RiksklassU15 2003

20 - 21 / 9, 2003

Lenhovda Badmintonklubb


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 163

Total antal WO matcher = 11

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDU15 Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
Sanne Ekberg /BB -
Caroline Gunnarsson /Halm
Linda Seflin /BBK -
Hanna Broberg /Väsby
DSU15 Amanda Högström-Lindh /Ume Jessica Carlsson /VBK Sara Theodorsson /SBK
Ida Larusson /CBMK
HDU15 Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Victor Skepp /VFBK -
Jim Esp /Valbo
Daniel Björk /Kärra -
Oscar Kruse /Askim
HSU15 Henrik Fahlström /Wätter Borgar Heimirsson /Täby Jim Esp /Valbo
Nico Ruponen /Täby
MDU15 Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
Stefan Andersson /VårV -
Sanne Ekberg /BB
Oscar Kruse /Askim -
Linnéa Hedlund /Åmål

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU15 Dam dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Kristina Fredlund /BKC
Michaela Sandh /Täby
Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo
Amy Närenborn /Skäld
15-13 15-13
8-dels Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
Ellinor Widh /Malmö
Madeleine Persson /Skäld
15-3 15-2
8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åmål
Elin Rosengren /SBK
Anna Ohlsson /SBK
15-5 15-4
8-dels Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
Fozhan Safaeiyan /LBK
Sara Theodorsson /SBK
15-3 15-3
8-dels Sofie Eriksson /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
Camilla Carlsson /Eskil
Emmie Nilsson /Skurup
15-9 15-7
8-dels Sofie Adolfsson /Mörrum
Ida Larusson /CBMK
Kristina Fredlund /BKC
Michaela Sandh /Täby
15-10 15-2
8-dels Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
Dalila Zulj /LBK
Elin Börjesson /VårV
15-5 15-7
8-dels Kristina Roman /Enång
Maria Brander /BBMK
Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-8 15-0
8-dels Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
Malin Nilsson /VB
Anna Cumtell /Halm
17-15 17-16
Kvarts Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åmål
15-11 13-15 15-5
Kvarts Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
Sofie Eriksson /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-5 15-3
Kvarts Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
Sofie Adolfsson /Mörrum
Ida Larusson /CBMK
15-8 15-1
Kvarts Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
Kristina Roman /Enång
Maria Brander /BBMK
15-1 15-6
Semi Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
15-6 17-14
Semi Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
15-3 15-8
Final Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-8 15-17 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Jessica Carlsson /VBK Hanna Åkerlund /Enång 11-0 11-2
Pool A Emmie Nilsson /Skurup Fozhan Safaeiyan /LBK 3-11 11-8 11-8
Pool A Jessica Carlsson /VBK Emmie Nilsson /Skurup 11-1 11-1
Pool A Hanna Åkerlund /Enång Fozhan Safaeiyan /LBK 11-7 11-9
Pool A Jessica Carlsson /VBK Fozhan Safaeiyan /LBK 11-6 11-2
Pool A Emmie Nilsson /Skurup Hanna Åkerlund /Enång 11-9 13-11
Pool B Linnéa Hedlund /Åmål Maria Brander /BBMK 11-0 11-3
Pool B Madeleine Persson /Skäld Anna Ohlsson /SBK 11-6 11-1
Pool B Madeleine Persson /Skäld Maria Brander /BBMK 11-3 9-11 11-4
Pool B Linnéa Hedlund /Åmål Anna Ohlsson /SBK 11-5 11-6
Pool B Anna Ohlsson /SBK Maria Brander /BBMK 11-2 11-4
Pool B Linnéa Hedlund /Åmål Madeleine Persson /Skäld 11-7 11-8
Pool C Sanne Ekberg /BB Lovisa Hansson /VårV Walk over
Pool C Ellinor Widh /Malmö Michaela Sandh /Täby 11-6 11-2
Pool C Sanne Ekberg /BB Michaela Sandh /Täby 11-1 11-0
Pool C Ellinor Widh /Malmö Lovisa Hansson /VårV Walk over
Pool C Sanne Ekberg /BB Ellinor Widh /Malmö 11-0 11-3
Pool C Michaela Sandh /Täby Lovisa Hansson /VårV Walk over
Pool D Caroline Gunnarsson /Halm Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo 11-3 11-0
Pool D Sara Theodorsson /SBK Erika Nilsson /Mörrum 11-5 11-2
Pool D Sara Theodorsson /SBK Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo 11-2 11-3
Pool D Caroline Gunnarsson /Halm Erika Nilsson /Mörrum 11-0 11-0
Pool D Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo Erika Nilsson /Mörrum 11-5 11-4
Pool D Sara Theodorsson /SBK Caroline Gunnarsson /Halm 3-11 11-3 11-0
Pool E Elin Börjesson /VårV Linda Seflin /BBK Walk over
Pool E Elin Rosengren /SBK Camilla Carlsson /Eskil 11-6 11-5
Pool E Elin Rosengren /SBK Linda Seflin /BBK Walk over
Pool E Camilla Carlsson /Eskil Elin Börjesson /VårV 11-7 11-1
Pool E Camilla Carlsson /Eskil Linda Seflin /BBK Walk over
Pool E Elin Rosengren /SBK Elin Börjesson /VårV 11-7 11-3
Pool F Andrea Bergmark /Kista Anna Cumtell /Halm 11-2 11-3
Pool F Anna Cumtell /Halm Sofie Eriksson /Enång 11-4 13-11
Pool F Andrea Bergmark /Kista Sofie Eriksson /Enång 11-3 11-6
Pool G Amanda Högström-Lindh /Ume Kristina Roman /Enång 11-2 11-2
Pool G Karolina Kotte /Täby Lina Almeqvist /Mörrum 11-4 11-0
Pool G Amanda Högström-Lindh /Ume Karolina Kotte /Täby 11-3 11-8
Pool G Kristina Roman /Enång Lina Almeqvist /Mörrum 11-7 11-7
Pool G Amanda Högström-Lindh /Ume Lina Almeqvist /Mörrum 11-1 11-3
Pool G Karolina Kotte /Täby Kristina Roman /Enång 11-2 11-9
Pool H Ida Larusson /CBMK Hanna Broberg /Väsby 11-2 11-0
Pool H Amy Närenborn /Skäld Kristina Fredlund /BKC 11-1 11-9
Pool H Ida Larusson /CBMK Amy Närenborn /Skäld 11-7 11-3
Pool H Kristina Fredlund /BKC Hanna Broberg /Väsby 7-11 11-6 11-8
Pool H Ida Larusson /CBMK Kristina Fredlund /BKC 11-4 11-9
Pool H Amy Närenborn /Skäld Hanna Broberg /Väsby 11-4 11-3
Pool I Olivia Flink /Wätter Dalila Zulj /LBK 11-0 11-5
Pool I Malin Nilsson /VB Sofie Adolfsson /Mörrum 11-5 11-0
Pool I Olivia Flink /Wätter Malin Nilsson /VB 11-6 11-3
Pool I Dalila Zulj /LBK Sofie Adolfsson /Mörrum 11-5 11-8
Pool I Olivia Flink /Wätter Sofie Adolfsson /Mörrum 11-2 11-1
Pool I Malin Nilsson /VB Dalila Zulj /LBK 11-1 11-5
16-dels Amy Närenborn /Skäld Karolina Kotte /Täby 6-11 11-6 11-5
16-dels Caroline Gunnarsson /Halm Elin Rosengren /SBK 11-3 11-1
8-dels Jessica Carlsson /VBK Camilla Carlsson /Eskil 11-2 11-5
8-dels Linnéa Hedlund /Åmål Anna Cumtell /Halm 13-12 7-11 11-5
8-dels Sanne Ekberg /BB Malin Nilsson /VB 11-4 11-6
8-dels Sara Theodorsson /SBK Amy Närenborn /Skäld 11-5 11-7
8-dels Caroline Gunnarsson /Halm Andrea Bergmark /Kista 8-11 11-8 11-5
8-dels Amanda Högström-Lindh /Ume Ellinor Widh /Malmö 11-6 11-2
8-dels Ida Larusson /CBMK Emmie Nilsson /Skurup 11-3 11-6
8-dels Olivia Flink /Wätter Madeleine Persson /Skäld 13-10 11-8
Kvarts Jessica Carlsson /VBK Linnéa Hedlund /Åmål 11-2 11-0
Kvarts Sara Theodorsson /SBK Sanne Ekberg /BB 11-6 11-8
Kvarts Amanda Högström-Lindh /Ume Caroline Gunnarsson /Halm 11-5 11-1
Kvarts Ida Larusson /CBMK Olivia Flink /Wätter 2-11 11-9 11-8
Semi Jessica Carlsson /VBK Sara Theodorsson /SBK 11-0 11-0
Semi Amanda Högström-Lindh /Ume Ida Larusson /CBMK 11-4 11-8
Final Amanda Högström-Lindh /Ume Jessica Carlsson /VBK 9-11 11-8 11-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Martin Hansson /VårV
Jonas Andersson /VårV
Robert Flink /Skogås
Marcus Åkesson /HBK
17-14 17-16
8-dels Felix Lindell /Halm
Johan Tärnås /Halm
