Täby Riksklass U13

Täby Badmintonhall 1-2 november 2003

Täby BMF


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 182

Total antal WO matcher = 1

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DD13 Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
Amanda Wallin /Ronneb -
Louise Eriksson /Vägga
Amanda Lundqvist /Täby -
Frida Berzelius /Täby
DS13 Therese Angarth /Täby Louise Eriksson /Vägga Sanna Theodorsson /Sävsjö
Amanda Wallin /Ronneb
HD13 Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Robin Anderberg /Malmö -
Jonathan Ström /Aura
Mattias Borg /MAIF -
Alexander Sologub /Askim
HS13 Mattias Borg /MAIF Anton Wieselbladh /Fyrisf David Häger /Valbod
Patrik Lundqvist /Malmö
MD13 Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
Magnus Nordin /Valbod -
Cecilia Svensson /Askim
Farnamn Safaeiyan /Lenhov -
Sanna Theodorsson /Sävsjö

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DD13 Dam dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Cecilia Svensson /Askim
Annika Karttunen /Kärra
Cecilia Alexandersson /Örebro
Jennie Nygren-S /Växjö
15-5 15-2
8-dels Linnea Åkerlund /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
Fredrika Lagerstedt /Vårvin
Johanna Norrman /Askim
15-1 15-7
8-dels Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
Peggie Tran /Aura
Matilda Petersen /Aura
15-8 15-5
8-dels Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
Jessica Fagerlund /Frölun
Anna Halleberg /Frölun
17-14 13-15 15-3
8-dels Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
Agnes Fahlström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-5 15-3
8-dels Anna Rosengren /Sävsjö
Berfin Bal /Kista
Maria Helmersson /Täby
Karin Aldheimer /Skogås
15-4 15-9
8-dels Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
Sara Pohl /Fyrisf
Josefin Borgström /Upp Vi
15-8 15-5
Kvarts Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Cecilia Svensson /Askim
Annika Karttunen /Kärra
15-12 15-17 15-13
Kvarts Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
Linnea Åkerlund /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
17-14 15-17 15-7
Kvarts Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
15-8 15-11
Kvarts Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
Anna Rosengren /Sävsjö
Berfin Bal /Kista
17-16 15-8
Semi Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
15-13 15-8
Semi Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-6 15-13
Final Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-5 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DS13 Dam singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Sanna Theodorsson /Sävsjö Jennie Nygren-S /Växjö 11-3 11-0
Pool A Jennie Nygren-S /Växjö Agnes Fahlström /Wätter 2-11 11-9 11-2
Pool A Sanna Theodorsson /Sävsjö Agnes Fahlström /Wätter 11-1 11-1
Pool B Johanna Norrman /Askim Maria Helmersson /Täby 9-11 11-9 11-3
Pool B Matilda Petersen /Aura Jenny Franck /Kista 11-6 11-5
Pool B Jenny Franck /Kista Johanna Norrman /Askim 11-4 11-2
Pool B Matilda Petersen /Aura Maria Helmersson /Täby 11-1 11-2
Pool B Matilda Petersen /Aura Johanna Norrman /Askim 11-5 11-3
Pool B Jenny Franck /Kista Maria Helmersson /Täby 11-1 11-2
Pool C Lisa Sjöström /Umeå Johanna Bergwall /Boston 11-8 8-11 11-2
Pool C Frida Berzelius /Täby Annika Karttunen /Kärra 7-11 11-4 11-1
Pool C Johanna Bergwall /Boston Frida Berzelius /Täby 11-5 11-1
Pool C Lisa Sjöström /Umeå Annika Karttunen /Kärra 13-10 11-4
Pool C Johanna Bergwall /Boston Annika Karttunen /Kärra 11-4 11-0
Pool C Lisa Sjöström /Umeå Frida Berzelius /Täby 11-6 5-11 11-9
Pool D Linnea Åkerlund /Enånge Venos Fardost /Kista 11-2 11-6
Pool D Sara Pohl /Fyrisf Anna Halleberg /Frölun 11-2 8-11 11-7
Pool D Linnea Åkerlund /Enånge Sara Pohl /Fyrisf 11-6 11-3
Pool D Venos Fardost /Kista Anna Halleberg /Frölun 11-1 11-4
Pool D Linnea Åkerlund /Enånge Anna Halleberg /Frölun 11-7 11-1
Pool D Venos Fardost /Kista Sara Pohl /Fyrisf 11-8 11-3
Pool E Louise Eriksson /Vägga Peggie Tran /Aura 11-8 11-6
Pool E Therese Angarth /Täby Jessica Fagerlund /Frölun 11-3 11-2
Pool E Therese Angarth /Täby Peggie Tran /Aura 11-2 11-1
Pool E Louise Eriksson /Vägga Jessica Fagerlund /Frölun 11-6 11-4
Pool E Peggie Tran /Aura Jessica Fagerlund /Frölun 11-3 11-6
Pool E Therese Angarth /Täby Louise Eriksson /Vägga 11-5 11-3
Pool F Berfin Bal /Kista Cecilia Alexandersson /Örebro 11-2 11-1
Pool F Cecilia Hedberg /Wätter Fredrika Lagerstedt /Vårvin 8-11 11-4 11-5
Pool F Berfin Bal /Kista Cecilia Hedberg /Wätter 11-2 11-1
Pool F Fredrika Lagerstedt /Vårvin Cecilia Alexandersson /Örebro 11-6 11-4
Pool F Berfin Bal /Kista Fredrika Lagerstedt /Vårvin 11-2 11-0
Pool F Cecilia Hedberg /Wätter Cecilia Alexandersson /Örebro 11-8 11-7
Pool G Karin Aldheimer /Skogås Marie Eriksson /Enånge 11-6 11-9
Pool G Amanda Wallin /Ronneb Erika Ramer /Frölun 11-2 11-1
Pool G Amanda Wallin /Ronneb Marie Eriksson /Enånge 11-6 11-6
Pool G Karin Aldheimer /Skogås Erika Ramer /Frölun 11-1 11-2
Pool G Marie Eriksson /Enånge Erika Ramer /Frölun 13-10 11-8
Pool G Amanda Wallin /Ronneb Karin Aldheimer /Skogås 11-7 13-12
Pool H Cecilia Svensson /Askim Josefin Borgström /Upp Vi 3-11 11-3 11-5
Pool H Amanda Lundqvist /Täby Anna Rosengren /Sävsjö 11-5 11-6
Pool H Cecilia Svensson /Askim Amanda Lundqvist /Täby 11-3 11-3
Pool H Josefin Borgström /Upp Vi Anna Rosengren /Sävsjö 11-8 11-7
Pool H Cecilia Svensson /Askim Anna Rosengren /Sävsjö 11-1 11-0
Pool H Josefin Borgström /Upp Vi Amanda Lundqvist /Täby 11-9 11-6
8-dels Sanna Theodorsson /Sävsjö Karin Aldheimer /Skogås 11-7 11-5
8-dels Matilda Petersen /Aura Cecilia Hedberg /Wätter 11-3 11-2
8-dels Josefin Borgström /Upp Vi Lisa Sjöström /Umeå 11-1 13-12
8-dels Louise Eriksson /Vägga Linnea Åkerlund /Enånge 11-9 11-4
8-dels Therese Angarth /Täby Johanna Bergwall /Boston 11-4 11-4
8-dels Berfin Bal /Kista Jenny Franck /Kista 11-0 11-3
8-dels Amanda Wallin /Ronneb Jennie Nygren-S /Växjö 13-11 11-6
8-dels Cecilia Svensson /Askim Venos Fardost /Kista 10-13 11-8 11-0
Kvarts Sanna Theodorsson /Sävsjö Matilda Petersen /Aura 11-2 11-6
Kvarts Louise Eriksson /Vägga Josefin Borgström /Upp Vi 11-5 11-7
Kvarts Therese Angarth /Täby Berfin Bal /Kista 11-3 11-1
Kvarts Amanda Wallin /Ronneb Cecilia Svensson /Askim 11-4 11-3
Semi Louise Eriksson /Vägga Sanna Theodorsson /Sävsjö 8-11 13-11 13-11
Semi Therese Angarth /Täby Amanda Wallin /Ronneb 11-8 11-0
Final Therese Angarth /Täby Louise Eriksson /Vägga 11-2 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HD13 Herr dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Martin Eriksson /Carlsk
Filip Ernestål /Mörrum
Christian Sahlström /Spåret
Fredrik Larsson /Hoby
15-1 15-1
8-dels Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
Simon Bergström /Wätter
Magnus Nordin /Valbod
15-10 13-15 15-13
8-dels Anton Gonzales /Upp Vi
Simon Fagerlund /Upp Vi
Adam Jaensson /Järnvä
Sebastian Hedlund /Åminto
15-11 15-11
8-dels Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
Emil Tjernström /Borlän
Christoffer Svedin /Enånge
15-2 15-3
8-dels Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Felix Högström-Lindh /Umeå
Fredrik Sologub /Askim
Patrik Andersson /Valbod
15-12 15-12
8-dels Niklas Du Four /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
Joel Hallberg /Enånge
Olov Lindgren /Enånge
15-11 15-9
Kvarts Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Martin Eriksson /Carlsk
Filip Ernestål /Mörrum
15-9 15-13
