Elit U17 Elit U19

Racketcentrum 10-11 Januari 2004

BMK Wätterstad


Created by TURAS/Web version 1.0

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 254

Total antal WO matcher = 28

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDU17 Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
Susanna Nygren-Strandb /VBK -
Jessica Carlsson /VBK
Jenny Ivansson /Carlto -
Pernilla Karlsson /Julita
DSU17 Jessica Carlsson /VBK Sara Persson /Aura Matilda Lantz /Wätter
Susanna Serenban /Askim
HDU17 Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Andreas Midell /Enång -
Olof Henriksson /Berg
Eric Fransson /Carls -
Jacob Engström /Wätter
HSU17 Sandeep Hirji /Wätter Petter Yngvesson /Aura Oskar Lindell /Askim
Max Samuelsson /Askim
MDU17 Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
Joel Johansson-Berg /Upp -
Matilda Lantz /Wätter
Gabriel Ulldahl /Troll -
Natalie Eriksson /Väners
DDU19 Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
Jessica Gustafsson /Askim -
Emelie Lennartsson /Carls
Lina Claesson /Wätter -
Rebecca Bergmark /Kista
DSU19 Sara Johnson /Täby Emelie Lennartsson /Carls Malin Jonsson /Berg
Emma Wengberg /Aura
HDU19 Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
Filip Högberg /Kista -
Joakim Berndt /Frölun
Peter Olsson /Botkyr -
Manne Rasmussen /Aura
HSU19 Henri Hurskainen /Emm Mathias Wigardt /Täby Andres Nilsson /Lugi
Tim Foo /Upp
MDU19 Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
Richard Eidestedt /Upp -
Emma Wengberg /Aura
Villiam Claesson /Berg -
Malin Jonsson /Berg

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU17 Dam dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Natalie Eriksson /Väners
Elina Johansson /Sjöbo
Annelie Westerberg /Ljungs
Emelie Baeckström /Kista
15-3 15-7
8-dels Mariana Bäckström-Rick /Umeå
Marie Hansson /NBK
Viktoria Meimermondt /Visby
Sara Ericsson /Carlto
15-6 15-4
8-dels Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
Matilda Strömblad /Wätter
Emma Rosklint /Wätter
15-2 15-1
8-dels Åsa Nagy /Frölun
Johanna Linnarsson /Lugi
Tina Thakrar /Kärra
Evin Ciftci /Kista
Walkover
8-dels Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
Helena Kilström /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
15-2 15-11
Kvarts Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
Natalie Eriksson /Väners
Elina Johansson /Sjöbo
15-6 15-8
Kvarts Susanna Nygren-Strandb /VBK
Jessica Carlsson /VBK
Mariana Bäckström-Rick /Umeå
Marie Hansson /NBK
6-15 15-6 15-7
Kvarts Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
Åsa Nagy /Frölun
Johanna Linnarsson /Lugi
15-2 15-10
Kvarts Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
7-15 15-5 15-10
Semi Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
Susanna Nygren-Strandb /VBK
Jessica Carlsson /VBK
15-4 15-4
Semi Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
15-11 15-12
Final Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
16-17 15-13 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU17 Dam singel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Matilda Lantz /Wätter Johanna Linnarsson /Lugi 11-2 11-1
Pool A Johanna Linnarsson /Lugi Linda Bjerneling /Tyresö Walk over
Pool A Matilda Lantz /Wätter Linda Bjerneling /Tyresö Walk over
Pool B Susanna Nygren-Strandb /VBK Emma Rosklint /Wätter 11-6 11-1
Pool B Pernilla Karlsson /Julita Sara Ericsson /Carlto 11-7 11-5
Pool B Pernilla Karlsson /Julita Emma Rosklint /Wätter 11-6 11-4
Pool B Sara Ericsson /Carlto Susanna Nygren-Strandb /VBK 11-6 11-5
Pool B Sara Ericsson /Carlto Emma Rosklint /Wätter 11-6 11-7
Pool B Pernilla Karlsson /Julita Susanna Nygren-Strandb /VBK 13-11 11-2
Pool C Evin Ciftci /Kista Viktoria Meimermondt /Visby 11-9 11-7
Pool C Sara Persson /Aura Anna Kellermalm /Täby 11-1 11-6
Pool C Anna Kellermalm /Täby Evin Ciftci /Kista 11-6 11-3
Pool C Sara Persson /Aura Viktoria Meimermondt /Visby 11-3 11-0
Pool C Sara Persson /Aura Evin Ciftci /Kista 11-3 11-3
Pool C Anna Kellermalm /Täby Viktoria Meimermondt /Visby 11-1 11-3
Pool D Åsa Nagy /Frölun Matilda Strömblad /Wätter 11-1 11-2
Pool D Nicole Clern /Oxie Tina Thakrar /Kärra 11-1 11-0
Pool D Nicole Clern /Oxie Åsa Nagy /Frölun 12-13 11-7 13-12
Pool D Tina Thakrar /Kärra Matilda Strömblad /Wätter 11-3 11-4
Pool D Åsa Nagy /Frölun Tina Thakrar /Kärra 11-5 11-4
Pool D Nicole Clern /Oxie Matilda Strömblad /Wätter 11-2 11-1
Pool E Jessica Carlsson /VBK Emelie Glaser /Kista 11-0 11-0
Pool E Helena Kilström /Tyresö Jennie Sparen /Julita 11-0 11-3
Pool E Helena Kilström /Tyresö Emelie Glaser /Kista 11-2 11-0
Pool E Jessica Carlsson /VBK Jennie Sparen /Julita 11-1 11-1
Pool E Emelie Glaser /Kista Jennie Sparen /Julita 11-6 7-11 11-6
Pool E Jessica Carlsson /VBK Helena Kilström /Tyresö 11-0 11-2
Pool F Louice Hedberg /Wätter Emelie Baeckström /Kista 11-0 11-5
Pool F Mariana Bäckström-Rick /Umeå Marie Hansson /NBK 8-11 13-12 11-1
Pool F Louice Hedberg /Wätter Mariana Bäckström-Rick /Umeå 11-0 11-5
Pool F Marie Hansson /NBK Emelie Baeckström /Kista 11-6 11-3
Pool F Louice Hedberg /Wätter Marie Hansson /NBK 11-6 11-3
Pool F Mariana Bäckström-Rick /Umeå Emelie Baeckström /Kista 11-1 11-2
Pool G Natalie Eriksson /Väners Jenny Ivansson /Carlto 11-10 7-11 11-7
Pool G Elina Johansson /Sjöbo Annelie Westerberg /Ljungs 11-8 11-4
Pool G Elina Johansson /Sjöbo Jenny Ivansson /Carlto 13-10 11-8
Pool G Natalie Eriksson /Väners Annelie Westerberg /Ljungs 11-6 11-8
Pool G Jenny Ivansson /Carlto Annelie Westerberg /Ljungs 11-6 11-6
Pool G Elina Johansson /Sjöbo Natalie Eriksson /Väners 11-5 11-3