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
Johan Olowsson /ÖBK
15-9 15-10
8-dels Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
Simon Druve /Täby
André Malmaeus /Täby
15-7 15-7
8-dels Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-5 15-12
8-dels Björn Heimirsson /Täby
Robin Ahonen /Grums
Hampus Hjortberg /VårV
Stefan Andersson /VårV
15-11 15-10
8-dels Jacob Lindblad /AURA
Jonny To /AURA
Henrik Fåhraeus /Täby
Alexander Lundberg /Wätter
Walkover
Kvarts Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
Martin Hansson /VårV
Jonas Andersson /VårV
15-2 15-0
Kvarts Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
Felix Lindell /Halm
Johan Tärnås /Halm
15-6 15-0
Kvarts Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
Björn Heimirsson /Täby
Robin Ahonen /Grums
15-8 6-15 15-5
Kvarts Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Jacob Lindblad /AURA
Jonny To /AURA
15-4 15-1
Semi Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
15-4 15-9
Semi Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
15-1 15-6
Final Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-6 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Henrik Fahlström /Wätter Simon Druve /Täby 15-3 15-5
Pool A Fredrik Grefve /Ume Stefan Andersson /VårV 15-17 15-11 15-5
Pool A Henrik Fahlström /Wätter Fredrik Grefve /Ume 15-0 15-1
Pool A Stefan Andersson /VårV Simon Druve /Täby 12-15 15-11 15-7
Pool A Henrik Fahlström /Wätter Stefan Andersson /VårV 15-7 15-1
Pool A Fredrik Grefve /Ume Simon Druve /Täby 17-16 15-11
Pool B Jim Esp /Valbo Björn Heimirsson /Täby 15-3 15-9
Pool B Felix Lindell /Halm Jacob Lindblad /AURA 15-2 17-16
Pool B Jim Esp /Valbo Felix Lindell /Halm 15-5 15-9
Pool B Björn Heimirsson /Täby Jacob Lindblad /AURA 15-8 5-15 15-13
Pool B Jim Esp /Valbo Jacob Lindblad /AURA 15-3 15-1
Pool B Björn Heimirsson /Täby Felix Lindell /Halm 9-15 15-6 15-0
Pool C Hampus Hjortberg /VårV Henrik Fåhraeus /Täby Walk over
Pool C Robin Ahonen /Grums Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-11 15-8
Pool C Christoffer Ingvaldsson /Skogås Henrik Fåhraeus /Täby Walk over
Pool C Robin Ahonen /Grums Hampus Hjortberg /VårV 15-2 15-8
Pool C Robin Ahonen /Grums Henrik Fåhraeus /Täby Walk over
Pool C Christoffer Ingvaldsson /Skogås Hampus Hjortberg /VårV 11-15 15-11 15-13
Pool D Johan Olowsson /ÖBK André Malmaeus /Täby 13-15 15-13 15-13
Pool D Johan Tärnås /Halm Fredrik Olsson /BMKB 15-13 15-10
Pool D André Malmaeus /Täby Johan Tärnås /Halm 12-15 17-15 15-9
Pool D Fredrik Olsson /BMKB Johan Olowsson /ÖBK 15-3 15-3
Pool D Fredrik Olsson /BMKB André Malmaeus /Täby 13-15 17-14 15-11
Pool D Johan Tärnås /Halm Johan Olowsson /ÖBK 15-5 17-15
Pool E Nico Ruponen /Täby Jonas Andersson /VårV 11-15 15-10 15-10
Pool E Viktor Stensson /EBK Jonny To /AURA 15-11 15-12
Pool E Jonas Andersson /VårV Viktor Stensson /EBK 15-3 15-12
Pool E Nico Ruponen /Täby Jonny To /AURA 15-9 15-13
Pool E Jonas Andersson /VårV Jonny To /AURA 15-3 10-15 15-10
Pool E Nico Ruponen /Täby Viktor Stensson /EBK 15-4 15-0
Pool F Oscar Kruse /Askim Martin Hansson /VårV 15-6 15-4
Pool F Daniel Björk /Kärra Victor Skepp /VFBK 13-15 15-11 15-5
Pool F Victor Skepp /VFBK Oscar Kruse /Askim 15-9 7-15 15-9
Pool F Daniel Björk /Kärra Martin Hansson /VårV 15-4 15-5
Pool F Daniel Björk /Kärra Oscar Kruse /Askim 15-5 13-15 15-13
Pool F Victor Skepp /VFBK Martin Hansson /VårV 15-12 15-9
Pool G Borgar Heimirsson /Täby Robert Flink /Skogås 15-1 15-8
Pool G Marcus Åkesson /HBK Robert Flink /Skogås 15-8 15-1
Pool G Borgar Heimirsson /Täby Marcus Åkesson /HBK 15-0 15-11
8-dels Victor Skepp /VFBK Marcus Åkesson /HBK 15-13 15-13
8-dels Jim Esp /Valbo Jonas Andersson /VårV 15-6 15-5
8-dels Robin Ahonen /Grums Fredrik Olsson /BMKB 15-4 15-4
8-dels Fredrik Grefve /Ume Johan Tärnås /Halm 15-9 17-14
8-dels Nico Ruponen /Täby Björn Heimirsson /Täby 15-7 15-3
8-dels Daniel Björk /Kärra Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-9 7-15 17-14
Kvarts Henrik Fahlström /Wätter Victor Skepp /VFBK 15-1 15-2
Kvarts Jim Esp /Valbo Robin Ahonen /Grums 15-8 15-1
Kvarts Nico Ruponen /Täby Fredrik Grefve /Ume 8-15 17-14 15-2
Kvarts Borgar Heimirsson /Täby Daniel Björk /Kärra 15-3 15-3
Semi Henrik Fahlström /Wätter Jim Esp /Valbo 15-6 15-9
Semi Borgar Heimirsson /Täby Nico Ruponen /Täby 15-6 10-15 15-9
Final Henrik Fahlström /Wätter Borgar Heimirsson /Täby 12-15 15-4 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU15 Mixed dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Jörgen Svensson /LBK
Dalila Zulj /LBK
Hampus Hjortberg /VårV
Lovisa Hansson /VårV
Walkover
8-dels Fredrik Olsson /BMKB
Kristina Roman /Enång
Björn Heimirsson /Täby
Michaela Sandh /Täby
17-14 12-15 15-4
8-dels Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
Henrik Fåhraeus /Täby
Fozhan Safaeiyan /LBK
15-3 15-10
8-dels Martin Hansson /VårV
Elin Börjesson /VårV
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
Elin Rosengren /SBK
15-7 9-15 15-8
8-dels Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
Robin Ahonen /Grums
Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo
15-4 15-9
8-dels Victor Skepp /VFBK
Anna Ohlsson /SBK
Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
15-2 15-0
8-dels Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
Jim Esp /Valbo
Olivia Flink /Wätter
15-13 15-5
Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
Jörgen Svensson /LBK
Dalila Zulj /LBK
15-5 15-3
Kvarts Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
Fredrik Olsson /BMKB
Kristina Roman /Enång
15-5 15-10
Kvarts Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
Martin Hansson /VårV
Elin Börjesson /VårV
15-3 15-8
Kvarts Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
Victor Skepp /VFBK
Anna Ohlsson /SBK
15-6 15-2
Semi Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
15-1 15-7
Semi Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
15-7 15-9
Final Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-7 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Askim BC   Askim
AURA   AURA
Bergsåker BMK   BBMK
BK Carlskrona   BKC
BMK Boston   BMKB
BMK Wätterstad   Wätter
BMS Åminton   Åmål
Borås Badminton   BB
Botkyrka Badminton   BBK
Christinehamns Badmintonklubb   CBMK
Emmaboda BK   EBK
Enångers Badmintonklubb   Enång
Eskilstuna BK   Eskil
Grums Badminton   Grums
Halmstad Badmintonklubb   Halm
Hoby Badmintonklubb   HBK
IFK Umeå   Ume
Kista BMK   Kista
Kärra BMK   Kärra
Lenhovda BK   LBK
Malmö BK   Malmö
Mörrum Badminton   Mörrum
Skogås BK   Skogås
Skurup BMK   Skurup
Skäldervikens BMK   Skäld
Sävsjö BK   SBK
Täby Badmintonförening   Täby
Valbodalens BMK   Valbo
Varbergs Badminton   VB
Vårvindens BMK   VårV
Väsby Badmintonklubb   Väsby
Västra Frölunda Badmintonklubb   VFBK
Växjö BK   VBK
Örebro badmintonklubb   ÖBK

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Askim BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Oscar Kruse /Askim   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

AURA

