Elit U17 U19

Victoriastadion, Lund 2003-11-01--02

LUGI Badminton


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 253

Total antal WO matcher = 14

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDU17 Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
Evin Ciftci /Ks -
Emma Hagner /Tyr
Erika Olofsson /Berg -
Åsa Nagy /VäFrö
DSU17 Susanna Serenban /Ask Louise Hedberg /Wä Matilda Lantz /Wä
Evin Ciftci /Ks
HDU17 Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
Erik Pettersson /Järn -
Stefan Fälth /Järn
Olof Henriksson /Berg -
Andreas Midell /Enå
HSU17 Tim Foo /Fyris Joel Johansson-Berg /Fyris Max Samuelsson /Ask
Petter Yngvesson /Aura
MDU17 Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
David Jonsson /Ks -
Evin Ciftci /Ks
Stefan Fälth /Järn -
Sara Ericson /Carl
DDU19 Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
Helene Nystedt /Aura -
Johanna Kartunen /GBK
Sanna Persson /Var -
Sara Velander /Berg
DSU19 Emma Wengberg /Aura Petra Hansson /Aura Helene Nystedt /Aura
Emelie Lennartsson /BKC
HDU19 Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
Oscar Simonsson /MBK -
Robert Lindquist /Norr
Martin Renwert /Aura -
Joakim Karlsson /LUGI
HSU19 Mattias Wigardt /Tä Henri Hurskainen /Emm Andres Nilson /LUGI
Joakim Karlsson /LUGI
MDU19 Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
Richard Eidestedt /Fyris -
Emma Wengberg /Aura
Robert Eriksson /BKC -
Natalie Glaser /Tä

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU17 Dam dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Susanna Nygren-Strandbe /Vä
Jenny Giang /Aura
Linnea Flink /Wä
Anna Kellermalm /Tä
Walkover
8-dels Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
Yuly Nilson /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-8 15-7
8-dels Pernilla Karlsson /Jul
Jenny Ivansson /Carl
Emma Gustavsson /Oxie
Camilla Persson /Oxie
15-3 15-4
8-dels Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
Tina Thakar /Kä
Johanna Löfgren /Kä
15-1 15-1
8-dels Natali Eriksson /Väne
Elina Johansson /Sjö
Elin Jakobsson /NIKE
Charlotte Jörlöv /NIKE
15-17 15-9 15-11
8-dels Helena Kilström /Tyr
Linda Bjerneling /Tyr
Marie Nilsson /Grum
Sara Ericson /Carl
15-11 15-8
Kvarts Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
Susanna Nygren-Strandbe /Vä
Jenny Giang /Aura
15-11 15-5
Kvarts Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
Pernilla Karlsson /Jul
Jenny Ivansson /Carl
15-10 15-10
Kvarts Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
Natali Eriksson /Väne
Elina Johansson /Sjö
15-6 12-15 15-9
Kvarts Erika Olofsson /Berg
Åsa Nagy /VäFrö
Helena Kilström /Tyr
Linda Bjerneling /Tyr
15-6 15-9
Semi Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
15-5 15-13
Semi Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
Erika Olofsson /Berg
Åsa Nagy /VäFrö
15-12 15-0
Final Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-8 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU17 Dam singel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Matilda Lantz /Wä Elin Jakobsson /NIKE 8-11 11-7 11-4
Pool A Anna Kellermalm /Tä Elin Jakobsson /NIKE 11-5 11-5
Pool A Matilda Lantz /Wä Anna Kellermalm /Tä 11-4 11-4
Pool B Elina Johansson /Sjö Helena Kilström /Tyr 11-0 11-4
Pool B Sara Ericson /Carl Marie Nilsson /Grum 5-11 11-2 11-7
Pool B Marie Nilsson /Grum Helena Kilström /Tyr 11-4 11-6
Pool B Elina Johansson /Sjö Sara Ericson /Carl 11-7 8-11 11-8
Pool B Sara Ericson /Carl Helena Kilström /Tyr 13-12 11-6
Pool B Elina Johansson /Sjö Marie Nilsson /Grum 3-11 11-9 13-11
Pool C Susanna Serenban /Ask Marie Hansson /Norr 11-2 11-4
Pool C Jenny Giang /Aura Emma Gustavsson /Oxie 11-8 11-4
Pool C Susanna Serenban /Ask Emma Gustavsson /Oxie 11-2 11-2
Pool C Marie Hansson /Norr Jenny Giang /Aura 11-6 11-3
Pool C Susanna Serenban /Ask Jenny Giang /Aura 11-1 11-0
Pool C Marie Hansson /Norr Emma Gustavsson /Oxie 11-0 11-1
Pool D Natali Eriksson /Väne Linda Bjerneling /Tyr 11-9 5-11 11-5
Pool D Pernilla Karlsson /Jul Johanna Linnarsson /LUGI 11-3 11-4
Pool D Pernilla Karlsson /Jul Linda Bjerneling /Tyr 11-4 13-10
Pool D Natali Eriksson /Väne Johanna Linnarsson /LUGI 11-6 11-7
Pool D Linda Bjerneling /Tyr Johanna Linnarsson /LUGI 11-9 6-11 11-4
Pool D Natali Eriksson /Väne Pernilla Karlsson /Jul 9-11 11-8 11-2
Pool E Tina Thakar /Kä Linnea Flink /Wä Walk over
Pool E Jenny Ivansson /Carl Charlotte Jörlöv /NIKE 11-0 11-0
Pool E Charlotte Jörlöv /NIKE Linnea Flink /Wä Walk over
Pool E Jenny Ivansson /Carl Tina Thakar /Kä 11-5 11-1
Pool E Jenny Ivansson /Carl Linnea Flink /Wä Walk over
Pool E Tina Thakar /Kä Charlotte Jörlöv /NIKE 11-1 11-7
Pool F Evin Ciftci /Ks Åsa Nagy /VäFrö 7-11 13-10 11-9
Pool F Nicole Clern /Oxie Yuly Nilson /LUGI 11-3 7-11 11-8
Pool F Evin Ciftci /Ks Nicole Clern /Oxie 7-11 11-8 11-5
Pool F Åsa Nagy /VäFrö Yuly Nilson /LUGI 9-11 11-8 11-8
Pool F Evin Ciftci /Ks Yuly Nilson /LUGI 11-4 11-3
Pool F Nicole Clern /Oxie Åsa Nagy /VäFrö 5-11 11-3 11-9
Pool G Emma Hagner /Tyr Susanna Nygren-Strandbe /Vä 11-9 11-3
Pool G Erika Olofsson /Berg Josefine Gunnarsson /Ha 1-11 11-1 11-6
Pool G Emma Hagner /Tyr Josefine Gunnarsson /Ha 11-8 11-7
Pool G Erika Olofsson /Berg Susanna Nygren-Strandbe /Vä 7-11 13-10 11-1
Pool G Erika Olofsson /Berg Emma Hagner /Tyr 8-11 11-8 Uppgivet
Pool G Susanna Nygren-Strandbe /Vä Josefine Gunnarsson /Ha 9-11 11-7 11-7
Pool H Sara Persson /Aura Lina Möller /Skogås Walk over
Pool H Louise Hedberg /Wä Camilla Persson /Oxie 11-4 11-3
Pool H Sara Persson /Aura Camilla Persson /Oxie 11-2 11-0
Pool H Louise Hedberg /Wä Lina Möller /Skogås Walk over
Pool H Louise Hedberg /Wä Sara Persson /Aura 11-5 7-11 11-7
Pool H Camilla Persson /Oxie Lina Möller /Skogås Walk over
Kvarts Matilda Lantz /Wä Elina Johansson /Sjö 11-7 11-5
Kvarts Susanna Serenban /Ask Natali Eriksson /Väne 11-4 11-5
Kvarts Evin Ciftci /Ks Jenny Ivansson /Carl 11-4 11-7
Kvarts Louise Hedberg /Wä Erika Olofsson /Berg 11-2 11-2
Semi Susanna Serenban /Ask Matilda Lantz /Wä 11-1 11-8
Semi Louise Hedberg /Wä Evin Ciftci /Ks 11-7 11-1
Final Susanna Serenban /Ask Louise Hedberg /Wä 11-5 9-11 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU17 Herr dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Jonathan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
Martin Andersson /Tä
Simon Thunborg /Tä
15-7 15-11
16-dels Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
Thomas Aldheimer /Skogås
Alexander Eklund /Skogås
15-3 15-2
16-dels Truls Sandberg /Soll
Mattias Norell /Spår
Tobias Sjöberg /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
15-8 15-10
16-dels Elias Sennström /LUGI
Kristoffer Lundqvist /MBK
Patrik Hjortberg /Kä
Artur Skowronski /MBK
15-9 15-11
16-dels Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
Jacob Engström /Wä
Eric Fransson /BKC
15-7 11-15 15-12
16-dels Johan Larsson /Tä
Daniel Olsson /Ks
Faraz Safaeiyan /Len
Jesper Wigardt /Tä
15-10 14-15 15-10
16-dels Joakim Söderlund /Berg
Jimmy Edman /Berg
Björn Wallden /LUGI
Niklas Claesson /LUGI
15-8 15-9
16-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl
Linus Lång /Kar
Patrik Sköldeberg /Väne
Christoffer Järlesand /Väne
15-3 8-15 17-15
8-dels Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
Jonathan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-7 15-5
8-dels Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
Johan Ström /Aura
Johan Lindblad /Aura
15-4 15-12
8-dels Anton Ledström /Berg
Joel Johansson-Berg /Fyris
Truls Sandberg /Soll
Mattias Norell /Spår
15-13 15-10
8-dels Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
Elias Sennström /LUGI
Kristoffer Lundqvist /MBK
15-12 15-10
8-dels Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
David Jonsson /Ks
Stefan Green /Ks
15-6 6-15 15-11
8-dels Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
Johan Larsson /Tä
Daniel Olsson /Ks
15-3 15-9
8-dels Emil Johansson /To
Niklas Hellund /Ski
Joakim Söderlund /Berg
Jimmy Edman /Berg
15-12 15-10
8-dels Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
Christoffer Tegnhammar /Gisl
Linus Lång /Kar
15-5 15-13
Kvarts Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
17-14 15-4
Kvarts Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
Anton Ledström /Berg
Joel Johansson-Berg /Fyris
15-5 15-13
Kvarts Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
15-9 15-9
Kvarts Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
Emil Johansson /To
Niklas Hellund /Ski
15-9 15-10
Semi Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
12-15 15-6 15-4
Semi Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
15-5 15-8
Final Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-12 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU17 Herr singel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
32-dels Patrik Sköldeberg /Väne Olof Henriksson /Berg 15-4 15-4
32-dels Niklas Hellund /Ski Johan Ström /Aura 15-11 13-15 15-11
32-dels Robin Skoglund /Ask Thomas Aldheimer /Skogås 15-7 15-3
32-dels Sebastian Larsson /HBK Peter Gerdman /LUGI 4-15 15-3 15-7
32-dels Artur Skowronski /MBK Johan Kasperi /Tä 15-12 15-4
32-dels Peter Sundqvist /Kila John Eriksson /Skogås Walkover
32-dels Martin Andersson /Tä Andreas Midell /Enå 15-13 15-4
32-dels Eric Fransson /BKC Anton Ledström /Berg 15-2 15-11
32-dels Stefan Green /Ks Björn Wallden /LUGI 15-13 15-4
32-dels Erik Pettersson /Järn Johan Lindblad /Aura 15-3 15-7
32-dels Jesper Wigardt /Tä Truls Sandberg /Soll 15-10 15-7
32-dels Simon Thunborg /Tä Kristoffer Lundqvist /MBK 15-3 15-10
32-dels Joakim Söderlund /Berg Linus Lång /Kar 5-15 15-11 15-12
32-dels Oskar Fahlström /Wä Jonathan Nordh /Drive 12-15 15-7 15-10
32-dels Stefan Fälth /Järn Peder Nordin /Tä 17-15 15-6
32-dels Mattias Norell /Spår Daniel Olsson /Ks 15-8 15-12
32-dels Christoffer Järlesand /Väne Elias Sennström /LUGI 15-7 15-11
32-dels Faraz Safaeiyan /Len Tobias Sjöberg /LUGI 15-4 15-4
32-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl Johan Larsson /Tä 15-12 15-13
32-dels Jimmy Edman /Berg Alexander Eklund /Skogås 15-11 17-14
32-dels Niklas Claesson /LUGI Patrik Hjortberg /Kä 15-8 15-12
32-dels David Jonsson /Ks Christoffer Johansson /Car Walkover
16-dels Tim Foo /Fyris Patrik Sköldeberg /Väne 15-4 15-7
16-dels Jacob Engström /Wä Niklas Hellund /Ski 15-8 15-1
16-dels Robin Skoglund /Ask Emil Johansson /To 15-8 15-12
16-dels Sebastian Larsson /HBK Artur Skowronski /MBK 15-3 15-3
16-dels Max Samuelsson /Ask Peter Sundqvist /Kila 15-3 15-3
16-dels Eric Fransson /BKC Martin Andersson /Tä 15-9 15-8
16-dels Stefan Green /Ks Christer Ericsson /Kä Walkover
16-dels Erik Pettersson /Järn Jesper Wigardt /Tä 15-11 15-12
16-dels Simon Thunborg /Tä Joakim Söderlund /Berg 15-9 15-6
16-dels Petter Yngvesson /Aura Oskar Fahlström /Wä 15-10 15-6
16-dels Stefan Fälth /Järn Mattias Norell /Spår 15-4 15-13
16-dels Christoffer Järlesand /Väne Oskar Lindell /Ask 15-13 6-15 15-10
16-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl Faraz Safaeiyan /Len 15-9 15-4
16-dels Joel Johansson-Berg /Fyris Jimmy Edman /Berg 15-3 15-5
16-dels Johannes Hopf /Öster Niklas Claesson /LUGI 15-7 15-5
16-dels Sandeep Hirji /Wä David Jonsson /Ks 15-4 15-6
8-dels Tim Foo /Fyris Jacob Engström /Wä 15-11 15-7
8-dels Robin Skoglund /Ask Sebastian Larsson /HBK 13-15 15-11 15-9
8-dels Max Samuelsson /Ask Eric Fransson /BKC 15-2 15-3
8-dels Erik Pettersson /Järn Stefan Green /Ks 6-15 15-7 15-13
8-dels Petter Yngvesson /Aura Simon Thunborg /Tä 15-6 15-6
8-dels Stefan Fälth /Järn Christoffer Järlesand /Väne 15-13 15-10
8-dels Joel Johansson-Berg /Fyris Christoffer Tegnhammar /Gisl 15-4 15-12
8-dels Sandeep Hirji /Wä Johannes Hopf /Öster 15-4 15-9
Kvarts Tim Foo /Fyris Robin Skoglund /Ask 15-4 15-3
Kvarts Max Samuelsson /Ask Erik Pettersson /Järn 15-5 15-7
Kvarts Petter Yngvesson /Aura Stefan Fälth /Järn 15-1 15-5
Kvarts Joel Johansson-Berg /Fyris Sandeep Hirji /Wä 17-14 15-9
Semi Tim Foo /Fyris Max Samuelsson /Ask 15-8 15-7
Semi Joel Johansson-Berg /Fyris Petter Yngvesson /Aura 15-13 6-15 15-2
Final Tim Foo /Fyris Joel Johansson-Berg /Fyris 15-3 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU17 Mixed dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
Peter Gerdman /LUGI
Yuly Nilson /LUGI
15-5 15-1
16-dels Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
Anton Ledström /Berg
Pernilla Karlsson /Jul
15-9 15-2
16-dels Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
Faraz Safaeiyan /Len
Susanna Nygren-Strandbe /Vä
13-15 15-3 15-8
8-dels David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
Oskar Fahlström /Wä
Anna Kellermalm /Tä
15-7 15-7
8-dels Linus Lång /Kar
Marie Nilsson /Grum
Peter Sundqvist /Kila
Emma Hagner /Tyr
15-6 15-4
8-dels Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
Jonathan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjö
15-2 15-2
8-dels Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
Erik Pettersson /Järn
Marie Hansson /Norr
15-3 15-1
8-dels Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
Johan Lindblad /Aura
Josefine Gunnarsson /Ha
15-6 15-12
8-dels Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
Joakim Söderlund /Berg
Erika Olofsson /Berg
15-12 15-2
8-dels Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
Thomas Aldheimer /Skogås
Linda Bjerneling /Tyr
15-6 15-6
8-dels Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
Johan Ström /Aura
Elin Jakobsson /NIKE
15-11 15-4
Kvarts David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
Linus Lång /Kar
Marie Nilsson /Grum
15-6 15-1
Kvarts Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
15-7 15-13
Kvarts Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-8 15-7
Kvarts Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
15-6 15-13
Semi Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
15-11 15-9
Semi Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
15-5 17-14
Final Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-7 17-16

