Viking Cup 03

Sollentuna Rackethall


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 336

Total antal WO matcher = 40

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
HD11 Poya Dara /Kista
Gabriel Masso /Kista
Niklas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Daniel Ojaäär /Täby
Douglas Lidman /Skogås
HS11 Gabriel Masso /Kista Poya Dara /Kista Douglas Lidman /Skogås
Fredrik Lundqvist /Kista
DD13 Maria Helmersson /Täby
Emma Larsson /Täby
Hannah Lundquist /Kista
Linda Falk /Nyköpi
Mikaela Åström /Skogås
Jennie Albertsson /Skogås
DS13 Hannah Lundquist /Kista Maria Helmersson /Täby Emma Larsson /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
HD13 Rickard Ojaäär /Täby
Daniel Gilliam /Skogås
Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
Ludvig Pärlefors /Fyris -
Johan Wilhelmsson /Väsby
Oskar Berg /Boo -
Elias Andersson /Boo
HS13 Tomasz Hedenlund /Vintag Daniel Gilliam /Skogås Simon Nygårds /FaluBM
Philip Nordström /Kista
DD15 Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
Elin Helmersson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
Lovisa Falkesjö /SpårBK -
Linn Källeskog /SpårBK
Maria Carlheim-Muller /Skogås -
Evelina Lindell /Skogås
DS15 Elin Helmersson /Täby Maria Carlheim-Muller /Skogås Cessela Lenkert /Boo
Tess Humble /Boo
HD15 Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
Jim Hammargren /Skogås -
Erik Gilliam /Skogås
Hannes Karlsson /KFUM -
Martin Karlsson /KFUM
HS15 Max Reineck /Fyris Tommy Maxe /Väsby Fredrik Berg /SpårBK
Calle Utterström /Fyris
MD15 Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
Victor Udd-Peterson /Sollen -
Lina Svensson /Sollen
Marcus Ulvne /Fyris -
Mikaela Djärf /Täby
DD17 Helene Skoog /Skogås
Lina Möller /Skogås
Jennie Sparén /Julita
Emelie Baeckström /Kista
Moa Järefäll /Komet -
Therese Nettelbjer /Komet
Malin Selling /Botkyr -
Ida Weimers Durgé /Botkyr
DS17 Emelie Baeckström /Kista Lina Möller /Skogås Jennie Sparén /Julita
Emelie Glaser /Kista
HD17 Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
Johan Geisler /Komet -
Patrik Löfgren /Komet
Armat Belani /Fyris -
Jonas Nilsson /Fyris
HS17 Mattias Norell /SpårBK Fredrik Flink /Skogås Anders Karlsson /KFUM
Jonas Nilsson /Fyris
DDC Maria Pettersson /Boo
Sofia Pentillä /Boo
Cathrine Karlsson /Norrtä
Madeleine Karlsson /Norrtä
Joanna Östling Palme /Komet
Malin Eckardt /Komet
DSC Sofia Pentillä /Boo Ida Weimers Durgé /Botkyr Malin Eckardt /Komet
Maria Pettersson /Boo
HDC Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
Christopher Ray /Söderm -
Joel Freij /Söderm
Ting-Hey Chau /Söderm -
Patrik Ericsson /Söderm
HSC Ting-Hey Chau /Söderm Jan Larsson /Täby Peter Ojaäär /Norrtä
Joel Freij /Söderm

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD11 Herr dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Niklas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Daniel Ojaäär /Täby
Douglas Lidman /Skogås
Walkover
Final Poya Dara /Kista
Gabriel Masso /Kista
Niklas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-08 15-03

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS11 Herr singel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Gabriel Masso /Kista Niklas Williander /Kista 15-02 15-04
Pool A Niklas Williander /Kista Fredrik Berg /Boo Walk over
Pool A Gabriel Masso /Kista Fredrik Berg /Boo Walk over
Pool B Poya Dara /Kista Jonas Grimsberg /Komet 15-00 15-01
Pool B Douglas Lidman /Skogås Jonas Grimsberg /Komet 15-00 15-01
Pool B Poya Dara /Kista Douglas Lidman /Skogås 15-04 15-14
Pool C Daniel Ojaäär /Täby Jakob Franzén /Kista 15-11 15-11
Pool C Fredrik Lundqvist /Kista Jakob Franzén /Kista 15-13 15-17 15-14
Pool C Fredrik Lundqvist /Kista Daniel Ojaäär /Täby 15-09 15-09
Kvarts Douglas Lidman /Skogås Daniel Ojaäär /Täby 15-01 15-00
Kvarts Poya Dara /Kista Niklas Williander /Kista 15-07 15-02
Semi Gabriel Masso /Kista Douglas Lidman /Skogås 15-03 15-09
Semi Poya Dara /Kista Fredrik Lundqvist /Kista 15-00 15-00
Final Gabriel Masso /Kista Poya Dara /Kista 15-07 15-03

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD13 Dam dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Hannah Lundquist /Kista
Linda Falk /Nyköpi
Mikaela Åström /Skogås
Jennie Albertsson /Skogås
Walkover
Final Maria Helmersson /Täby
Emma Larsson /Täby
Hannah Lundquist /Kista
Linda Falk /Nyköpi
11-10 11-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS13 Dam singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emma Larsson /Täby Therese Petersson /Täby 11-03 11-01
Pool A Linda Falk /Nyköpi Anna Eneroth /Skogås 11-09 09-11 11-06
Pool A Emma Larsson /Täby Linda Falk /Nyköpi 11-03 11-08
Pool A Anna Eneroth /Skogås Therese Petersson /Täby 11-01 11-01
Pool A Emma Larsson /Täby Anna Eneroth /Skogås 11-04 11-01
Pool A Linda Falk /Nyköpi Therese Petersson /Täby 11-07 11-01
Pool B Camilla Jäntti /Täby Samira Hasan /Sollen Walk over
Pool B Charlotte Mackeprang /Täby Samira Hasan /Sollen Walk over
Pool B Charlotte Mackeprang /Täby Camilla Jäntti /Täby Walk over
Pool C Hannah Lundquist /Kista Maria Helmersson /Täby 11-05 11-06
Pool C Maria Helmersson /Täby Mikaela Åström /Skogås 11-03 11-00
Pool C Hannah Lundquist /Kista Mikaela Åström /Skogås 11-00 11-02
Kvarts Maria Helmersson /Täby / Walkover
Kvarts Charlotte Mackeprang /Täby Linda Falk /Nyköpi 11-01 11-00
Semi Maria Helmersson /Täby Emma Larsson /Täby 11-09 09-11 11-08
Semi Hannah Lundquist /Kista Charlotte Mackeprang /Täby 11-06 13-11
Final Hannah Lundquist /Kista Maria Helmersson /Täby 11-7 4-11 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD13 Herr dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Oskar Berg /Boo
Elias Andersson /Boo
Viktor Falkensjö /SpårBK
Patrik Sahlsten /SpårBK
15-05 15-04
Semi Rickard Ojaäär /Täby
Daniel Gilliam /Skogås
Ludvig Pärlefors /Fyris
Johan Wilhelmsson /Väsby
15-06 15-05
Semi Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
Oskar Berg /Boo
Elias Andersson /Boo
15-06 15-01
Final Rickard Ojaäär /Täby
Daniel Gilliam /Skogås
Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-07 09-15 15-06

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS13 Herr singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Daniel Gilliam /Skogås Johan Wilhelmsson /Väsby 15-04 15-00
Pool A Tomasz Hedenlund /Vintag Viktor Falkensjö /SpårBK 15-01 15-01
Pool A Tomasz Hedenlund /Vintag Daniel Gilliam /Skogås 15-13 15-5
Pool A Johan Wilhelmsson /Väsby Viktor Falkensjö /SpårBK 15-9 15-9
Pool A Daniel Gilliam /Skogås Viktor Falkensjö /SpårBK 15-02 15-01
Pool A Tomasz Hedenlund /Vintag Johan Wilhelmsson /Väsby 15-05 15-02
Pool B Victor Nordh /Täby Ludvig Pärlefors /Fyris 07-15 15-06 15-12
Pool B Elias Andersson /Boo Fredrik Nordström /Sollen 15-01 15-00
Pool B Ludvig Pärlefors /Fyris Fredrik Nordström /Sollen 15-1 15-1
Pool B Victor Nordh /Täby Elias Andersson /Boo 15-13 10-15 15-08
Pool B Ludvig Pärlefors /Fyris Elias Andersson /Boo 15-07 06-15 15-10
Pool B Victor Nordh /Täby Fredrik Nordström /Sollen 15-00 15-01
Pool C Philip Nordström /Kista Alexander Antser /SpårBK Walk over
Pool C Philip Nordström /Kista Marcus Magnusson /Sollen 15-0 15-1
Pool C Marcus Magnusson /Sollen Alexander Antser /SpårBK Walk over
Pool D Temo Ciftci /Kista Tom Karlsson /SpårBK 15-03 15-08
Pool D Tom Karlsson /SpårBK Isak Landqvist /Komet 15-6 15-6
Pool D Temo Ciftci /Kista Isak Landqvist /Komet 15-00 15-01
Pool E Rickard Ojaäär /Täby Simon Nygårds /FaluBM 15-02 15-04
Pool E Oskar Berg /Boo Patrik Sahlsten /SpårBK 15-04 15-05
Pool E Rickard Ojaäär /Täby Oskar Berg /Boo 15-1 15-4
Pool E Simon Nygårds /FaluBM Patrik Sahlsten /SpårBK 15-5 15-6
Pool E Rickard Ojaäär /Täby Patrik Sahlsten /SpårBK 15-02 15-04
Pool E Simon Nygårds /FaluBM Oskar Berg /Boo 15-03 17-15
8-dels Simon Nygårds /FaluBM Marcus Magnusson /Sollen 15-03 15-01
8-dels Philip Nordström /Kista Ludvig Pärlefors /Fyris 15-01 15-01
Kvarts Tomasz Hedenlund /Vintag Tom Karlsson /SpårBK 15-02 15-01
Kvarts Simon Nygårds /FaluBM Victor Nordh /Täby 15-11 15-09
Kvarts Philip Nordström /Kista Temo Ciftci /Kista 15-00 15-00
Kvarts Daniel Gilliam /Skogås Rickard Ojaäär /Täby 15-12 15-09
Semi Tomasz Hedenlund /Vintag Simon Nygårds /FaluBM 15-03 15-03
Semi Daniel Gilliam /Skogås Philip Nordström /Kista 15-10 15-12
Final Tomasz Hedenlund /Vintag Daniel Gilliam /Skogås 16-17 15-6 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD15 Dam dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Lovisa Falkesjö /SpårBK
Linn Källeskog /SpårBK
Johanna Wiberg /Fyris
Maria Gemvall /Väsby
Walkover
Kvarts Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
Anna Lagermalm /Täby
Marielle Angarth /Täby
11-03 11-09
Semi Elin Helmersson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
Lovisa Falkesjö /SpårBK
Linn Källeskog /SpårBK
11-02 11-00
Semi Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
Maria Carlheim-Muller /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
11-09 10-11 11-03
Final Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
Elin Helmersson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
10-11 11-10 11-09

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS15 Dam singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Maria Gemvall /Väsby Marielle Angarth /Täby 11-3 11-7
Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås Sara Aschan /Sollen 11-9 11-2
Pool A Marielle Angarth /Täby Sara Aschan /Sollen 11-09 11-06
Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås Maria Gemvall /Väsby 11-01 11-03
Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås Marielle Angarth /Täby 11-01 11-03
Pool A Maria Gemvall /Väsby Sara Aschan /Sollen 06-11 11-09 11-08
Pool B Evelina Lindell /Skogås Therese Ristanovic /Täby 11-7 11-5
Pool B Tess Humble /Boo Maria Haraldsson /Komet 11-3 11-5
Pool B Evelina Lindell /Skogås Maria Haraldsson /Komet 11-6 13-12
Pool B Tess Humble /Boo Therese Ristanovic /Täby 11-07 11-05
Pool B Evelina Lindell /Skogås Tess Humble /Boo 11-06 11-08
Pool B Therese Ristanovic /Täby Maria Haraldsson /Komet 09-11 0-9 Uppgivet
Pool C Lina Svensson /Sollen Johanna Wiberg /Fyris Walk over
Pool C Anna Lagermalm /Täby Lina Svensson /Sollen 11-01 11-08
Pool C Anna Lagermalm /Täby Johanna Wiberg /Fyris Walk over
Pool D Mikaela Djärf /Täby Sarah Frisk /Kista 11-1 11-2
Pool D Sarah Frisk /Kista Linn Källeskog /SpårBK 13-12 04-11 11-09
Pool D Mikaela Djärf /Täby Linn Källeskog /SpårBK 11-00 11-01
Pool E Elin Helmersson /Täby Lovisa Falkesjö /SpårBK 11-1 11-0
Pool E Cessela Lenkert /Boo Lovisa Falkesjö /SpårBK 11-02 11-01
Pool E Elin Helmersson /Täby Cessela Lenkert /Boo 11-07 11-03
8-dels Cessela Lenkert /Boo Lina Svensson /Sollen 11-00 11-02
8-dels Tess Humble /Boo Anna Lagermalm /Täby 11-05 11-06
Kvarts Maria Carlheim-Muller /Skogås Sarah Frisk /Kista 11-03 11-01
Kvarts Cessela Lenkert /Boo Evelina Lindell /Skogås 11-00 11-00
Kvarts Tess Humble /Boo Mikaela Djärf /Täby 11-05 11-01
Kvarts Elin Helmersson /Täby Maria Gemvall /Väsby 11-05 08-11 11-01
Semi Maria Carlheim-Muller /Skogås Cessela Lenkert /Boo 11-04 13-12
Semi Elin Helmersson /Täby Tess Humble /Boo 11-01 11-06
Final Elin Helmersson /Täby Maria Carlheim-Muller /Skogås 1-11 11-9 13-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD15 Herr dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
Victor Udd-Peterson /Sollen
Jonatan Adolphson /Sollen
15-00 15-03
8-dels Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
Jonathan Karlöf /Boo
Daniel Ekmark /Boo
15-08 15-09
8-dels Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Marcus Öhman /Sollen
Patrik Lund /Sollen
15-03 15-05
8-dels Daniel Mattsson /Fyris
Calle Utterström /Fyris
Olof Berglund /Täby
Simon Wieselblad /Fyris
15-12 10-15 15-09
8-dels Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
Oscar Enroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-13 15-10
8-dels Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
Ragnar Grudd /Sollen
Sam Norberg /Sollen
15-01 15-05
Kvarts Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
15-10 10-15 15-12
Kvarts Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
15-02 17-15
Kvarts Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
Daniel Mattsson /Fyris
Calle Utterström /Fyris
15-06 09-15 15-06
Kvarts Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
William Command Fors /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-01 15-05
Semi Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
15-12 15-13
Semi Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
07-15 15-11 15-11
Final Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
15-07 17-16

