U15-SM 2004

Täby Badmintonhall 19-21 mars 2004

Täby Badmintonförening


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 239

Total antal WO matcher = 13

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDU15 Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
Karolina Kotte /Täby -
Linnéa Hedlund /Åminto
Caroline Gunnarsson /Halmst -
Sanne Ekberg /Borås
DSU15 Jessica Carlsson /Växjö Amanda Högström /Umeå Sanne Ekberg /Borås
Ida Larusson /Chriha
HDU15 Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
Oskar Kruse /Askim -
Daniel Björck /Kärra
Björn Heimirsson /Täby -
Sina Kazemi /Täby
HSU15 Henrik Fahlström /Wätter Nico Ruponen /Täby Borgar Heimirsson /Täby
Stefan Andersson /Vårvin
MDU15 Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå -
Amanda Högström /Umeå
Oskar Kruse /Askim -
Linnéa Hedlund /Åminto
DDUK1 Michaela Sand /Täby
Sofie Haglund /Täby
Anna Lagermalm /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
Charlotte Larsson /Ljungb -
Maria Brander /Bergså
Maria Gemvall /Väsby -
Jennifer Nielsen /Visby
DSUK1 Anna Lagermalm /Täby Charlotte Mackeprang /Täby Kristina Fredlund /BKC
Sandra Johannesson /Wätter
HDUK1 Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
Fredrik Andresen /Örebro
Andreas Langell /Örebro
Olof Berglund /Täby
Victor Nordh /Täby
HSUK1 Martin Karlsson /KFUM_N Niklas Dufour /Visby Simon Druve /Täby
Mattias Pettersson /Täby
MDUK1 Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
Josef Aktan /Aura
Kristina Roman /Enång
Rickard Ojaäär /Täby -
Charlotte Mackeprang /Täby
Oscar Neuman /Wätter -
Sandra Johannesson /Wätter
DDUK2 Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Therese Angarth /Täby
Johanna Jäntti /Täby -
Charlotte Mackeprang /Täby
Emma Larsson /Täby -
Marielle Angarth /Täby
DSUK2 Frida Mattsson /Mörrum Mikaela Djärf /Täby Evelina Lindell /Skogås
Emma Larsson /Täby
HDUK2 Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
Niklas Dufour /Visby
Filip Dunkels /Visby
Anton Nordh /Täby -
Albert Witten /Täby
Thomas Andersson /Täby -
Sebastian Eriksson /Täby
HSUK2 Fredrik Johnson /Täby Albert Witten /Täby Martin Persson /Aura
Hampus Hjortberg /Vårvin
MDUK2 Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Thomas Andersson /Täby
Elin Heimirsson /Täby
Robert Flink /Skogås -
Evelina Lindell /Skogås
Andreas Langell /Örebro -
Elin Carlsson /Örebro
DDUK3 Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
Kristin Stenfors /Spårv
Carolina Sahlström /Spårv
Camilla Carlsson /EBMK -
Elin Rosengren /Sävsjö
Frida Berzelius /Täby -
Amanda Lundqvist /Täby
DSUK3 Camilla Carlsson /EBMK Maria Carlheim-Muller /Skogås Marielle Angarth /Täby
Linda Beck /Täby
HDUK3 Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Fredrik Johnson /Täby -
Anton Wieselbad /Uppsal
Victor Zuhr /Täby -
Rickard Ojaäär /Täby
HSUK3 Alexander Nistad /Kista André Malmeus /Täby Björn Söderström /Umeå
Emanuel Larsson /Skogås
MDUK3 Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
Alexander Drjaca /Wätter
Anna Boström /Wätter
Fredrik Johnson /Täby -
Therese Angarth /Täby
Jim Hammargren /Skogås -
Maria Carlheim-Muller /Skogås
DDUK4 Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
Klara Berglund /Helsbo
Lina Svenhag /Helsbo
Elin Heimirsson /Täby -
Mikaela Djärf /Täby
Lisa Engström /Wätter -
Sandra Johannesson /Wätter
DSUK4 Lovisa Hansson /Vårvin Johanna Jäntti /Täby Elin Carlsson /Örebro
Tess Humble /Boo
HDUK4 Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Simon Ronnås /Täby
Jonathan Sjöö /Täby
Calle Utterström /Uppsal -
Daniel Mattsson /Uppsal
Jim Hammargren /Skogås -
Mattias Bäckström /Valbod
HSUK4 Renno Jahari /Umeå Emil Johansson /Tierp Simon Ronnås /Täby
Oscar Neuman /Wätter
MDUK4 Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
Niklas Dufour /Visby -
Sofie Eriksson /Enång
Sebastian Eriksson /Täby -
Anna Lagermalm /Täby
DSUK5 Hanna Åkerlund /Enång Cissela Lenkert /Boo Mikaela Jäntti /Täby
Elin Heimirsson /Täby
HDUK5 Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
William Command Fors /Täby
Joar Bergqvist /Täby
Robin Sjöblom /Spårv -
Fredrik Berg /Spårv
Mattias Persson /Örebro -
Emil Chronlund /Örebro
HSUK5 Alexander Lundberg /Wätter Robin Sjöblom /Spårv Oscar Eneroth /Skogås
Dante Widh /Malmö
MDUK5 Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
Victor Zuhr /Täby -
Mikaela Djärf /Täby
Filip Dunkels /Visby -
Jennifer Nielsen /Visby
DSUK6 Sofie Eriksson /Enång Sofie Haglund /Täby Kristin Stenfors /Spårv
Klara Berglund /Helsbo
HSUK6 Mattias Borg /MAIF Joar Bergqvist /Täby Fredrik Berg /Spårv
Adam Nilsson /Hoby
MDUK6 Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
Albin Johansson /Halmst
Anna Cumtell /Halmst
Simon Druve /Täby -
Hanna Broberg /Väsby
Christoffer Ingevaldsson /Skogås -
Emmie Nilsson /Skurup
DSUK7 Karolina Kotte /Täby Madeleine Andersson /Wätter Charlotte Larsson /Ljungb
Elin Rosengren /Sävsjö
HSUK7 Mattias Lopez-Verronen /Kista Jörgen Svensson /Lenhov Albin Johansson /Halmst
Anton Wieselbad /Uppsal
MDUK7 Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
Alexander Lundberg /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Martin Persson /Aura -
Maria Brander /Bergså
Hugo Pettersson /Carltn -
Camilla Carlsson /EBMK
DSUK8 Sanna Theodorsson /Sävsjö Frida Berzelius /Täby Lina Svenhag /Helsbo
Hanna Broberg /Väsby
HSUK8 Jim Hammargren /Skogås Hugo Pettersson /Carltn Filip Dunkels /Visby
Hannes Karlsson /KFUM_N

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU15 Dam dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
Ida Larusson /Chriha
Madeleine Persson /Helsbo
15-8 15-12
8-dels Kristina Roman /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
15-2 15-12
8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
Frida Mattsson /Mörrum
Kristina Fredlund /BKC
15-4 15-12
8-dels Anna Ohlsson /Sävsjö
Sara Theodorsson /Sävsjö
Hanna Broberg /Väsby
Linda Seflin /Botkyr
15-8 15-12
8-dels Sofie Eriksson /Enång
My Westerberg /Enång
Lovisa Hansson /Vårvin
Elin Börjesson /Vårvin
10-15 17-14 15-9
8-dels Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
Anna Cumtell /Halmst
Ellinor Widh /Malmö
15-10 15-9
8-dels Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
15-3 15-2
8-dels Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
Sofie Haglund /Täby
Michaela Sand /Täby
15-5 15-1
Kvarts Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
Kristina Roman /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-3 15-9
Kvarts Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
Anna Ohlsson /Sävsjö
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-11 15-7
Kvarts Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
Sofie Eriksson /Enång
My Westerberg /Enång
15-1 15-3
Kvarts Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
15-5 15-6
Semi Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-13 15-2
Semi Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
15-9 15-12
Final Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-3 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Hanna Åkerlund /Enång Sofie Eriksson /Enång 11-7 11-9
16-dels Kristina Roman /Enång Caroline Gunnarsson /Halmst 11-6 13-11
16-dels Lovisa Hansson /Vårvin Anna Lagermalm /Täby 11-3 11-1
16-dels Sara Theodorsson /Sävsjö Frida Mattsson /Mörrum 11-1 11-4
16-dels Anna Cumtell /Halmst Linnéa Hedlund /Åminto 0-11 11-3 11-3
16-dels Karolina Kotte /Täby Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-8 11-8
16-dels Andrea Bergmark /Kista Kristina Fredlund /BKC 11-2 11-8
16-dels Madeleine Persson /Helsbo Anna Ohlsson /Sävsjö 11-8 11-0
8-dels Jessica Carlsson /Växjö Hanna Åkerlund /Enång 11-2 11-4
8-dels Ellinor Widh /Malmö Kristina Roman /Enång 11-8 11-3
8-dels Sanne Ekberg /Borås Lovisa Hansson /Vårvin 11-7 11-9
8-dels Sara Theodorsson /Sävsjö Olivia Flink /Wätter 11-5 11-4
8-dels Emmie Nilsson /Skurup Anna Cumtell /Halmst 11-5 7-11 11-8
8-dels Ida Larusson /Chriha Karolina Kotte /Täby 4-11 11-4 11-3
8-dels Andrea Bergmark /Kista Camilla Carlsson /EBMK 11-4 11-0
8-dels Amanda Högström /Umeå Madeleine Persson /Helsbo 11-3 11-1
Kvarts Jessica Carlsson /Växjö Ellinor Widh /Malmö 11-8 11-1
Kvarts Sanne Ekberg /Borås Sara Theodorsson /Sävsjö 11-8 11-5
Kvarts Ida Larusson /Chriha Emmie Nilsson /Skurup 11-5 11-4
Kvarts Amanda Högström /Umeå Andrea Bergmark /Kista 11-4 11-1
Semi Jessica Carlsson /Växjö Sanne Ekberg /Borås 11-0 11-0
Semi Amanda Högström /Umeå Ida Larusson /Chriha 11-8 7-11 13-11
Final Jessica Carlsson /Växjö Amanda Högström /Umeå 11-1 8-11 11-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Max Reineck /Uppsal
Marcus Ulvne /Uppsal
Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-10 9-15 15-12
16-dels Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-3 15-2
16-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
15-10 15-10
16-dels Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
Robin Ahonen /Grums
Albin Johansson /Halmst
Walkover
16-dels Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
15-9 15-13
16-dels Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
Alexander Lundberg /Wätter
Henrik Fåhraeus /Täby
15-5 10-15 15-9
16-dels Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
Björn Söderström /Umeå
Renno Jahari /Umeå
15-11 15-12
16-dels Simon Druve /Täby
André Malmeus /Täby
Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Hugo Pettersson /Carltn
17-15 15-0
8-dels Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
Max Reineck /Uppsal
Marcus Ulvne /Uppsal
15-5 15-5
8-dels Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
Robert Flink /Skogås
Jörgen Svensson /Lenhov
15-4 17-14
8-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
Jakob Lindblad /Aura
Jonny To /Aura
15-5 3-15 15-0
8-dels Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
Albin Johansson /Halmst
Marcus Åkesson /Hoby
15-4 15-7
8-dels Alexander Drjaca /Wätter
Oscar Neuman /Wätter
Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
15-2 15-12
8-dels Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
Jim Hammargren /Skogås
Jim Esp /Valbod
15-2 15-7
8-dels Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
Felix Lindell /Halmst
Johan Tärnås /Halmst
17-16 15-9
8-dels Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
Simon Druve /Täby
André Malmeus /Täby
15-8 15-5
Kvarts Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
15-5 15-5
Kvarts Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-4 15-7
Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
Alexander Drjaca /Wätter
Oscar Neuman /Wätter
15-6 15-4
Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
15-12 15-4
Semi Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
15-6 15-4
Semi Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-0 15-6
Final Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
9-15 15-10 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Borgar Heimirsson /Täby Jacob Englöf /Sävsjö 15-3 15-8
16-dels Felix Lindell /Halmst Fredrik Johnson /Täby 15-6 15-4
16-dels Jim Esp /Valbod Sina Kazemi /Täby 15-10 15-1
16-dels Oskar Kruse /Askim Hampus Hjortberg /Vårvin 15-4 15-2
16-dels Henrik Fahlström /Wätter Max Reineck /Uppsal 15-0 15-2
16-dels Jonny To /Aura Renno Jahari /Umeå 17-16 6-15 15-5
16-dels Jonas Andersson /Vårvin Marcus Åkesson /Hoby 15-5 15-13
16-dels Björn Heimirsson /Täby Martin Karlsson /KFUM_N 15-12 3-15 15-6
16-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista Jim Hammargren /Skogås 15-12 15-7
16-dels Stefan Andersson /Vårvin Henrik Fåhraeus /Täby 15-7 15-0
16-dels Simon Druve /Täby Alexander Drjaca /Wätter 17-14 15-7
16-dels Daniel Björck /Kärra Johan Tärnås /Halmst 15-12 15-7
16-dels Martin Hansson /Vårvin Alexander Lundberg /Wätter 15-5 15-13
16-dels Fredrik Grefve /Umeå Jakob Lindblad /Aura 11-15 15-10 15-4
16-dels Mattias Borg /MAIF Christoffer Ingevaldsson /Skogås 15-7 9-15 15-8
16-dels Nico Ruponen /Täby Alexander Nistad /Kista 15-11 15-9
8-dels Borgar Heimirsson /Täby Felix Lindell /Halmst 15-9 15-3
8-dels Jim Esp /Valbod Oskar Kruse /Askim 15-7 15-13
8-dels Henrik Fahlström /Wätter Jonny To /Aura 15-7 15-8
8-dels Jonas Andersson /Vårvin Björn Heimirsson /Täby 15-2 15-7
8-dels Stefan Andersson /Vårvin Mattias Lopez-Verronen /Kista 15-11 15-10
8-dels Simon Druve /Täby Daniel Björck /Kärra 15-6 15-3
8-dels Fredrik Grefve /Umeå Martin Hansson /Vårvin 10-15 15-12 15-2
8-dels Nico Ruponen /Täby Mattias Borg /MAIF 15-9 15-1
Kvarts Borgar Heimirsson /Täby Jim Esp /Valbod 15-4 9-15 15-8
Kvarts Henrik Fahlström /Wätter Jonas Andersson /Vårvin 15-6 15-8
Kvarts Stefan Andersson /Vårvin Simon Druve /Täby 15-6 15-5
Kvarts Nico Ruponen /Täby Fredrik Grefve /Umeå 15-6 15-1
Semi Henrik Fahlström /Wätter Borgar Heimirsson /Täby 15-6 15-4
Semi Nico Ruponen /Täby Stefan Andersson /Vårvin 15-3 15-10
Final Henrik Fahlström /Wätter Nico Ruponen /Täby 15-2 15-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU15 Mixed dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
Jakob Lindblad /Aura
Caroline Gunnarsson /Halmst
15-6 15-6
8-dels Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
15-4 15-11
8-dels Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
Daniel Björck /Kärra
Madeleine Persson /Helsbo
15-4 15-6
8-dels Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
Walkover
8-dels Stefan Andersson /Vårvin
Karolina Kotte /Täby
Martin Hansson /Vårvin
Elin Börjesson /Vårvin
15-7 17-4
8-dels Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
Marcus Åkesson /Hoby
Anna Ohlsson /Sävsjö
15-10 15-8
8-dels Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
17-14 15-9
8-dels Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
15-5 15-10
Kvarts Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-3 15-4
Kvarts Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-3 15-4
Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
Stefan Andersson /Vårvin
Karolina Kotte /Täby
15-3 15-2
Kvarts Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
15-13 15-7
Semi Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
17-14 7-15 15-4
Semi Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
15-2 15-6
Final Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
15-11 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDUK1 Kval1 till klass = DDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Anna Lagermalm /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
Charlotte Larsson /Ljungb
Maria Brander /Bergså
Walkover
Semi Michaela Sand /Täby
Sofie Haglund /Täby
Maria Gemvall /Väsby
Jennifer Nielsen /Visby
14-17 15-4 15-5
Final Michaela Sand /Täby
Sofie Haglund /Täby
Anna Lagermalm /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-1 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSUK1 Kval1 till klass = DSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Charlotte Mackeprang /Täby Kristina Fredlund /BKC Walkover
Semi Anna Lagermalm /Täby Sandra Johannesson /Wätter 11-8 11-6
Final Anna Lagermalm /Täby Charlotte Mackeprang /Täby 11-6 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDUK1 Kval1 till klass = HDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
Olof Berglund /Täby
Victor Nordh /Täby
15-1 15-2
Final Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
Fredrik Andresen /Örebro
Andreas Langell /Örebro
15-6 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSUK1 Kval1 till klass = HSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Martin Karlsson /KFUM_N Simon Druve /Täby Walkover
Semi Niklas Dufour /Visby Mattias Pettersson /Täby Walkover
Final Martin Karlsson /KFUM_N Niklas Dufour /Visby 15-4 15-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDUK1 Kval1 till klass = MDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Josef Aktan /Aura
Kristina Roman /Enång
Rickard Ojaäär /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
15-4 15-3
Semi Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
Oscar Neuman /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-04 15-5
Final Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
Josef Aktan /Aura
Kristina Roman /Enång
15-11 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDUK2 Kval2 till klass = DDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Sanna Theodorsson /Sävsjö
Therese Angarth /Täby
Johanna Jäntti /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
15-1 15-0
Semi Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
Emma Larsson /Täby
Marielle Angarth /Täby
15-4 15-7
Final Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Therese Angarth /Täby
4-15 15-5 17-16

