Vikingaslaget 2004

Sollentuna Rackethall


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 830

Total antal WO matcher = 132

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DD11 Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
Linn Borgström /Vintag
Agnes Fagerlund /Vintag
Evelyn Johansson /Skogås -
Malin Kjellerdahl /Skogås
Emelie Lamberthz /Skogås -
Cecilia Gerlitz /Täby
DS11 Isabel Gonzalez /Vintag Linda Falk /Nyköpi Emelie Lamberthz /Skogås
Cecilia Gerlitz /Täby
HD11 Gabriel Masso /Kista
Poya Dara /Kista
Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Mattias Gonzalez /Vintag -
Alfred Henriksson /Täby
Patrik Grefve /Umeå -
Filip Myhrén /Gamleb
HS11 Filip Myhrén /Gamleb Poya Dara /Kista Patrik Grefve /Umeå
Erik Pettersson /Skogås
MD11 Erik Pettersson /Skogås
Emelie Lamberthz /Skogås
Mattias Gonzalez /Vintag
Isabel Gonzalez /Vintag
Robin Nilsson /Täby
Cecilia Gerlitz /Täby
DD13 Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
Johanna Carlsson-Jonass /Matfor -
Linda Eriksson /Matfor
Caroline Hvirfel /Matfor -
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
DS13 Therese Angarth /Täby Berfin Aslan /Kista Malin Franzén /Kista
Frida Berzelius /Täby
HD13 Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
Daniel Gilljam /Skogås -
Christian Fernström /Skogås
Christian Pettersson /Visby -
Nicklas Grefve /Umeå
HS13 Anton Gonzalez /Vintag Daniel Gilljam /Skogås Joel Hallberg /Enånge
Niklas Dufour /Visby
MD13 Niklas Dufour /Visby
Frida Berzelius /Täby
Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
Anton Wieselblad /Fyris -
Sara Pohl /Fyris
Tomasz Hedenlund /Vintag -
Emma Johannesson /Vintag
DD15 Maria Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
Amanda Lundqvist /Täby
Marielle Angarth /Täby
Michaela Wikman /Sollen -
Sara Aschan /Sollen
Johanna Björklund /Matfor -
Ina Porselius /Visby
DS15 Hanna Broberg /Väsby Jennifer Nielsen /Visby Sara Aschan /Sollen
Mikaela Djärf /Täby
HD15 Martin Karlsson /KFUM
Hannes Karlsson /KFUM
Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
Joel Falk /Matfor -
Björn Bodingh /Matfor
Marcus Ulvne /Fyris -
Jonas Johansson-Berg /Fyris
HS15 Max Reineck /Fyris Christoffer Ingevaldsson /Skogås Matias Lopez /Kista
Alexander Nistad /Kista
MD15 Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
Björn Bodingh /Matfor -
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor
Joel Falk /Matfor -
Ida Vågberg /Matfor
DD17 Emelie Baeckström /Kista
Lina Möller /Skogås
Helene Skoog /Skogås
Freja Rylander /Skogås
Ida Vågberg /Matfor -
Mia Vågberg /Matfor
Tove Bergström /Matfor -
Josefine Hjortén /Matfor
DS17 Emelie Baeckström /Kista Helene Skoog /Skogås Emelie Glaser /Kista
Freja Rylander /Skogås
HD17 Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
Tobias Gasch /Täby -
Johan Larsson /Täby
Andreas Sippori /LBMK -
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
HS17 Johan Larsson /Täby Andreas Sippori /LBMK Jonas Nilsson /Fyris
Simon Ödman /Speed
MD17 Martin Andersson /Täby
Emelie Baeckström /Kista
Anton Knutar /Fyris
Hanna Broberg /Väsby
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK -
Sofia Lundberg /SBMK
Martin Andersson /Täby -
Emelie Baeckström /Kista
DDA Marie Hansson /NBK
Frida Lindqvist /NBK
Pernilla Karlsson /Julita
Jenny Ivansson /Carlto
Emma Olsson /ChBS -
Ida Larusson /ChBS
Isabelle Falk /Matfor -
Therese Åsberg /EBMK
DSA Wendy Haglund /Fyris Therese Åsberg /EBMK Frida Lindqvist /NBK
Ida Larusson /ChBS
HDA Anders Ström /EBMK
Mikael Ahlgren /EBMK
Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
Petter Björkestam /Täby -
Tomas Ahlgren /Täby
Peter Lönnblom /Pärlan -
Filip Högberg /Kista
HSA Patrik Andersson /Spårvä Tomas Ahlgren /Täby Anders Ström /EBMK
Filip Högberg /Kista
MDA Anders Ström /EBMK
Therese Åsberg /EBMK
Lukas Lödesjö /EBMK
Pernilla Karlsson /Julita
Oskar Lundqvist /Spårvä -
Greta Boström /Spårvä
Mathias Johansson /Komet -
Sanna Söderström /Komet
DDB Linda Saarela /EBMK
Josefine Meimermondt /Visby
Carolin Lindholm /Matfor
Johanna Andersson /Julita
Hanna Broberg /Väsby -
Ninnie Broberg /Väsby
Marie Svedell /Sundby -
Elin Wikholm /Sundby
DSB Elin Wikholm /Sundby Jessica Johansson /Skogås Josefine Meimermondt /Visby
Emma Olsson /ChBS
HDB Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Johan Larsson /Matfor
Christian Nyberg /Friska
Mikael Runemård /ChBS -
Petter Widman /ChBS
Mikael Rundberg /ChBS -
Niklas Rundberg /ChBS
HSB Jonathan Ingevaldsson /Skogås Fredrik Högman /Täby Christian Nyberg /Friska
Adam Lindström /SBMK
MDB Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
Per-Åke Areskär /Liding
Sabine Areskär /Liding
Reidar Magnusson /Väsby -
Anna-Karin Gålnander /Väsby
Johan Larsson /Täby -
Josefine Meimermondt /Visby
DDC Leila Maxe /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
Emelia Sundberg /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
Linn Högkvist /Kista
Emelie Persson /Kista
DSC Leila Maxe /Väsby Lena Karlsson /Pärlan Malin Eckardt /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
HDC Jonas Brambäck /Gustav
Ola Adolfsson /Gustav
Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
Christopher Ray /Söderm -
Lars Bergström /Söderm
Joel Freij /Söderm -
Patrik Ericsson /Söderm
HSC Tim Hall /Visby Örjan Sundberg /Pärlan Karsten Högman /Täby
Patrik Ericsson /Söderm
MDC Markus Sjöblom /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
Paul Lyberger /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
Thomas Liljeruhm /Komet -
Malin Eckardt /Komet
Tim Hall /Visby -
Miranda Hall /Visby

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD11 Dam dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
Hanna Ekhamre /Skogås
Ida Kjellerdahl /Skogås
15-13 15-4
Semi Linn Borgström /Vintag
Agnes Fagerlund /Vintag
Evelyn Johansson /Skogås
Malin Kjellerdahl /Skogås
Walkover
Semi Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
Emelie Lamberthz /Skogås
Cecilia Gerlitz /Täby
3-15 15-4 15-8
Final Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
Linn Borgström /Vintag
Agnes Fagerlund /Vintag
15-7 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS11 Dam singel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Isabel Gonzalez /Vintag Annika Hällström /Gustav 11-1 11-3
Pool A Hanna Ekhamre /Skogås Camilla Jitelius /Skogås 11-1 11-2
Pool A Isabel Gonzalez /Vintag Camilla Jitelius /Skogås 11-3 11-1
Pool A Hanna Ekhamre /Skogås Annika Hällström /Gustav 2-11 11-1 11-2
Pool A Isabel Gonzalez /Vintag Hanna Ekhamre /Skogås 11-4 11-1
Pool A Annika Hällström /Gustav Camilla Jitelius /Skogås 11-3 11-4
Pool B Emelie Lamberthz /Skogås Louise Maxe /Väsby 11-0 11-4
Pool B Agnes Fagerlund /Vintag Malin Holmgern /Täby 11-7 11-4
Pool B Emelie Lamberthz /Skogås Malin Holmgern /Täby 11-3 11-4
Pool B Agnes Fagerlund /Vintag Louise Maxe /Väsby 11-3 11-2
Pool B Emelie Lamberthz /Skogås Agnes Fagerlund /Vintag 11-7 6-11 11-7
Pool B Malin Holmgern /Täby Louise Maxe /Väsby 11-9 10-13 11-6
Pool C Cecilia Gerlitz /Täby Malin Kjellerdahl /Skogås 11-2 11-0
Pool C Jonna Vapola /Gustav Evelyn Johansson /Skogås Walk over
Pool C Cecilia Gerlitz /Täby Jonna Vapola /Gustav 11-0 11-0
Pool C Malin Kjellerdahl /Skogås Evelyn Johansson /Skogås Walk over
Pool C Cecilia Gerlitz /Täby Evelyn Johansson /Skogås Walk over
Pool C Malin Kjellerdahl /Skogås Jonna Vapola /Gustav 11-6 11-0
Pool D Linda Falk /Nyköpi Linn Borgström /Vintag 11-7 11-9
Pool D Ann Elfqvist /Kista Ida Kjellerdahl /Skogås 11-6 1-11 11-2
Pool D Ann Elfqvist /Kista Linn Borgström /Vintag 11-9 7-11 11-6
Pool D Linda Falk /Nyköpi Ida Kjellerdahl /Skogås 11-6 11-1
Pool D Linn Borgström /Vintag Ida Kjellerdahl /Skogås 11-9 13-10
Pool D Linda Falk /Nyköpi Ann Elfqvist /Kista 11-2 11-5
Kvarts Isabel Gonzalez /Vintag Ann Elfqvist /Kista 11-5 13-11
Kvarts Emelie Lamberthz /Skogås Malin Kjellerdahl /Skogås 11-3 11-6
Kvarts Cecilia Gerlitz /Täby Agnes Fagerlund /Vintag 11-1 11-0
Kvarts Linda Falk /Nyköpi Hanna Ekhamre /Skogås 11-2 11-2
Semi Isabel Gonzalez /Vintag Emelie Lamberthz /Skogås 11-6 11-2
Semi Linda Falk /Nyköpi Cecilia Gerlitz /Täby 11-6 12-13 11-5
Final Isabel Gonzalez /Vintag Linda Falk /Nyköpi 11-5 13-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD11 Herr dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Patrik Grefve /Umeå
Filip Myhrén /Gamleb
Daniel Ojaäär /Täby
Robin Nilsson /Täby
15-6 15-2
Kvarts Mattias Gonzalez /Vintag
Alfred Henriksson /Täby
Andreas Reineck /Fyris
Felix Knutar /Fyris
14-17 15-7 15-5
Kvarts Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Jakob Franzen /Kista
Gunnar Klackenberg /Kista
13-15 15-4 15-11
Kvarts Patrik Grefve /Umeå
Filip Myhrén /Gamleb
Pascal Hugó /Skogås
Erik Pettersson /Skogås
15-6 15-4
Kvarts Gabriel Masso /Kista
Poya Dara /Kista
Fredrik Gofhran /Fyris
Andreas Norrgren /Fyris
15-0 15-12
Semi Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Mattias Gonzalez /Vintag
Alfred Henriksson /Täby
15-12 15-13
Semi Gabriel Masso /Kista
Poya Dara /Kista
Patrik Grefve /Umeå
Filip Myhrén /Gamleb
15-9 17-15
Final Gabriel Masso /Kista
Poya Dara /Kista
Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-5 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS11 Herr singel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Andreas Norrgren /Fyris Alfred Henriksson /Täby 15-9 15-2
Pool A Fredrik Lundqvist /Kista Jakob Franzen /Kista 15-10 15-9
Pool A Andreas Norrgren /Fyris Fredrik Lundqvist /Kista 17-16 15-0
Pool A Jakob Franzen /Kista Alfred Henriksson /Täby 15-12 15-11
Pool A Andreas Norrgren /Fyris Jakob Franzen /Kista 15-1 15-10
Pool A Fredrik Lundqvist /Kista Alfred Henriksson /Täby 15-4 15-10
Pool B Poya Dara /Kista Daniel Ojaäär /Täby 15-4 15-0
Pool B Axel Nygårds /FaluBM Simon Adolphson /Sollen 17-14 15-7
Pool B Poya Dara /Kista Simon Adolphson /Sollen 15-1 15-1
Pool B Axel Nygårds /FaluBM Daniel Ojaäär /Täby 15-6 15-2
Pool B Poya Dara /Kista Axel Nygårds /FaluBM 15-0 15-0
Pool B Simon Adolphson /Sollen Daniel Ojaäär /Täby 15-9 15-3
Pool C Adam Kahn /Kista Pascal Hugó /Skogås 15-2 6-15 15-8
Pool C Fredrik Gofhran /Fyris Gunnar Klackenberg /Kista 15-5 15-12
Pool C Adam Kahn /Kista Fredrik Gofhran /Fyris 15-11 15-13
Pool C Gunnar Klackenberg /Kista Pascal Hugó /Skogås 15-7 15-1
Pool C Adam Kahn /Kista Gunnar Klackenberg /Kista 15-5 15-4
Pool C Pascal Hugó /Skogås Fredrik Gofhran /Fyris 15-8 15-10
Pool D Mattias Gonzalez /Vintag Magnus Gustafsson /Kista 15-1 15-4
Pool D Robin Nilsson /Täby Felix Knutar /Fyris 15-6 15-4
Pool D Robin Nilsson /Täby Magnus Gustafsson /Kista 15-5 15-3
Pool D Felix Knutar /Fyris Mattias Gonzalez /Vintag 15-12 6-15 17-15
Pool D Felix Knutar /Fyris Magnus Gustafsson /Kista 15-1 15-10
Pool D Robin Nilsson /Täby Mattias Gonzalez /Vintag 10-15 15-9 15-6
Pool E Niclas Williander /Kista Andreas Reineck /Fyris 15-4 15-7
Pool E Erik Pettersson /Skogås Niclas Williander /Kista 15-2 15-10
Pool E Erik Pettersson /Skogås Andreas Reineck /Fyris 15-3 15-4
Pool F Adam Larsson /Kista Axel Forsberg /Täby 15-2 15-5
Pool F Filip Myhrén /Gamleb Erik Pärlefors /Fyris Walk over
Pool F Filip Myhrén /Gamleb Axel Forsberg /Täby 15-0 15-0
Pool F Adam Larsson /Kista Erik Pärlefors /Fyris Walk over
Pool F Axel Forsberg /Täby Erik Pärlefors /Fyris Walk over
Pool F Filip Myhrén /Gamleb Adam Larsson /Kista 15-2 15-4
Pool G Gabriel Masso /Kista Alexander Pettersson /Täby 15-6 15-7
Pool G Patrik Grefve /Umeå Alexander Pettersson /Täby 11-15 15-10 15-11
Pool G Gabriel Masso /Kista Patrik Grefve /Umeå 15-11 15-6
8-dels Patrik Grefve /Umeå Adam Larsson /Kista 15-6 14-17 15-12
8-dels Poya Dara /Kista Niclas Williander /Kista 15-0 15-5
8-dels Adam Kahn /Kista Felix Knutar /Fyris 15-5 15-1
8-dels Pascal Hugó /Skogås Robin Nilsson /Täby 15-7 Uppgivet
8-dels Erik Pettersson /Skogås Axel Nygårds /FaluBM 15-1 15-3
8-dels Filip Myhrén /Gamleb Fredrik Lundqvist /Kista 15-0 15-3
Kvarts Patrik Grefve /Umeå Andreas Norrgren /Fyris 15-13 15-8
Kvarts Poya Dara /Kista Adam Kahn /Kista 15-13 15-8
Kvarts Erik Pettersson /Skogås Pascal Hugó /Skogås 15-2 14-17 15-12
Kvarts Filip Myhrén /Gamleb Gabriel Masso /Kista 15-8 7-15 15-12
Semi Poya Dara /Kista Patrik Grefve /Umeå 15-8 15-2
Semi Filip Myhrén /Gamleb Erik Pettersson /Skogås 15-4 15-5
Final Filip Myhrén /Gamleb Poya Dara /Kista 15-7 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD11 Mixed dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Erik Pettersson /Skogås
Emelie Lamberthz /Skogås
Robin Nilsson /Täby
Cecilia Gerlitz /Täby
15-13 5-15 15-10
Final Erik Pettersson /Skogås
Emelie Lamberthz /Skogås
Mattias Gonzalez /Vintag
Isabel Gonzalez /Vintag
15-13 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD13 Dam dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Mengmei He /Skogås
Sabina Ohlsson /Skogås
Angelica Nenzén /Matfor
Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor
Walkover
8-dels Caroline Hvirfel /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
Emma Johannesson /Vintag
Anna Pärlefors /Fyris
6-15 15-3 15-1
8-dels Berfin Aslan /Kista
Jenny Franck /Kista
Antonia Larsson /Skogås
Malin Kjellerdahl /Skogås
15-0 15-0
Kvarts Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
Hannah Lundqvist /Kista
Malin Franzén /Kista
15-2 15-10
Kvarts Johanna Carlsson-Jonass /Matfor
Linda Eriksson /Matfor
Mengmei He /Skogås
Sabina Ohlsson /Skogås
15-5 15-13
Kvarts Caroline Hvirfel /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
Sandra Sjölander /Matfor
Sara Wiklander /Matfor
15-3 15-1
Kvarts Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
Berfin Aslan /Kista
Jenny Franck /Kista
15-7 15-5
Semi Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
Johanna Carlsson-Jonass /Matfor
Linda Eriksson /Matfor
15-11 15-5
Semi Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
Caroline Hvirfel /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
15-1 15-1
Final Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
15-7 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS13 Dam singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Therese Angarth /Täby Emma Nygårds /FaluBM 11-0 11-0
Pool A Angelica Nenzén /Matfor Sabina Ohlsson /Skogås 11-9 11-4
Pool A Therese Angarth /Täby Sabina Ohlsson /Skogås 11-0 11-0
Pool A Emma Nygårds /FaluBM Angelica Nenzén /Matfor 9-11 11-0 11-3
Pool A Therese Angarth /Täby Angelica Nenzén /Matfor 11-0 11-0
Pool A Emma Nygårds /FaluBM Sabina Ohlsson /Skogås 11-3 11-5
Pool B Malin Franzén /Kista Anna Pärlefors /Fyris Walk over
Pool B Caroline Hvirfel /Matfor Joline Johansson /Skogås Walk over
Pool B Malin Franzén /Kista Joline Johansson /Skogås Walk over
Pool B Caroline Hvirfel /Matfor Anna Pärlefors /Fyris Walk over
Pool B Malin Franzén /Kista Caroline Hvirfel /Matfor 11-2 11-1
Pool B Anna Pärlefors /Fyris Joline Johansson /Skogås Walk over
Pool C Amanda Lundqvist /Täby Linda Eriksson /Matfor 11-0 11-4
Pool C Jenny Franck /Kista Antonia Larsson /Skogås 11-1 11-2
Pool C Jenny Franck /Kista Linda Eriksson /Matfor 11-3 11-5
Pool C Amanda Lundqvist /Täby Antonia Larsson /Skogås 11-0 11-0
Pool C Linda Eriksson /Matfor Antonia Larsson /Skogås 11-1 11-1
Pool C Jenny Franck /Kista Amanda Lundqvist /Täby 8-11 11-9 11-9
Pool D Frida Berzelius /Täby Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor Walk over
Pool D Sara Pohl /Fyris Mengmei He /Skogås 11-3 11-1
Pool D Mengmei He /Skogås Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor Walk over
Pool D Frida Berzelius /Täby Sara Pohl /Fyris 9-11 11-5 11-4
Pool D Sara Pohl /Fyris Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor Walk over
Pool D Frida Berzelius /Täby Mengmei He /Skogås 11-5 11-0
Pool E Josefin Borgström /Vintag Sara Wiklander /Matfor 11-2 11-0
Pool E Hannah Lundqvist /Kista Johanna Carlsson-Jonass /Matfor 11-1 11-3
Pool E Josefin Borgström /Vintag Hannah Lundqvist /Kista 11-4 11-1
Pool E Johanna Carlsson-Jonass /Matfor Sara Wiklander /Matfor 11-3 11-1
Pool E Josefin Borgström /Vintag Johanna Carlsson-Jonass /Matfor 11-2 11-1
Pool E Hannah Lundqvist /Kista Sara Wiklander /Matfor 11-1 11-3
Pool F Berfin Aslan /Kista Sandra Sjölander /Matfor 11-2 11-2
Pool F Sandra Andersson-Blomq /Matfor Emma Johannesson /Vintag 8-11 11-3 11-4
Pool F Berfin Aslan /Kista Sandra Andersson-Blomq /Matfor 11-1 11-0
Pool F Emma Johannesson /Vintag Sandra Sjölander /Matfor 11-0 11-1
Pool F Berfin Aslan /Kista Emma Johannesson /Vintag 11-2 11-0
Pool F Sandra Andersson-Blomq /Matfor Sandra Sjölander /Matfor 11-0 11-0
8-dels Hannah Lundqvist /Kista Sandra Andersson-Blomq /Matfor 11-7 13-10
8-dels Sara Pohl /Fyris Jenny Franck /Kista 11-5 7-11 11-5
8-dels Frida Berzelius /Täby Emma Nygårds /FaluBM 11-2 11-1
8-dels Amanda Lundqvist /Täby Caroline Hvirfel /Matfor 11-0 11-0
Kvarts Therese Angarth /Täby Hannah Lundqvist /Kista 11-1 11-1
Kvarts Malin Franzén /Kista Sara Pohl /Fyris 11-2 11-0
Kvarts Frida Berzelius /Täby Josefin Borgström /Vintag 11-3 11-6
Kvarts Berfin Aslan /Kista Amanda Lundqvist /Täby 11-2 11-0
Semi Therese Angarth /Täby Malin Franzén /Kista 11-3 11-0
Semi Berfin Aslan /Kista Frida Berzelius /Täby 11-3 11-3
Final Therese Angarth /Täby Berfin Aslan /Kista 11-0 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD13 Herr dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
Peter Johansson /Matfor
Linus Nordin /Matfor
15-4 15-1
16-dels Christian Pettersson /Visby
Nicklas Grefve /Umeå
Christoffer Edberg /Fyris
David Alvfors /Fyris
15-1 15-6
8-dels Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
Joel Hallberg /Enånge
Simon Nygårds /FaluBM
15-11 15-12
8-dels Joakim Hällström /Gustav
Filip Eriksson /Gustav
William Smedberg /Liding
Adam Fröman /Liding
15-8 15-8
8-dels Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
Simon Fagerlund /Vintag
Anton Gonzalez /Vintag
5-9 Uppgivet
8-dels Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
Christoffer Sundström /Täby
Erik Louch /Täby
15-0 15-7
8-dels Christian Pettersson /Visby
Nicklas Grefve /Umeå
Ludvig Pärlefors /Fyris
Per Wallgren /Fyris
15-12 11-15 15-13
8-dels Alexander Areskär /Liding
Ivo Stoklas /Liding
Simon Nygårds /FaluBM
Emil Tjernström /BBMK
Walkover
8-dels Jens Ramsin-Eklund /Fyris
Henrik Bosseus /Fyris
Henrik Adolfsson /Gustav
Tor Brambäck /Gustav
13-15 15-12 15-4
8-dels Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
Philip Reineck /Fyris
Viktor Hansson /Fyris
15-4 15-5
Kvarts Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
Joakim Hällström /Gustav
Filip Eriksson /Gustav
15-0 15-4
Kvarts Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-11 15-13
Kvarts Christian Pettersson /Visby
Nicklas Grefve /Umeå
Alexander Areskär /Liding
Ivo Stoklas /Liding
15-10 11-15 15-10
Kvarts Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
Jens Ramsin-Eklund /Fyris
Henrik Bosseus /Fyris
15-1 15-4
Semi Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
15-11 15-12
Semi Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
Christian Pettersson /Visby
Nicklas Grefve /Umeå
15-6 15-2
Final Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
15-3 15-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS13 Herr singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Tor Brambäck /Gustav Anton Wieselblad /Fyris Walk over
Pool A Eric Myhrén /Gamleb Christoffer Sundström /Täby 15-1 15-2
Pool A Eric Myhrén /Gamleb Anton Wieselblad /Fyris Walk over
Pool A Tor Brambäck /Gustav Christoffer Sundström /Täby 15-12 15-8
Pool A Christoffer Sundström /Täby Anton Wieselblad /Fyris Walk over
Pool A Eric Myhrén /Gamleb Tor Brambäck /Gustav 15-1 15-9
Pool B Joel Hallberg /Enånge Per Wallgren /Fyris 15-5 15-8
Pool B Per Wallgren /Fyris Fredrik Jonsson /Sollen 15-2 15-2
Pool B Joel Hallberg /Enånge Fredrik Jonsson /Sollen 15-2 15-2
Pool C David Alvfors /Fyris Erik Louch /Täby 15-12 15-8
Pool C Adam Fröman /Liding Marcus Magnusson /Sollen Walk over
Pool C David Alvfors /Fyris Adam Fröman /Liding 10-15 15-6 15-8
Pool C Erik Louch /Täby Marcus Magnusson /Sollen Walk over
Pool C David Alvfors /Fyris Marcus Magnusson /Sollen Walk over
Pool C Adam Fröman /Liding Erik Louch /Täby 15-11 15-4
Pool D Anton Gonzalez /Vintag Joakim Hällström /Gustav 15-0 15-0
Pool D Philip Reineck /Fyris Christian Fernström /Skogås 15-12 5-15 15-7
Pool D Anton Gonzalez /Vintag Christian Fernström /Skogås 15-2 15-4
Pool D Philip Reineck /Fyris Joakim Hällström /Gustav 15-5 15-4
Pool D Anton Gonzalez /Vintag Philip Reineck /Fyris 15-6 15-3
Pool D Christian Fernström /Skogås Joakim Hällström /Gustav 15-4 15-1
Pool E Nicklas Grefve /Umeå Christian Pettersson /Visby 15-4 9-15 15-4
Pool E Ludvig Pärlefors /Fyris Ivo Stoklas /Liding 15-2 15-1
Pool E Ivo Stoklas /Liding Nicklas Grefve /Umeå 9-15 15-10 15-7
Pool E Ludvig Pärlefors /Fyris Christian Pettersson /Visby 15-3 15-11
Pool E Ludvig Pärlefors /Fyris Nicklas Grefve /Umeå 15-7 15-17 15-9
Pool E Christian Pettersson /Visby Ivo Stoklas /Liding 15-6 15-4
Pool F Viktor Hansson /Fyris Clarence Hugó /Skogås 15-1 15-0
Pool F Temo Ciftci /Kista Linus Nordin /Matfor 15-11 15-7
Pool F Viktor Hansson /Fyris Linus Nordin /Matfor 15-3 15-3
Pool F Temo Ciftci /Kista Clarence Hugó /Skogås 15-10 15-2
Pool F Viktor Hansson /Fyris Temo Ciftci /Kista 14-17 15-13 15-12
Pool F Clarence Hugó /Skogås Linus Nordin /Matfor 15-17 15-13 15-2
Pool G Henrik Bosseus /Fyris Henrik Jitelius /Skogås 15-6 15-7
Pool G Tomasz Hedenlund /Vintag Filip Eriksson /Gustav 15-1 15-4
Pool G Filip Eriksson /Gustav Henrik Bosseus /Fyris 15-5 15-13
Pool G Tomasz Hedenlund /Vintag Henrik Jitelius /Skogås 15-5 15-4
Pool G Tomasz Hedenlund /Vintag Henrik Bosseus /Fyris 15-4 15-4
Pool G Filip Eriksson /Gustav Henrik Jitelius /Skogås 15-11 15-4
Pool H Rickard Ojaäär /Täby Philip Gilchrist /Kista 15-0 15-0
Pool H Simon Fagerlund /Vintag Michael Johansson /Fyris 15-0 15-0
Pool H Simon Fagerlund /Vintag Rickard Ojaäär /Täby 16-17 15-8 15-12
Pool H Philip Gilchrist /Kista Michael Johansson /Fyris 15-13 15-5
Pool H Rickard Ojaäär /Täby Michael Johansson /Fyris 15-0 15-0
Pool H Simon Fagerlund /Vintag Philip Gilchrist /Kista 15-1 15-2
Pool I Peter Johansson /Matfor Emil Tjernström /BBMK Walk over
Pool I Daniel Gilljam /Skogås Anton Åberg /Fyris Walk over
Pool I Daniel Gilljam /Skogås Emil Tjernström /BBMK Walk over
Pool I Peter Johansson /Matfor Anton Åberg /Fyris Walk over
Pool I Anton Åberg /Fyris Emil Tjernström /BBMK Walk over
Pool I Daniel Gilljam /Skogås Peter Johansson /Matfor 15-1 15-0
Pool J Alexander Areskär /Liding Simon Söderberg /Väster 15-1 15-0
Pool J Johan Wilhelmsson /Väsby Christoffer Edberg /Fyris 15-7 13-15 15-7
Pool J Alexander Areskär /Liding Johan Wilhelmsson /Väsby 15-12 15-7
Pool J Christoffer Edberg /Fyris Simon Söderberg /Väster 15-6 15-3
Pool J Alexander Areskär /Liding Christoffer Edberg /Fyris 15-0 15-6
Pool J Johan Wilhelmsson /Väsby Simon Söderberg /Väster 15-1 15-1
Pool K Philip Nordström /Kista William Smedberg /Liding 15-5 15-0
Pool K Henrik Adolfsson /Gustav William Smedberg /Liding 15-9 15-5
Pool K Philip Nordström /Kista Henrik Adolfsson /Gustav 15-2 15-2
Pool L Niklas Dufour /Visby Marcus Öhman /Sollen 15-1 15-1
Pool L Jens Ramsin-Eklund /Fyris Simon Nygårds /FaluBM 15-10 7-15 15-11
Pool L Niklas Dufour /Visby Simon Nygårds /FaluBM 15-3 15-2
Pool L Jens Ramsin-Eklund /Fyris Marcus Öhman /Sollen 15-5 15-5
Pool L Niklas Dufour /Visby Jens Ramsin-Eklund /Fyris 15-1 15-1
Pool L Simon Nygårds /FaluBM Marcus Öhman /Sollen 15-5 15-4
16-dels Rickard Ojaäär /Täby Jens Ramsin-Eklund /Fyris 15-1 15-1
16-dels Henrik Adolfsson /Gustav David Alvfors /Fyris 15-13 15-7
16-dels Peter Johansson /Matfor Johan Wilhelmsson /Väsby 15-5 15-8
16-dels Viktor Hansson /Fyris Filip Eriksson /Gustav 15-0 15-2
16-dels Tomasz Hedenlund /Vintag Nicklas Grefve /Umeå 15-7 15-2
16-dels Per Wallgren /Fyris Tor Brambäck /Gustav 15-3 15-1
16-dels Temo Ciftci /Kista Alexander Areskär /Liding 15-4 15-7
16-dels Philip Reineck /Fyris Adam Fröman /Liding 15-2 15-7
8-dels Rickard Ojaäär /Täby Eric Myhrén /Gamleb 12-15 15-2 15-1
8-dels Joel Hallberg /Enånge Henrik Adolfsson /Gustav 15-0 15-4
8-dels Anton Gonzalez /Vintag Peter Johansson /Matfor 15-2 15-1
8-dels Ludvig Pärlefors /Fyris Viktor Hansson /Fyris 15-5 15-12
8-dels Tomasz Hedenlund /Vintag Simon Fagerlund /Vintag Walkover
8-dels Daniel Gilljam /Skogås Per Wallgren /Fyris 15-8 15-5
8-dels Philip Nordström /Kista Temo Ciftci /Kista 15-2 15-4
8-dels Niklas Dufour /Visby Philip Reineck /Fyris 15-3 15-3
Kvarts Joel Hallberg /Enånge Rickard Ojaäär /Täby 15-8 15-9
Kvarts Anton Gonzalez /Vintag Ludvig Pärlefors /Fyris 15-6 15-4
Kvarts Daniel Gilljam /Skogås Tomasz Hedenlund /Vintag 15-5 15-1
Kvarts Niklas Dufour /Visby Philip Nordström /Kista 15-13 15-8
Semi Anton Gonzalez /Vintag Joel Hallberg /Enånge 15-10 15-11
Semi Daniel Gilljam /Skogås Niklas Dufour /Visby 11-15 17-16 15-4
Final Anton Gonzalez /Vintag Daniel Gilljam /Skogås 17-16 17-16

