ÖC04

24-25/04/04

ÖBK


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 757

Total antal WO matcher = 122

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DS11      
HD11 Didrik Westerholm /Gamleb
Filip Myhrén /Gamleb
Daniel Karlsson /Åmin
Alexander Carlson /Wätter
Magnus Olowsson /ÖBK -
Joakim Strömberg /ÖBK
Andreas Rydgård /MAIF -
Fredrik Löfgren /MAIF
HS11 Filip Myhrén /Gamleb Didrik Westerholm /Gamleb Martin Forssberg /Karlst
Alexander Carlson /Wätter
MD11 Fredrik Löfgren /MAIF
Kavita Kerai /MAIF
Andreas Rydgård /MAIF
Sara Alexandersson /MAIF
Magnus Olowsson /ÖBK
Linn Alexandersson /ÖBK
DD13 Cecilia Alexandersson /ÖBK
Martina Pettersson /Norrk
Jennie Jokela /Skogås
Mengmei He /Skogås
Tove Traneving /Karlst -
Pernilla Salo /Karlst
Ronja Lundgren /BMKC -
Emma Pettersson /Eskil
DS13 Amanda Andrén /BBMK Cecilia Alexandersson /ÖBK Jennie Jokela /Skogås
Martina Pettersson /Norrk
HD13 Adam Jeansson /JIF
Emil Tjernström /BBMK
Erik Engström /Eskil
Christian Sahlström /Spårvä
Christian Fernström /Skogås -
Emil Blomqvist /Christ
Håkan Röjler /ÖBK -
Joakim Jansson /ÖBK
HS13 Erik Engström /Eskil Christian Sahlström /Spårvä Adam Jeansson /JIF
Tomasz Hedenlund /UVint
MD13 Adam Jeansson /JIF
Cecilia Alexandersson /ÖBK
Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
Emil Tjernström /BBMK -
Amanda Andrén /BBMK
Jesper Eklöv /Speed -
Sophie Ringmo /Speed
DD15 Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
Cissela Lenkert /BKFUM
Tess Humble /BKFUM
Elin Carlsson /ÖBK -
Elin Löfström /BMKC
Amanda Andrén /BBMK -
Malin Andersson /BBMK
DS15 Linda Seflin /Botkyr Tess Humble /BKFUM Sanna Andrén /BBMK
Kristin Stenfors /Spårvä
HD15 Fredrik Berg /Spårvä
Jesper Kensén /KarBMK
Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
Oscar Fransson /ÖBK -
Patric Larsson /ÖBK
Mattias Persson /ÖBK -
Emil Chronlund /ÖBK
HS15 Fredrik Berg /Spårvä Andréas Langell /ÖBK Simon Skogert /Botkyr
Mattias Persson /ÖBK
MD15 Simon Sjöstedt /Almvik
Emilia Sundberg /Pärlan
Jonatan Adolphson /Sollen
Lina Svensson /Sollen
Dennis Hagström /Grums -
Sanna Malmgren /Grums
Emil Blomqvist /Christ -
Veronica Idman /Christ
DD17 Sanna Andrén /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
Lisa Malmgren /Grums
Lina Norberg /Grums
Malin Selling /Botkyr -
Sandra Evertsson /Botkyr
Ida Weimers-Durgé /Botkyr -
Linda Seflin /Botkyr
DS17 Lina Norberg /Grums Sandra Granberg /BBMK Jennie Sparén /Julita
Madelene Andersson /Grums
HD17 Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
Fredrik Ahlström /Ljung
Björn Kloow /Ljung
Niklas Sandberg /BMKC -
Marcus Behr /BMKC
Niklas Östansjö /Sollen -
Ragnar Grudd /Sollen
HS17 Kristoffer C-Lindmark /BBMK John Eriksson /VBMF Christian Nätz /BBMK
Tomas Persson /Christ
MD17 Christian Nätz /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
Sanna Andrén /BBMK
Jesper Kensén /KarBMK -
Lina Westin /KarBMK
Anton Jernstedt /Karlst -
Hilda Franklin /Karlst
DDA Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
Kathryn Gärtner /Liding -
Greta Boström /Spårvä
Mari Karlsson /Eskil -
Sara Gustafsson /BMKC
DSA Frida Lindqvist /Norrk Therese Malmberg /Tyresö Helena Kihlström /Tyresö
Linda Bjerneling /Tyresö
HDA Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
Henrik Rönnberg /Göta -
Niklas Andersson /Göta
Johan Björklund /Spårvä -
Oskar Lundqvist /Spårvä
HSA Tommy Rosmark /ÖBK Michael Ahlgren /Eskil Niklas Andersson /Göta
Lukas Lödesjö /Eskil
MDA Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
Niklas Windahl /Tyresö -
Emma Hagner /Tyresö
Lukas Lödesjö /Eskil -
Mari Karlsson /Eskil
DDB Lina Westin /KarBMK
Emma Nordqvist /KarBMK
Josefin Trosell /Norrk
Cecilia Pettersson /Norrk
Helén Skoog /Skogås -
Camilla Tjernström /BBMK
Johanna Holmberg /KarBMK -
Linda Saarela /Eskil
DSB Marie Svedell /Sundby Linda Saarela /Eskil Emma Nordqvist /KarBMK
Cecilia Pettersson /Norrk
HDB Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
Frank Karlsson /Julita -
Ralf Karlsson /Julita
Marcus Karlsson /Grums -
Ulf Nederman /Grums
HSB Peter Johansson /VBMF Truls Sandberg /Täby Christer Forsgren /BMKC
Niklas Madsen /Ljung
MDB Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
Jesper Lundberg /Tranås
Josefin Trosell /Norrk
Stefan Leander /Sandvi -
Camilla Tjernström /BBMK
Michael Schwarcz /Liding -
Tess Humble /BKFUM
DSC      
HDC Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
Urban Alfredsson /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
Patrik Ericsson /Söder -
Christopher Ray /Söder
Lars-Olov Lundh /Ljung -
Hans Mattsson /Ljung
HSC Mikael Olsson /ÖBK Örjan Sundberg /Pärlan Urban Alfredsson /BMKC
Dan Carlsson /ÖBK

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS11 Dam singel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Kavita Kerai /MAIF Chloe Kihlström /BMKC 11-00 11-02
Pool A Linn Alexandersson /ÖBK Matilda Engström /BMKC Walk over
Pool A Sara Alexandersson /MAIF Chloe Kihlström /BMKC 11-00 11-04
Pool A Kavita Kerai /MAIF Linn Alexandersson /ÖBK 11-03 11-04
Pool A Sara Alexandersson /MAIF Linn Alexandersson /ÖBK 11-03 11-01
Pool A Kavita Kerai /MAIF Matilda Engström /BMKC Walk over
Pool A Sara Alexandersson /MAIF Matilda Engström /BMKC Walk over
Pool A Linn Alexandersson /ÖBK Chloe Kihlström /BMKC 11-04 11-04
Pool A Sara Alexandersson /MAIF Kavita Kerai /MAIF 11-06 11-07
Pool A Chloe Kihlström /BMKC Matilda Engström /BMKC Walk over

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD11 Herr dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Didrik Westerholm /Gamleb
Filip Myhrén /Gamleb
Markus Nilsson /MAIF
Kim Hintsala /MAIF
15-00 13-15 15-03
Kvarts Magnus Olowsson /ÖBK
Joakim Strömberg /ÖBK
Axel Jeansson /JIF
Johan Ekblad /ÖBK
15-04 15-10
Kvarts Daniel Karlsson /Åmin
Alexander Carlson /Wätter
Martin Forssberg /Karlst
Lars Norberg /Karlst
15-11 15-09
Kvarts Andreas Rydgård /MAIF
Fredrik Löfgren /MAIF
Patrik Pettersson /UVint
Felix Brynje /UVint
15-08 15-07
Semi Didrik Westerholm /Gamleb
Filip Myhrén /Gamleb
Magnus Olowsson /ÖBK
Joakim Strömberg /ÖBK
15-03 15-02
Semi Daniel Karlsson /Åmin
Alexander Carlson /Wätter
Andreas Rydgård /MAIF
Fredrik Löfgren /MAIF
15-05 15-12
Final Didrik Westerholm /Gamleb
Filip Myhrén /Gamleb
Daniel Karlsson /Åmin
Alexander Carlson /Wätter
15-12 15-03

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS11 Herr singel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Filip Myhrén /Gamleb Felix Brynje /UVint 15-02 15-00
Pool A Magnus Olowsson /ÖBK Kim Hintsala /MAIF 15-09 15-04
Pool A Filip Myhrén /Gamleb Kim Hintsala /MAIF 15-01 15-04
Pool A Magnus Olowsson /ÖBK Felix Brynje /UVint 15-11 15-05
Pool A Filip Myhrén /Gamleb Magnus Olowsson /ÖBK 15-06 15-03
Pool A Kim Hintsala /MAIF Felix Brynje /UVint 15-10 17-15
Pool B Alexander Carlson /Wätter Fredrik Löfgren /MAIF 15-03 17-14
Pool B Martin Forssberg /Karlst Johan Ekblad /ÖBK 15-00 15-02
Pool B Martin Forssberg /Karlst Fredrik Löfgren /MAIF 15-13 15-12
Pool B Alexander Carlson /Wätter Johan Ekblad /ÖBK 15-06 15-00
Pool B Fredrik Löfgren /MAIF Johan Ekblad /ÖBK 15-08 15-01
Pool B Martin Forssberg /Karlst Alexander Carlson /Wätter 15-10 09-15 15-06
Pool C Markus Nilsson /MAIF Simon Adolphson /Sollen 15-12 12-15 15-11
Pool C Joakim Strömberg /ÖBK Lars Norberg /Karlst 15-01 15-03
Pool C Markus Nilsson /MAIF Lars Norberg /Karlst 15-02 15-01
Pool C Joakim Strömberg /ÖBK Simon Adolphson /Sollen 15-00 15-06
Pool C Markus Nilsson /MAIF Joakim Strömberg /ÖBK 15-05 15-06
Pool C Simon Adolphson /Sollen Lars Norberg /Karlst 15-01 15-02
Pool D Didrik Westerholm /Gamleb Patrik Pettersson /UVint 15-00 15-01
Pool D Viktor Eklöv /Speed Patrik Pettersson /UVint 15-08 00-15 17-16
Pool D Didrik Westerholm /Gamleb Viktor Eklöv /Speed 15-05 15-01
Pool E Daniel Karlsson /Åmin Andreas Rydgård /MAIF 17-15 17-15
Pool E Jonas Andersson /ÖBK Axel Jeansson /JIF Walk over
Pool E Andreas Rydgård /MAIF Axel Jeansson /JIF Walk over
Pool E Daniel Karlsson /Åmin Jonas Andersson /ÖBK 15-00 15-05
Pool E Andreas Rydgård /MAIF Jonas Andersson /ÖBK 15-05 17-14
Pool E Daniel Karlsson /Åmin Axel Jeansson /JIF Walk over
8-dels Andreas Rydgård /MAIF Viktor Eklöv /Speed 15-02 15-10
8-dels Markus Nilsson /MAIF Magnus Olowsson /ÖBK 17-14 15-07
Kvarts Filip Myhrén /Gamleb Joakim Strömberg /ÖBK 15-03 15-08
Kvarts Martin Forssberg /Karlst Andreas Rydgård /MAIF 10-15 15-03 15-11
Kvarts Didrik Westerholm /Gamleb Markus Nilsson /MAIF 15-04 15-08
Kvarts Alexander Carlson /Wätter Daniel Karlsson /Åmin 15-08 15-08
Semi Filip Myhrén /Gamleb Martin Forssberg /Karlst 15-00 15-00
Semi Didrik Westerholm /Gamleb Alexander Carlson /Wätter 15-03 15-12
Final Filip Myhrén /Gamleb Didrik Westerholm /Gamleb 09-15 15-03 15-04

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD11 Mixed dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Fredrik Löfgren /MAIF
Kavita Kerai /MAIF
Magnus Olowsson /ÖBK
Linn Alexandersson /ÖBK
15-10 15-04
Final Fredrik Löfgren /MAIF
Kavita Kerai /MAIF
Andreas Rydgård /MAIF
Sara Alexandersson /MAIF
15-02 10-15 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD13 Dam dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Ronja Lundgren /BMKC
Emma Pettersson /Eskil
Chloe Kihlström /BMKC
Matilda Engström /BMKC
15-00 15-06
Semi Cecilia Alexandersson /ÖBK
Martina Pettersson /Norrk
Tove Traneving /Karlst
Pernilla Salo /Karlst
15-04 15-01
Semi Jennie Jokela /Skogås
Mengmei He /Skogås
Ronja Lundgren /BMKC
Emma Pettersson /Eskil
15-01 15-01
Final Cecilia Alexandersson /ÖBK
Martina Pettersson /Norrk
Jennie Jokela /Skogås
Mengmei He /Skogås
15-10 15-09

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS13 Dam singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Martina Pettersson /Norrk Isabell Eriksson /Överum 11-01 11-00
Pool A Jennie Jokela /Skogås Tove Traneving /Karlst 11-02 11-01
Pool A Martina Pettersson /Norrk Tove Traneving /Karlst 11-00 11-01
Pool A Jennie Jokela /Skogås Isabell Eriksson /Överum 11-01 11-02
Pool A Jennie Jokela /Skogås Martina Pettersson /Norrk 11-05 11-03
Pool A Isabell Eriksson /Överum Tove Traneving /Karlst 11-06 13-11
Pool B Sophie Ringmo /Speed Pernilla Salo /Karlst 11-03 11-02
Pool B Emma Pettersson /Eskil Ronja Lundgren /BMKC 11-00 11-05
Pool B Emma Pettersson /Eskil Pernilla Salo /Karlst 11-06 03-11 11-06
Pool B Ronja Lundgren /BMKC Sophie Ringmo /Speed 13-10 11-07
Pool B Pernilla Salo /Karlst Ronja Lundgren /BMKC 11-00 11-04
Pool B Emma Pettersson /Eskil Sophie Ringmo /Speed 11-00 11-01
Pool C Cecilia Alexandersson /ÖBK Mengmei He /Skogås 11-05 07-11 11-09
Pool C Amanda Andrén /BBMK Sanna Malmgren /Grums 11-01 11-01
Pool C Cecilia Alexandersson /ÖBK Sanna Malmgren /Grums 11-03 11-01
Pool C Amanda Andrén /BBMK Mengmei He /Skogås 04-11 11-05 11-06
Pool C Cecilia Alexandersson /ÖBK Amanda Andrén /BBMK 04-11 11-08 11-06
Pool C Mengmei He /Skogås Sanna Malmgren /Grums 11-05 11-09
Kvarts Amanda Andrén /BBMK Pernilla Salo /Karlst 11-04 11-04
Kvarts Martina Pettersson /Norrk Emma Pettersson /Eskil 11-00 11-01
Semi Amanda Andrén /BBMK Jennie Jokela /Skogås 11-06 11-05
Semi Cecilia Alexandersson /ÖBK Martina Pettersson /Norrk 13-10 02-11 13-12
Final Amanda Andrén /BBMK Cecilia Alexandersson /ÖBK 11-07 08-11 11-09

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD13 Herr dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Patrik Sahlsten /Spårvä
Rasmus Murqvist /Spårvä
Mikael Kvist /ÖBK
Adam Nilsson /ÖBK
15-04 15-00
8-dels Martin Fransson /BMKC
Christian Bergqvist /VBMF
Viggo Bornström /Karlst
Johan Ingmarsson /Karlst
17-14 15-09
8-dels Håkan Röjler /ÖBK
Joakim Jansson /ÖBK
Anton Rydberg /JIF
Victor Liljeklint /JIF
15-07 15-07
8-dels Björn Grönqvist /BMKC
Johan Alfredsson /BMKC
Tobias Norlund /VBMF
Eddie Holmberg /VBMF
15-05 15-04
8-dels Tomasz Hedenlund /UVint
Eric Myhrén /Gamleb
Christoffer Löf /ÖBK
Emil Söljén /ÖBK
15-01 15-01
Kvarts Adam Jeansson /JIF
Emil Tjernström /BBMK
Patrik Sahlsten /Spårvä
Rasmus Murqvist /Spårvä
15-01 15-03
Kvarts Christian Fernström /Skogås
Emil Blomqvist /Christ
Martin Fransson /BMKC
Christian Bergqvist /VBMF
Walkover
Kvarts Håkan Röjler /ÖBK
Joakim Jansson /ÖBK
Björn Grönqvist /BMKC
Johan Alfredsson /BMKC
05-15 15-05 15-08
Kvarts Erik Engström /Eskil
Christian Sahlström /Spårvä
Tomasz Hedenlund /UVint
Eric Myhrén /Gamleb
15-05 15-04
Semi Adam Jeansson /JIF
Emil Tjernström /BBMK
Christian Fernström /Skogås
Emil Blomqvist /Christ
15-05 15-05
Semi Erik Engström /Eskil
Christian Sahlström /Spårvä
Håkan Röjler /ÖBK
Joakim Jansson /ÖBK
15-02 15-02
Final Adam Jeansson /JIF
Emil Tjernström /BBMK
Erik Engström /Eskil
Christian Sahlström /Spårvä
15-10 05-15 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS13 Herr singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Adam Jeansson /JIF Tobias Törnå /Norrk 15-00 15-00
Pool A Niclas Eidvall /ÖBK Johan Alfredsson /BMKC 15-01 15-00
Pool A Adam Jeansson /JIF Niclas Eidvall /ÖBK 15-00 15-00
Pool A Johan Alfredsson /BMKC Tobias Törnå /Norrk 15-07 05-15 15-08
Pool A Adam Jeansson /JIF Johan Alfredsson /BMKC 15-00 15-00
Pool A Niclas Eidvall /ÖBK Tobias Törnå /Norrk 15-00 15-01
Pool B Christian Fernström /Skogås Christoffer Löf /ÖBK 15-00 15-03
Pool B Eddie Holmberg /VBMF Patrik Steen /Botkyr 15-08 15-10
Pool B Christian Fernström /Skogås Patrik Steen /Botkyr 15-02 15-02
Pool B Eddie Holmberg /VBMF Christoffer Löf /ÖBK 17-15 17-14
Pool B Christian Fernström /Skogås Eddie Holmberg /VBMF 15-02 15-00
Pool B Patrik Steen /Botkyr Christoffer Löf /ÖBK 16-17 15-10 15-12
Pool C Christian Sahlström /Spårvä Jesper Eklöv /Speed 15-00 15-02
Pool C Håkan Röjler /ÖBK Anton Rydberg /JIF 15-02 15-01
Pool C Christian Sahlström /Spårvä Håkan Röjler /ÖBK 15-08 15-05
Pool C Anton Rydberg /JIF Jesper Eklöv /Speed 15-13 15-13
Pool C Christian Sahlström /Spårvä Anton Rydberg /JIF 15-00 15-01
Pool C Håkan Röjler /ÖBK Jesper Eklöv /Speed 15-09 15-03
Pool D Eric Myhrén /Gamleb Adam Nilsson /ÖBK 15-00 15-00
Pool D Viggo Bornström /Karlst Marcus Ulvbacke /BMKC 15-05 15-05
Pool D Eric Myhrén /Gamleb Viggo Bornström /Karlst 15-00 15-03
Pool D Marcus Ulvbacke /BMKC Adam Nilsson /ÖBK 15-02 15-12
Pool D Eric Myhrén /Gamleb Marcus Ulvbacke /BMKC 15-00 15-00
Pool D Viggo Bornström /Karlst Adam Nilsson /ÖBK 15-11 15-11
Pool E Johan Ingmarsson /Karlst Vidar Ericsson /ÖBK 15-12 15-09
Pool E Björn Grönqvist /BMKC Christian Bergqvist /VBMF 15-11 15-04
Pool E Christian Bergqvist /VBMF Vidar Ericsson /ÖBK 15-03 15-04
Pool E Björn Grönqvist /BMKC Johan Ingmarsson /Karlst 15-09 15-01
Pool E Björn Grönqvist /BMKC Vidar Ericsson /ÖBK 15-06 15-03
Pool E Christian Bergqvist /VBMF Johan Ingmarsson /Karlst 15-00 15-01
Pool F Erik Engström /Eskil Lars Dahlin /JIF 15-00 15-00
Pool F Lars Dahlin /JIF Mikael Kvist /ÖBK 15-04 15-12
Pool F Erik Engström /Eskil Mikael Kvist /ÖBK 15-00 15-00
Pool G Emil Tjernström /BBMK Emil Blomqvist /Christ 15-00 15-04
Pool G Rasmus Murqvist /Spårvä Oscar Fransson /ÖBK 12-15 15-05 15-12
Pool G Emil Tjernström /BBMK Oscar Fransson /ÖBK 15-08 15-03
Pool G Emil Blomqvist /Christ Rasmus Murqvist /Spårvä 15-13 13-15 15-10
Pool G Emil Tjernström /BBMK Rasmus Murqvist /Spårvä 15-02 15-05
Pool G Oscar Fransson /ÖBK Emil Blomqvist /Christ 15-08 15-02
Pool H Patrik Sahlsten /Spårvä Fredrik Jonsson /Sollen 15-05 15-08
Pool H Victor Liljeklint /JIF Emil Söljén /ÖBK 15-03 15-03
Pool H Patrik Sahlsten /Spårvä Emil Söljén /ÖBK 15-04 15-04
Pool H Victor Liljeklint /JIF Fredrik Jonsson /Sollen 15-05 15-06
Pool H Patrik Sahlsten /Spårvä Victor Liljeklint /JIF 17-15 15-07
Pool H Emil Söljén /ÖBK Fredrik Jonsson /Sollen 17-15 04-15 15-10
Pool I Tomasz Hedenlund /UVint Joakim Jansson /ÖBK 15-05 15-02
Pool I Tobias Norlund /VBMF Martin Fransson /BMKC 15-03 15-00
Pool I Tomasz Hedenlund /UVint Tobias Norlund /VBMF 15-04 15-02
Pool I Joakim Jansson /ÖBK Martin Fransson /BMKC 15-02 15-00
Pool I Tomasz Hedenlund /UVint Martin Fransson /BMKC 15-01 15-00
Pool I Tobias Norlund /VBMF Joakim Jansson /ÖBK 08-15 15-06 15-02
16-dels Christian Bergqvist /VBMF Tobias Norlund /VBMF 15-05 09-15 15-12
16-dels Björn Grönqvist /BMKC Niclas Eidvall /ÖBK 15-07 15-01
8-dels Adam Jeansson /JIF Victor Liljeklint /JIF 15-01 15-00
8-dels Christian Fernström /Skogås Oscar Fransson /ÖBK 15-04 15-05
8-dels Christian Sahlström /Spårvä Lars Dahlin /JIF 15-00 15-00
8-dels Eric Myhrén /Gamleb Christian Bergqvist /VBMF 15-07 15-00
8-dels Erik Engström /Eskil Björn Grönqvist /BMKC 15-01 15-02
8-dels Emil Tjernström /BBMK Håkan Röjler /ÖBK 15-02 15-02
8-dels Patrik Sahlsten /Spårvä Viggo Bornström /Karlst 15-02 15-04
8-dels Tomasz Hedenlund /UVint Eddie Holmberg /VBMF 15-02 15-00
Kvarts Adam Jeansson /JIF Christian Fernström /Skogås 15-07 15-03
Kvarts Christian Sahlström /Spårvä Eric Myhrén /Gamleb 15-06 15-02
Kvarts Erik Engström /Eskil Emil Tjernström /BBMK 15-03 15-14
Kvarts Tomasz Hedenlund /UVint Patrik Sahlsten /Spårvä 15-01 15-01
Semi Christian Sahlström /Spårvä Adam Jeansson /JIF 07-15 15-10 15-05
Semi Erik Engström /Eskil Tomasz Hedenlund /UVint 15-10 15-10
Final Erik Engström /Eskil Christian Sahlström /Spårvä 15-06 15-04

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD13 Mixed dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
Björn Grönqvist /BMKC
Ronja Lundgren /BMKC
15-02 15-06
Semi Adam Jeansson /JIF
Cecilia Alexandersson /ÖBK
Jesper Eklöv /Speed
Sophie Ringmo /Speed
15-00 15-01
Semi Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
Emil Tjernström /BBMK
Amanda Andrén /BBMK
15-09 14-17 15-10
Final Adam Jeansson /JIF
Cecilia Alexandersson /ÖBK
Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-10 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD15 Dam dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Cissela Lenkert /BKFUM
Tess Humble /BKFUM
Jenny Andersson /Ljung
Pernilla Waller /Ljung
15-01 15-03
Kvarts Elin Carlsson /ÖBK
Elin Löfström /BMKC
Helena Andersson /Eskil
Lotta Lödesjö /Eskil
15-08 15-04
Kvarts Amanda Andrén /BBMK
Malin Andersson /BBMK
Amanda Wiréhn /Ljung
Sara Karlsson /Ljung
15-12 11-15 15-05
Kvarts Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
Olivia Lundgren /BMKC
Veronica Idman /Christ
15-05 15-01
Semi Cissela Lenkert /BKFUM
Tess Humble /BKFUM
Elin Carlsson /ÖBK
Elin Löfström /BMKC
15-11 15-02
Semi Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
Amanda Andrén /BBMK
Malin Andersson /BBMK
15-08 15-02
Final Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
Cissela Lenkert /BKFUM
Tess Humble /BKFUM
15-13 15-09

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS15 Dam singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sanna Andrén /BBMK Veronica Idman /Christ 11-03 11-00
Pool A Kristin Stenfors /Spårvä Amanda Wiréhn /Ljung 11-00 11-00
Pool A Sanna Andrén /BBMK Kristin Stenfors /Spårvä 07-11 11-03 11-07
Pool A Veronica Idman /Christ Amanda Wiréhn /Ljung 11-08 07-11 11-01
Pool A Sanna Andrén /BBMK Amanda Wiréhn /Ljung 11-01 11-01
Pool A Kristin Stenfors /Spårvä Veronica Idman /Christ 11-00 11-00
Pool B Cissela Lenkert /BKFUM Eva Axelsson /VBMF Walk over
Pool B Sara Karlsson /Ljung Helena Andersson /Eskil 11-01 11-04
Pool B Cissela Lenkert /BKFUM Helena Andersson /Eskil 11-02 11-06
Pool B Sara Karlsson /Ljung Eva Axelsson /VBMF Walk over
Pool B Cissela Lenkert /BKFUM Sara Karlsson /Ljung 11-07 11-07
Pool B Helena Andersson /Eskil Eva Axelsson /VBMF Walk over
Pool C Elin Löfström /BMKC Lina Andersson /ÖBK 11-02 11-02
Pool C Linda Seflin /Botkyr Hanna Ström /Norrk 11-00 11-00
Pool C Elin Löfström /BMKC Hanna Ström /Norrk 11-03 11-00
Pool C Linda Seflin /Botkyr Lina Andersson /ÖBK 11-00 11-00
Pool C Linda Seflin /Botkyr Elin Löfström /BMKC 11-02 11-00
Pool C Lina Andersson /ÖBK Hanna Ström /Norrk 11-07 11-01
Pool D Lina Svensson /Sollen Malin Andersson /BBMK 11-02 11-04
Pool D Sandra Evertsson /Botkyr Lotta Lödesjö /Eskil 11-04 11-03
Pool D Malin Andersson /BBMK Lotta Lödesjö /Eskil 11-01 11-07
Pool D Lina Svensson /Sollen Sandra Evertsson /Botkyr 11-08 11-01
Pool D Malin Andersson /BBMK Sandra Evertsson /Botkyr 11-08 11-04
Pool D Lina Svensson /Sollen Lotta Lödesjö /Eskil 11-03 11-03
Pool E Carolina Sahlström /Spårvä Pernilla Waller /Ljung 11-03 11-00
Pool E Olivia Lundgren /BMKC Felicia Jakobsson /Norrk Walk over
Pool E Carolina Sahlström /Spårvä Felicia Jakobsson /Norrk Walk over
Pool E Olivia Lundgren /BMKC Pernilla Waller /Ljung 11-04 11-06
Pool E Olivia Lundgren /BMKC Carolina Sahlström /Spårvä 09-11 11-05 11-09
Pool E Pernilla Waller /Ljung Felicia Jakobsson /Norrk Walk over
Pool F Tess Humble /BKFUM Emilia Sundberg /Pärlan 11-00 11-08
Pool F Elin Carlsson /ÖBK Jenny Andersson /Ljung 11-04 13-10
Pool F Tess Humble /BKFUM Elin Carlsson /ÖBK 11-01 11-00
Pool F Emilia Sundberg /Pärlan Jenny Andersson /Ljung 11-03 11-02
Pool F Tess Humble /BKFUM Jenny Andersson /Ljung 11-03 11-01
Pool F Emilia Sundberg /Pärlan Elin Carlsson /ÖBK 11-05 07-11 11-07
8-dels Emilia Sundberg /Pärlan Malin Andersson /BBMK 11-02 11-04
8-dels Linda Seflin /Botkyr Carolina Sahlström /Spårvä 11-08 11-01
8-dels Kristin Stenfors /Spårvä Lina Svensson /Sollen 11-02 11-00
8-dels Sara Karlsson /Ljung Elin Löfström /BMKC 09-11 11-01 11-02
Kvarts Sanna Andrén /BBMK Emilia Sundberg /Pärlan 11-01 11-03
Kvarts Linda Seflin /Botkyr Cissela Lenkert /BKFUM 07-02 Uppgivet
Kvarts Kristin Stenfors /Spårvä Olivia Lundgren /BMKC 11-01 11-03
Kvarts Tess Humble /BKFUM Sara Karlsson /Ljung 11-07 11-03
Semi Linda Seflin /Botkyr Sanna Andrén /BBMK 11-08 11-02
Semi Tess Humble /BKFUM Kristin Stenfors /Spårvä 11-05 09-11 11-08
Final Linda Seflin /Botkyr Tess Humble /BKFUM 11-02 11-05

