeblad /BK71 15-1 15-2
Pool E Jacob Flårback /LjuBK Erik Ragnarsson /LBK 15-17 15-4 15-13
Pool F Viktor Stensson /EBK Henrik Skoland /SBK 15-2 15-2
Pool F Augustin Kjajic /SBMK Tobias Widén /LjuBK 15-9 15-12
Pool F Viktor Stensson /EBK Augustin Kjajic /SBMK 15-1 15-1
Pool F Tobias Widén /LjuBK Henrik Skoland /SBK 15-4 11-15 15-8
Pool F Viktor Stensson /EBK Tobias Widén /LjuBK 15-0 15-0
Pool F Augustin Kjajic /SBMK Henrik Skoland /SBK 15-0 15-5
8-dels Augustin Kjajic /SBMK Daniel Herman /VBK 15-4 15-11
8-dels Filip Ermestål /Mörrum Sebastian Liljeblad /BK71 15-5 15-1
8-dels Simon Widén /LjuBK Henric Martinsson /BK71 15-11 15-7
8-dels Joakim Andersen /LjuBK Christer Hulth /BK71 11-15 15-9 15-8
Kvarts Jörgen Svensson /LBK Augustin Kjajic /SBMK 15-1 15-2
Kvarts Oleg Stevanovic /EBK Filip Ermestål /Mörrum 15-10 15-13
Kvarts Demir Gorcevic /SBMK Simon Widén /LjuBK 15-4 15-7
Kvarts Viktor Stensson /EBK Joakim Andersen /LjuBK 15-0 15-1
Semi Jörgen Svensson /LBK Oleg Stevanovic /EBK 15-6 15-12
Semi Viktor Stensson /EBK Demir Gorcevic /SBMK 15-5 15-7
Final Viktor Stensson /EBK Jörgen Svensson /LBK 15-4 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
BK71 Nybro   BK71
Carlshamns Badmintonförening   CBF
Emmaboda BK   EBK
Lenhovda BK   LBK
Ljungby BK   LjuBK
Mörrum Badminton   Mörrum
Skillingaryds BMK   SBMK
Sävsjö BK   SBK
Växjö BK   VBK

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

BK71 Nybro

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christer Hulth /BK71   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Sebastian Liljeblad /BK71   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Henric Martinsson /BK71   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlshamns Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lisa Ericsson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Magnus Hansson /CBF   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Final/Förlust    
Alicia Hedlund /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Emil Häggtun /CBF   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Anna Jansson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Felix Karlsson /CBF   HSU13/Pool/Ej vidare        
Sofia Nilsson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/8-dels/Förlust    
Maja Olsson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Markus Olsson /CBF   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Linnea Persson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Anna Roskvist /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/8-dels/Förlust    
Josefin Sjöberg /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Förlust    
Frida Svensson /CBF   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Emmaboda BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sebastian Arbrahamsson /EBK       HDU13/Final/Förlust    
Sebastian Arbrahamsson /EBK   HSU13/Pool/Ej vidare        
Ludvig Gålen /EBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Lukas Gålen /EBK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Anton Karlsson /EBK   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Andreas Mathinsson /EBK   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Final/Förlust    
Alexander Stensson /EBK   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Jonathan Stensson /EBK   HSU15/Pool/Ej vidare        
Viktor Stensson /EBK   HSU15/Final/Vinst   HDU15/Final/Vinst    
Oleg Stevanovic /EBK   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lenhovda BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Kristoffer Bodén /LBK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Johannes Gustavsson /LBK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Jennika Hetz /LBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    
Joakim Jakobsson /LBK   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Simone Jakobsson /LBK   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/8-dels/Förlust    
Rickard Karlsson /LBK   HSU11/Pool/Ej vidare        
Emma Kristersson /LBK   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/8-dels/Förlust    
Erik Ragnarsson /LBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Farnam Safaeiyan /LBK   HSU13/Final/Vinst   HDU15/Semi/Förlust    
Fozhan Safaeiyan /LBK   DSU15/Final/Vinst   DDU15/Final/Förlust    
Matea Sosa /LBK   DSU13/Pool/Ej vidare        
Jörgen Svensson /LBK   HSU15/Final/Förlust   HDU15/Final/Förlust    
Aldian Tomic /LBK   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Daniel Wallin /LBK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Dalila Zulj /LBK   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ljungby BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Joakim Andersen /LjuBK   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Jacob Flårback /LjuBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Anton Herneland /LjuBK   HSU15/Pool/Ej vidare        
Tobias Johannesson /LjuBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Anton Johansson /LjuBK   HSU13/Pool/Ej vidare        
Robin Karlsson /LjuBK   HSU13/Final/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Charlotte Larsson /LjuBK   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Semi/Förlust    
Christian Larsson /LjuBK   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Anny Olsson /LjuBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    
Amanda Werner /LjuBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Simon Widén /LjuBK   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Tobias Widén /LjuBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Emma Wigren /LjuBK   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/8-dels/Förlust    
Hanna Woggart /LjuBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mörrum Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lina Almeqvist /Mörrum   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Final/Vinst    