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD13 Mixed dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Joel Hallberg /Enånge
Amanda Lundqvist /Täby
Eric Myhrén /Gamleb
Angelica Nenzén /Matfor
15-1 15-5
8-dels Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
Peter Johansson /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
15-1 15-0
8-dels Simon Fagerlund /Vintag
Jenny Franck /Kista
Linus Nordin /Matfor
Linda Eriksson /Matfor
15-4 15-2
8-dels Tomasz Hedenlund /Vintag
Emma Johannesson /Vintag
Johan Wilhelmsson /Väsby
Louise Maxe /Väsby
15-3 15-2
8-dels Ludvig Pärlefors /Fyris
Hannah Lundqvist /Kista
Nicklas Grefve /Umeå
Sandra Sjölander /Matfor
15-7 15-10
Kvarts Anton Wieselblad /Fyris
Sara Pohl /Fyris
Joel Hallberg /Enånge
Amanda Lundqvist /Täby
10-15 15-7 15-3
Kvarts Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
Christian Fernström /Skogås
Caroline Hvirfel /Matfor
15-8 15-6
Kvarts Tomasz Hedenlund /Vintag
Emma Johannesson /Vintag
Simon Fagerlund /Vintag
Jenny Franck /Kista
Walkover
Kvarts Niklas Dufour /Visby
Frida Berzelius /Täby
Ludvig Pärlefors /Fyris
Hannah Lundqvist /Kista
15-0 15-5
Semi Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
Anton Wieselblad /Fyris
Sara Pohl /Fyris
15-8 15-13
Semi Niklas Dufour /Visby
Frida Berzelius /Täby
Tomasz Hedenlund /Vintag
Emma Johannesson /Vintag
15-7 15-12
Final Niklas Dufour /Visby
Frida Berzelius /Täby
Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
15-6 17-15

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD15 Dam dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Michaela Wikman /Sollen
Sara Aschan /Sollen
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor
Emelie Lindholm /Matfor
Walkover
Kvarts Johanna Björklund /Matfor
Ina Porselius /Visby
Anna Fröman /Liding
Karin Spindler /Liding
15-2 15-5
Semi Amanda Lundqvist /Täby
Marielle Angarth /Täby
Michaela Wikman /Sollen
Sara Aschan /Sollen
15-3 15-8
Semi Maria Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
Johanna Björklund /Matfor
Ina Porselius /Visby
15-6 15-12
Final Maria Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
Amanda Lundqvist /Täby
Marielle Angarth /Täby
9-15 15-13 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS15 Dam singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Hanna Broberg /Väsby Sofia Lundberg /SBMK 11-1 11-4
Pool A Angelica Bäck-Sjölander /Matfor Sarah Frisk /Kista Walk over
Pool A Hanna Broberg /Väsby Sarah Frisk /Kista Walk over
Pool A Sofia Lundberg /SBMK Angelica Bäck-Sjölander /Matfor 11-2 1-11 11-8
Pool A Hanna Broberg /Väsby Angelica Bäck-Sjölander /Matfor 11-0 11-6
Pool A Sofia Lundberg /SBMK Sarah Frisk /Kista Walk over
Pool B Evelina Lindell /Skogås Marielle Angarth /Täby 13-12 11-1
Pool B Evelina Lindell /Skogås Ina Porselius /Visby 11-6 11-6
Pool B Marielle Angarth /Täby Ina Porselius /Visby 11-2 11-0
Pool C Johanna Björklund /Matfor Karin Spindler /Liding 13-10 5-11 11-8
Pool C Sara Aschan /Sollen Johanna Björklund /Matfor 11-2 11-0
Pool C Sara Aschan /Sollen Karin Spindler /Liding 11-1 11-0
Pool D Maria Gemvall /Väsby Emelie Lindholm /Matfor Walk over
Pool D Emelia Sundberg /Pärlan Maria Lövf-Nilsson /SBMK 9-11 11-6 11-4
Pool D Maria Lövf-Nilsson /SBMK Emelie Lindholm /Matfor Walk over
Pool D Maria Gemvall /Väsby Emelia Sundberg /Pärlan 11-9 11-3
Pool D Emelia Sundberg /Pärlan Emelie Lindholm /Matfor Walk over
Pool D Maria Gemvall /Väsby Maria Lövf-Nilsson /SBMK 11-6 11-9
Pool E Mikaela Djärf /Täby Anna Fröman /Liding 11-4 11-3
Pool E Erica Ohlsson /Skogås Anna Fröman /Liding 11-2 13-11
Pool E Mikaela Djärf /Täby Erica Ohlsson /Skogås 11-4 11-2
Pool F Jennifer Nielsen /Visby Jenny Vapola /Gustav 11-2 11-0
Pool F Ida Vågberg /Matfor Cecilia Lunell /Fyris 11-3 13-10
Pool F Jennifer Nielsen /Visby Cecilia Lunell /Fyris 11-2 11-4
Pool F Ida Vågberg /Matfor Jenny Vapola /Gustav 11-3 11-4
Pool F Jennifer Nielsen /Visby Ida Vågberg /Matfor 11-6 11-0
Pool F Cecilia Lunell /Fyris Jenny Vapola /Gustav 11-6 11-7
8-dels Ida Vågberg /Matfor Emelia Sundberg /Pärlan 11-8 7-11 11-5
8-dels Sara Aschan /Sollen Erica Ohlsson /Skogås 11-1 11-3
8-dels Maria Gemvall /Väsby Johanna Björklund /Matfor 11-1 11-0
8-dels Marielle Angarth /Täby Sofia Lundberg /SBMK 11-2 11-6
Kvarts Hanna Broberg /Väsby Ida Vågberg /Matfor 11-0 11-0
Kvarts Sara Aschan /Sollen Evelina Lindell /Skogås 11-3 7-11 13-11
Kvarts Mikaela Djärf /Täby Maria Gemvall /Väsby 11-5 13-11
Kvarts Jennifer Nielsen /Visby Marielle Angarth /Täby 11-0 11-2
Semi Hanna Broberg /Väsby Sara Aschan /Sollen 11-3 11-0
Semi Jennifer Nielsen /Visby Mikaela Djärf /Täby 11-4 11-1
Final Hanna Broberg /Väsby Jennifer Nielsen /Visby 13-10 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD15 Herr dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Oscar Eneroth /Skogås
Mathias Fernström /Skogås
Sam Norberg /Sollen
Martin Falk /Sollen
11-15 17-14 15-10
16-dels Erik Gilljam /Skogås
Jim Hammargren /Skogås
Thomas Andersson /Täby
Victor Zuhr /Täby
15-9 15-6
16-dels Patrik Tjernström /Matfor
Joachim Areskär /Liding
Christoffer Santos /Gustav
Joakim Eriksson /Gustav
15-4 15-5
8-dels Martin Karlsson /KFUM
Hannes Karlsson /KFUM
Viktor Nygårds /FaluBM
Mikael Sippori /LBMK
Walkover
8-dels Mattias Formgren /Matfor
Patrik Tjernström /Matfor
Mathias Magnusson /Sollen
Anders Haponen /Sollen
Walkover
8-dels Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
Jonathan Sjöö /Täby
Martin Hansson /NBK
Walkover
8-dels 15-10 15-7
8-dels Erik Gilljam /Skogås
Jim Hammargren /Skogås
Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Walkover
8-dels Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
Max Reineck /Fyris
Anton Wieselblad /Fyris
15-4 15-11
8-dels Patrik Tjernström /Matfor
Joachim Areskär /Liding
Robin Hammar /Matfor
Zack Roberts /Matfor
15-3 15-1
8-dels Joel Falk /Matfor
Björn Bodingh /Matfor
Jonatan Adolphson /Sollen
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-7 15-8
Kvarts Martin Karlsson /KFUM
Hannes Karlsson /KFUM
Mattias Formgren /Matfor
Patrik Tjernström /Matfor
Walkover
Kvarts Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
Oscar Eneroth /Skogås
Mathias Fernström /Skogås
17-14 15-12
Kvarts Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
Erik Gilljam /Skogås
Jim Hammargren /Skogås
15-4 15-5
Kvarts Joel Falk /Matfor
Björn Bodingh /Matfor
Patrik Tjernström /Matfor
Joachim Areskär /Liding
15-11 15-11
Semi Martin Karlsson /KFUM
Hannes Karlsson /KFUM
Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
15-8 15-4
Semi Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
Joel Falk /Matfor
Björn Bodingh /Matfor
15-9 15-8
Final Martin Karlsson /KFUM
Hannes Karlsson /KFUM
Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-5 15-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS15 Herr singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Christoffer Ingevaldsson /Skogås Gautam Parekh /Väsby 15-6 15-6
Pool A Thomas Andersson /Täby Mathias Fernström /Skogås 4-15 15-12 15-10
Pool A Christoffer Ingevaldsson /Skogås Thomas Andersson /Täby 15-1 15-3
Pool A Gautam Parekh /Väsby Mathias Fernström /Skogås 15-0 17-16
Pool A Christoffer Ingevaldsson /Skogås Mathias Fernström /Skogås 15-1 15-0
Pool A Gautam Parekh /Väsby Thomas Andersson /Täby 15-8 15-13
Pool B Hannes Karlsson /KFUM Mattias Formgren /Matfor Walk over
Pool B Anton Wieselblad /Fyris Martin Falk /Sollen 15-5 15-4
Pool B Hannes Karlsson /KFUM Anton Wieselblad /Fyris 6-15 15-6 15-4
Pool B Martin Falk /Sollen Mattias Formgren /Matfor Walk over
Pool B Hannes Karlsson /KFUM Martin Falk /Sollen 15-3 15-1
Pool B Anton Wieselblad /Fyris Mattias Formgren /Matfor Walk over
Pool C Jonatan Adolphson /Sollen Felix Törnblom /Liding 4-15 15-5 15-10
Pool C Gai Pumsawai /Almvik Christoffer Santos /Gustav 15-9 15-2
Pool C Jonatan Adolphson /Sollen Christoffer Santos /Gustav 15-2 15-0
Pool C Gai Pumsawai /Almvik Felix Törnblom /Liding 15-6 15-7
Pool C Gai Pumsawai /Almvik Jonatan Adolphson /Sollen 15-8 15-12
Pool C Felix Törnblom /Liding Christoffer Santos /Gustav 15-3 15-5
Pool D Matias Lopez /Kista Daniel Holmgern /Täby 15-0 15-1
Pool D Jonas Johansson-Berg /Fyris Ragnar Grudd /Sollen 15-2 15-1
Pool D Matias Lopez /Kista Ragnar Grudd /Sollen 15-2 15-1
Pool D Jonas Johansson-Berg /Fyris Daniel Holmgern /Täby 15-1 15-0
Pool D Matias Lopez /Kista Jonas Johansson-Berg /Fyris 15-12 15-2
Pool D Ragnar Grudd /Sollen Daniel Holmgern /Täby 15-0 15-0
Pool E Björn Bodingh /Matfor Elias Möller /Komet Walk over
Pool E Calle Utterström /Fyris Patrik Lund /Sollen 15-1 15-2
Pool E Björn Bodingh /Matfor Patrik Lund /Sollen 15-0 15-0
Pool E Calle Utterström /Fyris Elias Möller /Komet Walk over
Pool E Calle Utterström /Fyris Björn Bodingh /Matfor 15-3 15-8
Pool E Patrik Lund /Sollen Elias Möller /Komet Walk over
Pool F Marcus Ulvne /Fyris Jonathan Sjöö /Täby Walk over
Pool F Mengxio He /Skogås Giuseppe Zappalla /Sollen Walk over
Pool F Marcus Ulvne /Fyris Mengxio He /Skogås 15-12 15-8
Pool F Jonathan Sjöö /Täby Giuseppe Zappalla /Sollen Walk over
Pool F Marcus Ulvne /Fyris Giuseppe Zappalla /Sollen Walk over
Pool F Mengxio He /Skogås Jonathan Sjöö /Täby Walk over
Pool G Patrik Tjernström /Matfor Martin Hansson /NBK Walk over
Pool G Viktor Nygårds /FaluBM Alexander Gustafsson /Skogås 15-0 15-2
Pool G Viktor Nygårds /FaluBM Patrik Tjernström /Matfor 15-1 15-0
Pool G Alexander Gustafsson /Skogås Martin Hansson /NBK Walk over
Pool G Patrik Tjernström /Matfor Alexander Gustafsson /Skogås 15-9 15-3
Pool G Viktor Nygårds /FaluBM Martin Hansson /NBK Walk over
Pool H Alexander Nistad /Kista Zack Roberts /Matfor 15-4 15-2
Pool H Zack Roberts /Matfor Gustav Eklundh /Skogås 15-8 15-3
Pool H Alexander Nistad /Kista Gustav Eklundh /Skogås 15-0 15-0
Pool I Erik Gilljam /Skogås Niclas Jonsson /Väster 15-1 15-0
Pool I Joachim Areskär /Liding Robin Hammar /Matfor 15-0 15-0
Pool I Erik Gilljam /Skogås Robin Hammar /Matfor 15-4 15-0
Pool I Joachim Areskär /Liding Niclas Jonsson /Väster 15-6 15-11
Pool I Erik Gilljam /Skogås Joachim Areskär /Liding 15-1 15-7
Pool I Niclas Jonsson /Väster Robin Hammar /Matfor 15-6 15-11
Pool J Martin Karlsson /KFUM Oscar Eneroth /Skogås 8-15 15-7 15-7
Pool J Oscar Eneroth /Skogås Simon Sjöstedt /Almvik 15-5 15-1
Pool J Martin Karlsson /KFUM Simon Sjöstedt /Almvik 15-3 15-3
Pool K Patrik Tancred /Väsby Daniel Hartwing /Skogås Walk over
Pool K Sam Norberg /Sollen Joakim Eriksson /Gustav 15-9 15-1
Pool K Sam Norberg /Sollen Daniel Hartwing /Skogås Walk over
Pool K Joakim Eriksson /Gustav Patrik Tancred /Väsby 15-4 15-5
Pool K Joakim Eriksson /Gustav Daniel Hartwing /Skogås Walk over
Pool K Sam Norberg /Sollen Patrik Tancred /Väsby 15-1 15-0
Pool L Victor Zuhr /Täby Tommy Maxe /Väsby Walk over
Pool L Jim Hammargren /Skogås Mikael Sippori /LBMK 15-3 15-2
Pool L Mikael Sippori /LBMK Tommy Maxe /Väsby Walk over
Pool L Jim Hammargren /Skogås Victor Zuhr /Täby 15-8 10-15 15-9
Pool L Jim Hammargren /Skogås Tommy Maxe /Väsby Walk over
Pool L Victor Zuhr /Täby Mikael Sippori /LBMK 15-12 15-12
Pool M Max Reineck /Fyris Filip Dunkels /Visby 15-4 15-5
Pool M Joel Falk /Matfor Patrik Nilsson /Skogås 15-12 15-13
Pool M Max Reineck /Fyris Joel Falk /Matfor 15-2 15-0
Pool M Filip Dunkels /Visby Patrik Nilsson /Skogås 15-3 15-4
Pool M Max Reineck /Fyris Patrik Nilsson /Skogås 15-1 15-4
Pool M Filip Dunkels /Visby Joel Falk /Matfor 15-2 15-5
16-dels Oscar Eneroth /Skogås Filip Dunkels /Visby 15-9 15-6
16-dels Gai Pumsawai /Almvik Joakim Eriksson /Gustav 9-15 15-10 15-12
16-dels Victor Zuhr /Täby Patrik Tjernström /Matfor 15-3 15-2
16-dels Calle Utterström /Fyris Zack Roberts /Matfor 15-0 15-3
16-dels Marcus Ulvne /Fyris Joachim Areskär /Liding 15-10 17-14
16-dels Viktor Nygårds /FaluBM Mengxio He /Skogås 15-2 15-6
16-dels Alexander Nistad /Kista Jonas Johansson-Berg /Fyris 11-15 15-3 15-2
16-dels Erik Gilljam /Skogås Björn Bodingh /Matfor 15-3 15-10
16-dels Sam Norberg /Sollen Jonatan Adolphson /Sollen 15-11 15-0
16-dels Anton Wieselblad /Fyris Gautam Parekh /Väsby 15-6 15-13
8-dels Christoffer Ingevaldsson /Skogås Oscar Eneroth /Skogås 15-3 15-3
8-dels Hannes Karlsson /KFUM Gai Pumsawai /Almvik 15-12 15-6
8-dels Matias Lopez /Kista Victor Zuhr /Täby 15-7 15-2
8-dels Calle Utterström /Fyris Marcus Ulvne /Fyris 15-10 15-7
8-dels Alexander Nistad /Kista Viktor Nygårds /FaluBM 15-4 15-7
8-dels Martin Karlsson /KFUM Erik Gilljam /Skogås 15-12 15-3
8-dels Jim Hammargren /Skogås Sam Norberg /Sollen 15-10 17-15
8-dels Max Reineck /Fyris Anton Wieselblad /Fyris 15-9 15-2
Kvarts Christoffer Ingevaldsson /Skogås Hannes Karlsson /KFUM 17-14 15-6
Kvarts Matias Lopez /Kista Calle Utterström /Fyris 15-3 15-4
Kvarts Alexander Nistad /Kista Martin Karlsson /KFUM 15-8 5-15 15-12
Kvarts Max Reineck /Fyris Jim Hammargren /Skogås 15-6 15-6
Semi Christoffer Ingevaldsson /Skogås Matias Lopez /Kista 15-3 14-17 15-6
Semi Max Reineck /Fyris Alexander Nistad /Kista 15-9 17-14
Final Max Reineck /Fyris Christoffer Ingevaldsson /Skogås 15-8 15-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD15 Mixed dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Björn Bodingh /Matfor
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor
Gautam Parekh /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
15-11 17-14
8-dels Joel Falk /Matfor
Emelie Lindholm /Matfor
Marcus Ulvne /Fyris
Mikaela Djärf /Täby
17-15 15-13
8-dels Simon Sjöstedt /Almvik
Emelia Sundberg /Pärlan
Mikael Sippori /LBMK
Maria Lövf-Nilsson /SBMK
15-13 15-5
Kvarts Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Mattias Formgren /Matfor
Ida Vågberg /Matfor
Walkover
Kvarts Björn Bodingh /Matfor
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor
Patrik Nilsson /Skogås
Erica Ohlsson /Skogås
Walkover
Kvarts Joel Falk /Matfor
Ida Vågberg /Matfor
Zack Roberts /Matfor
Johanna Björklund /Matfor
15-8 15-2
Kvarts Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
Simon Sjöstedt /Almvik
Emelia Sundberg /Pärlan
15-6 15-7
Semi Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Björn Bodingh /Matfor
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor
15-12 12-15 15-8
Semi Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
Joel Falk /Matfor
Ida Vågberg /Matfor
15-7 15-8
Final Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
15-12 13-15 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD17 Dam dubbel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Helene Skoog /Skogås
Freja Rylander /Skogås
Emelie Glaser /Kista
Jennie Sparrén /Julita
15-5 15-7
Semi Emelie Baeckström /Kista
Lina Möller /Skogås
Ida Vågberg /Matfor
Mia Vågberg /Matfor
15-2 15-2
Semi Helene Skoog /Skogås
Freja Rylander /Skogås
Tove Bergström /Matfor
Josefine Hjortén /Matfor
14-17 15-8 15-9
Final Emelie Baeckström /Kista
Lina Möller /Skogås
Helene Skoog /Skogås
Freja Rylander /Skogås
15-7 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS17 Dam singel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emelie Baeckström /Kista Jennie Sparrén /Julita 11-1 11-1
Pool A Lina Möller /Skogås Tove Bergström /Matfor 11-4 11-5
Pool A Emelie Baeckström /Kista Tove Bergström /Matfor 11-8 11-2
Pool A Lina Möller /Skogås Jennie Sparrén /Julita 11-2 11-0
Pool A Emelie Baeckström /Kista Lina Möller /Skogås 11-8 11-7
Pool A Tove Bergström /Matfor Jennie Sparrén /Julita 11-0 11-4
Pool B Helene Skoog /Skogås Emelie Glaser /Kista 11-3 11-6
Pool B Emelie Glaser /Kista Mia Vågberg /Matfor 8-11 11-3 11-0
Pool B Helene Skoog /Skogås Mia Vågberg /Matfor 11-3 11-0
Pool C Freja Rylander /Skogås Josefine Hjortén /Matfor 3-11 13-12 11-6
Pool C Freja Rylander /Skogås Miranda Hall /Visby 11-3 13-11
Pool C Josefine Hjortén /Matfor Miranda Hall /Visby 11-5 11-5
Kvarts Emelie Glaser /Kista Josefine Hjortén /Matfor 11-5 8-11 11-5
Kvarts Helene Skoog /Skogås Lina Möller /Skogås 11-5 13-11
Semi Emelie Baeckström /Kista Emelie Glaser /Kista 8-11 11-9 11-0
Semi Helene Skoog /Skogås Freja Rylander /Skogås 11-6 11-0
Final Emelie Baeckström /Kista Helene Skoog /Skogås 8-11 11-9 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD17 Herr dubbel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Tobias Gasch /Täby
Johan Larsson /Täby
Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-3 15-8
8-dels Mattias Kananen /Fyris
Anton Knutar /Fyris
Mats Johansson /Matfor
Oscar Collin /Matfor
15-7 15-12
8-dels Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
Emil Nordin /Matfor
Erik Richanau-Ersson /Matfor
15-7 15-4
8-dels Anders Karlsson /KFUM
Richard Ådén /Nyköpi
Gustav Carlsson-Jonass /Matfor
Joakim Mörsky /Matfor
15-7 15-0
8-dels Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
Per Landahl /Visby
Isak Ahlgren /Visby
15-5 15-7
8-dels Mikael Tjernström /Matfor
Andreas Dahl /Matfor
Niklas Östansjö /Sollen
Ragnar Grudd /Sollen
15-0 15-1
8-dels Andreas Sippori /LBMK
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
Daniel Grefve /Umeå
Jens Lindqvist /Speed
Walkover
8-dels Felix Carlesten /Fyris
Calle Utterström /Fyris
Mattias Dufour /Visby
Johan Larsson /Täby
Walkover
Kvarts Tobias Gasch /Täby
Johan Larsson /Täby
Mattias Kananen /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-8 15-6
Kvarts Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
Anders Karlsson /KFUM
Richard Ådén /Nyköpi
15-3 15-9
Kvarts Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
Mikael Tjernström /Matfor
Andreas Dahl /Matfor
15-9 15-3
Kvarts Andreas Sippori /LBMK
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
Felix Carlesten /Fyris
Calle Utterström /Fyris
15-0 15-2
Semi Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
Tobias Gasch /Täby
Johan Larsson /Täby
5-15 15-10 15-8
Semi Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
Andreas Sippori /LBMK
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
15-6 15-8
Final Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
15-4 7-15 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS17 Herr singel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Johan Larsson /Täby Mattias Dufour /Visby Walk over
Pool A Amrat Belani /Fyris Andreas Dahl /Matfor 15-4 11-15 17-14
Pool A Johan Larsson /Täby Andreas Dahl /Matfor 15-8 15-4
Pool A Amrat Belani /Fyris Mattias Dufour /Visby Walk over
Pool A Johan Larsson /Täby Amrat Belani /Fyris 15-1 15-1
Pool A Andreas Dahl /Matfor Mattias Dufour /Visby Walk over
Pool B Daniel Grefve /Umeå Anton Tjernström /BBMK Walk over
Pool B Felix Carlesten /Fyris Erik Richanau-Ersson /Matfor 15-6 15-6
Pool B Daniel Grefve /Umeå Erik Richanau-Ersson /Matfor 15-2 15-0
Pool B Felix Carlesten /Fyris Anton Tjernström /BBMK Walk over
Pool B Daniel Grefve /Umeå Felix Carlesten /Fyris 15-3 15-7
Pool B Erik Richanau-Ersson /Matfor Anton Tjernström /BBMK Walk over
Pool C Anton Knutar /Fyris Robert Johansson /Speed 15-11 15-12
Pool C Antonio Herrero /Visby Oscar Collin /Matfor 15-1 15-3
Pool C Anton Knutar /Fyris Antonio Herrero /Visby 15-1 15-9
Pool C Robert Johansson /Speed Oscar Collin /Matfor 15-7 15-8
Pool C Anton Knutar /Fyris Oscar Collin /Matfor 15-1 15-1
Pool C Robert Johansson /Speed Antonio Herrero /Visby 15-4 7-15 15-8
Pool D Jonas Nilsson /Fyris Andreas Lövf-Nilsson /SBMK 15-3 15-1
Pool D Isak Ahlgren /Visby Emil Nordin /Matfor 15-10 15-2
Pool D Isak Ahlgren /Visby Andreas Lövf-Nilsson /SBMK 17-16 15-12
Pool D Jonas Nilsson /Fyris Emil Nordin /Matfor 15-3 15-7
Pool D Andreas Lövf-Nilsson /SBMK Emil Nordin /Matfor 15-12 15-12
Pool D Jonas Nilsson /Fyris Isak Ahlgren /Visby 15-1 15-4
Pool E Mats Johansson /Matfor Joacim Jedeberg /FaluBM 15-0 15-4
Pool E Mats Johansson /Matfor Jens Lindqvist /Speed Walk over
Pool E Joacim Jedeberg /FaluBM Jens Lindqvist /Speed Walk over
Pool F Gustav Carlsson-Jonass /Matfor Richard Ådén /Nyköpi 15-10 12-15 15-3
Pool F Richard Ådén /Nyköpi Niklas Östansjö /Sollen 15-11 15-6
Pool F Gustav Carlsson-Jonass /Matfor Niklas Östansjö /Sollen 15-0 15-0
Pool G Simon Ödman /Speed Tobias Gasch /Täby 15-6 15-10
Pool G Joakim Mörsky /Matfor Mathias Kopp /Gustav 15-6 15-12
Pool G Simon Ödman /Speed Mathias Kopp /Gustav 15-1 15-1
Pool G Tobias Gasch /Täby Joakim Mörsky /Matfor 15-1 15-0
Pool G Simon Ödman /Speed Joakim Mörsky /Matfor 15-7 15-0
Pool G Tobias Gasch /Täby Mathias Kopp /Gustav 15-3 15-2
Pool H Andreas Sippori /LBMK Anders Karlsson /KFUM 15-6 15-12
Pool H Hjalmar Söderlund /Visby Mattias Kananen /Fyris 15-8 15-1
Pool H Andreas Sippori /LBMK Mattias Kananen /Fyris 15-0 15-4
Pool H Anders Karlsson /KFUM Hjalmar Söderlund /Visby 15-10 15-8
Pool H Andreas Sippori /LBMK Hjalmar Söderlund /Visby 15-3 15-6
Pool H Anders Karlsson /KFUM Mattias Kananen /Fyris 15-2 15-4
Pool I Martin Andersson /Täby Mikael Tjernström /Matfor 15-7 15-1
Pool I Per Landahl /Visby Numair Islam /Kista Walk over
Pool I Martin Andersson /Täby Numair Islam /Kista Walk over
Pool I Mikael Tjernström /Matfor Per Landahl /Visby 15-1 15-2
Pool I Martin Andersson /Täby Per Landahl /Visby 15-3 15-6
Pool I Mikael Tjernström /Matfor Numair Islam /Kista Walk over
16-dels Anders Karlsson /KFUM Mikael Tjernström /Matfor 15-0 15-5
16-dels Felix Carlesten /Fyris Mats Johansson /Matfor 15-5 15-8
8-dels Johan Larsson /Täby Joacim Jedeberg /FaluBM 15-0 15-0
8-dels Daniel Grefve /Umeå Tobias Gasch /Täby 15-5 2-15 15-8
8-dels Richard Ådén /Nyköpi Anton Knutar /Fyris 15-7 17-14
8-dels Jonas Nilsson /Fyris Anders Karlsson /KFUM 15-6 15-13
8-dels Gustav Carlsson-Jonass /Matfor Felix Carlesten /Fyris 15-7 15-0
8-dels Simon Ödman /Speed Amrat Belani /Fyris 15-3 15-9
8-dels Andreas Sippori /LBMK Isak Ahlgren /Visby 15-1 15-4
8-dels Robert Johansson /Speed Martin Andersson /Täby 17-14 15-13
Kvarts Johan Larsson /Täby Daniel Grefve /Umeå 15-5 15-10
Kvarts Jonas Nilsson /Fyris Richard Ådén /Nyköpi 15-13 15-5
Kvarts Simon Ödman /Speed Gustav Carlsson-Jonass /Matfor 15-10 15-7
Kvarts Andreas Sippori /LBMK Robert Johansson /Speed 15-3 15-3
Semi Johan Larsson /Täby Jonas Nilsson /Fyris 15-3 15-10
Semi Andreas Sippori /LBMK Simon Ödman /Speed 15-10 15-6
Final Johan Larsson /Täby Andreas Sippori /LBMK 9-15 15-8 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD17 Mixed dubbel klass 17