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD15 Herr dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Viktor Sundh /BMKC
Karl Berggren /BMKC
Jonatan Adolphson /Sollen
Filip Norelius /BBMK
15-08 15-11
8-dels Oscar Fransson /ÖBK
Patric Larsson /ÖBK
Filip Westerholm /Gamleb
Leo Boman /Pärlan
15-11 15-05
8-dels Walkover
8-dels Andréas Langell /ÖBK
Fredrik Andrésen /ÖBK
Patrik Nilsson /Skogås
Mengxio He /Skogås
15-07 09-15 15-11
8-dels Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
Rikard Törnå /Norrk
Alex Hultkranz /Norrk
15-06 15-05
8-dels Simon Skogert /Botkyr
Lukas Hernblad /Botkyr
Martin Falk /Sollen
Victor Udd-Peterson /Sollen
15-05 15-09
Kvarts Fredrik Berg /Spårvä
Jesper Kensén /KarBMK
Viktor Sundh /BMKC
Karl Berggren /BMKC
15-02 15-02
Kvarts Oscar Fransson /ÖBK
Patric Larsson /ÖBK
/
/
15-00 15-00
Kvarts Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
Andréas Langell /ÖBK
Fredrik Andrésen /ÖBK
15-04 15-10
Kvarts Mattias Persson /ÖBK
Emil Chronlund /ÖBK
Simon Skogert /Botkyr
Lukas Hernblad /Botkyr
15-11 15-08
Semi Fredrik Berg /Spårvä
Jesper Kensén /KarBMK
Oscar Fransson /ÖBK
Patric Larsson /ÖBK
15-02 15-00
Semi Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
Mattias Persson /ÖBK
Emil Chronlund /ÖBK
15-02 15-17 15-06
Final Fredrik Berg /Spårvä
Jesper Kensén /KarBMK
Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
15-07 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS15 Herr singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Robin Sjöblom /Spårvä Fredrik Andrésen /ÖBK 15-05 15-04
Pool A Jonas Magnusson /VBMF Dennis Hagström /Grums Walk over
Pool A Robin Sjöblom /Spårvä Dennis Hagström /Grums Walk over
Pool A Fredrik Andrésen /ÖBK Jonas Magnusson /VBMF 15-04 15-02
Pool A Robin Sjöblom /Spårvä Jonas Magnusson /VBMF 15-00 15-00
Pool A Fredrik Andrésen /ÖBK Dennis Hagström /Grums Walk over
Pool B Mengxio He /Skogås Jonatan Adolphson /Sollen 15-04 17-16
Pool B Simon Skogert /Botkyr Robert Fagerström /Karlst Walk over
Pool B Simon Skogert /Botkyr Jonatan Adolphson /Sollen 15-08 15-11
Pool B Mengxio He /Skogås Robert Fagerström /Karlst Walk over
Pool B Jonatan Adolphson /Sollen Robert Fagerström /Karlst Walk over
Pool B Simon Skogert /Botkyr Mengxio He /Skogås 15-10 15-01
Pool C Andréas Langell /ÖBK Jonas Wallin /Göta 15-05 15-07
Pool C Viktor Sundh /BMKC Victor Skoglund /Pärlan Walk over
Pool C Andréas Langell /ÖBK Victor Skoglund /Pärlan Walk over
Pool C Jonas Wallin /Göta Viktor Sundh /BMKC 12-15 15-03 15-08
Pool C Andréas Langell /ÖBK Viktor Sundh /BMKC 15-04 15-06
Pool C Jonas Wallin /Göta Victor Skoglund /Pärlan Walk over
Pool D Gai Pumsawai /Almvik Mikael Engström /VBMF 15-02 15-08
Pool D Patric Larsson /ÖBK Mikael Engström /VBMF 15-05 17-15
Pool D Gai Pumsawai /Almvik Patric Larsson /ÖBK 15-01 15-06
Pool E Jesper Kensén /KarBMK Victor Udd-Peterson /Sollen 15-06 15-02
Pool E Alex Hultkranz /Norrk Anton Jernstedt /Karlst Walk over
Pool E Victor Udd-Peterson /Sollen Alex Hultkranz /Norrk 15-05 15-02
Pool E Jesper Kensén /KarBMK Anton Jernstedt /Karlst Walk over
Pool E Victor Udd-Peterson /Sollen Anton Jernstedt /Karlst Walk over
Pool E Jesper Kensén /KarBMK Alex Hultkranz /Norrk 15-01 15-00
Pool F Lukas Hernblad /Botkyr Adam Persson /Karlst 15-00 15-00
Pool F Simon Sjöstedt /Almvik Niclas Jonsson /VBMF 15-06 15-03
Pool F Simon Sjöstedt /Almvik Adam Persson /Karlst 15-00 15-00
Pool F Lukas Hernblad /Botkyr Niclas Jonsson /VBMF 15-07 15-02
Pool F Niclas Jonsson /VBMF Adam Persson /Karlst 15-01 15-01
Pool F Lukas Hernblad /Botkyr Simon Sjöstedt /Almvik 08-15 15-07 15-09
Pool G Patrik Nilsson /Skogås Martin Falk /Sollen 17-16 12-15 15-04
Pool G Martin Hansson /Norrk Karl Berggren /BMKC 15-11 15-04
Pool G Patrik Nilsson /Skogås Karl Berggren /BMKC 15-03 15-00
Pool G Martin Falk /Sollen Martin Hansson /Norrk 15-02 15-11
Pool G Patrik Nilsson /Skogås Martin Hansson /Norrk 15-03 15-07
Pool G Martin Falk /Sollen Karl Berggren /BMKC 15-05 12-15 15-08
Pool H Mattias Persson /ÖBK Emil Crintz-Gath /Tranås Walk over
Pool H Filip Norelius /BBMK Pelle Schieber /Sollen 15-04 15-00
Pool H Mattias Persson /ÖBK Filip Norelius /BBMK 15-00 15-06
Pool H Pelle Schieber /Sollen Emil Crintz-Gath /Tranås Walk over
Pool H Mattias Persson /ÖBK Pelle Schieber /Sollen 15-00 15-00
Pool H Filip Norelius /BBMK Emil Crintz-Gath /Tranås Walk over
Pool I Filip Westerholm /Gamleb Ragnar Grudd /Sollen 15-07 15-03
Pool I Robin Thunström /Karlst Alexander Sjöman /Grums Walk over
Pool I Filip Westerholm /Gamleb Alexander Sjöman /Grums Walk over
Pool I Ragnar Grudd /Sollen Robin Thunström /Karlst Walk over
Pool I Filip Westerholm /Gamleb Robin Thunström /Karlst Walk over
Pool I Ragnar Grudd /Sollen Alexander Sjöman /Grums Walk over
Pool J Fredrik Berg /Spårvä Emil Chronlund /ÖBK 15-03 15-01
Pool J Rikard Törnå /Norrk Leo Boman /Pärlan 15-00 15-04
Pool J Fredrik Berg /Spårvä Leo Boman /Pärlan 15-02 15-00
Pool J Emil Chronlund /ÖBK Rikard Törnå /Norrk 15-00 15-06
Pool J Fredrik Berg /Spårvä Rikard Törnå /Norrk 15-00 15-00
Pool J Emil Chronlund /ÖBK Leo Boman /Pärlan 15-02 15-02
16-dels Martin Falk /Sollen Ragnar Grudd /Sollen 15-09 15-04
16-dels Simon Sjöstedt /Almvik Jesper Kensén /KarBMK 15-04 15-10
16-dels Lukas Hernblad /Botkyr Jonas Wallin /Göta 15-12 15-10
16-dels Fredrik Andrésen /ÖBK Patric Larsson /ÖBK 15-04 15-04
8-dels Robin Sjöblom /Spårvä Filip Norelius /BBMK 15-03 15-06
8-dels Simon Skogert /Botkyr Martin Falk /Sollen 15-06 15-10
8-dels Andréas Langell /ÖBK Emil Chronlund /ÖBK 12-15 15-07 15-01
8-dels Gai Pumsawai /Almvik Simon Sjöstedt /Almvik 11-15 15-13 15-05
8-dels Lukas Hernblad /Botkyr Patrik Nilsson /Skogås 15-12 15-01
8-dels Mattias Persson /ÖBK Victor Udd-Peterson /Sollen 15-03 15-01
8-dels Filip Westerholm /Gamleb Fredrik Andrésen /ÖBK 16-17 15-04 15-10
8-dels Fredrik Berg /Spårvä Mengxio He /Skogås 15-03 15-02
Kvarts Simon Skogert /Botkyr Robin Sjöblom /Spårvä 15-00 Uppgivet
Kvarts Andréas Langell /ÖBK Gai Pumsawai /Almvik 15-10 15-05
Kvarts Mattias Persson /ÖBK Lukas Hernblad /Botkyr 15-13 10-15 17-16
Kvarts Fredrik Berg /Spårvä Filip Westerholm /Gamleb 15-05 15-06
Semi Andréas Langell /ÖBK Simon Skogert /Botkyr 15-09 12-15 17-14
Semi Fredrik Berg /Spårvä Mattias Persson /ÖBK 15-01 15-03
Final Fredrik Berg /Spårvä Andréas Langell /ÖBK 15-01 15-03

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD15 Mixed dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Jonatan Adolphson /Sollen
Lina Svensson /Sollen
Dennis Hagström /Grums
Sanna Malmgren /Grums
Walkover
Semi Simon Sjöstedt /Almvik
Emilia Sundberg /Pärlan
Emil Blomqvist /Christ
Veronica Idman /Christ
15-01 15-02
Final Simon Sjöstedt /Almvik
Emilia Sundberg /Pärlan
Jonatan Adolphson /Sollen
Lina Svensson /Sollen
15-04 15-04

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD17 Dam dubbel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Sanna Andrén /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
Malin Selling /Botkyr
Sandra Evertsson /Botkyr
15-03 15-03
Semi Lisa Malmgren /Grums
Lina Norberg /Grums
Ida Weimers-Durgé /Botkyr
Linda Seflin /Botkyr
15-02 09-15 17-16
Final Sanna Andrén /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
Lisa Malmgren /Grums
Lina Norberg /Grums
15-06 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS17 Dam singel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sandra Granberg /BBMK Hilda Franklin /Karlst Walk over
Pool A Madelene Andersson /Grums Ida Weimers-Durgé /Botkyr 11-05 11-04
Pool A Sandra Granberg /BBMK Madelene Andersson /Grums 11-07 11-09
Pool A Ida Weimers-Durgé /Botkyr Hilda Franklin /Karlst Walk over
Pool A Sandra Granberg /BBMK Ida Weimers-Durgé /Botkyr 11-06 11-03
Pool A Madelene Andersson /Grums Hilda Franklin /Karlst Walk over
Pool B Lina Norberg /Grums Cecilia Afzelius /Ljung Walk over
Pool B Jennie Sparén /Julita Malin Selling /Botkyr 11-03 11-00
Pool B Lina Norberg /Grums Jennie Sparén /Julita 11-08 11-00
Pool B Malin Selling /Botkyr Cecilia Afzelius /Ljung Walk over
Pool B Lina Norberg /Grums Malin Selling /Botkyr 11-00 11-00
Pool B Jennie Sparén /Julita Cecilia Afzelius /Ljung Walk over
Semi Sandra Granberg /BBMK Jennie Sparén /Julita 11-04 06-11 11-09
Semi Lina Norberg /Grums Madelene Andersson /Grums 11-06 11-06
Final Lina Norberg /Grums Sandra Granberg /BBMK 11-03 11-02

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD17 Herr dubbel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Daniel Jokela /KarBMK
Niklas Jern /KarBMK
Niklas Sandberg /BMKC
Jonas Wallin /Göta
Walkover
8-dels Walkover
8-dels 15-11 17-15
Kvarts Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
John Eriksson /VBMF
Martin Contreras /Eken
15-01 15-01
Kvarts Niklas Sandberg /BMKC
Marcus Behr /BMKC
Daniel Jokela /KarBMK
Niklas Jern /KarBMK
15-03 15-09
Kvarts Niklas Östansjö /Sollen
Ragnar Grudd /Sollen
/
/
Walkover
Kvarts Fredrik Ahlström /Ljung
Björn Kloow /Ljung
Hampus Arnesson /BBMK
Marcus Grau /BBMK
15-04 15-09
Semi Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
Niklas Sandberg /BMKC
Marcus Behr /BMKC
15-01 15-05
Semi Fredrik Ahlström /Ljung
Björn Kloow /Ljung
Niklas Östansjö /Sollen
Ragnar Grudd /Sollen
15-01 15-02
Final Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
Fredrik Ahlström /Ljung
Björn Kloow /Ljung
15-02 15-04

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS17 Herr singel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Kristoffer C-Lindmark /BBMK Gustav Hallberg /Göta 15-00 15-02
Pool A John Eriksson /VBMF Daniel Jokela /KarBMK 15-00 15-02
Pool A Kristoffer C-Lindmark /BBMK John Eriksson /VBMF 15-05 15-11
Pool A Gustav Hallberg /Göta Daniel Jokela /KarBMK 15-02 15-08
Pool A Kristoffer C-Lindmark /BBMK Daniel Jokela /KarBMK 15-01 15-00
Pool A John Eriksson /VBMF Gustav Hallberg /Göta 15-00 15-03
Pool B Björn Kloow /Ljung Anton Tjernström /BBMK Walk over
Pool B Niklas Sandberg /BMKC Anton Tjernström /BBMK Walk over
Pool B Björn Kloow /Ljung Niklas Sandberg /BMKC 15-13 15-00
Pool C Johan Eriksson /Överum Marcus Grau /BBMK 14-17 15-11 15-07
Pool C Jakob Bjar /VBMF Niklas Jern /KarBMK 15-05 15-03
Pool C Jakob Bjar /VBMF Marcus Grau /BBMK 15-09 15-05
Pool C Johan Eriksson /Överum Niklas Jern /KarBMK 15-02 15-02
Pool C Marcus Grau /BBMK Niklas Jern /KarBMK 15-01 15-03
Pool C Jakob Bjar /VBMF Johan Eriksson /Överum 15-02 17-16
Pool D Jon Svedlund /BBMK Oskar Rosén /Tranås Walk over
Pool D Alexander Engström /Ljung Robin Myrberg /VBMF 15-00 15-01
Pool D Robin Myrberg /VBMF Jon Svedlund /BBMK Walk over
Pool D Alexander Engström /Ljung Oskar Rosén /Tranås Walk over
Pool D Alexander Engström /Ljung Jon Svedlund /BBMK Walk over
Pool D Robin Myrberg /VBMF Oskar Rosén /Tranås Walk over
Pool E Tomas Persson /Christ Hampus Arnesson /BBMK 15-09 15-10
Pool E Svante Löthgren /KarBMK Marcus Behr /BMKC 15-13 15-01
Pool E Tomas Persson /Christ Marcus Behr /BMKC 15-09 15-02
Pool E Hampus Arnesson /BBMK Svante Löthgren /KarBMK 15-10 15-09
Pool E Tomas Persson /Christ Svante Löthgren /KarBMK 17-14 15-03
Pool E Hampus Arnesson /BBMK Marcus Behr /BMKC 15-02 15-04
Pool F Christian Nätz /BBMK Niklas Östansjö /Sollen 15-03 15-01
Pool F Fredrik Ahlström /Ljung Erik Karlsson /KarBMK 15-04 15-02
Pool F Fredrik Ahlström /Ljung Christian Nätz /BBMK 15-12 15-08
Pool F Erik Karlsson /KarBMK Niklas Östansjö /Sollen 15-03 15-01
Pool F Christian Nätz /BBMK Erik Karlsson /KarBMK 15-05 15-03
Pool F Fredrik Ahlström /Ljung Niklas Östansjö /Sollen 15-01 15-01
8-dels Hampus Arnesson /BBMK Robin Myrberg /VBMF 15-01 15-03
8-dels Christian Nätz /BBMK Jakob Bjar /VBMF 15-02 15-06
8-dels Niklas Sandberg /BMKC Alexander Engström /Ljung 17-15 15-12
8-dels John Eriksson /VBMF Johan Eriksson /Överum 15-02 15-00
Kvarts Kristoffer C-Lindmark /BBMK Hampus Arnesson /BBMK 15-06 15-01
Kvarts Christian Nätz /BBMK Björn Kloow /Ljung 15-12 08-15 15-13
Kvarts Tomas Persson /Christ Niklas Sandberg /BMKC 17-14 15-03
Kvarts John Eriksson /VBMF Fredrik Ahlström /Ljung 15-00 15-02
Semi Kristoffer C-Lindmark /BBMK Christian Nätz /BBMK 15-10 15-03
Semi John Eriksson /VBMF Tomas Persson /Christ 15-01 15-04
Final Kristoffer C-Lindmark /BBMK John Eriksson /VBMF 04-15 15-09 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD17 Mixed dubbel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Kristoffer C-Lindmark /BBMK
Sanna Andrén /BBMK
Jesper Kensén /KarBMK
Lina Westin /KarBMK
15-05 15-03
Semi Christian Nätz /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
Anton Jernstedt /Karlst
Hilda Franklin /Karlst
Walkover
Final Christian Nätz /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
Sanna Andrén /BBMK
15-10 15-06

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDA Dam dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Kathryn Gärtner /Liding
Greta Boström /Spårvä
Elin Wikholm /Sundby
Marie Svedell /Sundby
15-04 15-05
8-dels Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
Carina Frisk /ÖBK
Katarina Andersson /Julita
07-15 15-12 15-08
8-dels Linda Bjerneling /Tyresö
Sofie Bergström /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
Julie Carlbaum /Liding
10-15 15-07 15-04
Kvarts Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
Frida Lindqvist /Norrk
Pernilla Karlsson /Julita
15-08 15-12
Kvarts Kathryn Gärtner /Liding
Greta Boström /Spårvä
Therése Åsberg /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
Walkover
Kvarts Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
Marie Hansson /Norrk
Frida Lindqvist /Norrk
Walkover
Kvarts Mari Karlsson /Eskil
Sara Gustafsson /BMKC
Linda Bjerneling /Tyresö
Sofie Bergström /Tyresö
17-15 15-12
Semi Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
Kathryn Gärtner /Liding
Greta Boström /Spårvä
15-08 15-12
Semi Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
Mari Karlsson /Eskil
Sara Gustafsson /BMKC
15-09 15-08
Final Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
15-12 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSA Dam singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Frida Lindqvist /Norrk Emma Hagner /Tyresö Walk over
Pool A Frida Lindqvist /Norrk Dalila Sakal /BBMK 06-11 11-05 11-00
Pool A Dalila Sakal /BBMK Emma Hagner /Tyresö Walk over
Pool B Helena Kihlström /Tyresö Elin Wikholm /Sundby 11-05 13-11
Pool B Katarina Andersson /Julita Erika Hindorf /BMKC Walk over
Pool B Helena Kihlström /Tyresö Katarina Andersson /Julita 11-07 11-09
Pool B Elin Wikholm /Sundby Erika Hindorf /BMKC Walk over
Pool B Helena Kihlström /Tyresö Erika Hindorf /BMKC Walk over
Pool B Elin Wikholm /Sundby Katarina Andersson /Julita 11-07 11-06
Pool C Therese Malmberg /Tyresö Greta Boström /Spårvä 11-08 11-05
Pool C Pernilla Karlsson /Julita Sara Gustafsson /BMKC 11-05 08-11 11-07
Pool C Therese Malmberg /Tyresö Pernilla Karlsson /Julita 11-08 11-04
Pool C Greta Boström /Spårvä Sara Gustafsson /BMKC 11-06 06-11 11-09
Pool C Therese Malmberg /Tyresö Sara Gustafsson /BMKC 11-09 11-01
Pool C Pernilla Karlsson /Julita Greta Boström /Spårvä 11-07 11-05
Pool D Therése Åsberg /Eskil Marie Hansson /Norrk Walk over
Pool D Linda Bjerneling /Tyresö Marie Hansson /Norrk Walk over
Pool D Linda Bjerneling /Tyresö Therése Åsberg /Eskil Walk over
Semi Frida Lindqvist /Norrk Helena Kihlström /Tyresö 11-08 11-00
Semi Therese Malmberg /Tyresö Linda Bjerneling /Tyresö 09-11 11-07 11-03
Final Frida Lindqvist /Norrk Therese Malmberg /Tyresö 11-04 11-08

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDA Herr dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Mikael Rosmark /ÖBK
Tommy Rosmark /ÖBK
Robert Wettersten /Norrk
Robert Lindqvist /Norrk
15-09 15-11
16-dels Örjan Bergholm /Eken
Mattias Wohlfahrt /Eken
Patrik Andersson /Spårvä
Thomas Csiffary /Spårvä
15-13 15-12
16-dels Oscar Gunnarsson /Spårvä
Gustavo Rickne /Spårvä
Andreas Forsberg /Tyresö
Niklas Windahl /Tyresö
09-15 15-10 15-13
16-dels Lukas Lödesjö /Eskil
Kalle Ågren /Eskil
Johannes Carpenter /KarBMK
Niklas Hedström /KarBMK
17-14 15-08
8-dels Jakob Svenhamn /Liding
Sören Molin /Liding
Michael Ahlgren /Eskil
Peter Lönnblom /Pärlan
03-15 15-06 15-10
8-dels 15-17 15-12 15-02
8-dels Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
Joakim Sjöblom /BBMK
Örjan Andrén /BBMK
15-08 15-10
8-dels Örjan Bergholm /Eken
Mattias Wohlfahrt /Eken
Måns Franklin /Karlst
Linus Lång /Karlst
15-04 15-03
8-dels Oscar Gunnarsson /Spårvä
Gustavo Rickne /Spårvä
Ingvar Larsson /Norrk
Per Björklund /Norrk
15-05 15-05
8-dels Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
Per-Åke Johansson /Tranås
Nils Carlson /Wätter
03-15 15-10 15-03
8-dels Petter Björkestam /Täby
Tomas Ahlgren /Täby
Lukas Lödesjö /Eskil
Kalle Ågren /Eskil
14-17 15-10 15-10
8-dels Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
Marcus Andersson /Komet
Fredrik Robertsson /Komet
15-17 15-08 15-02
Kvarts 15-12 15-04
Kvarts Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
Örjan Bergholm /Eken
Mattias Wohlfahrt /Eken
15-13 05-15 17-14
Kvarts Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
Oscar Gunnarsson /Spårvä
Gustavo Rickne /Spårvä
15-17 15-08 15-13
Kvarts Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
Petter Björkestam /Täby
Tomas Ahlgren /Täby
11-15 15-11 15-11
Semi Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
Henrik Rönnberg /Göta
Niklas Andersson /Göta
15-08 15-11
Semi Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
15-07 15-08
Final Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
15-12 15-04

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSA Herr singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Kalle Ågren /Eskil Peter Lönnblom /Pärlan 15-01 15-03
Pool A Mattias Persson /BMKC Jakob Svenhamn /Liding 15-05 15-01
Pool A Kalle Ågren /Eskil Jakob Svenhamn /Liding 15-08 15-06
Pool A Mattias Persson /BMKC Peter Lönnblom /Pärlan 15-06 15-05
Pool A Mattias Persson /BMKC Kalle Ågren /Eskil 15-13 15-13
Pool A Peter Lönnblom /Pärlan Jakob Svenhamn /Liding 15-11 15-17 15-08
Pool B Niklas Hedström /KarBMK Joakim Sjöblom /BBMK 14-17 15-07 15-04
Pool B Tommy Rosmark /ÖBK Thomas Csiffary /Spårvä 15-03 15-04
Pool B Thomas Csiffary /Spårvä Niklas Hedström /KarBMK 15-03 15-03
Pool B Tommy Rosmark /ÖBK Joakim Sjöblom /BBMK 15-06 15-00
Pool B Tommy Rosmark /ÖBK Niklas Hedström /KarBMK 15-10 15-08
Pool B Thomas Csiffary /Spårvä Joakim Sjöblom /BBMK 15-09 15-07
Pool C Jimmy Lahnalakso /Skogås Nils Carlson /Wätter 15-07 15-09
Pool C 12-15 17-16 15-05
Pool C 11-15 15-05 15-09
Pool C Örjan Bergholm /Eken Nils Carlson /Wätter 15-05 15-05
Pool C Örjan Bergholm /Eken Jimmy Lahnalakso /Skogås 15-05 15-01
Pool C 15-02 15-09
Pool D Gustavo Rickne /Spårvä Petter Björkestam /Täby 17-14 09-15 15-11
Pool D Fredrik Robertsson /Komet Robert Wettersten /Norrk Walk over
Pool D Fredrik Robertsson /Komet Petter Björkestam /Täby 15-13 15-10
Pool D Gustavo Rickne /Spårvä Robert Wettersten /Norrk Walk over
Pool D Petter Björkestam /Täby Robert Wettersten /Norrk Walk over
Pool D Gustavo Rickne /Spårvä Fredrik Robertsson /Komet 15-12 15-03
Pool E Robert Gustafsson /BMKC Johan Björklund /Spårvä 15-11 15-07
Pool E Robert Gustafsson /BMKC Måns Franklin /Karlst 03-15 15-10 17-14
Pool E Johan Björklund /Spårvä Måns Franklin /Karlst 10-15 15-04 15-07
Pool F Lukas Lödesjö /Eskil Mikael Rosmark /ÖBK 15-10 15-09
Pool F Mikael Rosmark /ÖBK Kim Carlsson /KarBMK Walk over
Pool F Lukas Lödesjö /Eskil Kim Carlsson /KarBMK Walk over
Pool G Ingvar Larsson /Norrk Niklas Windahl /Tyresö 15-11 15-04
Pool G Mattias Wohlfahrt /Eken Sören Molin /Liding 15-09 15-09
Pool G Niklas Windahl /Tyresö Sören Molin /Liding 15-02 15-10
Pool G Ingvar Larsson /Norrk Mattias Wohlfahrt /Eken 16-17 15-02 15-06
Pool G Niklas Windahl /Tyresö Mattias Wohlfahrt /Eken 15-07 15-01
Pool G Ingvar Larsson /Norrk Sören Molin /Liding 15-05 15-13
Pool H Patrik Söderkvist /Skogås Per-Åke Johansson /Tranås 06-15 15-09 15-06
Pool H Per Björklund /Norrk Henrik Rönnberg /Göta Uppgivet
Pool H Patrik Söderkvist /Skogås Per Björklund /Norrk Walk over
Pool H Per-Åke Johansson /Tranås Henrik Rönnberg /Göta 15-03 15-08
Pool H Patrik Söderkvist /Skogås Henrik Rönnberg /Göta 15-14 15-03
Pool H Per-Åke Johansson /Tranås Per Björklund /Norrk Walk over
Pool I Patrik Andersson /Spårvä Tomas Ahlgren /Täby 15-06 15-08
Pool I Michael Ahlgren /Eskil Marcus Andersson /Komet 15-05 15-07
Pool I Patrik Andersson /Spårvä Marcus Andersson /Komet 15-01 15-03
Pool I Michael Ahlgren /Eskil Tomas Ahlgren /Täby 15-04 15-13
Pool I Michael Ahlgren /Eskil Patrik Andersson /Spårvä 15-10 12-15 15-10
Pool I Marcus Andersson /Komet Tomas Ahlgren /Täby 15-06 15-10
8-dels Lukas Lödesjö /Eskil Robert Gustafsson /BMKC 13-15 15-12 15-11
Kvarts Tommy Rosmark /ÖBK Mattias Persson /BMKC 15-04 15-13
Kvarts 15-12 15-05
Kvarts Lukas Lödesjö /Eskil Ingvar Larsson /Norrk 15-06 15-04
Kvarts Michael Ahlgren /Eskil Patrik Söderkvist /Skogås 15-01 15-02
Semi Tommy Rosmark /ÖBK Niklas Andersson /Göta 15-11 15-01
Semi Michael Ahlgren /Eskil Lukas Lödesjö /Eskil 17-14 15-12
Final Tommy Rosmark /ÖBK Michael Ahlgren /Eskil 15-06 15-05

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDA Mixed dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
Gustaf Axelryd /ÖBK
Katarina Andersson /Julita
15-04 15-08
8-dels Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
Robert Lindqvist /Norrk
Frida Lindqvist /Norrk
15-10 15-08
8-dels Patrik Söderkvist /Skogås
Sofie Bergström /Tyresö
Christer Forsgren /BMKC
Erika Hindorf /BMKC
Walkover
8-dels Niklas Windahl /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
Jimmy Lahnalakso /Skogås
Elin Wikholm /Sundby
15-10 04-15 15-07
8-dels Per-Åke Johansson /Tranås
Susanna Larsson /ÖBK
Jim Nordenwall /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
Walkover
8-dels Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
Thomas Csiffary /Spårvä
Linda Bjerneling /Tyresö
12-15 15-07 15-11
8-dels Lukas Lödesjö /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
Joakim Sjöblom /BBMK
Dalila Sakal /BBMK
15-04 15-08
8-dels Oskar Lundqvist /Spårvä
Kathryn Gärtner /Liding
Ralf Karlsson /Julita
Pernilla Karlsson /Julita
15-08 15-02
8-dels Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
Mats Persson /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
15-13 15-08
Kvarts Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
Patrik Söderkvist /Skogås
Sofie Bergström /Tyresö
15-10 15-11
Kvarts Niklas Windahl /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
Per-Åke Johansson /Tranås
Susanna Larsson /ÖBK
17-14 15-04
Kvarts Lukas Lödesjö /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
15-11 15-10
Kvarts Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
Oskar Lundqvist /Spårvä
Kathryn Gärtner /Liding
15-08 15-11
Semi Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
Niklas Windahl /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
15-10 15-06
Semi Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
Lukas Lödesjö /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
15-11 15-09
Final Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
15-04 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDB Dam dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Helén Skoog /Skogås
Camilla Tjernström /BBMK
Emma Larusdottir /Söder
Micaela Wernberg /Söder
Walkover
Kvarts Lina Westin /KarBMK
Emma Nordqvist /KarBMK
Lena Karlsson /Pärlan
Emilia Sundberg /Pärlan
15-01 15-00
Kvarts Johanna Holmberg /KarBMK
Linda Saarela /Eskil
Petra Book-Nyman /Spårvä
Marie Strömgren /Spårvä
15-04 10-15 15-10
Semi Josefin Trosell /Norrk
Cecilia Pettersson /Norrk
Helén Skoog /Skogås
Camilla Tjernström /BBMK
15-07 15-04
Semi Lina Westin /KarBMK
Emma Nordqvist /KarBMK
Johanna Holmberg /KarBMK
Linda Saarela /Eskil
02-15 15-13 17-15
Final Lina Westin /KarBMK
Emma Nordqvist /KarBMK
Josefin Trosell /Norrk
Cecilia Pettersson /Norrk
15-02 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSB Dam singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Johanna Andersson /Julita Frida Sjöstedt /Eken 11-01 11-00
Pool A Emma Nordqvist /KarBMK Marie Strömgren /Spårvä 11-05 11-02
Pool A Johanna Andersson /Julita Marie Strömgren /Spårvä 11-05 11-04
Pool A Emma Nordqvist /KarBMK Frida Sjöstedt /Eken 11-00 11-02
Pool A Emma Nordqvist /KarBMK Johanna Andersson /Julita 11-05 02-11 11-03
Pool A Marie Strömgren /Spårvä Frida Sjöstedt /Eken 11-01 11-00
Pool B Marie Svedell /Sundby Josefin Trosell /Norrk 04-11 11-06 11-08
Pool B Camilla Calsson /Eskil Helén Skoog /Skogås 11-05 11-04
Pool B Josefin Trosell /Norrk Helén Skoog /Skogås 11-02 11-07
Pool B Marie Svedell /Sundby Camilla Calsson /Eskil 11-03 11-09
Pool B Camilla Calsson /Eskil Josefin Trosell /Norrk 11-09 13-10
Pool B Marie Svedell /Sundby Helén Skoog /Skogås 11-02 11-02
Pool C Johanna Holmberg /KarBMK Carin Sjöstedt /Eken 11-03 11-08
Pool C Johanna Holmberg /KarBMK Birgitta Karlsson /Åmin Walk over
Pool C Carin Sjöstedt /Eken Birgitta Karlsson /Åmin Walk over
Pool D Cecilia Pettersson /Norrk Petra Book-Nyman /Spårvä 11-07 11-08
Pool D Petra Book-Nyman /Spårvä Monika Appelgren /BBMK 11-04 11-06
Pool D Monika Appelgren /BBMK Cecilia Pettersson /Norrk 05-11 11-07 11-06
Pool E Linda Saarela /Eskil Therese Ahlström /Komet 11-01 11-00
Pool E Caroline Johansson /Norrk Camilla Tärnler /Karlst Walk over
Pool E Linda Saarela /Eskil Camilla Tärnler /Karlst Walk over
Pool E Therese Ahlström /Komet Caroline Johansson /Norrk Walk over
Pool E Linda Saarela /Eskil Caroline Johansson /Norrk Walk over
Pool E Therese Ahlström /Komet Camilla Tärnler /Karlst Walk over
Kvarts Cecilia Pettersson /Norrk Johanna Holmberg /KarBMK 03-11 11-07 11-07
Semi Marie Svedell /Sundby Emma Nordqvist /KarBMK 11-00 11-07
Semi Linda Saarela /Eskil Cecilia Pettersson /Norrk 11-02 11-00
Final Marie Svedell /Sundby Linda Saarela /Eskil 11-07 11-04