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS15 Herr singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Max Reineck /Fyris Olof Berglund /Täby 15-10 15-01
Pool A Ludvig Larsson /Boo Danile Hartwing /Skogås 15-02 10-15 15-06
Pool A Max Reineck /Fyris Danile Hartwing /Skogås 15-03 15-03
Pool A Ludvig Larsson /Boo Olof Berglund /Täby 15-06 15-06
Pool A Max Reineck /Fyris Ludvig Larsson /Boo 15-02 15-01
Pool A Olof Berglund /Täby Danile Hartwing /Skogås 15-06 06-15 15-04
Pool B Robin Sjöblom /SpårBK Oscar Enroth /Skogås Walk over
Pool B Magnus Bergkvist /Boo Nicklas Holmlin /Sollen Walk over
Pool B Nicklas Holmlin /Sollen Oscar Enroth /Skogås Walk over
Pool B Robin Sjöblom /SpårBK Magnus Bergkvist /Boo 15-09 15-07
Pool B Magnus Bergkvist /Boo Oscar Enroth /Skogås Walk over
Pool B Robin Sjöblom /SpårBK Nicklas Holmlin /Sollen Walk over
Pool C Erik Gilliam /Skogås Thomas Andersson /Täby 10-15 15-06 15-10
Pool C Martin Karlsson /KFUM Mathias Magnusson /Sollen 15-00 15-00
Pool C Martin Karlsson /KFUM Thomas Andersson /Täby 15-13 15-06
Pool C Erik Gilliam /Skogås Mathias Magnusson /Sollen 15-00 15-03
Pool C Thomas Andersson /Täby Mathias Magnusson /Sollen 15-00 15-02
Pool C Martin Karlsson /KFUM Erik Gilliam /Skogås 15-10 15-06
Pool D Fredrik Berg /SpårBK Marcus Ulvne /Fyris 15-10 15-08
Pool D Viktor Nygård /FaluBM Ragnar Grudd /Sollen 15-00 15-02
Pool D Marcus Ulvne /Fyris Viktor Nygård /FaluBM 15-05 15-08
Pool D Fredrik Berg /SpårBK Ragnar Grudd /Sollen 15-00 15-01
Pool D Marcus Ulvne /Fyris Ragnar Grudd /Sollen 15-01 15-03
Pool D Fredrik Berg /SpårBK Viktor Nygård /FaluBM 15-03 15-04
Pool E Gautam Parekh /Väsby Victor Udd-Peterson /Sollen 15-05 15-01
Pool E Simon Wieselblad /Fyris David Bragmark /Täby 15-03 15-09
Pool E David Bragmark /Täby Victor Udd-Peterson /Sollen 15-11 15-04
Pool E Gautam Parekh /Väsby Simon Wieselblad /Fyris 15-08 15-06
Pool E Simon Wieselblad /Fyris Victor Udd-Peterson /Sollen 15-03 15-02
Pool E Gautam Parekh /Väsby David Bragmark /Täby 15-02 15-01
Pool F Simon Ronnås /Täby Marcus Öhman /Sollen Walk over
Pool F Pelle Flink /Skogås Marcus Eklund /Fyris 15-03 15-03
Pool F Simon Ronnås /Täby Pelle Flink /Skogås 15-9 15-10
Pool F Marcus Eklund /Fyris Marcus Öhman /Sollen Walk over
Pool F Simon Ronnås /Täby Marcus Eklund /Fyris 15-05 15-08
Pool F Pelle Flink /Skogås Marcus Öhman /Sollen Walk over
Pool G Hannes Karlsson /KFUM Jim Hammargren /Skogås 15-09 15-04
Pool G Victor Zuhr /Täby Daniel Ekmark /Boo 15-06 15-05
Pool G Jim Hammargren /Skogås Daniel Ekmark /Boo 15-02 15-03
Pool G Hannes Karlsson /KFUM Victor Zuhr /Täby 15-06 15-01
Pool G Jim Hammargren /Skogås Victor Zuhr /Täby 15-09 15-11
Pool G Hannes Karlsson /KFUM Daniel Ekmark /Boo 15-01 15-00
Pool H Tommy Maxe /Väsby Giuseppe Zappala /Sollen 15-00 15-00
Pool H Sebastian Eriksson /Täby Patrik Nilsson /Skogås 15-13 15-01
Pool H Tommy Maxe /Väsby Patrik Nilsson /Skogås 15-01 15-05
Pool H Sebastian Eriksson /Täby Giuseppe Zappala /Sollen 15-00 15-01
Pool H Tommy Maxe /Väsby Sebastian Eriksson /Täby 15-09 15-05
Pool H Patrik Nilsson /Skogås Giuseppe Zappala /Sollen 15-05 15-02
Pool I Daniel Mattsson /Fyris Jonatan Adolphson /Sollen 15-12 15-02
Pool I Jonathan Karlöf /Boo Simon Skogert /Botkyr 10-15 15-10 15-06
Pool I Simon Skogert /Botkyr Jonatan Adolphson /Sollen 15-10 15-1
Pool I Daniel Mattsson /Fyris Jonathan Karlöf /Boo 15-12 15-12
Pool I Jonathan Karlöf /Boo Jonatan Adolphson /Sollen 15-08 15-12
Pool I Simon Skogert /Botkyr Daniel Mattsson /Fyris 15-11 15-11
Pool J Jonas Johansson-Berg /Fyris Patrik Lund /Sollen 15-07 15-00
Pool J Emanuel Larsson /Skogås Patrik Lund /Sollen 15-4 15-7
Pool J Jonas Johansson-Berg /Fyris Emanuel Larsson /Skogås 08-15 15-08 15-11
Pool K William Command Fors /Täby Carmelo Jorda /FaluBM 15-05 15-02
Pool K Calle Utterström /Fyris Sam Norberg /Sollen 15-04 15-00
Pool K Calle Utterström /Fyris William Command Fors /Täby 15-6 15-0
Pool K Sam Norberg /Sollen Carmelo Jorda /FaluBM 15-02 15-01
Pool K Sam Norberg /Sollen William Command Fors /Täby 12-15 15-06 15-13
Pool K Calle Utterström /Fyris Carmelo Jorda /FaluBM 15-07 15-01
16-dels Pelle Flink /Skogås Daniel Mattsson /Fyris 13-15 15-13 15-02
16-dels Jim Hammargren /Skogås Sam Norberg /Sollen 15-07 15-12
16-dels Gautam Parekh /Väsby Sebastian Eriksson /Täby 15-05 15-05
16-dels Marcus Ulvne /Fyris Simon Ronnås /Täby 15-10 15-03
16-dels Erik Gilliam /Skogås Ludvig Larsson /Boo 15-06 09-15 15-09
16-dels Simon Skogert /Botkyr Simon Wieselblad /Fyris 15-10 15-08
8-dels Max Reineck /Fyris Emanuel Larsson /Skogås 15-00 15-03
8-dels Robin Sjöblom /SpårBK Pelle Flink /Skogås 15-03 15-07
8-dels Martin Karlsson /KFUM Jim Hammargren /Skogås 12-15 17-14 15-09
8-dels Fredrik Berg /SpårBK Gautam Parekh /Väsby 15-11 15-06
8-dels Hannes Karlsson /KFUM Marcus Ulvne /Fyris 15-04 15-08
8-dels Tommy Maxe /Väsby Erik Gilliam /Skogås 15-05 15-05
8-dels Jonas Johansson-Berg /Fyris Simon Skogert /Botkyr 15-10 15-08
8-dels Calle Utterström /Fyris Magnus Bergkvist /Boo 15-00 15-07
Kvarts Max Reineck /Fyris Robin Sjöblom /SpårBK 15-13 15-00
Kvarts Fredrik Berg /SpårBK Martin Karlsson /KFUM 13-15 15-04 17-16
Kvarts Tommy Maxe /Väsby Hannes Karlsson /KFUM 11-15 15-10 15-10
Kvarts Calle Utterström /Fyris Jonas Johansson-Berg /Fyris 09-15 15-06 17-15
Semi Max Reineck /Fyris Fredrik Berg /SpårBK 15-10 15-10
Semi Tommy Maxe /Väsby Calle Utterström /Fyris 15-08 15-04
Final Max Reineck /Fyris Tommy Maxe /Väsby 15-9 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD15 Mixed dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
Jonatan Adolphson /Sollen
Sara Aschan /Sollen
11-09 11-9
Semi Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
Victor Udd-Peterson /Sollen
Lina Svensson /Sollen
11-01 11-02
Semi Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
Marcus Ulvne /Fyris
Mikaela Djärf /Täby
11-07 11-05
Final Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
11-7 11-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD17 Dam dubbel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Helene Skoog /Skogås
Lina Möller /Skogås
Moa Järefäll /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
11-00 11-05
Semi Jennie Sparén /Julita
Emelie Baeckström /Kista
Malin Selling /Botkyr
Ida Weimers Durgé /Botkyr
11-02 11-01
Final Helene Skoog /Skogås
Lina Möller /Skogås
Jennie Sparén /Julita
Emelie Baeckström /Kista
11-09 11-09

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS17 Dam singel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Lina Möller /Skogås Malin Selling /Botkyr 11-00 11-00
Pool A Emelie Glaser /Kista Moa Järefäll /Komet 11-03 11-03
Pool A Lina Möller /Skogås Moa Järefäll /Komet 11-07 11-00
Pool A Emelie Glaser /Kista Malin Selling /Botkyr 11-02 11-02
Pool A Lina Möller /Skogås Emelie Glaser /Kista 11-07 11-03
Pool A Moa Järefäll /Komet Malin Selling /Botkyr 11-01 11-01
Pool B Emelie Baeckström /Kista Therese Nettelbjer /Komet 11-00 11-00
Pool B Jennie Sparén /Julita Threse Ahlström /Komet 11-00 11-01
Pool B Emelie Baeckström /Kista Jennie Sparén /Julita 11-02 11-01
Pool B Therese Nettelbjer /Komet Threse Ahlström /Komet 11-05 11-06
Pool B Emelie Baeckström /Kista Threse Ahlström /Komet 11-01 11-00
Pool B Jennie Sparén /Julita Therese Nettelbjer /Komet 11-00 11-00
Semi Lina Möller /Skogås Jennie Sparén /Julita 11-06 11-03
Semi Emelie Baeckström /Kista Emelie Glaser /Kista 11-03 11-01
Final Emelie Baeckström /Kista Lina Möller /Skogås 11-8 11-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD17 Herr dubbel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Nicklas Östansjö /Sollen
Giuseppe Zappala /Sollen
Danny Chong /Söderm
Ting-Fung Chong /Söderm
Walkover
8-dels Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
Jonny Wikström /Boo
Ludvig Larsson /Boo
15-04 15-06
Kvarts Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
Anders Karlsson /KFUM
Rickard Odén /Nyköpi
15-12 15-07
Kvarts Johan Geisler /Komet
Patrik Löfgren /Komet
Nicklas Östansjö /Sollen
Giuseppe Zappala /Sollen
15-01 15-01
Kvarts Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
Elias Lundin /GBK
Fabian Lager /GBK
17-15 15-06
Kvarts Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
Mattias Norell /SpårBK
Mattias Kananen /Fyris
15-13 10-15 15-05
Semi Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
Johan Geisler /Komet
Patrik Löfgren /Komet
15-05 15-01
Semi Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-10 15-09
Final Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-12 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS17 Herr singel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mattias Norell /SpårBK Danny Chong /Söderm Walk over
Pool A Robin Fagerström /Täby Nicklas Östansjö /Sollen 15-01 15-01
Pool A Mattias Norell /SpårBK Nicklas Östansjö /Sollen 15-00 15-01
Pool A Robin Fagerström /Täby Danny Chong /Söderm Walk over
Pool A Mattias Norell /SpårBK Robin Fagerström /Täby 15-01 15-08
Pool A Nicklas Östansjö /Sollen Danny Chong /Söderm Walk over
Pool B Anders Karlsson /KFUM Anton Knutar /Fyris 15-10 15-07
Pool B Marcus Palmér /Täby Jonny Wikström /Boo 15-07 15-01
Pool B Anton Knutar /Fyris Jonny Wikström /Boo 15-07 15-12
Pool B Anders Karlsson /KFUM Marcus Palmér /Täby 15-07 15-05
Pool B Anton Knutar /Fyris Marcus Palmér /Täby 15-00 15-00
Pool B Anders Karlsson /KFUM Jonny Wikström /Boo 15-01 15-00
Pool C Armat Belani /Fyris Ting-Fung Chong /Söderm Walk over
Pool C Rickard Odén /Nyköpi Johan Geisler /Komet 15-11 15-07
Pool C Rickard Odén /Nyköpi Armat Belani /Fyris 11-15 15-10 15-02
Pool C Johan Geisler /Komet Ting-Fung Chong /Söderm Walk over
Pool C Armat Belani /Fyris Johan Geisler /Komet 17-15 15-17 15-6
Pool C Rickard Odén /Nyköpi Ting-Fung Chong /Söderm Walk over
Pool D Fredrik Flink /Skogås Mattias Kananen /Fyris 15-12 15-04
Pool D Mattias Kananen /Fyris Fabian Lager /GBK 15-13 15-06
Pool D Fredrik Flink /Skogås Fabian Lager /GBK 15-04 15-07
Pool E Johan Åberg /Täby Patrik Löfgren /Komet 15-02 15-01
Pool E Jonas Nilsson /Fyris Elias Lundin /GBK 15-03 10-15 15-10
Pool E Johan Åberg /Täby Elias Lundin /GBK 15-06 15-11
Pool E Jonas Nilsson /Fyris Patrik Löfgren /Komet 15-02 15-09
Pool E Jonas Nilsson /Fyris Johan Åberg /Täby 12-15 17-16 15-04
Pool E Elias Lundin /GBK Patrik Löfgren /Komet 15-01 15-00
8-dels Mattias Kananen /Fyris Armat Belani /Fyris 15-08 15-08
8-dels Robin Fagerström /Täby Rickard Odén /Nyköpi 04-15 15-02 15-09
Kvarts Mattias Norell /SpårBK Johan Åberg /Täby 15-11 15-08
Kvarts Anders Karlsson /KFUM Mattias Kananen /Fyris 15-01 15-07
Kvarts Fredrik Flink /Skogås Robin Fagerström /Täby 15-01 15-02
Kvarts Jonas Nilsson /Fyris Anton Knutar /Fyris 09-15 15-09 15-13
Semi Mattias Norell /SpårBK Anders Karlsson /KFUM 15-06 15-02
Semi Fredrik Flink /Skogås Jonas Nilsson /Fyris 15-06 03-15 15-06
Final Mattias Norell /SpårBK Fredrik Flink /Skogås 15-7 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDC Dam dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Maria Pettersson /Boo
Sofia Pentillä /Boo
Joanna Östling Palme /Komet
Malin Eckardt /Komet
11-02 13-11
Final Maria Pettersson /Boo
Sofia Pentillä /Boo
Cathrine Karlsson /Norrtä
Madeleine Karlsson /Norrtä
11-10 11-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSC Dam singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Ida Weimers Durgé /Botkyr Maria Pettersson /Boo 11-13 13-11 13-11
Pool A Maria Pettersson /Boo Joanna Östling Palme /Komet 09-11 11-09 13-11
Pool A Ida Weimers Durgé /Botkyr Joanna Östling Palme /Komet 03-11 11-05 11-09
Pool B Sofia Pentillä /Boo Cathrine Karlsson /Norrtä 11-03 11-02
Pool B Sofia Pentillä /Boo Malin Eckardt /Komet 11-05 11-01
Pool B Malin Eckardt /Komet Cathrine Karlsson /Norrtä 11-03 11-03
Semi Ida Weimers Durgé /Botkyr Malin Eckardt /Komet 11-08 11-03
Semi Sofia Pentillä /Boo Maria Pettersson /Boo 11-02 04-11 11-05
Final Sofia Pentillä /Boo Ida Weimers Durgé /Botkyr 11-5 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDC Herr dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Aldo Lundqvist /Kista
Michael Franzén /Kista
Niklas Stockborg /Sollen
Patrick Nawrocki /Sollen
Walkover
Kvarts Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SpårBK
15-10 15-05
Kvarts Christopher Ray /Söderm
Joel Freij /Söderm
Daniel Pantelic /Komet
Joel Gustavsson /Komet
15-01 15-07
Kvarts Ting-Hey Chau /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
Aldo Lundqvist /Kista
Michael Franzén /Kista
15-06 15-06
Kvarts Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
Timmy Kallin /Boo
Tomas Rosén /Boo
15-07 15-06
Semi Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
Christopher Ray /Söderm
Joel Freij /Söderm
15-08 15-10
Semi Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
Ting-Hey Chau /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
17-14 15-11
Final Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
15-02 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSC Herr singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Peter Ojaäär /Norrtä Timmy Kallin /Boo 06-15 15-08 15-08
Pool A Jacob Svensson /Sollen Kristoffer Olofsson /Komet 15-02 15-07
Pool A Peter Ojaäär /Norrtä Jacob Svensson /Sollen 15-04 15-12
Pool A Timmy Kallin /Boo Kristoffer Olofsson /Komet 15-1 15-2
Pool A Peter Ojaäär /Norrtä Kristoffer Olofsson /Komet 15-05 15-01
Pool A Timmy Kallin /Boo Jacob Svensson /Sollen 15-07 15-05
Pool B Ting-Hey Chau /Söderm Jan Larsson /Täby 15-11 15-10
Pool B Robert Hjalmers /Komet Niklas Stockborg /Sollen Walk over
Pool B Jan Larsson /Täby Niklas Stockborg /Sollen Walk over
Pool B Ting-Hey Chau /Söderm Robert Hjalmers /Komet 15-04 15-01
Pool B Jan Larsson /Täby Robert Hjalmers /Komet 15-07 15-00
Pool B Ting-Hey Chau /Söderm Niklas Stockborg /Sollen Walk over
Pool C Tomas Liljeruhm /Komet Daniel Pantelic /Komet 15-04 15-11
Pool C Michael Franzén /Kista Patrick Nawrocki /Sollen Walk over
Pool C Tomas Liljeruhm /Komet Michael Franzén /Kista 15-07 15-07
Pool C Daniel Pantelic /Komet Patrick Nawrocki /Sollen Walk over
Pool C Tomas Liljeruhm /Komet Patrick Nawrocki /Sollen Walk over
Pool C Michael Franzén /Kista Daniel Pantelic /Komet 15-11 15-10
Pool D Andreas Giotis /Söderm Andre Zester /Väsby Walk over
Pool D Jens Pentillä /Boo Niklas Hoffsten /Komet 15-05 15-06
Pool D Andreas Giotis /Söderm Niklas Hoffsten /Komet 15-05 15-07
Pool D Jens Pentillä /Boo Andre Zester /Väsby Walk over
Pool D Jens Pentillä /Boo Andreas Giotis /Söderm 15-13 07-15 15-08
Pool D Niklas Hoffsten /Komet Andre Zester /Väsby Walk over
Pool E Patrik Ericsson /Söderm Paul Lyberg /Komet 15-13 15-01
Pool E Patrik Ericsson /Söderm Aldo Lundqvist /Kista 15-08 15-08
Pool E Aldo Lundqvist /Kista Paul Lyberg /Komet 07-15 15-12 15-09
Pool F Joel Freij /Söderm Johan Jonsson /Komet 15-00 15-01
Pool F Joel Freij /Söderm Tomas Rosén /Boo Walk over
Pool F Johan Jonsson /Komet Tomas Rosén /Boo Walk over
Pool G Mikael Winge /SpårBK Joel Gustavsson /Komet 15-00 15-00
Pool G Christopher Ray /Söderm Joel Gustavsson /Komet 15-01 15-04
Pool G Christopher Ray /Söderm Mikael Winge /SpårBK 15-09 09-15 17-15
8-dels Mikael Winge /SpårBK Johan Jonsson /Komet 15-01 15-03
8-dels Ting-Hey Chau /Söderm Andreas Giotis /Söderm 15-01 15-08
8-dels Tomas Liljeruhm /Komet Aldo Lundqvist /Kista 15-14 15-10
8-dels Jan Larsson /Täby Jens Pentillä /Boo 15-04 15-07
8-dels Patrik Ericsson /Söderm Timmy Kallin /Boo 15-08 17-14
8-dels Joel Freij /Söderm Michael Franzén /Kista 15-10 15-01
Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä Mikael Winge /SpårBK 15-00 15-03
Kvarts Ting-Hey Chau /Söderm Tomas Liljeruhm /Komet 15-04 15-04
Kvarts Jan Larsson /Täby Patrik Ericsson /Söderm 15-10 15-04
Kvarts Joel Freij /Söderm Christopher Ray /Söderm 15-09 15-12
Semi Ting-Hey Chau /Söderm Peter Ojaäär /Norrtä 15-06 15-06
Semi Jan Larsson /Täby Joel Freij /Söderm 15-07 13-15 15-07
Final Ting-Hey Chau /Söderm Jan Larsson /Täby 15-4 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
BMK Södermalm   Söderm
Boo KFUM   Boo
Botkyrka G&IF   Botkyr
Falu BMK   FaluBM
Fyrisfjädern   Fyris
Göteborg Badmintonklubb   GBK
Julita Badminton   Julita
KFUM Norrköping   KFUM
Kista BMK   Kista
Komet BK   Komet
Norrtälje BF   Norrtä
Nyköping BK   Nyköpi
Skogås BK   Skogås
Sollentuna BS   Sollen
Spårvägen Badmintonförening   SpårBK
Täby BMF   Täby
Uppsala Vintage BMK   Vintag
Väsby BMK   Väsby

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Boo KFUM

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Elias Andersson /Boo   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Semi/Förlust    
Fredrik Berg /Boo   HS11/Pool/Ej vidare        
Oskar Berg /Boo   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Semi/Förlust    
Magnus Bergkvist /Boo   HS15/8-dels/Förlust        
Daniel Ekmark /Boo   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Tess Humble /Boo   DS15/Semi/Förlust   DD15/Final/Vinst    
Timmy Kallin /Boo   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Jonathan Karlöf /Boo   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Ludvig Larsson /Boo   HS15/16-dels/Förlust   HD17/8-dels/Förlust    
Cessela Lenkert /Boo   DS15/Semi/Förlust   DD15/Final/Vinst    
Jens Pentillä /Boo   HSC/8-dels/Förlust        
Sofia Pentillä /Boo   DSC/Final/Vinst   DDC/Final/Vinst    
Maria Pettersson /Boo   DSC/Semi/Förlust   DDC/Final/Vinst    
Tomas Rosén /Boo   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Jonny Wikström /Boo   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka G&IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Malin Selling /Botkyr   DS17/Pool/Ej vidare   DD17/Semi/Förlust    
Simon Skogert /Botkyr   HS15/8-dels/Förlust        
Ida Weimers Durgé /Botkyr   DSC/Final/Förlust   DD17/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Falu BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Carmelo Jorda /FaluBM   HS15/Pool/Ej vidare        
Viktor Nygård /FaluBM   HS15/Pool/Ej vidare        
Simon Nygårds /FaluBM   HS13/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Fyrisfjädern

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Armat Belani /Fyris   HS17/8-dels/Förlust   HD17/Semi/Förlust    
Marcus Eklund /Fyris   HS15/Pool/Ej vidare        
Jonas Johansson-Berg /Fyris   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Mattias Kananen /Fyris   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    
Anton Knutar /Fyris   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Final/Förlust    
Daniel Mattsson /Fyris   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Jonas Nilsson /Fyris   HS17/Semi/Förlust   HD17/Semi/Förlust    
Ludvig Pärlefors /Fyris   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Max Reineck /Fyris   HS15/Final/Vinst   HD17/Final/Förlust    
Marcus Ulvne /Fyris   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Calle Utterström /Fyris   HS15/Semi/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Johanna Wiberg /Fyris   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Simon Wieselblad /Fyris   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Göteborg Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fabian Lager /GBK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    
Elias Lundin /GBK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Julita Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jennie Sparén /Julita   DS17/Semi/Förlust   DD17/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

KFUM Norrköping

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anders Karlsson /KFUM   HS17/Semi/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    
Hannes Karlsson /KFUM   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Martin Karlsson /KFUM   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emelie Baeckström /Kista   DS17/Final/Vinst   DD17/Final/Förlust    
Temo Ciftci /Kista   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Förlust    
Poya Dara /Kista   HS11/Final/Förlust   HD11/Final/Vinst    
Jakob Franzén /Kista   HS11/Pool/Ej vidare        
Michael Franzén /Kista   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Sarah Frisk /Kista   DS15/Kvarts/Förlust        
Emelie Glaser /Kista   DS17/Semi/Förlust        
Hannah Lundquist /Kista   DS13/Final/Vinst   DD13/Final/Förlust    
Aldo Lundqvist /Kista   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Fredrik Lundqvist /Kista   HS11/Semi/Förlust   HD11/Final/Förlust    
Gabriel Masso /Kista   HS11/Final/Vinst   HD11/Final/Vinst    
Philip Nordström /Kista   HS13/Semi/Förlust   HD13/Final/Förlust    
Niklas Williander /Kista   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Komet BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Threse Ahlström /Komet   DS17/Pool/Ej vidare        
Malin Eckardt /Komet   DSC/Semi/Förlust   DDC/Semi/Förlust    
Johan Geisler /Komet   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Semi/Förlust    
Jonas Grimsberg /Komet   HS11/Pool/Ej vidare        
Joel Gustavsson /Komet   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Maria Haraldsson /Komet   DS15/Pool/Ej vidare        
Robert Hjalmers /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Niklas Hoffsten /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Johan Jonsson /Komet   HSC/8-dels/Förlust        
Moa Järefäll /Komet   DS17/Pool/Ej vidare   DD17/Semi/Förlust    
Isak Landqvist /Komet   HS13/Pool/Ej vidare        
Tomas Liljeruhm /Komet   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Final/Förlust    
Paul Lyberg /Komet   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Final/Förlust    
Patrik Löfgren /Komet   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Semi/Förlust    
Therese Nettelbjer /Komet   DS17/Pool/Ej vidare   DD17/Semi/Förlust    
Kristoffer Olofsson /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Daniel Pantelic /Komet   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Joanna Östling Palme /Komet   DSC/Pool/Ej vidare   DDC/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrtälje BF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Cathrine Karlsson /Norrtä   DSC/Pool/Ej vidare   DDC/Final/Förlust    
Madeleine Karlsson /Norrtä       DDC/Final/Förlust    
Peter Ojaäär /Norrtä   HSC/Semi/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Nyköping BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linda Falk /Nyköpi   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Final/Förlust    
Rickard Odén /Nyköpi   HS17/8-dels/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jennie Albertsson /Skogås       DD13/Semi/Förlust    
Maria Carlheim-Muller /Skogås   DS15/Final/Förlust   DD15/Semi/Förlust    
Josephine Eklund /Skogås            
Anna Eneroth /Skogås   DS13/Pool/Ej vidare        
Oscar Enroth /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Fredrik Flink /Skogås   HS17/Final/Förlust        
Pelle Flink /Skogås   HS15/8-dels/Förlust        
Daniel Gilliam /Skogås   HS13/Final/Förlust   HD13/Final/Vinst    
Erik Gilliam /Skogås   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Jim Hammargren /Skogås   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Danile Hartwing /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare        
Emanuel Larsson /Skogås   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Douglas Lidman /Skogås   HS11/Semi/Förlust   HD11/Semi/Förlust    
Evelina Lindell /Skogås   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Semi/Förlust    
Lina Möller /Skogås   DS17/Final/Förlust   DD17/Final/Vinst    
Patrik Nilsson /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare        
Ferja Rylander /Skogås            
Helene Skoog /Skogås       DD17/Final/Vinst    
Mikaela Åström /Skogås   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sollentuna BS

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonatan Adolphson /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Sara Aschan /Sollen   DS15/Pool/Ej vidare       MD15/Kvarts/Förlust
Ragnar Grudd /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Samira Hasan /Sollen   DS13/Pool/Ej vidare        
Nicklas Holmlin /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare        
Patrik Lund /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Marcus Magnusson /Sollen   HS13/8-dels/Förlust        
Mathias Magnusson /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare        
Patrick Nawrocki /Sollen   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Sam Norberg /Sollen   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Fredrik Nordström /Sollen   HS13/Pool/Ej vidare        
Niklas Stockborg /Sollen   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Jacob Svensson /Sollen   HSC/Pool/Ej vidare        
Lina Svensson /Sollen   DS15/8-dels/Förlust       MD15/Semi/Förlust
Victor Udd-Peterson /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Giuseppe Zappala /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    
Marcus Öhman /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Nicklas Östansjö /Sollen   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägen Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Alexander Antser /SpårBK   HS13/Pool/Ej vidare        
Fredrik Berg /SpårBK   HS15/Semi/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Viktor Falkensjö /SpårBK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Lovisa Falkesjö /SpårBK   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Semi/Förlust    
Tom Karlsson /SpårBK   HS13/Kvarts/Förlust        
Linn Källeskog /SpårBK   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Semi/Förlust    
Mattias Norell /SpårBK   HS17/Final/Vinst   HD17/Kvarts/Förlust    
Patrik Sahlsten /SpårBK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Robin Sjöblom /SpårBK   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Mikael Winge /SpårBK   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Södermalm

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ting-Hey Chau /Söderm   HSC/Final/Vinst   HDC/Semi/Förlust    
Danny Chong /Söderm   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Ting-Fung Chong /Söderm   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Patrik Ericsson /Söderm   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Joel Freij /Söderm   HSC/Semi/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Andreas Giotis /Söderm   HSC/8-dels/Förlust        
Christopher Ray /Söderm   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Thomas Andersson /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust   MD15/Final/Förlust
Marielle Angarth /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Olof Berglund /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
David Bragmark /Täby   HS15/Pool/Ej vidare        
William Command Fors /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Mikaela Djärf /Täby   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Final/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Sebastian Eriksson /Täby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Robin Fagerström /Täby   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Final/Vinst    
Elin Helmersson /Täby   DS15/Final/Vinst   DD15/Final/Förlust   MD15/Final/Förlust
Maria Helmersson /Täby   DS13/Final/Förlust   DD13/Final/Vinst    
Camilla Jäntti /Täby   DS13/Pool/Ej vidare        
Anna Lagermalm /Täby   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust    
Emma Larsson /Täby   DS13/Semi/Förlust   DD13/Final/Vinst    
Jan Larsson /Täby   HSC/Final/Förlust   HDC/Final/Vinst    
Charlotte Mackeprang /Täby   DS13/Semi/Förlust        
Stefan Nordh /Täby       HDC/Final/Vinst    
Victor Nordh /Täby   HS13/Kvarts/Förlust        
Daniel Ojaäär /Täby   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Semi/Förlust    
Rickard Ojaäär /Täby   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Vinst    
Marcus Palmér /Täby   HS17/Pool/Ej vidare        
Therese Petersson /Täby   DS13/Pool/Ej vidare        
Therese Ristanovic /Täby   DS15/Pool/Ej vidare        
Simon Ronnås /Täby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Victor Zuhr /Täby   HS15/Pool/Ej vidare        
Johan Åberg /Täby   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala Vintage BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tomasz Hedenlund /Vintag   HS13/Final/Vinst        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Väsby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Maria Gemvall /Väsby   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust   MD15/Final/Vinst
Tommy Maxe /Väsby   HS15/Final/Förlust   HD15/Final/Vinst   MD15/Final/Vinst
Gautam Parekh /Väsby   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Final/Vinst    
Johan Wilhelmsson /Väsby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Semi/Förlust    
Andre Zester /Väsby   HSC/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adolphson, Jonatan Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Victor Udd-Peterson /Sollen HD15 8-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
15-00 15-03 Förlust
    HS15 Pool I Daniel Mattsson /Fyris 15-12 15-02 Förlust
    HS15 Pool I Simon Skogert /Botkyr 15-10 15-1 Förlust
    HS15 Pool I Jonathan Karlöf /Boo 15-08 15-12 Förlust
  Sara Aschan /Sollen MD15 Kvarts Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
11-09 11-9 Förlust
Ahlström, Threse Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool B Jennie Sparén /Julita 11-00 11-01 Förlust
    DS17 Pool B Therese Nettelbjer /Komet 11-05 11-06 Förlust
    DS17 Pool B Emelie Baeckström /Kista 11-01 11-00 Förlust
Albertsson, Jennie Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mikaela Åström /Skogås DD13 Semi Hannah Lundquist /Kista
Linda Falk /Nyköpi
Walkover Förlust
Andersson, Elias Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Fredrik Nordström /Sollen 15-01 15-00 Vinst
    HS13 Pool B Victor Nordh /Täby 15-13 10-15 15-08 Förlust
    HS13 Pool B Ludvig Pärlefors /Fyris 15-07 06-15 15-10 Förlust
  Oskar Berg /Boo HD13 Kvarts Viktor Falkensjö /SpårBK
Patrik Sahlsten /SpårBK
15-05 15-04 Vinst
  Oskar Berg /Boo HD13 Semi Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-06 15-01 Förlust
Andersson, Thomas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sebastian Eriksson /Täby HD15 8-dels Jonathan Karlöf /Boo
Daniel Ekmark /Boo
15-08 15-09 Vinst
  Sebastian Eriksson /Täby HD15 Kvarts Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-02 17-15 Förlust
    HS15 Pool C Erik Gilliam /Skogås 10-15 15-06 15-10 Förlust
    HS15 Pool C Martin Karlsson /KFUM 15-13 15-06 Förlust
    HS15 Pool C Mathias Magnusson /Sollen 15-00 15-02 Vinst
  Elin Helmersson /Täby MD15 Semi Victor Udd-Peterson /Sollen
Lina Svensson /Sollen
11-01 11-02 Vinst
  Elin Helmersson /Täby MD15 Final Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
11-7 11-8 Förlust
Angarth, Marielle Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Maria Gemvall /Väsby 11-3 11-7 Förlust
    DS15 Pool A Sara Aschan /Sollen 11-09 11-06 Vinst
    DS15 Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-01 11-03 Förlust
  Anna Lagermalm /Täby DD15 Kvarts Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
11-03 11-09 Förlust
Antser, Alexander Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Philip Nordström /Kista Walk over Förlust
    HS13 Pool C Marcus Magnusson /Sollen Walk over Förlust
Aschan, Sara Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-9 11-2 Förlust
    DS15 Pool A Marielle Angarth /Täby 11-09 11-06 Förlust
    DS15 Pool A Maria Gemvall /Väsby 06-11 11-09 11-08 Förlust
  Jonatan Adolphson /Sollen MD15 Kvarts Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
11-09 11-9 Förlust
Baeckström, Emelie Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool B Therese Nettelbjer /Komet 11-00 11-00 Vinst
    DS17 Pool B Jennie Sparén /Julita 11-02 11-01 Vinst
    DS17 Pool B Threse Ahlström /Komet 11-01 11-00 Vinst
    DS17 Semi Emelie Glaser /Kista 11-03 11-01 Vinst
    DS17 Final Lina Möller /Skogås 11-8 11-8 Vinst
  Jennie Sparén /Julita DD17 Semi Malin Selling /Botkyr
Ida Weimers Durgé /Botkyr
11-02 11-01 Vinst
  Jennie Sparén /Julita DD17 Final Helene Skoog /Skogås
Lina Möller /Skogås
11-09 11-09 Förlust
Belani, Armat Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Ting-Fung Chong /Söderm Walk over Vinst
    HS17 Pool C Rickard Odén /Nyköpi 11-15 15-10 15-02 Förlust
    HS17 Pool C Johan Geisler /Komet 17-15 15-17 15-6 Vinst
    HS17 8-dels Mattias Kananen /Fyris 15-08 15-08 Förlust
  Jonas Nilsson /Fyris HD17 8-dels Jonny Wikström /Boo
Ludvig Larsson /Boo
15-04 15-06 Vinst
  Jonas Nilsson /Fyris HD17 Kvarts Elias Lundin /GBK
Fabian Lager /GBK
17-15 15-06 Vinst
  Jonas Nilsson /Fyris HD17 Semi Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
15-10 15-09 Förlust
Berg, Fredrik Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Sjöblom /SpårBK HD15 8-dels Oscar Enroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-13 15-10 Vinst
  Robin Sjöblom /SpårBK HD15 Kvarts Daniel Mattsson /Fyris
Calle Utterström /Fyris
15-06 09-15 15-06 Vinst
  Robin Sjöblom /SpårBK HD15 Semi Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
07-15 15-11 15-11 Vinst
  Robin Sjöblom /SpårBK HD15 Final Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-07 17-16 Förlust
    HS15 Pool D Marcus Ulvne /Fyris 15-10 15-08 Vinst
    HS15 Pool D Ragnar Grudd /Sollen 15-00 15-01 Vinst
    HS15 Pool D Viktor Nygård /FaluBM 15-03 15-04 Vinst
    HS15 8-dels Gautam Parekh /Väsby 15-11 15-06 Vinst
    HS15 Kvarts Martin Karlsson /KFUM 13-15 15-04 17-16 Vinst
    HS15 Semi Max Reineck /Fyris 15-10 15-10 Förlust
Berg, Fredrik Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool A Niklas Williander /Kista Walk over Förlust
    HS11 Pool A Gabriel Masso /Kista Walk over Förlust
Berg, Oskar Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Patrik Sahlsten /SpårBK 15-04 15-05 Vinst
    HS13 Pool E Rickard Ojaäär /Täby 15-1 15-4 Förlust
    HS13 Pool E Simon Nygårds /FaluBM 15-03 17-15 Förlust
  Elias Andersson /Boo HD13 Kvarts Viktor Falkensjö /SpårBK
Patrik Sahlsten /SpårBK
15-05 15-04 Vinst
  Elias Andersson /Boo HD13 Semi Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-06 15-01 Förlust
Bergkvist, Magnus Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Nicklas Holmlin /Sollen Walk over Vinst
    HS15 Pool B Robin Sjöblom /SpårBK 15-09 15-07 Förlust
    HS15 Pool B Oscar Enroth /Skogås Walk over Vinst
    HS15 8-dels Calle Utterström /Fyris 15-00 15-07 Förlust
Berglund, Olof Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Wieselblad /Fyris HD15 8-dels Daniel Mattsson /Fyris
Calle Utterström /Fyris
15-12 10-15 15-09 Förlust
    HS15 Pool A Max Reineck /Fyris 15-10 15-01 Förlust
    HS15 Pool A Ludvig Larsson /Boo 15-06 15-06 Förlust
    HS15 Pool A Danile Hartwing /Skogås 15-06 06-15 15-04 Vinst
Bragmark, David Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Simon Wieselblad /Fyris 15-03 15-09 Förlust
    HS15 Pool E Victor Udd-Peterson /Sollen 15-11 15-04 Vinst
    HS15 Pool E Gautam Parekh /Väsby 15-02 15-01 Förlust
Carlheim-Muller, Maria Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Sara Aschan /Sollen 11-9 11-2 Vinst
    DS15 Pool A Maria Gemvall /Väsby 11-01 11-03 Vinst
    DS15 Pool A Marielle Angarth /Täby 11-01 11-03 Vinst
    DS15 Kvarts Sarah Frisk /Kista 11-03 11-01 Vinst
    DS15 Semi Cessela Lenkert /Boo 11-04 13-12 Vinst
    DS15 Final Elin Helmersson /Täby 1-11 11-9 13-10 Förlust
  Evelina Lindell /Skogås DD15 Semi Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
11-09 10-11 11-03 Förlust
Chau, Ting-Hey BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Jan Larsson /Täby 15-11 15-10 Vinst
    HSC Pool B Robert Hjalmers /Komet 15-04 15-01 Vinst
    HSC Pool B Niklas Stockborg /Sollen Walk over Vinst
    HSC 8-dels Andreas Giotis /Söderm 15-01 15-08 Vinst
    HSC Kvarts Tomas Liljeruhm /Komet 15-04 15-04 Vinst
    HSC Semi Peter Ojaäär /Norrtä 15-06 15-06 Vinst
    HSC Final Jan Larsson /Täby 15-4 15-4 Vinst
  Patrik Ericsson /Söderm HDC Kvarts Aldo Lundqvist /Kista
Michael Franzén /Kista
15-06 15-06 Vinst
  Patrik Ericsson /Söderm HDC Semi Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
17-14 15-11 Förlust
Chong, Danny BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Mattias Norell /SpårBK Walk over Förlust
    HS17 Pool A Robin Fagerström /Täby Walk over Förlust
    HS17 Pool A Nicklas Östansjö /Sollen Walk over Förlust
  Ting-Fung Chong /Söderm HD17 8-dels Nicklas Östansjö /Sollen
Giuseppe Zappala /Sollen
Walkover Förlust
Chong, Ting-Fung BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Armat Belani /Fyris Walk over Förlust
    HS17 Pool C Johan Geisler /Komet Walk over Förlust
    HS17 Pool C Rickard Odén /Nyköpi Walk over Förlust
  Danny Chong /Söderm HD17 8-dels Nicklas Östansjö /Sollen
Giuseppe Zappala /Sollen
Walkover Förlust
Ciftci, Temo Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Tom Karlsson /SpårBK 15-03 15-08 Vinst
    HS13 Pool D Isak Landqvist /Komet 15-00 15-01 Vinst
    HS13 Kvarts Philip Nordström /Kista 15-00 15-00 Förlust
  Philip Nordström /Kista HD13 Semi Oskar Berg /Boo
Elias Andersson /Boo
15-06 15-01 Vinst
  Philip Nordström /Kista HD13 Final Rickard Ojaäär /Täby
Daniel Gilliam /Skogås
15-07 09-15 15-06 Förlust
Command Fors, William Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Ronnås /Täby HD15 Kvarts Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
15-01 15-05 Förlust
    HS15 Pool K Carmelo Jorda /FaluBM 15-05 15-02 Vinst
    HS15 Pool K Calle Utterström /Fyris 15-6 15-0 Förlust
    HS15 Pool K Sam Norberg /Sollen 12-15 15-06 15-13 Förlust
Dara, Poya Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Jonas Grimsberg /Komet 15-00 15-01 Vinst
    HS11 Pool B Douglas Lidman /Skogås 15-04 15-14 Vinst
    HS11 Kvarts Niklas Williander /Kista 15-07 15-02 Vinst
    HS11 Semi Fredrik Lundqvist /Kista 15-00 15-00 Vinst
    HS11 Final Gabriel Masso /Kista 15-07 15-03 Förlust
  Gabriel Masso /Kista HD11 Final Niklas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-08 15-03 Vinst
Djärf, Mikaela Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Sarah Frisk /Kista 11-1 11-2 Vinst
    DS15 Pool D Linn Källeskog /SpårBK 11-00 11-01 Vinst
    DS15 Kvarts Tess Humble /Boo 11-05 11-01 Förlust
  Elin Helmersson /Täby DD15 Semi Lovisa Falkesjö /SpårBK
Linn Källeskog /SpårBK
11-02 11-00 Vinst
  Elin Helmersson /Täby DD15 Final Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
10-11 11-10 11-09 Förlust
  Marcus Ulvne /Fyris MD15 Semi Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
11-07 11-05 Förlust
Eckardt, Malin Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool B Sofia Pentillä /Boo 11-05 11-01 Förlust
    DSC Pool B Cathrine Karlsson /Norrtä 11-03 11-03 Vinst
    DSC Semi Ida Weimers Durgé /Botkyr 11-08 11-03 Förlust
  Joanna Östling Palme /Komet DDC Semi Maria Pettersson /Boo
Sofia Pentillä /Boo
11-02 13-11 Förlust
Eklund, Josephine Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Eklund, Marcus Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Pelle Flink /Skogås 15-03 15-03 Förlust
    HS15 Pool F Marcus Öhman /Sollen Walk over Vinst
    HS15 Pool F Simon Ronnås /Täby 15-05 15-08 Förlust
Ekmark, Daniel Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonathan Karlöf /Boo HD15 8-dels Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
15-08 15-09 Förlust
    HS15 Pool G Victor Zuhr /Täby 15-06 15-05 Förlust
    HS15 Pool G Jim Hammargren /Skogås 15-02 15-03 Förlust
    HS15 Pool G Hannes Karlsson /KFUM 15-01 15-00 Förlust
Eneroth, Anna Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Linda Falk /Nyköpi 11-09 09-11 11-06 Förlust
    DS13 Pool A Therese Petersson /Täby 11-01 11-01 Vinst
    DS13 Pool A Emma Larsson /Täby 11-04 11-01 Förlust
Enroth, Oscar Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emanuel Larsson /Skogås HD15 8-dels Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
15-13 15-10 Förlust
    HS15 Pool B Robin Sjöblom /SpårBK Walk over Förlust
    HS15 Pool B Nicklas Holmlin /Sollen Walk over Förlust
    HS15 Pool B Magnus Bergkvist /Boo Walk over Förlust
Ericsson, Patrik BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Paul Lyberg /Komet 15-13 15-01 Vinst
    HSC Pool E Aldo Lundqvist /Kista 15-08 15-08 Vinst
    HSC 8-dels Timmy Kallin /Boo 15-08 17-14 Vinst
    HSC Kvarts Jan Larsson /Täby 15-10 15-04 Förlust
  Ting-Hey Chau /Söderm HDC Kvarts Aldo Lundqvist /Kista
Michael Franzén /Kista
15-06 15-06 Vinst
  Ting-Hey Chau /Söderm HDC Semi Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
17-14 15-11 Förlust
Eriksson, Sebastian Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Thomas Andersson /Täby HD15 8-dels Jonathan Karlöf /Boo
Daniel Ekmark /Boo
15-08 15-09 Vinst
  Thomas Andersson /Täby HD15 Kvarts Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-02 17-15 Förlust
    HS15 Pool H Patrik Nilsson /Skogås 15-13 15-01 Vinst
    HS15 Pool H Giuseppe Zappala /Sollen 15-00 15-01 Vinst
    HS15 Pool H Tommy Maxe /Väsby 15-09 15-05 Förlust
    HS15 16-dels Gautam Parekh /Väsby 15-05 15-05 Förlust
Fagerström, Robin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Nicklas Östansjö /Sollen 15-01 15-01 Vinst
    HS17 Pool A Danny Chong /Söderm Walk over Vinst
    HS17 Pool A Mattias Norell /SpårBK 15-01 15-08 Förlust
    HS17 8-dels Rickard Odén /Nyköpi 04-15 15-02 15-09 Vinst
    HS17 Kvarts Fredrik Flink /Skogås 15-01 15-02 Förlust
  Johan Åberg /Täby HD17 Kvarts Mattias Norell /SpårBK
Mattias Kananen /Fyris
15-13 10-15 15-05 Vinst
  Johan Åberg /Täby HD17 Semi Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-10 15-09 Vinst
  Johan Åberg /Täby HD17 Final Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-12 15-11 Vinst
Falk, Linda Nyköping BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Anna Eneroth /Skogås 11-09 09-11 11-06 Vinst
    DS13 Pool A Emma Larsson /Täby 11-03 11-08 Förlust
    DS13 Pool A Therese Petersson /Täby 11-07 11-01 Vinst
    DS13 Kvarts Charlotte Mackeprang /Täby 11-01 11-00 Förlust
  Hannah Lundquist /Kista DD13 Semi Mikaela Åström /Skogås
Jennie Albertsson /Skogås
Walkover Vinst
  Hannah Lundquist /Kista DD13 Final Maria Helmersson /Täby
Emma Larsson /Täby
11-10 11-9 Förlust
Falkensjö, Viktor Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Tomasz Hedenlund /Vintag 15-01 15-01 Förlust
    HS13 Pool A Johan Wilhelmsson /Väsby 15-9 15-9 Förlust
    HS13 Pool A Daniel Gilliam /Skogås 15-02 15-01 Förlust
  Patrik Sahlsten /SpårBK HD13 Kvarts Oskar Berg /Boo
Elias Andersson /Boo
15-05 15-04 Förlust
Falkesjö, Lovisa Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Elin Helmersson /Täby 11-1 11-0 Förlust
    DS15 Pool E Cessela Lenkert /Boo 11-02 11-01 Förlust
  Linn Källeskog /SpårBK DD15 Kvarts Johanna Wiberg /Fyris
Maria Gemvall /Väsby
Walkover Vinst
  Linn Källeskog /SpårBK DD15 Semi Elin Helmersson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
11-02 11-00 Förlust
Flink, Fredrik Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool D Mattias Kananen /Fyris 15-12 15-04 Vinst
    HS17 Pool D Fabian Lager /GBK 15-04 15-07 Vinst
    HS17 Kvarts Robin Fagerström /Täby 15-01 15-02 Vinst
    HS17 Semi Jonas Nilsson /Fyris 15-06 03-15 15-06 Vinst
    HS17 Final Mattias Norell /SpårBK 15-7 15-12 Förlust
Flink, Pelle Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Marcus Eklund /Fyris 15-03 15-03 Vinst
    HS15 Pool F Simon Ronnås /Täby 15-9 15-10 Förlust
    HS15 Pool F Marcus Öhman /Sollen Walk over Vinst
    HS15 16-dels Daniel Mattsson /Fyris 13-15 15-13 15-02 Vinst
    HS15 8-dels Robin Sjöblom /SpårBK 15-03 15-07 Förlust
Franzén, Jakob Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Daniel Ojaäär /Täby 15-11 15-11 Förlust
    HS11 Pool C Fredrik Lundqvist /Kista 15-13 15-17 15-14 Förlust
Franzén, Michael Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Patrick Nawrocki /Sollen Walk over Vinst
    HSC Pool C Tomas Liljeruhm /Komet 15-07 15-07 Förlust
    HSC Pool C Daniel Pantelic /Komet 15-11 15-10 Vinst
    HSC 8-dels Joel Freij /Söderm 15-10 15-01 Förlust
  Aldo Lundqvist /Kista HDC 8-dels Niklas Stockborg /Sollen
Patrick Nawrocki /Sollen
Walkover Vinst
  Aldo Lundqvist /Kista HDC Kvarts Ting-Hey Chau /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
15-06 15-06 Förlust
Freij, Joel BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Johan Jonsson /Komet 15-00 15-01 Vinst
    HSC Pool F Tomas Rosén /Boo Walk over Vinst
    HSC 8-dels Michael Franzén /Kista 15-10 15-01 Vinst
    HSC Kvarts Christopher Ray /Söderm 15-09 15-12 Vinst
    HSC Semi Jan Larsson /Täby 15-07 13-15 15-07 Förlust
  Christopher Ray /Söderm HDC Kvarts Daniel Pantelic /Komet
Joel Gustavsson /Komet
15-01 15-07 Vinst
  Christopher Ray /Söderm HDC Semi Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
15-08 15-10 Förlust
Frisk, Sarah Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Mikaela Djärf /Täby 11-1 11-2 Förlust
    DS15 Pool D Linn Källeskog /SpårBK 13-12 04-11 11-09 Vinst
    DS15 Kvarts Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-03 11-01 Förlust
Geisler, Johan Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Rickard Odén /Nyköpi 15-11 15-07 Förlust
    HS17 Pool C Ting-Fung Chong /Söderm Walk over Vinst
    HS17 Pool C Armat Belani /Fyris 17-15 15-17 15-6 Förlust
  Patrik Löfgren /Komet HD17 Kvarts Nicklas Östansjö /Sollen
Giuseppe Zappala /Sollen
15-01 15-01 Vinst
  Patrik Löfgren /Komet HD17 Semi Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-05 15-01 Förlust
Gemvall, Maria Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Marielle Angarth /Täby 11-3 11-7 Vinst
    DS15 Pool A Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-01 11-03 Förlust
    DS15 Pool A Sara Aschan /Sollen 06-11 11-09 11-08 Vinst
    DS15 Kvarts Elin Helmersson /Täby 11-05 08-11 11-01 Förlust
  Johanna Wiberg /Fyris DD15 Kvarts Lovisa Falkesjö /SpårBK
Linn Källeskog /SpårBK
Walkover Förlust
  Tommy Maxe /Väsby MD15 Kvarts Jonatan Adolphson /Sollen
Sara Aschan /Sollen
11-09 11-9 Vinst
  Tommy Maxe /Väsby MD15 Semi Marcus Ulvne /Fyris
Mikaela Djärf /Täby
11-07 11-05 Vinst
  Tommy Maxe /Väsby MD15 Final Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
11-7 11-8 Vinst
Gilliam, Daniel Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Johan Wilhelmsson /Väsby 15-04 15-00 Vinst
    HS13 Pool A Tomasz Hedenlund /Vintag 15-13 15-5 Förlust
    HS13 Pool A Viktor Falkensjö /SpårBK 15-02 15-01 Vinst
    HS13 Kvarts Rickard Ojaäär /Täby 15-12 15-09 Vinst
    HS13 Semi Philip Nordström /Kista 15-10 15-12 Vinst
    HS13 Final Tomasz Hedenlund /Vintag 16-17 15-6 15-4 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Semi Ludvig Pärlefors /Fyris
Johan Wilhelmsson /Väsby
15-06 15-05 Vinst
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Final Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-07 09-15 15-06 Vinst
Gilliam, Erik Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jim Hammargren /Skogås HD15 8-dels Victor Udd-Peterson /Sollen
Jonatan Adolphson /Sollen
15-00 15-03 Vinst
  Jim Hammargren /Skogås HD15 Kvarts Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
15-10 10-15 15-12 Vinst
  Jim Hammargren /Skogås HD15 Semi Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-12 15-13 Förlust
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Täby 10-15 15-06 15-10 Vinst
    HS15 Pool C Mathias Magnusson /Sollen 15-00 15-03 Vinst
    HS15 Pool C Martin Karlsson /KFUM 15-10 15-06 Förlust
    HS15 16-dels Ludvig Larsson /Boo 15-06 09-15 15-09 Vinst
    HS15 8-dels Tommy Maxe /Väsby 15-05 15-05 Förlust
Giotis, Andreas BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Andre Zester /Väsby Walk over Vinst
    HSC Pool D Niklas Hoffsten /Komet 15-05 15-07 Vinst
    HSC Pool D Jens Pentillä /Boo 15-13 07-15 15-08 Förlust
    HSC 8-dels Ting-Hey Chau /Söderm 15-01 15-08 Förlust
Glaser, Emelie Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Moa Järefäll /Komet 11-03 11-03 Vinst
    DS17 Pool A Malin Selling /Botkyr 11-02 11-02 Vinst
    DS17 Pool A Lina Möller /Skogås 11-07 11-03 Förlust
    DS17 Semi Emelie Baeckström /Kista 11-03 11-01 Förlust
Grimsberg, Jonas Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Poya Dara /Kista 15-00 15-01 Förlust
    HS11 Pool B Douglas Lidman /Skogås 15-00 15-01 Förlust
Grudd, Ragnar Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sam Norberg /Sollen HD15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
15-01 15-05 Förlust
    HS15 Pool D Viktor Nygård /FaluBM 15-00 15-02 Förlust
    HS15 Pool D Fredrik Berg /SpårBK 15-00 15-01 Förlust
    HS15 Pool D Marcus Ulvne /Fyris 15-01 15-03 Förlust
Gustavsson, Joel Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Mikael Winge /SpårBK 15-00 15-00 Förlust
    HSC Pool G Christopher Ray /Söderm 15-01 15-04 Förlust
  Daniel Pantelic /Komet HDC Kvarts Christopher Ray /Söderm
Joel Freij /Söderm
15-01 15-07 Förlust
Hammargren, Jim Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Gilliam /Skogås HD15 8-dels Victor Udd-Peterson /Sollen
Jonatan Adolphson /Sollen
15-00 15-03 Vinst
  Erik Gilliam /Skogås HD15 Kvarts Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
15-10 10-15 15-12 Vinst
  Erik Gilliam /Skogås HD15 Semi Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-12 15-13 Förlust
    HS15 Pool G Hannes Karlsson /KFUM 15-09 15-04 Förlust
    HS15 Pool G Daniel Ekmark /Boo 15-02 15-03 Vinst
    HS15 Pool G Victor Zuhr /Täby 15-09 15-11 Vinst
    HS15 16-dels Sam Norberg /Sollen 15-07 15-12 Vinst
    HS15 8-dels Martin Karlsson /KFUM 12-15 17-14 15-09 Förlust
Haraldsson, Maria Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Tess Humble /Boo 11-3 11-5 Förlust
    DS15 Pool B Evelina Lindell /Skogås 11-6 13-12 Förlust
    DS15 Pool B Therese Ristanovic /Täby 09-11 0-9 Uppgivet Förlust
Hartwing, Danile Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Ludvig Larsson /Boo 15-02 10-15 15-06 Förlust
    HS15 Pool A Max Reineck /Fyris 15-03 15-03 Förlust
    HS15 Pool A Olof Berglund /Täby 15-06 06-15 15-04 Förlust
Hasan, Samira Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Camilla Jäntti /Täby Walk over Förlust
    DS13 Pool B Charlotte Mackeprang /Täby Walk over Förlust
Hedenlund, Tomasz Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Viktor Falkensjö /SpårBK 15-01 15-01 Vinst
    HS13 Pool A Daniel Gilliam /Skogås 15-13 15-5 Vinst
    HS13 Pool A Johan Wilhelmsson /Väsby 15-05 15-02 Vinst
    HS13 Kvarts Tom Karlsson /SpårBK 15-02 15-01 Vinst
    HS13 Semi Simon Nygårds /FaluBM 15-03 15-03 Vinst
    HS13 Final Daniel Gilliam /Skogås 16-17 15-6 15-4 Vinst
Helmersson, Elin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Lovisa Falkesjö /SpårBK 11-1 11-0 Vinst
    DS15 Pool E Cessela Lenkert /Boo 11-07 11-03 Vinst
    DS15 Kvarts Maria Gemvall /Väsby 11-05 08-11 11-01 Vinst
    DS15 Semi Tess Humble /Boo 11-01 11-06 Vinst
    DS15 Final Maria Carlheim-Muller /Skogås 1-11 11-9 13-10 Vinst
  Mikaela Djärf /Täby DD15 Semi Lovisa Falkesjö /SpårBK
Linn Källeskog /SpårBK
11-02 11-00 Vinst
  Mikaela Djärf /Täby DD15 Final Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
10-11 11-10 11-09 Förlust
  Thomas Andersson /Täby MD15 Semi Victor Udd-Peterson /Sollen
Lina Svensson /Sollen
11-01 11-02 Vinst
  Thomas Andersson /Täby MD15 Final Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
11-7 11-8 Förlust
Helmersson, Maria Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Hannah Lundquist /Kista 11-05 11-06 Förlust
    DS13 Pool C Mikaela Åström /Skogås 11-03 11-00 Vinst
    DS13 Kvarts / Walkover Vinst
    DS13 Semi Emma Larsson /Täby 11-09 09-11 11-08 Vinst
    DS13 Final Hannah Lundquist /Kista 11-7 4-11 11-5 Förlust
  Emma Larsson /Täby DD13 Final Hannah Lundquist /Kista
Linda Falk /Nyköpi
11-10 11-9 Vinst
Hjalmers, Robert Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Niklas Stockborg /Sollen Walk over Vinst
    HSC Pool B Ting-Hey Chau /Söderm 15-04 15-01 Förlust
    HSC Pool B Jan Larsson /Täby 15-07 15-00 Förlust
Hoffsten, Niklas Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Jens Pentillä /Boo 15-05 15-06 Förlust
    HSC Pool D Andreas Giotis /Söderm 15-05 15-07 Förlust
    HSC Pool D Andre Zester /Väsby Walk over Vinst
Holmlin, Nicklas Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Magnus Bergkvist /Boo Walk over Förlust
    HS15 Pool B Oscar Enroth /Skogås Walk over Vinst