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Anton Knutar /Fyris
Hanna Broberg /Väsby
Emil Nordin /Matfor
Tove Bergström /Matfor
15-5 15-9
Kvarts Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
Erik Richanau-Ersson /Matfor
Mia Vågberg /Matfor
15-13 15-5
Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Viktoria Meimermondt /Visby
Gustav Carlsson-Jonass /Matfor
Emelie Glaser /Kista
15-9 15-10
Kvarts Martin Andersson /Täby
Emelie Baeckström /Kista
Mikael Tjernström /Matfor
Josefine Hjortén /Matfor
15-11 15-3
Semi Anton Knutar /Fyris
Hanna Broberg /Väsby
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
15-3 15-17 15-4
Semi 15-9 15-10
Final Martin Andersson /Täby
Emelie Baeckström /Kista
Anton Knutar /Fyris
Hanna Broberg /Väsby
15-5 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDA Dam dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Isabelle Falk /Matfor
Therese Åsberg /EBMK
Elin Wikholm /Sundby
Sara Ericson /Carlto
15-3 4-15 15-1
Semi Pernilla Karlsson /Julita
Jenny Ivansson /Carlto
Emma Olsson /ChBS
Ida Larusson /ChBS
15-6 15-4
Semi Marie Hansson /NBK
Frida Lindqvist /NBK
Isabelle Falk /Matfor
Therese Åsberg /EBMK
13-15 15-7 15-4
Final Marie Hansson /NBK
Frida Lindqvist /NBK
Pernilla Karlsson /Julita
Jenny Ivansson /Carlto
10-15 15-10 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSA Dam singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Frida Lindqvist /NBK Therese Åsberg /EBMK 13-10 4-11 11-4
Pool A Therese Åsberg /EBMK Isabelle Falk /Matfor 11-7 11-8
Pool A Frida Lindqvist /NBK Isabelle Falk /Matfor 11-1 11-0
Pool B Wendy Haglund /Fyris Erika Hindorf /Carlto Walk over
Pool B Wendy Haglund /Fyris Greta Boström /Spårvä 11-4 11-8
Pool B Greta Boström /Spårvä Erika Hindorf /Carlto Walk over
Pool C Marie Hansson /NBK Sara Ericson /Carlto 11-5 11-1
Pool C Ida Larusson /ChBS Evin Ciftci /Kista 11-8 11-2
Pool C Evin Ciftci /Kista Sara Ericson /Carlto 0-11 13-11 11-5
Pool C Ida Larusson /ChBS Marie Hansson /NBK 11-4 11-7
Pool C Ida Larusson /ChBS Sara Ericson /Carlto 11-1 11-9
Pool C Evin Ciftci /Kista Marie Hansson /NBK 11-7 7-11 11-4
Pool D Jenny Ivansson /Carlto Pernilla Karlsson /Julita 11-7 5-11 11-9
Pool D Jenny Ivansson /Carlto Lotta Sundin /Liding Walk over
Pool D Pernilla Karlsson /Julita Lotta Sundin /Liding Walk over
Kvarts Frida Lindqvist /NBK Pernilla Karlsson /Julita 11-8 11-9
Kvarts Wendy Haglund /Fyris Evin Ciftci /Kista 11-4 11-5
Kvarts Ida Larusson /ChBS Greta Boström /Spårvä 11-9 11-7
Kvarts Therese Åsberg /EBMK Jenny Ivansson /Carlto 11-2 11-5
Semi Wendy Haglund /Fyris Frida Lindqvist /NBK 11-4 11-7
Semi Therese Åsberg /EBMK Ida Larusson /ChBS 11-5 11-4
Final Wendy Haglund /Fyris Therese Åsberg /EBMK 11-7 11-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDA Herr dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Petter Björkestam /Täby
Tomas Ahlgren /Täby
Thomas Rollby /Skogås
Håkan Sandelius /Komet
15-9 15-14
Kvarts Peter Lönnblom /Pärlan
Filip Högberg /Kista
Marcus Andersson /Komet
Mathias Johansson /Komet
9-15 15-13 15-8
Kvarts Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
Janne Koivuperä /Täby
Martin Andersson /Täby
17-16 15-9
Semi Anders Ström /EBMK
Mikael Ahlgren /EBMK
Petter Björkestam /Täby
Tomas Ahlgren /Täby
15-6 15-13
Semi Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
Peter Lönnblom /Pärlan
Filip Högberg /Kista
15-11 15-8
Final Anders Ström /EBMK
Mikael Ahlgren /EBMK
Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
15-12 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSA Herr singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Anders Ström /EBMK Janne Koivuperä /Täby 17-16 15-4
Pool A Thomas Rollby /Skogås Fredrik Robertsson /Komet Walk over
Pool A Anders Ström /EBMK Thomas Rollby /Skogås 15-4 15-6
Pool A Janne Koivuperä /Täby Fredrik Robertsson /Komet Walk over
Pool A Anders Ström /EBMK Fredrik Robertsson /Komet Walk over
Pool A Janne Koivuperä /Täby Thomas Rollby /Skogås 7-15 15-0 15-4
Pool B Patrik Andersson /Spårvä Peter Lönnblom /Pärlan 15-6 15-6
Pool B Andreas Tillnert /Kista Mathias Johansson /Komet 15-11 15-8
Pool B Patrik Andersson /Spårvä Andreas Tillnert /Kista 15-8 15-11
Pool B Peter Lönnblom /Pärlan Mathias Johansson /Komet 15-13 17-14
Pool B Patrik Andersson /Spårvä Mathias Johansson /Komet 15-8 15-11
Pool B Andreas Tillnert /Kista Peter Lönnblom /Pärlan 9-15 15-9 15-11
Pool C Tomas Ahlgren /Täby Lukas Lödesjö /EBMK Walk over
Pool C Johan Björklund /Spårvä Marcus Andersson /Komet 17-15 15-10
Pool C Marcus Andersson /Komet Lukas Lödesjö /EBMK Walk over
Pool C Tomas Ahlgren /Täby Johan Björklund /Spårvä 15-7 15-5
Pool C Johan Björklund /Spårvä Lukas Lödesjö /EBMK Walk over
Pool C Tomas Ahlgren /Täby Marcus Andersson /Komet 15-11 10-15 15-6
Pool D Filip Högberg /Kista Peter Sundlöf /FaluBM Walk over
Pool D Mikael Ahlgren /EBMK Oskar Lundqvist /Spårvä 15-9 15-9
Pool D Filip Högberg /Kista Mikael Ahlgren /EBMK 15-13 15-10
Pool D Oskar Lundqvist /Spårvä Peter Sundlöf /FaluBM Walk over
Pool D Filip Högberg /Kista Oskar Lundqvist /Spårvä 15-5 15-5
Pool D Mikael Ahlgren /EBMK Peter Sundlöf /FaluBM Walk over
Kvarts Anders Ström /EBMK Mikael Ahlgren /EBMK 15-3 15-8
Kvarts Patrik Andersson /Spårvä Johan Björklund /Spårvä 15-6 15-12
Kvarts Tomas Ahlgren /Täby Andreas Tillnert /Kista 15-11 8-15 15-13
Kvarts Filip Högberg /Kista Janne Koivuperä /Täby 15-11 15-2
Semi Patrik Andersson /Spårvä Anders Ström /EBMK 15-13 15-5
Semi Tomas Ahlgren /Täby Filip Högberg /Kista 15-2 8-15 15-10
Final Patrik Andersson /Spårvä Tomas Ahlgren /Täby 6-15 15-5 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDA Mixed dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Oskar Lundqvist /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
Fredrik Högman /Täby
Jenny Ivansson /Carlto
15-12 15-7
Kvarts Anders Ström /EBMK
Therese Åsberg /EBMK
Erik Pettersson /JIF
Sara Ericson /Carlto
15-13 15-2
Kvarts Lukas Lödesjö /EBMK
Pernilla Karlsson /Julita
Peter Sundlöf /FaluBM
Isabelle Falk /Matfor
Walkover
Kvarts Mathias Johansson /Komet
Sanna Söderström /Komet
Per Fredriksson /Fyris
Wendy Haglund /Fyris
15-12 9-15 15-9
Semi Anders Ström /EBMK
Therese Åsberg /EBMK
Oskar Lundqvist /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
8-15 15-11 15-3
Semi Lukas Lödesjö /EBMK
Pernilla Karlsson /Julita
Mathias Johansson /Komet
Sanna Söderström /Komet
15-8 13-15 15-12
Final Anders Ström /EBMK
Therese Åsberg /EBMK
Lukas Lödesjö /EBMK
Pernilla Karlsson /Julita
15-4 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDB Dam dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Carolin Lindholm /Matfor
Johanna Andersson /Julita
Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-9 15-8
Semi Linda Saarela /EBMK
Josefine Meimermondt /Visby
Hanna Broberg /Väsby
Ninnie Broberg /Väsby
15-7 15-7
Semi Carolin Lindholm /Matfor
Johanna Andersson /Julita
Marie Svedell /Sundby
Elin Wikholm /Sundby
Walkover
Final Linda Saarela /EBMK
Josefine Meimermondt /Visby
Carolin Lindholm /Matfor
Johanna Andersson /Julita
15-6 5-15 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSB Dam singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Josefine Meimermondt /Visby Karolina Kotte /Täby Walk over
Pool A Josefine Meimermondt /Visby Emma Olsson /ChBS 11-7 11-9
Pool A Emma Olsson /ChBS Karolina Kotte /Täby Walk over
Pool B Jessica Johansson /Skogås Carolin Lindholm /Matfor 13-10 11-1
Pool B Viktoria Meimermondt /Visby Jessica Johansson /Skogås 11-1 11-5
Pool B Viktoria Meimermondt /Visby Carolin Lindholm /Matfor 11-4 11-2
Pool C Elin Wikholm /Sundby Linda Saarela /EBMK 11-8 11-5
Pool C Johanna Andersson /Julita Linda Saarela /EBMK 11-5 1-11 13-10
Pool C Elin Wikholm /Sundby Johanna Andersson /Julita 11-7 11-9
Kvarts Jessica Johansson /Skogås Johanna Andersson /Julita 11-8 11-7
Kvarts Emma Olsson /ChBS Viktoria Meimermondt /Visby 11-1 7-11 11-5
Semi Jessica Johansson /Skogås Josefine Meimermondt /Visby 11-7 11-5
Semi Elin Wikholm /Sundby Emma Olsson /ChBS 11-8 11-3
Final Elin Wikholm /Sundby Jessica Johansson /Skogås 11-4 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDB Herr dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Clas Jakobsson /Väsby
Reidar Magnusson /Väsby
Rickard Nilsson /Sundby
Peter Klangsell /Sundby
Walkover
16-dels Daniel Kastberg /FaluBM
Torbjörn Segerheim /FaluBM
Jörgen Eriksson /Eken
Torbjörn Jansson /Eken
Walkover
16-dels Adam Lindström /SBMK
Anders Sippori /LBMK
Oskar Dunberg /Matfor
Michael Nyberg /Matfor
15-13 15-5
8-dels Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Erik Pettersson /JIF
15-5 15-9
8-dels Göran Westrin /Matfor
Jonas Dunberg /Matfor
Mikael Östlund /Huvuds
Robert Siekkinen /Huvuds
Walkover
8-dels Mikael Runemård /ChBS
Petter Widman /ChBS
Marcus Karlsson /EBMK
Jim Nordenvall /EBMK
9-15 15-10 15-10
8-dels Johan Öhrling /Pärlan
Per Lundberg /Pärlan
Clas Jakobsson /Väsby
Reidar Magnusson /Väsby
15-6 15-10
8-dels Peter Ojaäär /Norrtä
Janne Larsson /Täby
Daniel Kastberg /FaluBM
Torbjörn Segerheim /FaluBM
Walkover
8-dels Johan Larsson /Matfor
Christian Nyberg /Friska
Albin Knutar /Fyris
Julius Reineck /Fyris
15-1 15-10
8-dels Mikael Rundberg /ChBS
Niklas Rundberg /ChBS
Adam Lindström /SBMK
Anders Sippori /LBMK
15-7 12-15 15-2
8-dels Stefan Andersson /Visby
Martin Walter /EBMK
Dildar Aslan /Kista
Hans Repo /Kista
Walkover
Kvarts Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Göran Westrin /Matfor
Jonas Dunberg /Matfor
15-3 15-9
Kvarts Mikael Runemård /ChBS
Petter Widman /ChBS
Johan Öhrling /Pärlan
Per Lundberg /Pärlan
15-4 15-3
Kvarts Johan Larsson /Matfor
Christian Nyberg /Friska
Peter Ojaäär /Norrtä
Janne Larsson /Täby
15-5 15-8
Kvarts Mikael Rundberg /ChBS
Niklas Rundberg /ChBS
Stefan Andersson /Visby
Martin Walter /EBMK
Walkover
Semi Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Mikael Runemård /ChBS
Petter Widman /ChBS
15-7 15-13
Semi Johan Larsson /Matfor
Christian Nyberg /Friska
Mikael Rundberg /ChBS
Niklas Rundberg /ChBS
15-7 15-11
Final Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Johan Larsson /Matfor
Christian Nyberg /Friska
11-15 15-1 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSB Herr singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Torbjörn Jansson /Eken Max Fonseca /Kista Walk over
Pool A Jim Nordenvall /EBMK Mikael Runemård /ChBS 17-15 15-6
Pool A Jim Nordenvall /EBMK Max Fonseca /Kista Walk over
Pool A Mikael Runemård /ChBS Torbjörn Jansson /Eken 15-5 15-6
Pool A Mikael Runemård /ChBS Max Fonseca /Kista Walk over
Pool A Jim Nordenvall /EBMK Torbjörn Jansson /Eken 15-2 15-4
Pool B Jonas Dunberg /Matfor Albin Knutar /Fyris 15-13 15-11
Pool B Christian Nyberg /Friska Torbjörn Segerheim /FaluBM 15-9 15-1
Pool B Christian Nyberg /Friska Albin Knutar /Fyris 15-0 8-15 15-5
Pool B Torbjörn Segerheim /FaluBM Jonas Dunberg /Matfor 15-12 15-7
Pool B Torbjörn Segerheim /FaluBM Albin Knutar /Fyris 15-4 15-3
Pool B Christian Nyberg /Friska Jonas Dunberg /Matfor 15-13 14-17 15-7
Pool C Johan Larsson /Matfor Lars Bergström /Söderm Walk over
Pool C Mikael Rundberg /ChBS Hans Repo /Kista 11-15 15-5 15-8
Pool C Hans Repo /Kista Lars Bergström /Söderm Walk over
Pool C Johan Larsson /Matfor Mikael Rundberg /ChBS 15-12 15-7
Pool C Mikael Rundberg /ChBS Rickard Nilsson /Sundby Walk over
Pool C Johan Larsson /Matfor Hans Repo /Kista 15-4 15-10
Pool D Jonathan Ingevaldsson /Skogås Peder Nordin /Täby 15-3 15-8
Pool D Robert Siekkinen /Huvuds Johan Öhrling /Pärlan 15-7 15-8
Pool D Jonathan Ingevaldsson /Skogås Johan Öhrling /Pärlan 15-3 15-5
Pool D Peder Nordin /Täby Robert Siekkinen /Huvuds 15-2 15-1
Pool D Jonathan Ingevaldsson /Skogås Robert Siekkinen /Huvuds 15-7 15-6
Pool D Peder Nordin /Täby Johan Öhrling /Pärlan 15-4 15-4
Pool E Per Lundberg /Pärlan Marcus Karlsson /EBMK 4-15 15-13 15-7
Pool E Oskar Dunberg /Matfor Julius Reineck /Fyris 15-9 15-4
Pool E Marcus Karlsson /EBMK Oskar Dunberg /Matfor 15-6 15-11
Pool E Per Lundberg /Pärlan Julius Reineck /Fyris 15-9 15-4
Pool E Marcus Karlsson /EBMK Julius Reineck /Fyris 15-10 15-3
Pool E Per Lundberg /Pärlan Oskar Dunberg /Matfor 17-16 15-1
Pool F Fredrik Högman /Täby Erik Pettersson /JIF 15-13 15-7
Pool F Pär Mosegaard /Söderm Petter Norling /Skogås 15-8 15-4
Pool F Erik Pettersson /JIF Pär Mosegaard /Söderm 9-15 15-9 15-4
Pool F Fredrik Högman /Täby Petter Norling /Skogås 15-6 15-8
Pool F Erik Pettersson /JIF Petter Norling /Skogås 15-3 15-0
Pool F Fredrik Högman /Täby Pär Mosegaard /Söderm 15-4 15-13
Pool G Petter Widman /ChBS Daniel Kastberg /FaluBM Walk over
Pool G Martin Walter /EBMK Lars Bergström /Söderm 15-2 15-9
Pool G Petter Widman /ChBS Lars Bergström /Söderm 15-1 15-1
Pool G Martin Walter /EBMK Daniel Kastberg /FaluBM Walk over
Pool G Petter Widman /ChBS Martin Walter /EBMK 15-7 14-17 15-3
Pool G Lars Bergström /Söderm Daniel Kastberg /FaluBM Walk over
Pool H Michael Nyberg /Matfor Stefan Andersson /Visby 15-10 15-11
Pool H Niklas Rundberg /ChBS Jörgen Eriksson /Eken Walk over
Pool H Michael Nyberg /Matfor Jörgen Eriksson /Eken Walk over
Pool H Niklas Rundberg /ChBS Stefan Andersson /Visby 15-9 15-6
Pool H Michael Nyberg /Matfor Niklas Rundberg /ChBS 11-15 15-2 15-2
Pool H Stefan Andersson /Visby Jörgen Eriksson /Eken Walk over
Pool I Reidar Magnusson /Väsby Dildar Aslan /Kista Walk over
Pool I Adam Lindström /SBMK Johan Kasperi /Täby 11-15 15-8 15-6
Pool I Johan Kasperi /Täby Dildar Aslan /Kista Walk over
Pool I Adam Lindström /SBMK Reidar Magnusson /Väsby 15-2 15-6
Pool I Adam Lindström /SBMK Dildar Aslan /Kista Walk over
Pool I Johan Kasperi /Täby Reidar Magnusson /Väsby 13-15 15-10 17-14
16-dels Martin Walter /EBMK Johan Kasperi /Täby 15-13 14-17 15-12
16-dels Per Lundberg /Pärlan Torbjörn Segerheim /FaluBM 16-17 15-6 15-11
8-dels Jim Nordenvall /EBMK Marcus Karlsson /EBMK 15-11 15-2
8-dels Christian Nyberg /Friska Niklas Rundberg /ChBS 15-7 14-17 15-6
8-dels Johan Larsson /Matfor Erik Pettersson /JIF 15-6 15-1
8-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås Martin Walter /EBMK 6-15 15-4 15-10
8-dels Fredrik Högman /Täby Per Lundberg /Pärlan 15-5 15-6
8-dels Petter Widman /ChBS Peder Nordin /Täby 15-8 15-3
8-dels Michael Nyberg /Matfor Mikael Rundberg /ChBS 15-8 15-5
8-dels Adam Lindström /SBMK Mikael Runemård /ChBS 15-4 15-5
Kvarts Christian Nyberg /Friska Jim Nordenvall /EBMK 15-1 3-15 15-13
Kvarts Jonathan Ingevaldsson /Skogås Johan Larsson /Matfor 15-2 15-0
Kvarts Fredrik Högman /Täby Petter Widman /ChBS 15-11 12-15 15-6
Kvarts Adam Lindström /SBMK Michael Nyberg /Matfor 15-3 15-6
Semi Jonathan Ingevaldsson /Skogås Christian Nyberg /Friska 15-12 15-10
Semi Fredrik Högman /Täby Adam Lindström /SBMK 12-15 15-4 15-4
Final Jonathan Ingevaldsson /Skogås Fredrik Högman /Täby 12-15 15-8 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDB Mixed dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Jessica Johansson /Skogås
15-2 15-3
8-dels Clas Jakobsson /Väsby
Ninnie Broberg /Väsby
Mikael Rundberg /ChBS
Emma Olsson /ChBS
15-8 8-15 17-14
8-dels Per-Åke Areskär /Liding
Sabine Areskär /Liding
Christian Nyberg /Friska
Linda Saarela /EBMK
15-9 15-4
Kvarts Reidar Magnusson /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
Sebastian Gransbo /Täby
Karolina Kotte /Täby
Walkover
Kvarts 15-6 17-14
Kvarts Johan Larsson /Täby
Josefine Meimermondt /Visby
Clas Jakobsson /Väsby
Ninnie Broberg /Väsby
15-12 15-8
Kvarts Per-Åke Areskär /Liding
Sabine Areskär /Liding
Rickard Nilsson /Sundby
Marie Svedell /Sundby
Walkover
Semi Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
Reidar Magnusson /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
15-13 15-7
Semi Per-Åke Areskär /Liding
Sabine Areskär /Liding
Johan Larsson /Täby
Josefine Meimermondt /Visby
15-7 15-12
Final Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
Per-Åke Areskär /Liding
Sabine Areskär /Liding
15-10 5-15 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDC Dam dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Leila Maxe /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
Linn Högkvist /Kista
Emelie Persson /Kista
15-0 15-0
Final Leila Maxe /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
Emelia Sundberg /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
15-7 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSC Dam singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Therese Nettelbjer /Komet Linn Högkvist /Kista 11-2 11-3
Pool A Leila Maxe /Väsby Linn Högkvist /Kista 11-3 11-2
Pool A Leila Maxe /Väsby Therese Nettelbjer /Komet 11-0 10-13 11-1
Pool B Lena Karlsson /Pärlan Malin Eckardt /Komet 9-11 11-4 11-7
Pool B Emelie Persson /Kista Therese Ahlström /Komet Walk over
Pool B Lena Karlsson /Pärlan Therese Ahlström /Komet Walk over
Pool B Malin Eckardt /Komet Emelie Persson /Kista 11-0 11-0
Pool B Lena Karlsson /Pärlan Emelie Persson /Kista 11-2 11-0
Pool B Malin Eckardt /Komet Therese Ahlström /Komet Walk over
Semi Leila Maxe /Väsby Malin Eckardt /Komet 11-3 11-4
Semi Lena Karlsson /Pärlan Therese Nettelbjer /Komet 11-2 11-8
Final Leila Maxe /Väsby Lena Karlsson /Pärlan 11-3 11-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDC Herr dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Jonas Brambäck /Gustav
Ola Adolfsson /Gustav
Aldo Lundqvist /Kista
Mikael Winge /Spårvä
15-5 15-5
8-dels Christopher Ray /Söderm
Lars Bergström /Söderm
Hjalmar Söderlund /Visby
August Söderlund /Visby
15-3 10-15 15-9
8-dels Joel Freij /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
Anton Tjernström /BBMK
Hans Tjernström /BBMK
15-10 15-7
8-dels André Zester /Väsby
Patrik Tancred /Väsby
Husamettin Aslan /Kista
Michael Fransén /Kista
Walkover
8-dels Stefan Hansson /Fyris
Tim Hall /Visby
Björn Wahlman /Kista
Robin Kahn /Kista
15-11 15-1
Kvarts Jonas Brambäck /Gustav
Ola Adolfsson /Gustav
Markus Sjöblom /Pärlan
Joel Jonsson /Pärlan
15-8 15-10
Kvarts Christopher Ray /Söderm
Lars Bergström /Söderm
Daniel Lundström /Speed
Tomas Björklund /Speed
15-11 12-15 17-14
Kvarts Joel Freij /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
André Zester /Väsby
Patrik Tancred /Väsby
15-8 15-0
Kvarts Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
Stefan Hansson /Fyris
Tim Hall /Visby
15-5 2-15 15-12
Semi Jonas Brambäck /Gustav
Ola Adolfsson /Gustav
Christopher Ray /Söderm
Lars Bergström /Söderm
15-12 15-4
Semi Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
Joel Freij /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
6-15 15-10 15-9
Final Jonas Brambäck /Gustav
Ola Adolfsson /Gustav
Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
15-5 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSC Herr singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mikael Östlund /Huvuds Joel Freij /Söderm 14-17 15-7 15-8
Pool A Robin Kahn /Kista Johan Jonsson /Komet 15-0 15-4
Pool A Mikael Östlund /Huvuds Johan Jonsson /Komet 15-2 15-1
Pool A Joel Freij /Söderm Robin Kahn /Kista 15-3 15-0
Pool A Mikael Östlund /Huvuds Robin Kahn /Kista 15-0 15-1
Pool A Joel Freij /Söderm Johan Jonsson /Komet 15-0 15-0
Pool B Karsten Högman /Täby Lars Bergström /Söderm Walk over
Pool B Aldo Lundqvist /Kista Peter Ojaäär /Norrtä 8-15 15-5 15-2
Pool B Peter Ojaäär /Norrtä Lars Bergström /Söderm Walk over
Pool B Karsten Högman /Täby Aldo Lundqvist /Kista 15-9 15-9
Pool B Aldo Lundqvist /Kista Lars Bergström /Söderm Walk over
Pool B Karsten Högman /Täby Peter Ojaäär /Norrtä 15-11 15-8
Pool C Paul Lyberger /Komet André Zester /Väsby 15-2 15-6
Pool C Tim Hall /Visby Christopher Ray /Söderm 15-13 15-7
Pool C Tim Hall /Visby Paul Lyberger /Komet 15-0 15-13
Pool C Christopher Ray /Söderm André Zester /Väsby 15-4 15-6
Pool C Paul Lyberger /Komet Christopher Ray /Söderm 15-3 15-6
Pool C Tim Hall /Visby André Zester /Väsby 15-6 15-1
Pool D Daniel Lundström /Speed Stefan Hansson /Fyris 5-15 15-11 15-8
Pool D Markus Sjöblom /Pärlan Robert Hjalmers /Komet 15-4 15-3
Pool D Markus Sjöblom /Pärlan Stefan Hansson /Fyris 15-2 9-15 15-10
Pool D Daniel Lundström /Speed Robert Hjalmers /Komet 15-9 15-0
Pool D Stefan Hansson /Fyris Robert Hjalmers /Komet 15-2 15-0
Pool D Daniel Lundström /Speed Markus Sjöblom /Pärlan 15-6 15-5
Pool E Patrik Ericsson /Söderm Björn Wahlman /Kista 15-2 15-2
Pool E Joel Jonsson /Pärlan Kristoffer Olofsson /Komet 15-5 15-8
Pool E Joel Jonsson /Pärlan Björn Wahlman /Kista 15-4 15-5
Pool E Patrik Ericsson /Söderm Kristoffer Olofsson /Komet 15-4 15-4
Pool E Björn Wahlman /Kista Kristoffer Olofsson /Komet 15-6 15-5
Pool E Patrik Ericsson /Söderm Joel Jonsson /Pärlan 15-7 15-1
Pool F Håkan Franck /Kista Mikael Winge /Spårvä 15-6 15-2
Pool F August Söderlund /Visby Mikael Winge /Spårvä 15-10 15-10
Pool F Håkan Franck /Kista August Söderlund /Visby 15-12 15-11
Pool G Tomas Björklund /Speed Peter Klangsell /Sundby Walk over
Pool G Michael Fransén /Kista Christian Greuz /Sollen 15-12 15-11
Pool G Christian Greuz /Sollen Peter Klangsell /Sundby Walk over
Pool G Tomas Björklund /Speed Michael Fransén /Kista 15-2 15-5
Pool G Michael Fransén /Kista Peter Klangsell /Sundby Walk over
Pool G Tomas Björklund /Speed Christian Greuz /Sollen 15-11 15-12
Pool H Conny Karlsson /KFUM Hans Tjernström /BBMK Walk over
Pool H Michael Myhrén /Gamleb Thomas Liljeruhm /Komet 15-11 11-15 15-12
Pool H Michael Myhrén /Gamleb Hans Tjernström /BBMK Walk over
Pool H Thomas Liljeruhm /Komet Conny Karlsson /KFUM 15-13 15-11
Pool H Thomas Liljeruhm /Komet Hans Tjernström /BBMK Walk over
Pool H Michael Myhrén /Gamleb Conny Karlsson /KFUM 15-2 15-4
Pool I Örjan Sundberg /Pärlan Ting-Fung Chong /Söderm 15-2 15-0
Pool I Husamettin Aslan /Kista Janne Mäkitalo /Komet 15-1 15-3
Pool I Örjan Sundberg /Pärlan Husamettin Aslan /Kista 15-5 15-2
Pool I Ting-Fung Chong /Söderm Janne Mäkitalo /Komet 15-13 10-15 15-5
Pool I Örjan Sundberg /Pärlan Janne Mäkitalo /Komet 15-3 15-0
Pool I Husamettin Aslan /Kista Ting-Fung Chong /Söderm 15-4 15-2
16-dels Husamettin Aslan /Kista Michael Fransén /Kista Walkover
16-dels Patrik Ericsson /Söderm Paul Lyberger /Komet 15-8 15-11
8-dels Mikael Östlund /Huvuds Joel Jonsson /Pärlan 15-4 15-1
8-dels Karsten Högman /Täby Thomas Liljeruhm /Komet 15-5 15-11
8-dels Tim Hall /Visby August Söderlund /Visby 12-15 15-6 15-8
8-dels Daniel Lundström /Speed Husamettin Aslan /Kista 15-3 15-7
8-dels Patrik Ericsson /Söderm Håkan Franck /Kista 10-15 15-12 15-11
8-dels Markus Sjöblom /Pärlan Tomas Björklund /Speed 15-10 15-13
8-dels Joel Freij /Söderm Michael Myhrén /Gamleb 15-4 7-15 15-7
8-dels Örjan Sundberg /Pärlan Aldo Lundqvist /Kista 15-3 15-9
Kvarts Karsten Högman /Täby Mikael Östlund /Huvuds 7-15 15-12 15-6
Kvarts Tim Hall /Visby Daniel Lundström /Speed 17-14 15-13
Kvarts Patrik Ericsson /Söderm Markus Sjöblom /Pärlan 8-15 15-10 15-12
Kvarts Örjan Sundberg /Pärlan Joel Freij /Söderm 15-3 9-15 15-8
Semi Tim Hall /Visby Karsten Högman /Täby 15-2 15-6
Semi Örjan Sundberg /Pärlan Patrik Ericsson /Söderm 15-10 12-15 17-14
Final Tim Hall /Visby Örjan Sundberg /Pärlan 15-7 8-15 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDC Mixed dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Tim Hall /Visby
Miranda Hall /Visby
Johan Jonsson /Komet
Therese Ahlström /Komet
Walkover
Semi Paul Lyberger /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
Thomas Liljeruhm /Komet
Malin Eckardt /Komet
15-10 15-13
Semi Markus Sjöblom /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
Tim Hall /Visby
Miranda Hall /Visby
15-12 15-9
Final Markus Sjöblom /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
Paul Lyberger /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
15-2 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Almviks IF   Almvik
BK Pärlan   Pärlan
BK Speed   Speed
BMK Carlton   Carlto
BMK Eken   Eken
BMK Södermalm   Söderm
Borlänge BMK   BBMK
Christinehamns BS   ChBS
Enånger BK   Enånge
Eskilstuna BMK   EBMK
Falu BMK   FaluBM
Friska Viljor   Friska
Fyrisfjädern   Fyris
Gamleby BMK   Gamleb
Gustavsbergs IF   Gustav
Huvudsta BMK   Huvuds
IFK Umeå   Umeå
Julita Badminton   Julita
Järnvägens IF   JIF
KFUM Norrköping   KFUM
Kista BMK   Kista
Komet BK   Komet
Lidingö BMK   Liding
Luleå BMK   LBMK
Matfors BK   Matfor
Norrköping BK   NBK
Norrtälje BF   Norrtä
Nyköping BK   Nyköpi
Skellefteå BMK   SBMK
Skogås BK   Skogås
Sollentuna BS   Sollen
Spårväen BMF   Spårvä
Sundbyberg BK   Sundby
Täby BMF   Täby
Uppsala Vintage BMK   Vintag
Visby BMK   Visby
Väsby BMK   Väsby
Västerås BF   Väster

