Victoria Cup 2004

Victoriastadion, Lund 2004-03-04

LUGI Badminton


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 220

Total antal WO matcher = 25

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DSU11      
HDU11 Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
Herman Engström /Aura -
Tobias Ek /Aura
Måns Carlsen /HBK -
William Olsson /HBK
HSU11 Mathias Ulstrup /Skibby Måns Carlsen /HBK Jacob Nilsson /Bollen
William Ellström /HBK
DDU13 Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
Mia Svensson /Mö -
Jenny Wan /Ronne
Agnes Fahlström /Wä -
Cecilia Hedberg /Wä
DSU13 Therese Angarth /Tä Amanda Wallin /Ronne Amanda Lundqvist /Tä
Agnes Fahlström /Wä
HDU13 Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
August Ransnäs /NIKE -
Patrik Andersson /Åmål
Simon Bergström /Wä -
Simon Möller /Wä
HSU13 Mattias Borg /MAIF Patrik Lundqviist /MBK Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
HSX11 Herman Engström /Aura William Olsson /HBK André Svensson /Car
Johan Hedborg /HBK
DSX13 Malin Pomykala /Fri Alicia Hedlund /Car Lisa Ericsson /Car
Anna Jansson /Car
HSX13 Erik Johansson /Bollen Carl Ohlsson /Car Oscar Werneman /LUGI
August Ransnäs /NIKE

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU11 Dam singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Cecilia Hedberg /Wä Linnea Lennartsson /BKC 11-0 11-0
Pool A Emma Jönsson /Oxie Seydi Aktan /Aura 11-6 2-11 11-4
Pool A Cecilia Hedberg /Wä Seydi Aktan /Aura 13-11 11-0
Pool A Emma Jönsson /Oxie Linnea Lennartsson /BKC 11-2 3-11 11-3
Pool A Cecilia Hedberg /Wä Emma Jönsson /Oxie 9-11 11-2 11-2
Pool A Seydi Aktan /Aura Linnea Lennartsson /BKC 11-4 11-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU11 Herr dubbel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
15-3 15-0
Pool A Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over
Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over
Pool A Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
15-2 15-6
Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
15-8 15-5
Pool A Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over
Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-6 15-4
Pool B Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
15-11 12-15 15-10
Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-5 15-2
Pool B Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-8 15-4
Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
15-9 15-6
Pool B Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-13 15-5
Semi Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-7 15-10
Semi Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
15-12 15-4
Final Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-9 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU11 Herr singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Jacob Nilsson /Bollen Mattias Melki /Aura 15-9 15-8
Pool A Johan Hedborg /HBK André Svensson /Car 15-0 15-0
Pool A Jacob Nilsson /Bollen André Svensson /Car 15-10 15-0
Pool A Mattias Melki /Aura Johan Hedborg /HBK 15-12 15-13
Pool A Jacob Nilsson /Bollen Johan Hedborg /HBK 15-8 15-12
Pool A Mattias Melki /Aura André Svensson /Car 15-0 15-2
Pool B Måns Carlsen /HBK Andreas Rydberg /NIKE Walk over
Pool B Tobias Ek /Aura Fredrik Hoffner /Hoby 15-1 15-6
Pool B Måns Carlsen /HBK Fredrik Hoffner /Hoby 15-1 15-9
Pool B Tobias Ek /Aura Andreas Rydberg /NIKE Walk over
Pool B Måns Carlsen /HBK Tobias Ek /Aura 15-11 15-11
Pool B Fredrik Hoffner /Hoby Andreas Rydberg /NIKE Walk over
Pool C Jacob Petersson /Hoby William Olsson /HBK 15-12 15-6
Pool C Christian Rasmussen /Lyngby Jacob Petersson /Hoby 15-1 15-1
Pool C Christian Rasmussen /Lyngby William Olsson /HBK 15-2 15-0
Pool D Mathias Ulstrup /Skibby Daniel Persson /Esl 15-4 15-9
Pool D Daniel Persson /Esl Herman Engström /Aura 5-15 15-11 15-3
Pool D Mathias Ulstrup /Skibby Herman Engström /Aura 15-4 15-4
Pool E William Ellström /HBK Emil Häggtun /Car 15-6 15-5
Pool E William Ellström /HBK Moses Melki /Aura Walk over
Pool E Emil Häggtun /Car Moses Melki /Aura Walk over
8-dels Daniel Persson /Esl Jacob Petersson /Hoby 15-0 15-3
8-dels Christian Rasmussen /Lyngby Tobias Ek /Aura Walkover
Kvarts Jacob Nilsson /Bollen Emil Häggtun /Car 15-3 15-7
Kvarts Måns Carlsen /HBK Daniel Persson /Esl 17-16 15-10
Kvarts Mathias Ulstrup /Skibby Christian Rasmussen /Lyngby 15-13 17-16
Kvarts William Ellström /HBK Mattias Melki /Aura 15-6 15-2
Semi Måns Carlsen /HBK Jacob Nilsson /Bollen 15-11 13-15 17-16
Semi Mathias Ulstrup /Skibby William Ellström /HBK 15-2 15-3
Final Mathias Ulstrup /Skibby Måns Carlsen /HBK 15-10 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU13 Dam dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
Alicia Hedlund /Car
Frida Svensson /Car
15-0 15-3
Pool A Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
Alicia Hedlund /Car
Frida Svensson /Car
15-3 15-2
Pool A Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
15-12 15-4
Pool B Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
Maja Olsson /Car
Linnea Persson /Car
15-1 15-2
Pool B Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
15-0 15-2
Pool B Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
Maja Olsson /Car
Linnea Persson /Car
15-2 15-3
Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
15-3 15-0
Pool C Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
15-4 15-11
Pool C Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
15-6 15-5
Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
15-6 15-2
Pool C Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
17-14 10-15 15-12
Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-11 15-8
Pool D Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
15-1 15-0
Pool D Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
Sofia Nilsson /Car
Viktoria Bengtsson /Car
15-3 15-2
Pool D Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
Sofia Nilsson /Car
Viktoria Bengtsson /Car
15-0 15-0
Kvarts Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
15-0 15-3
Kvarts Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-6 15-1
Kvarts Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
13-15 15-6 17-16
Kvarts Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
15-5 15-0
Semi Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-8 15-2
Semi Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
15-6 15-2
Final Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-7 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU13 Dam singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Therese Angarth /Tä Viktoria Bengtsson /Car 11-1 11-1
Pool A Jenny Wan /Ronne Maja Olsson /Car 11-0 11-1
Pool A Therese Angarth /Tä Jenny Wan /Ronne 11-2 11-5
Pool A Viktoria Bengtsson /Car Maja Olsson /Car 9-11 11-8 11-4
Pool A Therese Angarth /Tä Maja Olsson /Car 11-0 11-0
Pool A Jenny Wan /Ronne Viktoria Bengtsson /Car 11-0 11-1
Pool B Josefin Sjöberg /Car Matilda Petersen /Aura Walk over
Pool B Josefin Sjöberg /Car Hanna Johansson /Sjö Walk over
Pool B Matilda Petersen /Aura Hanna Johansson /Sjö Walk over
Pool C Cornelia Nilsson /Skä Anna Roskvist /Car 11-0 11-1
Pool C Josefine Strand /Fri Sofia Nilsson /Car 11-1 11-0
Pool C Josefine Strand /Fri Anna Roskvist /Car 11-0 11-0
Pool C Cornelia Nilsson /Skä Sofia Nilsson /Car 11-6 11-5
Pool C Sofia Nilsson /Car Anna Roskvist /Car 11-0 11-0
Pool C Josefine Strand /Fri Cornelia Nilsson /Skä 11-5 11-9
Pool D Mia Svensson /Mö Lisa Ericsson /Car 11-5 11-5
Pool D Peggie Tran /Aura Malin Pomykala /Fri 11-0 11-3
Pool D Peggie Tran /Aura Lisa Ericsson /Car 11-1 11-1
Pool D Mia Svensson /Mö Malin Pomykala /Fri 11-0 11-3
Pool D Malin Pomykala /Fri Lisa Ericsson /Car 11-1 11-8
Pool D Peggie Tran /Aura Mia Svensson /Mö 11-3 11-5
Pool E Agnes Fahlström /Wä Amanda Lundqvist /Tä 4-11 11-9 11-8
Pool E Alicia Hedlund /Car Frida Svensson /Car 11-0 11-2
Pool E Amanda Lundqvist /Tä Alicia Hedlund /Car 11-3 11-4
Pool E Agnes Fahlström /Wä Frida Svensson /Car 11-0 11-2
Pool E Amanda Lundqvist /Tä Frida Svensson /Car 11-2 11-0
Pool E Agnes Fahlström /Wä Alicia Hedlund /Car 11-4 11-2
Pool F Amanda Wallin /Ronne Anna Jansson /Car 11-4 11-0
Pool F Emelie Pomykala /Fri Linnea Persson /Car 13-10 11-2
Pool F Amanda Wallin /Ronne Linnea Persson /Car 11-4 11-0
Pool F Emelie Pomykala /Fri Anna Jansson /Car 11-6 11-5
Pool F Amanda Wallin /Ronne Emelie Pomykala /Fri 11-5 11-0
Pool F Linnea Persson /Car Anna Jansson /Car 13-10 10-13 11-5
8-dels Mia Svensson /Mö Emelie Pomykala /Fri 11-2 11-0
8-dels Amanda Lundqvist /Tä Josefine Strand /Fri 11-1 11-3
8-dels Peggie Tran /Aura / Walkover
8-dels Jenny Wan /Ronne Cornelia Nilsson /Skä 11-0 11-0
Kvarts Therese Angarth /Tä Mia Svensson /Mö 11-0 11-3
Kvarts Amanda Lundqvist /Tä Josefin Sjöberg /Car 11-1 11-0
Kvarts Agnes Fahlström /Wä Peggie Tran /Aura Walkover
Kvarts Amanda Wallin /Ronne Jenny Wan /Ronne 11-7 11-2
Semi Therese Angarth /Tä Amanda Lundqvist /Tä 11-0 11-0
Semi Amanda Wallin /Ronne Agnes Fahlström /Wä 11-0 11-3
Final Therese Angarth /Tä Amanda Wallin /Ronne 11-6 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU13 Herr dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
Magnus Olsson /Aura
Truls Törnkvist /Aura
Walk over
Pool A Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
Magnus Olsson /Aura
Truls Törnkvist /Aura
Walk over
Pool A Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
15-5 15-2
Pool B Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
Oscar Werneman /LUGI
Philip Ljunggren /LUGI
15-3 15-1
Pool B Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
15-2 15-1
Pool B Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
Oscar Werneman /LUGI
Philip Ljunggren /LUGI
15-1 13-15 15-5
Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-11 15-2
Pool C August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
13-15 15-5 15-7
Pool C August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-11 15-8
Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
15-4 15-7
Pool C Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-7 2-15 17-16
Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
15-4 15-2
Pool D Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
15-10 17-14
Pool D Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
Markus Olsson /Car
Carl Ohlsson /Car
15-2 15-3
Pool D Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
Markus Olsson /Car
Carl Ohlsson /Car
15-3 15-2
Kvarts Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
15-3 15-5
Kvarts August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
9-15 15-10 15-13
Kvarts Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
15-0 15-1
Kvarts Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
Walkover
Semi Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
15-4 15-3
Semi Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-13 6-15 15-11
Final Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-5 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU13 Herr singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mattias Borg /MAIF Simon Möller /Wä 15-1 15-2
Pool A Simon Möller /Wä Erik Johansson /Bollen 12-15 15-7 15-0
Pool A Mattias Borg /MAIF Erik Johansson /Bollen 15-4 15-4
Pool B Martin Eriksson /BKC Truls Törnkvist /Aura Walk over
Pool B Patrik Claesson /LUGI Markus Olsson /Car 15-13 15-13
Pool B Markus Olsson /Car Truls Törnkvist /Aura Walk over
Pool B Martin Eriksson /BKC Patrik Claesson /LUGI 15-3 15-1
Pool B Patrik Claesson /LUGI Truls Törnkvist /Aura Walk over
Pool B Martin Eriksson /BKC Markus Olsson /Car 15-7 15-2
Pool C Filip Ermestål /Mö Magnus Olsson /Aura 15-0 15-1
Pool C Robert Blomqvist /Hoby Emil Jaensson /Grip 15-10 15-13
Pool C Filip Ermestål /Mö Robert Blomqvist /Hoby 15-3 15-1
Pool C Magnus Olsson /Aura Emil Jaensson /Grip 15-8 15-1
Pool C Filip Ermestål /Mö Emil Jaensson /Grip 15-0 15-0
Pool C Magnus Olsson /Aura Robert Blomqvist /Hoby 15-0 15-11
Pool D Patrik Andersson /Åmål Philip Ljunggren /LUGI 15-3 15-5
Pool D Robin Anderberg /Bollen August Ransnäs /NIKE 15-5 15-2
Pool D August Ransnäs /NIKE Philip Ljunggren /LUGI 15-8 15-5
Pool D Robin Anderberg /Bollen Patrik Andersson /Åmål 15-1 15-10
Pool D Robin Anderberg /Bollen Philip Ljunggren /LUGI 15-0 15-0
Pool D Patrik Andersson /Åmål August Ransnäs /NIKE 15-7 15-3
Pool E Henrik Ljunger /LUGI Andreas Jönsson /Sjö 13-15 15-10 15-9
Pool E Jesper Åberg /NIKE Peter Dorsin /Bollen Walk over
Pool E Henrik Ljunger /LUGI Jesper Åberg /NIKE 15-4 15-6
Pool E Andreas Jönsson /Sjö Peter Dorsin /Bollen Walk over
Pool E Henrik Ljunger /LUGI Peter Dorsin /Bollen Walk over
Pool E Andreas Jönsson /Sjö Jesper Åberg /NIKE 15-6 15-6
Pool F Jonathan Ström /Aura Filip Mårtensson /HBK 15-3 15-1
Pool F Carl Ohlsson /Car Emil Assarsson /Grip 13-15 15-12 15-4
Pool F Jonathan Ström /Aura Carl Ohlsson /Car 15-6 15-1
Pool F Filip Mårtensson /HBK Emil Assarsson /Grip 15-12 10-15 17-14
Pool F Jonathan Ström /Aura Emil Assarsson /Grip 15-2 15-2
Pool F Filip Mårtensson /HBK Carl Ohlsson /Car 6-15 17-16 15-6
Pool G Jens Kongstad /Aura Patrik Sandström /Skä 15-6 15-5
Pool G Simon Bergström /Wä Oscar Werneman /LUGI 15-2 15-0
Pool G Simon Bergström /Wä Jens Kongstad /Aura 15-12 15-2
Pool G Patrik Sandström /Skä Oscar Werneman /LUGI 15-11 15-5
Pool G Jens Kongstad /Aura Oscar Werneman /LUGI 15-3 15-1
Pool G Simon Bergström /Wä Patrik Sandström /Skä 15-2 15-3
Pool H Patrik Lundqviist /MBK Fredrik Larsson /Hoby 15-0 15-3
Pool H Fredrik Larsson /Hoby Erik Assarsson /Grip 15-7 15-5
Pool H Patrik Lundqviist /MBK Erik Assarsson /Grip 15-2 15-1
8-dels Mattias Borg /MAIF Andreas Jönsson /Sjö 15-0 15-0
8-dels Martin Eriksson /BKC Fredrik Larsson /Hoby 15-0 15-1
8-dels Filip Ermestål /Mö Jens Kongstad /Aura 15-4 15-5
8-dels Robin Anderberg /Bollen Filip Mårtensson /HBK 15-1 15-7
8-dels Patrik Andersson /Åmål Henrik Ljunger /LUGI 15-4 15-2
8-dels Jonathan Ström /Aura Magnus Olsson /Aura 15-4 15-11
8-dels Simon Bergström /Wä Patrik Claesson /LUGI 15-2 15-6
8-dels Patrik Lundqviist /MBK Simon Möller /Wä 15-2 15-0
Kvarts Mattias Borg /MAIF Martin Eriksson /BKC 15-1 15-5
Kvarts Robin Anderberg /Bollen Filip Ermestål /Mö 15-13 15-1
Kvarts Jonathan Ström /Aura Patrik Andersson /Åmål 15-9 15-7
Kvarts Patrik Lundqviist /MBK Simon Bergström /Wä 15-2 15-4
Semi Mattias Borg /MAIF Robin Anderberg /Bollen 15-0 15-7
Semi Patrik Lundqviist /MBK Jonathan Ström /Aura 15-6 15-2
Final Mattias Borg /MAIF Patrik Lundqviist /MBK 15-7 10-15 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSX11 Herr singel U11 pool-3/4