Kvarts Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
Anton Gonzales /Upp Vi
Simon Fagerlund /Upp Vi
8-15 15-13 15-3
Kvarts Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Felix Högström-Lindh /Umeå
15-1 15-2
Kvarts Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
Niklas Du Four /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
15-3 15-12
Semi Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
15-12 15-12
Semi Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
15-5 15-7
Final Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-0 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HS13 Herr singel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Mattias Borg /MAIF Kristoffer Modigsson /Vårvin 15-2 15-5
Pool A Filip Ernestål /Mörrum Rickard Ojaäär /Täby 15-4 15-7
Pool A Mattias Borg /MAIF Rickard Ojaäär /Täby 15-3 15-0
Pool A Filip Ernestål /Mörrum Kristoffer Modigsson /Vårvin 15-4 15-7
Pool A Mattias Borg /MAIF Filip Ernestål /Mörrum 15-7 15-3
Pool A Kristoffer Modigsson /Vårvin Rickard Ojaäär /Täby 13-15 15-8 15-12
Pool B Robin Anderberg /Malmö Simon Möller /Wätter 17-15 15-9
Pool B Joel Hallberg /Enånge Simon Fagerlund /Upp Vi 15-8 15-6
Pool B Robin Anderberg /Malmö Simon Fagerlund /Upp Vi 15-2 15-9
Pool B Simon Möller /Wätter Joel Hallberg /Enånge 15-4 15-1
Pool B Robin Anderberg /Malmö Joel Hallberg /Enånge 15-9 15-4
Pool B Simon Möller /Wätter Simon Fagerlund /Upp Vi 15-4 15-11
Pool C David Häger /Valbod Adam Jaensson /Järnvä 15-0 15-0
Pool C Emil Tjernström /Borlän Fredrik Sologub /Askim 15-7 15-13
Pool C David Häger /Valbod Emil Tjernström /Borlän 15-6 15-2
Pool C Fredrik Sologub /Askim Adam Jaensson /Järnvä 15-12 15-13
Pool C David Häger /Valbod Fredrik Sologub /Askim 15-2 15-4
Pool C Emil Tjernström /Borlän Adam Jaensson /Järnvä 15-13 15-8
Pool D Farnamn Safaeiyan /Lenhov Niklas Du Four /Täby 15-7 15-6
Pool D Jonathan Ström /Aura Fredrik Larsson /Hoby 15-6 15-0
Pool D Niklas Du Four /Täby Fredrik Larsson /Hoby 15-4 15-2
Pool D Jonathan Ström /Aura Farnamn Safaeiyan /Lenhov 15-7 11-15 15-5
Pool D Jonathan Ström /Aura Niklas Du Four /Täby 15-13 16-17 15-13
Pool D Farnamn Safaeiyan /Lenhov Fredrik Larsson /Hoby 15-7 15-3
Pool E Felix Högström-Lindh /Umeå Filip Nordström /Kista 15-4 15-5
Pool E Erik Engström /Eskils Olov Lindgren /Enånge 15-7 15-4
Pool E Felix Högström-Lindh /Umeå Erik Engström /Eskils 15-0 15-1
Pool E Filip Nordström /Kista Olov Lindgren /Enånge 15-10 15-7
Pool E Felix Högström-Lindh /Umeå Olov Lindgren /Enånge 15-5 15-5
Pool E Erik Engström /Eskils Filip Nordström /Kista 15-8 15-6
Pool F Patrik Lundqvist /Malmö Sebastian Hedlund /Åminto 15-4 15-4
Pool F Fredrik Johnson /Täby Magnus Nordin /Valbod 15-6 15-7
Pool F Patrik Lundqvist /Malmö Magnus Nordin /Valbod 15-4 15-8
Pool F Fredrik Johnson /Täby Sebastian Hedlund /Åminto 15-2 15-0
Pool F Patrik Lundqvist /Malmö Fredrik Johnson /Täby 15-10 15-5
Pool F Magnus Nordin /Valbod Sebastian Hedlund /Åminto 15-6 15-7
Pool G Anton Wieselbladh /Fyrisf Patrik Andersson /Valbod 15-4 15-5
Pool G Christian Sahlström /Spåret Martin Eriksson /Carlsk 15-12 17-14
Pool G Anton Wieselbladh /Fyrisf Christian Sahlström /Spåret 15-6 15-3
Pool G Martin Eriksson /Carlsk Patrik Andersson /Valbod 15-7 15-13
Pool G Anton Wieselbladh /Fyrisf Martin Eriksson /Carlsk 15-5 15-7
Pool G Christian Sahlström /Spåret Patrik Andersson /Valbod 15-4 15-5
Pool H Alexander Sologub /Askim Simon Bergström /Wätter 15-11 15-2
Pool H Anton Gonzales /Upp Vi Christoffer Svedin /Enånge 17-15 15-9
Pool H Alexander Sologub /Askim Anton Gonzales /Upp Vi 15-0 15-2
Pool H Simon Bergström /Wätter Christoffer Svedin /Enånge 15-9 15-2
Pool H Alexander Sologub /Askim Christoffer Svedin /Enånge 15-2 15-2
Pool H Simon Bergström /Wätter Anton Gonzales /Upp Vi 13-15 15-7 15-1
8-dels Mattias Borg /MAIF Erik Engström /Eskils 15-3 15-3
8-dels Fredrik Johnson /Täby Robin Anderberg /Malmö 15-12 15-6
8-dels David Häger /Valbod Simon Bergström /Wätter 15-8 15-0
8-dels Jonathan Ström /Aura Christian Sahlström /Spåret 15-8 8-15 15-3
8-dels Filip Ernestål /Mörrum Felix Högström-Lindh /Umeå 15-2 15-4
8-dels Patrik Lundqvist /Malmö Emil Tjernström /Borlän 15-2 15-6
8-dels Anton Wieselbladh /Fyrisf Farnamn Safaeiyan /Lenhov 15-7 15-6
8-dels Alexander Sologub /Askim Simon Möller /Wätter 15-7 15-3
Kvarts Mattias Borg /MAIF Fredrik Johnson /Täby 15-8 15-3
Kvarts David Häger /Valbod Jonathan Ström /Aura 15-7 15-3
Kvarts Patrik Lundqvist /Malmö Filip Ernestål /Mörrum 15-2 15-3
Kvarts Anton Wieselbladh /Fyrisf Alexander Sologub /Askim 15-9 15-6
Semi Mattias Borg /MAIF David Häger /Valbod 15-11 15-1
Semi Anton Wieselbladh /Fyrisf Patrik Lundqvist /Malmö Walkover
Final Mattias Borg /MAIF Anton Wieselbladh /Fyrisf 15-5 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MD13 Mixed dubbel klass 13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-5 15-3
Pool A Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-9 11-15 15-11
Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-5 15-3
Pool A Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-4 5-15 15-7
Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-1 15-1
Pool A Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-11 10-15 15-10
Pool B Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
Jonathan Ström /Aura
Peggie Tran /Aura
17-15 15-3
Pool B Jonathan Ström /Aura
Peggie Tran /Aura
Felix Högström-Lindh /Umeå
Lisa Sjöström /Umeå
15-12 15-7
Pool B Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
Felix Högström-Lindh /Umeå
Lisa Sjöström /Umeå
15-3 15-10
Pool C Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
Erik Engström /Eskils
Johanna Norrman /Askim
15-1 15-9
Pool C Kristoffer Modigsson /Vårvin
Fredrika Lagerstedt /Vårvin
Erik Engström /Eskils
Johanna Norrman /Askim
15-12 15-10
Pool C Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
Kristoffer Modigsson /Vårvin
Fredrika Lagerstedt /Vårvin
15-7 12-15 15-5
Pool D Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-2 15-2
Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
15-8 15-4
Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
15-13 17-15
Pool D Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-11 15-0
Pool D Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
15-7 17-16
Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-1 15-3
Pool E Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
Joel Hallberg /Enånge
Linnea Åkerlund /Enånge
17-16 13-15 15-6
Pool E Joel Hallberg /Enånge
Linnea Åkerlund /Enånge
Olov Lindgren /Enånge
Anna Rosengren /Sävsjö
15-9 15-8
Pool E Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
Olov Lindgren /Enånge
Anna Rosengren /Sävsjö
15-6 15-5
Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
15-8 15-1
Pool F Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-6 15-4
Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
17-15 15-9
Pool F Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 15-5
Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-3 15-6
Pool F Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
15-7 15-9
Kvarts Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
17-15 17-15
Kvarts David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
15-7 15-5
Semi Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
15-0 16-17 15-6
Semi David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
9-15 15-5 15-2
Final Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-11 15-12