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Almviks IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Gai Pumsawai /Almvik   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Simon Sjöstedt /Almvik   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Borlänge BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anton Tjernström /BBMK   HS17/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Emil Tjernström /BBMK   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Hans Tjernström /BBMK   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Carlton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sara Ericson /Carlto   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Erika Hindorf /Carlto   DSA/Pool/Ej vidare        
Jenny Ivansson /Carlto   DSA/Kvarts/Förlust   DDA/Final/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Christinehamns BS

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ida Larusson /ChBS   DSA/Semi/Förlust   DDA/Semi/Förlust    
Emma Olsson /ChBS   DSB/Semi/Förlust   DDA/Semi/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Mikael Rundberg /ChBS   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Niklas Rundberg /ChBS   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Mikael Runemård /ChBS   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Petter Widman /ChBS   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mikael Ahlgren /EBMK   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Final/Vinst    
Marcus Karlsson /EBMK   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Lukas Lödesjö /EBMK   HSA/Pool/Ej vidare       MDA/Final/Förlust
Jim Nordenvall /EBMK   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Linda Saarela /EBMK   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Final/Vinst   MDB/8-dels/Förlust
Anders Ström /EBMK   HSA/Semi/Förlust   HDA/Final/Vinst   MDA/Final/Vinst
Martin Walter /EBMK   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Therese Åsberg /EBMK   DSA/Final/Förlust   DDA/Semi/Förlust   MDA/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Eken

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jörgen Eriksson /Eken   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Torbjörn Jansson /Eken   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enånger BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Joel Hallberg /Enånge   HS13/Semi/Förlust   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Falu BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Joacim Jedeberg /FaluBM   HS17/8-dels/Förlust        
Daniel Kastberg /FaluBM   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Axel Nygårds /FaluBM   HS11/8-dels/Förlust        
Emma Nygårds /FaluBM   DS13/8-dels/Förlust        
Simon Nygårds /FaluBM   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Viktor Nygårds /FaluBM   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Torbjörn Segerheim /FaluBM   HSB/16-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Peter Sundlöf /FaluBM   HSA/Pool/Ej vidare       MDA/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Friska Viljor

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christian Nyberg /Friska   HSB/Semi/Förlust   HDB/Final/Förlust   MDB/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Fyrisfjädern

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
David Alvfors /Fyris   HS13/16-dels/Förlust   HD13/16-dels/Förlust    
Amrat Belani /Fyris   HS17/8-dels/Förlust   HD17/Final/Vinst    
Henrik Bosseus /Fyris   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Felix Carlesten /Fyris   HS17/8-dels/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    
Christoffer Edberg /Fyris   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/16-dels/Förlust    
Per Fredriksson /Fyris           MDA/Kvarts/Förlust
Fredrik Gofhran /Fyris   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Wendy Haglund /Fyris   DSA/Final/Vinst       MDA/Kvarts/Förlust
Stefan Hansson /Fyris   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Viktor Hansson /Fyris   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Michael Johansson /Fyris   HS13/Pool/Ej vidare        
Jonas Johansson-Berg /Fyris   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust    
Mattias Kananen /Fyris   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    
Albin Knutar /Fyris   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Anton Knutar /Fyris   HS17/8-dels/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust   MD17/Final/Förlust
Felix Knutar /Fyris   HS11/8-dels/Förlust   HD11/Kvarts/Förlust    
Cecilia Lunell /Fyris   DS15/Pool/Ej vidare        
Jonas Nilsson /Fyris   HS17/Semi/Förlust   HD17/Final/Vinst    
Andreas Norrgren /Fyris   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Kvarts/Förlust    
Sara Pohl /Fyris   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Final/Förlust   MD13/Semi/Förlust
Anna Pärlefors /Fyris   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    
Erik Pärlefors /Fyris   HS11/Pool/Ej vidare        
Ludvig Pärlefors /Fyris   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Jens Ramsin-Eklund /Fyris   HS13/16-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Andreas Reineck /Fyris   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Julius Reineck /Fyris   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Max Reineck /Fyris   HS15/Final/Vinst   HD15/8-dels/Förlust    
Philip Reineck /Fyris   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Marcus Ulvne /Fyris   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Calle Utterström /Fyris   HS15/Kvarts/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    
Per Wallgren /Fyris   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Anton Wieselblad /Fyris   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust   MD13/Semi/Förlust
Simon Wieselblad /Fyris            
Anton Åberg /Fyris   HS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Gamleby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Eric Myhrén /Gamleb   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Final/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Filip Myhrén /Gamleb   HS11/Final/Vinst   HD11/Semi/Förlust    
Michael Myhrén /Gamleb   HSC/8-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Gustavsbergs IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henrik Adolfsson /Gustav   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Ola Adolfsson /Gustav       HDC/Final/Vinst    
Jonas Brambäck /Gustav       HDC/Final/Vinst    
Tor Brambäck /Gustav   HS13/16-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Filip Eriksson /Gustav   HS13/16-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Joakim Eriksson /Gustav   HS15/16-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Annika Hällström /Gustav   DS11/Pool/Ej vidare        
Joakim Hällström /Gustav   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Mathias Kopp /Gustav   HS17/Pool/Ej vidare        
Christoffer Santos /Gustav   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Jenny Vapola /Gustav   DS15/Pool/Ej vidare        
Jonna Vapola /Gustav   DS11/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Huvudsta BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robert Siekkinen /Huvuds   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Mikael Östlund /Huvuds   HSC/Kvarts/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Järnvägens IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Pettersson /JIF   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Julita Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johanna Andersson /Julita   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Final/Förlust    
Pernilla Karlsson /Julita   DSA/Kvarts/Förlust   DDA/Final/Förlust   MDA/Final/Förlust
Jennie Sparrén /Julita   DS17/Pool/Ej vidare   DD17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

KFUM Norrköping

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anders Karlsson /KFUM   HS17/8-dels/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    
Conny Karlsson /KFUM   HSC/Pool/Ej vidare        
Hannes Karlsson /KFUM   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Final/Vinst    
Martin Karlsson /KFUM   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Berfin Aslan /Kista   DS13/Final/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust    
Dildar Aslan /Kista   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Husamettin Aslan /Kista   HSC/8-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust    
Emelie Baeckström /Kista   DS17/Final/Vinst   DD17/Final/Vinst   MD17/Final/Vinst
Evin Ciftci /Kista   DSA/Kvarts/Förlust        
Temo Ciftci /Kista   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Poya Dara /Kista   HS11/Final/Förlust   HD11/Final/Vinst    
Ann Elfqvist /Kista   DS11/Kvarts/Förlust        
Max Fonseca /Kista   HSB/Pool/Ej vidare        
Håkan Franck /Kista   HSC/8-dels/Förlust        
Jenny Franck /Kista   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Michael Fransén /Kista   HSC/16-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust    
Jakob Franzen /Kista   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Malin Franzén /Kista   DS13/Semi/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust    
Sarah Frisk /Kista   DS15/Pool/Ej vidare        
Philip Gilchrist /Kista   HS13/Pool/Ej vidare        
Emelie Glaser /Kista   DS17/Semi/Förlust   DD17/Kvarts/Förlust   MD17/Kvarts/Förlust
Magnus Gustafsson /Kista   HS11/Pool/Ej vidare        
Filip Högberg /Kista   HSA/Semi/Förlust   HDA/Semi/Förlust    
Linn Högkvist /Kista   DSC/Pool/Ej vidare   DDC/Semi/Förlust    
Numair Islam /Kista   HS17/Pool/Ej vidare        
Adam Kahn /Kista   HS11/Kvarts/Förlust        
Robin Kahn /Kista   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Gunnar Klackenberg /Kista   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Adam Larsson /Kista   HS11/8-dels/Förlust        
Matias Lopez /Kista   HS15/Semi/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Aldo Lundqvist /Kista   HSC/8-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust    
Fredrik Lundqvist /Kista   HS11/8-dels/Förlust   HD11/Final/Förlust    
Hannah Lundqvist /Kista   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Gabriel Masso /Kista   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Final/Vinst    
Alexander Nistad /Kista   HS15/Semi/Förlust   HD15/Final/Förlust    
Philip Nordström /Kista   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Emelie Persson /Kista   DSC/Pool/Ej vidare   DDC/Semi/Förlust    
Hans Repo /Kista   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Andreas Tillnert /Kista   HSA/Kvarts/Förlust        
Björn Wahlman /Kista   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Niclas Williander /Kista   HS11/8-dels/Förlust   HD11/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Komet BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Therese Ahlström /Komet   DSC/Pool/Ej vidare       MDC/Kvarts/Förlust
Marcus Andersson /Komet   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Malin Eckardt /Komet   DSC/Semi/Förlust       MDC/Semi/Förlust
Robert Hjalmers /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Mathias Johansson /Komet   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Johan Jonsson /Komet   HSC/Pool/Ej vidare       MDC/Kvarts/Förlust
Thomas Liljeruhm /Komet   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Final/Förlust   MDC/Semi/Förlust
Paul Lyberger /Komet   HSC/16-dels/Förlust   HDC/Final/Förlust   MDC/Final/Förlust
Janne Mäkitalo /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Elias Möller /Komet   HS15/Pool/Ej vidare        
Therese Nettelbjer /Komet   DSC/Semi/Förlust       MDC/Final/Förlust
Kristoffer Olofsson /Komet   HSC/Pool/Ej vidare        
Fredrik Robertsson /Komet   HSA/Pool/Ej vidare        
Håkan Sandelius /Komet       HDA/Kvarts/Förlust    
Sanna Söderström /Komet           MDA/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Luleå BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anders Sippori /LBMK       HDB/8-dels/Förlust    
Andreas Sippori /LBMK   HS17/Final/Förlust   HD17/Semi/Förlust    
Mikael Sippori /LBMK   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust   MD15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lidingö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Alexander Areskär /Liding   HS13/16-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust    
Joachim Areskär /Liding   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Per-Åke Areskär /Liding           MDB/Final/Förlust
Sabine Areskär /Liding           MDB/Final/Förlust
Adam Fröman /Liding   HS13/16-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    
Anna Fröman /Liding   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
William Smedberg /Liding   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Karin Spindler /Liding   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Ivo Stoklas /Liding   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Lotta Sundin /Liding   DSA/Pool/Ej vidare        
Felix Törnblom /Liding   HS15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Matfors BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sandra Andersson-Blomq /Matfor   DS13/8-dels/Förlust        
Sandra Andersson-Blomq /Matfor           MD13/8-dels/Förlust
Sandra Andersson-Blomq /Matfor       DD13/Semi/Förlust    
Tove Bergström /Matfor   DS17/Pool/Ej vidare   DD17/Semi/Förlust   MD17/Kvarts/Förlust
Johanna Björklund /Matfor   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Semi/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Björn Bodingh /Matfor   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor           MD15/Semi/Förlust
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor       DD15/Kvarts/Förlust    
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor   DS15/Pool/Ej vidare        
Gustav Carlsson-Jonass /Matfor       HD17/8-dels/Förlust    
Gustav Carlsson-Jonass /Matfor           MD17/Kvarts/Förlust
Gustav Carlsson-Jonass /Matfor   HS17/Kvarts/Förlust        
Johanna Carlsson-Jonass /Matfor       DD13/Semi/Förlust    
Johanna Carlsson-Jonass /Matfor   DS13/Pool/Ej vidare        
Oscar Collin /Matfor   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Andreas Dahl /Matfor   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Kvarts/Förlust    
Jonas Dunberg /Matfor   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Oskar Dunberg /Matfor   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Linda Eriksson /Matfor   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Semi/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Isabelle Falk /Matfor   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Joel Falk /Matfor   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Semi/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Mattias Formgren /Matfor   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor   DS13/Pool/Ej vidare        
Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor       DD13/8-dels/Förlust    
Robin Hammar /Matfor   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Josefine Hjortén /Matfor   DS17/Kvarts/Förlust   DD17/Semi/Förlust   MD17/Kvarts/Förlust
Caroline Hvirfel /Matfor   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Semi/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Mats Johansson /Matfor   HS17/16-dels/Förlust   HD17/8-dels/Förlust    
Peter Johansson /Matfor   HS13/8-dels/Förlust   HD13/16-dels/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Johan Larsson /Matfor   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Final/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Carolin Lindholm /Matfor   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Final/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Emelie Lindholm /Matfor   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust   MD15/8-dels/Vinst
Joakim Mörsky /Matfor   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Angelica Nenzén /Matfor   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Emil Nordin /Matfor   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust   MD17/Kvarts/Förlust
Linus Nordin /Matfor   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/16-dels/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Michael Nyberg /Matfor   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/16-dels/Förlust    
Erik Richanau-Ersson /Matfor   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust   MD17/Kvarts/Förlust
Zack Roberts /Matfor   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Sandra Sjölander /Matfor   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Mikael Tjernström /Matfor   HS17/16-dels/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust   MD17/Kvarts/Förlust
Patrik Tjernström /Matfor   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Göran Westrin /Matfor       HDB/Kvarts/Förlust    
Sara Wiklander /Matfor   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    
Ida Vågberg /Matfor   DS15/Kvarts/Förlust   DD17/Semi/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Mia Vågberg /Matfor   DS17/Pool/Ej vidare   DD17/Semi/Förlust   MD17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrköping BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marie Hansson /NBK   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Final/Vinst    
Martin Hansson /NBK   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Frida Lindqvist /NBK   DSA/Semi/Förlust   DDA/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrtälje BF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Ojaäär /Norrtä   HSC/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Nyköping BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linda Falk /Nyköpi   DS11/Final/Förlust   DD11/Final/Vinst    
Richard Ådén /Nyköpi   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Pärlan

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Joel Jonsson /Pärlan   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Lena Karlsson /Pärlan   DSC/Final/Förlust   DDC/Final/Förlust   MDC/Final/Vinst
Per Lundberg /Pärlan   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Peter Lönnblom /Pärlan   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust    
Markus Sjöblom /Pärlan   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust   MDC/Final/Vinst
Emelia Sundberg /Pärlan   DS15/8-dels/Förlust   DDC/Final/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Örjan Sundberg /Pärlan   HSC/Final/Förlust        
Johan Öhrling /Pärlan   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skellefteå BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Adam Lindström /SBMK   HSB/Semi/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Sofia Lundberg /SBMK   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Final/Vinst   MD17/Semi/Förlust
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/Semi/Förlust   MD17/Semi/Förlust
Maria Lövf-Nilsson /SBMK   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Final/Vinst   MD15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hanna Ekhamre /Skogås   DS11/Kvarts/Förlust   DD11/Kvarts/Förlust    
Gustav Eklundh /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare        
Oscar Eneroth /Skogås   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Christian Fernström /Skogås   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Semi/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Mathias Fernström /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    
Daniel Gilljam /Skogås   HS13/Final/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Erik Gilljam /Skogås   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Alexander Gustafsson /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare        
Jim Hammargren /Skogås   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Daniel Hartwing /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare        
Mengmei He /Skogås   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    
Mengxio He /Skogås   HS15/16-dels/Förlust        
Clarence Hugó /Skogås   HS13/Pool/Ej vidare        
Pascal Hugó /Skogås   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Kvarts/Förlust    
Christoffer Ingevaldsson /Skogås   HS15/Final/Förlust        
Christoffer Ingevaldsson /Skogås           MD15/Final/Förlust
Christoffer Ingevaldsson /Skogås       HD15/8-dels/Förlust    
Jonathan Ingevaldsson /Skogås   HSB/Final/Vinst   HDB/8-dels/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Camilla Jitelius /Skogås   DS11/Pool/Ej vidare        
Henrik Jitelius /Skogås   HS13/Pool/Ej vidare        
Evelyn Johansson /Skogås   DS11/Pool/Ej vidare   DD11/Semi/Förlust    
Jessica Johansson /Skogås   DSB/Final/Förlust       MDB/8-dels/Förlust
Joline Johansson /Skogås   DS13/Pool/Ej vidare        
Ida Kjellerdahl /Skogås   DS11/Pool/Ej vidare   DD11/Kvarts/Förlust    
Malin Kjellerdahl /Skogås   DS11/Kvarts/Förlust   DD11/Semi/Förlust    
Emelie Lamberthz /Skogås   DS11/Semi/Förlust   DD11/Semi/Förlust   MD11/Final/Vinst
Antonia Larsson /Skogås   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    
Evelina Lindell /Skogås   DS15/Kvarts/Förlust       MD15/Final/Förlust
Lina Möller /Skogås   DS17/Kvarts/Förlust   DD17/Final/Vinst    
Patrik Nilsson /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare       MD15/Kvarts/Förlust
Petter Norling /Skogås   HSB/Pool/Ej vidare        
Erica Ohlsson /Skogås   DS15/8-dels/Förlust       MD15/Kvarts/Förlust
Sabina Ohlsson /Skogås   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    
Erik Pettersson /Skogås   HS11/Semi/Förlust   HD11/Kvarts/Förlust   MD11/Final/Vinst
Thomas Rollby /Skogås   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Freja Rylander /Skogås   DS17/Semi/Förlust   DD17/Final/Förlust    
Helene Skoog /Skogås   DS17/Final/Förlust   DD17/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sollentuna BS

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonatan Adolphson /Sollen   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust    
Simon Adolphson /Sollen   HS11/Pool/Ej vidare        
Sara Aschan /Sollen   DS15/Semi/Förlust   DD15/Semi/Förlust    
Martin Falk /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Christian Greuz /Sollen   HSC/Pool/Ej vidare        
Ragnar Grudd /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Anders Haponen /Sollen       HD15/8-dels/Förlust    
Fredrik Jonsson /Sollen   HS13/Pool/Ej vidare        
Patrik Lund /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare        
Marcus Magnusson /Sollen   HS13/Pool/Ej vidare        
Mathias Magnusson /Sollen       HD15/8-dels/Förlust    
Sam Norberg /Sollen   HS15/8-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    
Michaela Wikman /Sollen       DD15/Semi/Förlust    
Giuseppe Zappalla /Sollen   HS15/Pool/Ej vidare        
Marcus Öhman /Sollen   HS13/Pool/Ej vidare        
Niklas Östansjö /Sollen   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Speed

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tomas Björklund /Speed   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Robert Johansson /Speed   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/Final/Förlust    
Jens Lindqvist /Speed   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Daniel Lundström /Speed   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Simon Ödman /Speed   HS17/Semi/Förlust   HD17/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårväen BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Andersson /Spårvä   HSA/Final/Vinst        
Johan Björklund /Spårvä   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Final/Förlust    
Greta Boström /Spårvä   DSA/Kvarts/Förlust       MDA/Semi/Förlust
Oskar Lundqvist /Spårvä   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Final/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Mikael Winge /Spårvä   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sundbyberg BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Klangsell /Sundby   HSC/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust    
Rickard Nilsson /Sundby   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/16-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Marie Svedell /Sundby       DDB/Semi/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Elin Wikholm /Sundby   DSB/Final/Vinst   DDB/Semi/Förlust   MDB/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Södermalm