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Johan Hedborg /HBK Fredrik Hoffner /Hoby Walkover
Semi William Olsson /HBK André Svensson /Car 15-12 15-11
Semi Herman Engström /Aura Johan Hedborg /HBK 15-4 15-8
Final Herman Engström /Aura William Olsson /HBK 15-3 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSX13 Dam singel U13 pool-3/4

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Lisa Ericsson /Car Maja Olsson /Car 11-6 11-4
8-dels Malin Pomykala /Fri Frida Svensson /Car 11-2 11-3
Kvarts Alicia Hedlund /Car Sofia Nilsson /Car 11-3 11-0
Kvarts Lisa Ericsson /Car Linnea Persson /Car 11-3 11-6
Kvarts Malin Pomykala /Fri Anna Roskvist /Car 11-2 11-4
Kvarts Anna Jansson /Car Viktoria Bengtsson /Car 11-7 11-7
Semi Alicia Hedlund /Car Lisa Ericsson /Car 11-3 11-3
Semi Malin Pomykala /Fri Anna Jansson /Car 11-3 11-0
Final Malin Pomykala /Fri Alicia Hedlund /Car 11-0 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSX13 Herr singel U13 pool-3/4

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Jesper Åberg /NIKE Erik Assarsson /Grip 15-10 15-9
8-dels Robert Blomqvist /Hoby Emil Assarsson /Grip 15-13 10-15 15-5
8-dels Patrik Sandström /Skä Emil Jaensson /Grip 15-8 15-11
8-dels Erik Johansson /Bollen Markus Olsson /Car 15-1 15-3
Kvarts Oscar Werneman /LUGI Jesper Åberg /NIKE 15-12 15-9
Kvarts Carl Ohlsson /Car Robert Blomqvist /Hoby Walkover
Kvarts August Ransnäs /NIKE Patrik Sandström /Skä 15-3 15-5
Kvarts Erik Johansson /Bollen Philip Ljunggren /LUGI 15-5 15-3
Semi Carl Ohlsson /Car Oscar Werneman /LUGI 15-7 15-6
Semi Erik Johansson /Bollen August Ransnäs /NIKE 15-7 15-2
Final Erik Johansson /Bollen Carl Ohlsson /Car 15-5 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Aura, BMK   Aura
BMK Bollen   Bollen
Carlshamn Badmintonförening   Car
Carlskrona, BMK   BKC
Eslöv BC   Esl
Fridhem BMK   Fri
Gripen, BMK   Grip
Helsingborgs BMK   HBK
Hoby BMK   Hoby
LUGI Badminton   LUGI
Lyngby Badmintonklub   Lyngby
Malmö BMK   MBK
Mariestads Allmänna Idrottsförening   MAIF
Mörrums BMK  
NIKE Badminton   NIKE
Oxie IF Badminton   Oxie
Ronneby Smashen   Ronne
Sjöbo BMK   Sjö
Skibby Badmintonklub   Skibby
Skäldervikens BMK   Skä
Täby BMK  
Wätterstads BMK  
Åminton   Åmål

