Klassningstävling 2004

Victoriastadion, Lund 2004-02-28--29

LUGI Badminton


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 111

Total antal WO matcher = 21

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDA      
DSA      
HDA Hampus Karlsson /Aura
Per Törnqvist /LUGI
Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
Ingvar Olsson /LUGI -
Terje Nilstun /LUGI
Simon Lindroth /MBK -
Peter Dinges /MBK
HSA Hampus Karlsson /Aura Johan Bohlin /LUGI Per Fredlund /LUGI
Sven Agardh /LUGI
MDA Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
Hampus Karlsson /Aura -
Sandra Wendt /Aura
Johan Bohlin /LUGI -
Malena Florén /Car
DSB Emmie Nilsson /Sku Kristina Fredlund /BKC Jenny Nilsson /Drive
Lisett Clern /Oxie
HDB Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
Kenneth Johansson /MBK -
Kristoffer Lundkvist /MBK
Tobias Sjöberg /LUGI -
Mattias Karlsson /LUGI
HSB Simon Lindroth /MBK Jon Burman /LUGI Sebastian Larsson /HBK
Mattias Karlsson /LUGI
MDB Mattias Karlsson /LUGI
Malin Edsö /LUGI
Patrik Andersson /LUGI
Jenny Nilsson /Drive
Karl Fredlund /BKC -
Kristina Fredlund /BKC
Elias Sennström /LUGI -
Johanna Linnarsson /LUGI

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDA Dam dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-4 15-4
Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
15-11 15-6
Pool A Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
17-14 11-15 15-9
Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-8 15-4
Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
15-7 15-8
Pool A Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-5 11-15 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSA Dam singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Christine Ingvarsson /Sku Sandra Wendt /Aura 11-6 11-6
Pool A Nicole Clern /Oxie Cecilia Löfgren /LUGI 11-9 11-5
Pool A Nicole Clern /Oxie Sandra Wendt /Aura 11-4 11-7
Pool A Christine Ingvarsson /Sku Cecilia Löfgren /LUGI 11-4 11-3
Pool A Sandra Wendt /Aura Cecilia Löfgren /LUGI 13-12 11-3
Pool A Nicole Clern /Oxie Christine Ingvarsson /Sku 11-8 11-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDA Herr dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
Johan Bohlin /LUGI
Staffan Thorsén /LUGI
15-10 15-8
Semi Hampus Karlsson /Aura
Simon Lindroth /MBK
Ingvar Olsson /LUGI
Terje Nilstun /LUGI
17-14 15-4
Semi Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
Simon Lindroth /MBK
Peter Dinges /MBK
Walkover
Final Hampus Karlsson /Aura
Per Törnqvist /LUGI
Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
15-13 12-15 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSA Herr singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sven Agardh /LUGI Peter Dinges /MBK Walk over
Pool A Per Fredlund /LUGI Sven Agardh /LUGI 15-4 6-15 15-8
Pool A Per Fredlund /LUGI Peter Dinges /MBK Walk over
Pool B Hampus Karlsson /Aura Johan Bohlin /LUGI 17-16 15-4
Pool B Terje Nilstun /LUGI Erik Fagius /LUGI Walk over
Pool B Hampus Karlsson /Aura Erik Fagius /LUGI Walk over
Pool B 15-1 12-15 15-5
Pool B Hampus Karlsson /Aura Terje Nilstun /LUGI 15-9 15-1
Pool B Walk over
Semi 15-4 15-4
Semi Hampus Karlsson /Aura Sven Agardh /LUGI 15-5 15-6
Final Hampus Karlsson /Aura Johan Bohlin /LUGI 15-9 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDA Mixed dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
Per Fredlund /LUGI
Cecilia Löfgren /LUGI
12-15 15-9 15-3
Kvarts Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
Göran Nilsson /Bjä
Pernilla Brogren /Bjä
15-13 15-8
Semi Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
Hampus Karlsson /Aura
Sandra Wendt /Aura
10-15 15-13 17-16
Semi Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
Johan Bohlin /LUGI
Malena Florén /Car
17-16 14-17 15-7
Final Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
15-10 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSB Dam singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emmie Nilsson /Sku Jessica Siljehav-Tallbe /MBK 11-3 11-4
Pool A Kristina Fredlund /BKC Malin Edsö /LUGI 11-4 11-6
Pool A Kristina Fredlund /BKC Emmie Nilsson /Sku 11-5 11-3
Pool A Malin Edsö /LUGI Jessica Siljehav-Tallbe /MBK 11-6 11-0
Pool A Emmie Nilsson /Sku Malin Edsö /LUGI 11-1 6-11 11-7
Pool A Kristina Fredlund /BKC Jessica Siljehav-Tallbe /MBK 11-1 11-1
Pool B Lisett Clern /Oxie Sara Brannefalk /MBK 11-0 9-11 11-4
Pool B Jenny Nilsson /Drive Johanna Linnarsson /LUGI Walk over
Pool B Jenny Nilsson /Drive Sara Brannefalk /MBK 11-7 11-6
Pool B Lisett Clern /Oxie Johanna Linnarsson /LUGI Walk over
Pool B Sara Brannefalk /MBK Johanna Linnarsson /LUGI Walk over
Pool B Lisett Clern /Oxie Jenny Nilsson /Drive 11-0 11-0
Semi Kristina Fredlund /BKC Jenny Nilsson /Drive 11-3 11-9
Semi Emmie Nilsson /Sku Lisett Clern /Oxie 11-1 11-6