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSUK2 Kval2 till klass = DSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Mikaela Djärf /Täby Evelina Lindell /Skogås 11-7 13-12
Semi Frida Mattsson /Mörrum Emma Larsson /Täby 11-1 11-5
Final Frida Mattsson /Mörrum Mikaela Djärf /Täby 11-3 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDUK2 Kval2 till klass = HDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
Anton Nordh /Täby
Albert Witten /Täby
15-0 15-0
Semi Niklas Dufour /Visby
Filip Dunkels /Visby
Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
15-9 13-15 15-12
Final Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
Niklas Dufour /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-4 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSUK2 Kval2 till klass = HSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Fredrik Johnson /Täby Martin Persson /Aura 15-5 16-17 15-9
Semi Albert Witten /Täby Hampus Hjortberg /Vårvin Walkover
Final Fredrik Johnson /Täby Albert Witten /Täby 15-1 15-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDUK2 Kval2 till klass = MDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Thomas Andersson /Täby
Elin Heimirsson /Täby
Robert Flink /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
Walkover
Semi Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
15-0 15-3
Final Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Thomas Andersson /Täby
Elin Heimirsson /Täby
15-6 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDUK3 Kval3 till klass = DDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
Camilla Carlsson /EBMK
Elin Rosengren /Sävsjö
15-04 12-15 15-12
Semi Kristin Stenfors /Spårv
Carolina Sahlström /Spårv
Frida Berzelius /Täby
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 12-15 15-11
Final Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
Kristin Stenfors /Spårv
Carolina Sahlström /Spårv
10-15 15-3 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSUK3 Kval3 till klass = DSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Camilla Carlsson /EBMK Marielle Angarth /Täby 11-9 11-0
Semi Maria Carlheim-Muller /Skogås Linda Beck /Täby 11-2 11-0
Final Camilla Carlsson /EBMK Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-6 11-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDUK3 Kval3 till klass = HDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselbad /Uppsal
15-7 15-12
Semi Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
Victor Zuhr /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
15-7 15-8
Final Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-6 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSUK3 Kval3 till klass = HSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts André Malmeus /Täby Mattias Bäckström /Valbod Walkover
Kvarts Björn Söderström /Umeå Anton Nordh /Täby 15-0 15-1
Kvarts Alexander Nistad /Kista Jonas Johansson-Berg /Uppsal 15-8 15-7
Kvarts Emanuel Larsson /Skogås Rickard Ojaäär /Täby 15-10 15-12
Semi André Malmeus /Täby Björn Söderström /Umeå 15-6 15-6
Semi Alexander Nistad /Kista Emanuel Larsson /Skogås 15-10 15-13
Final Alexander Nistad /Kista André Malmeus /Täby 15-2 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDUK3 Kval3 till klass = MDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Alexander Drjaca /Wätter
Anna Boström /Wätter
Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
9-15 15-8 15-7
Semi Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
Jim Hammargren /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
17-15 15-7
Final Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
Alexander Drjaca /Wätter
Anna Boström /Wätter
17-14 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDUK4 Kval4 till klass = DDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Klara Berglund /Helsbo
Lina Svenhag /Helsbo
Elin Heimirsson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
17-15 15-11
Semi Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
Lisa Engström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
2-15 15-4 15-11
Final Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
Klara Berglund /Helsbo
Lina Svenhag /Helsbo
15-9 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSUK4 Kval4 till klass = DSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Johanna Jäntti /Täby Elin Carlsson /Örebro 8-11 13-11 11-9
Semi Lovisa Hansson /Vårvin Tess Humble /Boo 11-2 11-3
Final Lovisa Hansson /Vårvin Johanna Jäntti /Täby 11-1 11-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDUK4 Kval4 till klass = HDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Calle Utterström /Uppsal
Daniel Mattsson /Uppsal
15-6 15-8
Semi Simon Ronnås /Täby
Jonathan Sjöö /Täby
Jim Hammargren /Skogås
Mattias Bäckström /Valbod
Walkover
Final Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Simon Ronnås /Täby
Jonathan Sjöö /Täby
15-12 15-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSUK4 Kval4 till klass = HSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Simon Ronnås /Täby Mattias Persson /Örebro 15-10 15-12
Kvarts Renno Jahari /Umeå Robert Flink /Skogås 15-4 15-7
Kvarts Emil Johansson /Tierp Marcus Ulvne /Uppsal 15-5 9-15 15-4
Kvarts Oscar Neuman /Wätter Adam Berzelius /Täby Walkover
Semi Renno Jahari /Umeå Simon Ronnås /Täby 15-7 15-7
Semi Emil Johansson /Tierp Oscar Neuman /Wätter 15-5 15-12
Final Renno Jahari /Umeå Emil Johansson /Tierp 15-5 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDUK4 Kval4 till klass = MDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
Niklas Dufour /Visby
Sofie Eriksson /Enång
17-14 15-11
Semi Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
Sebastian Eriksson /Täby
Anna Lagermalm /Täby
15-1 15-10
Final Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
15-11 17-14

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSUK5 Kval5 till klass = DSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Elin Heimirsson /Täby Jennifer Nielsen /Visby 11-8 11-2
Semi Cissela Lenkert /Boo Mikaela Jäntti /Täby 11-1 11-3
Semi Hanna Åkerlund /Enång Elin Heimirsson /Täby 11-7 11-4
Final Hanna Åkerlund /Enång Cissela Lenkert /Boo 11-0 11-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDUK5 Kval5 till klass = HDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi William Command Fors /Täby
Joar Bergqvist /Täby
Robin Sjöblom /Spårv
Fredrik Berg /Spårv
15-4 15-7
Semi Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
Mattias Persson /Örebro
Emil Chronlund /Örebro
15-2 15-3
Final Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
William Command Fors /Täby
Joar Bergqvist /Täby
8-15 15-9 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSUK5 Kval5 till klass = HSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Alexander Lundberg /Wätter Sebastian Eriksson /Täby 15-6 12-15 15-12
Kvarts Oscar Eneroth /Skogås Calle Utterström /Uppsal 11-15 15-12 15-8
Kvarts Robin Sjöblom /Spårv William Command Fors /Täby 15-8 15-8
Kvarts Dante Widh /Malmö Emil Chronlund /Örebro 15-7 15-1
Semi Alexander Lundberg /Wätter Oscar Eneroth /Skogås 17-14 15-3
Semi Robin Sjöblom /Spårv Dante Widh /Malmö 15-9 15-8
Final Alexander Lundberg /Wätter Robin Sjöblom /Spårv 15-3 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDUK5 Kval5 till klass = MDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
Victor Zuhr /Täby
Mikaela Djärf /Täby
15-5 15-12
Semi Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-10 6-15 17-15
Final Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
15-10 15-05

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSUK6 Kval6 till klass = DSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Sofie Eriksson /Enång Maria Gemvall /Väsby 11-1 11-1
Kvarts Kristin Stenfors /Spårv Maria Helmersson /Täby 11-0 11-0
Kvarts Klara Berglund /Helsbo Cecilia Lundell /Uppsal 11-6 11-4
Kvarts Sofie Haglund /Täby Anna Boström /Wätter 7-11 11-6 13-10
Semi Sofie Eriksson /Enång Kristin Stenfors /Spårv 11-3 11-2
Semi Sofie Haglund /Täby Klara Berglund /Helsbo 11-6 11-5
Final Sofie Eriksson /Enång Sofie Haglund /Täby 11-8 7-11 11-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSUK6 Kval6 till klass = HSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Fredrik Berg /Spårv Olof Berglund /Täby 15-3 15-2
Kvarts Mattias Borg /MAIF Tommy Maxe /Väsby 15-5 15-4
Kvarts Joar Bergqvist /Täby Andreas Langell /Örebro 15-1 15-5
Kvarts Adam Nilsson /Hoby Daniel Mattsson /Uppsal 15-4 15-4
Semi Mattias Borg /MAIF Fredrik Berg /Spårv 4-15 15-2 15-11
Semi Joar Bergqvist /Täby Adam Nilsson /Hoby 15-11 15-8
Final Mattias Borg /MAIF Joar Bergqvist /Täby 12-15 15-6 15-06

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDUK6 Kval6 till klass = MDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
6-15 15-13 15-12
Semi Albin Johansson /Halmst
Anna Cumtell /Halmst
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Emmie Nilsson /Skurup
17-14 6-15 15-13
Final Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
Albin Johansson /Halmst
Anna Cumtell /Halmst
15-8 9-15 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSUK7 Kval7 till klass = DSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Madeleine Andersson /Wätter Amanda Lundqvist /Täby 11-4 11-1
Kvarts Charlotte Larsson /Ljungb My Westerberg /Enång 7-11 11-3 11-1
Kvarts Elin Rosengren /Sävsjö Louise Tallberg /Helsbo 7-11 13-10 11-0
Kvarts Karolina Kotte /Täby Madeleine Hjort Ståhlgren /Spårv 11-2 11-5
Semi Madeleine Andersson /Wätter Charlotte Larsson /Ljungb 3-11 11-3 11-8
Semi Karolina Kotte /Täby Elin Rosengren /Sävsjö 11-6 11-6
Final Karolina Kotte /Täby Madeleine Andersson /Wätter 11-3 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSUK7 Kval7 till klass = HSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Jörgen Svensson /Lenhov Jonathan Sjöö /Täby 15-6 15-9
Kvarts Albin Johansson /Halmst Gautam Parekh /Väsby 13-15 15-7 15-9
Kvarts Anton Wieselbad /Uppsal Thomas Andersson /Täby 15-9 15-0
Kvarts Mattias Lopez-Verronen /Kista Fredrik Andresen /Örebro 15-2 15-3
Semi Jörgen Svensson /Lenhov Albin Johansson /Halmst 15-4 16-17 17-14
Semi Mattias Lopez-Verronen /Kista Anton Wieselbad /Uppsal 15-4 15-6
Final Mattias Lopez-Verronen /Kista Jörgen Svensson /Lenhov 15-13 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDUK7 Kval7 till klass = MDU15

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
Martin Persson /Aura
Maria Brander /Bergså
Walkover
Semi Alexander Lundberg /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Hugo Pettersson /Carltn
Camilla Carlsson /EBMK
15-8 16-17 15-10
Final Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
Alexander Lundberg /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-3 5-15 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSUK8 Kval8 till klass = DSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Frida Berzelius /Täby Carolina Sahlström /Spårv 11-9 3-11 11-3
Kvarts Lina Svenhag /Helsbo Lisa Engström /Wätter 11-7 5-11 11-9
Kvarts Sanna Theodorsson /Sävsjö Therese Angarth /Täby 11-8 3-11 13-11
Kvarts Hanna Broberg /Väsby Maria Brander /Bergså Walkover
Semi Frida Berzelius /Täby Lina Svenhag /Helsbo 11-6 11-2
Semi Sanna Theodorsson /Sävsjö Hanna Broberg /Väsby 11-2 13-10
Final Sanna Theodorsson /Sävsjö Frida Berzelius /Täby 11-9 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSUK8 Kval8 till klass = HSU15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Filip Dunkels /Visby Victor Zuhr /Täby 6-15 17-15 15-12
Kvarts Jim Hammargren /Skogås Josef Aktan /Aura 15-10 15-8
Kvarts Hugo Pettersson /Carltn Johan Olowsson /Örebro 15-13 15-7
Kvarts Hannes Karlsson /KFUM_N Victor Nordh /Täby 15-0 15-2
Semi Jim Hammargren /Skogås Filip Dunkels /Visby 15-13 15-11
Semi Hugo Pettersson /Carltn Hannes Karlsson /KFUM_N 6-15 15-13 15-12
Final Jim Hammargren /Skogås Hugo Pettersson /Carltn 8-15 15-13 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Askim BMC   Askim
Bergsåkers BMK   Bergså
BK Carlskrona   BKC
BMK Aura   Aura
BMK Carlton   Carltn
BMK Wätterstad   Wätter
BMS Åminton   Åminto
Borås Badminton   Borås
Botkyrka GoIF   Botkyr
Christinehamns BMS   Chriha
Enångers BMK   Enång
Eskilstuna BMK   EBMK
Grums BMK   Grums
Halmstads BMK   Halmst
Helsingborgs BMK   Helsbo
Hoby BMK   Hoby
IFK Umeå   Umeå
KFUM Badminton Norrköping   KFUM_N
Kista BMK   Kista
Kärra BMK   Kärra
Lenhovda BMK   Lenhov
Ljungby BMK   Ljungb
Malmö BK   Malmö
Mariestads AIF   MAIF
Mörrums BMK   Mörrum
Skogås BK   Skogås
Skurups BMK   Skurup
Spårvägen   Spårv
Sävsjö BC   Sävsjö
Tierps BMK   Tierp
Täby BMF   Täby
Uppsala KFUM Fyrisfj   Uppsal
Valbodalen   Valbod
Varbergs BMK   Varbrg
Visby BMK   Visby
Vårvinden BMK   Vårvin
Väsby BMK   Väsby
Västra Frölunda   VF
Växjö BMK   Växjö
Örebro BMK   Örebro