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDB Herr dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Niklas Madsen /Ljung
Rickard Wasell /Ljung
Truls Sandberg /Täby
Stefan Leander /Sandvi
15-11 08-15 15-07
16-dels Erik Jansson /Botkyr
Henrik Aldén /Botkyr
Johan Geisler /Komet
Paul Lyberger /Komet
15-09 12-15 15-06
16-dels Martin Wolter /Eskil
Sven2 Kloow /Göta
Viktor Hallström /Skogås
Fredrik Flink /Skogås
15-08 15-02
16-dels Marcus Odö /Spårvä
Mats Persson /Tyresö
Tomas Persson /Christ
Daniel Olsson /Christ
15-00 15-04
16-dels Daniel Andersson /Eken
Tim Francios /Eken
Pär Mosegaard /Söder
Joel Freij /Söder
15-08 15-09
16-dels Frank Karlsson /Julita
Ralf Karlsson /Julita
Johan Öhrling /Pärlan
Pär Lundberg /Pärlan
15-00 15-12
16-dels Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
Torbjörn Jansson /Eken
Jörgen Eriksson /Eken
Walkover
16-dels Ting-Hey Chau /Söder
Ting-Fai Chong /Söder
Markus Sjöblom /Pärlan
Örjan Sundberg /Pärlan
14-17 15-08 15-11
16-dels Daniel Hermansson /Norrk
Marcus Karlsson /Eskil
Tobias Persson /Ljung
Lars Eriksson /Ljung
15-01 15-07
16-dels Peter Ringblom /Skogås
Alexander Eklund /Skogås
Magnus Thunell /BBMK
Jonas Halvarsson /BBMK
15-08 15-06
16-dels Alexander Hermansson /Eken
Karl Andersson /Eken
Joakim Johansson /Karlst
Linus Lång /Karlst
15-01 15-03
16-dels Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
Jens Lindqvist /Speed
Daniel Lundström /Speed
15-01 15-01
8-dels Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
Niklas Madsen /Ljung
Rickard Wasell /Ljung
15-13 15-07
8-dels Martin Wolter /Eskil
Sven2 Kloow /Göta
Erik Jansson /Botkyr
Henrik Aldén /Botkyr
15-11 15-06
8-dels Marcus Odö /Spårvä
Mats Persson /Tyresö
Robert Siekkinen /Huvud
Jörgen Eriksson /Eken
06-15 15-07 15-09
8-dels Frank Karlsson /Julita
Ralf Karlsson /Julita
Daniel Andersson /Eken
Tim Francios /Eken
15-05 15-06
8-dels Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
Ting-Hey Chau /Söder
Ting-Fai Chong /Söder
15-04 15-11
8-dels Marcus Karlsson /Grums
Ulf Nederman /Grums
Daniel Hermansson /Norrk
Marcus Karlsson /Eskil
15-08 04-15 15-11
8-dels Alexander Hermansson /Eken
Karl Andersson /Eken
Peter Ringblom /Skogås
Alexander Eklund /Skogås
15-00 15-02
8-dels Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
Niklas Rundberg /Christ
Mikael Rundberg /Christ
15-02 15-12
Kvarts Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
Martin Wolter /Eskil
Sven2 Kloow /Göta
15-09 15-05
Kvarts Frank Karlsson /Julita
Ralf Karlsson /Julita
Marcus Odö /Spårvä
Mats Persson /Tyresö
15-06 15-07
Kvarts Marcus Karlsson /Grums
Ulf Nederman /Grums
Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
15-10 15-02
Kvarts Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
Alexander Hermansson /Eken
Karl Andersson /Eken
15-04 11-15 15-06
Semi Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
Frank Karlsson /Julita
Ralf Karlsson /Julita
15-08 13-15 17-14
Semi Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
Marcus Karlsson /Grums
Ulf Nederman /Grums
15-00 15-03
Final Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
15-09 15-07

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSB Herr singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Christer Forsgren /BMKC Oskar Sundberg /Pärlan Walk over
Pool A Alexander Eklund /Skogås Oskar Sundberg /Pärlan Walk over
Pool A Christer Forsgren /BMKC Alexander Eklund /Skogås 15-04 15-04
Pool B Henrik Aldén /Botkyr Johan Geisler /Komet 15-04 15-04
Pool B Ulf Nederman /Grums Daniel Olsson /Christ 15-01 15-00
Pool B Ulf Nederman /Grums Henrik Aldén /Botkyr 15-12 15-08
Pool B Johan Geisler /Komet Daniel Olsson /Christ 17-14 15-05
Pool B Henrik Aldén /Botkyr Daniel Olsson /Christ 15-08 15-06
Pool B Ulf Nederman /Grums Johan Geisler /Komet 15-07 15-01
Pool C Rickard Wasell /Ljung Mattias Norell /Spårvä Walk over
Pool C Örjan Andrén /BBMK Eddie Persson /ÖBK 15-12 15-10
Pool C Eddie Persson /ÖBK Mattias Norell /Spårvä Walk over
Pool C Rickard Wasell /Ljung Örjan Andrén /BBMK 15-07 10-15 15-03
Pool C Örjan Andrén /BBMK Mattias Norell /Spårvä Walk over
Pool C Rickard Wasell /Ljung Eddie Persson /ÖBK 15-05 15-04
Pool D Karl Andersson /Eken Frank Karlsson /Julita 13-15 15-07 15-12
Pool D Ting-Hey Chau /Söder Joakim Johansson /Karlst 15-03 15-07
Pool D Karl Andersson /Eken Joakim Johansson /Karlst 15-04 15-01
Pool D Frank Karlsson /Julita Ting-Hey Chau /Söder 15-11 10-15 17-16
Pool D Karl Andersson /Eken Ting-Hey Chau /Söder 15-03 15-05
Pool D Frank Karlsson /Julita Joakim Johansson /Karlst 15-03 15-05
Pool E Truls Sandberg /Täby Sze-Haur Foo /ÖBK 15-07 15-09
Pool E Sven Kloow /Göta Viktor Hallström /Skogås 12-15 15-02 15-13
Pool E Truls Sandberg /Täby Sven Kloow /Göta 12-15 15-10 15-02
Pool E 15-11 15-10
Pool E Truls Sandberg /Täby Viktor Hallström /Skogås 15-08 15-05
Pool E Sven Kloow /Göta Sze-Haur Foo /ÖBK 15-13 08-15 15-12
Pool F Erik Jansson /Botkyr Isak Malmström /VBMF 15-02 15-02
Pool F Mikael Rundberg /Christ Jens Lindqvist /Speed 15-08 15-01
Pool F Erik Jansson /Botkyr Jens Lindqvist /Speed 15-04 15-01
Pool F Mikael Rundberg /Christ Isak Malmström /VBMF 15-07 15-02
Pool F Mikael Rundberg /Christ Erik Jansson /Botkyr 15-10 15-10
Pool F Jens Lindqvist /Speed Isak Malmström /VBMF 15-07 15-09
Pool G Daniel Andersson /Eken Stefan Leander /Sandvi 15-10 11-15 15-13
Pool G Ting-Fai Chong /Söder Rickard Sandberg /Grums Walk over
Pool G Stefan Leander /Sandvi Rickard Sandberg /Grums Walk over
Pool G Daniel Andersson /Eken Ting-Fai Chong /Söder 15-02 08-15 15-07
Pool G Stefan Leander /Sandvi Ting-Fai Chong /Söder 15-01 15-04
Pool G Daniel Andersson /Eken Rickard Sandberg /Grums Walk over
Pool H Gustaf Axelryd /ÖBK Tobias Persson /Ljung 15-14 15-08
Pool H Pär Lundberg /Pärlan Tobias Andersson /Eskil Walk over
Pool H Pär Lundberg /Pärlan Tobias Persson /Ljung 15-08 15-11
Pool H Gustaf Axelryd /ÖBK Tobias Andersson /Eskil Walk over
Pool H Tobias Persson /Ljung Tobias Andersson /Eskil Walk over
Pool H Gustaf Axelryd /ÖBK Pär Lundberg /Pärlan 15-13 07-15 15-09
Pool I Alexander Hermansson /Eken Marcus Odö /Spårvä Walk over
Pool I Linus Lång /Karlst Pär Mosegaard /Söder 15-07 15-01
Pool I Linus Lång /Karlst Alexander Hermansson /Eken 15-12 13-15 15-01
Pool I Pär Mosegaard /Söder Marcus Odö /Spårvä Walk over
Pool I Pär Mosegaard /Söder Alexander Hermansson /Eken 17-15 15-05
Pool I Linus Lång /Karlst Marcus Odö /Spårvä Walk over
Pool J Peter Johansson /VBMF Peter Ringblom /Skogås 15-02 15-11
Pool J Marcus Karlsson /Eskil Johan Öhrling /Pärlan 15-10 15-14
Pool J Peter Johansson /VBMF Johan Öhrling /Pärlan 06-15 15-13 15-06
Pool J Marcus Karlsson /Eskil Peter Ringblom /Skogås 15-13 15-05
Pool J Peter Johansson /VBMF Marcus Karlsson /Eskil 15-08 15-03
Pool J Johan Öhrling /Pärlan Peter Ringblom /Skogås 15-07 15-07
Pool K Lars Eriksson /Ljung Paul Lyberger /Komet 15-01 15-04
Pool K Marcus Karlsson /Grums Fredrik Eklöv /Speed 15-09 15-06
Pool K Lars Eriksson /Ljung Fredrik Eklöv /Speed 15-05 15-03
Pool K Marcus Karlsson /Grums Paul Lyberger /Komet 15-08 15-03
Pool K Marcus Karlsson /Grums Lars Eriksson /Ljung 15-11 08-15 15-13
Pool K Fredrik Eklöv /Speed Paul Lyberger /Komet 15-08 15-08
Pool L Robert Siekkinen /Huvud Peter Hsieh /Botkyr 15-07 15-02
Pool L Jonas Halvarsson /BBMK Mats Wallin /Göta Walk over
Pool L Robert Siekkinen /Huvud Mats Wallin /Göta Walk over
Pool L Peter Hsieh /Botkyr Jonas Halvarsson /BBMK 15-06 15-05
Pool L Robert Siekkinen /Huvud Jonas Halvarsson /BBMK 15-07 17-14
Pool L Peter Hsieh /Botkyr Mats Wallin /Göta Walk over
Pool M Johannes Carpenter /KarBMK Jörgen Eriksson /Eken 15-06 15-06
Pool M Simon Hellström /Göta Fredrik Flink /Skogås 15-09 15-05
Pool M Simon Hellström /Göta Jörgen Eriksson /Eken 15-03 15-08
Pool M Johannes Carpenter /KarBMK Fredrik Flink /Skogås 15-07 15-06
Pool M Jörgen Eriksson /Eken Fredrik Flink /Skogås 15-07 05-15 15-08
Pool M Johannes Carpenter /KarBMK Simon Hellström /Göta 07-15 15-13 15-06
Pool N Niklas Rundberg /Christ Mats Persson /Tyresö Walk over
Pool N Niklas Madsen /Ljung Claes Johansson /Karlst Walk over
Pool N Niklas Rundberg /Christ Claes Johansson /Karlst Walk over
Pool N Niklas Madsen /Ljung Mats Persson /Tyresö Walk over
Pool N Niklas Madsen /Ljung Niklas Rundberg /Christ 15-08 15-09
Pool N Mats Persson /Tyresö Claes Johansson /Karlst Walk over
Pool O Daniel Lundberg /Botkyr Daniel Chronlund /ÖBK 15-08 15-05
Pool O Daniel Lundström /Speed Joel Freij /Söder 15-07 15-09
Pool O Daniel Lundberg /Botkyr Daniel Lundström /Speed 15-06 15-06
Pool O Daniel Chronlund /ÖBK Joel Freij /Söder 15-09 15-10
Pool O Daniel Lundberg /Botkyr Joel Freij /Söder 15-02 15-03
Pool O Daniel Chronlund /ÖBK Daniel Lundström /Speed 15-05 10-15 15-02
Pool P Martin Wolter /Eskil Michael Schwarcz /Liding 15-06 11-15 15-05
Pool P Tim Francios /Eken Magnus Thunell /BBMK 15-02 15-04
Pool P Martin Wolter /Eskil Tim Francios /Eken 15-09 15-02
Pool P Michael Schwarcz /Liding Magnus Thunell /BBMK 15-02 15-04
Pool P Martin Wolter /Eskil Magnus Thunell /BBMK 15-02 15-00
Pool P Tim Francios /Eken Michael Schwarcz /Liding 15-09 15-05
8-dels Christer Forsgren /BMKC Ulf Nederman /Grums 15-05 15-05
8-dels Karl Andersson /Eken Rickard Wasell /Ljung 15-04 13-15 15-04
8-dels Truls Sandberg /Täby Mikael Rundberg /Christ 15-06 15-13
8-dels Daniel Andersson /Eken Gustaf Axelryd /ÖBK 15-02 15-06
8-dels Peter Johansson /VBMF Linus Lång /Karlst 15-09 15-10
8-dels Robert Siekkinen /Huvud Marcus Karlsson /Grums 15-12 15-10
8-dels Niklas Madsen /Ljung Johannes Carpenter /KarBMK 12-15 15-11 15-07
8-dels Daniel Lundberg /Botkyr Martin Wolter /Eskil 17-14 15-08
Kvarts Christer Forsgren /BMKC Karl Andersson /Eken 15-05 15-02
Kvarts Truls Sandberg /Täby Daniel Andersson /Eken 15-07 15-07
Kvarts Peter Johansson /VBMF Robert Siekkinen /Huvud 17-15 15-03
Kvarts Niklas Madsen /Ljung Daniel Lundberg /Botkyr 15-08 12-15 15-08
Semi Truls Sandberg /Täby Christer Forsgren /BMKC 15-04 15-07
Semi Peter Johansson /VBMF Niklas Madsen /Ljung 15-11 15-12
Final Peter Johansson /VBMF Truls Sandberg /Täby 15-03 13-15 15-08

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDB Mixed dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Ulf Nederman /Grums
Lisa Malmgren /Grums
Karl Andersson /Eken
Carin Sjöstedt /Eken
06-15 15-03 15-11
16-dels Marcus Karlsson /Eskil
Linda Saarela /Eskil
Oskar Sundberg /Pärlan
Sofie Ekström /Pärlan
Walkover
16-dels Eddie Persson /ÖBK
Cecilia Pettersson /Norrk
Markus Sjöblom /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
15-04 15-08
16-dels Jörgen Eriksson /Eken
Frida Sjöstedt /Eken
Claes Johansson /Karlst
Camilla Tärnler /Karlst
Walkover
8-dels Stefan Leander /Sandvi
Camilla Tjernström /BBMK
Daniel Hermansson /Norrk
Martina Pettersson /Norrk
15-04 15-12
8-dels Ulf Nederman /Grums
Lisa Malmgren /Grums
Mattias Norell /Spårvä
Petra Book-Nyman /Spårvä
Walkover
8-dels Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
Christopher Ray /Söder
Emma Larusdottir /Söder
15-01 15-03
8-dels Marcus Karlsson /Eskil
Linda Saarela /Eskil
Frank Karlsson /Julita
Johanna Andersson /Julita
15-10 15-12
8-dels Jesper Lundberg /Tranås
Josefin Trosell /Norrk
Eddie Persson /ÖBK
Cecilia Pettersson /Norrk
15-08 15-08
8-dels Martin Wolter /Eskil
Camilla Calsson /Eskil
Viktor Hallström /Skogås
Helén Skoog /Skogås
Walkover
8-dels Ting-Fai Chong /Söder
Micaela Wernberg /Söder
Jörgen Eriksson /Eken
Frida Sjöstedt /Eken
15-04 15-07
8-dels Michael Schwarcz /Liding
Tess Humble /BKFUM
Marcus Odö /Spårvä
Marie Strömgren /Spårvä
15-09 15-09
Kvarts Stefan Leander /Sandvi
Camilla Tjernström /BBMK
Ulf Nederman /Grums
Lisa Malmgren /Grums
10-15 15-02 15-10
Kvarts Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
Marcus Karlsson /Eskil
Linda Saarela /Eskil
15-04 09-15 15-11
Kvarts Jesper Lundberg /Tranås
Josefin Trosell /Norrk
Martin Wolter /Eskil
Camilla Calsson /Eskil
15-07 15-07
Kvarts Michael Schwarcz /Liding
Tess Humble /BKFUM
Ting-Fai Chong /Söder
Micaela Wernberg /Söder
10-15 15-07 15-05
Semi Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
Stefan Leander /Sandvi
Camilla Tjernström /BBMK
15-12 15-12
Semi Jesper Lundberg /Tranås
Josefin Trosell /Norrk
Michael Schwarcz /Liding
Tess Humble /BKFUM
09-15 15-11 15-07
Final Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
Jesper Lundberg /Tranås
Josefin Trosell /Norrk
15-11 15-08

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSC Dam singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Lena Karlsson /Pärlan Sofie Ekström /Pärlan Walk over
Pool A Micaela Wernberg /Söder Emma Larusdottir /Söder 11-04 11-08
Pool A Lena Karlsson /Pärlan Emma Larusdottir /Söder 11-04 11-03
Pool A Micaela Wernberg /Söder Sofie Ekström /Pärlan Walk over
Pool A Lena Karlsson /Pärlan Micaela Wernberg /Söder 11-06 07-11 11-09
Pool A Emma Larusdottir /Söder Sofie Ekström /Pärlan Walk over

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDC Herr dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Lennart Kloow /Ljung
Sven Kloow /Göta
Martin Contreras /Eken
Fredrik Bennedich /Eken
15-04 15-08
8-dels Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
Gustaf Axelryd /ÖBK
Johan Ornell /ÖBK
15-06 15-11
Kvarts Patrik Ericsson /Söder
Christopher Ray /Söder
Mikael Olsson /ÖBK
Dan Carlsson /ÖBK
15-11 15-11
Kvarts Sebastian Grönqvist /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
Lennart Kloow /Ljung
Sven Kloow /Göta
15-06 15-02
Kvarts Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
Joel Jonsson /Pärlan
Jesper Lundberg /Tranås
15-07 15-06
Kvarts Lars-Olov Lundh /Ljung
Hans Mattsson /Ljung
Greg Szuh /Eken
Staffan Burén /Eken
17-14 15-06
Semi Urban Alfredsson /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
Patrik Ericsson /Söder
Christopher Ray /Söder
06-15 15-09 15-10
Semi Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
Lars-Olov Lundh /Ljung
Hans Mattsson /Ljung
15-06 15-09
Final Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
Urban Alfredsson /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
15-08 15-07

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSC Herr singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mikael Olsson /ÖBK Christian Creuz /Sollen Walk over
Pool A Greg Szuh /Eken Daniel Pantelic /Komet 15-02 15-00
Pool A Mikael Olsson /ÖBK Greg Szuh /Eken 07-15 15-11 15-11
Pool A Daniel Pantelic /Komet Christian Creuz /Sollen Walk over
Pool A Mikael Olsson /ÖBK Daniel Pantelic /Komet 15-01 15-00
Pool A Greg Szuh /Eken Christian Creuz /Sollen Walk over
Pool B Johan Ornell /ÖBK Christopher Ray /Söder 15-08 15-05
Pool B Markus Sjöblom /Pärlan Martin Contreras /Eken 15-09 15-09
Pool B Markus Sjöblom /Pärlan Christopher Ray /Söder 15-02 15-06
Pool B Johan Ornell /ÖBK Martin Contreras /Eken 15-04 15-07
Pool B Christopher Ray /Söder Martin Contreras /Eken 17-16 15-02
Pool B Markus Sjöblom /Pärlan Johan Ornell /ÖBK 14-17 15-07 15-10
Pool C John Tivenius /ÖBK Hans Tjernström /BBMK Walk over
Pool C Urban Alfredsson /BMKC Johan Jonsson /Komet 15-00 15-00
Pool C Urban Alfredsson /BMKC John Tivenius /ÖBK 15-03 15-04
Pool C Johan Jonsson /Komet Hans Tjernström /BBMK Walk over
Pool C John Tivenius /ÖBK Johan Jonsson /Komet 15-00 15-03
Pool C Urban Alfredsson /BMKC Hans Tjernström /BBMK Walk over
Pool D Henrik Hugosson /Huvud Hans Tang /ÖBK Walk over
Pool D Staffan Burén /Eken Janne Mäkitalo /Komet 15-06 15-01
Pool D Staffan Burén /Eken Hans Tang /ÖBK Walk over
Pool D Henrik Hugosson /Huvud Janne Mäkitalo /Komet 15-00 15-04
Pool D Janne Mäkitalo /Komet Hans Tang /ÖBK Walk over
Pool D Henrik Hugosson /Huvud Staffan Burén /Eken 15-13 15-13
Pool E Örjan Sundberg /Pärlan Patrik Ericsson /Söder 15-07 15-00
Pool E Viktor Eidemar /ÖBK Kristoffer Olofsson /Komet 15-03 15-01
Pool E Örjan Sundberg /Pärlan Viktor Eidemar /ÖBK 15-07 15-09
Pool E Patrik Ericsson /Söder Kristoffer Olofsson /Komet 15-02 15-05
Pool E Örjan Sundberg /Pärlan Kristoffer Olofsson /Komet 15-00 15-00
Pool E Patrik Ericsson /Söder Viktor Eidemar /ÖBK 15-12 15-11
Pool F Robert Hjalmers /Komet Sebastian Grönqvist /BMKC Walk over
Pool F Fredrik Bennedich /Eken Ting-Fung Chong /Söder 15-08 15-07
Pool F Robert Hjalmers /Komet Ting-Fung Chong /Söder 15-04 15-09
Pool F Fredrik Bennedich /Eken Sebastian Grönqvist /BMKC Walk over
Pool F Fredrik Bennedich /Eken Robert Hjalmers /Komet 07-15 17-16 17-16
Pool F Ting-Fung Chong /Söder Sebastian Grönqvist /BMKC Walk over
Pool G Dan Carlsson /ÖBK Joel Jonsson /Pärlan 15-02 15-04
Pool G Jesper Lundberg /Tranås Joel Jonsson /Pärlan 15-11 15-03
Pool G Dan Carlsson /ÖBK Jesper Lundberg /Tranås 10-15 15-03 15-05
Kvarts Urban Alfredsson /BMKC Markus Sjöblom /Pärlan 15-06 15-02
Kvarts Örjan Sundberg /Pärlan Henrik Hugosson /Huvud 15-07 15-03
Kvarts Dan Carlsson /ÖBK Fredrik Bennedich /Eken 15-08 15-05
Semi Mikael Olsson /ÖBK Urban Alfredsson /BMKC 15-08 07-15 15-04
Semi Örjan Sundberg /Pärlan Dan Carlsson /ÖBK 15-04 15-08
Final Mikael Olsson /ÖBK Örjan Sundberg /Pärlan 15-08 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Almviks IF   Almvik
BK Komet   Komet
BK Pärlan   Pärlan
BK Speed   Speed
BMK Carlton   BMKC
BMK Eken   Eken
BMK Göta   Göta
BMK Södermalm   Söder
BMK Wätterstad   Wätter
BMS Åminton   Åmin
BooKFUM   BKFUM
Borlänge BMK   BBMK
Botkyrka G&IF   Botkyr
Christinehamns BMS   Christ
Eskilstuna BMK   Eskil
Gamleby BMK   Gamleb
Grums BMK   Grums
Huvudsta BMK   Huvud
Julita Badminton   Julita
Järnvägens IF   JIF
Karlskoga BMK   KarBMK
Karlstad Badminton   Karlst
Lidingö BMK   Liding
Ljungsbro Badminton   Ljung
Mariestads AIF   MAIF
Norrköping Badmintonklubb   Norrk
Sandviken   Sandvi
Skogås BK   Skogås
Sollentuna BMS   Sollen
Spårvägens BMF   Spårvä
Sundbybergs BK   Sundby
Tranås BK   Tranås
Tyresö BMK   Tyresö
Täby BMF   Täby
Uppsala VIntage   UVint
Västerås BMF   VBMF
Örebro BK   ÖBK
Överums BMK   Överum

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Almviks IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Gai Pumsawai /Almvik   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Simon Sjöstedt /Almvik   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Final/Förlust   MD15/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Borlänge BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Malin Andersson /BBMK   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Semi/Förlust    
Amanda Andrén /BBMK   DS13/Final/Vinst   DD15/Semi/Förlust   MD13/Semi/Förlust
Sanna Andrén /BBMK   DS15/Semi/Förlust   DD17/Final/Vinst   MD17/Final/Förlust
Örjan Andrén /BBMK   HSB/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Monika Appelgren /BBMK   DSB/Pool/Ej vidare        
Hampus Arnesson /BBMK   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    
Kristoffer C-Lindmark /BBMK   HS17/Final/Vinst   HD17/Final/Vinst   MD17/Final/Förlust
Sandra Granberg /BBMK   DS17/Final/Förlust   DD17/Final/Vinst   MD17/Final/Vinst
Marcus Grau /BBMK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    
Jonas Halvarsson /BBMK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Filip Norelius /BBMK   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Christian Nätz /BBMK   HS17/Semi/Förlust   HD17/Final/Vinst   MD17/Final/Vinst
Dalila Sakal /BBMK   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Final/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Joakim Sjöblom /BBMK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Jon Svedlund /BBMK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Magnus Thunell /BBMK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Anton Tjernström /BBMK   HS17/Pool/Ej vidare        
Camilla Tjernström /BBMK       DDB/Semi/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Emil Tjernström /BBMK   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Vinst   MD13/Semi/Förlust
Hans Tjernström /BBMK   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BooKFUM

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tess Humble /BKFUM   DS15/Final/Förlust   DD15/Final/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Cissela Lenkert /BKFUM   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Carlton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Alfredsson /BMKC   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Urban Alfredsson /BMKC   HSC/Semi/Förlust   HDC/Final/Förlust    
Marcus Behr /BMKC   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Semi/Förlust    
Karl Berggren /BMKC   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Matilda Engström /BMKC   DS11/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    
Christer Forsgren /BMKC   HSB/Semi/Förlust   HDB/Final/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Martin Fransson /BMKC   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Björn Grönqvist /BMKC   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Sebastian Grönqvist /BMKC   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Vinst    
Robert Gustafsson /BMKC   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Final/Förlust   MDA/Final/Förlust
Sara Gustafsson /BMKC   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Semi/Förlust   MDA/Final/Förlust
Erika Hindorf /BMKC   DSA/Pool/Ej vidare       MDA/8-dels/Förlust
Chloe Kihlström /BMKC   DS11/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    
Olivia Lundgren /BMKC   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Ronja Lundgren /BMKC   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Semi/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Elin Löfström /BMKC   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Semi/Förlust    
Mattias Persson /BMKC   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Final/Förlust    
Niklas Sandberg /BMKC   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Semi/Förlust    
Viktor Sundh /BMKC   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Marcus Ulvbacke /BMKC   HS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka G&IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henrik Aldén /Botkyr   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Jens Andersson /Botkyr       HDB/Final/Vinst    
Sandra Evertsson /Botkyr   DS15/Pool/Ej vidare   DD17/Semi/Förlust    
Lukas Hernblad /Botkyr   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Peter Hsieh /Botkyr   HSB/Pool/Ej vidare        
Erik Jansson /Botkyr   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Daniel Lundberg /Botkyr   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Final/Vinst    
Linda Seflin /Botkyr   DS15/Final/Vinst   DD17/Semi/Förlust    
Malin Selling /Botkyr   DS17/Pool/Ej vidare   DD17/Semi/Förlust    
Simon Skogert /Botkyr   HS15/Semi/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Patrik Steen /Botkyr   HS13/Pool/Ej vidare        
Ida Weimers-Durgé /Botkyr   DS17/Pool/Ej vidare   DD17/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Christinehamns BMS

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Blomqvist /Christ   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Semi/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Veronica Idman /Christ   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Daniel Olsson /Christ   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Tomas Persson /Christ   HS17/Semi/Förlust   HDB/16-dels/Förlust    
Mikael Rundberg /Christ   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Niklas Rundberg /Christ   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Eken

