Täby Riksklasskval 2003

Täby Badmintonhall 22-23/3 2003

Täby BMF


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 376

Total antal WO matcher = 68

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DD13 Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
Johanna Jäntti /Täby -
Mikaela Jäntti /Täby
Amanda Lundquist /Täby -
Frida Berzelius /Täby
DS13 Johanna Bergwall /Boston Lisa Sjöström /Umeå Josefin Borgström /Upp Vi
Mikaela Jäntti /Täby
HD13 Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
Anton Gonzales /Upp Vi -
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
Simon Fagerlund /Upp Vi -
Martin Backström /Upp Vi
HS13 Anton Wieselblad /Fyrisf Farnam Safaeiyan /Lenhov Felix Högström-Lindh /Umeå
Christian Sahlström /Spåret
DD15 Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
Jennifer Nielsen /Visby -
Camilla Carlsson /Eskils
Emmie Nilsson /Skurup -
Maria Brander /Bergså
DS15 Karolina Kotte /Täby Emmie Nilsson /Skurup Linnea Hedlund /Åminto
Sara Theodorsson /Sävsjö
HD15 Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
André Malmaeus /Täby -
Joar Bergqvist /Täby
Olof Berglund /Täby -
Simon Ronnås /Täby
HS15 Simon Druve /Täby Henrik Fåhraeus /Täby Björn Heimirsson /Täby
Christoffer Ingvaldsson /Skogås