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Aura, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Seydi Aktan /Aura   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Tobias Ek /Aura   HSU11/8-dels/Förlust   HDU11/Semi/Förlust    
Herman Engström /Aura   HSX11/Final/Vinst   HDU11/Semi/Förlust    
Jens Kongstad /Aura   HSU13/8-dels/Förlust        
Mattias Melki /Aura   HSU11/Kvarts/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    
Moses Melki /Aura   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Pool/Ej vidare    
Magnus Olsson /Aura   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Matilda Petersen /Aura   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Förlust    
Jonathan Ström /Aura   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Final/Förlust    
Peggie Tran /Aura   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust    
Truls Törnkvist /Aura   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlskrona, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Eriksson /BKC   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Linnea Lennartsson /BKC   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Bollen

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Anderberg /Bollen   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Final/Förlust    
Peter Dorsin /Bollen   HSU13/Pool/Ej vidare        
Erik Johansson /Bollen   HSX13/Final/Vinst   HDU13/Kvarts/Förlust    
Jacob Nilsson /Bollen   HSU11/Semi/Förlust   HDU11/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlshamn Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Viktoria Bengtsson /Car   DSX13/Kvarts/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
Lisa Ericsson /Car   DSX13/Semi/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
Alicia Hedlund /Car   DSX13/Final/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
Emil Häggtun /Car   HSU11/Kvarts/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    
Anna Jansson /Car   DSX13/Semi/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
Sofia Nilsson /Car   DSX13/Kvarts/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
Carl Ohlsson /Car   HSX13/Final/Förlust   HDU13/Pool/Ej vidare    
Maja Olsson /Car   DSX13/8-dels/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
Markus Olsson /Car   HSX13/8-dels/Förlust   HDU13/Pool/Ej vidare    
Linnea Persson /Car   DSX13/Kvarts/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
Anna Roskvist /Car   DSX13/Kvarts/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
Josefin Sjöberg /Car   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    
André Svensson /Car   HSX11/Semi/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    
Frida Svensson /Car   DSX13/8-dels/Förlust   DDU13/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eslöv BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Persson /Esl   HSU11/Kvarts/Förlust   HDU11/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Fridhem BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emelie Pomykala /Fri   DSU13/8-dels/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust    
Malin Pomykala /Fri   DSX13/Final/Vinst   DDU13/Kvarts/Förlust    
Josefine Strand /Fri   DSU13/8-dels/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Gripen, BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Assarsson /Grip   HSX13/8-dels/Förlust        
Erik Assarsson /Grip   HSX13/8-dels/Förlust        
Emil Jaensson /Grip   HSX13/8-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingborgs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Måns Carlsen /HBK   HSU11/Final/Förlust   HDU11/Semi/Förlust    
William Ellström /HBK   HSU11/Semi/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    
Johan Hedborg /HBK   HSX11/Semi/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    
Filip Mårtensson /HBK   HSU13/8-dels/Förlust        
William Olsson /HBK   HSX11/Final/Förlust   HDU11/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hoby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robert Blomqvist /Hoby   HSX13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Fredrik Hoffner /Hoby   HSX11/Kvarts/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    
Fredrik Larsson /Hoby   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Jacob Petersson /Hoby   HSU11/8-dels/Förlust   HDU11/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

LUGI Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Claesson /LUGI   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Pool/Ej vidare    
Henrik Ljunger /LUGI   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Pool/Ej vidare    
Philip Ljunggren /LUGI   HSX13/Kvarts/Förlust   HDU13/Pool/Ej vidare    
Oscar Werneman /LUGI   HSX13/Semi/Förlust   HDU13/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lyngby Badmintonklub

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christian Rasmussen /Lyngby   HSU11/Kvarts/Förlust   HDU11/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mariestads Allmänna Idrottsförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Borg /MAIF   HSU13/Final/Vinst   HDU13/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Lundqviist /MBK   HSU13/Final/Förlust   HDU13/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mörrums BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Filip Ermestål /Mö   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Mia Svensson /Mö   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

NIKE Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
August Ransnäs /NIKE   HSX13/Semi/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Andreas Rydberg /NIKE   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Jesper Åberg /NIKE   HSX13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Oxie IF Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emma Jönsson /Oxie   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ronneby Smashen

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Amanda Wallin /Ronne   DSU13/Final/Förlust   DDU13/Final/Förlust    
Jenny Wan /Ronne   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sjöbo BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hanna Johansson /Sjö   DSU13/Pool/Ej vidare        
Andreas Jönsson /Sjö   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skibby Badmintonklub