    HS15 Pool B Robin Sjöblom /SpårBK Walk over Förlust
Humble, Tess Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Maria Haraldsson /Komet 11-3 11-5 Vinst
    DS15 Pool B Therese Ristanovic /Täby 11-07 11-05 Vinst
    DS15 Pool B Evelina Lindell /Skogås 11-06 11-08 Förlust
    DS15 8-dels Anna Lagermalm /Täby 11-05 11-06 Vinst
    DS15 Kvarts Mikaela Djärf /Täby 11-05 11-01 Vinst
    DS15 Semi Elin Helmersson /Täby 11-01 11-06 Förlust
  Cessela Lenkert /Boo DD15 Kvarts Anna Lagermalm /Täby
Marielle Angarth /Täby
11-03 11-09 Vinst
  Cessela Lenkert /Boo DD15 Semi Maria Carlheim-Muller /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
11-09 10-11 11-03 Vinst
  Cessela Lenkert /Boo DD15 Final Elin Helmersson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
10-11 11-10 11-09 Vinst
Johansson-Berg, Jonas Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Ulvne /Fyris HD15 Kvarts Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
15-10 10-15 15-12 Förlust
    HS15 Pool J Patrik Lund /Sollen 15-07 15-00 Vinst
    HS15 Pool J Emanuel Larsson /Skogås 08-15 15-08 15-11 Vinst
    HS15 8-dels Simon Skogert /Botkyr 15-10 15-08 Vinst
    HS15 Kvarts Calle Utterström /Fyris 09-15 15-06 17-15 Förlust
Jonsson, Johan Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Joel Freij /Söderm 15-00 15-01 Förlust
    HSC Pool F Tomas Rosén /Boo Walk over Vinst
    HSC 8-dels Mikael Winge /SpårBK 15-01 15-03 Förlust
Jorda, Carmelo Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool K William Command Fors /Täby 15-05 15-02 Förlust
    HS15 Pool K Sam Norberg /Sollen 15-02 15-01 Förlust
    HS15 Pool K Calle Utterström /Fyris 15-07 15-01 Förlust
Jäntti, Camilla Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Samira Hasan /Sollen Walk over Vinst
    DS13 Pool B Charlotte Mackeprang /Täby Walk over Förlust
Järefäll, Moa Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Emelie Glaser /Kista 11-03 11-03 Förlust
    DS17 Pool A Lina Möller /Skogås 11-07 11-00 Förlust
    DS17 Pool A Malin Selling /Botkyr 11-01 11-01 Vinst
  Therese Nettelbjer /Komet DD17 Semi Helene Skoog /Skogås
Lina Möller /Skogås
11-00 11-05 Förlust
Kallin, Timmy Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Peter Ojaäär /Norrtä 06-15 15-08 15-08 Förlust
    HSC Pool A Kristoffer Olofsson /Komet 15-1 15-2 Vinst
    HSC Pool A Jacob Svensson /Sollen 15-07 15-05 Vinst
    HSC 8-dels Patrik Ericsson /Söderm 15-08 17-14 Förlust
  Tomas Rosén /Boo HDC Kvarts Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
15-07 15-06 Förlust
Kananen, Mattias Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool D Fredrik Flink /Skogås 15-12 15-04 Förlust
    HS17 Pool D Fabian Lager /GBK 15-13 15-06 Vinst
    HS17 8-dels Armat Belani /Fyris 15-08 15-08 Vinst
    HS17 Kvarts Anders Karlsson /KFUM 15-01 15-07 Förlust
  Mattias Norell /SpårBK HD17 Kvarts Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
15-13 10-15 15-05 Förlust
Karlsson, Anders KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool B Anton Knutar /Fyris 15-10 15-07 Vinst
    HS17 Pool B Marcus Palmér /Täby 15-07 15-05 Vinst
    HS17 Pool B Jonny Wikström /Boo 15-01 15-00 Vinst
    HS17 Kvarts Mattias Kananen /Fyris 15-01 15-07 Vinst
    HS17 Semi Mattias Norell /SpårBK 15-06 15-02 Förlust
  Rickard Odén /Nyköpi HD17 Kvarts Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-12 15-07 Förlust
Karlsson, Cathrine Norrtälje BF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool B Sofia Pentillä /Boo 11-03 11-02 Förlust
    DSC Pool B Malin Eckardt /Komet 11-03 11-03 Förlust
  Madeleine Karlsson /Norrtä DDC Final Maria Pettersson /Boo
Sofia Pentillä /Boo
11-10 11-10 Förlust
Karlsson, Hannes KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Karlsson /KFUM HD15 8-dels Ragnar Grudd /Sollen
Sam Norberg /Sollen
15-01 15-05 Vinst
  Martin Karlsson /KFUM HD15 Kvarts William Command Fors /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-01 15-05 Vinst
  Martin Karlsson /KFUM HD15 Semi Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
07-15 15-11 15-11 Förlust
    HS15 Pool G Jim Hammargren /Skogås 15-09 15-04 Vinst
    HS15 Pool G Victor Zuhr /Täby 15-06 15-01 Vinst
    HS15 Pool G Daniel Ekmark /Boo 15-01 15-00 Vinst
    HS15 8-dels Marcus Ulvne /Fyris 15-04 15-08 Vinst
    HS15 Kvarts Tommy Maxe /Väsby 11-15 15-10 15-10 Förlust
Karlsson, Madeleine Norrtälje BF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Cathrine Karlsson /Norrtä DDC Final Maria Pettersson /Boo
Sofia Pentillä /Boo
11-10 11-10 Förlust
Karlsson, Martin KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hannes Karlsson /KFUM HD15 8-dels Ragnar Grudd /Sollen
Sam Norberg /Sollen
15-01 15-05 Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM HD15 Kvarts William Command Fors /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-01 15-05 Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM HD15 Semi Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
07-15 15-11 15-11 Förlust
    HS15 Pool C Mathias Magnusson /Sollen 15-00 15-00 Vinst
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Täby 15-13 15-06 Vinst
    HS15 Pool C Erik Gilliam /Skogås 15-10 15-06 Vinst
    HS15 8-dels Jim Hammargren /Skogås 12-15 17-14 15-09 Vinst
    HS15 Kvarts Fredrik Berg /SpårBK 13-15 15-04 17-16 Förlust
Karlsson, Tom Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Temo Ciftci /Kista 15-03 15-08 Förlust
    HS13 Pool D Isak Landqvist /Komet 15-6 15-6 Vinst
    HS13 Kvarts Tomasz Hedenlund /Vintag 15-02 15-01 Förlust
Karlöf, Jonathan Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Ekmark /Boo HD15 8-dels Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
15-08 15-09 Förlust
    HS15 Pool I Simon Skogert /Botkyr 10-15 15-10 15-06 Vinst
    HS15 Pool I Daniel Mattsson /Fyris 15-12 15-12 Förlust
    HS15 Pool I Jonatan Adolphson /Sollen 15-08 15-12 Vinst
Knutar, Anton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool B Anders Karlsson /KFUM 15-10 15-07 Förlust
    HS17 Pool B Jonny Wikström /Boo 15-07 15-12 Vinst
    HS17 Pool B Marcus Palmér /Täby 15-00 15-00 Vinst
    HS17 Kvarts Jonas Nilsson /Fyris 09-15 15-09 15-13 Förlust
  Max Reineck /Fyris HD17 Kvarts Anders Karlsson /KFUM
Rickard Odén /Nyköpi
15-12 15-07 Vinst
  Max Reineck /Fyris HD17 Semi Johan Geisler /Komet
Patrik Löfgren /Komet
15-05 15-01 Vinst
  Max Reineck /Fyris HD17 Final Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
15-12 15-11 Förlust
Källeskog, Linn Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Sarah Frisk /Kista 13-12 04-11 11-09 Förlust
    DS15 Pool D Mikaela Djärf /Täby 11-00 11-01 Förlust
  Lovisa Falkesjö /SpårBK DD15 Kvarts Johanna Wiberg /Fyris
Maria Gemvall /Väsby
Walkover Vinst
  Lovisa Falkesjö /SpårBK DD15 Semi Elin Helmersson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
11-02 11-00 Förlust
Lager, Fabian Göteborg Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool D Mattias Kananen /Fyris 15-13 15-06 Förlust
    HS17 Pool D Fredrik Flink /Skogås 15-04 15-07 Förlust
  Elias Lundin /GBK HD17 Kvarts Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
17-15 15-06 Förlust
Lagermalm, Anna Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Lina Svensson /Sollen 11-01 11-08 Vinst
    DS15 Pool C Johanna Wiberg /Fyris Walk over Vinst
    DS15 8-dels Tess Humble /Boo 11-05 11-06 Förlust
  Marielle Angarth /Täby DD15 Kvarts Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
11-03 11-09 Förlust
Landqvist, Isak Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Tom Karlsson /SpårBK 15-6 15-6 Förlust
    HS13 Pool D Temo Ciftci /Kista 15-00 15-01 Förlust
Larsson, Emanuel Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oscar Enroth /Skogås HD15 8-dels Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
15-13 15-10 Förlust
    HS15 Pool J Patrik Lund /Sollen 15-4 15-7 Vinst
    HS15 Pool J Jonas Johansson-Berg /Fyris 08-15 15-08 15-11 Förlust
    HS15 8-dels Max Reineck /Fyris 15-00 15-03 Förlust
Larsson, Emma Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Therese Petersson /Täby 11-03 11-01 Vinst
    DS13 Pool A Linda Falk /Nyköpi 11-03 11-08 Vinst
    DS13 Pool A Anna Eneroth /Skogås 11-04 11-01 Vinst
    DS13 Semi Maria Helmersson /Täby 11-09 09-11 11-08 Förlust
  Maria Helmersson /Täby DD13 Final Hannah Lundquist /Kista
Linda Falk /Nyköpi
11-10 11-9 Vinst
Larsson, Jan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Ting-Hey Chau /Söderm 15-11 15-10 Förlust
    HSC Pool B Niklas Stockborg /Sollen Walk over Vinst
    HSC Pool B Robert Hjalmers /Komet 15-07 15-00 Vinst
    HSC 8-dels Jens Pentillä /Boo 15-04 15-07 Vinst
    HSC Kvarts Patrik Ericsson /Söderm 15-10 15-04 Vinst
    HSC Semi Joel Freij /Söderm 15-07 13-15 15-07 Vinst
    HSC Final Ting-Hey Chau /Söderm 15-4 15-4 Förlust
  Stefan Nordh /Täby HDC Kvarts Timmy Kallin /Boo
Tomas Rosén /Boo
15-07 15-06 Vinst
  Stefan Nordh /Täby HDC Semi Ting-Hey Chau /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
17-14 15-11 Vinst
  Stefan Nordh /Täby HDC Final Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
15-02 15-13 Vinst
Larsson, Ludvig Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Danile Hartwing /Skogås 15-02 10-15 15-06 Vinst
    HS15 Pool A Olof Berglund /Täby 15-06 15-06 Vinst
    HS15 Pool A Max Reineck /Fyris 15-02 15-01 Förlust
    HS15 16-dels Erik Gilliam /Skogås 15-06 09-15 15-09 Förlust
  Jonny Wikström /Boo HD17 8-dels Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-04 15-06 Förlust
Lenkert, Cessela Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Lovisa Falkesjö /SpårBK 11-02 11-01 Vinst
    DS15 Pool E Elin Helmersson /Täby 11-07 11-03 Förlust
    DS15 8-dels Lina Svensson /Sollen 11-00 11-02 Vinst
    DS15 Kvarts Evelina Lindell /Skogås 11-00 11-00 Vinst
    DS15 Semi Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-04 13-12 Förlust
  Tess Humble /Boo DD15 Kvarts Anna Lagermalm /Täby
Marielle Angarth /Täby
11-03 11-09 Vinst
  Tess Humble /Boo DD15 Semi Maria Carlheim-Muller /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
11-09 10-11 11-03 Vinst
  Tess Humble /Boo DD15 Final Elin Helmersson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
10-11 11-10 11-09 Vinst
Lidman, Douglas Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Jonas Grimsberg /Komet 15-00 15-01 Vinst
    HS11 Pool B Poya Dara /Kista 15-04 15-14 Förlust
    HS11 Kvarts Daniel Ojaäär /Täby 15-01 15-00 Vinst
    HS11 Semi Gabriel Masso /Kista 15-03 15-09 Förlust
  Daniel Ojaäär /Täby HD11 Semi Niklas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Walkover Förlust
Liljeruhm, Tomas Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Daniel Pantelic /Komet 15-04 15-11 Vinst
    HSC Pool C Michael Franzén /Kista 15-07 15-07 Vinst
    HSC Pool C Patrick Nawrocki /Sollen Walk over Vinst
    HSC 8-dels Aldo Lundqvist /Kista 15-14 15-10 Vinst
    HSC Kvarts Ting-Hey Chau /Söderm 15-04 15-04 Förlust
  Paul Lyberg /Komet HDC Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SpårBK
15-10 15-05 Vinst
  Paul Lyberg /Komet HDC Semi Christopher Ray /Söderm
Joel Freij /Söderm
15-08 15-10 Vinst
  Paul Lyberg /Komet HDC Final Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
15-02 15-13 Förlust
Lindell, Evelina Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Therese Ristanovic /Täby 11-7 11-5 Vinst
    DS15 Pool B Maria Haraldsson /Komet 11-6 13-12 Vinst
    DS15 Pool B Tess Humble /Boo 11-06 11-08 Vinst
    DS15 Kvarts Cessela Lenkert /Boo 11-00 11-00 Förlust
  Maria Carlheim-Muller /Skogås DD15 Semi Tess Humble /Boo
Cessela Lenkert /Boo
11-09 10-11 11-03 Förlust
Lund, Patrik Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Öhman /Sollen HD15 8-dels Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-03 15-05 Förlust
    HS15 Pool J Jonas Johansson-Berg /Fyris 15-07 15-00 Förlust
    HS15 Pool J Emanuel Larsson /Skogås 15-4 15-7 Förlust
Lundin, Elias Göteborg Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Jonas Nilsson /Fyris 15-03 10-15 15-10 Förlust
    HS17 Pool E Johan Åberg /Täby 15-06 15-11 Förlust
    HS17 Pool E Patrik Löfgren /Komet 15-01 15-00 Vinst
  Fabian Lager /GBK HD17 Kvarts Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
17-15 15-06 Förlust
Lundquist, Hannah Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Maria Helmersson /Täby 11-05 11-06 Vinst
    DS13 Pool C Mikaela Åström /Skogås 11-00 11-02 Vinst
    DS13 Semi Charlotte Mackeprang /Täby 11-06 13-11 Vinst
    DS13 Final Maria Helmersson /Täby 11-7 4-11 11-5 Vinst
  Linda Falk /Nyköpi DD13 Semi Mikaela Åström /Skogås
Jennie Albertsson /Skogås
Walkover Vinst
  Linda Falk /Nyköpi DD13 Final Maria Helmersson /Täby
Emma Larsson /Täby
11-10 11-9 Förlust
Lundqvist, Aldo Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Patrik Ericsson /Söderm 15-08 15-08 Förlust
    HSC Pool E Paul Lyberg /Komet 07-15 15-12 15-09 Vinst
    HSC 8-dels Tomas Liljeruhm /Komet 15-14 15-10 Förlust
  Michael Franzén /Kista HDC 8-dels Niklas Stockborg /Sollen
Patrick Nawrocki /Sollen
Walkover Vinst
  Michael Franzén /Kista HDC Kvarts Ting-Hey Chau /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
15-06 15-06 Förlust
Lundqvist, Fredrik Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Jakob Franzén /Kista 15-13 15-17 15-14 Vinst
    HS11 Pool C Daniel Ojaäär /Täby 15-09 15-09 Vinst
    HS11 Semi Poya Dara /Kista 15-00 15-00 Förlust
  Niklas Williander /Kista HD11 Semi Daniel Ojaäär /Täby
Douglas Lidman /Skogås
Walkover Vinst
  Niklas Williander /Kista HD11 Final Poya Dara /Kista
Gabriel Masso /Kista
15-08 15-03 Förlust
Lyberg, Paul Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Patrik Ericsson /Söderm 15-13 15-01 Förlust
    HSC Pool E Aldo Lundqvist /Kista 07-15 15-12 15-09 Förlust
  Tomas Liljeruhm /Komet HDC Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SpårBK
15-10 15-05 Vinst
  Tomas Liljeruhm /Komet HDC Semi Christopher Ray /Söderm
Joel Freij /Söderm
15-08 15-10 Vinst
  Tomas Liljeruhm /Komet HDC Final Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
15-02 15-13 Förlust
Löfgren, Patrik Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Johan Åberg /Täby 15-02 15-01 Förlust
    HS17 Pool E Jonas Nilsson /Fyris 15-02 15-09 Förlust
    HS17 Pool E Elias Lundin /GBK 15-01 15-00 Förlust
  Johan Geisler /Komet HD17 Kvarts Nicklas Östansjö /Sollen
Giuseppe Zappala /Sollen
15-01 15-01 Vinst
  Johan Geisler /Komet HD17 Semi Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-05 15-01 Förlust
Mackeprang, Charlotte Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Samira Hasan /Sollen Walk over Vinst
    DS13 Pool B Camilla Jäntti /Täby Walk over Vinst
    DS13 Kvarts Linda Falk /Nyköpi 11-01 11-00 Vinst
    DS13 Semi Hannah Lundquist /Kista 11-06 13-11 Förlust
Magnusson, Marcus Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Philip Nordström /Kista 15-0 15-1 Förlust
    HS13 Pool C Alexander Antser /SpårBK Walk over Vinst
    HS13 8-dels Simon Nygårds /FaluBM 15-03 15-01 Förlust
Magnusson, Mathias Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Martin Karlsson /KFUM 15-00 15-00 Förlust
    HS15 Pool C Erik Gilliam /Skogås 15-00 15-03 Förlust
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Täby 15-00 15-02 Förlust
Masso, Gabriel Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool A Niklas Williander /Kista 15-02 15-04 Vinst
    HS11 Pool A Fredrik Berg /Boo Walk over Vinst
    HS11 Semi Douglas Lidman /Skogås 15-03 15-09 Vinst
    HS11 Final Poya Dara /Kista 15-07 15-03 Vinst
  Poya Dara /Kista HD11 Final Niklas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-08 15-03 Vinst
Mattsson, Daniel Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Calle Utterström /Fyris HD15 8-dels Olof Berglund /Täby
Simon Wieselblad /Fyris
15-12 10-15 15-09 Vinst
  Calle Utterström /Fyris HD15 Kvarts Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
15-06 09-15 15-06 Förlust
    HS15 Pool I Jonatan Adolphson /Sollen 15-12 15-02 Vinst
    HS15 Pool I Jonathan Karlöf /Boo 15-12 15-12 Vinst
    HS15 Pool I Simon Skogert /Botkyr 15-11 15-11 Förlust
    HS15 16-dels Pelle Flink /Skogås 13-15 15-13 15-02 Förlust
Maxe, Tommy Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Gautam Parekh /Väsby HD15 8-dels Marcus Öhman /Sollen
Patrik Lund /Sollen
15-03 15-05 Vinst
  Gautam Parekh /Väsby HD15 Kvarts Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
15-02 17-15 Vinst
  Gautam Parekh /Väsby HD15 Semi Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
15-12 15-13 Vinst
  Gautam Parekh /Väsby HD15 Final Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
15-07 17-16 Vinst
    HS15 Pool H Giuseppe Zappala /Sollen 15-00 15-00 Vinst
    HS15 Pool H Patrik Nilsson /Skogås 15-01 15-05 Vinst
    HS15 Pool H Sebastian Eriksson /Täby 15-09 15-05 Vinst
    HS15 8-dels Erik Gilliam /Skogås 15-05 15-05 Vinst
    HS15 Kvarts Hannes Karlsson /KFUM 11-15 15-10 15-10 Vinst
    HS15 Semi Calle Utterström /Fyris 15-08 15-04 Vinst
    HS15 Final Max Reineck /Fyris 15-9 15-8 Förlust
  Maria Gemvall /Väsby MD15 Kvarts Jonatan Adolphson /Sollen
Sara Aschan /Sollen
11-09 11-9 Vinst
  Maria Gemvall /Väsby MD15 Semi Marcus Ulvne /Fyris
Mikaela Djärf /Täby
11-07 11-05 Vinst
  Maria Gemvall /Väsby MD15 Final Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
11-7 11-8 Vinst
Möller, Lina Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Malin Selling /Botkyr 11-00 11-00 Vinst
    DS17 Pool A Moa Järefäll /Komet 11-07 11-00 Vinst
    DS17 Pool A Emelie Glaser /Kista 11-07 11-03 Vinst
    DS17 Semi Jennie Sparén /Julita 11-06 11-03 Vinst
    DS17 Final Emelie Baeckström /Kista 11-8 11-8 Förlust
  Helene Skoog /Skogås DD17 Semi Moa Järefäll /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
11-00 11-05 Vinst
  Helene Skoog /Skogås DD17 Final Jennie Sparén /Julita
Emelie Baeckström /Kista
11-09 11-09 Vinst
Nawrocki, Patrick Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Michael Franzén /Kista Walk over Förlust
    HSC Pool C Daniel Pantelic /Komet Walk over Förlust
    HSC Pool C Tomas Liljeruhm /Komet Walk over Förlust
  Niklas Stockborg /Sollen HDC 8-dels Aldo Lundqvist /Kista
Michael Franzén /Kista
Walkover Förlust
Nettelbjer, Therese Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool B Emelie Baeckström /Kista 11-00 11-00 Förlust
    DS17 Pool B Threse Ahlström /Komet 11-05 11-06 Vinst
    DS17 Pool B Jennie Sparén /Julita 11-00 11-00 Förlust
  Moa Järefäll /Komet DD17 Semi Helene Skoog /Skogås
Lina Möller /Skogås
11-00 11-05 Förlust
Nilsson, Jonas Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Elias Lundin /GBK 15-03 10-15 15-10 Vinst
    HS17 Pool E Patrik Löfgren /Komet 15-02 15-09 Vinst
    HS17 Pool E Johan Åberg /Täby 12-15 17-16 15-04 Vinst
    HS17 Kvarts Anton Knutar /Fyris 09-15 15-09 15-13 Vinst
    HS17 Semi Fredrik Flink /Skogås 15-06 03-15 15-06 Förlust
  Armat Belani /Fyris HD17 8-dels Jonny Wikström /Boo
Ludvig Larsson /Boo
15-04 15-06 Vinst
  Armat Belani /Fyris HD17 Kvarts Elias Lundin /GBK
Fabian Lager /GBK
17-15 15-06 Vinst
  Armat Belani /Fyris HD17 Semi Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
15-10 15-09 Förlust
Nilsson, Patrik Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Sebastian Eriksson /Täby 15-13 15-01 Förlust
    HS15 Pool H Tommy Maxe /Väsby 15-01 15-05 Förlust
    HS15 Pool H Giuseppe Zappala /Sollen 15-05 15-02 Vinst
Norberg, Sam Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ragnar Grudd /Sollen HD15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
15-01 15-05 Förlust
    HS15 Pool K Calle Utterström /Fyris 15-04 15-00 Förlust
    HS15 Pool K Carmelo Jorda /FaluBM 15-02 15-01 Vinst
    HS15 Pool K William Command Fors /Täby 12-15 15-06 15-13 Vinst
    HS15 16-dels Jim Hammargren /Skogås 15-07 15-12 Förlust
Nordh, Stefan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jan Larsson /Täby HDC Kvarts Timmy Kallin /Boo
Tomas Rosén /Boo
15-07 15-06 Vinst
  Jan Larsson /Täby HDC Semi Ting-Hey Chau /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
17-14 15-11 Vinst
  Jan Larsson /Täby HDC Final Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
15-02 15-13 Vinst
Nordh, Victor Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Ludvig Pärlefors /Fyris 07-15 15-06 15-12 Vinst
    HS13 Pool B Elias Andersson /Boo 15-13 10-15 15-08 Vinst
    HS13 Pool B Fredrik Nordström /Sollen 15-00 15-01 Vinst
    HS13 Kvarts Simon Nygårds /FaluBM 15-11 15-09 Förlust
Nordström, Fredrik Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Elias Andersson /Boo 15-01 15-00 Förlust
    HS13 Pool B Ludvig Pärlefors /Fyris 15-1 15-1 Förlust
    HS13 Pool B Victor Nordh /Täby 15-00 15-01 Förlust
Nordström, Philip Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Alexander Antser /SpårBK Walk over Vinst
    HS13 Pool C Marcus Magnusson /Sollen 15-0 15-1 Vinst
    HS13 8-dels Ludvig Pärlefors /Fyris 15-01 15-01 Vinst
    HS13 Kvarts Temo Ciftci /Kista 15-00 15-00 Vinst
    HS13 Semi Daniel Gilliam /Skogås 15-10 15-12 Förlust
  Temo Ciftci /Kista HD13 Semi Oskar Berg /Boo
Elias Andersson /Boo
15-06 15-01 Vinst
  Temo Ciftci /Kista HD13 Final Rickard Ojaäär /Täby
Daniel Gilliam /Skogås
15-07 09-15 15-06 Förlust
Norell, Mattias Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Danny Chong /Söderm Walk over Vinst
    HS17 Pool A Nicklas Östansjö /Sollen 15-00 15-01 Vinst
    HS17 Pool A Robin Fagerström /Täby 15-01 15-08 Vinst
    HS17 Kvarts Johan Åberg /Täby 15-11 15-08 Vinst
    HS17 Semi Anders Karlsson /KFUM 15-06 15-02 Vinst
    HS17 Final Fredrik Flink /Skogås 15-7 15-12 Vinst
  Mattias Kananen /Fyris HD17 Kvarts Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
15-13 10-15 15-05 Förlust
Nygård, Viktor Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Ragnar Grudd /Sollen 15-00 15-02 Vinst
    HS15 Pool D Marcus Ulvne /Fyris 15-05 15-08 Förlust
    HS15 Pool D Fredrik Berg /SpårBK 15-03 15-04 Förlust
Nygårds, Simon Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Rickard Ojaäär /Täby 15-02 15-04 Förlust
    HS13 Pool E Patrik Sahlsten /SpårBK 15-5 15-6 Vinst
    HS13 Pool E Oskar Berg /Boo 15-03 17-15 Vinst
    HS13 8-dels Marcus Magnusson /Sollen 15-03 15-01 Vinst
    HS13 Kvarts Victor Nordh /Täby 15-11 15-09 Vinst
    HS13 Semi Tomasz Hedenlund /Vintag 15-03 15-03 Förlust
Odén, Rickard Nyköping BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Johan Geisler /Komet 15-11 15-07 Vinst
    HS17 Pool C Armat Belani /Fyris 11-15 15-10 15-02 Vinst
    HS17 Pool C Ting-Fung Chong /Söderm Walk over Vinst
    HS17 8-dels Robin Fagerström /Täby 04-15 15-02 15-09 Förlust
  Anders Karlsson /KFUM HD17 Kvarts Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-12 15-07 Förlust
Ojaäär, Daniel Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Jakob Franzén /Kista 15-11 15-11 Vinst
    HS11 Pool C Fredrik Lundqvist /Kista 15-09 15-09 Förlust
    HS11 Kvarts Douglas Lidman /Skogås 15-01 15-00 Förlust
  Douglas Lidman /Skogås HD11 Semi Niklas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Walkover Förlust
Ojaäär, Peter Norrtälje BF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Timmy Kallin /Boo 06-15 15-08 15-08 Vinst
    HSC Pool A Jacob Svensson /Sollen 15-04 15-12 Vinst
    HSC Pool A Kristoffer Olofsson /Komet 15-05 15-01 Vinst
    HSC Kvarts Mikael Winge /SpårBK 15-00 15-03 Vinst
    HSC Semi Ting-Hey Chau /Söderm 15-06 15-06 Förlust
  Mikael Winge /SpårBK HDC Kvarts Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
15-10 15-05 Förlust
Ojaäär, Rickard Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Simon Nygårds /FaluBM 15-02 15-04 Vinst
    HS13 Pool E Oskar Berg /Boo 15-1 15-4 Vinst
    HS13 Pool E Patrik Sahlsten /SpårBK 15-02 15-04 Vinst
    HS13 Kvarts Daniel Gilliam /Skogås 15-12 15-09 Förlust
  Daniel Gilliam /Skogås HD13 Semi Ludvig Pärlefors /Fyris
Johan Wilhelmsson /Väsby
15-06 15-05 Vinst
  Daniel Gilliam /Skogås HD13 Final Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-07 09-15 15-06 Vinst
Olofsson, Kristoffer Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Jacob Svensson /Sollen 15-02 15-07 Förlust
    HSC Pool A Timmy Kallin /Boo 15-1 15-2 Förlust
    HSC Pool A Peter Ojaäär /Norrtä 15-05 15-01 Förlust
Palmér, Marcus Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool B Jonny Wikström /Boo 15-07 15-01 Vinst
    HS17 Pool B Anders Karlsson /KFUM 15-07 15-05 Förlust
    HS17 Pool B Anton Knutar /Fyris 15-00 15-00 Förlust
Pantelic, Daniel Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Tomas Liljeruhm /Komet 15-04 15-11 Förlust
    HSC Pool C Patrick Nawrocki /Sollen Walk over Vinst
    HSC Pool C Michael Franzén /Kista 15-11 15-10 Förlust
  Joel Gustavsson /Komet HDC Kvarts Christopher Ray /Söderm
Joel Freij /Söderm
15-01 15-07 Förlust
Parekh, Gautam Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tommy Maxe /Väsby HD15 8-dels Marcus Öhman /Sollen
Patrik Lund /Sollen
15-03 15-05 Vinst
  Tommy Maxe /Väsby HD15 Kvarts Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
15-02 17-15 Vinst
  Tommy Maxe /Väsby HD15 Semi Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
15-12 15-13 Vinst
  Tommy Maxe /Väsby HD15 Final Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
15-07 17-16 Vinst
    HS15 Pool E Victor Udd-Peterson /Sollen 15-05 15-01 Vinst
    HS15 Pool E Simon Wieselblad /Fyris 15-08 15-06 Vinst
    HS15 Pool E David Bragmark /Täby 15-02 15-01 Vinst
    HS15 16-dels Sebastian Eriksson /Täby 15-05 15-05 Vinst
    HS15 8-dels Fredrik Berg /SpårBK 15-11 15-06 Förlust
Pentillä, Jens Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Niklas Hoffsten /Komet 15-05 15-06 Vinst
    HSC Pool D Andre Zester /Väsby Walk over Vinst
    HSC Pool D Andreas Giotis /Söderm 15-13 07-15 15-08 Vinst
    HSC 8-dels Jan Larsson /Täby 15-04 15-07 Förlust
Pentillä, Sofia Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool B Cathrine Karlsson /Norrtä 11-03 11-02 Vinst
    DSC Pool B Malin Eckardt /Komet 11-05 11-01 Vinst
    DSC Semi Maria Pettersson /Boo 11-02 04-11 11-05 Vinst
    DSC Final Ida Weimers Durgé /Botkyr 11-5 11-1 Vinst
  Maria Pettersson /Boo DDC Semi Joanna Östling Palme /Komet
Malin Eckardt /Komet
11-02 13-11 Vinst
  Maria Pettersson /Boo DDC Final Cathrine Karlsson /Norrtä
Madeleine Karlsson /Norrtä
11-10 11-10 Vinst
Petersson, Therese Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Emma Larsson /Täby 11-03 11-01 Förlust
    DS13 Pool A Anna Eneroth /Skogås 11-01 11-01 Förlust
    DS13 Pool A Linda Falk /Nyköpi 11-07 11-01 Förlust
Pettersson, Maria Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool A Ida Weimers Durgé /Botkyr 11-13 13-11 13-11 Förlust