Final Emmie Nilsson /Sku Kristina Fredlund /BKC 11-5 2-11 11-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDB Herr dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Emil Gunnarsson /LUGI
Henrik Tallberg /HBK
Johan Jibert /Oxie
Kristoffer Jibert /Oxie
Walkover
8-dels Elias Sennström /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
Karl Fredlund /BKC
Artur Skovronski /MBK
15-4 15-8
8-dels Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
Patrik Wennström /Öster
Mats Alberts /Öster
15-5 15-12
8-dels Johanes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
Patrik Andersson /LUGI
Magnus Claesson /LUGI
15-5 15-13
Kvarts Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
Emil Gunnarsson /LUGI
Henrik Tallberg /HBK
15-4 15-8
Kvarts Kenneth Johansson /MBK
Kristoffer Lundkvist /MBK
Elias Sennström /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
15-3 15-8
Kvarts Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
Niklas Claesson /LUGI
Amir Dehghan /LUGI
15-3 15-6
Kvarts Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
Johanes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
7-15 15-11 15-13
Semi Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
Kenneth Johansson /MBK
Kristoffer Lundkvist /MBK
15-8 15-13
Semi Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
15-11 15-13
Final Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
9-15 15-3 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSB Herr singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sebastian Larsson /HBK Björn Wallden /LUGI Walk over
Pool A Emil Gunnarsson /LUGI Kristoffer Lundkvist /MBK 15-11 15-13
Pool A Sebastian Larsson /HBK Emil Gunnarsson /LUGI 15-9 15-7
Pool A Kristoffer Lundkvist /MBK Björn Wallden /LUGI Walk over
Pool A Sebastian Larsson /HBK Kristoffer Lundkvist /MBK 15-12 15-5
Pool A Emil Gunnarsson /LUGI Björn Wallden /LUGI Walk over
Pool B Jon Burman /LUGI Kristoffer Jibert /Oxie Walk over
Pool B Tobias Sjöberg /LUGI Artur Skovronski /MBK 15-9 15-3
Pool B Jon Burman /LUGI Artur Skovronski /MBK 15-4 15-2
Pool B Tobias Sjöberg /LUGI Kristoffer Jibert /Oxie Walk over
Pool B Jon Burman /LUGI Tobias Sjöberg /LUGI 15-4 15-2
Pool B Artur Skovronski /MBK Kristoffer Jibert /Oxie Walk over
Pool C Magnus Claesson /LUGI Mats Alberts /Öster 15-5 15-10
Pool C Rickard Persson /Bjä Niklas Claesson /LUGI 15-2 15-2
Pool C Magnus Claesson /LUGI Rickard Persson /Bjä 15-13 6-15 15-13
Pool C Niklas Claesson /LUGI Mats Alberts /Öster 15-11 15-7
Pool C Magnus Claesson /LUGI Niklas Claesson /LUGI 15-9 15-4
Pool C Rickard Persson /Bjä Mats Alberts /Öster 15-2 15-4
Pool D Johan Jibert /Oxie Elias Sennström /LUGI 15-12 15-8
Pool D Henrik Tallberg /HBK Amir Dehghan /LUGI 15-2 15-9
Pool D Henrik Tallberg /HBK Elias Sennström /LUGI 15-13 15-6
Pool D Johan Jibert /Oxie Amir Dehghan /LUGI 15-10 7-15 15-5
Pool D Amir Dehghan /LUGI Elias Sennström /LUGI 15-9 15-7
Pool D Henrik Tallberg /HBK Johan Jibert /Oxie 15-7 15-0
Pool E Mattias Karlsson /LUGI Kenneth Johansson /MBK 15-5 15-3
Pool E Kenneth Johansson /MBK Karl Fredlund /BKC 15-2 15-1
Pool E Mattias Karlsson /LUGI Karl Fredlund /BKC 15-3 15-7
Pool F Anders Persson /Slotts Patrik Andersson /LUGI Walk over
Pool F Peter Gerdman /LUGI Göran Nilsson /Bjä 15-8 6-15 15-7
Pool F Göran Nilsson /Bjä Patrik Andersson /LUGI Walk over
Pool F Anders Persson /Slotts Peter Gerdman /LUGI 15-10 15-3
Pool F Peter Gerdman /LUGI Patrik Andersson /LUGI Walk over
Pool F Anders Persson /Slotts Göran Nilsson /Bjä 15-9 15-10
Pool G Simon Lindroth /MBK Per-Johan Christensen /LUGI 15-5 15-7
Pool G Johanes Hopf /Öster Per-Johan Christensen /LUGI 2-15 15-12 15-10
Pool G Simon Lindroth /MBK Johanes Hopf /Öster 15-9 17-15
8-dels Kenneth Johansson /MBK Peter Gerdman /LUGI 6-15 15-3 15-4
8-dels Jon Burman /LUGI Johan Jibert /Oxie 15-1 15-1
8-dels Magnus Claesson /LUGI Johanes Hopf /Öster 8-15 15-8 15-9
8-dels Henrik Tallberg /HBK Emil Gunnarsson /LUGI 15-8 15-7
8-dels Mattias Karlsson /LUGI Tobias Sjöberg /LUGI 15-7 15-6
8-dels Anders Persson /Slotts Rickard Persson /Bjä 15-6 15-2
Kvarts Sebastian Larsson /HBK Kenneth Johansson /MBK 15-5 15-12
Kvarts Jon Burman /LUGI Magnus Claesson /LUGI 15-9 15-10
Kvarts Mattias Karlsson /LUGI Henrik Tallberg /HBK Walkover
Kvarts Simon Lindroth /MBK Anders Persson /Slotts 15-4 15-11
Semi Jon Burman /LUGI Sebastian Larsson /HBK 15-10 15-13
Semi Simon Lindroth /MBK Mattias Karlsson /LUGI 15-5 15-2
Final Simon Lindroth /MBK Jon Burman /LUGI 3-15 15-12 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDB Mixed dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Mattias Karlsson /LUGI
Malin Edsö /LUGI
Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
15-5 15-6
Semi Patrik Andersson /LUGI
Jenny Nilsson /Drive
Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
Walkover
Final Mattias Karlsson /LUGI
Malin Edsö /LUGI
Patrik Andersson /LUGI
Jenny Nilsson /Drive