Pool H Susanna Serenban /Askim Emma Hagner /Tyresö Walk over
Pool H Linnea Flink /Wätter Emma Hagner /Tyresö Walk over
Pool H Susanna Serenban /Askim Linnea Flink /Wätter 8-11 11-8 11-2
Kvarts Matilda Lantz /Wätter Pernilla Karlsson /Julita 11-6 5-11 11-3
Kvarts Sara Persson /Aura Nicole Clern /Oxie 11-3 11-0
Kvarts Jessica Carlsson /VBK Louice Hedberg /Wätter 5-11 11-4 11-1
Kvarts Susanna Serenban /Askim Elina Johansson /Sjöbo 11-0 11-6
Semi Sara Persson /Aura Matilda Lantz /Wätter 11-8 11-0
Semi Jessica Carlsson /VBK Susanna Serenban /Askim 4-11 11-2 11-4
Final Jessica Carlsson /VBK Sara Persson /Aura 11-2 11-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU17 Herr dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Mattias Norell /Spårvä
Marcus Odö /Spårvä
Niklas Hellund /Skill
Emil Johansson /TORP
Walkover
16-dels Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Kristoffer Lundqvist /Malmö
Elias Sennström /Lugi
Walkover
16-dels Jonatan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
Peter Sundqvist /Kila
David Lindgren /Enång
15-7 15-8
16-dels Truls Sandberg /Täby
Carl Command Fors /Täby
Christoffer Tegnhammar /Gis
Patrik Hjortberg /Kärra
15-3 15-6
16-dels Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
Tim Hall /Visby
Magnus Karlsson /Wätter
Walkover
16-dels Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
Peter Gerdman /Lugi
Tobias Sjöberg /Lugi
15-6 15-3
16-dels Johannes Hopf /Österl
Sebastian Larssion /Hels
Kristoffer Lundqvist /Malmö
Stefan Green /Kista
17-14 15-5
16-dels Simon Thunborg /Täby
Martin Andersson /Täby
Mattias Wångblad /Väners
Markus Arvidsson /Sjöbo
15-6 15-4
16-dels Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
Faraz Safaeiyan /Lenh
Jesper Wigardt /Täby
7-15 17-14 15-9
16-dels Niclas Hobro /Täby
Sebastian Gransbo /Täby
Björn Wallden /Lugi
Albert Sjöström /Umeå
15-11 15-8
8-dels Max Samuelsson /Askim
Sandeep Hirji /Wätter
Mattias Norell /Spårvä
Marcus Odö /Spårvä
15-3 15-9
8-dels Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Stefan Fälth /Järnv
Erik Pettersson /Järnv
15-6 15-11
8-dels Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
Jonatan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-10 15-12
8-dels Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
Truls Sandberg /Täby
Carl Command Fors /Täby
15-8 17-14
8-dels Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
Johannes Hopf /Österl
Sebastian Larssion /Hels
15-4 12-15 15-6
8-dels Oskar Lindell /Askim
Oskar Fahlström /Wätter
Simon Thunborg /Täby
Martin Andersson /Täby
15-5 15-9
8-dels Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
Johan Ström /Aura
Johan Lindblad /Aura
Walkover
8-dels Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
Niclas Hobro /Täby
Sebastian Gransbo /Täby
15-3 15-6
Kvarts Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Max Samuelsson /Askim
Sandeep Hirji /Wätter
15-10 15-13
Kvarts Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
15-11 10-15 15-11
Kvarts Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
Oskar Lindell /Askim
Oskar Fahlström /Wätter
17-14 15-4
Kvarts Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
15-3 15-5
Semi Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
15-9 5-15 15-9
Semi Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
15-11 15-4
Final Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-8 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU17 Herr singel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
32-dels Fredrik Högman /Täby Elias Sennström /Lugi Walkover
32-dels Andreas Midell /Enång Mattias Norell /Spårvä 17-14 15-9
32-dels Johan Kasperi /Täby Erik Pettersson /Järnv 15-6 15-6
32-dels Truls Sandberg /Täby Johan Ström /Aura Walkover
32-dels Stefan Green /Kista Markus Arvidsson /Sjöbo 15-2 15-8
32-dels Peder Nordin /Täby Mattias Wångblad /Väners 15-7 15-13
32-dels Emil Johansson /TORP Christoffer Tegnhammar /Gis 15-12 8-15 15-8