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Andersson /Eken   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Karl Andersson /Eken   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Fredrik Bennedich /Eken   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/8-dels/Förlust    
Örjan Bergholm /Eken   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Staffan Burén /Eken   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Martin Contreras /Eken   HSC/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    
Jörgen Eriksson /Eken   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Tim Francios /Eken   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Alexander Hermansson /Eken   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Torbjörn Jansson /Eken       HDB/16-dels/Förlust    
Carin Sjöstedt /Eken   DSB/Pool/Ej vidare       MDB/16-dels/Förlust
Frida Sjöstedt /Eken   DSB/Pool/Ej vidare       MDB/8-dels/Förlust
Greg Szuh /Eken   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Mattias Wohlfahrt /Eken   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Michael Ahlgren /Eskil   HSA/Final/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Helena Andersson /Eskil   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Tobias Andersson /Eskil   HSB/Pool/Ej vidare        
Camilla Calsson /Eskil   DSB/Pool/Ej vidare       MDB/Kvarts/Förlust
Erik Engström /Eskil   HS13/Final/Vinst   HD13/Final/Förlust    
Marcus Karlsson /Eskil   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Mari Karlsson /Eskil       DDA/Semi/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Lotta Lödesjö /Eskil   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Lukas Lödesjö /Eskil   HSA/Semi/Förlust   HDA/8-dels/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Jim Nordenwall /Eskil           MDA/8-dels/Förlust
Emma Pettersson /Eskil   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Semi/Förlust    
Linda Saarela /Eskil   DSB/Final/Förlust   DDB/Semi/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Martin Wolter /Eskil   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Kalle Ågren /Eskil   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Therése Åsberg /Eskil   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Gamleby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Eric Myhrén /Gamleb   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Filip Myhrén /Gamleb   HS11/Final/Vinst   HD11/Final/Vinst    
Didrik Westerholm /Gamleb   HS11/Final/Förlust   HD11/Final/Vinst    
Filip Westerholm /Gamleb   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Grums BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Madelene Andersson /Grums   DS17/Semi/Förlust        
Dennis Hagström /Grums   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Marcus Karlsson /Grums   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Lisa Malmgren /Grums       DD17/Final/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Sanna Malmgren /Grums   DS13/Pool/Ej vidare       MD15/Semi/Förlust
Ulf Nederman /Grums   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Lina Norberg /Grums   DS17/Final/Vinst   DD17/Final/Förlust    
Rickard Sandberg /Grums   HSB/Pool/Ej vidare        
Alexander Sjöman /Grums   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Göta

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Niklas Andersson /Göta   HSA/Semi/Förlust   HDA/Semi/Förlust    
Gustav Hallberg /Göta   HS17/Pool/Ej vidare        
Simon Hellström /Göta   HSB/Pool/Ej vidare        
Sven Kloow /Göta   HSB/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Sven2 Kloow /Göta       HDB/Kvarts/Förlust    
Henrik Rönnberg /Göta   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust    
Jonas Wallin /Göta   HS15/16-dels/Förlust   HD17/8-dels/Förlust    
Mats Wallin /Göta   HSB/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Huvudsta BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henrik Hugosson /Huvud   HSC/Kvarts/Förlust        
Robert Siekkinen /Huvud   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Järnvägens IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lars Dahlin /JIF   HS13/8-dels/Förlust        
Adam Jeansson /JIF   HS13/Semi/Förlust   HD13/Final/Vinst   MD13/Final/Vinst
Axel Jeansson /JIF   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Victor Liljeklint /JIF   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Anton Rydberg /JIF   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Julita Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johanna Andersson /Julita   DSB/Pool/Ej vidare       MDB/8-dels/Förlust
Katarina Andersson /Julita   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/8-dels/Förlust   MDA/16-dels/Förlust
Frank Karlsson /Julita   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Semi/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Pernilla Karlsson /Julita   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Ralf Karlsson /Julita       HDB/Semi/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Jennie Sparén /Julita   DS17/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Karlskoga BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Kim Carlsson /KarBMK   HSA/Pool/Ej vidare        
Johannes Carpenter /KarBMK   HSB/8-dels/Förlust   HDA/16-dels/Förlust    
Niklas Hedström /KarBMK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/16-dels/Förlust    
Johanna Holmberg /KarBMK   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Semi/Förlust    
Niklas Jern /KarBMK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    
Daniel Jokela /KarBMK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    
Erik Karlsson /KarBMK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Jesper Kensén /KarBMK   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Final/Vinst   MD17/Semi/Förlust
Svante Löthgren /KarBMK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Emma Nordqvist /KarBMK   DSB/Semi/Förlust   DDB/Final/Vinst    
Lina Westin /KarBMK       DDB/Final/Vinst   MD17/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Karlstad Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Viggo Bornström /Karlst   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Robert Fagerström /Karlst   HS15/Pool/Ej vidare        
Martin Forssberg /Karlst   HS11/Semi/Förlust   HD11/Kvarts/Förlust    
Hilda Franklin /Karlst   DS17/Pool/Ej vidare       MD17/Semi/Förlust
Måns Franklin /Karlst   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Johan Ingmarsson /Karlst   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Anton Jernstedt /Karlst   HS15/Pool/Ej vidare       MD17/Semi/Förlust
Claes Johansson /Karlst   HSB/Pool/Ej vidare       MDB/16-dels/Förlust
Joakim Johansson /Karlst   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Linus Lång /Karlst   HSB/8-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Lars Norberg /Karlst   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Adam Persson /Karlst   HS15/Pool/Ej vidare        
Pernilla Salo /Karlst   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Semi/Förlust    
Robin Thunström /Karlst   HS15/Pool/Ej vidare        
Tove Traneving /Karlst   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Semi/Förlust    
Camilla Tärnler /Karlst   DSB/Pool/Ej vidare       MDB/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Komet

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Therese Ahlström /Komet   DSB/Pool/Ej vidare        
Marcus Andersson /Komet   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Johan Geisler /Komet   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Robert Hjalmers /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Johan Jonsson /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Paul Lyberger /Komet   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Janne Mäkitalo /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Kristoffer Olofsson /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Daniel Pantelic /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Fredrik Robertsson /Komet   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lidingö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Julie Carlbaum /Liding       DDA/8-dels/Förlust    
Kathryn Gärtner /Liding       DDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Sören Molin /Liding   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Michael Schwarcz /Liding   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Final/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Jakob Svenhamn /Liding   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ljungsbro Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Cecilia Afzelius /Ljung   DS17/Pool/Ej vidare        
Fredrik Ahlström /Ljung   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Final/Förlust    
Jenny Andersson /Ljung   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Alexander Engström /Ljung   HS17/8-dels/Förlust   HD17/8-dels/Förlust    
Lars Eriksson /Ljung   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Sara Karlsson /Ljung   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Björn Kloow /Ljung   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Final/Förlust    
Lennart Kloow /Ljung       HDC/Kvarts/Förlust    
Lars-Olov Lundh /Ljung       HDC/Semi/Förlust    
Niklas Madsen /Ljung   HSB/Semi/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Hans Mattsson /Ljung       HDC/Semi/Förlust    
Tobias Persson /Ljung   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Pernilla Waller /Ljung   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Rickard Wasell /Ljung   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Amanda Wiréhn /Ljung   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mariestads AIF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sara Alexandersson /MAIF   DS11/Pool/Ej vidare       MD11/Final/Förlust
Kim Hintsala /MAIF   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Kavita Kerai /MAIF   DS11/Pool/Ej vidare       MD11/Final/Vinst
Fredrik Löfgren /MAIF   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Semi/Förlust   MD11/Final/Vinst
Markus Nilsson /MAIF   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Kvarts/Förlust    
Andreas Rydgård /MAIF   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Semi/Förlust   MD11/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrköping Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Per Björklund /Norrk   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Marie Hansson /Norrk   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust    
Martin Hansson /Norrk   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Daniel Hermansson /Norrk       HDB/8-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Alex Hultkranz /Norrk   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Felicia Jakobsson /Norrk   DS15/Pool/Ej vidare        
Caroline Johansson /Norrk   DSB/Pool/Ej vidare        
Ingvar Larsson /Norrk   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Frida Lindqvist /Norrk   DSA/Final/Vinst   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Robert Lindqvist /Norrk       HDA/16-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Cecilia Pettersson /Norrk   DSB/Semi/Förlust   DDB/Final/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Martina Pettersson /Norrk   DS13/Semi/Förlust   DD13/Final/Vinst   MDB/8-dels/Förlust
Hanna Ström /Norrk   DS15/Pool/Ej vidare        
Josefin Trosell /Norrk   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Final/Förlust   MDB/Final/Förlust
Rikard Törnå /Norrk   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Tobias Törnå /Norrk   HS13/Pool/Ej vidare        
Robert Wettersten /Norrk   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Pärlan

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Leo Boman /Pärlan   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Sofie Ekström /Pärlan   DSC/Pool/Ej vidare       MDB/16-dels/Förlust
Joel Jonsson /Pärlan   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Lena Karlsson /Pärlan   DSC/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Pär Lundberg /Pärlan   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Peter Lönnblom /Pärlan   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Markus Sjöblom /Pärlan   HSC/Kvarts/Förlust   HDB/16-dels/Förlust   MDB/16-dels/Förlust
Victor Skoglund /Pärlan   HS15/Pool/Ej vidare        
Emilia Sundberg /Pärlan   DS15/Kvarts/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust   MD15/Final/Vinst
Oskar Sundberg /Pärlan   HSB/Pool/Ej vidare       MDB/16-dels/Förlust
Örjan Sundberg /Pärlan   HSC/Final/Förlust   HDB/16-dels/Förlust    
Johan Öhrling /Pärlan   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sandviken

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Stefan Leander /Sandvi   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust   MDB/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Alexander Eklund /Skogås   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Christian Fernström /Skogås   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Semi/Förlust   MD13/Final/Förlust
Fredrik Flink /Skogås   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Viktor Hallström /Skogås   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Mengmei He /Skogås   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Final/Förlust    
Mengxio He /Skogås   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Jennie Jokela /Skogås   DS13/Semi/Förlust   DD13/Final/Förlust   MD13/Final/Förlust
Jimmy Lahnalakso /Skogås   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Final/Vinst   MDA/8-dels/Förlust
Patrik Nilsson /Skogås   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Peter Ringblom /Skogås   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Helén Skoog /Skogås   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Semi/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Patrik Söderkvist /Skogås   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Final/Vinst   MDA/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sollentuna BMS

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonatan Adolphson /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust   MD15/Final/Förlust
Simon Adolphson /Sollen   HS11/Pool/Ej vidare        
Christian Creuz /Sollen   HSC/Pool/Ej vidare        
Martin Falk /Sollen   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Ragnar Grudd /Sollen   HS15/16-dels/Förlust   HD17/Semi/Förlust    
Fredrik Jonsson /Sollen   HS13/Pool/Ej vidare        
Pelle Schieber /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare        
Lina Svensson /Sollen   DS15/8-dels/Förlust       MD15/Final/Förlust
Victor Udd-Peterson /Sollen   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Niklas Östansjö /Sollen   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Speed

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Eklöv /Speed   HSB/Pool/Ej vidare        
Jesper Eklöv /Speed   HS13/Pool/Ej vidare       MD13/Semi/Förlust
Viktor Eklöv /Speed   HS11/8-dels/Förlust        
Jens Lindqvist /Speed   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Daniel Lundström /Speed   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Sophie Ringmo /Speed   DS13/Pool/Ej vidare       MD13/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägens BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Andersson /Spårvä   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/16-dels/Förlust    
Fredrik Berg /Spårvä   HS15/Final/Vinst   HD15/Final/Vinst    
Johan Björklund /Spårvä   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust    
Petra Book-Nyman /Spårvä   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Greta Boström /Spårvä   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Semi/Förlust   MDA/Final/Vinst
Thomas Csiffary /Spårvä   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/16-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Oscar Gunnarsson /Spårvä       HDA/Kvarts/Förlust    
Oskar Lundqvist /Spårvä       HDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Rasmus Murqvist /Spårvä   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Mattias Norell /Spårvä   HSB/Pool/Ej vidare       MDB/8-dels/Förlust
Marcus Odö /Spårvä   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Gustavo Rickne /Spårvä   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Final/Vinst
Patrik Sahlsten /Spårvä   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Carolina Sahlström /Spårvä   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Final/Vinst    
Christian Sahlström /Spårvä   HS13/Final/Förlust   HD13/Final/Förlust    
Robin Sjöblom /Spårvä   HS15/Kvarts/Förlust        
Kristin Stenfors /Spårvä   DS15/Semi/Förlust   DD15/Final/Vinst    
Marie Strömgren /Spårvä   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sundbybergs BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marie Svedell /Sundby   DSB/Final/Vinst   DDA/8-dels/Förlust   MDB/Final/Vinst
Elin Wikholm /Sundby   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/8-dels/Förlust   MDA/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Södermalm

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ting-Hey Chau /Söder   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Ting-Fai Chong /Söder   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Ting-Fung Chong /Söder   HSC/Pool/Ej vidare        
Patrik Ericsson /Söder   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust    
Joel Freij /Söder   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Emma Larusdottir /Söder   DSC/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Pär Mosegaard /Söder   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Christopher Ray /Söder   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Micaela Wernberg /Söder   DSC/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tranås BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Crintz-Gath /Tranås   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Per-Åke Johansson /Tranås   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Jesper Lundberg /Tranås   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust   MDB/Final/Förlust
Oskar Rosén /Tranås   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tyresö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sofie Bergström /Tyresö       DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Linda Bjerneling /Tyresö   DSA/Semi/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Andreas Forsberg /Tyresö       HDA/16-dels/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Emma Hagner /Tyresö   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Final/Vinst   MDA/Semi/Förlust
Helena Kihlström /Tyresö   DSA/Semi/Förlust   DDA/Final/Vinst   MDA/8-dels/Förlust
Therese Malmberg /Tyresö   DSA/Final/Förlust   DDA/8-dels/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Mats Persson /Tyresö   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust   MDA/8-dels/Förlust
Niklas Windahl /Tyresö   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/16-dels/Förlust   MDA/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tomas Ahlgren /Täby   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Petter Björkestam /Täby   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Truls Sandberg /Täby   HSB/Final/Förlust   HDB/16-dels/Förlust   MDB/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala VIntage