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lars Bergström /Söderm   HSB/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust    
Ting-Fung Chong /Söderm   HSC/Pool/Ej vidare        
Patrik Ericsson /Söderm   HSC/Semi/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Joel Freij /Söderm   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Pär Mosegaard /Söderm   HSB/Pool/Ej vidare        
Christopher Ray /Söderm   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tomas Ahlgren /Täby   HSA/Final/Förlust   HDA/Semi/Förlust    
Martin Andersson /Täby   HS17/8-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust   MD17/Final/Vinst
Thomas Andersson /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Marielle Angarth /Täby   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Final/Förlust    
Therese Angarth /Täby   DS13/Final/Vinst   DD13/Final/Vinst    
Frida Berzelius /Täby   DS13/Semi/Förlust   DD13/Final/Vinst   MD13/Final/Vinst
Petter Björkestam /Täby       HDA/Semi/Förlust    
Mikaela Djärf /Täby   DS15/Semi/Förlust       MD15/8-dels/Förlust
Axel Forsberg /Täby   HS11/Pool/Ej vidare        
Tobias Gasch /Täby   HS17/8-dels/Förlust   HD17/Semi/Förlust    
Cecilia Gerlitz /Täby   DS11/Semi/Förlust   DD11/Semi/Förlust   MD11/Semi/Förlust
Sebastian Gransbo /Täby           MDB/Kvarts/Förlust
Alfred Henriksson /Täby   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Semi/Förlust    
Daniel Holmgern /Täby   HS15/Pool/Ej vidare        
Malin Holmgern /Täby   DS11/Pool/Ej vidare        
Fredrik Högman /Täby   HSB/Final/Förlust       MDA/Kvarts/Förlust
Karsten Högman /Täby   HSC/Semi/Förlust        
Johan Kasperi /Täby   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Final/Vinst    
Janne Koivuperä /Täby   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Karolina Kotte /Täby   DSB/Pool/Ej vidare       MDB/Kvarts/Förlust
Janne Larsson /Täby       HDB/Kvarts/Förlust    
Johan Larsson /Täby   HS17/Final/Vinst   HD17/Semi/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Erik Louch /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Amanda Lundqvist /Täby   DS13/Kvarts/Förlust   DD15/Final/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Robin Nilsson /Täby   HS11/8-dels/Förlust   HD11/8-dels/Förlust   MD11/Semi/Förlust
Peder Nordin /Täby   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Final/Vinst    
Daniel Ojaäär /Täby   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/8-dels/Förlust    
Rickard Ojaäär /Täby   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Vinst    
Alexander Pettersson /Täby   HS11/Pool/Ej vidare        
Jonathan Sjöö /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Christoffer Sundström /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Victor Zuhr /Täby   HS15/8-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Grefve /Umeå   HS17/Kvarts/Förlust   HD17/8-dels/Förlust    
Nicklas Grefve /Umeå   HS13/16-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Patrik Grefve /Umeå   HS11/Semi/Förlust   HD11/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala Vintage BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Josefin Borgström /Vintag   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Final/Förlust   MD13/Final/Förlust
Linn Borgström /Vintag   DS11/Pool/Ej vidare   DD11/Final/Förlust    
Agnes Fagerlund /Vintag   DS11/Kvarts/Förlust   DD11/Final/Förlust    
Simon Fagerlund /Vintag   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Anton Gonzalez /Vintag   HS13/Final/Vinst   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Final/Förlust
Isabel Gonzalez /Vintag   DS11/Final/Vinst   DD11/Final/Vinst   MD11/Final/Förlust
Mattias Gonzalez /Vintag   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Semi/Förlust   MD11/Final/Förlust
Tomasz Hedenlund /Vintag   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Förlust   MD13/Semi/Förlust
Emma Johannesson /Vintag   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Visby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Isak Ahlgren /Visby   HS17/8-dels/Förlust   HD17/8-dels/Förlust    
Stefan Andersson /Visby   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Mattias Dufour /Visby   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Niklas Dufour /Visby   HS13/Semi/Förlust   HD13/Final/Vinst   MD13/Final/Vinst
Filip Dunkels /Visby   HS15/16-dels/Förlust   HD17/8-dels/Förlust   MD15/Final/Vinst
Miranda Hall /Visby   DS17/Pool/Ej vidare       MDC/Semi/Förlust
Tim Hall /Visby   HSC/Final/Vinst   HDC/Kvarts/Förlust   MDC/Semi/Förlust
Antonio Herrero /Visby   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Per Landahl /Visby   HS17/Pool/Ej vidare   HD17/8-dels/Förlust    
Josefine Meimermondt /Visby   DSB/Semi/Förlust   DDB/Final/Vinst   MDB/Semi/Förlust
Viktoria Meimermondt /Visby   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust   MD17/Semi/Förlust
Jennifer Nielsen /Visby   DS15/Final/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust   MD15/Final/Vinst
Christian Pettersson /Visby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Semi/Förlust    
Ina Porselius /Visby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Semi/Förlust    
August Söderlund /Visby   HSC/8-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust    
Hjalmar Söderlund /Visby   HS17/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust   MD17/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Väsby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hanna Broberg /Väsby   DS15/Final/Vinst   DDB/Semi/Förlust   MD17/Final/Förlust
Ninnie Broberg /Väsby       DDB/Semi/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Maria Gemvall /Väsby   DS15/Kvarts/Förlust       MD15/8-dels/Förlust
Anna-Karin Gålnander /Väsby       DDC/Final/Vinst   MDB/Semi/Förlust
Clas Jakobsson /Väsby       HDB/8-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Reidar Magnusson /Väsby   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Leila Maxe /Väsby   DSC/Final/Vinst   DDC/Final/Vinst    
Louise Maxe /Väsby   DS11/Pool/Ej vidare       MD13/8-dels/Förlust
Tommy Maxe /Väsby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Gautam Parekh /Väsby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Patrik Tancred /Väsby   HS15/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Johan Wilhelmsson /Väsby   HS13/16-dels/Förlust       MD13/8-dels/Förlust
André Zester /Väsby   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västerås BF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Niclas Jonsson /Väster   HS15/Pool/Ej vidare        
Simon Söderberg /Väster   HS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adolfsson, Henrik Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool K William Smedberg /Liding 15-9 15-5 Vinst
    HS13 Pool K Philip Nordström /Kista 15-2 15-2 Förlust
    HS13 16-dels David Alvfors /Fyris 15-13 15-7 Vinst
    HS13 8-dels Joel Hallberg /Enånge 15-0 15-4 Förlust
  Tor Brambäck /Gustav HD13 8-dels Jens Ramsin-Eklund /Fyris
Henrik Bosseus /Fyris
13-15 15-12 15-4 Förlust
Adolfsson, Ola Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonas Brambäck /Gustav HDC 8-dels Aldo Lundqvist /Kista
Mikael Winge /Spårvä
15-5 15-5 Vinst
  Jonas Brambäck /Gustav HDC Kvarts Markus Sjöblom /Pärlan
Joel Jonsson /Pärlan
15-8 15-10 Vinst
  Jonas Brambäck /Gustav HDC Semi Christopher Ray /Söderm
Lars Bergström /Söderm
15-12 15-4 Vinst
  Jonas Brambäck /Gustav HDC Final Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
15-5 15-10 Vinst
Adolphson, Jonatan Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Felix Törnblom /Liding 4-15 15-5 15-10 Vinst
    HS15 Pool C Christoffer Santos /Gustav 15-2 15-0 Vinst
    HS15 Pool C Gai Pumsawai /Almvik 15-8 15-12 Förlust
    HS15 16-dels Sam Norberg /Sollen 15-11 15-0 Förlust
  Christoffer Ingevaldsson /Skogås HD15 8-dels Joel Falk /Matfor
Björn Bodingh /Matfor
15-7 15-8 Förlust
Adolphson, Simon Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Axel Nygårds /FaluBM 17-14 15-7 Förlust
    HS11 Pool B Poya Dara /Kista 15-1 15-1 Förlust
    HS11 Pool B Daniel Ojaäär /Täby 15-9 15-3 Vinst
Ahlgren, Isak Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool D Emil Nordin /Matfor 15-10 15-2 Vinst
    HS17 Pool D Andreas Lövf-Nilsson /SBMK 17-16 15-12 Vinst
    HS17 Pool D Jonas Nilsson /Fyris 15-1 15-4 Förlust
    HS17 8-dels Andreas Sippori /LBMK 15-1 15-4 Förlust
  Per Landahl /Visby HD17 8-dels Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-5 15-7 Förlust
Ahlgren, Mikael Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anders Ström /EBMK HDA Semi Petter Björkestam /Täby
Tomas Ahlgren /Täby
15-6 15-13 Vinst
  Anders Ström /EBMK HDA Final Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
15-12 15-8 Vinst
    HSA Pool D Oskar Lundqvist /Spårvä 15-9 15-9 Vinst
    HSA Pool D Filip Högberg /Kista 15-13 15-10 Förlust
    HSA Pool D Peter Sundlöf /FaluBM Walk over Vinst
    HSA Kvarts Anders Ström /EBMK 15-3 15-8 Förlust
Ahlgren, Tomas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Petter Björkestam /Täby HDA Kvarts Thomas Rollby /Skogås
Håkan Sandelius /Komet
15-9 15-14 Vinst
  Petter Björkestam /Täby HDA Semi Anders Ström /EBMK
Mikael Ahlgren /EBMK
15-6 15-13 Förlust
    HSA Pool C Lukas Lödesjö /EBMK Walk over Vinst
    HSA Pool C Johan Björklund /Spårvä 15-7 15-5 Vinst
    HSA Pool C Marcus Andersson /Komet 15-11 10-15 15-6 Vinst
    HSA Kvarts Andreas Tillnert /Kista 15-11 8-15 15-13 Vinst
    HSA Semi Filip Högberg /Kista 15-2 8-15 15-10 Vinst
    HSA Final Patrik Andersson /Spårvä 6-15 15-5 15-11 Förlust
Ahlström, Therese Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool B Emelie Persson /Kista Walk over Förlust
    DSC Pool B Lena Karlsson /Pärlan Walk over Förlust
    DSC Pool B Malin Eckardt /Komet Walk over Förlust
  Johan Jonsson /Komet MDC Kvarts Tim Hall /Visby
Miranda Hall /Visby
Walkover Förlust
Alvfors, David Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Erik Louch /Täby 15-12 15-8 Vinst
    HS13 Pool C Adam Fröman /Liding 10-15 15-6 15-8 Vinst
    HS13 Pool C Marcus Magnusson /Sollen Walk over Vinst
    HS13 16-dels Henrik Adolfsson /Gustav 15-13 15-7 Förlust
  Christoffer Edberg /Fyris HD13 16-dels Christian Pettersson /Visby
Nicklas Grefve /Umeå
15-1 15-6 Förlust
Andersson, Johanna Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool C Linda Saarela /EBMK 11-5 1-11 13-10 Vinst
    DSB Pool C Elin Wikholm /Sundby 11-7 11-9 Förlust
    DSB Kvarts Jessica Johansson /Skogås 11-8 11-7 Förlust
  Carolin Lindholm /Matfor DDB Kvarts Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-9 15-8 Vinst
  Carolin Lindholm /Matfor DDB Semi Marie Svedell /Sundby
Elin Wikholm /Sundby
Walkover Vinst
  Carolin Lindholm /Matfor DDB Final Linda Saarela /EBMK
Josefine Meimermondt /Visby
15-6 5-15 15-4 Förlust
Andersson, Marcus Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mathias Johansson /Komet HDA Kvarts Peter Lönnblom /Pärlan
Filip Högberg /Kista
9-15 15-13 15-8 Förlust
    HSA Pool C Johan Björklund /Spårvä 17-15 15-10 Förlust
    HSA Pool C Lukas Lödesjö /EBMK Walk over Vinst
    HSA Pool C Tomas Ahlgren /Täby 15-11 10-15 15-6 Förlust
Andersson, Martin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool I Mikael Tjernström /Matfor 15-7 15-1 Vinst
    HS17 Pool I Numair Islam /Kista Walk over Vinst
    HS17 Pool I Per Landahl /Visby 15-3 15-6 Vinst
    HS17 8-dels Robert Johansson /Speed 17-14 15-13 Förlust
  Emelie Baeckström /Kista MD17 Kvarts Mikael Tjernström /Matfor
Josefine Hjortén /Matfor
15-11 15-3 Vinst
  Emelie Baeckström /Kista MD17 Semi Hjalmar Söderlund /Visby
Viktoria Meimermondt /Visby
15-9 15-10 Förlust
  Emelie Baeckström /Kista MD17 Final Anton Knutar /Fyris
Hanna Broberg /Väsby
15-5 15-7 Vinst
  Janne Koivuperä /Täby HDA Kvarts Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
17-16 15-9 Förlust
Andersson, Patrik Spårväen BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Peter Lönnblom /Pärlan 15-6 15-6 Vinst
    HSA Pool B Andreas Tillnert /Kista 15-8 15-11 Vinst
    HSA Pool B Mathias Johansson /Komet 15-8 15-11 Vinst
    HSA Kvarts Johan Björklund /Spårvä 15-6 15-12 Vinst
    HSA Semi Anders Ström /EBMK 15-13 15-5 Vinst
    HSA Final Tomas Ahlgren /Täby 6-15 15-5 15-11 Vinst
Andersson, Stefan Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool H Michael Nyberg /Matfor 15-10 15-11 Förlust
    HSB Pool H Niklas Rundberg /ChBS 15-9 15-6 Förlust
    HSB Pool H Jörgen Eriksson /Eken Walk over Vinst
  Martin Walter /EBMK HDB 8-dels Dildar Aslan /Kista
Hans Repo /Kista
Walkover Vinst
  Martin Walter /EBMK HDB Kvarts Mikael Rundberg /ChBS
Niklas Rundberg /ChBS
Walkover Förlust
Andersson, Thomas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Mathias Fernström /Skogås 4-15 15-12 15-10 Vinst
    HS15 Pool A Christoffer Ingevaldsson /Skogås 15-1 15-3 Förlust
    HS15 Pool A Gautam Parekh /Väsby 15-8 15-13 Förlust
  Victor Zuhr /Täby HD15 16-dels Erik Gilljam /Skogås
Jim Hammargren /Skogås
15-9 15-6 Förlust
Andersson-Blomq, Sandr Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Emma Johannesson /Vintag 8-11 11-3 11-4 Vinst
    DS13 Pool F Berfin Aslan /Kista 11-1 11-0 Förlust
    DS13 Pool F Sandra Sjölander /Matfor 11-0 11-0 Vinst
    DS13 8-dels Hannah Lundqvist /Kista 11-7 13-10 Förlust
Andersson-Blomq, Sandr Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Caroline Hvirfel /Matfor DD13 8-dels Emma Johannesson /Vintag
Anna Pärlefors /Fyris
6-15 15-3 15-1 Vinst
  Caroline Hvirfel /Matfor DD13 Kvarts Sandra Sjölander /Matfor
Sara Wiklander /Matfor
15-3 15-1 Vinst
  Caroline Hvirfel /Matfor DD13 Semi Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-1 15-1 Förlust
Andersson-Blomq, Sandr Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Johansson /Matfor MD13 8-dels Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
15-1 15-0 Förlust
Angarth, Marielle Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Evelina Lindell /Skogås 13-12 11-1 Förlust
    DS15 Pool B Ina Porselius /Visby 11-2 11-0 Vinst
    DS15 8-dels Sofia Lundberg /SBMK 11-2 11-6 Vinst
    DS15 Kvarts Jennifer Nielsen /Visby 11-0 11-2 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby DD15 Semi Michaela Wikman /Sollen
Sara Aschan /Sollen
15-3 15-8 Vinst
  Amanda Lundqvist /Täby DD15 Final Maria Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
9-15 15-13 15-4 Förlust
Angarth, Therese Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Emma Nygårds /FaluBM 11-0 11-0 Vinst
    DS13 Pool A Sabina Ohlsson /Skogås 11-0 11-0 Vinst
    DS13 Pool A Angelica Nenzén /Matfor 11-0 11-0 Vinst
    DS13 Kvarts Hannah Lundqvist /Kista 11-1 11-1 Vinst
    DS13 Semi Malin Franzén /Kista 11-3 11-0 Vinst
    DS13 Final Berfin Aslan /Kista 11-0 11-1 Vinst
  Frida Berzelius /Täby DD13 Kvarts Berfin Aslan /Kista
Jenny Franck /Kista
15-7 15-5 Vinst
  Frida Berzelius /Täby DD13 Semi Caroline Hvirfel /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
15-1 15-1 Vinst
  Frida Berzelius /Täby DD13 Final Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
15-7 15-2 Vinst
Areskär, Alexander Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool J Simon Söderberg /Väster 15-1 15-0 Vinst
    HS13 Pool J Johan Wilhelmsson /Väsby 15-12 15-7 Vinst
    HS13 Pool J Christoffer Edberg /Fyris 15-0 15-6 Vinst
    HS13 16-dels Temo Ciftci /Kista 15-4 15-7 Förlust
  Ivo Stoklas /Liding HD13 8-dels Simon Nygårds /FaluBM
Emil Tjernström /BBMK
Walkover Vinst
  Ivo Stoklas /Liding HD13 Kvarts Christian Pettersson /Visby
Nicklas Grefve /Umeå
15-10 11-15 15-10 Förlust
Areskär, Joachim Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Robin Hammar /Matfor 15-0 15-0 Vinst
    HS15 Pool I Niclas Jonsson /Väster 15-6 15-11 Vinst
    HS15 Pool I Erik Gilljam /Skogås 15-1 15-7 Förlust
    HS15 16-dels Marcus Ulvne /Fyris 15-10 17-14 Förlust
  Patrik Tjernström /Matfor HD15 16-dels Christoffer Santos /Gustav
Joakim Eriksson /Gustav
15-4 15-5 Vinst
  Patrik Tjernström /Matfor HD15 8-dels Robin Hammar /Matfor
Zack Roberts /Matfor
15-3 15-1 Vinst
  Patrik Tjernström /Matfor HD15 Kvarts Joel Falk /Matfor
Björn Bodingh /Matfor
15-11 15-11 Förlust
Areskär, Per-Åke Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sabine Areskär /Liding MDB 8-dels Christian Nyberg /Friska
Linda Saarela /EBMK
15-9 15-4 Vinst
  Sabine Areskär /Liding MDB Kvarts Rickard Nilsson /Sundby
Marie Svedell /Sundby
Walkover Vinst
  Sabine Areskär /Liding MDB Semi Johan Larsson /Täby
Josefine Meimermondt /Visby
15-7 15-12 Vinst
  Sabine Areskär /Liding MDB Final Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
15-10 5-15 15-12 Förlust
Areskär, Sabine Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Per-Åke Areskär /Liding MDB 8-dels Christian Nyberg /Friska
Linda Saarela /EBMK
15-9 15-4 Vinst
  Per-Åke Areskär /Liding MDB Kvarts Rickard Nilsson /Sundby
Marie Svedell /Sundby
Walkover Vinst
  Per-Åke Areskär /Liding MDB Semi Johan Larsson /Täby
Josefine Meimermondt /Visby
15-7 15-12 Vinst
  Per-Åke Areskär /Liding MDB Final Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
15-10 5-15 15-12 Förlust
Aschan, Sara Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Johanna Björklund /Matfor 11-2 11-0 Vinst
    DS15 Pool C Karin Spindler /Liding 11-1 11-0 Vinst
    DS15 8-dels Erica Ohlsson /Skogås 11-1 11-3 Vinst
    DS15 Kvarts Evelina Lindell /Skogås 11-3 7-11 13-11 Vinst
    DS15 Semi Hanna Broberg /Väsby 11-3 11-0 Förlust
  Michaela Wikman /Sollen DD15 Kvarts Angelica Bäck-Sjölander /Matfor
Emelie Lindholm /Matfor
Walkover Vinst
  Michaela Wikman /Sollen DD15 Semi Amanda Lundqvist /Täby
Marielle Angarth /Täby
15-3 15-8 Förlust
Aslan, Berfin Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Sandra Sjölander /Matfor 11-2 11-2 Vinst
    DS13 Pool F Sandra Andersson-Blomq /Matfor 11-1 11-0 Vinst
    DS13 Pool F Emma Johannesson /Vintag 11-2 11-0 Vinst
    DS13 Kvarts Amanda Lundqvist /Täby 11-2 11-0 Vinst
    DS13 Semi Frida Berzelius /Täby 11-3 11-3 Vinst
    DS13 Final Therese Angarth /Täby 11-0 11-1 Förlust
  Jenny Franck /Kista DD13 8-dels Antonia Larsson /Skogås
Malin Kjellerdahl /Skogås
15-0 15-0 Vinst
  Jenny Franck /Kista DD13 Kvarts Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-7 15-5 Förlust
Aslan, Dildar Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Reidar Magnusson /Väsby Walk over Förlust
    HSB Pool I Johan Kasperi /Täby Walk over Förlust
    HSB Pool I Adam Lindström /SBMK Walk over Förlust
  Hans Repo /Kista HDB 8-dels Stefan Andersson /Visby
Martin Walter /EBMK
Walkover Förlust
Aslan, Husamettin Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool I Janne Mäkitalo /Komet 15-1 15-3 Vinst
    HSC Pool I Örjan Sundberg /Pärlan 15-5 15-2 Förlust
    HSC Pool I Ting-Fung Chong /Söderm 15-4 15-2 Vinst
    HSC 16-dels Michael Fransén /Kista Walkover Vinst
    HSC 8-dels Daniel Lundström /Speed 15-3 15-7 Förlust
  Michael Fransén /Kista HDC 8-dels André Zester /Väsby
Patrik Tancred /Väsby
Walkover Förlust
Baeckström, Emelie Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Jennie Sparrén /Julita 11-1 11-1 Vinst
    DS17 Pool A Tove Bergström /Matfor 11-8 11-2 Vinst
    DS17 Pool A Lina Möller /Skogås 11-8 11-7 Vinst
    DS17 Semi Emelie Glaser /Kista 8-11 11-9 11-0 Vinst
    DS17 Final Helene Skoog /Skogås 8-11 11-9 11-4 Vinst
  Lina Möller /Skogås DD17 Semi Ida Vågberg /Matfor
Mia Vågberg /Matfor
15-2 15-2 Vinst
  Lina Möller /Skogås DD17 Final Helene Skoog /Skogås
Freja Rylander /Skogås
15-7 15-8 Vinst
  Martin Andersson /Täby MD17 Kvarts Mikael Tjernström /Matfor
Josefine Hjortén /Matfor
15-11 15-3 Vinst
  Martin Andersson /Täby MD17 Semi Hjalmar Söderlund /Visby
Viktoria Meimermondt /Visby
15-9 15-10 Förlust
  Martin Andersson /Täby MD17 Final Anton Knutar /Fyris
Hanna Broberg /Väsby
15-5 15-7 Vinst
Belani, Amrat Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Andreas Dahl /Matfor 15-4 11-15 17-14 Vinst
    HS17 Pool A Mattias Dufour /Visby Walk over Vinst
    HS17 Pool A Johan Larsson /Täby 15-1 15-1 Förlust
    HS17 8-dels Simon Ödman /Speed 15-3 15-9 Förlust
  Jonas Nilsson /Fyris HD17 8-dels Per Landahl /Visby
Isak Ahlgren /Visby
15-5 15-7 Vinst
  Jonas Nilsson /Fyris HD17 Kvarts Mikael Tjernström /Matfor
Andreas Dahl /Matfor
15-9 15-3 Vinst
  Jonas Nilsson /Fyris HD17 Semi Andreas Sippori /LBMK
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
15-6 15-8 Vinst
  Jonas Nilsson /Fyris HD17 Final Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
15-4 7-15 15-5 Vinst
Bergström, Lars BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Karsten Högman /Täby Walk over Förlust
    HSC Pool B Peter Ojaäär /Norrtä Walk over Förlust
    HSC Pool B Aldo Lundqvist /Kista Walk over Förlust
  Christopher Ray /Söderm HDC 8-dels Hjalmar Söderlund /Visby
August Söderlund /Visby
15-3 10-15 15-9 Vinst
  Christopher Ray /Söderm HDC Kvarts Daniel Lundström /Speed
Tomas Björklund /Speed
15-11 12-15 17-14 Vinst
  Christopher Ray /Söderm HDC Semi Jonas Brambäck /Gustav
Ola Adolfsson /Gustav
15-12 15-4 Förlust
    HSB Pool C Johan Larsson /Matfor Walk over Förlust
    HSB Pool G Martin Walter /EBMK 15-2 15-9 Förlust
    HSB Pool C Hans Repo /Kista Walk over Förlust
    HSB Pool G Petter Widman /ChBS 15-1 15-1 Förlust
    HSB Pool G Daniel Kastberg /FaluBM Walk over Vinst
Bergström, Tove Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool A Lina Möller /Skogås 11-4 11-5 Förlust
    DS17 Pool A Emelie Baeckström /Kista 11-8 11-2 Förlust
    DS17 Pool A Jennie Sparrén /Julita 11-0 11-4 Vinst
  Josefine Hjortén /Matfor DD17 Semi Helene Skoog /Skogås
Freja Rylander /Skogås
14-17 15-8 15-9 Förlust
  Emil Nordin /Matfor MD17 Kvarts Anton Knutar /Fyris
Hanna Broberg /Väsby
15-5 15-9 Förlust
Berzelius, Frida Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor Walk over Vinst
    DS13 Pool D Sara Pohl /Fyris 9-11 11-5 11-4 Vinst
    DS13 Pool D Mengmei He /Skogås 11-5 11-0 Vinst
    DS13 8-dels Emma Nygårds /FaluBM 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Kvarts Josefin Borgström /Vintag 11-3 11-6 Vinst
    DS13 Semi Berfin Aslan /Kista 11-3 11-3 Förlust
  Therese Angarth /Täby DD13 Kvarts Berfin Aslan /Kista
Jenny Franck /Kista
15-7 15-5 Vinst
  Therese Angarth /Täby DD13 Semi Caroline Hvirfel /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
15-1 15-1 Vinst
  Therese Angarth /Täby DD13 Final Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
15-7 15-2 Vinst
  Niklas Dufour /Visby MD13 Kvarts Ludvig Pärlefors /Fyris
Hannah Lundqvist /Kista
15-0 15-5 Vinst
  Niklas Dufour /Visby MD13 Semi Tomasz Hedenlund /Vintag
Emma Johannesson /Vintag
15-7 15-12 Vinst
  Niklas Dufour /Visby MD13 Final Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
15-6 17-15 Vinst
Björkestam, Petter Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tomas Ahlgren /Täby HDA Kvarts Thomas Rollby /Skogås
Håkan Sandelius /Komet
15-9 15-14 Vinst
  Tomas Ahlgren /Täby HDA Semi Anders Ström /EBMK
Mikael Ahlgren /EBMK
15-6 15-13 Förlust
Björklund, Johan Spårväen BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oskar Lundqvist /Spårvä HDA Kvarts Janne Koivuperä /Täby
Martin Andersson /Täby
17-16 15-9 Vinst
  Oskar Lundqvist /Spårvä HDA Semi Peter Lönnblom /Pärlan
Filip Högberg /Kista
15-11 15-8 Vinst
  Oskar Lundqvist /Spårvä HDA Final Anders Ström /EBMK
Mikael Ahlgren /EBMK
15-12 15-8 Förlust
    HSA Pool C Marcus Andersson /Komet 17-15 15-10 Vinst
    HSA Pool C Tomas Ahlgren /Täby 15-7 15-5 Förlust
    HSA Pool C Lukas Lödesjö /EBMK Walk over Vinst
    HSA Kvarts Patrik Andersson /Spårvä 15-6 15-12 Förlust
Björklund, Johanna Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Karin Spindler /Liding 13-10 5-11 11-8 Vinst
    DS15 Pool C Sara Aschan /Sollen 11-2 11-0 Förlust
    DS15 8-dels Maria Gemvall /Väsby 11-1 11-0 Förlust
  Ina Porselius /Visby DD15 Kvarts Anna Fröman /Liding
Karin Spindler /Liding
15-2 15-5 Vinst
  Ina Porselius /Visby DD15 Semi Maria Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
15-6 15-12 Förlust
  Zack Roberts /Matfor MD15 Kvarts Joel Falk /Matfor
Ida Vågberg /Matfor
15-8 15-2 Förlust
Björklund, Tomas BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Peter Klangsell /Sundby Walk over Vinst
    HSC Pool G Michael Fransén /Kista 15-2 15-5 Vinst
    HSC Pool G Christian Greuz /Sollen 15-11 15-12 Vinst
    HSC 8-dels Markus Sjöblom /Pärlan 15-10 15-13 Förlust
  Daniel Lundström /Speed HDC Kvarts Christopher Ray /Söderm
Lars Bergström /Söderm
15-11 12-15 17-14 Förlust
Bodingh, Björn Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Elias Möller /Komet Walk over Vinst
    HS15 Pool E Patrik Lund /Sollen 15-0 15-0 Vinst
    HS15 Pool E Calle Utterström /Fyris 15-3 15-8 Förlust
    HS15 16-dels Erik Gilljam /Skogås 15-3 15-10 Förlust
  Joel Falk /Matfor HD15 8-dels Jonatan Adolphson /Sollen
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-7 15-8 Vinst
  Joel Falk /Matfor HD15 Kvarts Patrik Tjernström /Matfor
Joachim Areskär /Liding
15-11 15-11 Vinst
  Joel Falk /Matfor HD15 Semi Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-9 15-8 Förlust
  Angelica Bäck-Sjölander /Matfor MD15 8-dels Gautam Parekh /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
15-11 17-14 Vinst
  Angelica Bäck-Sjölander /Matfor MD15 Kvarts Patrik Nilsson /Skogås
Erica Ohlsson /Skogås
Walkover Vinst
  Angelica Bäck-Sjölander /Matfor MD15 Semi Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-12 12-15 15-8 Förlust
Borgström, Josefin Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Sara Wiklander /Matfor 11-2 11-0 Vinst
    DS13 Pool E Hannah Lundqvist /Kista 11-4 11-1 Vinst
    DS13 Pool E Johanna Carlsson-Jonass /Matfor 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Kvarts Frida Berzelius /Täby 11-3 11-6 Förlust
  Sara Pohl /Fyris DD13 Kvarts Hannah Lundqvist /Kista
Malin Franzén /Kista
15-2 15-10 Vinst
  Sara Pohl /Fyris DD13 Semi Johanna Carlsson-Jonass /Matfor
Linda Eriksson /Matfor
15-11 15-5 Vinst
  Sara Pohl /Fyris DD13 Final Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-7 15-2 Förlust
  Anton Gonzalez /Vintag MD13 8-dels Peter Johansson /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
15-1 15-0 Vinst
  Anton Gonzalez /Vintag MD13 Kvarts Christian Fernström /Skogås
Caroline Hvirfel /Matfor
15-8 15-6 Vinst
  Anton Gonzalez /Vintag MD13 Semi Anton Wieselblad /Fyris
Sara Pohl /Fyris
15-8 15-13 Vinst