Filip Ermestål /Mörrum   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Frida Mattsson /Mörrum   DSU15/Final/Förlust   DDU15/Final/Förlust    
Erika Nilsson /Mörrum   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Vinst    
Mia Svensson /Mörrum   DSU13/Final/Förlust   DDU13/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Adolfsson /SBK   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Stina Adolfsson /SBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Ida Bengthagen /SBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Lina Bengthagen /SBK   DSU11/Pool/Ej vidare        
Carl Björk /SBK   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/8-dels/Förlust    
Ellen Castell /SBK   DSU11/Final/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    
Anton Ekelund /SBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
John Engdahl /SBK   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Joakim Evertsson /SBK   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Josefine Flink /SBK   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Julia Flink /SBK   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Final/Vinst    
Ludvig Hanzen /SBK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Marielle Karlsson /SBK   DSU11/Semi/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    
Martin Olsson /SBK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Anna Rosengren /SBK   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Final/Vinst    
Henrik Skoland /SBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Peter Skoland /SBK   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Daniel Stenqvist /SBK   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Josefine Thulin /SBK   DSU11/Semi/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skillingaryds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Francis Brako /SBMK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    
Demir Gorcevic /SBMK   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Augustin Kjajic /SBMK   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Vladimir Kjajic /SBMK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Växjö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Henriksson /VBK   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Final/Vinst    
Daniel Herman /VBK   HSU15/8-dels/Förlust        
Jennie N-Strandberg /VBK   DSU13/Final/Vinst   DDU13/Semi/Förlust    
Matilda N-Strandberg /VBK   DSU11/Final/Vinst   DDU13/Semi/Förlust    
Andreas Nilsson /VBK   HSU13/Pool/Ej vidare        
Marcus Olofsson /VBK   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Final/Vinst    
Elin Wetterling /VBK   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adolfsson, Simon Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  John Engdahl /SBK HDU13 8-dels Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
15-3 15-3 Förlust
    HSU11 Pool A Emil Häggtun /CBF 15-3 15-1 Förlust
    HSU11 Pool A John Engdahl /SBK 15-3 11-15 15-7 Förlust
    HSU11 Pool A Rickard Karlsson /LBK 15-4 15-5 Förlust
Adolfsson, Stina Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Frida Mattsson /Mörrum 11-1 11-0 Förlust
    DSU15 Pool A Jennika Hetz /LBK 11-13 11-4 11-1 Förlust
    DSU15 Pool A Charlotte Larsson /LjuBK 11-1 11-1 Förlust
  Ida Bengthagen /SBK DDU15 Kvarts Charlotte Larsson /LjuBK
Anny Olsson /LjuBK
15-2 15-8 Förlust
Almeqvist, Lina Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Dalila Zulj /LBK 11-9 11-2 Förlust
    DSU15 Pool B Anny Olsson /LjuBK 11-1 11-4 Vinst
    DSU15 Pool B Amanda Werner /LjuBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Kvarts Erika Nilsson /Mörrum 11-2 13-12 Vinst
    DSU15 Semi Frida Mattsson /Mörrum 13-11 11-2 Förlust
  Erika Nilsson /Mörrum DDU15 Kvarts Amanda Werner /LjuBK
Hanna Woggart /LjuBK
15-1 15-1 Vinst
  Erika Nilsson /Mörrum DDU15 Semi Dalila Zulj /LBK
Jennika Hetz /LBK
15-7 15-6 Vinst
  Erika Nilsson /Mörrum DDU15 Final Frida Mattsson /Mörrum
Fozhan Safaeiyan /LBK
15-4 11-15 15-13 Vinst
Andersen, Joakim Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Jörgen Svensson /LBK 15-1 15-0 Förlust
    HSU15 Pool A Ludvig Gålen /EBK 15-14 15-5 Vinst
    HSU15 Pool A Vladimir Kjajic /SBMK Walk over Vinst
    HSU15 8-dels Christer Hulth /BK71 11-15 15-9 15-8 Vinst
    HSU15 Kvarts Viktor Stensson /EBK 15-0 15-1 Förlust
  Tobias Johannesson /LjuBK HDU15 Kvarts Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-7 15-3 Förlust
Arbrahamsson, Sebastia Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Martin Henriksson /VBK 15-5 15-7 Förlust
    HSU13 Pool C Kristoffer Bodén /LBK Walk over Vinst
    HSU13 Pool C Daniel Stenqvist /SBK 15-13 15-4 Förlust
Arbrahamsson, Sebastia Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Andreas Mathinsson /EBK HDU13 8-dels Simon Adolfsson /SBK
John Engdahl /SBK
15-3 15-3 Vinst
  Andreas Mathinsson /EBK HDU13 Kvarts Markus Olsson /CBF
Emil Häggtun /CBF
15-6 15-7 Vinst
  Andreas Mathinsson /EBK HDU13 Semi Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
7-15 15-4 15-8 Vinst
  Andreas Mathinsson /EBK HDU13 Final Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
15-5 15-2 Förlust
Bengthagen, Ida Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Fozhan Safaeiyan /LBK 11-0 11-2 Förlust
    DSU15 Pool C Hanna Woggart /LjuBK 11-7 8-11 11-7 Förlust
    DSU15 Pool C Erika Nilsson /Mörrum 11-0 11-0 Förlust
  Stina Adolfsson /SBK DDU15 Kvarts Charlotte Larsson /LjuBK
Anny Olsson /LjuBK
15-2 15-8 Förlust
Bengthagen, Lina Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Matilda N-Strandberg /VBK 11-0 11-0 Förlust
    DSU11 Pool A Josefine Thulin /SBK 11-2 11-1 Förlust
Björk, Carl Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Skoland /SBK HDU13 8-dels Alexander Stensson /EBK
Joakim Evertsson /SBK
15-8 15-6 Förlust
    HSU13 Pool B Aldian Tomic /LBK 15-4 15-2 Vinst