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jacob Lindblad /AURA   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Jonny To /AURA   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Borås Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sanne Ekberg /BB   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linda Seflin /BBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Bergsåker BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Maria Brander /BBMK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Carlskrona

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Kristina Fredlund /BKC   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Boston

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Olsson /BMKB   HSU15/8-dels/Förlust       MDU15/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Christinehamns Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ida Larusson /CBMK   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Emmaboda BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Viktor Stensson /EBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Oleg Stevanovic /EBK       HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enångers Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sofie Eriksson /Enång   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Kristina Roman /Enång   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Hanna Åkerlund /Enång   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Camilla Carlsson /Eskil   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Grums Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Ahonen /Grums   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Halmstad Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anna Cumtell /Halm   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust    
Caroline Gunnarsson /Halm   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Semi/Förlust    
Felix Lindell /Halm   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Johan Tärnås /Halm   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hoby Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marcus Åkesson /HBK   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Andrea Bergmark /Kista   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kärra BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Björk /Kärra   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lenhovda BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fozhan Safaeiyan /LBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Jörgen Svensson /LBK           MDU15/Kvarts/Förlust
Dalila Zulj /LBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Dante Widh /Malmö           MDU15/8-dels/Förlust
Ellinor Widh /Malmö   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mörrum Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sofie Adolfsson /Mörrum   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Lina Almeqvist /Mörrum   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust    
Erika Nilsson /Mörrum   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anna Ohlsson /SBK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Elin Rosengren /SBK   DSU15/16-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Sara Theodorsson /SBK   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robert Flink /Skogås   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Christoffer Ingvaldsson /Skogås       HDU15/8-dels/Förlust    
Christoffer Ingvaldsson /Skogås           MDU15/8-dels/Förlust
Christoffer Ingvaldsson /Skogås   HSU15/8-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skurup BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emmie Nilsson /Skurup   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skäldervikens BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Amy Närenborn /Skäld   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/16-dels/Förlust    
Madeleine Persson /Skäld   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Druve /Täby   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Henrik Fåhraeus /Täby   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Björn Heimirsson /Täby   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Borgar Heimirsson /Täby   HSU15/Final/Förlust   HDU15/Final/Förlust    
Karolina Kotte /Täby   DSU15/16-dels/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust    
André Malmaeus /Täby   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Nico Ruponen /Täby   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Förlust    
Michaela Sandh /Täby   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Grefve /Ume   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Förlust
Amanda Högström-Lindh /Ume   DSU15/Final/Vinst   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Valbodalens BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jim Esp /Valbo   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/16-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Varbergs Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Malin Nilsson /VB   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Växjö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jessica Carlsson /VBK   DSU15/Final/Förlust   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västra Frölunda Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Victor Skepp /VFBK   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vårvindens BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonas Andersson /VårV   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Stefan Andersson /VårV   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Elin Börjesson /VårV   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Lovisa Hansson /VårV   DSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/8-dels/Förlust
Martin Hansson /VårV   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Hampus Hjortberg /VårV   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Väsby Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hanna Broberg /Väsby   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henrik Fahlström /Wätter   HSU15/Final/Vinst   HDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Vinst
Olivia Flink /Wätter   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Alexander Lundberg /Wätter       HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMS Åminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linnéa Hedlund /Åmål   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Örebro badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Olowsson /ÖBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adolfsson, Sofie Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool I Malin Nilsson /VB 11-5 11-0 Förlust
    DSU15 Pool I Dalila Zulj /LBK 11-5 11-8 Förlust
    DSU15 Pool I Olivia Flink /Wätter 11-2 11-1 Förlust
  Ida Larusson /CBMK DDU15 8-dels Kristina Fredlund /BKC
Michaela Sandh /Täby
15-10 15-2 Vinst
  Ida Larusson /CBMK DDU15 Kvarts Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
15-8 15-1 Förlust
Ahonen, Robin Grums Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-11 15-8 Vinst
    HSU15 Pool C Hampus Hjortberg /VårV 15-2 15-8 Vinst