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Askim Badminton Club   Askim
Badminronklubben Carlskrona   Carlsk
Badmintonklubben Aura   Aura
Badmintonklubben Boston   Boston
Badmintonklubben Mörrum   Mörrum
Badmintonklubben Wätterstad   Wätter
Badmintonklubben Växjö   Växjö
BMS Åminton   Åminto
Borlänge Badmintonklubb   Borlän
Enångers Badmintonklubb   Enånge
Eskilstuna Badmintonklubb   Eskils
Hoby   Hoby
Höl i Vägga   Vägga
IFK Umeå   Umeå
Järnvägens IF, Hallsberg   Järnvä
Kista Badmintonklubb   Kista
Kärra Badmintonklubb   Kärra
Lenhovda Badmintonklubb   Lenhov
Malmö Badmintonklubb   Malmö
Mariestads AIF   MAIF
Ronnebysmashen   Ronneb
Skogås Badmintonklubb   Skogås
Spårvägens Badmintonförening   Spåret
Sävsjö Badminton Club   Sävsjö
Täby Badmintonförening   Täby
Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern   Fyrisf
Uppsala Vintage Badmintonklubb   Upp Vi
Valbodalen   Valbod
Vårvindens Badmintonklubb   Vårvin
Västra Frölunda   Frölun
Örebro Badmintonklubb   Örebro

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Askim Badminton Club

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johanna Norrman /Askim   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Alexander Sologub /Askim   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Semi/Förlust    
Fredrik Sologub /Askim   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
Cecilia Svensson /Askim   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Aura

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Matilda Petersen /Aura   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Jonathan Ström /Aura   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Semi/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Peggie Tran /Aura   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Borlänge Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Tjernström /Borlän   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Boston

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johanna Bergwall /Boston   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badminronklubben Carlskrona

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Eriksson /Carlsk   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enångers Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marie Eriksson /Enånge   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Joel Hallberg /Enånge   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Olov Lindgren /Enånge   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Christoffer Svedin /Enånge   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Linnea Åkerlund /Enånge   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eskilstuna Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Engström /Eskils   HS13/8-dels/Förlust       MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västra Frölunda

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jessica Fagerlund /Frölun   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    
Anna Halleberg /Frölun   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    
Erika Ramer /Frölun   DS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sara Pohl /Fyrisf   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust
Anton Wieselbladh /Fyrisf   HS13/Final/Förlust   HD13/Final/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hoby

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Larsson /Hoby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Järnvägens IF, Hallsberg

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Adam Jaensson /Järnvä   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Berfin Bal /Kista   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Final/Förlust
Venos Fardost /Kista   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust    
Jenny Franck /Kista   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Kvarts/Förlust    
Filip Nordström /Kista   HS13/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kärra Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Annika Karttunen /Kärra   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lenhovda Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Farnamn Safaeiyan /Lenhov   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mariestads AIF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Borg /MAIF   HS13/Final/Vinst   HD13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Anderberg /Malmö   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Semi/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Patrik Lundqvist /Malmö   HS13/Semi/Förlust   HD13/Final/Vinst   MD13/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Mörrum

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Filip Ernestål /Mörrum   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ronnebysmashen

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Amanda Wallin /Ronneb   DS13/Semi/Förlust   DD13/Semi/Förlust   MD13/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Karin Aldheimer /Skogås   DS13/8-dels/Förlust   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägens Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christian Sahlström /Spåret   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö Badminton Club

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anna Rosengren /Sävsjö   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Kvarts/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Sanna Theodorsson /Sävsjö   DS13/Semi/Förlust   DD13/Final/Vinst   MD13/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Therese Angarth /Täby   DS13/Final/Vinst   DD13/Final/Vinst   MD13/Final/Vinst
Frida Berzelius /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Semi/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Niklas Du Four /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Maria Helmersson /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Fredrik Johnson /Täby   HS13/Kvarts/Förlust   HD13/Final/Förlust    
Amanda Lundqvist /Täby   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/Semi/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Rickard Ojaäär /Täby   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Felix Högström-Lindh /Umeå   HS13/8-dels/Förlust   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Lisa Sjöström /Umeå   DS13/8-dels/Förlust   DD13/Final/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala Vintage Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Josefin Borgström /Upp Vi   DS13/Kvarts/Förlust   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Simon Fagerlund /Upp Vi   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Anton Gonzales /Upp Vi   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Valbodalen

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Andersson /Valbod   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust    
David Häger /Valbod   HS13/Semi/Förlust   HD13/Final/Vinst   MD13/Final/Förlust
Magnus Nordin /Valbod   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vårvindens Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrika Lagerstedt /Vårvin   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Kristoffer Modigsson /Vårvin   HS13/Pool/Ej vidare       MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Höl i Vägga

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Louise Eriksson /Vägga   DS13/Final/Förlust   DD13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Bergström /Wätter   HS13/8-dels/Förlust   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Agnes Fahlström /Wätter   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Cecilia Hedberg /Wätter   DS13/8-dels/Förlust   DD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare
Simon Möller /Wätter   HS13/8-dels/Förlust       MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Badmintonklubben Växjö

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jennie Nygren-S /Växjö   DS13/8-dels/Förlust   DD13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMS Åminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sebastian Hedlund /Åminto   HS13/Pool/Ej vidare   HD13/8-dels/Förlust   MD13/Pool/Ej vidare