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mathias Ulstrup /Skibby   HSU11/Final/Vinst   HDU11/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skäldervikens BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Cornelia Nilsson /Skä   DSU13/8-dels/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust    
Patrik Sandström /Skä   HSX13/Kvarts/Förlust   HDU13/Pool/Ej vidare    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Therese Angarth /Tä   DSU13/Final/Vinst   DDU13/Final/Vinst    
Amanda Lundqvist /Tä   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Wätterstads BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Bergström /Wä   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Agnes Fahlström /Wä   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    
Cecilia Hedberg /Wä   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust    
Simon Möller /Wä   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Åminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Andersson /Åmål   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Aktan, Seydi Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Emma Jönsson /Oxie 11-6 2-11 11-4 Förlust
    DSU11 Pool A Cecilia Hedberg /Wä 13-11 11-0 Förlust
    DSU11 Pool A Linnea Lennartsson /BKC 11-4 11-6 Vinst
  Emma Jönsson /Oxie DDU13 Pool C Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
15-4 15-11 Vinst
  Emma Jönsson /Oxie DDU13 Pool C Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
15-6 15-5 Vinst
  Emma Jönsson /Oxie DDU13 Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
15-11 15-8 Förlust
  Emma Jönsson /Oxie DDU13 Kvarts Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-6 15-1 Förlust
Anderberg, Robin BMK Bollen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D August Ransnäs /NIKE 15-5 15-2 Vinst
    HSU13 Pool D Patrik Andersson /Åmål 15-1 15-10 Vinst
    HSU13 Pool D Philip Ljunggren /LUGI 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 8-dels Filip Mårtensson /HBK 15-1 15-7 Vinst
    HSU13 Kvarts Filip Ermestål /Mö 15-13 15-1 Vinst
    HSU13 Semi Mattias Borg /MAIF 15-0 15-7 Förlust
  Jonathan Ström /Aura HDU13 Pool D Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
15-10 17-14 Vinst
  Jonathan Ström /Aura HDU13 Pool D Markus Olsson /Car
Carl Ohlsson /Car
15-3 15-2 Vinst
  Jonathan Ström /Aura HDU13 Kvarts Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
Walkover Vinst
  Jonathan Ström /Aura HDU13 Semi Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-13 6-15 15-11 Vinst
  Jonathan Ström /Aura HDU13 Final Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
15-5 15-12 Förlust
Andersson, Patrik Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Philip Ljunggren /LUGI 15-3 15-5 Vinst
    HSU13 Pool D Robin Anderberg /Bollen 15-1 15-10 Förlust
    HSU13 Pool D August Ransnäs /NIKE 15-7 15-3 Vinst
    HSU13 8-dels Henrik Ljunger /LUGI 15-4 15-2 Vinst
    HSU13 Kvarts Jonathan Ström /Aura 15-9 15-7 Förlust
  August Ransnäs /NIKE HDU13 Pool C Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
13-15 15-5 15-7 Vinst
  August Ransnäs /NIKE HDU13 Pool C Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-11 15-8 Vinst
  August Ransnäs /NIKE HDU13 Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-4 15-2 Förlust
  August Ransnäs /NIKE HDU13 Kvarts Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
9-15 15-10 15-13 Vinst
  August Ransnäs /NIKE HDU13 Semi Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
15-4 15-3 Förlust
Angarth, Therese Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Viktoria Bengtsson /Car 11-1 11-1 Vinst
    DSU13 Pool A Jenny Wan /Ronne 11-2 11-5 Vinst
    DSU13 Pool A Maja Olsson /Car 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Mia Svensson /Mö 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Semi Amanda Lundqvist /Tä 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Final Amanda Wallin /Ronne 11-6 11-3 Vinst
  Amanda Lundqvist /Tä DDU13 Pool D Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
15-1 15-0 Vinst
  Amanda Lundqvist /Tä DDU13 Pool D Sofia Nilsson /Car
Viktoria Bengtsson /Car
15-0 15-0 Vinst
  Amanda Lundqvist /Tä DDU13 Kvarts Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
15-5 15-0 Vinst
  Amanda Lundqvist /Tä DDU13 Semi Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
15-6 15-2 Vinst
  Amanda Lundqvist /Tä DDU13 Final Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-7 15-13 Vinst
Assarsson, Emil Gripen, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Carl Ohlsson /Car 13-15 15-12 15-4 Förlust
    HSU13 Pool F Filip Mårtensson /HBK 15-12 10-15 17-14 Förlust
    HSU13 Pool F Jonathan Ström /Aura 15-2 15-2 Förlust
    HSX13 8-dels Robert Blomqvist /Hoby 15-13 10-15 15-5 Förlust
Assarsson, Erik Gripen, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool H Fredrik Larsson /Hoby 15-7 15-5 Förlust
    HSU13 Pool H Patrik Lundqviist /MBK 15-2 15-1 Förlust
    HSX13 8-dels Jesper Åberg /NIKE 15-10 15-9 Förlust
Bengtsson, Viktoria Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Therese Angarth /Tä 11-1 11-1 Förlust
    DSU13 Pool A Maja Olsson /Car 9-11 11-8 11-4 Vinst
    DSU13 Pool A Jenny Wan /Ronne 11-0 11-1 Förlust
  Sofia Nilsson /Car DDU13 Pool D Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
15-3 15-2 Förlust
  Sofia Nilsson /Car DDU13 Pool D Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-0 15-0 Förlust
    DSX13 Kvarts Anna Jansson /Car 11-7 11-7 Förlust
Bergström, Simon Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool G Oscar Werneman /LUGI 15-2 15-0 Vinst
    HSU13 Pool G Jens Kongstad /Aura 15-12 15-2 Vinst
    HSU13 Pool G Patrik Sandström /Skä 15-2 15-3 Vinst
    HSU13 8-dels Patrik Claesson /LUGI 15-2 15-6 Vinst
    HSU13 Kvarts Patrik Lundqviist /MBK 15-2 15-4 Förlust
  Simon Möller /Wä HDU13 Pool C Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-11 15-2 Vinst
  Simon Möller /Wä HDU13 Pool C Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
15-4 15-7 Vinst
  Simon Möller /Wä HDU13 Pool C August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
15-4 15-2 Vinst
  Simon Möller /Wä HDU13 Kvarts Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
15-0 15-1 Vinst
  Simon Möller /Wä HDU13 Semi Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-13 6-15 15-11 Förlust
Blomqvist, Robert Hoby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Emil Jaensson /Grip 15-10 15-13 Vinst
    HSU13 Pool C Filip Ermestål /Mö 15-3 15-1 Förlust
    HSU13 Pool C Magnus Olsson /Aura 15-0 15-11 Förlust
  Fredrik Larsson /Hoby HDU13 Pool A Magnus Olsson /Aura
Truls Törnkvist /Aura
Walk over Vinst
  Fredrik Larsson /Hoby HDU13 Pool A Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
15-5 15-2 Förlust
  Fredrik Larsson /Hoby HDU13 Kvarts Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
Walkover Förlust
    HSX13 8-dels Emil Assarsson /Grip 15-13 10-15 15-5 Vinst
    HSX13 Kvarts Carl Ohlsson /Car Walkover Förlust
Borg, Mattias Mariestads Allmänna Idrottsförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Simon Möller /Wä 15-1 15-2 Vinst
    HSU13 Pool A Erik Johansson /Bollen 15-4 15-4 Vinst
    HSU13 8-dels Andreas Jönsson /Sjö 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Martin Eriksson /BKC 15-1 15-5 Vinst
    HSU13 Semi Robin Anderberg /Bollen 15-0 15-7 Vinst
    HSU13 Final Patrik Lundqviist /MBK 15-7 10-15 15-10 Vinst
  Patrik Lundqviist /MBK HDU13 Pool A Magnus Olsson /Aura
Truls Törnkvist /Aura
Walk over Vinst
  Patrik Lundqviist /MBK HDU13 Pool A Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
15-5 15-2 Vinst
  Patrik Lundqviist /MBK HDU13 Kvarts Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
15-3 15-5 Vinst
  Patrik Lundqviist /MBK HDU13 Semi August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
15-4 15-3 Vinst
  Patrik Lundqviist /MBK HDU13 Final Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-5 15-12 Vinst
Carlsen, Måns Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Andreas Rydberg /NIKE Walk over Vinst
    HSU11 Pool B Fredrik Hoffner /Hoby 15-1 15-9 Vinst
    HSU11 Pool B Tobias Ek /Aura 15-11 15-11 Vinst
    HSU11 Kvarts Daniel Persson /Esl 17-16 15-10 Vinst
    HSU11 Semi Jacob Nilsson /Bollen 15-11 13-15 17-16 Vinst
    HSU11 Final Mathias Ulstrup /Skibby 15-10 15-6 Förlust
  William Olsson /HBK HDU11 Pool A Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over Vinst
  William Olsson /HBK HDU11 Pool A Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
15-2 15-6 Vinst
  William Olsson /HBK HDU11 Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
15-8 15-5 Förlust
  William Olsson /HBK HDU11 Semi Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-12 15-4 Förlust
Claesson, Patrik LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Markus Olsson /Car 15-13 15-13 Vinst
    HSU13 Pool B Martin Eriksson /BKC 15-3 15-1 Förlust
    HSU13 Pool B Truls Törnkvist /Aura Walk over Vinst
    HSU13 8-dels Simon Bergström /Wä 15-2 15-6 Förlust
  Henrik Ljunger /LUGI HDU13 Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-11 15-2 Förlust
  Henrik Ljunger /LUGI HDU13 Pool C August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
15-11 15-8 Förlust
  Henrik Ljunger /LUGI HDU13 Pool C Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
15-7 2-15 17-16 Förlust
Dorsin, Peter BMK Bollen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Jesper Åberg /NIKE Walk over Förlust
    HSU13 Pool E Andreas Jönsson /Sjö Walk over Förlust
    HSU13 Pool E Henrik Ljunger /LUGI Walk over Förlust