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Askim BMC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Oskar Kruse /Askim   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Aura

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Josef Aktan /Aura   HSUK8/Kvarts/Förlust   HDU15/16-dels/Förlust   MDUK1/Final/Förlust
Jakob Lindblad /Aura   HSU15/16-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Martin Persson /Aura   HSUK2/Semi/Förlust   HDU15/16-dels/Förlust   MDUK7/Semi/Förlust
Jonny To /Aura   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Bergsåkers BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Maria Brander /Bergså   DSUK8/Kvarts/Förlust   DDUK1/Semi/Förlust   MDUK7/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BK Carlskrona

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Kristina Fredlund /BKC   DSUK1/Semi/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust   MDUK5/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Boo

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tess Humble /Boo   DSUK4/Semi/Förlust        
Cissela Lenkert /Boo   DSUK5/Final/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Borås Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sanne Ekberg /Borås   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka GoIF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linda Seflin /Botkyr       DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Carlton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hugo Pettersson /Carltn   HSUK8/Final/Förlust   HDU15/16-dels/Förlust   MDUK7/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Christinehamns BMS

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ida Larusson /Chriha   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Camilla Carlsson /EBMK   DSUK3/Final/Vinst   DDUK3/Semi/Förlust   MDUK7/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enångers BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sofie Eriksson /Enång   DSUK6/Final/Vinst   DDU15/Kvarts/Förlust   MDUK4/Semi/Förlust
Kristina Roman /Enång   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust   MDUK1/Final/Förlust
My Westerberg /Enång   DSUK7/Kvarts/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust    
Hanna Åkerlund /Enång   DSUK5/Final/Vinst   DDU15/Kvarts/Förlust   MDUK4/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Grums BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Ahonen /Grums       HDU15/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Halmstads BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anna Cumtell /Halmst   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust   MDUK6/Final/Förlust
Caroline Gunnarsson /Halmst   DSU15/16-dels/Förlust   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Albin Johansson /Halmst   HSUK7/Semi/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust   MDUK6/Final/Förlust
Felix Lindell /Halmst   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Johan Tärnås /Halmst   HSU15/16-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingborgs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Klara Berglund /Helsbo   DSUK6/Semi/Förlust   DDUK4/Final/Förlust    
Madeleine Persson /Helsbo   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Lina Svenhag /Helsbo   DSUK8/Semi/Förlust   DDUK4/Final/Förlust    
Louise Tallberg /Helsbo   DSUK7/Kvarts/Förlust   DDUK2/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hoby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Adam Nilsson /Hoby   HSUK6/Semi/Förlust       MDUK5/Final/Vinst
Marcus Åkesson /Hoby   HSU15/16-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

KFUM Badminton Norrköping

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hannes Karlsson /KFUM_N   HSUK8/Semi/Förlust   HDUK5/Final/Vinst   MDUK6/Final/Vinst
Martin Karlsson /KFUM_N   HSUK1/Final/Vinst   HDUK5/Final/Vinst   MDUK1/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Andrea Bergmark /Kista   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Förlust    
Mattias Lopez-Verronen /Kista       HDUK1/Final/Vinst    
Mattias Lopez-Verronen /Kista   HSUK7/Final/Vinst        
Alexander Nistad /Kista   HSUK3/Final/Vinst   HDUK1/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kärra BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Björck /Kärra   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lenhovda BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jörgen Svensson /Lenhov   HSUK7/Final/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ljungby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Charlotte Larsson /Ljungb   DSUK7/Semi/Förlust   DDUK1/Semi/Förlust   MDUK6/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mariestads AIF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Borg /MAIF   HSUK6/Final/Vinst   HDUK3/Final/Vinst   MDUK2/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Dante Widh /Malmö   HSUK5/Semi/Förlust       MDUK5/Final/Förlust
Ellinor Widh /Malmö   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust   MDUK5/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mörrums BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Frida Mattsson /Mörrum   DSUK2/Final/Vinst   DDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Maria Carlheim-Muller /Skogås   DSUK3/Final/Förlust   DDUK4/Final/Vinst   MDUK3/Semi/Förlust
Oscar Eneroth /Skogås   HSUK5/Semi/Förlust   HDUK2/Final/Vinst    
Robert Flink /Skogås   HSUK4/Kvarts/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust   MDUK2/Semi/Förlust
Jim Hammargren /Skogås   HSUK8/Final/Vinst   HDUK4/Semi/Förlust   MDUK3/Semi/Förlust
Christoffer Ingevaldsson /Skogås   HSU15/16-dels/Förlust   HDU15/16-dels/Förlust    
Christoffer Ingevaldsson /Skogås           MDUK6/Semi/Förlust
Christoffer Ingevaldsson /Skogås       HDUK4/Final/Vinst    
Emanuel Larsson /Skogås   HSUK3/Semi/Förlust   HDUK2/Final/Vinst    
Evelina Lindell /Skogås   DSUK2/Semi/Förlust   DDUK4/Final/Vinst   MDUK2/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skurups BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emmie Nilsson /Skurup   DSU15/Kvarts/Förlust   DDUK2/Final/Vinst   MDUK6/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägen

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Berg /Spårv   HSUK6/Semi/Förlust   HDUK5/Semi/Förlust    
Madeleine Hjort Ståhlgren /Spårv   DSUK7/Kvarts/Förlust        
Carolina Sahlström /Spårv   DSUK8/Kvarts/Förlust   DDUK3/Final/Förlust    
Robin Sjöblom /Spårv   HSUK5/Final/Förlust   HDUK5/Semi/Förlust    
Kristin Stenfors /Spårv   DSUK6/Semi/Förlust   DDUK3/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jacob Englöf /Sävsjö   HSU15/16-dels/Förlust   HDUK3/Final/Vinst   MDUK7/Final/Vinst
Anna Ohlsson /Sävsjö   DSU15/16-dels/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Elin Rosengren /Sävsjö   DSUK7/Semi/Förlust   DDUK3/Semi/Förlust   MDUK7/Final/Vinst
Sanna Theodorsson /Sävsjö   DSUK8/Final/Vinst   DDUK2/Final/Förlust   MDUK2/Final/Vinst
Sara Theodorsson /Sävsjö   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust   MDUK1/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tierps BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Johansson /Tierp   HSUK4/Final/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Thomas Andersson /Täby   HSUK7/Kvarts/Förlust   HDUK2/Semi/Förlust   MDUK2/Final/Förlust
Marielle Angarth /Täby   DSUK3/Semi/Förlust   DDUK2/Semi/Förlust    
Therese Angarth /Täby   DSUK8/Kvarts/Förlust   DDUK2/Final/Förlust   MDUK3/Semi/Förlust
Linda Beck /Täby   DSUK3/Semi/Förlust        
Olof Berglund /Täby   HSUK6/Kvarts/Förlust   HDUK1/Semi/Förlust    
Joar Bergqvist /Täby   HSUK6/Final/Förlust   HDUK5/Final/Förlust   MDUK4/Final/Vinst
Adam Berzelius /Täby   HSUK4/Kvarts/Förlust        
Frida Berzelius /Täby   DSUK8/Final/Förlust   DDUK3/Semi/Förlust    
William Command Fors /Täby   HSUK5/Kvarts/Förlust   HDUK5/Final/Förlust    
Mikaela Djärf /Täby   DSUK2/Final/Förlust   DDUK4/Semi/Förlust   MDUK5/Semi/Förlust
Simon Druve /Täby   HSUK1/Semi/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust   MDUK6/Semi/Förlust
Sebastian Eriksson /Täby   HSUK5/Kvarts/Förlust   HDUK2/Semi/Förlust   MDUK4/Semi/Förlust
Henrik Fåhraeus /Täby   HSU15/16-dels/Förlust   HDU15/16-dels/Förlust    
Sofie Haglund /Täby   DSUK6/Final/Förlust   DDUK1/Final/Vinst    
Björn Heimirsson /Täby   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Borgar Heimirsson /Täby   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Vinst    
Elin Heimirsson /Täby   DSUK5/Semi/Förlust   DDUK4/Semi/Förlust   MDUK2/Final/Förlust
Maria Helmersson /Täby   DSUK6/Kvarts/Förlust        
Fredrik Johnson /Täby   HSUK2/Final/Vinst   HDUK3/Semi/Förlust   MDUK3/Semi/Förlust
Johanna Jäntti /Täby   DSUK4/Final/Förlust   DDUK2/Semi/Förlust    
Mikaela Jäntti /Täby   DSUK5/Semi/Förlust   DDUK1/Final/Förlust    
Sina Kazemi /Täby   HSU15/16-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Karolina Kotte /Täby   DSUK7/Final/Vinst   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Anna Lagermalm /Täby   DSUK1/Final/Vinst   DDUK1/Final/Förlust   MDUK4/Semi/Förlust
Emma Larsson /Täby   DSUK2/Semi/Förlust   DDUK2/Semi/Förlust    
Amanda Lundqvist /Täby   DSUK7/Kvarts/Förlust   DDUK3/Semi/Förlust    
Charlotte Mackeprang /Täby   DSUK1/Final/Förlust   DDUK2/Semi/Förlust   MDUK1/Semi/Förlust
André Malmeus /Täby   HSUK3/Final/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Anton Nordh /Täby   HSUK3/Kvarts/Förlust   HDUK2/Semi/Förlust    
Victor Nordh /Täby   HSUK8/Kvarts/Förlust   HDUK1/Semi/Förlust    
Rickard Ojaäär /Täby   HSUK3/Kvarts/Förlust   HDUK3/Semi/Förlust   MDUK1/Semi/Förlust
Mattias Pettersson /Täby   HSUK1/Semi/Förlust        
Simon Ronnås /Täby   HSUK4/Semi/Förlust   HDUK4/Final/Förlust    
Nico Ruponen /Täby   HSU15/Final/Förlust   HDU15/Final/Vinst    
Michaela Sand /Täby       DDUK1/Final/Vinst    
Jonathan Sjöö /Täby   HSUK7/Kvarts/Förlust   HDUK4/Final/Förlust    
Albert Witten /Täby   HSUK2/Final/Förlust   HDUK2/Semi/Förlust    
Victor Zuhr /Täby   HSUK8/Kvarts/Förlust   HDUK3/Semi/Förlust   MDUK5/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Grefve /Umeå   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Final/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Amanda Högström /Umeå   DSU15/Final/Förlust   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Semi/Förlust
Renno Jahari /Umeå   HSUK4/Final/Vinst   HDU15/16-dels/Förlust    
Björn Söderström /Umeå   HSUK3/Semi/Förlust   HDU15/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala KFUM Fyrisfj

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonas Johansson-Berg /Uppsal   HSUK3/Kvarts/Förlust   HDU15/16-dels/Förlust    
Cecilia Lundell /Uppsal   DSUK6/Kvarts/Förlust        
Daniel Mattsson /Uppsal   HSUK6/Kvarts/Förlust   HDUK4/Semi/Förlust    
Max Reineck /Uppsal   HSU15/16-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Marcus Ulvne /Uppsal   HSUK4/Kvarts/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    
Calle Utterström /Uppsal   HSUK5/Kvarts/Förlust   HDUK4/Semi/Förlust    
Anton Wieselbad /Uppsal   HSUK7/Semi/Förlust   HDUK3/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Valbodalen

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Bäckström /Valbod   HSUK3/Kvarts/Förlust   HDUK4/Semi/Förlust    
Jim Esp /Valbod   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust   MDU15/Final/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Varbergs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Malin Nilsson /Varbrg            

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västra Frölunda

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Victor Skepp /VF            

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Visby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Niklas Dufour /Visby   HSUK1/Final/Förlust   HDUK2/Final/Förlust   MDUK4/Semi/Förlust
Filip Dunkels /Visby   HSUK8/Semi/Förlust   HDUK2/Final/Förlust   MDUK5/Semi/Förlust
Jennifer Nielsen /Visby   DSUK5/Kvarts/Förlust   DDUK1/Semi/Förlust   MDUK5/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vårvinden BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonas Andersson /Vårvin   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDUK3/Final/Vinst
Stefan Andersson /Vårvin   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Elin Börjesson /Vårvin       DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Lovisa Hansson /Vårvin   DSUK4/Final/Vinst   DDU15/8-dels/Förlust   MDUK3/Final/Vinst
Martin Hansson /Vårvin   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Hampus Hjortberg /Vårvin   HSUK2/Semi/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Väsby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Hanna Broberg /Väsby   DSUK8/Semi/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust   MDUK6/Semi/Förlust
Maria Gemvall /Väsby   DSUK6/Kvarts/Förlust   DDUK1/Semi/Förlust   MDUK4/Final/Förlust
Tommy Maxe /Väsby   HSUK6/Kvarts/Förlust   HDUK3/Final/Förlust   MDUK4/Final/Förlust
Gautam Parekh /Väsby   HSUK7/Kvarts/Förlust   HDUK3/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Madeleine Andersson /Wätter   DSUK7/Final/Förlust   DDUK3/Final/Vinst   MDUK7/Final/Förlust
Anna Boström /Wätter   DSUK6/Kvarts/Förlust   DDUK3/Final/Vinst   MDUK3/Final/Förlust
Alexander Drjaca /Wätter   HSU15/16-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDUK3/Final/Förlust
Lisa Engström /Wätter   DSUK8/Kvarts/Förlust   DDUK4/Semi/Förlust    
Henrik Fahlström /Wätter   HSU15/Final/Vinst   HDU15/Final/Förlust   MDU15/Final/Vinst
Olivia Flink /Wätter   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/Final/Förlust   MDU15/Final/Förlust
Sandra Johannesson /Wätter   DSUK1/Semi/Förlust   DDUK4/Semi/Förlust   MDUK1/Semi/Förlust
Alexander Lundberg /Wätter   HSUK5/Final/Vinst   HDU15/16-dels/Förlust   MDUK7/Final/Förlust
Oscar Neuman /Wätter   HSUK4/Semi/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDUK1/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Växjö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jessica Carlsson /Växjö   DSU15/Final/Vinst   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMS Åminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Linnéa Hedlund /Åminto   DSU15/16-dels/Förlust   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Örebro BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Andresen /Örebro   HSUK7/Kvarts/Förlust   HDUK1/Final/Förlust    
Elin Carlsson /Örebro   DSUK4/Semi/Förlust       MDUK2/Semi/Förlust
Emil Chronlund /Örebro   HSUK5/Kvarts/Förlust   HDUK5/Semi/Förlust    
Andreas Langell /Örebro   HSUK6/Kvarts/Förlust   HDUK1/Final/Förlust   MDUK2/Semi/Förlust
Johan Olowsson /Örebro   HSUK8/Kvarts/Förlust   HDUK4/Final/Vinst    
Mattias Persson /Örebro   HSUK4/Kvarts/Förlust   HDUK5/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Ahonen, Robin Grums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Albin Johansson /Halmst HDU15 16-dels Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
Walkover Förlust
Aktan, Josef BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Persson /Aura HDU15 16-dels Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
15-9 15-13 Förlust
    HSUK8 Kvarts Jim Hammargren /Skogås 15-10 15-8 Förlust
  Kristina Roman /Enång MDUK1 Semi Rickard Ojaäär /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
15-4 15-3 Vinst
  Kristina Roman /Enång MDUK1 Final Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-11 15-9 Förlust
Andersson, Jonas Vårvinden BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Marcus Åkesson /Hoby 15-5 15-13 Vinst
    HSU15 8-dels Björn Heimirsson /Täby 15-2 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Henrik Fahlström /Wätter 15-6 15-8 Förlust
  Martin Hansson /Vårvin HDU15 16-dels Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-3 15-2 Vinst
  Martin Hansson /Vårvin HDU15 8-dels Robert Flink /Skogås
Jörgen Svensson /Lenhov
15-4 17-14 Vinst
  Martin Hansson /Vårvin HDU15 Kvarts Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-5 15-5 Förlust
  Lovisa Hansson /Vårvin MDU15 8-dels Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
17-14 15-9 Vinst
  Lovisa Hansson /Vårvin MDU15 Kvarts Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
15-13 15-7 Förlust
  Lovisa Hansson /Vårvin MDUK3 Semi Jim Hammargren /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
17-15 15-7 Vinst
  Lovisa Hansson /Vårvin MDUK3 Final Alexander Drjaca /Wätter
Anna Boström /Wätter
17-14 15-3 Vinst
Andersson, Madeleine BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anna Boström /Wätter DDU15 8-dels Kristina Roman /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-2 15-12 Förlust
    DSUK7 Kvarts Amanda Lundqvist /Täby 11-4 11-1 Vinst
    DSUK7 Semi Charlotte Larsson /Ljungb 3-11 11-3 11-8 Vinst
    DSUK7 Final Karolina Kotte /Täby 11-3 11-3 Förlust
  Anna Boström /Wätter DDUK3 Semi Camilla Carlsson /EBMK
Elin Rosengren /Sävsjö
15-04 12-15 15-12 Vinst
  Anna Boström /Wätter DDUK3 Final Kristin Stenfors /Spårv
Carolina Sahlström /Spårv
10-15 15-3 15-12 Vinst
  Alexander Lundberg /Wätter MDUK7 Semi Hugo Pettersson /Carltn
Camilla Carlsson /EBMK
15-8 16-17 15-10 Vinst
  Alexander Lundberg /Wätter MDUK7 Final Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
15-3 5-15 15-12 Förlust
Andersson, Stefan Vårvinden BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Henrik Fåhraeus /Täby 15-7 15-0 Vinst
    HSU15 8-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista 15-11 15-10 Vinst
    HSU15 Kvarts Simon Druve /Täby 15-6 15-5 Vinst
    HSU15 Semi Nico Ruponen /Täby 15-3 15-10 Förlust
  Hampus Hjortberg /Vårvin HDU15 16-dels Björn Söderström /Umeå
Renno Jahari /Umeå
15-11 15-12 Vinst
  Hampus Hjortberg /Vårvin HDU15 8-dels Felix Lindell /Halmst
Johan Tärnås /Halmst
17-16 15-9 Vinst
  Hampus Hjortberg /Vårvin HDU15 Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
15-12 15-4 Förlust
  Karolina Kotte /Täby MDU15 8-dels Martin Hansson /Vårvin
Elin Börjesson /Vårvin
15-7 17-4 Vinst
  Karolina Kotte /Täby MDU15 Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
15-3 15-2 Förlust
Andersson, Thomas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK7 Kvarts Anton Wieselbad /Uppsal 15-9 15-0 Förlust
  Sebastian Eriksson /Täby HDUK2 Semi Niklas Dufour /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-9 13-15 15-12 Förlust
  Elin Heimirsson /Täby MDUK2 Semi Robert Flink /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
Walkover Vinst
  Elin Heimirsson /Täby MDUK2 Final Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-6 15-13 Förlust
Andresen, Fredrik Örebro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK7 Kvarts Mattias Lopez-Verronen /Kista 15-2 15-3 Förlust
  Andreas Langell /Örebro HDUK1 Final Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-6 15-2 Förlust
Angarth, Marielle Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK3 Semi Camilla Carlsson /EBMK 11-9 11-0 Förlust
  Emma Larsson /Täby DDUK2 Semi Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
15-4 15-7 Förlust
Angarth, Therese Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK8 Kvarts Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-8 3-11 13-11 Förlust
  Sanna Theodorsson /Sävsjö DDUK2 Semi Johanna Jäntti /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
15-1 15-0 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö DDUK2 Final Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
4-15 15-5 17-16 Förlust
  Fredrik Johnson /Täby MDUK3 Semi Alexander Drjaca /Wätter
Anna Boström /Wätter
9-15 15-8 15-7 Förlust
Beck, Linda Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK3 Semi Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-2 11-0 Förlust
Berg, Fredrik Spårvägen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK6 Kvarts Olof Berglund /Täby 15-3 15-2 Vinst
    HSUK6 Semi Mattias Borg /MAIF 4-15 15-2 15-11 Förlust
  Robin Sjöblom /Spårv HDUK5 Semi William Command Fors /Täby
Joar Bergqvist /Täby
15-4 15-7 Förlust
Berglund, Klara Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK6 Kvarts Cecilia Lundell /Uppsal 11-6 11-4 Vinst
    DSUK6 Semi Sofie Haglund /Täby 11-6 11-5 Förlust
  Lina Svenhag /Helsbo DDUK4 Semi Elin Heimirsson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
17-15 15-11 Vinst
  Lina Svenhag /Helsbo DDUK4 Final Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
15-9 15-13 Förlust
Berglund, Olof Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK6 Kvarts Fredrik Berg /Spårv 15-3 15-2 Förlust
  Victor Nordh /Täby HDUK1 Semi Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-1 15-2 Förlust
Bergmark, Andrea Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 16-dels Kristina Fredlund /BKC 11-2 11-8 Vinst
    DSU15 8-dels Camilla Carlsson /EBMK 11-4 11-0 Vinst
    DSU15 Kvarts Amanda Högström /Umeå 11-4 11-1 Förlust
  Olivia Flink /Wätter DDU15 8-dels Anna Cumtell /Halmst
Ellinor Widh /Malmö
15-10 15-9 Vinst
  Olivia Flink /Wätter DDU15 Kvarts Sofie Eriksson /Enång
My Westerberg /Enång
15-1 15-3 Vinst
  Olivia Flink /Wätter DDU15 Semi Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
15-9 15-12 Vinst
  Olivia Flink /Wätter DDU15 Final Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
15-3 15-3 Förlust
Bergqvist, Joar Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hanna Åkerlund /Enång MDU15 8-dels Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
15-5 15-10 Förlust
    HSUK6 Kvarts Andreas Langell /Örebro 15-1 15-5 Vinst
    HSUK6 Semi Adam Nilsson /Hoby 15-11 15-8 Vinst
    HSUK6 Final Mattias Borg /MAIF 12-15 15-6 15-06 Förlust
  William Command Fors /Täby HDUK5 Semi Robin Sjöblom /Spårv
Fredrik Berg /Spårv
15-4 15-7 Vinst
  William Command Fors /Täby HDUK5 Final Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
8-15 15-9 15-6 Förlust
  Hanna Åkerlund /Enång MDUK4 Semi Sebastian Eriksson /Täby
Anna Lagermalm /Täby
15-1 15-10 Vinst
  Hanna Åkerlund /Enång MDUK4 Final Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
15-11 17-14 Vinst
Berzelius, Adam Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK4 Kvarts Oscar Neuman /Wätter Walkover Förlust
Berzelius, Frida Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK8 Kvarts Carolina Sahlström /Spårv 11-9 3-11 11-3 Vinst
    DSUK8 Semi Lina Svenhag /Helsbo 11-6 11-2 Vinst
    DSUK8 Final Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-9 11-4 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby DDUK3 Semi Kristin Stenfors /Spårv
Carolina Sahlström /Spårv
15-4 12-15 15-11 Förlust
Björck, Daniel Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Johan Tärnås /Halmst 15-12 15-7 Vinst
    HSU15 8-dels Simon Druve /Täby 15-6 15-3 Förlust
  Oskar Kruse /Askim HDU15 16-dels Robin Ahonen /Grums
Albin Johansson /Halmst
Walkover Vinst
  Oskar Kruse /Askim HDU15 8-dels Albin Johansson /Halmst
Marcus Åkesson /Hoby
15-4 15-7 Vinst
  Oskar Kruse /Askim HDU15 Kvarts Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-4 15-7 Vinst
  Oskar Kruse /Askim HDU15 Semi Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-6 15-4 Förlust
  Madeleine Persson /Helsbo MDU15 8-dels Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
15-4 15-6 Förlust
Borg, Mattias Mariestads AIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Christoffer Ingevaldsson /Skogås 15-7 9-15 15-8 Vinst
    HSU15 8-dels Nico Ruponen /Täby 15-9 15-1 Förlust
  Jacob Englöf /Sävsjö HDU15 16-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-10 15-10 Förlust
  Sanna Theodorsson /Sävsjö MDU15 8-dels Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
Walkover Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö MDU15 Kvarts Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
15-3 15-4 Förlust
    HSUK6 Kvarts Tommy Maxe /Väsby 15-5 15-4 Vinst
    HSUK6 Semi Fredrik Berg /Spårv 4-15 15-2 15-11 Vinst
    HSUK6 Final Joar Bergqvist /Täby 12-15 15-6 15-06 Vinst
  Jacob Englöf /Sävsjö HDUK3 Semi Victor Zuhr /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
15-7 15-8 Vinst
  Jacob Englöf /Sävsjö HDUK3 Final Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-6 15-10 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö MDUK2 Semi Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
15-0 15-3 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö MDUK2 Final Thomas Andersson /Täby
Elin Heimirsson /Täby
15-6 15-13 Vinst
Boström, Anna BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Madeleine Andersson /Wätter DDU15 8-dels Kristina Roman /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-2 15-12 Förlust
    DSUK6 Kvarts Sofie Haglund /Täby 7-11 11-6 13-10 Förlust
  Madeleine Andersson /Wätter DDUK3 Semi Camilla Carlsson /EBMK
Elin Rosengren /Sävsjö
15-04 12-15 15-12 Vinst
  Madeleine Andersson /Wätter DDUK3 Final Kristin Stenfors /Spårv
Carolina Sahlström /Spårv
10-15 15-3 15-12 Vinst
  Alexander Drjaca /Wätter MDUK3 Semi Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
9-15 15-8 15-7 Vinst
  Alexander Drjaca /Wätter MDUK3 Final Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
17-14 15-3 Förlust
Brander, Maria Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK8 Kvarts Hanna Broberg /Väsby Walkover Förlust
  Charlotte Larsson /Ljungb DDUK1 Semi Anna Lagermalm /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
Walkover Förlust
  Martin Persson /Aura MDUK7 Semi Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
Walkover Förlust
Broberg, Hanna Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Linda Seflin /Botkyr DDU15 8-dels Anna Ohlsson /Sävsjö
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-8 15-12 Förlust
    DSUK8 Kvarts Maria Brander /Bergså Walkover Vinst
    DSUK8 Semi Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-2 13-10 Förlust
  Simon Druve /Täby MDUK6 Semi Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
6-15 15-13 15-12 Förlust
Bäckström, Mattias Valbodalen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK3 Kvarts André Malmeus /Täby Walkover Förlust
  Jim Hammargren /Skogås HDUK4 Semi Simon Ronnås /Täby
Jonathan Sjöö /Täby
Walkover Förlust
Börjesson, Elin Vårvinden BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Hansson /Vårvin MDU15 8-dels Stefan Andersson /Vårvin
Karolina Kotte /Täby
15-7 17-4 Förlust
  Lovisa Hansson /Vårvin DDU15 8-dels Sofie Eriksson /Enång
My Westerberg /Enång
10-15 17-14 15-9 Förlust
Carlheim-Muller, Maria Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Evelina Lindell /Skogås DDU15 8-dels Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
15-3 15-2 Förlust
    DSUK3 Semi Linda Beck /Täby 11-2 11-0 Vinst
    DSUK3 Final Camilla Carlsson /EBMK 11-6 11-8 Förlust
  Evelina Lindell /Skogås DDUK4 Semi Lisa Engström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
2-15 15-4 15-11 Vinst
  Evelina Lindell /Skogås DDUK4 Final Klara Berglund /Helsbo
Lina Svenhag /Helsbo
15-9 15-13 Vinst
  Jim Hammargren /Skogås MDUK3 Semi Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
17-15 15-7 Förlust
Carlsson, Camilla Eskilstuna BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 8-dels Andrea Bergmark /Kista 11-4 11-0 Förlust
    DSUK3 Semi Marielle Angarth /Täby 11-9 11-0 Vinst
    DSUK3 Final Maria Carlheim-Muller /Skogås 11-6 11-8 Vinst
  Elin Rosengren /Sävsjö DDUK3 Semi Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
15-04 12-15 15-12 Förlust
  Hugo Pettersson /Carltn MDUK7 Semi Alexander Lundberg /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-8 16-17 15-10 Förlust
Carlsson, Elin Örebro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK4 Semi Johanna Jäntti /Täby 8-11 13-11 11-9 Förlust
  Andreas Langell /Örebro MDUK2 Semi Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-0 15-3 Förlust
Carlsson, Jessica Växjö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Henrik Fahlström /Wätter MDU15 8-dels Marcus Åkesson /Hoby
Anna Ohlsson /Sävsjö
15-10 15-8 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter MDU15 Kvarts Stefan Andersson /Vårvin
Karolina Kotte /Täby
15-3 15-2 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter MDU15 Semi Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
15-2 15-6 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter MDU15 Final Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
15-11 15-7 Vinst
    DSU15 8-dels Hanna Åkerlund /Enång 11-2 11-4 Vinst
    DSU15 Kvarts Ellinor Widh /Malmö 11-8 11-1 Vinst
    DSU15 Semi Sanne Ekberg /Borås 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Final Amanda Högström /Umeå 11-1 8-11 11-7 Vinst
  Amanda Högström /Umeå DDU15 8-dels Ida Larusson /Chriha
Madeleine Persson /Helsbo
15-8 15-12 Vinst
  Amanda Högström /Umeå DDU15 Kvarts Kristina Roman /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-3 15-9 Vinst
  Amanda Högström /Umeå DDU15 Semi Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-13 15-2 Vinst
  Amanda Högström /Umeå DDU15 Final Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-3 15-3 Vinst
Chronlund, Emil Örebro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK5 Kvarts Dante Widh /Malmö 15-7 15-1 Förlust
  Mattias Persson /Örebro HDUK5 Semi Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
15-2 15-3 Förlust
Command Fors, William Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK5 Kvarts Robin Sjöblom /Spårv 15-8 15-8 Förlust
  Joar Bergqvist /Täby HDUK5 Semi Robin Sjöblom /Spårv
Fredrik Berg /Spårv
15-4 15-7 Vinst
  Joar Bergqvist /Täby HDUK5 Final Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
8-15 15-9 15-6 Förlust
Cumtell, Anna Halmstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 16-dels Linnéa Hedlund /Åminto 0-11 11-3 11-3 Vinst
    DSU15 8-dels Emmie Nilsson /Skurup 11-5 7-11 11-8 Förlust
  Ellinor Widh /Malmö DDU15 8-dels Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-10 15-9 Förlust
  Albin Johansson /Halmst MDUK6 Semi Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Emmie Nilsson /Skurup
17-14 6-15 15-13 Vinst
  Albin Johansson /Halmst MDUK6 Final Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
15-8 9-15 15-11 Förlust
Djärf, Mikaela Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK2 Semi Evelina Lindell /Skogås 11-7 13-12 Vinst
    DSUK2 Final Frida Mattsson /Mörrum 11-3 11-4 Förlust
  Elin Heimirsson /Täby DDUK4 Semi Klara Berglund /Helsbo
Lina Svenhag /Helsbo
17-15 15-11 Förlust
  Victor Zuhr /Täby MDUK5 Semi Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
15-5 15-12 Förlust
Drjaca, Alexander BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Simon Druve /Täby 17-14 15-7 Förlust
  Oscar Neuman /Wätter HDU15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
15-2 15-12 Vinst
  Oscar Neuman /Wätter HDU15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-6 15-4 Förlust
  Anna Boström /Wätter MDUK3 Semi Fredrik Johnson /Täby
Therese Angarth /Täby
9-15 15-8 15-7 Vinst
  Anna Boström /Wätter MDUK3 Final Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
17-14 15-3 Förlust
Druve, Simon Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Alexander Drjaca /Wätter 17-14 15-7 Vinst
    HSU15 8-dels Daniel Björck /Kärra 15-6 15-3 Vinst
    HSU15 Kvarts Stefan Andersson /Vårvin 15-6 15-5 Förlust
  André Malmeus /Täby HDU15 16-dels Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Hugo Pettersson /Carltn
17-15 15-0 Vinst
  André Malmeus /Täby HDU15 8-dels Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
15-8 15-5 Förlust
    HSUK1 Semi Martin Karlsson /KFUM_N Walkover Förlust
  Hanna Broberg /Väsby MDUK6 Semi Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
6-15 15-13 15-12 Förlust
Dufour, Niklas Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK1 Semi Mattias Pettersson /Täby Walkover Vinst
    HSUK1 Final Martin Karlsson /KFUM_N 15-4 15-0 Förlust
  Filip Dunkels /Visby HDUK2 Semi Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
15-9 13-15 15-12 Vinst
  Filip Dunkels /Visby HDUK2 Final Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-4 15-10 Förlust
  Sofie Eriksson /Enång MDUK4 Semi Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
17-14 15-11 Förlust
Dunkels, Filip Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK8 Kvarts Victor Zuhr /Täby 6-15 17-15 15-12 Vinst
    HSUK8 Semi Jim Hammargren /Skogås 15-13 15-11 Förlust
  Niklas Dufour /Visby HDUK2 Semi Thomas Andersson /Täby
Sebastian Eriksson /Täby
15-9 13-15 15-12 Vinst
  Niklas Dufour /Visby HDUK2 Final Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-4 15-10 Förlust
  Jennifer Nielsen /Visby MDUK5 Semi Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
15-10 6-15 17-15 Förlust
Ekberg, Sanne Borås Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 8-dels Lovisa Hansson /Vårvin 11-7 11-9 Vinst
    DSU15 Kvarts Sara Theodorsson /Sävsjö 11-8 11-5 Vinst
    DSU15 Semi Jessica Carlsson /Växjö 11-0 11-0 Förlust
  Caroline Gunnarsson /Halmst DDU15 8-dels Sofie Haglund /Täby
Michaela Sand /Täby
15-5 15-1 Vinst
  Caroline Gunnarsson /Halmst DDU15 Kvarts Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
15-5 15-6 Vinst
  Caroline Gunnarsson /Halmst DDU15 Semi Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-9 15-12 Förlust
Eneroth, Oscar Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emanuel Larsson /Skogås HDU15 16-dels Max Reineck /Uppsal
Marcus Ulvne /Uppsal
15-10 9-15 15-12 Förlust
    HSUK5 Kvarts Calle Utterström /Uppsal 11-15 15-12 15-8 Vinst
    HSUK5 Semi Alexander Lundberg /Wätter 17-14 15-3 Förlust
  Emanuel Larsson /Skogås HDUK2 Semi Anton Nordh /Täby
Albert Witten /Täby
15-0 15-0 Vinst
  Emanuel Larsson /Skogås HDUK2 Final Niklas Dufour /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-4 15-10 Vinst
Englöf, Jacob Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Borgar Heimirsson /Täby 15-3 15-8 Förlust
  Mattias Borg /MAIF HDU15 16-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-10 15-10 Förlust
  Elin Rosengren /Sävsjö MDU15 8-dels Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
17-14 15-9 Förlust
  Mattias Borg /MAIF HDUK3 Semi Victor Zuhr /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
15-7 15-8 Vinst
  Mattias Borg /MAIF HDUK3 Final Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-6 15-10 Vinst
  Elin Rosengren /Sävsjö MDUK7 Semi Martin Persson /Aura
Maria Brander /Bergså
Walkover Vinst
  Elin Rosengren /Sävsjö MDUK7 Final Alexander Lundberg /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-3 5-15 15-12 Vinst
Engström, Lisa BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK8 Kvarts Lina Svenhag /Helsbo 11-7 5-11 11-9 Förlust
  Sandra Johannesson /Wätter DDUK4 Semi Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
2-15 15-4 15-11 Förlust
Eriksson, Sebastian Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK5 Kvarts Alexander Lundberg /Wätter 15-6 12-15 15-12 Förlust
  Thomas Andersson /Täby HDUK2 Semi Niklas Dufour /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-9 13-15 15-12 Förlust
  Anna Lagermalm /Täby MDUK4 Semi Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
15-1 15-10 Förlust
Eriksson, Sofie Enångers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 16-dels Hanna Åkerlund /Enång 11-7 11-9 Förlust
  My Westerberg /Enång DDU15 8-dels Lovisa Hansson /Vårvin
Elin Börjesson /Vårvin
10-15 17-14 15-9 Vinst
  My Westerberg /Enång DDU15 Kvarts Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-1 15-3 Förlust
    DSUK6 Kvarts Maria Gemvall /Väsby 11-1 11-1 Vinst
    DSUK6 Semi Kristin Stenfors /Spårv 11-3 11-2 Vinst
    DSUK6 Final Sofie Haglund /Täby 11-8 7-11 11-7 Vinst
  Niklas Dufour /Visby MDUK4 Semi Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
17-14 15-11 Förlust
Esp, Jim Valbodalen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Sina Kazemi /Täby 15-10 15-1 Vinst
    HSU15 8-dels Oskar Kruse /Askim 15-7 15-13 Vinst
    HSU15 Kvarts Borgar Heimirsson /Täby 15-4 9-15 15-8 Förlust
  Jim Hammargren /Skogås HDU15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-2 15-7 Förlust
  Olivia Flink /Wätter MDU15 8-dels Daniel Björck /Kärra
Madeleine Persson /Helsbo
15-4 15-6 Vinst
  Olivia Flink /Wätter MDU15 Kvarts Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-3 15-4 Vinst
  Olivia Flink /Wätter MDU15 Semi Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
17-14 7-15 15-4 Vinst
  Olivia Flink /Wätter MDU15 Final Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
15-11 15-7 Förlust
Fahlström, Henrik BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Max Reineck /Uppsal 15-0 15-2 Vinst
    HSU15 8-dels Jonny To /Aura 15-7 15-8 Vinst
    HSU15 Kvarts Jonas Andersson /Vårvin 15-6 15-8 Vinst
    HSU15 Semi Borgar Heimirsson /Täby 15-6 15-4 Vinst
    HSU15 Final Nico Ruponen /Täby 15-2 15-0 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå HDU15 8-dels Simon Druve /Täby
André Malmeus /Täby
15-8 15-5 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå HDU15 Kvarts Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
15-12 15-4 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå HDU15 Semi Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-0 15-6 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå HDU15 Final Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
9-15 15-10 15-11 Förlust
  Jessica Carlsson /Växjö MDU15 8-dels Marcus Åkesson /Hoby
Anna Ohlsson /Sävsjö
15-10 15-8 Vinst
  Jessica Carlsson /Växjö MDU15 Kvarts Stefan Andersson /Vårvin
Karolina Kotte /Täby
15-3 15-2 Vinst
  Jessica Carlsson /Växjö MDU15 Semi Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
15-2 15-6 Vinst
  Jessica Carlsson /Växjö MDU15 Final Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
15-11 15-7 Vinst
Flink, Olivia BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jim Esp /Valbod MDU15 8-dels Daniel Björck /Kärra
Madeleine Persson /Helsbo
15-4 15-6 Vinst
  Jim Esp /Valbod MDU15 Kvarts Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-3 15-4 Vinst
  Jim Esp /Valbod MDU15 Semi Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
17-14 7-15 15-4 Vinst
  Jim Esp /Valbod MDU15 Final Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
15-11 15-7 Förlust
    DSU15 8-dels Sara Theodorsson /Sävsjö 11-5 11-4 Förlust
  Andrea Bergmark /Kista DDU15 8-dels Anna Cumtell /Halmst
Ellinor Widh /Malmö
15-10 15-9 Vinst
  Andrea Bergmark /Kista DDU15 Kvarts Sofie Eriksson /Enång
My Westerberg /Enång
15-1 15-3 Vinst
  Andrea Bergmark /Kista DDU15 Semi Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
15-9 15-12 Vinst
  Andrea Bergmark /Kista DDU15 Final Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
15-3 15-3 Förlust
Flink, Robert Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jörgen Svensson /Lenhov HDU15 8-dels Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
15-4 17-14 Förlust
    HSUK4 Kvarts Renno Jahari /Umeå 15-4 15-7 Förlust
  Evelina Lindell /Skogås MDUK2 Semi Thomas Andersson /Täby
Elin Heimirsson /Täby
Walkover Förlust
Fredlund, Kristina BK Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Adam Nilsson /Hoby MDU15 8-dels Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Walkover Förlust
    DSU15 16-dels Andrea Bergmark /Kista 11-2 11-8 Förlust
  Frida Mattsson /Mörrum DDU15 8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-4 15-12 Förlust
    DSUK1 Semi Charlotte Mackeprang /Täby Walkover Förlust
  Adam Nilsson /Hoby MDUK5 Semi Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-10 6-15 17-15 Vinst
  Adam Nilsson /Hoby MDUK5 Final Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
15-10 15-05 Vinst
Fåhraeus, Henrik Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Stefan Andersson /Vårvin 15-7 15-0 Förlust
  Alexander Lundberg /Wätter HDU15 16-dels Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-5 10-15 15-9 Förlust
Gemvall, Maria Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK6 Kvarts Sofie Eriksson /Enång 11-1 11-1 Förlust
  Jennifer Nielsen /Visby DDUK1 Semi Michaela Sand /Täby
Sofie Haglund /Täby
14-17 15-4 15-5 Förlust
  Tommy Maxe /Väsby MDUK4 Semi Niklas Dufour /Visby
Sofie Eriksson /Enång
17-14 15-11 Vinst
  Tommy Maxe /Väsby MDUK4 Final Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
15-11 17-14 Förlust
Grefve, Fredrik IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Jakob Lindblad /Aura 11-15 15-10 15-4 Vinst
    HSU15 8-dels Martin Hansson /Vårvin 10-15 15-12 15-2 Vinst
    HSU15 Kvarts Nico Ruponen /Täby 15-6 15-1 Förlust
  Henrik Fahlström /Wätter HDU15 8-dels Simon Druve /Täby
André Malmeus /Täby