15-3 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Aura, BMK   Aura
Bjärreds BMK   Bjä
Carlshamn Badmintonförening   Car
Carlskrona, BMK   BKC
Drive BMK   Drive
Helsingborgs BMK   HBK
LUGI Badminton   LUGI
Malmö BMK   MBK
Oxie IF Badminton   Oxie
Skurups Badmintonklubb   Sku
Slottstaden, BMK   Slotts
Österlens BMK   Öster

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Aura, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hampus Karlsson /Aura   HSA/Final/Vinst   HDA/Final/Vinst   MDA/Semi/Förlust
Sandra Wendt /Aura   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Pool/Ej vidare   MDA/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Bjärreds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Pernilla Brogren /Bjä       DDA/Pool/Ej vidare   MDA/Kvarts/Förlust
Göran Nilsson /Bjä   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Final/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Rickard Persson /Bjä   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlskrona, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Karl Fredlund /BKC   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Kristina Fredlund /BKC   DSB/Final/Förlust       MDB/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlshamn Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Malena Florén /Car       DDA/Pool/Ej vidare   MDA/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Drive BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jenny Nilsson /Drive   DSB/Semi/Förlust       MDB/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingborgs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sebastian Larsson /HBK   HSB/Semi/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Henrik Tallberg /HBK   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

LUGI Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sven Agardh /LUGI   HSA/Semi/Förlust   HDA/Final/Förlust    
Patrik Andersson /LUGI   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Final/Förlust
Johan Bohlin /LUGI   HSA/Final/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Jon Burman /LUGI   HSB/Final/Förlust   HDB/Final/Vinst    
Per-Johan Christensen /LUGI   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Final/Vinst    
Magnus Claesson /LUGI   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Niklas Claesson /LUGI   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Amir Dehghan /LUGI   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Malin Edsö /LUGI   DSB/Pool/Ej vidare       MDB/Final/Vinst
Erik Fagius /LUGI   HSA/Pool/Ej vidare        
Per Fredlund /LUGI   HSA/Semi/Förlust   HDA/Final/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Peter Gerdman /LUGI   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Emil Gunnarsson /LUGI   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Patrik Gustavsson /LUGI            
Mattias Karlsson /LUGI   HSB/Semi/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Final/Vinst
Johanna Linnarsson /LUGI   DSB/Pool/Ej vidare       MDB/Semi/Förlust
Cecilia Löfgren /LUGI   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Pool/Ej vidare   MDA/Kvarts/Förlust
Terje Nilstun /LUGI   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust    
Ingvar Olsson /LUGI       HDA/Semi/Förlust    
Elias Sennström /LUGI   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Tobias Sjöberg /LUGI   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Staffan Thorsén /LUGI       HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Final/Vinst
Per Törnqvist /LUGI       HDA/Final/Vinst    
Björn Wallden /LUGI   HSB/Pool/Ej vidare        
Lotten Wengberg /LUGI           MDA/Final/Vinst
Maria Åkesson /LUGI       DDA/Pool/Ej vidare   MDA/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sara Brannefalk /MBK   DSB/Pool/Ej vidare        
Peter Dinges /MBK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust    
Kenneth Johansson /MBK   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Simon Lindroth /MBK   HSB/Final/Vinst   HDA/Semi/Förlust    
Kristoffer Lundkvist /MBK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Semi/Förlust    
Jessica Siljehav-Tallbe /MBK   DSB/Pool/Ej vidare        
Artur Skovronski /MBK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Oxie IF Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lisett Clern /Oxie   DSB/Semi/Förlust        
Nicole Clern /Oxie   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Pool/Ej vidare    
Johan Jibert /Oxie   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Kristoffer Jibert /Oxie   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skurups Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christine Ingvarsson /Sku   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Pool/Ej vidare    