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD13 Dam dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
Karin Aldheimer /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-4 15-4
8-dels Emma Roman /Enånge
Johanna Roman /Enånge
Linda Beck /Täby
Johanna Sjöö /Täby
Walkover
8-dels Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
15-12 15-3
8-dels Maria Helmersson /Täby
Therese Angarth /Täby
Linnea Schultz /Upp Vi
Emma Johannesson /Upp Vi
15-3 15-1
Kvarts Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
Emma Larsson /Täby
Berfin Bal /Kista
15-13 15-9
Kvarts Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
Emma Roman /Enånge
Johanna Roman /Enånge
15-4 15-4
Kvarts Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
Teresa Simu /Skogås
Mengmei He /Skogås
15-4 15-5
Kvarts Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
Maria Helmersson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-9 15-7
Semi Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
9-15 15-12 15-12
Semi Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
13-15 15-4 15-3
Final Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
15-4 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS13 Dam singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Lisa Sjöström /Umeå Maria Helmersson /Täby 11-3 11-4
Pool A Hanna Lundqvist /Kista Charlotte Mackeprang /Täby 11-2 11-7
Pool A Lisa Sjöström /Umeå Charlotte Mackeprang /Täby 11-0 11-1
Pool A Maria Helmersson /Täby Hanna Lundqvist /Kista 11-4 11-3
Pool A Lisa Sjöström /Umeå Hanna Lundqvist /Kista 11-6 11-3
Pool A Maria Helmersson /Täby Charlotte Mackeprang /Täby 4-11 11-5 11-4
Pool B Josefin Borgström /Upp Vi Frida Berzelius /Täby 11-9 11-2
Pool B Lisa Johansson /Tierp Emma Roman /Enånge 11-5 11-3
Pool B Frida Berzelius /Täby Lisa Johansson /Tierp 11-5 11-0
Pool B Josefin Borgström /Upp Vi Emma Roman /Enånge 11-1 11-0
Pool B Frida Berzelius /Täby Emma Roman /Enånge 11-5 11-3
Pool B Josefin Borgström /Upp Vi Lisa Johansson /Tierp 11-1 11-5
Pool C Linda Beck /Täby Johanna Sjöö /Täby Walk over
Pool C Venos Fardost /Kista Mengmei He /Skogås 5-11 11-4 11-9
Pool C Mengmei He /Skogås Linda Beck /Täby Walk over
Pool C Venos Fardost /Kista Johanna Sjöö /Täby Walk over
Pool C Venos Fardost /Kista Linda Beck /Täby Walk over
Pool C Mengmei He /Skogås Johanna Sjöö /Täby Walk over
Pool D Cecilia Alexandersson /Örebro Therese Pettersson /Täby 11-0 11-0
Pool D Jennie Jokela /Skogås Johanna Roman /Enånge 11-8 11-8
Pool D Jennie Jokela /Skogås Therese Pettersson /Täby 11-0 11-1
Pool D Cecilia Alexandersson /Örebro Johanna Roman /Enånge 11-3 11-6
Pool D Johanna Roman /Enånge Therese Pettersson /Täby 11-1 11-0
Pool D Cecilia Alexandersson /Örebro Jennie Jokela /Skogås 11-1 11-6
Pool E Mikaela Jäntti /Täby Malin Franzén /Kista 13-12 13-11
Pool E Malin Franzén /Kista Emma Johannesson /Upp Vi 11-4 11-0
Pool E Mikaela Jäntti /Täby Emma Johannesson /Upp Vi 11-2 11-0
Pool F Jenny Franck /Kista Amanda Lundquist /Täby 11-2 11-7
Pool F Jenny Franck /Kista Teresa Simu /Skogås 11-1 11-0
Pool F Amanda Lundquist /Täby Teresa Simu /Skogås 11-2 11-2
Pool G Johanna Bergwall /Boston Emma Larsson /Täby 11-0 11-3
Pool G Emma Larsson /Täby Linnea Schultz /Upp Vi 11-4 11-3
Pool G Johanna Bergwall /Boston Linnea Schultz /Upp Vi 11-0 11-0
8-dels Malin Franzén /Kista Amanda Lundquist /Täby 11-3 11-6
8-dels Josefin Borgström /Upp Vi Emma Larsson /Täby 11-4 11-3
8-dels Venos Fardost /Kista Jennie Jokela /Skogås 11-2 11-0
8-dels Cecilia Alexandersson /Örebro Mengmei He /Skogås 11-6 11-7
8-dels Mikaela Jäntti /Täby Maria Helmersson /Täby 11-4 11-4
8-dels Frida Berzelius /Täby Jenny Franck /Kista 11-4 11-5
Kvarts Lisa Sjöström /Umeå Malin Franzén /Kista 11-6 11-4
Kvarts Josefin Borgström /Upp Vi Venos Fardost /Kista 11-3 11-4
Kvarts Mikaela Jäntti /Täby Cecilia Alexandersson /Örebro 12-13 11-5 11-3
Kvarts Johanna Bergwall /Boston Frida Berzelius /Täby 11-1 11-8
Semi Lisa Sjöström /Umeå Josefin Borgström /Upp Vi 7-11 11-8 13-11
Semi Johanna Bergwall /Boston Mikaela Jäntti /Täby 11-0 11-6
Final Johanna Bergwall /Boston Lisa Sjöström /Umeå 11-7 11-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD13 Herr dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Niclas Du Four /Täby
Mathias Pettersson /Täby
Walkover
8-dels Felix Högström-Lindh /Umeå
Niclas Grefve /Umeå
Ludvig Pärlefors /Fyrisf
Per Wallgren /Fyrisf
15-12 15-2
8-dels Sebastian Hedlund /Åminto
Adam Jeansson /Järnvä
Christoffer Sundström /Täby
Erik Lousch /Täby
Walkover
8-dels Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
13-15 17-14 15-13
8-dels David Witten /Täby
Johan Wilhelmsson /Väsby
Robin Nilsson /Täby
Alexander Pettersson /Täby
Walkover
8-dels Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
Victor Hansson /Fyrisf
Philip Reineck /Fyrisf
14-17 15-2 15-6
8-dels Niclas Du Four /Täby
Victor Nordh /Täby
Filip Nordström /Kista
Arwand Askari /Kista
Walkover
8-dels Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
Clarence Hugö /Skogås
Sam Henriksson /Skogås
Walkover
Kvarts Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Felix Högström-Lindh /Umeå
Niclas Grefve /Umeå
15-0 15-4
Kvarts Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
Sebastian Hedlund /Åminto
Adam Jeansson /Järnvä
Walkover
Kvarts Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
David Witten /Täby
Johan Wilhelmsson /Väsby
15-4 15-4
Kvarts Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
Niclas Du Four /Täby
Victor Nordh /Täby
15-4 15-6
Semi Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
15-4 15-1
Semi Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
15-3 15-0
Final Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
15-7 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS13 Herr singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Farnam Safaeiyan /Lenhov Johan Wilhelmsson /Väsby 15-3 15-0
Pool A Ludvig Pärlefors /Fyrisf David Witten /Täby 15-5 15-2
Pool A Farnam Safaeiyan /Lenhov David Witten /Täby 15-0 15-2
Pool A Ludvig Pärlefors /Fyrisf Johan Wilhelmsson /Väsby 15-5 17-14
Pool A Farnam Safaeiyan /Lenhov Ludvig Pärlefors /Fyrisf 15-3 15-2
Pool A Johan Wilhelmsson /Väsby David Witten /Täby 15-3 15-1
Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi Victor Nordh /Täby 15-3 15-9
Pool B Filip Nordström /Kista Sam Henriksson /Skogås Walk over
Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi Sam Henriksson /Skogås Walk over
Pool B Filip Nordström /Kista Victor Nordh /Täby 15-6 15-2
Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi Filip Nordström /Kista 15-6 15-8
Pool B Victor Nordh /Täby Sam Henriksson /Skogås Walk over
Pool C Felix Högström-Lindh /Umeå Robin Nilsson /Täby Walk over
Pool C Victor Hansson /Fyrisf Erik Lousch /Täby Walk over
Pool C Felix Högström-Lindh /Umeå Erik Lousch /Täby Walk over
Pool C Victor Hansson /Fyrisf Robin Nilsson /Täby Walk over
Pool C Felix Högström-Lindh /Umeå Victor Hansson /Fyrisf 15-5 15-1
Pool C Robin Nilsson /Täby Erik Lousch /Täby Walk over
Pool D Niclas Du Four /Täby Oscar Fransson /Örebro 15-5 15-4
Pool D Tomasz Hedenlund /Upp Vi Christian Fernström /Skogås 15-2 15-10
Pool D Niclas Du Four /Täby Tomasz Hedenlund /Upp Vi 13-15 15-10 15-11
Pool D Christian Fernström /Skogås Oscar Fransson /Örebro 15-17 15-5 15-8
Pool D Niclas Du Four /Täby Christian Fernström /Skogås 13-15 15-9 15-4
Pool D Tomasz Hedenlund /Upp Vi Oscar Fransson /Örebro 15-5 15-5
Pool E Filip Eriksson /Upp Vi Per Wallgren /Fyrisf 15-9 15-8
Pool E Alexander Widergren /Eskils Niclas Grefve /Umeå 13-15 17-14 15-10
Pool E Niclas Grefve /Umeå Per Wallgren /Fyrisf 15-5 15-8
Pool E Filip Eriksson /Upp Vi Alexander Widergren /Eskils 13-15 15-9 15-6
Pool E Alexander Widergren /Eskils Per Wallgren /Fyrisf 11-15 15-9 15-8
Pool E Niclas Grefve /Umeå Filip Eriksson /Upp Vi 15-12 8-15 15-11
Pool F Rickard Ojaäär /Täby Philip Reineck /Fyrisf 15-6 15-4
Pool F Adam Jeansson /Järnvä Daniel Gilljam /Skogås 17-15 15-11
Pool F Rickard Ojaäär /Täby Daniel Gilljam /Skogås 10-15 15-11 17-14
Pool F Adam Jeansson /Järnvä Philip Reineck /Fyrisf 15-1 15-10
Pool F Adam Jeansson /Järnvä Rickard Ojaäär /Täby 15-12 15-13
Pool F Daniel Gilljam /Skogås Philip Reineck /Fyrisf 15-1 15-0
Pool G Christian Sahlström /Spåret Sebastian Hedlund /Åminto 15-6 15-1
Pool G Arwand Askari /Kista Christoffer Sundström /Täby Walk over
Pool G Christian Sahlström /Spåret Christoffer Sundström /Täby Walk over
Pool G Sebastian Hedlund /Åminto Arwand Askari /Kista 15-3 15-7
Pool G Christian Sahlström /Spåret Arwand Askari /Kista 15-0 15-1
Pool G Sebastian Hedlund /Åminto Christoffer Sundström /Täby Walk over
Pool H Emil Tjernström /Borlän Alexander Pettersson /Täby Walk over
Pool H Martin Backström /Upp Vi Anders Sjöland /Täby Walk over
Pool H Emil Tjernström /Borlän Anders Sjöland /Täby Walk over
Pool H Martin Backström /Upp Vi Alexander Pettersson /Täby Walk over
Pool H Emil Tjernström /Borlän Martin Backström /Upp Vi 15-1 15-4
Pool H Alexander Pettersson /Täby Anders Sjöland /Täby Walk over
Pool I Anton Wieselblad /Fyrisf Clarence Hugö /Skogås 15-4 15-0
Pool I Anton Gonzales /Upp Vi Mathias Pettersson /Täby Walk over
Pool I Anton Wieselblad /Fyrisf Mathias Pettersson /Täby Walk over
Pool I Anton Gonzales /Upp Vi Clarence Hugö /Skogås 15-1 15-1
Pool I Anton Wieselblad /Fyrisf Anton Gonzales /Upp Vi 15-2 15-9
Pool I Clarence Hugö /Skogås Mathias Pettersson /Täby Walk over
16-dels Anton Gonzales /Upp Vi Rickard Ojaäär /Täby 15-11 10-15 15-12
16-dels Filip Nordström /Kista Niclas Grefve /Umeå 15-8 9-15 15-11
8-dels Farnam Safaeiyan /Lenhov Sebastian Hedlund /Åminto 15-3 15-7
8-dels Simon Fagerlund /Upp Vi Filip Eriksson /Upp Vi 15-7 15-6
8-dels Felix Högström-Lindh /Umeå Martin Backström /Upp Vi 15-1 15-2
8-dels Niclas Du Four /Täby Anton Gonzales /Upp Vi 15-9 15-10
8-dels Adam Jeansson /Järnvä Filip Nordström /Kista 15-0 15-5
8-dels Christian Sahlström /Spåret Ludvig Pärlefors /Fyrisf 15-0 15-4
8-dels Emil Tjernström /Borlän Victor Hansson /Fyrisf 15-2 15-2
8-dels Anton Wieselblad /Fyrisf Tomasz Hedenlund /Upp Vi 15-2 15-3
Kvarts Farnam Safaeiyan /Lenhov Simon Fagerlund /Upp Vi 15-0 15-2
Kvarts Felix Högström-Lindh /Umeå Niclas Du Four /Täby 15-7 15-6
Kvarts Christian Sahlström /Spåret Adam Jeansson /Järnvä 15-4 15-8
Kvarts Anton Wieselblad /Fyrisf Emil Tjernström /Borlän 15-2 15-0
Semi Farnam Safaeiyan /Lenhov Felix Högström-Lindh /Umeå 15-8 15-4
Semi Anton Wieselblad /Fyrisf Christian Sahlström /Spåret 15-2 15-4
Final Anton Wieselblad /Fyrisf Farnam Safaeiyan /Lenhov 15-2 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD15 Dam dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
Olivia Lundgren /Carlto
Elin Helmersson /Täby
15-7 15-13
8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
Kristin Stenfors /Spåret
Carolina Sahlström /Spåret
15-3 15-3
8-dels Michaela Sandh /Täby
Sofie Haglund /Täby
Alexandra Teuschler /Kista
Hanna Berglund /Kista
15-9 15-4
8-dels Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
Marielle Angarth /Täby
Therese Ristanovic /Täby
15-2 15-4
8-dels Maria Haraldsson /Komet
Maria Gemwall /Väsby
Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
Walkover
8-dels My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
Sofie Lindblom /Täby
Frida Thelvén /Täby
Walkover
8-dels Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
Cecilia Alexandersson /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
15-3 15-7
8-dels Mikaela Djärf /Täby
Anna Lagermalm /Täby
Elin Löftsröm /Carlto
Johanna Wiberg /Fyrisf
15-12 15-10
8-dels Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
Martina Orfila /Spåret
Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret
Walkover
Kvarts Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
Michaela Sandh /Täby
Sofie Haglund /Täby
15-2 15-13
Kvarts Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
Maria Haraldsson /Komet
Maria Gemwall /Väsby
15-1 15-2
Kvarts Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
15-10 15-10
Kvarts Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
Mikaela Djärf /Täby
Anna Lagermalm /Täby
15-2 15-0
Semi Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
15-2 15-8
Semi Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
11-15 15-1 15-7
Final Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
15-2 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS15 Dam singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Linnea Hedlund /Åminto Marielle Angarth /Täby 11-3 11-1
Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås Alexandra Teuschler /Kista 11-5 13-10
Pool A Linnea Hedlund /Åminto Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-4 11-1
Pool A Alexandra Teuschler /Kista Marielle Angarth /Täby 6-11 11-2 11-3
Pool A Linnea Hedlund /Åminto Alexandra Teuschler /Kista 11-4 11-4
Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås Marielle Angarth /Täby 9-11 11-4 11-0
Pool B Carolina Sahlström /Spåret Therese Ristanovic /Täby 11-1 11-0
Pool B Maria Brander /Bergså Sofie Haglund /Täby 11-7 11-9
Pool B Sofie Haglund /Täby Carolina Sahlström /Spåret 11-6 11-5
Pool B Maria Brander /Bergså Therese Ristanovic /Täby 11-1 11-3
Pool B Maria Brander /Bergså Carolina Sahlström /Spåret 11-4 11-5
Pool B Sofie Haglund /Täby Therese Ristanovic /Täby 11-2 11-2
Pool C Emmie Nilsson /Skurup Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret 11-3 11-1
Pool C Elin Helmersson /Täby Elin Löftsröm /Carlto 4-11 11-6 11-5
Pool C Emmie Nilsson /Skurup Elin Helmersson /Täby 11-1 11-2
Pool C Elin Löftsröm /Carlto Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret 10-13 11-7 11-8
Pool C Emmie Nilsson /Skurup Elin Löftsröm /Carlto 11-1 11-1
Pool C Elin Helmersson /Täby Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret 10-13 11-6 11-5
Pool D Camilla Carlsson /Eskils Maria Gemwall /Väsby 11-2 11-6
Pool D Helena Andersson /Enånge Anna Lagermalm /Täby 11-4 11-4
Pool D Camilla Carlsson /Eskils Anna Lagermalm /Täby 11-2 11-4
Pool D Maria Gemwall /Väsby Helena Andersson /Enånge 13-10 11-9
Pool D Camilla Carlsson /Eskils Helena Andersson /Enånge 11-5 11-5
Pool D Maria Gemwall /Väsby Anna Lagermalm /Täby 11-6 11-6
Pool E Fozhan Safaeiyan /Lenhov Jennifer Nielsen /Visby 11-4 8-11 11-3
Pool E Olivia Lundgren /Carlto Frida Thelvén /Täby Walk over
Pool E Fozhan Safaeiyan /Lenhov Frida Thelvén /Täby Walk over
Pool E Jennifer Nielsen /Visby Olivia Lundgren /Carlto 11-3 10-13 11-8
Pool E Fozhan Safaeiyan /Lenhov Olivia Lundgren /Carlto 11-2 11-1
Pool E Jennifer Nielsen /Visby Frida Thelvén /Täby Walk over
Pool F Karolina Kotte /Täby Kristin Stenfors /Spåret 11-0 11-2
Pool F Hanna Berglund /Kista Evelina Lindell /Skogås Walk over
Pool F Karolina Kotte /Täby Evelina Lindell /Skogås Walk over
Pool F Kristin Stenfors /Spåret Hanna Berglund /Kista 11-0 11-0
Pool F Karolina Kotte /Täby Hanna Berglund /Kista 11-0 11-1
Pool F Kristin Stenfors /Spåret Evelina Lindell /Skogås Walk over
Pool G Martina Orfila /Spåret Sofie Lindblom /Täby Walk over
Pool G Johanna Wiberg /Fyrisf Maria Haraldsson /Komet 11-4 11-5
Pool G Maria Haraldsson /Komet Martina Orfila /Spåret Walk over
Pool G Johanna Wiberg /Fyrisf Sofie Lindblom /Täby Walk over
Pool G Johanna Wiberg /Fyrisf Martina Orfila /Spåret Walk over
Pool G Maria Haraldsson /Komet Sofie Lindblom /Täby Walk over
Pool H Sara Theodorsson /Sävsjö Elin Carlsson /Örebro 11-3 11-0
Pool H My Westberg /Enånge Mikaela Djärf /Täby 11-3 11-5
Pool H Sara Theodorsson /Sävsjö Mikaela Djärf /Täby 11-4 11-4
Pool H My Westberg /Enånge Elin Carlsson /Örebro 11-2 11-2
Pool H Sara Theodorsson /Sävsjö My Westberg /Enånge 11-1 11-1
Pool H Mikaela Djärf /Täby Elin Carlsson /Örebro 11-3 11-9
8-dels Linnea Hedlund /Åminto Jennifer Nielsen /Visby 11-7 11-1
8-dels Maria Brander /Bergså Maria Haraldsson /Komet 11-2 11-4
8-dels Emmie Nilsson /Skurup My Westberg /Enånge 11-2 11-0
8-dels Camilla Carlsson /Eskils Kristin Stenfors /Spåret 11-2 11-7
8-dels Fozhan Safaeiyan /Lenhov Maria Gemwall /Väsby 11-6 11-8
8-dels Karolina Kotte /Täby Sofie Haglund /Täby 11-6 11-4
8-dels Maria Carlheim-Muller /Skogås Johanna Wiberg /Fyrisf 11-1 11-6
8-dels Sara Theodorsson /Sävsjö Elin Helmersson /Täby 11-0 11-2
Kvarts Linnea Hedlund /Åminto Maria Brander /Bergså 11-0 11-1
Kvarts Emmie Nilsson /Skurup Camilla Carlsson /Eskils 11-7 11-2
Kvarts Karolina Kotte /Täby Fozhan Safaeiyan /Lenhov 13-11 11-6
Kvarts Sara Theodorsson /Sävsjö Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-1 11-1
Semi Emmie Nilsson /Skurup Linnea Hedlund /Åminto 11-7 11-4
Semi Karolina Kotte /Täby Sara Theodorsson /Sävsjö 6-11 11-5 11-4
Final Karolina Kotte /Täby Emmie Nilsson /Skurup 11-8 11-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD15 Herr dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Lars Olsson /Umeå
Björn Söderström /Umeå
Mattias Fernström /Skogås
Daniel Hartwing /Skogås
Walkover
16-dels Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
Fredrik Berg /Spåret
Robin Sjöblom /Spåret
15-1 15-4
16-dels Daniel Gustavsson /Fyrisf
Simon Wieselblad /Fyrisf
David Bragmark /Täby
Calle Stokken /Täby
Walkover
16-dels Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
Daniel Gustavsson /Fyrisf
Fredrik Gadnell /Fyrisf
Walkover
16-dels Robert Flink /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
15-4 15-9
16-dels André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
Hugo Pettersson /Carlto
Viktor Nyman /Umeå
15-6 14-17 15-1
16-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
Daniel Mattsson /Fyrisf
Marcus Ulvne /Fyrisf
17-14 15-17 15-7
16-dels Olle Eken /Täby
Albert Witten /Täby
Victor Udd-Petersson /Sollen
Jonatan Adolfsson /Sollen
15-12 15-9
16-dels Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
Adam Berzelius /Täby
André Malmaeus /Täby
Walkover
16-dels Gautam Parekh /Väsby
Tommy Maxe /Väsby
Pelle Flink /Skogås
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
1-15 17-16 15-7
16-dels Viktor Sundh /Carlto
Jonathan Sjöö /Täby
Johan Olowsson /Örebro
Andreas Langell /Örebro
Walkover
16-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
William Command Fors /Täby
Marcus Högman /Täby
15-9 15-11
16-dels Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
Farnam Safaeiyan /Lenhov
Jonas Johansson-Berg /Fyrisf
15-6 15-5
8-dels Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Lars Olsson /Umeå
Björn Söderström /Umeå
15-5 15-8
8-dels Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
Daniel Gustavsson /Fyrisf
Simon Wieselblad /Fyrisf
15-1 15-2
8-dels Alexander Nistad /Kista
Mattias Lopez /Kista
Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
15-9 15-8
8-dels André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
Robert Flink /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
15-4 15-13
8-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
Olle Eken /Täby
Albert Witten /Täby
15-0 15-5
8-dels Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
Gautam Parekh /Väsby
Tommy Maxe /Väsby
15-5 15-9
8-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
Viktor Sundh /Carlto
Jonathan Sjöö /Täby
15-11 15-4
8-dels Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
Hannes Karlsson /KFUM N
Martin Karlsson /KFUM N
15-8 15-12
Kvarts Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-13 15-5
Kvarts André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
Alexander Nistad /Kista
Mattias Lopez /Kista
15-13 15-12
Kvarts Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
15-12 15-13
Kvarts Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
15-7 15-6
Semi Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
17-14 8-15 15-9
Semi Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-6 15-1
Final Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-12 7-15 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS15 Herr singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Henrik Fåhraeus /Täby Tommy Maxe /Väsby 15-4 15-13
Pool A Victor Udd-Petersson /Sollen Carl Utterström /Fyrisf Walk over
Pool A Henrik Fåhraeus /Täby Victor Udd-Petersson /Sollen 15-7 15-0
Pool A Tommy Maxe /Väsby Carl Utterström /Fyrisf Walk over
Pool A Henrik Fåhraeus /Täby Carl Utterström /Fyrisf Walk over
Pool A Tommy Maxe /Väsby Victor Udd-Petersson /Sollen 15-4 15-0
Pool B Jonathan Sjöö /Täby Viktor Nyman /Umeå 15-2 15-3
Pool B Robert Flink /Skogås Stefan Sundqvist /Kilafo 15-4 15-5
Pool B Robert Flink /Skogås Jonathan Sjöö /Täby 15-10 15-2
Pool B Stefan Sundqvist /Kilafo Viktor Nyman /Umeå 15-2 15-2
Pool B Jonathan Sjöö /Täby Stefan Sundqvist /Kilafo 15-8 15-5
Pool B Robert Flink /Skogås Viktor Nyman /Umeå 15-3 15-8
Pool C Jonas Johansson-Berg /Fyrisf Victor Zuhr /Täby 15-3 15-2
Pool C Fredrik Olsson /Boston Marcus Högman /Täby 15-5 15-3
Pool C Marcus Högman /Täby Jonas Johansson-Berg /Fyrisf 15-10 15-8
Pool C Fredrik Olsson /Boston Victor Zuhr /Täby 15-4 15-9
Pool C Fredrik Olsson /Boston Jonas Johansson-Berg /Fyrisf 15-8 15-6
Pool C Marcus Högman /Täby Victor Zuhr /Täby 15-6 15-8
Pool D Adam Berzelius /Täby Andreas Langell /Örebro Walk over
Pool D Mattias Fernström /Skogås Andreas Eklund /Kista 15-12 15-3
Pool D Mattias Fernström /Skogås Adam Berzelius /Täby Walk over
Pool D Andreas Eklund /Kista Andreas Langell /Örebro Walk over
Pool D Andreas Eklund /Kista Adam Berzelius /Täby Walk over
Pool D Mattias Fernström /Skogås Andreas Langell /Örebro Walk over
Pool E Hannes Karlsson /KFUM N Mattias Persson /Örebro 15-0 15-1
Pool E Björn Heimirsson /Täby Daniel Gustavsson /Fyrisf 15-1 15-0
Pool E Björn Heimirsson /Täby Hannes Karlsson /KFUM N 15-6 15-5
Pool E Mattias Persson /Örebro Daniel Gustavsson /Fyrisf 15-1 15-3
Pool E Hannes Karlsson /KFUM N Daniel Gustavsson /Fyrisf 15-0 15-0
Pool E Björn Heimirsson /Täby Mattias Persson /Örebro 15-2 15-1
Pool F Albert Witten /Täby Calle Stokken /Täby Walk over
Pool F Hugo Pettersson /Carlto Pelle Flink /Skogås 17-14 15-1
Pool F Pelle Flink /Skogås Calle Stokken /Täby Walk over
Pool F Hugo Pettersson /Carlto Albert Witten /Täby 15-1 15-5
Pool F Hugo Pettersson /Carlto Calle Stokken /Täby Walk over
Pool F Pelle Flink /Skogås Albert Witten /Täby 15-12 15-5
Pool G Björn Söderström /Umeå Jim Hammargren /Skogås 15-10 2-15 15-11
Pool G Simon Ronnås /Täby Daniel Mattsson /Fyrisf 15-10 15-7
Pool G Simon Ronnås /Täby Jim Hammargren /Skogås 17-14 6-15 17-14
Pool G Björn Söderström /Umeå Daniel Mattsson /Fyrisf 15-6 15-13
Pool G Jim Hammargren /Skogås Daniel Mattsson /Fyrisf 15-5 15-2
Pool G Björn Söderström /Umeå Simon Ronnås /Täby 15-7 15-4
Pool H Robin Sjöblom /Spåret Sebastian Eriksson /Täby 15-2 15-1
Pool H Mattias Lopez /Kista Martin Falk /Sollen Walk over
Pool H Sebastian Eriksson /Täby Martin Falk /Sollen Walk over
Pool H Mattias Lopez /Kista Robin Sjöblom /Spåret 15-10 15-11
Pool H Mattias Lopez /Kista Sebastian Eriksson /Täby 15-6 15-7
Pool H Robin Sjöblom /Spåret Martin Falk /Sollen Walk over
Pool I Simon Skogert /Botkyr Viktor Sundh /Carlto 15-7 11-15 15-12
Pool I Emil Chronlund /Örebro Viktor Sundh /Carlto 15-13 15-9
Pool I Emil Chronlund /Örebro Simon Skogert /Botkyr 4-15 17-16 15-8
Pool J Simon Lövfenholm /Arvika Ragnar Grudd /Sollen 15-4 15-3
Pool J Simon Druve /Täby Ragnar Grudd /Sollen 15-0 15-0
Pool J Simon Druve /Täby Simon Lövfenholm /Arvika 15-1 15-2
Pool K Fredrik Berg /Spåret Erik Gilljam /Skogås 15-6 10-15 15-11
Pool K Max Reineck /Fyrisf Thomas Andersson /Täby 15-4 15-8
Pool K Erik Gilljam /Skogås Thomas Andersson /Täby 15-12 17-15
Pool K Max Reineck /Fyrisf Fredrik Berg /Spåret 15-11 15-7
Pool K Max Reineck /Fyrisf Erik Gilljam /Skogås 15-4 17-15
Pool K Thomas Andersson /Täby Fredrik Berg /Spåret 3-15 15-6 15-5
Pool L Olle Eken /Täby David Bragmark /Täby 13-15 15-2 15-9
Pool L Daniel Hartwing /Skogås Fredrik Gadnell /Fyrisf 15-0 15-5
Pool L Daniel Hartwing /Skogås David Bragmark /Täby 15-2 15-4
Pool L Olle Eken /Täby Fredrik Gadnell /Fyrisf 15-2 15-3
Pool L David Bragmark /Täby Fredrik Gadnell /Fyrisf 15-9 15-12
Pool L Daniel Hartwing /Skogås Olle Eken /Täby 5-15 15-12 15-11
Pool M Alexander Nistad /Kista Pierre Eriksson /Umeå 15-7 15-11
Pool M Martin Karlsson /KFUM N Joar Bergqvist /Täby 15-11 15-11
Pool M Joar Bergqvist /Täby Alexander Nistad /Kista 15-7 17-14
Pool M Martin Karlsson /KFUM N Pierre Eriksson /Umeå 15-4 15-7
Pool M Alexander Nistad /Kista Martin Karlsson /KFUM N 15-10 15-13
Pool M Joar Bergqvist /Täby Pierre Eriksson /Umeå 15-6 15-9
Pool N Johan Olowsson /Örebro Olof Berglund /Täby 15-4 15-10
Pool N Oscar Eneroth /Skogås Jonatan Adolfsson /Sollen 15-0 15-5
Pool N Olof Berglund /Täby Jonatan Adolfsson /Sollen 15-10 14-17 15-11
Pool N Johan Olowsson /Örebro Oscar Eneroth /Skogås 15-13 15-3
Pool N Oscar Eneroth /Skogås Olof Berglund /Täby 15-7 15-5
Pool N Johan Olowsson /Örebro Jonatan Adolfsson /Sollen 15-4 15-1
Pool O Marcus Ulvne /Fyrisf Emil Johansson /Tierp 15-7 15-10
Pool O Viktor Nygårds /Falu William Command Fors /Täby 15-17 15-10 15-9
Pool O Marcus Ulvne /Fyrisf William Command Fors /Täby 15-10 15-2
Pool O Emil Johansson /Tierp Viktor Nygårds /Falu 15-9 15-7
Pool O Marcus Ulvne /Fyrisf Viktor Nygårds /Falu 15-9 15-4
Pool O Emil Johansson /Tierp William Command Fors /Täby 15-0 15-4
Pool P Lars Olsson /Umeå Freddie Carlsson /Täby Walk over
Pool P Simon Wieselblad /Fyrisf Anders Haponen /Sollen 15-7 15-1
Pool P Anders Haponen /Sollen Freddie Carlsson /Täby Walk over
Pool P Lars Olsson /Umeå Simon Wieselblad /Fyrisf 15-1 12-15 15-7
Pool P Simon Wieselblad /Fyrisf Freddie Carlsson /Täby Walk over
Pool P Lars Olsson /Umeå Anders Haponen /Sollen 15-2 15-1
Pool Q Christoffer Ingvaldsson /Skogås Sina Kazemi /Täby 15-2 15-5
Pool Q Sina Kazemi /Täby Gautam Parekh /Väsby 15-6 15-13
Pool Q Christoffer Ingvaldsson /Skogås Gautam Parekh /Väsby 15-1 15-1
32-dels Erik Gilljam /Skogås Simon Lövfenholm /Arvika Walkover
32-dels Tommy Maxe /Väsby Emil Chronlund /Örebro 15-4 15-12
16-dels Henrik Fåhraeus /Täby Emil Johansson /Tierp 15-3 15-10
16-dels Robert Flink /Skogås Olle Eken /Täby 15-2 15-10
16-dels Fredrik Olsson /Boston Oscar Eneroth /Skogås 15-8 12-15 15-13
16-dels Joar Bergqvist /Täby Mattias Fernström /Skogås 15-7 15-5
16-dels Björn Heimirsson /Täby Sina Kazemi /Täby 15-12 15-3
16-dels Hugo Pettersson /Carlto Simon Skogert /Botkyr 15-13 15-5
16-dels Björn Söderström /Umeå Simon Wieselblad /Fyrisf 15-3 15-8
16-dels Mattias Lopez /Kista Erik Gilljam /Skogås 15-7 15-5
16-dels Simon Druve /Täby Tommy Maxe /Väsby 15-9 15-9
16-dels Max Reineck /Fyrisf Simon Ronnås /Täby 15-0 15-8
16-dels Hannes Karlsson /KFUM N Daniel Hartwing /Skogås 15-3 15-1
16-dels Martin Karlsson /KFUM N Jonathan Sjöö /Täby 15-0 15-1
16-dels Johan Olowsson /Örebro Pelle Flink /Skogås 15-3 15-7
16-dels Robin Sjöblom /Spåret Marcus Ulvne /Fyrisf 15-12 15-5
16-dels Marcus Högman /Täby Lars Olsson /Umeå 15-6 15-13
16-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås Andreas Eklund /Kista 15-0 15-0
8-dels Henrik Fåhraeus /Täby Robert Flink /Skogås 15-7 15-1
8-dels Fredrik Olsson /Boston Joar Bergqvist /Täby 15-4 15-7
8-dels Björn Heimirsson /Täby Hugo Pettersson /Carlto 15-7 15-11
8-dels Björn Söderström /Umeå Mattias Lopez /Kista 2-15 17-14 15-9
8-dels Simon Druve /Täby Max Reineck /Fyrisf 15-7 Uppgivet
8-dels Martin Karlsson /KFUM N Hannes Karlsson /KFUM N 15-6 15-13
8-dels Johan Olowsson /Örebro Robin Sjöblom /Spåret 15-1 15-2
8-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås Marcus Högman /Täby 15-4 15-2
Kvarts Henrik Fåhraeus /Täby Fredrik Olsson /Boston 8-15 15-13 15-10
Kvarts Björn Heimirsson /Täby Björn Söderström /Umeå 15-4 15-4
Kvarts Simon Druve /Täby Martin Karlsson /KFUM N 15-6 15-5
Kvarts Christoffer Ingvaldsson /Skogås Johan Olowsson /Örebro 15-11 7-15 17-16
Semi Henrik Fåhraeus /Täby Björn Heimirsson /Täby 15-13 10-15 17-16
Semi Simon Druve /Täby Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-13 15-5
Final Simon Druve /Täby Henrik Fåhraeus /Täby 15-6 10-15 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Arvika Badmintonklubb   Arvika
Badmintonklubben Boston   Boston
Badmintonklubben Komet   Komet
Bergsåkers Badmintonklubb   Bergså
BMK Carlton ,Kumla   Carlto
BMS Åminton   Åminto
Borlänge Badmintonklubb   Borlän
Botkyrka G&IF Badminton   Botkyr
Enångers Badmintonklubb   Enånge
Eskilstuna Badmintonklubb   Eskils
Falu Badmintonklubb   Falu
IFK Umeå   Umeå
Järnvägens IF, Hallsberg   Järnvä
KFUM Norrköping   KFUM N
Kilafors BMK   Kilafo
Kista Badmintonklubb   Kista
Lenhovda Badmintonklubb   Lenhov
Skogås Badmintonklubb   Skogås
Skurups Badmintonklubb   Skurup
Sollentuna Badmintonsällskap   Sollen
Spårvägens Badmintonförening   Spåret
Sävsjö Badminton Club   Sävsjö
Tierps Badmintonklubb   Tierp
Täby Badmintonförening   Täby
Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern   Fyrisf
Uppsala Vintage Badmintonklubb   Upp Vi
Visby Badmintonklubb   Visby
Väsby Badmintonklubb   Väsby
Örebro Badmintonklubb   Örebro