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU19 Dam dubbel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
Lina Claesson /Wä
Rebecca Bergmark /Ks
15-11 15-9
Kvarts Helene Nystedt /Aura
Johanna Kartunen /GBK
Jessica Johansson /Skogås
Mehrnaz Amanatbari /Skogås
15-1 15-3
Kvarts Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
Ida Vångerstrand /Ale
Marie Svahn /Ask
13-15 17-14 15-4
Kvarts Sanna Persson /Var
Sara Velander /Berg
Andrea Kupari /Berg
Malin Jonsson /Berg
5-15 15-11 17-15
Semi Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
Helene Nystedt /Aura
Johanna Kartunen /GBK
15-6 17-15
Semi Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
Sanna Persson /Var
Sara Velander /Berg
15-8 15-5
Final Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
15-0 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU19 Dam singel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Mia Johansson /Ask Jessica Johansson /Skogås 11-2 11-0
16-dels Emma Wengberg /Aura Ida Vångerstrand /Ale 11-1 11-0
16-dels Mehrnaz Amanatbari /Skogås Malin Jonsson /Berg 11-8 11-2
16-dels Marie Svahn /Ask Sandra Wendt /Aura 13-11 11-4
8-dels Helene Nystedt /Aura Natalie Glaser /Tä 5-11 11-5 11-1
8-dels Mia Johansson /Ask Johanna Kartunen /GBK 11-5 11-1
8-dels Andrea Kupari /Berg Malin Andersson /VäFrö 11-6 8-11 11-5
8-dels Emma Wengberg /Aura Erika Hindorf /Carl 11-2 11-0
8-dels Mehrnaz Amanatbari /Skogås Rebecca Bergmark /Ks 11-4 11-6
8-dels Petra Hansson /Aura Sanna Persson /Var 11-5 11-9
8-dels Lina Claesson /Wä Marie Svahn /Ask 11-9 11-4
8-dels Emelie Lennartsson /BKC Sara Velander /Berg 11-2 11-3
Kvarts Helene Nystedt /Aura Mia Johansson /Ask 11-2 11-2
Kvarts Emma Wengberg /Aura Andrea Kupari /Berg 11-2 11-2
Kvarts Petra Hansson /Aura Mehrnaz Amanatbari /Skogås 11-2 11-2
Kvarts Emelie Lennartsson /BKC Lina Claesson /Wä 3-11 11-8 11-9
Semi Emma Wengberg /Aura Helene Nystedt /Aura 5-11 11-7 13-10
Semi Petra Hansson /Aura Emelie Lennartsson /BKC 9-11 11-4 11-9
Final Emma Wengberg /Aura Petra Hansson /Aura 11-6 11-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU19 Herr dubbel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
Marcus Fagerlund /VäFrö
Johan Andersson /VäFrö
15-13 15-8
8-dels Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk
15-13 15-6
8-dels Johan Björkholm /Väst
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Magnus Claesson /LUGI
Erik Fagius /LUGI
13-15 15-5 15-3
8-dels Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
Joakim Oskarsson /Ha
Henrik Tallberg /HBK
15-3 15-3
8-dels Erik Hertz /Vårv
David Kartberg /Vårv
Robin Boqvist /Berg
Viktor Ledström /Berg
12-15 15-8 15-12
8-dels Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
Dennis Schön /Aura
Patrik Andersson /LUGI
15-1 15-3
8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
Erik Lindskog /Var
Peter Ringblom /Skogås
15-3 15-2
8-dels Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
Mattias Wigardt /Tä
Andres Nilson /LUGI
17-15 11-15 15-10
8-dels Tommy Rajala /Skogås
Magnus Bäckström-Rich /Umeå
Marc Zorjan /GBK
Johan Mellberg /GBK
15-8 15-7
Kvarts Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
Johan Björkholm /Väst
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
15-6 15-8
Kvarts Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
Erik Hertz /Vårv
David Kartberg /Vårv
15-6 5-15 15-10
Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
15-11 15-9
Kvarts Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
Tommy Rajala /Skogås
Magnus Bäckström-Rich /Umeå
15-8 15-2
Semi Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
15-7 15-3
Semi Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
15-5 15-7
Final Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-11 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU19 Herr singel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
32-dels Johan Mellberg /GBK Peter Ringblom /Skogås 15-1 15-3
32-dels Martin Renwert /Aura Erik Lindskog /Var 15-3 15-4
32-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås Magnus Claesson /LUGI 15-9 15-13
32-dels Manne Rasmussen /Aura Joakim Berndt /VäFrö 15-5 15-4
32-dels Martin Jurlander /Aura Johan Björkholm /Väst 11-15 15-3 15-0
32-dels Viktor Ledström /Berg Patric Åkesson /Var 15-10 15-12
32-dels Erik Hertz /Vårv Erik Fagius /LUGI 15-9 15-2
32-dels Patrik Andersson /LUGI Victor Bladh /Tä Walkover
32-dels Dennis Schön /Aura Robin Boqvist /Berg 15-5 15-10
16-dels Andres Nilson /LUGI Magnus Bäckström-Rich /Umeå 15-3 15-8
16-dels David Kartberg /Vårv Johan Mellberg /GBK 15-6 15-12
16-dels Henrik Tallberg /HBK Sebastian Brink-Larsen /Ask Walkover
16-dels Martin Renwert /Aura Marcus Fagerlund /VäFrö 15-1 15-8
16-dels Mattias Wigardt /Tä Erik Lindgren /Enå 15-5 15-2
16-dels Peter Olsson /Botk Jonathan Ingevaldsson /Skogås 15-6 15-8
16-dels Filip Högberg /Ks Villiam Claesson /Berg 15-6 15-4
16-dels Manne Rasmussen /Aura Oscar Simonsson /MBK 15-12 3-15 15-14
16-dels Martin Jurlander /Aura Marc Zorjan /GBK 15-2 15-3
16-dels Joakim Karlsson /LUGI Viktor Ledström /Berg 15-2 15-8
16-dels Erik Hertz /Vårv Timo Natri /Tä Walkover
16-dels Robert Eriksson /BKC Fredrik Norrman /Ask 15-11 15-6
16-dels Robert Lindquist /Norr Patrik Andersson /LUGI 15-4 15-3
16-dels Johan Andersson /VäFrö Tommy Rajala /Skogås 15-8 15-9
16-dels Dennis Schön /Aura Joakim Oskarsson /Ha 15-1 15-10
16-dels Henri Hurskainen /Emm Simon Lindroth /MBK Walkover
8-dels Andres Nilson /LUGI David Kartberg /Vårv 15-9 15-7
8-dels Martin Renwert /Aura Henrik Tallberg /HBK 15-4 15-6
8-dels Mattias Wigardt /Tä Peter Olsson /Botk 15-1 15-0
8-dels Filip Högberg /Ks Manne Rasmussen /Aura 15-9 15-1
8-dels Joakim Karlsson /LUGI Martin Jurlander /Aura 17-15 15-13
8-dels Erik Hertz /Vårv Robert Eriksson /BKC 15-7 11-15 15-7
8-dels Johan Andersson /VäFrö Robert Lindquist /Norr 15-11 17-16
8-dels Henri Hurskainen /Emm Dennis Schön /Aura 15-9 15-6
Kvarts Andres Nilson /LUGI Martin Renwert /Aura 15-7 15-12
Kvarts Mattias Wigardt /Tä Filip Högberg /Ks 7-15 15-7 15-12
Kvarts Joakim Karlsson /LUGI Erik Hertz /Vårv 6-15 15-7 15-7
Kvarts Henri Hurskainen /Emm Johan Andersson /VäFrö 15-2 15-7
Semi Mattias Wigardt /Tä Andres Nilson /LUGI 15-9 15-8
Semi Henri Hurskainen /Emm Joakim Karlsson /LUGI 15-6 15-3
Final Mattias Wigardt /Tä Henri Hurskainen /Emm 15-11 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU19 Mixed dubbel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Berg
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Mehrnaz Amanatbari /Skogås
15-5 15-4
8-dels Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
Viktor Ledström /Berg
Sara Velander /Berg
15-1 15-1
8-dels Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
Oscar Simonsson /MBK
Erika Hindorf /Carl
15-11 15-6
8-dels Patric Åkesson /Var
Sanna Persson /Var
Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-6 15-10
8-dels Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
David Kartberg /Vårv
Malin Andersson /VäFrö
15-6 15-2
Kvarts Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Berg
15-3 15-7
Kvarts Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
Marcus Fagerlund /VäFrö
Ida Vångerstrand /Ale
15-4 15-5
Kvarts Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
Patric Åkesson /Var
Sanna Persson /Var
9-15 15-4 15-10
Kvarts Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
Fredrik Norrman /Ask
Mia Johansson /Ask
17-14 15-7
Semi Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
15-6 15-8
Semi Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
15-10 15-0
Final Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
15-5 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Ale RK   Ale
Askim Badminton Club   Ask
Aura, BMK   Aura
Bergsåkers BMK   Berg
BMK Carlton   Carl
Botkyrka Badminton   Botk
Carlshamn Badmintonförening   Car
Carlskrona, BMK   BKC
Drive BMK   Drive
Emmaboda Badmintonklubb   Emm
Enångers Badmintonklubb   Enå
Fyrisfjädern   Fyris
Gislaveds BMK   Gisl
Grums Badminton   Grum
Göteborgs Badmintonklubb   GBK
Halmstad BMK   Ha
Helsingborgs BMK   HBK
IFK Umeå   Umeå
Julita Goif   Jul
Järnvägens IF   Järn
Karlstad Badminton   Kar
Kilafors BMK   Kila
Kista, BMK   Ks
Kärra BMK  
Lenhovda Badmintonklubb   Len
LUGI Badminton   LUGI
Malmö BMK   MBK
NIKE Badminton   NIKE
Norrköping Badminton   Norr
Oxie IF Badminton   Oxie
Sjöbo BMK   Sjö
Skillingaryds BMK   Ski
Skogås Badmintonklubb   Skogås
Sollentuna Badmintonsällskap   Soll
Spårvägens Badmintonförening   Spår
Torps GoIF   To
Tyresö BMK   Tyr
Täby BMK  
Varbergs Badmintonklubb   Var
Vårvindens BMK Göteborg   Vårv
Vänersborgs BMS   Väne
Västerås Bmf   Väst
Västra Frölunda BMK   VäFrö
Wätterstads BMK  
Växjö BMK  
Österlens BMK   Öster

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Ale RK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ida Vångerstrand /Ale   DSU19/16-dels/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Askim Badminton Club