Emmie Nilsson /Sku   DSB/Final/Vinst   DDA/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Slottstaden, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anders Persson /Slotts   HSB/Kvarts/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Österlens BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mats Alberts /Öster   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Johanes Hopf /Öster   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Patrik Wennström /Öster       HDB/8-dels/Förlust   MDA/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Agardh, Sven LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Peter Dinges /MBK Walk over Vinst
    HSA Pool A Per Fredlund /LUGI 15-4 6-15 15-8 Förlust
    HSA Semi Hampus Karlsson /Aura 15-5 15-6 Förlust
  Per Fredlund /LUGI HDA Kvarts Johan Bohlin /LUGI
Staffan Thorsén /LUGI
15-10 15-8 Vinst
  Per Fredlund /LUGI HDA Semi Simon Lindroth /MBK
Peter Dinges /MBK
Walkover Vinst
  Per Fredlund /LUGI HDA Final Hampus Karlsson /Aura
Per Törnqvist /LUGI
15-13 12-15 15-10 Förlust
Alberts, Mats Österlens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Magnus Claesson /LUGI 15-5 15-10 Förlust
    HSB Pool C Niklas Claesson /LUGI 15-11 15-7 Förlust
    HSB Pool C Rickard Persson /Bjä 15-2 15-4 Förlust
  Patrik Wennström /Öster HDB 8-dels Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
15-5 15-12 Förlust
Andersson, Patrik LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Anders Persson /Slotts Walk over Förlust
    HSB Pool F Göran Nilsson /Bjä Walk over Förlust
    HSB Pool F Peter Gerdman /LUGI Walk over Förlust
  Magnus Claesson /LUGI HDB 8-dels Johanes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
15-5 15-13 Förlust
  Jenny Nilsson /Drive MDB Semi Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
Walkover Vinst
  Jenny Nilsson /Drive MDB Final Mattias Karlsson /LUGI
Malin Edsö /LUGI
15-3 15-12 Förlust
Bohlin, Johan LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Hampus Karlsson /Aura 17-16 15-4 Förlust
    HSA Pool B Terje Nilstun /LUGI 15-1 12-15 15-5 Förlust
    HSA Pool B Erik Fagius /LUGI Walk over Förlust
    HSA Semi Per Fredlund /LUGI 15-4 15-4 Förlust
    HSA Final Hampus Karlsson /Aura 15-9 15-7 Förlust
  Staffan Thorsén /LUGI HDA Kvarts Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
15-10 15-8 Förlust
  Malena Florén /Car MDA Semi Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
17-16 14-17 15-7 Förlust
Brannefalk, Sara Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Lisett Clern /Oxie 11-0 9-11 11-4 Förlust
    DSB Pool B Jenny Nilsson /Drive 11-7 11-6 Förlust
    DSB Pool B Johanna Linnarsson /LUGI Walk over Vinst
Brogren, Pernilla Bjärreds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Göran Nilsson /Bjä MDA Kvarts Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
15-13 15-8 Förlust
  Cecilia Löfgren /LUGI DDA Pool A Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-4 15-4 Vinst
  Cecilia Löfgren /LUGI DDA Pool A Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
17-14 11-15 15-9 Förlust
  Cecilia Löfgren /LUGI DDA Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
15-7 15-8 Förlust
Burman, Jon LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Kristoffer Jibert /Oxie Walk over Vinst
    HSB Pool B Artur Skovronski /MBK 15-4 15-2 Vinst
    HSB Pool B Tobias Sjöberg /LUGI 15-4 15-2 Vinst
    HSB 8-dels Johan Jibert /Oxie 15-1 15-1 Vinst
    HSB Kvarts Magnus Claesson /LUGI 15-9 15-10 Vinst
    HSB Semi Sebastian Larsson /HBK 15-10 15-13 Vinst
    HSB Final Simon Lindroth /MBK 3-15 15-12 15-8 Förlust
  Per-Johan Christensen /LUGI HDB Kvarts Emil Gunnarsson /LUGI
Henrik Tallberg /HBK
15-4 15-8 Vinst
  Per-Johan Christensen /LUGI HDB Semi Kenneth Johansson /MBK
Kristoffer Lundkvist /MBK
15-8 15-13 Vinst
  Per-Johan Christensen /LUGI HDB Final Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
9-15 15-3 15-6 Vinst
Christensen, Per-Johan LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Simon Lindroth /MBK 15-5 15-7 Förlust
    HSB Pool G Johanes Hopf /Öster 2-15 15-12 15-10 Förlust
  Jon Burman /LUGI HDB Kvarts Emil Gunnarsson /LUGI
Henrik Tallberg /HBK
15-4 15-8 Vinst
  Jon Burman /LUGI HDB Semi Kenneth Johansson /MBK
Kristoffer Lundkvist /MBK
15-8 15-13 Vinst
  Jon Burman /LUGI HDB Final Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
9-15 15-3 15-6 Vinst
Claesson, Magnus LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Mats Alberts /Öster 15-5 15-10 Vinst
    HSB Pool C Rickard Persson /Bjä 15-13 6-15 15-13 Vinst
    HSB Pool C Niklas Claesson /LUGI 15-9 15-4 Vinst
    HSB 8-dels Johanes Hopf /Öster 8-15 15-8 15-9 Vinst
    HSB Kvarts Jon Burman /LUGI 15-9 15-10 Förlust
  Patrik Andersson /LUGI HDB 8-dels Johanes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
15-5 15-13 Förlust
Claesson, Niklas LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Rickard Persson /Bjä 15-2 15-2 Förlust
