Täby Internationella 2003

Täby Badmintonhall 28-29 december 2003

Täby Badmintonförening


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 337

Total antal WO matcher = 48

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DD11 Josephine van Zaane /Själla
Mette Poulsen /Själla
Sara Ortvang /Själla
Julie Lejre /Själla
Ann Elfqvist /Kista -
Anna Järvinen /Kista
Helen Kaarjärv /Estlan -
Cecilia Gerlitz /Täby
DS11 Mette Poulsen /Själla Josephine van Zaane /Själla Cecilia Gerlitz /Täby
Sara Ortvang /Själla
HD11 Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
Erik Pettersson /Skogås -
Douglas Lidman /Skogås
Daniel Ojaäär /Täby -
Filip Myhrén /Gamleb
HS11 Mathias Rud Pedersen /Själla Fredrik Colberg /Själla Filip Myhrén /Gamleb
Jesper Gaardhöje /Själla
MD11 Fredrik Colberg /Själla
Mette Poulsen /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
Oskar Eriksson /Täby -
Anna Järvinen /Kista
Jesper Gaardhöje /Själla -
Julie Lejre /Själla
DD13 Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Malin Franzén /Kista -
Sara Pohl /Uppsal
Mikaela Jäntti /Täby -
Therese Angarth /Täby
DS13 Therese Angarth /Täby Nanna Roed Johansen /Själla Berfin Aslan /Kista
Caroline Nielsen /Själla
HD13 Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
Emil Holst /Själla -
Mickey Nielsen /Själla
Patrik Andersson /Valbod -
Magnus Nordin /Valbod
HS13 Emil Holst /Själla Mark Skovgaard /Själla David Häger /Valbod
Anton Wieselblad /Uppsal
MD13 Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
Christoffer Rossmann /Själla -
Stine Lund Nielsen /Själla
Mark Skovgaard /Själla -
Caroline Nielsen /Själla
DD15 Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
Hanna Broberg /Väsby -
Maria Gemwall /Väsby
Stina Viljus /Estlan -
Karolina Hoim /Estlan
DS15 Andrea Bergmark /Kista Amanda Lindh /Umeå Maria Helsböl /Själla
Stina Viljus /Estlan
HD15 Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Hans Jacob Olsen /Själla -
Simon G Pedersen /Själla
Rasmus Kokholm /Själla -
Christian Bach /Själla
HS15 Nico Ruponen /Täby Borgar Heimirsson /Täby Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
MD15 Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
Borgar Heimirsson /Täby -
Linnéa Hedlund /Åminto
Christian Bach /Själla -
Cecilia Brandt Olsen /Själla

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD11 Dam dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Josephine van Zaane /Själla
Mette Poulsen /Själla
Ann Elfqvist /Kista
Anna Järvinen /Kista
15-0 15-0
Semi Sara Ortvang /Själla
Julie Lejre /Själla
Helen Kaarjärv /Estlan
Cecilia Gerlitz /Täby
15-6 15-3
Final Josephine van Zaane /Själla
Mette Poulsen /Själla
Sara Ortvang /Själla
Julie Lejre /Själla
15-5 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS11 Dam singel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mette Poulsen /Själla Linda Torpman /Täby Walk over
Pool A Julie Lejre /Själla Helen Kaarjärv /Estlan 11-3 11-6
Pool A Mette Poulsen /Själla Helen Kaarjärv /Estlan 11-0 11-3
Pool A Julie Lejre /Själla Linda Torpman /Täby Walk over
Pool A Mette Poulsen /Själla Julie Lejre /Själla 11-0 11-2
Pool A Helen Kaarjärv /Estlan Linda Torpman /Täby Walk over
Pool B Cecilia Gerlitz /Täby Ann Elfqvist /Kista 11-0 11-4
Pool B Sara Ortvang /Själla Cecilia Gerlitz /Täby 11-2 11-4
Pool B Sara Ortvang /Själla Ann Elfqvist /Kista 11-0 11-5
Pool C Josephine van Zaane /Själla Camilla Jäntti /Täby Walk over
Pool C Anna Järvinen /Kista Camilla Jäntti /Täby Walk over
Pool C Josephine van Zaane /Själla Anna Järvinen /Kista 11-2 11-1
Kvarts Cecilia Gerlitz /Täby Anna Järvinen /Kista 11-0 11-1
Kvarts Sara Ortvang /Själla Julie Lejre /Själla 11-5 11-8
Semi Mette Poulsen /Själla Cecilia Gerlitz /Täby 11-5 11-3
Semi Josephine van Zaane /Själla Sara Ortvang /Själla 11-1 11-4
Final Mette Poulsen /Själla Josephine van Zaane /Själla 13-11 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD11 Herr dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
Robin Nilsson /Täby
Oskar Eriksson /Täby
15-2 15-3
Kvarts Erik Pettersson /Skogås
Douglas Lidman /Skogås
Jakob Franzén /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Walkover
Kvarts Daniel Ojaäär /Täby
Filip Myhrén /Gamleb
Emil Järvinen /Kista
Adam Khan /Kista
15-10 15-13
Kvarts Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
Adam Larsson /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-2 15-1
Semi Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
Erik Pettersson /Skogås
Douglas Lidman /Skogås
15-1 15-2
Semi Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
Daniel Ojaäär /Täby
Filip Myhrén /Gamleb
15-8 15-7
Final Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
0-15 15-9 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS11 Herr singel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Fredrik Colberg /Själla Oskar Eriksson /Täby 15-5 15-0
Pool A Emil Järvinen /Kista Jakob Franzén /Kista Walk over
Pool A Fredrik Colberg /Själla Jakob Franzén /Kista Walk over
Pool A Oskar Eriksson /Täby Emil Järvinen /Kista 15-4 15-8
Pool A Fredrik Colberg /Själla Emil Järvinen /Kista 15-1 15-0
Pool A Oskar Eriksson /Täby Jakob Franzén /Kista Walk over
Pool B Filip Myhrén /Gamleb Fredrik Lundqvist /Kista 15-0 15-0
Pool B Adam Larsson /Kista Gunnar Klackenberg /Kista 15-13 3-15 15-10
Pool B Filip Myhrén /Gamleb Gunnar Klackenberg /Kista 15-8 15-1
Pool B Fredrik Lundqvist /Kista Adam Larsson /Kista 15-9 8-15 15-12
Pool B Filip Myhrén /Gamleb Adam Larsson /Kista 15-2 15-1
Pool B Fredrik Lundqvist /Kista Gunnar Klackenberg /Kista 15-12 15-5
Pool C Jesper Gaardhöje /Själla Mathias Bang Knudsen /Själla 15-5 15-6
Pool C Mathias Bang Knudsen /Själla Adam Khan /Kista 15-4 15-1
Pool C Jesper Gaardhöje /Själla Adam Khan /Kista 15-1 15-3
Pool D Erik Pettersson /Skogås Gabriel Masso /Kista Walk over
Pool D Erik Pettersson /Skogås Daniel Ojaäär /Täby 15-4 15-2
Pool D Daniel Ojaäär /Täby Gabriel Masso /Kista Walk over
Pool E Mathias Rud Pedersen /Själla Robin Nilsson /Täby 15-0 15-3
Pool E Douglas Lidman /Skogås Robin Nilsson /Täby 15-6 15-13
Pool E Mathias Rud Pedersen /Själla Douglas Lidman /Skogås 15-2 15-7
8-dels Douglas Lidman /Skogås Daniel Ojaäär /Täby 15-3 15-9
8-dels Jesper Gaardhöje /Själla Oskar Eriksson /Täby 15-4 15-1
Kvarts Fredrik Colberg /Själla Mathias Bang Knudsen /Själla 15-5 15-9
Kvarts Filip Myhrén /Gamleb Douglas Lidman /Skogås 15-8 15-8
Kvarts Jesper Gaardhöje /Själla Erik Pettersson /Skogås 15-3 15-3
Kvarts Mathias Rud Pedersen /Själla Fredrik Lundqvist /Kista 15-1 15-1
Semi Fredrik Colberg /Själla Filip Myhrén /Gamleb 15-4 15-8
Semi Mathias Rud Pedersen /Själla Jesper Gaardhöje /Själla 15-2 15-9
Final Mathias Rud Pedersen /Själla Fredrik Colberg /Själla 14-17 15-9 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD11 Mixed dubbel klass 11

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Oskar Eriksson /Täby
Anna Järvinen /Kista
Robin Nilsson /Täby
Cecilia Gerlitz /Täby
4-15 15-2 15-12
Kvarts Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
Mathias Bang Knudsen /Själla
Sara Ortvang /Själla
15-7 15-12
Kvarts Jesper Gaardhöje /Själla
Julie Lejre /Själla
Filip Myhrén /Gamleb
Helen Kaarjärv /Estlan
15-2 15-2
Semi Fredrik Colberg /Själla
Mette Poulsen /Själla
Oskar Eriksson /Täby
Anna Järvinen /Kista
15-5 15-2
Semi Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
Jesper Gaardhöje /Själla
Julie Lejre /Själla
15-11 8-15 15-10
Final Fredrik Colberg /Själla
Mette Poulsen /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
15-6 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD13 Dam dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Linda Beck /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
Walkover
Kvarts Malin Franzén /Kista
Sara Pohl /Uppsal
Berfin Aslan /Kista
Hannah Lundqvist /Kista
15-11 15-11
Kvarts Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
Frida Berzelius /Täby
Amanda Lundqvist /Täby
15-8 15-2
Kvarts Mikaela Jäntti /Täby
Therese Angarth /Täby
Emma Larsson /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-3 15-11
Semi Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Malin Franzén /Kista
Sara Pohl /Uppsal
15-1 15-1
Semi Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
Mikaela Jäntti /Täby
Therese Angarth /Täby
15-3 13-15 15-0
Final Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
15-10 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS13 Dam singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Berfin Aslan /Kista Stine Lund Nielsen /Själla 1-11 11-5 11-5
Pool A Mikaela Jäntti /Täby Charlotte Mackeprang /Täby 11-5 11-4
Pool A Berfin Aslan /Kista Charlotte Mackeprang /Täby 11-4 11-3
Pool A Stine Lund Nielsen /Själla Mikaela Jäntti /Täby 11-8 11-8
Pool A Berfin Aslan /Kista Mikaela Jäntti /Täby 11-1 11-3
Pool A Stine Lund Nielsen /Själla Charlotte Mackeprang /Täby 11-5 11-5
Pool B Nanna Roed Johansen /Själla Hannah Lundqvist /Kista 11-2 11-3
Pool B Frida Berzelius /Täby Johanna Jäntti /Täby 11-9 11-0
Pool B Nanna Roed Johansen /Själla Johanna Jäntti /Täby 11-1 11-1
Pool B Frida Berzelius /Täby Hannah Lundqvist /Kista 11-3 11-1
Pool B Nanna Roed Johansen /Själla Frida Berzelius /Täby 11-4 11-3
Pool B Hannah Lundqvist /Kista Johanna Jäntti /Täby 11-3 11-9
Pool C Amanda Lundqvist /Täby Maria Helmersson /Täby 11-5 12-13 11-6
Pool C Maria Helmersson /Täby Malin Franzén /Kista 9-11 11-7 11-9
Pool C Amanda Lundqvist /Täby Malin Franzén /Kista 3-11 11-7 13-11
Pool D Caroline Nielsen /Själla Michaela Morton /Själla 13-11 11-3
Pool D Caroline Nielsen /Själla Linda Beck /Täby Walk over
Pool D Michaela Morton /Själla Linda Beck /Täby Walk over
Pool E Therese Angarth /Täby Emma Larsson /Täby 11-0 11-0
Pool E Sara Pohl /Uppsal Emma Larsson /Täby 5-11 11-8 11-6
Pool E Therese Angarth /Täby Sara Pohl /Uppsal 11-0 11-2
8-dels Maria Helmersson /Täby Sara Pohl /Uppsal 4-11 11-8 11-8
8-dels Frida Berzelius /Täby Amanda Lundqvist /Täby 11-4 11-7
Kvarts Berfin Aslan /Kista Michaela Morton /Själla 11-7 11-2
Kvarts Nanna Roed Johansen /Själla Maria Helmersson /Täby 11-2 11-1
Kvarts Caroline Nielsen /Själla Frida Berzelius /Täby 11-6 11-4
Kvarts Therese Angarth /Täby Stine Lund Nielsen /Själla 11-4 13-10
Semi Nanna Roed Johansen /Själla Berfin Aslan /Kista 11-5 11-6
Semi Therese Angarth /Täby Caroline Nielsen /Själla 6-11 11-2 11-6
Final Therese Angarth /Täby Nanna Roed Johansen /Själla 11-1 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD13 Herr dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Rickard Ojaäär /Täby
Victor Nordh /Täby
Jere Hirvi /Estlan
Eric Myhrén /Gamleb
15-6 15-13
8-dels Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
Victor Nordh /Täby
Anders Sjöland /Täby
Walkover
8-dels Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
Erich Louch /Täby
Oscar Hedström /Täby
Walkover
8-dels Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
Kristian Kaljurand /Estlan
Rudolf Leimets /Estlan
15-2 15-8
Kvarts Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
Rickard Ojaäär /Täby
Victor Nordh /Täby
15-0 15-3
Kvarts Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
Daniel Giljam /Skogås
David Witten /Täby
15-2 15-1
Kvarts Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
Per Wallgren /Uppsal
Philip Reineck /Uppsal
15-6 15-2
Kvarts Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
Felix Lindh /Umeå
David Häger /Valbod
15-9 17-14
Semi Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
Walkover
Semi Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
15-4 15-6
Final Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-7 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS13 Herr singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A David Häger /Valbod Philip Reineck /Uppsal 15-3 15-0
Pool A Felix Lindh /Umeå Victor Nordh /Täby 15-2 15-3
Pool A David Häger /Valbod Felix Lindh /Umeå 15-8 15-7
Pool A Philip Reineck /Uppsal Victor Nordh /Täby 15-10 15-8
Pool A David Häger /Valbod Victor Nordh /Täby 15-1 15-0
Pool A Felix Lindh /Umeå Philip Reineck /Uppsal 15-9 15-0
Pool B Emil Holst /Själla Erik Wibring /Täby Walk over
Pool B Mickey Nielsen /Själla Eric Myhrén /Gamleb 15-7 15-2
Pool B Emil Holst /Själla Mickey Nielsen /Själla 15-5 15-5
Pool B Eric Myhrén /Gamleb Erik Wibring /Täby Walk over
Pool B Emil Holst /Själla Eric Myhrén /Gamleb 15-5 15-3
Pool B Mickey Nielsen /Själla Erik Wibring /Täby Walk over
Pool C Rickard Ojaäär /Täby Jere Hirvi /Estlan 15-5 15-4
Pool C Emil Tjernström /Borlän Oscar Hedström /Täby Walk over
Pool C Rickard Ojaäär /Täby Emil Tjernström /Borlän Walk over
Pool C Jere Hirvi /Estlan Oscar Hedström /Täby Walk over
Pool C Rickard Ojaäär /Täby Oscar Hedström /Täby Walk over
Pool C Jere Hirvi /Estlan Emil Tjernström /Borlän Walk over
Pool D Per Wallgren /Uppsal Anders Sjöland /Täby Walk over
Pool D Mark Skovgaard /Själla Kristian Kaljurand /Estlan 15-6 17-14
Pool D Mark Skovgaard /Själla Anders Sjöland /Täby Walk over
Pool D Kristian Kaljurand /Estlan Per Wallgren /Uppsal 15-3 15-3
Pool D Kristian Kaljurand /Estlan Anders Sjöland /Täby Walk over
Pool D Mark Skovgaard /Själla Per Wallgren /Uppsal 15-3 15-1
Pool E Fredrik Johnson /Täby David Witten /Täby 15-0 15-0
Pool E Patrik Andersson /Valbod David Witten /Täby 15-1 15-4
Pool E Fredrik Johnson /Täby Patrik Andersson /Valbod 15-2 15-6
Pool F Erik Engström /Eskils Daniel Giljam /Skogås 15-6 15-6
Pool F Christoffer Rossmann /Själla Rudolf Leimets /Estlan Walk over
Pool F Christoffer Rossmann /Själla Erik Engström /Eskils 15-7 15-2
Pool F Daniel Giljam /Skogås Rudolf Leimets /Estlan Walk over
Pool F Erik Engström /Eskils Rudolf Leimets /Estlan Walk over
Pool F Christoffer Rossmann /Själla Daniel Giljam /Skogås 15-4 15-1
Pool G Anton Wieselblad /Uppsal Erich Louch /Täby 15-2 15-2
Pool G Magnus Nordin /Valbod Erich Louch /Täby 15-0 15-0
Pool G Anton Wieselblad /Uppsal Magnus Nordin /Valbod 14-17 15-5 15-9
8-dels Kristian Kaljurand /Estlan Patrik Andersson /Valbod 15-7 15-11
8-dels Emil Holst /Själla Magnus Nordin /Valbod 15-3 15-4
8-dels Rickard Ojaäär /Täby Erik Engström /Eskils 12-15 15-11 15-5
8-dels Mark Skovgaard /Själla Mickey Nielsen /Själla Walkover
8-dels Fredrik Johnson /Täby Jere Hirvi /Estlan 15-4 15-2
8-dels Christoffer Rossmann /Själla Felix Lindh /Umeå 15-2 15-13
Kvarts David Häger /Valbod Kristian Kaljurand /Estlan 15-6 15-1
Kvarts Emil Holst /Själla Rickard Ojaäär /Täby 15-3 14-5
Kvarts Mark Skovgaard /Själla Fredrik Johnson /Täby 15-3 14-17 15-8
Kvarts Anton Wieselblad /Uppsal Christoffer Rossmann /Själla 15-11 17-15
Semi Emil Holst /Själla David Häger /Valbod 15-9 15-13
Semi Mark Skovgaard /Själla Anton Wieselblad /Uppsal 15-10 15-2
Final Emil Holst /Själla Mark Skovgaard /Själla 15-7 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD13 Mixed dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
Eric Myhrén /Gamleb
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 15-4
8-dels Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Rickard Ojaäär /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-5 15-5
8-dels Jere Hirvi /Estlan
Charlotte Mackeprang /Täby
Kristian Kaljurand /Estlan
Linda Beck /Täby
Walkover
8-dels Anton Wieselblad /Uppsal
Sara Pohl /Uppsal
Victor Nordh /Täby
Emma Larsson /Täby
15-1 15-6
8-dels Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
Kristian Kaljurand /Estlan
Maria Helmersson /Täby
15-4 15-8
8-dels Magnus Nordin /Valbod
Frida Berzelius /Täby
Felix Lindh /Umeå
Johanna Jäntti /Täby
15-1 15-3
8-dels Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
Mickey Nielsen /Själla
Nanna Roed Johansen /Själla
15-5 15-8
Kvarts Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
David Häger /Valbod
Berfin Aslan /Kista
15-13 15-12
Kvarts Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Jere Hirvi /Estlan
Charlotte Mackeprang /Täby
Walkover
Kvarts Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
Anton Wieselblad /Uppsal
Sara Pohl /Uppsal
15-8 11-15 15-8
Kvarts Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
Magnus Nordin /Valbod
Frida Berzelius /Täby
15-6 11-15 15-4
Semi Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
17-14 15-10
Semi Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
7-15 15-3 15-10
Final Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
7-15 15-7 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD15 Dam dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
Mikaela Djärf /Täby
Elin Helmersson /Täby
15-5 15-4
Kvarts Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
Andrea Bergmark /Kista
Amanda Lindh /Umeå
15-3 15-13
Kvarts Hanna Broberg /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
Johanna Jäntti /Täby
Marielle Angarth /Täby
15-3 15-6
Kvarts Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
Cecilia Brandt Olsen /Själla
Kia Borch Hansen /Själla
15-10 4-15 17-16
Kvarts Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
Relika Reinman /Estlan
Laura Vana /Estlan
16-17 17-15 15-11
Semi Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
Hanna Broberg /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
15-1 15-0
Semi Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
15-13 11-15 15-10
Final Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
15-9 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS15 Dam singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Amanda Lindh /Umeå Maria Haraldsson /Kista 11-0 11-1
Pool A Kia Borch Hansen /Själla Therese Ristanovic /Täby 11-0 11-4
Pool A Amanda Lindh /Umeå Kia Borch Hansen /Själla 11-6 11-7
Pool A Therese Ristanovic /Täby Maria Haraldsson /Kista 11-6 11-8
Pool A Amanda Lindh /Umeå Therese Ristanovic /Täby 11-1 11-2
Pool A Kia Borch Hansen /Själla Maria Haraldsson /Kista 11-1 11-2
Pool B Maria Helsböl /Själla Camilla Carlsson /Eskils 11-6 11-6
Pool B Ditte Rasmussen /Själla Camilla Carlsson /Eskils 11-5 11-7
Pool B Maria Helsböl /Själla Ditte Rasmussen /Själla 5-11 11-8 11-6
Pool C Laura Vana /Estlan Marielle Angarth /Täby 11-1 11-3
Pool C Ketly Freirik /Estlan Mikaela Djärf /Täby 11-3 11-2
Pool C Laura Vana /Estlan Mikaela Djärf /Täby 11-1 11-1
Pool C Ketly Freirik /Estlan Marielle Angarth /Täby 11-6 11-6
Pool C Ketly Freirik /Estlan Laura Vana /Estlan 11-2 11-4
Pool C Mikaela Djärf /Täby Marielle Angarth /Täby 13-11 3-11 11-6
Pool D Karolina Kotte /Täby Sarah Frisk /Kista 11-1 11-0
Pool D Stina Viljus /Estlan Hanna Broberg /Väsby 11-3 9-11 11-4
Pool D Stina Viljus /Estlan Karolina Kotte /Täby 11-4 11-9
Pool D Hanna Broberg /Väsby Sarah Frisk /Kista 11-0 11-0
Pool D Karolina Kotte /Täby Hanna Broberg /Väsby 11-2 11-0
Pool D Stina Viljus /Estlan Sarah Frisk /Kista 11-0 11-1
Pool E Linnéa Hedlund /Åminto Maria Gemwall /Väsby 11-4 11-1
Pool E Elin Helmersson /Täby Maria Gemwall /Väsby 11-6 4-11 11-1
Pool E Linnéa Hedlund /Åminto Elin Helmersson /Täby 11-1 11-8
Pool F Andrea Bergmark /Kista Cecilia Brandt Olsen /Själla 11-7 9-11 11-9
Pool F Karolina Hoim /Estlan Relika Reinman /Estlan 11-7 11-7
Pool F Andrea Bergmark /Kista Relika Reinman /Estlan 9-11 11-4 11-1
Pool F Karolina Hoim /Estlan Cecilia Brandt Olsen /Själla 2-11 13-12 11-2
Pool F Andrea Bergmark /Kista Karolina Hoim /Estlan 13-12 11-6
Pool F Cecilia Brandt Olsen /Själla Relika Reinman /Estlan 8-11 11-8 11-9
8-dels Karolina Kotte /Täby Karolina Hoim /Estlan 11-3 11-4
8-dels Ketly Freirik /Estlan Elin Helmersson /Täby 11-8 11-6
8-dels Stina Viljus /Estlan Ditte Rasmussen /Själla 13-10 11-7
8-dels Kia Borch Hansen /Själla Laura Vana /Estlan 11-6 11-5
Kvarts Amanda Lindh /Umeå Karolina Kotte /Täby 13-10 9-11 11-9
Kvarts Maria Helsböl /Själla Ketly Freirik /Estlan 11-7 11-1
Kvarts Stina Viljus /Estlan Linnéa Hedlund /Åminto 11-8 2-11 13-10
Kvarts Andrea Bergmark /Kista Kia Borch Hansen /Själla 11-6 11-3
Semi Amanda Lindh /Umeå Maria Helsböl /Själla 11-0 11-4
Semi Andrea Bergmark /Kista Stina Viljus /Estlan 11-8 13-11
Final Andrea Bergmark /Kista Amanda Lindh /Umeå 9-11 11-6 13-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD15 Herr dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Robin Rocksten /Täby
Victor Zuhr /Täby
Robin Ahonen /Grums
Hugo Pettersson /Carlto
Walkover
16-dels Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Max Reineck /Uppsal
Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
15-3 15-11
16-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
Emanuel Larsson /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
8-15 17-14 15-11
8-dels Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Toomas Vane /Estlan
Ingmar Seidelberg /Estlan
15-3 15-5
8-dels Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
Jim Hammargren /Skogås
Erik Giljam /Skogås
15-9 15-6
8-dels Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
Markus Högman /Täby
Hugo Pettersson /Carlto
15-3 15-7
8-dels Joar Bergqvist /Täby
Simon Wieselblad /Uppsal
Robin Rocksten /Täby
Victor Zuhr /Täby
Walkover
8-dels Fredrik Olsson /Boston
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Max Reineck /Uppsal
15-12 15-5
8-dels Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
Fredrik Berg /Spåret
Robin Sjöblom /Spåret
15-3 15-5
8-dels Simon Druve /Täby
Sina Kazemi /Täby
Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-6 15-0
8-dels Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
Gautam Parekh /Väsby
Johan Andersson /Väsby
15-3 15-3
Kvarts Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-9 15-7
Kvarts Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
Joar Bergqvist /Täby
Simon Wieselblad /Uppsal
15-0 15-0
Kvarts Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
Fredrik Olsson /Boston
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
15-4 15-11
Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
Simon Druve /Täby
Sina Kazemi /Täby
8-15 15-8 15-8
Semi Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
15-8 15-12
Semi Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
14-17 15-9 15-13
Final Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-4 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS15 Herr singel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Borgar Heimirsson /Täby Marcus Norfeldt /Åminto 15-5 15-3
Pool A Simon Ronnås /Täby Robin Rocksten /Täby 15-4 15-5
Pool A Borgar Heimirsson /Täby Robin Rocksten /Täby 15-0 15-0
Pool A Marcus Norfeldt /Åminto Simon Ronnås /Täby 15-4 15-6
Pool A Borgar Heimirsson /Täby Simon Ronnås /Täby 15-8 15-6
Pool A Marcus Norfeldt /Åminto Robin Rocksten /Täby 15-1 15-0
Pool B Ingmar Seidelberg /Estlan Gautam Parekh /Väsby 15-2 15-5
Pool B Simon Wieselblad /Uppsal Adam Berzelius /Täby Walk over
Pool B Ingmar Seidelberg /Estlan Simon Wieselblad /Uppsal 15-1 15-1
Pool B Gautam Parekh /Väsby Adam Berzelius /Täby Walk over
Pool B Ingmar Seidelberg /Estlan Adam Berzelius /Täby Walk over
Pool B Gautam Parekh /Väsby Simon Wieselblad /Uppsal 15-13 15-10
Pool C Christian Bach /Själla Pelle Flink /Skogås Walk over
Pool C Thomas Andersson /Täby Robin Khan /Kista 15-4 15-1
Pool C Christian Bach /Själla Robin Khan /Kista 15-4 15-6
Pool C Thomas Andersson /Täby Pelle Flink /Skogås Walk over
Pool C Christian Bach /Själla Thomas Andersson /Täby 15-3 15-7
Pool C Robin Khan /Kista Pelle Flink /Skogås Walk over
Pool D Björn Heimirsson /Täby Robin Ahonen /Grums Walk over
Pool D Hugo Pettersson /Carlto Victor Zuhr /Täby 15-10 15-8
Pool D Björn Heimirsson /Täby Hugo Pettersson /Carlto 15-11 6-15 15-6
Pool D Victor Zuhr /Täby Robin Ahonen /Grums Walk over
Pool D Björn Heimirsson /Täby Victor Zuhr /Täby 15-6 15-9
Pool D Hugo Pettersson /Carlto Robin Ahonen /Grums Walk over
Pool E Fredrik Olsson /Boston Joar Bergqvist /Täby 15-9 15-10
Pool E Olof Berglund /Täby Albert Witten /Täby 15-5 17-16
Pool E Joar Bergqvist /Täby Albert Witten /Täby 15-4 15-12
Pool E Fredrik Olsson /Boston Olof Berglund /Täby 15-3 15-0
Pool E Joar Bergqvist /Täby Olof Berglund /Täby 15-11 15-10
Pool E Fredrik Olsson /Boston Albert Witten /Täby 15-0 15-3
Pool F Robert Flink /Skogås Toomas Vane /Estlan 15-9 15-7
Pool F Markus Högman /Täby Erik Giljam /Skogås Walk over
Pool F Robert Flink /Skogås Markus Högman /Täby 8-15 17-16 15-6
Pool F Toomas Vane /Estlan Erik Giljam /Skogås Walk over
Pool F Robert Flink /Skogås Erik Giljam /Skogås Walk over
Pool F Toomas Vane /Estlan Markus Högman /Täby 15-13 15-13
Pool G Hans Jacob Olsen /Själla Sebastian Eriksson /Täby 15-5 15-2
Pool G Matias Lopez /Kista Sebastian Eriksson /Täby 15-6 15-6
Pool G Hans Jacob Olsen /Själla Matias Lopez /Kista 15-3 15-11
Pool H Fredrik Grefve /Umeå Jonas Johansson-Berg /Uppsal 15-1 15-1
Pool H Simon G Pedersen /Själla Fredrik Berg /Spåret 15-10 15-3
Pool H Fredrik Grefve /Umeå Fredrik Berg /Spåret 15-5 15-3
Pool H Simon G Pedersen /Själla Jonas Johansson-Berg /Uppsal 15-4 15-2
Pool H Fredrik Grefve /Umeå Simon G Pedersen /Själla 15-9 15-3
Pool H Jonas Johansson-Berg /Uppsal Fredrik Berg /Spåret 15-13 15-5
Pool I Jim Hammargren /Skogås Robin Sjöblom /Spåret 15-11 15-8
Pool I Rasmus Kokholm /Själla Alexander Nistad /Kista 15-10 0-15 15-10
Pool I Rasmus Kokholm /Själla Jim Hammargren /Skogås 15-8 15-6
Pool I Alexander Nistad /Kista Robin Sjöblom /Spåret 15-4 15-5
Pool I Alexander Nistad /Kista Jim Hammargren /Skogås 11-15 15-10 15-3
Pool I Rasmus Kokholm /Själla Robin Sjöblom /Spåret 15-1 15-11
Pool J Christoffer Ingvaldsson /Skogås Oscar Eneroth /Skogås 15-11 15-4
Pool J Simon Druve /Täby Oscar Eneroth /Skogås 15-3 15-5
Pool J Simon Druve /Täby Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-11 15-3
Pool K Nico Ruponen /Täby Max Reineck /Uppsal 10-15 15-7 15-5
Pool K Sina Kazemi /Täby Emanuel Larsson /Skogås 15-8 15-6
Pool K Nico Ruponen /Täby Sina Kazemi /Täby 15-12 8-15 15-9
Pool K Max Reineck /Uppsal Emanuel Larsson /Skogås 15-8 15-3
Pool K Nico Ruponen /Täby Emanuel Larsson /Skogås 15-6 15-2
Pool K Sina Kazemi /Täby Max Reineck /Uppsal 15-3 6-15 15-7
16-dels Alexander Nistad /Kista Toomas Vane /Estlan 15-7 15-10
16-dels Matias Lopez /Kista Simon G Pedersen /Själla 15-11 15-9
16-dels Fredrik Olsson /Boston Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-12 15-10
16-dels Marcus Norfeldt /Åminto Robert Flink /Skogås 15-10 15-0
16-dels Gautam Parekh /Väsby Thomas Andersson /Täby 15-5 15-4
16-dels Rasmus Kokholm /Själla Joar Bergqvist /Täby 15-6 16-17 15-9
8-dels Borgar Heimirsson /Täby Sina Kazemi /Täby 15-6 15-2
8-dels Ingmar Seidelberg /Estlan Alexander Nistad /Kista 15-5 16-17 15-10
8-dels Christian Bach /Själla Matias Lopez /Kista 15-4 15-13
8-dels Björn Heimirsson /Täby Fredrik Olsson /Boston 15-10 15-0
8-dels Hans Jacob Olsen /Själla Marcus Norfeldt /Åminto 15-11 15-0
8-dels Fredrik Grefve /Umeå Gautam Parekh /Väsby 15-4 15-9
8-dels Rasmus Kokholm /Själla Simon Druve /Täby 15-11 15-13
8-dels Nico Ruponen /Täby Hugo Pettersson /Carlto 15-8 15-1
Kvarts Borgar Heimirsson /Täby Ingmar Seidelberg /Estlan 15-8 15-7
Kvarts Björn Heimirsson /Täby Christian Bach /Själla 15-6 15-2
Kvarts Fredrik Grefve /Umeå Hans Jacob Olsen /Själla 15-7 15-13
Kvarts Nico Ruponen /Täby Rasmus Kokholm /Själla 15-8 16-17 15-12
Semi Borgar Heimirsson /Täby Björn Heimirsson /Täby 15-9 15-2
Semi Nico Ruponen /Täby Fredrik Grefve /Umeå 15-9 15-12
Final Nico Ruponen /Täby Borgar Heimirsson /Täby 15-13 10-15 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD15 Mixed dubbel klass 15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
15-3 15-1
8-dels Simon G Pedersen /Själla
Ditte Rasmussen /Själla
Ingmar Seidelberg /Estlan
Stina Viljus /Estlan
15-12 15-4
8-dels Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
Hans Jacob Olsen /Själla
Kia Borch Hansen /Själla
15-7 15-7
8-dels Sina Kazemi /Täby
Relika Reinman /Estlan
Erik Engström /Eskils
Camilla Carlsson /Eskils
15-0 15-0
8-dels Hugo Pettersson /Carlto
Karolina Hoim /Estlan
Toomas Vane /Estlan
Laura Vana /Estlan
15-0 15-2
8-dels Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
Nico Ruponen /Täby
Karolina Kotte /Täby
16-17 17-14 15-13
8-dels Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
Fredrik Olsson /Boston
Mikaela Djärf /Täby
15-7 15-5
8-dels Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
Gautam Parekh /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
15-0 15-7
Kvarts Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
Simon G Pedersen /Själla
Ditte Rasmussen /Själla
13-15 15-9 15-6
Kvarts Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
Sina Kazemi /Täby
Relika Reinman /Estlan
15-9 11-15 15-1
Kvarts Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
Hugo Pettersson /Carlto
Karolina Hoim /Estlan
15-12 15-7
Kvarts Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
15-10 15-5
Semi Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-4 13-15 15-4
Semi Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
15-8 15-7
Final Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
17-14 3-15 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Badmintonklubben Boston   Boston
Badmintonklubben Carlton   Carlto
BMS Åminton   Åminto
Borlänge Badmintonklubb   Borlän
Eskilstuna Badmintonklubb   Eskils
Estland   Estlan
Gamleby Badmintonklubb   Gamleb
Grums   Grums
IFK Umeå Badminton   Umeå
Kista Badmintonklubb   Kista
Själlands Badmintonkreds   Själla
Skogås Badmintonklubb   Skogås
Spårvägens Badmintonförening   Spåret
Täby Badmintonförening   Täby
Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern   Uppsal
Valbodalens Badmintonklubb   Valbod
Väsby Badmintonklubb   Väsby

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Borlänge Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Tjernström /Borlän   HS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Boston

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Olsson /Boston   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust   MD15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Carlton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hugo Pettersson /Carlto   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Camilla Carlsson /Eskils   DS15/Pool/Ej vidare       MD15/8-dels/Förlust
Erik Engström /Eskils   HS13/8-dels/Förlust       MD15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Estland

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ketly Freirik /Estlan   DS15/Kvarts/Förlust        
Jere Hirvi /Estlan   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Karolina Hoim /Estlan   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Semi/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Helen Kaarjärv /Estlan   DS11/Pool/Ej vidare   DD11/Semi/Förlust   MD11/Kvarts/Förlust
Kristian Kaljurand /Estlan   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/8-dels/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Rudolf Leimets /Estlan   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Relika Reinman /Estlan   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Ingmar Seidelberg /Estlan   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/8-dels/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Laura Vana /Estlan   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Toomas Vane /Estlan   HS15/16-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Stina Viljus /Estlan   DS15/Semi/Förlust   DD15/Semi/Förlust   MD15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Gamleby Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Eric Myhrén /Gamleb   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Filip Myhrén /Gamleb   HS11/Semi/Förlust   HD11/Semi/Förlust   MD11/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Grums

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Ahonen /Grums   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Berfin Aslan /Kista   DS13/Semi/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Andrea Bergmark /Kista   DS15/Final/Vinst   DD15/Kvarts/Förlust    
Ann Elfqvist /Kista   DS11/Pool/Ej vidare   DD11/Semi/Förlust    
Jakob Franzén /Kista   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Malin Franzén /Kista   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Semi/Förlust    
Sarah Frisk /Kista   DS15/Pool/Ej vidare        
Maria Haraldsson /Kista   DS15/Pool/Ej vidare        
Anna Järvinen /Kista   DS11/Kvarts/Förlust   DD11/Semi/Förlust   MD11/Semi/Förlust
Emil Järvinen /Kista   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Adam Khan /Kista   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Robin Khan /Kista   HS15/Pool/Ej vidare        
Gunnar Klackenberg /Kista   HS11/Pool/Ej vidare        
Adam Larsson /Kista   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust    
Matias Lopez /Kista   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Fredrik Lundqvist /Kista   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Kvarts/Förlust    
Hannah Lundqvist /Kista   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    
Gabriel Masso /Kista   HS11/Pool/Ej vidare        
Alexander Nistad /Kista   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Själlands Badmintonkreds

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christian Bach /Själla   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Semi/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Mathias Bang Knudsen /Själla   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Final/Vinst   MD11/Kvarts/Förlust
Kia Borch Hansen /Själla   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Cecilia Brandt Olsen /Själla   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Fredrik Colberg /Själla   HS11/Final/Förlust   HD11/Final/Vinst   MD11/Final/Vinst
Jesper Gaardhöje /Själla   HS11/Semi/Förlust   HD11/Final/Förlust   MD11/Semi/Förlust
Maria Helsböl /Själla   DS15/Semi/Förlust   DD15/Final/Vinst   MD15/Final/Förlust
Emil Holst /Själla   HS13/Final/Vinst   HD13/Semi/Förlust   MD13/Final/Förlust
Rasmus Kokholm /Själla   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Semi/Förlust   MD15/Final/Förlust
Julie Lejre /Själla   DS11/Kvarts/Förlust   DD11/Final/Förlust   MD11/Semi/Förlust
Stine Lund Nielsen /Själla   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Final/Förlust   MD13/Semi/Förlust
Michaela Morton /Själla   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Final/Vinst   MD13/Final/Förlust
Caroline Nielsen /Själla   DS13/Semi/Förlust   DD13/Final/Vinst   MD13/Semi/Förlust
Mickey Nielsen /Själla   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Hans Jacob Olsen /Själla   HS15/Kvarts/Förlust   HD15/Semi/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Sara Ortvang /Själla   DS11/Semi/Förlust   DD11/Final/Förlust   MD11/Kvarts/Förlust
Simon G Pedersen /Själla   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Semi/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Mette Poulsen /Själla   DS11/Final/Vinst   DD11/Final/Vinst   MD11/Final/Vinst
Ditte Rasmussen /Själla   DS15/8-dels/Förlust   DD15/Final/Vinst   MD15/Kvarts/Förlust
Nanna Roed Johansen /Själla   DS13/Final/Förlust   DD13/Final/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Christoffer Rossmann /Själla   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Förlust   MD13/Semi/Förlust
Mathias Rud Pedersen /Själla   HS11/Final/Vinst   HD11/Final/Förlust   MD11/Final/Förlust
Mark Skovgaard /Själla   HS13/Final/Förlust   HD13/Final/Förlust   MD13/Semi/Förlust
Josephine van Zaane /Själla   DS11/Final/Förlust   DD11/Final/Vinst   MD11/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Oscar Eneroth /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Pelle Flink /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare        
Robert Flink /Skogås   HS15/16-dels/Förlust        
Daniel Giljam /Skogås   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Erik Giljam /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Jim Hammargren /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Christoffer Ingvaldsson /Skogås   HS15/16-dels/Förlust        
Christoffer Ingvaldsson /Skogås       HD15/Kvarts/Förlust    
Emanuel Larsson /Skogås   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Douglas Lidman /Skogås   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Semi/Förlust    
Erik Pettersson /Skogås   HS11/Kvarts/Förlust   HD11/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägens Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Berg /Spåret   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Robin Sjöblom /Spåret   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Thomas Andersson /Täby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/16-dels/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Marielle Angarth /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust    
Therese Angarth /Täby   DS13/Final/Vinst   DD13/Semi/Förlust   MD13/Final/Vinst
Linda Beck /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Olof Berglund /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Joar Bergqvist /Täby   HS15/16-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust    
Adam Berzelius /Täby   HS15/Pool/Ej vidare        
Frida Berzelius /Täby   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Mikaela Djärf /Täby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/8-dels/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Simon Druve /Täby   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Oskar Eriksson /Täby   HS11/8-dels/Förlust   HD11/Kvarts/Förlust   MD11/Semi/Förlust
Sebastian Eriksson /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/16-dels/Förlust    
Cecilia Gerlitz /Täby   DS11/Semi/Förlust   DD11/Semi/Förlust   MD11/Kvarts/Förlust
Oscar Hedström /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Björn Heimirsson /Täby   HS15/Semi/Förlust   HD15/Final/Vinst    
Borgar Heimirsson /Täby   HS15/Final/Förlust   HD15/Final/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Elin Helmersson /Täby   DS15/8-dels/Förlust   DD15/8-dels/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Maria Helmersson /Täby   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Markus Högman /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Fredrik Johnson /Täby   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Vinst   MD13/Final/Vinst
Camilla Jäntti /Täby   DS11/Pool/Ej vidare        
Johanna Jäntti /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD15/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Mikaela Jäntti /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Semi/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Sina Kazemi /Täby   HS15/8-dels/Förlust   HD15/Kvarts/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Karolina Kotte /Täby   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Final/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Emma Larsson /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Erich Louch /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Amanda Lundqvist /Täby   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Charlotte Mackeprang /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Robin Nilsson /Täby   HS11/Pool/Ej vidare   HD11/Kvarts/Förlust   MD11/Kvarts/Förlust
Victor Nordh /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Daniel Ojaäär /Täby   HS11/8-dels/Förlust   HD11/Semi/Förlust    
Rickard Ojaäär /Täby   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust
Therese Ristanovic /Täby   DS15/Pool/Ej vidare        
Robin Rocksten /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Simon Ronnås /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Nico Ruponen /Täby   HS15/Final/Vinst   HD15/Final/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Anders Sjöland /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Linda Torpman /Täby   DS11/Pool/Ej vidare        
Erik Wibring /Täby   HS13/Pool/Ej vidare        
Albert Witten /Täby   HS15/Pool/Ej vidare        
David Witten /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Victor Zuhr /Täby   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Grefve /Umeå   HS15/Semi/Förlust   HD15/Final/Vinst   MD15/Final/Vinst
Amanda Lindh /Umeå   DS15/Final/Förlust   DD15/Kvarts/Förlust   MD15/Final/Vinst
Felix Lindh /Umeå   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonas Johansson-Berg /Uppsal   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Sara Pohl /Uppsal   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Semi/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Max Reineck /Uppsal   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/8-dels/Förlust    
Philip Reineck /Uppsal   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Per Wallgren /Uppsal   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    
Anton Wieselblad /Uppsal   HS13/Semi/Förlust   HD13/Final/Vinst   MD13/Kvarts/Förlust
Simon Wieselblad /Uppsal   HS15/Pool/Ej vidare   HD15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Valbodalens Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Andersson /Valbod   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
David Häger /Valbod   HS13/Semi/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Magnus Nordin /Valbod   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Väsby Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Andersson /Väsby       HD15/8-dels/Förlust    
Hanna Broberg /Väsby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Semi/Förlust   MD15/Kvarts/Förlust
Maria Gemwall /Väsby   DS15/Pool/Ej vidare   DD15/Semi/Förlust   MD15/8-dels/Förlust
Gautam Parekh /Väsby   HS15/8-dels/Förlust   HD15/8-dels/Förlust   MD15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMS Åminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linnéa Hedlund /Åminto   DS15/Kvarts/Förlust   DD15/Final/Förlust   MD15/Semi/Förlust
Marcus Norfeldt /Åminto   HS15/8-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Ahonen, Robin Grums
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hugo Pettersson /Carlto HD15 16-dels Robin Rocksten /Täby
Victor Zuhr /Täby
Walkover Förlust
    HS15 Pool D Björn Heimirsson /Täby Walk over Förlust
    HS15 Pool D Victor Zuhr /Täby Walk over Förlust
    HS15 Pool D Hugo Pettersson /Carlto Walk over Förlust
Andersson, Johan Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Gautam Parekh /Väsby HD15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
15-3 15-3 Förlust
Andersson, Patrik Valbodalens Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Magnus Nordin /Valbod HD13 8-dels Erich Louch /Täby
Oscar Hedström /Täby
Walkover Vinst
  Magnus Nordin /Valbod HD13 Kvarts Per Wallgren /Uppsal
Philip Reineck /Uppsal
15-6 15-2 Vinst
  Magnus Nordin /Valbod HD13 Semi Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-4 15-6 Förlust
    HS13 Pool E David Witten /Täby 15-1 15-4 Vinst
    HS13 Pool E Fredrik Johnson /Täby 15-2 15-6 Förlust
    HS13 8-dels Kristian Kaljurand /Estlan 15-7 15-11 Förlust
Andersson, Thomas Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sebastian Eriksson /Täby HD15 16-dels Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Max Reineck /Uppsal
15-3 15-11 Förlust
  Elin Helmersson /Täby MD15 8-dels Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
15-3 15-1 Förlust
    HS15 Pool C Robin Khan /Kista 15-4 15-1 Vinst
    HS15 Pool C Pelle Flink /Skogås Walk over Vinst
    HS15 Pool C Christian Bach /Själla 15-3 15-7 Förlust
    HS15 16-dels Gautam Parekh /Väsby 15-5 15-4 Förlust
Angarth, Marielle Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johanna Jäntti /Täby DD15 Kvarts Hanna Broberg /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
15-3 15-6 Förlust
    DS15 Pool C Laura Vana /Estlan 11-1 11-3 Förlust
    DS15 Pool C Ketly Freirik /Estlan 11-6 11-6 Förlust
    DS15 Pool C Mikaela Djärf /Täby 13-11 3-11 11-6 Förlust
Angarth, Therese Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Johnson /Täby MD13 8-dels Mickey Nielsen /Själla
Nanna Roed Johansen /Själla
15-5 15-8 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby MD13 Kvarts Magnus Nordin /Valbod
Frida Berzelius /Täby
15-6 11-15 15-4 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby MD13 Semi Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
7-15 15-3 15-10 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby MD13 Final Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
7-15 15-7 15-13 Vinst
  Mikaela Jäntti /Täby DD13 Kvarts Emma Larsson /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-3 15-11 Vinst
  Mikaela Jäntti /Täby DD13 Semi Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
15-3 13-15 15-0 Förlust
    DS13 Pool E Emma Larsson /Täby 11-0 11-0 Vinst
    DS13 Pool E Sara Pohl /Uppsal 11-0 11-2 Vinst
    DS13 Kvarts Stine Lund Nielsen /Själla 11-4 13-10 Vinst
    DS13 Semi Caroline Nielsen /Själla 6-11 11-2 11-6 Vinst
    DS13 Final Nanna Roed Johansen /Själla 11-1 11-3 Vinst
Aslan, Berfin Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  David Häger /Valbod MD13 Kvarts Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
15-13 15-12 Förlust
  Hannah Lundqvist /Kista DD13 Kvarts Malin Franzén /Kista
Sara Pohl /Uppsal
15-11 15-11 Förlust
    DS13 Pool A Stine Lund Nielsen /Själla 1-11 11-5 11-5 Vinst
    DS13 Pool A Charlotte Mackeprang /Täby 11-4 11-3 Vinst
    DS13 Pool A Mikaela Jäntti /Täby 11-1 11-3 Vinst
    DS13 Kvarts Michaela Morton /Själla 11-7 11-2 Vinst
    DS13 Semi Nanna Roed Johansen /Själla 11-5 11-6 Förlust
Bach, Christian Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rasmus Kokholm /Själla HD15 8-dels Fredrik Berg /Spåret
Robin Sjöblom /Spåret
15-3 15-5 Vinst
  Rasmus Kokholm /Själla HD15 Kvarts Fredrik Olsson /Boston
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
15-4 15-11 Vinst
  Rasmus Kokholm /Själla HD15 Semi Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
14-17 15-9 15-13 Förlust
  Cecilia Brandt Olsen /Själla MD15 8-dels Nico Ruponen /Täby
Karolina Kotte /Täby
16-17 17-14 15-13 Vinst
  Cecilia Brandt Olsen /Själla MD15 Kvarts Hugo Pettersson /Carlto
Karolina Hoim /Estlan
15-12 15-7 Vinst
  Cecilia Brandt Olsen /Själla MD15 Semi Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-8 15-7 Förlust
    HS15 Pool C Pelle Flink /Skogås Walk over Vinst
    HS15 Pool C Robin Khan /Kista 15-4 15-6 Vinst
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Täby 15-3 15-7 Vinst
    HS15 8-dels Matias Lopez /Kista 15-4 15-13 Vinst
    HS15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby 15-6 15-2 Förlust
Bang Knudsen, Mathias Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Colberg /Själla HD11 Kvarts Robin Nilsson /Täby
Oskar Eriksson /Täby
15-2 15-3 Vinst
  Fredrik Colberg /Själla HD11 Semi Erik Pettersson /Skogås
Douglas Lidman /Skogås
15-1 15-2 Vinst
  Fredrik Colberg /Själla HD11 Final Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
0-15 15-9 15-10 Vinst
  Sara Ortvang /Själla MD11 Kvarts Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
15-7 15-12 Förlust
    HS11 Pool C Jesper Gaardhöje /Själla 15-5 15-6 Förlust
    HS11 Pool C Adam Khan /Kista 15-4 15-1 Vinst
    HS11 Kvarts Fredrik Colberg /Själla 15-5 15-9 Förlust
Beck, Linda Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kristian Kaljurand /Estlan MD13 8-dels Jere Hirvi /Estlan
Charlotte Mackeprang /Täby
Walkover Förlust
  Charlotte Mackeprang /Täby DD13 Kvarts Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Walkover Förlust
    DS13 Pool D Caroline Nielsen /Själla Walk over Förlust
    DS13 Pool D Michaela Morton /Själla Walk over Förlust
Berg, Fredrik Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Sjöblom /Spåret HD15 8-dels Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
15-3 15-5 Förlust
    HS15 Pool H Simon G Pedersen /Själla 15-10 15-3 Förlust
    HS15 Pool H Fredrik Grefve /Umeå 15-5 15-3 Förlust
    HS15 Pool H Jonas Johansson-Berg /Uppsal 15-13 15-5 Förlust
Berglund, Olof Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Ronnås /Täby HD15 16-dels Emanuel Larsson /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
8-15 17-14 15-11 Vinst
  Simon Ronnås /Täby HD15 8-dels Simon Druve /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-6 15-0 Förlust
    HS15 Pool E Albert Witten /Täby 15-5 17-16 Vinst
    HS15 Pool E Fredrik Olsson /Boston 15-3 15-0 Förlust
    HS15 Pool E Joar Bergqvist /Täby 15-11 15-10 Förlust
Bergmark, Andrea Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Amanda Lindh /Umeå DD15 Kvarts Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-3 15-13 Förlust
    DS15 Pool F Cecilia Brandt Olsen /Själla 11-7 9-11 11-9 Vinst
    DS15 Pool F Relika Reinman /Estlan 9-11 11-4 11-1 Vinst
    DS15 Pool F Karolina Hoim /Estlan 13-12 11-6 Vinst
    DS15 Kvarts Kia Borch Hansen /Själla 11-6 11-3 Vinst
    DS15 Semi Stina Viljus /Estlan 11-8 13-11 Vinst
    DS15 Final Amanda Lindh /Umeå 9-11 11-6 13-12 Vinst
Bergqvist, Joar Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Wieselblad /Uppsal HD15 8-dels Robin Rocksten /Täby
Victor Zuhr /Täby
Walkover Vinst
  Simon Wieselblad /Uppsal HD15 Kvarts Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
15-0 15-0 Förlust
    HS15 Pool E Fredrik Olsson /Boston 15-9 15-10 Förlust
    HS15 Pool E Albert Witten /Täby 15-4 15-12 Vinst
    HS15 Pool E Olof Berglund /Täby 15-11 15-10 Vinst
    HS15 16-dels Rasmus Kokholm /Själla 15-6 16-17 15-9 Förlust
Berzelius, Adam Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool B Simon Wieselblad /Uppsal Walk over Förlust
    HS15 Pool B Gautam Parekh /Väsby Walk over Förlust
    HS15 Pool B Ingmar Seidelberg /Estlan Walk over Förlust
Berzelius, Frida Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Magnus Nordin /Valbod MD13 8-dels Felix Lindh /Umeå
Johanna Jäntti /Täby
15-1 15-3 Vinst
  Magnus Nordin /Valbod MD13 Kvarts Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-6 11-15 15-4 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby DD13 Kvarts Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
15-8 15-2 Förlust
    DS13 Pool B Johanna Jäntti /Täby 11-9 11-0 Vinst
    DS13 Pool B Hannah Lundqvist /Kista 11-3 11-1 Vinst
    DS13 Pool B Nanna Roed Johansen /Själla 11-4 11-3 Förlust
    DS13 8-dels Amanda Lundqvist /Täby 11-4 11-7 Vinst
    DS13 Kvarts Caroline Nielsen /Själla 11-6 11-4 Förlust
Borch Hansen, Kia Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Cecilia Brandt Olsen /Själla DD15 Kvarts Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
15-10 4-15 17-16 Förlust
  Hans Jacob Olsen /Själla MD15 8-dels Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-7 15-7 Förlust
    DS15 Pool A Therese Ristanovic /Täby 11-0 11-4 Vinst
    DS15 Pool A Amanda Lindh /Umeå 11-6 11-7 Förlust
    DS15 Pool A Maria Haraldsson /Kista 11-1 11-2 Vinst
    DS15 8-dels Laura Vana /Estlan 11-6 11-5 Vinst
    DS15 Kvarts Andrea Bergmark /Kista 11-6 11-3 Förlust
Brandt Olsen, Cecilia Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kia Borch Hansen /Själla DD15 Kvarts Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
15-10 4-15 17-16 Förlust
  Christian Bach /Själla MD15 8-dels Nico Ruponen /Täby
Karolina Kotte /Täby
16-17 17-14 15-13 Vinst
  Christian Bach /Själla MD15 Kvarts Hugo Pettersson /Carlto
Karolina Hoim /Estlan
15-12 15-7 Vinst
  Christian Bach /Själla MD15 Semi Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-8 15-7 Förlust
    DS15 Pool F Andrea Bergmark /Kista 11-7 9-11 11-9 Förlust
    DS15 Pool F Karolina Hoim /Estlan 2-11 13-12 11-2 Förlust
    DS15 Pool F Relika Reinman /Estlan 8-11 11-8 11-9 Vinst
Broberg, Hanna Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Maria Gemwall /Väsby DD15 Kvarts Johanna Jäntti /Täby
Marielle Angarth /Täby
15-3 15-6 Vinst
  Maria Gemwall /Väsby DD15 Semi Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-1 15-0 Förlust
  Simon Druve /Täby MD15 8-dels Fredrik Olsson /Boston
Mikaela Djärf /Täby
15-7 15-5 Vinst
  Simon Druve /Täby MD15 Kvarts Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-10 15-5 Förlust
    DS15 Pool D Stina Viljus /Estlan 11-3 9-11 11-4 Förlust
    DS15 Pool D Sarah Frisk /Kista 11-0 11-0 Vinst
    DS15 Pool D Karolina Kotte /Täby 11-2 11-0 Förlust
Carlsson, Camilla Eskilstuna Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Engström /Eskils MD15 8-dels Sina Kazemi /Täby
Relika Reinman /Estlan
15-0 15-0 Förlust
    DS15 Pool B Maria Helsböl /Själla 11-6 11-6 Förlust
    DS15 Pool B Ditte Rasmussen /Själla 11-5 11-7 Förlust
Colberg, Fredrik Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mathias Bang Knudsen /Själla HD11 Kvarts Robin Nilsson /Täby
Oskar Eriksson /Täby
15-2 15-3 Vinst
  Mathias Bang Knudsen /Själla HD11 Semi Erik Pettersson /Skogås
Douglas Lidman /Skogås
15-1 15-2 Vinst
  Mathias Bang Knudsen /Själla HD11 Final Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
0-15 15-9 15-10 Vinst
  Mette Poulsen /Själla MD11 Semi Oskar Eriksson /Täby
Anna Järvinen /Kista
15-5 15-2 Vinst
  Mette Poulsen /Själla MD11 Final Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
15-6 15-11 Vinst
    HS11 Pool A Oskar Eriksson /Täby 15-5 15-0 Vinst
    HS11 Pool A Jakob Franzén /Kista Walk over Vinst
    HS11 Pool A Emil Järvinen /Kista 15-1 15-0 Vinst
    HS11 Kvarts Mathias Bang Knudsen /Själla 15-5 15-9 Vinst
    HS11 Semi Filip Myhrén /Gamleb 15-4 15-8 Vinst
    HS11 Final Mathias Rud Pedersen /Själla 14-17 15-9 15-12 Förlust
Djärf, Mikaela Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Elin Helmersson /Täby DD15 8-dels Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
15-5 15-4 Förlust
  Fredrik Olsson /Boston MD15 8-dels Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
15-7 15-5 Förlust
    DS15 Pool C Ketly Freirik /Estlan 11-3 11-2 Förlust
    DS15 Pool C Laura Vana /Estlan 11-1 11-1 Förlust
    DS15 Pool C Marielle Angarth /Täby 13-11 3-11 11-6 Vinst
Druve, Simon Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sina Kazemi /Täby HD15 8-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-6 15-0 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HD15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
8-15 15-8 15-8 Förlust
  Hanna Broberg /Väsby MD15 8-dels Fredrik Olsson /Boston
Mikaela Djärf /Täby
15-7 15-5 Vinst
  Hanna Broberg /Väsby MD15 Kvarts Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-10 15-5 Förlust
    HS15 Pool J Oscar Eneroth /Skogås 15-3 15-5 Vinst
    HS15 Pool J Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-11 15-3 Vinst
    HS15 8-dels Rasmus Kokholm /Själla 15-11 15-13 Förlust
Elfqvist, Ann Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anna Järvinen /Kista DD11 Semi Josephine van Zaane /Själla
Mette Poulsen /Själla
15-0 15-0 Förlust
    DS11 Pool B Cecilia Gerlitz /Täby 11-0 11-4 Förlust
    DS11 Pool B Sara Ortvang /Själla 11-0 11-5 Förlust
Eneroth, Oscar Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emanuel Larsson /Skogås HD15 16-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
8-15 17-14 15-11 Förlust
    HS15 Pool J Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-11 15-4 Förlust
    HS15 Pool J Simon Druve /Täby 15-3 15-5 Förlust
Engström, Erik Eskilstuna Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Camilla Carlsson /Eskils MD15 8-dels Sina Kazemi /Täby
Relika Reinman /Estlan
15-0 15-0 Förlust
    HS13 Pool F Daniel Giljam /Skogås 15-6 15-6 Vinst
    HS13 Pool F Christoffer Rossmann /Själla 15-7 15-2 Förlust
    HS13 Pool F Rudolf Leimets /Estlan Walk over Vinst
    HS13 8-dels Rickard Ojaäär /Täby 12-15 15-11 15-5 Förlust
Eriksson, Oskar Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Nilsson /Täby HD11 Kvarts Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
15-2 15-3 Förlust
  Anna Järvinen /Kista MD11 Kvarts Robin Nilsson /Täby
Cecilia Gerlitz /Täby
4-15 15-2 15-12 Vinst
  Anna Järvinen /Kista MD11 Semi Fredrik Colberg /Själla
Mette Poulsen /Själla
15-5 15-2 Förlust
    HS11 Pool A Fredrik Colberg /Själla 15-5 15-0 Förlust
    HS11 Pool A Emil Järvinen /Kista 15-4 15-8 Vinst
    HS11 Pool A Jakob Franzén /Kista Walk over Vinst
    HS11 8-dels Jesper Gaardhöje /Själla 15-4 15-1 Förlust
Eriksson, Sebastian Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Thomas Andersson /Täby HD15 16-dels Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Max Reineck /Uppsal
15-3 15-11 Förlust
    HS15 Pool G Hans Jacob Olsen /Själla 15-5 15-2 Förlust
    HS15 Pool G Matias Lopez /Kista 15-6 15-6 Förlust
Flink, Pelle Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Christian Bach /Själla Walk over Förlust
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Täby Walk over Förlust
    HS15 Pool C Robin Khan /Kista Walk over Förlust
Flink, Robert Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool F Toomas Vane /Estlan 15-9 15-7 Vinst
    HS15 Pool F Markus Högman /Täby 8-15 17-16 15-6 Vinst
    HS15 Pool F Erik Giljam /Skogås Walk over Vinst
    HS15 16-dels Marcus Norfeldt /Åminto 15-10 15-0 Förlust
Franzén, Jakob Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Lundqvist /Kista HD11 Kvarts Erik Pettersson /Skogås
Douglas Lidman /Skogås
Walkover Förlust
    HS11 Pool A Emil Järvinen /Kista Walk over Förlust
    HS11 Pool A Fredrik Colberg /Själla Walk over Förlust
    HS11 Pool A Oskar Eriksson /Täby Walk over Förlust
Franzén, Malin Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sara Pohl /Uppsal DD13 Kvarts Berfin Aslan /Kista
Hannah Lundqvist /Kista
15-11 15-11 Vinst
  Sara Pohl /Uppsal DD13 Semi Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
15-1 15-1 Förlust
    DS13 Pool C Maria Helmersson /Täby 9-11 11-7 11-9 Förlust
    DS13 Pool C Amanda Lundqvist /Täby 3-11 11-7 13-11 Förlust
Freirik, Ketly Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool C Mikaela Djärf /Täby 11-3 11-2 Vinst
    DS15 Pool C Marielle Angarth /Täby 11-6 11-6 Vinst
    DS15 Pool C Laura Vana /Estlan 11-2 11-4 Vinst
    DS15 8-dels Elin Helmersson /Täby 11-8 11-6 Vinst
    DS15 Kvarts Maria Helsböl /Själla 11-7 11-1 Förlust
Frisk, Sarah Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool D Karolina Kotte /Täby 11-1 11-0 Förlust
    DS15 Pool D Hanna Broberg /Väsby 11-0 11-0 Förlust
    DS15 Pool D Stina Viljus /Estlan 11-0 11-1 Förlust
Gaardhöje, Jesper Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mathias Rud Pedersen /Själla HD11 Kvarts Adam Larsson /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-2 15-1 Vinst
  Mathias Rud Pedersen /Själla HD11 Semi Daniel Ojaäär /Täby
Filip Myhrén /Gamleb
15-8 15-7 Vinst
  Mathias Rud Pedersen /Själla HD11 Final Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
0-15 15-9 15-10 Förlust
  Julie Lejre /Själla MD11 Kvarts Filip Myhrén /Gamleb
Helen Kaarjärv /Estlan
15-2 15-2 Vinst
  Julie Lejre /Själla MD11 Semi Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
15-11 8-15 15-10 Förlust
    HS11 Pool C Mathias Bang Knudsen /Själla 15-5 15-6 Vinst
    HS11 Pool C Adam Khan /Kista 15-1 15-3 Vinst
    HS11 8-dels Oskar Eriksson /Täby 15-4 15-1 Vinst
    HS11 Kvarts Erik Pettersson /Skogås 15-3 15-3 Vinst
    HS11 Semi Mathias Rud Pedersen /Själla 15-2 15-9 Förlust
Gemwall, Maria Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hanna Broberg /Väsby DD15 Kvarts Johanna Jäntti /Täby
Marielle Angarth /Täby
15-3 15-6 Vinst
  Hanna Broberg /Väsby DD15 Semi Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-1 15-0 Förlust
  Gautam Parekh /Väsby MD15 8-dels Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-0 15-7 Förlust
    DS15 Pool E Linnéa Hedlund /Åminto 11-4 11-1 Förlust
    DS15 Pool E Elin Helmersson /Täby 11-6 4-11 11-1 Förlust
Gerlitz, Cecilia Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Helen Kaarjärv /Estlan DD11 Semi Sara Ortvang /Själla
Julie Lejre /Själla
15-6 15-3 Förlust
  Robin Nilsson /Täby MD11 Kvarts Oskar Eriksson /Täby
Anna Järvinen /Kista
4-15 15-2 15-12 Förlust
    DS11 Pool B Ann Elfqvist /Kista 11-0 11-4 Vinst
    DS11 Pool B Sara Ortvang /Själla 11-2 11-4 Förlust
    DS11 Kvarts Anna Järvinen /Kista 11-0 11-1 Vinst
    DS11 Semi Mette Poulsen /Själla 11-5 11-3 Förlust
Giljam, Daniel Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  David Witten /Täby HD13 Kvarts Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
15-2 15-1 Förlust
    HS13 Pool F Erik Engström /Eskils 15-6 15-6 Förlust
    HS13 Pool F Rudolf Leimets /Estlan Walk over Vinst
    HS13 Pool F Christoffer Rossmann /Själla 15-4 15-1 Förlust
Giljam, Erik Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jim Hammargren /Skogås HD15 8-dels Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-9 15-6 Förlust
    HS15 Pool F Markus Högman /Täby Walk over Förlust
    HS15 Pool F Toomas Vane /Estlan Walk over Förlust
    HS15 Pool F Robert Flink /Skogås Walk over Förlust
Grefve, Fredrik IFK Umeå Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Björn Heimirsson /Täby HD15 8-dels Gautam Parekh /Väsby
Johan Andersson /Väsby
15-3 15-3 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HD15 Kvarts Simon Druve /Täby
Sina Kazemi /Täby
8-15 15-8 15-8 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HD15 Semi Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
14-17 15-9 15-13 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HD15 Final Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-4 15-11 Vinst
  Amanda Lindh /Umeå MD15 8-dels Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
15-3 15-1 Vinst
  Amanda Lindh /Umeå MD15 Kvarts Simon G Pedersen /Själla
Ditte Rasmussen /Själla
13-15 15-9 15-6 Vinst
  Amanda Lindh /Umeå MD15 Semi Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-4 13-15 15-4 Vinst
  Amanda Lindh /Umeå MD15 Final Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
17-14 3-15 15-10 Vinst
    HS15 Pool H Jonas Johansson-Berg /Uppsal 15-1 15-1 Vinst
    HS15 Pool H Fredrik Berg /Spåret 15-5 15-3 Vinst
    HS15 Pool H Simon G Pedersen /Själla 15-9 15-3 Vinst
    HS15 8-dels Gautam Parekh /Väsby 15-4 15-9 Vinst
    HS15 Kvarts Hans Jacob Olsen /Själla 15-7 15-13 Vinst
    HS15 Semi Nico Ruponen /Täby 15-9 15-12 Förlust
Hammargren, Jim Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Giljam /Skogås HD15 8-dels Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-9 15-6 Förlust
    HS15 Pool I Robin Sjöblom /Spåret 15-11 15-8 Vinst
    HS15 Pool I Rasmus Kokholm /Själla 15-8 15-6 Förlust
    HS15 Pool I Alexander Nistad /Kista 11-15 15-10 15-3 Förlust
Haraldsson, Maria Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Amanda Lindh /Umeå 11-0 11-1 Förlust
    DS15 Pool A Therese Ristanovic /Täby 11-6 11-8 Förlust
    DS15 Pool A Kia Borch Hansen /Själla 11-1 11-2 Förlust
Hedlund, Linnéa BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Karolina Kotte /Täby DD15 Kvarts Relika Reinman /Estlan
Laura Vana /Estlan
16-17 17-15 15-11 Vinst
  Karolina Kotte /Täby DD15 Semi Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
15-13 11-15 15-10 Vinst
  Karolina Kotte /Täby DD15 Final Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-9 15-12 Förlust
  Borgar Heimirsson /Täby MD15 8-dels Hans Jacob Olsen /Själla
Kia Borch Hansen /Själla
15-7 15-7 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby MD15 Kvarts Sina Kazemi /Täby
Relika Reinman /Estlan
15-9 11-15 15-1 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby MD15 Semi Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
15-4 13-15 15-4 Förlust
    DS15 Pool E Maria Gemwall /Väsby 11-4 11-1 Vinst
    DS15 Pool E Elin Helmersson /Täby 11-1 11-8 Vinst
    DS15 Kvarts Stina Viljus /Estlan 11-8 2-11 13-10 Förlust
Hedström, Oscar Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erich Louch /Täby HD13 8-dels Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
Walkover Förlust
    HS13 Pool C Emil Tjernström /Borlän Walk over Förlust
    HS13 Pool C Jere Hirvi /Estlan Walk over Förlust
    HS13 Pool C Rickard Ojaäär /Täby Walk over Förlust
Heimirsson, Björn Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Grefve /Umeå HD15 8-dels Gautam Parekh /Väsby
Johan Andersson /Väsby
15-3 15-3 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå HD15 Kvarts Simon Druve /Täby
Sina Kazemi /Täby
8-15 15-8 15-8 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå HD15 Semi Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
14-17 15-9 15-13 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå HD15 Final Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-4 15-11 Vinst
    HS15 Pool D Robin Ahonen /Grums Walk over Vinst
    HS15 Pool D Hugo Pettersson /Carlto 15-11 6-15 15-6 Vinst
    HS15 Pool D Victor Zuhr /Täby 15-6 15-9 Vinst
    HS15 8-dels Fredrik Olsson /Boston 15-10 15-0 Vinst
    HS15 Kvarts Christian Bach /Själla 15-6 15-2 Vinst
    HS15 Semi Borgar Heimirsson /Täby 15-9 15-2 Förlust
Heimirsson, Borgar Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Nico Ruponen /Täby HD15 8-dels Toomas Vane /Estlan
Ingmar Seidelberg /Estlan
15-3 15-5 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HD15 Kvarts Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-9 15-7 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HD15 Semi Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
15-8 15-12 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HD15 Final Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
15-4 15-11 Förlust
  Linnéa Hedlund /Åminto MD15 8-dels Hans Jacob Olsen /Själla
Kia Borch Hansen /Själla
15-7 15-7 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åminto MD15 Kvarts Sina Kazemi /Täby
Relika Reinman /Estlan
15-9 11-15 15-1 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åminto MD15 Semi Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
15-4 13-15 15-4 Förlust
    HS15 Pool A Marcus Norfeldt /Åminto 15-5 15-3 Vinst
    HS15 Pool A Robin Rocksten /Täby 15-0 15-0 Vinst
    HS15 Pool A Simon Ronnås /Täby 15-8 15-6 Vinst
    HS15 8-dels Sina Kazemi /Täby 15-6 15-2 Vinst
    HS15 Kvarts Ingmar Seidelberg /Estlan 15-8 15-7 Vinst
    HS15 Semi Björn Heimirsson /Täby 15-9 15-2 Vinst
    HS15 Final Nico Ruponen /Täby 15-13 10-15 15-4 Förlust
Helmersson, Elin Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mikaela Djärf /Täby DD15 8-dels Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
15-5 15-4 Förlust
  Thomas Andersson /Täby MD15 8-dels Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
15-3 15-1 Förlust
    DS15 Pool E Maria Gemwall /Väsby 11-6 4-11 11-1 Vinst
    DS15 Pool E Linnéa Hedlund /Åminto 11-1 11-8 Förlust
    DS15 8-dels Ketly Freirik /Estlan 11-8 11-6 Förlust
Helmersson, Maria Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kristian Kaljurand /Estlan MD13 8-dels Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
15-4 15-8 Förlust
  Emma Larsson /Täby DD13 Kvarts Mikaela Jäntti /Täby
Therese Angarth /Täby
15-3 15-11 Förlust
    DS13 Pool C Amanda Lundqvist /Täby 11-5 12-13 11-6 Förlust
    DS13 Pool C Malin Franzén /Kista 9-11 11-7 11-9 Vinst
    DS13 8-dels Sara Pohl /Uppsal 4-11 11-8 11-8 Vinst
    DS13 Kvarts Nanna Roed Johansen /Själla 11-2 11-1 Förlust
Helsböl, Maria Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ditte Rasmussen /Själla DD15 Kvarts Andrea Bergmark /Kista
Amanda Lindh /Umeå
15-3 15-13 Vinst
  Ditte Rasmussen /Själla DD15 Semi Hanna Broberg /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
15-1 15-0 Vinst
  Ditte Rasmussen /Själla DD15 Final Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
15-9 15-12 Vinst
  Rasmus Kokholm /Själla MD15 8-dels Gautam Parekh /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
15-0 15-7 Vinst
  Rasmus Kokholm /Själla MD15 Kvarts Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
15-10 15-5 Vinst
  Rasmus Kokholm /Själla MD15 Semi Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
15-8 15-7 Vinst
  Rasmus Kokholm /Själla MD15 Final Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
17-14 3-15 15-10 Förlust
    DS15 Pool B Camilla Carlsson /Eskils 11-6 11-6 Vinst
    DS15 Pool B Ditte Rasmussen /Själla 5-11 11-8 11-6 Vinst
    DS15 Kvarts Ketly Freirik /Estlan 11-7 11-1 Vinst
    DS15 Semi Amanda Lindh /Umeå 11-0 11-4 Förlust
Hirvi, Jere Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Eric Myhrén /Gamleb HD13 8-dels Rickard Ojaäär /Täby
Victor Nordh /Täby
15-6 15-13 Förlust
  Charlotte Mackeprang /Täby MD13 8-dels Kristian Kaljurand /Estlan
Linda Beck /Täby
Walkover Vinst
  Charlotte Mackeprang /Täby MD13 Kvarts Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Walkover Förlust
    HS13 Pool C Rickard Ojaäär /Täby 15-5 15-4 Förlust
    HS13 Pool C Oscar Hedström /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool C Emil Tjernström /Borlän Walk over Vinst
    HS13 8-dels Fredrik Johnson /Täby 15-4 15-2 Förlust
Hoim, Karolina Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Stina Viljus /Estlan DD15 8-dels Mikaela Djärf /Täby
Elin Helmersson /Täby
15-5 15-4 Vinst
  Stina Viljus /Estlan DD15 Kvarts Cecilia Brandt Olsen /Själla
Kia Borch Hansen /Själla
15-10 4-15 17-16 Vinst
  Stina Viljus /Estlan DD15 Semi Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
15-13 11-15 15-10 Förlust
  Hugo Pettersson /Carlto MD15 8-dels Toomas Vane /Estlan
Laura Vana /Estlan
15-0 15-2 Vinst
  Hugo Pettersson /Carlto MD15 Kvarts Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
15-12 15-7 Förlust
    DS15 Pool F Relika Reinman /Estlan 11-7 11-7 Vinst
    DS15 Pool F Cecilia Brandt Olsen /Själla 2-11 13-12 11-2 Vinst
    DS15 Pool F Andrea Bergmark /Kista 13-12 11-6 Förlust
    DS15 8-dels Karolina Kotte /Täby 11-3 11-4 Förlust
Holst, Emil Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mickey Nielsen /Själla HD13 8-dels Victor Nordh /Täby
Anders Sjöland /Täby
Walkover Vinst
  Mickey Nielsen /Själla HD13 Kvarts Daniel Giljam /Skogås
David Witten /Täby
15-2 15-1 Vinst
  Mickey Nielsen /Själla HD13 Semi Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
Walkover Förlust
  Michaela Morton /Själla MD13 8-dels Eric Myhrén /Gamleb
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 15-4 Vinst
  Michaela Morton /Själla MD13 Kvarts David Häger /Valbod
Berfin Aslan /Kista
15-13 15-12 Vinst
  Michaela Morton /Själla MD13 Semi Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
17-14 15-10 Vinst
  Michaela Morton /Själla MD13 Final Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
7-15 15-7 15-13 Förlust
    HS13 Pool B Erik Wibring /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool B Mickey Nielsen /Själla 15-5 15-5 Vinst
    HS13 Pool B Eric Myhrén /Gamleb 15-5 15-3 Vinst
    HS13 8-dels Magnus Nordin /Valbod 15-3 15-4 Vinst
    HS13 Kvarts Rickard Ojaäär /Täby 15-3 14-5 Vinst
    HS13 Semi David Häger /Valbod 15-9 15-13 Vinst
    HS13 Final Mark Skovgaard /Själla 15-7 15-2 Vinst
Häger, David Valbodalens Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Felix Lindh /Umeå HD13 Kvarts Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-9 17-14 Förlust
  Berfin Aslan /Kista MD13 Kvarts Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
15-13 15-12 Förlust
    HS13 Pool A Philip Reineck /Uppsal 15-3 15-0 Vinst
    HS13 Pool A Felix Lindh /Umeå 15-8 15-7 Vinst
    HS13 Pool A Victor Nordh /Täby 15-1 15-0 Vinst
    HS13 Kvarts Kristian Kaljurand /Estlan 15-6 15-1 Vinst
    HS13 Semi Emil Holst /Själla 15-9 15-13 Förlust
Högman, Markus Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hugo Pettersson /Carlto HD15 8-dels Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
15-3 15-7 Förlust
    HS15 Pool F Erik Giljam /Skogås Walk over Vinst
    HS15 Pool F Robert Flink /Skogås 8-15 17-16 15-6 Förlust
    HS15 Pool F Toomas Vane /Estlan 15-13 15-13 Förlust
Ingvaldsson, Christoff Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Olsson /Boston HD15 8-dels Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Max Reineck /Uppsal
15-12 15-5 Vinst
  Fredrik Olsson /Boston HD15 Kvarts Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
15-4 15-11 Förlust
Ingvaldsson, Christoff Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool J Oscar Eneroth /Skogås 15-11 15-4 Vinst
    HS15 Pool J Simon Druve /Täby 15-11 15-3 Förlust
    HS15 16-dels Fredrik Olsson /Boston 15-12 15-10 Förlust
Johansson-Berg, Jonas Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Max Reineck /Uppsal HD15 16-dels Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
15-3 15-11 Vinst
  Max Reineck /Uppsal HD15 8-dels Fredrik Olsson /Boston
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
15-12 15-5 Förlust
    HS15 Pool H Fredrik Grefve /Umeå 15-1 15-1 Förlust
    HS15 Pool H Simon G Pedersen /Själla 15-4 15-2 Förlust
    HS15 Pool H Fredrik Berg /Spåret 15-13 15-5 Vinst
Johnson, Fredrik Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anton Wieselblad /Uppsal HD13 Kvarts Rickard Ojaäär /Täby
Victor Nordh /Täby
15-0 15-3 Vinst
  Anton Wieselblad /Uppsal HD13 Semi Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
Walkover Vinst
  Anton Wieselblad /Uppsal HD13 Final Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-7 15-3 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 8-dels Mickey Nielsen /Själla
Nanna Roed Johansen /Själla
15-5 15-8 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 Kvarts Magnus Nordin /Valbod
Frida Berzelius /Täby
15-6 11-15 15-4 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 Semi Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
7-15 15-3 15-10 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 Final Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
7-15 15-7 15-13 Vinst
    HS13 Pool E David Witten /Täby 15-0 15-0 Vinst
    HS13 Pool E Patrik Andersson /Valbod 15-2 15-6 Vinst
    HS13 8-dels Jere Hirvi /Estlan 15-4 15-2 Vinst
    HS13 Kvarts Mark Skovgaard /Själla 15-3 14-17 15-8 Förlust
Jäntti, Camilla Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool C Josephine van Zaane /Själla Walk over Förlust
    DS11 Pool C Anna Järvinen /Kista Walk over Förlust
Jäntti, Johanna Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marielle Angarth /Täby DD15 Kvarts Hanna Broberg /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
15-3 15-6 Förlust
  Felix Lindh /Umeå MD13 8-dels Magnus Nordin /Valbod
Frida Berzelius /Täby
15-1 15-3 Förlust
    DS13 Pool B Frida Berzelius /Täby 11-9 11-0 Förlust
    DS13 Pool B Nanna Roed Johansen /Själla 11-1 11-1 Förlust
    DS13 Pool B Hannah Lundqvist /Kista 11-3 11-9 Förlust
Jäntti, Mikaela Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rickard Ojaäär /Täby MD13 8-dels Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
15-5 15-5 Förlust
  Therese Angarth /Täby DD13 Kvarts Emma Larsson /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-3 15-11 Vinst
  Therese Angarth /Täby DD13 Semi Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
15-3 13-15 15-0 Förlust
    DS13 Pool A Charlotte Mackeprang /Täby 11-5 11-4 Vinst
    DS13 Pool A Stine Lund Nielsen /Själla 11-8 11-8 Förlust
    DS13 Pool A Berfin Aslan /Kista 11-1 11-3 Förlust
Järvinen, Anna Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ann Elfqvist /Kista DD11 Semi Josephine van Zaane /Själla
Mette Poulsen /Själla
15-0 15-0 Förlust
  Oskar Eriksson /Täby MD11 Kvarts Robin Nilsson /Täby
Cecilia Gerlitz /Täby
4-15 15-2 15-12 Vinst
  Oskar Eriksson /Täby MD11 Semi Fredrik Colberg /Själla
Mette Poulsen /Själla
15-5 15-2 Förlust
    DS11 Pool C Camilla Jäntti /Täby Walk over Vinst
    DS11 Pool C Josephine van Zaane /Själla 11-2 11-1 Förlust
    DS11 Kvarts Cecilia Gerlitz /Täby 11-0 11-1 Förlust
Järvinen, Emil Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Adam Khan /Kista HD11 Kvarts Daniel Ojaäär /Täby
Filip Myhrén /Gamleb
15-10 15-13 Förlust
    HS11 Pool A Jakob Franzén /Kista Walk over Vinst
    HS11 Pool A Oskar Eriksson /Täby 15-4 15-8 Förlust
    HS11 Pool A Fredrik Colberg /Själla 15-1 15-0 Förlust
Kaarjärv, Helen Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Cecilia Gerlitz /Täby DD11 Semi Sara Ortvang /Själla
Julie Lejre /Själla
15-6 15-3 Förlust
  Filip Myhrén /Gamleb MD11 Kvarts Jesper Gaardhöje /Själla
Julie Lejre /Själla
15-2 15-2 Förlust
    DS11 Pool A Julie Lejre /Själla 11-3 11-6 Förlust
    DS11 Pool A Mette Poulsen /Själla 11-0 11-3 Förlust
    DS11 Pool A Linda Torpman /Täby Walk over Vinst
Kaljurand, Kristian Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rudolf Leimets /Estlan HD13 8-dels Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-2 15-8 Förlust
  Linda Beck /Täby MD13 8-dels Jere Hirvi /Estlan
Charlotte Mackeprang /Täby
Walkover Förlust
  Maria Helmersson /Täby MD13 8-dels Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
15-4 15-8 Förlust
    HS13 Pool D Mark Skovgaard /Själla 15-6 17-14 Förlust
    HS13 Pool D Per Wallgren /Uppsal 15-3 15-3 Vinst
    HS13 Pool D Anders Sjöland /Täby Walk over Vinst
    HS13 8-dels Patrik Andersson /Valbod 15-7 15-11 Vinst
    HS13 Kvarts David Häger /Valbod 15-6 15-1 Förlust
Kazemi, Sina Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Druve /Täby HD15 8-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
15-6 15-0 Vinst
  Simon Druve /Täby HD15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
8-15 15-8 15-8 Förlust
  Relika Reinman /Estlan MD15 8-dels Erik Engström /Eskils
Camilla Carlsson /Eskils
15-0 15-0 Vinst
  Relika Reinman /Estlan MD15 Kvarts Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-9 11-15 15-1 Förlust
    HS15 Pool K Emanuel Larsson /Skogås 15-8 15-6 Vinst
    HS15 Pool K Nico Ruponen /Täby 15-12 8-15 15-9 Förlust
    HS15 Pool K Max Reineck /Uppsal 15-3 6-15 15-7 Vinst
    HS15 8-dels Borgar Heimirsson /Täby 15-6 15-2 Förlust
Khan, Adam Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Järvinen /Kista HD11 Kvarts Daniel Ojaäär /Täby
Filip Myhrén /Gamleb
15-10 15-13 Förlust
    HS11 Pool C Mathias Bang Knudsen /Själla 15-4 15-1 Förlust
    HS11 Pool C Jesper Gaardhöje /Själla 15-1 15-3 Förlust
Khan, Robin Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool C Thomas Andersson /Täby 15-4 15-1 Förlust
    HS15 Pool C Christian Bach /Själla 15-4 15-6 Förlust
    HS15 Pool C Pelle Flink /Skogås Walk over Vinst
Klackenberg, Gunnar Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool B Adam Larsson /Kista 15-13 3-15 15-10 Förlust
    HS11 Pool B Filip Myhrén /Gamleb 15-8 15-1 Förlust
    HS11 Pool B Fredrik Lundqvist /Kista 15-12 15-5 Förlust
Kokholm, Rasmus Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christian Bach /Själla HD15 8-dels Fredrik Berg /Spåret
Robin Sjöblom /Spåret
15-3 15-5 Vinst
  Christian Bach /Själla HD15 Kvarts Fredrik Olsson /Boston
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
15-4 15-11 Vinst
  Christian Bach /Själla HD15 Semi Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
14-17 15-9 15-13 Förlust
  Maria Helsböl /Själla MD15 8-dels Gautam Parekh /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
15-0 15-7 Vinst
  Maria Helsböl /Själla MD15 Kvarts Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
15-10 15-5 Vinst
  Maria Helsböl /Själla MD15 Semi Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
15-8 15-7 Vinst
  Maria Helsböl /Själla MD15 Final Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
17-14 3-15 15-10 Förlust
    HS15 Pool I Alexander Nistad /Kista 15-10 0-15 15-10 Vinst
    HS15 Pool I Jim Hammargren /Skogås 15-8 15-6 Vinst
    HS15 Pool I Robin Sjöblom /Spåret 15-1 15-11 Vinst
    HS15 16-dels Joar Bergqvist /Täby 15-6 16-17 15-9 Vinst
    HS15 8-dels Simon Druve /Täby 15-11 15-13 Vinst
    HS15 Kvarts Nico Ruponen /Täby 15-8 16-17 15-12 Förlust
Kotte, Karolina Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Linnéa Hedlund /Åminto DD15 Kvarts Relika Reinman /Estlan
Laura Vana /Estlan
16-17 17-15 15-11 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åminto DD15 Semi Stina Viljus /Estlan
Karolina Hoim /Estlan
15-13 11-15 15-10 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åminto DD15 Final Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-9 15-12 Förlust
  Nico Ruponen /Täby MD15 8-dels Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
16-17 17-14 15-13 Förlust
    DS15 Pool D Sarah Frisk /Kista 11-1 11-0 Vinst
    DS15 Pool D Stina Viljus /Estlan 11-4 11-9 Förlust
    DS15 Pool D Hanna Broberg /Väsby 11-2 11-0 Vinst
    DS15 8-dels Karolina Hoim /Estlan 11-3 11-4 Vinst
    DS15 Kvarts Amanda Lindh /Umeå 13-10 9-11 11-9 Förlust
Larsson, Adam Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Lundqvist /Kista HD11 Kvarts Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
15-2 15-1 Förlust
    HS11 Pool B Gunnar Klackenberg /Kista 15-13 3-15 15-10 Vinst
    HS11 Pool B Fredrik Lundqvist /Kista 15-9 8-15 15-12 Förlust
    HS11 Pool B Filip Myhrén /Gamleb 15-2 15-1 Förlust
Larsson, Emanuel Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oscar Eneroth /Skogås HD15 16-dels Olof Berglund /Täby
Simon Ronnås /Täby
8-15 17-14 15-11 Förlust
    HS15 Pool K Sina Kazemi /Täby 15-8 15-6 Förlust
    HS15 Pool K Max Reineck /Uppsal 15-8 15-3 Förlust
    HS15 Pool K Nico Ruponen /Täby 15-6 15-2 Förlust
Larsson, Emma Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Victor Nordh /Täby MD13 8-dels Anton Wieselblad /Uppsal
Sara Pohl /Uppsal
15-1 15-6 Förlust
  Maria Helmersson /Täby DD13 Kvarts Mikaela Jäntti /Täby
Therese Angarth /Täby
15-3 15-11 Förlust
    DS13 Pool E Therese Angarth /Täby 11-0 11-0 Förlust
    DS13 Pool E Sara Pohl /Uppsal 5-11 11-8 11-6 Förlust
Leimets, Rudolf Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kristian Kaljurand /Estlan HD13 8-dels Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-2 15-8 Förlust
    HS13 Pool F Christoffer Rossmann /Själla Walk over Förlust
    HS13 Pool F Daniel Giljam /Skogås Walk over Förlust
    HS13 Pool F Erik Engström /Eskils Walk over Förlust
Lejre, Julie Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sara Ortvang /Själla DD11 Semi Helen Kaarjärv /Estlan
Cecilia Gerlitz /Täby
15-6 15-3 Vinst
  Sara Ortvang /Själla DD11 Final Josephine van Zaane /Själla
Mette Poulsen /Själla
15-5 15-7 Förlust
  Jesper Gaardhöje /Själla MD11 Kvarts Filip Myhrén /Gamleb
Helen Kaarjärv /Estlan
15-2 15-2 Vinst
  Jesper Gaardhöje /Själla MD11 Semi Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
15-11 8-15 15-10 Förlust
    DS11 Pool A Helen Kaarjärv /Estlan 11-3 11-6 Vinst
    DS11 Pool A Linda Torpman /Täby Walk over Vinst
    DS11 Pool A Mette Poulsen /Själla 11-0 11-2 Förlust
    DS11 Kvarts Sara Ortvang /Själla 11-5 11-8 Förlust
Lidman, Douglas Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Pettersson /Skogås HD11 Kvarts Jakob Franzén /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Walkover Vinst
  Erik Pettersson /Skogås HD11 Semi Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
15-1 15-2 Förlust
    HS11 Pool E Robin Nilsson /Täby 15-6 15-13 Vinst
    HS11 Pool E Mathias Rud Pedersen /Själla 15-2 15-7 Förlust
    HS11 8-dels Daniel Ojaäär /Täby 15-3 15-9 Vinst
    HS11 Kvarts Filip Myhrén /Gamleb 15-8 15-8 Förlust
Lindh, Amanda IFK Umeå Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Andrea Bergmark /Kista DD15 Kvarts Ditte Rasmussen /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-3 15-13 Förlust
  Fredrik Grefve /Umeå MD15 8-dels Thomas Andersson /Täby
Elin Helmersson /Täby
15-3 15-1 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå MD15 Kvarts Simon G Pedersen /Själla
Ditte Rasmussen /Själla
13-15 15-9 15-6 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå MD15 Semi Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-4 13-15 15-4 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå MD15 Final Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
17-14 3-15 15-10 Vinst
    DS15 Pool A Maria Haraldsson /Kista 11-0 11-1 Vinst
    DS15 Pool A Kia Borch Hansen /Själla 11-6 11-7 Vinst
    DS15 Pool A Therese Ristanovic /Täby 11-1 11-2 Vinst
    DS15 Kvarts Karolina Kotte /Täby 13-10 9-11 11-9 Vinst
    DS15 Semi Maria Helsböl /Själla 11-0 11-4 Vinst
    DS15 Final Andrea Bergmark /Kista 9-11 11-6 13-12 Förlust
Lindh, Felix IFK Umeå Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  David Häger /Valbod HD13 Kvarts Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-9 17-14 Förlust
  Johanna Jäntti /Täby MD13 8-dels Magnus Nordin /Valbod
Frida Berzelius /Täby
15-1 15-3 Förlust
    HS13 Pool A Victor Nordh /Täby 15-2 15-3 Vinst
    HS13 Pool A David Häger /Valbod 15-8 15-7 Förlust
    HS13 Pool A Philip Reineck /Uppsal 15-9 15-0 Vinst
    HS13 8-dels Christoffer Rossmann /Själla 15-2 15-13 Förlust
Lopez, Matias Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Alexander Nistad /Kista HD15 8-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Giljam /Skogås
15-9 15-6 Vinst
  Alexander Nistad /Kista HD15 Kvarts Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-9 15-7 Förlust
    HS15 Pool G Sebastian Eriksson /Täby 15-6 15-6 Vinst
    HS15 Pool G Hans Jacob Olsen /Själla 15-3 15-11 Förlust
    HS15 16-dels Simon G Pedersen /Själla 15-11 15-9 Vinst
    HS15 8-dels Christian Bach /Själla 15-4 15-13 Förlust
Louch, Erich Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oscar Hedström /Täby HD13 8-dels Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
Walkover Förlust
    HS13 Pool G Anton Wieselblad /Uppsal 15-2 15-2 Förlust
    HS13 Pool G Magnus Nordin /Valbod 15-0 15-0 Förlust
Lund Nielsen, Stine Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christoffer Rossmann /Själla MD13 8-dels Rickard Ojaäär /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-5 15-5 Vinst
  Christoffer Rossmann /Själla MD13 Kvarts Jere Hirvi /Estlan
Charlotte Mackeprang /Täby
Walkover Vinst
  Christoffer Rossmann /Själla MD13 Semi Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
17-14 15-10 Förlust
  Nanna Roed Johansen /Själla DD13 Kvarts Linda Beck /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
Walkover Vinst
  Nanna Roed Johansen /Själla DD13 Semi Malin Franzén /Kista
Sara Pohl /Uppsal
15-1 15-1 Vinst
  Nanna Roed Johansen /Själla DD13 Final Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
15-10 15-8 Förlust
    DS13 Pool A Berfin Aslan /Kista 1-11 11-5 11-5 Förlust
    DS13 Pool A Mikaela Jäntti /Täby 11-8 11-8 Vinst
    DS13 Pool A Charlotte Mackeprang /Täby 11-5 11-5 Vinst
    DS13 Kvarts Therese Angarth /Täby 11-4 13-10 Förlust
Lundqvist, Amanda Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Eric Myhrén /Gamleb MD13 8-dels Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
15-4 15-4 Förlust
  Frida Berzelius /Täby DD13 Kvarts Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
15-8 15-2 Förlust
    DS13 Pool C Maria Helmersson /Täby 11-5 12-13 11-6 Vinst
    DS13 Pool C Malin Franzén /Kista 3-11 11-7 13-11 Vinst
    DS13 8-dels Frida Berzelius /Täby 11-4 11-7 Förlust
Lundqvist, Fredrik Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jakob Franzén /Kista HD11 Kvarts Erik Pettersson /Skogås
Douglas Lidman /Skogås
Walkover Förlust
  Adam Larsson /Kista HD11 Kvarts Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
15-2 15-1 Förlust
    HS11 Pool B Filip Myhrén /Gamleb 15-0 15-0 Förlust
    HS11 Pool B Adam Larsson /Kista 15-9 8-15 15-12 Vinst
    HS11 Pool B Gunnar Klackenberg /Kista 15-12 15-5 Vinst
    HS11 Kvarts Mathias Rud Pedersen /Själla 15-1 15-1 Förlust
Lundqvist, Hannah Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Berfin Aslan /Kista DD13 Kvarts Malin Franzén /Kista
Sara Pohl /Uppsal
15-11 15-11 Förlust
    DS13 Pool B Nanna Roed Johansen /Själla 11-2 11-3 Förlust
    DS13 Pool B Frida Berzelius /Täby 11-3 11-1 Förlust
    DS13 Pool B Johanna Jäntti /Täby 11-3 11-9 Vinst
Mackeprang, Charlotte Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jere Hirvi /Estlan MD13 8-dels Kristian Kaljurand /Estlan
Linda Beck /Täby
Walkover Vinst
  Jere Hirvi /Estlan MD13 Kvarts Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Walkover Förlust
  Linda Beck /Täby DD13 Kvarts Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
Walkover Förlust