Ek, Tobias Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Fredrik Hoffner /Hoby 15-1 15-6 Vinst
    HSU11 Pool B Andreas Rydberg /NIKE Walk over Vinst
    HSU11 Pool B Måns Carlsen /HBK 15-11 15-11 Förlust
    HSU11 8-dels Christian Rasmussen /Lyngby Walkover Förlust
  Herman Engström /Aura HDU11 Pool B Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
15-11 12-15 15-10 Vinst
  Herman Engström /Aura HDU11 Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-5 15-2 Förlust
  Herman Engström /Aura HDU11 Pool B Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-13 15-5 Vinst
  Herman Engström /Aura HDU11 Semi Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
15-7 15-10 Förlust
Ellström, William Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool E Emil Häggtun /Car 15-6 15-5 Vinst
    HSU11 Pool E Moses Melki /Aura Walk over Vinst
    HSU11 Kvarts Mattias Melki /Aura 15-6 15-2 Vinst
    HSU11 Semi Mathias Ulstrup /Skibby 15-2 15-3 Förlust
  Johan Hedborg /HBK HDU11 Pool B Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-11 12-15 15-10 Förlust
  Johan Hedborg /HBK HDU11 Pool B Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-8 15-4 Vinst
  Johan Hedborg /HBK HDU11 Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-9 15-6 Förlust
Engström, Herman Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool D Daniel Persson /Esl 5-15 15-11 15-3 Förlust
    HSU11 Pool D Mathias Ulstrup /Skibby 15-4 15-4 Förlust
  Tobias Ek /Aura HDU11 Pool B Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
15-11 12-15 15-10 Vinst
  Tobias Ek /Aura HDU11 Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-5 15-2 Förlust
  Tobias Ek /Aura HDU11 Pool B Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-13 15-5 Vinst
  Tobias Ek /Aura HDU11 Semi Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
15-7 15-10 Förlust
    HSX11 Semi Johan Hedborg /HBK 15-4 15-8 Vinst
    HSX11 Final William Olsson /HBK 15-3 15-6 Vinst
Ericsson, Lisa Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Mia Svensson /Mö 11-5 11-5 Förlust
    DSU13 Pool D Peggie Tran /Aura 11-1 11-1 Förlust
    DSU13 Pool D Malin Pomykala /Fri 11-1 11-8 Förlust
  Josefin Sjöberg /Car DDU13 Pool C Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-4 15-11 Förlust
  Josefin Sjöberg /Car DDU13 Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
15-6 15-2 Förlust
  Josefin Sjöberg /Car DDU13 Pool C Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
17-14 10-15 15-12 Förlust
    DSX13 8-dels Maja Olsson /Car 11-6 11-4 Vinst
    DSX13 Kvarts Linnea Persson /Car 11-3 11-6 Vinst
    DSX13 Semi Alicia Hedlund /Car 11-3 11-3 Förlust
Eriksson, Martin Carlskrona, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Truls Törnkvist /Aura Walk over Vinst
    HSU13 Pool B Patrik Claesson /LUGI 15-3 15-1 Vinst
    HSU13 Pool B Markus Olsson /Car 15-7 15-2 Vinst
    HSU13 8-dels Fredrik Larsson /Hoby 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Mattias Borg /MAIF 15-1 15-5 Förlust
  Filip Ermestål /Mö HDU13 Pool D Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-10 17-14 Förlust
  Filip Ermestål /Mö HDU13 Pool D Markus Olsson /Car
Carl Ohlsson /Car
15-2 15-3 Vinst
  Filip Ermestål /Mö HDU13 Kvarts Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
15-3 15-5 Förlust
Ermestål, Filip Mörrums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Magnus Olsson /Aura 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Pool C Robert Blomqvist /Hoby 15-3 15-1 Vinst
    HSU13 Pool C Emil Jaensson /Grip 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 8-dels Jens Kongstad /Aura 15-4 15-5 Vinst
    HSU13 Kvarts Robin Anderberg /Bollen 15-13 15-1 Förlust
  Martin Eriksson /BKC HDU13 Pool D Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-10 17-14 Förlust
  Martin Eriksson /BKC HDU13 Pool D Markus Olsson /Car
Carl Ohlsson /Car
15-2 15-3 Vinst
  Martin Eriksson /BKC HDU13 Kvarts Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
15-3 15-5 Förlust
Fahlström, Agnes Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Amanda Lundqvist /Tä 4-11 11-9 11-8 Vinst
    DSU13 Pool E Frida Svensson /Car 11-0 11-2 Vinst
    DSU13 Pool E Alicia Hedlund /Car 11-4 11-2 Vinst
    DSU13 Kvarts Peggie Tran /Aura Walkover Vinst
    DSU13 Semi Amanda Wallin /Ronne 11-0 11-3 Förlust
  Cecilia Hedberg /Wä DDU13 Pool A Alicia Hedlund /Car
Frida Svensson /Car
15-3 15-2 Vinst
  Cecilia Hedberg /Wä DDU13 Pool A Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-12 15-4 Förlust
  Cecilia Hedberg /Wä DDU13 Kvarts Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
13-15 15-6 17-16 Vinst
  Cecilia Hedberg /Wä DDU13 Semi Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-6 15-2 Förlust
Hedberg, Cecilia Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Linnea Lennartsson /BKC 11-0 11-0 Vinst
    DSU11 Pool A Seydi Aktan /Aura 13-11 11-0 Vinst
    DSU11 Pool A Emma Jönsson /Oxie 9-11 11-2 11-2 Vinst
  Agnes Fahlström /Wä DDU13 Pool A Alicia Hedlund /Car
Frida Svensson /Car
15-3 15-2 Vinst
  Agnes Fahlström /Wä DDU13 Pool A Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-12 15-4 Förlust
  Agnes Fahlström /Wä DDU13 Kvarts Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
13-15 15-6 17-16 Vinst
  Agnes Fahlström /Wä DDU13 Semi Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-6 15-2 Förlust
Hedborg, Johan Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A André Svensson /Car 15-0 15-0 Vinst
    HSU11 Pool A Mattias Melki /Aura 15-12 15-13 Förlust
    HSU11 Pool A Jacob Nilsson /Bollen 15-8 15-12 Förlust
  William Ellström /HBK HDU11 Pool B Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-11 12-15 15-10 Förlust
  William Ellström /HBK HDU11 Pool B Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-8 15-4 Vinst
  William Ellström /HBK HDU11 Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-9 15-6 Förlust
    HSX11 Kvarts Fredrik Hoffner /Hoby Walkover Vinst
    HSX11 Semi Herman Engström /Aura 15-4 15-8 Förlust
Hedlund, Alicia Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Frida Svensson /Car 11-0 11-2 Vinst
    DSU13 Pool E Amanda Lundqvist /Tä 11-3 11-4 Förlust
    DSU13 Pool E Agnes Fahlström /Wä 11-4 11-2 Förlust
  Frida Svensson /Car DDU13 Pool A Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-0 15-3 Förlust
  Frida Svensson /Car DDU13 Pool A Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
15-3 15-2 Förlust
    DSX13 Kvarts Sofia Nilsson /Car 11-3 11-0 Vinst
    DSX13 Semi Lisa Ericsson /Car 11-3 11-3 Vinst
    DSX13 Final Malin Pomykala /Fri 11-0 11-1 Förlust
Hoffner, Fredrik Hoby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Tobias Ek /Aura 15-1 15-6 Förlust
    HSU11 Pool B Måns Carlsen /HBK 15-1 15-9 Förlust
    HSU11 Pool B Andreas Rydberg /NIKE Walk over Vinst
  Jacob Petersson /Hoby HDU11 Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-6 15-4 Förlust
  Jacob Petersson /Hoby HDU11 Pool B Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
15-8 15-4 Förlust
  Jacob Petersson /Hoby HDU11 Pool B Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-13 15-5 Förlust
    HSX11 Kvarts Johan Hedborg /HBK Walkover Förlust
Häggtun, Emil Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool E William Ellström /HBK 15-6 15-5 Förlust
    HSU11 Pool E Moses Melki /Aura Walk over Vinst
    HSU11 Kvarts Jacob Nilsson /Bollen 15-3 15-7 Förlust
  André Svensson /Car HDU11 Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
15-3 15-0 Förlust
  André Svensson /Car HDU11 Pool A Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
15-2 15-6 Förlust
  André Svensson /Car HDU11 Pool A Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over Vinst
Jaensson, Emil Gripen, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Robert Blomqvist /Hoby 15-10 15-13 Förlust
    HSU13 Pool C Magnus Olsson /Aura 15-8 15-1 Förlust
    HSU13 Pool C Filip Ermestål /Mö 15-0 15-0 Förlust
    HSX13 8-dels Patrik Sandström /Skä 15-8 15-11 Förlust
Jansson, Anna Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool F Amanda Wallin /Ronne 11-4 11-0 Förlust
    DSU13 Pool F Emelie Pomykala /Fri 11-6 11-5 Förlust
    DSU13 Pool F Linnea Persson /Car 13-10 10-13 11-5 Förlust
  Anna Roskvist /Car DDU13 Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
15-3 15-0 Förlust
  Anna Roskvist /Car DDU13 Pool C Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-6 15-5 Förlust
  Anna Roskvist /Car DDU13 Pool C Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
17-14 10-15 15-12 Vinst
    DSX13 Kvarts Viktoria Bengtsson /Car 11-7 11-7 Vinst
    DSX13 Semi Malin Pomykala /Fri 11-3 11-0 Förlust
Johansson, Erik BMK Bollen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Simon Möller /Wä 12-15 15-7 15-0 Förlust
    HSU13 Pool A Mattias Borg /MAIF 15-4 15-4 Förlust
  Magnus Olsson /Aura HDU13 Pool B Oscar Werneman /LUGI
Philip Ljunggren /LUGI
15-3 15-1 Vinst
  Magnus Olsson /Aura HDU13 Pool B Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
15-2 15-1 Vinst
  Magnus Olsson /Aura HDU13 Kvarts August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
9-15 15-10 15-13 Förlust
    HSX13 8-dels Markus Olsson /Car 15-1 15-3 Vinst
    HSX13 Kvarts Philip Ljunggren /LUGI 15-5 15-3 Vinst
    HSX13 Semi August Ransnäs /NIKE 15-7 15-2 Vinst
    HSX13 Final Carl Ohlsson /Car 15-5 15-2 Vinst
Johansson, Hanna Sjöbo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Josefin Sjöberg /Car Walk over Förlust
    DSU13 Pool B Matilda Petersen /Aura Walk over Förlust