    HSB Pool C Mats Alberts /Öster 15-11 15-7 Vinst
    HSB Pool C Magnus Claesson /LUGI 15-9 15-4 Förlust
  Amir Dehghan /LUGI HDB Kvarts Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
15-3 15-6 Förlust
Clern, Lisett Oxie IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Sara Brannefalk /MBK 11-0 9-11 11-4 Vinst
    DSB Pool B Johanna Linnarsson /LUGI Walk over Vinst
    DSB Pool B Jenny Nilsson /Drive 11-0 11-0 Vinst
    DSB Semi Emmie Nilsson /Sku 11-1 11-6 Förlust
Clern, Nicole Oxie IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sandra Wendt /Aura DDA Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
15-11 15-6 Förlust
  Sandra Wendt /Aura DDA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
17-14 11-15 15-9 Vinst
  Sandra Wendt /Aura DDA Pool A Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-5 11-15 15-4 Vinst
    DSA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI 11-9 11-5 Vinst
    DSA Pool A Sandra Wendt /Aura 11-4 11-7 Vinst
    DSA Pool A Christine Ingvarsson /Sku 11-8 11-2 Vinst
Dehghan, Amir LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Henrik Tallberg /HBK 15-2 15-9 Förlust
    HSB Pool D Johan Jibert /Oxie 15-10 7-15 15-5 Förlust
    HSB Pool D Elias Sennström /LUGI 15-9 15-7 Vinst
  Niklas Claesson /LUGI HDB Kvarts Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
15-3 15-6 Förlust
Dinges, Peter Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Sven Agardh /LUGI Walk over Förlust
    HSA Pool A Per Fredlund /LUGI Walk over Förlust
  Simon Lindroth /MBK HDA Semi Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
Walkover Förlust
Edsö, Malin LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Kristina Fredlund /BKC 11-4 11-6 Förlust
    DSB Pool A Jessica Siljehav-Tallbe /MBK 11-6 11-0 Vinst
    DSB Pool A Emmie Nilsson /Sku 11-1 6-11 11-7 Förlust
  Mattias Karlsson /LUGI MDB Semi Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
15-5 15-6 Vinst
  Mattias Karlsson /LUGI MDB Final Patrik Andersson /LUGI
Jenny Nilsson /Drive
15-3 15-12 Vinst
Fagius, Erik LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Terje Nilstun /LUGI Walk over Förlust
    HSA Pool B Hampus Karlsson /Aura Walk over Förlust
    HSA Pool B Johan Bohlin /LUGI Walk over Förlust
Florén, Malena Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Bohlin /LUGI MDA Semi Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
17-16 14-17 15-7 Förlust
  Maria Åkesson /LUGI DDA Pool A Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
15-11 15-6 Vinst
  Maria Åkesson /LUGI DDA Pool A Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-8 15-4 Vinst
  Maria Åkesson /LUGI DDA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
15-7 15-8 Vinst
Fredlund, Karl Carlskrona, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Kenneth Johansson /MBK 15-2 15-1 Förlust
    HSB Pool E Mattias Karlsson /LUGI 15-3 15-7 Förlust
  Artur Skovronski /MBK HDB 8-dels Elias Sennström /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
15-4 15-8 Förlust
  Kristina Fredlund /BKC MDB Semi Mattias Karlsson /LUGI
Malin Edsö /LUGI
15-5 15-6 Förlust
Fredlund, Kristina Carlskrona, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Malin Edsö /LUGI 11-4 11-6 Vinst
    DSB Pool A Emmie Nilsson /Sku 11-5 11-3 Vinst
    DSB Pool A Jessica Siljehav-Tallbe /MBK 11-1 11-1 Vinst
    DSB Semi Jenny Nilsson /Drive 11-3 11-9 Vinst
    DSB Final Emmie Nilsson /Sku 11-5 2-11 11-7 Förlust
  Karl Fredlund /BKC MDB Semi Mattias Karlsson /LUGI
Malin Edsö /LUGI
15-5 15-6 Förlust
Fredlund, Per LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Sven Agardh /LUGI 15-4 6-15 15-8 Vinst
    HSA Pool A Peter Dinges /MBK Walk over Vinst
    HSA Semi Johan Bohlin /LUGI 15-4 15-4 Förlust
  Sven Agardh /LUGI HDA Kvarts Johan Bohlin /LUGI
Staffan Thorsén /LUGI
15-10 15-8 Vinst
  Sven Agardh /LUGI HDA Semi Simon Lindroth /MBK
Peter Dinges /MBK
Walkover Vinst
  Sven Agardh /LUGI HDA Final Hampus Karlsson /Aura
Per Törnqvist /LUGI
15-13 12-15 15-10 Förlust
  Cecilia Löfgren /LUGI MDA Kvarts Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
12-15 15-9 15-3 Förlust
Gerdman, Peter LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Göran Nilsson /Bjä 15-8 6-15 15-7 Vinst
    HSB Pool F Anders Persson /Slotts 15-10 15-3 Förlust
    HSB Pool F Patrik Andersson /LUGI Walk over Vinst
    HSB 8-dels Kenneth Johansson /MBK 6-15 15-3 15-4 Förlust
  Elias Sennström /LUGI HDB 8-dels Karl Fredlund /BKC
Artur Skovronski /MBK
15-4 15-8 Vinst
  Elias Sennström /LUGI HDB Kvarts Kenneth Johansson /MBK
Kristoffer Lundkvist /MBK
15-3 15-8 Förlust
Gunnarsson, Emil LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Kristoffer Lundkvist /MBK 15-11 15-13 Vinst
    HSB Pool A Sebastian Larsson /HBK 15-9 15-7 Förlust
    HSB Pool A Björn Wallden /LUGI Walk over Vinst
    HSB 8-dels Henrik Tallberg /HBK 15-8 15-7 Förlust
  Henrik Tallberg /HBK HDB 8-dels Johan Jibert /Oxie
Kristoffer Jibert /Oxie
Walkover Vinst
  Henrik Tallberg /HBK HDB Kvarts Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
15-4 15-8 Förlust
Gustavsson, Patrik LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Hopf, Johanes Österlens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Per-Johan Christensen /LUGI 2-15 15-12 15-10 Vinst
    HSB Pool G Simon Lindroth /MBK 15-9 17-15 Förlust
    HSB 8-dels Magnus Claesson /LUGI 8-15 15-8 15-9 Förlust
  Sebastian Larsson /HBK HDB 8-dels Patrik Andersson /LUGI
Magnus Claesson /LUGI
15-5 15-13 Vinst
  Sebastian Larsson /HBK HDB Kvarts Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
7-15 15-11 15-13 Förlust
Ingvarsson, Christine Skurups Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emmie Nilsson /Sku DDA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
15-4 15-4 Förlust
  Emmie Nilsson /Sku DDA Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
15-8 15-4 Förlust
  Emmie Nilsson /Sku DDA Pool A Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
15-5 11-15 15-4 Förlust
    DSA Pool A Sandra Wendt /Aura 11-6 11-6 Vinst
    DSA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI 11-4 11-3 Vinst
    DSA Pool A Nicole Clern /Oxie 11-8 11-2 Förlust
Jibert, Johan Oxie IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Elias Sennström /LUGI 15-12 15-8 Vinst
    HSB Pool D Amir Dehghan /LUGI 15-10 7-15 15-5 Vinst
    HSB Pool D Henrik Tallberg /HBK 15-7 15-0 Förlust
    HSB 8-dels Jon Burman /LUGI 15-1 15-1 Förlust
  Kristoffer Jibert /Oxie HDB 8-dels Emil Gunnarsson /LUGI
Henrik Tallberg /HBK
Walkover Förlust
Jibert, Kristoffer Oxie IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Jon Burman /LUGI Walk over Förlust
    HSB Pool B Tobias Sjöberg /LUGI Walk over Förlust
    HSB Pool B Artur Skovronski /MBK Walk over Förlust
  Johan Jibert /Oxie HDB 8-dels Emil Gunnarsson /LUGI
Henrik Tallberg /HBK
Walkover Förlust
Johansson, Kenneth Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Mattias Karlsson /LUGI 15-5 15-3 Förlust
    HSB Pool E Karl Fredlund /BKC 15-2 15-1 Vinst
    HSB 8-dels Peter Gerdman /LUGI 6-15 15-3 15-4 Vinst
    HSB Kvarts Sebastian Larsson /HBK 15-5 15-12 Förlust
  Kristoffer Lundkvist /MBK HDB Kvarts Elias Sennström /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
15-3 15-8 Vinst
  Kristoffer Lundkvist /MBK HDB Semi Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
15-8 15-13 Förlust
Karlsson, Hampus Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Johan Bohlin /LUGI 17-16 15-4 Vinst
    HSA Pool B Erik Fagius /LUGI Walk over Vinst
    HSA Pool B Terje Nilstun /LUGI 15-9 15-1 Vinst
    HSA Semi Sven Agardh /LUGI 15-5 15-6 Vinst
    HSA Final Johan Bohlin /LUGI 15-9 15-7 Vinst
  Simon Lindroth /MBK HDA Semi Ingvar Olsson /LUGI
Terje Nilstun /LUGI
17-14 15-4 Vinst
  Per Törnqvist /LUGI HDA Final Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
15-13 12-15 15-10 Vinst
  Sandra Wendt /Aura MDA Semi Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
10-15 15-13 17-16 Förlust
Karlsson, Mattias LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Kenneth Johansson /MBK 15-5 15-3 Vinst
    HSB Pool E Karl Fredlund /BKC 15-3 15-7 Vinst
    HSB 8-dels Tobias Sjöberg /LUGI 15-7 15-6 Vinst
    HSB Kvarts Henrik Tallberg /HBK Walkover Vinst
    HSB Semi Simon Lindroth /MBK 15-5 15-2 Förlust
  Tobias Sjöberg /LUGI HDB 8-dels Patrik Wennström /Öster
Mats Alberts /Öster
15-5 15-12 Vinst
  Tobias Sjöberg /LUGI HDB Kvarts Niklas Claesson /LUGI
Amir Dehghan /LUGI
15-3 15-6 Vinst
  Tobias Sjöberg /LUGI HDB Semi Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
15-11 15-13 Förlust
  Malin Edsö /LUGI MDB Semi Karl Fredlund /BKC
Kristina Fredlund /BKC
15-5 15-6 Vinst
  Malin Edsö /LUGI MDB Final Patrik Andersson /LUGI
Jenny Nilsson /Drive
15-3 15-12 Vinst
Larsson, Sebastian Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Björn Wallden /LUGI Walk over Vinst
    HSB Pool A Emil Gunnarsson /LUGI 15-9 15-7 Vinst
    HSB Pool A Kristoffer Lundkvist /MBK 15-12 15-5 Vinst
    HSB Kvarts Kenneth Johansson /MBK 15-5 15-12 Vinst
    HSB Semi Jon Burman /LUGI 15-10 15-13 Förlust
  Johanes Hopf /Öster HDB 8-dels Patrik Andersson /LUGI
Magnus Claesson /LUGI
15-5 15-13 Vinst
  Johanes Hopf /Öster HDB Kvarts Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
7-15 15-11 15-13 Förlust
Lindroth, Simon Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Per-Johan Christensen /LUGI 15-5 15-7 Vinst
    HSB Pool G Johanes Hopf /Öster 15-9 17-15 Vinst
    HSB Kvarts Anders Persson /Slotts 15-4 15-11 Vinst
    HSB Semi Mattias Karlsson /LUGI 15-5 15-2 Vinst
    HSB Final Jon Burman /LUGI 3-15 15-12 15-8 Vinst
  Hampus Karlsson /Aura HDA Semi Ingvar Olsson /LUGI
Terje Nilstun /LUGI
17-14 15-4 Vinst
  Peter Dinges /MBK HDA Semi Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