    DSC Pool A Joanna Östling Palme /Komet 09-11 11-09 13-11 Vinst
    DSC Semi Sofia Pentillä /Boo 11-02 04-11 11-05 Förlust
  Sofia Pentillä /Boo DDC Semi Joanna Östling Palme /Komet
Malin Eckardt /Komet
11-02 13-11 Vinst
  Sofia Pentillä /Boo DDC Final Cathrine Karlsson /Norrtä
Madeleine Karlsson /Norrtä
11-10 11-10 Vinst
Pärlefors, Ludvig Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Victor Nordh /Täby 07-15 15-06 15-12 Förlust
    HS13 Pool B Fredrik Nordström /Sollen 15-1 15-1 Vinst
    HS13 Pool B Elias Andersson /Boo 15-07 06-15 15-10 Vinst
    HS13 8-dels Philip Nordström /Kista 15-01 15-01 Förlust
  Johan Wilhelmsson /Väsby HD13 Semi Rickard Ojaäär /Täby
Daniel Gilliam /Skogås
15-06 15-05 Förlust
Ray, Christopher BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Joel Gustavsson /Komet 15-01 15-04 Vinst
    HSC Pool G Mikael Winge /SpårBK 15-09 09-15 17-15 Vinst
    HSC Kvarts Joel Freij /Söderm 15-09 15-12 Förlust
  Joel Freij /Söderm HDC Kvarts Daniel Pantelic /Komet
Joel Gustavsson /Komet
15-01 15-07 Vinst
  Joel Freij /Söderm HDC Semi Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
15-08 15-10 Förlust
Reineck, Max Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Olof Berglund /Täby 15-10 15-01 Vinst
    HS15 Pool A Danile Hartwing /Skogås 15-03 15-03 Vinst
    HS15 Pool A Ludvig Larsson /Boo 15-02 15-01 Vinst
    HS15 8-dels Emanuel Larsson /Skogås 15-00 15-03 Vinst
    HS15 Kvarts Robin Sjöblom /SpårBK 15-13 15-00 Vinst
    HS15 Semi Fredrik Berg /SpårBK 15-10 15-10 Vinst
    HS15 Final Tommy Maxe /Väsby 15-9 15-8 Vinst
  Anton Knutar /Fyris HD17 Kvarts Anders Karlsson /KFUM
Rickard Odén /Nyköpi
15-12 15-07 Vinst
  Anton Knutar /Fyris HD17 Semi Johan Geisler /Komet
Patrik Löfgren /Komet
15-05 15-01 Vinst
  Anton Knutar /Fyris HD17 Final Robin Fagerström /Täby
Johan Åberg /Täby
15-12 15-11 Förlust
Ristanovic, Therese Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Evelina Lindell /Skogås 11-7 11-5 Förlust
    DS15 Pool B Tess Humble /Boo 11-07 11-05 Förlust
    DS15 Pool B Maria Haraldsson /Komet 09-11 0-9 Uppgivet Vinst
Ronnås, Simon Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  William Command Fors /Täby HD15 Kvarts Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
15-01 15-05 Förlust
    HS15 Pool F Marcus Öhman /Sollen Walk over Vinst
    HS15 Pool F Pelle Flink /Skogås 15-9 15-10 Vinst
    HS15 Pool F Marcus Eklund /Fyris 15-05 15-08 Vinst
    HS15 16-dels Marcus Ulvne /Fyris 15-10 15-03 Förlust
Rosén, Tomas Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Joel Freij /Söderm Walk over Förlust
    HSC Pool F Johan Jonsson /Komet Walk over Förlust
  Timmy Kallin /Boo HDC Kvarts Stefan Nordh /Täby
Jan Larsson /Täby
15-07 15-06 Förlust
Rylander, Ferja Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Sahlsten, Patrik Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Oskar Berg /Boo 15-04 15-05 Förlust
    HS13 Pool E Simon Nygårds /FaluBM 15-5 15-6 Förlust
    HS13 Pool E Rickard Ojaäär /Täby 15-02 15-04 Förlust
  Viktor Falkensjö /SpårBK HD13 Kvarts Oskar Berg /Boo
Elias Andersson /Boo
15-05 15-04 Förlust
Selling, Malin Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Lina Möller /Skogås 11-00 11-00 Förlust
    DS17 Pool A Emelie Glaser /Kista 11-02 11-02 Förlust
    DS17 Pool A Moa Järefäll /Komet 11-01 11-01 Förlust
  Ida Weimers Durgé /Botkyr DD17 Semi Jennie Sparén /Julita
Emelie Baeckström /Kista
11-02 11-01 Förlust
Sjöblom, Robin Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Berg /SpårBK HD15 8-dels Oscar Enroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-13 15-10 Vinst
  Fredrik Berg /SpårBK HD15 Kvarts Daniel Mattsson /Fyris
Calle Utterström /Fyris
15-06 09-15 15-06 Vinst
  Fredrik Berg /SpårBK HD15 Semi Hannes Karlsson /KFUM
Martin Karlsson /KFUM
07-15 15-11 15-11 Vinst
  Fredrik Berg /SpårBK HD15 Final Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-07 17-16 Förlust
    HS15 Pool B Oscar Enroth /Skogås Walk over Vinst
    HS15 Pool B Magnus Bergkvist /Boo 15-09 15-07 Vinst
    HS15 Pool B Nicklas Holmlin /Sollen Walk over Vinst
    HS15 8-dels Pelle Flink /Skogås 15-03 15-07 Vinst
    HS15 Kvarts Max Reineck /Fyris 15-13 15-00 Förlust
Skogert, Simon Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Jonathan Karlöf /Boo 10-15 15-10 15-06 Förlust
    HS15 Pool I Jonatan Adolphson /Sollen 15-10 15-1 Vinst
    HS15 Pool I Daniel Mattsson /Fyris 15-11 15-11 Vinst
    HS15 16-dels Simon Wieselblad /Fyris 15-10 15-08 Vinst
    HS15 8-dels Jonas Johansson-Berg /Fyris 15-10 15-08 Förlust
Skoog, Helene Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lina Möller /Skogås DD17 Semi Moa Järefäll /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
11-00 11-05 Vinst
  Lina Möller /Skogås DD17 Final Jennie Sparén /Julita
Emelie Baeckström /Kista
11-09 11-09 Vinst
Sparén, Jennie Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool B Threse Ahlström /Komet 11-00 11-01 Vinst
    DS17 Pool B Emelie Baeckström /Kista 11-02 11-01 Förlust
    DS17 Pool B Therese Nettelbjer /Komet 11-00 11-00 Vinst
    DS17 Semi Lina Möller /Skogås 11-06 11-03 Förlust
  Emelie Baeckström /Kista DD17 Semi Malin Selling /Botkyr
Ida Weimers Durgé /Botkyr
11-02 11-01 Vinst
  Emelie Baeckström /Kista DD17 Final Helene Skoog /Skogås
Lina Möller /Skogås
11-09 11-09 Förlust
Stockborg, Niklas Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Robert Hjalmers /Komet Walk over Förlust
    HSC Pool B Jan Larsson /Täby Walk over Förlust
    HSC Pool B Ting-Hey Chau /Söderm Walk over Förlust
  Patrick Nawrocki /Sollen HDC 8-dels Aldo Lundqvist /Kista
Michael Franzén /Kista
Walkover Förlust
Svensson, Jacob Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Kristoffer Olofsson /Komet 15-02 15-07 Vinst
    HSC Pool A Peter Ojaäär /Norrtä 15-04 15-12 Förlust
    HSC Pool A Timmy Kallin /Boo 15-07 15-05 Förlust
Svensson, Lina Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Johanna Wiberg /Fyris Walk over Vinst
    DS15 Pool C Anna Lagermalm /Täby 11-01 11-08 Förlust
    DS15 8-dels Cessela Lenkert /Boo 11-00 11-02 Förlust
  Victor Udd-Peterson /Sollen MD15 Semi Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
11-01 11-02 Förlust
Udd-Peterson, Victor Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonatan Adolphson /Sollen HD15 8-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
15-00 15-03 Förlust
    HS15 Pool E Gautam Parekh /Väsby 15-05 15-01 Förlust
    HS15 Pool E David Bragmark /Täby 15-11 15-04 Förlust
    HS15 Pool E Simon Wieselblad /Fyris 15-03 15-02 Förlust
  Lina Svensson /Sollen MD15 Semi Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
11-01 11-02 Förlust
Ulvne, Marcus Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonas Johansson-Berg /Fyris HD15 Kvarts Jim Hammargren /Skogås
Erik Gilliam /Skogås
15-10 10-15 15-12 Förlust
    HS15 Pool D Fredrik Berg /SpårBK 15-10 15-08 Förlust
    HS15 Pool D Viktor Nygård /FaluBM 15-05 15-08 Vinst
    HS15 Pool D Ragnar Grudd /Sollen 15-01 15-03 Vinst
    HS15 16-dels Simon Ronnås /Täby 15-10 15-03 Vinst
    HS15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM 15-04 15-08 Förlust
  Mikaela Djärf /Täby MD15 Semi Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
11-07 11-05 Förlust
Utterström, Calle Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Mattsson /Fyris HD15 8-dels Olof Berglund /Täby
Simon Wieselblad /Fyris
15-12 10-15 15-09 Vinst
  Daniel Mattsson /Fyris HD15 Kvarts Robin Sjöblom /SpårBK
Fredrik Berg /SpårBK
15-06 09-15 15-06 Förlust
    HS15 Pool K Sam Norberg /Sollen 15-04 15-00 Vinst
    HS15 Pool K William Command Fors /Täby 15-6 15-0 Vinst
    HS15 Pool K Carmelo Jorda /FaluBM 15-07 15-01 Vinst
    HS15 8-dels Magnus Bergkvist /Boo 15-00 15-07 Vinst
    HS15 Kvarts Jonas Johansson-Berg /Fyris 09-15 15-06 17-15 Vinst
    HS15 Semi Tommy Maxe /Väsby 15-08 15-04 Förlust
Weimers Durgé, Ida Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool A Maria Pettersson /Boo 11-13 13-11 13-11 Vinst
    DSC Pool A Joanna Östling Palme /Komet 03-11 11-05 11-09 Vinst
    DSC Semi Malin Eckardt /Komet 11-08 11-03 Vinst
    DSC Final Sofia Pentillä /Boo 11-5 11-1 Förlust
  Malin Selling /Botkyr DD17 Semi Jennie Sparén /Julita
Emelie Baeckström /Kista
11-02 11-01 Förlust
Wiberg, Johanna Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Lina Svensson /Sollen Walk over Förlust
    DS15 Pool C Anna Lagermalm /Täby Walk over Förlust
  Maria Gemvall /Väsby DD15 Kvarts Lovisa Falkesjö /SpårBK
Linn Källeskog /SpårBK
Walkover Förlust
Wieselblad, Simon Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Olof Berglund /Täby HD15 8-dels Daniel Mattsson /Fyris
Calle Utterström /Fyris
15-12 10-15 15-09 Förlust
    HS15 Pool E David Bragmark /Täby 15-03 15-09 Vinst
    HS15 Pool E Gautam Parekh /Väsby 15-08 15-06 Förlust
    HS15 Pool E Victor Udd-Peterson /Sollen 15-03 15-02 Vinst
    HS15 16-dels Simon Skogert /Botkyr 15-10 15-08 Förlust
Wikström, Jonny Boo KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool B Marcus Palmér /Täby 15-07 15-01 Förlust
    HS17 Pool B Anton Knutar /Fyris 15-07 15-12 Förlust
    HS17 Pool B Anders Karlsson /KFUM 15-01 15-00 Förlust
  Ludvig Larsson /Boo HD17 8-dels Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-04 15-06 Förlust
Wilhelmsson, Johan Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Daniel Gilliam /Skogås 15-04 15-00 Förlust
    HS13 Pool A Viktor Falkensjö /SpårBK 15-9 15-9 Vinst
    HS13 Pool A Tomasz Hedenlund /Vintag 15-05 15-02 Förlust
  Ludvig Pärlefors /Fyris HD13 Semi Rickard Ojaäär /Täby
Daniel Gilliam /Skogås
15-06 15-05 Förlust
Williander, Niklas Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool A Gabriel Masso /Kista 15-02 15-04 Förlust
    HS11 Pool A Fredrik Berg /Boo Walk over Vinst
    HS11 Kvarts Poya Dara /Kista 15-07 15-02 Förlust
  Fredrik Lundqvist /Kista HD11 Semi Daniel Ojaäär /Täby
Douglas Lidman /Skogås
Walkover Vinst
  Fredrik Lundqvist /Kista HD11 Final Poya Dara /Kista
Gabriel Masso /Kista
15-08 15-03 Förlust
Winge, Mikael Spårvägen Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Joel Gustavsson /Komet 15-00 15-00 Vinst
    HSC Pool G Christopher Ray /Söderm 15-09 09-15 17-15 Förlust
    HSC 8-dels Johan Jonsson /Komet 15-01 15-03 Vinst
    HSC Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä 15-00 15-03 Förlust
  Peter Ojaäär /Norrtä HDC Kvarts Paul Lyberg /Komet
Tomas Liljeruhm /Komet
15-10 15-05 Förlust
Zappala, Giuseppe Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Tommy Maxe /Väsby 15-00 15-00 Förlust
    HS15 Pool H Sebastian Eriksson /Täby 15-00 15-01 Förlust
    HS15 Pool H Patrik Nilsson /Skogås 15-05 15-02 Förlust
  Nicklas Östansjö /Sollen HD17 8-dels Danny Chong /Söderm
Ting-Fung Chong /Söderm
Walkover Vinst
  Nicklas Östansjö /Sollen HD17 Kvarts Johan Geisler /Komet
Patrik Löfgren /Komet
15-01 15-01 Förlust
Zester, Andre Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Andreas Giotis /Söderm Walk over Förlust
    HSC Pool D Jens Pentillä /Boo Walk over Förlust
    HSC Pool D Niklas Hoffsten /Komet Walk over Förlust
Zuhr, Victor Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Daniel Ekmark /Boo 15-06 15-05 Vinst
    HS15 Pool G Hannes Karlsson /KFUM 15-06 15-01 Förlust
    HS15 Pool G Jim Hammargren /Skogås 15-09 15-11 Förlust
Åberg, Johan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Patrik Löfgren /Komet 15-02 15-01 Vinst
    HS17 Pool E Elias Lundin /GBK 15-06 15-11 Vinst
    HS17 Pool E Jonas Nilsson /Fyris 12-15 17-16 15-04 Förlust
    HS17 Kvarts Mattias Norell /SpårBK 15-11 15-08 Förlust
  Robin Fagerström /Täby HD17 Kvarts Mattias Norell /SpårBK
Mattias Kananen /Fyris
15-13 10-15 15-05 Vinst
  Robin Fagerström /Täby HD17 Semi Armat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-10 15-09 Vinst
  Robin Fagerström /Täby HD17 Final Max Reineck /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-12 15-11 Vinst
Åström, Mikaela Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Maria Helmersson /Täby 11-03 11-00 Förlust
    DS13 Pool C Hannah Lundquist /Kista 11-00 11-02 Förlust
  Jennie Albertsson /Skogås DD13 Semi Hannah Lundquist /Kista
Linda Falk /Nyköpi
Walkover Förlust
Öhman, Marcus Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patrik Lund /Sollen HD15 8-dels Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-03 15-05 Förlust
    HS15 Pool F Simon Ronnås /Täby Walk over Förlust
    HS15 Pool F Marcus Eklund /Fyris Walk over Förlust
    HS15 Pool F Pelle Flink /Skogås Walk over Förlust
Östansjö, Nicklas Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Robin Fagerström /Täby 15-01 15-01 Förlust
    HS17 Pool A Mattias Norell /SpårBK 15-00 15-01 Förlust
    HS17 Pool A Danny Chong /Söderm Walk over Vinst
  Giuseppe Zappala /Sollen HD17 8-dels Danny Chong /Söderm
Ting-Fung Chong /Söderm
Walkover Vinst
  Giuseppe Zappala /Sollen HD17 Kvarts Johan Geisler /Komet
Patrik Löfgren /Komet
15-01 15-01 Förlust
Östling Palme, Joanna Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool A Maria Pettersson /Boo 09-11 11-09 13-11 Förlust
    DSC Pool A Ida Weimers Durgé /Botkyr 03-11 11-05 11-09 Förlust
  Malin Eckardt /Komet DDC Semi Maria Pettersson /Boo
Sofia Pentillä /Boo
11-02 13-11 Förlust