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Arvika Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Lövfenholm /Arvika   HS15/32-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Bergsåkers Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Maria Brander /Bergså   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Borlänge Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Tjernström /Borlän   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Boston

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johanna Bergwall /Boston   DS13/Final/Vinst   DD13/Final/Vinst    
Fredrik Olsson /Boston   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka G&IF Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Skogert /Botkyr   HS15/16-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Carlton ,Kumla

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Olivia Lundgren /Carlto   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/16-dels/Förlust    
Elin Löftsröm /Carlto   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Hugo Pettersson /Carlto   HS15/8-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Viktor Sundh /Carlto   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enångers Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Helena Andersson /Enånge   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Emma Roman /Enånge   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    
Johanna Roman /Enånge   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    
My Westberg /Enånge   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Camilla Carlsson /Eskils   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Semi/Förlust    
Alexander Widergren /Eskils   HS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Falu Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Viktor Nygårds /Falu   HS15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Gadnell /Fyrisf   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Daniel Gustavsson /Fyrisf   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Victor Hansson /Fyrisf   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Jonas Johansson-Berg /Fyrisf   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Daniel Mattsson /Fyrisf   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Ludvig Pärlefors /Fyrisf   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Max Reineck /Fyrisf   HS15/8-dels/Förlust        
Philip Reineck /Fyrisf   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Marcus Ulvne /Fyrisf   HS15/16-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Carl Utterström /Fyrisf   HS15/Pool/Ej vidare        
Per Wallgren /Fyrisf   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Johanna Wiberg /Fyrisf   DS15/8-dels/Förlust   DD15/8-dels/Förlust    
Anton Wieselblad /Fyrisf   HS13/Final/Vinst   HD13/Final/Vinst    
Simon Wieselblad /Fyrisf   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Järnvägens IF, Hallsberg

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Adam Jeansson /Järnvä   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

KFUM Norrköping

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hannes Karlsson /KFUM N   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Martin Karlsson /KFUM N   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kilafors BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Stefan Sundqvist /Kilafo   HS15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Arwand Askari /Kista   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Berfin Bal /Kista       DD13/Kvarts/Förlust    
Hanna Berglund /Kista   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Andreas Eklund /Kista   HS15/16-dels/Förlust        
Venos Fardost /Kista   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/8-dels/Förlust    
Jenny Franck /Kista   DS13/8-dels/Förlust   DD13/8-dels/Förlust    
Malin Franzén /Kista   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Final/Förlust    
Mattias Lopez /Kista   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Hanna Lundqvist /Kista   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Final/Förlust    
Alexander Nistad /Kista   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Filip Nordström /Kista   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Alexandra Teuschler /Kista   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Komet

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Maria Haraldsson /Komet   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lenhovda Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Farnam Safaeiyan /Lenhov   HS13/Final/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Fozhan Safaeiyan /Lenhov   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Karin Aldheimer /Skogås       DD13/8-dels/Förlust    
Maria Carlheim-Muller /Skogås   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/8-dels/Förlust    
Oscar Eneroth /Skogås   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Christian Fernström /Skogås   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Mattias Fernström /Skogås   HS15/16-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Pelle Flink /Skogås   HS15/16-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Robert Flink /Skogås   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Daniel Gilljam /Skogås   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Erik Gilljam /Skogås   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Jim Hammargren /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Daniel Hartwing /Skogås   HS15/16-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Mengmei He /Skogås   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust    
Sam Henriksson /Skogås   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Clarence Hugö /Skogås   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Christoffer Ingvaldsson /Skogås   HS15/Semi/Förlust        
Christoffer Ingvaldsson /Skogås       HD15/16-dels/Förlust    
Jennie Jokela /Skogås   DS13/8-dels/Förlust   DD13/8-dels/Förlust    
Evelina Lindell /Skogås   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Teresa Simu /Skogås   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skurups Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emmie Nilsson /Skurup   DS15/Final/Förlust   DD15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sollentuna Badmintonsällskap

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonatan Adolfsson /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Martin Falk /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare        
Ragnar Grudd /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare        
Anders Haponen /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare        
Victor Udd-Petersson /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägens Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Berg /Spåret   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret       DD15/8-dels/Förlust    
Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret   DS15/Pool/Ej vidare        
Martina Orfila /Spåret   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Carolina Sahlström /Spåret   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Christian Sahlström /Spåret   HS13/Semi/Förlust        
Robin Sjöblom /Spåret   HS15/8-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Kristin Stenfors /Spåret   DS15/8-dels/Förlust   DD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö Badminton Club

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sara Theodorsson /Sävsjö   DS15/Semi/Förlust   DD15/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tierps Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Johansson /Tierp   HS15/16-dels/Förlust        
Lisa Johansson /Tierp   DS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Thomas Andersson /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Marielle Angarth /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Therese Angarth /Täby       DD13/Kvarts/Förlust    
Linda Beck /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    
Olof Berglund /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Semi/Förlust    
Joar Bergqvist /Täby   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Adam Berzelius /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Frida Berzelius /Täby   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Semi/Förlust    
David Bragmark /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Freddie Carlsson /Täby   HS15/Pool/Ej vidare        
William Command Fors /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Mikaela Djärf /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Simon Druve /Täby   HS15/Final/Vinst   HD15/Final/Vinst    
Niclas Du Four /Täby   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Olle Eken /Täby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Sebastian Eriksson /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Henrik Fåhraeus /Täby   HS15/Final/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Sofie Haglund /Täby   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Björn Heimirsson /Täby   HS15/Semi/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Borgar Heimirsson /Täby       HD15/Final/Förlust    
Elin Helmersson /Täby   DS15/8-dels/Förlust   DD15/16-dels/Förlust    
Maria Helmersson /Täby   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust    
Marcus Högman /Täby   HS15/8-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Fredrik Johnson /Täby       HD13/Final/Vinst    
Johanna Jäntti /Täby       DD13/Semi/Förlust    
Mikaela Jäntti /Täby   DS13/Semi/Förlust   DD13/Semi/Förlust    
Sina Kazemi /Täby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Final/Vinst    
Karolina Kotte /Täby   DS15/Final/Vinst   DD15/Final/Vinst    
Anna Lagermalm /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Emma Larsson /Täby   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust    
Sofie Lindblom /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Erik Lousch /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Amanda Lundquist /Täby   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Semi/Förlust    
Charlotte Mackeprang /Täby   DS13/Pool/Ej vidare        
André Malmaeus /Täby       HD15/Semi/Förlust    
Robin Nilsson /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Victor Nordh /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Rickard Ojaäär /Täby   HS13/16-dels/Förlust   HD13/Final/Förlust    
Alexander Pettersson /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Mathias Pettersson /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Therese Pettersson /Täby   DS13/Pool/Ej vidare        
Therese Ristanovic /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Simon Ronnås /Täby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Nico Ruponen /Täby       HD15/Kvarts/Förlust    
Michaela Sandh /Täby       DD15/Kvarts/Förlust    
Anders Sjöland /Täby   HS13/Pool/Ej vidare        
Johanna Sjöö /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    
Jonathan Sjöö /Täby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Calle Stokken /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Christoffer Sundström /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Frida Thelvén /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Albert Witten /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
David Witten /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Victor Zuhr /Täby   HS15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Pierre Eriksson /Umeå   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Niclas Grefve /Umeå   HS13/16-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Felix Högström-Lindh /Umeå   HS13/Semi/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Viktor Nyman /Umeå   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Lars Olsson /Umeå   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Lisa Sjöström /Umeå   DS13/Final/Förlust   DD13/Final/Vinst    
Björn Söderström /Umeå   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala Vintage Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Backström /Upp Vi   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Josefin Borgström /Upp Vi   DS13/Semi/Förlust        
Filip Eriksson /Upp Vi   HS13/8-dels/Förlust        
Simon Fagerlund /Upp Vi   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Anton Gonzales /Upp Vi   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Tomasz Hedenlund /Upp Vi   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Emma Johannesson /Upp Vi   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    
Linnea Schultz /Upp Vi   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Visby Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jennifer Nielsen /Visby   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Väsby Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Maria Gemwall /Väsby   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Tommy Maxe /Väsby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Gautam Parekh /Väsby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Johan Wilhelmsson /Väsby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMS Åminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linnea Hedlund /Åminto   DS15/Semi/Förlust   DD15/Final/Vinst    
Sebastian Hedlund /Åminto   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Örebro Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Cecilia Alexandersson /Örebro   DS13/Kvarts/Förlust   DD15/8-dels/Förlust    
Elin Carlsson /Örebro   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust    
Emil Chronlund /Örebro   HS15/32-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Oscar Fransson /Örebro   HS13/Pool/Ej vidare        
Andreas Langell /Örebro   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Johan Olowsson /Örebro   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Mattias Persson /Örebro   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adolfsson, Jonatan Sollentuna Badmintonsällskap
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool N Oscar Eneroth /Skogås 15-0 15-5 Förlust
    HS15 Pool N Olof Berglund /Täby 15-10 14-17 15-11 Förlust
    HS15 Pool N Johan Olowsson /Örebro 15-4 15-1 Förlust
  Victor Udd-Petersson /Sollen HD15 16-dels Olle Eken /Täby
Albert Witten /Täby
15-12 15-9 Förlust
Aldheimer, Karin Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jennie Jokela /Skogås DD13 8-dels Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-4 15-4 Förlust
Alexandersson, Cecilia Örebro Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Elin Carlsson /Örebro DD15 8-dels Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
15-3 15-7 Förlust
    DS13 Pool D Therese Pettersson /Täby 11-0 11-0 Vinst
    DS13 Pool D Johanna Roman /Enånge 11-3 11-6 Vinst
    DS13 Pool D Jennie Jokela /Skogås 11-1 11-6 Vinst
    DS13 8-dels Mengmei He /Skogås 11-6 11-7 Vinst
    DS13 Kvarts Mikaela Jäntti /Täby 12-13 11-5 11-3 Förlust
Andersson, Helena Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Anna Lagermalm /Täby 11-4 11-4 Vinst
    DS15 Pool D Maria Gemwall /Väsby 13-10 11-9 Förlust
    DS15 Pool D Camilla Carlsson /Eskils 11-5 11-5 Förlust
  My Westberg /Enånge DD15 16-dels Olivia Lundgren /Carlto
Elin Helmersson /Täby
15-7 15-13 Vinst
  My Westberg /Enånge DD15 8-dels Sofie Lindblom /Täby
Frida Thelvén /Täby
Walkover Vinst
  My Westberg /Enånge DD15 Kvarts Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
15-10 15-10 Förlust
Andersson, Thomas Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool K Max Reineck /Fyrisf 15-4 15-8 Förlust
    HS15 Pool K Erik Gilljam /Skogås 15-12 17-15 Förlust
    HS15 Pool K Fredrik Berg /Spåret 3-15 15-6 15-5 Vinst
  Sebastian Eriksson /Täby HD15 16-dels Daniel Gustavsson /Fyrisf
Fredrik Gadnell /Fyrisf
Walkover Vinst
  Sebastian Eriksson /Täby HD15 8-dels Alexander Nistad /Kista
Mattias Lopez /Kista
15-9 15-8 Förlust
Angarth, Marielle Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Linnea Hedlund /Åminto 11-3 11-1 Förlust
    DS15 Pool A Alexandra Teuschler /Kista 6-11 11-2 11-3 Förlust
    DS15 Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås 9-11 11-4 11-0 Förlust
  Therese Ristanovic /Täby DD15 8-dels Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
15-2 15-4 Förlust
Angarth, Therese Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Maria Helmersson /Täby DD13 8-dels Linnea Schultz /Upp Vi
Emma Johannesson /Upp Vi
15-3 15-1 Vinst
  Maria Helmersson /Täby DD13 Kvarts Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-9 15-7 Förlust
Askari, Arwand Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Christoffer Sundström /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool G Sebastian Hedlund /Åminto 15-3 15-7 Förlust
    HS13 Pool G Christian Sahlström /Spåret 15-0 15-1 Förlust
  Filip Nordström /Kista HD13 8-dels Niclas Du Four /Täby
Victor Nordh /Täby
Walkover Förlust
Backström, Martin Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Anders Sjöland /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool H Alexander Pettersson /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool H Emil Tjernström /Borlän 15-1 15-4 Förlust
    HS13 8-dels Felix Högström-Lindh /Umeå 15-1 15-2 Förlust
  Simon Fagerlund /Upp Vi HD13 8-dels Victor Hansson /Fyrisf
Philip Reineck /Fyrisf
14-17 15-2 15-6 Vinst
  Simon Fagerlund /Upp Vi HD13 Kvarts David Witten /Täby
Johan Wilhelmsson /Väsby
15-4 15-4 Vinst
  Simon Fagerlund /Upp Vi HD13 Semi Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
15-3 15-0 Förlust
Bal, Berfin Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emma Larsson /Täby DD13 Kvarts Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-13 15-9 Förlust
Beck, Linda Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Johanna Sjöö /Täby Walk over Vinst
    DS13 Pool C Mengmei He /Skogås Walk over Förlust
    DS13 Pool C Venos Fardost /Kista Walk over Förlust
  Johanna Sjöö /Täby DD13 8-dels Emma Roman /Enånge
Johanna Roman /Enånge
Walkover Förlust
Berg, Fredrik Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool K Erik Gilljam /Skogås 15-6 10-15 15-11 Vinst
    HS15 Pool K Max Reineck /Fyrisf 15-11 15-7 Förlust
    HS15 Pool K Thomas Andersson /Täby 3-15 15-6 15-5 Förlust
  Robin Sjöblom /Spåret HD15 16-dels Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-1 15-4 Förlust
Berglund, Hanna Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool F Evelina Lindell /Skogås Walk over Vinst
    DS15 Pool F Kristin Stenfors /Spåret 11-0 11-0 Förlust
    DS15 Pool F Karolina Kotte /Täby 11-0 11-1 Förlust
  Alexandra Teuschler /Kista DD15 8-dels Michaela Sandh /Täby
Sofie Haglund /Täby
15-9 15-4 Förlust
Berglund, Olof Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool N Johan Olowsson /Örebro 15-4 15-10 Förlust
    HS15 Pool N Jonatan Adolfsson /Sollen 15-10 14-17 15-11 Vinst
    HS15 Pool N Oscar Eneroth /Skogås 15-7 15-5 Förlust
  Simon Ronnås /Täby HD15 16-dels Daniel Mattsson /Fyrisf
Marcus Ulvne /Fyrisf
17-14 15-17 15-7 Vinst
  Simon Ronnås /Täby HD15 8-dels Olle Eken /Täby
Albert Witten /Täby
15-0 15-5 Vinst
  Simon Ronnås /Täby HD15 Kvarts Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
15-12 15-13 Vinst
  Simon Ronnås /Täby HD15 Semi Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-6 15-1 Förlust
Bergqvist, Joar Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool M Martin Karlsson /KFUM N 15-11 15-11 Förlust
    HS15 Pool M Alexander Nistad /Kista 15-7 17-14 Vinst
    HS15 Pool M Pierre Eriksson /Umeå 15-6 15-9 Vinst
    HS15 16-dels Mattias Fernström /Skogås 15-7 15-5 Vinst
    HS15 8-dels Fredrik Olsson /Boston 15-4 15-7 Förlust
  André Malmaeus /Täby HD15 16-dels Hugo Pettersson /Carlto
Viktor Nyman /Umeå
15-6 14-17 15-1 Vinst
  André Malmaeus /Täby HD15 8-dels Robert Flink /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
15-4 15-13 Vinst
  André Malmaeus /Täby HD15 Kvarts Alexander Nistad /Kista
Mattias Lopez /Kista
15-13 15-12 Vinst
  André Malmaeus /Täby HD15 Semi Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
17-14 8-15 15-9 Förlust
Bergwall, Johanna Badmintonklubben Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool G Emma Larsson /Täby 11-0 11-3 Vinst
    DS13 Pool G Linnea Schultz /Upp Vi 11-0 11-0 Vinst
    DS13 Kvarts Frida Berzelius /Täby 11-1 11-8 Vinst
    DS13 Semi Mikaela Jäntti /Täby 11-0 11-6 Vinst
    DS13 Final Lisa Sjöström /Umeå 11-7 11-0 Vinst
  Lisa Sjöström /Umeå DD13 Kvarts Maria Helmersson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-9 15-7 Vinst
  Lisa Sjöström /Umeå DD13 Semi Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
13-15 15-4 15-3 Vinst
  Lisa Sjöström /Umeå DD13 Final Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
15-4 15-2 Vinst
Berzelius, Adam Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Andreas Langell /Örebro Walk over Vinst
    HS15 Pool D Mattias Fernström /Skogås Walk over Förlust
    HS15 Pool D Andreas Eklund /Kista Walk over Förlust
  André Malmaeus /Täby HD15 16-dels Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
Walkover Förlust
Berzelius, Frida Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Josefin Borgström /Upp Vi 11-9 11-2 Förlust
    DS13 Pool B Lisa Johansson /Tierp 11-5 11-0 Vinst
    DS13 Pool B Emma Roman /Enånge 11-5 11-3 Vinst
    DS13 8-dels Jenny Franck /Kista 11-4 11-5 Vinst
    DS13 Kvarts Johanna Bergwall /Boston 11-1 11-8 Förlust
  Amanda Lundquist /Täby DD13 8-dels Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
15-12 15-3 Vinst
  Amanda Lundquist /Täby DD13 Kvarts Teresa Simu /Skogås
Mengmei He /Skogås
15-4 15-5 Vinst
  Amanda Lundquist /Täby DD13 Semi Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
13-15 15-4 15-3 Förlust
Borgström, Josefin Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Frida Berzelius /Täby 11-9 11-2 Vinst
    DS13 Pool B Emma Roman /Enånge 11-1 11-0 Vinst
    DS13 Pool B Lisa Johansson /Tierp 11-1 11-5 Vinst
    DS13 8-dels Emma Larsson /Täby 11-4 11-3 Vinst
    DS13 Kvarts Venos Fardost /Kista 11-3 11-4 Vinst
    DS13 Semi Lisa Sjöström /Umeå 7-11 11-8 13-11 Förlust
Bragmark, David Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool L Olle Eken /Täby 13-15 15-2 15-9 Förlust
    HS15 Pool L Daniel Hartwing /Skogås 15-2 15-4 Förlust
    HS15 Pool L Fredrik Gadnell /Fyrisf 15-9 15-12 Vinst
  Calle Stokken /Täby HD15 16-dels Daniel Gustavsson /Fyrisf
Simon Wieselblad /Fyrisf
Walkover Förlust
Brander, Maria Bergsåkers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Sofie Haglund /Täby 11-7 11-9 Vinst
    DS15 Pool B Therese Ristanovic /Täby 11-1 11-3 Vinst
    DS15 Pool B Carolina Sahlström /Spåret 11-4 11-5 Vinst
    DS15 8-dels Maria Haraldsson /Komet 11-2 11-4 Vinst
    DS15 Kvarts Linnea Hedlund /Åminto 11-0 11-1 Förlust
  Emmie Nilsson /Skurup DD15 8-dels Cecilia Alexandersson /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
15-3 15-7 Vinst
  Emmie Nilsson /Skurup DD15 Kvarts My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
15-10 15-10 Vinst
  Emmie Nilsson /Skurup DD15 Semi Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
11-15 15-1 15-7 Förlust
Carlheim-Muller, Maria Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Alexandra Teuschler /Kista 11-5 13-10 Vinst
    DS15 Pool A Linnea Hedlund /Åminto 11-4 11-1 Förlust
    DS15 Pool A Marielle Angarth /Täby 9-11 11-4 11-0 Vinst
    DS15 8-dels Johanna Wiberg /Fyrisf 11-1 11-6 Vinst
    DS15 Kvarts Sara Theodorsson /Sävsjö 11-1 11-1 Förlust
  Evelina Lindell /Skogås DD15 8-dels Maria Haraldsson /Komet
Maria Gemwall /Väsby
Walkover Förlust
Carlsson, Camilla Eskilstuna Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Maria Gemwall /Väsby 11-2 11-6 Vinst