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sebastian Brink-Larsen /Ask   HSU19/16-dels/Förlust        
Jessica Gustafson /Ask       DDU19/Final/Vinst   MDU19/Final/Förlust
Mia Johansson /Ask   DSU19/Kvarts/Förlust       MDU19/Kvarts/Förlust
Oskar Lindell /Ask   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Final/Förlust    
Fredrik Norrman /Ask   HSU19/16-dels/Förlust       MDU19/Kvarts/Förlust
Max Samuelsson /Ask   HSU17/Semi/Förlust   HDU17/Final/Vinst    
Susanna Serenban /Ask   DSU17/Final/Vinst       MDU17/Final/Vinst
Robin Skoglund /Ask   HSU17/Kvarts/Förlust       MDU17/Final/Vinst
Marie Svahn /Ask   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Aura, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jenny Giang /Aura   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust    
Petra Hansson /Aura   DSU19/Final/Förlust   DDU19/Final/Förlust    
Martin Jurlander /Aura   HSU19/8-dels/Förlust       MDU19/Final/Förlust
Johan Lindblad /Aura   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Helene Nystedt /Aura   DSU19/Semi/Förlust   DDU19/Semi/Förlust    
Sara Persson /Aura   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Final/Vinst    
Manne Rasmussen /Aura   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Martin Renwert /Aura   HSU19/Kvarts/Förlust   HDU19/Semi/Förlust    
Dennis Schön /Aura   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Johan Ström /Aura   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Sandra Wendt /Aura   DSU19/16-dels/Förlust   DDU19/Final/Förlust    
Emma Wengberg /Aura   DSU19/Final/Vinst       MDU19/Semi/Förlust
Petter Yngvesson /Aura   HSU17/Semi/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Bergsåkers BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Boqvist /Berg   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Villiam Claesson /Berg   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Jimmy Edman /Berg   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Olof Henriksson /Berg   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/Semi/Förlust    
Malin Jonsson /Berg   DSU19/16-dels/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Andrea Kupari /Berg   DSU19/Kvarts/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Anton Ledström /Berg   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust
Viktor Ledström /Berg   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Erika Olofsson /Berg   DSU17/Kvarts/Förlust   DDU17/Semi/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Joakim Söderlund /Berg   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Sara Velander /Berg   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Semi/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlskrona, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robert Eriksson /BKC   HSU19/8-dels/Förlust       MDU19/Semi/Förlust
Eric Fransson /BKC   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Emelie Lennartsson /BKC   DSU19/Semi/Förlust   DDU19/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Olsson /Botk   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlshamn Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christoffer Johansson /Car   HSU17/32-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Carlton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sara Ericson /Carl   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Semi/Förlust
Erika Hindorf /Carl   DSU19/8-dels/Förlust       MDU19/8-dels/Förlust
Jenny Ivansson /Carl   DSU17/Kvarts/Förlust   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Drive BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonathan Nordh /Drive   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Emmaboda Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henri Hurskainen /Emm   HSU19/Final/Förlust       MDU19/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enångers Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Lindgren /Enå   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Andreas Midell /Enå   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/Semi/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Fyrisfjädern

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Richard Eidestedt /Fyris       HDU19/Final/Vinst   MDU19/Semi/Förlust
Tim Foo /Fyris   HSU17/Final/Vinst   HDU19/Final/Vinst    
Joel Johansson-Berg /Fyris   HSU17/Final/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Göteborgs Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johanna Kartunen /GBK   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Semi/Förlust   MDU19/Final/Vinst
Johan Mellberg /GBK   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Marc Zorjan /GBK   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Gislaveds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christoffer Tegnhammar /Gisl   HSU17/8-dels/Förlust        
Christoffer Tegnhammar /Gisl       HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Grums Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marie Nilsson /Grum   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Halmstad BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Josefine Gunnarsson /Ha   DSU17/Pool/Ej vidare       MDU17/8-dels/Förlust
Joakim Oskarsson /Ha   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingborgs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sebastian Larsson /HBK   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Henrik Tallberg /HBK   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Julita Goif

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Pernilla Karlsson /Jul   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Järnvägens IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Stefan Fälth /Järn   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Semi/Förlust   MDU17/Semi/Förlust
Erik Pettersson /Järn   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Semi/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Karlstad Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linus Lång /Kar   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kilafors BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Sundqvist /Kila   HSU17/16-dels/Förlust       MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Rebecca Bergmark /Ks   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust    
Evin Ciftci /Ks   DSU17/Semi/Förlust   DDU17/Semi/Förlust   MDU17/Semi/Förlust
Stefan Green /Ks   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Filip Högberg /Ks   HSU19/Kvarts/Förlust   HDU19/Final/Förlust    
David Jonsson /Ks   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Semi/Förlust
Daniel Olsson /Ks   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kärra BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christer Ericsson /Kä   HSU17/16-dels/Förlust        
Patrik Hjortberg /Kä   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Johanna Löfgren /Kä       DDU17/8-dels/Förlust    
Tina Thakar /Kä   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lenhovda Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Faraz Safaeiyan /Len   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

LUGI Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Andersson /LUGI   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Magnus Claesson /LUGI   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Niklas Claesson /LUGI   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Erik Fagius /LUGI   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Peter Gerdman /LUGI   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust
Joakim Karlsson /LUGI   HSU19/Semi/Förlust   HDU19/Semi/Förlust    
Johanna Linnarsson /LUGI   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Andres Nilson /LUGI   HSU19/Semi/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Yuly Nilson /LUGI   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust
Elias Sennström /LUGI   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Tobias Sjöberg /LUGI   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Björn Wallden /LUGI   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Lindroth /MBK   HSU19/16-dels/Förlust        
Kristoffer Lundqvist /MBK   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Oscar Simonsson /MBK   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Semi/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Artur Skowronski /MBK   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

NIKE Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Elin Jakobsson /NIKE   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Charlotte Jörlöv /NIKE   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrköping Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marie Hansson /Norr   DSU17/Pool/Ej vidare       MDU17/8-dels/Förlust
Robert Lindquist /Norr   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Oxie IF Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Nicole Clern /Oxie   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Final/Vinst    
Emma Gustavsson /Oxie   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust    
Camilla Persson /Oxie   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sjöbo BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Elina Johansson /Sjö   DSU17/Kvarts/Förlust   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skillingaryds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Niklas Hellund /Ski   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Thomas Aldheimer /Skogås   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Mehrnaz Amanatbari /Skogås   DSU19/Kvarts/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Alexander Eklund /Skogås   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
John Eriksson /Skogås   HSU17/32-dels/Förlust        
Jonathan Ingevaldsson /Skogås   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Jessica Johansson /Skogås   DSU19/16-dels/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust    
Lina Möller /Skogås   DSU17/Pool/Ej vidare        
Tommy Rajala /Skogås   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    
Peter Ringblom /Skogås   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sollentuna Badmintonsällskap

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Truls Sandberg /Soll   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägens Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Norell /Spår   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Torps GoIF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Johansson /To   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tyresö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linda Bjerneling /Tyr   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Emma Hagner /Tyr   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Semi/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Helena Kilström /Tyr   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Andersson /Tä   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Victor Bladh /Tä   HSU19/32-dels/Förlust        
Natalie Glaser /Tä   DSU19/8-dels/Förlust       MDU19/Semi/Förlust
Johan Kasperi /Tä   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Anna Kellermalm /Tä   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Johan Larsson /Tä   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Timo Natri /Tä   HSU19/16-dels/Förlust        
Peder Nordin /Tä   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Simon Thunborg /Tä   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Jesper Wigardt /Tä   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Mattias Wigardt /Tä   HSU19/Final/Vinst   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Magnus Bäckström-Rich /Umeå   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Varbergs Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Lindskog /Var   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Sanna Persson /Var   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Semi/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Patric Åkesson /Var   HSU19/32-dels/Förlust       MDU19/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vårvindens BMK Göteborg

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Hertz /Vårv   HSU19/Kvarts/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    
David Kartberg /Vårv   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Växjö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Susanna Nygren-Strandbe /Vä       DDU17/Kvarts/Förlust    
Susanna Nygren-Strandbe /Vä           MDU17/16-dels/Förlust
Susanna Nygren-Strandbe /Vä   DSU17/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Wätterstads BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lina Claesson /Wä   DSU19/Kvarts/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust    
Jacob Engström /Wä   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/Final/Förlust
Oskar Fahlström /Wä   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Final/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Linnea Flink /Wä   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust    
Louise Hedberg /Wä   DSU17/Final/Förlust   DDU17/Final/Förlust   MDU17/Final/Förlust
Sandeep Hirji /Wä   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Final/Vinst    
Matilda Lantz /Wä   DSU17/Semi/Förlust   DDU17/Final/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västra Frölunda BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Andersson /VäFrö   HSU19/Kvarts/Förlust   HDU19/16-dels/Förlust    
Malin Andersson /VäFrö   DSU19/8-dels/Förlust       MDU19/8-dels/Förlust
Joakim Berndt /VäFrö   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/Final/Förlust    
Marcus Fagerlund /VäFrö   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/16-dels/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Åsa Nagy /VäFrö   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vänersborgs BMS

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Natali Eriksson /Väne   DSU17/Kvarts/Förlust   DDU17/Kvarts/Förlust    
Christoffer Järlesand /Väne   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Patrik Sköldeberg /Väne   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västerås Bmf