    HSU15 Pool C Henrik Fåhraeus /Täby Walk over Vinst
    HSU15 8-dels Fredrik Olsson /BMKB 15-4 15-4 Vinst
    HSU15 Kvarts Jim Esp /Valbo 15-8 15-1 Förlust
  Björn Heimirsson /Täby HDU15 8-dels Hampus Hjortberg /VårV
Stefan Andersson /VårV
15-11 15-10 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HDU15 Kvarts Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
15-8 6-15 15-5 Förlust
  Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo MDU15 8-dels Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
15-4 15-9 Förlust
Almeqvist, Lina Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool G Karolina Kotte /Täby 11-4 11-0 Förlust
    DSU15 Pool G Kristina Roman /Enång 11-7 11-7 Förlust
    DSU15 Pool G Amanda Högström-Lindh /Ume 11-1 11-3 Förlust
  Erika Nilsson /Mörrum DDU15 8-dels Kristina Roman /Enång
Maria Brander /BBMK
15-8 15-0 Förlust
Andersson, Jonas Vårvindens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Nico Ruponen /Täby 11-15 15-10 15-10 Förlust
    HSU15 Pool E Viktor Stensson /EBK 15-3 15-12 Vinst
    HSU15 Pool E Jonny To /AURA 15-3 10-15 15-10 Vinst
    HSU15 8-dels Jim Esp /Valbo 15-6 15-5 Förlust
  Martin Hansson /VårV HDU15 8-dels Robert Flink /Skogås
Marcus Åkesson /HBK
17-14 17-16 Vinst
  Martin Hansson /VårV HDU15 Kvarts Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
15-2 15-0 Förlust
Andersson, Stefan Vårvindens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Fredrik Grefve /Ume 15-17 15-11 15-5 Förlust
    HSU15 Pool A Simon Druve /Täby 12-15 15-11 15-7 Vinst
    HSU15 Pool A Henrik Fahlström /Wätter 15-7 15-1 Förlust
  Hampus Hjortberg /VårV HDU15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Robin Ahonen /Grums
15-11 15-10 Förlust
  Sanne Ekberg /BB MDU15 8-dels Henrik Fåhraeus /Täby
Fozhan Safaeiyan /LBK
15-3 15-10 Vinst
  Sanne Ekberg /BB MDU15 Kvarts Fredrik Olsson /BMKB
Kristina Roman /Enång
15-5 15-10 Vinst
  Sanne Ekberg /BB MDU15 Semi Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
15-1 15-7 Förlust
Bergmark, Andrea Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Anna Cumtell /Halm 11-2 11-3 Vinst
    DSU15 Pool F Sofie Eriksson /Enång 11-3 11-6 Vinst
    DSU15 8-dels Caroline Gunnarsson /Halm 8-11 11-8 11-5 Förlust
  Olivia Flink /Wätter DDU15 8-dels Malin Nilsson /VB
Anna Cumtell /Halm
17-15 17-16 Vinst
  Olivia Flink /Wätter DDU15 Kvarts Kristina Roman /Enång
Maria Brander /BBMK
15-1 15-6 Vinst
  Olivia Flink /Wätter DDU15 Semi Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
15-3 15-8 Vinst
  Olivia Flink /Wätter DDU15 Final Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-8 15-17 15-9 Förlust
Björk, Daniel Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Victor Skepp /VFBK 13-15 15-11 15-5 Vinst
    HSU15 Pool F Martin Hansson /VårV 15-4 15-5 Vinst
    HSU15 Pool F Oscar Kruse /Askim 15-5 13-15 15-13 Vinst
    HSU15 8-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-9 7-15 17-14 Vinst
    HSU15 Kvarts Borgar Heimirsson /Täby 15-3 15-3 Förlust
  Oscar Kruse /Askim HDU15 8-dels Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-5 15-12 Vinst
  Oscar Kruse /Askim HDU15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Robin Ahonen /Grums
15-8 6-15 15-5 Vinst
  Oscar Kruse /Askim HDU15 Semi Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-1 15-6 Förlust
Brander, Maria Bergsåker BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Linnéa Hedlund /Åmål 11-0 11-3 Förlust
    DSU15 Pool B Madeleine Persson /Skäld 11-3 9-11 11-4 Förlust
    DSU15 Pool B Anna Ohlsson /SBK 11-2 11-4 Förlust
  Kristina Roman /Enång DDU15 8-dels Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-8 15-0 Vinst
  Kristina Roman /Enång DDU15 Kvarts Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-1 15-6 Förlust
Broberg, Hanna Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool H Ida Larusson /CBMK 11-2 11-0 Förlust
    DSU15 Pool H Kristina Fredlund /BKC 7-11 11-6 11-8 Förlust
    DSU15 Pool H Amy Närenborn /Skäld 11-4 11-3 Förlust
  Linda Seflin /BBK DDU15 8-dels Dalila Zulj /LBK
Elin Börjesson /VårV
15-5 15-7 Vinst
  Linda Seflin /BBK DDU15 Kvarts Sofie Adolfsson /Mörrum
Ida Larusson /CBMK
15-8 15-1 Vinst
  Linda Seflin /BBK DDU15 Semi Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-3 15-8 Förlust
Börjesson, Elin Vårvindens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool E Linda Seflin /BBK Walk over Vinst
    DSU15 Pool E Camilla Carlsson /Eskil 11-7 11-1 Förlust
    DSU15 Pool E Elin Rosengren /SBK 11-7 11-3 Förlust
  Dalila Zulj /LBK DDU15 8-dels Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
15-5 15-7 Förlust
  Martin Hansson /VårV MDU15 8-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås
Elin Rosengren /SBK
15-7 9-15 15-8 Vinst
  Martin Hansson /VårV MDU15 Kvarts Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
15-3 15-8 Förlust
Carlsson, Camilla Eskilstuna BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool E Elin Rosengren /SBK 11-6 11-5 Förlust
    DSU15 Pool E Elin Börjesson /VårV 11-7 11-1 Vinst
    DSU15 Pool E Linda Seflin /BBK Walk over Vinst
    DSU15 8-dels Jessica Carlsson /VBK 11-2 11-5 Förlust
  Emmie Nilsson /Skurup DDU15 8-dels Sofie Eriksson /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-9 15-7 Förlust
Carlsson, Jessica Växjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Hanna Åkerlund /Enång 11-0 11-2 Vinst
    DSU15 Pool A Emmie Nilsson /Skurup 11-1 11-1 Vinst
    DSU15 Pool A Fozhan Safaeiyan /LBK 11-6 11-2 Vinst
    DSU15 8-dels Camilla Carlsson /Eskil 11-2 11-5 Vinst
    DSU15 Kvarts Linnéa Hedlund /Åmål 11-2 11-0 Vinst
    DSU15 Semi Sara Theodorsson /SBK 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Final Amanda Högström-Lindh /Ume 9-11 11-8 11-8 Förlust
  Amanda Högström-Lindh /Ume DDU15 8-dels Ellinor Widh /Malmö
Madeleine Persson /Skäld
15-3 15-2 Vinst
  Amanda Högström-Lindh /Ume DDU15 Kvarts Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åmål
15-11 13-15 15-5 Vinst
  Amanda Högström-Lindh /Ume DDU15 Semi Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
15-6 17-14 Vinst
  Amanda Högström-Lindh /Ume DDU15 Final Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-8 15-17 15-9 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter MDU15 Kvarts Jörgen Svensson /LBK
Dalila Zulj /LBK
15-5 15-3 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter MDU15 Semi Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
15-1 15-7 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter MDU15 Final Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-7 15-3 Vinst
Cumtell, Anna Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Andrea Bergmark /Kista 11-2 11-3 Förlust
    DSU15 Pool F Sofie Eriksson /Enång 11-4 13-11 Vinst
    DSU15 8-dels Linnéa Hedlund /Åmål 13-12 7-11 11-5 Förlust
  Malin Nilsson /VB DDU15 8-dels Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
17-15 17-16 Förlust
Druve, Simon Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Henrik Fahlström /Wätter 15-3 15-5 Förlust
    HSU15 Pool A Stefan Andersson /VårV 12-15 15-11 15-7 Förlust
    HSU15 Pool A Fredrik Grefve /Ume 17-16 15-11 Förlust