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Felix Brynje /UVint   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Tomasz Hedenlund /UVint   HS13/Semi/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Patrik Pettersson /UVint   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västerås BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Eva Axelsson /VBMF   DS15/Pool/Ej vidare        
Christian Bergqvist /VBMF   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Jakob Bjar /VBMF   HS17/8-dels/Förlust        
Mikael Engström /VBMF   HS15/Pool/Ej vidare        
John Eriksson /VBMF   HS17/Final/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    
Eddie Holmberg /VBMF   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Peter Johansson /VBMF   HSB/Final/Vinst        
Niclas Jonsson /VBMF   HS15/Pool/Ej vidare        
Jonas Magnusson /VBMF   HS15/Pool/Ej vidare        
Isak Malmström /VBMF   HSB/Pool/Ej vidare        
Robin Myrberg /VBMF   HS17/8-dels/Förlust        
Tobias Norlund /VBMF   HS13/16-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Alexander Carlson /Wätter   HS11/Semi/Förlust   HD11/Final/Förlust    
Nils Carlson /Wätter   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMS Åminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Birgitta Karlsson /Åmin   DSB/Pool/Ej vidare        
Daniel Karlsson /Åmin   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Örebro BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Cecilia Alexandersson /ÖBK   DS13/Final/Förlust   DD13/Final/Vinst   MD13/Final/Vinst
Linn Alexandersson /ÖBK   DS11/Pool/Ej vidare       MD11/Semi/Förlust
Jonas Andersson /ÖBK   HS11/Pool/Ej vidare        
Lina Andersson /ÖBK   DS15/Pool/Ej vidare        
Fredrik Andrésen /ÖBK   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Gustaf Axelryd /ÖBK   HSB/8-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust   MDA/16-dels/Förlust
Dan Carlsson /ÖBK   HSC/Semi/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Elin Carlsson /ÖBK   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Semi/Förlust    
Daniel Chronlund /ÖBK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Emil Chronlund /ÖBK   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Viktor Eidemar /ÖBK   HSC/Pool/Ej vidare        
Niclas Eidvall /ÖBK   HS13/16-dels/Förlust        
Johan Ekblad /ÖBK   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Vidar Ericsson /ÖBK   HS13/Pool/Ej vidare        
Sze-Haur Foo /ÖBK   HSB/Pool/Ej vidare        
Oscar Fransson /ÖBK   HS13/8-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Carina Frisk /ÖBK       DDA/8-dels/Förlust    
Jonas Gustafsson /ÖBK            
Joakim Jansson /ÖBK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Semi/Förlust    
Mikael Kvist /ÖBK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Andréas Langell /ÖBK   HS15/Final/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Patric Larsson /ÖBK   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Susanna Larsson /ÖBK       DDA/Final/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Christoffer Löf /ÖBK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Adam Nilsson /ÖBK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Magnus Olowsson /ÖBK   HS11/8-dels/Förlust   HD11/Semi/Förlust   MD11/Semi/Förlust
Mikael Olsson /ÖBK   HSC/Final/Vinst   HDC/Kvarts/Förlust    
Johan Ornell /ÖBK   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Eddie Persson /ÖBK   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Mattias Persson /ÖBK   HS15/Semi/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Mikael Rosmark /ÖBK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/8-dels/Förlust    
Tommy Rosmark /ÖBK   HSA/Final/Vinst   HDA/8-dels/Förlust    
Håkan Röjler /ÖBK   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Joakim Strömberg /ÖBK   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Semi/Förlust    
Emil Söljén /ÖBK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Hans Tang /ÖBK   HSC/Pool/Ej vidare        
John Tivenius /ÖBK   HSC/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Överums BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Isabell Eriksson /Överum   DS13/Pool/Ej vidare        
Johan Eriksson /Överum   HS17/8-dels/Förlust   HDC/Final/Vinst    
Torbjörn Eriksson /Överum       HDC/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adolphson, Jonatan Sollentuna BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Mengxio He /Skogås 15-04 17-16 Förlust
    HS15 Pool B Simon Skogert /Botkyr 15-08 15-11 Förlust
    HS15 Pool B Robert Fagerström /Karlst Walk over Vinst
  Filip Norelius /BBMK HD15 8-dels Viktor Sundh /BMKC
Karl Berggren /BMKC
15-08 15-11 Förlust
  Lina Svensson /Sollen MD15 Semi Dennis Hagström /Grums
Sanna Malmgren /Grums
Walkover Vinst
  Lina Svensson /Sollen MD15 Final Simon Sjöstedt /Almvik
Emilia Sundberg /Pärlan
15-04 15-04 Förlust
Adolphson, Simon Sollentuna BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Markus Nilsson /MAIF 15-12 12-15 15-11 Förlust
    HS11 Pool C Joakim Strömberg /ÖBK 15-00 15-06 Förlust
    HS11 Pool C Lars Norberg /Karlst 15-01 15-02 Vinst
Afzelius, Cecilia Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool B Lina Norberg /Grums Walk over Förlust
    DS17 Pool B Malin Selling /Botkyr Walk over Förlust
    DS17 Pool B Jennie Sparén /Julita Walk over Förlust
Ahlgren, Michael Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool I Marcus Andersson /Komet 15-05 15-07 Vinst
    HSA Pool I Tomas Ahlgren /Täby 15-04 15-13 Vinst
    HSA Pool I Patrik Andersson /Spårvä 15-10 12-15 15-10 Vinst
    HSA Kvarts Patrik Söderkvist /Skogås 15-01 15-02 Vinst
    HSA Semi Lukas Lödesjö /Eskil 17-14 15-12 Vinst
    HSA Final Tommy Rosmark /ÖBK 15-06 15-05 Förlust
  Peter Lönnblom /Pärlan HDA 8-dels Jakob Svenhamn /Liding
Sören Molin /Liding
03-15 15-06 15-10 Förlust
Ahlgren, Tomas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool I Patrik Andersson /Spårvä 15-06 15-08 Förlust
    HSA Pool I Michael Ahlgren /Eskil 15-04 15-13 Förlust
    HSA Pool I Marcus Andersson /Komet 15-06 15-10 Förlust
  Petter Björkestam /Täby HDA 8-dels Lukas Lödesjö /Eskil
Kalle Ågren /Eskil
14-17 15-10 15-10 Vinst
  Petter Björkestam /Täby HDA Kvarts Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
11-15 15-11 15-11 Förlust
Ahlström, Fredrik Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool F Erik Karlsson /KarBMK 15-04 15-02 Vinst
    HS17 Pool F Christian Nätz /BBMK 15-12 15-08 Vinst
    HS17 Pool F Niklas Östansjö /Sollen 15-01 15-01 Vinst
    HS17 Kvarts John Eriksson /VBMF 15-00 15-02 Förlust
  Björn Kloow /Ljung HD17 Kvarts Hampus Arnesson /BBMK
Marcus Grau /BBMK
15-04 15-09 Vinst
  Björn Kloow /Ljung HD17 Semi Niklas Östansjö /Sollen
Ragnar Grudd /Sollen
15-01 15-02 Vinst
  Björn Kloow /Ljung HD17 Final Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
15-02 15-04 Förlust
Ahlström, Therese BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool E Linda Saarela /Eskil 11-01 11-00 Förlust
    DSB Pool E Caroline Johansson /Norrk Walk over Vinst
    DSB Pool E Camilla Tärnler /Karlst Walk over Vinst
Aldén, Henrik Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Johan Geisler /Komet 15-04 15-04 Vinst
    HSB Pool B Ulf Nederman /Grums 15-12 15-08 Förlust
    HSB Pool B Daniel Olsson /Christ 15-08 15-06 Vinst
  Erik Jansson /Botkyr HDB 16-dels Johan Geisler /Komet
Paul Lyberger /Komet
15-09 12-15 15-06 Vinst
  Erik Jansson /Botkyr HDB 8-dels Martin Wolter /Eskil
Sven2 Kloow /Göta
15-11 15-06 Förlust
Alexandersson, Cecilia Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Adam Jeansson /JIF MD13 Semi Jesper Eklöv /Speed
Sophie Ringmo /Speed
15-00 15-01 Vinst
  Adam Jeansson /JIF MD13 Final Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-10 15-12 Vinst
    DS13 Pool C Mengmei He /Skogås 11-05 07-11 11-09 Vinst
    DS13 Pool C Sanna Malmgren /Grums 11-03 11-01 Vinst
    DS13 Pool C Amanda Andrén /BBMK 04-11 11-08 11-06 Vinst
    DS13 Semi Martina Pettersson /Norrk 13-10 02-11 13-12 Vinst
    DS13 Final Amanda Andrén /BBMK 11-07 08-11 11-09 Förlust
  Martina Pettersson /Norrk DD13 Semi Tove Traneving /Karlst
Pernilla Salo /Karlst
15-04 15-01 Vinst
  Martina Pettersson /Norrk DD13 Final Jennie Jokela /Skogås
Mengmei He /Skogås
15-10 15-09 Vinst
Alexandersson, Linn Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Magnus Olowsson /ÖBK MD11 Semi Fredrik Löfgren /MAIF
Kavita Kerai /MAIF
15-10 15-04 Förlust
    DS11 Pool A Matilda Engström /BMKC Walk over Vinst
    DS11 Pool A Kavita Kerai /MAIF 11-03 11-04 Förlust
    DS11 Pool A Sara Alexandersson /MAIF 11-03 11-01 Förlust
    DS11 Pool A Chloe Kihlström /BMKC 11-04 11-04 Vinst
Alexandersson, Sara Mariestads AIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Andreas Rydgård /MAIF MD11 Final Fredrik Löfgren /MAIF
Kavita Kerai /MAIF
15-02 10-15 15-12 Förlust
    DS11 Pool A Chloe Kihlström /BMKC 11-00 11-04 Vinst
    DS11 Pool A Linn Alexandersson /ÖBK 11-03 11-01 Vinst
    DS11 Pool A Matilda Engström /BMKC Walk over Vinst
    DS11 Pool A Kavita Kerai /MAIF 11-06 11-07 Vinst
Alfredsson, Johan BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Niclas Eidvall /ÖBK 15-01 15-00 Förlust
    HS13 Pool A Tobias Törnå /Norrk 15-07 05-15 15-08 Vinst
    HS13 Pool A Adam Jeansson /JIF 15-00 15-00 Förlust
  Björn Grönqvist /BMKC HD13 8-dels Tobias Norlund /VBMF
Eddie Holmberg /VBMF
15-05 15-04 Vinst
  Björn Grönqvist /BMKC HD13 Kvarts Håkan Röjler /ÖBK
Joakim Jansson /ÖBK
05-15 15-05 15-08 Förlust
Alfredsson, Urban BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Johan Jonsson /Komet 15-00 15-00 Vinst
    HSC Pool C John Tivenius /ÖBK 15-03 15-04 Vinst
    HSC Pool C Hans Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HSC Kvarts Markus Sjöblom /Pärlan 15-06 15-02 Vinst
    HSC Semi Mikael Olsson /ÖBK 15-08 07-15 15-04 Förlust
  Hans Tjernström /BBMK HDC Semi Patrik Ericsson /Söder
Christopher Ray /Söder
06-15 15-09 15-10 Vinst
  Hans Tjernström /BBMK HDC Final Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
15-08 15-07 Förlust
Andersson, Daniel BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Stefan Leander /Sandvi 15-10 11-15 15-13 Vinst
    HSB Pool G Ting-Fai Chong /Söder 15-02 08-15 15-07 Vinst
    HSB Pool G Rickard Sandberg /Grums Walk over Vinst
    HSB 8-dels Gustaf Axelryd /ÖBK 15-02 15-06 Vinst
    HSB Kvarts Truls Sandberg /Täby 15-07 15-07 Förlust
  Tim Francios /Eken HDB 16-dels Pär Mosegaard /Söder
Joel Freij /Söder
15-08 15-09 Vinst
  Tim Francios /Eken HDB 8-dels Frank Karlsson /Julita
Ralf Karlsson /Julita
15-05 15-06 Förlust
Andersson, Helena Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Sara Karlsson /Ljung 11-01 11-04 Förlust
    DS15 Pool B Cissela Lenkert /BKFUM 11-02 11-06 Förlust
    DS15 Pool B Eva Axelsson /VBMF Walk over Vinst
  Lotta Lödesjö /Eskil DD15 Kvarts Elin Carlsson /ÖBK
Elin Löfström /BMKC
15-08 15-04 Förlust
Andersson, Jenny Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool F Elin Carlsson /ÖBK 11-04 13-10 Förlust
    DS15 Pool F Emilia Sundberg /Pärlan 11-03 11-02 Förlust
    DS15 Pool F Tess Humble /BKFUM 11-03 11-01 Förlust
  Pernilla Waller /Ljung DD15 Kvarts Cissela Lenkert /BKFUM
Tess Humble /BKFUM
15-01 15-03 Förlust
Andersson, Jens Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Lundberg /Botkyr HDB 16-dels Jens Lindqvist /Speed
Daniel Lundström /Speed
15-01 15-01 Vinst
  Daniel Lundberg /Botkyr HDB 8-dels Niklas Rundberg /Christ
Mikael Rundberg /Christ
15-02 15-12 Vinst
  Daniel Lundberg /Botkyr HDB Kvarts Alexander Hermansson /Eken
Karl Andersson /Eken
15-04 11-15 15-06 Vinst
  Daniel Lundberg /Botkyr HDB Semi Marcus Karlsson /Grums
Ulf Nederman /Grums
15-00 15-03 Vinst
  Daniel Lundberg /Botkyr HDB Final Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
15-09 15-07 Vinst
Andersson, Johanna Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Frida Sjöstedt /Eken 11-01 11-00 Vinst
    DSB Pool A Marie Strömgren /Spårvä 11-05 11-04 Vinst
    DSB Pool A Emma Nordqvist /KarBMK 11-05 02-11 11-03 Förlust
  Frank Karlsson /Julita MDB 8-dels Marcus Karlsson /Eskil
Linda Saarela /Eskil
15-10 15-12 Förlust
Andersson, Jonas Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool E Axel Jeansson /JIF Walk over Vinst
    HS11 Pool E Daniel Karlsson /Åmin 15-00 15-05 Förlust
    HS11 Pool E Andreas Rydgård /MAIF 15-05 17-14 Förlust
Andersson, Karl BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Frank Karlsson /Julita 13-15 15-07 15-12 Vinst
    HSB Pool D Joakim Johansson /Karlst 15-04 15-01 Vinst
    HSB Pool D Ting-Hey Chau /Söder 15-03 15-05 Vinst
    HSB 8-dels Rickard Wasell /Ljung 15-04 13-15 15-04 Vinst
    HSB Kvarts Christer Forsgren /BMKC 15-05 15-02 Förlust
  Carin Sjöstedt /Eken MDB 16-dels Ulf Nederman /Grums
Lisa Malmgren /Grums
06-15 15-03 15-11 Förlust
  Alexander Hermansson /Eken HDB 16-dels Joakim Johansson /Karlst
Linus Lång /Karlst
15-01 15-03 Vinst
  Alexander Hermansson /Eken HDB 8-dels Peter Ringblom /Skogås
Alexander Eklund /Skogås
15-00 15-02 Vinst
  Alexander Hermansson /Eken HDB Kvarts Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
15-04 11-15 15-06 Förlust
Andersson, Katarina Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Carina Frisk /ÖBK DDA 8-dels Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
07-15 15-12 15-08 Förlust
    DSA Pool B Erika Hindorf /BMKC Walk over Vinst
    DSA Pool B Helena Kihlström /Tyresö 11-07 11-09 Förlust
    DSA Pool B Elin Wikholm /Sundby 11-07 11-06 Förlust
  Gustaf Axelryd /ÖBK MDA 16-dels Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
15-04 15-08 Förlust
Andersson, Lina Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Elin Löfström /BMKC 11-02 11-02 Förlust
    DS15 Pool C Linda Seflin /Botkyr 11-00 11-00 Förlust
    DS15 Pool C Hanna Ström /Norrk 11-07 11-01 Vinst
Andersson, Madelene Grums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Ida Weimers-Durgé /Botkyr 11-05 11-04 Vinst
    DS17 Pool A Sandra Granberg /BBMK 11-07 11-09 Förlust
    DS17 Pool A Hilda Franklin /Karlst Walk over Vinst
    DS17 Semi Lina Norberg /Grums 11-06 11-06 Förlust
Andersson, Malin Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Lina Svensson /Sollen 11-02 11-04 Förlust
    DS15 Pool D Lotta Lödesjö /Eskil 11-01 11-07 Vinst
    DS15 Pool D Sandra Evertsson /Botkyr 11-08 11-04 Vinst
    DS15 8-dels Emilia Sundberg /Pärlan 11-02 11-04 Förlust
  Amanda Andrén /BBMK DD15 Kvarts Amanda Wiréhn /Ljung
Sara Karlsson /Ljung
15-12 11-15 15-05 Vinst
  Amanda Andrén /BBMK DD15 Semi Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
15-08 15-02 Förlust
Andersson, Marcus BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool I Michael Ahlgren /Eskil 15-05 15-07 Förlust
    HSA Pool I Patrik Andersson /Spårvä 15-01 15-03 Förlust
    HSA Pool I Tomas Ahlgren /Täby 15-06 15-10 Vinst
  Fredrik Robertsson /Komet HDA 8-dels Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
15-17 15-08 15-02 Förlust
Andersson, Niklas BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Örjan Bergholm /Eken 12-15 17-16 15-05 Förlust
    HSA Pool C Jimmy Lahnalakso /Skogås 11-15 15-05 15-09 Förlust
    HSA Pool C Nils Carlson /Wätter 15-02 15-09 Förlust
    HSA Kvarts Gustavo Rickne /Spårvä 15-12 15-05 Förlust
    HSA Semi Tommy Rosmark /ÖBK 15-11 15-01 Förlust
  Henrik Rönnberg /Göta HDA 8-dels Mikael Rosmark /ÖBK
Tommy Rosmark /ÖBK
15-17 15-12 15-02 Förlust
  Henrik Rönnberg /Göta HDA Kvarts Jakob Svenhamn /Liding
Sören Molin /Liding
15-12 15-04 Förlust
  Henrik Rönnberg /Göta HDA Semi Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
15-08 15-11 Förlust
Andersson, Patrik Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool I Tomas Ahlgren /Täby 15-06 15-08 Vinst
    HSA Pool I Marcus Andersson /Komet 15-01 15-03 Vinst
    HSA Pool I Michael Ahlgren /Eskil 15-10 12-15 15-10 Förlust
  Thomas Csiffary /Spårvä HDA 16-dels Örjan Bergholm /Eken
Mattias Wohlfahrt /Eken
15-13 15-12 Förlust
Andersson, Tobias Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool H Pär Lundberg /Pärlan Walk over Förlust
    HSB Pool H Gustaf Axelryd /ÖBK Walk over Förlust
    HSB Pool H Tobias Persson /Ljung Walk over Förlust
Andrén, Amanda Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Tjernström /BBMK MD13 Semi Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-09 14-17 15-10 Förlust
  Malin Andersson /BBMK DD15 Kvarts Amanda Wiréhn /Ljung
Sara Karlsson /Ljung
15-12 11-15 15-05 Vinst
  Malin Andersson /BBMK DD15 Semi Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
15-08 15-02 Förlust
    DS13 Pool C Sanna Malmgren /Grums 11-01 11-01 Vinst
    DS13 Pool C Mengmei He /Skogås 04-11 11-05 11-06 Vinst
    DS13 Pool C Cecilia Alexandersson /ÖBK 04-11 11-08 11-06 Förlust
    DS13 Kvarts Pernilla Salo /Karlst 11-04 11-04 Vinst
    DS13 Semi Jennie Jokela /Skogås 11-06 11-05 Vinst
    DS13 Final Cecilia Alexandersson /ÖBK 11-07 08-11 11-09 Vinst
Andrén, Sanna Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Veronica Idman /Christ 11-03 11-00 Vinst
    DS15 Pool A Kristin Stenfors /Spårvä 07-11 11-03 11-07 Vinst
    DS15 Pool A Amanda Wiréhn /Ljung 11-01 11-01 Vinst
    DS15 Kvarts Emilia Sundberg /Pärlan 11-01 11-03 Vinst
    DS15 Semi Linda Seflin /Botkyr 11-08 11-02 Förlust
  Sandra Granberg /BBMK DD17 Semi Malin Selling /Botkyr
Sandra Evertsson /Botkyr
15-03 15-03 Vinst
  Sandra Granberg /BBMK DD17 Final Lisa Malmgren /Grums
Lina Norberg /Grums
15-06 15-13 Vinst
  Kristoffer C-Lindmark /BBMK MD17 Semi Jesper Kensén /KarBMK
Lina Westin /KarBMK
15-05 15-03 Vinst
  Kristoffer C-Lindmark /BBMK MD17 Final Christian Nätz /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
15-10 15-06 Förlust
Andrén, Örjan Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Eddie Persson /ÖBK 15-12 15-10 Vinst
    HSB Pool C Rickard Wasell /Ljung 15-07 10-15 15-03 Förlust
    HSB Pool C Mattias Norell /Spårvä Walk over Vinst
  Joakim Sjöblom /BBMK HDA 8-dels Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
15-08 15-10 Förlust
Andrésen, Fredrik Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Robin Sjöblom /Spårvä 15-05 15-04 Förlust
    HS15 Pool A Jonas Magnusson /VBMF 15-04 15-02 Vinst
    HS15 Pool A Dennis Hagström /Grums Walk over Vinst
    HS15 16-dels Patric Larsson /ÖBK 15-04 15-04 Vinst
    HS15 8-dels Filip Westerholm /Gamleb 16-17 15-04 15-10 Förlust
  Andréas Langell /ÖBK HD15 8-dels Patrik Nilsson /Skogås
Mengxio He /Skogås
15-07 09-15 15-11 Vinst
  Andréas Langell /ÖBK HD15 Kvarts Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
15-04 15-10 Förlust
Appelgren, Monika Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool D Petra Book-Nyman /Spårvä 11-04 11-06 Förlust
    DSB Pool D Cecilia Pettersson /Norrk 05-11 11-07 11-06 Vinst
Arnesson, Hampus Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Tomas Persson /Christ 15-09 15-10 Förlust
    HS17 Pool E Svante Löthgren /KarBMK 15-10 15-09 Vinst
    HS17 Pool E Marcus Behr /BMKC 15-02 15-04 Vinst
    HS17 8-dels Robin Myrberg /VBMF 15-01 15-03 Vinst
    HS17 Kvarts Kristoffer C-Lindmark /BBMK 15-06 15-01 Förlust
  Jon Svedlund /BBMK HD17 8-dels Alexander Engström /Ljung
Oskar Rosén /Tranås
Walkover Förlust
  Marcus Grau /BBMK HD17 8-dels Svante Löthgren /KarBMK
Erik Karlsson /KarBMK
15-11 17-15 Förlust
  Marcus Grau /BBMK HD17 Kvarts Fredrik Ahlström /Ljung
Björn Kloow /Ljung
15-04 15-09 Förlust
Axelryd, Gustaf Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool H Tobias Persson /Ljung 15-14 15-08 Vinst
    HSB Pool H Tobias Andersson /Eskil Walk over Vinst
    HSB Pool H Pär Lundberg /Pärlan 15-13 07-15 15-09 Vinst
    HSB 8-dels Daniel Andersson /Eken 15-02 15-06 Förlust
  Katarina Andersson /Julita MDA 16-dels Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
15-04 15-08 Förlust
  Johan Ornell /ÖBK HDC 8-dels Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
15-06 15-11 Förlust
Axelsson, Eva Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Cissela Lenkert /BKFUM Walk over Förlust
    DS15 Pool B Sara Karlsson /Ljung Walk over Förlust
    DS15 Pool B Helena Andersson /Eskil Walk over Förlust
Behr, Marcus BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Svante Löthgren /KarBMK 15-13 15-01 Förlust
    HS17 Pool E Tomas Persson /Christ 15-09 15-02 Förlust
    HS17 Pool E Hampus Arnesson /BBMK 15-02 15-04 Förlust
  Niklas Sandberg /BMKC HD17 Kvarts Daniel Jokela /KarBMK
Niklas Jern /KarBMK
15-03 15-09 Vinst
  Niklas Sandberg /BMKC HD17 Semi Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
15-01 15-05 Förlust
Bennedich, Fredrik BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Ting-Fung Chong /Söder 15-08 15-07 Vinst
    HSC Pool F Sebastian Grönqvist /BMKC Walk over Vinst
    HSC Pool F Robert Hjalmers /Komet 07-15 17-16 17-16 Vinst
    HSC Kvarts Dan Carlsson /ÖBK 15-08 15-05 Förlust
  Martin Contreras /Eken HDC 8-dels Lennart Kloow /Ljung
Sven Kloow /Göta
15-04 15-08 Förlust
Berg, Fredrik Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Emil Chronlund /ÖBK 15-03 15-01 Vinst
    HS15 Pool J Leo Boman /Pärlan 15-02 15-00 Vinst
    HS15 Pool J Rikard Törnå /Norrk 15-00 15-00 Vinst
    HS15 8-dels Mengxio He /Skogås 15-03 15-02 Vinst
    HS15 Kvarts Filip Westerholm /Gamleb 15-05 15-06 Vinst
    HS15 Semi Mattias Persson /ÖBK 15-01 15-03 Vinst
    HS15 Final Andréas Langell /ÖBK 15-01 15-03 Vinst
  Jesper Kensén /KarBMK HD15 Kvarts Viktor Sundh /BMKC
Karl Berggren /BMKC
15-02 15-02 Vinst
  Jesper Kensén /KarBMK HD15 Semi Oscar Fransson /ÖBK
Patric Larsson /ÖBK
15-02 15-00 Vinst
  Jesper Kensén /KarBMK HD15 Final Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
15-07 15-11 Vinst
Berggren, Karl BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Martin Hansson /Norrk 15-11 15-04 Förlust
    HS15 Pool G Patrik Nilsson /Skogås 15-03 15-00 Förlust
    HS15 Pool G Martin Falk /Sollen 15-05 12-15 15-08 Förlust
  Viktor Sundh /BMKC HD15 8-dels Jonatan Adolphson /Sollen
Filip Norelius /BBMK
15-08 15-11 Vinst
  Viktor Sundh /BMKC HD15 Kvarts Fredrik Berg /Spårvä
Jesper Kensén /KarBMK
15-02 15-02 Förlust
Bergholm, Örjan BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Niklas Andersson /Göta 12-15 17-16 15-05 Förlust
    HSA Pool C Nils Carlson /Wätter 15-05 15-05 Vinst
    HSA Pool C Jimmy Lahnalakso /Skogås 15-05 15-01 Vinst
  Mattias Wohlfahrt /Eken HDA 16-dels Patrik Andersson /Spårvä
Thomas Csiffary /Spårvä
15-13 15-12 Vinst
  Mattias Wohlfahrt /Eken HDA 8-dels Måns Franklin /Karlst
Linus Lång /Karlst
15-04 15-03 Vinst
  Mattias Wohlfahrt /Eken HDA Kvarts Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
15-13 05-15 17-14 Förlust
Bergqvist, Christian Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Björn Grönqvist /BMKC 15-11 15-04 Förlust
    HS13 Pool E Vidar Ericsson /ÖBK 15-03 15-04 Vinst
    HS13 Pool E Johan Ingmarsson /Karlst 15-00 15-01 Vinst
    HS13 16-dels Tobias Norlund /VBMF 15-05 09-15 15-12 Vinst
    HS13 8-dels Eric Myhrén /Gamleb 15-07 15-00 Förlust
  Martin Fransson /BMKC HD13 8-dels Viggo Bornström /Karlst
Johan Ingmarsson /Karlst
17-14 15-09 Vinst
  Martin Fransson /BMKC HD13 Kvarts Christian Fernström /Skogås
Emil Blomqvist /Christ
Walkover Förlust
Bergström, Sofie Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Linda Bjerneling /Tyresö DDA 8-dels Therese Malmberg /Tyresö
Julie Carlbaum /Liding
10-15 15-07 15-04 Vinst
  Linda Bjerneling /Tyresö DDA Kvarts Mari Karlsson /Eskil
Sara Gustafsson /BMKC
17-15 15-12 Förlust
  Patrik Söderkvist /Skogås MDA 8-dels Christer Forsgren /BMKC
Erika Hindorf /BMKC
Walkover Vinst
  Patrik Söderkvist /Skogås MDA Kvarts Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
15-10 15-11 Förlust
Bjar, Jakob Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Niklas Jern /KarBMK 15-05 15-03 Vinst
    HS17 Pool C Marcus Grau /BBMK 15-09 15-05 Vinst
    HS17 Pool C Johan Eriksson /Överum 15-02 17-16 Vinst
    HS17 8-dels Christian Nätz /BBMK 15-02 15-06 Förlust
Bjerneling, Linda Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sofie Bergström /Tyresö DDA 8-dels Therese Malmberg /Tyresö
Julie Carlbaum /Liding
10-15 15-07 15-04 Vinst
  Sofie Bergström /Tyresö DDA Kvarts Mari Karlsson /Eskil
Sara Gustafsson /BMKC
17-15 15-12 Förlust
    DSA Pool D Marie Hansson /Norrk Walk over Vinst
    DSA Pool D Therése Åsberg /Eskil Walk over Vinst
    DSA Semi Therese Malmberg /Tyresö 09-11 11-07 11-03 Förlust
  Thomas Csiffary /Spårvä MDA 8-dels Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
12-15 15-07 15-11 Förlust
Björkestam, Petter Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Gustavo Rickne /Spårvä 17-14 09-15 15-11 Förlust
    HSA Pool D Fredrik Robertsson /Komet 15-13 15-10 Förlust
    HSA Pool D Robert Wettersten /Norrk Walk over Vinst
  Tomas Ahlgren /Täby HDA 8-dels Lukas Lödesjö /Eskil
Kalle Ågren /Eskil
14-17 15-10 15-10 Vinst
  Tomas Ahlgren /Täby HDA Kvarts Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
11-15 15-11 15-11 Förlust
Björklund, Johan Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool E Robert Gustafsson /BMKC 15-11 15-07 Förlust
    HSA Pool E Måns Franklin /Karlst 10-15 15-04 15-07 Vinst
  Oskar Lundqvist /Spårvä HDA 8-dels Marcus Andersson /Komet
Fredrik Robertsson /Komet
15-17 15-08 15-02 Vinst
  Oskar Lundqvist /Spårvä HDA Kvarts Petter Björkestam /Täby
Tomas Ahlgren /Täby
11-15 15-11 15-11 Vinst
  Oskar Lundqvist /Spårvä HDA Semi Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
15-07 15-08 Förlust
Björklund, Per Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool H Henrik Rönnberg /Göta Uppgivet Vinst
    HSA Pool H Patrik Söderkvist /Skogås Walk over Förlust
    HSA Pool H Per-Åke Johansson /Tranås Walk over Förlust
  Ingvar Larsson /Norrk HDA 8-dels Oscar Gunnarsson /Spårvä
Gustavo Rickne /Spårvä
15-05 15-05 Förlust
Blomqvist, Emil Christinehamns BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Emil Tjernström /BBMK 15-00 15-04 Förlust
    HS13 Pool G Rasmus Murqvist /Spårvä 15-13 13-15 15-10 Vinst
    HS13 Pool G Oscar Fransson /ÖBK 15-08 15-02 Förlust
  Christian Fernström /Skogås HD13 Kvarts Martin Fransson /BMKC
Christian Bergqvist /VBMF
Walkover Vinst
  Christian Fernström /Skogås HD13 Semi Adam Jeansson /JIF
Emil Tjernström /BBMK
15-05 15-05 Förlust
  Veronica Idman /Christ MD15 Semi Simon Sjöstedt /Almvik
Emilia Sundberg /Pärlan
15-01 15-02 Förlust
Boman, Leo BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Rikard Törnå /Norrk 15-00 15-04 Förlust
    HS15 Pool J Fredrik Berg /Spårvä 15-02 15-00 Förlust
    HS15 Pool J Emil Chronlund /ÖBK 15-02 15-02 Förlust
  Filip Westerholm /Gamleb HD15 8-dels Oscar Fransson /ÖBK
Patric Larsson /ÖBK
15-11 15-05 Förlust
Book-Nyman, Petra Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool D Cecilia Pettersson /Norrk 11-07 11-08 Förlust
    DSB Pool D Monika Appelgren /BBMK 11-04 11-06 Vinst
  Mattias Norell /Spårvä MDB 8-dels Ulf Nederman /Grums
Lisa Malmgren /Grums
Walkover Förlust
  Marie Strömgren /Spårvä DDB Kvarts Johanna Holmberg /KarBMK
Linda Saarela /Eskil
15-04 10-15 15-10 Förlust
Bornström, Viggo Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Marcus Ulvbacke /BMKC 15-05 15-05 Vinst
    HS13 Pool D Eric Myhrén /Gamleb 15-00 15-03 Förlust
    HS13 Pool D Adam Nilsson /ÖBK 15-11 15-11 Vinst
    HS13 8-dels Patrik Sahlsten /Spårvä 15-02 15-04 Förlust
  Johan Ingmarsson /Karlst HD13 8-dels Martin Fransson /BMKC
Christian Bergqvist /VBMF
17-14 15-09 Förlust
Boström, Greta Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kathryn Gärtner /Liding DDA 8-dels Elin Wikholm /Sundby