    DS13 Pool A Mikaela Jäntti /Täby 11-5 11-4 Förlust
    DS13 Pool A Berfin Aslan /Kista 11-4 11-3 Förlust
    DS13 Pool A Stine Lund Nielsen /Själla 11-5 11-5 Förlust
Masso, Gabriel Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS11 Pool D Erik Pettersson /Skogås Walk over Förlust
    HS11 Pool D Daniel Ojaäär /Täby Walk over Förlust
Morton, Michaela Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Holst /Själla MD13 8-dels Eric Myhrén /Gamleb
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 15-4 Vinst
  Emil Holst /Själla MD13 Kvarts David Häger /Valbod
Berfin Aslan /Kista
15-13 15-12 Vinst
  Emil Holst /Själla MD13 Semi Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
17-14 15-10 Vinst
  Emil Holst /Själla MD13 Final Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
7-15 15-7 15-13 Förlust
  Caroline Nielsen /Själla DD13 Kvarts Frida Berzelius /Täby
Amanda Lundqvist /Täby
15-8 15-2 Vinst
  Caroline Nielsen /Själla DD13 Semi Mikaela Jäntti /Täby
Therese Angarth /Täby
15-3 13-15 15-0 Vinst
  Caroline Nielsen /Själla DD13 Final Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
15-10 15-8 Vinst
    DS13 Pool D Caroline Nielsen /Själla 13-11 11-3 Förlust
    DS13 Pool D Linda Beck /Täby Walk over Vinst
    DS13 Kvarts Berfin Aslan /Kista 11-7 11-2 Förlust
Myhrén, Eric Gamleby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jere Hirvi /Estlan HD13 8-dels Rickard Ojaäär /Täby
Victor Nordh /Täby
15-6 15-13 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby MD13 8-dels Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
15-4 15-4 Förlust
    HS13 Pool B Mickey Nielsen /Själla 15-7 15-2 Förlust
    HS13 Pool B Erik Wibring /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool B Emil Holst /Själla 15-5 15-3 Förlust
Myhrén, Filip Gamleby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Ojaäär /Täby HD11 Kvarts Emil Järvinen /Kista
Adam Khan /Kista
15-10 15-13 Vinst
  Daniel Ojaäär /Täby HD11 Semi Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
15-8 15-7 Förlust
  Helen Kaarjärv /Estlan MD11 Kvarts Jesper Gaardhöje /Själla
Julie Lejre /Själla
15-2 15-2 Förlust
    HS11 Pool B Fredrik Lundqvist /Kista 15-0 15-0 Vinst
    HS11 Pool B Gunnar Klackenberg /Kista 15-8 15-1 Vinst
    HS11 Pool B Adam Larsson /Kista 15-2 15-1 Vinst
    HS11 Kvarts Douglas Lidman /Skogås 15-8 15-8 Vinst
    HS11 Semi Fredrik Colberg /Själla 15-4 15-8 Förlust
Nielsen, Caroline Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mark Skovgaard /Själla MD13 8-dels Kristian Kaljurand /Estlan
Maria Helmersson /Täby
15-4 15-8 Vinst
  Mark Skovgaard /Själla MD13 Kvarts Anton Wieselblad /Uppsal
Sara Pohl /Uppsal
15-8 11-15 15-8 Vinst
  Mark Skovgaard /Själla MD13 Semi Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
7-15 15-3 15-10 Förlust
  Michaela Morton /Själla DD13 Kvarts Frida Berzelius /Täby
Amanda Lundqvist /Täby
15-8 15-2 Vinst
  Michaela Morton /Själla DD13 Semi Mikaela Jäntti /Täby
Therese Angarth /Täby
15-3 13-15 15-0 Vinst
  Michaela Morton /Själla DD13 Final Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
15-10 15-8 Vinst
    DS13 Pool D Michaela Morton /Själla 13-11 11-3 Vinst
    DS13 Pool D Linda Beck /Täby Walk over Vinst
    DS13 Kvarts Frida Berzelius /Täby 11-6 11-4 Vinst
    DS13 Semi Therese Angarth /Täby 6-11 11-2 11-6 Förlust
Nielsen, Mickey Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Holst /Själla HD13 8-dels Victor Nordh /Täby
Anders Sjöland /Täby
Walkover Vinst
  Emil Holst /Själla HD13 Kvarts Daniel Giljam /Skogås
David Witten /Täby
15-2 15-1 Vinst
  Emil Holst /Själla HD13 Semi Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
Walkover Förlust
  Nanna Roed Johansen /Själla MD13 8-dels Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-5 15-8 Förlust
    HS13 Pool B Eric Myhrén /Gamleb 15-7 15-2 Vinst
    HS13 Pool B Emil Holst /Själla 15-5 15-5 Förlust
    HS13 Pool B Erik Wibring /Täby Walk over Vinst
    HS13 8-dels Mark Skovgaard /Själla Walkover Förlust
Nilsson, Robin Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oskar Eriksson /Täby HD11 Kvarts Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
15-2 15-3 Förlust
  Cecilia Gerlitz /Täby MD11 Kvarts Oskar Eriksson /Täby
Anna Järvinen /Kista
4-15 15-2 15-12 Förlust
    HS11 Pool E Mathias Rud Pedersen /Själla 15-0 15-3 Förlust
    HS11 Pool E Douglas Lidman /Skogås 15-6 15-13 Förlust
Nistad, Alexander Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Matias Lopez /Kista HD15 8-dels Jim Hammargren /Skogås
Erik Giljam /Skogås
15-9 15-6 Vinst
  Matias Lopez /Kista HD15 Kvarts Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-9 15-7 Förlust
    HS15 Pool I Rasmus Kokholm /Själla 15-10 0-15 15-10 Förlust
    HS15 Pool I Robin Sjöblom /Spåret 15-4 15-5 Vinst
    HS15 Pool I Jim Hammargren /Skogås 11-15 15-10 15-3 Vinst
    HS15 16-dels Toomas Vane /Estlan 15-7 15-10 Vinst
    HS15 8-dels Ingmar Seidelberg /Estlan 15-5 16-17 15-10 Förlust
Nordh, Victor Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 8-dels Jere Hirvi /Estlan
Eric Myhrén /Gamleb
15-6 15-13 Vinst
  Anders Sjöland /Täby HD13 8-dels Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
Walkover Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Kvarts Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
15-0 15-3 Förlust
  Emma Larsson /Täby MD13 8-dels Anton Wieselblad /Uppsal
Sara Pohl /Uppsal
15-1 15-6 Förlust
    HS13 Pool A Felix Lindh /Umeå 15-2 15-3 Förlust
    HS13 Pool A Philip Reineck /Uppsal 15-10 15-8 Förlust
    HS13 Pool A David Häger /Valbod 15-1 15-0 Förlust
Nordin, Magnus Valbodalens Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patrik Andersson /Valbod HD13 8-dels Erich Louch /Täby
Oscar Hedström /Täby
Walkover Vinst
  Patrik Andersson /Valbod HD13 Kvarts Per Wallgren /Uppsal
Philip Reineck /Uppsal
15-6 15-2 Vinst
  Patrik Andersson /Valbod HD13 Semi Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-4 15-6 Förlust
  Frida Berzelius /Täby MD13 8-dels Felix Lindh /Umeå
Johanna Jäntti /Täby
15-1 15-3 Vinst
  Frida Berzelius /Täby MD13 Kvarts Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-6 11-15 15-4 Förlust
    HS13 Pool G Erich Louch /Täby 15-0 15-0 Vinst
    HS13 Pool G Anton Wieselblad /Uppsal 14-17 15-5 15-9 Förlust
    HS13 8-dels Emil Holst /Själla 15-3 15-4 Förlust
Norfeldt, Marcus BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool A Borgar Heimirsson /Täby 15-5 15-3 Förlust
    HS15 Pool A Simon Ronnås /Täby 15-4 15-6 Vinst
    HS15 Pool A Robin Rocksten /Täby 15-1 15-0 Vinst
    HS15 16-dels Robert Flink /Skogås 15-10 15-0 Vinst
    HS15 8-dels Hans Jacob Olsen /Själla 15-11 15-0 Förlust
Ojaäär, Daniel Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Filip Myhrén /Gamleb HD11 Kvarts Emil Järvinen /Kista
Adam Khan /Kista
15-10 15-13 Vinst
  Filip Myhrén /Gamleb HD11 Semi Jesper Gaardhöje /Själla
Mathias Rud Pedersen /Själla
15-8 15-7 Förlust
    HS11 Pool D Erik Pettersson /Skogås 15-4 15-2 Förlust
    HS11 Pool D Gabriel Masso /Kista Walk over Vinst
    HS11 8-dels Douglas Lidman /Skogås 15-3 15-9 Förlust
Ojaäär, Rickard Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Victor Nordh /Täby HD13 8-dels Jere Hirvi /Estlan
Eric Myhrén /Gamleb
15-6 15-13 Vinst
  Victor Nordh /Täby HD13 Kvarts Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
15-0 15-3 Förlust
  Mikaela Jäntti /Täby MD13 8-dels Christoffer Rossmann /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
15-5 15-5 Förlust
    HS13 Pool C Jere Hirvi /Estlan 15-5 15-4 Vinst
    HS13 Pool C Emil Tjernström /Borlän Walk over Vinst
    HS13 Pool C Oscar Hedström /Täby Walk over Vinst
    HS13 8-dels Erik Engström /Eskils 12-15 15-11 15-5 Vinst
    HS13 Kvarts Emil Holst /Själla 15-3 14-5 Förlust
Olsen, Hans Jacob Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon G Pedersen /Själla HD15 8-dels Markus Högman /Täby
Hugo Pettersson /Carlto
15-3 15-7 Vinst
  Simon G Pedersen /Själla HD15 Kvarts Joar Bergqvist /Täby
Simon Wieselblad /Uppsal
15-0 15-0 Vinst
  Simon G Pedersen /Själla HD15 Semi Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-8 15-12 Förlust
  Kia Borch Hansen /Själla MD15 8-dels Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-7 15-7 Förlust
    HS15 Pool G Sebastian Eriksson /Täby 15-5 15-2 Vinst
    HS15 Pool G Matias Lopez /Kista 15-3 15-11 Vinst
    HS15 8-dels Marcus Norfeldt /Åminto 15-11 15-0 Vinst
    HS15 Kvarts Fredrik Grefve /Umeå 15-7 15-13 Förlust
Olsson, Fredrik Badmintonklubben Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christoffer Ingvaldsson /Skogås HD15 8-dels Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Max Reineck /Uppsal
15-12 15-5 Vinst
  Christoffer Ingvaldsson /Skogås HD15 Kvarts Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
15-4 15-11 Förlust
  Mikaela Djärf /Täby MD15 8-dels Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
15-7 15-5 Förlust
    HS15 Pool E Joar Bergqvist /Täby 15-9 15-10 Vinst
    HS15 Pool E Olof Berglund /Täby 15-3 15-0 Vinst
    HS15 Pool E Albert Witten /Täby 15-0 15-3 Vinst
    HS15 16-dels Christoffer Ingvaldsson /Skogås 15-12 15-10 Vinst
    HS15 8-dels Björn Heimirsson /Täby 15-10 15-0 Förlust
Ortvang, Sara Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Julie Lejre /Själla DD11 Semi Helen Kaarjärv /Estlan
Cecilia Gerlitz /Täby
15-6 15-3 Vinst
  Julie Lejre /Själla DD11 Final Josephine van Zaane /Själla
Mette Poulsen /Själla
15-5 15-7 Förlust
  Mathias Bang Knudsen /Själla MD11 Kvarts Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
15-7 15-12 Förlust
    DS11 Pool B Cecilia Gerlitz /Täby 11-2 11-4 Vinst
    DS11 Pool B Ann Elfqvist /Kista 11-0 11-5 Vinst
    DS11 Kvarts Julie Lejre /Själla 11-5 11-8 Vinst
    DS11 Semi Josephine van Zaane /Själla 11-1 11-4 Förlust
Parekh, Gautam Väsby Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Andersson /Väsby HD15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
15-3 15-3 Förlust
  Maria Gemwall /Väsby MD15 8-dels Rasmus Kokholm /Själla
Maria Helsböl /Själla
15-0 15-7 Förlust
    HS15 Pool B Ingmar Seidelberg /Estlan 15-2 15-5 Förlust
    HS15 Pool B Adam Berzelius /Täby Walk over Vinst
    HS15 Pool B Simon Wieselblad /Uppsal 15-13 15-10 Vinst
    HS15 16-dels Thomas Andersson /Täby 15-5 15-4 Vinst
    HS15 8-dels Fredrik Grefve /Umeå 15-4 15-9 Förlust
Pedersen, Simon G Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hans Jacob Olsen /Själla HD15 8-dels Markus Högman /Täby
Hugo Pettersson /Carlto
15-3 15-7 Vinst
  Hans Jacob Olsen /Själla HD15 Kvarts Joar Bergqvist /Täby
Simon Wieselblad /Uppsal
15-0 15-0 Vinst
  Hans Jacob Olsen /Själla HD15 Semi Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-8 15-12 Förlust
  Ditte Rasmussen /Själla MD15 8-dels Ingmar Seidelberg /Estlan
Stina Viljus /Estlan
15-12 15-4 Vinst
  Ditte Rasmussen /Själla MD15 Kvarts Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
13-15 15-9 15-6 Förlust
    HS15 Pool H Fredrik Berg /Spåret 15-10 15-3 Vinst
    HS15 Pool H Jonas Johansson-Berg /Uppsal 15-4 15-2 Vinst
    HS15 Pool H Fredrik Grefve /Umeå 15-9 15-3 Förlust
    HS15 16-dels Matias Lopez /Kista 15-11 15-9 Förlust
Pettersson, Erik Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Douglas Lidman /Skogås HD11 Kvarts Jakob Franzén /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
Walkover Vinst
  Douglas Lidman /Skogås HD11 Semi Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
15-1 15-2 Förlust
    HS11 Pool D Gabriel Masso /Kista Walk over Vinst
    HS11 Pool D Daniel Ojaäär /Täby 15-4 15-2 Vinst
    HS11 Kvarts Jesper Gaardhöje /Själla 15-3 15-3 Förlust
Pettersson, Hugo Badmintonklubben Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Ahonen /Grums HD15 16-dels Robin Rocksten /Täby
Victor Zuhr /Täby
Walkover Förlust
  Markus Högman /Täby HD15 8-dels Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
15-3 15-7 Förlust
  Karolina Hoim /Estlan MD15 8-dels Toomas Vane /Estlan
Laura Vana /Estlan
15-0 15-2 Vinst
  Karolina Hoim /Estlan MD15 Kvarts Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
15-12 15-7 Förlust
    HS15 Pool D Victor Zuhr /Täby 15-10 15-8 Vinst
    HS15 Pool D Björn Heimirsson /Täby 15-11 6-15 15-6 Förlust
    HS15 Pool D Robin Ahonen /Grums Walk over Vinst
    HS15 8-dels Nico Ruponen /Täby 15-8 15-1 Förlust
Pohl, Sara Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anton Wieselblad /Uppsal MD13 8-dels Victor Nordh /Täby
Emma Larsson /Täby
15-1 15-6 Vinst
  Anton Wieselblad /Uppsal MD13 Kvarts Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
15-8 11-15 15-8 Förlust
  Malin Franzén /Kista DD13 Kvarts Berfin Aslan /Kista
Hannah Lundqvist /Kista
15-11 15-11 Vinst
  Malin Franzén /Kista DD13 Semi Nanna Roed Johansen /Själla
Stine Lund Nielsen /Själla
15-1 15-1 Förlust
    DS13 Pool E Emma Larsson /Täby 5-11 11-8 11-6 Vinst
    DS13 Pool E Therese Angarth /Täby 11-0 11-2 Förlust
    DS13 8-dels Maria Helmersson /Täby 4-11 11-8 11-8 Förlust
Poulsen, Mette Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Josephine van Zaane /Själla DD11 Semi Ann Elfqvist /Kista
Anna Järvinen /Kista
15-0 15-0 Vinst
  Josephine van Zaane /Själla DD11 Final Sara Ortvang /Själla
Julie Lejre /Själla
15-5 15-7 Vinst
  Fredrik Colberg /Själla MD11 Semi Oskar Eriksson /Täby
Anna Järvinen /Kista
15-5 15-2 Vinst
  Fredrik Colberg /Själla MD11 Final Mathias Rud Pedersen /Själla
Josephine van Zaane /Själla
15-6 15-11 Vinst
    DS11 Pool A Linda Torpman /Täby Walk over Vinst
    DS11 Pool A Helen Kaarjärv /Estlan 11-0 11-3 Vinst
    DS11 Pool A Julie Lejre /Själla 11-0 11-2 Vinst
    DS11 Semi Cecilia Gerlitz /Täby 11-5 11-3 Vinst
    DS11 Final Josephine van Zaane /Själla 13-11 11-4 Vinst
Rasmussen, Ditte Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Maria Helsböl /Själla DD15 Kvarts Andrea Bergmark /Kista
Amanda Lindh /Umeå
15-3 15-13 Vinst
  Maria Helsböl /Själla DD15 Semi Hanna Broberg /Väsby
Maria Gemwall /Väsby
15-1 15-0 Vinst
  Maria Helsböl /Själla DD15 Final Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
15-9 15-12 Vinst
  Simon G Pedersen /Själla MD15 8-dels Ingmar Seidelberg /Estlan
Stina Viljus /Estlan
15-12 15-4 Vinst
  Simon G Pedersen /Själla MD15 Kvarts Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Lindh /Umeå
13-15 15-9 15-6 Förlust
    DS15 Pool B Camilla Carlsson /Eskils 11-5 11-7 Vinst
    DS15 Pool B Maria Helsböl /Själla 5-11 11-8 11-6 Förlust
    DS15 8-dels Stina Viljus /Estlan 13-10 11-7 Förlust
Reineck, Max Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonas Johansson-Berg /Uppsal HD15 16-dels Sebastian Eriksson /Täby
Thomas Andersson /Täby