    HSU13 Pool B Felix Karlsson /CBF Walk over Vinst
    HSU13 Pool B Andreas Nilsson /VBK Walk over Vinst
    HSU13 8-dels Alexander Stensson /EBK 15-11 15-11 Förlust
Bodén, Kristoffer Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Jakobsson /LBK HDU13 8-dels Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
Walkover Förlust
    HSU13 Pool C Daniel Stenqvist /SBK Walk over Förlust
    HSU13 Pool C Sebastian Arbrahamsson /EBK Walk over Förlust
    HSU13 Pool C Martin Henriksson /VBK Walk over Förlust
Brako, Francis Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Christer Hulth /BK71 15-12 16-17 15-11 Förlust
    HSU15 Pool C Tobias Johannesson /LjuBK 15-5 15-9 Vinst
    HSU15 Pool C Filip Ermestål /Mörrum 15-7 12-15 15-6 Förlust
  Augustin Kjajic /SBMK HDU15 8-dels Henric Martinsson /BK71
Simon Widén /LjuBK
15-9 15-6 Vinst
  Augustin Kjajic /SBMK HDU15 Kvarts Sebastian Liljeblad /BK71
Christer Hulth /BK71
15-8 15-9 Vinst
  Augustin Kjajic /SBMK HDU15 Semi Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-8 15-10 Förlust
Castell, Ellen Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool B Marielle Karlsson /SBK 11-9 11-8 Vinst
    DSU11 Pool B Josefine Flink /SBK 11-8 11-1 Vinst
    DSU11 Semi Josefine Thulin /SBK 11-4 11-1 Vinst
    DSU11 Final Matilda N-Strandberg /VBK 11-5 11-6 Förlust
  Marielle Karlsson /SBK DDU13 8-dels Anna Roskvist /CBF
Sofia Nilsson /CBF
15-12 15-5 Vinst
  Marielle Karlsson /SBK DDU13 Kvarts Josefine Thulin /SBK
Josefine Flink /SBK
15-7 15-10 Vinst
  Marielle Karlsson /SBK DDU13 Semi Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
15-3 15-6 Förlust
Ekelund, Anton Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Oleg Stevanovic /EBK 15-1 15-0 Förlust
    HSU15 Pool B Anton Herneland /LjuBK 15-7 15-0 Förlust
    HSU15 Pool B Henric Martinsson /BK71 15-1 15-5 Förlust
  Henrik Skoland /SBK HDU15 Kvarts Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
15-3 15-1 Förlust
Engdahl, John Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Adolfsson /SBK HDU13 8-dels Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
15-3 15-3 Förlust
    HSU11 Pool A Rickard Karlsson /LBK 5-15 15-8 15-13 Förlust
    HSU11 Pool A Simon Adolfsson /SBK 15-3 11-15 15-7 Vinst
    HSU11 Pool A Emil Häggtun /CBF 15-3 15-3 Förlust
Ericsson, Lisa Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Julia Flink /SBK 11-2 11-3 Förlust
    DSU13 Pool B Elin Wetterling /VBK 11-0 11-2 Vinst
    DSU13 Pool B Anna Jansson /CBF 12-13 11-7 11-3 Förlust
  Anna Jansson /CBF DDU13 8-dels Emma Kristersson /LBK
Simone Jakobsson /LBK
15-9 15-4 Vinst
  Anna Jansson /CBF DDU13 Kvarts Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
15-4 15-0 Förlust
Ermestål, Filip Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Tobias Johannesson /LjuBK 15-5 15-1 Vinst
    HSU15 Pool C Christer Hulth /BK71 15-7 15-5 Vinst
    HSU15 Pool C Francis Brako /SBMK 15-7 12-15 15-6 Vinst
    HSU15 8-dels Sebastian Liljeblad /BK71 15-5 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Oleg Stevanovic /EBK 15-10 15-13 Förlust
  Farnam Safaeiyan /LBK HDU15 8-dels Jacob Flårback /LjuBK
Tobias Widén /LjuBK
15-4 15-2 Vinst
  Farnam Safaeiyan /LBK HDU15 Kvarts Henrik Skoland /SBK
Anton Ekelund /SBK
15-3 15-1 Vinst
  Farnam Safaeiyan /LBK HDU15 Semi Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
9-15 17-15 15-12 Förlust
Evertsson, Joakim Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Alexander Stensson /EBK HDU13 8-dels Peter Skoland /SBK
Carl Björk /SBK
15-8 15-6 Vinst
  Alexander Stensson /EBK HDU13 Kvarts Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
15-8 15-8 Förlust
    HSU13 Pool A Lukas Gålen /EBK 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Pool A Anton Johansson /LjuBK Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Farnam Safaeiyan /LBK 15-2 15-6 Förlust
    HSU13 8-dels Marcus Olofsson /VBK 15-6 15-9 Vinst
    HSU13 Kvarts Markus Olsson /CBF 13-15 15-6 15-10 Vinst
    HSU13 Semi Robin Karlsson /LjuBK 15-6 15-6 Förlust
Flink, Josefine Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool B Marielle Karlsson /SBK 11-2 11-4 Förlust
    DSU11 Pool B Ellen Castell /SBK 11-8 11-1 Förlust
  Josefine Thulin /SBK DDU13 Kvarts Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
15-7 15-10 Förlust
Flink, Julia Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Lisa Ericsson /CBF 11-2 11-3 Vinst
    DSU13 Pool B Anna Jansson /CBF 11-3 11-0 Vinst
    DSU13 Pool B Elin Wetterling /VBK 11-4 11-5 Vinst
    DSU13 Semi Mia Svensson /Mörrum 11-3 11-4 Förlust
  Anna Rosengren /SBK DDU13 Kvarts Anna Jansson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
15-4 15-0 Vinst
  Anna Rosengren /SBK DDU13 Semi Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
15-10 15-9 Vinst
  Anna Rosengren /SBK DDU13 Final Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
15-6 15-5 Vinst
Flårback, Jacob Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Demir Gorcevic /SBMK 15-6 15-0 Förlust
    HSU15 Pool E Sebastian Liljeblad /BK71 15-12 15-0 Förlust
    HSU15 Pool E Erik Ragnarsson /LBK 15-17 15-4 15-13 Vinst
  Tobias Widén /LjuBK HDU15 8-dels Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
15-4 15-2 Förlust
Gorcevic, Demir Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Jacob Flårback /LjuBK 15-6 15-0 Vinst
    HSU15 Pool E Erik Ragnarsson /LBK 15-1 15-1 Vinst
    HSU15 Pool E Sebastian Liljeblad /BK71 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Kvarts Simon Widén /LjuBK 15-4 15-7 Vinst
    HSU15 Semi Viktor Stensson /EBK 15-5 15-7 Förlust
  Vladimir Kjajic /SBMK HDU15 8-dels Ludvig Gålen /EBK
Erik Ragnarsson /LBK
13-15 15-9 15-6 Vinst
  Vladimir Kjajic /SBMK HDU15 Kvarts Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
15-9 15-10 Förlust
Gustavsson, Johannes Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Olsson /SBK HDU13 8-dels Lukas Gålen /EBK
Anton Karlsson /EBK
15-3 15-8 Förlust
    HSU13 Pool F Andreas Mathinsson /EBK 15-5 15-1 Förlust
    HSU13 Pool F Marcus Olofsson /VBK 15-0 15-0 Förlust
Gålen, Ludvig Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Vladimir Kjajic /SBMK Walk over Vinst
    HSU15 Pool A Joakim Andersen /LjuBK 15-14 15-5 Förlust
    HSU15 Pool A Jörgen Svensson /LBK 15-1 15-2 Förlust
  Erik Ragnarsson /LBK HDU15 8-dels Demir Gorcevic /SBMK
Vladimir Kjajic /SBMK
13-15 15-9 15-6 Förlust
Gålen, Lukas Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anton Karlsson /EBK HDU13 8-dels Johannes Gustavsson /LBK
Martin Olsson /SBK
15-3 15-8 Vinst
  Anton Karlsson /EBK HDU13 Kvarts Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
15-2 15-3 Förlust
    HSU13 Pool A Joakim Evertsson /SBK 15-0 15-1 Förlust
    HSU13 Pool A Farnam Safaeiyan /LBK 15-0 15-2 Förlust
    HSU13 Pool A Anton Johansson /LjuBK Walk over Vinst
Hansson, Magnus Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Jonathan Stensson /EBK Walk over Vinst
    HSU15 Pool D Daniel Herman /VBK 15-6 15-11 Förlust
    HSU15 Pool D Simon Widén /LjuBK 17-15 15-11 Förlust
  Jörgen Svensson /LBK HDU15 Kvarts Demir Gorcevic /SBMK
Vladimir Kjajic /SBMK
15-9 15-10 Vinst
  Jörgen Svensson /LBK HDU15 Semi Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
9-15 17-15 15-12 Vinst
  Jörgen Svensson /LBK HDU15 Final Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-5 17-14 Förlust
Hanzen, Ludvig Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Olsson /SBK HDU13 8-dels Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
Walkover Förlust
    HSU13 Pool D Daniel Wallin /LBK Walk over Förlust
    HSU13 Pool D Christian Larsson /LjuBK Walk over Förlust
    HSU13 Pool D Alexander Stensson /EBK Walk over Förlust
Hedlund, Alicia Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Jennie N-Strandberg /VBK 11-2 11-4 Förlust
    DSU13 Pool E Sofia Nilsson /CBF 11-0 11-5 Vinst
    DSU13 Pool E Emma Wigren /LjuBK 11-2 11-1 Förlust
  Frida Svensson /CBF DDU13 Kvarts Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
15-6 15-7 Förlust
Henriksson, Martin Växjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Olofsson /VBK HDU13 Kvarts Lukas Gålen /EBK
Anton Karlsson /EBK
15-2 15-3 Vinst
  Marcus Olofsson /VBK HDU13 Semi Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
15-9 13-15 15-7 Vinst
  Marcus Olofsson /VBK HDU13 Final Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
15-5 15-2 Vinst
    HSU13 Pool C Sebastian Arbrahamsson /EBK 15-5 15-7 Vinst
    HSU13 Pool C Daniel Stenqvist /SBK 15-2 15-3 Vinst
    HSU13 Pool C Kristoffer Bodén /LBK Walk over Vinst
    HSU13 8-dels Anton Karlsson /EBK 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Alexander Stensson /EBK 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Semi Farnam Safaeiyan /LBK 15-2 15-2 Förlust
Herman, Daniel Växjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Simon Widén /LjuBK 15-11 9-15 15-7 Förlust
    HSU15 Pool D Magnus Hansson /CBF 15-6 15-11 Vinst
    HSU15 Pool D Jonathan Stensson /EBK Walk over Vinst
    HSU15 8-dels Augustin Kjajic /SBMK 15-4 15-11 Förlust
Herneland, Anton Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Henric Martinsson /BK71 15-9 15-6 Förlust
    HSU15 Pool B Anton Ekelund /SBK 15-7 15-0 Vinst
    HSU15 Pool B Oleg Stevanovic /EBK 15-8 15-1 Förlust
Hetz, Jennika Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Charlotte Larsson /LjuBK 11-6 11-3 Förlust
    DSU15 Pool A Stina Adolfsson /SBK 11-13 11-4 11-1 Vinst
    DSU15 Pool A Frida Mattsson /Mörrum 11-0 11-0 Förlust
  Dalila Zulj /LBK DDU15 Semi Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-7 15-6 Förlust
Hulth, Christer BK71 Nybro
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Francis Brako /SBMK 15-12 16-17 15-11 Vinst
    HSU15 Pool C Filip Ermestål /Mörrum 15-7 15-5 Förlust
    HSU15 Pool C Tobias Johannesson /LjuBK 14-17 15-4 15-2 Vinst
    HSU15 8-dels Joakim Andersen /LjuBK 11-15 15-9 15-8 Förlust
  Sebastian Liljeblad /BK71 HDU15 Kvarts Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
15-8 15-9 Förlust
Häggtun, Emil Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Markus Olsson /CBF HDU13 Kvarts Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
15-6 15-7 Förlust
    HSU11 Pool A Simon Adolfsson /SBK 15-3 15-1 Vinst
    HSU11 Pool A Rickard Karlsson /LBK 15-1 15-0 Vinst
    HSU11 Pool A John Engdahl /SBK 15-3 15-3 Vinst
Jakobsson, Joakim Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christian Larsson /LjuBK HDU13 8-dels Martin Olsson /SBK
Ludvig Hanzen /SBK
Walkover Vinst
  Kristoffer Bodén /LBK HDU13 8-dels Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
Walkover Förlust
  Christian Larsson /LjuBK HDU13 Kvarts Daniel Wallin /LBK
Aldian Tomic /LBK
15-2 15-6 Vinst
  Christian Larsson /LjuBK HDU13 Semi Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
7-15 15-4 15-8 Förlust
    HSU13 Pool E Robin Karlsson /LjuBK 15-2 15-4 Förlust
    HSU13 Pool E Martin Olsson /SBK 15-5 15-1 Vinst
    HSU13 8-dels Andreas Mathinsson /EBK 15-6 15-2 Förlust
Jakobsson, Simone Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Frida Svensson /CBF 4-11 11-2 11-8 Vinst
    DSU13 Pool C Maja Olsson /CBF 11-6 11-4 Vinst
    DSU13 Kvarts Anna Rosengren /SBK 11-10 11-10 Förlust
  Emma Kristersson /LBK DDU13 8-dels Anna Jansson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
15-9 15-4 Förlust
Jansson, Anna Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Elin Wetterling /VBK 11-1 11-7 Vinst
    DSU13 Pool B Julia Flink /SBK 11-3 11-0 Förlust
    DSU13 Pool B Lisa Ericsson /CBF 12-13 11-7 11-3 Vinst
  Lisa Ericsson /CBF DDU13 8-dels Emma Kristersson /LBK
Simone Jakobsson /LBK
15-9 15-4 Vinst
  Lisa Ericsson /CBF DDU13 Kvarts Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
15-4 15-0 Förlust
Johannesson, Tobias Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Filip Ermestål /Mörrum 15-5 15-1 Förlust
    HSU15 Pool C Francis Brako /SBMK 15-5 15-9 Förlust
    HSU15 Pool C Christer Hulth /BK71 14-17 15-4 15-2 Förlust
  Joakim Andersen /LjuBK HDU15 Kvarts Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-7 15-3 Förlust
Johansson, Anton Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Farnam Safaeiyan /LBK Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Joakim Evertsson /SBK Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Lukas Gålen /EBK Walk over Förlust
Karlsson, Anton Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lukas Gålen /EBK HDU13 8-dels Johannes Gustavsson /LBK
Martin Olsson /SBK
15-3 15-8 Vinst
  Lukas Gålen /EBK HDU13 Kvarts Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
15-2 15-3 Förlust
    HSU13 Pool G Markus Olsson /CBF 15-0 15-5 Förlust
    HSU13 Pool G Peter Skoland /SBK 10-15 15-9 15-3 Vinst
    HSU13 8-dels Martin Henriksson /VBK 15-0 15-1 Förlust
Karlsson, Felix Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Andreas Nilsson /VBK Walk over Vinst
    HSU13 Pool B Carl Björk /SBK Walk over Förlust
    HSU13 Pool B Aldian Tomic /LBK Walk over Förlust
Karlsson, Marielle Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool B Ellen Castell /SBK 11-9 11-8 Förlust
    DSU11 Pool B Josefine Flink /SBK 11-2 11-4 Vinst
    DSU11 Semi Matilda N-Strandberg /VBK 11-5 11-4 Förlust
  Ellen Castell /SBK DDU13 8-dels Anna Roskvist /CBF
Sofia Nilsson /CBF
15-12 15-5 Vinst
  Ellen Castell /SBK DDU13 Kvarts Josefine Thulin /SBK
Josefine Flink /SBK
15-7 15-10 Vinst
  Ellen Castell /SBK DDU13 Semi Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
15-3 15-6 Förlust
Karlsson, Rickard Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A John Engdahl /SBK 5-15 15-8 15-13 Vinst
    HSU11 Pool A Emil Häggtun /CBF 15-1 15-0 Förlust
    HSU11 Pool A Simon Adolfsson /SBK 15-4 15-5 Vinst
Karlsson, Robin Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Stenqvist /SBK HDU13 8-dels Joakim Jakobsson /LBK
Kristoffer Bodén /LBK
Walkover Vinst
  Daniel Stenqvist /SBK HDU13 Kvarts Alexander Stensson /EBK
Joakim Evertsson /SBK
15-8 15-8 Vinst
  Daniel Stenqvist /SBK HDU13 Semi Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
15-9 13-15 15-7 Förlust
    HSU13 Pool E Joakim Jakobsson /LBK 15-2 15-4 Vinst
    HSU13 Pool E Martin Olsson /SBK 15-0 15-2 Vinst
    HSU13 8-dels Daniel Stenqvist /SBK 15-0 15-2 Vinst
    HSU13 Kvarts Christian Larsson /LjuBK 15-2 15-2 Vinst
    HSU13 Semi Joakim Evertsson /SBK 15-6 15-6 Vinst
    HSU13 Final Farnam Safaeiyan /LBK 15-2 15-5 Förlust
Kjajic, Augustin Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Tobias Widén /LjuBK 15-9 15-12 Vinst
    HSU15 Pool F Viktor Stensson /EBK 15-1 15-1 Förlust
    HSU15 Pool F Henrik Skoland /SBK 15-0 15-5 Vinst
    HSU15 8-dels Daniel Herman /VBK 15-4 15-11 Vinst
    HSU15 Kvarts Jörgen Svensson /LBK 15-1 15-2 Förlust
  Francis Brako /SBMK HDU15 8-dels Henric Martinsson /BK71
Simon Widén /LjuBK
15-9 15-6 Vinst
  Francis Brako /SBMK HDU15 Kvarts Sebastian Liljeblad /BK71
Christer Hulth /BK71
15-8 15-9 Vinst
  Francis Brako /SBMK HDU15 Semi Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-8 15-10 Förlust
Kjajic, Vladimir Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Ludvig Gålen /EBK Walk over Förlust
    HSU15 Pool A Jörgen Svensson /LBK Walk over Förlust
    HSU15 Pool A Joakim Andersen /LjuBK Walk over Förlust
  Demir Gorcevic /SBMK HDU15 8-dels Ludvig Gålen /EBK
Erik Ragnarsson /LBK
13-15 15-9 15-6 Vinst
  Demir Gorcevic /SBMK HDU15 Kvarts Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
15-9 15-10 Förlust
Kristersson, Emma Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Linnea Persson /CBF 10-13 11-5 11-0 Vinst
    DSU13 Pool A Mia Svensson /Mörrum 11-6 11-1 Förlust
    DSU13 Pool A Josefin Sjöberg /CBF 11-9 7-11 13-10 Förlust
  Simone Jakobsson /LBK DDU13 8-dels Anna Jansson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
15-9 15-4 Förlust
Larsson, Charlotte Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Jennika Hetz /LBK 11-6 11-3 Vinst
    DSU15 Pool A Frida Mattsson /Mörrum 6-11 11-8 11-4 Förlust
    DSU15 Pool A Stina Adolfsson /SBK 11-1 11-1 Vinst
    DSU15 Kvarts Dalila Zulj /LBK 11-8 11-7 Förlust
  Anny Olsson /LjuBK DDU15 Kvarts Stina Adolfsson /SBK
Ida Bengthagen /SBK
15-2 15-8 Vinst
  Anny Olsson /LjuBK DDU15 Semi Frida Mattsson /Mörrum
Fozhan Safaeiyan /LBK
17-16 9-15 15-6 Förlust
Larsson, Christian Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Jakobsson /LBK HDU13 8-dels Martin Olsson /SBK
Ludvig Hanzen /SBK
Walkover Vinst
  Joakim Jakobsson /LBK HDU13 Kvarts Daniel Wallin /LBK
Aldian Tomic /LBK
15-2 15-6 Vinst
  Joakim Jakobsson /LBK HDU13 Semi Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
7-15 15-4 15-8 Förlust
    HSU13 Pool D Alexander Stensson /EBK 15-7 15-3 Vinst
    HSU13 Pool D Ludvig Hanzen /SBK Walk over Vinst
    HSU13 Pool D Daniel Wallin /LBK 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 8-dels Aldian Tomic /LBK 15-3 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Robin Karlsson /LjuBK 15-2 15-2 Förlust
Liljeblad, Sebastian BK71 Nybro
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Erik Ragnarsson /LBK 15-6 15-1 Vinst
    HSU15 Pool E Jacob Flårback /LjuBK 15-12 15-0 Vinst
    HSU15 Pool E Demir Gorcevic /SBMK 15-1 15-2 Förlust
    HSU15 8-dels Filip Ermestål /Mörrum 15-5 15-1 Förlust
  Christer Hulth /BK71 HDU15 Kvarts Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
15-8 15-9 Förlust
Martinsson, Henric BK71 Nybro
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Anton Herneland /LjuBK 15-9 15-6 Vinst
    HSU15 Pool B Oleg Stevanovic /EBK 15-3 15-6 Förlust
    HSU15 Pool B Anton Ekelund /SBK 15-1 15-5 Vinst
    HSU15 8-dels Simon Widén /LjuBK 15-11 15-7 Förlust
  Simon Widén /LjuBK HDU15 8-dels Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