Marie Svedell /Sundby
15-04 15-05 Vinst
  Kathryn Gärtner /Liding DDA Kvarts Therése Åsberg /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
Walkover Vinst
  Kathryn Gärtner /Liding DDA Semi Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
15-08 15-12 Förlust
    DSA Pool C Therese Malmberg /Tyresö 11-08 11-05 Förlust
    DSA Pool C Sara Gustafsson /BMKC 11-06 06-11 11-09 Vinst
    DSA Pool C Pernilla Karlsson /Julita 11-07 11-05 Förlust
  Gustavo Rickne /Spårvä MDA 8-dels Robert Lindqvist /Norrk
Frida Lindqvist /Norrk
15-10 15-08 Vinst
  Gustavo Rickne /Spårvä MDA Kvarts Patrik Söderkvist /Skogås
Sofie Bergström /Tyresö
15-10 15-11 Vinst
  Gustavo Rickne /Spårvä MDA Semi Niklas Windahl /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
15-10 15-06 Vinst
  Gustavo Rickne /Spårvä MDA Final Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
15-04 15-10 Vinst
Brynje, Felix Uppsala VIntage
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool A Filip Myhrén /Gamleb 15-02 15-00 Förlust
    HS11 Pool A Magnus Olowsson /ÖBK 15-11 15-05 Förlust
    HS11 Pool A Kim Hintsala /MAIF 15-10 17-15 Förlust
  Patrik Pettersson /UVint HD11 Kvarts Andreas Rydgård /MAIF
Fredrik Löfgren /MAIF
15-08 15-07 Förlust
Burén, Staffan BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Janne Mäkitalo /Komet 15-06 15-01 Vinst
    HSC Pool D Hans Tang /ÖBK Walk over Vinst
    HSC Pool D Henrik Hugosson /Huvud 15-13 15-13 Förlust
  Greg Szuh /Eken HDC Kvarts Lars-Olov Lundh /Ljung
Hans Mattsson /Ljung
17-14 15-06 Förlust
C-Lindmark, Kristoffer Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Gustav Hallberg /Göta 15-00 15-02 Vinst
    HS17 Pool A John Eriksson /VBMF 15-05 15-11 Vinst
    HS17 Pool A Daniel Jokela /KarBMK 15-01 15-00 Vinst
    HS17 Kvarts Hampus Arnesson /BBMK 15-06 15-01 Vinst
    HS17 Semi Christian Nätz /BBMK 15-10 15-03 Vinst
    HS17 Final John Eriksson /VBMF 04-15 15-09 15-13 Vinst
  Christian Nätz /BBMK HD17 Kvarts John Eriksson /VBMF
Martin Contreras /Eken
15-01 15-01 Vinst
  Christian Nätz /BBMK HD17 Semi Niklas Sandberg /BMKC
Marcus Behr /BMKC
15-01 15-05 Vinst
  Christian Nätz /BBMK HD17 Final Fredrik Ahlström /Ljung
Björn Kloow /Ljung
15-02 15-04 Vinst
  Sanna Andrén /BBMK MD17 Semi Jesper Kensén /KarBMK
Lina Westin /KarBMK
15-05 15-03 Vinst
  Sanna Andrén /BBMK MD17 Final Christian Nätz /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
15-10 15-06 Förlust
Calsson, Camilla Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool B Helén Skoog /Skogås 11-05 11-04 Vinst
    DSB Pool B Marie Svedell /Sundby 11-03 11-09 Förlust
    DSB Pool B Josefin Trosell /Norrk 11-09 13-10 Vinst
  Martin Wolter /Eskil MDB 8-dels Viktor Hallström /Skogås
Helén Skoog /Skogås
Walkover Vinst
  Martin Wolter /Eskil MDB Kvarts Jesper Lundberg /Tranås
Josefin Trosell /Norrk
15-07 15-07 Förlust
Carlbaum, Julie Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Therese Malmberg /Tyresö DDA 8-dels Linda Bjerneling /Tyresö
Sofie Bergström /Tyresö
10-15 15-07 15-04 Förlust
Carlson, Alexander BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Fredrik Löfgren /MAIF 15-03 17-14 Vinst
    HS11 Pool B Johan Ekblad /ÖBK 15-06 15-00 Vinst
    HS11 Pool B Martin Forssberg /Karlst 15-10 09-15 15-06 Förlust
    HS11 Kvarts Daniel Karlsson /Åmin 15-08 15-08 Vinst
    HS11 Semi Didrik Westerholm /Gamleb 15-03 15-12 Förlust
  Daniel Karlsson /Åmin HD11 Kvarts Martin Forssberg /Karlst
Lars Norberg /Karlst
15-11 15-09 Vinst
  Daniel Karlsson /Åmin HD11 Semi Andreas Rydgård /MAIF
Fredrik Löfgren /MAIF
15-05 15-12 Vinst
  Daniel Karlsson /Åmin HD11 Final Didrik Westerholm /Gamleb
Filip Myhrén /Gamleb
15-12 15-03 Förlust
Carlson, Nils BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Jimmy Lahnalakso /Skogås 15-07 15-09 Förlust
    HSA Pool C Örjan Bergholm /Eken 15-05 15-05 Förlust
    HSA Pool C Niklas Andersson /Göta 15-02 15-09 Förlust
  Per-Åke Johansson /Tranås HDA 8-dels Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
03-15 15-10 15-03 Förlust
Carlsson, Dan Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Joel Jonsson /Pärlan 15-02 15-04 Vinst
    HSC Pool G Jesper Lundberg /Tranås 10-15 15-03 15-05 Vinst
    HSC Kvarts Fredrik Bennedich /Eken 15-08 15-05 Vinst
    HSC Semi Örjan Sundberg /Pärlan 15-04 15-08 Förlust
  Mikael Olsson /ÖBK HDC Kvarts Patrik Ericsson /Söder
Christopher Ray /Söder
15-11 15-11 Förlust
Carlsson, Elin Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool F Jenny Andersson /Ljung 11-04 13-10 Vinst
    DS15 Pool F Tess Humble /BKFUM 11-01 11-00 Förlust
    DS15 Pool F Emilia Sundberg /Pärlan 11-05 07-11 11-07 Förlust
  Elin Löfström /BMKC DD15 Kvarts Helena Andersson /Eskil
Lotta Lödesjö /Eskil
15-08 15-04 Vinst
  Elin Löfström /BMKC DD15 Semi Cissela Lenkert /BKFUM
Tess Humble /BKFUM
15-11 15-02 Förlust
Carlsson, Kim Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool F Mikael Rosmark /ÖBK Walk over Förlust
    HSA Pool F Lukas Lödesjö /Eskil Walk over Förlust
Carpenter, Johannes Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool M Jörgen Eriksson /Eken 15-06 15-06 Vinst
    HSB Pool M Fredrik Flink /Skogås 15-07 15-06 Vinst
    HSB Pool M Simon Hellström /Göta 07-15 15-13 15-06 Vinst
    HSB 8-dels Niklas Madsen /Ljung 12-15 15-11 15-07 Förlust
  Niklas Hedström /KarBMK HDA 16-dels Lukas Lödesjö /Eskil
Kalle Ågren /Eskil
17-14 15-08 Förlust
Chau, Ting-Hey BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Joakim Johansson /Karlst 15-03 15-07 Vinst
    HSB Pool D Frank Karlsson /Julita 15-11 10-15 17-16 Förlust
    HSB Pool D Karl Andersson /Eken 15-03 15-05 Förlust
  Ting-Fai Chong /Söder HDB 16-dels Markus Sjöblom /Pärlan
Örjan Sundberg /Pärlan
14-17 15-08 15-11 Vinst
  Ting-Fai Chong /Söder HDB 8-dels Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
15-04 15-11 Förlust
Chong, Ting-Fai BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Rickard Sandberg /Grums Walk over Vinst
    HSB Pool G Daniel Andersson /Eken 15-02 08-15 15-07 Förlust
    HSB Pool G Stefan Leander /Sandvi 15-01 15-04 Förlust
  Micaela Wernberg /Söder MDB 8-dels Jörgen Eriksson /Eken
Frida Sjöstedt /Eken
15-04 15-07 Vinst
  Micaela Wernberg /Söder MDB Kvarts Michael Schwarcz /Liding
Tess Humble /BKFUM
10-15 15-07 15-05 Förlust
  Ting-Hey Chau /Söder HDB 16-dels Markus Sjöblom /Pärlan
Örjan Sundberg /Pärlan
14-17 15-08 15-11 Vinst
  Ting-Hey Chau /Söder HDB 8-dels Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
15-04 15-11 Förlust
Chong, Ting-Fung BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Fredrik Bennedich /Eken 15-08 15-07 Förlust
    HSC Pool F Robert Hjalmers /Komet 15-04 15-09 Förlust
    HSC Pool F Sebastian Grönqvist /BMKC Walk over Vinst
Chronlund, Daniel Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool O Daniel Lundberg /Botkyr 15-08 15-05 Förlust
    HSB Pool O Joel Freij /Söder 15-09 15-10 Vinst
    HSB Pool O Daniel Lundström /Speed 15-05 10-15 15-02 Vinst
  Eddie Persson /ÖBK HDB 16-dels Torbjörn Jansson /Eken
Jörgen Eriksson /Eken
Walkover Vinst
  Eddie Persson /ÖBK HDB 8-dels Ting-Hey Chau /Söder
Ting-Fai Chong /Söder
15-04 15-11 Vinst
  Eddie Persson /ÖBK HDB Kvarts Marcus Karlsson /Grums
Ulf Nederman /Grums
15-10 15-02 Förlust
Chronlund, Emil Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Fredrik Berg /Spårvä 15-03 15-01 Förlust
    HS15 Pool J Rikard Törnå /Norrk 15-00 15-06 Vinst
    HS15 Pool J Leo Boman /Pärlan 15-02 15-02 Vinst
    HS15 8-dels Andréas Langell /ÖBK 12-15 15-07 15-01 Förlust
  Mattias Persson /ÖBK HD15 Kvarts Simon Skogert /Botkyr
Lukas Hernblad /Botkyr
15-11 15-08 Vinst
  Mattias Persson /ÖBK HD15 Semi Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
15-02 15-17 15-06 Förlust
Contreras, Martin BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  John Eriksson /VBMF HD17 Kvarts Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
15-01 15-01 Förlust
    HSC Pool B Markus Sjöblom /Pärlan 15-09 15-09 Förlust
    HSC Pool B Johan Ornell /ÖBK 15-04 15-07 Förlust
    HSC Pool B Christopher Ray /Söder 17-16 15-02 Förlust
  Fredrik Bennedich /Eken HDC 8-dels Lennart Kloow /Ljung
Sven Kloow /Göta
15-04 15-08 Förlust
Creuz, Christian Sollentuna BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Mikael Olsson /ÖBK Walk over Förlust
    HSC Pool A Daniel Pantelic /Komet Walk over Förlust
    HSC Pool A Greg Szuh /Eken Walk over Förlust
Crintz-Gath, Emil Tranås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Mattias Persson /ÖBK Walk over Förlust
    HS15 Pool H Pelle Schieber /Sollen Walk over Förlust
    HS15 Pool H Filip Norelius /BBMK Walk over Förlust
  Martin Hansson /Norrk HD15 8-dels Alexander Sjöman /Grums
Dennis Hagström /Grums
Walkover Förlust
Csiffary, Thomas Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Linda Bjerneling /Tyresö MDA 8-dels Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
12-15 15-07 15-11 Förlust
    HSA Pool B Tommy Rosmark /ÖBK 15-03 15-04 Förlust
    HSA Pool B Niklas Hedström /KarBMK 15-03 15-03 Vinst
    HSA Pool B Joakim Sjöblom /BBMK 15-09 15-07 Vinst
  Patrik Andersson /Spårvä HDA 16-dels Örjan Bergholm /Eken
Mattias Wohlfahrt /Eken
15-13 15-12 Förlust
Dahlin, Lars Järnvägens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Erik Engström /Eskil 15-00 15-00 Förlust
    HS13 Pool F Mikael Kvist /ÖBK 15-04 15-12 Vinst
    HS13 8-dels Christian Sahlström /Spårvä 15-00 15-00 Förlust
Eidemar, Viktor Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Kristoffer Olofsson /Komet 15-03 15-01 Vinst
    HSC Pool E Örjan Sundberg /Pärlan 15-07 15-09 Förlust
    HSC Pool E Patrik Ericsson /Söder 15-12 15-11 Förlust
Eidvall, Niclas Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Johan Alfredsson /BMKC 15-01 15-00 Vinst
    HS13 Pool A Adam Jeansson /JIF 15-00 15-00 Förlust
    HS13 Pool A Tobias Törnå /Norrk 15-00 15-01 Vinst
    HS13 16-dels Björn Grönqvist /BMKC 15-07 15-01 Förlust
Ekblad, Johan Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Martin Forssberg /Karlst 15-00 15-02 Förlust
    HS11 Pool B Alexander Carlson /Wätter 15-06 15-00 Förlust
    HS11 Pool B Fredrik Löfgren /MAIF 15-08 15-01 Förlust
  Axel Jeansson /JIF HD11 Kvarts Magnus Olowsson /ÖBK
Joakim Strömberg /ÖBK
15-04 15-10 Förlust
Eklund, Alexander Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Oskar Sundberg /Pärlan Walk over Vinst
    HSB Pool A Christer Forsgren /BMKC 15-04 15-04 Förlust
  Peter Ringblom /Skogås HDB 16-dels Magnus Thunell /BBMK
Jonas Halvarsson /BBMK
15-08 15-06 Vinst
  Peter Ringblom /Skogås HDB 8-dels Alexander Hermansson /Eken
Karl Andersson /Eken
15-00 15-02 Förlust
Eklöv, Fredrik BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool K Marcus Karlsson /Grums 15-09 15-06 Förlust
    HSB Pool K Lars Eriksson /Ljung 15-05 15-03 Förlust
    HSB Pool K Paul Lyberger /Komet 15-08 15-08 Vinst
Eklöv, Jesper BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Christian Sahlström /Spårvä 15-00 15-02 Förlust
    HS13 Pool C Anton Rydberg /JIF 15-13 15-13 Förlust
    HS13 Pool C Håkan Röjler /ÖBK 15-09 15-03 Förlust
  Sophie Ringmo /Speed MD13 Semi Adam Jeansson /JIF
Cecilia Alexandersson /ÖBK
15-00 15-01 Förlust
Eklöv, Viktor BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool D Patrik Pettersson /UVint 15-08 00-15 17-16 Vinst
    HS11 Pool D Didrik Westerholm /Gamleb 15-05 15-01 Förlust
    HS11 8-dels Andreas Rydgård /MAIF 15-02 15-10 Förlust
Ekström, Sofie BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oskar Sundberg /Pärlan MDB 16-dels Marcus Karlsson /Eskil
Linda Saarela /Eskil
Walkover Förlust
    DSC Pool A Lena Karlsson /Pärlan Walk over Förlust
    DSC Pool A Micaela Wernberg /Söder Walk over Förlust
    DSC Pool A Emma Larusdottir /Söder Walk over Förlust
Engström, Alexander Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool D Robin Myrberg /VBMF 15-00 15-01 Vinst
    HS17 Pool D Oskar Rosén /Tranås Walk over Vinst
    HS17 Pool D Jon Svedlund /BBMK Walk over Vinst
    HS17 8-dels Niklas Sandberg /BMKC 17-15 15-12 Förlust
  Oskar Rosén /Tranås HD17 8-dels Jon Svedlund /BBMK
Hampus Arnesson /BBMK
Walkover Förlust
Engström, Erik Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Lars Dahlin /JIF 15-00 15-00 Vinst
    HS13 Pool F Mikael Kvist /ÖBK 15-00 15-00 Vinst
    HS13 8-dels Björn Grönqvist /BMKC 15-01 15-02 Vinst
    HS13 Kvarts Emil Tjernström /BBMK 15-03 15-14 Vinst
    HS13 Semi Tomasz Hedenlund /UVint 15-10 15-10 Vinst
    HS13 Final Christian Sahlström /Spårvä 15-06 15-04 Vinst
  Christian Sahlström /Spårvä HD13 Kvarts Tomasz Hedenlund /UVint
Eric Myhrén /Gamleb
15-05 15-04 Vinst
  Christian Sahlström /Spårvä HD13 Semi Håkan Röjler /ÖBK
Joakim Jansson /ÖBK
15-02 15-02 Vinst
  Christian Sahlström /Spårvä HD13 Final Adam Jeansson /JIF
Emil Tjernström /BBMK
15-10 05-15 15-12 Förlust
Engström, Matilda BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Chloe Kihlström /BMKC DD13 Kvarts Ronja Lundgren /BMKC
Emma Pettersson /Eskil
15-00 15-06 Förlust
    DS11 Pool A Linn Alexandersson /ÖBK Walk over Förlust
    DS11 Pool A Kavita Kerai /MAIF Walk over Förlust
    DS11 Pool A Sara Alexandersson /MAIF Walk over Förlust
    DS11 Pool A Chloe Kihlström /BMKC Walk over Förlust
Engström, Mikael Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Gai Pumsawai /Almvik 15-02 15-08 Förlust
    HS15 Pool D Patric Larsson /ÖBK 15-05 17-15 Förlust
Ericsson, Patrik BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Örjan Sundberg /Pärlan 15-07 15-00 Förlust
    HSC Pool E Kristoffer Olofsson /Komet 15-02 15-05 Vinst
    HSC Pool E Viktor Eidemar /ÖBK 15-12 15-11 Vinst
  Christopher Ray /Söder HDC Kvarts Mikael Olsson /ÖBK
Dan Carlsson /ÖBK
15-11 15-11 Vinst
  Christopher Ray /Söder HDC Semi Urban Alfredsson /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
06-15 15-09 15-10 Förlust
Ericsson, Vidar Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Johan Ingmarsson /Karlst 15-12 15-09 Förlust
    HS13 Pool E Christian Bergqvist /VBMF 15-03 15-04 Förlust
    HS13 Pool E Björn Grönqvist /BMKC 15-06 15-03 Förlust
Eriksson, Isabell Överums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Martina Pettersson /Norrk 11-01 11-00 Förlust
    DS13 Pool A Jennie Jokela /Skogås 11-01 11-02 Förlust
    DS13 Pool A Tove Traneving /Karlst 11-06 13-11 Vinst
Eriksson, Johan Överums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Marcus Grau /BBMK 14-17 15-11 15-07 Vinst
    HS17 Pool C Niklas Jern /KarBMK 15-02 15-02 Vinst
    HS17 Pool C Jakob Bjar /VBMF 15-02 17-16 Förlust
    HS17 8-dels John Eriksson /VBMF 15-02 15-00 Förlust
  Torbjörn Eriksson /Överum HDC 8-dels Gustaf Axelryd /ÖBK
Johan Ornell /ÖBK
15-06 15-11 Vinst
  Torbjörn Eriksson /Överum HDC Kvarts Joel Jonsson /Pärlan
Jesper Lundberg /Tranås
15-07 15-06 Vinst
  Torbjörn Eriksson /Överum HDC Semi Lars-Olov Lundh /Ljung
Hans Mattsson /Ljung
15-06 15-09 Vinst
  Torbjörn Eriksson /Överum HDC Final Urban Alfredsson /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
15-08 15-07 Vinst
Eriksson, John Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Daniel Jokela /KarBMK 15-00 15-02 Vinst
    HS17 Pool A Kristoffer C-Lindmark /BBMK 15-05 15-11 Förlust
    HS17 Pool A Gustav Hallberg /Göta 15-00 15-03 Vinst
    HS17 8-dels Johan Eriksson /Överum 15-02 15-00 Vinst
    HS17 Kvarts Fredrik Ahlström /Ljung 15-00 15-02 Vinst
    HS17 Semi Tomas Persson /Christ 15-01 15-04 Vinst
    HS17 Final Kristoffer C-Lindmark /BBMK 04-15 15-09 15-13 Förlust
  Martin Contreras /Eken HD17 Kvarts Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
15-01 15-01 Förlust
Eriksson, Jörgen BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool M Johannes Carpenter /KarBMK 15-06 15-06 Förlust
    HSB Pool M Simon Hellström /Göta 15-03 15-08 Förlust
    HSB Pool M Fredrik Flink /Skogås 15-07 05-15 15-08 Vinst
  Frida Sjöstedt /Eken MDB 16-dels Claes Johansson /Karlst
Camilla Tärnler /Karlst
Walkover Vinst
  Frida Sjöstedt /Eken MDB 8-dels Ting-Fai Chong /Söder
Micaela Wernberg /Söder
15-04 15-07 Förlust
  Torbjörn Jansson /Eken HDB 16-dels Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
Walkover Förlust
  Robert Siekkinen /Huvud HDB 8-dels Marcus Odö /Spårvä
Mats Persson /Tyresö
06-15 15-07 15-09 Förlust
Eriksson, Lars Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool K Paul Lyberger /Komet 15-01 15-04 Vinst
    HSB Pool K Fredrik Eklöv /Speed 15-05 15-03 Vinst
    HSB Pool K Marcus Karlsson /Grums 15-11 08-15 15-13 Förlust
  Tobias Persson /Ljung HDB 16-dels Daniel Hermansson /Norrk
Marcus Karlsson /Eskil
15-01 15-07 Förlust
Eriksson, Torbjörn Överums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Eriksson /Överum HDC 8-dels Gustaf Axelryd /ÖBK
Johan Ornell /ÖBK
15-06 15-11 Vinst
  Johan Eriksson /Överum HDC Kvarts Joel Jonsson /Pärlan
Jesper Lundberg /Tranås
15-07 15-06 Vinst
  Johan Eriksson /Överum HDC Semi Lars-Olov Lundh /Ljung
Hans Mattsson /Ljung
15-06 15-09 Vinst
  Johan Eriksson /Överum HDC Final Urban Alfredsson /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
15-08 15-07 Vinst
Evertsson, Sandra Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Lotta Lödesjö /Eskil 11-04 11-03 Vinst
    DS15 Pool D Lina Svensson /Sollen 11-08 11-01 Förlust
    DS15 Pool D Malin Andersson /BBMK 11-08 11-04 Förlust
  Malin Selling /Botkyr DD17 Semi Sanna Andrén /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
15-03 15-03 Förlust
Fagerström, Robert Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Simon Skogert /Botkyr Walk over Förlust
    HS15 Pool B Mengxio He /Skogås Walk over Förlust
    HS15 Pool B Jonatan Adolphson /Sollen Walk over Förlust
Falk, Martin Sollentuna BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Patrik Nilsson /Skogås 17-16 12-15 15-04 Förlust
    HS15 Pool G Martin Hansson /Norrk 15-02 15-11 Vinst
    HS15 Pool G Karl Berggren /BMKC 15-05 12-15 15-08 Vinst
    HS15 16-dels Ragnar Grudd /Sollen 15-09 15-04 Vinst
    HS15 8-dels Simon Skogert /Botkyr 15-06 15-10 Förlust
  Victor Udd-Peterson /Sollen HD15 8-dels Simon Skogert /Botkyr
Lukas Hernblad /Botkyr
15-05 15-09 Förlust
Fernström, Christian Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Christoffer Löf /ÖBK 15-00 15-03 Vinst
    HS13 Pool B Patrik Steen /Botkyr 15-02 15-02 Vinst
    HS13 Pool B Eddie Holmberg /VBMF 15-02 15-00 Vinst
    HS13 8-dels Oscar Fransson /ÖBK 15-04 15-05 Vinst
    HS13 Kvarts Adam Jeansson /JIF 15-07 15-03 Förlust
  Emil Blomqvist /Christ HD13 Kvarts Martin Fransson /BMKC
Christian Bergqvist /VBMF
Walkover Vinst
  Emil Blomqvist /Christ HD13 Semi Adam Jeansson /JIF
Emil Tjernström /BBMK
15-05 15-05 Förlust
  Jennie Jokela /Skogås MD13 Kvarts Björn Grönqvist /BMKC
Ronja Lundgren /BMKC
15-02 15-06 Vinst
  Jennie Jokela /Skogås MD13 Semi Emil Tjernström /BBMK
Amanda Andrén /BBMK
15-09 14-17 15-10 Vinst
  Jennie Jokela /Skogås MD13 Final Adam Jeansson /JIF
Cecilia Alexandersson /ÖBK
15-10 15-12 Förlust
Flink, Fredrik Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool M Simon Hellström /Göta 15-09 15-05 Förlust
    HSB Pool M Johannes Carpenter /KarBMK 15-07 15-06 Förlust
    HSB Pool M Jörgen Eriksson /Eken 15-07 05-15 15-08 Förlust
  Viktor Hallström /Skogås HDB 16-dels Martin Wolter /Eskil
Sven2 Kloow /Göta
15-08 15-02 Förlust
Foo, Sze-Haur Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Truls Sandberg /Täby 15-07 15-09 Förlust
    HSB Pool E Viktor Hallström /Skogås 15-11 15-10 Förlust
    HSB Pool E Sven Kloow /Göta 15-13 08-15 15-12 Förlust
Forsberg, Andreas Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Therese Malmberg /Tyresö MDA 16-dels Gustaf Axelryd /ÖBK
Katarina Andersson /Julita
15-04 15-08 Vinst
  Therese Malmberg /Tyresö MDA 8-dels Thomas Csiffary /Spårvä
Linda Bjerneling /Tyresö
12-15 15-07 15-11 Vinst
  Therese Malmberg /Tyresö MDA Kvarts Lukas Lödesjö /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
15-11 15-10 Förlust
  Niklas Windahl /Tyresö HDA 16-dels Oscar Gunnarsson /Spårvä
Gustavo Rickne /Spårvä
09-15 15-10 15-13 Förlust
Forsgren, Christer BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Oskar Sundberg /Pärlan Walk over Vinst
    HSB Pool A Alexander Eklund /Skogås 15-04 15-04 Vinst
    HSB 8-dels Ulf Nederman /Grums 15-05 15-05 Vinst
    HSB Kvarts Karl Andersson /Eken 15-05 15-02 Vinst
    HSB Semi Truls Sandberg /Täby 15-04 15-07 Förlust
  Michael Schwarcz /Liding HDB 8-dels Niklas Madsen /Ljung
Rickard Wasell /Ljung
15-13 15-07 Vinst
  Michael Schwarcz /Liding HDB Kvarts Martin Wolter /Eskil
Sven2 Kloow /Göta
15-09 15-05 Vinst
  Michael Schwarcz /Liding HDB Semi Frank Karlsson /Julita
Ralf Karlsson /Julita
15-08 13-15 17-14 Vinst
  Michael Schwarcz /Liding HDB Final Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
15-09 15-07 Förlust
  Erika Hindorf /BMKC MDA 8-dels Patrik Söderkvist /Skogås
Sofie Bergström /Tyresö
Walkover Förlust
Forssberg, Martin Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Johan Ekblad /ÖBK 15-00 15-02 Vinst
    HS11 Pool B Fredrik Löfgren /MAIF 15-13 15-12 Vinst
    HS11 Pool B Alexander Carlson /Wätter 15-10 09-15 15-06 Vinst
    HS11 Kvarts Andreas Rydgård /MAIF 10-15 15-03 15-11 Vinst
    HS11 Semi Filip Myhrén /Gamleb 15-00 15-00 Förlust
  Lars Norberg /Karlst HD11 Kvarts Daniel Karlsson /Åmin
Alexander Carlson /Wätter
15-11 15-09 Förlust
Francios, Tim BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool P Magnus Thunell /BBMK 15-02 15-04 Vinst
    HSB Pool P Martin Wolter /Eskil 15-09 15-02 Förlust
    HSB Pool P Michael Schwarcz /Liding 15-09 15-05 Vinst
  Daniel Andersson /Eken HDB 16-dels Pär Mosegaard /Söder
Joel Freij /Söder
15-08 15-09 Vinst
  Daniel Andersson /Eken HDB 8-dels Frank Karlsson /Julita
Ralf Karlsson /Julita
15-05 15-06 Förlust
Franklin, Hilda Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Sandra Granberg /BBMK Walk over Förlust
    DS17 Pool A Ida Weimers-Durgé /Botkyr Walk over Förlust
    DS17 Pool A Madelene Andersson /Grums Walk over Förlust
  Anton Jernstedt /Karlst MD17 Semi Christian Nätz /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
Walkover Förlust
Franklin, Måns Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool E Robert Gustafsson /BMKC 03-15 15-10 17-14 Förlust
    HSA Pool E Johan Björklund /Spårvä 10-15 15-04 15-07 Förlust
  Linus Lång /Karlst HDA 8-dels Örjan Bergholm /Eken
Mattias Wohlfahrt /Eken
15-04 15-03 Förlust
Fransson, Martin BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Tobias Norlund /VBMF 15-03 15-00 Förlust
    HS13 Pool I Joakim Jansson /ÖBK 15-02 15-00 Förlust
    HS13 Pool I Tomasz Hedenlund /UVint 15-01 15-00 Förlust
  Christian Bergqvist /VBMF HD13 8-dels Viggo Bornström /Karlst
Johan Ingmarsson /Karlst
17-14 15-09 Vinst
  Christian Bergqvist /VBMF HD13 Kvarts Christian Fernström /Skogås
Emil Blomqvist /Christ
Walkover Förlust
Fransson, Oscar Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Rasmus Murqvist /Spårvä 12-15 15-05 15-12 Förlust
    HS13 Pool G Emil Tjernström /BBMK 15-08 15-03 Förlust
    HS13 Pool G Emil Blomqvist /Christ 15-08 15-02 Vinst
    HS13 8-dels Christian Fernström /Skogås 15-04 15-05 Förlust
  Patric Larsson /ÖBK HD15 8-dels Filip Westerholm /Gamleb
Leo Boman /Pärlan
15-11 15-05 Vinst
  Patric Larsson /ÖBK HD15 Kvarts /
/
15-00 15-00 Vinst
  Patric Larsson /ÖBK HD15 Semi Fredrik Berg /Spårvä
Jesper Kensén /KarBMK
15-02 15-00 Förlust
Freij, Joel BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool O Daniel Lundström /Speed 15-07 15-09 Förlust
    HSB Pool O Daniel Chronlund /ÖBK 15-09 15-10 Förlust
    HSB Pool O Daniel Lundberg /Botkyr 15-02 15-03 Förlust
  Pär Mosegaard /Söder HDB 16-dels Daniel Andersson /Eken
Tim Francios /Eken
15-08 15-09 Förlust
Frisk, Carina Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Katarina Andersson /Julita DDA 8-dels Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
07-15 15-12 15-08 Förlust
Geisler, Johan BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Henrik Aldén /Botkyr 15-04 15-04 Förlust
    HSB Pool B Daniel Olsson /Christ 17-14 15-05 Vinst
    HSB Pool B Ulf Nederman /Grums 15-07 15-01 Förlust
  Paul Lyberger /Komet HDB 16-dels Erik Jansson /Botkyr
Henrik Aldén /Botkyr
15-09 12-15 15-06 Förlust
Granberg, Sandra Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Hilda Franklin /Karlst Walk over Vinst
    DS17 Pool A Madelene Andersson /Grums 11-07 11-09 Vinst
    DS17 Pool A Ida Weimers-Durgé /Botkyr 11-06 11-03 Vinst
    DS17 Semi Jennie Sparén /Julita 11-04 06-11 11-09 Vinst
    DS17 Final Lina Norberg /Grums 11-03 11-02 Förlust
  Sanna Andrén /BBMK DD17 Semi Malin Selling /Botkyr
Sandra Evertsson /Botkyr
15-03 15-03 Vinst
  Sanna Andrén /BBMK DD17 Final Lisa Malmgren /Grums
Lina Norberg /Grums
15-06 15-13 Vinst
  Christian Nätz /BBMK MD17 Semi Anton Jernstedt /Karlst
Hilda Franklin /Karlst
Walkover Vinst
  Christian Nätz /BBMK MD17 Final Kristoffer C-Lindmark /BBMK
Sanna Andrén /BBMK
15-10 15-06 Vinst
Grau, Marcus Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Johan Eriksson /Överum 14-17 15-11 15-07 Förlust
    HS17 Pool C Jakob Bjar /VBMF 15-09 15-05 Förlust
    HS17 Pool C Niklas Jern /KarBMK 15-01 15-03 Vinst
  Hampus Arnesson /BBMK HD17 8-dels Svante Löthgren /KarBMK
Erik Karlsson /KarBMK
15-11 17-15 Förlust
  Hampus Arnesson /BBMK HD17 Kvarts Fredrik Ahlström /Ljung
Björn Kloow /Ljung
15-04 15-09 Förlust
Grudd, Ragnar Sollentuna BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Filip Westerholm /Gamleb 15-07 15-03 Förlust
    HS15 Pool I Robin Thunström /Karlst Walk over Vinst
    HS15 Pool I Alexander Sjöman /Grums Walk over Vinst
    HS15 16-dels Martin Falk /Sollen 15-09 15-04 Förlust
  Niklas Östansjö /Sollen HD17 Kvarts /
/
Walkover Vinst
  Niklas Östansjö /Sollen HD17 Semi Fredrik Ahlström /Ljung
Björn Kloow /Ljung
15-01 15-02 Förlust
Grönqvist, Björn BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Christian Bergqvist /VBMF 15-11 15-04 Vinst
    HS13 Pool E Johan Ingmarsson /Karlst 15-09 15-01 Vinst
    HS13 Pool E Vidar Ericsson /ÖBK 15-06 15-03 Vinst
    HS13 16-dels Niclas Eidvall /ÖBK 15-07 15-01 Vinst
    HS13 8-dels Erik Engström /Eskil 15-01 15-02 Förlust
  Johan Alfredsson /BMKC HD13 8-dels Tobias Norlund /VBMF
Eddie Holmberg /VBMF
15-05 15-04 Vinst
  Johan Alfredsson /BMKC HD13 Kvarts Håkan Röjler /ÖBK
Joakim Jansson /ÖBK
05-15 15-05 15-08 Förlust
  Ronja Lundgren /BMKC MD13 Kvarts Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-02 15-06 Förlust
Grönqvist, Sebastian BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Robert Hjalmers /Komet Walk over Förlust
    HSC Pool F Fredrik Bennedich /Eken Walk over Förlust
    HSC Pool F Ting-Fung Chong /Söder Walk over Förlust
  Hans Tjernström /BBMK HDC Kvarts Lennart Kloow /Ljung
Sven Kloow /Göta
15-06 15-02 Vinst
Gunnarsson, Oscar Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Gustavo Rickne /Spårvä HDA 16-dels Andreas Forsberg /Tyresö
Niklas Windahl /Tyresö
09-15 15-10 15-13 Vinst
  Gustavo Rickne /Spårvä HDA 8-dels Ingvar Larsson /Norrk
Per Björklund /Norrk
15-05 15-05 Vinst
  Gustavo Rickne /Spårvä HDA Kvarts Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
15-17 15-08 15-13 Förlust
Gustafsson, Jonas Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Gustafsson, Robert BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sara Gustafsson /BMKC MDA 8-dels Mats Persson /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
15-13 15-08 Vinst
  Sara Gustafsson /BMKC MDA Kvarts Oskar Lundqvist /Spårvä
Kathryn Gärtner /Liding
15-08 15-11 Vinst
  Sara Gustafsson /BMKC MDA Semi Lukas Lödesjö /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