15-8 15-5 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter HDU15 Kvarts Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
15-12 15-4 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter HDU15 Semi Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-0 15-6 Vinst
  Henrik Fahlström /Wätter HDU15 Final Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
9-15 15-10 15-11 Förlust
  Amanda Högström /Umeå MDU15 8-dels Jakob Lindblad /Aura
Caroline Gunnarsson /Halmst
15-6 15-6 Vinst
  Amanda Högström /Umeå MDU15 Kvarts Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-3 15-4 Vinst
  Amanda Högström /Umeå MDU15 Semi Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
17-14 7-15 15-4 Förlust
Gunnarsson, Caroline Halmstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jakob Lindblad /Aura MDU15 8-dels Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
15-6 15-6 Förlust
    DSU15 16-dels Kristina Roman /Enång 11-6 13-11 Förlust
  Sanne Ekberg /Borås DDU15 8-dels Sofie Haglund /Täby
Michaela Sand /Täby
15-5 15-1 Vinst
  Sanne Ekberg /Borås DDU15 Kvarts Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
15-5 15-6 Vinst
  Sanne Ekberg /Borås DDU15 Semi Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-9 15-12 Förlust
Haglund, Sofie Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Michaela Sand /Täby DDU15 8-dels Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
15-5 15-1 Förlust
    DSUK6 Kvarts Anna Boström /Wätter 7-11 11-6 13-10 Vinst
    DSUK6 Semi Klara Berglund /Helsbo 11-6 11-5 Vinst
    DSUK6 Final Sofie Eriksson /Enång 11-8 7-11 11-7 Förlust
  Michaela Sand /Täby DDUK1 Semi Maria Gemvall /Väsby
Jennifer Nielsen /Visby
14-17 15-4 15-5 Vinst
  Michaela Sand /Täby DDUK1 Final Anna Lagermalm /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-1 15-11 Vinst
Hammargren, Jim Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista 15-12 15-7 Förlust
  Jim Esp /Valbod HDU15 8-dels Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-2 15-7 Förlust
    HSUK8 Kvarts Josef Aktan /Aura 15-10 15-8 Vinst
    HSUK8 Semi Filip Dunkels /Visby 15-13 15-11 Vinst
    HSUK8 Final Hugo Pettersson /Carltn 8-15 15-13 15-11 Vinst
  Mattias Bäckström /Valbod HDUK4 Semi Simon Ronnås /Täby
Jonathan Sjöö /Täby
Walkover Förlust
  Maria Carlheim-Muller /Skogås MDUK3 Semi Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
17-15 15-7 Förlust
Hansson, Lovisa Vårvinden BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonas Andersson /Vårvin MDU15 8-dels Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
17-14 15-9 Vinst
  Jonas Andersson /Vårvin MDU15 Kvarts Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
15-13 15-7 Förlust
    DSU15 16-dels Anna Lagermalm /Täby 11-3 11-1 Vinst
    DSU15 8-dels Sanne Ekberg /Borås 11-7 11-9 Förlust
  Elin Börjesson /Vårvin DDU15 8-dels Sofie Eriksson /Enång
My Westerberg /Enång
10-15 17-14 15-9 Förlust
    DSUK4 Semi Tess Humble /Boo 11-2 11-3 Vinst
    DSUK4 Final Johanna Jäntti /Täby 11-1 11-0 Vinst
  Jonas Andersson /Vårvin MDUK3 Semi Jim Hammargren /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
17-15 15-7 Vinst
  Jonas Andersson /Vårvin MDUK3 Final Alexander Drjaca /Wätter
Anna Boström /Wätter
17-14 15-3 Vinst
Hansson, Martin Vårvinden BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Alexander Lundberg /Wätter 15-5 15-13 Vinst
    HSU15 8-dels Fredrik Grefve /Umeå 10-15 15-12 15-2 Förlust
  Jonas Andersson /Vårvin HDU15 16-dels Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-3 15-2 Vinst
  Jonas Andersson /Vårvin HDU15 8-dels Robert Flink /Skogås
Jörgen Svensson /Lenhov
15-4 17-14 Vinst
  Jonas Andersson /Vårvin HDU15 Kvarts Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-5 15-5 Förlust
  Elin Börjesson /Vårvin MDU15 8-dels Stefan Andersson /Vårvin
Karolina Kotte /Täby
15-7 17-4 Förlust
Hedlund, Linnéa BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oskar Kruse /Askim MDU15 8-dels Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
15-5 15-10 Vinst
  Oskar Kruse /Askim MDU15 Kvarts Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
15-13 15-7 Vinst
  Oskar Kruse /Askim MDU15 Semi Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
15-2 15-6 Förlust
    DSU15 16-dels Anna Cumtell /Halmst 0-11 11-3 11-3 Förlust
  Karolina Kotte /Täby DDU15 8-dels Frida Mattsson /Mörrum
Kristina Fredlund /BKC
15-4 15-12 Vinst
  Karolina Kotte /Täby DDU15 Kvarts Anna Ohlsson /Sävsjö
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-11 15-7 Vinst
  Karolina Kotte /Täby DDU15 Semi Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
15-13 15-2 Förlust
Heimirsson, Björn Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Martin Karlsson /KFUM_N 15-12 3-15 15-6 Vinst
    HSU15 8-dels Jonas Andersson /Vårvin 15-2 15-7 Förlust
  Sina Kazemi /Täby HDU15 16-dels Alexander Lundberg /Wätter
Henrik Fåhraeus /Täby
15-5 10-15 15-9 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HDU15 8-dels Jim Hammargren /Skogås
Jim Esp /Valbod
15-2 15-7 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HDU15 Kvarts Alexander Drjaca /Wätter
Oscar Neuman /Wätter
15-6 15-4 Vinst
  Sina Kazemi /Täby HDU15 Semi Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
15-0 15-6 Förlust
Heimirsson, Borgar Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Jacob Englöf /Sävsjö 15-3 15-8 Vinst
    HSU15 8-dels Felix Lindell /Halmst 15-9 15-3 Vinst
    HSU15 Kvarts Jim Esp /Valbod 15-4 9-15 15-8 Vinst
    HSU15 Semi Henrik Fahlström /Wätter 15-6 15-4 Förlust
  Nico Ruponen /Täby HDU15 8-dels Max Reineck /Uppsal
Marcus Ulvne /Uppsal
15-5 15-5 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HDU15 Kvarts Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
15-5 15-5 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HDU15 Semi Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
15-6 15-4 Vinst
  Nico Ruponen /Täby HDU15 Final Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
9-15 15-10 15-11 Vinst
Heimirsson, Elin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK5 Kvarts Jennifer Nielsen /Visby 11-8 11-2 Vinst
    DSUK5 Semi Hanna Åkerlund /Enång 11-7 11-4 Förlust
  Mikaela Djärf /Täby DDUK4 Semi Klara Berglund /Helsbo
Lina Svenhag /Helsbo
17-15 15-11 Förlust
  Thomas Andersson /Täby MDUK2 Semi Robert Flink /Skogås
Evelina Lindell /Skogås
Walkover Vinst
  Thomas Andersson /Täby MDUK2 Final Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-6 15-13 Förlust
Helmersson, Maria Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK6 Kvarts Kristin Stenfors /Spårv 11-0 11-0 Förlust
Hjort Ståhlgren, Madel Spårvägen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK7 Kvarts Karolina Kotte /Täby 11-2 11-5 Förlust
Hjortberg, Hampus Vårvinden BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Oskar Kruse /Askim 15-4 15-2 Förlust
  Stefan Andersson /Vårvin HDU15 16-dels Björn Söderström /Umeå
Renno Jahari /Umeå
15-11 15-12 Vinst
  Stefan Andersson /Vårvin HDU15 8-dels Felix Lindell /Halmst
Johan Tärnås /Halmst
17-16 15-9 Vinst
  Stefan Andersson /Vårvin HDU15 Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
15-12 15-4 Förlust
    HSUK2 Semi Albert Witten /Täby Walkover Förlust
Humble, Tess Boo
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK4 Semi Lovisa Hansson /Vårvin 11-2 11-3 Förlust
Högström, Amanda IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Grefve /Umeå MDU15 8-dels Jakob Lindblad /Aura
Caroline Gunnarsson /Halmst
15-6 15-6 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå MDU15 Kvarts Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-3 15-4 Vinst
  Fredrik Grefve /Umeå MDU15 Semi Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
17-14 7-15 15-4 Förlust
    DSU15 8-dels Madeleine Persson /Helsbo 11-3 11-1 Vinst
    DSU15 Kvarts Andrea Bergmark /Kista 11-4 11-1 Vinst
    DSU15 Semi Ida Larusson /Chriha 11-8 7-11 13-11 Vinst
    DSU15 Final Jessica Carlsson /Växjö 11-1 8-11 11-7 Förlust
  Jessica Carlsson /Växjö DDU15 8-dels Ida Larusson /Chriha
Madeleine Persson /Helsbo
15-8 15-12 Vinst
  Jessica Carlsson /Växjö DDU15 Kvarts Kristina Roman /Enång
Hanna Åkerlund /Enång
15-3 15-9 Vinst
  Jessica Carlsson /Växjö DDU15 Semi Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-13 15-2 Vinst
  Jessica Carlsson /Växjö DDU15 Final Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-3 15-3 Vinst
Ingevaldsson, Christof Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emmie Nilsson /Skurup MDUK6 Semi Albin Johansson /Halmst
Anna Cumtell /Halmst
17-14 6-15 15-13 Förlust
Ingevaldsson, Christof Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Mattias Borg /MAIF 15-7 9-15 15-8 Förlust
  Johan Olowsson /Örebro HDU15 16-dels Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
15-3 15-2 Förlust
Ingevaldsson, Christof Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Olowsson /Örebro HDUK4 Semi Calle Utterström /Uppsal
Daniel Mattsson /Uppsal
15-6 15-8 Vinst
  Johan Olowsson /Örebro HDUK4 Final Simon Ronnås /Täby
Jonathan Sjöö /Täby
15-12 15-0 Vinst
Jahari, Renno IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Jonny To /Aura 17-16 6-15 15-5 Förlust
  Björn Söderström /Umeå HDU15 16-dels Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
15-11 15-12 Förlust
    HSUK4 Kvarts Robert Flink /Skogås 15-4 15-7 Vinst
    HSUK4 Semi Simon Ronnås /Täby 15-7 15-7 Vinst
    HSUK4 Final Emil Johansson /Tierp 15-5 15-6 Vinst
Johannesson, Sandra BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK1 Semi Anna Lagermalm /Täby 11-8 11-6 Förlust
  Lisa Engström /Wätter DDUK4 Semi Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
2-15 15-4 15-11 Förlust
  Oscar Neuman /Wätter MDUK1 Semi Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-04 15-5 Förlust
Johansson, Albin Halmstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Ahonen /Grums HDU15 16-dels Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
Walkover Förlust
  Marcus Åkesson /Hoby HDU15 8-dels Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
15-4 15-7 Förlust
    HSUK7 Kvarts Gautam Parekh /Väsby 13-15 15-7 15-9 Vinst
    HSUK7 Semi Jörgen Svensson /Lenhov 15-4 16-17 17-14 Förlust
  Anna Cumtell /Halmst MDUK6 Semi Christoffer Ingevaldsson /Skogås
Emmie Nilsson /Skurup
17-14 6-15 15-13 Vinst
  Anna Cumtell /Halmst MDUK6 Final Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
15-8 9-15 15-11 Förlust
Johansson, Emil Tierps BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK4 Kvarts Marcus Ulvne /Uppsal 15-5 9-15 15-4 Vinst
    HSUK4 Semi Oscar Neuman /Wätter 15-5 15-12 Vinst
    HSUK4 Final Renno Jahari /Umeå 15-5 15-6 Förlust
Johansson-Berg, Jonas Uppsala KFUM Fyrisfj
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hugo Pettersson /Carltn HDU15 16-dels Simon Druve /Täby
André Malmeus /Täby
17-15 15-0 Förlust
    HSUK3 Kvarts Alexander Nistad /Kista 15-8 15-7 Förlust
Johnson, Fredrik Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Felix Lindell /Halmst 15-6 15-4 Förlust
    HSUK2 Semi Martin Persson /Aura 15-5 16-17 15-9 Vinst
    HSUK2 Final Albert Witten /Täby 15-1 15-1 Vinst
  Anton Wieselbad /Uppsal HDUK3 Semi Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-7 15-12 Förlust
  Therese Angarth /Täby MDUK3 Semi Alexander Drjaca /Wätter
Anna Boström /Wätter
9-15 15-8 15-7 Förlust
Jäntti, Johanna Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK4 Semi Elin Carlsson /Örebro 8-11 13-11 11-9 Vinst
    DSUK4 Final Lovisa Hansson /Vårvin 11-1 11-0 Förlust
  Charlotte Mackeprang /Täby DDUK2 Semi Sanna Theodorsson /Sävsjö
Therese Angarth /Täby
15-1 15-0 Förlust
Jäntti, Mikaela Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK5 Semi Cissela Lenkert /Boo 11-1 11-3 Förlust
  Anna Lagermalm /Täby DDUK1 Semi Charlotte Larsson /Ljungb
Maria Brander /Bergså
Walkover Vinst
  Anna Lagermalm /Täby DDUK1 Final Michaela Sand /Täby
Sofie Haglund /Täby
15-1 15-11 Förlust
Karlsson, Hannes KFUM Badminton Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Karlsson /KFUM_N HDU15 16-dels Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
15-9 15-13 Vinst
  Martin Karlsson /KFUM_N HDU15 8-dels Alexander Drjaca /Wätter
Oscar Neuman /Wätter
15-2 15-12 Förlust
  Charlotte Larsson /Ljungb MDU15 8-dels Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-4 15-11 Förlust
    HSUK8 Kvarts Victor Nordh /Täby 15-0 15-2 Vinst
    HSUK8 Semi Hugo Pettersson /Carltn 6-15 15-13 15-12 Förlust
  Martin Karlsson /KFUM_N HDUK5 Semi Mattias Persson /Örebro
Emil Chronlund /Örebro
15-2 15-3 Vinst
  Martin Karlsson /KFUM_N HDUK5 Final William Command Fors /Täby
Joar Bergqvist /Täby
8-15 15-9 15-6 Vinst
  Charlotte Larsson /Ljungb MDUK6 Semi Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
6-15 15-13 15-12 Vinst
  Charlotte Larsson /Ljungb MDUK6 Final Albin Johansson /Halmst
Anna Cumtell /Halmst
15-8 9-15 15-11 Vinst
Karlsson, Martin KFUM Badminton Norrköping
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Björn Heimirsson /Täby 15-12 3-15 15-6 Förlust
  Hannes Karlsson /KFUM_N HDU15 16-dels Martin Persson /Aura
Josef Aktan /Aura
15-9 15-13 Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM_N HDU15 8-dels Alexander Drjaca /Wätter
Oscar Neuman /Wätter
15-2 15-12 Förlust
  Sara Theodorsson /Sävsjö MDU15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
15-4 15-11 Vinst
  Sara Theodorsson /Sävsjö MDU15 Kvarts Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
15-3 15-4 Förlust
    HSUK1 Semi Simon Druve /Täby Walkover Vinst
    HSUK1 Final Niklas Dufour /Visby 15-4 15-0 Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM_N HDUK5 Semi Mattias Persson /Örebro
Emil Chronlund /Örebro
15-2 15-3 Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM_N HDUK5 Final William Command Fors /Täby
Joar Bergqvist /Täby
8-15 15-9 15-6 Vinst
  Sara Theodorsson /Sävsjö MDUK1 Semi Oscar Neuman /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-04 15-5 Vinst
  Sara Theodorsson /Sävsjö MDUK1 Final Josef Aktan /Aura
Kristina Roman /Enång
15-11 15-9 Vinst
Kazemi, Sina Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Jim Esp /Valbod 15-10 15-1 Förlust
  Björn Heimirsson /Täby HDU15 16-dels Alexander Lundberg /Wätter
Henrik Fåhraeus /Täby
15-5 10-15 15-9 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HDU15 8-dels Jim Hammargren /Skogås
Jim Esp /Valbod
15-2 15-7 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HDU15 Kvarts Alexander Drjaca /Wätter
Oscar Neuman /Wätter
15-6 15-4 Vinst