  André Malmaeus /Täby HDU15 8-dels Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
15-7 15-7 Förlust
Ekberg, Sanne Borås Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Lovisa Hansson /VårV Walk over Vinst
    DSU15 Pool C Michaela Sandh /Täby 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Pool C Ellinor Widh /Malmö 11-0 11-3 Vinst
    DSU15 8-dels Malin Nilsson /VB 11-4 11-6 Vinst
    DSU15 Kvarts Sara Theodorsson /SBK 11-6 11-8 Förlust
  Caroline Gunnarsson /Halm DDU15 8-dels Fozhan Safaeiyan /LBK
Sara Theodorsson /SBK
15-3 15-3 Vinst
  Caroline Gunnarsson /Halm DDU15 Kvarts Sofie Eriksson /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-5 15-3 Vinst
  Caroline Gunnarsson /Halm DDU15 Semi Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-6 17-14 Förlust
  Stefan Andersson /VårV MDU15 8-dels Henrik Fåhraeus /Täby
Fozhan Safaeiyan /LBK
15-3 15-10 Vinst
  Stefan Andersson /VårV MDU15 Kvarts Fredrik Olsson /BMKB
Kristina Roman /Enång
15-5 15-10 Vinst
  Stefan Andersson /VårV MDU15 Semi Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
15-1 15-7 Förlust
Eriksson, Sofie Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Anna Cumtell /Halm 11-4 13-11 Förlust
    DSU15 Pool F Andrea Bergmark /Kista 11-3 11-6 Förlust
  Hanna Åkerlund /Enång DDU15 8-dels Camilla Carlsson /Eskil
Emmie Nilsson /Skurup
15-9 15-7 Vinst
  Hanna Åkerlund /Enång DDU15 Kvarts Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
15-5 15-3 Förlust
Esp, Jim Valbodalens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Björn Heimirsson /Täby 15-3 15-9 Vinst
    HSU15 Pool B Felix Lindell /Halm 15-5 15-9 Vinst
    HSU15 Pool B Jacob Lindblad /AURA 15-3 15-1 Vinst
    HSU15 8-dels Jonas Andersson /VårV 15-6 15-5 Vinst
    HSU15 Kvarts Robin Ahonen /Grums 15-8 15-1 Vinst
    HSU15 Semi Henrik Fahlström /Wätter 15-6 15-9 Förlust
  Victor Skepp /VFBK HDU15 8-dels Simon Druve /Täby
André Malmaeus /Täby
15-7 15-7 Vinst
  Victor Skepp /VFBK HDU15 Kvarts Felix Lindell /Halm
Johan Tärnås /Halm
15-6 15-0 Vinst
  Victor Skepp /VFBK HDU15 Semi Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
15-4 15-9 Förlust
  Olivia Flink /Wätter MDU15 8-dels Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-13 15-5 Förlust
Fahlström, Henrik BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Simon Druve /Täby 15-3 15-5 Vinst
    HSU15 Pool A Fredrik Grefve /Ume 15-0 15-1 Vinst
    HSU15 Pool A Stefan Andersson /VårV 15-7 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Victor Skepp /VFBK 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Semi Jim Esp /Valbo 15-6 15-9 Vinst
    HSU15 Final Borgar Heimirsson /Täby 12-15 15-4 15-12 Vinst
  Fredrik Grefve /Ume HDU15 Kvarts Martin Hansson /VårV
Jonas Andersson /VårV
15-2 15-0 Vinst
  Fredrik Grefve /Ume HDU15 Semi Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
15-4 15-9 Vinst
  Fredrik Grefve /Ume HDU15 Final Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-6 15-4 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK MDU15 Kvarts Jörgen Svensson /LBK
Dalila Zulj /LBK
15-5 15-3 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK MDU15 Semi Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
15-1 15-7 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK MDU15 Final Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-7 15-3 Vinst
Flink, Olivia BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool I Dalila Zulj /LBK 11-0 11-5 Vinst
    DSU15 Pool I Malin Nilsson /VB 11-6 11-3 Vinst
    DSU15 Pool I Sofie Adolfsson /Mörrum 11-2 11-1 Vinst
    DSU15 8-dels Madeleine Persson /Skäld 13-10 11-8 Vinst
    DSU15 Kvarts Ida Larusson /CBMK 2-11 11-9 11-8 Förlust
  Andrea Bergmark /Kista DDU15 8-dels Malin Nilsson /VB
Anna Cumtell /Halm
17-15 17-16 Vinst
  Andrea Bergmark /Kista DDU15 Kvarts Kristina Roman /Enång
Maria Brander /BBMK
15-1 15-6 Vinst
  Andrea Bergmark /Kista DDU15 Semi Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
15-3 15-8 Vinst
  Andrea Bergmark /Kista DDU15 Final Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-8 15-17 15-9 Förlust
  Jim Esp /Valbo MDU15 8-dels Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-13 15-5 Förlust
Flink, Robert Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Borgar Heimirsson /Täby 15-1 15-8 Förlust
    HSU15 Pool G Marcus Åkesson /HBK 15-8 15-1 Förlust
  Marcus Åkesson /HBK HDU15 8-dels Martin Hansson /VårV
Jonas Andersson /VårV
17-14 17-16 Förlust
Fredlund, Kristina BK Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool H Amy Närenborn /Skäld 11-1 11-9 Förlust
    DSU15 Pool H Hanna Broberg /Väsby 7-11 11-6 11-8 Vinst
    DSU15 Pool H Ida Larusson /CBMK 11-4 11-9 Förlust
  Michaela Sandh /Täby DDU15 16-dels Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo
Amy Närenborn /Skäld
15-13 15-13 Vinst
  Michaela Sandh /Täby DDU15 8-dels Sofie Adolfsson /Mörrum
Ida Larusson /CBMK
15-10 15-2 Förlust
Fåhraeus, Henrik Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Hampus Hjortberg /VårV Walk over Förlust
    HSU15 Pool C Christoffer Ingvaldsson /Skogås Walk over Förlust
    HSU15 Pool C Robin Ahonen /Grums Walk over Förlust
  Alexander Lundberg /Wätter HDU15 8-dels Jacob Lindblad /AURA
Jonny To /AURA
Walkover Förlust
  Fozhan Safaeiyan /LBK MDU15 8-dels Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
15-3 15-10 Förlust
Grefve, Fredrik IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Stefan Andersson /VårV 15-17 15-11 15-5 Vinst
    HSU15 Pool A Henrik Fahlström /Wätter 15-0 15-1 Förlust
    HSU15 Pool A Simon Druve /Täby 17-16 15-11 Vinst
    HSU15 8-dels Johan Tärnås /Halm 15-9 17-14 Vinst
    HSU15 Kvarts Nico Ruponen /Täby 8-15 17-14 15-2 Förlust
  Henrik Fahlström /Wätter HDU15 Kvarts Martin Hansson /VårV
Jonas Andersson /VårV
15-2 15-0 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter HDU15 Semi Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
15-4 15-9 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter HDU15 Final Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-6 15-4 Vinst
  Amanda Högström-Lindh /Ume MDU15 8-dels Jim Esp /Valbo
Olivia Flink /Wätter
15-13 15-5 Vinst
  Amanda Högström-Lindh /Ume MDU15 Kvarts Victor Skepp /VFBK
Anna Ohlsson /SBK
15-6 15-2 Vinst
  Amanda Högström-Lindh /Ume MDU15 Semi Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
15-7 15-9 Vinst
  Amanda Högström-Lindh /Ume MDU15 Final Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
15-7 15-3 Förlust
Gunnarsson, Caroline Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo 11-3 11-0 Vinst
    DSU15 Pool D Erika Nilsson /Mörrum 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Pool D Sara Theodorsson /SBK 3-11 11-3 11-0 Förlust
    DSU15 16-dels Elin Rosengren /SBK 11-3 11-1 Vinst
    DSU15 8-dels Andrea Bergmark /Kista 8-11 11-8 11-5 Vinst
    DSU15 Kvarts Amanda Högström-Lindh /Ume 11-5 11-1 Förlust
  Sanne Ekberg /BB DDU15 8-dels Fozhan Safaeiyan /LBK
Sara Theodorsson /SBK
15-3 15-3 Vinst
  Sanne Ekberg /BB DDU15 Kvarts Sofie Eriksson /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-5 15-3 Vinst