Walkover Förlust
Linnarsson, Johanna LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Jenny Nilsson /Drive Walk over Förlust
    DSB Pool B Lisett Clern /Oxie Walk over Förlust
    DSB Pool B Sara Brannefalk /MBK Walk over Förlust
  Elias Sennström /LUGI MDB Semi Patrik Andersson /LUGI
Jenny Nilsson /Drive
Walkover Förlust
Lundkvist, Kristoffer Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Emil Gunnarsson /LUGI 15-11 15-13 Förlust
    HSB Pool A Björn Wallden /LUGI Walk over Vinst
    HSB Pool A Sebastian Larsson /HBK 15-12 15-5 Förlust
  Kenneth Johansson /MBK HDB Kvarts Elias Sennström /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
15-3 15-8 Vinst
  Kenneth Johansson /MBK HDB Semi Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
15-8 15-13 Förlust
Löfgren, Cecilia LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Per Fredlund /LUGI MDA Kvarts Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
12-15 15-9 15-3 Förlust
  Pernilla Brogren /Bjä DDA Pool A Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-4 15-4 Vinst
  Pernilla Brogren /Bjä DDA Pool A Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
17-14 11-15 15-9 Förlust
  Pernilla Brogren /Bjä DDA Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
15-7 15-8 Förlust
    DSA Pool A Nicole Clern /Oxie 11-9 11-5 Förlust
    DSA Pool A Christine Ingvarsson /Sku 11-4 11-3 Förlust
    DSA Pool A Sandra Wendt /Aura 13-12 11-3 Förlust
Nilsson, Emmie Skurups Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Jessica Siljehav-Tallbe /MBK 11-3 11-4 Vinst
    DSB Pool A Kristina Fredlund /BKC 11-5 11-3 Förlust
    DSB Pool A Malin Edsö /LUGI 11-1 6-11 11-7 Vinst
    DSB Semi Lisett Clern /Oxie 11-1 11-6 Vinst
    DSB Final Kristina Fredlund /BKC 11-5 2-11 11-7 Vinst
  Christine Ingvarsson /Sku DDA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
15-4 15-4 Förlust
  Christine Ingvarsson /Sku DDA Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
15-8 15-4 Förlust
  Christine Ingvarsson /Sku DDA Pool A Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
15-5 11-15 15-4 Förlust
Nilsson, Göran Bjärreds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Peter Gerdman /LUGI 15-8 6-15 15-7 Förlust
    HSB Pool F Patrik Andersson /LUGI Walk over Vinst
    HSB Pool F Anders Persson /Slotts 15-9 15-10 Förlust
  Rickard Persson /Bjä HDB Kvarts Johanes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
7-15 15-11 15-13 Vinst
  Rickard Persson /Bjä HDB Semi Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
15-11 15-13 Vinst
  Rickard Persson /Bjä HDB Final Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
9-15 15-3 15-6 Förlust
  Pernilla Brogren /Bjä MDA Kvarts Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
15-13 15-8 Förlust
Nilsson, Jenny Drive BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Johanna Linnarsson /LUGI Walk over Vinst
    DSB Pool B Sara Brannefalk /MBK 11-7 11-6 Vinst
    DSB Pool B Lisett Clern /Oxie 11-0 11-0 Förlust
    DSB Semi Kristina Fredlund /BKC 11-3 11-9 Förlust
  Patrik Andersson /LUGI MDB Semi Elias Sennström /LUGI
Johanna Linnarsson /LUGI
Walkover Vinst
  Patrik Andersson /LUGI MDB Final Mattias Karlsson /LUGI
Malin Edsö /LUGI
15-3 15-12 Förlust
Nilstun, Terje LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Erik Fagius /LUGI Walk over Vinst
    HSA Pool B Johan Bohlin /LUGI 15-1 12-15 15-5 Förlust
    HSA Pool B Hampus Karlsson /Aura 15-9 15-1 Förlust
  Ingvar Olsson /LUGI HDA Semi Hampus Karlsson /Aura
Simon Lindroth /MBK
17-14 15-4 Förlust
Olsson, Ingvar LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Terje Nilstun /LUGI HDA Semi Hampus Karlsson /Aura
Simon Lindroth /MBK
17-14 15-4 Förlust
Persson, Anders Slottstaden, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Patrik Andersson /LUGI Walk over Vinst
    HSB Pool F Peter Gerdman /LUGI 15-10 15-3 Vinst
    HSB Pool F Göran Nilsson /Bjä 15-9 15-10 Vinst
    HSB 8-dels Rickard Persson /Bjä 15-6 15-2 Vinst
    HSB Kvarts Simon Lindroth /MBK 15-4 15-11 Förlust
Persson, Rickard Bjärreds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Niklas Claesson /LUGI 15-2 15-2 Vinst
    HSB Pool C Magnus Claesson /LUGI 15-13 6-15 15-13 Förlust
    HSB Pool C Mats Alberts /Öster 15-2 15-4 Vinst
    HSB 8-dels Anders Persson /Slotts 15-6 15-2 Förlust
  Göran Nilsson /Bjä HDB Kvarts Johanes Hopf /Öster
Sebastian Larsson /HBK
7-15 15-11 15-13 Vinst
  Göran Nilsson /Bjä HDB Semi Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
15-11 15-13 Vinst
  Göran Nilsson /Bjä HDB Final Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
9-15 15-3 15-6 Förlust
Sennström, Elias LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Johan Jibert /Oxie 15-12 15-8 Förlust
    HSB Pool D Henrik Tallberg /HBK 15-13 15-6 Förlust
    HSB Pool D Amir Dehghan /LUGI 15-9 15-7 Förlust