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Björkholm /Väst   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Österlens BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johannes Hopf /Öster   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Aldheimer, Thomas Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Robin Skoglund /Ask 15-7 15-3 Förlust
  Alexander Eklund /Skogås HDU17 16-dels Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
15-3 15-2 Förlust
  Linda Bjerneling /Tyr MDU17 8-dels Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
15-6 15-6 Förlust
Amanatbari, Mehrnaz Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Malin Jonsson /Berg 11-8 11-2 Vinst
    DSU19 8-dels Rebecca Bergmark /Ks 11-4 11-6 Vinst
    DSU19 Kvarts Petra Hansson /Aura 11-2 11-2 Förlust
  Jonathan Ingevaldsson /Skogås MDU19 8-dels Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Berg
15-5 15-4 Förlust
  Jessica Johansson /Skogås DDU19 Kvarts Helene Nystedt /Aura
Johanna Kartunen /GBK
15-1 15-3 Förlust
Andersson, Johan Västra Frölunda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Tommy Rajala /Skogås 15-8 15-9 Vinst
    HSU19 8-dels Robert Lindquist /Norr 15-11 17-16 Vinst
    HSU19 Kvarts Henri Hurskainen /Emm 15-2 15-7 Förlust
  Marcus Fagerlund /VäFrö HDU19 16-dels Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
15-13 15-8 Förlust
Andersson, Malin Västra Frölunda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Andrea Kupari /Berg 11-6 8-11 11-5 Förlust
  David Kartberg /Vårv MDU19 8-dels Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
15-6 15-2 Förlust
Andersson, Martin Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Andreas Midell /Enå 15-13 15-4 Vinst
    HSU17 16-dels Eric Fransson /BKC 15-9 15-8 Förlust
  Simon Thunborg /Tä HDU17 16-dels Jonathan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-7 15-11 Förlust
Andersson, Patrik LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Victor Bladh /Tä Walkover Vinst
    HSU19 16-dels Robert Lindquist /Norr 15-4 15-3 Förlust
  Dennis Schön /Aura HDU19 8-dels Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
15-1 15-3 Förlust
Bergmark, Rebecca Kista, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Mehrnaz Amanatbari /Skogås 11-4 11-6 Förlust
  Lina Claesson /Wä DDU19 Kvarts Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
15-11 15-9 Förlust
Berndt, Joakim Västra Frölunda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Manne Rasmussen /Aura 15-5 15-4 Förlust
  Filip Högberg /Ks HDU19 8-dels Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk
15-13 15-6 Vinst
  Filip Högberg /Ks HDU19 Kvarts Johan Björkholm /Väst
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
15-6 15-8 Vinst
  Filip Högberg /Ks HDU19 Semi Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
15-7 15-3 Vinst
  Filip Högberg /Ks HDU19 Final Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
15-11 17-14 Förlust
Bjerneling, Linda Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool D Natali Eriksson /Väne 11-9 5-11 11-5 Förlust
    DSU17 Pool D Pernilla Karlsson /Jul 11-4 13-10 Förlust
    DSU17 Pool D Johanna Linnarsson /LUGI 11-9 6-11 11-4 Vinst
  Helena Kilström /Tyr DDU17 8-dels Marie Nilsson /Grum
Sara Ericson /Carl
15-11 15-8 Vinst
  Helena Kilström /Tyr DDU17 Kvarts Erika Olofsson /Berg
Åsa Nagy /VäFrö
15-6 15-9 Förlust
  Thomas Aldheimer /Skogås MDU17 8-dels Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
15-6 15-6 Förlust
Björkholm, Johan Västerås Bmf
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Martin Jurlander /Aura 11-15 15-3 15-0 Förlust
  Jonathan Ingevaldsson /Skogås HDU19 8-dels Magnus Claesson /LUGI
Erik Fagius /LUGI
13-15 15-5 15-3 Vinst
  Jonathan Ingevaldsson /Skogås HDU19 Kvarts Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-6 15-8 Förlust
Bladh, Victor Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Patrik Andersson /LUGI Walkover Förlust
Boqvist, Robin Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Dennis Schön /Aura 15-5 15-10 Förlust
  Viktor Ledström /Berg HDU19 8-dels Erik Hertz /Vårv
David Kartberg /Vårv
12-15 15-8 15-12 Förlust
Brink-Larsen, Sebastia Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Henrik Tallberg /HBK Walkover Förlust
Bäckström-Rich, Magnus IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Andres Nilson /LUGI 15-3 15-8 Förlust
  Tommy Rajala /Skogås HDU19 8-dels Marc Zorjan /GBK
Johan Mellberg /GBK
15-8 15-7 Vinst
  Tommy Rajala /Skogås HDU19 Kvarts Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
15-8 15-2 Förlust
Ciftci, Evin Kista, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool F Åsa Nagy /VäFrö 7-11 13-10 11-9 Vinst
    DSU17 Pool F Nicole Clern /Oxie 7-11 11-8 11-5 Vinst
    DSU17 Pool F Yuly Nilson /LUGI 11-4 11-3 Vinst
    DSU17 Kvarts Jenny Ivansson /Carl 11-4 11-7 Vinst
    DSU17 Semi Louise Hedberg /Wä 11-7 11-1 Förlust
  Emma Hagner /Tyr DDU17 8-dels Yuly Nilson /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-8 15-7 Vinst
  Emma Hagner /Tyr DDU17 Kvarts Pernilla Karlsson /Jul
Jenny Ivansson /Carl
15-10 15-10 Vinst
  Emma Hagner /Tyr DDU17 Semi Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-5 15-13 Förlust
  David Jonsson /Ks MDU17 8-dels Oskar Fahlström /Wä
Anna Kellermalm /Tä
15-7 15-7 Vinst
  David Jonsson /Ks MDU17 Kvarts Linus Lång /Kar
Marie Nilsson /Grum
15-6 15-1 Vinst
  David Jonsson /Ks MDU17 Semi Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
15-11 15-9 Förlust
Claesson, Lina Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Marie Svahn /Ask 11-9 11-4 Vinst
    DSU19 Kvarts Emelie Lennartsson /BKC 3-11 11-8 11-9 Förlust
  Rebecca Bergmark /Ks DDU19 Kvarts Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
15-11 15-9 Förlust
Claesson, Magnus LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås 15-9 15-13 Förlust
  Erik Fagius /LUGI HDU19 8-dels Johan Björkholm /Väst
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
13-15 15-5 15-3 Förlust
Claesson, Niklas LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Patrik Hjortberg /Kä 15-8 15-12 Vinst
    HSU17 16-dels Johannes Hopf /Öster 15-7 15-5 Förlust
  Björn Wallden /LUGI HDU17 16-dels Joakim Söderlund /Berg
Jimmy Edman /Berg
15-8 15-9 Förlust
Claesson, Villiam Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Filip Högberg /Ks 15-6 15-4 Förlust
  Erik Lindgren /Enå HDU19 16-dels Marcus Fagerlund /VäFrö
Johan Andersson /VäFrö
15-13 15-8 Vinst
  Erik Lindgren /Enå HDU19 8-dels Dennis Schön /Aura
Patrik Andersson /LUGI
15-1 15-3 Vinst
  Erik Lindgren /Enå HDU19 Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
15-11 15-9 Förlust
  Malin Jonsson /Berg MDU19 8-dels Patric Åkesson /Var
Sanna Persson /Var
15-6 15-10 Förlust
Clern, Nicole Oxie IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool F Yuly Nilson /LUGI 11-3 7-11 11-8 Vinst
    DSU17 Pool F Evin Ciftci /Ks 7-11 11-8 11-5 Förlust
    DSU17 Pool F Åsa Nagy /VäFrö 5-11 11-3 11-9 Vinst
  Sara Persson /Aura DDU17 8-dels Tina Thakar /Kä
Johanna Löfgren /Kä
15-1 15-1 Vinst
  Sara Persson /Aura DDU17 Kvarts Natali Eriksson /Väne
Elina Johansson /Sjö
15-6 12-15 15-9 Vinst
  Sara Persson /Aura DDU17 Semi Erika Olofsson /Berg
Åsa Nagy /VäFrö
15-12 15-0 Vinst
  Sara Persson /Aura DDU17 Final Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-8 15-11 Vinst
Edman, Jimmy Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Alexander Eklund /Skogås 15-11 17-14 Vinst
    HSU17 16-dels Joel Johansson-Berg /Fyris 15-3 15-5 Förlust
  Joakim Söderlund /Berg HDU17 16-dels Björn Wallden /LUGI
Niklas Claesson /LUGI
15-8 15-9 Vinst
  Joakim Söderlund /Berg HDU17 8-dels Emil Johansson /To
Niklas Hellund /Ski
15-12 15-10 Förlust
Eidestedt, Richard Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tim Foo /Fyris HDU19 8-dels Mattias Wigardt /Tä
Andres Nilson /LUGI
17-15 11-15 15-10 Vinst
  Tim Foo /Fyris HDU19 Kvarts Tommy Rajala /Skogås
Magnus Bäckström-Rich /Umeå
15-8 15-2 Vinst
  Tim Foo /Fyris HDU19 Semi Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
15-5 15-7 Vinst
  Tim Foo /Fyris HDU19 Final Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-11 17-14 Vinst
  Emma Wengberg /Aura MDU19 8-dels Viktor Ledström /Berg
Sara Velander /Berg
15-1 15-1 Vinst
  Emma Wengberg /Aura MDU19 Kvarts Marcus Fagerlund /VäFrö
Ida Vångerstrand /Ale
15-4 15-5 Vinst
  Emma Wengberg /Aura MDU19 Semi Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
15-6 15-8 Förlust
Eklund, Alexander Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Jimmy Edman /Berg 15-11 17-14 Förlust
  Thomas Aldheimer /Skogås HDU17 16-dels Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
15-3 15-2 Förlust
Engström, Jacob Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Niklas Hellund /Ski 15-8 15-1 Vinst
    HSU17 8-dels Tim Foo /Fyris 15-11 15-7 Förlust
  Eric Fransson /BKC HDU17 16-dels Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
15-7 11-15 15-12 Förlust
  Louise Hedberg /Wä MDU17 8-dels Joakim Söderlund /Berg
Erika Olofsson /Berg
15-12 15-2 Vinst
  Louise Hedberg /Wä MDU17 Kvarts Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-8 15-7 Vinst
  Louise Hedberg /Wä MDU17 Semi Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
15-5 17-14 Vinst
  Louise Hedberg /Wä MDU17 Final Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
15-7 17-16 Förlust
Ericson, Sara BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool B Marie Nilsson /Grum 5-11 11-2 11-7 Vinst
    DSU17 Pool B Elina Johansson /Sjö 11-7 8-11 11-8 Förlust
    DSU17 Pool B Helena Kilström /Tyr 13-12 11-6 Vinst
  Marie Nilsson /Grum DDU17 8-dels Helena Kilström /Tyr
Linda Bjerneling /Tyr
15-11 15-8 Förlust
  Stefan Fälth /Järn MDU17 8-dels Johan Ström /Aura
Elin Jakobsson /NIKE
15-11 15-4 Vinst
  Stefan Fälth /Järn MDU17 Kvarts Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
15-6 15-13 Vinst
  Stefan Fälth /Järn MDU17 Semi Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-5 17-14 Förlust
Ericsson, Christer Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Stefan Green /Ks Walkover Förlust
Eriksson, John Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Peter Sundqvist /Kila Walkover Förlust
Eriksson, Natali Vänersborgs BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool D Linda Bjerneling /Tyr 11-9 5-11 11-5 Vinst
    DSU17 Pool D Johanna Linnarsson /LUGI 11-6 11-7 Vinst
    DSU17 Pool D Pernilla Karlsson /Jul 9-11 11-8 11-2 Vinst
    DSU17 Kvarts Susanna Serenban /Ask 11-4 11-5 Förlust
  Elina Johansson /Sjö DDU17 8-dels Elin Jakobsson /NIKE
Charlotte Jörlöv /NIKE
15-17 15-9 15-11 Vinst
  Elina Johansson /Sjö DDU17 Kvarts Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
15-6 12-15 15-9 Förlust
Eriksson, Robert Carlskrona, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Fredrik Norrman /Ask 15-11 15-6 Vinst
    HSU19 8-dels Erik Hertz /Vårv 15-7 11-15 15-7 Förlust
  Natalie Glaser /Tä MDU19 8-dels Oscar Simonsson /MBK
Erika Hindorf /Carl
15-11 15-6 Vinst
  Natalie Glaser /Tä MDU19 Kvarts Patric Åkesson /Var
Sanna Persson /Var
9-15 15-4 15-10 Vinst
  Natalie Glaser /Tä MDU19 Semi Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
15-10 15-0 Förlust
Fagerlund, Marcus Västra Frölunda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Martin Renwert /Aura 15-1 15-8 Förlust
  Johan Andersson /VäFrö HDU19 16-dels Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
15-13 15-8 Förlust
  Ida Vångerstrand /Ale MDU19 Kvarts Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
15-4 15-5 Förlust
Fagius, Erik LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Erik Hertz /Vårv 15-9 15-2 Förlust
  Magnus Claesson /LUGI HDU19 8-dels Johan Björkholm /Väst
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
13-15 15-5 15-3 Förlust
Fahlström, Oskar Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Jonathan Nordh /Drive 12-15 15-7 15-10 Vinst
    HSU17 16-dels Petter Yngvesson /Aura 15-10 15-6 Förlust
  Oskar Lindell /Ask HDU17 8-dels Johan Larsson /Tä
Daniel Olsson /Ks
15-3 15-9 Vinst
  Oskar Lindell /Ask HDU17 Kvarts Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
15-9 15-9 Vinst
  Oskar Lindell /Ask HDU17 Semi Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
15-5 15-8 Vinst
  Oskar Lindell /Ask HDU17 Final Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
15-12 15-8 Förlust
  Anna Kellermalm /Tä MDU17 8-dels David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
15-7 15-7 Förlust
Flink, Linnea Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Tina Thakar /Kä Walk over Förlust
    DSU17 Pool E Charlotte Jörlöv /NIKE Walk over Förlust
    DSU17 Pool E Jenny Ivansson /Carl Walk over Förlust
  Anna Kellermalm /Tä DDU17 8-dels Susanna Nygren-Strandbe /Vä
Jenny Giang /Aura
Walkover Förlust