  Sanne Ekberg /BB DDU15 Semi Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-6 17-14 Förlust
Hansson, Lovisa Vårvindens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Sanne Ekberg /BB Walk over Förlust
    DSU15 Pool C Ellinor Widh /Malmö Walk over Förlust
    DSU15 Pool C Michaela Sandh /Täby Walk over Förlust
  Hampus Hjortberg /VårV MDU15 8-dels Jörgen Svensson /LBK
Dalila Zulj /LBK
Walkover Förlust
Hansson, Martin Vårvindens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Oscar Kruse /Askim 15-6 15-4 Förlust
    HSU15 Pool F Daniel Björk /Kärra 15-4 15-5 Förlust
    HSU15 Pool F Victor Skepp /VFBK 15-12 15-9 Förlust
  Jonas Andersson /VårV HDU15 8-dels Robert Flink /Skogås
Marcus Åkesson /HBK
17-14 17-16 Vinst
  Jonas Andersson /VårV HDU15 Kvarts Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
15-2 15-0 Förlust
  Elin Börjesson /VårV MDU15 8-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås
Elin Rosengren /SBK
15-7 9-15 15-8 Vinst
  Elin Börjesson /VårV MDU15 Kvarts Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
15-3 15-8 Förlust
Hedlund, Linnéa BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Maria Brander /BBMK 11-0 11-3 Vinst
    DSU15 Pool B Anna Ohlsson /SBK 11-5 11-6 Vinst
    DSU15 Pool B Madeleine Persson /Skäld 11-7 11-8 Vinst
    DSU15 8-dels Anna Cumtell /Halm 13-12 7-11 11-5 Vinst
    DSU15 Kvarts Jessica Carlsson /VBK 11-2 11-0 Förlust
  Karolina Kotte /Täby DDU15 8-dels Elin Rosengren /SBK
Anna Ohlsson /SBK
15-5 15-4 Vinst
  Karolina Kotte /Täby DDU15 Kvarts Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-11 13-15 15-5 Förlust
  Oscar Kruse /Askim MDU15 8-dels Robin Ahonen /Grums
Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo
15-4 15-9 Vinst
  Oscar Kruse /Askim MDU15 Kvarts Martin Hansson /VårV
Elin Börjesson /VårV
15-3 15-8 Vinst
  Oscar Kruse /Askim MDU15 Semi Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-7 15-9 Förlust
Heimirsson, Björn Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Jim Esp /Valbo 15-3 15-9 Förlust
    HSU15 Pool B Jacob Lindblad /AURA 15-8 5-15 15-13 Vinst
    HSU15 Pool B Felix Lindell /Halm 9-15 15-6 15-0 Vinst
    HSU15 8-dels Nico Ruponen /Täby 15-7 15-3 Förlust
  Robin Ahonen /Grums HDU15 8-dels Hampus Hjortberg /VårV
Stefan Andersson /VårV
15-11 15-10 Vinst
  Robin Ahonen /Grums HDU15 Kvarts Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
15-8 6-15 15-5 Förlust
  Michaela Sandh /Täby MDU15 8-dels Fredrik Olsson /BMKB
Kristina Roman /Enång
17-14 12-15 15-4 Förlust
Heimirsson, Borgar Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Robert Flink /Skogås 15-1 15-8 Vinst
    HSU15 Pool G Marcus Åkesson /HBK 15-0 15-11 Vinst
    HSU15 Kvarts Daniel Björk /Kärra 15-3 15-3 Vinst
    HSU15 Semi Nico Ruponen /Täby 15-6 10-15 15-9 Vinst
    HSU15 Final Henrik Fahlström /Wätter 12-15 15-4 15-12 Förlust
  Nico Ruponen /Täby HDU15 Kvarts Jacob Lindblad /AURA
Jonny To /AURA
15-4 15-1 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HDU15 Semi Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
15-1 15-6 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HDU15 Final Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
15-6 15-4 Förlust
Hjortberg, Hampus Vårvindens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Henrik Fåhraeus /Täby Walk over Vinst
    HSU15 Pool C Robin Ahonen /Grums 15-2 15-8 Förlust
    HSU15 Pool C Christoffer Ingvaldsson /Skogås 11-15 15-11 15-13 Förlust
  Stefan Andersson /VårV HDU15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Robin Ahonen /Grums
15-11 15-10 Förlust
  Lovisa Hansson /VårV MDU15 8-dels Jörgen Svensson /LBK
Dalila Zulj /LBK
Walkover Förlust
Högström-Lindh, Amanda IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool G Kristina Roman /Enång 11-2 11-2 Vinst
    DSU15 Pool G Karolina Kotte /Täby 11-3 11-8 Vinst
    DSU15 Pool G Lina Almeqvist /Mörrum 11-1 11-3 Vinst
    DSU15 8-dels Ellinor Widh /Malmö 11-6 11-2 Vinst
    DSU15 Kvarts Caroline Gunnarsson /Halm 11-5 11-1 Vinst
    DSU15 Semi Ida Larusson /CBMK 11-4 11-8 Vinst
    DSU15 Final Jessica Carlsson /VBK 9-11 11-8 11-8 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK DDU15 8-dels Ellinor Widh /Malmö
Madeleine Persson /Skäld
15-3 15-2 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK DDU15 Kvarts Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åmål
15-11 13-15 15-5 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK DDU15 Semi Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
15-6 17-14 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK DDU15 Final Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-8 15-17 15-9 Vinst
  Fredrik Grefve /Ume MDU15 8-dels Jim Esp /Valbo
Olivia Flink /Wätter
15-13 15-5 Vinst
  Fredrik Grefve /Ume MDU15 Kvarts Victor Skepp /VFBK
Anna Ohlsson /SBK
15-6 15-2 Vinst
  Fredrik Grefve /Ume MDU15 Semi Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
15-7 15-9 Vinst
  Fredrik Grefve /Ume MDU15 Final Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
15-7 15-3 Förlust
Ingvaldsson, Christoff Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Elin Rosengren /SBK MDU15 8-dels Martin Hansson /VårV
Elin Börjesson /VårV
15-7 9-15 15-8 Förlust
Ingvaldsson, Christoff Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Olowsson /ÖBK HDU15 8-dels Felix Lindell /Halm
Johan Tärnås /Halm
15-9 15-10 Förlust
Ingvaldsson, Christoff Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Robin Ahonen /Grums 15-11 15-8 Förlust
    HSU15 Pool C Henrik Fåhraeus /Täby Walk over Vinst
    HSU15 Pool C Hampus Hjortberg /VårV 11-15 15-11 15-13 Vinst
    HSU15 8-dels Daniel Björk /Kärra 15-9 7-15 17-14 Förlust
Kabaj/Friedman, Kinsa Valbodalens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Caroline Gunnarsson /Halm 11-3 11-0 Förlust
    DSU15 Pool D Sara Theodorsson /SBK 11-2 11-3 Förlust
    DSU15 Pool D Erika Nilsson /Mörrum 11-5 11-4 Vinst
  Amy Närenborn /Skäld DDU15 16-dels Kristina Fredlund /BKC
Michaela Sandh /Täby
15-13 15-13 Förlust
  Robin Ahonen /Grums MDU15 8-dels Oscar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åmål
15-4 15-9 Förlust
Kotte, Karolina Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool G Lina Almeqvist /Mörrum 11-4 11-0 Vinst
    DSU15 Pool G Amanda Högström-Lindh /Ume 11-3 11-8 Förlust
    DSU15 Pool G Kristina Roman /Enång 11-2 11-9 Vinst
    DSU15 16-dels Amy Närenborn /Skäld 6-11 11-6 11-5 Förlust
  Linnéa Hedlund /Åmål DDU15 8-dels Elin Rosengren /SBK
Anna Ohlsson /SBK
15-5 15-4 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åmål DDU15 Kvarts Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-11 13-15 15-5 Förlust
Kruse, Oscar Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Martin Hansson /VårV 15-6 15-4 Vinst
    HSU15 Pool F Victor Skepp /VFBK 15-9 7-15 15-9 Förlust
    HSU15 Pool F Daniel Björk /Kärra 15-5 13-15 15-13 Förlust
  Daniel Björk /Kärra HDU15 8-dels Oleg Stevanovic /EBK
Viktor Stensson /EBK
15-5 15-12 Vinst
  Daniel Björk /Kärra HDU15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Robin Ahonen /Grums
15-8 6-15 15-5 Vinst