15-11 15-09 Vinst
  Sara Gustafsson /BMKC MDA Final Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
15-04 15-10 Förlust
    HSA Pool E Johan Björklund /Spårvä 15-11 15-07 Vinst
    HSA Pool E Måns Franklin /Karlst 03-15 15-10 17-14 Vinst
    HSA 8-dels Lukas Lödesjö /Eskil 13-15 15-12 15-11 Förlust
  Mattias Persson /BMKC HDA 8-dels Per-Åke Johansson /Tranås
Nils Carlson /Wätter
03-15 15-10 15-03 Vinst
  Mattias Persson /BMKC HDA Kvarts Oscar Gunnarsson /Spårvä
Gustavo Rickne /Spårvä
15-17 15-08 15-13 Vinst
  Mattias Persson /BMKC HDA Semi Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
15-07 15-08 Vinst
  Mattias Persson /BMKC HDA Final Jimmy Lahnalakso /Skogås
Patrik Söderkvist /Skogås
15-12 15-04 Förlust
Gustafsson, Sara BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mari Karlsson /Eskil DDA Kvarts Linda Bjerneling /Tyresö
Sofie Bergström /Tyresö
17-15 15-12 Vinst
  Mari Karlsson /Eskil DDA Semi Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
15-09 15-08 Förlust
    DSA Pool C Pernilla Karlsson /Julita 11-05 08-11 11-07 Förlust
    DSA Pool C Greta Boström /Spårvä 11-06 06-11 11-09 Förlust
    DSA Pool C Therese Malmberg /Tyresö 11-09 11-01 Förlust
  Robert Gustafsson /BMKC MDA 8-dels Mats Persson /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
15-13 15-08 Vinst
  Robert Gustafsson /BMKC MDA Kvarts Oskar Lundqvist /Spårvä
Kathryn Gärtner /Liding
15-08 15-11 Vinst
  Robert Gustafsson /BMKC MDA Semi Lukas Lödesjö /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
15-11 15-09 Vinst
  Robert Gustafsson /BMKC MDA Final Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
15-04 15-10 Förlust
Gärtner, Kathryn Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Greta Boström /Spårvä DDA 8-dels Elin Wikholm /Sundby
Marie Svedell /Sundby
15-04 15-05 Vinst
  Greta Boström /Spårvä DDA Kvarts Therése Åsberg /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
Walkover Vinst
  Greta Boström /Spårvä DDA Semi Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
15-08 15-12 Förlust
  Oskar Lundqvist /Spårvä MDA 8-dels Ralf Karlsson /Julita
Pernilla Karlsson /Julita
15-08 15-02 Vinst
  Oskar Lundqvist /Spårvä MDA Kvarts Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
15-08 15-11 Förlust
Hagner, Emma Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Helena Kihlström /Tyresö DDA Kvarts Frida Lindqvist /Norrk
Pernilla Karlsson /Julita
15-08 15-12 Vinst
  Helena Kihlström /Tyresö DDA Semi Kathryn Gärtner /Liding
Greta Boström /Spårvä
15-08 15-12 Vinst
  Helena Kihlström /Tyresö DDA Final Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
15-12 15-12 Vinst
    DSA Pool A Frida Lindqvist /Norrk Walk over Förlust
    DSA Pool A Dalila Sakal /BBMK Walk over Förlust
  Niklas Windahl /Tyresö MDA 8-dels Jimmy Lahnalakso /Skogås
Elin Wikholm /Sundby
15-10 04-15 15-07 Vinst
  Niklas Windahl /Tyresö MDA Kvarts Per-Åke Johansson /Tranås
Susanna Larsson /ÖBK
17-14 15-04 Vinst
  Niklas Windahl /Tyresö MDA Semi Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
15-10 15-06 Förlust
Hagström, Dennis Grums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Jonas Magnusson /VBMF Walk over Förlust
    HS15 Pool A Robin Sjöblom /Spårvä Walk over Förlust
    HS15 Pool A Fredrik Andrésen /ÖBK Walk over Förlust
  Alexander Sjöman /Grums HD15 8-dels Emil Crintz-Gath /Tranås
Martin Hansson /Norrk
Walkover Förlust
  Sanna Malmgren /Grums MD15 Semi Jonatan Adolphson /Sollen
Lina Svensson /Sollen
Walkover Förlust
Hallberg, Gustav BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Kristoffer C-Lindmark /BBMK 15-00 15-02 Förlust
    HS17 Pool A Daniel Jokela /KarBMK 15-02 15-08 Vinst
    HS17 Pool A John Eriksson /VBMF 15-00 15-03 Förlust
Hallström, Viktor Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Sven Kloow /Göta 12-15 15-02 15-13 Förlust
    HSB Pool E Sze-Haur Foo /ÖBK 15-11 15-10 Förlust
    HSB Pool E Truls Sandberg /Täby 15-08 15-05 Förlust
  Helén Skoog /Skogås MDB 8-dels Martin Wolter /Eskil
Camilla Calsson /Eskil
Walkover Förlust
  Fredrik Flink /Skogås HDB 16-dels Martin Wolter /Eskil
Sven2 Kloow /Göta
15-08 15-02 Förlust
Halvarsson, Jonas Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool L Mats Wallin /Göta Walk over Vinst
    HSB Pool L Peter Hsieh /Botkyr 15-06 15-05 Förlust
    HSB Pool L Robert Siekkinen /Huvud 15-07 17-14 Förlust
  Magnus Thunell /BBMK HDB 16-dels Peter Ringblom /Skogås
Alexander Eklund /Skogås
15-08 15-06 Förlust
Hansson, Marie Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Frida Lindqvist /Norrk DDA Kvarts Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
Walkover Förlust
    DSA Pool D Therése Åsberg /Eskil Walk over Förlust
    DSA Pool D Linda Bjerneling /Tyresö Walk over Förlust
Hansson, Martin Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Karl Berggren /BMKC 15-11 15-04 Vinst
    HS15 Pool G Martin Falk /Sollen 15-02 15-11 Förlust
    HS15 Pool G Patrik Nilsson /Skogås 15-03 15-07 Förlust
  Emil Crintz-Gath /Tranås HD15 8-dels Alexander Sjöman /Grums
Dennis Hagström /Grums
Walkover Förlust
He, Mengmei Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Cecilia Alexandersson /ÖBK 11-05 07-11 11-09 Förlust
    DS13 Pool C Amanda Andrén /BBMK 04-11 11-05 11-06 Förlust
    DS13 Pool C Sanna Malmgren /Grums 11-05 11-09 Vinst
  Jennie Jokela /Skogås DD13 Semi Ronja Lundgren /BMKC
Emma Pettersson /Eskil
15-01 15-01 Vinst
  Jennie Jokela /Skogås DD13 Final Cecilia Alexandersson /ÖBK
Martina Pettersson /Norrk
15-10 15-09 Förlust
He, Mengxio Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Jonatan Adolphson /Sollen 15-04 17-16 Vinst
    HS15 Pool B Robert Fagerström /Karlst Walk over Vinst
    HS15 Pool B Simon Skogert /Botkyr 15-10 15-01 Förlust
    HS15 8-dels Fredrik Berg /Spårvä 15-03 15-02 Förlust
  Patrik Nilsson /Skogås HD15 8-dels Andréas Langell /ÖBK
Fredrik Andrésen /ÖBK
15-07 09-15 15-11 Förlust
Hedenlund, Tomasz Uppsala VIntage
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Joakim Jansson /ÖBK 15-05 15-02 Vinst
    HS13 Pool I Tobias Norlund /VBMF 15-04 15-02 Vinst
    HS13 Pool I Martin Fransson /BMKC 15-01 15-00 Vinst
    HS13 8-dels Eddie Holmberg /VBMF 15-02 15-00 Vinst
    HS13 Kvarts Patrik Sahlsten /Spårvä 15-01 15-01 Vinst
    HS13 Semi Erik Engström /Eskil 15-10 15-10 Förlust
  Eric Myhrén /Gamleb HD13 8-dels Christoffer Löf /ÖBK
Emil Söljén /ÖBK
15-01 15-01 Vinst
  Eric Myhrén /Gamleb HD13 Kvarts Erik Engström /Eskil
Christian Sahlström /Spårvä
15-05 15-04 Förlust
Hedström, Niklas Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Joakim Sjöblom /BBMK 14-17 15-07 15-04 Vinst
    HSA Pool B Thomas Csiffary /Spårvä 15-03 15-03 Förlust
    HSA Pool B Tommy Rosmark /ÖBK 15-10 15-08 Förlust
  Johannes Carpenter /KarBMK HDA 16-dels Lukas Lödesjö /Eskil
Kalle Ågren /Eskil
17-14 15-08 Förlust
Hellström, Simon BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool M Fredrik Flink /Skogås 15-09 15-05 Vinst
    HSB Pool M Jörgen Eriksson /Eken 15-03 15-08 Vinst
    HSB Pool M Johannes Carpenter /KarBMK 07-15 15-13 15-06 Förlust
Hermansson, Alexander BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Marcus Odö /Spårvä Walk over Vinst
    HSB Pool I Linus Lång /Karlst 15-12 13-15 15-01 Förlust
    HSB Pool I Pär Mosegaard /Söder 17-15 15-05 Förlust
  Karl Andersson /Eken HDB 16-dels Joakim Johansson /Karlst
Linus Lång /Karlst
15-01 15-03 Vinst
  Karl Andersson /Eken HDB 8-dels Peter Ringblom /Skogås
Alexander Eklund /Skogås
15-00 15-02 Vinst
  Karl Andersson /Eken HDB Kvarts Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
15-04 11-15 15-06 Förlust
Hermansson, Daniel Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martina Pettersson /Norrk MDB 8-dels Stefan Leander /Sandvi
Camilla Tjernström /BBMK
15-04 15-12 Förlust
  Marcus Karlsson /Eskil HDB 16-dels Tobias Persson /Ljung
Lars Eriksson /Ljung
15-01 15-07 Vinst
  Marcus Karlsson /Eskil HDB 8-dels Marcus Karlsson /Grums
Ulf Nederman /Grums
15-08 04-15 15-11 Förlust
Hernblad, Lukas Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Adam Persson /Karlst 15-00 15-00 Vinst
    HS15 Pool F Niclas Jonsson /VBMF 15-07 15-02 Vinst
    HS15 Pool F Simon Sjöstedt /Almvik 08-15 15-07 15-09 Vinst
    HS15 16-dels Jonas Wallin /Göta 15-12 15-10 Vinst
    HS15 8-dels Patrik Nilsson /Skogås 15-12 15-01 Vinst
    HS15 Kvarts Mattias Persson /ÖBK 15-13 10-15 17-16 Förlust
  Simon Skogert /Botkyr HD15 8-dels Martin Falk /Sollen
Victor Udd-Peterson /Sollen
15-05 15-09 Vinst
  Simon Skogert /Botkyr HD15 Kvarts Mattias Persson /ÖBK
Emil Chronlund /ÖBK
15-11 15-08 Förlust
Hindorf, Erika BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA Pool B Katarina Andersson /Julita Walk over Förlust
    DSA Pool B Elin Wikholm /Sundby Walk over Förlust
    DSA Pool B Helena Kihlström /Tyresö Walk over Förlust
  Christer Forsgren /BMKC MDA 8-dels Patrik Söderkvist /Skogås
Sofie Bergström /Tyresö
Walkover Förlust
Hintsala, Kim Mariestads AIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool A Magnus Olowsson /ÖBK 15-09 15-04 Förlust
    HS11 Pool A Filip Myhrén /Gamleb 15-01 15-04 Förlust
    HS11 Pool A Felix Brynje /UVint 15-10 17-15 Vinst
  Markus Nilsson /MAIF HD11 Kvarts Didrik Westerholm /Gamleb
Filip Myhrén /Gamleb
15-00 13-15 15-03 Förlust
Hjalmers, Robert BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Sebastian Grönqvist /BMKC Walk over Vinst
    HSC Pool F Ting-Fung Chong /Söder 15-04 15-09 Vinst
    HSC Pool F Fredrik Bennedich /Eken 07-15 17-16 17-16 Förlust
Holmberg, Eddie Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Patrik Steen /Botkyr 15-08 15-10 Vinst
    HS13 Pool B Christoffer Löf /ÖBK 17-15 17-14 Vinst
    HS13 Pool B Christian Fernström /Skogås 15-02 15-00 Förlust
    HS13 8-dels Tomasz Hedenlund /UVint 15-02 15-00 Förlust
  Tobias Norlund /VBMF HD13 8-dels Björn Grönqvist /BMKC
Johan Alfredsson /BMKC
15-05 15-04 Förlust
Holmberg, Johanna Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool C Carin Sjöstedt /Eken 11-03 11-08 Vinst
    DSB Pool C Birgitta Karlsson /Åmin Walk over Vinst
    DSB Kvarts Cecilia Pettersson /Norrk 03-11 11-07 11-07 Förlust
  Linda Saarela /Eskil DDB Kvarts Petra Book-Nyman /Spårvä
Marie Strömgren /Spårvä
15-04 10-15 15-10 Vinst
  Linda Saarela /Eskil DDB Semi Lina Westin /KarBMK
Emma Nordqvist /KarBMK
02-15 15-13 17-15 Förlust
Hsieh, Peter Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool L Robert Siekkinen /Huvud 15-07 15-02 Förlust
    HSB Pool L Jonas Halvarsson /BBMK 15-06 15-05 Vinst
    HSB Pool L Mats Wallin /Göta Walk over Vinst
Hugosson, Henrik Huvudsta BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Hans Tang /ÖBK Walk over Vinst
    HSC Pool D Janne Mäkitalo /Komet 15-00 15-04 Vinst
    HSC Pool D Staffan Burén /Eken 15-13 15-13 Vinst
    HSC Kvarts Örjan Sundberg /Pärlan 15-07 15-03 Förlust
Hultkranz, Alex Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Anton Jernstedt /Karlst Walk over Vinst
    HS15 Pool E Victor Udd-Peterson /Sollen 15-05 15-02 Förlust
    HS15 Pool E Jesper Kensén /KarBMK 15-01 15-00 Förlust
  Rikard Törnå /Norrk HD15 8-dels Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
15-06 15-05 Förlust
Humble, Tess BooKFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool F Emilia Sundberg /Pärlan 11-00 11-08 Vinst
    DS15 Pool F Elin Carlsson /ÖBK 11-01 11-00 Vinst
    DS15 Pool F Jenny Andersson /Ljung 11-03 11-01 Vinst
    DS15 Kvarts Sara Karlsson /Ljung 11-07 11-03 Vinst
    DS15 Semi Kristin Stenfors /Spårvä 11-05 09-11 11-08 Vinst
    DS15 Final Linda Seflin /Botkyr 11-02 11-05 Förlust
  Michael Schwarcz /Liding MDB 8-dels Marcus Odö /Spårvä
Marie Strömgren /Spårvä
15-09 15-09 Vinst
  Michael Schwarcz /Liding MDB Kvarts Ting-Fai Chong /Söder
Micaela Wernberg /Söder
10-15 15-07 15-05 Vinst
  Michael Schwarcz /Liding MDB Semi Jesper Lundberg /Tranås
Josefin Trosell /Norrk
09-15 15-11 15-07 Förlust
  Cissela Lenkert /BKFUM DD15 Kvarts Jenny Andersson /Ljung
Pernilla Waller /Ljung
15-01 15-03 Vinst
  Cissela Lenkert /BKFUM DD15 Semi Elin Carlsson /ÖBK
Elin Löfström /BMKC
15-11 15-02 Vinst
  Cissela Lenkert /BKFUM DD15 Final Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
15-13 15-09 Förlust
Idman, Veronica Christinehamns BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Sanna Andrén /BBMK 11-03 11-00 Förlust
    DS15 Pool A Amanda Wiréhn /Ljung 11-08 07-11 11-01 Vinst
    DS15 Pool A Kristin Stenfors /Spårvä 11-00 11-00 Förlust
  Emil Blomqvist /Christ MD15 Semi Simon Sjöstedt /Almvik
Emilia Sundberg /Pärlan
15-01 15-02 Förlust
  Olivia Lundgren /BMKC DD15 Kvarts Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
15-05 15-01 Förlust
Ingmarsson, Johan Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Vidar Ericsson /ÖBK 15-12 15-09 Vinst
    HS13 Pool E Björn Grönqvist /BMKC 15-09 15-01 Förlust
    HS13 Pool E Christian Bergqvist /VBMF 15-00 15-01 Förlust
  Viggo Bornström /Karlst HD13 8-dels Martin Fransson /BMKC
Christian Bergqvist /VBMF
17-14 15-09 Förlust
Jakobsson, Felicia Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Olivia Lundgren /BMKC Walk over Förlust
    DS15 Pool E Carolina Sahlström /Spårvä Walk over Förlust
    DS15 Pool E Pernilla Waller /Ljung Walk over Förlust
Jansson, Erik Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Isak Malmström /VBMF 15-02 15-02 Vinst
    HSB Pool F Jens Lindqvist /Speed 15-04 15-01 Vinst
    HSB Pool F Mikael Rundberg /Christ 15-10 15-10 Förlust
  Henrik Aldén /Botkyr HDB 16-dels Johan Geisler /Komet
Paul Lyberger /Komet
15-09 12-15 15-06 Vinst
  Henrik Aldén /Botkyr HDB 8-dels Martin Wolter /Eskil
Sven2 Kloow /Göta
15-11 15-06 Förlust
Jansson, Joakim Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Tomasz Hedenlund /UVint 15-05 15-02 Förlust
    HS13 Pool I Martin Fransson /BMKC 15-02 15-00 Vinst
    HS13 Pool I Tobias Norlund /VBMF 08-15 15-06 15-02 Förlust
  Håkan Röjler /ÖBK HD13 8-dels Anton Rydberg /JIF
Victor Liljeklint /JIF
15-07 15-07 Vinst
  Håkan Röjler /ÖBK HD13 Kvarts Björn Grönqvist /BMKC
Johan Alfredsson /BMKC
05-15 15-05 15-08 Vinst
  Håkan Röjler /ÖBK HD13 Semi Erik Engström /Eskil
Christian Sahlström /Spårvä
15-02 15-02 Förlust
Jansson, Torbjörn BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jörgen Eriksson /Eken HDB 16-dels Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
Walkover Förlust
Jeansson, Adam Järnvägens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Tobias Törnå /Norrk 15-00 15-00 Vinst
    HS13 Pool A Niclas Eidvall /ÖBK 15-00 15-00 Vinst
    HS13 Pool A Johan Alfredsson /BMKC 15-00 15-00 Vinst
    HS13 8-dels Victor Liljeklint /JIF 15-01 15-00 Vinst
    HS13 Kvarts Christian Fernström /Skogås 15-07 15-03 Vinst
    HS13 Semi Christian Sahlström /Spårvä 07-15 15-10 15-05 Förlust
  Emil Tjernström /BBMK HD13 Kvarts Patrik Sahlsten /Spårvä
Rasmus Murqvist /Spårvä
15-01 15-03 Vinst
  Emil Tjernström /BBMK HD13 Semi Christian Fernström /Skogås
Emil Blomqvist /Christ
15-05 15-05 Vinst
  Emil Tjernström /BBMK HD13 Final Erik Engström /Eskil
Christian Sahlström /Spårvä
15-10 05-15 15-12 Vinst
  Cecilia Alexandersson /ÖBK MD13 Semi Jesper Eklöv /Speed
Sophie Ringmo /Speed
15-00 15-01 Vinst
  Cecilia Alexandersson /ÖBK MD13 Final Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-10 15-12 Vinst
Jeansson, Axel Järnvägens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool E Jonas Andersson /ÖBK Walk over Förlust
    HS11 Pool E Andreas Rydgård /MAIF Walk over Förlust
    HS11 Pool E Daniel Karlsson /Åmin Walk over Förlust
  Johan Ekblad /ÖBK HD11 Kvarts Magnus Olowsson /ÖBK
Joakim Strömberg /ÖBK
15-04 15-10 Förlust
Jern, Niklas Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Jakob Bjar /VBMF 15-05 15-03 Förlust
    HS17 Pool C Johan Eriksson /Överum 15-02 15-02 Förlust
    HS17 Pool C Marcus Grau /BBMK 15-01 15-03 Förlust
  Daniel Jokela /KarBMK HD17 8-dels Niklas Sandberg /BMKC
Jonas Wallin /Göta
Walkover Vinst
  Daniel Jokela /KarBMK HD17 Kvarts Niklas Sandberg /BMKC
Marcus Behr /BMKC
15-03 15-09 Förlust
Jernstedt, Anton Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Alex Hultkranz /Norrk Walk over Förlust
    HS15 Pool E Jesper Kensén /KarBMK Walk over Förlust
    HS15 Pool E Victor Udd-Peterson /Sollen Walk over Förlust
  Hilda Franklin /Karlst MD17 Semi Christian Nätz /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
Walkover Förlust
Johansson, Caroline Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool E Camilla Tärnler /Karlst Walk over Vinst
    DSB Pool E Therese Ahlström /Komet Walk over Förlust
    DSB Pool E Linda Saarela /Eskil Walk over Förlust
Johansson, Claes Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool N Niklas Madsen /Ljung Walk over Förlust
    HSB Pool N Niklas Rundberg /Christ Walk over Förlust
    HSB Pool N Mats Persson /Tyresö Walk over Förlust
  Camilla Tärnler /Karlst MDB 16-dels Jörgen Eriksson /Eken
Frida Sjöstedt /Eken
Walkover Förlust
Johansson, Joakim Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Ting-Hey Chau /Söder 15-03 15-07 Förlust
    HSB Pool D Karl Andersson /Eken 15-04 15-01 Förlust
    HSB Pool D Frank Karlsson /Julita 15-03 15-05 Förlust
  Linus Lång /Karlst HDB 16-dels Alexander Hermansson /Eken
Karl Andersson /Eken
15-01 15-03 Förlust
Johansson, Per-Åke Tranås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Susanna Larsson /ÖBK MDA 8-dels Jim Nordenwall /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
Walkover Vinst
  Susanna Larsson /ÖBK MDA Kvarts Niklas Windahl /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
17-14 15-04 Förlust
    HSA Pool H Patrik Söderkvist /Skogås 06-15 15-09 15-06 Förlust
    HSA Pool H Henrik Rönnberg /Göta 15-03 15-08 Vinst
    HSA Pool H Per Björklund /Norrk Walk over Vinst
  Nils Carlson /Wätter HDA 8-dels Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
03-15 15-10 15-03 Förlust
Johansson, Peter Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool J Peter Ringblom /Skogås 15-02 15-11 Vinst
    HSB Pool J Johan Öhrling /Pärlan 06-15 15-13 15-06 Vinst
    HSB Pool J Marcus Karlsson /Eskil 15-08 15-03 Vinst
    HSB 8-dels Linus Lång /Karlst 15-09 15-10 Vinst
    HSB Kvarts Robert Siekkinen /Huvud 17-15 15-03 Vinst
    HSB Semi Niklas Madsen /Ljung 15-11 15-12 Vinst
    HSB Final Truls Sandberg /Täby 15-03 13-15 15-08 Vinst
Jokela, Daniel Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A John Eriksson /VBMF 15-00 15-02 Förlust
    HS17 Pool A Gustav Hallberg /Göta 15-02 15-08 Förlust
    HS17 Pool A Kristoffer C-Lindmark /BBMK 15-01 15-00 Förlust
  Niklas Jern /KarBMK HD17 8-dels Niklas Sandberg /BMKC
Jonas Wallin /Göta
Walkover Vinst
  Niklas Jern /KarBMK HD17 Kvarts Niklas Sandberg /BMKC
Marcus Behr /BMKC
15-03 15-09 Förlust
Jokela, Jennie Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christian Fernström /Skogås MD13 Kvarts Björn Grönqvist /BMKC
Ronja Lundgren /BMKC
15-02 15-06 Vinst
  Christian Fernström /Skogås MD13 Semi Emil Tjernström /BBMK
Amanda Andrén /BBMK
15-09 14-17 15-10 Vinst
  Christian Fernström /Skogås MD13 Final Adam Jeansson /JIF
Cecilia Alexandersson /ÖBK
15-10 15-12 Förlust
    DS13 Pool A Tove Traneving /Karlst 11-02 11-01 Vinst
    DS13 Pool A Isabell Eriksson /Överum 11-01 11-02 Vinst
    DS13 Pool A Martina Pettersson /Norrk 11-05 11-03 Vinst
    DS13 Semi Amanda Andrén /BBMK 11-06 11-05 Förlust
  Mengmei He /Skogås DD13 Semi Ronja Lundgren /BMKC
Emma Pettersson /Eskil
15-01 15-01 Vinst
  Mengmei He /Skogås DD13 Final Cecilia Alexandersson /ÖBK
Martina Pettersson /Norrk
15-10 15-09 Förlust
Jonsson, Fredrik Sollentuna BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Patrik Sahlsten /Spårvä 15-05 15-08 Förlust
    HS13 Pool H Victor Liljeklint /JIF 15-05 15-06 Förlust
    HS13 Pool H Emil Söljén /ÖBK 17-15 04-15 15-10 Förlust
Jonsson, Joel BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Dan Carlsson /ÖBK 15-02 15-04 Förlust
    HSC Pool G Jesper Lundberg /Tranås 15-11 15-03 Förlust
  Jesper Lundberg /Tranås HDC Kvarts Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
15-07 15-06 Förlust
Jonsson, Johan BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Urban Alfredsson /BMKC 15-00 15-00 Förlust
    HSC Pool C Hans Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HSC Pool C John Tivenius /ÖBK 15-00 15-03 Förlust
Jonsson, Niclas Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Simon Sjöstedt /Almvik 15-06 15-03 Förlust
    HS15 Pool F Lukas Hernblad /Botkyr 15-07 15-02 Förlust
    HS15 Pool F Adam Persson /Karlst 15-01 15-01 Vinst
Karlsson, Birgitta BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool C Johanna Holmberg /KarBMK Walk over Förlust
    DSB Pool C Carin Sjöstedt /Eken Walk over Förlust
Karlsson, Daniel BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool E Andreas Rydgård /MAIF 17-15 17-15 Vinst
    HS11 Pool E Jonas Andersson /ÖBK 15-00 15-05 Vinst
    HS11 Pool E Axel Jeansson /JIF Walk over Vinst
    HS11 Kvarts Alexander Carlson /Wätter 15-08 15-08 Förlust
  Alexander Carlson /Wätter HD11 Kvarts Martin Forssberg /Karlst
Lars Norberg /Karlst
15-11 15-09 Vinst
  Alexander Carlson /Wätter HD11 Semi Andreas Rydgård /MAIF
Fredrik Löfgren /MAIF
15-05 15-12 Vinst
  Alexander Carlson /Wätter HD11 Final Didrik Westerholm /Gamleb
Filip Myhrén /Gamleb
15-12 15-03 Förlust
Karlsson, Erik Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool F Fredrik Ahlström /Ljung 15-04 15-02 Förlust
    HS17 Pool F Niklas Östansjö /Sollen 15-03 15-01 Vinst
    HS17 Pool F Christian Nätz /BBMK 15-05 15-03 Förlust
  Svante Löthgren /KarBMK HD17 8-dels Hampus Arnesson /BBMK
Marcus Grau /BBMK
15-11 17-15 Förlust
Karlsson, Frank Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Karl Andersson /Eken 13-15 15-07 15-12 Förlust
    HSB Pool D Ting-Hey Chau /Söder 15-11 10-15 17-16 Vinst
    HSB Pool D Joakim Johansson /Karlst 15-03 15-05 Vinst
  Johanna Andersson /Julita MDB 8-dels Marcus Karlsson /Eskil
Linda Saarela /Eskil
15-10 15-12 Förlust
  Ralf Karlsson /Julita HDB 16-dels Johan Öhrling /Pärlan
Pär Lundberg /Pärlan
15-00 15-12 Vinst
  Ralf Karlsson /Julita HDB 8-dels Daniel Andersson /Eken
Tim Francios /Eken
15-05 15-06 Vinst
  Ralf Karlsson /Julita HDB Kvarts Marcus Odö /Spårvä
Mats Persson /Tyresö
15-06 15-07 Vinst
  Ralf Karlsson /Julita HDB Semi Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
15-08 13-15 17-14 Förlust
Karlsson, Lena BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Markus Sjöblom /Pärlan MDB 16-dels Eddie Persson /ÖBK
Cecilia Pettersson /Norrk
15-04 15-08 Förlust
  Emilia Sundberg /Pärlan DDB Kvarts Lina Westin /KarBMK
Emma Nordqvist /KarBMK
15-01 15-00 Förlust
    DSC Pool A Sofie Ekström /Pärlan Walk over Vinst
    DSC Pool A Emma Larusdottir /Söder 11-04 11-03 Vinst
    DSC Pool A Micaela Wernberg /Söder 11-06 07-11 11-09 Vinst
Karlsson, Marcus Grums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool K Fredrik Eklöv /Speed 15-09 15-06 Vinst
    HSB Pool K Paul Lyberger /Komet 15-08 15-03 Vinst
    HSB Pool K Lars Eriksson /Ljung 15-11 08-15 15-13 Vinst
    HSB 8-dels Robert Siekkinen /Huvud 15-12 15-10 Förlust
  Ulf Nederman /Grums HDB 8-dels Daniel Hermansson /Norrk
Marcus Karlsson /Eskil
15-08 04-15 15-11 Vinst
  Ulf Nederman /Grums HDB Kvarts Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
15-10 15-02 Vinst
  Ulf Nederman /Grums HDB Semi Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
15-00 15-03 Förlust
Karlsson, Marcus Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool J Johan Öhrling /Pärlan 15-10 15-14 Vinst
    HSB Pool J Peter Ringblom /Skogås 15-13 15-05 Vinst
    HSB Pool J Peter Johansson /VBMF 15-08 15-03 Förlust
  Linda Saarela /Eskil MDB 16-dels Oskar Sundberg /Pärlan
Sofie Ekström /Pärlan
Walkover Vinst
  Linda Saarela /Eskil MDB 8-dels Frank Karlsson /Julita
Johanna Andersson /Julita
15-10 15-12 Vinst
  Linda Saarela /Eskil MDB Kvarts Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
15-04 09-15 15-11 Förlust
  Daniel Hermansson /Norrk HDB 16-dels Tobias Persson /Ljung
Lars Eriksson /Ljung
15-01 15-07 Vinst
  Daniel Hermansson /Norrk HDB 8-dels Marcus Karlsson /Grums
Ulf Nederman /Grums
15-08 04-15 15-11 Förlust
Karlsson, Mari Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Therése Åsberg /Eskil DDA Kvarts Kathryn Gärtner /Liding
Greta Boström /Spårvä
Walkover Förlust
  Sara Gustafsson /BMKC DDA Kvarts Linda Bjerneling /Tyresö
Sofie Bergström /Tyresö
17-15 15-12 Vinst
  Sara Gustafsson /BMKC DDA Semi Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
15-09 15-08 Förlust
  Jim Nordenwall /Eskil MDA 8-dels Per-Åke Johansson /Tranås
Susanna Larsson /ÖBK
Walkover Förlust
  Lukas Lödesjö /Eskil MDA 8-dels Joakim Sjöblom /BBMK
Dalila Sakal /BBMK
15-04 15-08 Vinst
  Lukas Lödesjö /Eskil MDA Kvarts Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
15-11 15-10 Vinst
  Lukas Lödesjö /Eskil MDA Semi Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
15-11 15-09 Förlust
Karlsson, Pernilla Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Frida Lindqvist /Norrk DDA Kvarts Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
15-08 15-12 Förlust
    DSA Pool C Sara Gustafsson /BMKC 11-05 08-11 11-07 Vinst
    DSA Pool C Therese Malmberg /Tyresö 11-08 11-04 Förlust
    DSA Pool C Greta Boström /Spårvä 11-07 11-05 Vinst
  Ralf Karlsson /Julita MDA 8-dels Oskar Lundqvist /Spårvä
Kathryn Gärtner /Liding
15-08 15-02 Förlust
Karlsson, Ralf Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Frank Karlsson /Julita HDB 16-dels Johan Öhrling /Pärlan
Pär Lundberg /Pärlan
15-00 15-12 Vinst
  Frank Karlsson /Julita HDB 8-dels Daniel Andersson /Eken
Tim Francios /Eken
15-05 15-06 Vinst
  Frank Karlsson /Julita HDB Kvarts Marcus Odö /Spårvä
Mats Persson /Tyresö
15-06 15-07 Vinst
  Frank Karlsson /Julita HDB Semi Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
15-08 13-15 17-14 Förlust
  Pernilla Karlsson /Julita MDA 8-dels Oskar Lundqvist /Spårvä
Kathryn Gärtner /Liding
15-08 15-02 Förlust
Karlsson, Sara Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Helena Andersson /Eskil 11-01 11-04 Vinst
    DS15 Pool B Eva Axelsson /VBMF Walk over Vinst
    DS15 Pool B Cissela Lenkert /BKFUM 11-07 11-07 Förlust
    DS15 8-dels Elin Löfström /BMKC 09-11 11-01 11-02 Vinst
    DS15 Kvarts Tess Humble /BKFUM 11-07 11-03 Förlust
  Amanda Wiréhn /Ljung DD15 Kvarts Amanda Andrén /BBMK
Malin Andersson /BBMK
15-12 11-15 15-05 Förlust
Kensén, Jesper Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Victor Udd-Peterson /Sollen 15-06 15-02 Vinst
    HS15 Pool E Anton Jernstedt /Karlst Walk over Vinst
    HS15 Pool E Alex Hultkranz /Norrk 15-01 15-00 Vinst
    HS15 16-dels Simon Sjöstedt /Almvik 15-04 15-10 Förlust
  Fredrik Berg /Spårvä HD15 Kvarts Viktor Sundh /BMKC
Karl Berggren /BMKC
15-02 15-02 Vinst
  Fredrik Berg /Spårvä HD15 Semi Oscar Fransson /ÖBK
Patric Larsson /ÖBK
15-02 15-00 Vinst
  Fredrik Berg /Spårvä HD15 Final Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
15-07 15-11 Vinst
  Lina Westin /KarBMK MD17 Semi Kristoffer C-Lindmark /BBMK
Sanna Andrén /BBMK
15-05 15-03 Förlust
Kerai, Kavita Mariestads AIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Löfgren /MAIF MD11 Semi Magnus Olowsson /ÖBK
Linn Alexandersson /ÖBK
15-10 15-04 Vinst
  Fredrik Löfgren /MAIF MD11 Final Andreas Rydgård /MAIF
Sara Alexandersson /MAIF
15-02 10-15 15-12 Vinst
    DS11 Pool A Chloe Kihlström /BMKC 11-00 11-02 Vinst
    DS11 Pool A Linn Alexandersson /ÖBK 11-03 11-04 Vinst
    DS11 Pool A Matilda Engström /BMKC Walk over Vinst
    DS11 Pool A Sara Alexandersson /MAIF 11-06 11-07 Förlust