15-3 15-11 Vinst
  Jonas Johansson-Berg /Uppsal HD15 8-dels Fredrik Olsson /Boston
Christoffer Ingvaldsson /Skogås
15-12 15-5 Förlust
    HS15 Pool K Nico Ruponen /Täby 10-15 15-7 15-5 Förlust
    HS15 Pool K Emanuel Larsson /Skogås 15-8 15-3 Vinst
    HS15 Pool K Sina Kazemi /Täby 15-3 6-15 15-7 Förlust
Reineck, Philip Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Per Wallgren /Uppsal HD13 Kvarts Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
15-6 15-2 Förlust
    HS13 Pool A David Häger /Valbod 15-3 15-0 Förlust
    HS13 Pool A Victor Nordh /Täby 15-10 15-8 Vinst
    HS13 Pool A Felix Lindh /Umeå 15-9 15-0 Förlust
Reinman, Relika Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Laura Vana /Estlan DD15 Kvarts Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
16-17 17-15 15-11 Förlust
  Sina Kazemi /Täby MD15 8-dels Erik Engström /Eskils
Camilla Carlsson /Eskils
15-0 15-0 Vinst
  Sina Kazemi /Täby MD15 Kvarts Borgar Heimirsson /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-9 11-15 15-1 Förlust
    DS15 Pool F Karolina Hoim /Estlan 11-7 11-7 Förlust
    DS15 Pool F Andrea Bergmark /Kista 9-11 11-4 11-1 Förlust
    DS15 Pool F Cecilia Brandt Olsen /Själla 8-11 11-8 11-9 Förlust
Ristanovic, Therese Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS15 Pool A Kia Borch Hansen /Själla 11-0 11-4 Förlust
    DS15 Pool A Maria Haraldsson /Kista 11-6 11-8 Vinst
    DS15 Pool A Amanda Lindh /Umeå 11-1 11-2 Förlust
Rocksten, Robin Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Victor Zuhr /Täby HD15 16-dels Robin Ahonen /Grums
Hugo Pettersson /Carlto
Walkover Vinst
  Victor Zuhr /Täby HD15 8-dels Joar Bergqvist /Täby
Simon Wieselblad /Uppsal
Walkover Förlust
    HS15 Pool A Simon Ronnås /Täby 15-4 15-5 Förlust
    HS15 Pool A Borgar Heimirsson /Täby 15-0 15-0 Förlust
    HS15 Pool A Marcus Norfeldt /Åminto 15-1 15-0 Förlust
Roed Johansen, Nanna Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mickey Nielsen /Själla MD13 8-dels Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
15-5 15-8 Förlust
  Stine Lund Nielsen /Själla DD13 Kvarts Linda Beck /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
Walkover Vinst
  Stine Lund Nielsen /Själla DD13 Semi Malin Franzén /Kista
Sara Pohl /Uppsal
15-1 15-1 Vinst
  Stine Lund Nielsen /Själla DD13 Final Caroline Nielsen /Själla
Michaela Morton /Själla
15-10 15-8 Förlust
    DS13 Pool B Hannah Lundqvist /Kista 11-2 11-3 Vinst
    DS13 Pool B Johanna Jäntti /Täby 11-1 11-1 Vinst
    DS13 Pool B Frida Berzelius /Täby 11-4 11-3 Vinst
    DS13 Kvarts Maria Helmersson /Täby 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Semi Berfin Aslan /Kista 11-5 11-6 Vinst
    DS13 Final Therese Angarth /Täby 11-1 11-3 Förlust
Ronnås, Simon Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Olof Berglund /Täby HD15 16-dels Emanuel Larsson /Skogås
Oscar Eneroth /Skogås
8-15 17-14 15-11 Vinst
  Olof Berglund /Täby HD15 8-dels Simon Druve /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-6 15-0 Förlust
    HS15 Pool A Robin Rocksten /Täby 15-4 15-5 Vinst
    HS15 Pool A Marcus Norfeldt /Åminto 15-4 15-6 Förlust
    HS15 Pool A Borgar Heimirsson /Täby 15-8 15-6 Förlust
Rossmann, Christoffer Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mark Skovgaard /Själla HD13 8-dels Kristian Kaljurand /Estlan
Rudolf Leimets /Estlan
15-2 15-8 Vinst
  Mark Skovgaard /Själla HD13 Kvarts Felix Lindh /Umeå
David Häger /Valbod
15-9 17-14 Vinst
  Mark Skovgaard /Själla HD13 Semi Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
15-4 15-6 Vinst
  Mark Skovgaard /Själla HD13 Final Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
15-7 15-3 Förlust
  Stine Lund Nielsen /Själla MD13 8-dels Rickard Ojaäär /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-5 15-5 Vinst
  Stine Lund Nielsen /Själla MD13 Kvarts Jere Hirvi /Estlan
Charlotte Mackeprang /Täby
Walkover Vinst
  Stine Lund Nielsen /Själla MD13 Semi Emil Holst /Själla
Michaela Morton /Själla
17-14 15-10 Förlust
    HS13 Pool F Rudolf Leimets /Estlan Walk over Vinst
    HS13 Pool F Erik Engström /Eskils 15-7 15-2 Vinst
    HS13 Pool F Daniel Giljam /Skogås 15-4 15-1 Vinst
    HS13 8-dels Felix Lindh /Umeå 15-2 15-13 Vinst
    HS13 Kvarts Anton Wieselblad /Uppsal 15-11 17-15 Förlust
Rud Pedersen, Mathias Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jesper Gaardhöje /Själla HD11 Kvarts Adam Larsson /Kista
Fredrik Lundqvist /Kista
15-2 15-1 Vinst
  Jesper Gaardhöje /Själla HD11 Semi Daniel Ojaäär /Täby
Filip Myhrén /Gamleb
15-8 15-7 Vinst
  Jesper Gaardhöje /Själla HD11 Final Mathias Bang Knudsen /Själla
Fredrik Colberg /Själla
0-15 15-9 15-10 Förlust
  Josephine van Zaane /Själla MD11 Kvarts Mathias Bang Knudsen /Själla
Sara Ortvang /Själla
15-7 15-12 Vinst
  Josephine van Zaane /Själla MD11 Semi Jesper Gaardhöje /Själla
Julie Lejre /Själla
15-11 8-15 15-10 Vinst
  Josephine van Zaane /Själla MD11 Final Fredrik Colberg /Själla
Mette Poulsen /Själla
15-6 15-11 Förlust
    HS11 Pool E Robin Nilsson /Täby 15-0 15-3 Vinst
    HS11 Pool E Douglas Lidman /Skogås 15-2 15-7 Vinst
    HS11 Kvarts Fredrik Lundqvist /Kista 15-1 15-1 Vinst
    HS11 Semi Jesper Gaardhöje /Själla 15-2 15-9 Vinst
    HS11 Final Fredrik Colberg /Själla 14-17 15-9 15-12 Vinst
Ruponen, Nico Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Borgar Heimirsson /Täby HD15 8-dels Toomas Vane /Estlan
Ingmar Seidelberg /Estlan
15-3 15-5 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HD15 Kvarts Alexander Nistad /Kista
Matias Lopez /Kista
15-9 15-7 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HD15 Semi Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
15-8 15-12 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HD15 Final Björn Heimirsson /Täby
Fredrik Grefve /Umeå
15-4 15-11 Förlust
  Karolina Kotte /Täby MD15 8-dels Christian Bach /Själla
Cecilia Brandt Olsen /Själla
16-17 17-14 15-13 Förlust
    HS15 Pool K Max Reineck /Uppsal 10-15 15-7 15-5 Vinst
    HS15 Pool K Sina Kazemi /Täby 15-12 8-15 15-9 Vinst
    HS15 Pool K Emanuel Larsson /Skogås 15-6 15-2 Vinst
    HS15 8-dels Hugo Pettersson /Carlto 15-8 15-1 Vinst
    HS15 Kvarts Rasmus Kokholm /Själla 15-8 16-17 15-12 Vinst
    HS15 Semi Fredrik Grefve /Umeå 15-9 15-12 Vinst
    HS15 Final Borgar Heimirsson /Täby 15-13 10-15 15-4 Vinst
Seidelberg, Ingmar Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Toomas Vane /Estlan HD15 8-dels Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-3 15-5 Förlust
  Stina Viljus /Estlan MD15 8-dels Simon G Pedersen /Själla
Ditte Rasmussen /Själla
15-12 15-4 Förlust
    HS15 Pool B Gautam Parekh /Väsby 15-2 15-5 Vinst
    HS15 Pool B Simon Wieselblad /Uppsal 15-1 15-1 Vinst
    HS15 Pool B Adam Berzelius /Täby Walk over Vinst
    HS15 8-dels Alexander Nistad /Kista 15-5 16-17 15-10 Vinst
    HS15 Kvarts Borgar Heimirsson /Täby 15-8 15-7 Förlust
Sjöblom, Robin Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Berg /Spåret HD15 8-dels Rasmus Kokholm /Själla
Christian Bach /Själla
15-3 15-5 Förlust
    HS15 Pool I Jim Hammargren /Skogås 15-11 15-8 Förlust
    HS15 Pool I Alexander Nistad /Kista 15-4 15-5 Förlust
    HS15 Pool I Rasmus Kokholm /Själla 15-1 15-11 Förlust
Sjöland, Anders Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Victor Nordh /Täby HD13 8-dels Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
Walkover Förlust
    HS13 Pool D Per Wallgren /Uppsal Walk over Förlust
    HS13 Pool D Mark Skovgaard /Själla Walk over Förlust
    HS13 Pool D Kristian Kaljurand /Estlan Walk over Förlust
Skovgaard, Mark Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christoffer Rossmann /Själla HD13 8-dels Kristian Kaljurand /Estlan
Rudolf Leimets /Estlan
15-2 15-8 Vinst
  Christoffer Rossmann /Själla HD13 Kvarts Felix Lindh /Umeå
David Häger /Valbod
15-9 17-14 Vinst
  Christoffer Rossmann /Själla HD13 Semi Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
15-4 15-6 Vinst
  Christoffer Rossmann /Själla HD13 Final Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselblad /Uppsal
15-7 15-3 Förlust
  Caroline Nielsen /Själla MD13 8-dels Kristian Kaljurand /Estlan
Maria Helmersson /Täby
15-4 15-8 Vinst
  Caroline Nielsen /Själla MD13 Kvarts Anton Wieselblad /Uppsal
Sara Pohl /Uppsal
15-8 11-15 15-8 Vinst
  Caroline Nielsen /Själla MD13 Semi Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
7-15 15-3 15-10 Förlust
    HS13 Pool D Kristian Kaljurand /Estlan 15-6 17-14 Vinst
    HS13 Pool D Anders Sjöland /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool D Per Wallgren /Uppsal 15-3 15-1 Vinst
    HS13 8-dels Mickey Nielsen /Själla Walkover Vinst
    HS13 Kvarts Fredrik Johnson /Täby 15-3 14-17 15-8 Vinst
    HS13 Semi Anton Wieselblad /Uppsal 15-10 15-2 Vinst
    HS13 Final Emil Holst /Själla 15-7 15-2 Förlust
Tjernström, Emil Borlänge Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Oscar Hedström /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool C Rickard Ojaäär /Täby Walk over Förlust
    HS13 Pool C Jere Hirvi /Estlan Walk over Förlust
Torpman, Linda Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS11 Pool A Mette Poulsen /Själla Walk over Förlust
    DS11 Pool A Julie Lejre /Själla Walk over Förlust
    DS11 Pool A Helen Kaarjärv /Estlan Walk over Förlust
Wallgren, Per Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Philip Reineck /Uppsal HD13 Kvarts Patrik Andersson /Valbod
Magnus Nordin /Valbod
15-6 15-2 Förlust
    HS13 Pool D Anders Sjöland /Täby Walk over Vinst
    HS13 Pool D Kristian Kaljurand /Estlan 15-3 15-3 Förlust
    HS13 Pool D Mark Skovgaard /Själla 15-3 15-1 Förlust
van Zaane, Josephine Själlands Badmintonkreds
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mette Poulsen /Själla DD11 Semi Ann Elfqvist /Kista
Anna Järvinen /Kista
15-0 15-0 Vinst
  Mette Poulsen /Själla DD11 Final Sara Ortvang /Själla
Julie Lejre /Själla
15-5 15-7 Vinst
  Mathias Rud Pedersen /Själla MD11 Kvarts Mathias Bang Knudsen /Själla
Sara Ortvang /Själla
15-7 15-12 Vinst
  Mathias Rud Pedersen /Själla MD11 Semi Jesper Gaardhöje /Själla
Julie Lejre /Själla
15-11 8-15 15-10 Vinst
  Mathias Rud Pedersen /Själla MD11 Final Fredrik Colberg /Själla
Mette Poulsen /Själla
15-6 15-11 Förlust
    DS11 Pool C Camilla Jäntti /Täby Walk over Vinst
    DS11 Pool C Anna Järvinen /Kista 11-2 11-1 Vinst
    DS11 Semi Sara Ortvang /Själla 11-1 11-4 Vinst
    DS11 Final Mette Poulsen /Själla 13-11 11-4 Förlust
Vana, Laura Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Relika Reinman /Estlan DD15 Kvarts Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
16-17 17-15 15-11 Förlust
  Toomas Vane /Estlan MD15 8-dels Hugo Pettersson /Carlto
Karolina Hoim /Estlan
15-0 15-2 Förlust
    DS15 Pool C Marielle Angarth /Täby 11-1 11-3 Vinst
    DS15 Pool C Mikaela Djärf /Täby 11-1 11-1 Vinst
    DS15 Pool C Ketly Freirik /Estlan 11-2 11-4 Förlust
    DS15 8-dels Kia Borch Hansen /Själla 11-6 11-5 Förlust
Vane, Toomas Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ingmar Seidelberg /Estlan HD15 8-dels Nico Ruponen /Täby
Borgar Heimirsson /Täby
15-3 15-5 Förlust
  Laura Vana /Estlan MD15 8-dels Hugo Pettersson /Carlto
Karolina Hoim /Estlan
15-0 15-2 Förlust
    HS15 Pool F Robert Flink /Skogås 15-9 15-7 Förlust
    HS15 Pool F Erik Giljam /Skogås Walk over Vinst
    HS15 Pool F Markus Högman /Täby 15-13 15-13 Vinst
    HS15 16-dels Alexander Nistad /Kista 15-7 15-10 Förlust
Wibring, Erik Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Emil Holst /Själla Walk over Förlust
    HS13 Pool B Eric Myhrén /Gamleb Walk over Förlust
    HS13 Pool B Mickey Nielsen /Själla Walk over Förlust
Wieselblad, Anton Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Kvarts Rickard Ojaäär /Täby
Victor Nordh /Täby
15-0 15-3 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Semi Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
Walkover Vinst
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Final Christoffer Rossmann /Själla
Mark Skovgaard /Själla
15-7 15-3 Vinst
  Sara Pohl /Uppsal MD13 8-dels Victor Nordh /Täby
Emma Larsson /Täby
15-1 15-6 Vinst
  Sara Pohl /Uppsal MD13 Kvarts Mark Skovgaard /Själla
Caroline Nielsen /Själla
15-8 11-15 15-8 Förlust
    HS13 Pool G Erich Louch /Täby 15-2 15-2 Vinst
    HS13 Pool G Magnus Nordin /Valbod 14-17 15-5 15-9 Vinst
    HS13 Kvarts Christoffer Rossmann /Själla 15-11 17-15 Vinst
    HS13 Semi Mark Skovgaard /Själla 15-10 15-2 Förlust
Wieselblad, Simon Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joar Bergqvist /Täby HD15 8-dels Robin Rocksten /Täby
Victor Zuhr /Täby
Walkover Vinst
  Joar Bergqvist /Täby HD15 Kvarts Hans Jacob Olsen /Själla
Simon G Pedersen /Själla
15-0 15-0 Förlust
    HS15 Pool B Adam Berzelius /Täby Walk over Vinst
    HS15 Pool B Ingmar Seidelberg /Estlan 15-1 15-1 Förlust
    HS15 Pool B Gautam Parekh /Väsby 15-13 15-10 Förlust
Viljus, Stina Estland
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Karolina Hoim /Estlan DD15 8-dels Mikaela Djärf /Täby
Elin Helmersson /Täby
15-5 15-4 Vinst
  Karolina Hoim /Estlan DD15 Kvarts Cecilia Brandt Olsen /Själla
Kia Borch Hansen /Själla
15-10 4-15 17-16 Vinst
  Karolina Hoim /Estlan DD15 Semi Linnéa Hedlund /Åminto
Karolina Kotte /Täby
15-13 11-15 15-10 Förlust
  Ingmar Seidelberg /Estlan MD15 8-dels Simon G Pedersen /Själla
Ditte Rasmussen /Själla
15-12 15-4 Förlust
    DS15 Pool D Hanna Broberg /Väsby 11-3 9-11 11-4 Vinst
    DS15 Pool D Karolina Kotte /Täby 11-4 11-9 Vinst
    DS15 Pool D Sarah Frisk /Kista 11-0 11-1 Vinst
    DS15 8-dels Ditte Rasmussen /Själla 13-10 11-7 Vinst
    DS15 Kvarts Linnéa Hedlund /Åminto 11-8 2-11 13-10 Vinst
    DS15 Semi Andrea Bergmark /Kista 11-8 13-11 Förlust
Witten, Albert Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS15 Pool E Olof Berglund /Täby 15-5 17-16 Förlust
    HS15 Pool E Joar Bergqvist /Täby 15-4 15-12 Förlust
    HS15 Pool E Fredrik Olsson /Boston 15-0 15-3 Förlust
Witten, David Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Giljam /Skogås HD13 Kvarts Emil Holst /Själla
Mickey Nielsen /Själla
15-2 15-1 Förlust
    HS13 Pool E Fredrik Johnson /Täby 15-0 15-0 Förlust
    HS13 Pool E Patrik Andersson /Valbod 15-1 15-4 Förlust
Zuhr, Victor Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Rocksten /Täby HD15 16-dels Robin Ahonen /Grums
Hugo Pettersson /Carlto
Walkover Vinst
  Robin Rocksten /Täby HD15 8-dels Joar Bergqvist /Täby
Simon Wieselblad /Uppsal
Walkover Förlust
    HS15 Pool D Hugo Pettersson /Carlto 15-10 15-8 Förlust
    HS15 Pool D Robin Ahonen /Grums Walk over Vinst
    HS15 Pool D Björn Heimirsson /Täby 15-6 15-9 Förlust