  Anton Gonzalez /Vintag MD13 Final Niklas Dufour /Visby
Frida Berzelius /Täby
15-6 17-15 Förlust
Borgström, Linn Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool D Linda Falk /Nyköpi 11-7 11-9 Förlust
    DS11 Pool D Ann Elfqvist /Kista 11-9 7-11 11-6 Förlust
    DS11 Pool D Ida Kjellerdahl /Skogås 11-9 13-10 Vinst
  Agnes Fagerlund /Vintag DD11 Semi Evelyn Johansson /Skogås
Malin Kjellerdahl /Skogås
Walkover Vinst
  Agnes Fagerlund /Vintag DD11 Final Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
15-7 15-5 Förlust
Bosseus, Henrik Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Henrik Jitelius /Skogås 15-6 15-7 Vinst
    HS13 Pool G Filip Eriksson /Gustav 15-5 15-13 Förlust
    HS13 Pool G Tomasz Hedenlund /Vintag 15-4 15-4 Förlust
  Jens Ramsin-Eklund /Fyris HD13 8-dels Henrik Adolfsson /Gustav
Tor Brambäck /Gustav
13-15 15-12 15-4 Vinst
  Jens Ramsin-Eklund /Fyris HD13 Kvarts Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
15-1 15-4 Förlust
Boström, Greta Spårväen BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oskar Lundqvist /Spårvä MDA Kvarts Fredrik Högman /Täby
Jenny Ivansson /Carlto
15-12 15-7 Vinst
  Oskar Lundqvist /Spårvä MDA Semi Anders Ström /EBMK
Therese Åsberg /EBMK
8-15 15-11 15-3 Förlust
    DSA Pool B Wendy Haglund /Fyris 11-4 11-8 Förlust
    DSA Pool B Erika Hindorf /Carlto Walk over Vinst
    DSA Kvarts Ida Larusson /ChBS 11-9 11-7 Förlust
Brambäck, Jonas Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ola Adolfsson /Gustav HDC 8-dels Aldo Lundqvist /Kista
Mikael Winge /Spårvä
15-5 15-5 Vinst
  Ola Adolfsson /Gustav HDC Kvarts Markus Sjöblom /Pärlan
Joel Jonsson /Pärlan
15-8 15-10 Vinst
  Ola Adolfsson /Gustav HDC Semi Christopher Ray /Söderm
Lars Bergström /Söderm
15-12 15-4 Vinst
  Ola Adolfsson /Gustav HDC Final Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
15-5 15-10 Vinst
Brambäck, Tor Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Anton Wieselblad /Fyris Walk over Vinst
    HS13 Pool A Christoffer Sundström /Täby 15-12 15-8 Vinst
    HS13 Pool A Eric Myhrén /Gamleb 15-1 15-9 Förlust
    HS13 16-dels Per Wallgren /Fyris 15-3 15-1 Förlust
  Henrik Adolfsson /Gustav HD13 8-dels Jens Ramsin-Eklund /Fyris
Henrik Bosseus /Fyris
13-15 15-12 15-4 Förlust
Broberg, Hanna Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Sofia Lundberg /SBMK 11-1 11-4 Vinst
    DS15 Pool A Sarah Frisk /Kista Walk over Vinst
    DS15 Pool A Angelica Bäck-Sjölander /Matfor 11-0 11-6 Vinst
    DS15 Kvarts Ida Vågberg /Matfor 11-0 11-0 Vinst
    DS15 Semi Sara Aschan /Sollen 11-3 11-0 Vinst
    DS15 Final Jennifer Nielsen /Visby 13-10 11-1 Vinst
  Anton Knutar /Fyris MD17 Kvarts Emil Nordin /Matfor
Tove Bergström /Matfor
15-5 15-9 Vinst
  Anton Knutar /Fyris MD17 Semi Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
15-3 15-17 15-4 Vinst
  Anton Knutar /Fyris MD17 Final Martin Andersson /Täby
Emelie Baeckström /Kista
15-5 15-7 Förlust
  Ninnie Broberg /Väsby DDB Semi Linda Saarela /EBMK
Josefine Meimermondt /Visby
15-7 15-7 Förlust
Broberg, Ninnie Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Clas Jakobsson /Väsby MDB 8-dels Mikael Rundberg /ChBS
Emma Olsson /ChBS
15-8 8-15 17-14 Vinst
  Clas Jakobsson /Väsby MDB Kvarts Johan Larsson /Täby
Josefine Meimermondt /Visby
15-12 15-8 Förlust
  Hanna Broberg /Väsby DDB Semi Linda Saarela /EBMK
Josefine Meimermondt /Visby
15-7 15-7 Förlust
Bäck-Sjölander, Angeli Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emelie Lindholm /Matfor DD15 Kvarts Michaela Wikman /Sollen
Sara Aschan /Sollen
Walkover Förlust
Bäck-Sjölander, Angeli Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Sarah Frisk /Kista Walk over Vinst
    DS15 Pool A Sofia Lundberg /SBMK 11-2 1-11 11-8 Förlust
    DS15 Pool A Hanna Broberg /Väsby 11-0 11-6 Förlust
Bäck-Sjölander, Angeli Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Björn Bodingh /Matfor MD15 8-dels Gautam Parekh /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
15-11 17-14 Vinst
  Björn Bodingh /Matfor MD15 Kvarts Patrik Nilsson /Skogås
Erica Ohlsson /Skogås
Walkover Vinst
  Björn Bodingh /Matfor MD15 Semi Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-12 12-15 15-8 Förlust
Carlesten, Felix Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool B Erik Richanau-Ersson /Matfor 15-6 15-6 Vinst
    HS17 Pool B Anton Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HS17 Pool B Daniel Grefve /Umeå 15-3 15-7 Förlust
    HS17 16-dels Mats Johansson /Matfor 15-5 15-8 Vinst
    HS17 8-dels Gustav Carlsson-Jonass /Matfor 15-7 15-0 Förlust
  Calle Utterström /Fyris HD17 8-dels Mattias Dufour /Visby
Johan Larsson /Täby
Walkover Vinst
  Calle Utterström /Fyris HD17 Kvarts Andreas Sippori /LBMK
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
15-0 15-2 Förlust
Carlsson-Jonass, Gusta Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emelie Glaser /Kista MD17 Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Viktoria Meimermondt /Visby
15-9 15-10 Förlust
Carlsson-Jonass, Gusta Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Mörsky /Matfor HD17 8-dels Anders Karlsson /KFUM
Richard Ådén /Nyköpi
15-7 15-0 Förlust
Carlsson-Jonass, Gusta Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool F Richard Ådén /Nyköpi 15-10 12-15 15-3 Vinst
    HS17 Pool F Niklas Östansjö /Sollen 15-0 15-0 Vinst
    HS17 8-dels Felix Carlesten /Fyris 15-7 15-0 Vinst
    HS17 Kvarts Simon Ödman /Speed 15-10 15-7 Förlust
Carlsson-Jonass, Johan Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Linda Eriksson /Matfor DD13 Kvarts Mengmei He /Skogås
Sabina Ohlsson /Skogås
15-5 15-13 Vinst
  Linda Eriksson /Matfor DD13 Semi Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
15-11 15-5 Förlust
Carlsson-Jonass, Johan Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Hannah Lundqvist /Kista 11-1 11-3 Förlust
    DS13 Pool E Sara Wiklander /Matfor 11-3 11-1 Vinst
    DS13 Pool E Josefin Borgström /Vintag 11-2 11-1 Förlust
Chong, Ting-Fung BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool I Örjan Sundberg /Pärlan 15-2 15-0 Förlust
    HSC Pool I Janne Mäkitalo /Komet 15-13 10-15 15-5 Vinst
    HSC Pool I Husamettin Aslan /Kista 15-4 15-2 Förlust
Ciftci, Evin Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA Pool C Ida Larusson /ChBS 11-8 11-2 Förlust
    DSA Pool C Sara Ericson /Carlto 0-11 13-11 11-5 Vinst
    DSA Pool C Marie Hansson /NBK 11-7 7-11 11-4 Vinst
    DSA Kvarts Wendy Haglund /Fyris 11-4 11-5 Förlust
Ciftci, Temo Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Linus Nordin /Matfor 15-11 15-7 Vinst
    HS13 Pool F Clarence Hugó /Skogås 15-10 15-2 Vinst
    HS13 Pool F Viktor Hansson /Fyris 14-17 15-13 15-12 Förlust
    HS13 16-dels Alexander Areskär /Liding 15-4 15-7 Vinst
    HS13 8-dels Philip Nordström /Kista 15-2 15-4 Förlust
  Philip Nordström /Kista HD13 16-dels Peter Johansson /Matfor
Linus Nordin /Matfor
15-4 15-1 Vinst
  Philip Nordström /Kista HD13 8-dels Christoffer Sundström /Täby
Erik Louch /Täby
15-0 15-7 Vinst
  Philip Nordström /Kista HD13 Kvarts Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
15-11 15-13 Förlust
Collin, Oscar Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Antonio Herrero /Visby 15-1 15-3 Förlust
    HS17 Pool C Robert Johansson /Speed 15-7 15-8 Förlust
    HS17 Pool C Anton Knutar /Fyris 15-1 15-1 Förlust
  Mats Johansson /Matfor HD17 8-dels Mattias Kananen /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-7 15-12 Förlust
Dahl, Andreas Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Amrat Belani /Fyris 15-4 11-15 17-14 Förlust
    HS17 Pool A Johan Larsson /Täby 15-8 15-4 Förlust
    HS17 Pool A Mattias Dufour /Visby Walk over Vinst
  Mikael Tjernström /Matfor HD17 8-dels Niklas Östansjö /Sollen
Ragnar Grudd /Sollen
15-0 15-1 Vinst
  Mikael Tjernström /Matfor HD17 Kvarts Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-9 15-3 Förlust
Dara, Poya Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Daniel Ojaäär /Täby 15-4 15-0 Vinst
    HS11 Pool B Simon Adolphson /Sollen 15-1 15-1 Vinst
    HS11 Pool B Axel Nygårds /FaluBM 15-0 15-0 Vinst
    HS11 8-dels Niclas Williander /Kista 15-0 15-5 Vinst
    HS11 Kvarts Adam Kahn /Kista 15-13 15-8 Vinst
    HS11 Semi Patrik Grefve /Umeå 15-8 15-2 Vinst
    HS11 Final Filip Myhrén /Gamleb 15-7 15-3 Förlust
  Gabriel Masso /Kista HD11 Kvarts Fredrik Gofhran /Fyris
Andreas Norrgren /Fyris
15-0 15-12 Vinst
  Gabriel Masso /Kista HD11 Semi Patrik Grefve /Umeå
Filip Myhrén /Gamleb
15-9 17-15 Vinst
  Gabriel Masso /Kista HD11 Final Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-5 15-8 Vinst
Djärf, Mikaela Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Anna Fröman /Liding 11-4 11-3 Vinst
    DS15 Pool E Erica Ohlsson /Skogås 11-4 11-2 Vinst
    DS15 Kvarts Maria Gemvall /Väsby 11-5 13-11 Vinst
    DS15 Semi Jennifer Nielsen /Visby 11-4 11-1 Förlust
  Marcus Ulvne /Fyris MD15 8-dels Joel Falk /Matfor
Emelie Lindholm /Matfor
17-15 15-13 Förlust
Dufour, Mattias Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Johan Larsson /Täby Walk over Förlust
    HS17 Pool A Amrat Belani /Fyris Walk over Förlust
    HS17 Pool A Andreas Dahl /Matfor Walk over Förlust
  Johan Larsson /Täby HD17 8-dels Felix Carlesten /Fyris
Calle Utterström /Fyris
Walkover Förlust
Dufour, Niklas Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool L Marcus Öhman /Sollen 15-1 15-1 Vinst
    HS13 Pool L Simon Nygårds /FaluBM 15-3 15-2 Vinst
    HS13 Pool L Jens Ramsin-Eklund /Fyris 15-1 15-1 Vinst
    HS13 8-dels Philip Reineck /Fyris 15-3 15-3 Vinst
    HS13 Kvarts Philip Nordström /Kista 15-13 15-8 Vinst
    HS13 Semi Daniel Gilljam /Skogås 11-15 17-16 15-4 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 8-dels Philip Reineck /Fyris
Viktor Hansson /Fyris
15-4 15-5 Vinst
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Kvarts Jens Ramsin-Eklund /Fyris
Henrik Bosseus /Fyris
15-1 15-4 Vinst
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Semi Christian Pettersson /Visby
Nicklas Grefve /Umeå
15-6 15-2 Vinst
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Final Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
15-3 15-0 Vinst
  Frida Berzelius /Täby MD13 Kvarts Ludvig Pärlefors /Fyris
Hannah Lundqvist /Kista
15-0 15-5 Vinst
  Frida Berzelius /Täby MD13 Semi Tomasz Hedenlund /Vintag
Emma Johannesson /Vintag
15-7 15-12 Vinst
  Frida Berzelius /Täby MD13 Final Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
15-6 17-15 Vinst
Dunberg, Jonas Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Albin Knutar /Fyris 15-13 15-11 Vinst
    HSB Pool B Torbjörn Segerheim /FaluBM 15-12 15-7 Förlust
    HSB Pool B Christian Nyberg /Friska 15-13 14-17 15-7 Förlust
  Göran Westrin /Matfor HDB 8-dels Mikael Östlund /Huvuds
Robert Siekkinen /Huvuds
Walkover Vinst
  Göran Westrin /Matfor HDB Kvarts Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-3 15-9 Förlust
Dunberg, Oskar Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Julius Reineck /Fyris 15-9 15-4 Vinst
    HSB Pool E Marcus Karlsson /EBMK 15-6 15-11 Förlust
    HSB Pool E Per Lundberg /Pärlan 17-16 15-1 Förlust
  Michael Nyberg /Matfor HDB 16-dels Adam Lindström /SBMK
Anders Sippori /LBMK
15-13 15-5 Förlust
Dunkels, Filip Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Antonio Herrero /Visby HD17 8-dels Tobias Gasch /Täby
Johan Larsson /Täby
15-3 15-8 Förlust
    HS15 Pool M Max Reineck /Fyris 15-4 15-5 Förlust
    HS15 Pool M Patrik Nilsson /Skogås 15-3 15-4 Vinst
    HS15 Pool M Joel Falk /Matfor 15-2 15-5 Vinst
    HS15 16-dels Oscar Eneroth /Skogås 15-9 15-6 Förlust
  Jennifer Nielsen /Visby MD15 Kvarts Mattias Formgren /Matfor
Ida Vågberg /Matfor
Walkover Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby MD15 Semi Björn Bodingh /Matfor
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor
15-12 12-15 15-8 Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby MD15 Final Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
15-12 13-15 17-14 Vinst
Eckardt, Malin Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool B Lena Karlsson /Pärlan 9-11 11-4 11-7 Förlust
    DSC Pool B Emelie Persson /Kista 11-0 11-0 Vinst
    DSC Pool B Therese Ahlström /Komet Walk over Vinst
    DSC Semi Leila Maxe /Väsby 11-3 11-4 Förlust
  Thomas Liljeruhm /Komet MDC Semi Paul Lyberger /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
15-10 15-13 Förlust
Edberg, Christoffer Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool J Johan Wilhelmsson /Väsby 15-7 13-15 15-7 Förlust
    HS13 Pool J Simon Söderberg /Väster 15-6 15-3 Vinst
    HS13 Pool J Alexander Areskär /Liding 15-0 15-6 Förlust
  David Alvfors /Fyris HD13 16-dels Christian Pettersson /Visby
Nicklas Grefve /Umeå
15-1 15-6 Förlust
Ekhamre, Hanna Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool A Camilla Jitelius /Skogås 11-1 11-2 Vinst
    DS11 Pool A Annika Hällström /Gustav 2-11 11-1 11-2 Vinst
    DS11 Pool A Isabel Gonzalez /Vintag 11-4 11-1 Förlust
    DS11 Kvarts Linda Falk /Nyköpi 11-2 11-2 Förlust
  Ida Kjellerdahl /Skogås DD11 Kvarts Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
15-13 15-4 Förlust
Eklundh, Gustav Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool H Zack Roberts /Matfor 15-8 15-3 Förlust
    HS15 Pool H Alexander Nistad /Kista 15-0 15-0 Förlust
Elfqvist, Ann Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool D Ida Kjellerdahl /Skogås 11-6 1-11 11-2 Vinst
    DS11 Pool D Linn Borgström /Vintag 11-9 7-11 11-6 Vinst
    DS11 Pool D Linda Falk /Nyköpi 11-2 11-5 Förlust
    DS11 Kvarts Isabel Gonzalez /Vintag 11-5 13-11 Förlust
Eneroth, Oscar Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Martin Karlsson /KFUM 8-15 15-7 15-7 Förlust
    HS15 Pool J Simon Sjöstedt /Almvik 15-5 15-1 Vinst
    HS15 16-dels Filip Dunkels /Visby 15-9 15-6 Vinst
    HS15 8-dels Christoffer Ingevaldsson /Skogås 15-3 15-3 Förlust
  Mathias Fernström /Skogås HD15 16-dels Sam Norberg /Sollen
Martin Falk /Sollen
11-15 17-14 15-10 Vinst
  Mathias Fernström /Skogås HD15 8-dels Simon Sjöstedt /Almvik
Gai Pumsawai /Almvik
15-10 15-7 Förlust
  Mathias Fernström /Skogås HD15 Kvarts Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
17-14 15-12 Förlust
Ericson, Sara BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Pettersson /JIF MDA Kvarts Anders Ström /EBMK
Therese Åsberg /EBMK
15-13 15-2 Förlust
    DSA Pool C Marie Hansson /NBK 11-5 11-1 Förlust
    DSA Pool C Evin Ciftci /Kista 0-11 13-11 11-5 Förlust
    DSA Pool C Ida Larusson /ChBS 11-1 11-9 Förlust
  Elin Wikholm /Sundby DDA Kvarts Isabelle Falk /Matfor
Therese Åsberg /EBMK
15-3 4-15 15-1 Förlust
Ericsson, Patrik BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Björn Wahlman /Kista 15-2 15-2 Vinst
    HSC Pool E Kristoffer Olofsson /Komet 15-4 15-4 Vinst
    HSC Pool E Joel Jonsson /Pärlan 15-7 15-1 Vinst
    HSC 16-dels Paul Lyberger /Komet 15-8 15-11 Vinst
    HSC 8-dels Håkan Franck /Kista 10-15 15-12 15-11 Vinst
    HSC Kvarts Markus Sjöblom /Pärlan 8-15 15-10 15-12 Vinst
    HSC Semi Örjan Sundberg /Pärlan 15-10 12-15 17-14 Förlust
  Joel Freij /Söderm HDC 8-dels Anton Tjernström /BBMK
Hans Tjernström /BBMK
15-10 15-7 Vinst
  Joel Freij /Söderm HDC Kvarts André Zester /Väsby
Patrik Tancred /Väsby
15-8 15-0 Vinst
  Joel Freij /Söderm HDC Semi Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
6-15 15-10 15-9 Förlust
Eriksson, Filip Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Tomasz Hedenlund /Vintag 15-1 15-4 Förlust
    HS13 Pool G Henrik Bosseus /Fyris 15-5 15-13 Vinst
    HS13 Pool G Henrik Jitelius /Skogås 15-11 15-4 Vinst
    HS13 16-dels Viktor Hansson /Fyris 15-0 15-2 Förlust
  Joakim Hällström /Gustav HD13 8-dels William Smedberg /Liding
Adam Fröman /Liding
15-8 15-8 Vinst
  Joakim Hällström /Gustav HD13 Kvarts Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
15-0 15-4 Förlust
Eriksson, Joakim Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool K Sam Norberg /Sollen 15-9 15-1 Förlust
    HS15 Pool K Patrik Tancred /Väsby 15-4 15-5 Vinst
    HS15 Pool K Daniel Hartwing /Skogås Walk over Vinst
    HS15 16-dels Gai Pumsawai /Almvik 9-15 15-10 15-12 Förlust
  Christoffer Santos /Gustav HD15 16-dels Patrik Tjernström /Matfor
Joachim Areskär /Liding
15-4 15-5 Förlust
Eriksson, Jörgen BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool H Niklas Rundberg /ChBS Walk over Förlust
    HSB Pool H Michael Nyberg /Matfor Walk over Förlust
    HSB Pool H Stefan Andersson /Visby Walk over Förlust
  Torbjörn Jansson /Eken HDB 16-dels Daniel Kastberg /FaluBM
Torbjörn Segerheim /FaluBM
Walkover Förlust
Eriksson, Linda Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Amanda Lundqvist /Täby 11-0 11-4 Förlust
    DS13 Pool C Jenny Franck /Kista 11-3 11-5 Förlust
    DS13 Pool C Antonia Larsson /Skogås 11-1 11-1 Vinst
  Johanna Carlsson-Jonass /Matfor DD13 Kvarts Mengmei He /Skogås
Sabina Ohlsson /Skogås
15-5 15-13 Vinst
  Johanna Carlsson-Jonass /Matfor DD13 Semi Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
15-11 15-5 Förlust
  Linus Nordin /Matfor MD13 8-dels Simon Fagerlund /Vintag
Jenny Franck /Kista
15-4 15-2 Förlust
Fagerlund, Agnes Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool B Malin Holmgern /Täby 11-7 11-4 Vinst
    DS11 Pool B Louise Maxe /Väsby 11-3 11-2 Vinst
    DS11 Pool B Emelie Lamberthz /Skogås 11-7 6-11 11-7 Förlust
    DS11 Kvarts Cecilia Gerlitz /Täby 11-1 11-0 Förlust
  Linn Borgström /Vintag DD11 Semi Evelyn Johansson /Skogås
Malin Kjellerdahl /Skogås
Walkover Vinst
  Linn Borgström /Vintag DD11 Final Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
15-7 15-5 Förlust
Fagerlund, Simon Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Michael Johansson /Fyris 15-0 15-0 Vinst
    HS13 Pool H Rickard Ojaäär /Täby 16-17 15-8 15-12 Vinst
    HS13 Pool H Philip Gilchrist /Kista 15-1 15-2 Vinst
    HS13 8-dels Tomasz Hedenlund /Vintag Walkover Förlust
  Anton Gonzalez /Vintag HD13 8-dels Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
5-9 Uppgivet Förlust
  Jenny Franck /Kista MD13 8-dels Linus Nordin /Matfor
Linda Eriksson /Matfor
15-4 15-2 Vinst
  Jenny Franck /Kista MD13 Kvarts Tomasz Hedenlund /Vintag
Emma Johannesson /Vintag
Walkover Förlust
Falk, Isabelle Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Sundlöf /FaluBM MDA Kvarts Lukas Lödesjö /EBMK
Pernilla Karlsson /Julita
Walkover Förlust
    DSA Pool A Therese Åsberg /EBMK 11-7 11-8 Förlust
    DSA Pool A Frida Lindqvist /NBK 11-1 11-0 Förlust
  Therese Åsberg /EBMK DDA Kvarts Elin Wikholm /Sundby
Sara Ericson /Carlto
15-3 4-15 15-1 Vinst
  Therese Åsberg /EBMK DDA Semi Marie Hansson /NBK
Frida Lindqvist /NBK
13-15 15-7 15-4 Förlust
Falk, Joel Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool M Patrik Nilsson /Skogås 15-12 15-13 Vinst
    HS15 Pool M Max Reineck /Fyris 15-2 15-0 Förlust
    HS15 Pool M Filip Dunkels /Visby 15-2 15-5 Förlust
  Björn Bodingh /Matfor HD15 8-dels Jonatan Adolphson /Sollen
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-7 15-8 Vinst
  Björn Bodingh /Matfor HD15 Kvarts Patrik Tjernström /Matfor
Joachim Areskär /Liding
15-11 15-11 Vinst
  Björn Bodingh /Matfor HD15 Semi Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-9 15-8 Förlust
  Emelie Lindholm /Matfor MD15 8-dels Marcus Ulvne /Fyris
Mikaela Djärf /Täby
17-15 15-13 Vinst
  Ida Vågberg /Matfor MD15 Kvarts Zack Roberts /Matfor
Johanna Björklund /Matfor
15-8 15-2 Vinst
  Ida Vågberg /Matfor MD15 Semi Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
15-7 15-8 Förlust
Falk, Linda Nyköping BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool D Linn Borgström /Vintag 11-7 11-9 Vinst
    DS11 Pool D Ida Kjellerdahl /Skogås 11-6 11-1 Vinst
    DS11 Pool D Ann Elfqvist /Kista 11-2 11-5 Vinst
    DS11 Kvarts Hanna Ekhamre /Skogås 11-2 11-2 Vinst
    DS11 Semi Cecilia Gerlitz /Täby 11-6 12-13 11-5 Vinst
    DS11 Final Isabel Gonzalez /Vintag 11-5 13-11 Förlust
  Isabel Gonzalez /Vintag DD11 Kvarts Hanna Ekhamre /Skogås
Ida Kjellerdahl /Skogås
15-13 15-4 Vinst
  Isabel Gonzalez /Vintag DD11 Semi Emelie Lamberthz /Skogås
Cecilia Gerlitz /Täby
3-15 15-4 15-8 Vinst
  Isabel Gonzalez /Vintag DD11 Final Linn Borgström /Vintag
Agnes Fagerlund /Vintag
15-7 15-5 Vinst
Falk, Martin Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Anton Wieselblad /Fyris 15-5 15-4 Förlust
    HS15 Pool B Mattias Formgren /Matfor Walk over Vinst
    HS15 Pool B Hannes Karlsson /KFUM 15-3 15-1 Förlust
  Sam Norberg /Sollen HD15 16-dels Oscar Eneroth /Skogås
Mathias Fernström /Skogås
11-15 17-14 15-10 Förlust
Fernström, Christian Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Philip Reineck /Fyris 15-12 5-15 15-7 Förlust
    HS13 Pool D Anton Gonzalez /Vintag 15-2 15-4 Förlust
    HS13 Pool D Joakim Hällström /Gustav 15-4 15-1 Vinst
  Daniel Gilljam /Skogås HD13 8-dels Joel Hallberg /Enånge
Simon Nygårds /FaluBM
15-11 15-12 Vinst
  Daniel Gilljam /Skogås HD13 Kvarts Joakim Hällström /Gustav
Filip Eriksson /Gustav
15-0 15-4 Vinst
  Daniel Gilljam /Skogås HD13 Semi Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
15-11 15-12 Förlust
  Caroline Hvirfel /Matfor MD13 Kvarts Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
15-8 15-6 Förlust
Fernström, Mathias Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Thomas Andersson /Täby 4-15 15-12 15-10 Förlust
    HS15 Pool A Gautam Parekh /Väsby 15-0 17-16 Förlust
    HS15 Pool A Christoffer Ingevaldsson /Skogås 15-1 15-0 Förlust
  Oscar Eneroth /Skogås HD15 16-dels Sam Norberg /Sollen
Martin Falk /Sollen
11-15 17-14 15-10 Vinst
  Oscar Eneroth /Skogås HD15 8-dels Simon Sjöstedt /Almvik
Gai Pumsawai /Almvik
15-10 15-7 Förlust
  Oscar Eneroth /Skogås HD15 Kvarts Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
17-14 15-12 Förlust
Fonseca, Max Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Torbjörn Jansson /Eken Walk over Förlust
    HSB Pool A Jim Nordenvall /EBMK Walk over Förlust
    HSB Pool A Mikael Runemård /ChBS Walk over Förlust
Formgren, Mattias Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Hannes Karlsson /KFUM Walk over Förlust
    HS15 Pool B Martin Falk /Sollen Walk over Förlust
    HS15 Pool B Anton Wieselblad /Fyris Walk over Förlust
  Patrik Tjernström /Matfor HD15 8-dels Mathias Magnusson /Sollen
Anders Haponen /Sollen
Walkover Vinst
  Patrik Tjernström /Matfor HD15 Kvarts Martin Karlsson /KFUM
Hannes Karlsson /KFUM
Walkover Förlust
  Ida Vågberg /Matfor MD15 Kvarts Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Walkover Förlust
Forsberg, Axel Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool F Adam Larsson /Kista 15-2 15-5 Förlust
    HS11 Pool F Filip Myhrén /Gamleb 15-0 15-0 Förlust
    HS11 Pool F Erik Pärlefors /Fyris Walk over Vinst
Franck, Håkan Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Mikael Winge /Spårvä 15-6 15-2 Vinst
    HSC Pool F August Söderlund /Visby 15-12 15-11 Vinst
    HSC 8-dels Patrik Ericsson /Söderm 10-15 15-12 15-11 Förlust
Franck, Jenny Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Antonia Larsson /Skogås 11-1 11-2 Vinst
    DS13 Pool C Linda Eriksson /Matfor 11-3 11-5 Vinst
    DS13 Pool C Amanda Lundqvist /Täby 8-11 11-9 11-9 Vinst
    DS13 8-dels Sara Pohl /Fyris 11-5 7-11 11-5 Förlust
  Berfin Aslan /Kista DD13 8-dels Antonia Larsson /Skogås
Malin Kjellerdahl /Skogås
15-0 15-0 Vinst
  Berfin Aslan /Kista DD13 Kvarts Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-7 15-5 Förlust
  Simon Fagerlund /Vintag MD13 8-dels Linus Nordin /Matfor
Linda Eriksson /Matfor
15-4 15-2 Vinst
  Simon Fagerlund /Vintag MD13 Kvarts Tomasz Hedenlund /Vintag
Emma Johannesson /Vintag
Walkover Förlust
Fransén, Michael Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Christian Greuz /Sollen 15-12 15-11 Vinst
    HSC Pool G Tomas Björklund /Speed 15-2 15-5 Förlust
    HSC Pool G Peter Klangsell /Sundby Walk over Vinst
    HSC 16-dels Husamettin Aslan /Kista Walkover Förlust
  Husamettin Aslan /Kista HDC 8-dels André Zester /Väsby
Patrik Tancred /Väsby
Walkover Förlust
Franzen, Jakob Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool A Fredrik Lundqvist /Kista 15-10 15-9 Förlust
    HS11 Pool A Alfred Henriksson /Täby 15-12 15-11 Vinst
    HS11 Pool A Andreas Norrgren /Fyris 15-1 15-10 Förlust
  Gunnar Klackenberg /Kista HD11 Kvarts Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
13-15 15-4 15-11 Förlust
Franzén, Malin Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Anna Pärlefors /Fyris Walk over Vinst
    DS13 Pool B Joline Johansson /Skogås Walk over Vinst
    DS13 Pool B Caroline Hvirfel /Matfor 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Kvarts Sara Pohl /Fyris 11-2 11-0 Vinst
    DS13 Semi Therese Angarth /Täby 11-3 11-0 Förlust
  Hannah Lundqvist /Kista DD13 Kvarts Sara Pohl /Fyris
Josefin Borgström /Vintag
15-2 15-10 Förlust
Fredriksson, Per Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Wendy Haglund /Fyris MDA Kvarts Mathias Johansson /Komet
Sanna Söderström /Komet
15-12 9-15 15-9 Förlust
Freij, Joel BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Mikael Östlund /Huvuds 14-17 15-7 15-8 Förlust
    HSC Pool A Robin Kahn /Kista 15-3 15-0 Vinst
    HSC Pool A Johan Jonsson /Komet 15-0 15-0 Vinst
    HSC 8-dels Michael Myhrén /Gamleb 15-4 7-15 15-7 Vinst
    HSC Kvarts Örjan Sundberg /Pärlan 15-3 9-15 15-8 Förlust
  Patrik Ericsson /Söderm HDC 8-dels Anton Tjernström /BBMK
Hans Tjernström /BBMK
15-10 15-7 Vinst
  Patrik Ericsson /Söderm HDC Kvarts André Zester /Väsby
Patrik Tancred /Väsby
15-8 15-0 Vinst
  Patrik Ericsson /Söderm HDC Semi Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
6-15 15-10 15-9 Förlust
Friberg-Sjöland, Natha Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Angelica Nenzén /Matfor DD13 8-dels Mengmei He /Skogås
Sabina Ohlsson /Skogås
Walkover Förlust
Friberg-Sjöland, Natha Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Frida Berzelius /Täby Walk over Förlust
    DS13 Pool D Mengmei He /Skogås Walk over Förlust
    DS13 Pool D Sara Pohl /Fyris Walk over Förlust
Frisk, Sarah Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Angelica Bäck-Sjölander /Matfor Walk over Förlust
    DS15 Pool A Hanna Broberg /Väsby Walk over Förlust
    DS15 Pool A Sofia Lundberg /SBMK Walk over Förlust
Fröman, Adam Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Marcus Magnusson /Sollen Walk over Vinst
    HS13 Pool C David Alvfors /Fyris 10-15 15-6 15-8 Förlust