    DS15 Pool D Anna Lagermalm /Täby 11-2 11-4 Vinst
    DS15 Pool D Helena Andersson /Enånge 11-5 11-5 Vinst
    DS15 8-dels Kristin Stenfors /Spåret 11-2 11-7 Vinst
    DS15 Kvarts Emmie Nilsson /Skurup 11-7 11-2 Förlust
  Jennifer Nielsen /Visby DD15 8-dels Marielle Angarth /Täby
Therese Ristanovic /Täby
15-2 15-4 Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby DD15 Kvarts Maria Haraldsson /Komet
Maria Gemwall /Väsby
15-1 15-2 Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby DD15 Semi Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
15-2 15-8 Förlust
Carlsson, Elin Örebro Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool H Sara Theodorsson /Sävsjö 11-3 11-0 Förlust
    DS15 Pool H My Westberg /Enånge 11-2 11-2 Förlust
    DS15 Pool H Mikaela Djärf /Täby 11-3 11-9 Förlust
  Cecilia Alexandersson /Örebro DD15 8-dels Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
15-3 15-7 Förlust
Carlsson, Freddie Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool P Lars Olsson /Umeå Walk over Förlust
    HS15 Pool P Anders Haponen /Sollen Walk over Förlust
    HS15 Pool P Simon Wieselblad /Fyrisf Walk over Förlust
Chronlund, Emil Örebro Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Viktor Sundh /Carlto 15-13 15-9 Vinst
    HS15 Pool I Simon Skogert /Botkyr 4-15 17-16 15-8 Vinst
    HS15 32-dels Tommy Maxe /Väsby 15-4 15-12 Förlust
  Mattias Persson /Örebro HD15 16-dels Robert Flink /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
15-4 15-9 Förlust
Command Fors, William Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool O Viktor Nygårds /Falu 15-17 15-10 15-9 Förlust
    HS15 Pool O Marcus Ulvne /Fyrisf 15-10 15-2 Förlust
    HS15 Pool O Emil Johansson /Tierp 15-0 15-4 Förlust
  Marcus Högman /Täby HD15 16-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
15-9 15-11 Förlust
Djärf, Mikaela Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool H My Westberg /Enånge 11-3 11-5 Förlust
    DS15 Pool H Sara Theodorsson /Sävsjö 11-4 11-4 Förlust
    DS15 Pool H Elin Carlsson /Örebro 11-3 11-9 Vinst
  Anna Lagermalm /Täby DD15 8-dels Elin Löftsröm /Carlto
Johanna Wiberg /Fyrisf
15-12 15-10 Vinst
  Anna Lagermalm /Täby DD15 Kvarts Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
15-2 15-0 Förlust
Druve, Simon Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Ragnar Grudd /Sollen 15-0 15-0 Vinst
    HS15 Pool J Simon Lövfenholm /Arvika 15-1 15-2 Vinst
    HS15 16-dels Tommy Maxe /Väsby 15-9 15-9 Vinst
    HS15 8-dels Max Reineck /Fyrisf 15-7 Uppgivet Vinst
    HS15 Kvarts Martin Karlsson /KFUM N 15-6 15-5 Vinst
    HS15 Semi Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-13 15-5 Vinst
    HS15 Final Henrik Fåhraeus /Täby 15-6 10-15 15-5 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HD15 16-dels Farnam Safaeiyan /Lenhov
Jonas Johansson-Berg /Fyrisf
15-6 15-5 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HD15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM N
Martin Karlsson /KFUM N
15-8 15-12 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HD15 Kvarts Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
15-7 15-6 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HD15 Semi Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-6 15-1 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HD15 Final Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-12 7-15 15-8 Vinst
Du Four, Niclas Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Oscar Fransson /Örebro 15-5 15-4 Vinst
    HS13 Pool D Tomasz Hedenlund /Upp Vi 13-15 15-10 15-11 Vinst
    HS13 Pool D Christian Fernström /Skogås 13-15 15-9 15-4 Vinst
    HS13 8-dels Anton Gonzales /Upp Vi 15-9 15-10 Vinst
    HS13 Kvarts Felix Högström-Lindh /Umeå 15-7 15-6 Förlust
  Mathias Pettersson /Täby HD13 8-dels Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Walkover Förlust
  Victor Nordh /Täby HD13 8-dels Filip Nordström /Kista
Arwand Askari /Kista
Walkover Vinst
  Victor Nordh /Täby HD13 Kvarts Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
15-4 15-6 Förlust
Eken, Olle Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool L David Bragmark /Täby 13-15 15-2 15-9 Vinst
    HS15 Pool L Fredrik Gadnell /Fyrisf 15-2 15-3 Vinst
    HS15 Pool L Daniel Hartwing /Skogås 5-15 15-12 15-11 Förlust
    HS15 16-dels Robert Flink /Skogås 15-2 15-10 Förlust
  Albert Witten /Täby HD15 16-dels Victor Udd-Petersson /Sollen
Jonatan Adolfsson /Sollen
15-12 15-9 Vinst
  Albert Witten /Täby HD15 8-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-0 15-5 Förlust
Eklund, Andreas Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Mattias Fernström /Skogås 15-12 15-3 Förlust
    HS15 Pool D Andreas Langell /Örebro Walk over Vinst
    HS15 Pool D Adam Berzelius /Täby Walk over Vinst
    HS15 16-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-0 15-0 Förlust
Eneroth, Oscar Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool N Jonatan Adolfsson /Sollen 15-0 15-5 Vinst
    HS15 Pool N Johan Olowsson /Örebro 15-13 15-3 Förlust
    HS15 Pool N Olof Berglund /Täby 15-7 15-5 Vinst
    HS15 16-dels Fredrik Olsson /Boston 15-8 12-15 15-13 Förlust
  Robert Flink /Skogås HD15 16-dels Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
15-4 15-9 Vinst
  Robert Flink /Skogås HD15 8-dels André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
15-4 15-13 Förlust
Eriksson, Filip Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Per Wallgren /Fyrisf 15-9 15-8 Vinst
    HS13 Pool E Alexander Widergren /Eskils 13-15 15-9 15-6 Vinst
    HS13 Pool E Niclas Grefve /Umeå 15-12 8-15 15-11 Förlust
    HS13 8-dels Simon Fagerlund /Upp Vi 15-7 15-6 Förlust
Eriksson, Pierre IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool M Alexander Nistad /Kista 15-7 15-11 Förlust
    HS15 Pool M Martin Karlsson /KFUM N 15-4 15-7 Förlust
    HS15 Pool M Joar Bergqvist /Täby 15-6 15-9 Förlust
  Fredrik Olsson /Boston HD15 16-dels Adam Berzelius /Täby
André Malmaeus /Täby
Walkover Vinst
  Fredrik Olsson /Boston HD15 8-dels Gautam Parekh /Väsby
Tommy Maxe /Väsby
15-5 15-9 Vinst
  Fredrik Olsson /Boston HD15 Kvarts Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-12 15-13 Förlust
Eriksson, Sebastian Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Robin Sjöblom /Spåret 15-2 15-1 Förlust
    HS15 Pool H Martin Falk /Sollen Walk over Vinst
    HS15 Pool H Mattias Lopez /Kista 15-6 15-7 Förlust
  Thomas Andersson /Täby HD15 16-dels Daniel Gustavsson /Fyrisf
Fredrik Gadnell /Fyrisf
Walkover Vinst
  Thomas Andersson /Täby HD15 8-dels Alexander Nistad /Kista
Mattias Lopez /Kista
15-9 15-8 Förlust
Fagerlund, Simon Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Victor Nordh /Täby 15-3 15-9 Vinst
    HS13 Pool B Sam Henriksson /Skogås Walk over Vinst
    HS13 Pool B Filip Nordström /Kista 15-6 15-8 Vinst
    HS13 8-dels Filip Eriksson /Upp Vi 15-7 15-6 Vinst
    HS13 Kvarts Farnam Safaeiyan /Lenhov 15-0 15-2 Förlust
  Martin Backström /Upp Vi HD13 8-dels Victor Hansson /Fyrisf
Philip Reineck /Fyrisf
14-17 15-2 15-6 Vinst
  Martin Backström /Upp Vi HD13 Kvarts David Witten /Täby
Johan Wilhelmsson /Väsby
15-4 15-4 Vinst
  Martin Backström /Upp Vi HD13 Semi Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
15-3 15-0 Förlust
Falk, Martin Sollentuna Badmintonsällskap
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Mattias Lopez /Kista Walk over Förlust
    HS15 Pool H Sebastian Eriksson /Täby Walk over Förlust
    HS15 Pool H Robin Sjöblom /Spåret Walk over Förlust
Fardost, Venos Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Mengmei He /Skogås 5-11 11-4 11-9 Vinst
    DS13 Pool C Johanna Sjöö /Täby Walk over Vinst
    DS13 Pool C Linda Beck /Täby Walk over Vinst
    DS13 8-dels Jennie Jokela /Skogås 11-2 11-0 Vinst
    DS13 Kvarts Josefin Borgström /Upp Vi 11-3 11-4 Förlust
  Jenny Franck /Kista DD13 8-dels Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-12 15-3 Förlust
Fernström, Christian Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Tomasz Hedenlund /Upp Vi 15-2 15-10 Förlust
    HS13 Pool D Oscar Fransson /Örebro 15-17 15-5 15-8 Vinst
    HS13 Pool D Niclas Du Four /Täby 13-15 15-9 15-4 Förlust
  Daniel Gilljam /Skogås HD13 8-dels Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
13-15 17-14 15-13 Förlust
Fernström, Mattias Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Andreas Eklund /Kista 15-12 15-3 Vinst
    HS15 Pool D Adam Berzelius /Täby Walk over Vinst
    HS15 Pool D Andreas Langell /Örebro Walk over Vinst
    HS15 16-dels Joar Bergqvist /Täby 15-7 15-5 Förlust
  Daniel Hartwing /Skogås HD15 16-dels Lars Olsson /Umeå
Björn Söderström /Umeå
Walkover Förlust
Flink, Pelle Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Hugo Pettersson /Carlto 17-14 15-1 Förlust
    HS15 Pool F Calle Stokken /Täby Walk over Vinst
    HS15 Pool F Albert Witten /Täby 15-12 15-5 Vinst
    HS15 16-dels Johan Olowsson /Örebro 15-3 15-7 Förlust
  Christoffer Ingvaldsson /Skogås HD15 16-dels Gautam Parekh /Väsby
Tommy Maxe /Väsby
1-15 17-16 15-7 Förlust
Flink, Robert Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Stefan Sundqvist /Kilafo 15-4 15-5 Vinst
    HS15 Pool B Jonathan Sjöö /Täby 15-10 15-2 Vinst
    HS15 Pool B Viktor Nyman /Umeå 15-3 15-8 Vinst
    HS15 16-dels Olle Eken /Täby 15-2 15-10 Vinst
    HS15 8-dels Henrik Fåhraeus /Täby 15-7 15-1 Förlust
  Oscar Eneroth /Skogås HD15 16-dels Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
15-4 15-9 Vinst
  Oscar Eneroth /Skogås HD15 8-dels André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
15-4 15-13 Förlust
Franck, Jenny Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Amanda Lundquist /Täby 11-2 11-7 Vinst
    DS13 Pool F Teresa Simu /Skogås 11-1 11-0 Vinst
    DS13 8-dels Frida Berzelius /Täby 11-4 11-5 Förlust
  Venos Fardost /Kista DD13 8-dels Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-12 15-3 Förlust
Fransson, Oscar Örebro Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Niclas Du Four /Täby 15-5 15-4 Förlust
    HS13 Pool D Christian Fernström /Skogås 15-17 15-5 15-8 Förlust
    HS13 Pool D Tomasz Hedenlund /Upp Vi 15-5 15-5 Förlust
Franzén, Malin Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Mikaela Jäntti /Täby 13-12 13-11 Förlust
    DS13 Pool E Emma Johannesson /Upp Vi 11-4 11-0 Vinst
    DS13 8-dels Amanda Lundquist /Täby 11-3 11-6 Vinst
    DS13 Kvarts Lisa Sjöström /Umeå 11-6 11-4 Förlust
  Hanna Lundqvist /Kista DD13 Kvarts Emma Roman /Enånge
Johanna Roman /Enånge
15-4 15-4 Vinst
  Hanna Lundqvist /Kista DD13 Semi Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
9-15 15-12 15-12 Vinst
  Hanna Lundqvist /Kista DD13 Final Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-4 15-2 Förlust
Fåhraeus, Henrik Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Tommy Maxe /Väsby 15-4 15-13 Vinst
    HS15 Pool A Victor Udd-Petersson /Sollen 15-7 15-0 Vinst
    HS15 Pool A Carl Utterström /Fyrisf Walk over Vinst
    HS15 16-dels Emil Johansson /Tierp 15-3 15-10 Vinst
    HS15 8-dels Robert Flink /Skogås 15-7 15-1 Vinst
    HS15 Kvarts Fredrik Olsson /Boston 8-15 15-13 15-10 Vinst
    HS15 Semi Björn Heimirsson /Täby 15-13 10-15 17-16 Vinst
    HS15 Final Simon Druve /Täby 15-6 10-15 15-5 Förlust
  Borgar Heimirsson /Täby HD15 8-dels Lars Olsson /Umeå
Björn Söderström /Umeå
15-5 15-8 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HD15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-13 15-5 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HD15 Semi André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
17-14 8-15 15-9 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HD15 Final Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-12 7-15 15-8 Förlust
Gadnell, Fredrik Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool L Daniel Hartwing /Skogås 15-0 15-5 Förlust
    HS15 Pool L Olle Eken /Täby 15-2 15-3 Förlust
    HS15 Pool L David Bragmark /Täby 15-9 15-12 Förlust
  Daniel Gustavsson /Fyrisf HD15 16-dels Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
Walkover Förlust
Gemwall, Maria Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Camilla Carlsson /Eskils 11-2 11-6 Förlust
    DS15 Pool D Helena Andersson /Enånge 13-10 11-9 Vinst
    DS15 Pool D Anna Lagermalm /Täby 11-6 11-6 Vinst
    DS15 8-dels Fozhan Safaeiyan /Lenhov 11-6 11-8 Förlust
  Maria Haraldsson /Komet DD15 8-dels Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
Walkover Vinst
  Maria Haraldsson /Komet DD15 Kvarts Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
15-1 15-2 Förlust
Gilljam, Daniel Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Adam Jeansson /Järnvä 17-15 15-11 Förlust
    HS13 Pool F Rickard Ojaäär /Täby 10-15 15-11 17-14 Förlust
    HS13 Pool F Philip Reineck /Fyrisf 15-1 15-0 Vinst
  Christian Fernström /Skogås HD13 8-dels Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
13-15 17-14 15-13 Förlust
Gilljam, Erik Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool K Fredrik Berg /Spåret 15-6 10-15 15-11 Förlust
    HS15 Pool K Thomas Andersson /Täby 15-12 17-15 Vinst
    HS15 Pool K Max Reineck /Fyrisf 15-4 17-15 Förlust
    HS15 32-dels Simon Lövfenholm /Arvika Walkover Vinst
    HS15 16-dels Mattias Lopez /Kista 15-7 15-5 Förlust
  Jim Hammargren /Skogås HD15 16-dels William Command Fors /Täby
Marcus Högman /Täby
15-9 15-11 Vinst
  Jim Hammargren /Skogås HD15 8-dels Viktor Sundh /Carlto
Jonathan Sjöö /Täby
15-11 15-4 Vinst
  Jim Hammargren /Skogås HD15 Kvarts Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-7 15-6 Förlust
Gonzales, Anton Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Mathias Pettersson /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool I Clarence Hugö /Skogås 15-1 15-1 Vinst
    HS13 Pool I Anton Wieselblad /Fyrisf 15-2 15-9 Förlust
    HS13 16-dels Rickard Ojaäär /Täby 15-11 10-15 15-12 Vinst
    HS13 8-dels Niclas Du Four /Täby 15-9 15-10 Förlust
  Tomasz Hedenlund /Upp Vi HD13 8-dels Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
13-15 17-14 15-13 Vinst
  Tomasz Hedenlund /Upp Vi HD13 Kvarts Sebastian Hedlund /Åminto
Adam Jeansson /Järnvä
Walkover Vinst
  Tomasz Hedenlund /Upp Vi HD13 Semi Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-4 15-1 Förlust
Grefve, Niclas IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Alexander Widergren /Eskils 13-15 17-14 15-10 Förlust
    HS13 Pool E Per Wallgren /Fyrisf 15-5 15-8 Vinst
    HS13 Pool E Filip Eriksson /Upp Vi 15-12 8-15 15-11 Vinst
    HS13 16-dels Filip Nordström /Kista 15-8 9-15 15-11 Förlust
  Felix Högström-Lindh /Umeå HD13 8-dels Ludvig Pärlefors /Fyrisf
Per Wallgren /Fyrisf
15-12 15-2 Vinst
  Felix Högström-Lindh /Umeå HD13 Kvarts Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-0 15-4 Förlust
Grudd, Ragnar Sollentuna Badmintonsällskap
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Simon Lövfenholm /Arvika 15-4 15-3 Förlust
    HS15 Pool J Simon Druve /Täby 15-0 15-0 Förlust
Gustavsson, Daniel Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Björn Heimirsson /Täby 15-1 15-0 Förlust
    HS15 Pool E Mattias Persson /Örebro 15-1 15-3 Förlust
    HS15 Pool E Hannes Karlsson /KFUM N 15-0 15-0 Förlust
  Simon Wieselblad /Fyrisf HD15 16-dels David Bragmark /Täby
Calle Stokken /Täby
Walkover Vinst
  Fredrik Gadnell /Fyrisf HD15 16-dels Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
Walkover Förlust
  Simon Wieselblad /Fyrisf HD15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-1 15-2 Förlust
Haglund, Sofie Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Maria Brander /Bergså 11-7 11-9 Förlust
    DS15 Pool B Carolina Sahlström /Spåret 11-6 11-5 Vinst
    DS15 Pool B Therese Ristanovic /Täby 11-2 11-2 Vinst
    DS15 8-dels Karolina Kotte /Täby 11-6 11-4 Förlust
  Michaela Sandh /Täby DD15 8-dels Alexandra Teuschler /Kista
Hanna Berglund /Kista
15-9 15-4 Vinst
  Michaela Sandh /Täby DD15 Kvarts Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
15-2 15-13 Förlust
Hammargren, Jim Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Björn Söderström /Umeå 15-10 2-15 15-11 Förlust
    HS15 Pool G Simon Ronnås /Täby 17-14 6-15 17-14 Förlust
    HS15 Pool G Daniel Mattsson /Fyrisf 15-5 15-2 Vinst
  Erik Gilljam /Skogås HD15 16-dels William Command Fors /Täby
Marcus Högman /Täby
15-9 15-11 Vinst