Kihlström, Chloe BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Matilda Engström /BMKC DD13 Kvarts Ronja Lundgren /BMKC
Emma Pettersson /Eskil
15-00 15-06 Förlust
    DS11 Pool A Kavita Kerai /MAIF 11-00 11-02 Förlust
    DS11 Pool A Sara Alexandersson /MAIF 11-00 11-04 Förlust
    DS11 Pool A Linn Alexandersson /ÖBK 11-04 11-04 Förlust
    DS11 Pool A Matilda Engström /BMKC Walk over Vinst
Kihlström, Helena Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emma Hagner /Tyresö DDA Kvarts Frida Lindqvist /Norrk
Pernilla Karlsson /Julita
15-08 15-12 Vinst
  Emma Hagner /Tyresö DDA Semi Kathryn Gärtner /Liding
Greta Boström /Spårvä
15-08 15-12 Vinst
  Emma Hagner /Tyresö DDA Final Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
15-12 15-12 Vinst
    DSA Pool B Elin Wikholm /Sundby 11-05 13-11 Vinst
    DSA Pool B Katarina Andersson /Julita 11-07 11-09 Vinst
    DSA Pool B Erika Hindorf /BMKC Walk over Vinst
    DSA Semi Frida Lindqvist /Norrk 11-08 11-00 Förlust
  Mats Persson /Tyresö MDA 8-dels Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
15-13 15-08 Förlust
Kloow, Björn Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool B Anton Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HS17 Pool B Niklas Sandberg /BMKC 15-13 15-00 Vinst
    HS17 Kvarts Christian Nätz /BBMK 15-12 08-15 15-13 Förlust
  Fredrik Ahlström /Ljung HD17 Kvarts Hampus Arnesson /BBMK
Marcus Grau /BBMK
15-04 15-09 Vinst
  Fredrik Ahlström /Ljung HD17 Semi Niklas Östansjö /Sollen
Ragnar Grudd /Sollen
15-01 15-02 Vinst
  Fredrik Ahlström /Ljung HD17 Final Christian Nätz /BBMK
Kristoffer C-Lindmark /BBMK
15-02 15-04 Förlust
Kloow, Lennart Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sven Kloow /Göta HDC 8-dels Martin Contreras /Eken
Fredrik Bennedich /Eken
15-04 15-08 Vinst
  Sven Kloow /Göta HDC Kvarts Sebastian Grönqvist /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
15-06 15-02 Förlust
Kloow, Sven BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Viktor Hallström /Skogås 12-15 15-02 15-13 Vinst
    HSB Pool E Truls Sandberg /Täby 12-15 15-10 15-02 Förlust
    HSB Pool E Sze-Haur Foo /ÖBK 15-13 08-15 15-12 Vinst
  Lennart Kloow /Ljung HDC 8-dels Martin Contreras /Eken
Fredrik Bennedich /Eken
15-04 15-08 Vinst
  Lennart Kloow /Ljung HDC Kvarts Sebastian Grönqvist /BMKC
Hans Tjernström /BBMK
15-06 15-02 Förlust
Kloow, Sven2 BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Wolter /Eskil HDB 16-dels Viktor Hallström /Skogås
Fredrik Flink /Skogås
15-08 15-02 Vinst
  Martin Wolter /Eskil HDB 8-dels Erik Jansson /Botkyr
Henrik Aldén /Botkyr
15-11 15-06 Vinst
  Martin Wolter /Eskil HDB Kvarts Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
15-09 15-05 Förlust
Kvist, Mikael Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Lars Dahlin /JIF 15-04 15-12 Förlust
    HS13 Pool F Erik Engström /Eskil 15-00 15-00 Förlust
  Adam Nilsson /ÖBK HD13 8-dels Patrik Sahlsten /Spårvä
Rasmus Murqvist /Spårvä
15-04 15-00 Förlust
Lahnalakso, Jimmy Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Elin Wikholm /Sundby MDA 8-dels Niklas Windahl /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
15-10 04-15 15-07 Förlust
    HSA Pool C Nils Carlson /Wätter 15-07 15-09 Vinst
    HSA Pool C Niklas Andersson /Göta 11-15 15-05 15-09 Förlust
    HSA Pool C Örjan Bergholm /Eken 15-05 15-01 Förlust
  Patrik Söderkvist /Skogås HDA 8-dels Joakim Sjöblom /BBMK
Örjan Andrén /BBMK
15-08 15-10 Vinst
  Patrik Söderkvist /Skogås HDA Kvarts Örjan Bergholm /Eken
Mattias Wohlfahrt /Eken
15-13 05-15 17-14 Vinst
  Patrik Söderkvist /Skogås HDA Semi Henrik Rönnberg /Göta
Niklas Andersson /Göta
15-08 15-11 Vinst
  Patrik Söderkvist /Skogås HDA Final Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
15-12 15-04 Vinst
Langell, Andréas Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Jonas Wallin /Göta 15-05 15-07 Vinst
    HS15 Pool C Victor Skoglund /Pärlan Walk over Vinst
    HS15 Pool C Viktor Sundh /BMKC 15-04 15-06 Vinst
    HS15 8-dels Emil Chronlund /ÖBK 12-15 15-07 15-01 Vinst
    HS15 Kvarts Gai Pumsawai /Almvik 15-10 15-05 Vinst
    HS15 Semi Simon Skogert /Botkyr 15-09 12-15 17-14 Vinst
    HS15 Final Fredrik Berg /Spårvä 15-01 15-03 Förlust
  Fredrik Andrésen /ÖBK HD15 8-dels Patrik Nilsson /Skogås
Mengxio He /Skogås
15-07 09-15 15-11 Vinst
  Fredrik Andrésen /ÖBK HD15 Kvarts Gai Pumsawai /Almvik
Simon Sjöstedt /Almvik
15-04 15-10 Förlust
Larsson, Ingvar Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool G Niklas Windahl /Tyresö 15-11 15-04 Vinst
    HSA Pool G Mattias Wohlfahrt /Eken 16-17 15-02 15-06 Vinst
    HSA Pool G Sören Molin /Liding 15-05 15-13 Vinst
    HSA Kvarts Lukas Lödesjö /Eskil 15-06 15-04 Förlust
  Per Björklund /Norrk HDA 8-dels Oscar Gunnarsson /Spårvä
Gustavo Rickne /Spårvä
15-05 15-05 Förlust
Larsson, Patric Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Mikael Engström /VBMF 15-05 17-15 Vinst
    HS15 Pool D Gai Pumsawai /Almvik 15-01 15-06 Förlust
    HS15 16-dels Fredrik Andrésen /ÖBK 15-04 15-04 Förlust
  Oscar Fransson /ÖBK HD15 8-dels Filip Westerholm /Gamleb
Leo Boman /Pärlan
15-11 15-05 Vinst
  Oscar Fransson /ÖBK HD15 Kvarts /
/
15-00 15-00 Vinst
  Oscar Fransson /ÖBK HD15 Semi Fredrik Berg /Spårvä
Jesper Kensén /KarBMK
15-02 15-00 Förlust
Larsson, Susanna Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Dalila Sakal /BBMK DDA 8-dels Carina Frisk /ÖBK
Katarina Andersson /Julita
07-15 15-12 15-08 Vinst
  Dalila Sakal /BBMK DDA Kvarts Marie Hansson /Norrk
Frida Lindqvist /Norrk
Walkover Vinst
  Dalila Sakal /BBMK DDA Semi Mari Karlsson /Eskil
Sara Gustafsson /BMKC
15-09 15-08 Vinst
  Dalila Sakal /BBMK DDA Final Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
15-12 15-12 Förlust
  Per-Åke Johansson /Tranås MDA 8-dels Jim Nordenwall /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
Walkover Vinst
  Per-Åke Johansson /Tranås MDA Kvarts Niklas Windahl /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
17-14 15-04 Förlust
Larusdottir, Emma BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christopher Ray /Söder MDB 8-dels Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
15-01 15-03 Förlust
  Micaela Wernberg /Söder DDB Kvarts Helén Skoog /Skogås
Camilla Tjernström /BBMK
Walkover Förlust
    DSC Pool A Micaela Wernberg /Söder 11-04 11-08 Förlust
    DSC Pool A Lena Karlsson /Pärlan 11-04 11-03 Förlust
    DSC Pool A Sofie Ekström /Pärlan Walk over Vinst
Leander, Stefan Sandviken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Daniel Andersson /Eken 15-10 11-15 15-13 Förlust
    HSB Pool G Rickard Sandberg /Grums Walk over Vinst
    HSB Pool G Ting-Fai Chong /Söder 15-01 15-04 Vinst
  Camilla Tjernström /BBMK MDB 8-dels Daniel Hermansson /Norrk
Martina Pettersson /Norrk
15-04 15-12 Vinst
  Camilla Tjernström /BBMK MDB Kvarts Ulf Nederman /Grums
Lisa Malmgren /Grums
10-15 15-02 15-10 Vinst
  Camilla Tjernström /BBMK MDB Semi Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
15-12 15-12 Förlust
  Truls Sandberg /Täby HDB 16-dels Niklas Madsen /Ljung
Rickard Wasell /Ljung
15-11 08-15 15-07 Förlust
Lenkert, Cissela BooKFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Eva Axelsson /VBMF Walk over Vinst
    DS15 Pool B Helena Andersson /Eskil 11-02 11-06 Vinst
    DS15 Pool B Sara Karlsson /Ljung 11-07 11-07 Vinst
    DS15 Kvarts Linda Seflin /Botkyr 07-02 Uppgivet Förlust
  Tess Humble /BKFUM DD15 Kvarts Jenny Andersson /Ljung
Pernilla Waller /Ljung
15-01 15-03 Vinst
  Tess Humble /BKFUM DD15 Semi Elin Carlsson /ÖBK
Elin Löfström /BMKC
15-11 15-02 Vinst
  Tess Humble /BKFUM DD15 Final Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
15-13 15-09 Förlust
Liljeklint, Victor Järnvägens IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Emil Söljén /ÖBK 15-03 15-03 Vinst
    HS13 Pool H Fredrik Jonsson /Sollen 15-05 15-06 Vinst
    HS13 Pool H Patrik Sahlsten /Spårvä 17-15 15-07 Förlust
    HS13 8-dels Adam Jeansson /JIF 15-01 15-00 Förlust
  Anton Rydberg /JIF HD13 8-dels Håkan Röjler /ÖBK
Joakim Jansson /ÖBK
15-07 15-07 Förlust
Lindqvist, Frida Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Pernilla Karlsson /Julita DDA Kvarts Emma Hagner /Tyresö
Helena Kihlström /Tyresö
15-08 15-12 Förlust
  Marie Hansson /Norrk DDA Kvarts Dalila Sakal /BBMK
Susanna Larsson /ÖBK
Walkover Förlust
    DSA Pool A Emma Hagner /Tyresö Walk over Vinst
    DSA Pool A Dalila Sakal /BBMK 06-11 11-05 11-00 Vinst
    DSA Semi Helena Kihlström /Tyresö 11-08 11-00 Vinst
    DSA Final Therese Malmberg /Tyresö 11-04 11-08 Vinst
  Robert Lindqvist /Norrk MDA 8-dels Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
15-10 15-08 Förlust
Lindqvist, Jens BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Mikael Rundberg /Christ 15-08 15-01 Förlust
    HSB Pool F Erik Jansson /Botkyr 15-04 15-01 Förlust
    HSB Pool F Isak Malmström /VBMF 15-07 15-09 Vinst
  Daniel Lundström /Speed HDB 16-dels Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
15-01 15-01 Förlust
Lindqvist, Robert Norrköping Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Frida Lindqvist /Norrk MDA 8-dels Gustavo Rickne /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
15-10 15-08 Förlust
  Robert Wettersten /Norrk HDA 16-dels Mikael Rosmark /ÖBK
Tommy Rosmark /ÖBK
15-09 15-11 Förlust
Lundberg, Daniel Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool O Daniel Chronlund /ÖBK 15-08 15-05 Vinst
    HSB Pool O Daniel Lundström /Speed 15-06 15-06 Vinst
    HSB Pool O Joel Freij /Söder 15-02 15-03 Vinst
    HSB 8-dels Martin Wolter /Eskil 17-14 15-08 Vinst
    HSB Kvarts Niklas Madsen /Ljung 15-08 12-15 15-08 Förlust
  Jens Andersson /Botkyr HDB 16-dels Jens Lindqvist /Speed
Daniel Lundström /Speed
15-01 15-01 Vinst
  Jens Andersson /Botkyr HDB 8-dels Niklas Rundberg /Christ
Mikael Rundberg /Christ
15-02 15-12 Vinst
  Jens Andersson /Botkyr HDB Kvarts Alexander Hermansson /Eken
Karl Andersson /Eken
15-04 11-15 15-06 Vinst
  Jens Andersson /Botkyr HDB Semi Marcus Karlsson /Grums
Ulf Nederman /Grums
15-00 15-03 Vinst
  Jens Andersson /Botkyr HDB Final Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
15-09 15-07 Vinst
Lundberg, Jesper Tranås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Joel Jonsson /Pärlan 15-11 15-03 Vinst
    HSC Pool G Dan Carlsson /ÖBK 10-15 15-03 15-05 Förlust
  Josefin Trosell /Norrk MDB 8-dels Eddie Persson /ÖBK
Cecilia Pettersson /Norrk
15-08 15-08 Vinst
  Josefin Trosell /Norrk MDB Kvarts Martin Wolter /Eskil
Camilla Calsson /Eskil
15-07 15-07 Vinst
  Josefin Trosell /Norrk MDB Semi Michael Schwarcz /Liding
Tess Humble /BKFUM
09-15 15-11 15-07 Vinst
  Josefin Trosell /Norrk MDB Final Truls Sandberg /Täby
Marie Svedell /Sundby
15-11 15-08 Förlust
  Joel Jonsson /Pärlan HDC Kvarts Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
15-07 15-06 Förlust
Lundberg, Pär BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool H Tobias Andersson /Eskil Walk over Vinst
    HSB Pool H Tobias Persson /Ljung 15-08 15-11 Vinst
    HSB Pool H Gustaf Axelryd /ÖBK 15-13 07-15 15-09 Förlust
  Johan Öhrling /Pärlan HDB 16-dels Frank Karlsson /Julita
Ralf Karlsson /Julita
15-00 15-12 Förlust
Lundgren, Olivia BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Felicia Jakobsson /Norrk Walk over Vinst
    DS15 Pool E Pernilla Waller /Ljung 11-04 11-06 Vinst
    DS15 Pool E Carolina Sahlström /Spårvä 09-11 11-05 11-09 Vinst
    DS15 Kvarts Kristin Stenfors /Spårvä 11-01 11-03 Förlust
  Veronica Idman /Christ DD15 Kvarts Kristin Stenfors /Spårvä
Carolina Sahlström /Spårvä
15-05 15-01 Förlust
Lundgren, Ronja BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Björn Grönqvist /BMKC MD13 Kvarts Christian Fernström /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-02 15-06 Förlust
    DS13 Pool B Emma Pettersson /Eskil 11-00 11-05 Förlust
    DS13 Pool B Sophie Ringmo /Speed 13-10 11-07 Vinst
    DS13 Pool B Pernilla Salo /Karlst 11-00 11-04 Förlust
  Emma Pettersson /Eskil DD13 Kvarts Chloe Kihlström /BMKC
Matilda Engström /BMKC
15-00 15-06 Vinst
  Emma Pettersson /Eskil DD13 Semi Jennie Jokela /Skogås
Mengmei He /Skogås
15-01 15-01 Förlust
Lundh, Lars-Olov Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hans Mattsson /Ljung HDC Kvarts Greg Szuh /Eken
Staffan Burén /Eken
17-14 15-06 Vinst
  Hans Mattsson /Ljung HDC Semi Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
15-06 15-09 Förlust
Lundqvist, Oskar Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kathryn Gärtner /Liding MDA 8-dels Ralf Karlsson /Julita
Pernilla Karlsson /Julita
15-08 15-02 Vinst
  Kathryn Gärtner /Liding MDA Kvarts Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
15-08 15-11 Förlust
  Johan Björklund /Spårvä HDA 8-dels Marcus Andersson /Komet
Fredrik Robertsson /Komet
15-17 15-08 15-02 Vinst
  Johan Björklund /Spårvä HDA Kvarts Petter Björkestam /Täby
Tomas Ahlgren /Täby
11-15 15-11 15-11 Vinst
  Johan Björklund /Spårvä HDA Semi Mattias Persson /BMKC
Robert Gustafsson /BMKC
15-07 15-08 Förlust
Lundström, Daniel BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool O Joel Freij /Söder 15-07 15-09 Vinst
    HSB Pool O Daniel Lundberg /Botkyr 15-06 15-06 Förlust
    HSB Pool O Daniel Chronlund /ÖBK 15-05 10-15 15-02 Förlust
  Jens Lindqvist /Speed HDB 16-dels Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
15-01 15-01 Förlust
Lyberger, Paul BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool K Lars Eriksson /Ljung 15-01 15-04 Förlust
    HSB Pool K Marcus Karlsson /Grums 15-08 15-03 Förlust
    HSB Pool K Fredrik Eklöv /Speed 15-08 15-08 Förlust
  Johan Geisler /Komet HDB 16-dels Erik Jansson /Botkyr
Henrik Aldén /Botkyr
15-09 12-15 15-06 Förlust
Lång, Linus Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Pär Mosegaard /Söder 15-07 15-01 Vinst
    HSB Pool I Alexander Hermansson /Eken 15-12 13-15 15-01 Vinst
    HSB Pool I Marcus Odö /Spårvä Walk over Vinst
    HSB 8-dels Peter Johansson /VBMF 15-09 15-10 Förlust
  Joakim Johansson /Karlst HDB 16-dels Alexander Hermansson /Eken
Karl Andersson /Eken
15-01 15-03 Förlust
  Måns Franklin /Karlst HDA 8-dels Örjan Bergholm /Eken
Mattias Wohlfahrt /Eken
15-04 15-03 Förlust
Lödesjö, Lotta Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Sandra Evertsson /Botkyr 11-04 11-03 Förlust
    DS15 Pool D Malin Andersson /BBMK 11-01 11-07 Förlust
    DS15 Pool D Lina Svensson /Sollen 11-03 11-03 Förlust
  Helena Andersson /Eskil DD15 Kvarts Elin Carlsson /ÖBK
Elin Löfström /BMKC
15-08 15-04 Förlust
Lödesjö, Lukas Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mari Karlsson /Eskil MDA 8-dels Joakim Sjöblom /BBMK
Dalila Sakal /BBMK
15-04 15-08 Vinst
  Mari Karlsson /Eskil MDA Kvarts Andreas Forsberg /Tyresö
Therese Malmberg /Tyresö
15-11 15-10 Vinst
  Mari Karlsson /Eskil MDA Semi Robert Gustafsson /BMKC
Sara Gustafsson /BMKC
15-11 15-09 Förlust
    HSA Pool F Mikael Rosmark /ÖBK 15-10 15-09 Vinst
    HSA Pool F Kim Carlsson /KarBMK Walk over Vinst
    HSA 8-dels Robert Gustafsson /BMKC 13-15 15-12 15-11 Vinst
    HSA Kvarts Ingvar Larsson /Norrk 15-06 15-04 Vinst
    HSA Semi Michael Ahlgren /Eskil 17-14 15-12 Förlust
  Kalle Ågren /Eskil HDA 16-dels Johannes Carpenter /KarBMK
Niklas Hedström /KarBMK
17-14 15-08 Vinst
  Kalle Ågren /Eskil HDA 8-dels Petter Björkestam /Täby
Tomas Ahlgren /Täby
14-17 15-10 15-10 Förlust
Löf, Christoffer Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Christian Fernström /Skogås 15-00 15-03 Förlust
    HS13 Pool B Eddie Holmberg /VBMF 17-15 17-14 Förlust
    HS13 Pool B Patrik Steen /Botkyr 16-17 15-10 15-12 Förlust
  Emil Söljén /ÖBK HD13 8-dels Tomasz Hedenlund /UVint
Eric Myhrén /Gamleb
15-01 15-01 Förlust
Löfgren, Fredrik Mariestads AIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Alexander Carlson /Wätter 15-03 17-14 Förlust
    HS11 Pool B Martin Forssberg /Karlst 15-13 15-12 Förlust
    HS11 Pool B Johan Ekblad /ÖBK 15-08 15-01 Vinst
  Andreas Rydgård /MAIF HD11 Kvarts Patrik Pettersson /UVint
Felix Brynje /UVint
15-08 15-07 Vinst
  Andreas Rydgård /MAIF HD11 Semi Daniel Karlsson /Åmin
Alexander Carlson /Wätter
15-05 15-12 Förlust
  Kavita Kerai /MAIF MD11 Semi Magnus Olowsson /ÖBK
Linn Alexandersson /ÖBK
15-10 15-04 Vinst
  Kavita Kerai /MAIF MD11 Final Andreas Rydgård /MAIF
Sara Alexandersson /MAIF
15-02 10-15 15-12 Vinst
Löfström, Elin BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Lina Andersson /ÖBK 11-02 11-02 Vinst
    DS15 Pool C Hanna Ström /Norrk 11-03 11-00 Vinst
    DS15 Pool C Linda Seflin /Botkyr 11-02 11-00 Förlust
    DS15 8-dels Sara Karlsson /Ljung 09-11 11-01 11-02 Förlust
  Elin Carlsson /ÖBK DD15 Kvarts Helena Andersson /Eskil
Lotta Lödesjö /Eskil
15-08 15-04 Vinst
  Elin Carlsson /ÖBK DD15 Semi Cissela Lenkert /BKFUM
Tess Humble /BKFUM
15-11 15-02 Förlust
Lönnblom, Peter BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Kalle Ågren /Eskil 15-01 15-03 Förlust
    HSA Pool A Mattias Persson /BMKC 15-06 15-05 Förlust
    HSA Pool A Jakob Svenhamn /Liding 15-11 15-17 15-08 Vinst
  Michael Ahlgren /Eskil HDA 8-dels Jakob Svenhamn /Liding
Sören Molin /Liding
03-15 15-06 15-10 Förlust
Löthgren, Svante Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Marcus Behr /BMKC 15-13 15-01 Vinst
    HS17 Pool E Hampus Arnesson /BBMK 15-10 15-09 Förlust
    HS17 Pool E Tomas Persson /Christ 17-14 15-03 Förlust
  Erik Karlsson /KarBMK HD17 8-dels Hampus Arnesson /BBMK
Marcus Grau /BBMK
15-11 17-15 Förlust
Madsen, Niklas Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool N Claes Johansson /Karlst Walk over Vinst
    HSB Pool N Mats Persson /Tyresö Walk over Vinst
    HSB Pool N Niklas Rundberg /Christ 15-08 15-09 Vinst
    HSB 8-dels Johannes Carpenter /KarBMK 12-15 15-11 15-07 Vinst
    HSB Kvarts Daniel Lundberg /Botkyr 15-08 12-15 15-08 Vinst
    HSB Semi Peter Johansson /VBMF 15-11 15-12 Förlust
  Rickard Wasell /Ljung HDB 16-dels Truls Sandberg /Täby
Stefan Leander /Sandvi
15-11 08-15 15-07 Vinst
  Rickard Wasell /Ljung HDB 8-dels Michael Schwarcz /Liding
Christer Forsgren /BMKC
15-13 15-07 Förlust
Magnusson, Jonas Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Dennis Hagström /Grums Walk over Vinst
    HS15 Pool A Fredrik Andrésen /ÖBK 15-04 15-02 Förlust
    HS15 Pool A Robin Sjöblom /Spårvä 15-00 15-00 Förlust
Malmberg, Therese Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Julie Carlbaum /Liding DDA 8-dels Linda Bjerneling /Tyresö
Sofie Bergström /Tyresö
10-15 15-07 15-04 Förlust
    DSA Pool C Greta Boström /Spårvä 11-08 11-05 Vinst
    DSA Pool C Pernilla Karlsson /Julita 11-08 11-04 Vinst
    DSA Pool C Sara Gustafsson /BMKC 11-09 11-01 Vinst
    DSA Semi Linda Bjerneling /Tyresö 09-11 11-07 11-03 Vinst
    DSA Final Frida Lindqvist /Norrk 11-04 11-08 Förlust
  Andreas Forsberg /Tyresö MDA 16-dels Gustaf Axelryd /ÖBK
Katarina Andersson /Julita
15-04 15-08 Vinst
  Andreas Forsberg /Tyresö MDA 8-dels Thomas Csiffary /Spårvä
Linda Bjerneling /Tyresö
12-15 15-07 15-11 Vinst
  Andreas Forsberg /Tyresö MDA Kvarts Lukas Lödesjö /Eskil
Mari Karlsson /Eskil
15-11 15-10 Förlust
Malmgren, Lisa Grums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ulf Nederman /Grums MDB 16-dels Karl Andersson /Eken
Carin Sjöstedt /Eken
06-15 15-03 15-11 Vinst
  Ulf Nederman /Grums MDB 8-dels Mattias Norell /Spårvä
Petra Book-Nyman /Spårvä
Walkover Vinst
  Ulf Nederman /Grums MDB Kvarts Stefan Leander /Sandvi
Camilla Tjernström /BBMK
10-15 15-02 15-10 Förlust
  Lina Norberg /Grums DD17 Semi Ida Weimers-Durgé /Botkyr
Linda Seflin /Botkyr
15-02 09-15 17-16 Vinst
  Lina Norberg /Grums DD17 Final Sanna Andrén /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
15-06 15-13 Förlust
Malmgren, Sanna Grums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Dennis Hagström /Grums MD15 Semi Jonatan Adolphson /Sollen
Lina Svensson /Sollen
Walkover Förlust
    DS13 Pool C Amanda Andrén /BBMK 11-01 11-01 Förlust
    DS13 Pool C Cecilia Alexandersson /ÖBK 11-03 11-01 Förlust
    DS13 Pool C Mengmei He /Skogås 11-05 11-09 Förlust
Malmström, Isak Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Erik Jansson /Botkyr 15-02 15-02 Förlust
    HSB Pool F Mikael Rundberg /Christ 15-07 15-02 Förlust
    HSB Pool F Jens Lindqvist /Speed 15-07 15-09 Förlust
Mattsson, Hans Ljungsbro Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lars-Olov Lundh /Ljung HDC Kvarts Greg Szuh /Eken
Staffan Burén /Eken
17-14 15-06 Vinst
  Lars-Olov Lundh /Ljung HDC Semi Johan Eriksson /Överum
Torbjörn Eriksson /Överum
15-06 15-09 Förlust
Molin, Sören Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool G Mattias Wohlfahrt /Eken 15-09 15-09 Förlust
    HSA Pool G Niklas Windahl /Tyresö 15-02 15-10 Förlust
    HSA Pool G Ingvar Larsson /Norrk 15-05 15-13 Förlust
  Jakob Svenhamn /Liding HDA 8-dels Michael Ahlgren /Eskil
Peter Lönnblom /Pärlan
03-15 15-06 15-10 Vinst
  Jakob Svenhamn /Liding HDA Kvarts Henrik Rönnberg /Göta
Niklas Andersson /Göta
15-12 15-04 Förlust
Mosegaard, Pär BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Linus Lång /Karlst 15-07 15-01 Förlust
    HSB Pool I Marcus Odö /Spårvä Walk over Vinst
    HSB Pool I Alexander Hermansson /Eken 17-15 15-05 Vinst
  Joel Freij /Söder HDB 16-dels Daniel Andersson /Eken
Tim Francios /Eken
15-08 15-09 Förlust
Murqvist, Rasmus Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Oscar Fransson /ÖBK 12-15 15-05 15-12 Vinst
    HS13 Pool G Emil Blomqvist /Christ 15-13 13-15 15-10 Förlust
    HS13 Pool G Emil Tjernström /BBMK 15-02 15-05 Förlust
  Patrik Sahlsten /Spårvä HD13 8-dels Mikael Kvist /ÖBK
Adam Nilsson /ÖBK
15-04 15-00 Vinst
  Patrik Sahlsten /Spårvä HD13 Kvarts Adam Jeansson /JIF
Emil Tjernström /BBMK
15-01 15-03 Förlust
Myhrén, Eric Gamleby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Adam Nilsson /ÖBK 15-00 15-00 Vinst
    HS13 Pool D Viggo Bornström /Karlst 15-00 15-03 Vinst
    HS13 Pool D Marcus Ulvbacke /BMKC 15-00 15-00 Vinst
    HS13 8-dels Christian Bergqvist /VBMF 15-07 15-00 Vinst
    HS13 Kvarts Christian Sahlström /Spårvä 15-06 15-02 Förlust
  Tomasz Hedenlund /UVint HD13 8-dels Christoffer Löf /ÖBK
Emil Söljén /ÖBK
15-01 15-01 Vinst
  Tomasz Hedenlund /UVint HD13 Kvarts Erik Engström /Eskil
Christian Sahlström /Spårvä
15-05 15-04 Förlust
Myhrén, Filip Gamleby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool A Felix Brynje /UVint 15-02 15-00 Vinst
    HS11 Pool A Kim Hintsala /MAIF 15-01 15-04 Vinst
    HS11 Pool A Magnus Olowsson /ÖBK 15-06 15-03 Vinst
    HS11 Kvarts Joakim Strömberg /ÖBK 15-03 15-08 Vinst
    HS11 Semi Martin Forssberg /Karlst 15-00 15-00 Vinst
    HS11 Final Didrik Westerholm /Gamleb 09-15 15-03 15-04 Vinst
  Didrik Westerholm /Gamleb HD11 Kvarts Markus Nilsson /MAIF
Kim Hintsala /MAIF
15-00 13-15 15-03 Vinst
  Didrik Westerholm /Gamleb HD11 Semi Magnus Olowsson /ÖBK
Joakim Strömberg /ÖBK
15-03 15-02 Vinst
  Didrik Westerholm /Gamleb HD11 Final Daniel Karlsson /Åmin
Alexander Carlson /Wätter
15-12 15-03 Vinst
Myrberg, Robin Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool D Alexander Engström /Ljung 15-00 15-01 Förlust
    HS17 Pool D Jon Svedlund /BBMK Walk over Vinst
    HS17 Pool D Oskar Rosén /Tranås Walk over Vinst
    HS17 8-dels Hampus Arnesson /BBMK 15-01 15-03 Förlust
Mäkitalo, Janne BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Staffan Burén /Eken 15-06 15-01 Förlust
    HSC Pool D Henrik Hugosson /Huvud 15-00 15-04 Förlust
    HSC Pool D Hans Tang /ÖBK Walk over Vinst
Nederman, Ulf Grums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Daniel Olsson /Christ 15-01 15-00 Vinst
    HSB Pool B Henrik Aldén /Botkyr 15-12 15-08 Vinst
    HSB Pool B Johan Geisler /Komet 15-07 15-01 Vinst
    HSB 8-dels Christer Forsgren /BMKC 15-05 15-05 Förlust
  Lisa Malmgren /Grums MDB 16-dels Karl Andersson /Eken
Carin Sjöstedt /Eken
06-15 15-03 15-11 Vinst
  Lisa Malmgren /Grums MDB 8-dels Mattias Norell /Spårvä
Petra Book-Nyman /Spårvä
Walkover Vinst
  Lisa Malmgren /Grums MDB Kvarts Stefan Leander /Sandvi
Camilla Tjernström /BBMK
10-15 15-02 15-10 Förlust
  Marcus Karlsson /Grums HDB 8-dels Daniel Hermansson /Norrk
Marcus Karlsson /Eskil
15-08 04-15 15-11 Vinst
  Marcus Karlsson /Grums HDB Kvarts Eddie Persson /ÖBK
Daniel Chronlund /ÖBK
15-10 15-02 Vinst
  Marcus Karlsson /Grums HDB Semi Jens Andersson /Botkyr
Daniel Lundberg /Botkyr
15-00 15-03 Förlust
Nilsson, Adam Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Eric Myhrén /Gamleb 15-00 15-00 Förlust
    HS13 Pool D Marcus Ulvbacke /BMKC 15-02 15-12 Förlust
    HS13 Pool D Viggo Bornström /Karlst 15-11 15-11 Förlust
  Mikael Kvist /ÖBK HD13 8-dels Patrik Sahlsten /Spårvä
Rasmus Murqvist /Spårvä
15-04 15-00 Förlust
Nilsson, Markus Mariestads AIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Simon Adolphson /Sollen 15-12 12-15 15-11 Vinst
    HS11 Pool C Lars Norberg /Karlst 15-02 15-01 Vinst
    HS11 Pool C Joakim Strömberg /ÖBK 15-05 15-06 Vinst
    HS11 8-dels Magnus Olowsson /ÖBK 17-14 15-07 Vinst
    HS11 Kvarts Didrik Westerholm /Gamleb 15-04 15-08 Förlust
  Kim Hintsala /MAIF HD11 Kvarts Didrik Westerholm /Gamleb
Filip Myhrén /Gamleb
15-00 13-15 15-03 Förlust
Nilsson, Patrik Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Martin Falk /Sollen 17-16 12-15 15-04 Vinst
    HS15 Pool G Karl Berggren /BMKC 15-03 15-00 Vinst
    HS15 Pool G Martin Hansson /Norrk 15-03 15-07 Vinst
    HS15 8-dels Lukas Hernblad /Botkyr 15-12 15-01 Förlust
  Mengxio He /Skogås HD15 8-dels Andréas Langell /ÖBK
Fredrik Andrésen /ÖBK
15-07 09-15 15-11 Förlust
Norberg, Lars Karlstad Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Joakim Strömberg /ÖBK 15-01 15-03 Förlust
    HS11 Pool C Markus Nilsson /MAIF 15-02 15-01 Förlust
    HS11 Pool C Simon Adolphson /Sollen 15-01 15-02 Förlust
  Martin Forssberg /Karlst HD11 Kvarts Daniel Karlsson /Åmin
Alexander Carlson /Wätter
15-11 15-09 Förlust
Norberg, Lina Grums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool B Cecilia Afzelius /Ljung Walk over Vinst
    DS17 Pool B Jennie Sparén /Julita 11-08 11-00 Vinst
    DS17 Pool B Malin Selling /Botkyr 11-00 11-00 Vinst
    DS17 Semi Madelene Andersson /Grums 11-06 11-06 Vinst
    DS17 Final Sandra Granberg /BBMK 11-03 11-02 Vinst
  Lisa Malmgren /Grums DD17 Semi Ida Weimers-Durgé /Botkyr
Linda Seflin /Botkyr
15-02 09-15 17-16 Vinst
  Lisa Malmgren /Grums DD17 Final Sanna Andrén /BBMK
Sandra Granberg /BBMK
15-06 15-13 Förlust
Nordenwall, Jim Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mari Karlsson /Eskil MDA 8-dels Per-Åke Johansson /Tranås
Susanna Larsson /ÖBK
Walkover Förlust
Nordqvist, Emma Karlskoga BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Marie Strömgren /Spårvä 11-05 11-02 Vinst
    DSB Pool A Frida Sjöstedt /Eken 11-00 11-02 Vinst
    DSB Pool A Johanna Andersson /Julita 11-05 02-11 11-03 Vinst
    DSB Semi Marie Svedell /Sundby 11-00 11-07 Förlust
  Lina Westin /KarBMK DDB Kvarts Lena Karlsson /Pärlan
Emilia Sundberg /Pärlan
15-01 15-00 Vinst
  Lina Westin /KarBMK DDB Semi Johanna Holmberg /KarBMK
Linda Saarela /Eskil
02-15 15-13 17-15 Vinst
  Lina Westin /KarBMK DDB Final Josefin Trosell /Norrk
Cecilia Pettersson /Norrk
15-02 15-11 Vinst
Norelius, Filip Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Pelle Schieber /Sollen 15-04 15-00 Vinst
    HS15 Pool H Mattias Persson /ÖBK 15-00 15-06 Förlust
    HS15 Pool H Emil Crintz-Gath /Tranås Walk over Vinst
    HS15 8-dels Robin Sjöblom /Spårvä 15-03 15-06 Förlust
  Jonatan Adolphson /Sollen HD15 8-dels Viktor Sundh /BMKC
Karl Berggren /BMKC
15-08 15-11 Förlust
Norell, Mattias Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB</