Spåret Open 2003

Enskede Rackethall 10-12/10 2003

Spårvägens BMF


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 618

Total antal WO matcher = 95

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDA Cathrine Wallin /EBMK
Therése Åsberg /EBMK
Emma Hagner /TYR
Lena Castenvik /UPPS
Julia Fredriksson /KOM -
Sanna Söderström /KOM
Pernilla Karlsson /JUL -
Jenny Ivansson /CARLT
DSA Cathrine Wallin /EBMK Susanna Larsson /Örebro Natalie Glaser /TÄB
Lena Castenvik /UPPS
HDA Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
Johan Björklund /SPÅ -
Oskar Lundqvist /SPÅ
Sven Kellermalm /TÄB -
Mats Fagerström /TÄB
HSA Jens Eriksson /SKO Kalle Ågren /EBMK Michael Ahlgren /EBMK
Jörgen Stenqvist /SPÅ
MDA Kalle Ågren /EBMK
Cathrine Wallin /EBMK
Oskar Lundqvist /SPÅ
Emma Hagner /TYR
Håkan Simonsson /Södert -
Terese Calderström /Södert
Mats Persson /TYR -
Sofia Arpö /TYR
DDB Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
Sandra Granberg /BORL -
Monika Appelgren /BORL
Linda Saarela /EBMK -
Veronica Larsson /EBMK
DSB Terese Calderström /Södert Sepiedeh Lalehjari /VBmF Johanna Ringkvist /EBMK
Marie Strömgren /SPÅ
HDB Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
Johan Larsson /TÄB -
Sebastian Gransbo /TÄB
Reidar Magnusson /VBMK -
Claes Jakobsson /VBMK
HSB Christer Forsgren /CARLT Sören Molin /LID Tomas Almberger /BOT
Stefan Adamsson /SPÅ
MDB Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
Claes Jakobsson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
Tomas Almberger /BOT -
Linda Seflin /BOT
Reidar Magnusson /VBMK -
Pia Andersson /VBMK
DDC      
DSC      
HDC Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
Patrik Ericsson /SMALM
Joel Freij /SMALM
Peter Ojaäär /Norrtä -
Mikael Winge /SPÅ
Peter Hsieh /BOT -
Peter Eriksson /BOT
HSC Ting-Hey Chau /SMALM Heimir Haraldsson /TÄB Torbjörn Jansson /EKEN
Vincent Holmgren /Ullevi
MDC      
HDU11 Poya Dara /KISTA
Gabriel Masso /KISTA
Adam Kahn /KISTA
Emil Järvinen /KISTA
Niclas Williander /KISTA -
Fredrik Lundqvist /KISTA
Alexander Pettersson /TÄB -
Daniel Ojaäär /TÄB
HSU11 Gabriel Masso /KISTA Alexander Pettersson /TÄB Poya Dara /KISTA
Niclas Williander /KISTA
DDU13 Hanna Lundqvist /KISTA
Berfin Bal /KISTA
Frida Berzelius /TÄB
Amanda Lundqvist /TÄB
Maria Helmersson /TÄB -
Mikaela Jäntti /TÄB
Jenny Franck /KISTA -
Mailn Franzen /KISTA
DSU13 Therese Angarth /TÄB Berfin Bal /KISTA Sara Pohl /UPPS
Mailn Franzen /KISTA
HDU13 Anton Wieselblad /UPPS
Fredrik Johnsson /TÄB
Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
Victor Nordh /TÄB -
Anders Sjöland /TÄB
Daniel Gilljam /SKO -
Rickard Ojaäär /TÄB
HSU13 Fredrik Johnsson /TÄB Anton Wieselblad /UPPS Rickard Ojaäär /TÄB
Niclas DuFour /TÄB
DDU15 Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
Carolina Sahlström /SPÅ -
Kristin Stenfors /SPÅ
Anna Lagermalm /TÄB -
Johanna Jäntti /TÄB
DSU15 Hanna Broberg /VBMK Camilla Carlsson /EBMK Sofie Haglund /TÄB
Jennifer Nielsen /VIS
HDU15 André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
Christoffer Ingevaldsson /SKO -
Robert Flink /SKO
Fredrik Berg /SPÅ -
Robin Sjöblom /SPÅ
HSU15 Max Reineck /UPPS Simon Druve /TÄB André Malmaeus /TÄB
Sina Kazemi /TÄB
MDU15 Sebastian Eriksson /TÄB
Therese Angarth /TÄB
Jonas Johansson-Berg /UPPS
Camilla Carlsson /EBMK
Thomas Andersson /TÄB -
Elin Helmersson /TÄB
Tommy Maxe /VBMK -
Maria Gemvall /VBMK
DDU17 Jennifer Nielsen /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
Emelie Baeckström /KISTA
Lina Möller /SKO
Ina Porselius /VIS -
Miranda Hall /VIS
Natalie Torpman /TÄB -
Mimmi Mårlé /TÄB
DSU17 Victoria Olsson-M /VIS Viktoria Skoglund /Ullevi Elin Berzelius /TÄB
Lina Möller /SKO
HDU17 Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
Carl Command-Fors /TÄB -
Fredrik Högman /TÄB
Christian Nätz /BORL -
Kristofer C-Lindmark /BORL
HSU17 Fredrik Högman /TÄB Carl Command-Fors /TÄB Martin Andersson /TÄB
Simon Thunborg /TÄB
MDU17 Mattias Norell /SPÅ
Hanna Broberg /VBMK
Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS -
Victoria Olsson-M /VIS
Thomas Aldheimer /SKO -
Lina Möller /SKO

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDA Dam dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Julia Fredriksson /KOM
Sanna Söderström /KOM
Sofie Bergström /TYR
Linda Bjerneling /TYR
15-9 15-4
Kvarts Pernilla Karlsson /JUL
Jenny Ivansson /CARLT
Sofia Arpö /TYR
Therese Malmberg /TYR
15-5 15-1
Kvarts Emma Hagner /TYR
Lena Castenvik /UPPS
Marie Hansson /NOR
Frida Lindqvist /NOR
9-15 15-8 15-11
Semi Cathrine Wallin /EBMK
Therése Åsberg /EBMK
Julia Fredriksson /KOM
Sanna Söderström /KOM
15-3 15-9
Semi Emma Hagner /TYR
Lena Castenvik /UPPS
Pernilla Karlsson /JUL
Jenny Ivansson /CARLT
15-2 15-12
Final Cathrine Wallin /EBMK
Therése Åsberg /EBMK
Emma Hagner /TYR
Lena Castenvik /UPPS
15-10 15-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSA Dam singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Lina Mattsson /SPÅ Sofia Arpö /TYR 11-5 11-3
16-dels Jenny Ivansson /CARLT Sofie Bergström /TYR 11-5 5-11 11-2
16-dels Susanna Larsson /Örebro Therése Åsberg /EBMK 11-7 9-11 11-1
16-dels Emma Hagner /TYR Anna Eklöf /EBMK 11-7 11-7
8-dels Cathrine Wallin /EBMK Julia Fredriksson /KOM 11-3 11-1
8-dels Lina Mattsson /SPÅ Linda Bjerneling /TYR 11-7 11-8
8-dels Natalie Glaser /TÄB Josephine Hedström /KISTA 11-3 11-0
8-dels Jenny Ivansson /CARLT Marie Hansson /NOR 13-11 13-12
8-dels Susanna Larsson /Örebro Pernilla Karlsson /JUL 11-5 11-2
8-dels Frida Lindqvist /NOR Therese Malmberg /TYR 11-7 3-11 11-4
8-dels Emma Hagner /TYR Evin Ciftci /KISTA Walkover
8-dels Lena Castenvik /UPPS Sanna Söderström /KOM 11-5 11-5
Kvarts Cathrine Wallin /EBMK Lina Mattsson /SPÅ 11-6 11-5
Kvarts Natalie Glaser /TÄB Jenny Ivansson /CARLT 11-3 11-2
Kvarts Susanna Larsson /Örebro Frida Lindqvist /NOR 11-7 11-5
Kvarts Lena Castenvik /UPPS Emma Hagner /TYR 6-11 11-7 11-1
Semi Cathrine Wallin /EBMK Natalie Glaser /TÄB 11-2 7-11 11-0
Semi Susanna Larsson /Örebro Lena Castenvik /UPPS 10-13 11-5 11-6
Final Cathrine Wallin /EBMK Susanna Larsson /Örebro 11-7 3-11 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDA Herr dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
Mattias Englund /VIS
Thomas Ahlgren /TÄB
13-15 15-13 15-10
16-dels Ted Af Rolén /SKO
Patrik Söderkvist /SKO
Stefan Bladh /KOM
Håkan Simonsson /Södert
9-15 15-9 17-14
8-dels Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
Johan Gate /VIS
Björn Eriksson /VIS
Walkover
8-dels Jens Eriksson /SKO
Tommy Rajala /SKO
Peter Brandt /SPÅ
Kalle Ågren /EBMK
15-10 15-3
8-dels Johan Björklund /SPÅ
Oskar Lundqvist /SPÅ
Lukas Lödesjö /EBMK
Michael Ahlgren /EBMK
15-13 15-13
8-dels Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
Gustaf Fagerman /VBMK
Stefan Richardsson /VBMK
Walkover
8-dels Ted Af Rolén /SKO
Patrik Söderkvist /SKO
/
/
Walkover
8-dels Sven Kellermalm /TÄB
Mats Fagerström /TÄB
Jonathan Ingevaldsson /SKO
Johan Björkholm /VBmF
15-2 15-4
8-dels Niklas Windahl /TYR
Andreas Forsberg /TYR
Fredrik Robertsson /KOM
Mikael Bladh /KOM
15-3 15-7
8-dels Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
Olof Svenhamn /LID
Christoffer Hägglund /LID
15-7 15-9
Kvarts Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
Jens Eriksson /SKO
Tommy Rajala /SKO
12-15 15-13 15-11
Kvarts Johan Björklund /SPÅ
Oskar Lundqvist /SPÅ
Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
15-3 15-2
Kvarts Sven Kellermalm /TÄB
Mats Fagerström /TÄB
Ted Af Rolén /SKO
Patrik Söderkvist /SKO
15-5 15-6
Kvarts Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
Niklas Windahl /TYR
Andreas Forsberg /TYR
15-8 9-15 15-3
Semi Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
Johan Björklund /SPÅ
Oskar Lundqvist /SPÅ
15-11 15-4
Semi Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
Sven Kellermalm /TÄB
Mats Fagerström /TÄB
15-9 10-15 15-8
Final Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
15-6 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSA Herr singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
32-dels Mikael Bladh /KOM Thomas Ahlgren /TÄB 15-9 12-15 15-11
32-dels Lukas Lödesjö /EBMK Johan Gate /VIS 15-9 15-3
32-dels Martin Angbjär /BORL Stefan Richardsson /VBMK 15-8 15-1
32-dels Stefan Bladh /KOM Fredrik Aguilera /BORL 15-6 15-2
32-dels Fredrik Robertsson /KOM Tomas Brandt /SPÅ Walkover
32-dels Gustavo Rickne /SPÅ Olof Svenhamn /LID 15-4 15-13
16-dels Jens Eriksson /SKO Richard Berglind /SPÅ 15-0 15-3
16-dels Johan Björklund /SPÅ Robert Linqvist /NOR Walkover
16-dels Patrik Andersson /SPÅ Niklas Windahl /TYR Walkover
16-dels Mikael Bladh /KOM Oskar Lundqvist /SPÅ 15-10 15-5
16-dels Christoffer Hägglund /LID Jimmy Skoglund /SPÅ Walkover
16-dels Tommy Rajala /SKO Lukas Lödesjö /EBMK 15-5 10-15 15-11
16-dels Michael Ahlgren /EBMK Mats Fagerström /TÄB Walkover
16-dels Martin Angbjär /BORL Peter Brandt /SPÅ 15-6 15-1
16-dels Stefan Bladh /KOM Sven Kellermalm /TÄB 13-15 15-11 15-8
16-dels Kalle Ågren /EBMK Thomas Csiffary /SPÅ 15-11 15-8
16-dels Fredrik Robertsson /KOM Håkan Simonsson /Södert 15-9 15-9
16-dels Johan Björkholm /VBmF Ted Af Rolén /SKO 15-6 4-15 15-13
16-dels Gustavo Rickne /SPÅ Fredrik Sand /TYR 15-5 15-12
16-dels Patrik Söderkvist /SKO Mattias Englund /VIS 15-2 15-13
16-dels Joakim Gröndin /LID Rickard Tauson /SPÅ Walkover
16-dels Jörgen Stenqvist /SPÅ Gustaf Fagerman /VBMK Walkover
8-dels Jens Eriksson /SKO Johan Björklund /SPÅ 15-7 15-2
8-dels Patrik Andersson /SPÅ Mikael Bladh /KOM 15-13 15-9
8-dels Christoffer Hägglund /LID Tommy Rajala /SKO 16-17 15-6 15-10
8-dels Michael Ahlgren /EBMK Martin Angbjär /BORL 15-12 15-4
8-dels Kalle Ågren /EBMK Stefan Bladh /KOM 15-3 15-6
8-dels Johan Björkholm /VBmF Fredrik Robertsson /KOM 15-4 15-5
8-dels Patrik Söderkvist /SKO Gustavo Rickne /SPÅ 9-15 17-16 15-13
8-dels Jörgen Stenqvist /SPÅ Joakim Gröndin /LID 17-15 15-6
Kvarts Jens Eriksson /SKO Patrik Andersson /SPÅ 15-6 15-8
Kvarts Michael Ahlgren /EBMK Christoffer Hägglund /LID 11-15 15-5 15-7
Kvarts Kalle Ågren /EBMK Johan Björkholm /VBmF 15-7 4-15 15-11
Kvarts Jörgen Stenqvist /SPÅ Patrik Söderkvist /SKO 9-15 15-13 15-4
Semi Jens Eriksson /SKO Michael Ahlgren /EBMK 15-11 15-9
Semi Kalle Ågren /EBMK Jörgen Stenqvist /SPÅ 15-2 15-11
Final Jens Eriksson /SKO Kalle Ågren /EBMK 15-7 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDA Mixed dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Håkan Simonsson /Södert
Terese Calderström /Södert
Mattias Englund /VIS
Therese Malmberg /TYR
15-9 15-6
Kvarts Mats Persson /TYR
Sofia Arpö /TYR
Jörgen Stenqvist /SPÅ
Frida Lindqvist /NOR
Walkover
Kvarts Oskar Lundqvist /SPÅ
Emma Hagner /TYR
Thomas Csiffary /SPÅ
Susanna Larsson /Örebro
7-15 15-3 15-7
Semi Kalle Ågren /EBMK
Cathrine Wallin /EBMK
Håkan Simonsson /Södert
Terese Calderström /Södert
15-17 15-13 15-13
Semi Oskar Lundqvist /SPÅ
Emma Hagner /TYR
Mats Persson /TYR
Sofia Arpö /TYR
15-11 15-12
Final Kalle Ågren /EBMK
Cathrine Wallin /EBMK
Oskar Lundqvist /SPÅ
Emma Hagner /TYR
15-5 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDB Dam dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
Sepiedeh Lalehjari /VBmF
Carolina Vuong /Ullevi
9-15 15-8 15-5
Kvarts Sandra Granberg /BORL
Monika Appelgren /BORL
Golnaj Noroojian /VBmF
Emma Jigelius /VBmF
Walkover
Kvarts Linda Saarela /EBMK
Veronica Larsson /EBMK
Petra Book-Nyman /SPÅ
Marie Strömgren /SPÅ
15-9 15-8
Kvarts Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
Johanna Ringkvist /EBMK
Josefine Olsson-M /VIS
15-1 15-4
Semi Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
Sandra Granberg /BORL
Monika Appelgren /BORL
15-5 15-6
Semi Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
Linda Saarela /EBMK
Veronica Larsson /EBMK
15-12 15-2
Final Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-11 15-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSB Dam singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Linda Saarela /EBMK Josefine Olsson-M /VIS 3-11 11-5 11-4
8-dels Johanna Ringkvist /EBMK Carolina Vuong /Ullevi 9-11 11-5 11-6
8-dels Sepiedeh Lalehjari /VBmF Monika Appelgren /BORL 11-1 11-6
8-dels Veronica Larsson /EBMK Linnea Karlsson /KOM 11-5 11-6
8-dels Marie Strömgren /SPÅ Mette Tang-Staghöj /Södert 11-6 11-5
Kvarts Terese Calderström /Södert Linda Saarela /EBMK 11-6 11-4
Kvarts Johanna Ringkvist /EBMK Petra Book-Nyman /SPÅ 11-3 10-13 11-9
Kvarts Sepiedeh Lalehjari /VBmF Veronica Larsson /EBMK 11-9 11-7
Kvarts Marie Strömgren /SPÅ Linda Seflin /BOT Walkover
Semi Terese Calderström /Södert Johanna Ringkvist /EBMK 11-8 11-4
Semi Sepiedeh Lalehjari /VBmF Marie Strömgren /SPÅ 11-3 11-0
Final Terese Calderström /Södert Sepiedeh Lalehjari /VBmF 11-1 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDB Herr dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Tomas Almberger /BOT
Henrik Aldén /BOT
Victor Hallström /SKO
Alexander Eklund /SKO
15-6 15-7
16-dels Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
Ting-Hey Chau /SMALM
Ting-Fai Chong /SMALM
15-11 9-15 15-6
16-dels Johan Sandin /NOR
Robert Axelsson /Södert
Lars Winnberg /Ullevi
Vincent Holmgren /Ullevi
15-10 15-9
8-dels Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
Isak Malmström /VBmF
Daniel Mobara /VBmF
15-0 15-3
8-dels Daniel Chronlund /Örebro
Eddie Persson /Örebro
Björn Lindelöf /UPPS
Julius Reineck /UPPS
15-13 15-8
8-dels Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
Hjalmar Friberg /KOM
Magnus Ryttervik /KOM
15-4 15-2
8-dels Stefan Andersson /VIS
Karl Drejhammar /VIS
Tomas Almberger /BOT
Henrik Aldén /BOT
15-11 15-11
8-dels Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
Joakim Gustafsson /VBmF
Jakob Bjar /VBmF
15-2 15-1
8-dels Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
Stefan Hansson /UPPS
Jim Nordenwall /EBMK
15-6 15-3
8-dels Tim Hall /VIS
Marcus Carlsson /VIS
Johan Sandin /NOR
Robert Axelsson /Södert
15-5 15-13
8-dels Reidar Magnusson /VBMK
Claes Jakobsson /VBMK
Magnus Thunell /BORL
Jonas Halvarsson /BORL
15-4 15-2
Kvarts Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
Daniel Chronlund /Örebro
Eddie Persson /Örebro
15-1 15-2
Kvarts Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
Stefan Andersson /VIS
Karl Drejhammar /VIS
12-15 15-1 15-9
Kvarts Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
15-6 15-1
Kvarts Reidar Magnusson /VBMK
Claes Jakobsson /VBMK
Tim Hall /VIS
Marcus Carlsson /VIS
15-10 15-5
Semi Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
15-8 15-3
Semi Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
Reidar Magnusson /VBMK
Claes Jakobsson /VBMK
15-3 15-5
Final Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
7-15 15-10 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSB Herr singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
32-dels Stefan Andersson /VIS Alexander Eklund /SKO 15-13 15-10
32-dels Andreas Tillnert /KISTA Albin Knutar /UPPS 15-2 15-5
32-dels Isak Malmström /VBmF Magnus Thunell /BORL 15-13 15-7
32-dels Johan Yberg-Melin /KISTA Ola Ellnestam /SMALM Walkover
32-dels Tomas Almberger /BOT Daniel Chronlund /Örebro 15-4 15-6
32-dels Victor Hallström /SKO Lars Winnberg /Ullevi 15-8 15-7
32-dels Eddie Persson /Örebro Marcus Karlsson /EBMK Walkover
32-dels Henrik Aldén /BOT Stefan Hansson /UPPS 15-13 17-16
32-dels Dildar Bal /KISTA Johan Sandin /NOR 15-13 15-4
32-dels Hjalmar Friberg /KOM Joakim Gustafsson /VBmF 11-15 15-13 15-7
32-dels Jim Nordenwall /EBMK Ting-Fai Chong /SMALM 15-6 15-2
32-dels Sebastian Gransbo /TÄB Jonathan Ingevaldsson /SKO 8-15 15-12 15-7
32-dels Jocob Ahlstrand /VBmF Truls Sandberg /SOLL Walkover
32-dels Julius Reineck /UPPS Max Fonseca /KISTA Walkover
32-dels Marcus Carlsson /VIS Jonas Halvarsson /BORL 15-6 15-3
16-dels Christer Forsgren /CARLT Johan Kasperi /TÄB 15-13 17-14
16-dels Joakim Odö /SPÅ Stefan Andersson /VIS 15-10 15-7
16-dels Andreas Tillnert /KISTA Michael Schwarcz /LID Walkover
16-dels Magnus Ryttervik /KOM Isak Malmström /VBmF 15-12 15-7
16-dels Johan Yberg-Melin /KISTA Johan Larsson /TÄB 15-13 15-0
16-dels Tomas Almberger /BOT Reidar Magnusson /VBMK 15-10 17-14
16-dels Victor Hallström /SKO Björn Eriksson /VIS Walkover
16-dels Kim Fougelberg /TYR Eddie Persson /Örebro 17-16 15-12
16-dels Henrik Aldén /BOT Karl Drejhammar /VIS 15-10 15-4
16-dels Stefan Adamsson /SPÅ Dildar Bal /KISTA 15-10 15-9
16-dels Claes Jakobsson /VBMK Hjalmar Friberg /KOM 15-1 15-2
16-dels Peder Nordin /TÄB Jim Nordenwall /EBMK 15-1 17-16
16-dels Sebastian Gransbo /TÄB Jesper Persson /Örebro 15-2 15-6
16-dels Jörgen Eriksson /EKEN Jocob Ahlstrand /VBmF 17-14 17-16
16-dels Robert Axelsson /Södert Julius Reineck /UPPS 15-13 15-6
16-dels Sören Molin /LID Marcus Carlsson /VIS 9-15 15-4 15-6
8-dels Christer Forsgren /CARLT Joakim Odö /SPÅ 15-6 15-2
8-dels Andreas Tillnert /KISTA Magnus Ryttervik /KOM 15-2 15-2
8-dels Tomas Almberger /BOT Johan Yberg-Melin /KISTA 17-14 15-8
8-dels Victor Hallström /SKO Kim Fougelberg /TYR 15-7 15-3
8-dels Stefan Adamsson /SPÅ Henrik Aldén /BOT 11-15 15-8 15-6
8-dels Peder Nordin /TÄB Claes Jakobsson /VBMK 15-2 15-5
8-dels Sebastian Gransbo /TÄB Jörgen Eriksson /EKEN 15-13 7-15 15-8
8-dels Sören Molin /LID Robert Axelsson /Södert 15-4 15-11
Kvarts Christer Forsgren /CARLT Andreas Tillnert /KISTA 15-13 15-4
Kvarts Tomas Almberger /BOT Victor Hallström /SKO 15-2 15-3
Kvarts Stefan Adamsson /SPÅ Peder Nordin /TÄB 4-15 15-2 15-3
Kvarts Sören Molin /LID Sebastian Gransbo /TÄB 15-5 15-6
Semi Christer Forsgren /CARLT Tomas Almberger /BOT 15-5 15-3
Semi Sören Molin /LID Stefan Adamsson /SPÅ 10-15 15-3 15-10
Final Christer Forsgren /CARLT Sören Molin /LID Uppgivet

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDB Mixed dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Tomas Almberger /BOT
Linda Seflin /BOT
Stefan Andersson /VIS
Josefine Olsson-M /VIS
15-11 12-15 15-4
8-dels Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
Michael Schwarcz /LID
Emelie Baeckström /KISTA
15-7 15-11
8-dels Robert Axelsson /Södert
Päivi Kokko /Södert
Albin Knutar /UPPS
Linda Saarela /EBMK
15-2 15-1
Kvarts Claes Jakobsson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
Jim Nordenwall /EBMK
Veronica Larsson /EBMK
15-13 15-7
Kvarts Tomas Almberger /BOT
Linda Seflin /BOT
Vincent Holmgren /Ullevi
Carolina Vuong /Ullevi
15-6 17-14
Kvarts Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
Ting-Fai Chong /SMALM
Micaela Wernberg-A /SMALM
15-12 15-6
Kvarts Reidar Magnusson /VBMK
Pia Andersson /VBMK
Robert Axelsson /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-12 15-9
Semi Claes Jakobsson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
Tomas Almberger /BOT
Linda Seflin /BOT
15-7 15-13
Semi Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
Reidar Magnusson /VBMK
Pia Andersson /VBMK
15-9 15-4
Final Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
Claes Jakobsson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-11 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDC Dam dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emma Larusdottir /SMALM
Micaela Wernberg-A /SMALM
Alexandra Teuchier /KISTA
Emelie Glaser /KISTA
15-6 15-8
Pool A Elin Berzelius /TÄB
Sofie Haglund /TÄB
Emma Larusdottir /SMALM
Micaela Wernberg-A /SMALM
15-10 15-6
Pool A Elin Berzelius /TÄB
Sofie Haglund /TÄB
Alexandra Teuchier /KISTA
Emelie Glaser /KISTA
15-6 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSC Dam singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Micaela Wernberg-A /SMALM Emma Larusdottir /SMALM 11-5 11-5
Pool A Ida Weimers-Durgé /BOT Micaela Wernberg-A /SMALM 11-6 11-9
Pool A Ida Weimers-Durgé /BOT Emma Larusdottir /SMALM 11-1 11-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDC Herr dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SPÅ
Erik Andersson /SPÅ
Martin Sterner /SPÅ
Walkover
8-dels August Söderlund /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
Hans Tjernström /BORL
Chung Wai /Ullevi
15-6 8-15 15-13
Kvarts Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
Chriopher Ray /SMALM
Ting-Fung Chong /SMALM
15-4 15-4
Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SPÅ
Mikael Franzén /KISTA
Aldo Lundquist /KISTA
15-8 15-6
Kvarts Patrik Ericsson /SMALM
Joel Freij /SMALM
August Söderlund /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
15-13 15-13
Kvarts Peter Hsieh /BOT
Peter Eriksson /BOT
Stefan Ståhlbom /Örebro
Alexander Rabnor /Örebro
15-6 15-3
Semi Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SPÅ
15-10 15-12
Semi Patrik Ericsson /SMALM
Joel Freij /SMALM
Peter Hsieh /BOT
Peter Eriksson /BOT
15-12 17-14
Final Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
Patrik Ericsson /SMALM
Joel Freij /SMALM
15-7 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSC Herr singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Mikael Franzén /KISTA Jonas Fijal /Södert Walkover
16-dels Christhophe Cloarce /BOT Mikael Winge /SPÅ 15-5 15-9
16-dels Viktor Eidemar /Örebro Ting-Fung Chong /SMALM 15-0 15-2
16-dels Torbjörn Jansson /EKEN Hasse Berqvist /BOT 17-14 15-3
16-dels Joel Freij /SMALM Chung Wai /Ullevi 15-6 15-7
16-dels Patrik Ericsson /SMALM Johan Ornell /Örebro 15-12 15-8
16-dels Peter Hsieh /BOT Martin Sterner /SPÅ 15-4 13-15 15-13
16-dels Andreas Schennings /BOT Alexander Rabnor /Örebro 15-2 15-10
16-dels Erik Andersson /SPÅ Chriopher Ray /SMALM 15-10 15-10
16-dels Tomas Liljeruhm /KOM Andreas Giotis /SMALM 15-7 7-15 15-4
16-dels Vincent Holmgren /Ullevi Aldo Lundquist /KISTA 15-8 15-3
16-dels Peter Ojaäär /Norrtä Andreas Carlin /Södert Walkover
16-dels Peter Eriksson /BOT Stefan Ståhlbom /Örebro 15-2 15-7
16-dels Hans Tjernström /BORL Martin Johansson /SPÅ 15-2 15-5
16-dels Ting-Hey Chau /SMALM August Söderlund /VIS 15-8 15-5
8-dels Heimir Haraldsson /TÄB Mikael Franzén /KISTA 15-4 15-2
8-dels Christhophe Cloarce /BOT Viktor Eidemar /Örebro 15-13 15-7
8-dels Torbjörn Jansson /EKEN Joel Freij /SMALM 10-15 15-4 15-5
8-dels Peter Hsieh /BOT Patrik Ericsson /SMALM 5-15 15-8 15-10
8-dels Andreas Schennings /BOT Erik Andersson /SPÅ 11-15 15-13 Uppgivet
8-dels Vincent Holmgren /Ullevi Tomas Liljeruhm /KOM 15-8 15-5
8-dels Peter Ojaäär /Norrtä Peter Eriksson /BOT 15-8 15-4
8-dels Ting-Hey Chau /SMALM Hans Tjernström /BORL 15-9 15-3
Kvarts Heimir Haraldsson /TÄB Christhophe Cloarce /BOT 15-6 15-7
Kvarts Torbjörn Jansson /EKEN Peter Hsieh /BOT 15-8 15-4
Kvarts Vincent Holmgren /Ullevi Andreas Schennings /BOT Walkover
Kvarts Ting-Hey Chau /SMALM Peter Ojaäär /Norrtä 15-10 15-6
Semi Heimir Haraldsson /TÄB Torbjörn Jansson /EKEN 6-15 17-14 15-12
Semi Ting-Hey Chau /SMALM Vincent Holmgren /Ullevi 15-10 Uppgivet
Final Ting-Hey Chau /SMALM Heimir Haraldsson /TÄB 15-2 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDC Mixed dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Ting-Hey Chau /SMALM
Emma Larusdottir /SMALM
Peter Hsieh /BOT
Ida Weimers-Durgé /BOT
15-2 15-5
Pool A Ting-Hey Chau /SMALM
Emma Larusdottir /SMALM
Martin Sterner /SPÅ
Maria Ehlin-Kolk /SPÅ
15-4 15-4
Pool A Erik Andersson /SPÅ
Maria Ehlin-Kolk /SPÅ
Peter Hsieh /BOT
Ida Weimers-Durgé /BOT
15-6 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU11 Herr dubbel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Alexander Pettersson /TÄB
Daniel Ojaäär /TÄB
Jakob Franzén /KISTA
Magnus Gustavsson /KISTA
15-2 15-4
Semi Adam Kahn /KISTA
Emil Järvinen /KISTA
Niclas Williander /KISTA
Fredrik Lundqvist /KISTA
15-9 15-8
Semi Poya Dara /KISTA
Gabriel Masso /KISTA
Alexander Pettersson /TÄB
Daniel Ojaäär /TÄB
15-3 15-2
Final Poya Dara /KISTA
Gabriel Masso /KISTA
Adam Kahn /KISTA
Emil Järvinen /KISTA
15-2 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU11 Herr singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Gabriel Masso /KISTA Adam Larsson /KISTA 15-3 15-0
Pool A Adam Larsson /KISTA Daniel Ojaäär /TÄB 15-6 15-5
Pool A Gabriel Masso /KISTA Daniel Ojaäär /TÄB 15-0 15-0
Pool B Adam Kahn /KISTA Tobias Rastemo /SPÅ Walk over
Pool B Poya Dara /KISTA Fredrik Lundqvist /KISTA 15-2 15-6
Pool B Poya Dara /KISTA Adam Kahn /KISTA 15-3 15-11
Pool B Fredrik Lundqvist /KISTA Tobias Rastemo /SPÅ Walk over
Pool B Adam Kahn /KISTA Fredrik Lundqvist /KISTA 15-10 15-11
Pool B Poya Dara /KISTA Tobias Rastemo /SPÅ Walk over
Pool C Andreas Norell /SPÅ Jakob Franzén /KISTA 12-15 15-3 15-4
Pool C Niclas Williander /KISTA Emil Järvinen /KISTA 15-12 15-13
Pool C Niclas Williander /KISTA Jakob Franzén /KISTA 17-15 15-11
Pool C Emil Järvinen /KISTA Andreas Norell /SPÅ 14-17 15-11 15-10
Pool C Emil Järvinen /KISTA Jakob Franzén /KISTA 15-2 15-9
Pool C Niclas Williander /KISTA Andreas Norell /SPÅ 15-9 15-12
Pool D Alexander Pettersson /TÄB Magnus Gustavsson /KISTA 15-1 15-0
Pool D Douglas Lidman /SKO Gunnar Klackenberg /KISTA 15-2 15-0
Pool D Douglas Lidman /SKO Magnus Gustavsson /KISTA 15-0 15-1
Pool D Alexander Pettersson /TÄB Gunnar Klackenberg /KISTA 15-1 15-1
Pool D Gunnar Klackenberg /KISTA Magnus Gustavsson /KISTA 15-10 15-7
Pool D Alexander Pettersson /TÄB Douglas Lidman /SKO 15-2 16-17 15-11
Semi Gabriel Masso /KISTA Poya Dara /KISTA 15-3 15-3
Semi Alexander Pettersson /TÄB Niclas Williander /KISTA 15-12 15-0
Final Gabriel Masso /KISTA Alexander Pettersson /TÄB 15-7 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU13 Dam dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Maria Helmersson /TÄB
Mikaela Jäntti /TÄB
Emma Larsson /TÄB
Charlotte Mackeprang /TÄB
15-4 12-15 15-9
Kvarts Jenny Franck /KISTA
Mailn Franzen /KISTA
Amanda Andrén /BORL
Rebecka C-Lindmark /BORL
15-12 11-15 15-9
Semi Hanna Lundqvist /KISTA
Berfin Bal /KISTA
Maria Helmersson /TÄB
Mikaela Jäntti /TÄB
15-7 15-10
Semi Frida Berzelius /TÄB
Amanda Lundqvist /TÄB
Jenny Franck /KISTA
Mailn Franzen /KISTA
15-8 15-11
Final Hanna Lundqvist /KISTA
Berfin Bal /KISTA
Frida Berzelius /TÄB
Amanda Lundqvist /TÄB
15-13 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU13 Dam singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Berfin Bal /KISTA Amanda Andrén /BORL 11-2 11-0
Pool A Johanna Jäntti /TÄB Emma Larsson /TÄB 11-5 9-11 11-4
Pool A Berfin Bal /KISTA Johanna Jäntti /TÄB 11-0 11-2
Pool A Amanda Andrén /BORL Emma Larsson /TÄB 11-4 11-4
Pool A Berfin Bal /KISTA Emma Larsson /TÄB 11-8 11-1
Pool A Johanna Jäntti /TÄB Amanda Andrén /BORL 11-2 13-10
Pool B Sara Pohl /UPPS Frida Berzelius /TÄB 11-5 11-8
Pool B Jenny Franck /KISTA Charlotte Mackeprang /TÄB 11-2 11-8
Pool B Frida Berzelius /TÄB Charlotte Mackeprang /TÄB 11-3 11-5
Pool B Sara Pohl /UPPS Jenny Franck /KISTA 11-6 11-13 11-0
Pool B Jenny Franck /KISTA Frida Berzelius /TÄB 11-7 11-5
Pool B Sara Pohl /UPPS Charlotte Mackeprang /TÄB 11-2 11-4
Pool C Amanda Lundqvist /TÄB Maria Helmersson /TÄB 11-3 11-0
Pool C Mailn Franzen /KISTA Rebecka C-Lindmark /BORL 11-1 11-1
Pool C Mailn Franzen /KISTA Maria Helmersson /TÄB 11-4 11-7
Pool C Amanda Lundqvist /TÄB Rebecka C-Lindmark /BORL 11-5 11-5
Pool C Rebecka C-Lindmark /BORL Maria Helmersson /TÄB 11-3 11-5
Pool C Mailn Franzen /KISTA Amanda Lundqvist /TÄB 11-7 11-0
Pool D Mikaela Jäntti /TÄB Isabella Skogert /BOT 11-0 11-0
Pool D Isabella Skogert /BOT Karin Aldheimer /SKO Walk over
Pool D Mikaela Jäntti /TÄB Karin Aldheimer /SKO Walk over
Pool E Therese Angarth /TÄB Cecilia Alexandersson /Örebro 11-1 11-2
Pool E Hanna Lundqvist /KISTA Therese Pettersson /TÄB 11-0 11-0
Pool E Therese Angarth /TÄB Hanna Lundqvist /KISTA 11-0 11-3
Pool E Cecilia Alexandersson /Örebro Therese Pettersson /TÄB 11-1 11-0
Pool E Therese Angarth /TÄB Therese Pettersson /TÄB 11-0 11-0
Pool E Cecilia Alexandersson /Örebro Hanna Lundqvist /KISTA 13-12 11-5
Kvarts Mailn Franzen /KISTA Mikaela Jäntti /TÄB 11-2 11-7
Semi Berfin Bal /KISTA Sara Pohl /UPPS 11-0 11-3
Semi Therese Angarth /TÄB Mailn Franzen /KISTA 11-1 11-2
Final Therese Angarth /TÄB Berfin Bal /KISTA 11-3 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU13 Herr dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Viktor Falkesjö /SPÅ
Patrik Sahlsten /SPÅ
Christian Pettersson /VIS
Emil Tjernström /BORL
Walkover
8-dels Mathias Pettersson /TÄB
Erik Engström /EBMK
Viktor Hansson /UPPS
Philip Reineck /UPPS
15-10 15-8
8-dels Tom Karlsson /SPÅ
Rasmus Murqvist /SPÅ
Christoffer Sundström /TÄB
Erik Louch /TÄB
Walkover
Kvarts Anton Wieselblad /UPPS
Fredrik Johnsson /TÄB
Per Wallgren /UPPS
Ludvig Pärlefors /UPPS
15-7 15-7
Kvarts Victor Nordh /TÄB
Anders Sjöland /TÄB
Viktor Falkesjö /SPÅ
Patrik Sahlsten /SPÅ
15-1 15-3
Kvarts Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
Mathias Pettersson /TÄB
Erik Engström /EBMK
15-3 15-17 17-14
Kvarts Daniel Gilljam /SKO
Rickard Ojaäär /TÄB
Tom Karlsson /SPÅ
Rasmus Murqvist /SPÅ
15-4 15-2
Semi Anton Wieselblad /UPPS
Fredrik Johnsson /TÄB
Victor Nordh /TÄB
Anders Sjöland /TÄB
15-5 15-1
Semi Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
Daniel Gilljam /SKO
Rickard Ojaäär /TÄB
15-11 5-15 15-11
Final Anton Wieselblad /UPPS
Fredrik Johnsson /TÄB
Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
15-6 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU13 Herr singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Fredrik Johnsson /TÄB Philip Nordström /KISTA 15-8 15-2
Pool A Philip Nordström /KISTA Oscar Fransson /Örebro 15-2 15-2
Pool A Fredrik Johnsson /TÄB Oscar Fransson /Örebro 15-0 15-4
Pool B Philip Reineck /UPPS Mathias Pettersson /TÄB 15-8 2-15 15-3
Pool B Tom Karlsson /SPÅ Fredrik Lundvall /BOT 15-7 15-4
Pool B Mathias Pettersson /TÄB Tom Karlsson /SPÅ 15-6 15-4
Pool B Philip Reineck /UPPS Fredrik Lundvall /BOT 15-4 15-1
Pool B Mathias Pettersson /TÄB Fredrik Lundvall /BOT 15-0 15-3
Pool B Philip Reineck /UPPS Tom Karlsson /SPÅ 15-8 15-1
Pool C Christian Pettersson /VIS Christian Sahlström /SPÅ Walk over
Pool C Rickard Ojaäär /TÄB Christopher Löf /Örebro 15-0 15-0
Pool C Rickard Ojaäär /TÄB Christian Sahlström /SPÅ Walk over
Pool C Christian Pettersson /VIS Christopher Löf /Örebro 15-2 15-2
Pool C Christopher Löf /Örebro Christian Sahlström /SPÅ Walk over
Pool C Rickard Ojaäär /TÄB Christian Pettersson /VIS 15-5 15-4
Pool D Ludvig Pärlefors /UPPS Erik Louch /TÄB 15-3 15-1
Pool D Daniel Gilljam /SKO Alexander Antser /SPÅ 15-7 15-4
Pool D Daniel Gilljam /SKO Erik Louch /TÄB 15-1 15-1
Pool D Ludvig Pärlefors /UPPS Alexander Antser /SPÅ 15-8 15-1
Pool D Alexander Antser /SPÅ Erik Louch /TÄB 15-0 15-4
Pool D Daniel Gilljam /SKO Ludvig Pärlefors /UPPS 15-10 15-3
Pool E Victor Nordh /TÄB Johan Wilhelmsson /VBMK 15-5 15-3
Pool E Rasmus Murqvist /SPÅ Sebastian Stobierski /KISTA Walk over
Pool E Victor Nordh /TÄB Sebastian Stobierski /KISTA Walk over
Pool E Rasmus Murqvist /SPÅ Johan Wilhelmsson /VBMK 8-15 15-8 15-4
Pool E Victor Nordh /TÄB Rasmus Murqvist /SPÅ 15-9 15-4
Pool E Johan Wilhelmsson /VBMK Sebastian Stobierski /KISTA Walk over
Pool F Niclas DuFour /TÄB Viktor Hansson /UPPS 15-4 15-3
Pool F Emil Tjernström /BORL Patrik Sahlsten /SPÅ 15-2 15-0
Pool F Niclas DuFour /TÄB Emil Tjernström /BORL 15-9 12-15 15-9
Pool F Viktor Hansson /UPPS Patrik Sahlsten /SPÅ 15-3 15-4
Pool F Niclas DuFour /TÄB Patrik Sahlsten /SPÅ 15-0 15-0
Pool F Emil Tjernström /BORL Viktor Hansson /UPPS 17-14 15-0
Pool G Viktor Falkesjö /SPÅ Christoffer Sundström /TÄB Walk over
Pool G Erik Engström /EBMK Per Wallgren /UPPS 15-5 15-2
Pool G Erik Engström /EBMK Christoffer Sundström /TÄB Walk over
Pool G Per Wallgren /UPPS Viktor Falkesjö /SPÅ 15-1 15-7
Pool G Per Wallgren /UPPS Christoffer Sundström /TÄB Walk over
Pool G Erik Engström /EBMK Viktor Falkesjö /SPÅ 15-0 15-1
Pool H Anton Wieselblad /UPPS Anders Sjöland /TÄB 15-2 15-0
Pool H Anders Sjöland /TÄB Rikard Falk /SPÅ Walk over
Pool H Anton Wieselblad /UPPS Rikard Falk /SPÅ Walk over
Kvarts Fredrik Johnsson /TÄB Philip Reineck /UPPS 15-10 15-2
Kvarts Rickard Ojaäär /TÄB Daniel Gilljam /SKO 15-13 15-10
Kvarts Niclas DuFour /TÄB Victor Nordh /TÄB 15-1 15-1
Kvarts Anton Wieselblad /UPPS Erik Engström /EBMK 15-1 15-13
Semi Fredrik Johnsson /TÄB Rickard Ojaäär /TÄB 15-4 15-0
Semi Anton Wieselblad /UPPS Niclas DuFour /TÄB 15-11 15-4
Final Fredrik Johnsson /TÄB Anton Wieselblad /UPPS 15-6 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU15 Dam dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Lovisa Falkesjö /SPÅ
Linn Källeskog /SPÅ
Therese Ristanovic /TÄB
Marielle Angarth /TÄB
15-13 15-3
Kvarts Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
Cecilia Alexandersson /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
15-4 15-4
Kvarts Carolina Sahlström /SPÅ
Kristin Stenfors /SPÅ
Mikaela Djärf /TÄB
Mikaela Sandh /TÄB
8-15 15-4 15-8
Kvarts Anna Lagermalm /TÄB
Johanna Jäntti /TÄB
Lovisa Falkesjö /SPÅ
Linn Källeskog /SPÅ
15-4 15-4
Kvarts Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
Sanna Andrén /BORL
Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ
Walkover
Semi Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
Carolina Sahlström /SPÅ
Kristin Stenfors /SPÅ
13-15 15-11 15-6
Semi Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
Anna Lagermalm /TÄB
Johanna Jäntti /TÄB
15-13 15-12
Final Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
15-0 15-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Hanna Broberg /VBMK Elin Carlsson /Örebro 11-2 11-5
Pool A Carolina Sahlström /SPÅ Mikaela Sandh /TÄB 11-9 11-13 11-6
Pool A Hanna Broberg /VBMK Mikaela Sandh /TÄB 11-3 11-3
Pool A Carolina Sahlström /SPÅ Elin Carlsson /Örebro 11-7 11-1
Pool A Hanna Broberg /VBMK Carolina Sahlström /SPÅ 11-7 11-5
Pool A Mikaela Sandh /TÄB Elin Carlsson /Örebro 11-6 11-6
Pool B Sofie Haglund /TÄB Eva Axelsson /VBmF 11-2 11-3
Pool B Linn Källeskog /SPÅ Helena Andersson /EBMK 11-3 11-2
Pool B Sofie Haglund /TÄB Helena Andersson /EBMK 11-1 11-1
Pool B Eva Axelsson /VBmF Linn Källeskog /SPÅ 13-10 11-3
Pool B Sofie Haglund /TÄB Linn Källeskog /SPÅ 11-0 11-2
Pool B Eva Axelsson /VBmF Helena Andersson /EBMK 11-0 11-0
Pool C Lovisa Falkesjö /SPÅ Ina Porselius /VIS 11-8 11-7
Pool C Therese Ristanovic /TÄB Sarah Frisk /KISTA 11-7 8-11 11-6
Pool C Lovisa Falkesjö /SPÅ Sarah Frisk /KISTA 11-13 11-9 11-2
Pool C Therese Ristanovic /TÄB Ina Porselius /VIS 11-9 11-5
Pool C Therese Ristanovic /TÄB Lovisa Falkesjö /SPÅ 9-11 11-6 11-8
Pool C Sarah Frisk /KISTA Ina Porselius /VIS 11-5 11-1
Pool D Mikaela Djärf /TÄB Therese Fors /VBmF 11-2 11-1
Pool D Alexandra Teuchier /KISTA Lotta Lödesjö /EBMK 11-1 11-1
Pool D Mikaela Djärf /TÄB Alexandra Teuchier /KISTA 11-6 11-7
Pool D Therese Fors /VBmF Lotta Lödesjö /EBMK 11-3 11-5
Pool D Mikaela Djärf /TÄB Lotta Lödesjö /EBMK 11-2 11-3
Pool D Alexandra Teuchier /KISTA Therese Fors /VBmF 11-3 11-5
Pool E Jennifer Nielsen /VIS Anna Lagermalm /TÄB 11-4 11-2
Pool E Kristin Stenfors /SPÅ Sandra Evertsson /BOT 11-0 11-2
Pool E Jennifer Nielsen /VIS Kristin Stenfors /SPÅ 11-2 11-2
Pool E Anna Lagermalm /TÄB Sandra Evertsson /BOT 11-5 11-3
Pool E Jennifer Nielsen /VIS Sandra Evertsson /BOT 11-1 11-0
Pool E Kristin Stenfors /SPÅ Anna Lagermalm /TÄB 11-0 11-4
Pool F Sanna Andrén /BORL Elin Helmersson /TÄB 12-13 11-8 11-8
Pool F Hanna Berglund /KISTA Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ Walk over
Pool F Sanna Andrén /BORL Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ Walk over
Pool F Elin Helmersson /TÄB Hanna Berglund /KISTA 11-2 11-6
Pool F Sanna Andrén /BORL Hanna Berglund /KISTA 11-0 11-4
Pool F Elin Helmersson /TÄB Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ Walk over
Pool G Camilla Carlsson /EBMK Marielle Angarth /TÄB 11-2 11-2
Pool G Maria Gemvall /VBMK Marielle Angarth /TÄB 11-9 11-8
Pool G Camilla Carlsson /EBMK Maria Gemvall /VBMK 11-4 11-4
Kvarts Sofie Haglund /TÄB Therese Ristanovic /TÄB 11-2 11-2
Kvarts Jennifer Nielsen /VIS Mikaela Djärf /TÄB 11-4 11-2
Kvarts Camilla Carlsson /EBMK Sanna Andrén /BORL 11-2 11-4
Semi Hanna Broberg /VBMK Sofie Haglund /TÄB 11-7 13-10
Semi Camilla Carlsson /EBMK Jennifer Nielsen /VIS 11-5 11-4
Final Hanna Broberg /VBMK Camilla Carlsson /EBMK 11-9 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Olof Berglund /TÄB
Victor Zuhr /TÄB
Oscar Eneroth /SKO
Filip Dunkels /VIS
15-12 10-15 15-12
16-dels Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
Lukas Hernblad /BOT
Simon Skogert /BOT
Walkover
16-dels Sebastian Eriksson /TÄB
Thomas Andersson /TÄB
Simon Wieselblad /UPPS
Martin Hansson /NOR
15-4 15-3
8-dels André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
Mattias Persson /Örebro
Emil Chronlund /Örebro
15-1 15-5
8-dels Matias Lopez /KISTA
Alexander Nistad /KISTA
Adam Berzelius /TÄB
Markus Högman /TÄB
15-11 15-9
8-dels Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
William Command-Fors /TÄB
Daniel Gustavsson /UPPS
Walkover
8-dels Tommy Maxe /VBMK
Jonas Johansson-Berg /UPPS
Olof Berglund /TÄB
Victor Zuhr /TÄB
15-2 15-11
8-dels Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
Simon Ronnås /TÄB
Jonathan Sjöö /TÄB
11-15 15-10 15-9
8-dels Johan Olowsson /Örebro
Hugo Pettersson /CARLT
Marcus Ulvne /UPPS
Max Reineck /UPPS
15-4 5-15 15-11
8-dels Sebastian Eriksson /TÄB
Thomas Andersson /TÄB
Oscar Fransson /Örebro
Patric Larsson /Örebro
15-1 15-5
8-dels Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
William Command-Fors /TÄB
Erik Gilljam /SKO
15-5 4-15 15-6
Kvarts André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
Matias Lopez /KISTA
Alexander Nistad /KISTA
15-10 15-11
Kvarts Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
Tommy Maxe /VBMK
Jonas Johansson-Berg /UPPS
15-10 12-15 15-10
Kvarts Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
Johan Olowsson /Örebro
Hugo Pettersson /CARLT
15-10 9-15 15-10
Kvarts Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
Sebastian Eriksson /TÄB
Thomas Andersson /TÄB
15-13 15-5
Semi André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
15-6 15-2
Semi Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
15-11 13-15 17-14
Final André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
15-7 12-15 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Simon Druve /TÄB Patric Larsson /Örebro 15-0 15-0
Pool A Erik Gilljam /SKO Olof Berglund /TÄB 15-10 15-5
Pool A Simon Druve /TÄB Olof Berglund /TÄB 15-3 15-4
Pool A Erik Gilljam /SKO Patric Larsson /Örebro 15-8 15-2
Pool A Simon Druve /TÄB Erik Gilljam /SKO 15-1 15-12
Pool A Olof Berglund /TÄB Patric Larsson /Örebro 15-7 15-8
Pool B Alexander Nistad /KISTA Tommy Maxe /VBMK 12-15 15-10 15-6
Pool B Marcus Ulvne /UPPS William Command-Fors /TÄB 10-15 15-12 15-5
Pool B Alexander Nistad /KISTA Marcus Ulvne /UPPS 15-8 15-9
Pool B Tommy Maxe /VBMK William Command-Fors /TÄB 17-14 15-8
Pool B Alexander Nistad /KISTA William Command-Fors /TÄB 15-2 15-3
Pool B Tommy Maxe /VBMK Marcus Ulvne /UPPS 16-17 15-9 15-12
Pool C Johan Olowsson /Örebro Joar Bergqvist /TÄB 15-4 15-6
Pool C Robin Sjöblom /SPÅ Simon Wieselblad /UPPS 15-4 15-8
Pool C Johan Olowsson /Örebro Robin Sjöblom /SPÅ 15-5 13-15 15-10
Pool C Joar Bergqvist /TÄB Simon Wieselblad /UPPS 15-8 15-7
Pool C Johan Olowsson /Örebro Simon Wieselblad /UPPS 15-1 15-3
Pool C Joar Bergqvist /TÄB Robin Sjöblom /SPÅ 15-9 15-2
Pool D André Malmaeus /TÄB Victor Zuhr /TÄB 15-4 15-3
Pool D Lukas Hernblad /BOT Daniel Gustavsson /UPPS Walk over
Pool D André Malmaeus /TÄB Lukas Hernblad /BOT Walk over
Pool D Victor Zuhr /TÄB Daniel Gustavsson /UPPS Walk over
Pool D André Malmaeus /TÄB Daniel Gustavsson /UPPS Walk over
Pool D Victor Zuhr /TÄB Lukas Hernblad /BOT Walk over
Pool E Sebastian Eriksson /TÄB Niclas Jonsson /VBmF 15-4 15-0
Pool E Robert Flink /SKO Jonas Johansson-Berg /UPPS 15-10 15-12
Pool E Sebastian Eriksson /TÄB Robert Flink /SKO 10-15 15-3 15-10
Pool E Jonas Johansson-Berg /UPPS Niclas Jonsson /VBmF 15-4 15-4
Pool E Jonas Johansson-Berg /UPPS Sebastian Eriksson /TÄB 15-9 15-10
Pool E Robert Flink /SKO Niclas Jonsson /VBmF 15-1 15-0
Pool F Jonathan Sjöö /TÄB Gautam Parekh /VBMK Walk over
Pool F Jonas Ricknell /BOT Martin Önnebro /Södert Walk over
Pool F Jonathan Sjöö /TÄB Martin Önnebro /Södert Walk over
Pool F Jonas Ricknell /BOT Gautam Parekh /VBMK Walk over
Pool F Jonathan Sjöö /TÄB Jonas Ricknell /BOT 15-0 15-0
Pool F Gautam Parekh /VBMK Martin Önnebro /Södert Walk over
Pool G Sina Kazemi /TÄB Emil Chronlund /Örebro 15-3 15-7
Pool G Hugo Pettersson /CARLT Fredrik Berg /SPÅ 15-17 15-5 15-7
Pool G Sina Kazemi /TÄB Fredrik Berg /SPÅ 15-8 15-1
Pool G Hugo Pettersson /CARLT Emil Chronlund /Örebro 15-3 15-7
Pool G Sina Kazemi /TÄB Hugo Pettersson /CARLT 15-9 17-15
Pool G Fredrik Berg /SPÅ Emil Chronlund /Örebro 15-6 17-15
Pool H Christoffer Ingevaldsson /SKO Filip Dunkels /VIS 15-1 15-1
Pool H Markus Högman /TÄB Daniel Mattsson /UPPS Walk over
Pool H Christoffer Ingevaldsson /SKO Daniel Mattsson /UPPS Walk over
Pool H Markus Högman /TÄB Filip Dunkels /VIS 15-11 15-13
Pool H Christoffer Ingevaldsson /SKO Markus Högman /TÄB 15-3 15-7
Pool H Filip Dunkels /VIS Daniel Mattsson /UPPS Walk over
Pool I Adam Berzelius /TÄB Simon Ronnås /TÄB 15-10 15-3
Pool I Max Reineck /UPPS Martin Hansson /NOR 15-0 15-0
Pool I Simon Ronnås /TÄB Martin Hansson /NOR 15-7 15-3
Pool I Max Reineck /UPPS Adam Berzelius /TÄB 15-10 15-8
Pool I Max Reineck /UPPS Simon Ronnås /TÄB 15-4 15-3
Pool I Adam Berzelius /TÄB Martin Hansson /NOR 15-1 15-5
Pool J Matias Lopez /KISTA Mikael Engström /VBmF Walk over
Pool J Thomas Andersson /TÄB Calle Utterström /UPPS 7-15 15-12 15-5
Pool J Matias Lopez /KISTA Thomas Andersson /TÄB 15-1 15-2
Pool J Calle Utterström /UPPS Mikael Engström /VBmF Walk over
Pool J Matias Lopez /KISTA Calle Utterström /UPPS 15-10 15-5
Pool J Thomas Andersson /TÄB Mikael Engström /VBmF Walk over
Pool K Björn Heimirsson /TÄB Mattias Persson /Örebro 15-3 15-7
Pool K Simon Skogert /BOT Oscar Eneroth /SKO 6-15 15-10 15-13
Pool K Björn Heimirsson /TÄB Oscar Eneroth /SKO 15-1 17-14
Pool K Simon Skogert /BOT Mattias Persson /Örebro 15-11 15-5
Pool K Björn Heimirsson /TÄB Simon Skogert /BOT 15-1 15-2
Pool K Oscar Eneroth /SKO Mattias Persson /Örebro 15-5 15-10
8-dels André Malmaeus /TÄB Robert Flink /SKO 7-15 15-6 15-1
8-dels Sina Kazemi /TÄB Jonathan Sjöö /TÄB 13-15 15-10 15-7
8-dels Max Reineck /UPPS Matias Lopez /KISTA 15-7 15-2
Kvarts Simon Druve /TÄB Alexander Nistad /KISTA 15-4 15-10
Kvarts André Malmaeus /TÄB Johan Olowsson /Örebro 15-3 15-6
Kvarts Sina Kazemi /TÄB Christoffer Ingevaldsson /SKO 14-17 15-5 15-3
Kvarts Max Reineck /UPPS Björn Heimirsson /TÄB 12-15 15-2 17-15
Semi Simon Druve /TÄB André Malmaeus /TÄB 15-13 15-7
Semi Max Reineck /UPPS Sina Kazemi /TÄB 15-8 15-2
Final Max Reineck /UPPS Simon Druve /TÄB 15-7 11-15 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU15 Mixed dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Jonas Johansson-Berg /UPPS
Camilla Carlsson /EBMK
Thomas Andersson /TÄB
Elin Helmersson /TÄB
15-5 15-11
Semi Sebastian Eriksson /TÄB
Therese Angarth /TÄB
Tommy Maxe /VBMK
Maria Gemvall /VBMK
15-8 15-13
Final Sebastian Eriksson /TÄB
Therese Angarth /TÄB
Jonas Johansson-Berg /UPPS
Camilla Carlsson /EBMK
12-15 15-9 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU17 Dam dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Ina Porselius /VIS
Miranda Hall /VIS
Emma Bäckman /VBmF
Sandra Wiberg /VBmF
15-10 15-11
Kvarts Natalie Torpman /TÄB
Mimmi Mårlé /TÄB
Therese Nettelbjer /KOM
Moa Järefäll /KOM
7-15 15-9 15-6
Semi Emelie Baeckström /KISTA
Lina Möller /SKO
Ina Porselius /VIS
Miranda Hall /VIS
15-4 15-0
Semi Jennifer Nielsen /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
Natalie Torpman /TÄB
Mimmi Mårlé /TÄB
15-10 15-9
Final Jennifer Nielsen /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
Emelie Baeckström /KISTA
Lina Möller /SKO
17-15 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU17 Dam singel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Emelie Baeckström /KISTA Miranda Hall /VIS 11-2 11-3
Pool A Viktoria Skoglund /Ullevi Natalie Torpman /TÄB 11-6 11-3
Pool A Viktoria Skoglund /Ullevi Emelie Baeckström /KISTA 11-3 13-12
Pool A Natalie Torpman /TÄB Miranda Hall /VIS 11-4 11-5
Pool A Emelie Baeckström /KISTA Natalie Torpman /TÄB 11-3 11-5
Pool A Viktoria Skoglund /Ullevi Miranda Hall /VIS 11-3 11-1
Pool B Jennie Sparèn /JUL Golnaj Noroojian /VBmF 11-2 11-1
Pool B Elin Berzelius /TÄB Moa Järefäll /KOM 11-3 11-8
Pool B Jennie Sparèn /JUL Moa Järefäll /KOM 11-7 11-8
Pool B Elin Berzelius /TÄB Golnaj Noroojian /VBmF 11-1 11-1
Pool B Elin Berzelius /TÄB Jennie Sparèn /JUL 8-11 11-1 13-10
Pool B Moa Järefäll /KOM Golnaj Noroojian /VBmF 11-6 11-0
Pool C Sandra Granberg /BORL Emma Bäckman /VBmF 11-4 11-4
Pool C Sandra Granberg /BORL Mimmi Mårlé /TÄB 13-10 11-8
Pool C Mimmi Mårlé /TÄB Emma Bäckman /VBmF 11-2 11-4
Pool D Lina Möller /SKO Emelie Glaser /KISTA 11-5 11-2
Pool D Emelie Glaser /KISTA Sandra Wiberg /VBmF 11-2 11-0
Pool D Lina Möller /SKO Sandra Wiberg /VBmF 11-0 11-1
Pool E Victoria Olsson-M /VIS Malin Selling /BOT Walk over
Pool E Maria Ehlin-Kolk /SPÅ Therese Nettelbjer /KOM 11-3 11-4
Pool E Victoria Olsson-M /VIS Maria Ehlin-Kolk /SPÅ 11-3 11-2
Pool E Therese Nettelbjer /KOM Malin Selling /BOT Walk over
Pool E Victoria Olsson-M /VIS Therese Nettelbjer /KOM 11-0 11-5
Pool E Maria Ehlin-Kolk /SPÅ Malin Selling /BOT Walk over
Kvarts Lina Möller /SKO Sandra Granberg /BORL 13-10 11-6
Semi Viktoria Skoglund /Ullevi Elin Berzelius /TÄB 11-1 11-6
Semi Victoria Olsson-M /VIS Lina Möller /SKO 11-7 11-2
Final Victoria Olsson-M /VIS Viktoria Skoglund /Ullevi 13-11 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU17 Herr dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Amrat Belani /UPPS
Jonas Nilsson /UPPS
Roberto Appelgren /SMALM
Danny Chong /SMALM
Walkover
8-dels Per Landahl /VIS
Isak Ahlgren /VIS
Anton Tjernström /BORL
Hampus Arnesson /BORL
Walkover
8-dels Carl Command-Fors /TÄB
Fredrik Högman /TÄB
Fredrik Flink /SKO
Jacob Kähäri /Ullevi
15-9 15-3
8-dels Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
Mattias Kananen /UPPS
Marcus Palmér /TÄB
Walkover
8-dels Felix Carlsten /UPPS
Calle Utterström /UPPS
Hampus Arnesson /BORL
Marcus Grau /BORL
15-8 17-14
8-dels Antonio Herrero /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
Patrik Löfgren /KOM
Johan Geisler /KOM
15-10 15-3
8-dels Christian Nätz /BORL
Kristofer C-Lindmark /BORL
Robin Fagerström /TÄB
Johan Åberg /TÄB
15-5 7-15 15-9
Kvarts Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
Amrat Belani /UPPS
Jonas Nilsson /UPPS
15-7 15-2
Kvarts Carl Command-Fors /TÄB
Fredrik Högman /TÄB
Per Landahl /VIS
Isak Ahlgren /VIS
15-3 15-7
Kvarts Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
Felix Carlsten /UPPS
Calle Utterström /UPPS
15-5 15-1
Kvarts Christian Nätz /BORL
Kristofer C-Lindmark /BORL
Antonio Herrero /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
15-7 15-11
Semi Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
Carl Command-Fors /TÄB
Fredrik Högman /TÄB
15-9 15-8
Semi Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
Christian Nätz /BORL
Kristofer C-Lindmark /BORL
15-7 15-8
Final Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
15-7 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU17 Herr singel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mattias Norell /SPÅ Robin Fagerström /TÄB Walk over
Pool A Hjalmar Söderlund /VIS Jon Svedlund /BORL Walk over
Pool A Mattias Norell /SPÅ Jon Svedlund /BORL Walk over
Pool A Hjalmar Söderlund /VIS Robin Fagerström /TÄB Walk over
Pool A Mattias Norell /SPÅ Hjalmar Söderlund /VIS 15-6 15-4
Pool A Jon Svedlund /BORL Robin Fagerström /TÄB Walk over
Pool B Martin Andersson /TÄB Gustaf Dahlquist /VBmF 15-2 15-0
Pool B Isak Ahlgren /VIS Björn Lindelöf /UPPS 15-17 15-10 15-3
Pool B Martin Andersson /TÄB Björn Lindelöf /UPPS 15-11 15-11
Pool B Isak Ahlgren /VIS Gustaf Dahlquist /VBmF 15-3 15-1
Pool B Martin Andersson /TÄB Isak Ahlgren /VIS 15-9 15-4
Pool B Björn Lindelöf /UPPS Gustaf Dahlquist /VBmF 15-5 15-0
Pool C Daniel Mobara /VBmF Fredrik Flink /SKO Walk over
Pool C Carl Command-Fors /TÄB Felix Carlsten /UPPS 15-7 15-3
Pool C Carl Command-Fors /TÄB Fredrik Flink /SKO Walk over
Pool C Felix Carlsten /UPPS Daniel Mobara /VBmF 15-8 15-7
Pool C Felix Carlsten /UPPS Fredrik Flink /SKO Walk over
Pool C Carl Command-Fors /TÄB Daniel Mobara /VBmF 15-2 15-5
Pool D Tim Hall /VIS Marcus Palmér /TÄB 15-3 15-13
Pool D Marcus Palmér /TÄB Anton Tjernström /BORL Walk over
Pool D Tim Hall /VIS Anton Tjernström /BORL Walk over
Pool E Mattias Kananen /UPPS Hampus Arnesson /BORL 15-7 15-4
Pool E Patrik Löfgren /KOM Danny Chong /SMALM Walk over
Pool E Hampus Arnesson /BORL Danny Chong /SMALM Walk over
Pool E Mattias Kananen /UPPS Patrik Löfgren /KOM 15-8 15-2
Pool E Hampus Arnesson /BORL Patrik Löfgren /KOM 17-14 15-6
Pool E Mattias Kananen /UPPS Danny Chong /SMALM Walk over
Pool F Antonio Herrero /VIS Marcus Grau /BORL 10-15 15-11 15-9
Pool F Marcus Odö /SPÅ Roberto Appelgren /SMALM Walk over
Pool F Marcus Odö /SPÅ Marcus Grau /BORL 15-5 15-2
Pool F Antonio Herrero /VIS Roberto Appelgren /SMALM Walk over
Pool F Marcus Grau /BORL Roberto Appelgren /SMALM Walk over
Pool F Marcus Odö /SPÅ Antonio Herrero /VIS 15-3 15-0
Pool G Simon Thunborg /TÄB Jacob Kähäri /Ullevi 15-2 15-0
Pool G Christian Nätz /BORL Johan Geisler /KOM 15-10 15-5
Pool G Simon Thunborg /TÄB Christian Nätz /BORL 15-1 15-5
Pool G Johan Geisler /KOM Jacob Kähäri /Ullevi 16-17 15-9 15-10
Pool G Simon Thunborg /TÄB Johan Geisler /KOM 15-0 15-11
Pool G Christian Nätz /BORL Jacob Kähäri /Ullevi 15-6 15-10
Pool H Thomas Aldheimer /SKO Jakob Bjar /VBmF 15-0 15-7
Pool H Jonas Nilsson /UPPS Johan Åberg /TÄB Walk over
Pool H Thomas Aldheimer /SKO Jonas Nilsson /UPPS 15-8 15-11
Pool H Jakob Bjar /VBmF Johan Åberg /TÄB Walk over
Pool H Thomas Aldheimer /SKO Johan Åberg /TÄB Walk over
Pool H Jonas Nilsson /UPPS Jakob Bjar /VBmF 15-9 15-12
Pool I Marc Malmaeus /TÄB Numair Islam /KISTA Walk over
Pool I Kristofer C-Lindmark /BORL Robin Öhrn /VBmF Walk over
Pool I Kristofer C-Lindmark /BORL Numair Islam /KISTA Walk over
Pool I Marc Malmaeus /TÄB Robin Öhrn /VBmF Walk over
Pool I Robin Öhrn /VBmF Numair Islam /KISTA Walk over
Pool I Kristofer C-Lindmark /BORL Marc Malmaeus /TÄB Walk over
Pool J Fredrik Högman /TÄB Per Landahl /VIS 15-0 15-2
Pool J Amrat Belani /UPPS Felix Foborg /VBmF 15-2 15-1
Pool J Fredrik Högman /TÄB Amrat Belani /UPPS 15-7 15-5
Pool J Per Landahl /VIS Felix Foborg /VBmF 15-2 15-3
Pool J Fredrik Högman /TÄB Felix Foborg /VBmF 15-4 15-1
Pool J Amrat Belani /UPPS Per Landahl /VIS 15-2 15-12
8-dels Mattias Kananen /UPPS Tim Hall /VIS 4-15 15-13 15-13
8-dels Simon Thunborg /TÄB Marcus Odö /SPÅ 15-4 15-2
Kvarts Martin Andersson /TÄB Mattias Norell /SPÅ 12-15 15-12 15-7
Kvarts Carl Command-Fors /TÄB Mattias Kananen /UPPS 15-8 15-3
Kvarts Simon Thunborg /TÄB Thomas Aldheimer /SKO 15-13 15-7
Kvarts Fredrik Högman /TÄB Kristofer C-Lindmark /BORL 15-13 15-11
Semi Carl Command-Fors /TÄB Martin Andersson /TÄB 15-4 0-15 15-9
Semi Fredrik Högman /TÄB Simon Thunborg /TÄB 13-15 15-12 15-13
Final Fredrik Högman /TÄB Carl Command-Fors /TÄB 15-12 4-15 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU17 Mixed dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Hjalmar Söderlund /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
Filip Dunkels /VIS
Miranda Hall /VIS
15-6 15-3
Kvarts Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
Christian Nätz /BORL
Emelie Glaser /KISTA
15-0 15-0
Kvarts Thomas Aldheimer /SKO
Lina Möller /SKO
Kristofer C-Lindmark /BORL
Sanna Andrén /BORL
15-10 15-9
Semi Mattias Norell /SPÅ
Hanna Broberg /VBMK
Hjalmar Söderlund /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
9-15 15-8 15-12
Semi Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
Thomas Aldheimer /SKO
Lina Möller /SKO
15-9 15-4
Final Mattias Norell /SPÅ
Hanna Broberg /VBMK
Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
15-6 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
BK Komet   KOM
BMK Carlton Kumla   CARLT
BMK Eken   EKEN
BMK Södermalm   SMALM
Borlänge BMK   BORL
Botkyrka G&IF   BOT
Eskilstuna BMK   EBMK
IFK Lidingö   LID
Julita G&IF   JUL
Kista BMK   KISTA
Norrköpings BK   NOR
Norrtälje BF   Norrtä
Skogås Badmintonklubb   SKO
Sollentuna BS   SOLL
Spårvägens BMF   SPÅ
Södertälje BK   Södert
Tyresö BMK   TYR
Täby BMF   TÄB
Ullevi Badminton   Ullevi
Uppsala KFUM   UPPS
Visby BMK   VIS
Väsby BMK   VBMK
Västerås BMF   VBmF
Örebro BK   Örebro

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Borlänge BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Aguilera /BORL   HSA/32-dels/Förlust   HDA/Final/Vinst    
Amanda Andrén /BORL   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Sanna Andrén /BORL   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Martin Angbjär /BORL   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Final/Vinst    
Monika Appelgren /BORL   DSB/8-dels/Förlust   DDB/Semi/Förlust    
Hampus Arnesson /BORL   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Kristofer C-Lindmark /BORL   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Semi/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Rebecka C-Lindmark /BORL   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Sandra Granberg /BORL   DSU17/Kvarts/Förlust   DDB/Semi/Förlust    
Marcus Grau /BORL   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Jonas Halvarsson /BORL   HSB/32-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Christian Nätz /BORL   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Semi/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Jon Svedlund /BORL   HSU17/Pool/Ej vidare        
Magnus Thunell /BORL   HSB/32-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Anton Tjernström /BORL   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Emil Tjernström /BORL   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Hans Tjernström /BORL   HSC/8-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka G&IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henrik Aldén /BOT   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Tomas Almberger /BOT   HSB/Semi/Förlust   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Hasse Berqvist /BOT   HSC/16-dels/Förlust        
Christhophe Cloarce /BOT   HSC/Kvarts/Förlust        
Peter Eriksson /BOT   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Sandra Evertsson /BOT   DSU15/Pool/Ej vidare        
Lukas Hernblad /BOT   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/16-dels/Förlust    
Peter Hsieh /BOT   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Semi/Förlust   MDC/Pool/Ej vidare
Fredrik Lundvall /BOT   HSU13/Pool/Ej vidare        
Jonas Ricknell /BOT   HSU15/Pool/Ej vidare        
Andreas Schennings /BOT   HSC/Kvarts/Förlust        
Linda Seflin /BOT   DSB/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Vinst   MDB/Semi/Förlust
Malin Selling /BOT   DSU17/Pool/Ej vidare        
Isabella Skogert /BOT   DSU13/Pool/Ej vidare        
Simon Skogert /BOT   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/16-dels/Förlust    
Ida Weimers-Durgé /BOT   DSC/Pool/Ej vidare       MDC/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Carlton Kumla

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christer Forsgren /CARLT   HSB/Final/Vinst   HDB/Final/Vinst    
Jenny Ivansson /CARLT   DSA/Kvarts/Förlust   DDA/Semi/Förlust    
Hugo Pettersson /CARLT   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Michael Ahlgren /EBMK   HSA/Semi/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Helena Andersson /EBMK   DSU15/Pool/Ej vidare        
Camilla Carlsson /EBMK   DSU15/Final/Förlust   DDU15/Final/Förlust   MDU15/Final/Förlust
Anna Eklöf /EBMK   DSA/16-dels/Förlust        
Erik Engström /EBMK   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Marcus Karlsson /EBMK   HSB/32-dels/Förlust        
Veronica Larsson /EBMK   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Semi/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Lotta Lödesjö /EBMK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Final/Förlust    
Lukas Lödesjö /EBMK   HSA/16-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Jim Nordenwall /EBMK   HSB/16-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Johanna Ringkvist /EBMK   DSB/Semi/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust    
Linda Saarela /EBMK   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Semi/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Cathrine Wallin /EBMK   DSA/Final/Vinst   DDA/Final/Vinst   MDA/Final/Vinst
Kalle Ågren /EBMK   HSA/Final/Förlust   HDA/8-dels/Förlust   MDA/Final/Vinst
Therése Åsberg /EBMK   DSA/16-dels/Förlust   DDA/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Eken

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jörgen Eriksson /EKEN   HSB/8-dels/Förlust        
Torbjörn Jansson /EKEN   HSC/Semi/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Julita G&IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Pernilla Karlsson /JUL   DSA/8-dels/Förlust   DDA/Semi/Förlust    
Jennie Sparèn /JUL   DSU17/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emelie Baeckström /KISTA   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Final/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Berfin Bal /KISTA   DSU13/Final/Förlust   DDU13/Final/Vinst    
Dildar Bal /KISTA   HSB/16-dels/Förlust        
Hanna Berglund /KISTA   DSU15/Pool/Ej vidare        
Evin Ciftci /KISTA   DSA/8-dels/Förlust        
Poya Dara /KISTA   HSU11/Semi/Förlust   HDU11/Final/Vinst    
Max Fonseca /KISTA   HSB/32-dels/Förlust        
Jenny Franck /KISTA   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust    
Jakob Franzén /KISTA   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Kvarts/Förlust    
Mailn Franzen /KISTA   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    
Mikael Franzén /KISTA   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Sarah Frisk /KISTA   DSU15/Pool/Ej vidare        
Emelie Glaser /KISTA   DSU17/Pool/Ej vidare   DDC/Pool/Ej vidare   MDU17/Kvarts/Förlust
Magnus Gustavsson /KISTA   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Kvarts/Förlust    
Josephine Hedström /KISTA   DSA/8-dels/Förlust        
Numair Islam /KISTA   HSU17/Pool/Ej vidare        
Emil Järvinen /KISTA   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Final/Förlust    
Adam Kahn /KISTA   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Final/Förlust    
Gunnar Klackenberg /KISTA   HSU11/Pool/Ej vidare        
Adam Larsson /KISTA   HSU11/Pool/Ej vidare        
Matias Lopez /KISTA   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Aldo Lundquist /KISTA   HSC/16-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Fredrik Lundqvist /KISTA   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Semi/Förlust    
Hanna Lundqvist /KISTA   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Vinst    
Gabriel Masso /KISTA   HSU11/Final/Vinst   HDU11/Final/Vinst    
Alexander Nistad /KISTA   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Philip Nordström /KISTA   HSU13/Pool/Ej vidare        
Sebastian Stobierski /KISTA   HSU13/Pool/Ej vidare        
Alexandra Teuchier /KISTA   DSU15/Pool/Ej vidare   DDC/Pool/Ej vidare    
Andreas Tillnert /KISTA   HSB/Kvarts/Förlust        
Niclas Williander /KISTA   HSU11/Semi/Förlust   HDU11/Semi/Förlust    
Johan Yberg-Melin /KISTA   HSB/8-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Komet

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mikael Bladh /KOM   HSA/8-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Stefan Bladh /KOM   HSA/8-dels/Förlust   HDA/16-dels/Förlust    
Julia Fredriksson /KOM   DSA/8-dels/Förlust   DDA/Semi/Förlust    
Hjalmar Friberg /KOM   HSB/16-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Johan Geisler /KOM   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Moa Järefäll /KOM   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust    
Linnea Karlsson /KOM   DSB/8-dels/Förlust        
Tomas Liljeruhm /KOM   HSC/8-dels/Förlust        
Patrik Löfgren /KOM   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Therese Nettelbjer /KOM   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust    
Fredrik Robertsson /KOM   HSA/8-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Magnus Ryttervik /KOM   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Sanna Söderström /KOM   DSA/8-dels/Förlust   DDA/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Lidingö

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Joakim Gröndin /LID   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Christoffer Hägglund /LID   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Sören Molin /LID   HSB/Final/Förlust   HDB/Final/Vinst    
Michael Schwarcz /LID   HSB/16-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Olof Svenhamn /LID   HSA/32-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrköpings BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marie Hansson /NOR   DSA/8-dels/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust    
Martin Hansson /NOR   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/16-dels/Förlust    
Frida Lindqvist /NOR   DSA/Kvarts/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Robert Linqvist /NOR   HSA/16-dels/Förlust        
Johan Sandin /NOR   HSB/32-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrtälje BF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Ojaäär /Norrtä   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ted Af Rolén /SKO   HSA/16-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Karin Aldheimer /SKO   DSU13/Pool/Ej vidare        
Thomas Aldheimer /SKO   HSU17/Kvarts/Förlust       MDU17/Semi/Förlust
Alexander Eklund /SKO   HSB/32-dels/Förlust   HDB/16-dels/Förlust    
Oscar Eneroth /SKO   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/16-dels/Förlust    
Jens Eriksson /SKO   HSA/Final/Vinst   HDA/Kvarts/Förlust    
Fredrik Flink /SKO   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Robert Flink /SKO   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Daniel Gilljam /SKO   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Erik Gilljam /SKO   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Victor Hallström /SKO   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/16-dels/Förlust    
Christoffer Ingevaldsson /SKO       HDU15/Semi/Förlust    
Christoffer Ingevaldsson /SKO   HSU15/Kvarts/Förlust        
Jonathan Ingevaldsson /SKO   HSB/32-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Douglas Lidman /SKO   HSU11/Pool/Ej vidare        
Lina Möller /SKO   DSU17/Semi/Förlust   DDU17/Final/Förlust   MDU17/Semi/Förlust
Tommy Rajala /SKO   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    
Patrik Söderkvist /SKO   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Södermalm

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Roberto Appelgren /SMALM   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Ting-Hey Chau /SMALM   HSC/Final/Vinst   HDB/16-dels/Förlust   MDC/Pool/Ej vidare
Danny Chong /SMALM   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Ting-Fai Chong /SMALM   HSB/32-dels/Förlust   HDB/16-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Ting-Fung Chong /SMALM   HSC/16-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Ola Ellnestam /SMALM   HSB/32-dels/Förlust        
Patrik Ericsson /SMALM   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Final/Förlust    
Joel Freij /SMALM   HSC/8-dels/Förlust   HDC/Final/Förlust    
Andreas Giotis /SMALM   HSC/16-dels/Förlust        
Emma Larusdottir /SMALM   DSC/Pool/Ej vidare   DDC/Pool/Ej vidare   MDC/Pool/Ej vidare
Chriopher Ray /SMALM   HSC/16-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Micaela Wernberg-A /SMALM   DSC/Pool/Ej vidare   DDC/Pool/Ej vidare   MDB/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sollentuna BS

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Truls Sandberg /SOLL   HSB/32-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägens BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Stefan Adamsson /SPÅ   HSB/Semi/Förlust        
Erik Andersson /SPÅ   HSC/8-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust   MDC/Pool/Ej vidare
Patrik Andersson /SPÅ   HSA/Kvarts/Förlust        
Alexander Antser /SPÅ   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Final/Förlust    
Fredrik Berg /SPÅ   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    
Richard Berglind /SPÅ   HSA/16-dels/Förlust        
Johan Björklund /SPÅ   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Semi/Förlust    
Petra Book-Nyman /SPÅ   DSB/Kvarts/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust    
Peter Brandt /SPÅ   HSA/16-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Tomas Brandt /SPÅ   HSA/32-dels/Förlust        
Thomas Csiffary /SPÅ   HSA/16-dels/Förlust       MDA/Kvarts/Förlust
Maria Ehlin-Kolk /SPÅ   DSU17/Pool/Ej vidare       MDC/Pool/Ej vidare
Rikard Falk /SPÅ   HSU13/Pool/Ej vidare        
Lovisa Falkesjö /SPÅ   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Viktor Falkesjö /SPÅ   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ       DDU15/Kvarts/Förlust    
Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ   DSU15/Pool/Ej vidare        
Martin Johansson /SPÅ   HSC/16-dels/Förlust        
Tom Karlsson /SPÅ   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Linn Källeskog /SPÅ   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Oskar Lundqvist /SPÅ   HSA/16-dels/Förlust   HDA/Semi/Förlust   MDA/Final/Förlust
Lina Mattsson /SPÅ   DSA/Kvarts/Förlust        
Rasmus Murqvist /SPÅ   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Andreas Norell /SPÅ   HSU11/Pool/Ej vidare        
Mattias Norell /SPÅ   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Final/Förlust   MDU17/Final/Vinst
Joakim Odö /SPÅ   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Marcus Odö /SPÅ   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/Final/Förlust    
Tobias Rastemo /SPÅ   HSU11/Pool/Ej vidare        
Gustavo Rickne /SPÅ   HSA/8-dels/Förlust   HDA/Final/Förlust    
Patrik Sahlsten /SPÅ   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Carolina Sahlström /SPÅ   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    
Christian Sahlström /SPÅ   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Final/Förlust    
Robin Sjöblom /SPÅ   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    
Jimmy Skoglund /SPÅ   HSA/16-dels/Förlust        
Kristin Stenfors /SPÅ   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    
Jörgen Stenqvist /SPÅ   HSA/Semi/Förlust   HDA/Final/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Martin Sterner /SPÅ   HSC/16-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust   MDC/Pool/Ej vidare
Marie Strömgren /SPÅ   DSB/Semi/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust    
Rickard Tauson /SPÅ   HSA/16-dels/Förlust        
Mikael Winge /SPÅ   HSC/16-dels/Förlust   HDC/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Södertälje BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robert Axelsson /Södert   HSB/8-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Terese Calderström /Södert   DSB/Final/Vinst   DDB/Final/Vinst   MDA/Semi/Förlust
Andreas Carlin /Södert   HSC/16-dels/Förlust        
Jonas Fijal /Södert   HSC/16-dels/Förlust        
Päivi Kokko /Södert       DDB/Final/Vinst   MDB/Kvarts/Förlust
Håkan Simonsson /Södert   HSA/16-dels/Förlust   HDA/16-dels/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Mette Tang-Staghöj /Södert   DSB/8-dels/Förlust        
Martin Önnebro /Södert   HSU15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tyresö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sofia Arpö /TYR   DSA/16-dels/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Sofie Bergström /TYR   DSA/16-dels/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust    
Linda Bjerneling /TYR   DSA/8-dels/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust    
Andreas Forsberg /TYR       HDA/Kvarts/Förlust    
Kim Fougelberg /TYR   HSB/8-dels/Förlust        
Emma Hagner /TYR   DSA/Kvarts/Förlust   DDA/Final/Förlust   MDA/Final/Förlust
Therese Malmberg /TYR   DSA/8-dels/Förlust   DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Mats Persson /TYR           MDA/Semi/Förlust
Fredrik Sand /TYR   HSA/16-dels/Förlust        
Niklas Windahl /TYR   HSA/16-dels/Förlust   HDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Thomas Ahlgren /TÄB   HSA/32-dels/Förlust   HDA/16-dels/Förlust    
Martin Andersson /TÄB   HSU17/Semi/Förlust   HDU17/Final/Vinst    
Thomas Andersson /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Marielle Angarth /TÄB   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust    
Therese Angarth /TÄB   DSU13/Final/Vinst       MDU15/Final/Vinst
Olof Berglund /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Joar Bergqvist /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Final/Förlust    
Adam Berzelius /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Elin Berzelius /TÄB   DSU17/Semi/Förlust   DDC/Pool/Ej vidare    
Frida Berzelius /TÄB   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Förlust    
Carl Command-Fors /TÄB   HSU17/Final/Förlust   HDU17/Semi/Förlust    
William Command-Fors /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Mikaela Djärf /TÄB   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust    
Simon Druve /TÄB   HSU15/Final/Förlust   HDU15/Final/Vinst    
Niclas DuFour /TÄB   HSU13/Semi/Förlust        
Sebastian Eriksson /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Final/Vinst
Mats Fagerström /TÄB   HSA/16-dels/Förlust   HDA/Semi/Förlust    
Robin Fagerström /TÄB   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Natalie Glaser /TÄB   DSA/Semi/Förlust        
Sebastian Gransbo /TÄB   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Sofie Haglund /TÄB   DSU15/Semi/Förlust   DDC/Pool/Ej vidare    
Heimir Haraldsson /TÄB   HSC/Final/Förlust   HDC/Final/Vinst    
Björn Heimirsson /TÄB   HSU15/Kvarts/Förlust   HDC/Final/Vinst    
Elin Helmersson /TÄB   DSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/Semi/Förlust
Maria Helmersson /TÄB   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust    
Fredrik Högman /TÄB   HSU17/Final/Vinst   HDU17/Semi/Förlust    
Markus Högman /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Fredrik Johnsson /TÄB   HSU13/Final/Vinst   HDU13/Final/Vinst    
Johanna Jäntti /TÄB   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    
Mikaela Jäntti /TÄB   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    
Johan Kasperi /TÄB   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Final/Förlust    
Sina Kazemi /TÄB   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Förlust    
Sven Kellermalm /TÄB   HSA/16-dels/Förlust   HDA/Semi/Förlust    
Anna Lagermalm /TÄB   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust    
Emma Larsson /TÄB   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Johan Larsson /TÄB   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust    
Erik Louch /TÄB   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Amanda Lundqvist /TÄB   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Förlust    
Charlotte Mackeprang /TÄB   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
André Malmaeus /TÄB   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Vinst    
Marc Malmaeus /TÄB   HSU17/Pool/Ej vidare        
Mimmi Mårlé /TÄB   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Semi/Förlust    
Victor Nordh /TÄB   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Peder Nordin /TÄB   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Final/Förlust    
Daniel Ojaäär /TÄB   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Semi/Förlust    
Rickard Ojaäär /TÄB   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Marcus Palmér /TÄB   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Alexander Pettersson /TÄB   HSU11/Final/Förlust   HDU11/Semi/Förlust    
Mathias Pettersson /TÄB   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Therese Pettersson /TÄB   DSU13/Pool/Ej vidare        
Therese Ristanovic /TÄB   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust    
Simon Ronnås /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Mikaela Sandh /TÄB   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Anders Sjöland /TÄB   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Semi/Förlust    
Jonathan Sjöö /TÄB   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Christoffer Sundström /TÄB   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Simon Thunborg /TÄB   HSU17/Semi/Förlust   HDU17/Final/Vinst    
Natalie Torpman /TÄB   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Semi/Förlust    
Victor Zuhr /TÄB   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Johan Åberg /TÄB   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ullevi Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Vincent Holmgren /Ullevi   HSC/Semi/Förlust   HDB/16-dels/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Jacob Kähäri /Ullevi   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/8-dels/Förlust    
Viktoria Skoglund /Ullevi   DSU17/Final/Förlust       MDB/Final/Vinst
Chung Wai /Ullevi   HSC/16-dels/Förlust   HDC/8-dels/Förlust    
Lars Winnberg /Ullevi   HSB/32-dels/Förlust   HDB/16-dels/Förlust   MDB/Final/Vinst
Carolina Vuong /Ullevi   DSB/8-dels/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala KFUM

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Amrat Belani /UPPS   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Felix Carlsten /UPPS   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Lena Castenvik /UPPS   DSA/Semi/Förlust   DDA/Final/Förlust    
Daniel Gustavsson /UPPS   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Stefan Hansson /UPPS   HSB/32-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Viktor Hansson /UPPS   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Jonas Johansson-Berg /UPPS   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Final/Förlust
Mattias Kananen /UPPS   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Albin Knutar /UPPS   HSB/32-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Björn Lindelöf /UPPS   HSU17/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Daniel Mattsson /UPPS   HSU15/Pool/Ej vidare        
Jonas Nilsson /UPPS   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Sara Pohl /UPPS   DSU13/Semi/Förlust        
Ludvig Pärlefors /UPPS   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Julius Reineck /UPPS   HSB/16-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Max Reineck /UPPS   HSU15/Final/Vinst   HDU15/8-dels/Förlust    
Philip Reineck /UPPS   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/8-dels/Förlust    
Marcus Ulvne /UPPS   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Calle Utterström /UPPS   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Per Wallgren /UPPS   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Anton Wieselblad /UPPS   HSU13/Final/Förlust   HDU13/Final/Vinst    
Simon Wieselblad /UPPS   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västerås BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jocob Ahlstrand /VBmF   HSB/16-dels/Förlust        
Eva Axelsson /VBmF   DSU15/Pool/Ej vidare        
Jakob Bjar /VBmF   HSU17/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Johan Björkholm /VBmF   HSA/Kvarts/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Emma Bäckman /VBmF   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust    
Gustaf Dahlquist /VBmF   HSU17/Pool/Ej vidare        
Mikael Engström /VBmF   HSU15/Pool/Ej vidare        
Felix Foborg /VBmF   HSU17/Pool/Ej vidare        
Therese Fors /VBmF   DSU15/Pool/Ej vidare        
Joakim Gustafsson /VBmF   HSB/32-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Emma Jigelius /VBmF       DDB/Kvarts/Förlust    
Niclas Jonsson /VBmF   HSU15/Pool/Ej vidare        
Sepiedeh Lalehjari /VBmF   DSB/Final/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust    
Isak Malmström /VBmF   HSB/16-dels/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Daniel Mobara /VBmF   HSU17/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Golnaj Noroojian /VBmF   DSU17/Pool/Ej vidare   DDB/Kvarts/Förlust    
Sandra Wiberg /VBmF   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust    
Robin Öhrn /VBmF   HSU17/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Väsby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Pia Andersson /VBMK       DDB/Final/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Hanna Broberg /VBMK   DSU15/Final/Vinst   DDU15/Final/Vinst   MDU17/Final/Vinst
Ninnie Broberg /VBMK       DDB/Final/Förlust   MDB/Final/Förlust
Gustaf Fagerman /VBMK   HSA/16-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Maria Gemvall /VBMK   DSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/Semi/Förlust
Claes Jakobsson /VBMK   HSB/8-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Final/Förlust
Reidar Magnusson /VBMK   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Semi/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Tommy Maxe /VBMK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Gautam Parekh /VBMK   HSU15/Pool/Ej vidare        
Stefan Richardsson /VBMK   HSA/32-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Johan Wilhelmsson /VBMK   HSU13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Visby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Isak Ahlgren /VIS   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Stefan Andersson /VIS   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Marcus Carlsson /VIS   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Karl Drejhammar /VIS   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Filip Dunkels /VIS   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/16-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Mattias Englund /VIS   HSA/16-dels/Förlust   HDA/16-dels/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Björn Eriksson /VIS   HSB/16-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Johan Gate /VIS   HSA/32-dels/Förlust   HDA/8-dels/Förlust    
Miranda Hall /VIS   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Semi/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Tim Hall /VIS   HSU17/8-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDU17/Final/Förlust
Antonio Herrero /VIS   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Per Landahl /VIS   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust    
Jennifer Nielsen /VIS   DSU15/Semi/Förlust   DDU17/Final/Vinst   MDU17/Final/Förlust
Josefine Olsson-M /VIS   DSB/8-dels/Förlust   DDB/Kvarts/Förlust   MDB/8-dels/Förlust
Victoria Olsson-M /VIS   DSU17/Final/Vinst   DDU17/Final/Vinst   MDU17/Semi/Förlust
Christian Pettersson /VIS   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust    
Ina Porselius /VIS   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU17/Semi/Förlust    
August Söderlund /VIS   HSC/16-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Hjalmar Söderlund /VIS   HSU17/Pool/Ej vidare   HDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Örebro BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Cecilia Alexandersson /Örebro   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Cecilia Andersson /Örebro            
Elin Carlsson /Örebro   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Daniel Chronlund /Örebro   HSB/32-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Emil Chronlund /Örebro   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Viktor Eidemar /Örebro   HSC/8-dels/Förlust        
Oscar Fransson /Örebro   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Patric Larsson /Örebro   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Susanna Larsson /Örebro   DSA/Final/Förlust       MDA/Kvarts/Förlust
Christopher Löf /Örebro   HSU13/Pool/Ej vidare        
Johan Olowsson /Örebro   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Johan Ornell /Örebro   HSC/16-dels/Förlust        
Eddie Persson /Örebro   HSB/16-dels/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Jesper Persson /Örebro   HSB/16-dels/Förlust        
Mattias Persson /Örebro   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Alexander Rabnor /Örebro   HSC/16-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Stefan Ståhlbom /Örebro   HSC/16-dels/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adamsson, Stefan Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Dildar Bal /KISTA 15-10 15-9 Vinst
    HSB 8-dels Henrik Aldén /BOT 11-15 15-8 15-6 Vinst
    HSB Kvarts Peder Nordin /TÄB 4-15 15-2 15-3 Vinst
    HSB Semi Sören Molin /LID 10-15 15-3 15-10 Förlust
Af Rolén, Ted Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Johan Björkholm /VBmF 15-6 4-15 15-13 Förlust
  Patrik Söderkvist /SKO HDA 16-dels Stefan Bladh /KOM
Håkan Simonsson /Södert
9-15 15-9 17-14 Vinst
  Patrik Söderkvist /SKO HDA 8-dels /
/
Walkover Vinst
  Patrik Söderkvist /SKO HDA Kvarts Sven Kellermalm /TÄB
Mats Fagerström /TÄB
15-5 15-6 Förlust
Aguilera, Fredrik Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Stefan Bladh /KOM 15-6 15-2 Förlust
  Martin Angbjär /BORL HDA 8-dels Johan Gate /VIS
Björn Eriksson /VIS
Walkover Vinst
  Martin Angbjär /BORL HDA Kvarts Jens Eriksson /SKO
Tommy Rajala /SKO
12-15 15-13 15-11 Vinst
  Martin Angbjär /BORL HDA Semi Johan Björklund /SPÅ
Oskar Lundqvist /SPÅ
15-11 15-4 Vinst
  Martin Angbjär /BORL HDA Final Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
15-6 17-14 Vinst
Ahlgren, Isak Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool B Björn Lindelöf /UPPS 15-17 15-10 15-3 Vinst
    HSU17 Pool B Gustaf Dahlquist /VBmF 15-3 15-1 Vinst
    HSU17 Pool B Martin Andersson /TÄB 15-9 15-4 Förlust
  Per Landahl /VIS HDU17 8-dels Anton Tjernström /BORL
Hampus Arnesson /BORL
Walkover Vinst
  Per Landahl /VIS HDU17 Kvarts Carl Command-Fors /TÄB
Fredrik Högman /TÄB
15-3 15-7 Förlust
Ahlgren, Michael Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Mats Fagerström /TÄB Walkover Vinst
    HSA 8-dels Martin Angbjär /BORL 15-12 15-4 Vinst
    HSA Kvarts Christoffer Hägglund /LID 11-15 15-5 15-7 Vinst
    HSA Semi Jens Eriksson /SKO 15-11 15-9 Förlust
  Lukas Lödesjö /EBMK HDA 8-dels Johan Björklund /SPÅ
Oskar Lundqvist /SPÅ
15-13 15-13 Förlust
Ahlgren, Thomas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Mikael Bladh /KOM 15-9 12-15 15-11 Förlust
  Mattias Englund /VIS HDA 16-dels Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
13-15 15-13 15-10 Förlust
Ahlstrand, Jocob Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Truls Sandberg /SOLL Walkover Vinst
    HSB 16-dels Jörgen Eriksson /EKEN 17-14 17-16 Förlust
Aldén, Henrik Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Stefan Hansson /UPPS 15-13 17-16 Vinst
    HSB 16-dels Karl Drejhammar /VIS 15-10 15-4 Vinst
    HSB 8-dels Stefan Adamsson /SPÅ 11-15 15-8 15-6 Förlust
  Tomas Almberger /BOT HDB 16-dels Victor Hallström /SKO
Alexander Eklund /SKO
15-6 15-7 Vinst
  Tomas Almberger /BOT HDB 8-dels Stefan Andersson /VIS
Karl Drejhammar /VIS
15-11 15-11 Förlust
Aldheimer, Karin Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Isabella Skogert /BOT Walk over Förlust
    DSU13 Pool D Mikaela Jäntti /TÄB Walk over Förlust
Aldheimer, Thomas Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool H Jakob Bjar /VBmF 15-0 15-7 Vinst
    HSU17 Pool H Jonas Nilsson /UPPS 15-8 15-11 Vinst
    HSU17 Pool H Johan Åberg /TÄB Walk over Vinst
    HSU17 Kvarts Simon Thunborg /TÄB 15-13 15-7 Förlust
  Lina Möller /SKO MDU17 Kvarts Kristofer C-Lindmark /BORL
Sanna Andrén /BORL
15-10 15-9 Vinst
  Lina Möller /SKO MDU17 Semi Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
15-9 15-4 Förlust
Alexandersson, Cecilia Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Elin Carlsson /Örebro DDU15 Kvarts Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
15-4 15-4 Förlust
    DSU13 Pool E Therese Angarth /TÄB 11-1 11-2 Förlust
    DSU13 Pool E Therese Pettersson /TÄB 11-1 11-0 Vinst
    DSU13 Pool E Hanna Lundqvist /KISTA 13-12 11-5 Vinst
Almberger, Tomas Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Daniel Chronlund /Örebro 15-4 15-6 Vinst
    HSB 16-dels Reidar Magnusson /VBMK 15-10 17-14 Vinst
    HSB 8-dels Johan Yberg-Melin /KISTA 17-14 15-8 Vinst
    HSB Kvarts Victor Hallström /SKO 15-2 15-3 Vinst
    HSB Semi Christer Forsgren /CARLT 15-5 15-3 Förlust
  Linda Seflin /BOT MDB 8-dels Stefan Andersson /VIS
Josefine Olsson-M /VIS
15-11 12-15 15-4 Vinst
  Linda Seflin /BOT MDB Kvarts Vincent Holmgren /Ullevi
Carolina Vuong /Ullevi
15-6 17-14 Vinst
  Linda Seflin /BOT MDB Semi Claes Jakobsson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-7 15-13 Förlust
  Henrik Aldén /BOT HDB 16-dels Victor Hallström /SKO
Alexander Eklund /SKO
15-6 15-7 Vinst
  Henrik Aldén /BOT HDB 8-dels Stefan Andersson /VIS
Karl Drejhammar /VIS
15-11 15-11 Förlust
Andersson, Cecilia Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Andersson, Erik Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Chriopher Ray /SMALM 15-10 15-10 Vinst
    HSC 8-dels Andreas Schennings /BOT 11-15 15-13 Uppgivet Förlust
  Martin Sterner /SPÅ HDC 8-dels Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SPÅ
Walkover Förlust
  Maria Ehlin-Kolk /SPÅ MDC Pool A Peter Hsieh /BOT
Ida Weimers-Durgé /BOT
15-6 15-7 Vinst
Andersson, Helena Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Linn Källeskog /SPÅ 11-3 11-2 Förlust
    DSU15 Pool B Sofie Haglund /TÄB 11-1 11-1 Förlust
    DSU15 Pool B Eva Axelsson /VBmF 11-0 11-0 Förlust
Andersson, Martin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool B Gustaf Dahlquist /VBmF 15-2 15-0 Vinst
    HSU17 Pool B Björn Lindelöf /UPPS 15-11 15-11 Vinst
    HSU17 Pool B Isak Ahlgren /VIS 15-9 15-4 Vinst
    HSU17 Kvarts Mattias Norell /SPÅ 12-15 15-12 15-7 Vinst
    HSU17 Semi Carl Command-Fors /TÄB 15-4 0-15 15-9 Förlust
  Simon Thunborg /TÄB HDU17 Kvarts Amrat Belani /UPPS
Jonas Nilsson /UPPS
15-7 15-2 Vinst
  Simon Thunborg /TÄB HDU17 Semi Carl Command-Fors /TÄB
Fredrik Högman /TÄB
15-9 15-8 Vinst
  Simon Thunborg /TÄB HDU17 Final Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
15-7 15-11 Vinst
Andersson, Patrik Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Niklas Windahl /TYR Walkover Vinst
    HSA 8-dels Mikael Bladh /KOM 15-13 15-9 Vinst
    HSA Kvarts Jens Eriksson /SKO 15-6 15-8 Förlust
Andersson, Pia Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Reidar Magnusson /VBMK MDB Kvarts Robert Axelsson /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-12 15-9 Vinst
  Reidar Magnusson /VBMK MDB Semi Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
15-9 15-4 Förlust
  Ninnie Broberg /VBMK DDB Kvarts Sepiedeh Lalehjari /VBmF
Carolina Vuong /Ullevi
9-15 15-8 15-5 Vinst
  Ninnie Broberg /VBMK DDB Semi Sandra Granberg /BORL
Monika Appelgren /BORL
15-5 15-6 Vinst
  Ninnie Broberg /VBMK DDB Final Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-11 15-0 Förlust
Andersson, Stefan Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Alexander Eklund /SKO 15-13 15-10 Vinst
    HSB 16-dels Joakim Odö /SPÅ 15-10 15-7 Förlust
  Josefine Olsson-M /VIS MDB 8-dels Tomas Almberger /BOT
Linda Seflin /BOT
15-11 12-15 15-4 Förlust
  Karl Drejhammar /VIS HDB 8-dels Tomas Almberger /BOT
Henrik Aldén /BOT
15-11 15-11 Vinst
  Karl Drejhammar /VIS HDB Kvarts Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
12-15 15-1 15-9 Förlust
Andersson, Thomas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sebastian Eriksson /TÄB HDU15 16-dels Simon Wieselblad /UPPS
Martin Hansson /NOR
15-4 15-3 Vinst
  Sebastian Eriksson /TÄB HDU15 8-dels Oscar Fransson /Örebro
Patric Larsson /Örebro
15-1 15-5 Vinst
  Sebastian Eriksson /TÄB HDU15 Kvarts Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
15-13 15-5 Förlust
  Elin Helmersson /TÄB MDU15 Semi Jonas Johansson-Berg /UPPS
Camilla Carlsson /EBMK
15-5 15-11 Förlust
    HSU15 Pool J Calle Utterström /UPPS 7-15 15-12 15-5 Vinst
    HSU15 Pool J Matias Lopez /KISTA 15-1 15-2 Förlust
    HSU15 Pool J Mikael Engström /VBmF Walk over Vinst
Andrén, Amanda Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Berfin Bal /KISTA 11-2 11-0 Förlust
    DSU13 Pool A Emma Larsson /TÄB 11-4 11-4 Vinst
    DSU13 Pool A Johanna Jäntti /TÄB 11-2 13-10 Förlust
  Rebecka C-Lindmark /BORL DDU13 Kvarts Jenny Franck /KISTA
Mailn Franzen /KISTA
15-12 11-15 15-9 Förlust
Andrén, Sanna Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ DDU15 Kvarts Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
Walkover Förlust
  Kristofer C-Lindmark /BORL MDU17 Kvarts Thomas Aldheimer /SKO
Lina Möller /SKO
15-10 15-9 Förlust
    DSU15 Pool F Elin Helmersson /TÄB 12-13 11-8 11-8 Vinst
    DSU15 Pool F Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ Walk over Vinst
    DSU15 Pool F Hanna Berglund /KISTA 11-0 11-4 Vinst
    DSU15 Kvarts Camilla Carlsson /EBMK 11-2 11-4 Förlust
Angarth, Marielle Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Therese Ristanovic /TÄB DDU15 8-dels Lovisa Falkesjö /SPÅ
Linn Källeskog /SPÅ
15-13 15-3 Förlust
    DSU15 Pool G Camilla Carlsson /EBMK 11-2 11-2 Förlust
    DSU15 Pool G Maria Gemvall /VBMK 11-9 11-8 Förlust
Angarth, Therese Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sebastian Eriksson /TÄB MDU15 Semi Tommy Maxe /VBMK
Maria Gemvall /VBMK
15-8 15-13 Vinst
  Sebastian Eriksson /TÄB MDU15 Final Jonas Johansson-Berg /UPPS
Camilla Carlsson /EBMK
12-15 15-9 15-12 Vinst
    DSU13 Pool E Cecilia Alexandersson /Örebro 11-1 11-2 Vinst
    DSU13 Pool E Hanna Lundqvist /KISTA 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Pool E Therese Pettersson /TÄB 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Semi Mailn Franzen /KISTA 11-1 11-2 Vinst
    DSU13 Final Berfin Bal /KISTA 11-3 11-5 Vinst
Angbjär, Martin Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Stefan Richardsson /VBMK 15-8 15-1 Vinst
    HSA 16-dels Peter Brandt /SPÅ 15-6 15-1 Vinst
    HSA 8-dels Michael Ahlgren /EBMK 15-12 15-4 Förlust
  Fredrik Aguilera /BORL HDA 8-dels Johan Gate /VIS
Björn Eriksson /VIS
Walkover Vinst
  Fredrik Aguilera /BORL HDA Kvarts Jens Eriksson /SKO
Tommy Rajala /SKO
12-15 15-13 15-11 Vinst
  Fredrik Aguilera /BORL HDA Semi Johan Björklund /SPÅ
Oskar Lundqvist /SPÅ
15-11 15-4 Vinst
  Fredrik Aguilera /BORL HDA Final Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
15-6 17-14 Vinst
Antser, Alexander Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christian Sahlström /SPÅ HDU13 Kvarts Mathias Pettersson /TÄB
Erik Engström /EBMK
15-3 15-17 17-14 Vinst
  Christian Sahlström /SPÅ HDU13 Semi Daniel Gilljam /SKO
Rickard Ojaäär /TÄB
15-11 5-15 15-11 Vinst
  Christian Sahlström /SPÅ HDU13 Final Anton Wieselblad /UPPS
Fredrik Johnsson /TÄB
15-6 15-3 Förlust
    HSU13 Pool D Daniel Gilljam /SKO 15-7 15-4 Förlust
    HSU13 Pool D Ludvig Pärlefors /UPPS 15-8 15-1 Förlust
    HSU13 Pool D Erik Louch /TÄB 15-0 15-4 Vinst
Appelgren, Monika Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB 8-dels Sepiedeh Lalehjari /VBmF 11-1 11-6 Förlust
  Sandra Granberg /BORL DDB Kvarts Golnaj Noroojian /VBmF
Emma Jigelius /VBmF
Walkover Vinst
  Sandra Granberg /BORL DDB Semi Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-5 15-6 Förlust
Appelgren, Roberto BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool F Marcus Odö /SPÅ Walk over Förlust
    HSU17 Pool F Antonio Herrero /VIS Walk over Förlust
    HSU17 Pool F Marcus Grau /BORL Walk over Förlust
  Danny Chong /SMALM HDU17 8-dels Amrat Belani /UPPS
Jonas Nilsson /UPPS
Walkover Förlust
Arnesson, Hampus Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool E Mattias Kananen /UPPS 15-7 15-4 Förlust
    HSU17 Pool E Danny Chong /SMALM Walk over Vinst
    HSU17 Pool E Patrik Löfgren /KOM 17-14 15-6 Vinst
  Anton Tjernström /BORL HDU17 8-dels Per Landahl /VIS
Isak Ahlgren /VIS
Walkover Förlust
  Marcus Grau /BORL HDU17 8-dels Felix Carlsten /UPPS
Calle Utterström /UPPS
15-8 17-14 Förlust
Arpö, Sofia Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 16-dels Lina Mattsson /SPÅ 11-5 11-3 Förlust
  Therese Malmberg /TYR DDA Kvarts Pernilla Karlsson /JUL
Jenny Ivansson /CARLT
15-5 15-1 Förlust
  Mats Persson /TYR MDA Kvarts Jörgen Stenqvist /SPÅ
Frida Lindqvist /NOR
Walkover Vinst
  Mats Persson /TYR MDA Semi Oskar Lundqvist /SPÅ
Emma Hagner /TYR
15-11 15-12 Förlust
Axelsson, Eva Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Sofie Haglund /TÄB 11-2 11-3 Förlust
    DSU15 Pool B Linn Källeskog /SPÅ 13-10 11-3 Vinst
    DSU15 Pool B Helena Andersson /EBMK 11-0 11-0 Vinst
Axelsson, Robert Södertälje BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Julius Reineck /UPPS 15-13 15-6 Vinst
    HSB 8-dels Sören Molin /LID 15-4 15-11 Förlust
  Päivi Kokko /Södert MDB 8-dels Albin Knutar /UPPS
Linda Saarela /EBMK
15-2 15-1 Vinst
  Päivi Kokko /Södert MDB Kvarts Reidar Magnusson /VBMK
Pia Andersson /VBMK
15-12 15-9 Förlust
  Johan Sandin /NOR HDB 16-dels Lars Winnberg /Ullevi
Vincent Holmgren /Ullevi
15-10 15-9 Vinst
  Johan Sandin /NOR HDB 8-dels Tim Hall /VIS
Marcus Carlsson /VIS
15-5 15-13 Förlust
Baeckström, Emelie Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Michael Schwarcz /LID MDB 8-dels Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
15-7 15-11 Förlust
    DSU17 Pool A Miranda Hall /VIS 11-2 11-3 Vinst
    DSU17 Pool A Viktoria Skoglund /Ullevi 11-3 13-12 Förlust
    DSU17 Pool A Natalie Torpman /TÄB 11-3 11-5 Vinst
  Lina Möller /SKO DDU17 Semi Ina Porselius /VIS
Miranda Hall /VIS
15-4 15-0 Vinst
  Lina Möller /SKO DDU17 Final Jennifer Nielsen /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
17-15 15-6 Förlust
Bal, Berfin Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Amanda Andrén /BORL 11-2 11-0 Vinst
    DSU13 Pool A Johanna Jäntti /TÄB 11-0 11-2 Vinst
    DSU13 Pool A Emma Larsson /TÄB 11-8 11-1 Vinst
    DSU13 Semi Sara Pohl /UPPS 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Final Therese Angarth /TÄB 11-3 11-5 Förlust
  Hanna Lundqvist /KISTA DDU13 Semi Maria Helmersson /TÄB
Mikaela Jäntti /TÄB
15-7 15-10 Vinst
  Hanna Lundqvist /KISTA DDU13 Final Frida Berzelius /TÄB
Amanda Lundqvist /TÄB
15-13 17-14 Vinst
Bal, Dildar Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Johan Sandin /NOR 15-13 15-4 Vinst
    HSB 16-dels Stefan Adamsson /SPÅ 15-10 15-9 Förlust
Belani, Amrat Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool J Felix Foborg /VBmF 15-2 15-1 Vinst
    HSU17 Pool J Fredrik Högman /TÄB 15-7 15-5 Förlust
    HSU17 Pool J Per Landahl /VIS 15-2 15-12 Vinst
  Jonas Nilsson /UPPS HDU17 8-dels Roberto Appelgren /SMALM
Danny Chong /SMALM
Walkover Vinst
  Jonas Nilsson /UPPS HDU17 Kvarts Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
15-7 15-2 Förlust
Berg, Fredrik Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Sjöblom /SPÅ HDU15 16-dels Lukas Hernblad /BOT
Simon Skogert /BOT
Walkover Vinst
  Robin Sjöblom /SPÅ HDU15 8-dels Simon Ronnås /TÄB
Jonathan Sjöö /TÄB
11-15 15-10 15-9 Vinst
  Robin Sjöblom /SPÅ HDU15 Kvarts Johan Olowsson /Örebro
Hugo Pettersson /CARLT
15-10 9-15 15-10 Vinst
  Robin Sjöblom /SPÅ HDU15 Semi Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
15-11 13-15 17-14 Förlust
    HSU15 Pool G Hugo Pettersson /CARLT 15-17 15-5 15-7 Förlust
    HSU15 Pool G Sina Kazemi /TÄB 15-8 15-1 Förlust
    HSU15 Pool G Emil Chronlund /Örebro 15-6 17-15 Vinst
Berglind, Richard Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Jens Eriksson /SKO 15-0 15-3 Förlust
Berglund, Hanna Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ Walk over Vinst
    DSU15 Pool F Elin Helmersson /TÄB 11-2 11-6 Förlust
    DSU15 Pool F Sanna Andrén /BORL 11-0 11-4 Förlust
Berglund, Olof Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Victor Zuhr /TÄB HDU15 16-dels Oscar Eneroth /SKO
Filip Dunkels /VIS
15-12 10-15 15-12 Vinst
  Victor Zuhr /TÄB HDU15 8-dels Tommy Maxe /VBMK
Jonas Johansson-Berg /UPPS
15-2 15-11 Förlust
    HSU15 Pool A Erik Gilljam /SKO 15-10 15-5 Förlust
    HSU15 Pool A Simon Druve /TÄB 15-3 15-4 Förlust
    HSU15 Pool A Patric Larsson /Örebro 15-7 15-8 Vinst
Bergqvist, Joar Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sina Kazemi /TÄB HDU15 8-dels William Command-Fors /TÄB
Erik Gilljam /SKO
15-5 4-15 15-6 Vinst
  Sina Kazemi /TÄB HDU15 Kvarts Sebastian Eriksson /TÄB
Thomas Andersson /TÄB
15-13 15-5 Vinst
  Sina Kazemi /TÄB HDU15 Semi Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
15-11 13-15 17-14 Vinst
  Sina Kazemi /TÄB HDU15 Final André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
15-7 12-15 15-9 Förlust
    HSU15 Pool C Johan Olowsson /Örebro 15-4 15-6 Förlust
    HSU15 Pool C Simon Wieselblad /UPPS 15-8 15-7 Vinst
    HSU15 Pool C Robin Sjöblom /SPÅ 15-9 15-2 Vinst
Bergström, Sofie Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 16-dels Jenny Ivansson /CARLT 11-5 5-11 11-2 Förlust
  Linda Bjerneling /TYR DDA Kvarts Julia Fredriksson /KOM
Sanna Söderström /KOM
15-9 15-4 Förlust
Berqvist, Hasse Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Torbjörn Jansson /EKEN 17-14 15-3 Förlust
Berzelius, Adam Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Markus Högman /TÄB HDU15 8-dels Matias Lopez /KISTA
Alexander Nistad /KISTA
15-11 15-9 Förlust
    HSU15 Pool I Simon Ronnås /TÄB 15-10 15-3 Vinst
    HSU15 Pool I Max Reineck /UPPS 15-10 15-8 Förlust
    HSU15 Pool I Martin Hansson /NOR 15-1 15-5 Vinst
Berzelius, Elin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sofie Haglund /TÄB DDC Pool A Emma Larusdottir /SMALM
Micaela Wernberg-A /SMALM
15-10 15-6 Vinst
  Sofie Haglund /TÄB DDC Pool A Alexandra Teuchier /KISTA
Emelie Glaser /KISTA
15-6 15-9 Vinst
    DSU17 Pool B Moa Järefäll /KOM 11-3 11-8 Vinst
    DSU17 Pool B Golnaj Noroojian /VBmF 11-1 11-1 Vinst
    DSU17 Pool B Jennie Sparèn /JUL 8-11 11-1 13-10 Vinst
    DSU17 Semi Viktoria Skoglund /Ullevi 11-1 11-6 Förlust
Berzelius, Frida Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Sara Pohl /UPPS 11-5 11-8 Förlust
    DSU13 Pool B Charlotte Mackeprang /TÄB 11-3 11-5 Vinst
    DSU13 Pool B Jenny Franck /KISTA 11-7 11-5 Förlust
  Amanda Lundqvist /TÄB DDU13 Semi Jenny Franck /KISTA
Mailn Franzen /KISTA
15-8 15-11 Vinst
  Amanda Lundqvist /TÄB DDU13 Final Hanna Lundqvist /KISTA
Berfin Bal /KISTA
15-13 17-14 Förlust
Bjar, Jakob Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Gustafsson /VBmF HDB 8-dels Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
15-2 15-1 Förlust
    HSU17 Pool H Thomas Aldheimer /SKO 15-0 15-7 Förlust
    HSU17 Pool H Johan Åberg /TÄB Walk over Vinst
    HSU17 Pool H Jonas Nilsson /UPPS 15-9 15-12 Förlust
Bjerneling, Linda Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Lina Mattsson /SPÅ 11-7 11-8 Förlust
  Sofie Bergström /TYR DDA Kvarts Julia Fredriksson /KOM
Sanna Söderström /KOM
15-9 15-4 Förlust
Björkholm, Johan Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Ted Af Rolén /SKO 15-6 4-15 15-13 Vinst
    HSA 8-dels Fredrik Robertsson /KOM 15-4 15-5 Vinst
    HSA Kvarts Kalle Ågren /EBMK 15-7 4-15 15-11 Förlust
  Jonathan Ingevaldsson /SKO HDA 8-dels Sven Kellermalm /TÄB
Mats Fagerström /TÄB
15-2 15-4 Förlust
Björklund, Johan Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Robert Linqvist /NOR Walkover Vinst
    HSA 8-dels Jens Eriksson /SKO 15-7 15-2 Förlust
  Oskar Lundqvist /SPÅ HDA 8-dels Lukas Lödesjö /EBMK
Michael Ahlgren /EBMK
15-13 15-13 Vinst
  Oskar Lundqvist /SPÅ HDA Kvarts Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
15-3 15-2 Vinst
  Oskar Lundqvist /SPÅ HDA Semi Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
15-11 15-4 Förlust
Bladh, Mikael BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Thomas Ahlgren /TÄB 15-9 12-15 15-11 Vinst
    HSA 16-dels Oskar Lundqvist /SPÅ 15-10 15-5 Vinst
    HSA 8-dels Patrik Andersson /SPÅ 15-13 15-9 Förlust
  Fredrik Robertsson /KOM HDA 8-dels Niklas Windahl /TYR
Andreas Forsberg /TYR
15-3 15-7 Förlust
Bladh, Stefan BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Fredrik Aguilera /BORL 15-6 15-2 Vinst
    HSA 16-dels Sven Kellermalm /TÄB 13-15 15-11 15-8 Vinst
    HSA 8-dels Kalle Ågren /EBMK 15-3 15-6 Förlust
  Håkan Simonsson /Södert HDA 16-dels Ted Af Rolén /SKO
Patrik Söderkvist /SKO
9-15 15-9 17-14 Förlust
Book-Nyman, Petra Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Kvarts Johanna Ringkvist /EBMK 11-3 10-13 11-9 Förlust
  Marie Strömgren /SPÅ DDB Kvarts Linda Saarela /EBMK
Veronica Larsson /EBMK
15-9 15-8 Förlust
Brandt, Peter Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Martin Angbjär /BORL 15-6 15-1 Förlust
  Kalle Ågren /EBMK HDA 8-dels Jens Eriksson /SKO
Tommy Rajala /SKO
15-10 15-3 Förlust
Brandt, Tomas Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Fredrik Robertsson /KOM Walkover Förlust
Broberg, Hanna Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Linda Seflin /BOT DDU15 Kvarts Cecilia Alexandersson /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
15-4 15-4 Vinst
  Linda Seflin /BOT DDU15 Semi Carolina Sahlström /SPÅ
Kristin Stenfors /SPÅ
13-15 15-11 15-6 Vinst
  Linda Seflin /BOT DDU15 Final Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
15-0 15-0 Vinst
  Mattias Norell /SPÅ MDU17 Semi Hjalmar Söderlund /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
9-15 15-8 15-12 Vinst
  Mattias Norell /SPÅ MDU17 Final Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
15-6 17-14 Vinst
    DSU15 Pool A Elin Carlsson /Örebro 11-2 11-5 Vinst
    DSU15 Pool A Mikaela Sandh /TÄB 11-3 11-3 Vinst
    DSU15 Pool A Carolina Sahlström /SPÅ 11-7 11-5 Vinst
    DSU15 Semi Sofie Haglund /TÄB 11-7 13-10 Vinst
    DSU15 Final Camilla Carlsson /EBMK 11-9 11-4 Vinst
Broberg, Ninnie Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Claes Jakobsson /VBMK MDB Kvarts Jim Nordenwall /EBMK
Veronica Larsson /EBMK
15-13 15-7 Vinst
  Claes Jakobsson /VBMK MDB Semi Tomas Almberger /BOT
Linda Seflin /BOT
15-7 15-13 Vinst
  Claes Jakobsson /VBMK MDB Final Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
15-11 15-8 Förlust
  Pia Andersson /VBMK DDB Kvarts Sepiedeh Lalehjari /VBmF
Carolina Vuong /Ullevi
9-15 15-8 15-5 Vinst
  Pia Andersson /VBMK DDB Semi Sandra Granberg /BORL
Monika Appelgren /BORL
15-5 15-6 Vinst
  Pia Andersson /VBMK DDB Final Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-11 15-0 Förlust
Bäckman, Emma Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Sandra Granberg /BORL 11-4 11-4 Förlust
    DSU17 Pool C Mimmi Mårlé /TÄB 11-2 11-4 Förlust
  Sandra Wiberg /VBmF DDU17 Kvarts Ina Porselius /VIS
Miranda Hall /VIS
15-10 15-11 Förlust
C-Lindmark, Kristofer Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool I Robin Öhrn /VBmF Walk over Vinst
    HSU17 Pool I Numair Islam /KISTA Walk over Vinst
    HSU17 Pool I Marc Malmaeus /TÄB Walk over Vinst
    HSU17 Kvarts Fredrik Högman /TÄB 15-13 15-11 Förlust
  Christian Nätz /BORL HDU17 8-dels Robin Fagerström /TÄB
Johan Åberg /TÄB
15-5 7-15 15-9 Vinst
  Christian Nätz /BORL HDU17 Kvarts Antonio Herrero /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
15-7 15-11 Vinst
  Christian Nätz /BORL HDU17 Semi Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
15-7 15-8 Förlust
  Sanna Andrén /BORL MDU17 Kvarts Thomas Aldheimer /SKO
Lina Möller /SKO
15-10 15-9 Förlust
C-Lindmark, Rebecka Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Mailn Franzen /KISTA 11-1 11-1 Förlust
    DSU13 Pool C Amanda Lundqvist /TÄB 11-5 11-5 Förlust
    DSU13 Pool C Maria Helmersson /TÄB 11-3 11-5 Vinst
  Amanda Andrén /BORL DDU13 Kvarts Jenny Franck /KISTA
Mailn Franzen /KISTA
15-12 11-15 15-9 Förlust
Calderström, Terese Södertälje BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Kvarts Linda Saarela /EBMK 11-6 11-4 Vinst
    DSB Semi Johanna Ringkvist /EBMK 11-8 11-4 Vinst
    DSB Final Sepiedeh Lalehjari /VBmF 11-1 11-1 Vinst
  Håkan Simonsson /Södert MDA Kvarts Mattias Englund /VIS
Therese Malmberg /TYR
15-9 15-6 Vinst
  Håkan Simonsson /Södert MDA Semi Kalle Ågren /EBMK
Cathrine Wallin /EBMK
15-17 15-13 15-13 Förlust
  Päivi Kokko /Södert DDB Kvarts Johanna Ringkvist /EBMK
Josefine Olsson-M /VIS
15-1 15-4 Vinst
  Päivi Kokko /Södert DDB Semi Linda Saarela /EBMK
Veronica Larsson /EBMK
15-12 15-2 Vinst
  Päivi Kokko /Södert DDB Final Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-11 15-0 Vinst
Carlin, Andreas Södertälje BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Peter Ojaäär /Norrtä Walkover Förlust
Carlsson, Camilla Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonas Johansson-Berg /UPPS MDU15 Semi Thomas Andersson /TÄB
Elin Helmersson /TÄB
15-5 15-11 Vinst
  Jonas Johansson-Berg /UPPS MDU15 Final Sebastian Eriksson /TÄB
Therese Angarth /TÄB
12-15 15-9 15-12 Förlust
  Lotta Lödesjö /EBMK DDU15 Kvarts Sanna Andrén /BORL
Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ
Walkover Vinst
  Lotta Lödesjö /EBMK DDU15 Semi Anna Lagermalm /TÄB
Johanna Jäntti /TÄB
15-13 15-12 Vinst
  Lotta Lödesjö /EBMK DDU15 Final Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
15-0 15-0 Förlust
    DSU15 Pool G Marielle Angarth /TÄB 11-2 11-2 Vinst
    DSU15 Pool G Maria Gemvall /VBMK 11-4 11-4 Vinst
    DSU15 Kvarts Sanna Andrén /BORL 11-2 11-4 Vinst
    DSU15 Semi Jennifer Nielsen /VIS 11-5 11-4 Vinst
    DSU15 Final Hanna Broberg /VBMK 11-9 11-4 Förlust
Carlsson, Elin Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Cecilia Alexandersson /Örebro DDU15 Kvarts Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
15-4 15-4 Förlust
    DSU15 Pool A Hanna Broberg /VBMK 11-2 11-5 Förlust
    DSU15 Pool A Carolina Sahlström /SPÅ 11-7 11-1 Förlust
    DSU15 Pool A Mikaela Sandh /TÄB 11-6 11-6 Förlust
Carlsson, Marcus Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Jonas Halvarsson /BORL 15-6 15-3 Vinst
    HSB 16-dels Sören Molin /LID 9-15 15-4 15-6 Förlust
  Tim Hall /VIS HDB 8-dels Johan Sandin /NOR
Robert Axelsson /Södert
15-5 15-13 Vinst
  Tim Hall /VIS HDB Kvarts Reidar Magnusson /VBMK
Claes Jakobsson /VBMK
15-10 15-5 Förlust
Carlsten, Felix Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool C Carl Command-Fors /TÄB 15-7 15-3 Förlust
    HSU17 Pool C Daniel Mobara /VBmF 15-8 15-7 Vinst
    HSU17 Pool C Fredrik Flink /SKO Walk over Vinst
  Calle Utterström /UPPS HDU17 8-dels Hampus Arnesson /BORL
Marcus Grau /BORL
15-8 17-14 Vinst
  Calle Utterström /UPPS HDU17 Kvarts Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
15-5 15-1 Förlust
Castenvik, Lena Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Sanna Söderström /KOM 11-5 11-5 Vinst
    DSA Kvarts Emma Hagner /TYR 6-11 11-7 11-1 Vinst
    DSA Semi Susanna Larsson /Örebro 10-13 11-5 11-6 Förlust
  Emma Hagner /TYR DDA Kvarts Marie Hansson /NOR
Frida Lindqvist /NOR
9-15 15-8 15-11 Vinst
  Emma Hagner /TYR DDA Semi Pernilla Karlsson /JUL
Jenny Ivansson /CARLT
15-2 15-12 Vinst
  Emma Hagner /TYR DDA Final Cathrine Wallin /EBMK
Therése Åsberg /EBMK
15-10 15-1 Förlust
Chau, Ting-Hey BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ting-Fai Chong /SMALM HDB 16-dels Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
15-11 9-15 15-6 Förlust
    HSC 16-dels August Söderlund /VIS 15-8 15-5 Vinst
    HSC 8-dels Hans Tjernström /BORL 15-9 15-3 Vinst
    HSC Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä 15-10 15-6 Vinst
    HSC Semi Vincent Holmgren /Ullevi 15-10 Uppgivet Vinst
    HSC Final Heimir Haraldsson /TÄB 15-2 15-8 Vinst
  Emma Larusdottir /SMALM MDC Pool A Peter Hsieh /BOT
Ida Weimers-Durgé /BOT
15-2 15-5 Vinst
  Emma Larusdottir /SMALM MDC Pool A Martin Sterner /SPÅ
Maria Ehlin-Kolk /SPÅ
15-4 15-4 Vinst
Chong, Danny BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool E Patrik Löfgren /KOM Walk over Förlust
    HSU17 Pool E Hampus Arnesson /BORL Walk over Förlust
    HSU17 Pool E Mattias Kananen /UPPS Walk over Förlust
  Roberto Appelgren /SMALM HDU17 8-dels Amrat Belani /UPPS
Jonas Nilsson /UPPS
Walkover Förlust
Chong, Ting-Fai BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Jim Nordenwall /EBMK 15-6 15-2 Förlust
  Micaela Wernberg-A /SMALM MDB Kvarts Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
15-12 15-6 Förlust
  Ting-Hey Chau /SMALM HDB 16-dels Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
15-11 9-15 15-6 Förlust
Chong, Ting-Fung BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Viktor Eidemar /Örebro 15-0 15-2 Förlust
  Chriopher Ray /SMALM HDC Kvarts Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
15-4 15-4 Förlust
Chronlund, Daniel Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Tomas Almberger /BOT 15-4 15-6 Förlust
  Eddie Persson /Örebro HDB 8-dels Björn Lindelöf /UPPS
Julius Reineck /UPPS
15-13 15-8 Vinst
  Eddie Persson /Örebro HDB Kvarts Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
15-1 15-2 Förlust
Chronlund, Emil Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Persson /Örebro HDU15 8-dels André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
15-1 15-5 Förlust
    HSU15 Pool G Sina Kazemi /TÄB 15-3 15-7 Förlust
    HSU15 Pool G Hugo Pettersson /CARLT 15-3 15-7 Förlust
    HSU15 Pool G Fredrik Berg /SPÅ 15-6 17-15 Förlust
Ciftci, Evin Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Emma Hagner /TYR Walkover Förlust
Cloarce, Christhophe Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Mikael Winge /SPÅ 15-5 15-9 Vinst
    HSC 8-dels Viktor Eidemar /Örebro 15-13 15-7 Vinst
    HSC Kvarts Heimir Haraldsson /TÄB 15-6 15-7 Förlust
Command-Fors, Carl Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool C Felix Carlsten /UPPS 15-7 15-3 Vinst
    HSU17 Pool C Fredrik Flink /SKO Walk over Vinst
    HSU17 Pool C Daniel Mobara /VBmF 15-2 15-5 Vinst
    HSU17 Kvarts Mattias Kananen /UPPS 15-8 15-3 Vinst
    HSU17 Semi Martin Andersson /TÄB 15-4 0-15 15-9 Vinst
    HSU17 Final Fredrik Högman /TÄB 15-12 4-15 15-6 Förlust
  Fredrik Högman /TÄB HDU17 8-dels Fredrik Flink /SKO
Jacob Kähäri /Ullevi
15-9 15-3 Vinst
  Fredrik Högman /TÄB HDU17 Kvarts Per Landahl /VIS
Isak Ahlgren /VIS
15-3 15-7 Vinst
  Fredrik Högman /TÄB HDU17 Semi Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
15-9 15-8 Förlust
Command-Fors, William Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Gustavsson /UPPS HDU15 8-dels Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
Walkover Förlust
  Erik Gilljam /SKO HDU15 8-dels Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
15-5 4-15 15-6 Förlust
    HSU15 Pool B Marcus Ulvne /UPPS 10-15 15-12 15-5 Förlust
    HSU15 Pool B Tommy Maxe /VBMK 17-14 15-8 Förlust
    HSU15 Pool B Alexander Nistad /KISTA 15-2 15-3 Förlust
Csiffary, Thomas Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Kalle Ågren /EBMK 15-11 15-8 Förlust
  Susanna Larsson /Örebro MDA Kvarts Oskar Lundqvist /SPÅ
Emma Hagner /TYR
7-15 15-3 15-7 Förlust
Dahlquist, Gustaf Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool B Martin Andersson /TÄB 15-2 15-0 Förlust
    HSU17 Pool B Isak Ahlgren /VIS 15-3 15-1 Förlust
    HSU17 Pool B Björn Lindelöf /UPPS 15-5 15-0 Förlust
Dara, Poya Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Fredrik Lundqvist /KISTA 15-2 15-6 Vinst
    HSU11 Pool B Adam Kahn /KISTA 15-3 15-11 Vinst
    HSU11 Pool B Tobias Rastemo /SPÅ Walk over Vinst
    HSU11 Semi Gabriel Masso /KISTA 15-3 15-3 Förlust
  Gabriel Masso /KISTA HDU11 Semi Alexander Pettersson /TÄB
Daniel Ojaäär /TÄB
15-3 15-2 Vinst
  Gabriel Masso /KISTA HDU11 Final Adam Kahn /KISTA
Emil Järvinen /KISTA
15-2 15-3 Vinst
Djärf, Mikaela Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mikaela Sandh /TÄB DDU15 Kvarts Carolina Sahlström /SPÅ
Kristin Stenfors /SPÅ
8-15 15-4 15-8 Förlust
    DSU15 Pool D Therese Fors /VBmF 11-2 11-1 Vinst
    DSU15 Pool D Alexandra Teuchier /KISTA 11-6 11-7 Vinst
    DSU15 Pool D Lotta Lödesjö /EBMK 11-2 11-3 Vinst
    DSU15 Kvarts Jennifer Nielsen /VIS 11-4 11-2 Förlust
Drejhammar, Karl Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Henrik Aldén /BOT 15-10 15-4 Förlust
  Stefan Andersson /VIS HDB 8-dels Tomas Almberger /BOT
Henrik Aldén /BOT
15-11 15-11 Vinst
  Stefan Andersson /VIS HDB Kvarts Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
12-15 15-1 15-9 Förlust
Druve, Simon Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  André Malmaeus /TÄB HDU15 8-dels Mattias Persson /Örebro
Emil Chronlund /Örebro
15-1 15-5 Vinst
  André Malmaeus /TÄB HDU15 Kvarts Matias Lopez /KISTA
Alexander Nistad /KISTA
15-10 15-11 Vinst
  André Malmaeus /TÄB HDU15 Semi Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
15-6 15-2 Vinst
  André Malmaeus /TÄB HDU15 Final Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
15-7 12-15 15-9 Vinst
    HSU15 Pool A Patric Larsson /Örebro 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool A Olof Berglund /TÄB 15-3 15-4 Vinst
    HSU15 Pool A Erik Gilljam /SKO 15-1 15-12 Vinst
    HSU15 Kvarts Alexander Nistad /KISTA 15-4 15-10 Vinst
    HSU15 Semi André Malmaeus /TÄB 15-13 15-7 Vinst
    HSU15 Final Max Reineck /UPPS 15-7 11-15 15-2 Förlust
DuFour, Niclas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Viktor Hansson /UPPS 15-4 15-3 Vinst
    HSU13 Pool F Emil Tjernström /BORL 15-9 12-15 15-9 Vinst
    HSU13 Pool F Patrik Sahlsten /SPÅ 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Victor Nordh /TÄB 15-1 15-1 Vinst
    HSU13 Semi Anton Wieselblad /UPPS 15-11 15-4 Förlust
Dunkels, Filip Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oscar Eneroth /SKO HDU15 16-dels Olof Berglund /TÄB
Victor Zuhr /TÄB
15-12 10-15 15-12 Förlust
  Miranda Hall /VIS MDU17 Kvarts Hjalmar Söderlund /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
15-6 15-3 Förlust
    HSU15 Pool H Christoffer Ingevaldsson /SKO 15-1 15-1 Förlust
    HSU15 Pool H Markus Högman /TÄB 15-11 15-13 Förlust
    HSU15 Pool H Daniel Mattsson /UPPS Walk over Vinst
Ehlin-Kolk, Maria Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Therese Nettelbjer /KOM 11-3 11-4 Vinst
    DSU17 Pool E Victoria Olsson-M /VIS 11-3 11-2 Förlust
    DSU17 Pool E Malin Selling /BOT Walk over Vinst
  Martin Sterner /SPÅ MDC Pool A Ting-Hey Chau /SMALM
Emma Larusdottir /SMALM
15-4 15-4 Förlust
  Erik Andersson /SPÅ MDC Pool A Peter Hsieh /BOT
Ida Weimers-Durgé /BOT
15-6 15-7 Vinst
Eidemar, Viktor Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Ting-Fung Chong /SMALM 15-0 15-2 Vinst
    HSC 8-dels Christhophe Cloarce /BOT 15-13 15-7 Förlust
Eklund, Alexander Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Stefan Andersson /VIS 15-13 15-10 Förlust
  Victor Hallström /SKO HDB 16-dels Tomas Almberger /BOT
Henrik Aldén /BOT
15-6 15-7 Förlust
Eklöf, Anna Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 16-dels Emma Hagner /TYR 11-7 11-7 Förlust
Ellnestam, Ola BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Johan Yberg-Melin /KISTA Walkover Förlust
Eneroth, Oscar Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Filip Dunkels /VIS HDU15 16-dels Olof Berglund /TÄB
Victor Zuhr /TÄB
15-12 10-15 15-12 Förlust
    HSU15 Pool K Simon Skogert /BOT 6-15 15-10 15-13 Förlust
    HSU15 Pool K Björn Heimirsson /TÄB 15-1 17-14 Förlust
    HSU15 Pool K Mattias Persson /Örebro 15-5 15-10 Vinst
Englund, Mattias Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Patrik Söderkvist /SKO 15-2 15-13 Förlust
  Thomas Ahlgren /TÄB HDA 16-dels Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
13-15 15-13 15-10 Förlust
  Therese Malmberg /TYR MDA Kvarts Håkan Simonsson /Södert
Terese Calderström /Södert
15-9 15-6 Förlust
Engström, Erik Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mathias Pettersson /TÄB HDU13 8-dels Viktor Hansson /UPPS
Philip Reineck /UPPS
15-10 15-8 Vinst
  Mathias Pettersson /TÄB HDU13 Kvarts Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
15-3 15-17 17-14 Förlust
    HSU13 Pool G Per Wallgren /UPPS 15-5 15-2 Vinst
    HSU13 Pool G Christoffer Sundström /TÄB Walk over Vinst
    HSU13 Pool G Viktor Falkesjö /SPÅ 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Anton Wieselblad /UPPS 15-1 15-13 Förlust
Engström, Mikael Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool J Matias Lopez /KISTA Walk over Förlust
    HSU15 Pool J Calle Utterström /UPPS Walk over Förlust
    HSU15 Pool J Thomas Andersson /TÄB Walk over Förlust
Ericsson, Patrik BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Johan Ornell /Örebro 15-12 15-8 Vinst
    HSC 8-dels Peter Hsieh /BOT 5-15 15-8 15-10 Förlust
  Joel Freij /SMALM HDC Kvarts August Söderlund /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
15-13 15-13 Vinst
  Joel Freij /SMALM HDC Semi Peter Hsieh /BOT
Peter Eriksson /BOT
15-12 17-14 Vinst
  Joel Freij /SMALM HDC Final Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
15-7 15-9 Förlust
Eriksson, Björn Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Victor Hallström /SKO Walkover Förlust
  Johan Gate /VIS HDA 8-dels Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
Walkover Förlust
Eriksson, Jens Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Richard Berglind /SPÅ 15-0 15-3 Vinst
    HSA 8-dels Johan Björklund /SPÅ 15-7 15-2 Vinst
    HSA Kvarts Patrik Andersson /SPÅ 15-6 15-8 Vinst
    HSA Semi Michael Ahlgren /EBMK 15-11 15-9 Vinst
    HSA Final Kalle Ågren /EBMK 15-7 15-11 Vinst
  Tommy Rajala /SKO HDA 8-dels Peter Brandt /SPÅ
Kalle Ågren /EBMK
15-10 15-3 Vinst
  Tommy Rajala /SKO HDA Kvarts Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
12-15 15-13 15-11 Förlust
Eriksson, Jörgen BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Jocob Ahlstrand /VBmF 17-14 17-16 Vinst
    HSB 8-dels Sebastian Gransbo /TÄB 15-13 7-15 15-8 Förlust
Eriksson, Peter Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Stefan Ståhlbom /Örebro 15-2 15-7 Vinst
    HSC 8-dels Peter Ojaäär /Norrtä 15-8 15-4 Förlust
  Peter Hsieh /BOT HDC Kvarts Stefan Ståhlbom /Örebro
Alexander Rabnor /Örebro
15-6 15-3 Vinst
  Peter Hsieh /BOT HDC Semi Patrik Ericsson /SMALM
Joel Freij /SMALM
15-12 17-14 Förlust
Eriksson, Sebastian Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Thomas Andersson /TÄB HDU15 16-dels Simon Wieselblad /UPPS
Martin Hansson /NOR
15-4 15-3 Vinst
  Thomas Andersson /TÄB HDU15 8-dels Oscar Fransson /Örebro
Patric Larsson /Örebro
15-1 15-5 Vinst
  Thomas Andersson /TÄB HDU15 Kvarts Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
15-13 15-5 Förlust
  Therese Angarth /TÄB MDU15 Semi Tommy Maxe /VBMK
Maria Gemvall /VBMK
15-8 15-13 Vinst
  Therese Angarth /TÄB MDU15 Final Jonas Johansson-Berg /UPPS
Camilla Carlsson /EBMK
12-15 15-9 15-12 Vinst
    HSU15 Pool E Niclas Jonsson /VBmF 15-4 15-0 Vinst
    HSU15 Pool E Robert Flink /SKO 10-15 15-3 15-10 Vinst
    HSU15 Pool E Jonas Johansson-Berg /UPPS 15-9 15-10 Förlust
Evertsson, Sandra Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool E Kristin Stenfors /SPÅ 11-0 11-2 Förlust
    DSU15 Pool E Anna Lagermalm /TÄB 11-5 11-3 Förlust
    DSU15 Pool E Jennifer Nielsen /VIS 11-1 11-0 Förlust
Fagerman, Gustaf Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Jörgen Stenqvist /SPÅ Walkover Förlust
  Stefan Richardsson /VBMK HDA 8-dels Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
Walkover Förlust
Fagerström, Mats Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Michael Ahlgren /EBMK Walkover Förlust
  Sven Kellermalm /TÄB HDA 8-dels Jonathan Ingevaldsson /SKO
Johan Björkholm /VBmF
15-2 15-4 Vinst
  Sven Kellermalm /TÄB HDA Kvarts Ted Af Rolén /SKO
Patrik Söderkvist /SKO
15-5 15-6 Vinst
  Sven Kellermalm /TÄB HDA Semi Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
15-9 10-15 15-8 Förlust
Fagerström, Robin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool A Mattias Norell /SPÅ Walk over Förlust
    HSU17 Pool A Hjalmar Söderlund /VIS Walk over Förlust
    HSU17 Pool A Jon Svedlund /BORL Walk over Förlust
  Johan Åberg /TÄB HDU17 8-dels Christian Nätz /BORL
Kristofer C-Lindmark /BORL
15-5 7-15 15-9 Förlust
Falk, Rikard Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool H Anders Sjöland /TÄB Walk over Förlust
    HSU13 Pool H Anton Wieselblad /UPPS Walk over Förlust
Falkesjö, Lovisa Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Linn Källeskog /SPÅ DDU15 8-dels Therese Ristanovic /TÄB
Marielle Angarth /TÄB
15-13 15-3 Vinst
  Linn Källeskog /SPÅ DDU15 Kvarts Anna Lagermalm /TÄB
Johanna Jäntti /TÄB
15-4 15-4 Förlust
    DSU15 Pool C Ina Porselius /VIS 11-8 11-7 Vinst
    DSU15 Pool C Sarah Frisk /KISTA 11-13 11-9 11-2 Vinst
    DSU15 Pool C Therese Ristanovic /TÄB 9-11 11-6 11-8 Förlust
Falkesjö, Viktor Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patrik Sahlsten /SPÅ HDU13 8-dels Christian Pettersson /VIS
Emil Tjernström /BORL
Walkover Vinst
  Patrik Sahlsten /SPÅ HDU13 Kvarts Victor Nordh /TÄB
Anders Sjöland /TÄB
15-1 15-3 Förlust
    HSU13 Pool G Christoffer Sundström /TÄB Walk over Vinst
    HSU13 Pool G Per Wallgren /UPPS 15-1 15-7 Förlust
    HSU13 Pool G Erik Engström /EBMK 15-0 15-1 Förlust
Fijal, Jonas Södertälje BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Mikael Franzén /KISTA Walkover Förlust
Flink, Fredrik Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool C Daniel Mobara /VBmF Walk over Förlust
    HSU17 Pool C Carl Command-Fors /TÄB Walk over Förlust
    HSU17 Pool C Felix Carlsten /UPPS Walk over Förlust
  Jacob Kähäri /Ullevi HDU17 8-dels Carl Command-Fors /TÄB
Fredrik Högman /TÄB
15-9 15-3 Förlust
Flink, Robert Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christoffer Ingevaldsson /SKO HDU15 8-dels William Command-Fors /TÄB
Daniel Gustavsson /UPPS
Walkover Vinst
  Christoffer Ingevaldsson /SKO HDU15 Kvarts Tommy Maxe /VBMK
Jonas Johansson-Berg /UPPS
15-10 12-15 15-10 Vinst
  Christoffer Ingevaldsson /SKO HDU15 Semi André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
15-6 15-2 Förlust
    HSU15 Pool E Jonas Johansson-Berg /UPPS 15-10 15-12 Vinst
    HSU15 Pool E Sebastian Eriksson /TÄB 10-15 15-3 15-10 Förlust
    HSU15 Pool E Niclas Jonsson /VBmF 15-1 15-0 Vinst
    HSU15 8-dels André Malmaeus /TÄB 7-15 15-6 15-1 Förlust
Foborg, Felix Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool J Amrat Belani /UPPS 15-2 15-1 Förlust
    HSU17 Pool J Per Landahl /VIS 15-2 15-3 Förlust
    HSU17 Pool J Fredrik Högman /TÄB 15-4 15-1 Förlust
Fonseca, Max Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Julius Reineck /UPPS Walkover Förlust
Fors, Therese Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Mikaela Djärf /TÄB 11-2 11-1 Förlust
    DSU15 Pool D Lotta Lödesjö /EBMK 11-3 11-5 Vinst
    DSU15 Pool D Alexandra Teuchier /KISTA 11-3 11-5 Förlust
Forsberg, Andreas Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Niklas Windahl /TYR HDA 8-dels Fredrik Robertsson /KOM
Mikael Bladh /KOM
15-3 15-7 Vinst
  Niklas Windahl /TYR HDA Kvarts Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
15-8 9-15 15-3 Förlust
Forsgren, Christer BMK Carlton Kumla
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Johan Kasperi /TÄB 15-13 17-14 Vinst
    HSB 8-dels Joakim Odö /SPÅ 15-6 15-2 Vinst
    HSB Kvarts Andreas Tillnert /KISTA 15-13 15-4 Vinst
    HSB Semi Tomas Almberger /BOT 15-5 15-3 Vinst
    HSB Final Sören Molin /LID Uppgivet Vinst
  Sören Molin /LID HDB 8-dels Isak Malmström /VBmF
Daniel Mobara /VBmF
15-0 15-3 Vinst
  Sören Molin /LID HDB Kvarts Daniel Chronlund /Örebro
Eddie Persson /Örebro
15-1 15-2 Vinst
  Sören Molin /LID HDB Semi Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
15-8 15-3 Vinst
  Sören Molin /LID HDB Final Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
7-15 15-10 15-10 Vinst
Fougelberg, Kim Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Eddie Persson /Örebro 17-16 15-12 Vinst
    HSB 8-dels Victor Hallström /SKO 15-7 15-3 Förlust
Franck, Jenny Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Charlotte Mackeprang /TÄB 11-2 11-8 Vinst
    DSU13 Pool B Sara Pohl /UPPS 11-6 11-13 11-0 Förlust
    DSU13 Pool B Frida Berzelius /TÄB 11-7 11-5 Vinst
  Mailn Franzen /KISTA DDU13 Kvarts Amanda Andrén /BORL
Rebecka C-Lindmark /BORL
15-12 11-15 15-9 Vinst
  Mailn Franzen /KISTA DDU13 Semi Frida Berzelius /TÄB
Amanda Lundqvist /TÄB
15-8 15-11 Förlust
Fransson, Oscar Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patric Larsson /Örebro HDU15 8-dels Sebastian Eriksson /TÄB
Thomas Andersson /TÄB
15-1 15-5 Förlust
    HSU13 Pool A Philip Nordström /KISTA 15-2 15-2 Förlust
    HSU13 Pool A Fredrik Johnsson /TÄB 15-0 15-4 Förlust
Franzén, Jakob Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C Andreas Norell /SPÅ 12-15 15-3 15-4 Förlust
    HSU11 Pool C Niclas Williander /KISTA 17-15 15-11 Förlust
    HSU11 Pool C Emil Järvinen /KISTA 15-2 15-9 Förlust
  Magnus Gustavsson /KISTA HDU11 Kvarts Alexander Pettersson /TÄB
Daniel Ojaäär /TÄB
15-2 15-4 Förlust
Franzen, Mailn Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Rebecka C-Lindmark /BORL 11-1 11-1 Vinst
    DSU13 Pool C Maria Helmersson /TÄB 11-4 11-7 Vinst
    DSU13 Pool C Amanda Lundqvist /TÄB 11-7 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Mikaela Jäntti /TÄB 11-2 11-7 Vinst
    DSU13 Semi Therese Angarth /TÄB 11-1 11-2 Förlust
  Jenny Franck /KISTA DDU13 Kvarts Amanda Andrén /BORL
Rebecka C-Lindmark /BORL
15-12 11-15 15-9 Vinst
  Jenny Franck /KISTA DDU13 Semi Frida Berzelius /TÄB
Amanda Lundqvist /TÄB
15-8 15-11 Förlust
Franzén, Mikael Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Jonas Fijal /Södert Walkover Vinst
    HSC 8-dels Heimir Haraldsson /TÄB 15-4 15-2 Förlust
  Aldo Lundquist /KISTA HDC Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SPÅ
15-8 15-6 Förlust
Fredriksson, Julia BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Cathrine Wallin /EBMK 11-3 11-1 Förlust
  Sanna Söderström /KOM DDA Kvarts Sofie Bergström /TYR
Linda Bjerneling /TYR
15-9 15-4 Vinst
  Sanna Söderström /KOM DDA Semi Cathrine Wallin /EBMK
Therése Åsberg /EBMK
15-3 15-9 Förlust
Freij, Joel BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Chung Wai /Ullevi 15-6 15-7 Vinst
    HSC 8-dels Torbjörn Jansson /EKEN 10-15 15-4 15-5 Förlust
  Patrik Ericsson /SMALM HDC Kvarts August Söderlund /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
15-13 15-13 Vinst
  Patrik Ericsson /SMALM HDC Semi Peter Hsieh /BOT
Peter Eriksson /BOT
15-12 17-14 Vinst
  Patrik Ericsson /SMALM HDC Final Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
15-7 15-9 Förlust
Friberg, Hjalmar BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Joakim Gustafsson /VBmF 11-15 15-13 15-7 Vinst
    HSB 16-dels Claes Jakobsson /VBMK 15-1 15-2 Förlust
  Magnus Ryttervik /KOM HDB 8-dels Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
15-4 15-2 Förlust
Frisk, Sarah Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Therese Ristanovic /TÄB 11-7 8-11 11-6 Förlust
    DSU15 Pool C Lovisa Falkesjö /SPÅ 11-13 11-9 11-2 Förlust
    DSU15 Pool C Ina Porselius /VIS 11-5 11-1 Vinst
Gate, Johan Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Lukas Lödesjö /EBMK 15-9 15-3 Förlust
  Björn Eriksson /VIS HDA 8-dels Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
Walkover Förlust
Geisler, Johan BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool G Christian Nätz /BORL 15-10 15-5 Förlust
    HSU17 Pool G Jacob Kähäri /Ullevi 16-17 15-9 15-10 Vinst
    HSU17 Pool G Simon Thunborg /TÄB 15-0 15-11 Förlust
  Patrik Löfgren /KOM HDU17 8-dels Antonio Herrero /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
15-10 15-3 Förlust
Gemvall, Maria Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tommy Maxe /VBMK MDU15 Semi Sebastian Eriksson /TÄB
Therese Angarth /TÄB
15-8 15-13 Förlust
    DSU15 Pool G Marielle Angarth /TÄB 11-9 11-8 Vinst
    DSU15 Pool G Camilla Carlsson /EBMK 11-4 11-4 Förlust
Gilljam, Daniel Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rickard Ojaäär /TÄB HDU13 Kvarts Tom Karlsson /SPÅ
Rasmus Murqvist /SPÅ
15-4 15-2 Vinst
  Rickard Ojaäär /TÄB HDU13 Semi Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
15-11 5-15 15-11 Förlust
    HSU13 Pool D Alexander Antser /SPÅ 15-7 15-4 Vinst
    HSU13 Pool D Erik Louch /TÄB 15-1 15-1 Vinst
    HSU13 Pool D Ludvig Pärlefors /UPPS 15-10 15-3 Vinst
    HSU13 Kvarts Rickard Ojaäär /TÄB 15-13 15-10 Förlust
Gilljam, Erik Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  William Command-Fors /TÄB HDU15 8-dels Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
15-5 4-15 15-6 Förlust
    HSU15 Pool A Olof Berglund /TÄB 15-10 15-5 Vinst
    HSU15 Pool A Patric Larsson /Örebro 15-8 15-2 Vinst
    HSU15 Pool A Simon Druve /TÄB 15-1 15-12 Förlust
Giotis, Andreas BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Tomas Liljeruhm /KOM 15-7 7-15 15-4 Förlust
Glaser, Emelie Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Alexandra Teuchier /KISTA DDC Pool A Emma Larusdottir /SMALM
Micaela Wernberg-A /SMALM
15-6 15-8 Förlust
  Alexandra Teuchier /KISTA DDC Pool A Elin Berzelius /TÄB
Sofie Haglund /TÄB
15-6 15-9 Förlust
    DSU17 Pool D Lina Möller /SKO 11-5 11-2 Förlust
    DSU17 Pool D Sandra Wiberg /VBmF 11-2 11-0 Vinst
  Christian Nätz /BORL MDU17 Kvarts Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
15-0 15-0 Förlust
Glaser, Natalie Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Josephine Hedström /KISTA 11-3 11-0 Vinst
    DSA Kvarts Jenny Ivansson /CARLT 11-3 11-2 Vinst
    DSA Semi Cathrine Wallin /EBMK 11-2 7-11 11-0 Förlust
Granberg, Sandra Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Emma Bäckman /VBmF 11-4 11-4 Vinst
    DSU17 Pool C Mimmi Mårlé /TÄB 13-10 11-8 Vinst
    DSU17 Kvarts Lina Möller /SKO 13-10 11-6 Förlust
  Monika Appelgren /BORL DDB Kvarts Golnaj Noroojian /VBmF
Emma Jigelius /VBmF
Walkover Vinst
  Monika Appelgren /BORL DDB Semi Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-5 15-6 Förlust
Gransbo, Sebastian Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Jonathan Ingevaldsson /SKO 8-15 15-12 15-7 Vinst
    HSB 16-dels Jesper Persson /Örebro 15-2 15-6 Vinst
    HSB 8-dels Jörgen Eriksson /EKEN 15-13 7-15 15-8 Vinst
    HSB Kvarts Sören Molin /LID 15-5 15-6 Förlust
  Johan Larsson /TÄB HDB 8-dels Hjalmar Friberg /KOM
Magnus Ryttervik /KOM
15-4 15-2 Vinst
  Johan Larsson /TÄB HDB Kvarts Stefan Andersson /VIS
Karl Drejhammar /VIS
12-15 15-1 15-9 Vinst
  Johan Larsson /TÄB HDB Semi Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
15-8 15-3 Förlust
Grau, Marcus Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool F Antonio Herrero /VIS 10-15 15-11 15-9 Förlust
    HSU17 Pool F Marcus Odö /SPÅ 15-5 15-2 Förlust
    HSU17 Pool F Roberto Appelgren /SMALM Walk over Vinst
  Hampus Arnesson /BORL HDU17 8-dels Felix Carlsten /UPPS
Calle Utterström /UPPS
15-8 17-14 Förlust
Gröndin, Joakim IFK Lidingö
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Rickard Tauson /SPÅ Walkover Vinst
    HSA 8-dels Jörgen Stenqvist /SPÅ 17-15 15-6 Förlust
  Michael Schwarcz /LID HDA 16-dels Mattias Englund /VIS
Thomas Ahlgren /TÄB
13-15 15-13 15-10 Vinst
  Michael Schwarcz /LID HDA 8-dels Gustaf Fagerman /VBMK
Stefan Richardsson /VBMK
Walkover Vinst
  Michael Schwarcz /LID HDA Kvarts Johan Björklund /SPÅ
Oskar Lundqvist /SPÅ
15-3 15-2 Förlust
Gustafsson, Joakim Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Hjalmar Friberg /KOM 11-15 15-13 15-7 Förlust
  Jakob Bjar /VBmF HDB 8-dels Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
15-2 15-1 Förlust
Gustavsson, Daniel Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  William Command-Fors /TÄB HDU15 8-dels Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
Walkover Förlust
    HSU15 Pool D Lukas Hernblad /BOT Walk over Förlust
    HSU15 Pool D Victor Zuhr /TÄB Walk over Förlust
    HSU15 Pool D André Malmaeus /TÄB Walk over Förlust
Gustavsson, Magnus Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool D Alexander Pettersson /TÄB 15-1 15-0 Förlust
    HSU11 Pool D Douglas Lidman /SKO 15-0 15-1 Förlust
    HSU11 Pool D Gunnar Klackenberg /KISTA 15-10 15-7 Förlust
  Jakob Franzén /KISTA HDU11 Kvarts Alexander Pettersson /TÄB
Daniel Ojaäär /TÄB
15-2 15-4 Förlust
Haglund, Sofie Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Elin Berzelius /TÄB DDC Pool A Emma Larusdottir /SMALM
Micaela Wernberg-A /SMALM
15-10 15-6 Vinst
  Elin Berzelius /TÄB DDC Pool A Alexandra Teuchier /KISTA
Emelie Glaser /KISTA
15-6 15-9 Vinst
    DSU15 Pool B Eva Axelsson /VBmF 11-2 11-3 Vinst
    DSU15 Pool B Helena Andersson /EBMK 11-1 11-1 Vinst
    DSU15 Pool B Linn Källeskog /SPÅ 11-0 11-2 Vinst
    DSU15 Kvarts Therese Ristanovic /TÄB 11-2 11-2 Vinst
    DSU15 Semi Hanna Broberg /VBMK 11-7 13-10 Förlust
Hagner, Emma Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 16-dels Anna Eklöf /EBMK 11-7 11-7 Vinst
    DSA 8-dels Evin Ciftci /KISTA Walkover Vinst
    DSA Kvarts Lena Castenvik /UPPS 6-11 11-7 11-1 Förlust
  Lena Castenvik /UPPS DDA Kvarts Marie Hansson /NOR
Frida Lindqvist /NOR
9-15 15-8 15-11 Vinst
  Lena Castenvik /UPPS DDA Semi Pernilla Karlsson /JUL
Jenny Ivansson /CARLT
15-2 15-12 Vinst
  Lena Castenvik /UPPS DDA Final Cathrine Wallin /EBMK
Therése Åsberg /EBMK
15-10 15-1 Förlust
  Oskar Lundqvist /SPÅ MDA Kvarts Thomas Csiffary /SPÅ
Susanna Larsson /Örebro
7-15 15-3 15-7 Vinst
  Oskar Lundqvist /SPÅ MDA Semi Mats Persson /TYR
Sofia Arpö /TYR
15-11 15-12 Vinst
  Oskar Lundqvist /SPÅ MDA Final Kalle Ågren /EBMK
Cathrine Wallin /EBMK
15-5 15-11 Förlust
Hall, Miranda Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool A Emelie Baeckström /KISTA 11-2 11-3 Förlust
    DSU17 Pool A Natalie Torpman /TÄB 11-4 11-5 Förlust
    DSU17 Pool A Viktoria Skoglund /Ullevi 11-3 11-1 Förlust
  Ina Porselius /VIS DDU17 Kvarts Emma Bäckman /VBmF
Sandra Wiberg /VBmF
15-10 15-11 Vinst
  Ina Porselius /VIS DDU17 Semi Emelie Baeckström /KISTA
Lina Möller /SKO
15-4 15-0 Förlust
  Filip Dunkels /VIS MDU17 Kvarts Hjalmar Söderlund /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
15-6 15-3 Förlust
Hall, Tim Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Carlsson /VIS HDB 8-dels Johan Sandin /NOR
Robert Axelsson /Södert
15-5 15-13 Vinst
  Marcus Carlsson /VIS HDB Kvarts Reidar Magnusson /VBMK
Claes Jakobsson /VBMK
15-10 15-5 Förlust
    HSU17 Pool D Marcus Palmér /TÄB 15-3 15-13 Vinst
    HSU17 Pool D Anton Tjernström /BORL Walk over Vinst
    HSU17 8-dels Mattias Kananen /UPPS 4-15 15-13 15-13 Förlust
  Jennifer Nielsen /VIS MDU17 Kvarts Christian Nätz /BORL
Emelie Glaser /KISTA
15-0 15-0 Vinst
  Jennifer Nielsen /VIS MDU17 Semi Thomas Aldheimer /SKO
Lina Möller /SKO
15-9 15-4 Vinst
  Jennifer Nielsen /VIS MDU17 Final Mattias Norell /SPÅ
Hanna Broberg /VBMK
15-6 17-14 Förlust
Hallström, Victor Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Lars Winnberg /Ullevi 15-8 15-7 Vinst
    HSB 16-dels Björn Eriksson /VIS Walkover Vinst
    HSB 8-dels Kim Fougelberg /TYR 15-7 15-3 Vinst
    HSB Kvarts Tomas Almberger /BOT 15-2 15-3 Förlust
  Alexander Eklund /SKO HDB 16-dels Tomas Almberger /BOT
Henrik Aldén /BOT
15-6 15-7 Förlust
Halvarsson, Jonas Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Marcus Carlsson /VIS 15-6 15-3 Förlust
  Magnus Thunell /BORL HDB 8-dels Reidar Magnusson /VBMK
Claes Jakobsson /VBMK
15-4 15-2 Förlust
Hansson, Marie Norrköpings BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Jenny Ivansson /CARLT 13-11 13-12 Förlust
  Frida Lindqvist /NOR DDA Kvarts Emma Hagner /TYR
Lena Castenvik /UPPS
9-15 15-8 15-11 Förlust
Hansson, Martin Norrköpings BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Wieselblad /UPPS HDU15 16-dels Sebastian Eriksson /TÄB
Thomas Andersson /TÄB
15-4 15-3 Förlust
    HSU15 Pool I Max Reineck /UPPS 15-0 15-0 Förlust
    HSU15 Pool I Simon Ronnås /TÄB 15-7 15-3 Förlust
    HSU15 Pool I Adam Berzelius /TÄB 15-1 15-5 Förlust
Hansson, Stefan Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Henrik Aldén /BOT 15-13 17-16 Förlust
  Jim Nordenwall /EBMK HDB 8-dels Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
15-6 15-3 Förlust
Hansson, Viktor Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Philip Reineck /UPPS HDU13 8-dels Mathias Pettersson /TÄB
Erik Engström /EBMK
15-10 15-8 Förlust
    HSU13 Pool F Niclas DuFour /TÄB 15-4 15-3 Förlust
    HSU13 Pool F Patrik Sahlsten /SPÅ 15-3 15-4 Vinst
    HSU13 Pool F Emil Tjernström /BORL 17-14 15-0 Förlust
Haraldsson, Heimir Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 8-dels Mikael Franzén /KISTA 15-4 15-2 Vinst
    HSC Kvarts Christhophe Cloarce /BOT 15-6 15-7 Vinst
    HSC Semi Torbjörn Jansson /EKEN 6-15 17-14 15-12 Vinst
    HSC Final Ting-Hey Chau /SMALM 15-2 15-8 Förlust
  Björn Heimirsson /TÄB HDC Kvarts Chriopher Ray /SMALM
Ting-Fung Chong /SMALM
15-4 15-4 Vinst
  Björn Heimirsson /TÄB HDC Semi Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SPÅ
15-10 15-12 Vinst
  Björn Heimirsson /TÄB HDC Final Patrik Ericsson /SMALM
Joel Freij /SMALM
15-7 15-9 Vinst
Hedström, Josephine Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Natalie Glaser /TÄB 11-3 11-0 Förlust
Heimirsson, Björn Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Heimir Haraldsson /TÄB HDC Kvarts Chriopher Ray /SMALM
Ting-Fung Chong /SMALM
15-4 15-4 Vinst
  Heimir Haraldsson /TÄB HDC Semi Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SPÅ
15-10 15-12 Vinst
  Heimir Haraldsson /TÄB HDC Final Patrik Ericsson /SMALM
Joel Freij /SMALM
15-7 15-9 Vinst
    HSU15 Pool K Mattias Persson /Örebro 15-3 15-7 Vinst
    HSU15 Pool K Oscar Eneroth /SKO 15-1 17-14 Vinst
    HSU15 Pool K Simon Skogert /BOT 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Kvarts Max Reineck /UPPS 12-15 15-2 17-15 Förlust
Helmersson, Elin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Thomas Andersson /TÄB MDU15 Semi Jonas Johansson-Berg /UPPS
Camilla Carlsson /EBMK
15-5 15-11 Förlust
    DSU15 Pool F Sanna Andrén /BORL 12-13 11-8 11-8 Förlust
    DSU15 Pool F Hanna Berglund /KISTA 11-2 11-6 Vinst
    DSU15 Pool F Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ Walk over Vinst
Helmersson, Maria Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Amanda Lundqvist /TÄB 11-3 11-0 Förlust
    DSU13 Pool C Mailn Franzen /KISTA 11-4 11-7 Förlust
    DSU13 Pool C Rebecka C-Lindmark /BORL 11-3 11-5 Förlust
  Mikaela Jäntti /TÄB DDU13 Kvarts Emma Larsson /TÄB
Charlotte Mackeprang /TÄB
15-4 12-15 15-9 Vinst
  Mikaela Jäntti /TÄB DDU13 Semi Hanna Lundqvist /KISTA
Berfin Bal /KISTA
15-7 15-10 Förlust
Hernblad, Lukas Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Skogert /BOT HDU15 16-dels Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
Walkover Förlust
    HSU15 Pool D Daniel Gustavsson /UPPS Walk over Vinst
    HSU15 Pool D André Malmaeus /TÄB Walk over Förlust
    HSU15 Pool D Victor Zuhr /TÄB Walk over Förlust
Herrero, Antonio Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool F Marcus Grau /BORL 10-15 15-11 15-9 Vinst
    HSU17 Pool F Roberto Appelgren /SMALM Walk over Vinst
    HSU17 Pool F Marcus Odö /SPÅ 15-3 15-0 Förlust
  Hjalmar Söderlund /VIS HDU17 8-dels Patrik Löfgren /KOM
Johan Geisler /KOM
15-10 15-3 Vinst
  Hjalmar Söderlund /VIS HDU17 Kvarts Christian Nätz /BORL
Kristofer C-Lindmark /BORL
15-7 15-11 Förlust
Hjort-Ståhlgren, Madel Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sanna Andrén /BORL DDU15 Kvarts Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
Walkover Förlust
Hjort-Ståhlgren, Madel Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Hanna Berglund /KISTA Walk over Förlust
    DSU15 Pool F Sanna Andrén /BORL Walk over Förlust
    DSU15 Pool F Elin Helmersson /TÄB Walk over Förlust
Holmgren, Vincent Ullevi Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Carolina Vuong /Ullevi MDB Kvarts Tomas Almberger /BOT
Linda Seflin /BOT
15-6 17-14 Förlust
  Lars Winnberg /Ullevi HDB 16-dels Johan Sandin /NOR
Robert Axelsson /Södert
15-10 15-9 Förlust
    HSC 16-dels Aldo Lundquist /KISTA 15-8 15-3 Vinst
    HSC 8-dels Tomas Liljeruhm /KOM 15-8 15-5 Vinst
    HSC Kvarts Andreas Schennings /BOT Walkover Vinst
    HSC Semi Ting-Hey Chau /SMALM 15-10 Uppgivet Förlust
Hsieh, Peter Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Martin Sterner /SPÅ 15-4 13-15 15-13 Vinst
    HSC 8-dels Patrik Ericsson /SMALM 5-15 15-8 15-10 Vinst
    HSC Kvarts Torbjörn Jansson /EKEN 15-8 15-4 Förlust
  Peter Eriksson /BOT HDC Kvarts Stefan Ståhlbom /Örebro
Alexander Rabnor /Örebro
15-6 15-3 Vinst
  Peter Eriksson /BOT HDC Semi Patrik Ericsson /SMALM
Joel Freij /SMALM
15-12 17-14 Förlust
  Ida Weimers-Durgé /BOT MDC Pool A Ting-Hey Chau /SMALM
Emma Larusdottir /SMALM
15-2 15-5 Förlust
  Ida Weimers-Durgé /BOT MDC Pool A Erik Andersson /SPÅ
Maria Ehlin-Kolk /SPÅ
15-6 15-7 Förlust
Hägglund, Christoffer IFK Lidingö
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Jimmy Skoglund /SPÅ Walkover Vinst
    HSA 8-dels Tommy Rajala /SKO 16-17 15-6 15-10 Vinst
    HSA Kvarts Michael Ahlgren /EBMK 11-15 15-5 15-7 Förlust
  Olof Svenhamn /LID HDA 8-dels Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
15-7 15-9 Förlust
Högman, Fredrik Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool J Per Landahl /VIS 15-0 15-2 Vinst
    HSU17 Pool J Amrat Belani /UPPS 15-7 15-5 Vinst
    HSU17 Pool J Felix Foborg /VBmF 15-4 15-1 Vinst
    HSU17 Kvarts Kristofer C-Lindmark /BORL 15-13 15-11 Vinst
    HSU17 Semi Simon Thunborg /TÄB 13-15 15-12 15-13 Vinst
    HSU17 Final Carl Command-Fors /TÄB 15-12 4-15 15-6 Vinst
  Carl Command-Fors /TÄB HDU17 8-dels Fredrik Flink /SKO
Jacob Kähäri /Ullevi
15-9 15-3 Vinst
  Carl Command-Fors /TÄB HDU17 Kvarts Per Landahl /VIS
Isak Ahlgren /VIS
15-3 15-7 Vinst
  Carl Command-Fors /TÄB HDU17 Semi Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
15-9 15-8 Förlust
Högman, Markus Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Adam Berzelius /TÄB HDU15 8-dels Matias Lopez /KISTA
Alexander Nistad /KISTA
15-11 15-9 Förlust
    HSU15 Pool H Daniel Mattsson /UPPS Walk over Vinst
    HSU15 Pool H Filip Dunkels /VIS 15-11 15-13 Vinst
    HSU15 Pool H Christoffer Ingevaldsson /SKO 15-3 15-7 Förlust
Ingevaldsson, Christof Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robert Flink /SKO HDU15 8-dels William Command-Fors /TÄB
Daniel Gustavsson /UPPS
Walkover Vinst
  Robert Flink /SKO HDU15 Kvarts Tommy Maxe /VBMK
Jonas Johansson-Berg /UPPS
15-10 12-15 15-10 Vinst
  Robert Flink /SKO HDU15 Semi André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
15-6 15-2 Förlust
Ingevaldsson, Christof Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool H Filip Dunkels /VIS 15-1 15-1 Vinst
    HSU15 Pool H Daniel Mattsson /UPPS Walk over Vinst
    HSU15 Pool H Markus Högman /TÄB 15-3 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Sina Kazemi /TÄB 14-17 15-5 15-3 Förlust
Ingevaldsson, Jonathan Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Sebastian Gransbo /TÄB 8-15 15-12 15-7 Förlust
  Johan Björkholm /VBmF HDA 8-dels Sven Kellermalm /TÄB
Mats Fagerström /TÄB
15-2 15-4 Förlust
Islam, Numair Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool I Marc Malmaeus /TÄB Walk over Förlust
    HSU17 Pool I Kristofer C-Lindmark /BORL Walk over Förlust
    HSU17 Pool I Robin Öhrn /VBmF Walk over Förlust
Ivansson, Jenny BMK Carlton Kumla
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 16-dels Sofie Bergström /TYR 11-5 5-11 11-2 Vinst
    DSA 8-dels Marie Hansson /NOR 13-11 13-12 Vinst
    DSA Kvarts Natalie Glaser /TÄB 11-3 11-2 Förlust
  Pernilla Karlsson /JUL DDA Kvarts Sofia Arpö /TYR
Therese Malmberg /TYR
15-5 15-1 Vinst
  Pernilla Karlsson /JUL DDA Semi Emma Hagner /TYR
Lena Castenvik /UPPS
15-2 15-12 Förlust
Jakobsson, Claes Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Hjalmar Friberg /KOM 15-1 15-2 Vinst
    HSB 8-dels Peder Nordin /TÄB 15-2 15-5 Förlust
  Ninnie Broberg /VBMK MDB Kvarts Jim Nordenwall /EBMK
Veronica Larsson /EBMK
15-13 15-7 Vinst
  Ninnie Broberg /VBMK MDB Semi Tomas Almberger /BOT
Linda Seflin /BOT
15-7 15-13 Vinst
  Ninnie Broberg /VBMK MDB Final Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
15-11 15-8 Förlust
  Reidar Magnusson /VBMK HDB 8-dels Magnus Thunell /BORL
Jonas Halvarsson /BORL
15-4 15-2 Vinst
  Reidar Magnusson /VBMK HDB Kvarts Tim Hall /VIS
Marcus Carlsson /VIS
15-10 15-5 Vinst
  Reidar Magnusson /VBMK HDB Semi Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
15-3 15-5 Förlust
Jansson, Torbjörn BMK Eken
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Hasse Berqvist /BOT 17-14 15-3 Vinst
    HSC 8-dels Joel Freij /SMALM 10-15 15-4 15-5 Vinst
    HSC Kvarts Peter Hsieh /BOT 15-8 15-4 Vinst
    HSC Semi Heimir Haraldsson /TÄB 6-15 17-14 15-12 Förlust
Jigelius, Emma Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Golnaj Noroojian /VBmF DDB Kvarts Sandra Granberg /BORL
Monika Appelgren /BORL
Walkover Förlust
Johansson, Martin Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Hans Tjernström /BORL 15-2 15-5 Förlust
Johansson-Berg, Jonas Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tommy Maxe /VBMK HDU15 8-dels Olof Berglund /TÄB
Victor Zuhr /TÄB
15-2 15-11 Vinst
  Tommy Maxe /VBMK HDU15 Kvarts Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
15-10 12-15 15-10 Förlust
  Camilla Carlsson /EBMK MDU15 Semi Thomas Andersson /TÄB
Elin Helmersson /TÄB
15-5 15-11 Vinst
  Camilla Carlsson /EBMK MDU15 Final Sebastian Eriksson /TÄB
Therese Angarth /TÄB
12-15 15-9 15-12 Förlust
    HSU15 Pool E Robert Flink /SKO 15-10 15-12 Förlust
    HSU15 Pool E Niclas Jonsson /VBmF 15-4 15-4 Vinst
    HSU15 Pool E Sebastian Eriksson /TÄB 15-9 15-10 Vinst
Johnsson, Fredrik Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anton Wieselblad /UPPS HDU13 Kvarts Per Wallgren /UPPS
Ludvig Pärlefors /UPPS
15-7 15-7 Vinst
  Anton Wieselblad /UPPS HDU13 Semi Victor Nordh /TÄB
Anders Sjöland /TÄB
15-5 15-1 Vinst
  Anton Wieselblad /UPPS HDU13 Final Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
15-6 15-3 Vinst
    HSU13 Pool A Philip Nordström /KISTA 15-8 15-2 Vinst
    HSU13 Pool A Oscar Fransson /Örebro 15-0 15-4 Vinst
    HSU13 Kvarts Philip Reineck /UPPS 15-10 15-2 Vinst
    HSU13 Semi Rickard Ojaäär /TÄB 15-4 15-0 Vinst
    HSU13 Final Anton Wieselblad /UPPS 15-6 15-2 Vinst
Jonsson, Niclas Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Sebastian Eriksson /TÄB 15-4 15-0 Förlust
    HSU15 Pool E Jonas Johansson-Berg /UPPS 15-4 15-4 Förlust
    HSU15 Pool E Robert Flink /SKO 15-1 15-0 Förlust
Jäntti, Johanna Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anna Lagermalm /TÄB DDU15 Kvarts Lovisa Falkesjö /SPÅ
Linn Källeskog /SPÅ
15-4 15-4 Vinst
  Anna Lagermalm /TÄB DDU15 Semi Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
15-13 15-12 Förlust
    DSU13 Pool A Emma Larsson /TÄB 11-5 9-11 11-4 Vinst
    DSU13 Pool A Berfin Bal /KISTA 11-0 11-2 Förlust
    DSU13 Pool A Amanda Andrén /BORL 11-2 13-10 Vinst
Jäntti, Mikaela Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool D Isabella Skogert /BOT 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Pool D Karin Aldheimer /SKO Walk over Vinst
    DSU13 Kvarts Mailn Franzen /KISTA 11-2 11-7 Förlust
  Maria Helmersson /TÄB DDU13 Kvarts Emma Larsson /TÄB
Charlotte Mackeprang /TÄB
15-4 12-15 15-9 Vinst
  Maria Helmersson /TÄB DDU13 Semi Hanna Lundqvist /KISTA
Berfin Bal /KISTA
15-7 15-10 Förlust
Järefäll, Moa BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool B Elin Berzelius /TÄB 11-3 11-8 Förlust
    DSU17 Pool B Jennie Sparèn /JUL 11-7 11-8 Förlust
    DSU17 Pool B Golnaj Noroojian /VBmF 11-6 11-0 Vinst
  Therese Nettelbjer /KOM DDU17 Kvarts Natalie Torpman /TÄB
Mimmi Mårlé /TÄB
7-15 15-9 15-6 Förlust
Järvinen, Emil Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C Niclas Williander /KISTA 15-12 15-13 Förlust
    HSU11 Pool C Andreas Norell /SPÅ 14-17 15-11 15-10 Vinst
    HSU11 Pool C Jakob Franzén /KISTA 15-2 15-9 Vinst
  Adam Kahn /KISTA HDU11 Semi Niclas Williander /KISTA
Fredrik Lundqvist /KISTA
15-9 15-8 Vinst
  Adam Kahn /KISTA HDU11 Final Poya Dara /KISTA
Gabriel Masso /KISTA
15-2 15-3 Förlust
Kahn, Adam Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Tobias Rastemo /SPÅ Walk over Vinst
    HSU11 Pool B Poya Dara /KISTA 15-3 15-11 Förlust
    HSU11 Pool B Fredrik Lundqvist /KISTA 15-10 15-11 Vinst
  Emil Järvinen /KISTA HDU11 Semi Niclas Williander /KISTA
Fredrik Lundqvist /KISTA
15-9 15-8 Vinst
  Emil Järvinen /KISTA HDU11 Final Poya Dara /KISTA
Gabriel Masso /KISTA
15-2 15-3 Förlust
Kananen, Mattias Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool E Hampus Arnesson /BORL 15-7 15-4 Vinst
    HSU17 Pool E Patrik Löfgren /KOM 15-8 15-2 Vinst
    HSU17 Pool E Danny Chong /SMALM Walk over Vinst
    HSU17 8-dels Tim Hall /VIS 4-15 15-13 15-13 Vinst
    HSU17 Kvarts Carl Command-Fors /TÄB 15-8 15-3 Förlust
  Marcus Palmér /TÄB HDU17 8-dels Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
Walkover Förlust
Karlsson, Linnea BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB 8-dels Veronica Larsson /EBMK 11-5 11-6 Förlust
Karlsson, Marcus Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Eddie Persson /Örebro Walkover Förlust
Karlsson, Pernilla Julita G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Susanna Larsson /Örebro 11-5 11-2 Förlust
  Jenny Ivansson /CARLT DDA Kvarts Sofia Arpö /TYR
Therese Malmberg /TYR
15-5 15-1 Vinst
  Jenny Ivansson /CARLT DDA Semi Emma Hagner /TYR
Lena Castenvik /UPPS
15-2 15-12 Förlust
Karlsson, Tom Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rasmus Murqvist /SPÅ HDU13 8-dels Christoffer Sundström /TÄB
Erik Louch /TÄB
Walkover Vinst
  Rasmus Murqvist /SPÅ HDU13 Kvarts Daniel Gilljam /SKO
Rickard Ojaäär /TÄB
15-4 15-2 Förlust
    HSU13 Pool B Fredrik Lundvall /BOT 15-7 15-4 Vinst
    HSU13 Pool B Mathias Pettersson /TÄB 15-6 15-4 Förlust
    HSU13 Pool B Philip Reineck /UPPS 15-8 15-1 Förlust
Kasperi, Johan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Christer Forsgren /CARLT 15-13 17-14 Förlust
  Peder Nordin /TÄB HDB 8-dels Stefan Hansson /UPPS
Jim Nordenwall /EBMK
15-6 15-3 Vinst
  Peder Nordin /TÄB HDB Kvarts Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
15-6 15-1 Vinst
  Peder Nordin /TÄB HDB Semi Reidar Magnusson /VBMK
Claes Jakobsson /VBMK
15-3 15-5 Vinst
  Peder Nordin /TÄB HDB Final Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
7-15 15-10 15-10 Förlust
Kazemi, Sina Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joar Bergqvist /TÄB HDU15 8-dels William Command-Fors /TÄB
Erik Gilljam /SKO
15-5 4-15 15-6 Vinst
  Joar Bergqvist /TÄB HDU15 Kvarts Sebastian Eriksson /TÄB
Thomas Andersson /TÄB
15-13 15-5 Vinst
  Joar Bergqvist /TÄB HDU15 Semi Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
15-11 13-15 17-14 Vinst
  Joar Bergqvist /TÄB HDU15 Final André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
15-7 12-15 15-9 Förlust
    HSU15 Pool G Emil Chronlund /Örebro 15-3 15-7 Vinst
    HSU15 Pool G Fredrik Berg /SPÅ 15-8 15-1 Vinst
    HSU15 Pool G Hugo Pettersson /CARLT 15-9 17-15 Vinst
    HSU15 8-dels Jonathan Sjöö /TÄB 13-15 15-10 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Christoffer Ingevaldsson /SKO 14-17 15-5 15-3 Vinst
    HSU15 Semi Max Reineck /UPPS 15-8 15-2 Förlust
Kellermalm, Sven Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Stefan Bladh /KOM 13-15 15-11 15-8 Förlust
  Mats Fagerström /TÄB HDA 8-dels Jonathan Ingevaldsson /SKO
Johan Björkholm /VBmF
15-2 15-4 Vinst
  Mats Fagerström /TÄB HDA Kvarts Ted Af Rolén /SKO
Patrik Söderkvist /SKO
15-5 15-6 Vinst
  Mats Fagerström /TÄB HDA Semi Gustavo Rickne /SPÅ
Jörgen Stenqvist /SPÅ
15-9 10-15 15-8 Förlust
Klackenberg, Gunnar Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool D Douglas Lidman /SKO 15-2 15-0 Förlust
    HSU11 Pool D Alexander Pettersson /TÄB 15-1 15-1 Förlust
    HSU11 Pool D Magnus Gustavsson /KISTA 15-10 15-7 Vinst
Knutar, Albin Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Andreas Tillnert /KISTA 15-2 15-5 Förlust
  Linda Saarela /EBMK MDB 8-dels Robert Axelsson /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-2 15-1 Förlust
  Joakim Odö /SPÅ HDB 16-dels Ting-Hey Chau /SMALM
Ting-Fai Chong /SMALM
15-11 9-15 15-6 Vinst
  Joakim Odö /SPÅ HDB 8-dels Joakim Gustafsson /VBmF
Jakob Bjar /VBmF
15-2 15-1 Vinst
  Joakim Odö /SPÅ HDB Kvarts Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
15-6 15-1 Förlust
Kokko, Päivi Södertälje BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robert Axelsson /Södert MDB 8-dels Albin Knutar /UPPS
Linda Saarela /EBMK
15-2 15-1 Vinst
  Robert Axelsson /Södert MDB Kvarts Reidar Magnusson /VBMK
Pia Andersson /VBMK
15-12 15-9 Förlust
  Terese Calderström /Södert DDB Kvarts Johanna Ringkvist /EBMK
Josefine Olsson-M /VIS
15-1 15-4 Vinst
  Terese Calderström /Södert DDB Semi Linda Saarela /EBMK
Veronica Larsson /EBMK
15-12 15-2 Vinst
  Terese Calderström /Södert DDB Final Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-11 15-0 Vinst
Kähäri, Jacob Ullevi Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool G Simon Thunborg /TÄB 15-2 15-0 Förlust
    HSU17 Pool G Johan Geisler /KOM 16-17 15-9 15-10 Förlust
    HSU17 Pool G Christian Nätz /BORL 15-6 15-10 Förlust
  Fredrik Flink /SKO HDU17 8-dels Carl Command-Fors /TÄB
Fredrik Högman /TÄB
15-9 15-3 Förlust
Källeskog, Linn Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lovisa Falkesjö /SPÅ DDU15 8-dels Therese Ristanovic /TÄB
Marielle Angarth /TÄB
15-13 15-3 Vinst
  Lovisa Falkesjö /SPÅ DDU15 Kvarts Anna Lagermalm /TÄB
Johanna Jäntti /TÄB
15-4 15-4 Förlust
    DSU15 Pool B Helena Andersson /EBMK 11-3 11-2 Vinst
    DSU15 Pool B Eva Axelsson /VBmF 13-10 11-3 Förlust
    DSU15 Pool B Sofie Haglund /TÄB 11-0 11-2 Förlust
Lagermalm, Anna Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johanna Jäntti /TÄB DDU15 Kvarts Lovisa Falkesjö /SPÅ
Linn Källeskog /SPÅ
15-4 15-4 Vinst
  Johanna Jäntti /TÄB DDU15 Semi Lotta Lödesjö /EBMK
Camilla Carlsson /EBMK
15-13 15-12 Förlust
    DSU15 Pool E Jennifer Nielsen /VIS 11-4 11-2 Förlust
    DSU15 Pool E Sandra Evertsson /BOT 11-5 11-3 Vinst
    DSU15 Pool E Kristin Stenfors /SPÅ 11-0 11-4 Förlust
Lalehjari, Sepiedeh Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB 8-dels Monika Appelgren /BORL 11-1 11-6 Vinst
    DSB Kvarts Veronica Larsson /EBMK 11-9 11-7 Vinst
    DSB Semi Marie Strömgren /SPÅ 11-3 11-0 Vinst
    DSB Final Terese Calderström /Södert 11-1 11-1 Förlust
  Carolina Vuong /Ullevi DDB Kvarts Pia Andersson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
9-15 15-8 15-5 Förlust
Landahl, Per Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool J Fredrik Högman /TÄB 15-0 15-2 Förlust
    HSU17 Pool J Felix Foborg /VBmF 15-2 15-3 Vinst
    HSU17 Pool J Amrat Belani /UPPS 15-2 15-12 Förlust
  Isak Ahlgren /VIS HDU17 8-dels Anton Tjernström /BORL
Hampus Arnesson /BORL
Walkover Vinst
  Isak Ahlgren /VIS HDU17 Kvarts Carl Command-Fors /TÄB
Fredrik Högman /TÄB
15-3 15-7 Förlust
Larsson, Adam Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Gabriel Masso /KISTA 15-3 15-0 Förlust
    HSU11 Pool A Daniel Ojaäär /TÄB 15-6 15-5 Vinst
Larsson, Emma Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Johanna Jäntti /TÄB 11-5 9-11 11-4 Förlust
    DSU13 Pool A Amanda Andrén /BORL 11-4 11-4 Förlust
    DSU13 Pool A Berfin Bal /KISTA 11-8 11-1 Förlust
  Charlotte Mackeprang /TÄB DDU13 Kvarts Maria Helmersson /TÄB
Mikaela Jäntti /TÄB
15-4 12-15 15-9 Förlust
Larsson, Johan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Johan Yberg-Melin /KISTA 15-13 15-0 Förlust
  Sebastian Gransbo /TÄB HDB 8-dels Hjalmar Friberg /KOM
Magnus Ryttervik /KOM
15-4 15-2 Vinst
  Sebastian Gransbo /TÄB HDB Kvarts Stefan Andersson /VIS
Karl Drejhammar /VIS
12-15 15-1 15-9 Vinst
  Sebastian Gransbo /TÄB HDB Semi Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
15-8 15-3 Förlust
Larsson, Patric Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oscar Fransson /Örebro HDU15 8-dels Sebastian Eriksson /TÄB
Thomas Andersson /TÄB
15-1 15-5 Förlust
    HSU15 Pool A Simon Druve /TÄB 15-0 15-0 Förlust
    HSU15 Pool A Erik Gilljam /SKO 15-8 15-2 Förlust
    HSU15 Pool A Olof Berglund /TÄB 15-7 15-8 Förlust
Larsson, Susanna Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 16-dels Therése Åsberg /EBMK 11-7 9-11 11-1 Vinst
    DSA 8-dels Pernilla Karlsson /JUL 11-5 11-2 Vinst
    DSA Kvarts Frida Lindqvist /NOR 11-7 11-5 Vinst
    DSA Semi Lena Castenvik /UPPS 10-13 11-5 11-6 Vinst
    DSA Final Cathrine Wallin /EBMK 11-7 3-11 11-1 Förlust
  Thomas Csiffary /SPÅ MDA Kvarts Oskar Lundqvist /SPÅ
Emma Hagner /TYR
7-15 15-3 15-7 Förlust
Larsson, Veronica Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jim Nordenwall /EBMK MDB Kvarts Claes Jakobsson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-13 15-7 Förlust
    DSB 8-dels Linnea Karlsson /KOM 11-5 11-6 Vinst
    DSB Kvarts Sepiedeh Lalehjari /VBmF 11-9 11-7 Förlust
  Linda Saarela /EBMK DDB Kvarts Petra Book-Nyman /SPÅ
Marie Strömgren /SPÅ
15-9 15-8 Vinst
  Linda Saarela /EBMK DDB Semi Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-12 15-2 Förlust
Larusdottir, Emma BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Micaela Wernberg-A /SMALM DDC Pool A Alexandra Teuchier /KISTA
Emelie Glaser /KISTA
15-6 15-8 Vinst
  Micaela Wernberg-A /SMALM DDC Pool A Elin Berzelius /TÄB
Sofie Haglund /TÄB
15-10 15-6 Förlust
  Ting-Hey Chau /SMALM MDC Pool A Peter Hsieh /BOT
Ida Weimers-Durgé /BOT
15-2 15-5 Vinst
  Ting-Hey Chau /SMALM MDC Pool A Martin Sterner /SPÅ
Maria Ehlin-Kolk /SPÅ
15-4 15-4 Vinst
    DSC Pool A Micaela Wernberg-A /SMALM 11-5 11-5 Förlust
    DSC Pool A Ida Weimers-Durgé /BOT 11-1 11-2 Förlust
Lidman, Douglas Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool D Gunnar Klackenberg /KISTA 15-2 15-0 Vinst
    HSU11 Pool D Magnus Gustavsson /KISTA 15-0 15-1 Vinst
    HSU11 Pool D Alexander Pettersson /TÄB 15-2 16-17 15-11 Förlust
Liljeruhm, Tomas BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Andreas Giotis /SMALM 15-7 7-15 15-4 Vinst
    HSC 8-dels Vincent Holmgren /Ullevi 15-8 15-5 Förlust
Lindelöf, Björn Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Julius Reineck /UPPS HDB 8-dels Daniel Chronlund /Örebro
Eddie Persson /Örebro
15-13 15-8 Förlust
    HSU17 Pool B Isak Ahlgren /VIS 15-17 15-10 15-3 Förlust
    HSU17 Pool B Martin Andersson /TÄB 15-11 15-11 Förlust
    HSU17 Pool B Gustaf Dahlquist /VBmF 15-5 15-0 Vinst
Lindqvist, Frida Norrköpings BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Therese Malmberg /TYR 11-7 3-11 11-4 Vinst
    DSA Kvarts Susanna Larsson /Örebro 11-7 11-5 Förlust
  Marie Hansson /NOR DDA Kvarts Emma Hagner /TYR
Lena Castenvik /UPPS
9-15 15-8 15-11 Förlust
  Jörgen Stenqvist /SPÅ MDA Kvarts Mats Persson /TYR
Sofia Arpö /TYR
Walkover Förlust
Linqvist, Robert Norrköpings BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Johan Björklund /SPÅ Walkover Förlust
Lopez, Matias Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Alexander Nistad /KISTA HDU15 8-dels Adam Berzelius /TÄB
Markus Högman /TÄB
15-11 15-9 Vinst
  Alexander Nistad /KISTA HDU15 Kvarts André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
15-10 15-11 Förlust
    HSU15 Pool J Mikael Engström /VBmF Walk over Vinst
    HSU15 Pool J Thomas Andersson /TÄB 15-1 15-2 Vinst
    HSU15 Pool J Calle Utterström /UPPS 15-10 15-5 Vinst
    HSU15 8-dels Max Reineck /UPPS 15-7 15-2 Förlust
Louch, Erik Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christoffer Sundström /TÄB HDU13 8-dels Tom Karlsson /SPÅ
Rasmus Murqvist /SPÅ
Walkover Förlust
    HSU13 Pool D Ludvig Pärlefors /UPPS 15-3 15-1 Förlust
    HSU13 Pool D Daniel Gilljam /SKO 15-1 15-1 Förlust
    HSU13 Pool D Alexander Antser /SPÅ 15-0 15-4 Förlust
Lundquist, Aldo Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Vincent Holmgren /Ullevi 15-8 15-3 Förlust
  Mikael Franzén /KISTA HDC Kvarts Peter Ojaäär /Norrtä
Mikael Winge /SPÅ
15-8 15-6 Förlust
Lundqvist, Amanda Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Maria Helmersson /TÄB 11-3 11-0 Vinst
    DSU13 Pool C Rebecka C-Lindmark /BORL 11-5 11-5 Vinst
    DSU13 Pool C Mailn Franzen /KISTA 11-7 11-0 Förlust
  Frida Berzelius /TÄB DDU13 Semi Jenny Franck /KISTA
Mailn Franzen /KISTA
15-8 15-11 Vinst
  Frida Berzelius /TÄB DDU13 Final Hanna Lundqvist /KISTA
Berfin Bal /KISTA
15-13 17-14 Förlust
Lundqvist, Fredrik Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Poya Dara /KISTA 15-2 15-6 Förlust
    HSU11 Pool B Tobias Rastemo /SPÅ Walk over Vinst
    HSU11 Pool B Adam Kahn /KISTA 15-10 15-11 Förlust
  Niclas Williander /KISTA HDU11 Semi Adam Kahn /KISTA
Emil Järvinen /KISTA
15-9 15-8 Förlust
Lundqvist, Hanna Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Therese Pettersson /TÄB 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Pool E Therese Angarth /TÄB 11-0 11-3 Förlust
    DSU13 Pool E Cecilia Alexandersson /Örebro 13-12 11-5 Förlust
  Berfin Bal /KISTA DDU13 Semi Maria Helmersson /TÄB
Mikaela Jäntti /TÄB
15-7 15-10 Vinst
  Berfin Bal /KISTA DDU13 Final Frida Berzelius /TÄB
Amanda Lundqvist /TÄB
15-13 17-14 Vinst
Lundqvist, Oskar Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Mikael Bladh /KOM 15-10 15-5 Förlust
  Johan Björklund /SPÅ HDA 8-dels Lukas Lödesjö /EBMK
Michael Ahlgren /EBMK
15-13 15-13 Vinst
  Johan Björklund /SPÅ HDA Kvarts Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
15-3 15-2 Vinst
  Johan Björklund /SPÅ HDA Semi Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
15-11 15-4 Förlust
  Emma Hagner /TYR MDA Kvarts Thomas Csiffary /SPÅ
Susanna Larsson /Örebro
7-15 15-3 15-7 Vinst
  Emma Hagner /TYR MDA Semi Mats Persson /TYR
Sofia Arpö /TYR
15-11 15-12 Vinst
  Emma Hagner /TYR MDA Final Kalle Ågren /EBMK
Cathrine Wallin /EBMK
15-5 15-11 Förlust
Lundvall, Fredrik Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Tom Karlsson /SPÅ 15-7 15-4 Förlust
    HSU13 Pool B Philip Reineck /UPPS 15-4 15-1 Förlust
    HSU13 Pool B Mathias Pettersson /TÄB 15-0 15-3 Förlust
Lödesjö, Lotta Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Camilla Carlsson /EBMK DDU15 Kvarts Sanna Andrén /BORL
Madeleine Hjort-Ståhlgren /SPÅ
Walkover Vinst
  Camilla Carlsson /EBMK DDU15 Semi Anna Lagermalm /TÄB
Johanna Jäntti /TÄB
15-13 15-12 Vinst
  Camilla Carlsson /EBMK DDU15 Final Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
15-0 15-0 Förlust
    DSU15 Pool D Alexandra Teuchier /KISTA 11-1 11-1 Förlust
    DSU15 Pool D Therese Fors /VBmF 11-3 11-5 Förlust
    DSU15 Pool D Mikaela Djärf /TÄB 11-2 11-3 Förlust
Lödesjö, Lukas Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Johan Gate /VIS 15-9 15-3 Vinst
    HSA 16-dels Tommy Rajala /SKO 15-5 10-15 15-11 Förlust
  Michael Ahlgren /EBMK HDA 8-dels Johan Björklund /SPÅ
Oskar Lundqvist /SPÅ
15-13 15-13 Förlust
Löf, Christopher Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Rickard Ojaäär /TÄB 15-0 15-0 Förlust
    HSU13 Pool C Christian Pettersson /VIS 15-2 15-2 Förlust
    HSU13 Pool C Christian Sahlström /SPÅ Walk over Vinst
Löfgren, Patrik BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool E Danny Chong /SMALM Walk over Vinst
    HSU17 Pool E Mattias Kananen /UPPS 15-8 15-2 Förlust
    HSU17 Pool E Hampus Arnesson /BORL 17-14 15-6 Förlust
  Johan Geisler /KOM HDU17 8-dels Antonio Herrero /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
15-10 15-3 Förlust
Mackeprang, Charlotte Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Jenny Franck /KISTA 11-2 11-8 Förlust
    DSU13 Pool B Frida Berzelius /TÄB 11-3 11-5 Förlust
    DSU13 Pool B Sara Pohl /UPPS 11-2 11-4 Förlust
  Emma Larsson /TÄB DDU13 Kvarts Maria Helmersson /TÄB
Mikaela Jäntti /TÄB
15-4 12-15 15-9 Förlust
Magnusson, Reidar Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Tomas Almberger /BOT 15-10 17-14 Förlust
  Pia Andersson /VBMK MDB Kvarts Robert Axelsson /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-12 15-9 Vinst
  Pia Andersson /VBMK MDB Semi Lars Winnberg /Ullevi
Viktoria Skoglund /Ullevi
15-9 15-4 Förlust
  Claes Jakobsson /VBMK HDB 8-dels Magnus Thunell /BORL
Jonas Halvarsson /BORL
15-4 15-2 Vinst
  Claes Jakobsson /VBMK HDB Kvarts Tim Hall /VIS
Marcus Carlsson /VIS
15-10 15-5 Vinst
  Claes Jakobsson /VBMK HDB Semi Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
15-3 15-5 Förlust
Malmaeus, André Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Druve /TÄB HDU15 8-dels Mattias Persson /Örebro
Emil Chronlund /Örebro
15-1 15-5 Vinst
  Simon Druve /TÄB HDU15 Kvarts Matias Lopez /KISTA
Alexander Nistad /KISTA
15-10 15-11 Vinst
  Simon Druve /TÄB HDU15 Semi Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
15-6 15-2 Vinst
  Simon Druve /TÄB HDU15 Final Sina Kazemi /TÄB
Joar Bergqvist /TÄB
15-7 12-15 15-9 Vinst
    HSU15 Pool D Victor Zuhr /TÄB 15-4 15-3 Vinst
    HSU15 Pool D Lukas Hernblad /BOT Walk over Vinst
    HSU15 Pool D Daniel Gustavsson /UPPS Walk over Vinst
    HSU15 8-dels Robert Flink /SKO 7-15 15-6 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Johan Olowsson /Örebro 15-3 15-6 Vinst
    HSU15 Semi Simon Druve /TÄB 15-13 15-7 Förlust
Malmaeus, Marc Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool I Numair Islam /KISTA Walk over Vinst
    HSU17 Pool I Robin Öhrn /VBmF Walk over Vinst
    HSU17 Pool I Kristofer C-Lindmark /BORL Walk over Förlust
Malmberg, Therese Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 8-dels Frida Lindqvist /NOR 11-7 3-11 11-4 Förlust
  Sofia Arpö /TYR DDA Kvarts Pernilla Karlsson /JUL
Jenny Ivansson /CARLT
15-5 15-1 Förlust
  Mattias Englund /VIS MDA Kvarts Håkan Simonsson /Södert
Terese Calderström /Södert
15-9 15-6 Förlust
Malmström, Isak Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Magnus Thunell /BORL 15-13 15-7 Vinst
    HSB 16-dels Magnus Ryttervik /KOM 15-12 15-7 Förlust
  Daniel Mobara /VBmF HDB 8-dels Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
15-0 15-3 Förlust
Masso, Gabriel Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Adam Larsson /KISTA 15-3 15-0 Vinst
    HSU11 Pool A Daniel Ojaäär /TÄB 15-0 15-0 Vinst
    HSU11 Semi Poya Dara /KISTA 15-3 15-3 Vinst
    HSU11 Final Alexander Pettersson /TÄB 15-7 15-6 Vinst
  Poya Dara /KISTA HDU11 Semi Alexander Pettersson /TÄB
Daniel Ojaäär /TÄB
15-3 15-2 Vinst
  Poya Dara /KISTA HDU11 Final Adam Kahn /KISTA
Emil Järvinen /KISTA
15-2 15-3 Vinst
Mattsson, Daniel Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool H Markus Högman /TÄB Walk over Förlust
    HSU15 Pool H Christoffer Ingevaldsson /SKO Walk over Förlust
    HSU15 Pool H Filip Dunkels /VIS Walk over Förlust
Mattsson, Lina Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA 16-dels Sofia Arpö /TYR 11-5 11-3 Vinst
    DSA 8-dels Linda Bjerneling /TYR 11-7 11-8 Vinst
    DSA Kvarts Cathrine Wallin /EBMK 11-6 11-5 Förlust
Maxe, Tommy Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonas Johansson-Berg /UPPS HDU15 8-dels Olof Berglund /TÄB
Victor Zuhr /TÄB
15-2 15-11 Vinst
  Jonas Johansson-Berg /UPPS HDU15 Kvarts Christoffer Ingevaldsson /SKO
Robert Flink /SKO
15-10 12-15 15-10 Förlust
  Maria Gemvall /VBMK MDU15 Semi Sebastian Eriksson /TÄB
Therese Angarth /TÄB
15-8 15-13 Förlust
    HSU15 Pool B Alexander Nistad /KISTA 12-15 15-10 15-6 Förlust
    HSU15 Pool B William Command-Fors /TÄB 17-14 15-8 Vinst
    HSU15 Pool B Marcus Ulvne /UPPS 16-17 15-9 15-12 Vinst
Mobara, Daniel Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Isak Malmström /VBmF HDB 8-dels Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
15-0 15-3 Förlust
    HSU17 Pool C Fredrik Flink /SKO Walk over Vinst
    HSU17 Pool C Felix Carlsten /UPPS 15-8 15-7 Förlust
    HSU17 Pool C Carl Command-Fors /TÄB 15-2 15-5 Förlust
Molin, Sören IFK Lidingö
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Marcus Carlsson /VIS 9-15 15-4 15-6 Vinst
    HSB 8-dels Robert Axelsson /Södert 15-4 15-11 Vinst
    HSB Kvarts Sebastian Gransbo /TÄB 15-5 15-6 Vinst
    HSB Semi Stefan Adamsson /SPÅ 10-15 15-3 15-10 Vinst
    HSB Final Christer Forsgren /CARLT Uppgivet Förlust
  Christer Forsgren /CARLT HDB 8-dels Isak Malmström /VBmF
Daniel Mobara /VBmF
15-0 15-3 Vinst
  Christer Forsgren /CARLT HDB Kvarts Daniel Chronlund /Örebro
Eddie Persson /Örebro
15-1 15-2 Vinst
  Christer Forsgren /CARLT HDB Semi Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
15-8 15-3 Vinst
  Christer Forsgren /CARLT HDB Final Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
7-15 15-10 15-10 Vinst
Murqvist, Rasmus Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tom Karlsson /SPÅ HDU13 8-dels Christoffer Sundström /TÄB
Erik Louch /TÄB
Walkover Vinst
  Tom Karlsson /SPÅ HDU13 Kvarts Daniel Gilljam /SKO
Rickard Ojaäär /TÄB
15-4 15-2 Förlust
    HSU13 Pool E Sebastian Stobierski /KISTA Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Johan Wilhelmsson /VBMK 8-15 15-8 15-4 Vinst
    HSU13 Pool E Victor Nordh /TÄB 15-9 15-4 Förlust