  Erik Gilljam /Skogås HD15 8-dels Viktor Sundh /Carlto
Jonathan Sjöö /Täby
15-11 15-4 Vinst
  Erik Gilljam /Skogås HD15 Kvarts Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-7 15-6 Förlust
Hansson, Victor Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Erik Lousch /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool C Robin Nilsson /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool C Felix Högström-Lindh /Umeå 15-5 15-1 Förlust
    HS13 8-dels Emil Tjernström /Borlän 15-2 15-2 Förlust
  Philip Reineck /Fyrisf HD13 8-dels Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
14-17 15-2 15-6 Förlust
Haponen, Anders Sollentuna Badmintonsällskap
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool P Simon Wieselblad /Fyrisf 15-7 15-1 Förlust
    HS15 Pool P Freddie Carlsson /Täby Walk over Vinst
    HS15 Pool P Lars Olsson /Umeå 15-2 15-1 Förlust
Haraldsson, Maria Badmintonklubben Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool G Johanna Wiberg /Fyrisf 11-4 11-5 Förlust
    DS15 Pool G Martina Orfila /Spåret Walk over Vinst
    DS15 Pool G Sofie Lindblom /Täby Walk over Vinst
    DS15 8-dels Maria Brander /Bergså 11-2 11-4 Förlust
  Maria Gemwall /Väsby DD15 8-dels Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
Walkover Vinst
  Maria Gemwall /Väsby DD15 Kvarts Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
15-1 15-2 Förlust
Hartwing, Daniel Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool L Fredrik Gadnell /Fyrisf 15-0 15-5 Vinst
    HS15 Pool L David Bragmark /Täby 15-2 15-4 Vinst
    HS15 Pool L Olle Eken /Täby 5-15 15-12 15-11 Vinst
    HS15 16-dels Hannes Karlsson /KFUM N 15-3 15-1 Förlust
  Mattias Fernström /Skogås HD15 16-dels Lars Olsson /Umeå
Björn Söderström /Umeå
Walkover Förlust
He, Mengmei Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Venos Fardost /Kista 5-11 11-4 11-9 Förlust
    DS13 Pool C Linda Beck /Täby Walk over Vinst
    DS13 Pool C Johanna Sjöö /Täby Walk over Vinst
    DS13 8-dels Cecilia Alexandersson /Örebro 11-6 11-7 Förlust
  Teresa Simu /Skogås DD13 Kvarts Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-4 15-5 Förlust
Hedenlund, Tomasz Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Christian Fernström /Skogås 15-2 15-10 Vinst
    HS13 Pool D Niclas Du Four /Täby 13-15 15-10 15-11 Förlust
    HS13 Pool D Oscar Fransson /Örebro 15-5 15-5 Vinst
    HS13 8-dels Anton Wieselblad /Fyrisf 15-2 15-3 Förlust
  Anton Gonzales /Upp Vi HD13 8-dels Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
13-15 17-14 15-13 Vinst
  Anton Gonzales /Upp Vi HD13 Kvarts Sebastian Hedlund /Åminto
Adam Jeansson /Järnvä
Walkover Vinst
  Anton Gonzales /Upp Vi HD13 Semi Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-4 15-1 Förlust
Hedlund, Linnea BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Marielle Angarth /Täby 11-3 11-1 Vinst
    DS15 Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-4 11-1 Vinst
    DS15 Pool A Alexandra Teuschler /Kista 11-4 11-4 Vinst
    DS15 8-dels Jennifer Nielsen /Visby 11-7 11-1 Vinst
    DS15 Kvarts Maria Brander /Bergså 11-0 11-1 Vinst
    DS15 Semi Emmie Nilsson /Skurup 11-7 11-4 Förlust
  Karolina Kotte /Täby DD15 8-dels Kristin Stenfors /Spåret
Carolina Sahlström /Spåret
15-3 15-3 Vinst
  Karolina Kotte /Täby DD15 Kvarts Michaela Sandh /Täby
Sofie Haglund /Täby
15-2 15-13 Vinst
  Karolina Kotte /Täby DD15 Semi Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
15-2 15-8 Vinst
  Karolina Kotte /Täby DD15 Final Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
15-2 15-6 Vinst
Hedlund, Sebastian BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Christian Sahlström /Spåret 15-6 15-1 Förlust
    HS13 Pool G Arwand Askari /Kista 15-3 15-7 Vinst
    HS13 Pool G Christoffer Sundström /Täby Walk over Vinst
    HS13 8-dels Farnam Safaeiyan /Lenhov 15-3 15-7 Förlust
  Adam Jeansson /Järnvä HD13 8-dels Christoffer Sundström /Täby
Erik Lousch /Täby
Walkover Vinst
  Adam Jeansson /Järnvä HD13 Kvarts Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
Walkover Förlust
Heimirsson, Björn Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Daniel Gustavsson /Fyrisf 15-1 15-0 Vinst
    HS15 Pool E Hannes Karlsson /KFUM N 15-6 15-5 Vinst
    HS15 Pool E Mattias Persson /Örebro 15-2 15-1 Vinst
    HS15 16-dels Sina Kazemi /Täby 15-12 15-3 Vinst
    HS15 8-dels Hugo Pettersson /Carlto 15-7 15-11 Vinst
    HS15 Kvarts Björn Söderström /Umeå 15-4 15-4 Vinst
    HS15 Semi Henrik Fåhraeus /Täby 15-13 10-15 17-16 Förlust
  Nico Ruponen /Täby HD15 16-dels Fredrik Berg /Spåret
Robin Sjöblom /Spåret
15-1 15-4 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HD15 8-dels Daniel Gustavsson /Fyrisf
Simon Wieselblad /Fyrisf
15-1 15-2 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HD15 Kvarts Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-13 15-5 Förlust
Heimirsson, Borgar Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Henrik Fåhraeus /Täby HD15 8-dels Lars Olsson /Umeå
Björn Söderström /Umeå
15-5 15-8 Vinst
  Henrik Fåhraeus /Täby HD15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-13 15-5 Vinst
  Henrik Fåhraeus /Täby HD15 Semi André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
17-14 8-15 15-9 Vinst
  Henrik Fåhraeus /Täby HD15 Final Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-12 7-15 15-8 Förlust
Helmersson, Elin Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Elin Löftsröm /Carlto 4-11 11-6 11-5 Vinst
    DS15 Pool C Emmie Nilsson /Skurup 11-1 11-2 Förlust
    DS15 Pool C Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret 10-13 11-6 11-5 Vinst
    DS15 8-dels Sara Theodorsson /Sävsjö 11-0 11-2 Förlust
  Olivia Lundgren /Carlto DD15 16-dels My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
15-7 15-13 Förlust
Helmersson, Maria Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Lisa Sjöström /Umeå 11-3 11-4 Förlust
    DS13 Pool A Hanna Lundqvist /Kista 11-4 11-3 Vinst
    DS13 Pool A Charlotte Mackeprang /Täby 4-11 11-5 11-4 Vinst
    DS13 8-dels Mikaela Jäntti /Täby 11-4 11-4 Förlust
  Therese Angarth /Täby DD13 8-dels Linnea Schultz /Upp Vi
Emma Johannesson /Upp Vi
15-3 15-1 Vinst
  Therese Angarth /Täby DD13 Kvarts Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-9 15-7 Förlust
Henriksson, Sam Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Filip Nordström /Kista Walk over Förlust
    HS13 Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi Walk over Förlust
    HS13 Pool B Victor Nordh /Täby Walk over Förlust
  Clarence Hugö /Skogås HD13 8-dels Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
Walkover Förlust
Hjort Ståhlgren, Madel Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Emmie Nilsson /Skurup 11-3 11-1 Förlust
    DS15 Pool C Elin Löftsröm /Carlto 10-13 11-7 11-8 Förlust
    DS15 Pool C Elin Helmersson /Täby 10-13 11-6 11-5 Förlust
Hjort Ståhlgren, Madel Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martina Orfila /Spåret DD15 8-dels Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
Walkover Förlust
Hugö, Clarence Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Anton Wieselblad /Fyrisf 15-4 15-0 Förlust
    HS13 Pool I Anton Gonzales /Upp Vi 15-1 15-1 Förlust
    HS13 Pool I Mathias Pettersson /Täby Walk over Vinst
  Sam Henriksson /Skogås HD13 8-dels Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
Walkover Förlust
Högman, Marcus Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Fredrik Olsson /Boston 15-5 15-3 Förlust
    HS15 Pool C Jonas Johansson-Berg /Fyrisf 15-10 15-8 Vinst
    HS15 Pool C Victor Zuhr /Täby 15-6 15-8 Vinst
    HS15 16-dels Lars Olsson /Umeå 15-6 15-13 Vinst
    HS15 8-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-4 15-2 Förlust
  William Command Fors /Täby HD15 16-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
15-9 15-11 Förlust
Högström-Lindh, Felix IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Robin Nilsson /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool C Erik Lousch /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool C Victor Hansson /Fyrisf 15-5 15-1 Vinst
    HS13 8-dels Martin Backström /Upp Vi 15-1 15-2 Vinst
    HS13 Kvarts Niclas Du Four /Täby 15-7 15-6 Vinst
    HS13 Semi Farnam Safaeiyan /Lenhov 15-8 15-4 Förlust
  Niclas Grefve /Umeå HD13 8-dels Ludvig Pärlefors /Fyrisf
Per Wallgren /Fyrisf
15-12 15-2 Vinst
  Niclas Grefve /Umeå HD13 Kvarts Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-0 15-4 Förlust
Ingvaldsson, Christoff Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Pelle Flink /Skogås HD15 16-dels Gautam Parekh /Väsby
Tommy Maxe /Väsby
1-15 17-16 15-7 Förlust
Ingvaldsson, Christoff Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool Q Sina Kazemi /Täby 15-2 15-5 Vinst
    HS15 Pool Q Gautam Parekh /Väsby 15-1 15-1 Vinst
    HS15 16-dels Andreas Eklund /Kista 15-0 15-0 Vinst
    HS15 8-dels Marcus Högman /Täby 15-4 15-2 Vinst
    HS15 Kvarts Johan Olowsson /Örebro 15-11 7-15 17-16 Vinst
    HS15 Semi Simon Druve /Täby 15-13 15-5 Förlust
Jeansson, Adam Järnvägens IF, Hallsberg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Daniel Gilljam /Skogås 17-15 15-11 Vinst
    HS13 Pool F Philip Reineck /Fyrisf 15-1 15-10 Vinst
    HS13 Pool F Rickard Ojaäär /Täby 15-12 15-13 Vinst
    HS13 8-dels Filip Nordström /Kista 15-0 15-5 Vinst
    HS13 Kvarts Christian Sahlström /Spåret 15-4 15-8 Förlust
  Sebastian Hedlund /Åminto HD13 8-dels Christoffer Sundström /Täby
Erik Lousch /Täby
Walkover Vinst
  Sebastian Hedlund /Åminto HD13 Kvarts Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
Walkover Förlust
Johannesson, Emma Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Malin Franzén /Kista 11-4 11-0 Förlust
    DS13 Pool E Mikaela Jäntti /Täby 11-2 11-0 Förlust
  Linnea Schultz /Upp Vi DD13 8-dels Maria Helmersson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-3 15-1 Förlust
Johansson, Emil Tierps Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool O Marcus Ulvne /Fyrisf 15-7 15-10 Förlust
    HS15 Pool O Viktor Nygårds /Falu 15-9 15-7 Vinst
    HS15 Pool O William Command Fors /Täby 15-0 15-4 Vinst
    HS15 16-dels Henrik Fåhraeus /Täby 15-3 15-10 Förlust
Johansson, Lisa Tierps Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Emma Roman /Enånge 11-5 11-3 Vinst
    DS13 Pool B Frida Berzelius /Täby 11-5 11-0 Förlust
    DS13 Pool B Josefin Borgström /Upp Vi 11-1 11-5 Förlust
Johansson-Berg, Jonas Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Victor Zuhr /Täby 15-3 15-2 Vinst
    HS15 Pool C Marcus Högman /Täby 15-10 15-8 Förlust
    HS15 Pool C Fredrik Olsson /Boston 15-8 15-6 Förlust
  Farnam Safaeiyan /Lenhov HD15 16-dels Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-6 15-5 Förlust
Johnson, Fredrik Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anton Wieselblad /Fyrisf HD13 8-dels Niclas Du Four /Täby
Mathias Pettersson /Täby
Walkover Vinst
  Anton Wieselblad /Fyrisf HD13 Kvarts Felix Högström-Lindh /Umeå
Niclas Grefve /Umeå
15-0 15-4 Vinst
  Anton Wieselblad /Fyrisf HD13 Semi Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
15-4 15-1 Vinst
  Anton Wieselblad /Fyrisf HD13 Final Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
15-7 15-6 Vinst
Jokela, Jennie Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Johanna Roman /Enånge 11-8 11-8 Vinst
    DS13 Pool D Therese Pettersson /Täby 11-0 11-1 Vinst
    DS13 Pool D Cecilia Alexandersson /Örebro 11-1 11-6 Förlust
    DS13 8-dels Venos Fardost /Kista 11-2 11-0 Förlust
  Karin Aldheimer /Skogås DD13 8-dels Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-4 15-4 Förlust
Jäntti, Johanna Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mikaela Jäntti /Täby DD13 8-dels Karin Aldheimer /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-4 15-4 Vinst
  Mikaela Jäntti /Täby DD13 Kvarts Emma Larsson /Täby
Berfin Bal /Kista
15-13 15-9 Vinst
  Mikaela Jäntti /Täby DD13 Semi Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
9-15 15-12 15-12 Förlust
Jäntti, Mikaela Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Malin Franzén /Kista 13-12 13-11 Vinst
    DS13 Pool E Emma Johannesson /Upp Vi 11-2 11-0 Vinst
    DS13 8-dels Maria Helmersson /Täby 11-4 11-4 Vinst
    DS13 Kvarts Cecilia Alexandersson /Örebro 12-13 11-5 11-3 Vinst
    DS13 Semi Johanna Bergwall /Boston 11-0 11-6 Förlust
  Johanna Jäntti /Täby DD13 8-dels Karin Aldheimer /Skogås
Jennie Jokela /Skogås
15-4 15-4 Vinst
  Johanna Jäntti /Täby DD13 Kvarts Emma Larsson /Täby
Berfin Bal /Kista
15-13 15-9 Vinst
  Johanna Jäntti /Täby DD13 Semi Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
9-15 15-12 15-12 Förlust
Karlsson, Hannes KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Mattias Persson /Örebro 15-0 15-1 Vinst
    HS15 Pool E Björn Heimirsson /Täby 15-6 15-5 Förlust
    HS15 Pool E Daniel Gustavsson /Fyrisf 15-0 15-0 Vinst
    HS15 16-dels Daniel Hartwing /Skogås 15-3 15-1 Vinst
    HS15 8-dels Martin Karlsson /KFUM N 15-6 15-13 Förlust
  Martin Karlsson /KFUM N HD15 8-dels Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-8 15-12 Förlust
Karlsson, Martin KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool M Joar Bergqvist /Täby 15-11 15-11 Vinst
    HS15 Pool M Pierre Eriksson /Umeå 15-4 15-7 Vinst
    HS15 Pool M Alexander Nistad /Kista 15-10 15-13 Förlust
    HS15 16-dels Jonathan Sjöö /Täby 15-0 15-1 Vinst
    HS15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM N 15-6 15-13 Vinst
    HS15 Kvarts Simon Druve /Täby 15-6 15-5 Förlust
  Hannes Karlsson /KFUM N HD15 8-dels Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-8 15-12 Förlust
Kazemi, Sina Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool Q Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-2 15-5 Förlust
    HS15 Pool Q Gautam Parekh /Väsby 15-6 15-13 Vinst
    HS15 16-dels Björn Heimirsson /Täby 15-12 15-3 Förlust
  Simon Druve /Täby HD15 16-dels Farnam Safaeiyan /Lenhov
Jonas Johansson-Berg /Fyrisf
15-6 15-5 Vinst
  Simon Druve /Täby HD15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM N
Martin Karlsson /KFUM N
15-8 15-12 Vinst
  Simon Druve /Täby HD15 Kvarts Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
15-7 15-6 Vinst
  Simon Druve /Täby HD15 Semi Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-6 15-1 Vinst
  Simon Druve /Täby HD15 Final Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-12 7-15 15-8 Vinst
Kotte, Karolina Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool F Kristin Stenfors /Spåret 11-0 11-2 Vinst
    DS15 Pool F Evelina Lindell /Skogås Walk over Vinst
    DS15 Pool F Hanna Berglund /Kista 11-0 11-1 Vinst
    DS15 8-dels Sofie Haglund /Täby 11-6 11-4 Vinst
    DS15 Kvarts Fozhan Safaeiyan /Lenhov 13-11 11-6 Vinst
    DS15 Semi Sara Theodorsson /Sävsjö 6-11 11-5 11-4 Vinst
    DS15 Final Emmie Nilsson /Skurup 11-8 11-7 Vinst
  Linnea Hedlund /Åminto DD15 8-dels Kristin Stenfors /Spåret
Carolina Sahlström /Spåret
15-3 15-3 Vinst
  Linnea Hedlund /Åminto DD15 Kvarts Michaela Sandh /Täby
Sofie Haglund /Täby
15-2 15-13 Vinst
  Linnea Hedlund /Åminto DD15 Semi Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
15-2 15-8 Vinst
  Linnea Hedlund /Åminto DD15 Final Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
15-2 15-6 Vinst
Lagermalm, Anna Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Helena Andersson /Enånge 11-4 11-4 Förlust
    DS15 Pool D Camilla Carlsson /Eskils 11-2 11-4 Förlust
    DS15 Pool D Maria Gemwall /Väsby 11-6 11-6 Förlust
  Mikaela Djärf /Täby DD15 8-dels Elin Löftsröm /Carlto
Johanna Wiberg /Fyrisf
15-12 15-10 Vinst
  Mikaela Djärf /Täby DD15 Kvarts Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
15-2 15-0 Förlust
Langell, Andreas Örebro Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Adam Berzelius /Täby Walk over Förlust
    HS15 Pool D Andreas Eklund /Kista Walk over Förlust
    HS15 Pool D Mattias Fernström /Skogås Walk over Förlust
  Johan Olowsson /Örebro HD15 16-dels Viktor Sundh /Carlto
Jonathan Sjöö /Täby
Walkover Förlust
Larsson, Emma Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool G Johanna Bergwall /Boston 11-0 11-3 Förlust
    DS13 Pool G Linnea Schultz /Upp Vi 11-4 11-3 Vinst
    DS13 8-dels Josefin Borgström /Upp Vi 11-4 11-3 Förlust
  Berfin Bal /Kista DD13 Kvarts Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-13 15-9 Förlust
Lindblom, Sofie Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool G Martina Orfila /Spåret Walk over Förlust
    DS15 Pool G Johanna Wiberg /Fyrisf Walk over Förlust
    DS15 Pool G Maria Haraldsson /Komet Walk over Förlust
  Frida Thelvén /Täby DD15 8-dels My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
Walkover Förlust
Lindell, Evelina Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool F Hanna Berglund /Kista Walk over Förlust
    DS15 Pool F Karolina Kotte /Täby Walk over Förlust
    DS15 Pool F Kristin Stenfors /Spåret Walk over Förlust
  Maria Carlheim-Muller /Skogås DD15 8-dels Maria Haraldsson /Komet
Maria Gemwall /Väsby
Walkover Förlust
Lopez, Mattias Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Martin Falk /Sollen Walk over Vinst
    HS15 Pool H Robin Sjöblom /Spåret 15-10 15-11 Vinst
    HS15 Pool H Sebastian Eriksson /Täby 15-6 15-7 Vinst
    HS15 16-dels Erik Gilljam /Skogås 15-7 15-5 Vinst
    HS15 8-dels Björn Söderström /Umeå 2-15 17-14 15-9 Förlust
  Alexander Nistad /Kista HD15 8-dels Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
15-9 15-8 Vinst
  Alexander Nistad /Kista HD15 Kvarts André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
15-13 15-12 Förlust
Lousch, Erik Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Victor Hansson /Fyrisf Walk over Förlust
    HS13 Pool C Felix Högström-Lindh /Umeå Walk over Förlust
    HS13 Pool C Robin Nilsson /Täby Walk over Förlust
  Christoffer Sundström /Täby HD13 8-dels Sebastian Hedlund /Åminto
Adam Jeansson /Järnvä
Walkover Förlust
Lundgren, Olivia BMK Carlton ,Kumla
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Frida Thelvén /Täby Walk over Vinst
    DS15 Pool E Jennifer Nielsen /Visby 11-3 10-13 11-8 Förlust
    DS15 Pool E Fozhan Safaeiyan /Lenhov 11-2 11-1 Förlust
  Elin Helmersson /Täby DD15 16-dels My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
15-7 15-13 Förlust
Lundquist, Amanda Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Jenny Franck /Kista 11-2 11-7 Förlust
    DS13 Pool F Teresa Simu /Skogås 11-2 11-2 Vinst
    DS13 8-dels Malin Franzén /Kista 11-3 11-6 Förlust
  Frida Berzelius /Täby DD13 8-dels Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
15-12 15-3 Vinst
  Frida Berzelius /Täby DD13 Kvarts Teresa Simu /Skogås
Mengmei He /Skogås
15-4 15-5 Vinst
  Frida Berzelius /Täby DD13 Semi Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
13-15 15-4 15-3 Förlust
Lundqvist, Hanna Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Charlotte Mackeprang /Täby 11-2 11-7 Vinst
    DS13 Pool A Maria Helmersson /Täby 11-4 11-3 Förlust
    DS13 Pool A Lisa Sjöström /Umeå 11-6 11-3 Förlust
  Malin Franzén /Kista DD13 Kvarts Emma Roman /Enånge
Johanna Roman /Enånge
15-4 15-4 Vinst
  Malin Franzén /Kista DD13 Semi Johanna Jäntti /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
9-15 15-12 15-12 Vinst
  Malin Franzén /Kista DD13 Final Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-4 15-2 Förlust
Löftsröm, Elin BMK Carlton ,Kumla
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Elin Helmersson /Täby 4-11 11-6 11-5 Förlust
    DS15 Pool C Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret 10-13 11-7 11-8 Vinst
    DS15 Pool C Emmie Nilsson /Skurup 11-1 11-1 Förlust
  Johanna Wiberg /Fyrisf DD15 8-dels Mikaela Djärf /Täby
Anna Lagermalm /Täby
15-12 15-10 Förlust
Lövfenholm, Simon Arvika Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Ragnar Grudd /Sollen 15-4 15-3 Vinst
    HS15 Pool J Simon Druve /Täby 15-1 15-2 Förlust
    HS15 32-dels Erik Gilljam /Skogås Walkover Förlust
Mackeprang, Charlotte Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Hanna Lundqvist /Kista 11-2 11-7 Förlust
    DS13 Pool A Lisa Sjöström /Umeå 11-0 11-1 Förlust
    DS13 Pool A Maria Helmersson /Täby 4-11 11-5 11-4 Förlust
Malmaeus, André Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joar Bergqvist /Täby HD15 16-dels Hugo Pettersson /Carlto
Viktor Nyman /Umeå
15-6 14-17 15-1 Vinst
  Adam Berzelius /Täby HD15 16-dels Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
Walkover Förlust
  Joar Bergqvist /Täby HD15 8-dels Robert Flink /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
15-4 15-13 Vinst
  Joar Bergqvist /Täby HD15 Kvarts Alexander Nistad /Kista
Mattias Lopez /Kista
15-13 15-12 Vinst
  Joar Bergqvist /Täby HD15 Semi Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
17-14 8-15 15-9 Förlust
Mattsson, Daniel Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Simon Ronnås /Täby 15-10 15-7 Förlust
    HS15 Pool G Björn Söderström /Umeå 15-6 15-13 Förlust
    HS15 Pool G Jim Hammargren /Skogås 15-5 15-2 Förlust
  Marcus Ulvne /Fyrisf HD15 16-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
17-14 15-17 15-7 Förlust
Maxe, Tommy Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Henrik Fåhraeus /Täby 15-4 15-13 Förlust
    HS15 Pool A Carl Utterström /Fyrisf Walk over Vinst
    HS15 Pool A Victor Udd-Petersson /Sollen 15-4 15-0 Vinst
    HS15 32-dels Emil Chronlund /Örebro 15-4 15-12 Vinst
    HS15 16-dels Simon Druve /Täby 15-9 15-9 Förlust
  Gautam Parekh /Väsby HD15 16-dels Pelle Flink /Skogås
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
1-15 17-16 15-7 Vinst
  Gautam Parekh /Väsby HD15 8-dels Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
15-5 15-9 Förlust
Nielsen, Jennifer Visby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Fozhan Safaeiyan /Lenhov 11-4 8-11 11-3 Förlust
    DS15 Pool E Olivia Lundgren /Carlto 11-3 10-13 11-8 Vinst
    DS15 Pool E Frida Thelvén /Täby Walk over Vinst
    DS15 8-dels Linnea Hedlund /Åminto 11-7 11-1 Förlust
  Camilla Carlsson /Eskils DD15 8-dels Marielle Angarth /Täby
Therese Ristanovic /Täby
15-2 15-4 Vinst
  Camilla Carlsson /Eskils DD15 Kvarts Maria Haraldsson /Komet
Maria Gemwall /Väsby
15-1 15-2 Vinst
  Camilla Carlsson /Eskils DD15 Semi Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
15-2 15-8 Förlust
Nilsson, Emmie Skurups Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret 11-3 11-1 Vinst
    DS15 Pool C Elin Helmersson /Täby 11-1 11-2 Vinst
    DS15 Pool C Elin Löftsröm /Carlto 11-1 11-1 Vinst
    DS15 8-dels My Westberg /Enånge 11-2 11-0 Vinst
    DS15 Kvarts Camilla Carlsson /Eskils 11-7 11-2 Vinst
    DS15 Semi Linnea Hedlund /Åminto 11-7 11-4 Vinst
    DS15 Final Karolina Kotte /Täby 11-8 11-7 Förlust
  Maria Brander /Bergså DD15 8-dels Cecilia Alexandersson /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
15-3 15-7 Vinst
  Maria Brander /Bergså DD15 Kvarts My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
15-10 15-10 Vinst
  Maria Brander /Bergså DD15 Semi Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
11-15 15-1 15-7 Förlust
Nilsson, Robin Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Felix Högström-Lindh /Umeå Walk over Förlust
    HS13 Pool C Victor Hansson /Fyrisf Walk over Förlust
    HS13 Pool C Erik Lousch /Täby Walk over Vinst
  Alexander Pettersson /Täby HD13 8-dels David Witten /Täby
Johan Wilhelmsson /Väsby
Walkover Förlust
Nistad, Alexander Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool M Pierre Eriksson /Umeå 15-7 15-11 Vinst
    HS15 Pool M Joar Bergqvist /Täby 15-7 17-14 Förlust
    HS15 Pool M Martin Karlsson /KFUM N 15-10 15-13 Vinst
  Mattias Lopez /Kista HD15 8-dels Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
15-9 15-8 Vinst
  Mattias Lopez /Kista HD15 Kvarts André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
15-13 15-12 Förlust
Nordh, Victor Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi 15-3 15-9 Förlust
    HS13 Pool B Filip Nordström /Kista 15-6 15-2 Förlust
    HS13 Pool B Sam Henriksson /Skogås Walk over Vinst
  Niclas Du Four /Täby HD13 8-dels Filip Nordström /Kista
Arwand Askari /Kista
Walkover Vinst
  Niclas Du Four /Täby HD13 Kvarts Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
15-4 15-6 Förlust
Nordström, Filip Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Sam Henriksson /Skogås Walk over Vinst
    HS13 Pool B Victor Nordh /Täby 15-6 15-2 Vinst
    HS13 Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi 15-6 15-8 Förlust
    HS13 16-dels Niclas Grefve /Umeå 15-8 9-15 15-11 Vinst
    HS13 8-dels Adam Jeansson /Järnvä 15-0 15-5 Förlust
  Arwand Askari /Kista HD13 8-dels Niclas Du Four /Täby
Victor Nordh /Täby
Walkover Förlust
Nygårds, Viktor Falu Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool O William Command Fors /Täby 15-17 15-10 15-9 Vinst
    HS15 Pool O Emil Johansson /Tierp 15-9 15-7 Förlust
    HS15 Pool O Marcus Ulvne /Fyrisf 15-9 15-4 Förlust
Nyman, Viktor IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Jonathan Sjöö /Täby 15-2 15-3 Förlust
    HS15 Pool B Stefan Sundqvist /Kilafo 15-2 15-2 Förlust
    HS15 Pool B Robert Flink /Skogås 15-3 15-8 Förlust
  Hugo Pettersson /Carlto HD15 16-dels André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
15-6 14-17 15-1 Förlust
Ojaäär, Rickard Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Philip Reineck /Fyrisf 15-6 15-4 Vinst
    HS13 Pool F Daniel Gilljam /Skogås 10-15 15-11 17-14 Vinst
    HS13 Pool F Adam Jeansson /Järnvä 15-12 15-13 Förlust
    HS13 16-dels Anton Gonzales /Upp Vi 15-11 10-15 15-12 Förlust
  Emil Tjernström /Borlän HD13 8-dels Clarence Hugö /Skogås
Sam Henriksson /Skogås
Walkover Vinst
  Emil Tjernström /Borlän HD13 Kvarts Niclas Du Four /Täby
Victor Nordh /Täby
15-4 15-6 Vinst
  Emil Tjernström /Borlän HD13 Semi Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
15-3 15-0 Vinst
  Emil Tjernström /Borlän HD13 Final Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-7 15-6 Förlust
Olowsson, Johan Örebro Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool N Olof Berglund /Täby 15-4 15-10 Vinst
    HS15 Pool N Oscar Eneroth /Skogås 15-13 15-3 Vinst
    HS15 Pool N Jonatan Adolfsson /Sollen 15-4 15-1 Vinst
    HS15 16-dels Pelle Flink /Skogås 15-3 15-7 Vinst
    HS15 8-dels Robin Sjöblom /Spåret 15-1 15-2 Vinst
    HS15 Kvarts Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-11 7-15 17-16 Förlust
  Andreas Langell /Örebro HD15 16-dels Viktor Sundh /Carlto
Jonathan Sjöö /Täby
Walkover Förlust
Olsson, Fredrik Badmintonklubben Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Marcus Högman /Täby 15-5 15-3 Vinst
    HS15 Pool C Victor Zuhr /Täby 15-4 15-9 Vinst
    HS15 Pool C Jonas Johansson-Berg /Fyrisf 15-8 15-6 Vinst
    HS15 16-dels Oscar Eneroth /Skogås 15-8 12-15 15-13 Vinst
    HS15 8-dels Joar Bergqvist /Täby 15-4 15-7 Vinst
    HS15 Kvarts Henrik Fåhraeus /Täby 8-15 15-13 15-10 Förlust
  Pierre Eriksson /Umeå HD15 16-dels Adam Berzelius /Täby
André Malmaeus /Täby
Walkover Vinst
  Pierre Eriksson /Umeå HD15 8-dels Gautam Parekh /Väsby
Tommy Maxe /Väsby
15-5 15-9 Vinst
  Pierre Eriksson /Umeå HD15 Kvarts Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-12 15-13 Förlust
Olsson, Lars IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool P Freddie Carlsson /Täby Walk over Vinst
    HS15 Pool P Simon Wieselblad /Fyrisf 15-1 12-15 15-7 Vinst
    HS15 Pool P Anders Haponen /Sollen 15-2 15-1 Vinst
    HS15 16-dels Marcus Högman /Täby 15-6 15-13 Förlust
  Björn Söderström /Umeå HD15 16-dels Mattias Fernström /Skogås
Daniel Hartwing /Skogås
Walkover Vinst
  Björn Söderström /Umeå HD15 8-dels Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-5 15-8 Förlust
Orfila, Martina Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool G Sofie Lindblom /Täby Walk over Vinst
    DS15 Pool G Maria Haraldsson /Komet Walk over Förlust
    DS15 Pool G Johanna Wiberg /Fyrisf Walk over Förlust
  Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret DD15 8-dels Sara Theodorsson /Sävsjö
Fozhan Safaeiyan /Lenhov
Walkover Förlust
Parekh, Gautam Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool Q Sina Kazemi /Täby 15-6 15-13 Förlust
    HS15 Pool Q Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-1 15-1 Förlust
  Tommy Maxe /Väsby HD15 16-dels Pelle Flink /Skogås
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
1-15 17-16 15-7 Vinst
  Tommy Maxe /Väsby HD15 8-dels Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
15-5 15-9 Förlust
Persson, Mattias Örebro Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Hannes Karlsson /KFUM N 15-0 15-1 Förlust
    HS15 Pool E Daniel Gustavsson /Fyrisf 15-1 15-3 Vinst
    HS15 Pool E Björn Heimirsson /Täby 15-2 15-1 Förlust
  Emil Chronlund /Örebro HD15 16-dels Robert Flink /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
15-4 15-9 Förlust
Pettersson, Alexander Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Emil Tjernström /Borlän Walk over Förlust
    HS13 Pool H Martin Backström /Upp Vi Walk over Förlust
    HS13 Pool H Anders Sjöland /Täby Walk over Vinst
  Robin Nilsson /Täby HD13 8-dels David Witten /Täby
Johan Wilhelmsson /Väsby
Walkover Förlust
Pettersson, Hugo BMK Carlton ,Kumla
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Pelle Flink /Skogås 17-14 15-1 Vinst
    HS15 Pool F Albert Witten /Täby 15-1 15-5 Vinst
    HS15 Pool F Calle Stokken /Täby Walk over Vinst
    HS15 16-dels Simon Skogert /Botkyr 15-13 15-5 Vinst
    HS15 8-dels Björn Heimirsson /Täby 15-7 15-11 Förlust
  Viktor Nyman /Umeå HD15 16-dels André Malmaeus /Täby
Joar Bergqvist /Täby
15-6 14-17 15-1 Förlust
Pettersson, Mathias Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Anton Gonzales /Upp Vi Walk over Förlust
    HS13 Pool I Anton Wieselblad /Fyrisf Walk over Förlust
    HS13 Pool I Clarence Hugö /Skogås Walk over Förlust
  Niclas Du Four /Täby HD13 8-dels Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Walkover Förlust
Pettersson, Therese Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Cecilia Alexandersson /Örebro 11-0 11-0 Förlust
    DS13 Pool D Jennie Jokela /Skogås 11-0 11-1 Förlust
    DS13 Pool D Johanna Roman /Enånge 11-1 11-0 Förlust
Pärlefors, Ludvig Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A David Witten /Täby 15-5 15-2 Vinst
    HS13 Pool A Johan Wilhelmsson /Väsby 15-5 17-14 Vinst
    HS13 Pool A Farnam Safaeiyan /Lenhov 15-3 15-2 Förlust
    HS13 8-dels Christian Sahlström /Spåret 15-0 15-4 Förlust
  Per Wallgren /Fyrisf HD13 8-dels Felix Högström-Lindh /Umeå
Niclas Grefve /Umeå
15-12 15-2 Förlust
Reineck, Max Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool K Thomas Andersson /Täby 15-4 15-8 Vinst
    HS15 Pool K Fredrik Berg /Spåret 15-11 15-7 Vinst
    HS15 Pool K Erik Gilljam /Skogås 15-4 17-15 Vinst
    HS15 16-dels Simon Ronnås /Täby 15-0 15-8 Vinst
    HS15 8-dels Simon Druve /Täby 15-7 Uppgivet Förlust
Reineck, Philip Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Rickard Ojaäär /Täby 15-6 15-4 Förlust
    HS13 Pool F Adam Jeansson /Järnvä 15-1 15-10 Förlust
    HS13 Pool F Daniel Gilljam /Skogås 15-1 15-0 Förlust
  Victor Hansson /Fyrisf HD13 8-dels Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
14-17 15-2 15-6 Förlust
Ristanovic, Therese Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Carolina Sahlström /Spåret 11-1 11-0 Förlust
    DS15 Pool B Maria Brander /Bergså 11-1 11-3 Förlust
    DS15 Pool B Sofie Haglund /Täby 11-2 11-2 Förlust
  Marielle Angarth /Täby DD15 8-dels Jennifer Nielsen /Visby
Camilla Carlsson /Eskils
15-2 15-4 Förlust
Roman, Emma Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Lisa Johansson /Tierp 11-5 11-3 Förlust
    DS13 Pool B Josefin Borgström /Upp Vi 11-1 11-0 Förlust
    DS13 Pool B Frida Berzelius /Täby 11-5 11-3 Förlust
  Johanna Roman /Enånge DD13 8-dels Linda Beck /Täby
Johanna Sjöö /Täby
Walkover Vinst
  Johanna Roman /Enånge DD13 Kvarts Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
15-4 15-4 Förlust
Roman, Johanna Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Jennie Jokela /Skogås 11-8 11-8 Förlust
    DS13 Pool D Cecilia Alexandersson /Örebro 11-3 11-6 Förlust
    DS13 Pool D Therese Pettersson /Täby 11-1 11-0 Vinst
  Emma Roman /Enånge DD13 8-dels Linda Beck /Täby
Johanna Sjöö /Täby
Walkover Vinst
  Emma Roman /Enånge DD13 Kvarts Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
15-4 15-4 Förlust
Ronnås, Simon Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Daniel Mattsson /Fyrisf 15-10 15-7 Vinst
    HS15 Pool G Jim Hammargren /Skogås 17-14 6-15 17-14 Vinst
    HS15 Pool G Björn Söderström /Umeå 15-7 15-4 Förlust
    HS15 16-dels Max Reineck /Fyrisf 15-0 15-8 Förlust