  Daniel Björk /Kärra HDU15 Semi Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-1 15-6 Förlust
  Linnéa Hedlund /Åmål MDU15 8-dels Robin Ahonen /Grums
Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo
15-4 15-9 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åmål MDU15 Kvarts Martin Hansson /VårV
Elin Börjesson /VårV
15-3 15-8 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åmål MDU15 Semi Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-7 15-9 Förlust
Larusson, Ida Christinehamns Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool H Hanna Broberg /Väsby 11-2 11-0 Vinst
    DSU15 Pool H Amy Närenborn /Skäld 11-7 11-3 Vinst
    DSU15 Pool H Kristina Fredlund /BKC 11-4 11-9 Vinst
    DSU15 8-dels Emmie Nilsson /Skurup 11-3 11-6 Vinst
    DSU15 Kvarts Olivia Flink /Wätter 2-11 11-9 11-8 Vinst
    DSU15 Semi Amanda Högström-Lindh /Ume 11-4 11-8 Förlust
  Sofie Adolfsson /Mörrum DDU15 8-dels Kristina Fredlund /BKC
Michaela Sandh /Täby
15-10 15-2 Vinst
  Sofie Adolfsson /Mörrum DDU15 Kvarts Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
15-8 15-1 Förlust
Lindblad, Jacob AURA
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Felix Lindell /Halm 15-2 17-16 Förlust
    HSU15 Pool B Björn Heimirsson /Täby 15-8 5-15 15-13 Förlust
    HSU15 Pool B Jim Esp /Valbo 15-3 15-1 Förlust
  Jonny To /AURA HDU15 8-dels Henrik Fåhraeus /Täby
Alexander Lundberg /Wätter
Walkover Vinst
  Jonny To /AURA HDU15 Kvarts Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-4 15-1 Förlust
Lindell, Felix Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Jacob Lindblad /AURA 15-2 17-16 Vinst
    HSU15 Pool B Jim Esp /Valbo 15-5 15-9 Förlust
    HSU15 Pool B Björn Heimirsson /Täby 9-15 15-6 15-0 Förlust
  Johan Tärnås /Halm HDU15 8-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås
Johan Olowsson /ÖBK
15-9 15-10 Vinst
  Johan Tärnås /Halm HDU15 Kvarts Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
15-6 15-0 Förlust
Lundberg, Alexander BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Henrik Fåhraeus /Täby HDU15 8-dels Jacob Lindblad /AURA
Jonny To /AURA
Walkover Förlust
Malmaeus, André Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Johan Olowsson /ÖBK 13-15 15-13 15-13 Förlust
    HSU15 Pool D Johan Tärnås /Halm 12-15 17-15 15-9 Vinst
    HSU15 Pool D Fredrik Olsson /BMKB 13-15 17-14 15-11 Förlust
  Simon Druve /Täby HDU15 8-dels Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
15-7 15-7 Förlust
Nilsson, Emmie Skurup BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Fozhan Safaeiyan /LBK 3-11 11-8 11-8 Vinst
    DSU15 Pool A Jessica Carlsson /VBK 11-1 11-1 Förlust
    DSU15 Pool A Hanna Åkerlund /Enång 11-9 13-11 Vinst
    DSU15 8-dels Ida Larusson /CBMK 11-3 11-6 Förlust
  Camilla Carlsson /Eskil DDU15 8-dels Sofie Eriksson /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-9 15-7 Förlust
Nilsson, Erika Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Sara Theodorsson /SBK 11-5 11-2 Förlust
    DSU15 Pool D Caroline Gunnarsson /Halm 11-0 11-0 Förlust
    DSU15 Pool D Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo 11-5 11-4 Förlust
  Lina Almeqvist /Mörrum DDU15 8-dels Kristina Roman /Enång
Maria Brander /BBMK
15-8 15-0 Förlust
Nilsson, Malin Varbergs Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool I Sofie Adolfsson /Mörrum 11-5 11-0 Vinst
    DSU15 Pool I Olivia Flink /Wätter 11-6 11-3 Förlust
    DSU15 Pool I Dalila Zulj /LBK 11-1 11-5 Vinst
    DSU15 8-dels Sanne Ekberg /BB 11-4 11-6 Förlust
  Anna Cumtell /Halm DDU15 8-dels Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
17-15 17-16 Förlust
Närenborn, Amy Skäldervikens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool H Kristina Fredlund /BKC 11-1 11-9 Vinst
    DSU15 Pool H Ida Larusson /CBMK 11-7 11-3 Förlust
    DSU15 Pool H Hanna Broberg /Väsby 11-4 11-3 Vinst
    DSU15 16-dels Karolina Kotte /Täby 6-11 11-6 11-5 Vinst
    DSU15 8-dels Sara Theodorsson /SBK 11-5 11-7 Förlust
  Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo DDU15 16-dels Kristina Fredlund /BKC
Michaela Sandh /Täby
15-13 15-13 Förlust
Ohlsson, Anna Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Madeleine Persson /Skäld 11-6 11-1 Förlust
    DSU15 Pool B Linnéa Hedlund /Åmål 11-5 11-6 Förlust
    DSU15 Pool B Maria Brander /BBMK 11-2 11-4 Vinst
  Elin Rosengren /SBK DDU15 8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åmål
15-5 15-4 Förlust
  Victor Skepp /VFBK MDU15 8-dels Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
15-2 15-0 Vinst
  Victor Skepp /VFBK MDU15 Kvarts Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-6 15-2 Förlust
Olowsson, Johan Örebro badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D André Malmaeus /Täby 13-15 15-13 15-13 Vinst
    HSU15 Pool D Fredrik Olsson /BMKB 15-3 15-3 Förlust
    HSU15 Pool D Johan Tärnås /Halm 15-5 17-15 Förlust
  Christoffer Ingvaldsson /Skogås HDU15 8-dels Felix Lindell /Halm
Johan Tärnås /Halm
15-9 15-10 Förlust
Olsson, Fredrik BMK Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Johan Tärnås /Halm 15-13 15-10 Förlust
    HSU15 Pool D Johan Olowsson /ÖBK 15-3 15-3 Vinst
    HSU15 Pool D André Malmaeus /Täby 13-15 17-14 15-11 Vinst
    HSU15 8-dels Robin Ahonen /Grums 15-4 15-4 Förlust
  Kristina Roman /Enång MDU15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Michaela Sandh /Täby
17-14 12-15 15-4 Vinst
  Kristina Roman /Enång MDU15 Kvarts Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
15-5 15-10 Förlust
Persson, Madeleine Skäldervikens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Anna Ohlsson /SBK 11-6 11-1 Vinst
    DSU15 Pool B Maria Brander /BBMK 11-3 9-11 11-4 Vinst
    DSU15 Pool B Linnéa Hedlund /Åmål 11-7 11-8 Förlust
    DSU15 8-dels Olivia Flink /Wätter 13-10 11-8 Förlust
  Ellinor Widh /Malmö DDU15 8-dels Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-3 15-2 Förlust
Roman, Kristina Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool G Amanda Högström-Lindh /Ume 11-2 11-2 Förlust
    DSU15 Pool G Lina Almeqvist /Mörrum 11-7 11-7 Vinst
    DSU15 Pool G Karolina Kotte /Täby 11-2 11-9 Förlust
  Maria Brander /BBMK DDU15 8-dels Erika Nilsson /Mörrum
Lina Almeqvist /Mörrum
15-8 15-0 Vinst
  Maria Brander /BBMK DDU15 Kvarts Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-1 15-6 Förlust
  Fredrik Olsson /BMKB MDU15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Michaela Sandh /Täby
17-14 12-15 15-4 Vinst
  Fredrik Olsson /BMKB MDU15 Kvarts Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
15-5 15-10 Förlust
Rosengren, Elin Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool E Camilla Carlsson /Eskil 11-6 11-5 Vinst
    DSU15 Pool E Linda Seflin /BBK Walk over Vinst
    DSU15 Pool E Elin Börjesson /VårV 11-7 11-3 Vinst
    DSU15 16-dels Caroline Gunnarsson /Halm 11-3 11-1 Förlust
  Anna Ohlsson /SBK DDU15 8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åmål
15-5 15-4 Förlust
  Christoffer Ingvaldsson /Skogås MDU15 8-dels Martin Hansson /VårV
Elin Börjesson /VårV
15-7 9-15 15-8 Förlust
Ruponen, Nico Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Jonas Andersson /VårV 11-15 15-10 15-10 Vinst