Jönsson, Andreas Sjöbo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Henrik Ljunger /LUGI 13-15 15-10 15-9 Förlust
    HSU13 Pool E Peter Dorsin /Bollen Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Jesper Åberg /NIKE 15-6 15-6 Vinst
    HSU13 8-dels Mattias Borg /MAIF 15-0 15-0 Förlust
  Patrik Sandström /Skä HDU13 Pool C August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
13-15 15-5 15-7 Förlust
  Patrik Sandström /Skä HDU13 Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-4 15-7 Förlust
  Patrik Sandström /Skä HDU13 Pool C Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-7 2-15 17-16 Vinst
Jönsson, Emma Oxie IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Seydi Aktan /Aura 11-6 2-11 11-4 Vinst
    DSU11 Pool A Linnea Lennartsson /BKC 11-2 3-11 11-3 Vinst
    DSU11 Pool A Cecilia Hedberg /Wä 9-11 11-2 11-2 Förlust
  Seydi Aktan /Aura DDU13 Pool C Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
15-4 15-11 Vinst
  Seydi Aktan /Aura DDU13 Pool C Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
15-6 15-5 Vinst
  Seydi Aktan /Aura DDU13 Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
15-11 15-8 Förlust
  Seydi Aktan /Aura DDU13 Kvarts Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-6 15-1 Förlust
Kongstad, Jens Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool G Patrik Sandström /Skä 15-6 15-5 Vinst
    HSU13 Pool G Simon Bergström /Wä 15-12 15-2 Förlust
    HSU13 Pool G Oscar Werneman /LUGI 15-3 15-1 Vinst
    HSU13 8-dels Filip Ermestål /Mö 15-4 15-5 Förlust
Larsson, Fredrik Hoby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool H Patrik Lundqviist /MBK 15-0 15-3 Förlust
    HSU13 Pool H Erik Assarsson /Grip 15-7 15-5 Vinst
    HSU13 8-dels Martin Eriksson /BKC 15-0 15-1 Förlust
  Robert Blomqvist /Hoby HDU13 Pool A Magnus Olsson /Aura
Truls Törnkvist /Aura
Walk over Vinst
  Robert Blomqvist /Hoby HDU13 Pool A Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
15-5 15-2 Förlust
  Robert Blomqvist /Hoby HDU13 Kvarts Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
Walkover Förlust
Lennartsson, Linnea Carlskrona, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Cecilia Hedberg /Wä 11-0 11-0 Förlust
    DSU11 Pool A Emma Jönsson /Oxie 11-2 3-11 11-3 Förlust
    DSU11 Pool A Seydi Aktan /Aura 11-4 11-6 Förlust
  Peggie Tran /Aura DDU13 Pool C Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
15-3 15-0 Vinst
  Peggie Tran /Aura DDU13 Pool C Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
15-6 15-2 Vinst
  Peggie Tran /Aura DDU13 Pool C Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-11 15-8 Vinst
  Peggie Tran /Aura DDU13 Kvarts Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
13-15 15-6 17-16 Förlust
Ljunger, Henrik LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Andreas Jönsson /Sjö 13-15 15-10 15-9 Vinst
    HSU13 Pool E Jesper Åberg /NIKE 15-4 15-6 Vinst
    HSU13 Pool E Peter Dorsin /Bollen Walk over Vinst
    HSU13 8-dels Patrik Andersson /Åmål 15-4 15-2 Förlust
  Patrik Claesson /LUGI HDU13 Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-11 15-2 Förlust
  Patrik Claesson /LUGI HDU13 Pool C August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
15-11 15-8 Förlust
  Patrik Claesson /LUGI HDU13 Pool C Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
15-7 2-15 17-16 Förlust
Ljunggren, Philip LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Patrik Andersson /Åmål 15-3 15-5 Förlust
    HSU13 Pool D August Ransnäs /NIKE 15-8 15-5 Förlust
    HSU13 Pool D Robin Anderberg /Bollen 15-0 15-0 Förlust
  Oscar Werneman /LUGI HDU13 Pool B Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
15-3 15-1 Förlust
  Oscar Werneman /LUGI HDU13 Pool B Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
15-1 13-15 15-5 Förlust
    HSX13 Kvarts Erik Johansson /Bollen 15-5 15-3 Förlust
Lundqviist, Patrik Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool H Fredrik Larsson /Hoby 15-0 15-3 Vinst
    HSU13 Pool H Erik Assarsson /Grip 15-2 15-1 Vinst
    HSU13 8-dels Simon Möller /Wä 15-2 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Simon Bergström /Wä 15-2 15-4 Vinst
    HSU13 Semi Jonathan Ström /Aura 15-6 15-2 Vinst
    HSU13 Final Mattias Borg /MAIF 15-7 10-15 15-10 Förlust
  Mattias Borg /MAIF HDU13 Pool A Magnus Olsson /Aura
Truls Törnkvist /Aura
Walk over Vinst
  Mattias Borg /MAIF HDU13 Pool A Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
15-5 15-2 Vinst
  Mattias Borg /MAIF HDU13 Kvarts Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
15-3 15-5 Vinst
  Mattias Borg /MAIF HDU13 Semi August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
15-4 15-3 Vinst
  Mattias Borg /MAIF HDU13 Final Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-5 15-12 Vinst
Lundqvist, Amanda Täby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Agnes Fahlström /Wä 4-11 11-9 11-8 Förlust
    DSU13 Pool E Alicia Hedlund /Car 11-3 11-4 Vinst
    DSU13 Pool E Frida Svensson /Car 11-2 11-0 Vinst
    DSU13 8-dels Josefine Strand /Fri 11-1 11-3 Vinst
    DSU13 Kvarts Josefin Sjöberg /Car 11-1 11-0 Vinst
    DSU13 Semi Therese Angarth /Tä 11-0 11-0 Förlust
  Therese Angarth /Tä DDU13 Pool D Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
15-1 15-0 Vinst
  Therese Angarth /Tä DDU13 Pool D Sofia Nilsson /Car
Viktoria Bengtsson /Car
15-0 15-0 Vinst
  Therese Angarth /Tä DDU13 Kvarts Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
15-5 15-0 Vinst
  Therese Angarth /Tä DDU13 Semi Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
15-6 15-2 Vinst
  Therese Angarth /Tä DDU13 Final Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-7 15-13 Vinst
Melki, Mattias Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Jacob Nilsson /Bollen 15-9 15-8 Förlust
    HSU11 Pool A Johan Hedborg /HBK 15-12 15-13 Vinst
    HSU11 Pool A André Svensson /Car 15-0 15-2 Vinst
    HSU11 Kvarts William Ellström /HBK 15-6 15-2 Förlust
  Moses Melki /Aura HDU11 Pool A Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
Walk over Förlust
  Moses Melki /Aura HDU11 Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
Walk over Förlust
  Moses Melki /Aura HDU11 Pool A Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
Walk over Förlust
Melki, Moses Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool E William Ellström /HBK Walk over Förlust
    HSU11 Pool E Emil Häggtun /Car Walk over Förlust
  Mattias Melki /Aura HDU11 Pool A Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
Walk over Förlust
  Mattias Melki /Aura HDU11 Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
Walk over Förlust
  Mattias Melki /Aura HDU11 Pool A Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
Walk over Förlust
Mårtensson, Filip Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Jonathan Ström /Aura 15-3 15-1 Förlust
    HSU13 Pool F Emil Assarsson /Grip 15-12 10-15 17-14 Vinst
    HSU13 Pool F Carl Ohlsson /Car 6-15 17-16 15-6 Vinst
    HSU13 8-dels Robin Anderberg /Bollen 15-1 15-7 Förlust
Möller, Simon Wätterstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Mattias Borg /MAIF 15-1 15-2 Förlust
    HSU13 Pool A Erik Johansson /Bollen 12-15 15-7 15-0 Vinst
    HSU13 8-dels Patrik Lundqviist /MBK 15-2 15-0 Förlust
  Simon Bergström /Wä HDU13 Pool C Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-11 15-2 Vinst
  Simon Bergström /Wä HDU13 Pool C Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
15-4 15-7 Vinst
  Simon Bergström /Wä HDU13 Pool C August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
15-4 15-2 Vinst
  Simon Bergström /Wä HDU13 Kvarts Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
15-0 15-1 Vinst
  Simon Bergström /Wä HDU13 Semi Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-13 6-15 15-11 Förlust
Nilsson, Cornelia Skäldervikens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Anna Roskvist /Car 11-0 11-1 Vinst
    DSU13 Pool C Sofia Nilsson /Car 11-6 11-5 Vinst
    DSU13 Pool C Josefine Strand /Fri 11-5 11-9 Förlust
    DSU13 8-dels Jenny Wan /Ronne 11-0 11-0 Förlust
  Malin Pomykala /Fri DDU13 Pool D Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-1 15-0 Förlust
  Malin Pomykala /Fri DDU13 Pool D Sofia Nilsson /Car
Viktoria Bengtsson /Car
15-3 15-2 Vinst
  Malin Pomykala /Fri DDU13 Kvarts Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-0 15-3 Förlust
Nilsson, Jacob BMK Bollen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Mattias Melki /Aura 15-9 15-8 Vinst
    HSU11 Pool A André Svensson /Car 15-10 15-0 Vinst
    HSU11 Pool A Johan Hedborg /HBK 15-8 15-12 Vinst
    HSU11 Kvarts Emil Häggtun /Car 15-3 15-7 Vinst
    HSU11 Semi Måns Carlsen /HBK 15-11 13-15 17-16 Förlust
  Daniel Persson /Esl HDU11 Pool B Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-6 15-4 Vinst
  Daniel Persson /Esl HDU11 Pool B Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-5 15-2 Vinst
  Daniel Persson /Esl HDU11 Pool B Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
15-9 15-6 Vinst
  Daniel Persson /Esl HDU11 Semi Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
15-12 15-4 Vinst
  Daniel Persson /Esl HDU11 Final Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
15-9 15-8 Förlust
Nilsson, Sofia Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Josefine Strand /Fri 11-1 11-0 Förlust
    DSU13 Pool C Cornelia Nilsson /Skä 11-6 11-5 Förlust
    DSU13 Pool C Anna Roskvist /Car 11-0 11-0 Vinst
  Viktoria Bengtsson /Car DDU13 Pool D Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
15-3 15-2 Förlust
  Viktoria Bengtsson /Car DDU13 Pool D Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-0 15-0 Förlust