  Peter Gerdman /LUGI HDB 8-dels Karl Fredlund /BKC
Artur Skovronski /MBK
15-4 15-8 Vinst
  Peter Gerdman /LUGI HDB Kvarts Kenneth Johansson /MBK
Kristoffer Lundkvist /MBK
15-3 15-8 Förlust
  Johanna Linnarsson /LUGI MDB Semi Patrik Andersson /LUGI
Jenny Nilsson /Drive
Walkover Förlust
Siljehav-Tallbe, Jessi Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Emmie Nilsson /Sku 11-3 11-4 Förlust
    DSB Pool A Malin Edsö /LUGI 11-6 11-0 Förlust
    DSB Pool A Kristina Fredlund /BKC 11-1 11-1 Förlust
Sjöberg, Tobias LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Artur Skovronski /MBK 15-9 15-3 Vinst
    HSB Pool B Kristoffer Jibert /Oxie Walk over Vinst
    HSB Pool B Jon Burman /LUGI 15-4 15-2 Förlust
    HSB 8-dels Mattias Karlsson /LUGI 15-7 15-6 Förlust
  Mattias Karlsson /LUGI HDB 8-dels Patrik Wennström /Öster
Mats Alberts /Öster
15-5 15-12 Vinst
  Mattias Karlsson /LUGI HDB Kvarts Niklas Claesson /LUGI
Amir Dehghan /LUGI
15-3 15-6 Vinst
  Mattias Karlsson /LUGI HDB Semi Rickard Persson /Bjä
Göran Nilsson /Bjä
15-11 15-13 Förlust
Skovronski, Artur Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Tobias Sjöberg /LUGI 15-9 15-3 Förlust
    HSB Pool B Jon Burman /LUGI 15-4 15-2 Förlust
    HSB Pool B Kristoffer Jibert /Oxie Walk over Vinst
  Karl Fredlund /BKC HDB 8-dels Elias Sennström /LUGI
Peter Gerdman /LUGI
15-4 15-8 Förlust
Tallberg, Henrik Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Amir Dehghan /LUGI 15-2 15-9 Vinst
    HSB Pool D Elias Sennström /LUGI 15-13 15-6 Vinst
    HSB Pool D Johan Jibert /Oxie 15-7 15-0 Vinst
    HSB 8-dels Emil Gunnarsson /LUGI 15-8 15-7 Vinst
    HSB Kvarts Mattias Karlsson /LUGI Walkover Förlust
  Emil Gunnarsson /LUGI HDB 8-dels Johan Jibert /Oxie
Kristoffer Jibert /Oxie
Walkover Vinst
  Emil Gunnarsson /LUGI HDB Kvarts Jon Burman /LUGI
Per-Johan Christensen /LUGI
15-4 15-8 Förlust
Thorsén, Staffan LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Bohlin /LUGI HDA Kvarts Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
15-10 15-8 Förlust
  Lotten Wengberg /LUGI MDA Kvarts Göran Nilsson /Bjä
Pernilla Brogren /Bjä
15-13 15-8 Vinst
  Lotten Wengberg /LUGI MDA Semi Johan Bohlin /LUGI
Malena Florén /Car
17-16 14-17 15-7 Vinst
  Lotten Wengberg /LUGI MDA Final Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
15-10 17-14 Vinst
Törnqvist, Per LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hampus Karlsson /Aura HDA Final Sven Agardh /LUGI
Per Fredlund /LUGI
15-13 12-15 15-10 Vinst
Wallden, Björn LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Sebastian Larsson /HBK Walk over Förlust
    HSB Pool A Kristoffer Lundkvist /MBK Walk over Förlust
    HSB Pool A Emil Gunnarsson /LUGI Walk over Förlust
Wendt, Sandra Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hampus Karlsson /Aura MDA Semi Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
10-15 15-13 17-16 Förlust
  Nicole Clern /Oxie DDA Pool A Malena Florén /Car
Maria Åkesson /LUGI
15-11 15-6 Förlust
  Nicole Clern /Oxie DDA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
17-14 11-15 15-9 Vinst
  Nicole Clern /Oxie DDA Pool A Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-5 11-15 15-4 Vinst
    DSA Pool A Christine Ingvarsson /Sku 11-6 11-6 Förlust
    DSA Pool A Nicole Clern /Oxie 11-4 11-7 Förlust
    DSA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI 13-12 11-3 Vinst
Wengberg, Lotten LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Staffan Thorsén /LUGI MDA Kvarts Göran Nilsson /Bjä
Pernilla Brogren /Bjä
15-13 15-8 Vinst
  Staffan Thorsén /LUGI MDA Semi Johan Bohlin /LUGI
Malena Florén /Car
17-16 14-17 15-7 Vinst
  Staffan Thorsén /LUGI MDA Final Patrik Wennström /Öster
Maria Åkesson /LUGI
15-10 17-14 Vinst
Wennström, Patrik Österlens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mats Alberts /Öster HDB 8-dels Tobias Sjöberg /LUGI
Mattias Karlsson /LUGI
15-5 15-12 Förlust
  Maria Åkesson /LUGI MDA Kvarts Per Fredlund /LUGI
Cecilia Löfgren /LUGI
12-15 15-9 15-3 Vinst
  Maria Åkesson /LUGI MDA Semi Hampus Karlsson /Aura
Sandra Wendt /Aura
10-15 15-13 17-16 Vinst
  Maria Åkesson /LUGI MDA Final Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
15-10 17-14 Förlust
Åkesson, Maria LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patrik Wennström /Öster MDA Kvarts Per Fredlund /LUGI
Cecilia Löfgren /LUGI
12-15 15-9 15-3 Vinst
  Patrik Wennström /Öster MDA Semi Hampus Karlsson /Aura
Sandra Wendt /Aura
10-15 15-13 17-16 Vinst
  Patrik Wennström /Öster MDA Final Staffan Thorsén /LUGI
Lotten Wengberg /LUGI
15-10 17-14 Förlust
  Malena Florén /Car DDA Pool A Sandra Wendt /Aura
Nicole Clern /Oxie
15-11 15-6 Vinst
  Malena Florén /Car DDA Pool A Emmie Nilsson /Sku
Christine Ingvarsson /Sku
15-8 15-4 Vinst
  Malena Florén /Car DDA Pool A Cecilia Löfgren /LUGI
Pernilla Brogren /Bjä
15-7 15-8 Vinst