    HSU15 Pool E Jonny To /AURA 15-9 15-13 Vinst
    HSU15 Pool E Viktor Stensson /EBK 15-4 15-0 Vinst
    HSU15 8-dels Björn Heimirsson /Täby 15-7 15-3 Vinst
    HSU15 Kvarts Fredrik Grefve /Ume 8-15 17-14 15-2 Vinst
    HSU15 Semi Borgar Heimirsson /Täby 15-6 10-15 15-9 Förlust
  Borgar Heimirsson /Täby HDU15 Kvarts Jacob Lindblad /AURA
Jonny To /AURA
15-4 15-1 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HDU15 Semi Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
15-1 15-6 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HDU15 Final Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
15-6 15-4 Förlust
Safaeiyan, Fozhan Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Emmie Nilsson /Skurup 3-11 11-8 11-8 Förlust
    DSU15 Pool A Hanna Åkerlund /Enång 11-7 11-9 Förlust
    DSU15 Pool A Jessica Carlsson /VBK 11-6 11-2 Förlust
  Sara Theodorsson /SBK DDU15 8-dels Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
15-3 15-3 Förlust
  Henrik Fåhraeus /Täby MDU15 8-dels Stefan Andersson /VårV
Sanne Ekberg /BB
15-3 15-10 Förlust
Sandh, Michaela Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Ellinor Widh /Malmö 11-6 11-2 Förlust
    DSU15 Pool C Sanne Ekberg /BB 11-1 11-0 Förlust
    DSU15 Pool C Lovisa Hansson /VårV Walk over Vinst
  Kristina Fredlund /BKC DDU15 16-dels Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo
Amy Närenborn /Skäld
15-13 15-13 Vinst
  Kristina Fredlund /BKC DDU15 8-dels Sofie Adolfsson /Mörrum
Ida Larusson /CBMK
15-10 15-2 Förlust
  Björn Heimirsson /Täby MDU15 8-dels Fredrik Olsson /BMKB
Kristina Roman /Enång
17-14 12-15 15-4 Förlust
Seflin, Linda Botkyrka Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool E Elin Börjesson /VårV Walk over Förlust
    DSU15 Pool E Elin Rosengren /SBK Walk over Förlust
    DSU15 Pool E Camilla Carlsson /Eskil Walk over Förlust
  Hanna Broberg /Väsby DDU15 8-dels Dalila Zulj /LBK
Elin Börjesson /VårV
15-5 15-7 Vinst
  Hanna Broberg /Väsby DDU15 Kvarts Sofie Adolfsson /Mörrum
Ida Larusson /CBMK
15-8 15-1 Vinst
  Hanna Broberg /Väsby DDU15 Semi Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-3 15-8 Förlust
Skepp, Victor Västra Frölunda Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Daniel Björk /Kärra 13-15 15-11 15-5 Förlust
    HSU15 Pool F Oscar Kruse /Askim 15-9 7-15 15-9 Vinst
    HSU15 Pool F Martin Hansson /VårV 15-12 15-9 Vinst
    HSU15 8-dels Marcus Åkesson /HBK 15-13 15-13 Vinst
    HSU15 Kvarts Henrik Fahlström /Wätter 15-1 15-2 Förlust
  Jim Esp /Valbo HDU15 8-dels Simon Druve /Täby
André Malmaeus /Täby
15-7 15-7 Vinst
  Jim Esp /Valbo HDU15 Kvarts Felix Lindell /Halm
Johan Tärnås /Halm
15-6 15-0 Vinst
  Jim Esp /Valbo HDU15 Semi Fredrik Grefve /Ume
Henrik Fahlström /Wätter
15-4 15-9 Förlust
  Anna Ohlsson /SBK MDU15 8-dels Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
15-2 15-0 Vinst
  Anna Ohlsson /SBK MDU15 Kvarts Fredrik Grefve /Ume
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-6 15-2 Förlust
Stensson, Viktor Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Jonny To /AURA 15-11 15-12 Vinst
    HSU15 Pool E Jonas Andersson /VårV 15-3 15-12 Förlust
    HSU15 Pool E Nico Ruponen /Täby 15-4 15-0 Förlust
  Oleg Stevanovic /EBK HDU15 8-dels Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
15-5 15-12 Förlust
Stevanovic, Oleg Emmaboda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Viktor Stensson /EBK HDU15 8-dels Daniel Björk /Kärra
Oscar Kruse /Askim
15-5 15-12 Förlust
Svensson, Jörgen Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Dalila Zulj /LBK MDU15 8-dels Hampus Hjortberg /VårV
Lovisa Hansson /VårV
Walkover Vinst
  Dalila Zulj /LBK MDU15 Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
15-5 15-3 Förlust
Theodorsson, Sara Sävsjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Erika Nilsson /Mörrum 11-5 11-2 Vinst
    DSU15 Pool D Kinsa Kabaj/Friedman /Valbo 11-2 11-3 Vinst
    DSU15 Pool D Caroline Gunnarsson /Halm 3-11 11-3 11-0 Vinst
    DSU15 8-dels Amy Närenborn /Skäld 11-5 11-7 Vinst
    DSU15 Kvarts Sanne Ekberg /BB 11-6 11-8 Vinst
    DSU15 Semi Jessica Carlsson /VBK 11-0 11-0 Förlust
  Fozhan Safaeiyan /LBK DDU15 8-dels Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
15-3 15-3 Förlust
To, Jonny AURA
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Viktor Stensson /EBK 15-11 15-12 Förlust
    HSU15 Pool E Nico Ruponen /Täby 15-9 15-13 Förlust
    HSU15 Pool E Jonas Andersson /VårV 15-3 10-15 15-10 Förlust
  Jacob Lindblad /AURA HDU15 8-dels Henrik Fåhraeus /Täby
Alexander Lundberg /Wätter
Walkover Vinst
  Jacob Lindblad /AURA HDU15 Kvarts Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-4 15-1 Förlust
Tärnås, Johan Halmstad Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Fredrik Olsson /BMKB 15-13 15-10 Vinst
    HSU15 Pool D André Malmaeus /Täby 12-15 17-15 15-9 Förlust
    HSU15 Pool D Johan Olowsson /ÖBK 15-5 17-15 Vinst
    HSU15 8-dels Fredrik Grefve /Ume 15-9 17-14 Förlust
  Felix Lindell /Halm HDU15 8-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås
Johan Olowsson /ÖBK
15-9 15-10 Vinst
  Felix Lindell /Halm HDU15 Kvarts Victor Skepp /VFBK
Jim Esp /Valbo
15-6 15-0 Förlust
Widh, Dante Malmö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ellinor Widh /Malmö MDU15 8-dels Victor Skepp /VFBK
Anna Ohlsson /SBK
15-2 15-0 Förlust
Widh, Ellinor Malmö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Michaela Sandh /Täby 11-6 11-2 Vinst
    DSU15 Pool C Lovisa Hansson /VårV Walk over Vinst
    DSU15 Pool C Sanne Ekberg /BB 11-0 11-3 Förlust
    DSU15 8-dels Amanda Högström-Lindh /Ume 11-6 11-2 Förlust
  Madeleine Persson /Skäld DDU15 8-dels Jessica Carlsson /VBK
Amanda Högström-Lindh /Ume
15-3 15-2 Förlust
  Dante Widh /Malmö MDU15 8-dels Victor Skepp /VFBK
Anna Ohlsson /SBK
15-2 15-0 Förlust
Zulj, Dalila Lenhovda BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool I Olivia Flink /Wätter 11-0 11-5 Förlust
    DSU15 Pool I Sofie Adolfsson /Mörrum 11-5 11-8 Vinst
    DSU15 Pool I Malin Nilsson /VB 11-1 11-5 Förlust
  Elin Börjesson /VårV DDU15 8-dels Linda Seflin /BBK
Hanna Broberg /Väsby
15-5 15-7 Förlust
  Jörgen Svensson /LBK MDU15 8-dels Hampus Hjortberg /VårV
Lovisa Hansson /VårV
Walkover Vinst
  Jörgen Svensson /LBK MDU15 Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /VBK
15-5 15-3 Förlust
Åkerlund, Hanna Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Jessica Carlsson /VBK 11-0 11-2 Förlust
    DSU15 Pool A Fozhan Safaeiyan /LBK 11-7 11-9 Vinst
    DSU15 Pool A Emmie Nilsson /Skurup 11-9 13-11 Förlust
  Sofie Eriksson /Enång DDU15 8-dels Camilla Carlsson /Eskil
Emmie Nilsson /Skurup
15-9 15-7 Vinst
  Sofie Eriksson /Enång DDU15 Kvarts Sanne Ekberg /BB
Caroline Gunnarsson /Halm
15-5 15-3 Förlust
Åkesson, Marcus Hoby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Robert Flink /Skogås 15-8 15-1 Vinst
    HSU15 Pool G Borgar Heimirsson /Täby 15-0 15-11 Förlust
    HSU15 8-dels Victor Skepp /VFBK 15-13 15-13 Förlust
  Robert Flink /Skogås HDU15 8-dels Martin Hansson /VårV
Jonas Andersson /VårV
17-14 17-16 Förlust