Foo, Tim Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Richard Eidestedt /Fyris HDU19 8-dels Mattias Wigardt /Tä
Andres Nilson /LUGI
17-15 11-15 15-10 Vinst
  Richard Eidestedt /Fyris HDU19 Kvarts Tommy Rajala /Skogås
Magnus Bäckström-Rich /Umeå
15-8 15-2 Vinst
  Richard Eidestedt /Fyris HDU19 Semi Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
15-5 15-7 Vinst
  Richard Eidestedt /Fyris HDU19 Final Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-11 17-14 Vinst
    HSU17 16-dels Patrik Sköldeberg /Väne 15-4 15-7 Vinst
    HSU17 8-dels Jacob Engström /Wä 15-11 15-7 Vinst
    HSU17 Kvarts Robin Skoglund /Ask 15-4 15-3 Vinst
    HSU17 Semi Max Samuelsson /Ask 15-8 15-7 Vinst
    HSU17 Final Joel Johansson-Berg /Fyris 15-3 15-7 Vinst
Fransson, Eric Carlskrona, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Anton Ledström /Berg 15-2 15-11 Vinst
    HSU17 16-dels Martin Andersson /Tä 15-9 15-8 Vinst
    HSU17 8-dels Max Samuelsson /Ask 15-2 15-3 Förlust
  Jacob Engström /Wä HDU17 16-dels Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
15-7 11-15 15-12 Förlust
Fälth, Stefan Järnvägens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Peder Nordin /Tä 17-15 15-6 Vinst
    HSU17 16-dels Mattias Norell /Spår 15-4 15-13 Vinst
    HSU17 8-dels Christoffer Järlesand /Väne 15-13 15-10 Vinst
    HSU17 Kvarts Petter Yngvesson /Aura 15-1 15-5 Förlust
  Erik Pettersson /Järn HDU17 8-dels Elias Sennström /LUGI
Kristoffer Lundqvist /MBK
15-12 15-10 Vinst
  Erik Pettersson /Järn HDU17 Kvarts Anton Ledström /Berg
Joel Johansson-Berg /Fyris
15-5 15-13 Vinst
  Erik Pettersson /Järn HDU17 Semi Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
12-15 15-6 15-4 Förlust
  Sara Ericson /Carl MDU17 8-dels Johan Ström /Aura
Elin Jakobsson /NIKE
15-11 15-4 Vinst
  Sara Ericson /Carl MDU17 Kvarts Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
15-6 15-13 Vinst
  Sara Ericson /Carl MDU17 Semi Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-5 17-14 Förlust
Gerdman, Peter LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Sebastian Larsson /HBK 4-15 15-3 15-7 Förlust
  Tobias Sjöberg /LUGI HDU17 16-dels Truls Sandberg /Soll
Mattias Norell /Spår
15-8 15-10 Förlust
  Yuly Nilson /LUGI MDU17 16-dels Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
15-5 15-1 Förlust
Giang, Jenny Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Emma Gustavsson /Oxie 11-8 11-4 Vinst
    DSU17 Pool C Marie Hansson /Norr 11-6 11-3 Förlust
    DSU17 Pool C Susanna Serenban /Ask 11-1 11-0 Förlust
  Susanna Nygren-Strandbe /Vä DDU17 8-dels Linnea Flink /Wä
Anna Kellermalm /Tä
Walkover Vinst
  Susanna Nygren-Strandbe /Vä DDU17 Kvarts Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-11 15-5 Förlust
Glaser, Natalie Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Helene Nystedt /Aura 5-11 11-5 11-1 Förlust
  Robert Eriksson /BKC MDU19 8-dels Oscar Simonsson /MBK
Erika Hindorf /Carl
15-11 15-6 Vinst
  Robert Eriksson /BKC MDU19 Kvarts Patric Åkesson /Var
Sanna Persson /Var
9-15 15-4 15-10 Vinst
  Robert Eriksson /BKC MDU19 Semi Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
15-10 15-0 Förlust
Green, Stefan Kista, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Björn Wallden /LUGI 15-13 15-4 Vinst
    HSU17 16-dels Christer Ericsson /Kä Walkover Vinst
    HSU17 8-dels Erik Pettersson /Järn 6-15 15-7 15-13 Förlust
  David Jonsson /Ks HDU17 8-dels Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
15-6 6-15 15-11 Förlust
Gunnarsson, Josefine Halmstad BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool G Erika Olofsson /Berg 1-11 11-1 11-6 Förlust
    DSU17 Pool G Emma Hagner /Tyr 11-8 11-7 Förlust
    DSU17 Pool G Susanna Nygren-Strandbe /Vä 9-11 11-7 11-7 Förlust
  Johan Lindblad /Aura MDU17 8-dels Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-6 15-12 Förlust
Gustafson, Jessica Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Jurlander /Aura MDU19 8-dels David Kartberg /Vårv
Malin Andersson /VäFrö
15-6 15-2 Vinst
  Martin Jurlander /Aura MDU19 Kvarts Fredrik Norrman /Ask
Mia Johansson /Ask
17-14 15-7 Vinst
  Martin Jurlander /Aura MDU19 Semi Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
15-10 15-0 Vinst
  Martin Jurlander /Aura MDU19 Final Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
15-5 15-11 Förlust
  Emelie Lennartsson /BKC DDU19 Kvarts Lina Claesson /Wä
Rebecca Bergmark /Ks
15-11 15-9 Vinst
  Emelie Lennartsson /BKC DDU19 Semi Helene Nystedt /Aura
Johanna Kartunen /GBK
15-6 17-15 Vinst
  Emelie Lennartsson /BKC DDU19 Final Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
15-0 15-12 Vinst
Gustavsson, Emma Oxie IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Jenny Giang /Aura 11-8 11-4 Förlust
    DSU17 Pool C Susanna Serenban /Ask 11-2 11-2 Förlust
    DSU17 Pool C Marie Hansson /Norr 11-0 11-1 Förlust
  Camilla Persson /Oxie DDU17 8-dels Pernilla Karlsson /Jul
Jenny Ivansson /Carl
15-3 15-4 Förlust
Hagner, Emma Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool G Susanna Nygren-Strandbe /Vä 11-9 11-3 Vinst
    DSU17 Pool G Josefine Gunnarsson /Ha 11-8 11-7 Vinst
    DSU17 Pool G Erika Olofsson /Berg 8-11 11-8 Uppgivet Förlust
  Evin Ciftci /Ks DDU17 8-dels Yuly Nilson /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-8 15-7 Vinst
  Evin Ciftci /Ks DDU17 Kvarts Pernilla Karlsson /Jul
Jenny Ivansson /Carl
15-10 15-10 Vinst
  Evin Ciftci /Ks DDU17 Semi Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-5 15-13 Förlust
  Peter Sundqvist /Kila MDU17 8-dels Linus Lång /Kar
Marie Nilsson /Grum
15-6 15-4 Förlust
Hansson, Marie Norrköping Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Susanna Serenban /Ask 11-2 11-4 Förlust
    DSU17 Pool C Jenny Giang /Aura 11-6 11-3 Vinst
    DSU17 Pool C Emma Gustavsson /Oxie 11-0 11-1 Vinst
  Erik Pettersson /Järn MDU17 8-dels Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
15-3 15-1 Förlust
Hansson, Petra Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Sanna Persson /Var 11-5 11-9 Vinst
    DSU19 Kvarts Mehrnaz Amanatbari /Skogås 11-2 11-2 Vinst
    DSU19 Semi Emelie Lennartsson /BKC 9-11 11-4 11-9 Vinst
    DSU19 Final Emma Wengberg /Aura 11-6 11-7 Förlust
  Sandra Wendt /Aura DDU19 Kvarts Ida Vångerstrand /Ale
Marie Svahn /Ask
13-15 17-14 15-4 Vinst
  Sandra Wendt /Aura DDU19 Semi Sanna Persson /Var
Sara Velander /Berg
15-8 15-5 Vinst
  Sandra Wendt /Aura DDU19 Final Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
15-0 15-12 Förlust
Hedberg, Louise Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool H Camilla Persson /Oxie 11-4 11-3 Vinst
    DSU17 Pool H Lina Möller /Skogås Walk over Vinst
    DSU17 Pool H Sara Persson /Aura 11-5 7-11 11-7 Vinst
    DSU17 Kvarts Erika Olofsson /Berg 11-2 11-2 Vinst
    DSU17 Semi Evin Ciftci /Ks 11-7 11-1 Vinst
    DSU17 Final Susanna Serenban /Ask 11-5 9-11 11-5 Förlust
  Matilda Lantz /Wä DDU17 Kvarts Susanna Nygren-Strandbe /Vä
Jenny Giang /Aura
15-11 15-5 Vinst
  Matilda Lantz /Wä DDU17 Semi Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
15-5 15-13 Vinst
  Matilda Lantz /Wä DDU17 Final Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
15-8 15-11 Förlust
  Jacob Engström /Wä MDU17 8-dels Joakim Söderlund /Berg
Erika Olofsson /Berg
15-12 15-2 Vinst
  Jacob Engström /Wä MDU17 Kvarts Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-8 15-7 Vinst
  Jacob Engström /Wä MDU17 Semi Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
15-5 17-14 Vinst
  Jacob Engström /Wä MDU17 Final Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
15-7 17-16 Förlust
Hellund, Niklas Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Johan Ström /Aura 15-11 13-15 15-11 Vinst
    HSU17 16-dels Jacob Engström /Wä 15-8 15-1 Förlust
  Emil Johansson /To HDU17 8-dels Joakim Söderlund /Berg
Jimmy Edman /Berg
15-12 15-10 Vinst
  Emil Johansson /To HDU17 Kvarts Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
15-9 15-10 Förlust
Henriksson, Olof Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Patrik Sköldeberg /Väne 15-4 15-4 Förlust
  Andreas Midell /Enå HDU17 8-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl
Linus Lång /Kar
15-5 15-13 Vinst
  Andreas Midell /Enå HDU17 Kvarts Emil Johansson /To
Niklas Hellund /Ski
15-9 15-10 Vinst
  Andreas Midell /Enå HDU17 Semi Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-5 15-8 Förlust
Hertz, Erik Vårvindens BMK Göteborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Erik Fagius /LUGI 15-9 15-2 Vinst
    HSU19 16-dels Timo Natri /Tä Walkover Vinst
    HSU19 8-dels Robert Eriksson /BKC 15-7 11-15 15-7 Vinst
    HSU19 Kvarts Joakim Karlsson /LUGI 6-15 15-7 15-7 Förlust
  David Kartberg /Vårv HDU19 8-dels Robin Boqvist /Berg
Viktor Ledström /Berg
12-15 15-8 15-12 Vinst
  David Kartberg /Vårv HDU19 Kvarts Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
15-6 5-15 15-10 Förlust
Hindorf, Erika BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Emma Wengberg /Aura 11-2 11-0 Förlust
  Oscar Simonsson /MBK MDU19 8-dels Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
15-11 15-6 Förlust
Hirji, Sandeep Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels David Jonsson /Ks 15-4 15-6 Vinst
    HSU17 8-dels Johannes Hopf /Öster 15-4 15-9 Vinst
    HSU17 Kvarts Joel Johansson-Berg /Fyris 17-14 15-9 Förlust
  Max Samuelsson /Ask HDU17 8-dels Jonathan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-7 15-5 Vinst
  Max Samuelsson /Ask HDU17 Kvarts Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
17-14 15-4 Vinst
  Max Samuelsson /Ask HDU17 Semi Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
12-15 15-6 15-4 Vinst
  Max Samuelsson /Ask HDU17 Final Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-12 15-8 Vinst
Hjortberg, Patrik Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Niklas Claesson /LUGI 15-8 15-12 Förlust
  Artur Skowronski /MBK HDU17 16-dels Elias Sennström /LUGI
Kristoffer Lundqvist /MBK
15-9 15-11 Förlust
Hopf, Johannes Österlens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Niklas Claesson /LUGI 15-7 15-5 Vinst
    HSU17 8-dels Sandeep Hirji /Wä 15-4 15-9 Förlust
  Sebastian Larsson /HBK HDU17 16-dels Thomas Aldheimer /Skogås
Alexander Eklund /Skogås
15-3 15-2 Vinst
  Sebastian Larsson /HBK HDU17 8-dels Johan Ström /Aura
Johan Lindblad /Aura
15-4 15-12 Vinst
  Sebastian Larsson /HBK HDU17 Kvarts Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
17-14 15-4 Förlust
Hurskainen, Henri Emmaboda Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Simon Lindroth /MBK Walkover Vinst
    HSU19 8-dels Dennis Schön /Aura 15-9 15-6 Vinst
    HSU19 Kvarts Johan Andersson /VäFrö 15-2 15-7 Vinst
    HSU19 Semi Joakim Karlsson /LUGI 15-6 15-3 Vinst
    HSU19 Final Mattias Wigardt /Tä 15-11 15-13 Förlust
  Johanna Kartunen /GBK MDU19 Kvarts Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Berg
15-3 15-7 Vinst
  Johanna Kartunen /GBK MDU19 Semi Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
15-6 15-8 Vinst
  Johanna Kartunen /GBK MDU19 Final Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
15-5 15-11 Vinst
Högberg, Filip Kista, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Villiam Claesson /Berg 15-6 15-4 Vinst
    HSU19 8-dels Manne Rasmussen /Aura 15-9 15-1 Vinst
    HSU19 Kvarts Mattias Wigardt /Tä 7-15 15-7 15-12 Förlust
  Joakim Berndt /VäFrö HDU19 8-dels Manne Rasmussen /Aura
Peter Olsson /Botk
15-13 15-6 Vinst
  Joakim Berndt /VäFrö HDU19 Kvarts Johan Björkholm /Väst
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
15-6 15-8 Vinst
  Joakim Berndt /VäFrö HDU19 Semi Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
15-7 15-3 Vinst
  Joakim Berndt /VäFrö HDU19 Final Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
15-11 17-14 Förlust
Ingevaldsson, Jonathan Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Magnus Claesson /LUGI 15-9 15-13 Vinst
    HSU19 16-dels Peter Olsson /Botk 15-6 15-8 Förlust
  Johan Björkholm /Väst HDU19 8-dels Magnus Claesson /LUGI
Erik Fagius /LUGI
13-15 15-5 15-3 Vinst
  Johan Björkholm /Väst HDU19 Kvarts Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-6 15-8 Förlust
  Mehrnaz Amanatbari /Skogås MDU19 8-dels Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Berg
15-5 15-4 Förlust
Ivansson, Jenny BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Charlotte Jörlöv /NIKE 11-0 11-0 Vinst
    DSU17 Pool E Tina Thakar /Kä 11-5 11-1 Vinst
    DSU17 Pool E Linnea Flink /Wä Walk over Vinst
    DSU17 Kvarts Evin Ciftci /Ks 11-4 11-7 Förlust
  Pernilla Karlsson /Jul DDU17 8-dels Emma Gustavsson /Oxie
Camilla Persson /Oxie
15-3 15-4 Vinst
  Pernilla Karlsson /Jul DDU17 Kvarts Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
15-10 15-10 Förlust
  Emil Johansson /To MDU17 16-dels Faraz Safaeiyan /Len
Susanna Nygren-Strandbe /Vä
13-15 15-3 15-8 Vinst