    DSX13 Kvarts Alicia Hedlund /Car 11-3 11-0 Förlust
Ohlsson, Carl Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Emil Assarsson /Grip 13-15 15-12 15-4 Vinst
    HSU13 Pool F Jonathan Ström /Aura 15-6 15-1 Förlust
    HSU13 Pool F Filip Mårtensson /HBK 6-15 17-16 15-6 Förlust
  Markus Olsson /Car HDU13 Pool D Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
15-2 15-3 Förlust
  Markus Olsson /Car HDU13 Pool D Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-3 15-2 Förlust
    HSX13 Kvarts Robert Blomqvist /Hoby Walkover Vinst
    HSX13 Semi Oscar Werneman /LUGI 15-7 15-6 Vinst
    HSX13 Final Erik Johansson /Bollen 15-5 15-2 Förlust
Olsson, Magnus Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Filip Ermestål /Mö 15-0 15-1 Förlust
    HSU13 Pool C Emil Jaensson /Grip 15-8 15-1 Vinst
    HSU13 Pool C Robert Blomqvist /Hoby 15-0 15-11 Vinst
    HSU13 8-dels Jonathan Ström /Aura 15-4 15-11 Förlust
  Truls Törnkvist /Aura HDU13 Pool A Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
Walk over Förlust
  Erik Johansson /Bollen HDU13 Pool B Oscar Werneman /LUGI
Philip Ljunggren /LUGI
15-3 15-1 Vinst
  Truls Törnkvist /Aura HDU13 Pool A Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
Walk over Förlust
  Erik Johansson /Bollen HDU13 Pool B Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
15-2 15-1 Vinst
  Erik Johansson /Bollen HDU13 Kvarts August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
9-15 15-10 15-13 Förlust
Olsson, Maja Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Jenny Wan /Ronne 11-0 11-1 Förlust
    DSU13 Pool A Viktoria Bengtsson /Car 9-11 11-8 11-4 Förlust
    DSU13 Pool A Therese Angarth /Tä 11-0 11-0 Förlust
  Linnea Persson /Car DDU13 Pool B Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-1 15-2 Förlust
  Linnea Persson /Car DDU13 Pool B Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
15-2 15-3 Förlust
    DSX13 8-dels Lisa Ericsson /Car 11-6 11-4 Förlust
Olsson, Markus Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Patrik Claesson /LUGI 15-13 15-13 Förlust
    HSU13 Pool B Truls Törnkvist /Aura Walk over Vinst
    HSU13 Pool B Martin Eriksson /BKC 15-7 15-2 Förlust
  Carl Ohlsson /Car HDU13 Pool D Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
15-2 15-3 Förlust
  Carl Ohlsson /Car HDU13 Pool D Robin Anderberg /Bollen
Jonathan Ström /Aura
15-3 15-2 Förlust
    HSX13 8-dels Erik Johansson /Bollen 15-1 15-3 Förlust
Olsson, William Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C Jacob Petersson /Hoby 15-12 15-6 Förlust
    HSU11 Pool C Christian Rasmussen /Lyngby 15-2 15-0 Förlust
  Måns Carlsen /HBK HDU11 Pool A Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over Vinst
  Måns Carlsen /HBK HDU11 Pool A Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
15-2 15-6 Vinst
  Måns Carlsen /HBK HDU11 Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
15-8 15-5 Förlust
  Måns Carlsen /HBK HDU11 Semi Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-12 15-4 Förlust
    HSX11 Semi André Svensson /Car 15-12 15-11 Vinst
    HSX11 Final Herman Engström /Aura 15-3 15-6 Förlust
Persson, Daniel Eslöv BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool D Mathias Ulstrup /Skibby 15-4 15-9 Förlust
    HSU11 Pool D Herman Engström /Aura 5-15 15-11 15-3 Vinst
    HSU11 8-dels Jacob Petersson /Hoby 15-0 15-3 Vinst
    HSU11 Kvarts Måns Carlsen /HBK 17-16 15-10 Förlust
  Jacob Nilsson /Bollen HDU11 Pool B Jacob Petersson /Hoby
Fredrik Hoffner /Hoby
15-6 15-4 Vinst
  Jacob Nilsson /Bollen HDU11 Pool B Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-5 15-2 Vinst
  Jacob Nilsson /Bollen HDU11 Pool B Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
15-9 15-6 Vinst
  Jacob Nilsson /Bollen HDU11 Semi Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
15-12 15-4 Vinst
  Jacob Nilsson /Bollen HDU11 Final Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
15-9 15-8 Förlust
Persson, Linnea Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool F Emelie Pomykala /Fri 13-10 11-2 Förlust
    DSU13 Pool F Amanda Wallin /Ronne 11-4 11-0 Förlust
    DSU13 Pool F Anna Jansson /Car 13-10 10-13 11-5 Vinst
  Maja Olsson /Car DDU13 Pool B Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-1 15-2 Förlust
  Maja Olsson /Car DDU13 Pool B Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
15-2 15-3 Förlust
    DSX13 Kvarts Lisa Ericsson /Car 11-3 11-6 Förlust
Petersen, Matilda Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Josefin Sjöberg /Car Walk over Förlust
    DSU13 Pool B Hanna Johansson /Sjö Walk over Vinst
  Amanda Wallin /Ronne DDU13 Pool A Alicia Hedlund /Car
Frida Svensson /Car
15-0 15-3 Vinst
  Amanda Wallin /Ronne DDU13 Pool A Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
15-12 15-4 Vinst
  Amanda Wallin /Ronne DDU13 Kvarts Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
15-0 15-3 Vinst
  Amanda Wallin /Ronne DDU13 Semi Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-8 15-2 Vinst
  Amanda Wallin /Ronne DDU13 Final Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-7 15-13 Förlust
Petersson, Jacob Hoby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C William Olsson /HBK 15-12 15-6 Vinst
    HSU11 Pool C Christian Rasmussen /Lyngby 15-1 15-1 Förlust
    HSU11 8-dels Daniel Persson /Esl 15-0 15-3 Förlust
  Fredrik Hoffner /Hoby HDU11 Pool B Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-6 15-4 Förlust
  Fredrik Hoffner /Hoby HDU11 Pool B Johan Hedborg /HBK
William Ellström /HBK
15-8 15-4 Förlust
  Fredrik Hoffner /Hoby HDU11 Pool B Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-13 15-5 Förlust
Pomykala, Emelie Fridhem BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool F Linnea Persson /Car 13-10 11-2 Vinst
    DSU13 Pool F Anna Jansson /Car 11-6 11-5 Vinst
    DSU13 Pool F Amanda Wallin /Ronne 11-5 11-0 Förlust
    DSU13 8-dels Mia Svensson /Mö 11-2 11-0 Förlust
  Josefine Strand /Fri DDU13 Pool B Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-0 15-2 Förlust
  Josefine Strand /Fri DDU13 Pool B Maja Olsson /Car
Linnea Persson /Car
15-2 15-3 Vinst
  Josefine Strand /Fri DDU13 Kvarts Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-5 15-0 Förlust
Pomykala, Malin Fridhem BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Peggie Tran /Aura 11-0 11-3 Förlust
    DSU13 Pool D Mia Svensson /Mö 11-0 11-3 Förlust
    DSU13 Pool D Lisa Ericsson /Car 11-1 11-8 Vinst
  Cornelia Nilsson /Skä DDU13 Pool D Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-1 15-0 Förlust
  Cornelia Nilsson /Skä DDU13 Pool D Sofia Nilsson /Car
Viktoria Bengtsson /Car
15-3 15-2 Vinst
  Cornelia Nilsson /Skä DDU13 Kvarts Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-0 15-3 Förlust
    DSX13 8-dels Frida Svensson /Car 11-2 11-3 Vinst
    DSX13 Kvarts Anna Roskvist /Car 11-2 11-4 Vinst
    DSX13 Semi Anna Jansson /Car 11-3 11-0 Vinst
    DSX13 Final Alicia Hedlund /Car 11-0 11-1 Vinst
Ransnäs, August NIKE Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Robin Anderberg /Bollen 15-5 15-2 Förlust
    HSU13 Pool D Philip Ljunggren /LUGI 15-8 15-5 Vinst
    HSU13 Pool D Patrik Andersson /Åmål 15-7 15-3 Förlust
  Patrik Andersson /Åmål HDU13 Pool C Andreas Jönsson /Sjö
Patrik Sandström /Skä
13-15 15-5 15-7 Vinst
  Patrik Andersson /Åmål HDU13 Pool C Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-11 15-8 Vinst
  Patrik Andersson /Åmål HDU13 Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-4 15-2 Förlust
  Patrik Andersson /Åmål HDU13 Kvarts Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
9-15 15-10 15-13 Vinst
  Patrik Andersson /Åmål HDU13 Semi Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
15-4 15-3 Förlust
    HSX13 Kvarts Patrik Sandström /Skä 15-3 15-5 Vinst
    HSX13 Semi Erik Johansson /Bollen 15-7 15-2 Förlust
Rasmussen, Christian Lyngby Badmintonklub
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C Jacob Petersson /Hoby 15-1 15-1 Vinst
    HSU11 Pool C William Olsson /HBK 15-2 15-0 Vinst
    HSU11 8-dels Tobias Ek /Aura Walkover Vinst
    HSU11 Kvarts Mathias Ulstrup /Skibby 15-13 17-16 Förlust
  Mathias Ulstrup /Skibby HDU11 Pool A Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
15-3 15-0 Vinst
  Mathias Ulstrup /Skibby HDU11 Pool A Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over Vinst
  Mathias Ulstrup /Skibby HDU11 Pool A Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
15-8 15-5 Vinst
  Mathias Ulstrup /Skibby HDU11 Semi Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-7 15-10 Vinst
  Mathias Ulstrup /Skibby HDU11 Final Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-9 15-8 Vinst
Roskvist, Anna Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Cornelia Nilsson /Skä 11-0 11-1 Förlust
    DSU13 Pool C Josefine Strand /Fri 11-0 11-0 Förlust
    DSU13 Pool C Sofia Nilsson /Car 11-0 11-0 Förlust
  Anna Jansson /Car DDU13 Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
15-3 15-0 Förlust
  Anna Jansson /Car DDU13 Pool C Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-6 15-5 Förlust
  Anna Jansson /Car DDU13 Pool C Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
17-14 10-15 15-12 Vinst
    DSX13 Kvarts Malin Pomykala /Fri 11-2 11-4 Förlust
Rydberg, Andreas NIKE Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jesper Åberg /NIKE HDU13 Pool B Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
15-2 15-1 Förlust
  Jesper Åberg /NIKE HDU13 Pool B Oscar Werneman /LUGI
Philip Ljunggren /LUGI
15-1 13-15 15-5 Vinst