  Björn Heimirsson /Täby HDU15 Semi Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
15-0 15-6 Förlust
Kotte, Karolina Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Stefan Andersson /Vårvin MDU15 8-dels Martin Hansson /Vårvin
Elin Börjesson /Vårvin
15-7 17-4 Vinst
  Stefan Andersson /Vårvin MDU15 Kvarts Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
15-3 15-2 Förlust
    DSU15 16-dels Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-8 11-8 Vinst
    DSU15 8-dels Ida Larusson /Chriha 4-11 11-4 11-3 Förlust
  Linnéa Hedlund /Åminto DDU15 8-dels Frida Mattsson /Mörrum
Kristina Fredlund /BKC
15-4 15-12 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åminto DDU15 Kvarts Anna Ohlsson /Sävsjö
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-11 15-7 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åminto DDU15 Semi Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
15-13 15-2 Förlust
    DSUK7 Kvarts Madeleine Hjort Ståhlgren /Spårv 11-2 11-5 Vinst
    DSUK7 Semi Elin Rosengren /Sävsjö 11-6 11-6 Vinst
    DSUK7 Final Madeleine Andersson /Wätter 11-3 11-3 Vinst
Kruse, Oskar Askim BMC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Hampus Hjortberg /Vårvin 15-4 15-2 Vinst
    HSU15 8-dels Jim Esp /Valbod 15-7 15-13 Förlust
  Daniel Björck /Kärra HDU15 16-dels Robin Ahonen /Grums
Albin Johansson /Halmst
Walkover Vinst
  Daniel Björck /Kärra HDU15 8-dels Albin Johansson /Halmst
Marcus Åkesson /Hoby
15-4 15-7 Vinst
  Daniel Björck /Kärra HDU15 Kvarts Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-4 15-7 Vinst
  Daniel Björck /Kärra HDU15 Semi Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-6 15-4 Förlust
  Linnéa Hedlund /Åminto MDU15 8-dels Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
15-5 15-10 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åminto MDU15 Kvarts Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
15-13 15-7 Vinst
  Linnéa Hedlund /Åminto MDU15 Semi Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
15-2 15-6 Förlust
Lagermalm, Anna Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 16-dels Lovisa Hansson /Vårvin 11-3 11-1 Förlust
    DSUK1 Semi Sandra Johannesson /Wätter 11-8 11-6 Vinst
    DSUK1 Final Charlotte Mackeprang /Täby 11-6 11-1 Vinst
  Mikaela Jäntti /Täby DDUK1 Semi Charlotte Larsson /Ljungb
Maria Brander /Bergså
Walkover Vinst
  Mikaela Jäntti /Täby DDUK1 Final Michaela Sand /Täby
Sofie Haglund /Täby
15-1 15-11 Förlust
  Sebastian Eriksson /Täby MDUK4 Semi Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
15-1 15-10 Förlust
Langell, Andreas Örebro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK6 Kvarts Joar Bergqvist /Täby 15-1 15-5 Förlust
  Fredrik Andresen /Örebro HDUK1 Final Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-6 15-2 Förlust
  Elin Carlsson /Örebro MDUK2 Semi Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-0 15-3 Förlust
Larsson, Charlotte Ljungby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hannes Karlsson /KFUM_N MDU15 8-dels Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-4 15-11 Förlust
    DSUK7 Kvarts My Westerberg /Enång 7-11 11-3 11-1 Vinst
    DSUK7 Semi Madeleine Andersson /Wätter 3-11 11-3 11-8 Förlust
  Maria Brander /Bergså DDUK1 Semi Anna Lagermalm /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
Walkover Förlust
  Hannes Karlsson /KFUM_N MDUK6 Semi Simon Druve /Täby
Hanna Broberg /Väsby
6-15 15-13 15-12 Vinst
  Hannes Karlsson /KFUM_N MDUK6 Final Albin Johansson /Halmst
Anna Cumtell /Halmst
15-8 9-15 15-11 Vinst
Larsson, Emanuel Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oscar Eneroth /Skogås HDU15 16-dels Max Reineck /Uppsal
Marcus Ulvne /Uppsal
15-10 9-15 15-12 Förlust
    HSUK3 Kvarts Rickard Ojaäär /Täby 15-10 15-12 Vinst
    HSUK3 Semi Alexander Nistad /Kista 15-10 15-13 Förlust
  Oscar Eneroth /Skogås HDUK2 Semi Anton Nordh /Täby
Albert Witten /Täby
15-0 15-0 Vinst
  Oscar Eneroth /Skogås HDUK2 Final Niklas Dufour /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-4 15-10 Vinst
Larsson, Emma Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK2 Semi Frida Mattsson /Mörrum 11-1 11-5 Förlust
  Marielle Angarth /Täby DDUK2 Semi Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
15-4 15-7 Förlust
Larusson, Ida Christinehamns BMS
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 8-dels Karolina Kotte /Täby 4-11 11-4 11-3 Vinst
    DSU15 Kvarts Emmie Nilsson /Skurup 11-5 11-4 Vinst
    DSU15 Semi Amanda Högström /Umeå 11-8 7-11 13-11 Förlust
  Madeleine Persson /Helsbo DDU15 8-dels Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
15-8 15-12 Förlust
Lenkert, Cissela Boo
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK5 Semi Mikaela Jäntti /Täby 11-1 11-3 Vinst
    DSUK5 Final Hanna Åkerlund /Enång 11-0 11-0 Förlust
Lindblad, Jakob BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Fredrik Grefve /Umeå 11-15 15-10 15-4 Förlust
  Jonny To /Aura HDU15 8-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-5 3-15 15-0 Förlust
  Caroline Gunnarsson /Halmst MDU15 8-dels Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
15-6 15-6 Förlust
Lindell, Evelina Skogås BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Maria Carlheim-Muller /Skogås DDU15 8-dels Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
15-3 15-2 Förlust
    DSUK2 Semi Mikaela Djärf /Täby 11-7 13-12 Förlust
  Maria Carlheim-Muller /Skogås DDUK4 Semi Lisa Engström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
2-15 15-4 15-11 Vinst
  Maria Carlheim-Muller /Skogås DDUK4 Final Klara Berglund /Helsbo
Lina Svenhag /Helsbo
15-9 15-13 Vinst
  Robert Flink /Skogås MDUK2 Semi Thomas Andersson /Täby
Elin Heimirsson /Täby
Walkover Förlust
Lindell, Felix Halmstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Fredrik Johnson /Täby 15-6 15-4 Vinst
    HSU15 8-dels Borgar Heimirsson /Täby 15-9 15-3 Förlust
  Johan Tärnås /Halmst HDU15 8-dels Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
17-16 15-9 Förlust
Lopez-Verronen, Mattia Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Alexander Nistad /Kista HDU15 16-dels Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
15-10 15-10 Vinst
  Alexander Nistad /Kista HDU15 8-dels Jakob Lindblad /Aura
Jonny To /Aura
15-5 3-15 15-0 Vinst
  Alexander Nistad /Kista HDU15 Kvarts Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
15-4 15-7 Förlust
  Alexander Nistad /Kista HDUK1 Semi Olof Berglund /Täby
Victor Nordh /Täby
15-1 15-2 Vinst
  Alexander Nistad /Kista HDUK1 Final Fredrik Andresen /Örebro
Andreas Langell /Örebro
15-6 15-2 Vinst
Lopez-Verronen, Mattia Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Jim Hammargren /Skogås 15-12 15-7 Vinst
    HSU15 8-dels Stefan Andersson /Vårvin 15-11 15-10 Förlust
    HSUK7 Kvarts Fredrik Andresen /Örebro 15-2 15-3 Vinst
    HSUK7 Semi Anton Wieselbad /Uppsal 15-4 15-6 Vinst
    HSUK7 Final Jörgen Svensson /Lenhov 15-13 15-5 Vinst
Lundberg, Alexander BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Martin Hansson /Vårvin 15-5 15-13 Förlust
  Henrik Fåhraeus /Täby HDU15 16-dels Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-5 10-15 15-9 Förlust
    HSUK5 Kvarts Sebastian Eriksson /Täby 15-6 12-15 15-12 Vinst
    HSUK5 Semi Oscar Eneroth /Skogås 17-14 15-3 Vinst
    HSUK5 Final Robin Sjöblom /Spårv 15-3 15-2 Vinst
  Madeleine Andersson /Wätter MDUK7 Semi Hugo Pettersson /Carltn
Camilla Carlsson /EBMK
15-8 16-17 15-10 Vinst
  Madeleine Andersson /Wätter MDUK7 Final Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
15-3 5-15 15-12 Förlust
Lundell, Cecilia Uppsala KFUM Fyrisfj
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK6 Kvarts Klara Berglund /Helsbo 11-6 11-4 Förlust
Lundqvist, Amanda Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK7 Kvarts Madeleine Andersson /Wätter 11-4 11-1 Förlust
  Frida Berzelius /Täby DDUK3 Semi Kristin Stenfors /Spårv
Carolina Sahlström /Spårv
15-4 12-15 15-11 Förlust
Mackeprang, Charlotte Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK1 Semi Kristina Fredlund /BKC Walkover Vinst
    DSUK1 Final Anna Lagermalm /Täby 11-6 11-1 Förlust
  Johanna Jäntti /Täby DDUK2 Semi Sanna Theodorsson /Sävsjö
Therese Angarth /Täby
15-1 15-0 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby MDUK1 Semi Josef Aktan /Aura
Kristina Roman /Enång
15-4 15-3 Förlust
Malmeus, André Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Simon Druve /Täby HDU15 16-dels Jonas Johansson-Berg /Uppsal
Hugo Pettersson /Carltn
17-15 15-0 Vinst
  Simon Druve /Täby HDU15 8-dels Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
15-8 15-5 Förlust
    HSUK3 Kvarts Mattias Bäckström /Valbod Walkover Vinst
    HSUK3 Semi Björn Söderström /Umeå 15-6 15-6 Vinst
    HSUK3 Final Alexander Nistad /Kista 15-2 15-3 Förlust
Mattsson, Daniel Uppsala KFUM Fyrisfj
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK6 Kvarts Adam Nilsson /Hoby 15-4 15-4 Förlust
  Calle Utterström /Uppsal HDUK4 Semi Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-6 15-8 Förlust
Mattsson, Frida Mörrums BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 16-dels Sara Theodorsson /Sävsjö 11-1 11-4 Förlust
  Kristina Fredlund /BKC DDU15 8-dels Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-4 15-12 Förlust
    DSUK2 Semi Emma Larsson /Täby 11-1 11-5 Vinst
    DSUK2 Final Mikaela Djärf /Täby 11-3 11-4 Vinst
Maxe, Tommy Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK6 Kvarts Mattias Borg /MAIF 15-5 15-4 Förlust
  Gautam Parekh /Väsby HDUK3 Semi Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselbad /Uppsal
15-7 15-12 Vinst
  Gautam Parekh /Väsby HDUK3 Final Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
15-6 15-10 Förlust
  Maria Gemvall /Väsby MDUK4 Semi Niklas Dufour /Visby
Sofie Eriksson /Enång
17-14 15-11 Vinst
  Maria Gemvall /Väsby MDUK4 Final Joar Bergqvist /Täby
Hanna Åkerlund /Enång
15-11 17-14 Förlust
Neuman, Oscar BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Alexander Drjaca /Wätter HDU15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
15-2 15-12 Vinst
  Alexander Drjaca /Wätter HDU15 Kvarts Björn Heimirsson /Täby
Sina Kazemi /Täby
15-6 15-4 Förlust
    HSUK4 Kvarts Adam Berzelius /Täby Walkover Vinst
    HSUK4 Semi Emil Johansson /Tierp 15-5 15-12 Förlust
  Sandra Johannesson /Wätter MDUK1 Semi Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-04 15-5 Förlust
Nielsen, Jennifer Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK5 Kvarts Elin Heimirsson /Täby 11-8 11-2 Förlust
  Maria Gemvall /Väsby DDUK1 Semi Michaela Sand /Täby
Sofie Haglund /Täby
14-17 15-4 15-5 Förlust
  Filip Dunkels /Visby MDUK5 Semi Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
15-10 6-15 17-15 Förlust
Nilsson, Adam Hoby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kristina Fredlund /BKC MDU15 8-dels Mattias Borg /MAIF
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Walkover Förlust
    HSUK6 Kvarts Daniel Mattsson /Uppsal 15-4 15-4 Vinst
    HSUK6 Semi Joar Bergqvist /Täby 15-11 15-8 Förlust
  Kristina Fredlund /BKC MDUK5 Semi Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-10 6-15 17-15 Vinst
  Kristina Fredlund /BKC MDUK5 Final Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
15-10 15-05 Vinst
Nilsson, Emmie Skurups BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 8-dels Anna Cumtell /Halmst 11-5 7-11 11-8 Vinst
    DSU15 Kvarts Ida Larusson /Chriha 11-5 11-4 Förlust
  Louise Tallberg /Helsbo DDU15 8-dels Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
15-3 15-2 Vinst
  Louise Tallberg /Helsbo DDU15 Kvarts Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
15-5 15-6 Förlust
  Louise Tallberg /Helsbo DDUK2 Semi Emma Larsson /Täby
Marielle Angarth /Täby
15-4 15-7 Vinst
  Louise Tallberg /Helsbo DDUK2 Final Sanna Theodorsson /Sävsjö
Therese Angarth /Täby
4-15 15-5 17-16 Vinst
  Christoffer Ingevaldsson /Skogås MDUK6 Semi Albin Johansson /Halmst
Anna Cumtell /Halmst
17-14 6-15 15-13 Förlust
Nilsson, Malin Varbergs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Nistad, Alexander Kista BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Nico Ruponen /Täby 15-11 15-9 Förlust
  Mattias Lopez-Verronen /Kista HDU15 16-dels Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
15-10 15-10 Vinst
  Mattias Lopez-Verronen /Kista HDU15 8-dels Jakob Lindblad /Aura
Jonny To /Aura
15-5 3-15 15-0 Vinst
  Mattias Lopez-Verronen /Kista HDU15 Kvarts Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
15-4 15-7 Förlust
    HSUK3 Kvarts Jonas Johansson-Berg /Uppsal 15-8 15-7 Vinst
    HSUK3 Semi Emanuel Larsson /Skogås 15-10 15-13 Vinst
    HSUK3 Final André Malmeus /Täby 15-2 15-3 Vinst
  Mattias Lopez-Verronen /Kista HDUK1 Semi Olof Berglund /Täby
Victor Nordh /Täby
15-1 15-2 Vinst
  Mattias Lopez-Verronen /Kista HDUK1 Final Fredrik Andresen /Örebro
Andreas Langell /Örebro
15-6 15-2 Vinst
Nordh, Anton Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK3 Kvarts Björn Söderström /Umeå 15-0 15-1 Förlust
  Albert Witten /Täby HDUK2 Semi Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-0 15-0 Förlust
Nordh, Victor Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK8 Kvarts Hannes Karlsson /KFUM_N 15-0 15-2 Förlust
  Olof Berglund /Täby HDUK1 Semi Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-1 15-2 Förlust
Ohlsson, Anna Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Åkesson /Hoby MDU15 8-dels Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
15-10 15-8 Förlust
    DSU15 16-dels Madeleine Persson /Helsbo 11-8 11-0 Förlust
  Sara Theodorsson /Sävsjö DDU15 8-dels Hanna Broberg /Väsby
Linda Seflin /Botkyr
15-8 15-12 Vinst
  Sara Theodorsson /Sävsjö DDU15 Kvarts Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-11 15-7 Förlust
Ojaäär, Rickard Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK3 Kvarts Emanuel Larsson /Skogås 15-10 15-12 Förlust
  Victor Zuhr /Täby HDUK3 Semi Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
15-7 15-8 Förlust
  Charlotte Mackeprang /Täby MDUK1 Semi Josef Aktan /Aura
Kristina Roman /Enång
15-4 15-3 Förlust
Olowsson, Johan Örebro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christoffer Ingevaldsson /Skogås HDU15 16-dels Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
15-3 15-2 Förlust
    HSUK8 Kvarts Hugo Pettersson /Carltn 15-13 15-7 Förlust
  Christoffer Ingevaldsson /Skogås HDUK4 Semi Calle Utterström /Uppsal
Daniel Mattsson /Uppsal
15-6 15-8 Vinst
  Christoffer Ingevaldsson /Skogås HDUK4 Final Simon Ronnås /Täby