    HS13 Pool C Erik Louch /Täby 15-11 15-4 Vinst
    HS13 16-dels Philip Reineck /Fyris 15-2 15-7 Förlust
  William Smedberg /Liding HD13 8-dels Joakim Hällström /Gustav
Filip Eriksson /Gustav
15-8 15-8 Förlust
Fröman, Anna Lidingö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool E Mikaela Djärf /Täby 11-4 11-3 Förlust
    DS15 Pool E Erica Ohlsson /Skogås 11-2 13-11 Förlust
  Karin Spindler /Liding DD15 Kvarts Johanna Björklund /Matfor
Ina Porselius /Visby
15-2 15-5 Förlust
Gasch, Tobias Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool G Simon Ödman /Speed 15-6 15-10 Förlust
    HS17 Pool G Joakim Mörsky /Matfor 15-1 15-0 Vinst
    HS17 Pool G Mathias Kopp /Gustav 15-3 15-2 Vinst
    HS17 8-dels Daniel Grefve /Umeå 15-5 2-15 15-8 Förlust
  Johan Larsson /Täby HD17 8-dels Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-3 15-8 Vinst
  Johan Larsson /Täby HD17 Kvarts Mattias Kananen /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-8 15-6 Vinst
  Johan Larsson /Täby HD17 Semi Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
5-15 15-10 15-8 Förlust
Gemvall, Maria Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Emelie Lindholm /Matfor Walk over Vinst
    DS15 Pool D Emelia Sundberg /Pärlan 11-9 11-3 Vinst
    DS15 Pool D Maria Lövf-Nilsson /SBMK 11-6 11-9 Vinst
    DS15 8-dels Johanna Björklund /Matfor 11-1 11-0 Vinst
    DS15 Kvarts Mikaela Djärf /Täby 11-5 13-11 Förlust
  Gautam Parekh /Väsby MD15 8-dels Björn Bodingh /Matfor
Angelica Bäck-Sjölander /Matfor
15-11 17-14 Förlust
Gerlitz, Cecilia Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Nilsson /Täby MD11 Semi Erik Pettersson /Skogås
Emelie Lamberthz /Skogås
15-13 5-15 15-10 Förlust
    DS11 Pool C Malin Kjellerdahl /Skogås 11-2 11-0 Vinst
    DS11 Pool C Jonna Vapola /Gustav 11-0 11-0 Vinst
    DS11 Pool C Evelyn Johansson /Skogås Walk over Vinst
    DS11 Kvarts Agnes Fagerlund /Vintag 11-1 11-0 Vinst
    DS11 Semi Linda Falk /Nyköpi 11-6 12-13 11-5 Förlust
  Emelie Lamberthz /Skogås DD11 Semi Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
3-15 15-4 15-8 Förlust
Gilchrist, Philip Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Rickard Ojaäär /Täby 15-0 15-0 Förlust
    HS13 Pool H Michael Johansson /Fyris 15-13 15-5 Vinst
    HS13 Pool H Simon Fagerlund /Vintag 15-1 15-2 Förlust
Gilljam, Daniel Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Anton Åberg /Fyris Walk over Vinst
    HS13 Pool I Emil Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HS13 Pool I Peter Johansson /Matfor 15-1 15-0 Vinst
    HS13 8-dels Per Wallgren /Fyris 15-8 15-5 Vinst
    HS13 Kvarts Tomasz Hedenlund /Vintag 15-5 15-1 Vinst
    HS13 Semi Niklas Dufour /Visby 11-15 17-16 15-4 Vinst
    HS13 Final Anton Gonzalez /Vintag 17-16 17-16 Förlust
  Christian Fernström /Skogås HD13 8-dels Joel Hallberg /Enånge
Simon Nygårds /FaluBM
15-11 15-12 Vinst
  Christian Fernström /Skogås HD13 Kvarts Joakim Hällström /Gustav
Filip Eriksson /Gustav
15-0 15-4 Vinst
  Christian Fernström /Skogås HD13 Semi Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
15-11 15-12 Förlust
Gilljam, Erik Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Niclas Jonsson /Väster 15-1 15-0 Vinst
    HS15 Pool I Robin Hammar /Matfor 15-4 15-0 Vinst
    HS15 Pool I Joachim Areskär /Liding 15-1 15-7 Vinst
    HS15 16-dels Björn Bodingh /Matfor 15-3 15-10 Vinst
    HS15 8-dels Martin Karlsson /KFUM 15-12 15-3 Förlust
  Jim Hammargren /Skogås HD15 16-dels Thomas Andersson /Täby
Victor Zuhr /Täby
15-9 15-6 Vinst
  Jim Hammargren /Skogås HD15 8-dels Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Walkover Vinst
  Jim Hammargren /Skogås HD15 Kvarts Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-4 15-5 Förlust
Glaser, Emelie Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool B Helene Skoog /Skogås 11-3 11-6 Förlust
    DS17 Pool B Mia Vågberg /Matfor 8-11 11-3 11-0 Vinst
    DS17 Kvarts Josefine Hjortén /Matfor 11-5 8-11 11-5 Vinst
    DS17 Semi Emelie Baeckström /Kista 8-11 11-9 11-0 Förlust
  Jennie Sparrén /Julita DD17 Kvarts Helene Skoog /Skogås
Freja Rylander /Skogås
15-5 15-7 Förlust
  Gustav Carlsson-Jonass /Matfor MD17 Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Viktoria Meimermondt /Visby
15-9 15-10 Förlust
Gofhran, Fredrik Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Gunnar Klackenberg /Kista 15-5 15-12 Vinst
    HS11 Pool C Adam Kahn /Kista 15-11 15-13 Förlust
    HS11 Pool C Pascal Hugó /Skogås 15-8 15-10 Förlust
  Andreas Norrgren /Fyris HD11 Kvarts Gabriel Masso /Kista
Poya Dara /Kista
15-0 15-12 Förlust
Gonzalez, Anton Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Joakim Hällström /Gustav 15-0 15-0 Vinst
    HS13 Pool D Christian Fernström /Skogås 15-2 15-4 Vinst
    HS13 Pool D Philip Reineck /Fyris 15-6 15-3 Vinst
    HS13 8-dels Peter Johansson /Matfor 15-2 15-1 Vinst
    HS13 Kvarts Ludvig Pärlefors /Fyris 15-6 15-4 Vinst
    HS13 Semi Joel Hallberg /Enånge 15-10 15-11 Vinst
    HS13 Final Daniel Gilljam /Skogås 17-16 17-16 Vinst
  Simon Fagerlund /Vintag HD13 8-dels Tomasz Hedenlund /Vintag
Eric Myhrén /Gamleb
5-9 Uppgivet Förlust
  Josefin Borgström /Vintag MD13 8-dels Peter Johansson /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
15-1 15-0 Vinst
  Josefin Borgström /Vintag MD13 Kvarts Christian Fernström /Skogås
Caroline Hvirfel /Matfor
15-8 15-6 Vinst
  Josefin Borgström /Vintag MD13 Semi Anton Wieselblad /Fyris
Sara Pohl /Fyris
15-8 15-13 Vinst
  Josefin Borgström /Vintag MD13 Final Niklas Dufour /Visby
Frida Berzelius /Täby
15-6 17-15 Förlust
Gonzalez, Isabel Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Gonzalez /Vintag MD11 Final Erik Pettersson /Skogås
Emelie Lamberthz /Skogås
15-13 15-13 Förlust
    DS11 Pool A Annika Hällström /Gustav 11-1 11-3 Vinst
    DS11 Pool A Camilla Jitelius /Skogås 11-3 11-1 Vinst
    DS11 Pool A Hanna Ekhamre /Skogås 11-4 11-1 Vinst
    DS11 Kvarts Ann Elfqvist /Kista 11-5 13-11 Vinst
    DS11 Semi Emelie Lamberthz /Skogås 11-6 11-2 Vinst
    DS11 Final Linda Falk /Nyköpi 11-5 13-11 Vinst
  Linda Falk /Nyköpi DD11 Kvarts Hanna Ekhamre /Skogås
Ida Kjellerdahl /Skogås
15-13 15-4 Vinst
  Linda Falk /Nyköpi DD11 Semi Emelie Lamberthz /Skogås
Cecilia Gerlitz /Täby
3-15 15-4 15-8 Vinst
  Linda Falk /Nyköpi DD11 Final Linn Borgström /Vintag
Agnes Fagerlund /Vintag
15-7 15-5 Vinst
Gonzalez, Mattias Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool D Magnus Gustafsson /Kista 15-1 15-4 Vinst
    HS11 Pool D Felix Knutar /Fyris 15-12 6-15 17-15 Förlust
    HS11 Pool D Robin Nilsson /Täby 10-15 15-9 15-6 Förlust
  Alfred Henriksson /Täby HD11 Kvarts Andreas Reineck /Fyris
Felix Knutar /Fyris
14-17 15-7 15-5 Vinst
  Alfred Henriksson /Täby HD11 Semi Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-12 15-13 Förlust
  Isabel Gonzalez /Vintag MD11 Final Erik Pettersson /Skogås
Emelie Lamberthz /Skogås
15-13 15-13 Förlust
Gransbo, Sebastian Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Karolina Kotte /Täby MDB Kvarts Reidar Magnusson /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
Walkover Förlust
Grefve, Daniel IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool B Anton Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HS17 Pool B Erik Richanau-Ersson /Matfor 15-2 15-0 Vinst
    HS17 Pool B Felix Carlesten /Fyris 15-3 15-7 Vinst
    HS17 8-dels Tobias Gasch /Täby 15-5 2-15 15-8 Vinst
    HS17 Kvarts Johan Larsson /Täby 15-5 15-10 Förlust
  Jens Lindqvist /Speed HD17 8-dels Andreas Sippori /LBMK
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
Walkover Förlust
Grefve, Nicklas IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Christian Pettersson /Visby 15-4 9-15 15-4 Vinst
    HS13 Pool E Ivo Stoklas /Liding 9-15 15-10 15-7 Förlust
    HS13 Pool E Ludvig Pärlefors /Fyris 15-7 15-17 15-9 Förlust
    HS13 16-dels Tomasz Hedenlund /Vintag 15-7 15-2 Förlust
  Christian Pettersson /Visby HD13 16-dels Christoffer Edberg /Fyris
David Alvfors /Fyris
15-1 15-6 Vinst
  Christian Pettersson /Visby HD13 8-dels Ludvig Pärlefors /Fyris
Per Wallgren /Fyris
15-12 11-15 15-13 Vinst
  Christian Pettersson /Visby HD13 Kvarts Alexander Areskär /Liding
Ivo Stoklas /Liding
15-10 11-15 15-10 Vinst
  Christian Pettersson /Visby HD13 Semi Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
15-6 15-2 Förlust
  Sandra Sjölander /Matfor MD13 8-dels Ludvig Pärlefors /Fyris
Hannah Lundqvist /Kista
15-7 15-10 Förlust
Grefve, Patrik IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool G Alexander Pettersson /Täby 11-15 15-10 15-11 Vinst
    HS11 Pool G Gabriel Masso /Kista 15-11 15-6 Förlust
    HS11 8-dels Adam Larsson /Kista 15-6 14-17 15-12 Vinst
    HS11 Kvarts Andreas Norrgren /Fyris 15-13 15-8 Vinst
    HS11 Semi Poya Dara /Kista 15-8 15-2 Förlust
  Filip Myhrén /Gamleb HD11 8-dels Daniel Ojaäär /Täby
Robin Nilsson /Täby
15-6 15-2 Vinst
  Filip Myhrén /Gamleb HD11 Kvarts Pascal Hugó /Skogås
Erik Pettersson /Skogås
15-6 15-4 Vinst
  Filip Myhrén /Gamleb HD11 Semi Gabriel Masso /Kista
Poya Dara /Kista
15-9 17-15 Förlust
Greuz, Christian Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Michael Fransén /Kista 15-12 15-11 Förlust
    HSC Pool G Peter Klangsell /Sundby Walk over Vinst
    HSC Pool G Tomas Björklund /Speed 15-11 15-12 Förlust
Grudd, Ragnar Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Niklas Östansjö /Sollen HD17 8-dels Mikael Tjernström /Matfor
Andreas Dahl /Matfor
15-0 15-1 Förlust
    HS15 Pool D Jonas Johansson-Berg /Fyris 15-2 15-1 Förlust
    HS15 Pool D Matias Lopez /Kista 15-2 15-1 Förlust
    HS15 Pool D Daniel Holmgern /Täby 15-0 15-0 Vinst
Gustafsson, Alexander Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Viktor Nygårds /FaluBM 15-0 15-2 Förlust
    HS15 Pool G Martin Hansson /NBK Walk over Vinst
    HS15 Pool G Patrik Tjernström /Matfor 15-9 15-3 Förlust
Gustafsson, Magnus Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool D Mattias Gonzalez /Vintag 15-1 15-4 Förlust
    HS11 Pool D Robin Nilsson /Täby 15-5 15-3 Förlust
    HS11 Pool D Felix Knutar /Fyris 15-1 15-10 Förlust
Gålnander, Anna-Karin Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Leila Maxe /Väsby DDC Semi Linn Högkvist /Kista
Emelie Persson /Kista
15-0 15-0 Vinst
  Leila Maxe /Väsby DDC Final Emelia Sundberg /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
15-7 15-13 Vinst
  Reidar Magnusson /Väsby MDB Kvarts Sebastian Gransbo /Täby
Karolina Kotte /Täby
Walkover Vinst
  Reidar Magnusson /Väsby MDB Semi Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
15-13 15-7 Förlust
Haglund, Wendy Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Per Fredriksson /Fyris MDA Kvarts Mathias Johansson /Komet
Sanna Söderström /Komet
15-12 9-15 15-9 Förlust
    DSA Pool B Erika Hindorf /Carlto Walk over Vinst
    DSA Pool B Greta Boström /Spårvä 11-4 11-8 Vinst
    DSA Kvarts Evin Ciftci /Kista 11-4 11-5 Vinst
    DSA Semi Frida Lindqvist /NBK 11-4 11-7 Vinst
    DSA Final Therese Åsberg /EBMK 11-7 11-7 Vinst
Hall, Miranda Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool C Freja Rylander /Skogås 11-3 13-11 Förlust
    DS17 Pool C Josefine Hjortén /Matfor 11-5 11-5 Förlust
  Tim Hall /Visby MDC Kvarts Johan Jonsson /Komet
Therese Ahlström /Komet
Walkover Vinst
  Tim Hall /Visby MDC Semi Markus Sjöblom /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
15-12 15-9 Förlust
Hall, Tim Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Christopher Ray /Söderm 15-13 15-7 Vinst
    HSC Pool C Paul Lyberger /Komet 15-0 15-13 Vinst
    HSC Pool C André Zester /Väsby 15-6 15-1 Vinst
    HSC 8-dels August Söderlund /Visby 12-15 15-6 15-8 Vinst
    HSC Kvarts Daniel Lundström /Speed 17-14 15-13 Vinst
    HSC Semi Karsten Högman /Täby 15-2 15-6 Vinst
    HSC Final Örjan Sundberg /Pärlan 15-7 8-15 15-7 Vinst
  Stefan Hansson /Fyris HDC 8-dels Björn Wahlman /Kista
Robin Kahn /Kista
15-11 15-1 Vinst
  Stefan Hansson /Fyris HDC Kvarts Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
15-5 2-15 15-12 Förlust
  Miranda Hall /Visby MDC Kvarts Johan Jonsson /Komet
Therese Ahlström /Komet
Walkover Vinst
  Miranda Hall /Visby MDC Semi Markus Sjöblom /Pärlan
Lena Karlsson /Pärlan
15-12 15-9 Förlust
Hallberg, Joel Enånger BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Per Wallgren /Fyris 15-5 15-8 Vinst
    HS13 Pool B Fredrik Jonsson /Sollen 15-2 15-2 Vinst
    HS13 8-dels Henrik Adolfsson /Gustav 15-0 15-4 Vinst
    HS13 Kvarts Rickard Ojaäär /Täby 15-8 15-9 Vinst
    HS13 Semi Anton Gonzalez /Vintag 15-10 15-11 Förlust
  Simon Nygårds /FaluBM HD13 8-dels Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
15-11 15-12 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby MD13 8-dels Eric Myhrén /Gamleb
Angelica Nenzén /Matfor
15-1 15-5 Vinst
  Amanda Lundqvist /Täby MD13 Kvarts Anton Wieselblad /Fyris
Sara Pohl /Fyris
10-15 15-7 15-3 Förlust
Hammar, Robin Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Joachim Areskär /Liding 15-0 15-0 Förlust
    HS15 Pool I Erik Gilljam /Skogås 15-4 15-0 Förlust
    HS15 Pool I Niclas Jonsson /Väster 15-6 15-11 Förlust
  Zack Roberts /Matfor HD15 8-dels Patrik Tjernström /Matfor
Joachim Areskär /Liding
15-3 15-1 Förlust
Hammargren, Jim Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool L Mikael Sippori /LBMK 15-3 15-2 Vinst
    HS15 Pool L Victor Zuhr /Täby 15-8 10-15 15-9 Vinst
    HS15 Pool L Tommy Maxe /Väsby Walk over Vinst
    HS15 8-dels Sam Norberg /Sollen 15-10 17-15 Vinst
    HS15 Kvarts Max Reineck /Fyris 15-6 15-6 Förlust
  Erik Gilljam /Skogås HD15 16-dels Thomas Andersson /Täby
Victor Zuhr /Täby
15-9 15-6 Vinst
  Erik Gilljam /Skogås HD15 8-dels Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Walkover Vinst
  Erik Gilljam /Skogås HD15 Kvarts Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-4 15-5 Förlust
Hansson, Marie Norrköping BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA Pool C Sara Ericson /Carlto 11-5 11-1 Vinst
    DSA Pool C Ida Larusson /ChBS 11-4 11-7 Förlust
    DSA Pool C Evin Ciftci /Kista 11-7 7-11 11-4 Förlust
  Frida Lindqvist /NBK DDA Semi Isabelle Falk /Matfor
Therese Åsberg /EBMK
13-15 15-7 15-4 Vinst
  Frida Lindqvist /NBK DDA Final Pernilla Karlsson /Julita
Jenny Ivansson /Carlto
10-15 15-10 17-14 Vinst
Hansson, Martin Norrköping BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool G Patrik Tjernström /Matfor Walk over Förlust
    HS15 Pool G Alexander Gustafsson /Skogås Walk over Förlust
    HS15 Pool G Viktor Nygårds /FaluBM Walk over Förlust
  Jonathan Sjöö /Täby HD15 8-dels Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
Walkover Förlust
Hansson, Stefan Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Daniel Lundström /Speed 5-15 15-11 15-8 Förlust
    HSC Pool D Markus Sjöblom /Pärlan 15-2 9-15 15-10 Förlust
    HSC Pool D Robert Hjalmers /Komet 15-2 15-0 Vinst
  Tim Hall /Visby HDC 8-dels Björn Wahlman /Kista
Robin Kahn /Kista
15-11 15-1 Vinst
  Tim Hall /Visby HDC Kvarts Thomas Liljeruhm /Komet
Paul Lyberger /Komet
15-5 2-15 15-12 Förlust
Hansson, Viktor Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Clarence Hugó /Skogås 15-1 15-0 Vinst
    HS13 Pool F Linus Nordin /Matfor 15-3 15-3 Vinst
    HS13 Pool F Temo Ciftci /Kista 14-17 15-13 15-12 Vinst
    HS13 16-dels Filip Eriksson /Gustav 15-0 15-2 Vinst
    HS13 8-dels Ludvig Pärlefors /Fyris 15-5 15-12 Förlust
  Philip Reineck /Fyris HD13 8-dels Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
15-4 15-5 Förlust
Haponen, Anders Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mathias Magnusson /Sollen HD15 8-dels Mattias Formgren /Matfor
Patrik Tjernström /Matfor
Walkover Förlust
Hartwing, Daniel Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool K Patrik Tancred /Väsby Walk over Förlust
    HS15 Pool K Sam Norberg /Sollen Walk over Förlust
    HS15 Pool K Joakim Eriksson /Gustav Walk over Förlust
He, Mengmei Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Sara Pohl /Fyris 11-3 11-1 Förlust
    DS13 Pool D Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor Walk over Vinst
    DS13 Pool D Frida Berzelius /Täby 11-5 11-0 Förlust
  Sabina Ohlsson /Skogås DD13 8-dels Angelica Nenzén /Matfor
Nathalie Friberg-Sjöland /Matfor
Walkover Vinst
  Sabina Ohlsson /Skogås DD13 Kvarts Johanna Carlsson-Jonass /Matfor
Linda Eriksson /Matfor
15-5 15-13 Förlust
He, Mengxio Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Giuseppe Zappalla /Sollen Walk over Vinst
    HS15 Pool F Marcus Ulvne /Fyris 15-12 15-8 Förlust
    HS15 Pool F Jonathan Sjöö /Täby Walk over Vinst
    HS15 16-dels Viktor Nygårds /FaluBM 15-2 15-6 Förlust
Hedenlund, Tomasz Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Filip Eriksson /Gustav 15-1 15-4 Vinst
    HS13 Pool G Henrik Jitelius /Skogås 15-5 15-4 Vinst
    HS13 Pool G Henrik Bosseus /Fyris 15-4 15-4 Vinst
    HS13 16-dels Nicklas Grefve /Umeå 15-7 15-2 Vinst
    HS13 8-dels Simon Fagerlund /Vintag Walkover Vinst
    HS13 Kvarts Daniel Gilljam /Skogås 15-5 15-1 Förlust
  Eric Myhrén /Gamleb HD13 8-dels Simon Fagerlund /Vintag
Anton Gonzalez /Vintag
5-9 Uppgivet Vinst
  Eric Myhrén /Gamleb HD13 Kvarts Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-11 15-13 Vinst
  Eric Myhrén /Gamleb HD13 Semi Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
15-11 15-12 Vinst
  Eric Myhrén /Gamleb HD13 Final Niklas Dufour /Visby
Rickard Ojaäär /Täby
15-3 15-0 Förlust
  Emma Johannesson /Vintag MD13 8-dels Johan Wilhelmsson /Väsby
Louise Maxe /Väsby
15-3 15-2 Vinst
  Emma Johannesson /Vintag MD13 Kvarts Simon Fagerlund /Vintag
Jenny Franck /Kista
Walkover Vinst
  Emma Johannesson /Vintag MD13 Semi Niklas Dufour /Visby
Frida Berzelius /Täby
15-7 15-12 Förlust
Henriksson, Alfred Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool A Andreas Norrgren /Fyris 15-9 15-2 Förlust
    HS11 Pool A Jakob Franzen /Kista 15-12 15-11 Förlust
    HS11 Pool A Fredrik Lundqvist /Kista 15-4 15-10 Förlust
  Mattias Gonzalez /Vintag HD11 Kvarts Andreas Reineck /Fyris
Felix Knutar /Fyris
14-17 15-7 15-5 Vinst
  Mattias Gonzalez /Vintag HD11 Semi Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-12 15-13 Förlust
Herrero, Antonio Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Oscar Collin /Matfor 15-1 15-3 Vinst
    HS17 Pool C Anton Knutar /Fyris 15-1 15-9 Förlust
    HS17 Pool C Robert Johansson /Speed 15-4 7-15 15-8 Förlust
  Filip Dunkels /Visby HD17 8-dels Tobias Gasch /Täby
Johan Larsson /Täby
15-3 15-8 Förlust
Hindorf, Erika BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA Pool B Wendy Haglund /Fyris Walk over Förlust
    DSA Pool B Greta Boström /Spårvä Walk over Förlust
Hjalmers, Robert Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Markus Sjöblom /Pärlan 15-4 15-3 Förlust
    HSC Pool D Daniel Lundström /Speed 15-9 15-0 Förlust
    HSC Pool D Stefan Hansson /Fyris 15-2 15-0 Förlust
Hjortén, Josefine Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS17 Pool C Freja Rylander /Skogås 3-11 13-12 11-6 Förlust
    DS17 Pool C Miranda Hall /Visby 11-5 11-5 Vinst
    DS17 Kvarts Emelie Glaser /Kista 11-5 8-11 11-5 Förlust
  Tove Bergström /Matfor DD17 Semi Helene Skoog /Skogås
Freja Rylander /Skogås
14-17 15-8 15-9 Förlust
  Mikael Tjernström /Matfor MD17 Kvarts Martin Andersson /Täby
Emelie Baeckström /Kista
15-11 15-3 Förlust
Holmgern, Daniel Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Matias Lopez /Kista 15-0 15-1 Förlust
    HS15 Pool D Jonas Johansson-Berg /Fyris 15-1 15-0 Förlust
    HS15 Pool D Ragnar Grudd /Sollen 15-0 15-0 Förlust
Holmgern, Malin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool B Agnes Fagerlund /Vintag 11-7 11-4 Förlust
    DS11 Pool B Emelie Lamberthz /Skogås 11-3 11-4 Förlust
    DS11 Pool B Louise Maxe /Väsby 11-9 10-13 11-6 Vinst
Hugó, Clarence Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Viktor Hansson /Fyris 15-1 15-0 Förlust
    HS13 Pool F Temo Ciftci /Kista 15-10 15-2 Förlust
    HS13 Pool F Linus Nordin /Matfor 15-17 15-13 15-2 Vinst
Hugó, Pascal Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Adam Kahn /Kista 15-2 6-15 15-8 Förlust
    HS11 Pool C Gunnar Klackenberg /Kista 15-7 15-1 Förlust
    HS11 Pool C Fredrik Gofhran /Fyris 15-8 15-10 Vinst
    HS11 8-dels Robin Nilsson /Täby 15-7 Uppgivet Vinst
    HS11 Kvarts Erik Pettersson /Skogås 15-2 14-17 15-12 Förlust
  Erik Pettersson /Skogås HD11 Kvarts Patrik Grefve /Umeå
Filip Myhrén /Gamleb
15-6 15-4 Förlust
Hvirfel, Caroline Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Joline Johansson /Skogås Walk over Vinst
    DS13 Pool B Anna Pärlefors /Fyris Walk over Vinst
    DS13 Pool B Malin Franzén /Kista 11-2 11-1 Förlust
    DS13 8-dels Amanda Lundqvist /Täby 11-0 11-0 Förlust
  Sandra Andersson-Blomq /Matfor DD13 8-dels Emma Johannesson /Vintag
Anna Pärlefors /Fyris
6-15 15-3 15-1 Vinst
  Sandra Andersson-Blomq /Matfor DD13 Kvarts Sandra Sjölander /Matfor
Sara Wiklander /Matfor
15-3 15-1 Vinst
  Sandra Andersson-Blomq /Matfor DD13 Semi Therese Angarth /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-1 15-1 Förlust
  Christian Fernström /Skogås MD13 Kvarts Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
15-8 15-6 Förlust
Hällström, Annika Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool A Isabel Gonzalez /Vintag 11-1 11-3 Förlust
    DS11 Pool A Hanna Ekhamre /Skogås 2-11 11-1 11-2 Förlust
    DS11 Pool A Camilla Jitelius /Skogås 11-3 11-4 Vinst
Hällström, Joakim Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Anton Gonzalez /Vintag 15-0 15-0 Förlust
    HS13 Pool D Philip Reineck /Fyris 15-5 15-4 Förlust
    HS13 Pool D Christian Fernström /Skogås 15-4 15-1 Förlust
  Filip Eriksson /Gustav HD13 8-dels William Smedberg /Liding
Adam Fröman /Liding
15-8 15-8 Vinst
  Filip Eriksson /Gustav HD13 Kvarts Daniel Gilljam /Skogås
Christian Fernström /Skogås
15-0 15-4 Förlust
Högberg, Filip Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Lönnblom /Pärlan HDA Kvarts Marcus Andersson /Komet
Mathias Johansson /Komet
9-15 15-13 15-8 Vinst
  Peter Lönnblom /Pärlan HDA Semi Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
15-11 15-8 Förlust
    HSA Pool D Peter Sundlöf /FaluBM Walk over Vinst
    HSA Pool D Mikael Ahlgren /EBMK 15-13 15-10 Vinst
    HSA Pool D Oskar Lundqvist /Spårvä 15-5 15-5 Vinst
    HSA Kvarts Janne Koivuperä /Täby 15-11 15-2 Vinst
    HSA Semi Tomas Ahlgren /Täby 15-2 8-15 15-10 Förlust
Högkvist, Linn Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool A Therese Nettelbjer /Komet 11-2 11-3 Förlust
    DSC Pool A Leila Maxe /Väsby 11-3 11-2 Förlust
  Emelie Persson /Kista DDC Semi Leila Maxe /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
15-0 15-0 Förlust
Högman, Fredrik Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Erik Pettersson /JIF 15-13 15-7 Vinst
    HSB Pool F Petter Norling /Skogås 15-6 15-8 Vinst
    HSB Pool F Pär Mosegaard /Söderm 15-4 15-13 Vinst
    HSB 8-dels Per Lundberg /Pärlan 15-5 15-6 Vinst
    HSB Kvarts Petter Widman /ChBS 15-11 12-15 15-6 Vinst
    HSB Semi Adam Lindström /SBMK 12-15 15-4 15-4 Vinst
    HSB Final Jonathan Ingevaldsson /Skogås 12-15 15-8 15-8 Förlust
  Jenny Ivansson /Carlto MDA Kvarts Oskar Lundqvist /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
15-12 15-7 Förlust
Högman, Karsten Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Lars Bergström /Söderm Walk over Vinst
    HSC Pool B Aldo Lundqvist /Kista 15-9 15-9 Vinst
    HSC Pool B Peter Ojaäär /Norrtä 15-11 15-8 Vinst
    HSC 8-dels Thomas Liljeruhm /Komet 15-5 15-11 Vinst
    HSC Kvarts Mikael Östlund /Huvuds 7-15 15-12 15-6 Vinst
    HSC Semi Tim Hall /Visby 15-2 15-6 Förlust
Ingevaldsson, Christof Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Gautam Parekh /Väsby 15-6 15-6 Vinst
    HS15 Pool A Thomas Andersson /Täby 15-1 15-3 Vinst
    HS15 Pool A Mathias Fernström /Skogås 15-1 15-0 Vinst
    HS15 8-dels Oscar Eneroth /Skogås 15-3 15-3 Vinst
    HS15 Kvarts Hannes Karlsson /KFUM 17-14 15-6 Vinst
    HS15 Semi Matias Lopez /Kista 15-3 14-17 15-6 Vinst
    HS15 Final Max Reineck /Fyris 15-8 15-1 Förlust
Ingevaldsson, Christof Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonatan Adolphson /Sollen HD15 8-dels Joel Falk /Matfor
Björn Bodingh /Matfor
15-7 15-8 Förlust
Ingevaldsson, Christof Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Evelina Lindell /Skogås MD15 Kvarts Simon Sjöstedt /Almvik
Emelia Sundberg /Pärlan
15-6 15-7 Vinst
  Evelina Lindell /Skogås MD15 Semi Joel Falk /Matfor
Ida Vågberg /Matfor
15-7 15-8 Vinst
  Evelina Lindell /Skogås MD15 Final Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-12 13-15 17-14 Förlust
Ingevaldsson, Jonathan Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Peder Nordin /Täby 15-3 15-8 Vinst
    HSB Pool D Johan Öhrling /Pärlan 15-3 15-5 Vinst
    HSB Pool D Robert Siekkinen /Huvuds 15-7 15-6 Vinst
    HSB 8-dels Martin Walter /EBMK 6-15 15-4 15-10 Vinst
    HSB Kvarts Johan Larsson /Matfor 15-2 15-0 Vinst
    HSB Semi Christian Nyberg /Friska 15-12 15-10 Vinst
    HSB Final Fredrik Högman /Täby 12-15 15-8 15-8 Vinst
  Erik Pettersson /JIF HDB 8-dels Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-5 15-9 Förlust
  Jessica Johansson /Skogås MDB 8-dels Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
15-2 15-3 Förlust
Islam, Numair Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool I Per Landahl /Visby Walk over Förlust
    HS17 Pool I Martin Andersson /Täby Walk over Förlust
    HS17 Pool I Mikael Tjernström /Matfor Walk over Förlust
Ivansson, Jenny BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Högman /Täby MDA Kvarts Oskar Lundqvist /Spårvä
Greta Boström /Spårvä
15-12 15-7 Förlust
    DSA Pool D Pernilla Karlsson /Julita 11-7 5-11 11-9 Vinst
    DSA Pool D Lotta Sundin /Liding Walk over Vinst
    DSA Kvarts Therese Åsberg /EBMK 11-2 11-5 Förlust
  Pernilla Karlsson /Julita DDA Semi Emma Olsson /ChBS
Ida Larusson /ChBS
15-6 15-4 Vinst
  Pernilla Karlsson /Julita DDA Final Marie Hansson /NBK
Frida Lindqvist /NBK
10-15 15-10 17-14 Förlust
Jakobsson, Clas Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Reidar Magnusson /Väsby HDB 16-dels Rickard Nilsson /Sundby
Peter Klangsell /Sundby
Walkover Vinst
  Reidar Magnusson /Väsby HDB 8-dels Johan Öhrling /Pärlan
Per Lundberg /Pärlan
15-6 15-10 Förlust
  Ninnie Broberg /Väsby MDB 8-dels Mikael Rundberg /ChBS
Emma Olsson /ChBS
15-8 8-15 17-14 Vinst