  Emil Johansson /To MDU17 8-dels Thomas Aldheimer /Skogås
Linda Bjerneling /Tyr
15-6 15-6 Vinst
  Emil Johansson /To MDU17 Kvarts Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
15-6 15-13 Förlust
Jakobsson, Elin NIKE Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool A Matilda Lantz /Wä 8-11 11-7 11-4 Förlust
    DSU17 Pool A Anna Kellermalm /Tä 11-5 11-5 Förlust
  Charlotte Jörlöv /NIKE DDU17 8-dels Natali Eriksson /Väne
Elina Johansson /Sjö
15-17 15-9 15-11 Förlust
  Johan Ström /Aura MDU17 8-dels Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
15-11 15-4 Förlust
Johansson, Christoffer Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels David Jonsson /Ks Walkover Förlust
Johansson, Elina Sjöbo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool B Helena Kilström /Tyr 11-0 11-4 Vinst
    DSU17 Pool B Sara Ericson /Carl 11-7 8-11 11-8 Vinst
    DSU17 Pool B Marie Nilsson /Grum 3-11 11-9 13-11 Vinst
    DSU17 Kvarts Matilda Lantz /Wä 11-7 11-5 Förlust
  Natali Eriksson /Väne DDU17 8-dels Elin Jakobsson /NIKE
Charlotte Jörlöv /NIKE
15-17 15-9 15-11 Vinst
  Natali Eriksson /Väne DDU17 Kvarts Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
15-6 12-15 15-9 Förlust
  Jonathan Nordh /Drive MDU17 8-dels Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
15-2 15-2 Förlust
Johansson, Emil Torps GoIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Robin Skoglund /Ask 15-8 15-12 Förlust
  Niklas Hellund /Ski HDU17 8-dels Joakim Söderlund /Berg
Jimmy Edman /Berg
15-12 15-10 Vinst
  Niklas Hellund /Ski HDU17 Kvarts Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
15-9 15-10 Förlust
  Jenny Ivansson /Carl MDU17 16-dels Faraz Safaeiyan /Len
Susanna Nygren-Strandbe /Vä
13-15 15-3 15-8 Vinst
  Jenny Ivansson /Carl MDU17 8-dels Thomas Aldheimer /Skogås
Linda Bjerneling /Tyr
15-6 15-6 Vinst
  Jenny Ivansson /Carl MDU17 Kvarts Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
15-6 15-13 Förlust
Johansson, Jessica Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Mia Johansson /Ask 11-2 11-0 Förlust
  Mehrnaz Amanatbari /Skogås DDU19 Kvarts Helene Nystedt /Aura
Johanna Kartunen /GBK
15-1 15-3 Förlust
Johansson, Mia Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Jessica Johansson /Skogås 11-2 11-0 Vinst
    DSU19 8-dels Johanna Kartunen /GBK 11-5 11-1 Vinst
    DSU19 Kvarts Helene Nystedt /Aura 11-2 11-2 Förlust
  Fredrik Norrman /Ask MDU19 Kvarts Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
17-14 15-7 Förlust
Johansson-Berg, Joel Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Jimmy Edman /Berg 15-3 15-5 Vinst
    HSU17 8-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl 15-4 15-12 Vinst
    HSU17 Kvarts Sandeep Hirji /Wä 17-14 15-9 Vinst
    HSU17 Semi Petter Yngvesson /Aura 15-13 6-15 15-2 Vinst
    HSU17 Final Tim Foo /Fyris 15-3 15-7 Förlust
  Anton Ledström /Berg HDU17 8-dels Truls Sandberg /Soll
Mattias Norell /Spår
15-13 15-10 Vinst
  Anton Ledström /Berg HDU17 Kvarts Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
15-5 15-13 Förlust
Jonsson, David Kista, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Christoffer Johansson /Car Walkover Vinst
    HSU17 16-dels Sandeep Hirji /Wä 15-4 15-6 Förlust
  Stefan Green /Ks HDU17 8-dels Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
15-6 6-15 15-11 Förlust
  Evin Ciftci /Ks MDU17 8-dels Oskar Fahlström /Wä
Anna Kellermalm /Tä
15-7 15-7 Vinst
  Evin Ciftci /Ks MDU17 Kvarts Linus Lång /Kar
Marie Nilsson /Grum
15-6 15-1 Vinst
  Evin Ciftci /Ks MDU17 Semi Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
15-11 15-9 Förlust
Jonsson, Malin Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Mehrnaz Amanatbari /Skogås 11-8 11-2 Förlust
  Villiam Claesson /Berg MDU19 8-dels Patric Åkesson /Var
Sanna Persson /Var
15-6 15-10 Förlust
  Andrea Kupari /Berg DDU19 Kvarts Sanna Persson /Var
Sara Velander /Berg
5-15 15-11 17-15 Förlust
Jurlander, Martin Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Johan Björkholm /Väst 11-15 15-3 15-0 Vinst
    HSU19 16-dels Marc Zorjan /GBK 15-2 15-3 Vinst
    HSU19 8-dels Joakim Karlsson /LUGI 17-15 15-13 Förlust
  Jessica Gustafson /Ask MDU19 8-dels David Kartberg /Vårv
Malin Andersson /VäFrö
15-6 15-2 Vinst
  Jessica Gustafson /Ask MDU19 Kvarts Fredrik Norrman /Ask
Mia Johansson /Ask
17-14 15-7 Vinst
  Jessica Gustafson /Ask MDU19 Semi Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
15-10 15-0 Vinst
  Jessica Gustafson /Ask MDU19 Final Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
15-5 15-11 Förlust
Järlesand, Christoffer Vänersborgs BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Elias Sennström /LUGI 15-7 15-11 Vinst
    HSU17 16-dels Oskar Lindell /Ask 15-13 6-15 15-10 Vinst
    HSU17 8-dels Stefan Fälth /Järn 15-13 15-10 Förlust
  Patrik Sköldeberg /Väne HDU17 16-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl
Linus Lång /Kar
15-3 8-15 17-15 Förlust
Jörlöv, Charlotte NIKE Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Jenny Ivansson /Carl 11-0 11-0 Förlust
    DSU17 Pool E Linnea Flink /Wä Walk over Vinst
    DSU17 Pool E Tina Thakar /Kä 11-1 11-7 Förlust
  Elin Jakobsson /NIKE DDU17 8-dels Natali Eriksson /Väne
Elina Johansson /Sjö
15-17 15-9 15-11 Förlust
Karlsson, Joakim LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Viktor Ledström /Berg 15-2 15-8 Vinst
    HSU19 8-dels Martin Jurlander /Aura 17-15 15-13 Vinst
    HSU19 Kvarts Erik Hertz /Vårv 6-15 15-7 15-7 Vinst
    HSU19 Semi Henri Hurskainen /Emm 15-6 15-3 Förlust
  Martin Renwert /Aura HDU19 8-dels Erik Lindskog /Var
Peter Ringblom /Skogås
15-3 15-2 Vinst
  Martin Renwert /Aura HDU19 Kvarts Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
15-11 15-9 Vinst
  Martin Renwert /Aura HDU19 Semi Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
15-5 15-7 Förlust
Karlsson, Pernilla Julita Goif
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool D Johanna Linnarsson /LUGI 11-3 11-4 Vinst
    DSU17 Pool D Linda Bjerneling /Tyr 11-4 13-10 Vinst
    DSU17 Pool D Natali Eriksson /Väne 9-11 11-8 11-2 Förlust
  Jenny Ivansson /Carl DDU17 8-dels Emma Gustavsson /Oxie
Camilla Persson /Oxie
15-3 15-4 Vinst
  Jenny Ivansson /Carl DDU17 Kvarts Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
15-10 15-10 Förlust
  Anton Ledström /Berg MDU17 16-dels Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-9 15-2 Förlust
Kartberg, David Vårvindens BMK Göteborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Johan Mellberg /GBK 15-6 15-12 Vinst
    HSU19 8-dels Andres Nilson /LUGI 15-9 15-7 Förlust
  Erik Hertz /Vårv HDU19 8-dels Robin Boqvist /Berg
Viktor Ledström /Berg
12-15 15-8 15-12 Vinst
  Erik Hertz /Vårv HDU19 Kvarts Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
15-6 5-15 15-10 Förlust
  Malin Andersson /VäFrö MDU19 8-dels Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
15-6 15-2 Förlust
Kartunen, Johanna Göteborgs Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Mia Johansson /Ask 11-5 11-1 Förlust
  Henri Hurskainen /Emm MDU19 Kvarts Erik Lindgren /Enå
Andrea Kupari /Berg
15-3 15-7 Vinst
  Henri Hurskainen /Emm MDU19 Semi Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
15-6 15-8 Vinst
  Henri Hurskainen /Emm MDU19 Final Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
15-5 15-11 Vinst
  Helene Nystedt /Aura DDU19 Kvarts Jessica Johansson /Skogås
Mehrnaz Amanatbari /Skogås
15-1 15-3 Vinst
  Helene Nystedt /Aura DDU19 Semi Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
15-6 17-15 Förlust
Kasperi, Johan Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Artur Skowronski /MBK 15-12 15-4 Förlust
  Peder Nordin /Tä HDU17 16-dels Jacob Engström /Wä
Eric Fransson /BKC
15-7 11-15 15-12 Vinst
  Peder Nordin /Tä HDU17 8-dels David Jonsson /Ks
Stefan Green /Ks
15-6 6-15 15-11 Vinst
  Peder Nordin /Tä HDU17 Kvarts Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-9 15-9 Förlust
Kellermalm, Anna Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool A Elin Jakobsson /NIKE 11-5 11-5 Vinst
    DSU17 Pool A Matilda Lantz /Wä 11-4 11-4 Förlust
  Linnea Flink /Wä DDU17 8-dels Susanna Nygren-Strandbe /Vä
Jenny Giang /Aura
Walkover Förlust
  Oskar Fahlström /Wä MDU17 8-dels David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
15-7 15-7 Förlust
Kilström, Helena Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool B Elina Johansson /Sjö 11-0 11-4 Förlust
    DSU17 Pool B Marie Nilsson /Grum 11-4 11-6 Förlust
    DSU17 Pool B Sara Ericson /Carl 13-12 11-6 Förlust
  Linda Bjerneling /Tyr DDU17 8-dels Marie Nilsson /Grum
Sara Ericson /Carl
15-11 15-8 Vinst
  Linda Bjerneling /Tyr DDU17 Kvarts Erika Olofsson /Berg
Åsa Nagy /VäFrö
15-6 15-9 Förlust
Kupari, Andrea Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Malin Andersson /VäFrö 11-6 8-11 11-5 Vinst
    DSU19 Kvarts Emma Wengberg /Aura 11-2 11-2 Förlust
  Erik Lindgren /Enå MDU19 8-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Mehrnaz Amanatbari /Skogås
15-5 15-4 Vinst
  Erik Lindgren /Enå MDU19 Kvarts Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
15-3 15-7 Förlust
  Malin Jonsson /Berg DDU19 Kvarts Sanna Persson /Var
Sara Velander /Berg
5-15 15-11 17-15 Förlust
Lantz, Matilda Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool A Elin Jakobsson /NIKE 8-11 11-7 11-4 Vinst
    DSU17 Pool A Anna Kellermalm /Tä 11-4 11-4 Vinst
    DSU17 Kvarts Elina Johansson /Sjö 11-7 11-5 Vinst
    DSU17 Semi Susanna Serenban /Ask 11-1 11-8 Förlust
  Louise Hedberg /Wä DDU17 Kvarts Susanna Nygren-Strandbe /Vä
Jenny Giang /Aura
15-11 15-5 Vinst
  Louise Hedberg /Wä DDU17 Semi Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
15-5 15-13 Vinst
  Louise Hedberg /Wä DDU17 Final Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
15-8 15-11 Förlust
  Andreas Midell /Enå MDU17 16-dels Peter Gerdman /LUGI
Yuly Nilson /LUGI
15-5 15-1 Vinst
  Andreas Midell /Enå MDU17 8-dels Erik Pettersson /Järn
Marie Hansson /Norr
15-3 15-1 Vinst
  Andreas Midell /Enå MDU17 Kvarts Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
15-7 15-13 Förlust
Larsson, Johan Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl 15-12 15-13 Förlust
  Daniel Olsson /Ks HDU17 16-dels Faraz Safaeiyan /Len
Jesper Wigardt /Tä
15-10 14-15 15-10 Vinst
  Daniel Olsson /Ks HDU17 8-dels Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-3 15-9 Förlust
Larsson, Sebastian Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Peter Gerdman /LUGI 4-15 15-3 15-7 Vinst
    HSU17 16-dels Artur Skowronski /MBK 15-3 15-3 Vinst
    HSU17 8-dels Robin Skoglund /Ask 13-15 15-11 15-9 Förlust
  Johannes Hopf /Öster HDU17 16-dels Thomas Aldheimer /Skogås
Alexander Eklund /Skogås
15-3 15-2 Vinst
  Johannes Hopf /Öster HDU17 8-dels Johan Ström /Aura
Johan Lindblad /Aura
15-4 15-12 Vinst
  Johannes Hopf /Öster HDU17 Kvarts Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
17-14 15-4 Förlust
Ledström, Anton Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Eric Fransson /BKC 15-2 15-11 Förlust
  Joel Johansson-Berg /Fyris HDU17 8-dels Truls Sandberg /Soll
Mattias Norell /Spår
15-13 15-10 Vinst
  Joel Johansson-Berg /Fyris HDU17 Kvarts Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
15-5 15-13 Förlust
  Pernilla Karlsson /Jul MDU17 16-dels Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-9 15-2 Förlust
Ledström, Viktor Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Patric Åkesson /Var 15-10 15-12 Vinst
    HSU19 16-dels Joakim Karlsson /LUGI 15-2 15-8 Förlust
  Robin Boqvist /Berg HDU19 8-dels Erik Hertz /Vårv
David Kartberg /Vårv
12-15 15-8 15-12 Förlust
  Sara Velander /Berg MDU19 8-dels Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
15-1 15-1 Förlust
Lennartsson, Emelie Carlskrona, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Sara Velander /Berg 11-2 11-3 Vinst
    DSU19 Kvarts Lina Claesson /Wä 3-11 11-8 11-9 Vinst
    DSU19 Semi Petra Hansson /Aura 9-11 11-4 11-9 Förlust
  Jessica Gustafson /Ask DDU19 Kvarts Lina Claesson /Wä
Rebecca Bergmark /Ks
15-11 15-9 Vinst
  Jessica Gustafson /Ask DDU19 Semi Helene Nystedt /Aura
Johanna Kartunen /GBK
15-6 17-15 Vinst
  Jessica Gustafson /Ask DDU19 Final Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
15-0 15-12 Vinst
Lindblad, Johan Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Erik Pettersson /Järn 15-3 15-7 Förlust
  Johan Ström /Aura HDU17 8-dels Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
15-4 15-12 Förlust
  Josefine Gunnarsson /Ha MDU17 8-dels Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
15-6 15-12 Förlust
Lindell, Oskar Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Christoffer Järlesand /Väne 15-13 6-15 15-10 Förlust
  Oskar Fahlström /Wä HDU17 8-dels Johan Larsson /Tä
Daniel Olsson /Ks
15-3 15-9 Vinst