15-9 15-6 Förlust
Mathinsson, Andreas Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sebastian Arbrahamsson /EBK HDU13 8-dels Simon Adolfsson /SBK
John Engdahl /SBK
15-3 15-3 Vinst
  Sebastian Arbrahamsson /EBK HDU13 Kvarts Markus Olsson /CBF
Emil Häggtun /CBF
15-6 15-7 Vinst
  Sebastian Arbrahamsson /EBK HDU13 Semi Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
7-15 15-4 15-8 Vinst
  Sebastian Arbrahamsson /EBK HDU13 Final Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
15-5 15-2 Förlust
    HSU13 Pool F Johannes Gustavsson /LBK 15-5 15-1 Vinst
    HSU13 Pool F Marcus Olofsson /VBK 7-15 15-9 17-16 Förlust
    HSU13 8-dels Joakim Jakobsson /LBK 15-6 15-2 Vinst
    HSU13 Kvarts Farnam Safaeiyan /LBK 15-4 15-6 Förlust
Mattsson, Frida Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Stina Adolfsson /SBK 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Pool A Charlotte Larsson /LjuBK 6-11 11-8 11-4 Vinst
    DSU15 Pool A Jennika Hetz /LBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Semi Lina Almeqvist /Mörrum 13-11 11-2 Vinst
    DSU15 Final Fozhan Safaeiyan /LBK 11-2 11-9 Förlust
  Fozhan Safaeiyan /LBK DDU15 Semi Charlotte Larsson /LjuBK
Anny Olsson /LjuBK
17-16 9-15 15-6 Vinst
  Fozhan Safaeiyan /LBK DDU15 Final Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-4 11-15 15-13 Förlust
N-Strandberg, Jennie Växjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Alicia Hedlund /CBF 11-2 11-4 Vinst
    DSU13 Pool E Emma Wigren /LjuBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Pool E Sofia Nilsson /CBF 11-0 11-2 Vinst
    DSU13 Semi Anna Rosengren /SBK 11-8 11-3 Vinst
    DSU13 Final Mia Svensson /Mörrum 11-4 11-8 Vinst
  Matilda N-Strandberg /VBK DDU13 8-dels Elin Wetterling /VBK
Emma Wigren /LjuBK
15-6 15-2 Vinst
  Matilda N-Strandberg /VBK DDU13 Kvarts Linnea Persson /CBF
Maja Olsson /CBF
15-4 15-6 Vinst
  Matilda N-Strandberg /VBK DDU13 Semi Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
15-10 15-9 Förlust
N-Strandberg, Matilda Växjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Lina Bengthagen /SBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU11 Pool A Josefine Thulin /SBK 11-1 11-4 Vinst
    DSU11 Semi Marielle Karlsson /SBK 11-5 11-4 Vinst
    DSU11 Final Ellen Castell /SBK 11-5 11-6 Vinst
  Jennie N-Strandberg /VBK DDU13 8-dels Elin Wetterling /VBK
Emma Wigren /LjuBK
15-6 15-2 Vinst
  Jennie N-Strandberg /VBK DDU13 Kvarts Linnea Persson /CBF
Maja Olsson /CBF
15-4 15-6 Vinst
  Jennie N-Strandberg /VBK DDU13 Semi Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
15-10 15-9 Förlust
Nilsson, Andreas Växjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Felix Karlsson /CBF Walk over Förlust
    HSU13 Pool B Aldian Tomic /LBK Walk over Förlust
    HSU13 Pool B Carl Björk /SBK Walk over Förlust
Nilsson, Erika Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Hanna Woggart /LjuBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Pool C Fozhan Safaeiyan /LBK 11-7 11-1 Förlust
    DSU15 Pool C Ida Bengthagen /SBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Kvarts Lina Almeqvist /Mörrum 11-2 13-12 Förlust
  Lina Almeqvist /Mörrum DDU15 Kvarts Amanda Werner /LjuBK
Hanna Woggart /LjuBK
15-1 15-1 Vinst
  Lina Almeqvist /Mörrum DDU15 Semi Dalila Zulj /LBK
Jennika Hetz /LBK
15-7 15-6 Vinst
  Lina Almeqvist /Mörrum DDU15 Final Frida Mattsson /Mörrum
Fozhan Safaeiyan /LBK
15-4 11-15 15-13 Vinst
Nilsson, Sofia Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Emma Wigren /LjuBK 11-1 11-0 Förlust
    DSU13 Pool E Alicia Hedlund /CBF 11-0 11-5 Förlust
    DSU13 Pool E Jennie N-Strandberg /VBK 11-0 11-2 Förlust
  Anna Roskvist /CBF DDU13 8-dels Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
15-12 15-5 Förlust
Olofsson, Marcus Växjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Henriksson /VBK HDU13 Kvarts Lukas Gålen /EBK
Anton Karlsson /EBK
15-2 15-3 Vinst
  Martin Henriksson /VBK HDU13 Semi Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
15-9 13-15 15-7 Vinst
  Martin Henriksson /VBK HDU13 Final Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
15-5 15-2 Vinst
    HSU13 Pool F Johannes Gustavsson /LBK 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Pool F Andreas Mathinsson /EBK 7-15 15-9 17-16 Vinst
    HSU13 8-dels Joakim Evertsson /SBK 15-6 15-9 Förlust
Olsson, Anny Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Amanda Werner /LjuBK 11-7 11-4 Vinst
    DSU15 Pool B Lina Almeqvist /Mörrum 11-1 11-4 Förlust
    DSU15 Pool B Dalila Zulj /LBK 11-3 11-6 Förlust
  Charlotte Larsson /LjuBK DDU15 Kvarts Stina Adolfsson /SBK
Ida Bengthagen /SBK
15-2 15-8 Vinst
  Charlotte Larsson /LjuBK DDU15 Semi Frida Mattsson /Mörrum
Fozhan Safaeiyan /LBK
17-16 9-15 15-6 Förlust
Olsson, Maja Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Simone Jakobsson /LBK 11-6 11-4 Förlust
    DSU13 Pool C Frida Svensson /CBF 11-6 7-11 13-12 Vinst
  Linnea Persson /CBF DDU13 Kvarts Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
15-4 15-6 Förlust
Olsson, Markus Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Häggtun /CBF HDU13 Kvarts Andreas Mathinsson /EBK
Sebastian Arbrahamsson /EBK
15-6 15-7 Förlust
    HSU13 Pool G Anton Karlsson /EBK 15-0 15-5 Vinst
    HSU13 Pool G Peter Skoland /SBK 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Joakim Evertsson /SBK 13-15 15-6 15-10 Förlust
Olsson, Martin Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ludvig Hanzen /SBK HDU13 8-dels Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
Walkover Förlust
  Johannes Gustavsson /LBK HDU13 8-dels Lukas Gålen /EBK
Anton Karlsson /EBK
15-3 15-8 Förlust
    HSU13 Pool E Joakim Jakobsson /LBK 15-5 15-1 Förlust
    HSU13 Pool E Robin Karlsson /LjuBK 15-0 15-2 Förlust
Persson, Linnea Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Emma Kristersson /LBK 10-13 11-5 11-0 Förlust
    DSU13 Pool A Josefin Sjöberg /CBF 11-8 11-9 Förlust