  Ninnie Broberg /Väsby MDB Kvarts Johan Larsson /Täby
Josefine Meimermondt /Visby
15-12 15-8 Förlust
Jansson, Torbjörn BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Max Fonseca /Kista Walk over Vinst
    HSB Pool A Mikael Runemård /ChBS 15-5 15-6 Förlust
    HSB Pool A Jim Nordenvall /EBMK 15-2 15-4 Förlust
  Jörgen Eriksson /Eken HDB 16-dels Daniel Kastberg /FaluBM
Torbjörn Segerheim /FaluBM
Walkover Förlust
Jedeberg, Joacim Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Mats Johansson /Matfor 15-0 15-4 Förlust
    HS17 Pool E Jens Lindqvist /Speed Walk over Vinst
    HS17 8-dels Johan Larsson /Täby 15-0 15-0 Förlust
Jitelius, Camilla Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool A Hanna Ekhamre /Skogås 11-1 11-2 Förlust
    DS11 Pool A Isabel Gonzalez /Vintag 11-3 11-1 Förlust
    DS11 Pool A Annika Hällström /Gustav 11-3 11-4 Förlust
Jitelius, Henrik Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Henrik Bosseus /Fyris 15-6 15-7 Förlust
    HS13 Pool G Tomasz Hedenlund /Vintag 15-5 15-4 Förlust
    HS13 Pool G Filip Eriksson /Gustav 15-11 15-4 Förlust
Johannesson, Emma Uppsala Vintage BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Sandra Andersson-Blomq /Matfor 8-11 11-3 11-4 Förlust
    DS13 Pool F Sandra Sjölander /Matfor 11-0 11-1 Vinst
    DS13 Pool F Berfin Aslan /Kista 11-2 11-0 Förlust
  Anna Pärlefors /Fyris DD13 8-dels Caroline Hvirfel /Matfor
Sandra Andersson-Blomq /Matfor
6-15 15-3 15-1 Förlust
  Tomasz Hedenlund /Vintag MD13 8-dels Johan Wilhelmsson /Väsby
Louise Maxe /Väsby
15-3 15-2 Vinst
  Tomasz Hedenlund /Vintag MD13 Kvarts Simon Fagerlund /Vintag
Jenny Franck /Kista
Walkover Vinst
  Tomasz Hedenlund /Vintag MD13 Semi Niklas Dufour /Visby
Frida Berzelius /Täby
15-7 15-12 Förlust
Johansson, Evelyn Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool C Jonna Vapola /Gustav Walk over Förlust
    DS11 Pool C Malin Kjellerdahl /Skogås Walk over Förlust
    DS11 Pool C Cecilia Gerlitz /Täby Walk over Förlust
  Malin Kjellerdahl /Skogås DD11 Semi Linn Borgström /Vintag
Agnes Fagerlund /Vintag
Walkover Förlust
Johansson, Jessica Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonathan Ingevaldsson /Skogås MDB 8-dels Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
15-2 15-3 Förlust
    DSB Pool B Carolin Lindholm /Matfor 13-10 11-1 Vinst
    DSB Pool B Viktoria Meimermondt /Visby 11-1 11-5 Förlust
    DSB Kvarts Johanna Andersson /Julita 11-8 11-7 Vinst
    DSB Semi Josefine Meimermondt /Visby 11-7 11-5 Vinst
    DSB Final Elin Wikholm /Sundby 11-4 11-5 Förlust
Johansson, Joline Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Caroline Hvirfel /Matfor Walk over Förlust
    DS13 Pool B Malin Franzén /Kista Walk over Förlust
    DS13 Pool B Anna Pärlefors /Fyris Walk over Förlust
Johansson, Mathias Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Andersson /Komet HDA Kvarts Peter Lönnblom /Pärlan
Filip Högberg /Kista
9-15 15-13 15-8 Förlust
  Sanna Söderström /Komet MDA Kvarts Per Fredriksson /Fyris
Wendy Haglund /Fyris
15-12 9-15 15-9 Vinst
  Sanna Söderström /Komet MDA Semi Lukas Lödesjö /EBMK
Pernilla Karlsson /Julita
15-8 13-15 15-12 Förlust
    HSA Pool B Andreas Tillnert /Kista 15-11 15-8 Förlust
    HSA Pool B Peter Lönnblom /Pärlan 15-13 17-14 Förlust
    HSA Pool B Patrik Andersson /Spårvä 15-8 15-11 Förlust
Johansson, Mats Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Joacim Jedeberg /FaluBM 15-0 15-4 Vinst
    HS17 Pool E Jens Lindqvist /Speed Walk over Vinst
    HS17 16-dels Felix Carlesten /Fyris 15-5 15-8 Förlust
  Oscar Collin /Matfor HD17 8-dels Mattias Kananen /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-7 15-12 Förlust
Johansson, Michael Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Simon Fagerlund /Vintag 15-0 15-0 Förlust
    HS13 Pool H Philip Gilchrist /Kista 15-13 15-5 Förlust
    HS13 Pool H Rickard Ojaäär /Täby 15-0 15-0 Förlust
Johansson, Peter Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool I Emil Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HS13 Pool I Anton Åberg /Fyris Walk over Vinst
    HS13 Pool I Daniel Gilljam /Skogås 15-1 15-0 Förlust
    HS13 16-dels Johan Wilhelmsson /Väsby 15-5 15-8 Vinst
    HS13 8-dels Anton Gonzalez /Vintag 15-2 15-1 Förlust
  Linus Nordin /Matfor HD13 16-dels Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-4 15-1 Förlust
  Sandra Andersson-Blomq /Matfor MD13 8-dels Anton Gonzalez /Vintag
Josefin Borgström /Vintag
15-1 15-0 Förlust
Johansson, Robert BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Anton Knutar /Fyris 15-11 15-12 Förlust
    HS17 Pool C Oscar Collin /Matfor 15-7 15-8 Vinst
    HS17 Pool C Antonio Herrero /Visby 15-4 7-15 15-8 Vinst
    HS17 8-dels Martin Andersson /Täby 17-14 15-13 Vinst
    HS17 Kvarts Andreas Sippori /LBMK 15-3 15-3 Förlust
  Simon Ödman /Speed HD17 8-dels Emil Nordin /Matfor
Erik Richanau-Ersson /Matfor
15-7 15-4 Vinst
  Simon Ödman /Speed HD17 Kvarts Anders Karlsson /KFUM
Richard Ådén /Nyköpi
15-3 15-9 Vinst
  Simon Ödman /Speed HD17 Semi Tobias Gasch /Täby
Johan Larsson /Täby
5-15 15-10 15-8 Vinst
  Simon Ödman /Speed HD17 Final Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-4 7-15 15-5 Förlust
Johansson-Berg, Jonas Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Ragnar Grudd /Sollen 15-2 15-1 Vinst
    HS15 Pool D Daniel Holmgern /Täby 15-1 15-0 Vinst
    HS15 Pool D Matias Lopez /Kista 15-12 15-2 Förlust
    HS15 16-dels Alexander Nistad /Kista 11-15 15-3 15-2 Förlust
  Marcus Ulvne /Fyris HD15 8-dels Jonathan Sjöö /Täby
Martin Hansson /NBK
Walkover Vinst
  Marcus Ulvne /Fyris HD15 Kvarts Oscar Eneroth /Skogås
Mathias Fernström /Skogås
17-14 15-12 Vinst
  Marcus Ulvne /Fyris HD15 Semi Martin Karlsson /KFUM
Hannes Karlsson /KFUM
15-8 15-4 Förlust
Jonsson, Fredrik Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Per Wallgren /Fyris 15-2 15-2 Förlust
    HS13 Pool B Joel Hallberg /Enånge 15-2 15-2 Förlust
Jonsson, Joel BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Kristoffer Olofsson /Komet 15-5 15-8 Vinst
    HSC Pool E Björn Wahlman /Kista 15-4 15-5 Vinst
    HSC Pool E Patrik Ericsson /Söderm 15-7 15-1 Förlust
    HSC 8-dels Mikael Östlund /Huvuds 15-4 15-1 Förlust
  Markus Sjöblom /Pärlan HDC Kvarts Jonas Brambäck /Gustav
Ola Adolfsson /Gustav
15-8 15-10 Förlust
Jonsson, Johan Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Robin Kahn /Kista 15-0 15-4 Förlust
    HSC Pool A Mikael Östlund /Huvuds 15-2 15-1 Förlust
    HSC Pool A Joel Freij /Söderm 15-0 15-0 Förlust
  Therese Ahlström /Komet MDC Kvarts Tim Hall /Visby
Miranda Hall /Visby
Walkover Förlust
Jonsson, Niclas Västerås BF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool I Erik Gilljam /Skogås 15-1 15-0 Förlust
    HS15 Pool I Joachim Areskär /Liding 15-6 15-11 Förlust
    HS15 Pool I Robin Hammar /Matfor 15-6 15-11 Vinst
Kahn, Adam Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Pascal Hugó /Skogås 15-2 6-15 15-8 Vinst
    HS11 Pool C Fredrik Gofhran /Fyris 15-11 15-13 Vinst
    HS11 Pool C Gunnar Klackenberg /Kista 15-5 15-4 Vinst
    HS11 8-dels Felix Knutar /Fyris 15-5 15-1 Vinst
    HS11 Kvarts Poya Dara /Kista 15-13 15-8 Förlust
Kahn, Robin Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Johan Jonsson /Komet 15-0 15-4 Vinst
    HSC Pool A Joel Freij /Söderm 15-3 15-0 Förlust
    HSC Pool A Mikael Östlund /Huvuds 15-0 15-1 Förlust
  Björn Wahlman /Kista HDC 8-dels Stefan Hansson /Fyris
Tim Hall /Visby
15-11 15-1 Förlust
Kananen, Mattias Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool H Hjalmar Söderlund /Visby 15-8 15-1 Förlust
    HS17 Pool H Andreas Sippori /LBMK 15-0 15-4 Förlust
    HS17 Pool H Anders Karlsson /KFUM 15-2 15-4 Förlust
  Anton Knutar /Fyris HD17 8-dels Mats Johansson /Matfor
Oscar Collin /Matfor
15-7 15-12 Vinst
  Anton Knutar /Fyris HD17 Kvarts Tobias Gasch /Täby
Johan Larsson /Täby
15-8 15-6 Förlust
Karlsson, Anders KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool H Andreas Sippori /LBMK 15-6 15-12 Förlust
    HS17 Pool H Hjalmar Söderlund /Visby 15-10 15-8 Vinst
    HS17 Pool H Mattias Kananen /Fyris 15-2 15-4 Vinst
    HS17 16-dels Mikael Tjernström /Matfor 15-0 15-5 Vinst
    HS17 8-dels Jonas Nilsson /Fyris 15-6 15-13 Förlust
  Richard Ådén /Nyköpi HD17 8-dels Gustav Carlsson-Jonass /Matfor
Joakim Mörsky /Matfor
15-7 15-0 Vinst
  Richard Ådén /Nyköpi HD17 Kvarts Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
15-3 15-9 Förlust
Karlsson, Conny KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool H Hans Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HSC Pool H Thomas Liljeruhm /Komet 15-13 15-11 Förlust
    HSC Pool H Michael Myhrén /Gamleb 15-2 15-4 Förlust
Karlsson, Hannes KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Mattias Formgren /Matfor Walk over Vinst
    HS15 Pool B Anton Wieselblad /Fyris 6-15 15-6 15-4 Vinst
    HS15 Pool B Martin Falk /Sollen 15-3 15-1 Vinst
    HS15 8-dels Gai Pumsawai /Almvik 15-12 15-6 Vinst
    HS15 Kvarts Christoffer Ingevaldsson /Skogås 17-14 15-6 Förlust
  Martin Karlsson /KFUM HD15 8-dels Viktor Nygårds /FaluBM
Mikael Sippori /LBMK
Walkover Vinst
  Martin Karlsson /KFUM HD15 Kvarts Mattias Formgren /Matfor
Patrik Tjernström /Matfor
Walkover Vinst
  Martin Karlsson /KFUM HD15 Semi Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
15-8 15-4 Vinst
  Martin Karlsson /KFUM HD15 Final Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-5 15-1 Vinst
Karlsson, Lena BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool B Malin Eckardt /Komet 9-11 11-4 11-7 Vinst
    DSC Pool B Therese Ahlström /Komet Walk over Vinst
    DSC Pool B Emelie Persson /Kista 11-2 11-0 Vinst
    DSC Semi Therese Nettelbjer /Komet 11-2 11-8 Vinst
    DSC Final Leila Maxe /Väsby 11-3 11-7 Förlust
  Emelia Sundberg /Pärlan DDC Final Leila Maxe /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
15-7 15-13 Förlust
  Markus Sjöblom /Pärlan MDC Semi Tim Hall /Visby
Miranda Hall /Visby
15-12 15-9 Vinst
  Markus Sjöblom /Pärlan MDC Final Paul Lyberger /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
15-2 15-7 Vinst
Karlsson, Marcus Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Per Lundberg /Pärlan 4-15 15-13 15-7 Förlust
    HSB Pool E Oskar Dunberg /Matfor 15-6 15-11 Vinst
    HSB Pool E Julius Reineck /Fyris 15-10 15-3 Vinst
    HSB 8-dels Jim Nordenvall /EBMK 15-11 15-2 Förlust
  Jim Nordenvall /EBMK HDB 8-dels Mikael Runemård /ChBS
Petter Widman /ChBS
9-15 15-10 15-10 Förlust
Karlsson, Martin KFUM Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Oscar Eneroth /Skogås 8-15 15-7 15-7 Vinst
    HS15 Pool J Simon Sjöstedt /Almvik 15-3 15-3 Vinst
    HS15 8-dels Erik Gilljam /Skogås 15-12 15-3 Vinst
    HS15 Kvarts Alexander Nistad /Kista 15-8 5-15 15-12 Förlust
  Hannes Karlsson /KFUM HD15 8-dels Viktor Nygårds /FaluBM
Mikael Sippori /LBMK
Walkover Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM HD15 Kvarts Mattias Formgren /Matfor
Patrik Tjernström /Matfor
Walkover Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM HD15 Semi Marcus Ulvne /Fyris
Jonas Johansson-Berg /Fyris
15-8 15-4 Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM HD15 Final Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-5 15-1 Vinst
Karlsson, Pernilla Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lukas Lödesjö /EBMK MDA Kvarts Peter Sundlöf /FaluBM
Isabelle Falk /Matfor
Walkover Vinst
  Lukas Lödesjö /EBMK MDA Semi Mathias Johansson /Komet
Sanna Söderström /Komet
15-8 13-15 15-12 Vinst
  Lukas Lödesjö /EBMK MDA Final Anders Ström /EBMK
Therese Åsberg /EBMK
15-4 15-10 Förlust
    DSA Pool D Jenny Ivansson /Carlto 11-7 5-11 11-9 Förlust
    DSA Pool D Lotta Sundin /Liding Walk over Vinst
    DSA Kvarts Frida Lindqvist /NBK 11-8 11-9 Förlust
  Jenny Ivansson /Carlto DDA Semi Emma Olsson /ChBS
Ida Larusson /ChBS
15-6 15-4 Vinst
  Jenny Ivansson /Carlto DDA Final Marie Hansson /NBK
Frida Lindqvist /NBK
10-15 15-10 17-14 Förlust
Kasperi, Johan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Adam Lindström /SBMK 11-15 15-8 15-6 Förlust
    HSB Pool I Dildar Aslan /Kista Walk over Vinst
    HSB Pool I Reidar Magnusson /Väsby 13-15 15-10 17-14 Vinst
    HSB 16-dels Martin Walter /EBMK 15-13 14-17 15-12 Förlust
  Peder Nordin /Täby HDB 8-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Erik Pettersson /JIF
15-5 15-9 Vinst
  Peder Nordin /Täby HDB Kvarts Göran Westrin /Matfor
Jonas Dunberg /Matfor
15-3 15-9 Vinst
  Peder Nordin /Täby HDB Semi Mikael Runemård /ChBS
Petter Widman /ChBS
15-7 15-13 Vinst
  Peder Nordin /Täby HDB Final Johan Larsson /Matfor
Christian Nyberg /Friska
11-15 15-1 15-7 Vinst
Kastberg, Daniel Falu BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Petter Widman /ChBS Walk over Förlust
    HSB Pool G Martin Walter /EBMK Walk over Förlust
    HSB Pool G Lars Bergström /Söderm Walk over Förlust
  Torbjörn Segerheim /FaluBM HDB 16-dels Jörgen Eriksson /Eken
Torbjörn Jansson /Eken
Walkover Vinst
  Torbjörn Segerheim /FaluBM HDB 8-dels Peter Ojaäär /Norrtä
Janne Larsson /Täby
Walkover Förlust
Kjellerdahl, Ida Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool D Ann Elfqvist /Kista 11-6 1-11 11-2 Förlust
    DS11 Pool D Linda Falk /Nyköpi 11-6 11-1 Förlust
    DS11 Pool D Linn Borgström /Vintag 11-9 13-10 Förlust
  Hanna Ekhamre /Skogås DD11 Kvarts Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
15-13 15-4 Förlust
Kjellerdahl, Malin Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Antonia Larsson /Skogås DD13 8-dels Berfin Aslan /Kista
Jenny Franck /Kista
15-0 15-0 Förlust
    DS11 Pool C Cecilia Gerlitz /Täby 11-2 11-0 Förlust
    DS11 Pool C Evelyn Johansson /Skogås Walk over Vinst
    DS11 Pool C Jonna Vapola /Gustav 11-6 11-0 Vinst
    DS11 Kvarts Emelie Lamberthz /Skogås 11-3 11-6 Förlust
  Evelyn Johansson /Skogås DD11 Semi Linn Borgström /Vintag
Agnes Fagerlund /Vintag
Walkover Förlust
Klackenberg, Gunnar Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool C Fredrik Gofhran /Fyris 15-5 15-12 Förlust
    HS11 Pool C Pascal Hugó /Skogås 15-7 15-1 Vinst
    HS11 Pool C Adam Kahn /Kista 15-5 15-4 Förlust
  Jakob Franzen /Kista HD11 Kvarts Niclas Williander /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
13-15 15-4 15-11 Förlust
Klangsell, Peter Sundbyberg BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Tomas Björklund /Speed Walk over Förlust
    HSC Pool G Christian Greuz /Sollen Walk over Förlust
    HSC Pool G Michael Fransén /Kista Walk over Förlust
  Rickard Nilsson /Sundby HDB 16-dels Clas Jakobsson /Väsby
Reidar Magnusson /Väsby
Walkover Förlust
Knutar, Albin Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Jonas Dunberg /Matfor 15-13 15-11 Förlust
    HSB Pool B Christian Nyberg /Friska 15-0 8-15 15-5 Förlust
    HSB Pool B Torbjörn Segerheim /FaluBM 15-4 15-3 Förlust
  Julius Reineck /Fyris HDB 8-dels Johan Larsson /Matfor
Christian Nyberg /Friska
15-1 15-10 Förlust
Knutar, Anton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool C Robert Johansson /Speed 15-11 15-12 Vinst
    HS17 Pool C Antonio Herrero /Visby 15-1 15-9 Vinst
    HS17 Pool C Oscar Collin /Matfor 15-1 15-1 Vinst
    HS17 8-dels Richard Ådén /Nyköpi 15-7 17-14 Förlust
  Mattias Kananen /Fyris HD17 8-dels Mats Johansson /Matfor
Oscar Collin /Matfor
15-7 15-12 Vinst
  Mattias Kananen /Fyris HD17 Kvarts Tobias Gasch /Täby
Johan Larsson /Täby
15-8 15-6 Förlust
  Hanna Broberg /Väsby MD17 Kvarts Emil Nordin /Matfor
Tove Bergström /Matfor
15-5 15-9 Vinst
  Hanna Broberg /Väsby MD17 Semi Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
Sofia Lundberg /SBMK
15-3 15-17 15-4 Vinst
  Hanna Broberg /Väsby MD17 Final Martin Andersson /Täby
Emelie Baeckström /Kista
15-5 15-7 Förlust
Knutar, Felix Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool D Robin Nilsson /Täby 15-6 15-4 Förlust
    HS11 Pool D Mattias Gonzalez /Vintag 15-12 6-15 17-15 Vinst
    HS11 Pool D Magnus Gustafsson /Kista 15-1 15-10 Vinst
    HS11 8-dels Adam Kahn /Kista 15-5 15-1 Förlust
  Andreas Reineck /Fyris HD11 Kvarts Mattias Gonzalez /Vintag
Alfred Henriksson /Täby
14-17 15-7 15-5 Förlust
Koivuperä, Janne Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Andersson /Täby HDA Kvarts Johan Björklund /Spårvä
Oskar Lundqvist /Spårvä
17-16 15-9 Förlust
    HSA Pool A Anders Ström /EBMK 17-16 15-4 Förlust
    HSA Pool A Fredrik Robertsson /Komet Walk over Vinst
    HSA Pool A Thomas Rollby /Skogås 7-15 15-0 15-4 Vinst
    HSA Kvarts Filip Högberg /Kista 15-11 15-2 Förlust
Kopp, Mathias Gustavsbergs IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool G Joakim Mörsky /Matfor 15-6 15-12 Förlust
    HS17 Pool G Simon Ödman /Speed 15-1 15-1 Förlust
    HS17 Pool G Tobias Gasch /Täby 15-3 15-2 Förlust
Kotte, Karolina Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sebastian Gransbo /Täby MDB Kvarts Reidar Magnusson /Väsby
Anna-Karin Gålnander /Väsby
Walkover Förlust
    DSB Pool A Josefine Meimermondt /Visby Walk over Förlust
    DSB Pool A Emma Olsson /ChBS Walk over Förlust
Lamberthz, Emelie Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Pettersson /Skogås MD11 Semi Robin Nilsson /Täby
Cecilia Gerlitz /Täby
15-13 5-15 15-10 Vinst
  Erik Pettersson /Skogås MD11 Final Mattias Gonzalez /Vintag
Isabel Gonzalez /Vintag
15-13 15-13 Vinst
    DS11 Pool B Louise Maxe /Väsby 11-0 11-4 Vinst
    DS11 Pool B Malin Holmgern /Täby 11-3 11-4 Vinst
    DS11 Pool B Agnes Fagerlund /Vintag 11-7 6-11 11-7 Vinst
    DS11 Kvarts Malin Kjellerdahl /Skogås 11-3 11-6 Vinst
    DS11 Semi Isabel Gonzalez /Vintag 11-6 11-2 Förlust
  Cecilia Gerlitz /Täby DD11 Semi Isabel Gonzalez /Vintag
Linda Falk /Nyköpi
3-15 15-4 15-8 Förlust
Landahl, Per Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool I Numair Islam /Kista Walk over Vinst
    HS17 Pool I Mikael Tjernström /Matfor 15-1 15-2 Förlust
    HS17 Pool I Martin Andersson /Täby 15-3 15-6 Förlust
  Isak Ahlgren /Visby HD17 8-dels Amrat Belani /Fyris
Jonas Nilsson /Fyris
15-5 15-7 Förlust
Larsson, Adam Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool F Axel Forsberg /Täby 15-2 15-5 Vinst
    HS11 Pool F Erik Pärlefors /Fyris Walk over Vinst
    HS11 Pool F Filip Myhrén /Gamleb 15-2 15-4 Förlust
    HS11 8-dels Patrik Grefve /Umeå 15-6 14-17 15-12 Förlust
Larsson, Antonia Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Jenny Franck /Kista 11-1 11-2 Förlust
    DS13 Pool C Amanda Lundqvist /Täby 11-0 11-0 Förlust
    DS13 Pool C Linda Eriksson /Matfor 11-1 11-1 Förlust
  Malin Kjellerdahl /Skogås DD13 8-dels Berfin Aslan /Kista
Jenny Franck /Kista
15-0 15-0 Förlust
Larsson, Janne Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Ojaäär /Norrtä HDB 8-dels Daniel Kastberg /FaluBM
Torbjörn Segerheim /FaluBM
Walkover Vinst
  Peter Ojaäär /Norrtä HDB Kvarts Johan Larsson /Matfor
Christian Nyberg /Friska
15-5 15-8 Förlust
Larsson, Johan Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Lars Bergström /Söderm Walk over Vinst
    HSB Pool C Mikael Rundberg /ChBS 15-12 15-7 Vinst
    HSB Pool C Hans Repo /Kista 15-4 15-10 Vinst
    HSB 8-dels Erik Pettersson /JIF 15-6 15-1 Vinst
    HSB Kvarts Jonathan Ingevaldsson /Skogås 15-2 15-0 Förlust
  Christian Nyberg /Friska HDB 8-dels Albin Knutar /Fyris
Julius Reineck /Fyris
15-1 15-10 Vinst
  Christian Nyberg /Friska HDB Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä
Janne Larsson /Täby
15-5 15-8 Vinst
  Christian Nyberg /Friska HDB Semi Mikael Rundberg /ChBS
Niklas Rundberg /ChBS
15-7 15-11 Vinst
  Christian Nyberg /Friska HDB Final Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
11-15 15-1 15-7 Förlust
  Carolin Lindholm /Matfor MDB Kvarts Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
15-6 17-14 Förlust
Larsson, Johan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool A Mattias Dufour /Visby Walk over Vinst
    HS17 Pool A Andreas Dahl /Matfor 15-8 15-4 Vinst
    HS17 Pool A Amrat Belani /Fyris 15-1 15-1 Vinst
    HS17 8-dels Joacim Jedeberg /FaluBM 15-0 15-0 Vinst
    HS17 Kvarts Daniel Grefve /Umeå 15-5 15-10 Vinst
    HS17 Semi Jonas Nilsson /Fyris 15-3 15-10 Vinst
    HS17 Final Andreas Sippori /LBMK 9-15 15-8 15-6 Vinst
  Tobias Gasch /Täby HD17 8-dels Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-3 15-8 Vinst
  Mattias Dufour /Visby HD17 8-dels Felix Carlesten /Fyris
Calle Utterström /Fyris
Walkover Förlust
  Tobias Gasch /Täby HD17 Kvarts Mattias Kananen /Fyris
Anton Knutar /Fyris
15-8 15-6 Vinst
  Tobias Gasch /Täby HD17 Semi Robert Johansson /Speed
Simon Ödman /Speed
5-15 15-10 15-8 Förlust
  Josefine Meimermondt /Visby MDB Kvarts Clas Jakobsson /Väsby
Ninnie Broberg /Väsby
15-12 15-8 Vinst
  Josefine Meimermondt /Visby MDB Semi Per-Åke Areskär /Liding
Sabine Areskär /Liding
15-7 15-12 Förlust
Larusson, Ida Christinehamns BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA Pool C Evin Ciftci /Kista 11-8 11-2 Vinst
    DSA Pool C Marie Hansson /NBK 11-4 11-7 Vinst
    DSA Pool C Sara Ericson /Carlto 11-1 11-9 Vinst
    DSA Kvarts Greta Boström /Spårvä 11-9 11-7 Vinst
    DSA Semi Therese Åsberg /EBMK 11-5 11-4 Förlust
  Emma Olsson /ChBS DDA Semi Pernilla Karlsson /Julita
Jenny Ivansson /Carlto
15-6 15-4 Förlust
Liljeruhm, Thomas Komet BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool H Michael Myhrén /Gamleb 15-11 11-15 15-12 Förlust
    HSC Pool H Conny Karlsson /KFUM 15-13 15-11 Vinst
    HSC Pool H Hans Tjernström /BBMK Walk over Vinst
    HSC 8-dels Karsten Högman /Täby 15-5 15-11 Förlust
  Paul Lyberger /Komet HDC Kvarts Stefan Hansson /Fyris
Tim Hall /Visby
15-5 2-15 15-12 Vinst
  Paul Lyberger /Komet HDC Semi Joel Freij /Söderm
Patrik Ericsson /Söderm
6-15 15-10 15-9 Vinst
  Paul Lyberger /Komet HDC Final Jonas Brambäck /Gustav
Ola Adolfsson /Gustav
15-5 15-10 Förlust
  Malin Eckardt /Komet MDC Semi Paul Lyberger /Komet
Therese Nettelbjer /Komet
15-10 15-13 Förlust
Lindell, Evelina Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool B Marielle Angarth /Täby 13-12 11-1 Vinst
    DS15 Pool B Ina Porselius /Visby 11-6 11-6 Vinst
    DS15 Kvarts Sara Aschan /Sollen 11-3 7-11 13-11 Förlust
  Christoffer Ingevaldsson /Skogås MD15 Kvarts Simon Sjöstedt /Almvik
Emelia Sundberg /Pärlan
15-6 15-7 Vinst
  Christoffer Ingevaldsson /Skogås MD15 Semi Joel Falk /Matfor
Ida Vågberg /Matfor
15-7 15-8 Vinst
  Christoffer Ingevaldsson /Skogås MD15 Final Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-12 13-15 17-14 Förlust
Lindholm, Carolin Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Larsson /Matfor MDB Kvarts Petter Widman /ChBS
Elin Wikholm /Sundby
15-6 17-14 Förlust
    DSB Pool B Jessica Johansson /Skogås 13-10 11-1 Förlust
    DSB Pool B Viktoria Meimermondt /Visby 11-4 11-2 Förlust
  Johanna Andersson /Julita DDB Kvarts Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-9 15-8 Vinst
  Johanna Andersson /Julita DDB Semi Marie Svedell /Sundby
Elin Wikholm /Sundby
Walkover Vinst
  Johanna Andersson /Julita DDB Final Linda Saarela /EBMK
Josefine Meimermondt /Visby
15-6 5-15 15-4 Förlust
Lindholm, Emelie Matfors BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Maria Gemvall /Väsby Walk over Förlust
    DS15 Pool D Maria Lövf-Nilsson /SBMK Walk over Förlust
    DS15 Pool D Emelia Sundberg /Pärlan Walk over Förlust
  Angelica Bäck-Sjölander /Matfor DD15 Kvarts Michaela Wikman /Sollen
Sara Aschan /Sollen
Walkover Förlust
  Joel Falk /Matfor MD15 8-dels Marcus Ulvne /Fyris
Mikaela Djärf /Täby
17-15 15-13 Vinst
Lindqvist, Frida Norrköping BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA Pool A Therese Åsberg /EBMK 13-10 4-11 11-4 Vinst
    DSA Pool A Isabelle Falk /Matfor 11-1 11-0 Vinst
    DSA Kvarts Pernilla Karlsson /Julita 11-8 11-9 Vinst
    DSA Semi Wendy Haglund /Fyris 11-4 11-7 Förlust
  Marie Hansson /NBK DDA Semi Isabelle Falk /Matfor
Therese Åsberg /EBMK
13-15 15-7 15-4 Vinst
  Marie Hansson /NBK DDA Final Pernilla Karlsson /Julita
Jenny Ivansson /Carlto
10-15 15-10 17-14 Vinst
Lindqvist, Jens BK Speed
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS17 Pool E Mats Johansson /Matfor Walk over Förlust
    HS17 Pool E Joacim Jedeberg /FaluBM Walk over Förlust
  Daniel Grefve /Umeå HD17 8-dels Andreas Sippori /LBMK
Andreas Lövf-Nilsson /SBMK
Walkover Förlust
Lindström, Adam Skellefteå BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool I Johan Kasperi /Täby 11-15 15-8 15-6 Vinst
    HSB Pool I Reidar Magnusson /Väsby 15-2 15-6 Vinst
    HSB Pool I Dildar Aslan /Kista Walk over Vinst
    HSB 8-dels Mikael Runemård /ChBS 15-4 15-5 Vinst
    HSB Kvarts Michael Nyberg /Matfor 15-3 15-6 Vinst
    HSB Semi Fredrik Högman /Täby 12-15 15-4 15-4 Förlust
  Anders Sippori /LBMK HDB 16-dels Oskar Dunberg /Matfor
Michael Nyberg /Matfor
15-13 15-5 Vinst
  Anders Sippori /LBMK HDB 8-dels Mikael Rundberg /ChBS
Niklas Rundberg /ChBS
15-7 12-15 15-2 Förlust
Lopez, Matias Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool D Daniel Holmgern /Täby 15-0 15-1 Vinst
    HS15 Pool D Ragnar Grudd /Sollen 15-2 15-1 Vinst
    HS15 Pool D Jonas Johansson-Berg /Fyris 15-12 15-2 Vinst
    HS15 8-dels Victor Zuhr /Täby 15-7 15-2 Vinst
    HS15 Kvarts Calle Utterström /Fyris 15-3 15-4 Vinst
    HS15 Semi Christoffer Ingevaldsson /Skogås 15-3 14-17 15-6 Förlust
  Alexander Nistad /Kista HD15 8-dels Max Reineck /Fyris
Anton Wieselblad /Fyris
15-4 15-11 Vinst
  Alexander Nistad /Kista HD15 Kvarts Erik Gilljam /Skogås
Jim Hammargren /Skogås
15-4 15-5 Vinst
  Alexander Nistad /Kista HD15 Semi Joel Falk /Matfor
Björn Bodingh /Matfor
15-9 15-8 Vinst
  Alexander Nistad /Kista HD15 Final Martin Karlsson /KFUM
Hannes Karlsson /KFUM
15-5 15-1 Förlust
Louch, Erik Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C David Alvfors /Fyris 15-12 15-8 Förlust
    HS13 Pool C Marcus Magnusson /Sollen Walk over Vinst
    HS13 Pool C Adam Fröman /Liding 15-11 15-4 Förlust
  Christoffer Sundström /Täby HD13 8-dels Philip Nordström /Kista
Temo Ciftci /Kista
15-0 15-7 Förlust
Lund, Patrik Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Calle Utterström /Fyris 15-1 15-2 Förlust
    HS15 Pool E Björn Bodingh /Matfor 15-0 15-0 Förlust
    HS15 Pool E Elias Möller /Komet Walk over Vinst
Lundberg, Per BK Pärlan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Marcus Karlsson /EBMK 4-15 15-13 15-7 Vinst
    HSB Pool E Julius Reineck /Fyris 15-9 15-4 Vinst
    HSB Pool E Oskar Dunberg /Matfor 17-16 15-1 Vinst
    HSB 16-dels Torbjörn Sege