  Olof Berglund /Täby HD15 16-dels Daniel Mattsson /Fyrisf
Marcus Ulvne /Fyrisf
17-14 15-17 15-7 Vinst
  Olof Berglund /Täby HD15 8-dels Olle Eken /Täby
Albert Witten /Täby
15-0 15-5 Vinst
  Olof Berglund /Täby HD15 Kvarts Fredrik Olsson /Boston
Pierre Eriksson /Umeå
15-12 15-13 Vinst
  Olof Berglund /Täby HD15 Semi Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-6 15-1 Förlust
Ruponen, Nico Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Björn Heimirsson /Täby HD15 16-dels Fredrik Berg /Spåret
Robin Sjöblom /Spåret
15-1 15-4 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HD15 8-dels Daniel Gustavsson /Fyrisf
Simon Wieselblad /Fyrisf
15-1 15-2 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HD15 Kvarts Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-13 15-5 Förlust
Safaeiyan, Farnam Lenhovda Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Johan Wilhelmsson /Väsby 15-3 15-0 Vinst
    HS13 Pool A David Witten /Täby 15-0 15-2 Vinst
    HS13 Pool A Ludvig Pärlefors /Fyrisf 15-3 15-2 Vinst
    HS13 8-dels Sebastian Hedlund /Åminto 15-3 15-7 Vinst
    HS13 Kvarts Simon Fagerlund /Upp Vi 15-0 15-2 Vinst
    HS13 Semi Felix Högström-Lindh /Umeå 15-8 15-4 Vinst
    HS13 Final Anton Wieselblad /Fyrisf 15-2 15-13 Förlust
  Jonas Johansson-Berg /Fyrisf HD15 16-dels Sina Kazemi /Täby
Simon Druve /Täby
15-6 15-5 Förlust
Safaeiyan, Fozhan Lenhovda Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Jennifer Nielsen /Visby 11-4 8-11 11-3 Vinst
    DS15 Pool E Frida Thelvén /Täby Walk over Vinst
    DS15 Pool E Olivia Lundgren /Carlto 11-2 11-1 Vinst
    DS15 8-dels Maria Gemwall /Väsby 11-6 11-8 Vinst
    DS15 Kvarts Karolina Kotte /Täby 13-11 11-6 Förlust
  Sara Theodorsson /Sävsjö DD15 8-dels Martina Orfila /Spåret
Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret
Walkover Vinst
  Sara Theodorsson /Sävsjö DD15 Kvarts Mikaela Djärf /Täby
Anna Lagermalm /Täby
15-2 15-0 Vinst
  Sara Theodorsson /Sävsjö DD15 Semi Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
11-15 15-1 15-7 Vinst
  Sara Theodorsson /Sävsjö DD15 Final Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
15-2 15-6 Förlust
Sahlström, Carolina Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Therese Ristanovic /Täby 11-1 11-0 Vinst
    DS15 Pool B Sofie Haglund /Täby 11-6 11-5 Förlust
    DS15 Pool B Maria Brander /Bergså 11-4 11-5 Förlust
  Kristin Stenfors /Spåret DD15 8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
15-3 15-3 Förlust
Sahlström, Christian Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Sebastian Hedlund /Åminto 15-6 15-1 Vinst
    HS13 Pool G Christoffer Sundström /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool G Arwand Askari /Kista 15-0 15-1 Vinst
    HS13 8-dels Ludvig Pärlefors /Fyrisf 15-0 15-4 Vinst
    HS13 Kvarts Adam Jeansson /Järnvä 15-4 15-8 Vinst
    HS13 Semi Anton Wieselblad /Fyrisf 15-2 15-4 Förlust
Sandh, Michaela Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sofie Haglund /Täby DD15 8-dels Alexandra Teuschler /Kista
Hanna Berglund /Kista
15-9 15-4 Vinst
  Sofie Haglund /Täby DD15 Kvarts Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
15-2 15-13 Förlust
Schultz, Linnea Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool G Emma Larsson /Täby 11-4 11-3 Förlust
    DS13 Pool G Johanna Bergwall /Boston 11-0 11-0 Förlust
  Emma Johannesson /Upp Vi DD13 8-dels Maria Helmersson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-3 15-1 Förlust
Simu, Teresa Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Jenny Franck /Kista 11-1 11-0 Förlust
    DS13 Pool F Amanda Lundquist /Täby 11-2 11-2 Förlust
  Mengmei He /Skogås DD13 Kvarts Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-4 15-5 Förlust
Sjöblom, Robin Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Sebastian Eriksson /Täby 15-2 15-1 Vinst
    HS15 Pool H Mattias Lopez /Kista 15-10 15-11 Förlust
    HS15 Pool H Martin Falk /Sollen Walk over Vinst
    HS15 16-dels Marcus Ulvne /Fyrisf 15-12 15-5 Vinst
    HS15 8-dels Johan Olowsson /Örebro 15-1 15-2 Förlust
  Fredrik Berg /Spåret HD15 16-dels Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-1 15-4 Förlust
Sjöland, Anders Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Martin Backström /Upp Vi Walk over Förlust
    HS13 Pool H Emil Tjernström /Borlän Walk over Förlust
    HS13 Pool H Alexander Pettersson /Täby Walk over Förlust
Sjöström, Lisa IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Maria Helmersson /Täby 11-3 11-4 Vinst
    DS13 Pool A Charlotte Mackeprang /Täby 11-0 11-1 Vinst
    DS13 Pool A Hanna Lundqvist /Kista 11-6 11-3 Vinst
    DS13 Kvarts Malin Franzén /Kista 11-6 11-4 Vinst
    DS13 Semi Josefin Borgström /Upp Vi 7-11 11-8 13-11 Vinst
    DS13 Final Johanna Bergwall /Boston 11-7 11-0 Förlust
  Johanna Bergwall /Boston DD13 Kvarts Maria Helmersson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-9 15-7 Vinst
  Johanna Bergwall /Boston DD13 Semi Amanda Lundquist /Täby
Frida Berzelius /Täby
13-15 15-4 15-3 Vinst
  Johanna Bergwall /Boston DD13 Final Malin Franzén /Kista
Hanna Lundqvist /Kista
15-4 15-2 Vinst
Sjöö, Johanna Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Linda Beck /Täby Walk over Förlust
    DS13 Pool C Venos Fardost /Kista Walk over Förlust
    DS13 Pool C Mengmei He /Skogås Walk over Förlust
  Linda Beck /Täby DD13 8-dels Emma Roman /Enånge
Johanna Roman /Enånge
Walkover Förlust
Sjöö, Jonathan Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Viktor Nyman /Umeå 15-2 15-3 Vinst
    HS15 Pool B Robert Flink /Skogås 15-10 15-2 Förlust
    HS15 Pool B Stefan Sundqvist /Kilafo 15-8 15-5 Vinst
    HS15 16-dels Martin Karlsson /KFUM N 15-0 15-1 Förlust
  Viktor Sundh /Carlto HD15 16-dels Johan Olowsson /Örebro
Andreas Langell /Örebro
Walkover Vinst
  Viktor Sundh /Carlto HD15 8-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
15-11 15-4 Förlust
Skogert, Simon Botkyrka G&IF Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Viktor Sundh /Carlto 15-7 11-15 15-12 Vinst
    HS15 Pool I Emil Chronlund /Örebro 4-15 17-16 15-8 Förlust
    HS15 16-dels Hugo Pettersson /Carlto 15-13 15-5 Förlust
Stenfors, Kristin Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool F Karolina Kotte /Täby 11-0 11-2 Förlust
    DS15 Pool F Hanna Berglund /Kista 11-0 11-0 Vinst
    DS15 Pool F Evelina Lindell /Skogås Walk over Vinst
    DS15 8-dels Camilla Carlsson /Eskils 11-2 11-7 Förlust
  Carolina Sahlström /Spåret DD15 8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
15-3 15-3 Förlust
Stokken, Calle Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Albert Witten /Täby Walk over Förlust
    HS15 Pool F Pelle Flink /Skogås Walk over Förlust
    HS15 Pool F Hugo Pettersson /Carlto Walk over Förlust
  David Bragmark /Täby HD15 16-dels Daniel Gustavsson /Fyrisf
Simon Wieselblad /Fyrisf
Walkover Förlust
Sundh, Viktor BMK Carlton ,Kumla
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Simon Skogert /Botkyr 15-7 11-15 15-12 Förlust
    HS15 Pool I Emil Chronlund /Örebro 15-13 15-9 Förlust
  Jonathan Sjöö /Täby HD15 16-dels Johan Olowsson /Örebro
Andreas Langell /Örebro
Walkover Vinst
  Jonathan Sjöö /Täby HD15 8-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilljam /Skogås
15-11 15-4 Förlust
Sundqvist, Stefan Kilafors BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Robert Flink /Skogås 15-4 15-5 Förlust
    HS15 Pool B Viktor Nyman /Umeå 15-2 15-2 Vinst
    HS15 Pool B Jonathan Sjöö /Täby 15-8 15-5 Förlust
Sundström, Christoffer Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Arwand Askari /Kista Walk over Förlust
    HS13 Pool G Christian Sahlström /Spåret Walk over Förlust
    HS13 Pool G Sebastian Hedlund /Åminto Walk over Förlust
  Erik Lousch /Täby HD13 8-dels Sebastian Hedlund /Åminto
Adam Jeansson /Järnvä
Walkover Förlust
Söderström, Björn IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Jim Hammargren /Skogås 15-10 2-15 15-11 Vinst
    HS15 Pool G Daniel Mattsson /Fyrisf 15-6 15-13 Vinst
    HS15 Pool G Simon Ronnås /Täby 15-7 15-4 Vinst
    HS15 16-dels Simon Wieselblad /Fyrisf 15-3 15-8 Vinst
    HS15 8-dels Mattias Lopez /Kista 2-15 17-14 15-9 Vinst
    HS15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby 15-4 15-4 Förlust
  Lars Olsson /Umeå HD15 16-dels Mattias Fernström /Skogås
Daniel Hartwing /Skogås
Walkover Vinst
  Lars Olsson /Umeå HD15 8-dels Henrik Fåhraeus /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-5 15-8 Förlust
Teuschler, Alexandra Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-5 13-10 Förlust
    DS15 Pool A Marielle Angarth /Täby 6-11 11-2 11-3 Vinst
    DS15 Pool A Linnea Hedlund /Åminto 11-4 11-4 Förlust
  Hanna Berglund /Kista DD15 8-dels Michaela Sandh /Täby
Sofie Haglund /Täby
15-9 15-4 Förlust
Thelvén, Frida Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Olivia Lundgren /Carlto Walk over Förlust
    DS15 Pool E Fozhan Safaeiyan /Lenhov Walk over Förlust
    DS15 Pool E Jennifer Nielsen /Visby Walk over Förlust
  Sofie Lindblom /Täby DD15 8-dels My Westberg /Enånge
Helena Andersson /Enånge
Walkover Förlust
Theodorsson, Sara Sävsjö Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool H Elin Carlsson /Örebro 11-3 11-0 Vinst
    DS15 Pool H Mikaela Djärf /Täby 11-4 11-4 Vinst
    DS15 Pool H My Westberg /Enånge 11-1 11-1 Vinst
    DS15 8-dels Elin Helmersson /Täby 11-0 11-2 Vinst
    DS15 Kvarts Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-1 11-1 Vinst
    DS15 Semi Karolina Kotte /Täby 6-11 11-5 11-4 Förlust
  Fozhan Safaeiyan /Lenhov DD15 8-dels Martina Orfila /Spåret
Madeleine Hjort Ståhlgren /Spåret
Walkover Vinst
  Fozhan Safaeiyan /Lenhov DD15 Kvarts Mikaela Djärf /Täby
Anna Lagermalm /Täby
15-2 15-0 Vinst
  Fozhan Safaeiyan /Lenhov DD15 Semi Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
11-15 15-1 15-7 Vinst
  Fozhan Safaeiyan /Lenhov DD15 Final Karolina Kotte /Täby
Linnea Hedlund /Åminto
15-2 15-6 Förlust
Tjernström, Emil Borlänge Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Alexander Pettersson /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool H Anders Sjöland /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool H Martin Backström /Upp Vi 15-1 15-4 Vinst
    HS13 8-dels Victor Hansson /Fyrisf 15-2 15-2 Vinst
    HS13 Kvarts Anton Wieselblad /Fyrisf 15-2 15-0 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 8-dels Clarence Hugö /Skogås
Sam Henriksson /Skogås
Walkover Vinst
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Kvarts Niclas Du Four /Täby
Victor Nordh /Täby
15-4 15-6 Vinst
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Semi Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
15-3 15-0 Vinst
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Final Anton Wieselblad /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-7 15-6 Förlust
Udd-Petersson, Victor Sollentuna Badmintonsällskap
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Carl Utterström /Fyrisf Walk over Vinst
    HS15 Pool A Henrik Fåhraeus /Täby 15-7 15-0 Förlust
    HS15 Pool A Tommy Maxe /Väsby 15-4 15-0 Förlust
  Jonatan Adolfsson /Sollen HD15 16-dels Olle Eken /Täby
Albert Witten /Täby
15-12 15-9 Förlust
Ulvne, Marcus Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool O Emil Johansson /Tierp 15-7 15-10 Vinst
    HS15 Pool O William Command Fors /Täby 15-10 15-2 Vinst
    HS15 Pool O Viktor Nygårds /Falu 15-9 15-4 Vinst
    HS15 16-dels Robin Sjöblom /Spåret 15-12 15-5 Förlust
  Daniel Mattsson /Fyrisf HD15 16-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
17-14 15-17 15-7 Förlust
Utterström, Carl Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Victor Udd-Petersson /Sollen Walk over Förlust
    HS15 Pool A Tommy Maxe /Väsby Walk over Förlust
    HS15 Pool A Henrik Fåhraeus /Täby Walk over Förlust
Wallgren, Per Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Filip Eriksson /Upp Vi 15-9 15-8 Förlust
    HS13 Pool E Niclas Grefve /Umeå 15-5 15-8 Förlust
    HS13 Pool E Alexander Widergren /Eskils 11-15 15-9 15-8 Förlust
  Ludvig Pärlefors /Fyrisf HD13 8-dels Felix Högström-Lindh /Umeå
Niclas Grefve /Umeå
15-12 15-2 Förlust
Westberg, My Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool H Mikaela Djärf /Täby 11-3 11-5 Vinst
    DS15 Pool H Elin Carlsson /Örebro 11-2 11-2 Vinst
    DS15 Pool H Sara Theodorsson /Sävsjö 11-1 11-1 Förlust
    DS15 8-dels Emmie Nilsson /Skurup 11-2 11-0 Förlust
  Helena Andersson /Enånge DD15 16-dels Olivia Lundgren /Carlto
Elin Helmersson /Täby
15-7 15-13 Vinst
  Helena Andersson /Enånge DD15 8-dels Sofie Lindblom /Täby
Frida Thelvén /Täby
Walkover Vinst
  Helena Andersson /Enånge DD15 Kvarts Emmie Nilsson /Skurup
Maria Brander /Bergså
15-10 15-10 Förlust
Wiberg, Johanna Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool G Maria Haraldsson /Komet 11-4 11-5 Vinst
    DS15 Pool G Sofie Lindblom /Täby Walk over Vinst
    DS15 Pool G Martina Orfila /Spåret Walk over Vinst
    DS15 8-dels Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-1 11-6 Förlust
  Elin Löftsröm /Carlto DD15 8-dels Mikaela Djärf /Täby
Anna Lagermalm /Täby
15-12 15-10 Förlust
Widergren, Alexander Eskilstuna Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Niclas Grefve /Umeå 13-15 17-14 15-10 Vinst
    HS13 Pool E Filip Eriksson /Upp Vi 13-15 15-9 15-6 Förlust
    HS13 Pool E Per Wallgren /Fyrisf 11-15 15-9 15-8 Vinst
Wieselblad, Anton Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Clarence Hugö /Skogås 15-4 15-0 Vinst
    HS13 Pool I Mathias Pettersson /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool I Anton Gonzales /Upp Vi 15-2 15-9 Vinst
    HS13 8-dels Tomasz Hedenlund /Upp Vi 15-2 15-3 Vinst
    HS13 Kvarts Emil Tjernström /Borlän 15-2 15-0 Vinst
    HS13 Semi Christian Sahlström /Spåret 15-2 15-4 Vinst
    HS13 Final Farnam Safaeiyan /Lenhov 15-2 15-13 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby HD13 8-dels Niclas Du Four /Täby
Mathias Pettersson /Täby
Walkover Vinst
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Kvarts Felix Högström-Lindh /Umeå
Niclas Grefve /Umeå
15-0 15-4 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Semi Anton Gonzales /Upp Vi
Tomasz Hedenlund /Upp Vi
15-4 15-1 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Final Emil Tjernström /Borlän
Rickard Ojaäär /Täby
15-7 15-6 Vinst
Wieselblad, Simon Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool P Anders Haponen /Sollen 15-7 15-1 Vinst
    HS15 Pool P Lars Olsson /Umeå 15-1 12-15 15-7 Förlust
    HS15 Pool P Freddie Carlsson /Täby Walk over Vinst
    HS15 16-dels Björn Söderström /Umeå 15-3 15-8 Förlust
  Daniel Gustavsson /Fyrisf HD15 16-dels David Bragmark /Täby
Calle Stokken /Täby
Walkover Vinst
  Daniel Gustavsson /Fyrisf HD15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-1 15-2 Förlust
Wilhelmsson, Johan Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Farnam Safaeiyan /Lenhov 15-3 15-0 Förlust
    HS13 Pool A Ludvig Pärlefors /Fyrisf 15-5 17-14 Förlust
    HS13 Pool A David Witten /Täby 15-3 15-1 Vinst
  David Witten /Täby HD13 8-dels Robin Nilsson /Täby
Alexander Pettersson /Täby
Walkover Vinst
  David Witten /Täby HD13 Kvarts Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
15-4 15-4 Förlust
Witten, Albert Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Calle Stokken /Täby Walk over Vinst
    HS15 Pool F Hugo Pettersson /Carlto 15-1 15-5 Förlust
    HS15 Pool F Pelle Flink /Skogås 15-12 15-5 Förlust
  Olle Eken /Täby HD15 16-dels Victor Udd-Petersson /Sollen
Jonatan Adolfsson /Sollen
15-12 15-9 Vinst
  Olle Eken /Täby HD15 8-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-0 15-5 Förlust
Witten, David Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Ludvig Pärlefors /Fyrisf 15-5 15-2 Förlust
    HS13 Pool A Farnam Safaeiyan /Lenhov 15-0 15-2 Förlust
    HS13 Pool A Johan Wilhelmsson /Väsby 15-3 15-1 Förlust
  Johan Wilhelmsson /Väsby HD13 8-dels Robin Nilsson /Täby
Alexander Pettersson /Täby
Walkover Vinst
  Johan Wilhelmsson /Väsby HD13 Kvarts Simon Fagerlund /Upp Vi
Martin Backström /Upp Vi
15-4 15-4 Förlust
Zuhr, Victor Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Jonas Johansson-Berg /Fyrisf 15-3 15-2 Förlust
    HS15 Pool C Fredrik Olsson /Boston 15-4 15-9 Förlust
    HS15 Pool C Marcus Högman /Täby 15-6 15-8 Förlust