  Oskar Fahlström /Wä HDU17 Kvarts Johan Kasperi /Tä
Peder Nordin /Tä
15-9 15-9 Vinst
  Oskar Fahlström /Wä HDU17 Semi Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
15-5 15-8 Vinst
  Oskar Fahlström /Wä HDU17 Final Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
15-12 15-8 Förlust
Lindgren, Erik Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Mattias Wigardt /Tä 15-5 15-2 Förlust
  Villiam Claesson /Berg HDU19 16-dels Marcus Fagerlund /VäFrö
Johan Andersson /VäFrö
15-13 15-8 Vinst
  Villiam Claesson /Berg HDU19 8-dels Dennis Schön /Aura
Patrik Andersson /LUGI
15-1 15-3 Vinst
  Villiam Claesson /Berg HDU19 Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
15-11 15-9 Förlust
  Andrea Kupari /Berg MDU19 8-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Mehrnaz Amanatbari /Skogås
15-5 15-4 Vinst
  Andrea Kupari /Berg MDU19 Kvarts Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
15-3 15-7 Förlust
Lindquist, Robert Norrköping Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Patrik Andersson /LUGI 15-4 15-3 Vinst
    HSU19 8-dels Johan Andersson /VäFrö 15-11 17-16 Förlust
  Oscar Simonsson /MBK HDU19 8-dels Joakim Oskarsson /Ha
Henrik Tallberg /HBK
15-3 15-3 Vinst
  Oscar Simonsson /MBK HDU19 Kvarts Erik Hertz /Vårv
David Kartberg /Vårv
15-6 5-15 15-10 Vinst
  Oscar Simonsson /MBK HDU19 Semi Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-7 15-3 Förlust
Lindroth, Simon Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Henri Hurskainen /Emm Walkover Förlust
Lindskog, Erik Varbergs Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Martin Renwert /Aura 15-3 15-4 Förlust
  Peter Ringblom /Skogås HDU19 8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
15-3 15-2 Förlust
Linnarsson, Johanna LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool D Pernilla Karlsson /Jul 11-3 11-4 Förlust
    DSU17 Pool D Natali Eriksson /Väne 11-6 11-7 Förlust
    DSU17 Pool D Linda Bjerneling /Tyr 11-9 6-11 11-4 Förlust
  Yuly Nilson /LUGI DDU17 8-dels Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
15-8 15-7 Förlust
  Elias Sennström /LUGI MDU17 16-dels Anton Ledström /Berg
Pernilla Karlsson /Jul
15-9 15-2 Vinst
  Elias Sennström /LUGI MDU17 8-dels Johan Lindblad /Aura
Josefine Gunnarsson /Ha
15-6 15-12 Vinst
  Elias Sennström /LUGI MDU17 Kvarts Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-8 15-7 Förlust
Lundqvist, Kristoffer Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Simon Thunborg /Tä 15-3 15-10 Förlust
  Elias Sennström /LUGI HDU17 16-dels Patrik Hjortberg /Kä
Artur Skowronski /MBK
15-9 15-11 Vinst
  Elias Sennström /LUGI HDU17 8-dels Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
15-12 15-10 Förlust
Lång, Linus Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Joakim Söderlund /Berg 5-15 15-11 15-12 Förlust
  Christoffer Tegnhammar /Gisl HDU17 16-dels Patrik Sköldeberg /Väne
Christoffer Järlesand /Väne
15-3 8-15 17-15 Vinst
  Christoffer Tegnhammar /Gisl HDU17 8-dels Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
15-5 15-13 Förlust
  Marie Nilsson /Grum MDU17 8-dels Peter Sundqvist /Kila
Emma Hagner /Tyr
15-6 15-4 Vinst
  Marie Nilsson /Grum MDU17 Kvarts David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
15-6 15-1 Förlust
Löfgren, Johanna Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tina Thakar /Kä DDU17 8-dels Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
15-1 15-1 Förlust
Mellberg, Johan Göteborgs Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Peter Ringblom /Skogås 15-1 15-3 Vinst
    HSU19 16-dels David Kartberg /Vårv 15-6 15-12 Förlust
  Marc Zorjan /GBK HDU19 8-dels Tommy Rajala /Skogås
Magnus Bäckström-Rich /Umeå
15-8 15-7 Förlust
Midell, Andreas Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Martin Andersson /Tä 15-13 15-4 Förlust
  Olof Henriksson /Berg HDU17 8-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl
Linus Lång /Kar
15-5 15-13 Vinst
  Olof Henriksson /Berg HDU17 Kvarts Emil Johansson /To
Niklas Hellund /Ski
15-9 15-10 Vinst
  Olof Henriksson /Berg HDU17 Semi Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-5 15-8 Förlust
  Matilda Lantz /Wä MDU17 16-dels Peter Gerdman /LUGI
Yuly Nilson /LUGI
15-5 15-1 Vinst
  Matilda Lantz /Wä MDU17 8-dels Erik Pettersson /Järn
Marie Hansson /Norr
15-3 15-1 Vinst
  Matilda Lantz /Wä MDU17 Kvarts Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
15-7 15-13 Förlust
Möller, Lina Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool H Sara Persson /Aura Walk over Förlust
    DSU17 Pool H Louise Hedberg /Wä Walk over Förlust
    DSU17 Pool H Camilla Persson /Oxie Walk over Förlust
Nagy, Åsa Västra Frölunda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool F Evin Ciftci /Ks 7-11 13-10 11-9 Förlust
    DSU17 Pool F Yuly Nilson /LUGI 9-11 11-8 11-8 Vinst
    DSU17 Pool F Nicole Clern /Oxie 5-11 11-3 11-9 Förlust
  Erika Olofsson /Berg DDU17 Kvarts Helena Kilström /Tyr
Linda Bjerneling /Tyr
15-6 15-9 Vinst
  Erika Olofsson /Berg DDU17 Semi Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
15-12 15-0 Förlust
Natri, Timo Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Erik Hertz /Vårv Walkover Förlust
Nilson, Andres LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Magnus Bäckström-Rich /Umeå 15-3 15-8 Vinst
    HSU19 8-dels David Kartberg /Vårv 15-9 15-7 Vinst
    HSU19 Kvarts Martin Renwert /Aura 15-7 15-12 Vinst
    HSU19 Semi Mattias Wigardt /Tä 15-9 15-8 Förlust
  Mattias Wigardt /Tä HDU19 8-dels Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
17-15 11-15 15-10 Förlust
Nilson, Yuly LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool F Nicole Clern /Oxie 11-3 7-11 11-8 Förlust
    DSU17 Pool F Åsa Nagy /VäFrö 9-11 11-8 11-8 Förlust
    DSU17 Pool F Evin Ciftci /Ks 11-4 11-3 Förlust
  Johanna Linnarsson /LUGI DDU17 8-dels Evin Ciftci /Ks
Emma Hagner /Tyr
15-8 15-7 Förlust
  Peter Gerdman /LUGI MDU17 16-dels Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
15-5 15-1 Förlust
Nilsson, Marie Grums Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool B Sara Ericson /Carl 5-11 11-2 11-7 Förlust
    DSU17 Pool B Helena Kilström /Tyr 11-4 11-6 Vinst
    DSU17 Pool B Elina Johansson /Sjö 3-11 11-9 13-11 Förlust
  Sara Ericson /Carl DDU17 8-dels Helena Kilström /Tyr
Linda Bjerneling /Tyr
15-11 15-8 Förlust
  Linus Lång /Kar MDU17 8-dels Peter Sundqvist /Kila
Emma Hagner /Tyr
15-6 15-4 Vinst
  Linus Lång /Kar MDU17 Kvarts David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
15-6 15-1 Förlust
Nordh, Jonathan Drive BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Oskar Fahlström /Wä 12-15 15-7 15-10 Förlust
  Petter Yngvesson /Aura HDU17 16-dels Martin Andersson /Tä
Simon Thunborg /Tä
15-7 15-11 Vinst
  Petter Yngvesson /Aura HDU17 8-dels Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
15-7 15-5 Förlust
  Elina Johansson /Sjö MDU17 8-dels Robin Skoglund /Ask
Susanna Serenban /Ask
15-2 15-2 Förlust
Nordin, Peder Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Stefan Fälth /Järn 17-15 15-6 Förlust
  Johan Kasperi /Tä HDU17 16-dels Jacob Engström /Wä
Eric Fransson /BKC
15-7 11-15 15-12 Vinst
  Johan Kasperi /Tä HDU17 8-dels David Jonsson /Ks
Stefan Green /Ks
15-6 6-15 15-11 Vinst
  Johan Kasperi /Tä HDU17 Kvarts Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-9 15-9 Förlust
Norell, Mattias Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Daniel Olsson /Ks 15-8 15-12 Vinst
    HSU17 16-dels Stefan Fälth /Järn 15-4 15-13 Förlust
  Truls Sandberg /Soll HDU17 16-dels Tobias Sjöberg /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
15-8 15-10 Vinst
  Truls Sandberg /Soll HDU17 8-dels Anton Ledström /Berg
Joel Johansson-Berg /Fyris
15-13 15-10 Förlust
Norrman, Fredrik Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Robert Eriksson /BKC 15-11 15-6 Förlust
  Mia Johansson /Ask MDU19 Kvarts Martin Jurlander /Aura
Jessica Gustafson /Ask
17-14 15-7 Förlust
Nygren-Strandbe, Susan Växjö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool G Emma Hagner /Tyr 11-9 11-3 Förlust
    DSU17 Pool G Erika Olofsson /Berg 7-11 13-10 11-1 Förlust
    DSU17 Pool G Josefine Gunnarsson /Ha 9-11 11-7 11-7 Vinst
Nygren-Strandbe, Susan Växjö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jenny Giang /Aura DDU17 8-dels Linnea Flink /Wä
Anna Kellermalm /Tä
Walkover Vinst
  Jenny Giang /Aura DDU17 Kvarts Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-11 15-5 Förlust
Nygren-Strandbe, Susan Växjö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Faraz Safaeiyan /Len MDU17 16-dels Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
13-15 15-3 15-8 Förlust
Nystedt, Helene Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Natalie Glaser /Tä 5-11 11-5 11-1 Vinst
    DSU19 Kvarts Mia Johansson /Ask 11-2 11-2 Vinst
    DSU19 Semi Emma Wengberg /Aura 5-11 11-7 13-10 Förlust
  Johanna Kartunen /GBK DDU19 Kvarts Jessica Johansson /Skogås
Mehrnaz Amanatbari /Skogås
15-1 15-3 Vinst
  Johanna Kartunen /GBK DDU19 Semi Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
15-6 17-15 Förlust
Olofsson, Erika Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool G Josefine Gunnarsson /Ha 1-11 11-1 11-6 Vinst
    DSU17 Pool G Susanna Nygren-Strandbe /Vä 7-11 13-10 11-1 Vinst
    DSU17 Pool G Emma Hagner /Tyr 8-11 11-8 Uppgivet Vinst
    DSU17 Kvarts Louise Hedberg /Wä 11-2 11-2 Förlust
  Åsa Nagy /VäFrö DDU17 Kvarts Helena Kilström /Tyr
Linda Bjerneling /Tyr
15-6 15-9 Vinst
  Åsa Nagy /VäFrö DDU17 Semi Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
15-12 15-0 Förlust
  Joakim Söderlund /Berg MDU17 8-dels Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-12 15-2 Förlust
Olsson, Daniel Kista, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Mattias Norell /Spår 15-8 15-12 Förlust
  Johan Larsson /Tä HDU17 16-dels Faraz Safaeiyan /Len
Jesper Wigardt /Tä
15-10 14-15 15-10 Vinst
  Johan Larsson /Tä HDU17 8-dels Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-3 15-9 Förlust
Olsson, Peter Botkyrka Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås 15-6 15-8 Vinst
    HSU19 8-dels Mattias Wigardt /Tä 15-1 15-0 Förlust
  Manne Rasmussen /Aura HDU19 8-dels Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-13 15-6 Förlust
Oskarsson, Joakim Halmstad BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Dennis Schön /Aura 15-1 15-10 Förlust
  Henrik Tallberg /HBK HDU19 8-dels Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
15-3 15-3 Förlust
Persson, Camilla Oxie IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool H Louise Hedberg /Wä 11-4 11-3 Förlust
    DSU17 Pool H Sara Persson /Aura 11-2 11-0 Förlust
    DSU17 Pool H Lina Möller /Skogås Walk over Vinst
  Emma Gustavsson /Oxie DDU17 8-dels Pernilla Karlsson /Jul
Jenny Ivansson /Carl
15-3 15-4 Förlust
Persson, Sanna Varbergs Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Petra Hansson /Aura 11-5 11-9 Förlust
  Patric Åkesson /Var MDU19 8-dels Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-6 15-10 Vinst
  Patric Åkesson /Var MDU19 Kvarts Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
9-15 15-4 15-10 Förlust
  Sara Velander /Berg DDU19 Kvarts Andrea Kupari /Berg
Malin Jonsson /Berg
5-15 15-11 17-15 Vinst
  Sara Velander /Berg DDU19 Semi Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
15-8 15-5 Förlust
Persson, Sara Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool H Lina Möller /Skogås Walk over Vinst
    DSU17 Pool H Camilla Persson /Oxie 11-2 11-0 Vinst
    DSU17 Pool H Louise Hedberg /Wä 11-5 7-11 11-7 Förlust
  Nicole Clern /Oxie DDU17 8-dels Tina Thakar /Kä
Johanna Löfgren /Kä
15-1 15-1 Vinst
  Nicole Clern /Oxie DDU17 Kvarts Natali Eriksson /Väne
Elina Johansson /Sjö
15-6 12-15 15-9 Vinst
  Nicole Clern /Oxie DDU17 Semi Erika Olofsson /Berg
Åsa Nagy /VäFrö
15-12 15-0 Vinst
  Nicole Clern /Oxie DDU17 Final Matilda Lantz /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-8 15-11 Vinst
Pettersson, Erik Järnvägens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Johan Lindblad /Aura 15-3 15-7 Vinst
    HSU17 16-dels Jesper Wigardt /Tä 15-11 15-12 Vinst
    HSU17 8-dels Stefan Green /Ks 6-15 15-7 15-13 Vinst
    HSU17 Kvarts Max Samuelsson /Ask 15-5 15-7 Förlust
  Stefan Fälth /Järn HDU17 8-dels Elias Sennström /LUGI
Kristoffer Lundqvist /MBK
15-12 15-10 Vinst
  Stefan Fälth /Järn HDU17 Kvarts Anton Ledström /Berg
Joel Johansson-Berg /Fyris
15-5 15-13 Vinst
  Stefan Fälth /Järn HDU17 Semi Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
12-15 15-6 15-4 Förlust
  Marie Hansson /Norr MDU17 8-dels Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
15-3 15-1 Förlust
Rajala, Tommy Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Johan Andersson /VäFrö 15-8 15-9 Förlust
  Magnus Bäckström-Rich /Umeå HDU19 8-dels Marc Zorjan /GBK
Johan Mellberg /GBK
15-8 15-7 Vinst
  Magnus Bäckström-Rich /Umeå HDU19 Kvarts Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
15-8 15-2 Förlust
Rasmussen, Manne Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Joakim Berndt /VäFrö 15-5 15-4 Vinst
    HSU19 16-dels Oscar Simonsson /MBK 15-12 3-15 15-14 Vinst
    HSU19 8-dels Filip Högberg /Ks 15-9 15-1 Förlust
  Peter Olsson /Botk HDU19 8-dels Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-13 15-6 Förlust
Renwert, Martin Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Erik Lindskog /Var 15-3 15-4 Vinst
    HSU19 16-dels Marcus Fagerlund /VäFrö 15-1 15-8 Vinst
    HSU19 8-dels Henrik Tallberg /HBK 15-4 15-6 Vinst
    HSU19 Kvarts Andres Nilson /LUGI 15-7 15-12 Förlust
  Joakim Karlsson /LUGI HDU19 8-dels Erik Lindskog /Var
Peter Ringblom /Skogås
15-3 15-2 Vinst
  Joakim Karlsson /LUGI HDU19 Kvarts Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
15-11 15-9 Vinst
  Joakim Karlsson /LUGI HDU19 Semi Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
15-5 15-7 Förlust
Ringblom, Peter Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Johan Mellberg /GBK 15-1 15-3 Förlust
  Erik Lindskog /Var HDU19 8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /LUGI
15-3 15-2 Förlust
Safaeiyan, Faraz Lenhovda Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Tobias Sjöberg /LUGI 15-4 15-4 Vinst
    HSU17 16-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl 15-9 15-4 Förlust
  Jesper Wigardt /Tä HDU17 16-dels Johan Larsson /Tä
Daniel Olsson /Ks
15-10 14-15 15-10 Förlust
  Susanna Nygren-Strandbe /Vä MDU17 16-dels Emil Johansson /To
Jenny Ivansson /Carl
13-15 15-3 15-8 Förlust
Samuelsson, Max Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Peter Sundqvist /Kila 15-3 15-3 Vinst
    HSU17 8-dels Eric Fransson /BKC 15-2 15-3 Vinst
    HSU17 Kvarts Erik Pettersson /Järn 15-5 15-7 Vinst
    HSU17 Semi Tim Foo /Fyris 15-8 15-7 Förlust
  Sandeep Hirji /Wä HDU17 8-dels Jonathan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-7 15-5 Vinst
  Sandeep Hirji /Wä HDU17 Kvarts Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
17-14 15-4 Vinst
  Sandeep Hirji /Wä HDU17 Semi Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
12-15 15-6 15-4 Vinst
  Sandeep Hirji /Wä HDU17 Final Oskar Fahlström /Wä
Oskar Lindell /Ask
15-12 15-8 Vinst
Sandberg, Truls Sollentuna Badmintonsällskap
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Jesper Wigardt /Tä 15-10 15-7 Förlust
  Mattias Norell /Spår HDU17 16-dels Tobias Sjöberg /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
15-8 15-10 Vinst
  Mattias Norell /Spår HDU17 8-dels Anton Ledström /Berg
Joel Johansson-Berg /Fyris
15-13 15-10 Förlust
Schön, Dennis Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Robin Boqvist /Berg 15-5 15-10 Vinst
    HSU19 16-dels Joakim Oskarsson /Ha 15-1 15-10 Vinst
    HSU19 8-dels Henri Hurskainen /Emm 15-9 15-6 Förlust
  Patrik Andersson /LUGI HDU19 8-dels Villiam Claesson /Berg
Erik Lindgren /Enå
15-1 15-3 Förlust
Sennström, Elias LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Christoffer Järlesand /Väne 15-7 15-11 Förlust
  Kristoffer Lundqvist /MBK HDU17 16-dels Patrik Hjortberg /Kä
Artur Skowronski /MBK
15-9 15-11 Vinst
  Kristoffer Lundqvist /MBK HDU17 8-dels Erik Pettersson /Järn
Stefan Fälth /Järn
15-12 15-10 Förlust
  Johanna Linnarsson /LUGI MDU17 16-dels Anton Ledström /Berg
Pernilla Karlsson /Jul
15-9 15-2 Vinst
  Johanna Linnarsson /LUGI MDU17 8-dels Johan Lindblad /Aura
Josefine Gunnarsson /Ha
15-6 15-12 Vinst
  Johanna Linnarsson /LUGI MDU17 Kvarts Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-8 15-7 Förlust
Serenban, Susanna Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Marie Hansson /Norr 11-2 11-4 Vinst
    DSU17 Pool C Emma Gustavsson /Oxie 11-2 11-2 Vinst
    DSU17 Pool C Jenny Giang /Aura 11-1 11-0 Vinst
    DSU17 Kvarts Natali Eriksson /Väne 11-4 11-5 Vinst
    DSU17 Semi Matilda Lantz /Wä 11-1 11-8 Vinst
    DSU17 Final Louise Hedberg /Wä 11-5 9-11 11-5 Vinst
  Robin Skoglund /Ask MDU17 8-dels Jonathan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjö
15-2 15-2 Vinst
  Robin Skoglund /Ask MDU17 Kvarts Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
15-7 15-13 Vinst
  Robin Skoglund /Ask MDU17 Semi David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
15-11 15-9 Vinst
  Robin Skoglund /Ask MDU17 Final Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-7 17-16 Vinst
Simonsson, Oscar Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Manne Rasmussen /Aura 15-12 3-15 15-14 Förlust
  Robert Lindquist /Norr HDU19 8-dels Joakim Oskarsson /Ha
Henrik Tallberg /HBK
15-3 15-3 Vinst
  Robert Lindquist /Norr HDU19 Kvarts Erik Hertz /Vårv
David Kartberg /Vårv
15-6 5-15 15-10 Vinst
  Robert Lindquist /Norr HDU19 Semi Filip Högberg /Ks
Joakim Berndt /VäFrö
15-7 15-3 Förlust
  Erika Hindorf /Carl MDU19 8-dels Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
15-11 15-6 Förlust
Sjöberg, Tobias LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Faraz Safaeiyan /Len 15-4 15-4 Förlust
  Peter Gerdman /LUGI HDU17 16-dels Truls Sandberg /Soll
Mattias Norell /Spår
15-8 15-10 Förlust
Skoglund, Robin Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Thomas Aldheimer /Skogås 15-7 15-3 Vinst
    HSU17 16-dels Emil Johansson /To 15-8 15-12 Vinst
    HSU17 8-dels Sebastian Larsson /HBK 13-15 15-11 15-9 Vinst
    HSU17 Kvarts Tim Foo /Fyris 15-4 15-3 Förlust
  Susanna Serenban /Ask MDU17 8-dels Jonathan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjö
15-2 15-2 Vinst
  Susanna Serenban /Ask MDU17 Kvarts Andreas Midell /Enå
Matilda Lantz /Wä
15-7 15-13 Vinst
  Susanna Serenban /Ask MDU17 Semi David Jonsson /Ks
Evin Ciftci /Ks
15-11 15-9 Vinst
  Susanna Serenban /Ask MDU17 Final Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-7 17-16 Vinst
Skowronski, Artur Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Johan Kasperi /Tä 15-12 15-4 Vinst
    HSU17 16-dels Sebastian Larsson /HBK 15-3 15-3 Förlust
  Patrik Hjortberg /Kä HDU17 16-dels Elias Sennström /LUGI
Kristoffer Lundqvist /MBK
15-9 15-11 Förlust
Sköldeberg, Patrik Vänersborgs BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Olof Henriksson /Berg 15-4 15-4 Vinst
    HSU17 16-dels Tim Foo /Fyris 15-4 15-7 Förlust
  Christoffer Järlesand /Väne HDU17 16-dels Christoffer Tegnhammar /Gisl
Linus Lång /Kar
15-3 8-15 17-15 Förlust
Ström, Johan Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Niklas Hellund /Ski 15-11 13-15 15-11 Förlust
  Johan Lindblad /Aura HDU17 8-dels Johannes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
15-4 15-12 Förlust
  Elin Jakobsson /NIKE MDU17 8-dels Stefan Fälth /Järn
Sara Ericson /Carl
15-11 15-4 Förlust
Sundqvist, Peter Kilafors BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels John Eriksson /Skogås Walkover Vinst
    HSU17 16-dels Max Samuelsson /Ask 15-3 15-3 Förlust
  Emma Hagner /Tyr MDU17 8-dels Linus Lång /Kar
Marie Nilsson /Grum
15-6 15-4 Förlust
Svahn, Marie Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Sandra Wendt /Aura 13-11 11-4 Vinst
    DSU19 8-dels Lina Claesson /Wä 11-9 11-4 Förlust
  Ida Vångerstrand /Ale DDU19 Kvarts Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
13-15 17-14 15-4 Förlust
Söderlund, Joakim Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Linus Lång /Kar 5-15 15-11 15-12 Vinst
    HSU17 16-dels Simon Thunborg /Tä 15-9 15-6 Förlust
  Jimmy Edman /Berg HDU17 16-dels Björn Wallden /LUGI
Niklas Claesson /LUGI
15-8 15-9 Vinst
  Jimmy Edman /Berg HDU17 8-dels Emil Johansson /To
Niklas Hellund /Ski
15-12 15-10 Förlust
  Erika Olofsson /Berg MDU17 8-dels Jacob Engström /Wä
Louise Hedberg /Wä
15-12 15-2 Förlust
Tallberg, Henrik Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Sebastian Brink-Larsen /Ask Walkover Vinst
    HSU19 8-dels Martin Renwert /Aura 15-4 15-6 Förlust
  Joakim Oskarsson /Ha HDU19 8-dels Oscar Simonsson /MBK
Robert Lindquist /Norr
15-3 15-3 Förlust
Tegnhammar, Christoffe Gislaveds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Linus Lång /Kar HDU17 16-dels Patrik Sköldeberg /Väne
Christoffer Järlesand /Väne
15-3 8-15 17-15 Vinst
  Linus Lång /Kar HDU17 8-dels Olof Henriksson /Berg
Andreas Midell /Enå
15-5 15-13 Förlust
Tegnhammar, Christoffe Gislaveds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Johan Larsson /Tä 15-12 15-13 Vinst
    HSU17 16-dels Faraz Safaeiyan /Len 15-9 15-4 Vinst
    HSU17 8-dels Joel Johansson-Berg /Fyris 15-4 15-12 Förlust
Thakar, Tina Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Linnea Flink /Wä Walk over Vinst
    DSU17 Pool E Jenny Ivansson /Carl 11-5 11-1 Förlust
    DSU17 Pool E Charlotte Jörlöv /NIKE 11-1 11-7 Vinst
  Johanna Löfgren /Kä DDU17 8-dels Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
15-1 15-1 Förlust
Thunborg, Simon Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Kristoffer Lundqvist /MBK 15-3 15-10 Vinst
    HSU17 16-dels Joakim Söderlund /Berg 15-9 15-6 Vinst
    HSU17 8-dels Petter Yngvesson /Aura 15-6 15-6 Förlust
  Martin Andersson /Tä HDU17 16-dels Jonathan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-7 15-11 Förlust
Wallden, Björn LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Stefan Green /Ks 15-13 15-4 Förlust
  Niklas Claesson /LUGI HDU17 16-dels Joakim Söderlund /Berg
Jimmy Edman /Berg
15-8 15-9 Förlust
Velander, Sara Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Emelie Lennartsson /BKC 11-2 11-3 Förlust
  Viktor Ledström /Berg MDU19 8-dels Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
15-1 15-1 Förlust
  Sanna Persson /Var DDU19 Kvarts Andrea Kupari /Berg
Malin Jonsson /Berg
5-15 15-11 17-15 Vinst
  Sanna Persson /Var DDU19 Semi Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
15-8 15-5 Förlust
Wendt, Sandra Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Marie Svahn /Ask 13-11 11-4 Förlust
  Petra Hansson /Aura DDU19 Kvarts Ida Vångerstrand /Ale
Marie Svahn /Ask
13-15 17-14 15-4 Vinst
  Petra Hansson /Aura DDU19 Semi Sanna Persson /Var
Sara Velander /Berg
15-8 15-5 Vinst
  Petra Hansson /Aura DDU19 Final Emelie Lennartsson /BKC
Jessica Gustafson /Ask
15-0 15-12 Förlust
Wengberg, Emma Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Ida Vångerstrand /Ale 11-1 11-0 Vinst
    DSU19 8-dels Erika Hindorf /Carl 11-2 11-0 Vinst
    DSU19 Kvarts Andrea Kupari /Berg 11-2 11-2 Vinst
    DSU19 Semi Helene Nystedt /Aura 5-11 11-7 13-10 Vinst
    DSU19 Final Petra Hansson /Aura 11-6 11-7 Vinst
  Richard Eidestedt /Fyris MDU19 8-dels Viktor Ledström /Berg
Sara Velander /Berg
15-1 15-1 Vinst
  Richard Eidestedt /Fyris MDU19 Kvarts Marcus Fagerlund /VäFrö
Ida Vångerstrand /Ale
15-4 15-5 Vinst
  Richard Eidestedt /Fyris MDU19 Semi Henri Hurskainen /Emm
Johanna Kartunen /GBK
15-6 15-8 Förlust
Wigardt, Jesper Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Truls Sandberg /Soll 15-10 15-7 Vinst
    HSU17 16-dels Erik Pettersson /Järn 15-11 15-12 Förlust
  Faraz Safaeiyan /Len HDU17 16-dels Johan Larsson /Tä
Daniel Olsson /Ks
15-10 14-15 15-10 Förlust
Wigardt, Mattias Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Erik Lindgren /Enå 15-5 15-2 Vinst
    HSU19 8-dels Peter Olsson /Botk 15-1 15-0 Vinst
    HSU19 Kvarts Filip Högberg /Ks 7-15 15-7 15-12 Vinst
    HSU19 Semi Andres Nilson /LUGI 15-9 15-8 Vinst
    HSU19 Final Henri Hurskainen /Emm 15-11 15-13 Vinst
  Andres Nilson /LUGI HDU19 8-dels Tim Foo /Fyris
Richard Eidestedt /Fyris
17-15 11-15 15-10 Förlust
Vångerstrand, Ida Ale RK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Emma Wengberg /Aura 11-1 11-0 Förlust
  Marcus Fagerlund /VäFrö MDU19 Kvarts Richard Eidestedt /Fyris
Emma Wengberg /Aura
15-4 15-5 Förlust
  Marie Svahn /Ask DDU19 Kvarts Sandra Wendt /Aura
Petra Hansson /Aura
13-15 17-14 15-4 Förlust
Yngvesson, Petter Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Oskar Fahlström /Wä 15-10 15-6 Vinst
    HSU17 8-dels Simon Thunborg /Tä 15-6 15-6 Vinst
    HSU17 Kvarts Stefan Fälth /Järn 15-1 15-5 Vinst
    HSU17 Semi Joel Johansson-Berg /Fyris 15-13 6-15 15-2 Förlust
  Jonathan Nordh /Drive HDU17 16-dels Martin Andersson /Tä
Simon Thunborg /Tä
15-7 15-11 Vinst
  Jonathan Nordh /Drive HDU17 8-dels Sandeep Hirji /Wä
Max Samuelsson /Ask
15-7 15-5 Förlust
Zorjan, Marc Göteborgs Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Martin Jurlander /Aura 15-2 15-3 Förlust
  Johan Mellberg /GBK HDU19 8-dels Tommy Rajala /Skogås
Magnus Bäckström-Rich /Umeå
15-8 15-7 Förlust
Åkesson, Patric Varbergs Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Viktor Ledström /Berg 15-10 15-12 Förlust
  Sanna Persson /Var MDU19 8-dels Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-6 15-10 Vinst
  Sanna Persson /Var MDU19 Kvarts Robert Eriksson /BKC
Natalie Glaser /Tä
9-15 15-4 15-10 Förlust