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Örebro Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Cecilia Alexandersson /Örebro   DS13/Pool/Ej vidare   DD13/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Aldheimer, Karin Skogås Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool G Marie Eriksson /Enånge 11-6 11-9 Vinst
    DS13 Pool G Erika Ramer /Frölun 11-1 11-2 Vinst
    DS13 Pool G Amanda Wallin /Ronneb 11-7 13-12 Förlust
    DS13 8-dels Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-7 11-5 Förlust
  Maria Helmersson /Täby DD13 8-dels Anna Rosengren /Sävsjö
Berfin Bal /Kista
15-4 15-9 Förlust
  Emil Tjernström /Borlän MD13 Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-8 15-4 Förlust
  Emil Tjernström /Borlän MD13 Pool D Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-11 15-0 Vinst
  Emil Tjernström /Borlän MD13 Pool D Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
15-7 17-16 Vinst
Alexandersson, Cecilia Örebro Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Berfin Bal /Kista 11-2 11-1 Förlust
    DS13 Pool F Fredrika Lagerstedt /Vårvin 11-6 11-4 Förlust
    DS13 Pool F Cecilia Hedberg /Wätter 11-8 11-7 Förlust
  Jennie Nygren-S /Växjö DD13 8-dels Cecilia Svensson /Askim
Annika Karttunen /Kärra
15-5 15-2 Förlust
Anderberg, Robin Malmö Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Simon Möller /Wätter 17-15 15-9 Vinst
    HS13 Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi 15-2 15-9 Vinst
    HS13 Pool B Joel Hallberg /Enånge 15-9 15-4 Vinst
    HS13 8-dels Fredrik Johnson /Täby 15-12 15-6 Förlust
  Jonathan Ström /Aura HD13 8-dels Simon Bergström /Wätter
Magnus Nordin /Valbod
15-10 13-15 15-13 Vinst
  Jonathan Ström /Aura HD13 Kvarts Anton Gonzales /Upp Vi
Simon Fagerlund /Upp Vi
8-15 15-13 15-3 Vinst
  Jonathan Ström /Aura HD13 Semi Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-12 15-12 Förlust
  Matilda Petersen /Aura MD13 Pool D Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-2 15-2 Vinst
  Matilda Petersen /Aura MD13 Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-13 17-15 Förlust
  Matilda Petersen /Aura MD13 Pool D Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
15-7 17-16 Förlust
Andersson, Patrik Valbodalen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Anton Wieselbladh /Fyrisf 15-4 15-5 Förlust
    HS13 Pool G Martin Eriksson /Carlsk 15-7 15-13 Förlust
    HS13 Pool G Christian Sahlström /Spåret 15-4 15-5 Förlust
  Fredrik Sologub /Askim HD13 8-dels Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Felix Högström-Lindh /Umeå
15-12 15-12 Förlust
Angarth, Therese Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Jessica Fagerlund /Frölun 11-3 11-2 Vinst
    DS13 Pool E Peggie Tran /Aura 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Pool E Louise Eriksson /Vägga 11-5 11-3 Vinst
    DS13 8-dels Johanna Bergwall /Boston 11-4 11-4 Vinst
    DS13 Kvarts Berfin Bal /Kista 11-3 11-1 Vinst
    DS13 Semi Amanda Wallin /Ronneb 11-8 11-0 Vinst
    DS13 Final Louise Eriksson /Vägga 11-2 11-3 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö DD13 Kvarts Cecilia Svensson /Askim
Annika Karttunen /Kärra
15-12 15-17 15-13 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö DD13 Semi Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
15-13 15-8 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö DD13 Final Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-5 15-11 Vinst
  Patrik Lundqvist /Malmö MD13 Pool A Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-5 15-3 Vinst
  Patrik Lundqvist /Malmö MD13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-5 15-3 Vinst
  Patrik Lundqvist /Malmö MD13 Pool A Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-1 15-1 Vinst
  Patrik Lundqvist /Malmö MD13 Semi Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
15-0 16-17 15-6 Vinst
  Patrik Lundqvist /Malmö MD13 Final David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-11 15-12 Vinst
Bal, Berfin Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Cecilia Alexandersson /Örebro 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Pool F Cecilia Hedberg /Wätter 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Pool F Fredrika Lagerstedt /Vårvin 11-2 11-0 Vinst
    DS13 8-dels Jenny Franck /Kista 11-0 11-3 Vinst
    DS13 Kvarts Therese Angarth /Täby 11-3 11-1 Förlust
  Anna Rosengren /Sävsjö DD13 8-dels Maria Helmersson /Täby
Karin Aldheimer /Skogås
15-4 15-9 Vinst
  Anna Rosengren /Sävsjö DD13 Kvarts Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
17-16 15-8 Förlust
  David Häger /Valbod MD13 Pool D Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
15-8 15-4 Vinst
  David Häger /Valbod MD13 Pool D Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
15-13 17-15 Vinst
  David Häger /Valbod MD13 Pool D Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-1 15-3 Vinst
  David Häger /Valbod MD13 Kvarts Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
15-7 15-5 Vinst
  David Häger /Valbod MD13 Semi Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
9-15 15-5 15-2 Vinst
  David Häger /Valbod MD13 Final Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-11 15-12 Förlust
Bergström, Simon Badmintonklubben Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Alexander Sologub /Askim 15-11 15-2 Förlust
    HS13 Pool H Christoffer Svedin /Enånge 15-9 15-2 Vinst
    HS13 Pool H Anton Gonzales /Upp Vi 13-15 15-7 15-1 Vinst
    HS13 8-dels David Häger /Valbod 15-8 15-0 Förlust
  Magnus Nordin /Valbod HD13 8-dels Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
15-10 13-15 15-13 Förlust
  Cecilia Hedberg /Wätter MD13 Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-5 15-3 Förlust
  Cecilia Hedberg /Wätter MD13 Pool A Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-4 5-15 15-7 Förlust
  Cecilia Hedberg /Wätter MD13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-11 10-15 15-10 Vinst
Bergwall, Johanna Badmintonklubben Boston
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Lisa Sjöström /Umeå 11-8 8-11 11-2 Förlust
    DS13 Pool C Frida Berzelius /Täby 11-5 11-1 Vinst
    DS13 Pool C Annika Karttunen /Kärra 11-4 11-0 Vinst
    DS13 8-dels Therese Angarth /Täby 11-4 11-4 Förlust
  Lisa Sjöström /Umeå DD13 8-dels Sara Pohl /Fyrisf
Josefin Borgström /Upp Vi
15-8 15-5 Vinst
  Lisa Sjöström /Umeå DD13 Kvarts Anna Rosengren /Sävsjö
Berfin Bal /Kista
17-16 15-8 Vinst
  Lisa Sjöström /Umeå DD13 Semi Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-6 15-13 Vinst
  Lisa Sjöström /Umeå DD13 Final Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-5 15-11 Förlust
Berzelius, Frida Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Annika Karttunen /Kärra 7-11 11-4 11-1 Vinst
    DS13 Pool C Johanna Bergwall /Boston 11-5 11-1 Förlust
    DS13 Pool C Lisa Sjöström /Umeå 11-6 5-11 11-9 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby DD13 8-dels Agnes Fahlström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-5 15-3 Vinst
  Amanda Lundqvist /Täby DD13 Kvarts Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
15-8 15-11 Vinst
  Amanda Lundqvist /Täby DD13 Semi Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-6 15-13 Förlust
  Niklas Du Four /Täby MD13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-6 15-4 Vinst
  Niklas Du Four /Täby MD13 Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
17-15 15-9 Förlust
  Niklas Du Four /Täby MD13 Pool F Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
15-7 15-9 Vinst
Borg, Mattias Mariestads AIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Kristoffer Modigsson /Vårvin 15-2 15-5 Vinst
    HS13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby 15-3 15-0 Vinst
    HS13 Pool A Filip Ernestål /Mörrum 15-7 15-3 Vinst
    HS13 8-dels Erik Engström /Eskils 15-3 15-3 Vinst
    HS13 Kvarts Fredrik Johnson /Täby 15-8 15-3 Vinst
    HS13 Semi David Häger /Valbod 15-11 15-1 Vinst
    HS13 Final Anton Wieselbladh /Fyrisf 15-5 15-8 Vinst
  Alexander Sologub /Askim HD13 8-dels Emil Tjernström /Borlän
Christoffer Svedin /Enånge
15-2 15-3 Vinst
  Alexander Sologub /Askim HD13 Kvarts Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Felix Högström-Lindh /Umeå
15-1 15-2 Vinst
  Alexander Sologub /Askim HD13 Semi Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
15-5 15-7 Förlust
Borgström, Josefin Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool H Cecilia Svensson /Askim 3-11 11-3 11-5 Förlust
    DS13 Pool H Anna Rosengren /Sävsjö 11-8 11-7 Vinst
    DS13 Pool H Amanda Lundqvist /Täby 11-9 11-6 Vinst
    DS13 8-dels Lisa Sjöström /Umeå 11-1 13-12 Vinst
    DS13 Kvarts Louise Eriksson /Vägga 11-5 11-7 Förlust
  Sara Pohl /Fyrisf DD13 8-dels Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-8 15-5 Förlust
  Simon Fagerlund /Upp Vi MD13 Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-8 15-1 Förlust
  Simon Fagerlund /Upp Vi MD13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 15-5 Vinst
  Simon Fagerlund /Upp Vi MD13 Pool F Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-7 15-9 Förlust
Du Four, Niklas Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Farnamn Safaeiyan /Lenhov 15-7 15-6 Förlust
    HS13 Pool D Fredrik Larsson /Hoby 15-4 15-2 Vinst
    HS13 Pool D Jonathan Ström /Aura 15-13 16-17 15-13 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 8-dels Joel Hallberg /Enånge
Olov Lindgren /Enånge
15-11 15-9 Vinst
  Rickard Ojaäär /Täby HD13 Kvarts Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
15-3 15-12 Förlust
  Frida Berzelius /Täby MD13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-6 15-4 Vinst
  Frida Berzelius /Täby MD13 Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
17-15 15-9 Förlust
  Frida Berzelius /Täby MD13 Pool F Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
15-7 15-9 Vinst
Engström, Erik Eskilstuna Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Olov Lindgren /Enånge 15-7 15-4 Vinst
    HS13 Pool E Felix Högström-Lindh /Umeå 15-0 15-1 Förlust
    HS13 Pool E Filip Nordström /Kista 15-8 15-6 Vinst
    HS13 8-dels Mattias Borg /MAIF 15-3 15-3 Förlust
  Johanna Norrman /Askim MD13 Pool C Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
15-1 15-9 Förlust
  Johanna Norrman /Askim MD13 Pool C Kristoffer Modigsson /Vårvin
Fredrika Lagerstedt /Vårvin
15-12 15-10 Förlust
Eriksson, Louise Höl i Vägga
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Peggie Tran /Aura 11-8 11-6 Vinst
    DS13 Pool E Jessica Fagerlund /Frölun 11-6 11-4 Vinst
    DS13 Pool E Therese Angarth /Täby 11-5 11-3 Förlust
    DS13 8-dels Linnea Åkerlund /Enånge 11-9 11-4 Vinst
    DS13 Kvarts Josefin Borgström /Upp Vi 11-5 11-7 Vinst
    DS13 Semi Sanna Theodorsson /Sävsjö 8-11 13-11 13-11 Vinst
    DS13 Final Therese Angarth /Täby 11-2 11-3 Förlust
  Amanda Wallin /Ronneb DD13 8-dels Peggie Tran /Aura
Matilda Petersen /Aura
15-8 15-5 Vinst
  Amanda Wallin /Ronneb DD13 Kvarts Linnea Åkerlund /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
17-14 15-17 15-7 Vinst
  Amanda Wallin /Ronneb DD13 Semi Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-13 15-8 Förlust
Eriksson, Marie Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool G Karin Aldheimer /Skogås 11-6 11-9 Förlust
    DS13 Pool G Amanda Wallin /Ronneb 11-6 11-6 Förlust
    DS13 Pool G Erika Ramer /Frölun 13-10 11-8 Vinst
  Linnea Åkerlund /Enånge DD13 8-dels Fredrika Lagerstedt /Vårvin
Johanna Norrman /Askim
15-1 15-7 Vinst
  Linnea Åkerlund /Enånge DD13 Kvarts Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
17-14 15-17 15-7 Förlust
  Christoffer Svedin /Enånge MD13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-9 11-15 15-11 Vinst
  Christoffer Svedin /Enånge MD13 Pool A Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-4 5-15 15-7 Vinst
  Christoffer Svedin /Enånge MD13 Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-1 15-1 Förlust
Eriksson, Martin Badminronklubben Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Christian Sahlström /Spåret 15-12 17-14 Förlust
    HS13 Pool G Patrik Andersson /Valbod 15-7 15-13 Vinst
    HS13 Pool G Anton Wieselbladh /Fyrisf 15-5 15-7 Förlust
  Filip Ernestål /Mörrum HD13 8-dels Christian Sahlström /Spåret
Fredrik Larsson /Hoby
15-1 15-1 Vinst
  Filip Ernestål /Mörrum HD13 Kvarts Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-9 15-13 Förlust
Ernestål, Filip Badmintonklubben Mörrum
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby 15-4 15-7 Vinst
    HS13 Pool A Kristoffer Modigsson /Vårvin 15-4 15-7 Vinst
    HS13 Pool A Mattias Borg /MAIF 15-7 15-3 Förlust
    HS13 8-dels Felix Högström-Lindh /Umeå 15-2 15-4 Vinst
    HS13 Kvarts Patrik Lundqvist /Malmö 15-2 15-3 Förlust
  Martin Eriksson /Carlsk HD13 8-dels Christian Sahlström /Spåret
Fredrik Larsson /Hoby
15-1 15-1 Vinst
  Martin Eriksson /Carlsk HD13 Kvarts Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-9 15-13 Förlust
  Amanda Wallin /Ronneb MD13 Pool B Jonathan Ström /Aura
Peggie Tran /Aura
17-15 15-3 Vinst
  Amanda Wallin /Ronneb MD13 Pool B Felix Högström-Lindh /Umeå
Lisa Sjöström /Umeå
15-3 15-10 Vinst
  Amanda Wallin /Ronneb MD13 Kvarts Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
17-15 17-15 Förlust
Fagerlund, Jessica Västra Frölunda
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Therese Angarth /Täby 11-3 11-2 Förlust
    DS13 Pool E Louise Eriksson /Vägga 11-6 11-4 Förlust
    DS13 Pool E Peggie Tran /Aura 11-3 11-6 Förlust
  Anna Halleberg /Frölun DD13 8-dels Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
17-14 13-15 15-3 Förlust
Fagerlund, Simon Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Joel Hallberg /Enånge 15-8 15-6 Förlust
    HS13 Pool B Robin Anderberg /Malmö 15-2 15-9 Förlust
    HS13 Pool B Simon Möller /Wätter 15-4 15-11 Förlust
  Anton Gonzales /Upp Vi HD13 8-dels Adam Jaensson /Järnvä
Sebastian Hedlund /Åminto
15-11 15-11 Vinst
  Anton Gonzales /Upp Vi HD13 Kvarts Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
8-15 15-13 15-3 Förlust
  Josefin Borgström /Upp Vi MD13 Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-8 15-1 Förlust
  Josefin Borgström /Upp Vi MD13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-4 15-5 Vinst
  Josefin Borgström /Upp Vi MD13 Pool F Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-7 15-9 Förlust
Fahlström, Agnes Badmintonklubben Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Jennie Nygren-S /Växjö 2-11 11-9 11-2 Förlust
    DS13 Pool A Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-1 11-1 Förlust
  Cecilia Hedberg /Wätter DD13 8-dels Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-5 15-3 Förlust
  Simon Möller /Wätter MD13 Pool D Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
15-2 15-2 Förlust
  Simon Möller /Wätter MD13 Pool D Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
15-11 15-0 Förlust
  Simon Möller /Wätter MD13 Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-1 15-3 Förlust
Fardost, Venos Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Linnea Åkerlund /Enånge 11-2 11-6 Förlust
    DS13 Pool D Anna Halleberg /Frölun 11-1 11-4 Vinst
    DS13 Pool D Sara Pohl /Fyrisf 11-8 11-3 Vinst
    DS13 8-dels Cecilia Svensson /Askim 10-13 11-8 11-0 Förlust
  Jenny Franck /Kista DD13 8-dels Jessica Fagerlund /Frölun
Anna Halleberg /Frölun
17-14 13-15 15-3 Vinst
  Jenny Franck /Kista DD13 Kvarts Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-8 15-11 Förlust
Franck, Jenny Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Matilda Petersen /Aura 11-6 11-5 Förlust
    DS13 Pool B Johanna Norrman /Askim 11-4 11-2 Vinst
    DS13 Pool B Maria Helmersson /Täby 11-1 11-2 Vinst
    DS13 8-dels Berfin Bal /Kista 11-0 11-3 Förlust
  Venos Fardost /Kista DD13 8-dels Jessica Fagerlund /Frölun
Anna Halleberg /Frölun
17-14 13-15 15-3 Vinst
  Venos Fardost /Kista DD13 Kvarts Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-8 15-11 Förlust
Gonzales, Anton Uppsala Vintage Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Christoffer Svedin /Enånge 17-15 15-9 Vinst
    HS13 Pool H Alexander Sologub /Askim 15-0 15-2 Förlust
    HS13 Pool H Simon Bergström /Wätter 13-15 15-7 15-1 Förlust
  Simon Fagerlund /Upp Vi HD13 8-dels Adam Jaensson /Järnvä
Sebastian Hedlund /Åminto
15-11 15-11 Vinst
  Simon Fagerlund /Upp Vi HD13 Kvarts Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
8-15 15-13 15-3 Förlust
Hallberg, Joel Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi 15-8 15-6 Vinst
    HS13 Pool B Simon Möller /Wätter 15-4 15-1 Förlust
    HS13 Pool B Robin Anderberg /Malmö 15-9 15-4 Förlust
  Olov Lindgren /Enånge HD13 8-dels Niklas Du Four /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
15-11 15-9 Förlust
  Linnea Åkerlund /Enånge MD13 Pool E Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
17-16 13-15 15-6 Förlust
  Linnea Åkerlund /Enånge MD13 Pool E Olov Lindgren /Enånge
Anna Rosengren /Sävsjö
15-9 15-8 Vinst
Halleberg, Anna Västra Frölunda
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Sara Pohl /Fyrisf 11-2 8-11 11-7 Förlust
    DS13 Pool D Venos Fardost /Kista 11-1 11-4 Förlust
    DS13 Pool D Linnea Åkerlund /Enånge 11-7 11-1 Förlust
  Jessica Fagerlund /Frölun DD13 8-dels Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
17-14 13-15 15-3 Förlust
Hedberg, Cecilia Badmintonklubben Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Fredrika Lagerstedt /Vårvin 8-11 11-4 11-5 Vinst
    DS13 Pool F Berfin Bal /Kista 11-2 11-1 Förlust
    DS13 Pool F Cecilia Alexandersson /Örebro 11-8 11-7 Vinst
    DS13 8-dels Matilda Petersen /Aura 11-3 11-2 Förlust
  Agnes Fahlström /Wätter DD13 8-dels Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-5 15-3 Förlust
  Simon Bergström /Wätter MD13 Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-5 15-3 Förlust
  Simon Bergström /Wätter MD13 Pool A Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-4 5-15 15-7 Förlust
  Simon Bergström /Wätter MD13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-11 10-15 15-10 Vinst
Hedlund, Sebastian BMS Åminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Patrik Lundqvist /Malmö 15-4 15-4 Förlust
    HS13 Pool F Fredrik Johnson /Täby 15-2 15-0 Förlust
    HS13 Pool F Magnus Nordin /Valbod 15-6 15-7 Förlust
  Adam Jaensson /Järnvä HD13 8-dels Anton Gonzales /Upp Vi
Simon Fagerlund /Upp Vi
15-11 15-11 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby MD13 Pool F Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-6 15-4 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby MD13 Pool F Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
15-4 15-5 Förlust
  Amanda Lundqvist /Täby MD13 Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-3 15-6 Förlust
Helmersson, Maria Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Johanna Norrman /Askim 9-11 11-9 11-3 Förlust
    DS13 Pool B Matilda Petersen /Aura 11-1 11-2 Förlust
    DS13 Pool B Jenny Franck /Kista 11-1 11-2 Förlust
  Karin Aldheimer /Skogås DD13 8-dels Anna Rosengren /Sävsjö
Berfin Bal /Kista
15-4 15-9 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby MD13 Pool A Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-9 11-15 15-11 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby MD13 Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-5 15-3 Förlust
  Rickard Ojaäär /Täby MD13 Pool A Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-11 10-15 15-10 Förlust
Häger, David Valbodalen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Adam Jaensson /Järnvä 15-0 15-0 Vinst
    HS13 Pool C Emil Tjernström /Borlän 15-6 15-2 Vinst
    HS13 Pool C Fredrik Sologub /Askim 15-2 15-4 Vinst
    HS13 8-dels Simon Bergström /Wätter 15-8 15-0 Vinst
    HS13 Kvarts Jonathan Ström /Aura 15-7 15-3 Vinst
    HS13 Semi Mattias Borg /MAIF 15-11 15-1 Förlust
  Patrik Lundqvist /Malmö HD13 Kvarts Niklas Du Four /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
15-3 15-12 Vinst
  Patrik Lundqvist /Malmö HD13 Semi Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
15-5 15-7 Vinst
  Patrik Lundqvist /Malmö HD13 Final Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-0 15-13 Vinst
  Berfin Bal /Kista MD13 Pool D Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
15-8 15-4 Vinst
  Berfin Bal /Kista MD13 Pool D Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
15-13 17-15 Vinst
  Berfin Bal /Kista MD13 Pool D Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-1 15-3 Vinst
  Berfin Bal /Kista MD13 Kvarts Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
15-7 15-5 Vinst
  Berfin Bal /Kista MD13 Semi Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
9-15 15-5 15-2 Vinst
  Berfin Bal /Kista MD13 Final Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-11 15-12 Förlust
Högström-Lindh, Felix IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Filip Nordström /Kista 15-4 15-5 Vinst
    HS13 Pool E Erik Engström /Eskils 15-0 15-1 Vinst
    HS13 Pool E Olov Lindgren /Enånge 15-5 15-5 Vinst
    HS13 8-dels Filip Ernestål /Mörrum 15-2 15-4 Förlust
  Farnamn Safaeiyan /Lenhov HD13 8-dels Fredrik Sologub /Askim
Patrik Andersson /Valbod
15-12 15-12 Vinst
  Farnamn Safaeiyan /Lenhov HD13 Kvarts Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
15-1 15-2 Förlust
  Lisa Sjöström /Umeå MD13 Pool B Jonathan Ström /Aura
Peggie Tran /Aura
15-12 15-7 Förlust
  Lisa Sjöström /Umeå MD13 Pool B Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
15-3 15-10 Förlust
Jaensson, Adam Järnvägens IF, Hallsberg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C David Häger /Valbod 15-0 15-0 Förlust
    HS13 Pool C Fredrik Sologub /Askim 15-12 15-13 Förlust
    HS13 Pool C Emil Tjernström /Borlän 15-13 15-8 Förlust
  Sebastian Hedlund /Åminto HD13 8-dels Anton Gonzales /Upp Vi
Simon Fagerlund /Upp Vi
15-11 15-11 Förlust
Johnson, Fredrik Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Magnus Nordin /Valbod 15-6 15-7 Vinst
    HS13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto 15-2 15-0 Vinst
    HS13 Pool F Patrik Lundqvist /Malmö 15-10 15-5 Förlust
    HS13 8-dels Robin Anderberg /Malmö 15-12 15-6 Vinst
    HS13 Kvarts Mattias Borg /MAIF 15-8 15-3 Förlust
  Anton Wieselbladh /Fyrisf HD13 Kvarts Martin Eriksson /Carlsk
Filip Ernestål /Mörrum
15-9 15-13 Vinst
  Anton Wieselbladh /Fyrisf HD13 Semi Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
15-12 15-12 Vinst
  Anton Wieselbladh /Fyrisf HD13 Final Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
15-0 15-13 Förlust
Karttunen, Annika Kärra Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Frida Berzelius /Täby 7-11 11-4 11-1 Förlust
    DS13 Pool C Lisa Sjöström /Umeå 13-10 11-4 Förlust
    DS13 Pool C Johanna Bergwall /Boston 11-4 11-0 Förlust
  Cecilia Svensson /Askim DD13 8-dels Cecilia Alexandersson /Örebro
Jennie Nygren-S /Växjö
15-5 15-2 Vinst
  Cecilia Svensson /Askim DD13 Kvarts Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-12 15-17 15-13 Förlust
Lagerstedt, Fredrika Vårvindens Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool F Cecilia Hedberg /Wätter 8-11 11-4 11-5 Förlust
    DS13 Pool F Cecilia Alexandersson /Örebro 11-6 11-4 Vinst
    DS13 Pool F Berfin Bal /Kista 11-2 11-0 Förlust
  Johanna Norrman /Askim DD13 8-dels Linnea Åkerlund /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-1 15-7 Förlust
  Kristoffer Modigsson /Vårvin MD13 Pool C Erik Engström /Eskils
Johanna Norrman /Askim
15-12 15-10 Vinst
  Kristoffer Modigsson /Vårvin MD13 Pool C Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
15-7 12-15 15-5 Förlust
Larsson, Fredrik Hoby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Jonathan Ström /Aura 15-6 15-0 Förlust
    HS13 Pool D Niklas Du Four /Täby 15-4 15-2 Förlust
    HS13 Pool D Farnamn Safaeiyan /Lenhov 15-7 15-3 Förlust
  Christian Sahlström /Spåret HD13 8-dels Martin Eriksson /Carlsk
Filip Ernestål /Mörrum
15-1 15-1 Förlust
Lindgren, Olov Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Erik Engström /Eskils 15-7 15-4 Förlust
    HS13 Pool E Filip Nordström /Kista 15-10 15-7 Förlust
    HS13 Pool E Felix Högström-Lindh /Umeå 15-5 15-5 Förlust
  Joel Hallberg /Enånge HD13 8-dels Niklas Du Four /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
15-11 15-9 Förlust
  Anna Rosengren /Sävsjö MD13 Pool E Joel Hallberg /Enånge
Linnea Åkerlund /Enånge
15-9 15-8 Förlust
  Anna Rosengren /Sävsjö MD13 Pool E Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
15-6 15-5 Förlust
Lundqvist, Amanda Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool H Anna Rosengren /Sävsjö 11-5 11-6 Vinst
    DS13 Pool H Cecilia Svensson /Askim 11-3 11-3 Förlust
    DS13 Pool H Josefin Borgström /Upp Vi 11-9 11-6 Förlust
  Frida Berzelius /Täby DD13 8-dels Agnes Fahlström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-5 15-3 Vinst
  Frida Berzelius /Täby DD13 Kvarts Venos Fardost /Kista
Jenny Franck /Kista
15-8 15-11 Vinst
  Frida Berzelius /Täby DD13 Semi Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-6 15-13 Förlust
  Sebastian Hedlund /Åminto MD13 Pool F Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-6 15-4 Förlust
  Sebastian Hedlund /Åminto MD13 Pool F Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
15-4 15-5 Förlust
  Sebastian Hedlund /Åminto MD13 Pool F Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-3 15-6 Förlust
Lundqvist, Patrik Malmö Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto 15-4 15-4 Vinst
    HS13 Pool F Magnus Nordin /Valbod 15-4 15-8 Vinst
    HS13 Pool F Fredrik Johnson /Täby 15-10 15-5 Vinst
    HS13 8-dels Emil Tjernström /Borlän 15-2 15-6 Vinst
    HS13 Kvarts Filip Ernestål /Mörrum 15-2 15-3 Vinst
    HS13 Semi Anton Wieselbladh /Fyrisf Walkover Förlust
  David Häger /Valbod HD13 Kvarts Niklas Du Four /Täby
Rickard Ojaäär /Täby
15-3 15-12 Vinst
  David Häger /Valbod HD13 Semi Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
15-5 15-7 Vinst
  David Häger /Valbod HD13 Final Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-0 15-13 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 Pool A Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-5 15-3 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-5 15-3 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 Pool A Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-1 15-1 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 Semi Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