Mårlé, Mimmi Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Sandra Granberg /BORL 13-10 11-8 Förlust
    DSU17 Pool C Emma Bäckman /VBmF 11-2 11-4 Vinst
  Natalie Torpman /TÄB DDU17 Kvarts Therese Nettelbjer /KOM
Moa Järefäll /KOM
7-15 15-9 15-6 Vinst
  Natalie Torpman /TÄB DDU17 Semi Jennifer Nielsen /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
15-10 15-9 Förlust
Möller, Lina Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool D Emelie Glaser /KISTA 11-5 11-2 Vinst
    DSU17 Pool D Sandra Wiberg /VBmF 11-0 11-1 Vinst
    DSU17 Kvarts Sandra Granberg /BORL 13-10 11-6 Vinst
    DSU17 Semi Victoria Olsson-M /VIS 11-7 11-2 Förlust
  Emelie Baeckström /KISTA DDU17 Semi Ina Porselius /VIS
Miranda Hall /VIS
15-4 15-0 Vinst
  Emelie Baeckström /KISTA DDU17 Final Jennifer Nielsen /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
17-15 15-6 Förlust
  Thomas Aldheimer /SKO MDU17 Kvarts Kristofer C-Lindmark /BORL
Sanna Andrén /BORL
15-10 15-9 Vinst
  Thomas Aldheimer /SKO MDU17 Semi Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
15-9 15-4 Förlust
Nettelbjer, Therese BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Maria Ehlin-Kolk /SPÅ 11-3 11-4 Förlust
    DSU17 Pool E Malin Selling /BOT Walk over Vinst
    DSU17 Pool E Victoria Olsson-M /VIS 11-0 11-5 Förlust
  Moa Järefäll /KOM DDU17 Kvarts Natalie Torpman /TÄB
Mimmi Mårlé /TÄB
7-15 15-9 15-6 Förlust
Nielsen, Jennifer Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Victoria Olsson-M /VIS DDU17 Semi Natalie Torpman /TÄB
Mimmi Mårlé /TÄB
15-10 15-9 Vinst
  Victoria Olsson-M /VIS DDU17 Final Emelie Baeckström /KISTA
Lina Möller /SKO
17-15 15-6 Vinst
  Tim Hall /VIS MDU17 Kvarts Christian Nätz /BORL
Emelie Glaser /KISTA
15-0 15-0 Vinst
  Tim Hall /VIS MDU17 Semi Thomas Aldheimer /SKO
Lina Möller /SKO
15-9 15-4 Vinst
  Tim Hall /VIS MDU17 Final Mattias Norell /SPÅ
Hanna Broberg /VBMK
15-6 17-14 Förlust
    DSU15 Pool E Anna Lagermalm /TÄB 11-4 11-2 Vinst
    DSU15 Pool E Kristin Stenfors /SPÅ 11-2 11-2 Vinst
    DSU15 Pool E Sandra Evertsson /BOT 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Kvarts Mikaela Djärf /TÄB 11-4 11-2 Vinst
    DSU15 Semi Camilla Carlsson /EBMK 11-5 11-4 Förlust
Nilsson, Jonas Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool H Johan Åberg /TÄB Walk over Vinst
    HSU17 Pool H Thomas Aldheimer /SKO 15-8 15-11 Förlust
    HSU17 Pool H Jakob Bjar /VBmF 15-9 15-12 Vinst
  Amrat Belani /UPPS HDU17 8-dels Roberto Appelgren /SMALM
Danny Chong /SMALM
Walkover Vinst
  Amrat Belani /UPPS HDU17 Kvarts Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
15-7 15-2 Förlust
Nistad, Alexander Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Matias Lopez /KISTA HDU15 8-dels Adam Berzelius /TÄB
Markus Högman /TÄB
15-11 15-9 Vinst
  Matias Lopez /KISTA HDU15 Kvarts André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
15-10 15-11 Förlust
    HSU15 Pool B Tommy Maxe /VBMK 12-15 15-10 15-6 Vinst
    HSU15 Pool B Marcus Ulvne /UPPS 15-8 15-9 Vinst
    HSU15 Pool B William Command-Fors /TÄB 15-2 15-3 Vinst
    HSU15 Kvarts Simon Druve /TÄB 15-4 15-10 Förlust
Nordenwall, Jim Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Ting-Fai Chong /SMALM 15-6 15-2 Vinst
    HSB 16-dels Peder Nordin /TÄB 15-1 17-16 Förlust
  Veronica Larsson /EBMK MDB Kvarts Claes Jakobsson /VBMK
Ninnie Broberg /VBMK
15-13 15-7 Förlust
  Stefan Hansson /UPPS HDB 8-dels Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
15-6 15-3 Förlust
Nordh, Victor Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anders Sjöland /TÄB HDU13 Kvarts Viktor Falkesjö /SPÅ
Patrik Sahlsten /SPÅ
15-1 15-3 Vinst
  Anders Sjöland /TÄB HDU13 Semi Anton Wieselblad /UPPS
Fredrik Johnsson /TÄB
15-5 15-1 Förlust
    HSU13 Pool E Johan Wilhelmsson /VBMK 15-5 15-3 Vinst
    HSU13 Pool E Sebastian Stobierski /KISTA Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Rasmus Murqvist /SPÅ 15-9 15-4 Vinst
    HSU13 Kvarts Niclas DuFour /TÄB 15-1 15-1 Förlust
Nordin, Peder Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Jim Nordenwall /EBMK 15-1 17-16 Vinst
    HSB 8-dels Claes Jakobsson /VBMK 15-2 15-5 Vinst
    HSB Kvarts Stefan Adamsson /SPÅ 4-15 15-2 15-3 Förlust
  Johan Kasperi /TÄB HDB 8-dels Stefan Hansson /UPPS
Jim Nordenwall /EBMK
15-6 15-3 Vinst
  Johan Kasperi /TÄB HDB Kvarts Joakim Odö /SPÅ
Albin Knutar /UPPS
15-6 15-1 Vinst
  Johan Kasperi /TÄB HDB Semi Reidar Magnusson /VBMK
Claes Jakobsson /VBMK
15-3 15-5 Vinst
  Johan Kasperi /TÄB HDB Final Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
7-15 15-10 15-10 Förlust
Nordström, Philip Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Fredrik Johnsson /TÄB 15-8 15-2 Förlust
    HSU13 Pool A Oscar Fransson /Örebro 15-2 15-2 Vinst
Norell, Andreas Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C Jakob Franzén /KISTA 12-15 15-3 15-4 Vinst
    HSU11 Pool C Emil Järvinen /KISTA 14-17 15-11 15-10 Förlust
    HSU11 Pool C Niclas Williander /KISTA 15-9 15-12 Förlust
Norell, Mattias Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool A Robin Fagerström /TÄB Walk over Vinst
    HSU17 Pool A Jon Svedlund /BORL Walk over Vinst
    HSU17 Pool A Hjalmar Söderlund /VIS 15-6 15-4 Vinst
    HSU17 Kvarts Martin Andersson /TÄB 12-15 15-12 15-7 Förlust
  Marcus Odö /SPÅ HDU17 8-dels Mattias Kananen /UPPS
Marcus Palmér /TÄB
Walkover Vinst
  Marcus Odö /SPÅ HDU17 Kvarts Felix Carlsten /UPPS
Calle Utterström /UPPS
15-5 15-1 Vinst
  Marcus Odö /SPÅ HDU17 Semi Christian Nätz /BORL
Kristofer C-Lindmark /BORL
15-7 15-8 Vinst
  Marcus Odö /SPÅ HDU17 Final Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
15-7 15-11 Förlust
  Hanna Broberg /VBMK MDU17 Semi Hjalmar Söderlund /VIS
Victoria Olsson-M /VIS
9-15 15-8 15-12 Vinst
  Hanna Broberg /VBMK MDU17 Final Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
15-6 17-14 Vinst
Noroojian, Golnaj Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool B Jennie Sparèn /JUL 11-2 11-1 Förlust
    DSU17 Pool B Elin Berzelius /TÄB 11-1 11-1 Förlust
    DSU17 Pool B Moa Järefäll /KOM 11-6 11-0 Förlust
  Emma Jigelius /VBmF DDB Kvarts Sandra Granberg /BORL
Monika Appelgren /BORL
Walkover Förlust
Nätz, Christian Borlänge BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool G Johan Geisler /KOM 15-10 15-5 Vinst
    HSU17 Pool G Simon Thunborg /TÄB 15-1 15-5 Förlust
    HSU17 Pool G Jacob Kähäri /Ullevi 15-6 15-10 Vinst
  Kristofer C-Lindmark /BORL HDU17 8-dels Robin Fagerström /TÄB
Johan Åberg /TÄB
15-5 7-15 15-9 Vinst
  Kristofer C-Lindmark /BORL HDU17 Kvarts Antonio Herrero /VIS
Hjalmar Söderlund /VIS
15-7 15-11 Vinst
  Kristofer C-Lindmark /BORL HDU17 Semi Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
15-7 15-8 Förlust
  Emelie Glaser /KISTA MDU17 Kvarts Tim Hall /VIS
Jennifer Nielsen /VIS
15-0 15-0 Förlust
Odö, Joakim Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Stefan Andersson /VIS 15-10 15-7 Vinst
    HSB 8-dels Christer Forsgren /CARLT 15-6 15-2 Förlust
  Albin Knutar /UPPS HDB 16-dels Ting-Hey Chau /SMALM
Ting-Fai Chong /SMALM
15-11 9-15 15-6 Vinst
  Albin Knutar /UPPS HDB 8-dels Joakim Gustafsson /VBmF
Jakob Bjar /VBmF
15-2 15-1 Vinst
  Albin Knutar /UPPS HDB Kvarts Peder Nordin /TÄB
Johan Kasperi /TÄB
15-6 15-1 Förlust
Odö, Marcus Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool F Roberto Appelgren /SMALM Walk over Vinst
    HSU17 Pool F Marcus Grau /BORL 15-5 15-2 Vinst
    HSU17 Pool F Antonio Herrero /VIS 15-3 15-0 Vinst
    HSU17 8-dels Simon Thunborg /TÄB 15-4 15-2 Förlust
  Mattias Norell /SPÅ HDU17 8-dels Mattias Kananen /UPPS
Marcus Palmér /TÄB
Walkover Vinst
  Mattias Norell /SPÅ HDU17 Kvarts Felix Carlsten /UPPS
Calle Utterström /UPPS
15-5 15-1 Vinst
  Mattias Norell /SPÅ HDU17 Semi Christian Nätz /BORL
Kristofer C-Lindmark /BORL
15-7 15-8 Vinst
  Mattias Norell /SPÅ HDU17 Final Simon Thunborg /TÄB
Martin Andersson /TÄB
15-7 15-11 Förlust
Ojaäär, Daniel Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Adam Larsson /KISTA 15-6 15-5 Förlust
    HSU11 Pool A Gabriel Masso /KISTA 15-0 15-0 Förlust
  Alexander Pettersson /TÄB HDU11 Kvarts Jakob Franzén /KISTA
Magnus Gustavsson /KISTA
15-2 15-4 Vinst
  Alexander Pettersson /TÄB HDU11 Semi Poya Dara /KISTA
Gabriel Masso /KISTA
15-3 15-2 Förlust
Ojaäär, Peter Norrtälje BF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Andreas Carlin /Södert Walkover Vinst
    HSC 8-dels Peter Eriksson /BOT 15-8 15-4 Vinst
    HSC Kvarts Ting-Hey Chau /SMALM 15-10 15-6 Förlust
  Mikael Winge /SPÅ HDC 8-dels Erik Andersson /SPÅ
Martin Sterner /SPÅ
Walkover Vinst
  Mikael Winge /SPÅ HDC Kvarts Mikael Franzén /KISTA
Aldo Lundquist /KISTA
15-8 15-6 Vinst
  Mikael Winge /SPÅ HDC Semi Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
15-10 15-12 Förlust
Ojaäär, Rickard Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Gilljam /SKO HDU13 Kvarts Tom Karlsson /SPÅ
Rasmus Murqvist /SPÅ
15-4 15-2 Vinst
  Daniel Gilljam /SKO HDU13 Semi Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
15-11 5-15 15-11 Förlust
    HSU13 Pool C Christopher Löf /Örebro 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Pool C Christian Sahlström /SPÅ Walk over Vinst
    HSU13 Pool C Christian Pettersson /VIS 15-5 15-4 Vinst
    HSU13 Kvarts Daniel Gilljam /SKO 15-13 15-10 Vinst
    HSU13 Semi Fredrik Johnsson /TÄB 15-4 15-0 Förlust
Olowsson, Johan Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hugo Pettersson /CARLT HDU15 8-dels Marcus Ulvne /UPPS
Max Reineck /UPPS
15-4 5-15 15-11 Vinst
  Hugo Pettersson /CARLT HDU15 Kvarts Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
15-10 9-15 15-10 Förlust
    HSU15 Pool C Joar Bergqvist /TÄB 15-4 15-6 Vinst
    HSU15 Pool C Robin Sjöblom /SPÅ 15-5 13-15 15-10 Vinst
    HSU15 Pool C Simon Wieselblad /UPPS 15-1 15-3 Vinst
    HSU15 Kvarts André Malmaeus /TÄB 15-3 15-6 Förlust
Olsson-M, Josefine Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Stefan Andersson /VIS MDB 8-dels Tomas Almberger /BOT
Linda Seflin /BOT
15-11 12-15 15-4 Förlust
    DSB 8-dels Linda Saarela /EBMK 3-11 11-5 11-4 Förlust
  Johanna Ringkvist /EBMK DDB Kvarts Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-1 15-4 Förlust
Olsson-M, Victoria Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Malin Selling /BOT Walk over Vinst
    DSU17 Pool E Maria Ehlin-Kolk /SPÅ 11-3 11-2 Vinst
    DSU17 Pool E Therese Nettelbjer /KOM 11-0 11-5 Vinst
    DSU17 Semi Lina Möller /SKO 11-7 11-2 Vinst
    DSU17 Final Viktoria Skoglund /Ullevi 13-11 11-3 Vinst
  Jennifer Nielsen /VIS DDU17 Semi Natalie Torpman /TÄB
Mimmi Mårlé /TÄB
15-10 15-9 Vinst
  Jennifer Nielsen /VIS DDU17 Final Emelie Baeckström /KISTA
Lina Möller /SKO
17-15 15-6 Vinst
  Hjalmar Söderlund /VIS MDU17 Kvarts Filip Dunkels /VIS
Miranda Hall /VIS
15-6 15-3 Vinst
  Hjalmar Söderlund /VIS MDU17 Semi Mattias Norell /SPÅ
Hanna Broberg /VBMK
9-15 15-8 15-12 Förlust
Ornell, Johan Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Patrik Ericsson /SMALM 15-12 15-8 Förlust
Palmér, Marcus Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 Pool D Tim Hall /VIS 15-3 15-13 Förlust
    HSU17 Pool D Anton Tjernström /BORL Walk over Vinst
  Mattias Kananen /UPPS HDU17 8-dels Mattias Norell /SPÅ
Marcus Odö /SPÅ
Walkover Förlust
Parekh, Gautam Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Jonathan Sjöö /TÄB Walk over Förlust
    HSU15 Pool F Jonas Ricknell /BOT Walk over Förlust
    HSU15 Pool F Martin Önnebro /Södert Walk over Vinst
Persson, Eddie Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Marcus Karlsson /EBMK Walkover Vinst
    HSB 16-dels Kim Fougelberg /TYR 17-16 15-12 Förlust
  Daniel Chronlund /Örebro HDB 8-dels Björn Lindelöf /UPPS
Julius Reineck /UPPS
15-13 15-8 Vinst
  Daniel Chronlund /Örebro HDB Kvarts Christer Forsgren /CARLT
Sören Molin /LID
15-1 15-2 Förlust
Persson, Jesper Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Sebastian Gransbo /TÄB 15-2 15-6 Förlust
Persson, Mats Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sofia Arpö /TYR MDA Kvarts Jörgen Stenqvist /SPÅ
Frida Lindqvist /NOR
Walkover Vinst
  Sofia Arpö /TYR MDA Semi Oskar Lundqvist /SPÅ
Emma Hagner /TYR
15-11 15-12 Förlust
Persson, Mattias Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Chronlund /Örebro HDU15 8-dels André Malmaeus /TÄB
Simon Druve /TÄB
15-1 15-5 Förlust
    HSU15 Pool K Björn Heimirsson /TÄB 15-3 15-7 Förlust
    HSU15 Pool K Simon Skogert /BOT 15-11 15-5 Förlust
    HSU15 Pool K Oscar Eneroth /SKO 15-5 15-10 Förlust
Pettersson, Alexander Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool D Magnus Gustavsson /KISTA 15-1 15-0 Vinst
    HSU11 Pool D Gunnar Klackenberg /KISTA 15-1 15-1 Vinst
    HSU11 Pool D Douglas Lidman /SKO 15-2 16-17 15-11 Vinst
    HSU11 Semi Niclas Williander /KISTA 15-12 15-0 Vinst
    HSU11 Final Gabriel Masso /KISTA 15-7 15-6 Förlust
  Daniel Ojaäär /TÄB HDU11 Kvarts Jakob Franzén /KISTA
Magnus Gustavsson /KISTA
15-2 15-4 Vinst
  Daniel Ojaäär /TÄB HDU11 Semi Poya Dara /KISTA
Gabriel Masso /KISTA
15-3 15-2 Förlust
Pettersson, Christian Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Tjernström /BORL HDU13 8-dels Viktor Falkesjö /SPÅ
Patrik Sahlsten /SPÅ
Walkover Förlust
    HSU13 Pool C Christian Sahlström /SPÅ Walk over Vinst
    HSU13 Pool C Christopher Löf /Örebro 15-2 15-2 Vinst
    HSU13 Pool C Rickard Ojaäär /TÄB 15-5 15-4 Förlust
Pettersson, Hugo BMK Carlton Kumla
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Olowsson /Örebro HDU15 8-dels Marcus Ulvne /UPPS
Max Reineck /UPPS
15-4 5-15 15-11 Vinst
  Johan Olowsson /Örebro HDU15 Kvarts Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
15-10 9-15 15-10 Förlust
    HSU15 Pool G Fredrik Berg /SPÅ 15-17 15-5 15-7 Vinst
    HSU15 Pool G Emil Chronlund /Örebro 15-3 15-7 Vinst
    HSU15 Pool G Sina Kazemi /TÄB 15-9 17-15 Förlust
Pettersson, Mathias Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Engström /EBMK HDU13 8-dels Viktor Hansson /UPPS
Philip Reineck /UPPS
15-10 15-8 Vinst
  Erik Engström /EBMK HDU13 Kvarts Alexander Antser /SPÅ
Christian Sahlström /SPÅ
15-3 15-17 17-14 Förlust
    HSU13 Pool B Philip Reineck /UPPS 15-8 2-15 15-3 Förlust
    HSU13 Pool B Tom Karlsson /SPÅ 15-6 15-4 Vinst
    HSU13 Pool B Fredrik Lundvall /BOT 15-0 15-3 Vinst
Pettersson, Therese Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool E Hanna Lundqvist /KISTA 11-0 11-0 Förlust
    DSU13 Pool E Cecilia Alexandersson /Örebro 11-1 11-0 Förlust
    DSU13 Pool E Therese Angarth /TÄB 11-0 11-0 Förlust
Pohl, Sara Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Frida Berzelius /TÄB 11-5 11-8 Vinst
    DSU13 Pool B Jenny Franck /KISTA 11-6 11-13 11-0 Vinst
    DSU13 Pool B Charlotte Mackeprang /TÄB 11-2 11-4 Vinst
    DSU13 Semi Berfin Bal /KISTA 11-0 11-3 Förlust
Porselius, Ina Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Miranda Hall /VIS DDU17 Kvarts Emma Bäckman /VBmF
Sandra Wiberg /VBmF
15-10 15-11 Vinst
  Miranda Hall /VIS DDU17 Semi Emelie Baeckström /KISTA
Lina Möller /SKO
15-4 15-0 Förlust
    DSU15 Pool C Lovisa Falkesjö /SPÅ 11-8 11-7 Förlust
    DSU15 Pool C Therese Ristanovic /TÄB 11-9 11-5 Förlust
    DSU15 Pool C Sarah Frisk /KISTA 11-5 11-1 Förlust
Pärlefors, Ludvig Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Per Wallgren /UPPS HDU13 Kvarts Anton Wieselblad /UPPS
Fredrik Johnsson /TÄB
15-7 15-7 Förlust
    HSU13 Pool D Erik Louch /TÄB 15-3 15-1 Vinst
    HSU13 Pool D Alexander Antser /SPÅ 15-8 15-1 Vinst
    HSU13 Pool D Daniel Gilljam /SKO 15-10 15-3 Förlust
Rabnor, Alexander Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Andreas Schennings /BOT 15-2 15-10 Förlust
  Stefan Ståhlbom /Örebro HDC Kvarts Peter Hsieh /BOT
Peter Eriksson /BOT
15-6 15-3 Förlust
Rajala, Tommy Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Lukas Lödesjö /EBMK 15-5 10-15 15-11 Vinst
    HSA 8-dels Christoffer Hägglund /LID 16-17 15-6 15-10 Förlust
  Jens Eriksson /SKO HDA 8-dels Peter Brandt /SPÅ
Kalle Ågren /EBMK
15-10 15-3 Vinst
  Jens Eriksson /SKO HDA Kvarts Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
12-15 15-13 15-11 Förlust
Rastemo, Tobias Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Adam Kahn /KISTA Walk over Förlust
    HSU11 Pool B Fredrik Lundqvist /KISTA Walk over Förlust
    HSU11 Pool B Poya Dara /KISTA Walk over Förlust
Ray, Chriopher BMK Södermalm
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Erik Andersson /SPÅ 15-10 15-10 Förlust
  Ting-Fung Chong /SMALM HDC Kvarts Heimir Haraldsson /TÄB
Björn Heimirsson /TÄB
15-4 15-4 Förlust
Reineck, Julius Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Max Fonseca /KISTA Walkover Vinst
    HSB 16-dels Robert Axelsson /Södert 15-13 15-6 Förlust
  Björn Lindelöf /UPPS HDB 8-dels Daniel Chronlund /Örebro
Eddie Persson /Örebro
15-13 15-8 Förlust
Reineck, Max Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Ulvne /UPPS HDU15 8-dels Johan Olowsson /Örebro
Hugo Pettersson /CARLT
15-4 5-15 15-11 Förlust
    HSU15 Pool I Martin Hansson /NOR 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool I Adam Berzelius /TÄB 15-10 15-8 Vinst
    HSU15 Pool I Simon Ronnås /TÄB 15-4 15-3 Vinst
    HSU15 8-dels Matias Lopez /KISTA 15-7 15-2 Vinst
    HSU15 Kvarts Björn Heimirsson /TÄB 12-15 15-2 17-15 Vinst
    HSU15 Semi Sina Kazemi /TÄB 15-8 15-2 Vinst
    HSU15 Final Simon Druve /TÄB 15-7 11-15 15-2 Vinst
Reineck, Philip Uppsala KFUM
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Viktor Hansson /UPPS HDU13 8-dels Mathias Pettersson /TÄB
Erik Engström /EBMK
15-10 15-8 Förlust
    HSU13 Pool B Mathias Pettersson /TÄB 15-8 2-15 15-3 Vinst
    HSU13 Pool B Fredrik Lundvall /BOT 15-4 15-1 Vinst
    HSU13 Pool B Tom Karlsson /SPÅ 15-8 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Fredrik Johnsson /TÄB 15-10 15-2 Förlust
Richardsson, Stefan Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Martin Angbjär /BORL 15-8 15-1 Förlust
  Gustaf Fagerman /VBMK HDA 8-dels Michael Schwarcz /LID
Joakim Gröndin /LID
Walkover Förlust
Rickne, Gustavo Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Olof Svenhamn /LID 15-4 15-13 Vinst
    HSA 16-dels Fredrik Sand /TYR 15-5 15-12 Vinst
    HSA 8-dels Patrik Söderkvist /SKO 9-15 17-16 15-13 Förlust
  Jörgen Stenqvist /SPÅ HDA 8-dels Olof Svenhamn /LID
Christoffer Hägglund /LID
15-7 15-9 Vinst
  Jörgen Stenqvist /SPÅ HDA Kvarts Niklas Windahl /TYR
Andreas Forsberg /TYR
15-8 9-15 15-3 Vinst
  Jörgen Stenqvist /SPÅ HDA Semi Sven Kellermalm /TÄB
Mats Fagerström /TÄB
15-9 10-15 15-8 Vinst
  Jörgen Stenqvist /SPÅ HDA Final Fredrik Aguilera /BORL
Martin Angbjär /BORL
15-6 17-14 Förlust
Ricknell, Jonas Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Martin Önnebro /Södert Walk over Vinst
    HSU15 Pool F Gautam Parekh /VBMK Walk over Vinst
    HSU15 Pool F Jonathan Sjöö /TÄB 15-0 15-0 Förlust
Ringkvist, Johanna Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB 8-dels Carolina Vuong /Ullevi 9-11 11-5 11-6 Vinst
    DSB Kvarts Petra Book-Nyman /SPÅ 11-3 10-13 11-9 Vinst
    DSB Semi Terese Calderström /Södert 11-8 11-4 Förlust
  Josefine Olsson-M /VIS DDB Kvarts Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-1 15-4 Förlust
Ristanovic, Therese Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marielle Angarth /TÄB DDU15 8-dels Lovisa Falkesjö /SPÅ
Linn Källeskog /SPÅ
15-13 15-3 Förlust
    DSU15 Pool C Sarah Frisk /KISTA 11-7 8-11 11-6 Vinst
    DSU15 Pool C Ina Porselius /VIS 11-9 11-5 Vinst
    DSU15 Pool C Lovisa Falkesjö /SPÅ 9-11 11-6 11-8 Vinst
    DSU15 Kvarts Sofie Haglund /TÄB 11-2 11-2 Förlust
Robertsson, Fredrik BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 32-dels Tomas Brandt /SPÅ Walkover Vinst
    HSA 16-dels Håkan Simonsson /Södert 15-9 15-9 Vinst
    HSA 8-dels Johan Björkholm /VBmF 15-4 15-5 Förlust
  Mikael Bladh /KOM HDA 8-dels Niklas Windahl /TYR
Andreas Forsberg /TYR
15-3 15-7 Förlust
Ronnås, Simon Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonathan Sjöö /TÄB HDU15 8-dels Fredrik Berg /SPÅ
Robin Sjöblom /SPÅ
11-15 15-10 15-9 Förlust
    HSU15 Pool I Adam Berzelius /TÄB 15-10 15-3 Förlust
    HSU15 Pool I Martin Hansson /NOR 15-7 15-3 Vinst
    HSU15 Pool I Max Reineck /UPPS 15-4 15-3 Förlust
Ryttervik, Magnus BK Komet
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Isak Malmström /VBmF 15-12 15-7 Vinst
    HSB 8-dels Andreas Tillnert /KISTA 15-2 15-2 Förlust
  Hjalmar Friberg /KOM HDB 8-dels Johan Larsson /TÄB
Sebastian Gransbo /TÄB
15-4 15-2 Förlust
Saarela, Linda Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Albin Knutar /UPPS MDB 8-dels Robert Axelsson /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-2 15-1 Förlust
    DSB 8-dels Josefine Olsson-M /VIS 3-11 11-5 11-4 Vinst
    DSB Kvarts Terese Calderström /Södert 11-6 11-4 Förlust
  Veronica Larsson /EBMK DDB Kvarts Petra Book-Nyman /SPÅ
Marie Strömgren /SPÅ
15-9 15-8 Vinst
  Veronica Larsson /EBMK DDB Semi Terese Calderström /Södert
Päivi Kokko /Södert
15-12 15-2 Förlust
Sahlsten, Patrik Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Viktor Falkesjö /SPÅ HDU13 8-dels Christian Pettersson /VIS
Emil Tjernström /BORL
Walkover Vinst
  Viktor Falkesjö /SPÅ HDU13 Kvarts Victor Nordh /TÄB
Anders Sjöland /TÄB
15-1 15-3 Förlust
    HSU13 Pool F Emil Tjernström /BORL 15-2 15-0 Förlust
    HSU13 Pool F Viktor Hansson /UPPS 15-3 15-4 Förlust
    HSU13 Pool F Niclas DuFour /TÄB 15-0 15-0 Förlust
Sahlström, Carolina Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kristin Stenfors /SPÅ DDU15 Kvarts Mikaela Djärf /TÄB
Mikaela Sandh /TÄB
8-15 15-4 15-8 Vinst
  Kristin Stenfors /SPÅ DDU15 Semi Linda Seflin /BOT
Hanna Broberg /VBMK
13-15 15-11 15-6 Förlust
    DSU15 Pool A Mikaela Sandh /TÄB 11-9 11-13 11-6 Vinst
    DSU15 Pool A Elin Carlsson /Örebro 11-7 11-1 Vinst
    DSU15 Pool A Hanna Broberg /VBMK 11-7 11-5 Förlust
Sahlström, Christian Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Alexander Antser /SPÅ HDU13 Kvarts Mathias Pettersson /TÄB
Erik Engström /EBMK
15-3 15-17 17-14 Vinst
  Alexander Antser /SPÅ HDU13 Semi Daniel Gilljam /SKO
Rickard Ojaäär /TÄB
15-11 5-15 15-11 Vinst
  Alexander Antser /SPÅ HDU13 Final Anton Wieselblad /UPPS
Fredrik Johnsson /TÄB
15-6 15-3 Förlust
    HSU13 Pool C Christian Pettersson /VIS Walk over Förlust
    HSU13 Pool C Rickard Ojaäär /TÄB Walk over Förlust
    HSU13 Pool C Christopher Löf /Örebro Walk over Förlust
Sand, Fredrik Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA 16-dels Gustavo Rickne /SPÅ 15-5 15-12 Förlust
Sandberg, Truls Sollentuna BS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Jocob Ahlstrand /VBmF Walkover Förlust
Sandh, Mikaela Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mikaela Djärf /TÄB DDU15 Kvarts Carolina Sahlström /SPÅ
Kristin Stenfors /SPÅ
8-15 15-4 15-8 Förlust
    DSU15 Pool A Carolina Sahlström /SPÅ 11-9 11-13 11-6 Förlust
    DSU15 Pool A Hanna Broberg /VBMK 11-3 11-3 Förlust
    DSU15 Pool A Elin Carlsson /Örebro 11-6 11-6 Vinst
Sandin, Johan Norrköpings BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 32-dels Dildar Bal /KISTA 15-13 15-4 Förlust
  Robert Axelsson /Södert HDB 16-dels Lars Winnberg /Ullevi
Vincent Holmgren /Ullevi
15-10 15-9 Vinst
  Robert Axelsson /Södert HDB 8-dels Tim Hall /VIS
Marcus Carlsson /VIS
15-5 15-13 Förlust
Schennings, Andreas Botkyrka G&IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC 16-dels Alexander Rabnor /Örebro 15-2 15-10 Vinst
    HSC 8-dels Erik Andersson /SPÅ 11-15 15-13 Uppgivet Vinst
    HSC Kvarts Vincent Holmgren /Ullevi Walkover Förlust
Schwarcz, Michael IFK Lidingö
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB 16-dels Andreas Tillnert /KISTA Walkover Förlust
  Joakim Gröndin /LID HDA 16-dels Mattias Englund /VIS
Thomas Ahlgren /TÄB
13-15 15-13 15-10 Vinst
  Joakim Gröndin /LID HDA 8-dels Gustaf Fagerman /VBMK
Stefan Richardsson /VBMK
Walkover Vinst
  Joakim Gröndin /LID HDA