Jonathan Sjöö /Täby
15-12 15-0 Vinst
Parekh, Gautam Väsby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK7 Kvarts Albin Johansson /Halmst 13-15 15-7 15-9 Förlust
  Tommy Maxe /Väsby HDUK3 Semi Fredrik Johnson /Täby
Anton Wieselbad /Uppsal
15-7 15-12 Vinst
  Tommy Maxe /Väsby HDUK3 Final Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
15-6 15-10 Förlust
Persson, Madeleine Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Daniel Björck /Kärra MDU15 8-dels Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
15-4 15-6 Förlust
    DSU15 16-dels Anna Ohlsson /Sävsjö 11-8 11-0 Vinst
    DSU15 8-dels Amanda Högström /Umeå 11-3 11-1 Förlust
  Ida Larusson /Chriha DDU15 8-dels Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
15-8 15-12 Förlust
Persson, Martin BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Josef Aktan /Aura HDU15 16-dels Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
15-9 15-13 Förlust
    HSUK2 Semi Fredrik Johnson /Täby 15-5 16-17 15-9 Förlust
  Maria Brander /Bergså MDUK7 Semi Jacob Englöf /Sävsjö
Elin Rosengren /Sävsjö
Walkover Förlust
Persson, Mattias Örebro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK4 Kvarts Simon Ronnås /Täby 15-10 15-12 Förlust
  Emil Chronlund /Örebro HDUK5 Semi Hannes Karlsson /KFUM_N
Martin Karlsson /KFUM_N
15-2 15-3 Förlust
Pettersson, Hugo BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonas Johansson-Berg /Uppsal HDU15 16-dels Simon Druve /Täby
André Malmeus /Täby
17-15 15-0 Förlust
    HSUK8 Kvarts Johan Olowsson /Örebro 15-13 15-7 Vinst
    HSUK8 Semi Hannes Karlsson /KFUM_N 6-15 15-13 15-12 Vinst
    HSUK8 Final Jim Hammargren /Skogås 8-15 15-13 15-11 Förlust
  Camilla Carlsson /EBMK MDUK7 Semi Alexander Lundberg /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-8 16-17 15-10 Förlust
Pettersson, Mattias Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK1 Semi Niklas Dufour /Visby Walkover Förlust
Reineck, Max Uppsala KFUM Fyrisfj
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Henrik Fahlström /Wätter 15-0 15-2 Förlust
  Marcus Ulvne /Uppsal HDU15 16-dels Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-10 9-15 15-12 Vinst
  Marcus Ulvne /Uppsal HDU15 8-dels Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-5 15-5 Förlust
Roman, Kristina Enångers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 16-dels Caroline Gunnarsson /Halmst 11-6 13-11 Vinst
    DSU15 8-dels Ellinor Widh /Malmö 11-8 11-3 Förlust
  Hanna Åkerlund /Enång DDU15 8-dels Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
15-2 15-12 Vinst
  Hanna Åkerlund /Enång DDU15 Kvarts Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
15-3 15-9 Förlust
  Josef Aktan /Aura MDUK1 Semi Rickard Ojaäär /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
15-4 15-3 Vinst
  Josef Aktan /Aura MDUK1 Final Martin Karlsson /KFUM_N
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-11 15-9 Förlust
Ronnås, Simon Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK4 Kvarts Mattias Persson /Örebro 15-10 15-12 Vinst
    HSUK4 Semi Renno Jahari /Umeå 15-7 15-7 Förlust
  Jonathan Sjöö /Täby HDUK4 Semi Jim Hammargren /Skogås
Mattias Bäckström /Valbod
Walkover Vinst
  Jonathan Sjöö /Täby HDUK4 Final Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-12 15-0 Förlust
Rosengren, Elin Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jacob Englöf /Sävsjö MDU15 8-dels Jonas Andersson /Vårvin
Lovisa Hansson /Vårvin
17-14 15-9 Förlust
    DSUK7 Kvarts Louise Tallberg /Helsbo 7-11 13-10 11-0 Vinst
    DSUK7 Semi Karolina Kotte /Täby 11-6 11-6 Förlust
  Camilla Carlsson /EBMK DDUK3 Semi Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
15-04 12-15 15-12 Förlust
  Jacob Englöf /Sävsjö MDUK7 Semi Martin Persson /Aura
Maria Brander /Bergså
Walkover Vinst
  Jacob Englöf /Sävsjö MDUK7 Final Alexander Lundberg /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-3 5-15 15-12 Vinst
Ruponen, Nico Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Alexander Nistad /Kista 15-11 15-9 Vinst
    HSU15 8-dels Mattias Borg /MAIF 15-9 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Fredrik Grefve /Umeå 15-6 15-1 Vinst
    HSU15 Semi Stefan Andersson /Vårvin 15-3 15-10 Vinst
    HSU15 Final Henrik Fahlström /Wätter 15-2 15-0 Förlust
  Borgar Heimirsson /Täby HDU15 8-dels Max Reineck /Uppsal
Marcus Ulvne /Uppsal
15-5 15-5 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HDU15 Kvarts Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
15-5 15-5 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HDU15 Semi Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
15-6 15-4 Vinst
  Borgar Heimirsson /Täby HDU15 Final Henrik Fahlström /Wätter
Fredrik Grefve /Umeå
9-15 15-10 15-11 Vinst
Sahlström, Carolina Spårvägen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK8 Kvarts Frida Berzelius /Täby 11-9 3-11 11-3 Förlust
  Kristin Stenfors /Spårv DDUK3 Semi Frida Berzelius /Täby
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 12-15 15-11 Vinst
  Kristin Stenfors /Spårv DDUK3 Final Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
10-15 15-3 15-12 Förlust
Sand, Michaela Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sofie Haglund /Täby DDU15 8-dels Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
15-5 15-1 Förlust
  Sofie Haglund /Täby DDUK1 Semi Maria Gemvall /Väsby
Jennifer Nielsen /Visby
14-17 15-4 15-5 Vinst
  Sofie Haglund /Täby DDUK1 Final Anna Lagermalm /Täby
Mikaela Jäntti /Täby
15-1 15-11 Vinst
Seflin, Linda Botkyrka GoIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hanna Broberg /Väsby DDU15 8-dels Anna Ohlsson /Sävsjö
Sara Theodorsson /Sävsjö
15-8 15-12 Förlust
Sjöblom, Robin Spårvägen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK5 Kvarts William Command Fors /Täby 15-8 15-8 Vinst
    HSUK5 Semi Dante Widh /Malmö 15-9 15-8 Vinst
    HSUK5 Final Alexander Lundberg /Wätter 15-3 15-2 Förlust
  Fredrik Berg /Spårv HDUK5 Semi William Command Fors /Täby
Joar Bergqvist /Täby
15-4 15-7 Förlust
Sjöö, Jonathan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK7 Kvarts Jörgen Svensson /Lenhov 15-6 15-9 Förlust
  Simon Ronnås /Täby HDUK4 Semi Jim Hammargren /Skogås
Mattias Bäckström /Valbod
Walkover Vinst
  Simon Ronnås /Täby HDUK4 Final Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-12 15-0 Förlust
Skepp, Victor Västra Frölunda
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Stenfors, Kristin Spårvägen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK6 Kvarts Maria Helmersson /Täby 11-0 11-0 Vinst
    DSUK6 Semi Sofie Eriksson /Enång 11-3 11-2 Förlust
  Carolina Sahlström /Spårv DDUK3 Semi Frida Berzelius /Täby
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 12-15 15-11 Vinst
  Carolina Sahlström /Spårv DDUK3 Final Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
10-15 15-3 15-12 Förlust
Svenhag, Lina Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSUK8 Kvarts Lisa Engström /Wätter 11-7 5-11 11-9 Vinst
    DSUK8 Semi Frida Berzelius /Täby 11-6 11-2 Förlust
  Klara Berglund /Helsbo DDUK4 Semi Elin Heimirsson /Täby
Mikaela Djärf /Täby
17-15 15-11 Vinst
  Klara Berglund /Helsbo DDUK4 Final Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
15-9 15-13 Förlust
Svensson, Jörgen Lenhovda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robert Flink /Skogås HDU15 8-dels Jonas Andersson /Vårvin
Martin Hansson /Vårvin
15-4 17-14 Förlust
    HSUK7 Kvarts Jonathan Sjöö /Täby 15-6 15-9 Vinst
    HSUK7 Semi Albin Johansson /Halmst 15-4 16-17 17-14 Vinst
    HSUK7 Final Mattias Lopez-Verronen /Kista 15-13 15-5 Förlust
Söderström, Björn IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Renno Jahari /Umeå HDU15 16-dels Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
15-11 15-12 Förlust
    HSUK3 Kvarts Anton Nordh /Täby 15-0 15-1 Vinst
    HSUK3 Semi André Malmeus /Täby 15-6 15-6 Förlust
Tallberg, Louise Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emmie Nilsson /Skurup DDU15 8-dels Evelina Lindell /Skogås
Maria Carlheim-Muller /Skogås
15-3 15-2 Vinst
  Emmie Nilsson /Skurup DDU15 Kvarts Caroline Gunnarsson /Halmst
Sanne Ekberg /Borås
15-5 15-6 Förlust
    DSUK7 Kvarts Elin Rosengren /Sävsjö 7-11 13-10 11-0 Förlust
  Emmie Nilsson /Skurup DDUK2 Semi Emma Larsson /Täby
Marielle Angarth /Täby
15-4 15-7 Vinst
  Emmie Nilsson /Skurup DDUK2 Final Sanna Theodorsson /Sävsjö
Therese Angarth /Täby
4-15 15-5 17-16 Vinst
Theodorsson, Sanna Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Mattias Borg /MAIF MDU15 8-dels Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
Walkover Vinst
  Mattias Borg /MAIF MDU15 Kvarts Jim Esp /Valbod
Olivia Flink /Wätter
15-3 15-4 Förlust
    DSU15 16-dels Karolina Kotte /Täby 11-8 11-8 Förlust
    DSUK8 Kvarts Therese Angarth /Täby 11-8 3-11 13-11 Vinst
    DSUK8 Semi Hanna Broberg /Väsby 11-2 13-10 Vinst
    DSUK8 Final Frida Berzelius /Täby 11-9 11-4 Vinst
  Therese Angarth /Täby DDUK2 Semi Johanna Jäntti /Täby
Charlotte Mackeprang /Täby
15-1 15-0 Vinst
  Therese Angarth /Täby DDUK2 Final Emmie Nilsson /Skurup
Louise Tallberg /Helsbo
4-15 15-5 17-16 Förlust
  Mattias Borg /MAIF MDUK2 Semi Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
15-0 15-3 Vinst
  Mattias Borg /MAIF MDUK2 Final Thomas Andersson /Täby
Elin Heimirsson /Täby
15-6 15-13 Vinst
Theodorsson, Sara Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Karlsson /KFUM_N MDU15 8-dels Hannes Karlsson /KFUM_N
Charlotte Larsson /Ljungb
15-4 15-11 Vinst
  Martin Karlsson /KFUM_N MDU15 Kvarts Fredrik Grefve /Umeå
Amanda Högström /Umeå
15-3 15-4 Förlust
    DSU15 16-dels Frida Mattsson /Mörrum 11-1 11-4 Vinst
    DSU15 8-dels Olivia Flink /Wätter 11-5 11-4 Vinst
    DSU15 Kvarts Sanne Ekberg /Borås 11-8 11-5 Förlust
  Anna Ohlsson /Sävsjö DDU15 8-dels Hanna Broberg /Väsby
Linda Seflin /Botkyr
15-8 15-12 Vinst
  Anna Ohlsson /Sävsjö DDU15 Kvarts Karolina Kotte /Täby
Linnéa Hedlund /Åminto
15-11 15-7 Förlust
  Martin Karlsson /KFUM_N MDUK1 Semi Oscar Neuman /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-04 15-5 Vinst
  Martin Karlsson /KFUM_N MDUK1 Final Josef Aktan /Aura
Kristina Roman /Enång
15-11 15-9 Vinst
To, Jonny BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Renno Jahari /Umeå 17-16 6-15 15-5 Vinst
    HSU15 8-dels Henrik Fahlström /Wätter 15-7 15-8 Förlust
  Jakob Lindblad /Aura HDU15 8-dels Mattias Lopez-Verronen /Kista
Alexander Nistad /Kista
15-5 3-15 15-0 Förlust
Tärnås, Johan Halmstads BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Daniel Björck /Kärra 15-12 15-7 Förlust
  Felix Lindell /Halmst HDU15 8-dels Stefan Andersson /Vårvin
Hampus Hjortberg /Vårvin
17-16 15-9 Förlust
Ulvne, Marcus Uppsala KFUM Fyrisfj
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Max Reineck /Uppsal HDU15 16-dels Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-10 9-15 15-12 Vinst
  Max Reineck /Uppsal HDU15 8-dels Borgar Heimirsson /Täby
Nico Ruponen /Täby
15-5 15-5 Förlust
    HSUK4 Kvarts Emil Johansson /Tierp 15-5 9-15 15-4 Förlust
Utterström, Calle Uppsala KFUM Fyrisfj
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK5 Kvarts Oscar Eneroth /Skogås 11-15 15-12 15-8 Förlust
  Daniel Mattsson /Uppsal HDUK4 Semi Johan Olowsson /Örebro
Christoffer Ingevaldsson /Skogås
15-6 15-8 Förlust
Westerberg, My Enångers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sofie Eriksson /Enång DDU15 8-dels Lovisa Hansson /Vårvin
Elin Börjesson /Vårvin
10-15 17-14 15-9 Vinst
  Sofie Eriksson /Enång DDU15 Kvarts Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-1 15-3 Förlust
    DSUK7 Kvarts Charlotte Larsson /Ljungb 7-11 11-3 11-1 Förlust
Widh, Dante Malmö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK5 Kvarts Emil Chronlund /Örebro 15-7 15-1 Vinst
    HSUK5 Semi Robin Sjöblom /Spårv 15-9 15-8 Förlust
  Ellinor Widh /Malmö MDUK5 Semi Victor Zuhr /Täby
Mikaela Djärf /Täby
15-5 15-12 Vinst
  Ellinor Widh /Malmö MDUK5 Final Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
15-10 15-05 Förlust
Widh, Ellinor Malmö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 8-dels Kristina Roman /Enång 11-8 11-3 Vinst
    DSU15 Kvarts Jessica Carlsson /Växjö 11-8 11-1 Förlust
  Anna Cumtell /Halmst DDU15 8-dels Andrea Bergmark /Kista
Olivia Flink /Wätter
15-10 15-9 Förlust
  Dante Widh /Malmö MDUK5 Semi Victor Zuhr /Täby
Mikaela Djärf /Täby
15-5 15-12 Vinst
  Dante Widh /Malmö MDUK5 Final Adam Nilsson /Hoby
Kristina Fredlund /BKC
15-10 15-05 Förlust
Wieselbad, Anton Uppsala KFUM Fyrisfj
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK7 Kvarts Thomas Andersson /Täby 15-9 15-0 Vinst
    HSUK7 Semi Mattias Lopez-Verronen /Kista 15-4 15-6 Förlust
  Fredrik Johnson /Täby HDUK3 Semi Tommy Maxe /Väsby
Gautam Parekh /Väsby
15-7 15-12 Förlust
Witten, Albert Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK2 Semi Hampus Hjortberg /Vårvin Walkover Vinst
    HSUK2 Final Fredrik Johnson /Täby 15-1 15-1 Förlust
  Anton Nordh /Täby HDUK2 Semi Oscar Eneroth /Skogås
Emanuel Larsson /Skogås
15-0 15-0 Förlust
Zuhr, Victor Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSUK8 Kvarts Filip Dunkels /Visby 6-15 17-15 15-12 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby HDUK3 Semi Mattias Borg /MAIF
Jacob Englöf /Sävsjö
15-7 15-8 Förlust
  Mikaela Djärf /Täby MDUK5 Semi Dante Widh /Malmö
Ellinor Widh /Malmö
15-5 15-12 Förlust
Åkerlund, Hanna Enångers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joar Bergqvist /Täby MDU15 8-dels Oskar Kruse /Askim
Linnéa Hedlund /Åminto
15-5 15-10 Förlust
    DSU15 16-dels Sofie Eriksson /Enång 11-7 11-9 Vinst
    DSU15 8-dels Jessica Carlsson /Växjö 11-2 11-4 Förlust
  Kristina Roman /Enång DDU15 8-dels Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
15-2 15-12 Vinst
  Kristina Roman /Enång DDU15 Kvarts Amanda Högström /Umeå
Jessica Carlsson /Växjö
15-3 15-9 Förlust
    DSUK5 Semi Elin Heimirsson /Täby 11-7 11-4 Vinst
    DSUK5 Final Cissela Lenkert /Boo 11-0 11-0 Vinst
  Joar Bergqvist /Täby MDUK4 Semi Sebastian Eriksson /Täby
Anna Lagermalm /Täby
15-1 15-10 Vinst
  Joar Bergqvist /Täby MDUK4 Final Tommy Maxe /Väsby
Maria Gemvall /Väsby
15-11 17-14 Vinst
Åkesson, Marcus Hoby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 16-dels Jonas Andersson /Vårvin 15-5 15-13 Förlust
  Albin Johansson /Halmst HDU15 8-dels Oskar Kruse /Askim
Daniel Björck /Kärra
15-4 15-7 Förlust
  Anna Ohlsson /Sävsjö MDU15 8-dels Henrik Fahlström /Wätter
Jessica Carlsson /Växjö
15-10 15-8 Förlust