    DSU13 Pool A Mia Svensson /Mörrum 11-2 11-3 Förlust
  Maja Olsson /CBF DDU13 Kvarts Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
15-4 15-6 Förlust
Ragnarsson, Erik Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Sebastian Liljeblad /BK71 15-6 15-1 Förlust
    HSU15 Pool E Demir Gorcevic /SBMK 15-1 15-1 Förlust
    HSU15 Pool E Jacob Flårback /LjuBK 15-17 15-4 15-13 Förlust
  Ludvig Gålen /EBK HDU15 8-dels Demir Gorcevic /SBMK
Vladimir Kjajic /SBMK
13-15 15-9 15-6 Förlust
Rosengren, Anna Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Matea Sosa /LBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Pool D Anna Roskvist /CBF 11-1 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Simone Jakobsson /LBK 11-10 11-10 Vinst
    DSU13 Semi Jennie N-Strandberg /VBK 11-8 11-3 Förlust
  Julia Flink /SBK DDU13 Kvarts Anna Jansson /CBF
Lisa Ericsson /CBF
15-4 15-0 Vinst
  Julia Flink /SBK DDU13 Semi Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
15-10 15-9 Vinst
  Julia Flink /SBK DDU13 Final Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
15-6 15-5 Vinst
Roskvist, Anna Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Matea Sosa /LBK 5-11 11-9 11-0 Vinst
    DSU13 Pool D Anna Rosengren /SBK 11-1 11-0 Förlust
  Sofia Nilsson /CBF DDU13 8-dels Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
15-12 15-5 Förlust
Safaeiyan, Farnam Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Filip Ermestål /Mörrum HDU15 8-dels Jacob Flårback /LjuBK
Tobias Widén /LjuBK
15-4 15-2 Vinst
  Filip Ermestål /Mörrum HDU15 Kvarts Henrik Skoland /SBK
Anton Ekelund /SBK
15-3 15-1 Vinst
  Filip Ermestål /Mörrum HDU15 Semi Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
9-15 17-15 15-12 Förlust
    HSU13 Pool A Anton Johansson /LjuBK Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Lukas Gålen /EBK 15-0 15-2 Vinst
    HSU13 Pool A Joakim Evertsson /SBK 15-2 15-6 Vinst
    HSU13 Kvarts Andreas Mathinsson /EBK 15-4 15-6 Vinst
    HSU13 Semi Martin Henriksson /VBK 15-2 15-2 Vinst
    HSU13 Final Robin Karlsson /LjuBK 15-2 15-5 Vinst
Safaeiyan, Fozhan Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Ida Bengthagen /SBK 11-0 11-2 Vinst
    DSU15 Pool C Erika Nilsson /Mörrum 11-7 11-1 Vinst
    DSU15 Pool C Hanna Woggart /LjuBK 11-0 11-1 Vinst
    DSU15 Semi Dalila Zulj /LBK 11-4 11-3 Vinst
    DSU15 Final Frida Mattsson /Mörrum 11-2 11-9 Vinst
  Frida Mattsson /Mörrum DDU15 Semi Charlotte Larsson /LjuBK
Anny Olsson /LjuBK
17-16 9-15 15-6 Vinst
  Frida Mattsson /Mörrum DDU15 Final Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-4 11-15 15-13 Förlust
Sjöberg, Josefin Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Mia Svensson /Mörrum 11-0 11-0 Förlust
    DSU13 Pool A Linnea Persson /CBF 11-8 11-9 Vinst
    DSU13 Pool A Emma Kristersson /LBK 11-9 7-11 13-10 Vinst
  Mia Svensson /Mörrum DDU13 Kvarts Alicia Hedlund /CBF
Frida Svensson /CBF
15-6 15-7 Vinst
  Mia Svensson /Mörrum DDU13 Semi Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
15-3 15-6 Vinst
  Mia Svensson /Mörrum DDU13 Final Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
15-6 15-5 Förlust
Skoland, Henrik Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Viktor Stensson /EBK 15-2 15-2 Förlust
    HSU15 Pool F Tobias Widén /LjuBK 15-4 11-15 15-8 Förlust
    HSU15 Pool F Augustin Kjajic /SBMK 15-0 15-5 Förlust
  Anton Ekelund /SBK HDU15 Kvarts Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
15-3 15-1 Förlust
Skoland, Peter Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Carl Björk /SBK HDU13 8-dels Alexander Stensson /EBK
Joakim Evertsson /SBK
15-8 15-6 Förlust
    HSU13 Pool G Anton Karlsson /EBK 10-15 15-9 15-3 Förlust
    HSU13 Pool G Markus Olsson /CBF 15-0 15-0 Förlust
Sosa, Matea Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Anna Rosengren /SBK 11-0 11-0 Förlust
    DSU13 Pool D Anna Roskvist /CBF 5-11 11-9 11-0 Förlust
Stenqvist, Daniel Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Karlsson /LjuBK HDU13 8-dels Joakim Jakobsson /LBK
Kristoffer Bodén /LBK
Walkover Vinst
  Robin Karlsson /LjuBK HDU13 Kvarts Alexander Stensson /EBK
Joakim Evertsson /SBK
15-8 15-8 Vinst
  Robin Karlsson /LjuBK HDU13 Semi Marcus Olofsson /VBK
Martin Henriksson /VBK
15-9 13-15 15-7 Förlust
    HSU13 Pool C Kristoffer Bodén /LBK Walk over Vinst
    HSU13 Pool C Martin Henriksson /VBK 15-2 15-3 Förlust
    HSU13 Pool C Sebastian Arbrahamsson /EBK 15-13 15-4 Vinst
    HSU13 8-dels Robin Karlsson /LjuBK 15-0 15-2 Förlust
Stensson, Alexander Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Evertsson /SBK HDU13 8-dels Peter Skoland /SBK
Carl Björk /SBK
15-8 15-6 Vinst
  Joakim Evertsson /SBK HDU13 Kvarts Robin Karlsson /LjuBK
Daniel Stenqvist /SBK
15-8 15-8 Förlust
    HSU13 Pool D Christian Larsson /LjuBK 15-7 15-3 Förlust
    HSU13 Pool D Daniel Wallin /LBK 15-2 15-1 Vinst
    HSU13 Pool D Ludvig Hanzen /SBK Walk over Vinst
    HSU13 8-dels Carl Björk /SBK 15-11 15-11 Vinst
    HSU13 Kvarts Martin Henriksson /VBK 15-0 15-0 Förlust
Stensson, Jonathan Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Magnus Hansson /CBF Walk over Förlust
    HSU15 Pool D Simon Widén /LjuBK Walk over Förlust
    HSU15 Pool D Daniel Herman /VBK Walk over Förlust
Stensson, Viktor Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Henrik Skoland /SBK 15-2 15-2 Vinst
    HSU15 Pool F Augustin Kjajic /SBMK 15-1 15-1 Vinst
    HSU15 Pool F Tobias Widén /LjuBK 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Kvarts Joakim Andersen /LjuBK 15-0 15-1 Vinst
    HSU15 Semi Demir Gorcevic /SBMK 15-5 15-7 Vinst
    HSU15 Final Jörgen Svensson /LBK 15-4 15-4 Vinst
  Oleg Stevanovic /EBK HDU15 Kvarts Joakim Andersen /LjuBK
Tobias Johannesson /LjuBK
15-7 15-3 Vinst
  Oleg Stevanovic /EBK HDU15 Semi Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
15-8 15-10 Vinst