  Jesper Åberg /NIKE HDU13 Kvarts Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-0 15-1 Förlust
    HSU11 Pool B Måns Carlsen /HBK Walk over Förlust
    HSU11 Pool B Tobias Ek /Aura Walk over Förlust
    HSU11 Pool B Fredrik Hoffner /Hoby Walk over Förlust
Sandström, Patrik Skäldervikens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool G Jens Kongstad /Aura 15-6 15-5 Förlust
    HSU13 Pool G Oscar Werneman /LUGI 15-11 15-5 Vinst
    HSU13 Pool G Simon Bergström /Wä 15-2 15-3 Förlust
  Andreas Jönsson /Sjö HDU13 Pool C August Ransnäs /NIKE
Patrik Andersson /Åmål
13-15 15-5 15-7 Förlust
  Andreas Jönsson /Sjö HDU13 Pool C Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-4 15-7 Förlust
  Andreas Jönsson /Sjö HDU13 Pool C Patrik Claesson /LUGI
Henrik Ljunger /LUGI
15-7 2-15 17-16 Vinst
    HSX13 8-dels Emil Jaensson /Grip 15-8 15-11 Vinst
    HSX13 Kvarts August Ransnäs /NIKE 15-3 15-5 Förlust
Sjöberg, Josefin Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Matilda Petersen /Aura Walk over Vinst
    DSU13 Pool B Hanna Johansson /Sjö Walk over Vinst
    DSU13 Kvarts Amanda Lundqvist /Tä 11-1 11-0 Förlust
  Lisa Ericsson /Car DDU13 Pool C Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-4 15-11 Förlust
  Lisa Ericsson /Car DDU13 Pool C Linnea Lennartsson /BKC
Peggie Tran /Aura
15-6 15-2 Förlust
  Lisa Ericsson /Car DDU13 Pool C Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
17-14 10-15 15-12 Förlust
Strand, Josefine Fridhem BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Sofia Nilsson /Car 11-1 11-0 Vinst
    DSU13 Pool C Anna Roskvist /Car 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Pool C Cornelia Nilsson /Skä 11-5 11-9 Vinst
    DSU13 8-dels Amanda Lundqvist /Tä 11-1 11-3 Förlust
  Emelie Pomykala /Fri DDU13 Pool B Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-0 15-2 Förlust
  Emelie Pomykala /Fri DDU13 Pool B Maja Olsson /Car
Linnea Persson /Car
15-2 15-3 Vinst
  Emelie Pomykala /Fri DDU13 Kvarts Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-5 15-0 Förlust
Ström, Jonathan Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Filip Mårtensson /HBK 15-3 15-1 Vinst
    HSU13 Pool F Carl Ohlsson /Car 15-6 15-1 Vinst
    HSU13 Pool F Emil Assarsson /Grip 15-2 15-2 Vinst
    HSU13 8-dels Magnus Olsson /Aura 15-4 15-11 Vinst
    HSU13 Kvarts Patrik Andersson /Åmål 15-9 15-7 Vinst
    HSU13 Semi Patrik Lundqviist /MBK 15-6 15-2 Förlust
  Robin Anderberg /Bollen HDU13 Pool D Martin Eriksson /BKC
Filip Ermestål /Mö
15-10 17-14 Vinst
  Robin Anderberg /Bollen HDU13 Pool D Markus Olsson /Car
Carl Ohlsson /Car
15-3 15-2 Vinst
  Robin Anderberg /Bollen HDU13 Kvarts Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
Walkover Vinst
  Robin Anderberg /Bollen HDU13 Semi Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-13 6-15 15-11 Vinst
  Robin Anderberg /Bollen HDU13 Final Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
15-5 15-12 Förlust
Svensson, André Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Johan Hedborg /HBK 15-0 15-0 Förlust
    HSU11 Pool A Jacob Nilsson /Bollen 15-10 15-0 Förlust
    HSU11 Pool A Mattias Melki /Aura 15-0 15-2 Förlust
  Emil Häggtun /Car HDU11 Pool A Mathias Ulstrup /Skibby
Christian Rasmussen /Lyngby
15-3 15-0 Förlust
  Emil Häggtun /Car HDU11 Pool A Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
15-2 15-6 Förlust
  Emil Häggtun /Car HDU11 Pool A Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over Vinst
    HSX11 Semi William Olsson /HBK 15-12 15-11 Förlust
Svensson, Frida Carlshamn Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Alicia Hedlund /Car 11-0 11-2 Förlust
    DSU13 Pool E Agnes Fahlström /Wä 11-0 11-2 Förlust
    DSU13 Pool E Amanda Lundqvist /Tä 11-2 11-0 Förlust
  Alicia Hedlund /Car DDU13 Pool A Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-0 15-3 Förlust
  Alicia Hedlund /Car DDU13 Pool A Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
15-3 15-2 Förlust
    DSX13 8-dels Malin Pomykala /Fri 11-2 11-3 Förlust
Svensson, Mia Mörrums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Lisa Ericsson /Car 11-5 11-5 Vinst
    DSU13 Pool D Malin Pomykala /Fri 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Pool D Peggie Tran /Aura 11-3 11-5 Förlust
    DSU13 8-dels Emelie Pomykala /Fri 11-2 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Therese Angarth /Tä 11-0 11-3 Förlust
  Jenny Wan /Ronne DDU13 Pool B Maja Olsson /Car
Linnea Persson /Car
15-1 15-2 Vinst
  Jenny Wan /Ronne DDU13 Pool B Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
15-0 15-2 Vinst
  Jenny Wan /Ronne DDU13 Kvarts Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-6 15-1 Vinst
  Jenny Wan /Ronne DDU13 Semi Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-8 15-2 Förlust
Tran, Peggie Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Malin Pomykala /Fri 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Pool D Lisa Ericsson /Car 11-1 11-1 Vinst
    DSU13 Pool D Mia Svensson /Mö 11-3 11-5 Vinst
    DSU13 8-dels / Walkover Vinst
    DSU13 Kvarts Agnes Fahlström /Wä Walkover Förlust
  Linnea Lennartsson /BKC DDU13 Pool C Anna Jansson /Car
Anna Roskvist /Car
15-3 15-0 Vinst
  Linnea Lennartsson /BKC DDU13 Pool C Lisa Ericsson /Car
Josefin Sjöberg /Car
15-6 15-2 Vinst
  Linnea Lennartsson /BKC DDU13 Pool C Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-11 15-8 Vinst
  Linnea Lennartsson /BKC DDU13 Kvarts Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
13-15 15-6 17-16 Förlust
Törnkvist, Truls Aura, BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Martin Eriksson /BKC Walk over Förlust
    HSU13 Pool B Markus Olsson /Car Walk over Förlust
    HSU13 Pool B Patrik Claesson /LUGI Walk over Förlust
  Magnus Olsson /Aura HDU13 Pool A Mattias Borg /MAIF
Patrik Lundqviist /MBK
Walk over Förlust
  Magnus Olsson /Aura HDU13 Pool A Fredrik Larsson /Hoby
Robert Blomqvist /Hoby
Walk over Förlust
Ulstrup, Mathias Skibby Badmintonklub
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool D Daniel Persson /Esl 15-4 15-9 Vinst
    HSU11 Pool D Herman Engström /Aura 15-4 15-4 Vinst
    HSU11 Kvarts Christian Rasmussen /Lyngby 15-13 17-16 Vinst
    HSU11 Semi William Ellström /HBK 15-2 15-3 Vinst
    HSU11 Final Måns Carlsen /HBK 15-10 15-6 Vinst
  Christian Rasmussen /Lyngby HDU11 Pool A Emil Häggtun /Car
André Svensson /Car
15-3 15-0 Vinst
  Christian Rasmussen /Lyngby HDU11 Pool A Mattias Melki /Aura
Moses Melki /Aura
Walk over Vinst
  Christian Rasmussen /Lyngby HDU11 Pool A Måns Carlsen /HBK
William Olsson /HBK
15-8 15-5 Vinst
  Christian Rasmussen /Lyngby HDU11 Semi Herman Engström /Aura
Tobias Ek /Aura
15-7 15-10 Vinst
  Christian Rasmussen /Lyngby HDU11 Final Jacob Nilsson /Bollen
Daniel Persson /Esl
15-9 15-8 Vinst
Wallin, Amanda Ronneby Smashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool F Anna Jansson /Car 11-4 11-0 Vinst
    DSU13 Pool F Linnea Persson /Car 11-4 11-0 Vinst
    DSU13 Pool F Emelie Pomykala /Fri 11-5 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Jenny Wan /Ronne 11-7 11-2 Vinst
    DSU13 Semi Agnes Fahlström /Wä 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Final Therese Angarth /Tä 11-6 11-3 Förlust
  Matilda Petersen /Aura DDU13 Pool A Alicia Hedlund /Car
Frida Svensson /Car
15-0 15-3 Vinst
  Matilda Petersen /Aura DDU13 Pool A Agnes Fahlström /Wä
Cecilia Hedberg /Wä
15-12 15-4 Vinst
  Matilda Petersen /Aura DDU13 Kvarts Cornelia Nilsson /Skä
Malin Pomykala /Fri
15-0 15-3 Vinst
  Matilda Petersen /Aura DDU13 Semi Mia Svensson /Mö
Jenny Wan /Ronne
15-8 15-2 Vinst
  Matilda Petersen /Aura DDU13 Final Amanda Lundqvist /Tä
Therese Angarth /Tä
15-7 15-13 Förlust
Wan, Jenny Ronneby Smashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Maja Olsson /Car 11-0 11-1 Vinst
    DSU13 Pool A Therese Angarth /Tä 11-2 11-5 Förlust
    DSU13 Pool A Viktoria Bengtsson /Car 11-0 11-1 Vinst
    DSU13 8-dels Cornelia Nilsson /Skä 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Amanda Wallin /Ronne 11-7 11-2 Förlust
  Mia Svensson /Mö DDU13 Pool B Maja Olsson /Car
Linnea Persson /Car
15-1 15-2 Vinst
  Mia Svensson /Mö DDU13 Pool B Emelie Pomykala /Fri
Josefine Strand /Fri
15-0 15-2 Vinst
  Mia Svensson /Mö DDU13 Kvarts Emma Jönsson /Oxie
Seydi Aktan /Aura
15-6 15-1 Vinst
  Mia Svensson /Mö DDU13 Semi Amanda Wallin /Ronne
Matilda Petersen /Aura
15-8 15-2 Förlust
Werneman, Oscar LUGI Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool G Simon Bergström /Wä 15-2 15-0 Förlust
    HSU13 Pool G Patrik Sandström /Skä 15-11 15-5 Förlust
    HSU13 Pool G Jens Kongstad /Aura 15-3 15-1 Förlust
  Philip Ljunggren /LUGI HDU13 Pool B Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
15-3 15-1 Förlust
  Philip Ljunggren /LUGI HDU13 Pool B Andreas Rydberg /NIKE
Jesper Åberg /NIKE
15-1 13-15 15-5 Förlust
    HSX13 Kvarts Jesper Åberg /NIKE 15-12 15-9 Vinst
    HSX13 Semi Carl Ohlsson /Car 15-7 15-6 Förlust
Åberg, Jesper NIKE Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Peter Dorsin /Bollen Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Henrik Ljunger /LUGI 15-4 15-6 Förlust
    HSU13 Pool E Andreas Jönsson /Sjö 15-6 15-6 Förlust
  Andreas Rydberg /NIKE HDU13 Pool B Erik Johansson /Bollen
Magnus Olsson /Aura
15-2 15-1 Förlust
  Andreas Rydberg /NIKE HDU13 Pool B Oscar Werneman /LUGI
Philip Ljunggren /LUGI
15-1 13-15 15-5 Vinst
  Andreas Rydberg /NIKE HDU13 Kvarts Simon Bergström /Wä
Simon Möller /Wä
15-0 15-1 Förlust
    HSX13 8-dels Erik Assarsson /Grip 15-10 15-9 Vinst
    HSX13 Kvarts Oscar Werneman /LUGI 15-12 15-9 Förlust