15-0 16-17 15-6 Vinst
  Therese Angarth /Täby MD13 Final David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-11 15-12 Vinst
Modigsson, Kristoffer Vårvindens Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Mattias Borg /MAIF 15-2 15-5 Förlust
    HS13 Pool A Filip Ernestål /Mörrum 15-4 15-7 Förlust
    HS13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby 13-15 15-8 15-12 Vinst
  Fredrika Lagerstedt /Vårvin MD13 Pool C Erik Engström /Eskils
Johanna Norrman /Askim
15-12 15-10 Vinst
  Fredrika Lagerstedt /Vårvin MD13 Pool C Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
15-7 12-15 15-5 Förlust
Möller, Simon Badmintonklubben Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool B Robin Anderberg /Malmö 17-15 15-9 Förlust
    HS13 Pool B Joel Hallberg /Enånge 15-4 15-1 Vinst
    HS13 Pool B Simon Fagerlund /Upp Vi 15-4 15-11 Vinst
    HS13 8-dels Alexander Sologub /Askim 15-7 15-3 Förlust
  Agnes Fahlström /Wätter MD13 Pool D Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
15-2 15-2 Förlust
  Agnes Fahlström /Wätter MD13 Pool D Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
15-11 15-0 Förlust
  Agnes Fahlström /Wätter MD13 Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-1 15-3 Förlust
Nordin, Magnus Valbodalen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool F Fredrik Johnson /Täby 15-6 15-7 Förlust
    HS13 Pool F Patrik Lundqvist /Malmö 15-4 15-8 Förlust
    HS13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto 15-6 15-7 Vinst
  Simon Bergström /Wätter HD13 8-dels Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
15-10 13-15 15-13 Förlust
  Cecilia Svensson /Askim MD13 Pool C Erik Engström /Eskils
Johanna Norrman /Askim
15-1 15-9 Vinst
  Cecilia Svensson /Askim MD13 Pool C Kristoffer Modigsson /Vårvin
Fredrika Lagerstedt /Vårvin
15-7 12-15 15-5 Vinst
  Cecilia Svensson /Askim MD13 Kvarts Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
17-15 17-15 Vinst
  Cecilia Svensson /Askim MD13 Semi Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-0 16-17 15-6 Förlust
Nordström, Filip Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool E Felix Högström-Lindh /Umeå 15-4 15-5 Förlust
    HS13 Pool E Olov Lindgren /Enånge 15-10 15-7 Vinst
    HS13 Pool E Erik Engström /Eskils 15-8 15-6 Förlust
Norrman, Johanna Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Maria Helmersson /Täby 9-11 11-9 11-3 Vinst
    DS13 Pool B Jenny Franck /Kista 11-4 11-2 Förlust
    DS13 Pool B Matilda Petersen /Aura 11-5 11-3 Förlust
  Fredrika Lagerstedt /Vårvin DD13 8-dels Linnea Åkerlund /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-1 15-7 Förlust
  Erik Engström /Eskils MD13 Pool C Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
15-1 15-9 Förlust
  Erik Engström /Eskils MD13 Pool C Kristoffer Modigsson /Vårvin
Fredrika Lagerstedt /Vårvin
15-12 15-10 Förlust
Nygren-S, Jennie Badmintonklubben Växjö
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-3 11-0 Förlust
    DS13 Pool A Agnes Fahlström /Wätter 2-11 11-9 11-2 Vinst
    DS13 8-dels Amanda Wallin /Ronneb 13-11 11-6 Förlust
  Cecilia Alexandersson /Örebro DD13 8-dels Cecilia Svensson /Askim
Annika Karttunen /Kärra
15-5 15-2 Förlust
Ojaäär, Rickard Täby Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool A Filip Ernestål /Mörrum 15-4 15-7 Förlust
    HS13 Pool A Mattias Borg /MAIF 15-3 15-0 Förlust
    HS13 Pool A Kristoffer Modigsson /Vårvin 13-15 15-8 15-12 Förlust
  Niklas Du Four /Täby HD13 8-dels Joel Hallberg /Enånge
Olov Lindgren /Enånge
15-11 15-9 Vinst
  Niklas Du Four /Täby HD13 Kvarts Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
15-3 15-12 Förlust
  Maria Helmersson /Täby MD13 Pool A Christoffer Svedin /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
15-9 11-15 15-11 Förlust
  Maria Helmersson /Täby MD13 Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-5 15-3 Förlust
  Maria Helmersson /Täby MD13 Pool A Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-11 10-15 15-10 Förlust
Petersen, Matilda Badmintonklubben Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool B Jenny Franck /Kista 11-6 11-5 Vinst
    DS13 Pool B Maria Helmersson /Täby 11-1 11-2 Vinst
    DS13 Pool B Johanna Norrman /Askim 11-5 11-3 Vinst
    DS13 8-dels Cecilia Hedberg /Wätter 11-3 11-2 Vinst
    DS13 Kvarts Sanna Theodorsson /Sävsjö 11-2 11-6 Förlust
  Peggie Tran /Aura DD13 8-dels Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
15-8 15-5 Förlust
  Robin Anderberg /Malmö MD13 Pool D Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-2 15-2 Vinst
  Robin Anderberg /Malmö MD13 Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-13 17-15 Förlust
  Robin Anderberg /Malmö MD13 Pool D Emil Tjernström /Borlän
Karin Aldheimer /Skogås
15-7 17-16 Förlust
Pohl, Sara Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Anna Halleberg /Frölun 11-2 8-11 11-7 Vinst
    DS13 Pool D Linnea Åkerlund /Enånge 11-6 11-3 Förlust
    DS13 Pool D Venos Fardost /Kista 11-8 11-3 Förlust
  Josefin Borgström /Upp Vi DD13 8-dels Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-8 15-5 Förlust
  Anton Wieselbladh /Fyrisf MD13 Pool E Joel Hallberg /Enånge
Linnea Åkerlund /Enånge
17-16 13-15 15-6 Vinst
  Anton Wieselbladh /Fyrisf MD13 Pool E Olov Lindgren /Enånge
Anna Rosengren /Sävsjö
15-6 15-5 Vinst
  Anton Wieselbladh /Fyrisf MD13 Kvarts David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-7 15-5 Förlust
Ramer, Erika Västra Frölunda
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool G Amanda Wallin /Ronneb 11-2 11-1 Förlust
    DS13 Pool G Karin Aldheimer /Skogås 11-1 11-2 Förlust
    DS13 Pool G Marie Eriksson /Enånge 13-10 11-8 Förlust
Rosengren, Anna Sävsjö Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool H Amanda Lundqvist /Täby 11-5 11-6 Förlust
    DS13 Pool H Josefin Borgström /Upp Vi 11-8 11-7 Förlust
    DS13 Pool H Cecilia Svensson /Askim 11-1 11-0 Förlust
  Berfin Bal /Kista DD13 8-dels Maria Helmersson /Täby
Karin Aldheimer /Skogås
15-4 15-9 Vinst
  Berfin Bal /Kista DD13 Kvarts Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
17-16 15-8 Förlust
  Olov Lindgren /Enånge MD13 Pool E Joel Hallberg /Enånge
Linnea Åkerlund /Enånge
15-9 15-8 Förlust
  Olov Lindgren /Enånge MD13 Pool E Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
15-6 15-5 Förlust
Safaeiyan, Farnamn Lenhovda Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Niklas Du Four /Täby 15-7 15-6 Vinst
    HS13 Pool D Jonathan Ström /Aura 15-7 11-15 15-5 Förlust
    HS13 Pool D Fredrik Larsson /Hoby 15-7 15-3 Vinst
    HS13 8-dels Anton Wieselbladh /Fyrisf 15-7 15-6 Förlust
  Felix Högström-Lindh /Umeå HD13 8-dels Fredrik Sologub /Askim
Patrik Andersson /Valbod
15-12 15-12 Vinst
  Felix Högström-Lindh /Umeå HD13 Kvarts Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
15-1 15-2 Förlust
  Sanna Theodorsson /Sävsjö MD13 Pool F Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
15-8 15-1 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö MD13 Pool F Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
17-15 15-9 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö MD13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-3 15-6 Vinst
  Sanna Theodorsson /Sävsjö MD13 Semi David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
9-15 15-5 15-2 Förlust
Sahlström, Christian Spårvägens Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Martin Eriksson /Carlsk 15-12 17-14 Vinst
    HS13 Pool G Anton Wieselbladh /Fyrisf 15-6 15-3 Förlust
    HS13 Pool G Patrik Andersson /Valbod 15-4 15-5 Vinst
    HS13 8-dels Jonathan Ström /Aura 15-8 8-15 15-3 Förlust
  Fredrik Larsson /Hoby HD13 8-dels Martin Eriksson /Carlsk
Filip Ernestål /Mörrum
15-1 15-1 Förlust
Sjöström, Lisa IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool C Johanna Bergwall /Boston 11-8 8-11 11-2 Vinst
    DS13 Pool C Annika Karttunen /Kärra 13-10 11-4 Vinst
    DS13 Pool C Frida Berzelius /Täby 11-6 5-11 11-9 Vinst
    DS13 8-dels Josefin Borgström /Upp Vi 11-1 13-12 Förlust
  Johanna Bergwall /Boston DD13 8-dels Sara Pohl /Fyrisf
Josefin Borgström /Upp Vi
15-8 15-5 Vinst
  Johanna Bergwall /Boston DD13 Kvarts Anna Rosengren /Sävsjö
Berfin Bal /Kista
17-16 15-8 Vinst
  Johanna Bergwall /Boston DD13 Semi Amanda Lundqvist /Täby
Frida Berzelius /Täby
15-6 15-13 Vinst
  Johanna Bergwall /Boston DD13 Final Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-5 15-11 Förlust
  Felix Högström-Lindh /Umeå MD13 Pool B Jonathan Ström /Aura
Peggie Tran /Aura
15-12 15-7 Förlust
  Felix Högström-Lindh /Umeå MD13 Pool B Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
15-3 15-10 Förlust
Sologub, Alexander Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Simon Bergström /Wätter 15-11 15-2 Vinst
    HS13 Pool H Anton Gonzales /Upp Vi 15-0 15-2 Vinst
    HS13 Pool H Christoffer Svedin /Enånge 15-2 15-2 Vinst
    HS13 8-dels Simon Möller /Wätter 15-7 15-3 Vinst
    HS13 Kvarts Anton Wieselbladh /Fyrisf 15-9 15-6 Förlust
  Mattias Borg /MAIF HD13 8-dels Emil Tjernström /Borlän
Christoffer Svedin /Enånge
15-2 15-3 Vinst
  Mattias Borg /MAIF HD13 Kvarts Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Felix Högström-Lindh /Umeå
15-1 15-2 Vinst
  Mattias Borg /MAIF HD13 Semi Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
15-5 15-7 Förlust
Sologub, Fredrik Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Emil Tjernström /Borlän 15-7 15-13 Förlust
    HS13 Pool C Adam Jaensson /Järnvä 15-12 15-13 Vinst
    HS13 Pool C David Häger /Valbod 15-2 15-4 Förlust
  Patrik Andersson /Valbod HD13 8-dels Farnamn Safaeiyan /Lenhov
Felix Högström-Lindh /Umeå
15-12 15-12 Förlust
Ström, Jonathan Badmintonklubben Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool D Fredrik Larsson /Hoby 15-6 15-0 Vinst
    HS13 Pool D Farnamn Safaeiyan /Lenhov 15-7 11-15 15-5 Vinst
    HS13 Pool D Niklas Du Four /Täby 15-13 16-17 15-13 Vinst
    HS13 8-dels Christian Sahlström /Spåret 15-8 8-15 15-3 Vinst
    HS13 Kvarts David Häger /Valbod 15-7 15-3 Förlust
  Robin Anderberg /Malmö HD13 8-dels Simon Bergström /Wätter
Magnus Nordin /Valbod
15-10 13-15 15-13 Vinst
  Robin Anderberg /Malmö HD13 Kvarts Anton Gonzales /Upp Vi
Simon Fagerlund /Upp Vi
8-15 15-13 15-3 Vinst
  Robin Anderberg /Malmö HD13 Semi Anton Wieselbladh /Fyrisf
Fredrik Johnson /Täby
15-12 15-12 Förlust
  Peggie Tran /Aura MD13 Pool B Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
17-15 15-3 Förlust
  Peggie Tran /Aura MD13 Pool B Felix Högström-Lindh /Umeå
Lisa Sjöström /Umeå
15-12 15-7 Vinst
Svedin, Christoffer Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool H Anton Gonzales /Upp Vi 17-15 15-9 Förlust
    HS13 Pool H Simon Bergström /Wätter 15-9 15-2 Förlust
    HS13 Pool H Alexander Sologub /Askim 15-2 15-2 Förlust
  Emil Tjernström /Borlän HD13 8-dels Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
15-2 15-3 Förlust
  Marie Eriksson /Enånge MD13 Pool A Rickard Ojaäär /Täby
Maria Helmersson /Täby
15-9 11-15 15-11 Vinst
  Marie Eriksson /Enånge MD13 Pool A Simon Bergström /Wätter
Cecilia Hedberg /Wätter
15-4 5-15 15-7 Vinst
  Marie Eriksson /Enånge MD13 Pool A Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-1 15-1 Förlust
Svensson, Cecilia Askim Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool H Josefin Borgström /Upp Vi 3-11 11-3 11-5 Vinst
    DS13 Pool H Amanda Lundqvist /Täby 11-3 11-3 Vinst
    DS13 Pool H Anna Rosengren /Sävsjö 11-1 11-0 Vinst
    DS13 8-dels Venos Fardost /Kista 10-13 11-8 11-0 Vinst
    DS13 Kvarts Amanda Wallin /Ronneb 11-4 11-3 Förlust
  Annika Karttunen /Kärra DD13 8-dels Cecilia Alexandersson /Örebro
Jennie Nygren-S /Växjö
15-5 15-2 Vinst
  Annika Karttunen /Kärra DD13 Kvarts Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-12 15-17 15-13 Förlust
  Magnus Nordin /Valbod MD13 Pool C Erik Engström /Eskils
Johanna Norrman /Askim
15-1 15-9 Vinst
  Magnus Nordin /Valbod MD13 Pool C Kristoffer Modigsson /Vårvin
Fredrika Lagerstedt /Vårvin
15-7 12-15 15-5 Vinst
  Magnus Nordin /Valbod MD13 Kvarts Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
17-15 17-15 Vinst
  Magnus Nordin /Valbod MD13 Semi Patrik Lundqvist /Malmö
Therese Angarth /Täby
15-0 16-17 15-6 Förlust
Theodorsson, Sanna Sävsjö Badminton Club
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool A Jennie Nygren-S /Växjö 11-3 11-0 Vinst
    DS13 Pool A Agnes Fahlström /Wätter 11-1 11-1 Vinst
    DS13 8-dels Karin Aldheimer /Skogås 11-7 11-5 Vinst
    DS13 Kvarts Matilda Petersen /Aura 11-2 11-6 Vinst
    DS13 Semi Louise Eriksson /Vägga 8-11 13-11 13-11 Förlust
  Therese Angarth /Täby DD13 Kvarts Cecilia Svensson /Askim
Annika Karttunen /Kärra
15-12 15-17 15-13 Vinst
  Therese Angarth /Täby DD13 Semi Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
15-13 15-8 Vinst
  Therese Angarth /Täby DD13 Final Johanna Bergwall /Boston
Lisa Sjöström /Umeå
15-5 15-11 Vinst
  Farnamn Safaeiyan /Lenhov MD13 Pool F Simon Fagerlund /Upp Vi
Josefin Borgström /Upp Vi
15-8 15-1 Vinst
  Farnamn Safaeiyan /Lenhov MD13 Pool F Niklas Du Four /Täby
Frida Berzelius /Täby
17-15 15-9 Vinst
  Farnamn Safaeiyan /Lenhov MD13 Pool F Sebastian Hedlund /Åminto
Amanda Lundqvist /Täby
15-3 15-6 Vinst
  Farnamn Safaeiyan /Lenhov MD13 Semi David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
9-15 15-5 15-2 Förlust
Tjernström, Emil Borlänge Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool C Fredrik Sologub /Askim 15-7 15-13 Vinst
    HS13 Pool C David Häger /Valbod 15-6 15-2 Förlust
    HS13 Pool C Adam Jaensson /Järnvä 15-13 15-8 Vinst
    HS13 8-dels Patrik Lundqvist /Malmö 15-2 15-6 Förlust
  Christoffer Svedin /Enånge HD13 8-dels Mattias Borg /MAIF
Alexander Sologub /Askim
15-2 15-3 Förlust
  Karin Aldheimer /Skogås MD13 Pool D David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-8 15-4 Förlust
  Karin Aldheimer /Skogås MD13 Pool D Simon Möller /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-11 15-0 Vinst
  Karin Aldheimer /Skogås MD13 Pool D Robin Anderberg /Malmö
Matilda Petersen /Aura
15-7 17-16 Vinst
Tran, Peggie Badmintonklubben Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool E Louise Eriksson /Vägga 11-8 11-6 Förlust
    DS13 Pool E Therese Angarth /Täby 11-2 11-1 Förlust
    DS13 Pool E Jessica Fagerlund /Frölun 11-3 11-6 Vinst
  Matilda Petersen /Aura DD13 8-dels Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
15-8 15-5 Förlust
  Jonathan Ström /Aura MD13 Pool B Filip Ernestål /Mörrum
Amanda Wallin /Ronneb
17-15 15-3 Förlust
  Jonathan Ström /Aura MD13 Pool B Felix Högström-Lindh /Umeå
Lisa Sjöström /Umeå
15-12 15-7 Vinst
Wallin, Amanda Ronnebysmashen
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool G Erika Ramer /Frölun 11-2 11-1 Vinst
    DS13 Pool G Marie Eriksson /Enånge 11-6 11-6 Vinst
    DS13 Pool G Karin Aldheimer /Skogås 11-7 13-12 Vinst
    DS13 8-dels Jennie Nygren-S /Växjö 13-11 11-6 Vinst
    DS13 Kvarts Cecilia Svensson /Askim 11-4 11-3 Vinst
    DS13 Semi Therese Angarth /Täby 11-8 11-0 Förlust
  Louise Eriksson /Vägga DD13 8-dels Peggie Tran /Aura
Matilda Petersen /Aura
15-8 15-5 Vinst
  Louise Eriksson /Vägga DD13 Kvarts Linnea Åkerlund /Enånge
Marie Eriksson /Enånge
17-14 15-17 15-7 Vinst
  Louise Eriksson /Vägga DD13 Semi Therese Angarth /Täby
Sanna Theodorsson /Sävsjö
15-13 15-8 Förlust
  Filip Ernestål /Mörrum MD13 Pool B Jonathan Ström /Aura
Peggie Tran /Aura
17-15 15-3 Vinst
  Filip Ernestål /Mörrum MD13 Pool B Felix Högström-Lindh /Umeå
Lisa Sjöström /Umeå
15-3 15-10 Vinst
  Filip Ernestål /Mörrum MD13 Kvarts Magnus Nordin /Valbod
Cecilia Svensson /Askim
17-15 17-15 Förlust
Wieselbladh, Anton Uppsala KFUM badminton Fyrisfjädern
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HS13 Pool G Patrik Andersson /Valbod 15-4 15-5 Vinst
    HS13 Pool G Christian Sahlström /Spåret 15-6 15-3 Vinst
    HS13 Pool G Martin Eriksson /Carlsk 15-5 15-7 Vinst
    HS13 8-dels Farnamn Safaeiyan /Lenhov 15-7 15-6 Vinst
    HS13 Kvarts Alexander Sologub /Askim 15-9 15-6 Vinst
    HS13 Semi Patrik Lundqvist /Malmö Walkover Vinst
    HS13 Final Mattias Borg /MAIF 15-5 15-8 Förlust
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Kvarts Martin Eriksson /Carlsk
Filip Ernestål /Mörrum
15-9 15-13 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Semi Robin Anderberg /Malmö
Jonathan Ström /Aura
15-12 15-12 Vinst
  Fredrik Johnson /Täby HD13 Final Patrik Lundqvist /Malmö
David Häger /Valbod
15-0 15-13 Förlust
  Sara Pohl /Fyrisf MD13 Pool E Joel Hallberg /Enånge
Linnea Åkerlund /Enånge
17-16 13-15 15-6 Vinst
  Sara Pohl /Fyrisf MD13 Pool E Olov Lindgren /Enånge
Anna Rosengren /Sävsjö
15-6 15-5 Vinst
  Sara Pohl /Fyrisf MD13 Kvarts David Häger /Valbod
Berfin Bal /Kista
15-7 15-5 Förlust
Åkerlund, Linnea Enångers Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DS13 Pool D Venos Fardost /Kista 11-2 11-6 Vinst
    DS13 Pool D Sara Pohl /Fyrisf 11-6 11-3 Vinst
    DS13 Pool D Anna Halleberg /Frölun 11-7 11-1 Vinst
    DS13 8-dels Louise Eriksson /Vägga 11-9 11-4 Förlust
  Marie Eriksson /Enånge DD13 8-dels Fredrika Lagerstedt /Vårvin
Johanna Norrman /Askim
15-1 15-7 Vinst
  Marie Eriksson /Enånge DD13 Kvarts Amanda Wallin /Ronneb
Louise Eriksson /Vägga
17-14 15-17 15-7 Förlust
  Joel Hallberg /Enånge MD13 Pool E Anton Wieselbladh /Fyrisf
Sara Pohl /Fyrisf
17-16 13-15 15-6 Förlust
  Joel Hallberg /Enånge MD13 Pool E Olov Lindgren /Enånge
Anna Rosengren /Sävsjö
15-9 15-8 Vinst