  Oleg Stevanovic /EBK HDU15 Final Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
15-5 17-14 Vinst
Stevanovic, Oleg Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Anton Ekelund /SBK 15-1 15-0 Vinst
    HSU15 Pool B Henric Martinsson /BK71 15-3 15-6 Vinst
    HSU15 Pool B Anton Herneland /LjuBK 15-8 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Filip Ermestål /Mörrum 15-10 15-13 Vinst
    HSU15 Semi Jörgen Svensson /LBK 15-6 15-12 Förlust
  Viktor Stensson /EBK HDU15 Kvarts Joakim Andersen /LjuBK
Tobias Johannesson /LjuBK
15-7 15-3 Vinst
  Viktor Stensson /EBK HDU15 Semi Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
15-8 15-10 Vinst
  Viktor Stensson /EBK HDU15 Final Magnus Hansson /CBF
Jörgen Svensson /LBK
15-5 17-14 Vinst
Svensson, Frida Carlshamns Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Simone Jakobsson /LBK 4-11 11-2 11-8 Förlust
    DSU13 Pool C Maja Olsson /CBF 11-6 7-11 13-12 Förlust
  Alicia Hedlund /CBF DDU13 Kvarts Josefin Sjöberg /CBF
Mia Svensson /Mörrum
15-6 15-7 Förlust
Svensson, Jörgen Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Joakim Andersen /LjuBK 15-1 15-0 Vinst
    HSU15 Pool A Vladimir Kjajic /SBMK Walk over Vinst
    HSU15 Pool A Ludvig Gålen /EBK 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Kvarts Augustin Kjajic /SBMK 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Semi Oleg Stevanovic /EBK 15-6 15-12 Vinst
    HSU15 Final Viktor Stensson /EBK 15-4 15-4 Förlust
  Magnus Hansson /CBF HDU15 Kvarts Demir Gorcevic /SBMK
Vladimir Kjajic /SBMK
15-9 15-10 Vinst
  Magnus Hansson /CBF HDU15 Semi Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
9-15 17-15 15-12 Vinst
  Magnus Hansson /CBF HDU15 Final Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-5 17-14 Förlust
Svensson, Mia Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Josefin Sjöberg /CBF 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Pool A Emma Kristersson /LBK 11-6 11-1 Vinst
    DSU13 Pool A Linnea Persson /CBF 11-2 11-3 Vinst
    DSU13 Semi Julia Flink /SBK 11-3 11-4 Vinst
    DSU13 Final Jennie N-Strandberg /VBK 11-4 11-8 Förlust
  Josefin Sjöberg /CBF DDU13 Kvarts Alicia Hedlund /CBF
Frida Svensson /CBF
15-6 15-7 Vinst
  Josefin Sjöberg /CBF DDU13 Semi Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
15-3 15-6 Vinst
  Josefin Sjöberg /CBF DDU13 Final Julia Flink /SBK
Anna Rosengren /SBK
15-6 15-5 Förlust
Thulin, Josefine Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Lina Bengthagen /SBK 11-2 11-1 Vinst
    DSU11 Pool A Matilda N-Strandberg /VBK 11-1 11-4 Förlust
    DSU11 Semi Ellen Castell /SBK 11-4 11-1 Förlust
  Josefine Flink /SBK DDU13 Kvarts Ellen Castell /SBK
Marielle Karlsson /SBK
15-7 15-10 Förlust
Tomic, Aldian Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Wallin /LBK HDU13 Kvarts Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
15-2 15-6 Förlust
    HSU13 Pool B Carl Björk /SBK 15-4 15-2 Förlust
    HSU13 Pool B Andreas Nilsson /VBK Walk over Vinst
    HSU13 Pool B Felix Karlsson /CBF Walk over Vinst
    HSU13 8-dels Christian Larsson /LjuBK 15-3 15-1 Förlust
Wallin, Daniel Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Aldian Tomic /LBK HDU13 Kvarts Joakim Jakobsson /LBK
Christian Larsson /LjuBK
15-2 15-6 Förlust
    HSU13 Pool D Ludvig Hanzen /SBK Walk over Vinst
    HSU13 Pool D Alexander Stensson /EBK 15-2 15-1 Förlust
    HSU13 Pool D Christian Larsson /LjuBK 15-0 15-0 Förlust
Werner, Amanda Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Anny Olsson /LjuBK 11-7 11-4 Förlust
    DSU15 Pool B Dalila Zulj /LBK 11-1 11-1 Förlust
    DSU15 Pool B Lina Almeqvist /Mörrum 11-0 11-0 Förlust
  Hanna Woggart /LjuBK DDU15 Kvarts Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-1 15-1 Förlust
Wetterling, Elin Växjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Anna Jansson /CBF 11-1 11-7 Förlust
    DSU13 Pool B Lisa Ericsson /CBF 11-0 11-2 Förlust
    DSU13 Pool B Julia Flink /SBK 11-4 11-5 Förlust
  Emma Wigren /LjuBK DDU13 8-dels Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
15-6 15-2 Förlust
Widén, Simon Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Daniel Herman /VBK 15-11 9-15 15-7 Vinst
    HSU15 Pool D Jonathan Stensson /EBK Walk over Vinst
    HSU15 Pool D Magnus Hansson /CBF 17-15 15-11 Vinst
    HSU15 8-dels Henric Martinsson /BK71 15-11 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Demir Gorcevic /SBMK 15-4 15-7 Förlust
  Henric Martinsson /BK71 HDU15 8-dels Augustin Kjajic /SBMK
Francis Brako /SBMK
15-9 15-6 Förlust
Widén, Tobias Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Augustin Kjajic /SBMK 15-9 15-12 Förlust
    HSU15 Pool F Henrik Skoland /SBK 15-4 11-15 15-8 Vinst
    HSU15 Pool F Viktor Stensson /EBK 15-0 15-0 Förlust
  Jacob Flårback /LjuBK HDU15 8-dels Farnam Safaeiyan /LBK
Filip Ermestål /Mörrum
15-4 15-2 Förlust
Wigren, Emma Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Sofia Nilsson /CBF 11-1 11-0 Vinst
    DSU13 Pool E Jennie N-Strandberg /VBK 11-0 11-0 Förlust
    DSU13 Pool E Alicia Hedlund /CBF 11-2 11-1 Vinst
  Elin Wetterling /VBK DDU13 8-dels Jennie N-Strandberg /VBK
Matilda N-Strandberg /VBK
15-6 15-2 Förlust
Woggart, Hanna Ljungby BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Erika Nilsson /Mörrum 11-0 11-0 Förlust
    DSU15 Pool C Ida Bengthagen /SBK 11-7 8-11 11-7 Vinst
    DSU15 Pool C Fozhan Safaeiyan /LBK 11-0 11-1 Förlust
  Amanda Werner /LjuBK DDU15 Kvarts Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-1 15-1 Förlust
Zulj, Dalila Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Lina Almeqvist /Mörrum 11-9 11-2 Vinst
    DSU15 Pool B Amanda Werner /LjuBK 11-1 11-1 Vinst
    DSU15 Pool B Anny Olsson /LjuBK 11-3 11-6 Vinst
    DSU15 Kvarts Charlotte Larsson /LjuBK 11-8 11-7 Vinst
    DSU15 Semi Fozhan Safaeiyan /LBK 11-4 11-3 Förlust
  Jennika Hetz /LBK DDU15 Semi Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-7 15-6 Förlust