32-dels Peter Sundqvist /Kila Johan Larsson /Täby 15-10 15-9
32-dels Sebastian Gransbo /Täby Magnus Karlsson /Wätter 15-3 15-5
32-dels Björn Wallden /Lugi Patrik Hjortberg /Kärra 15-10 15-6
32-dels Olof Henriksson /Berg Tim Hall /Visby Walkover
32-dels Robin Skoglund /Askim Niclas Hobro /Täby 15-10 15-5
32-dels Jonatan Nordh /Drive Albert Sjöström /Umeå 15-11 15-9
32-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö David Jonsson /Kista Walkover
32-dels Johannes Hopf /Österl Anders Karlsson /KFUMNo 15-6 12-15 15-5
32-dels Carl Command Fors /Täby Tobias Sjöberg /Lugi 12-15 17-14 15-11
32-dels Marcus Odö /Spårvä Martin Andersson /Täby 15-6 15-2
32-dels Oskar Fahlström /Wätter David Lindgren /Enång 15-6 15-5
32-dels Sebastian Larssion /Hels Simon Thunborg /Täby 15-3 17-15
32-dels Niklas Hellund /Skill Robin Lundgren /Umeå 9-15 15-7 15-7
32-dels Gabriel Ulldahl /Troll Faraz Safaeiyan /Lenh 15-2 15-11
32-dels Jesper Wigardt /Täby Peter Gerdman /Lugi 15-7 15-5
16-dels Sandeep Hirji /Wätter Fredrik Högman /Täby 15-3 15-4
16-dels Andreas Midell /Enång Albin Knutsson /Umeå 15-5 15-10
16-dels Johan Kasperi /Täby Joel Johansson-Berg /Upp Walkover
16-dels Truls Sandberg /Täby Stefan Green /Kista 15-2 15-5
16-dels Oskar Lindell /Askim Peder Nordin /Täby 15-4 12-15 15-2
16-dels Emil Johansson /TORP Peter Sundqvist /Kila 15-5 15-8
16-dels Eric Fransson /Carls Sebastian Gransbo /Täby 12-15 17-14 15-12
16-dels Björn Wallden /Lugi Olof Henriksson /Berg 15-13 9-15 15-10
16-dels Robin Skoglund /Askim Jonatan Nordh /Drive 15-4 15-4
16-dels Jacob Engström /Wätter Kristoffer Lundqvist /Malmö 15-9 15-3
16-dels Johannes Hopf /Österl Carl Command Fors /Täby 15-11 15-3
16-dels Petter Yngvesson /Aura Marcus Odö /Spårvä 15-4 15-1
16-dels Sebastian Larssion /Hels Oskar Fahlström /Wätter 15-12 15-12
16-dels Stefan Fälth /Järnv Niklas Hellund /Skill Walkover
16-dels Gabriel Ulldahl /Troll Christoffer Järlesand /Väners 17-14 15-12
16-dels Max Samuelsson /Askim Jesper Wigardt /Täby 15-9 15-4
8-dels Sandeep Hirji /Wätter Andreas Midell /Enång 15-3 15-4
8-dels Johan Kasperi /Täby Truls Sandberg /Täby 15-13 15-5
8-dels Oskar Lindell /Askim Emil Johansson /TORP 15-5 15-10
8-dels Eric Fransson /Carls Björn Wallden /Lugi 15-6 15-3
8-dels Robin Skoglund /Askim Jacob Engström /Wätter 15-10 15-10
8-dels Petter Yngvesson /Aura Johannes Hopf /Österl 15-6 15-3
8-dels Sebastian Larssion /Hels Stefan Fälth /Järnv 17-14 15-13
8-dels Max Samuelsson /Askim Gabriel Ulldahl /Troll 15-4 15-6
Kvarts Sandeep Hirji /Wätter Johan Kasperi /Täby 15-7 15-5
Kvarts Oskar Lindell /Askim Eric Fransson /Carls 15-9 15-3
Kvarts Petter Yngvesson /Aura Robin Skoglund /Askim 15-10 15-12
Kvarts Max Samuelsson /Askim Sebastian Larssion /Hels 15-12 13-15 15-10
Semi Sandeep Hirji /Wätter Oskar Lindell /Askim 15-6 15-5
Semi Petter Yngvesson /Aura Max Samuelsson /Askim 15-9 4-15 15-8
Final Sandeep Hirji /Wätter Petter Yngvesson /Aura 15-4 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU17 Mixed dubbel klass U17

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
Kristoffer Lundqvist /Malmö
Emelie Glaser /Kista
15-9 15-6
16-dels Andreas Midell /Enång
Åsa Nagy /Frölun
Patrik Hjortberg /Kärra
Tina Thakrar /Kärra
15-7 15-5
16-dels Erik Pettersson /Järnv
Marie Hansson /NBK
Tobias Sjöberg /Lugi
Johanna Linnarsson /Lugi
10-15 17-14 15-8
16-dels Peter Sundqvist /Kila
Pernilla Karlsson /Julita
Anders Karlsson /KFUMNo
Annelie Westerberg /Ljungs
15-5 15-8
16-dels Robin Lundgren /Umeå
Evin Ciftci /Kista
Emil Johansson /TORP
Jenny Ivansson /Carlto
15-13 15-11
8-dels Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
David Lindgren /Enång
Emelie Baeckström /Kista
15-1 15-4
8-dels Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
Olof Henriksson /Berg
Viktoria Meimermondt /Visby
Walkover
8-dels Stefan Fälth /Järnv
Sara Ericsson /Carlto
Magnus Karlsson /Wätter
Matilda Strömblad /Wätter
15-1 15-1
8-dels Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
Andreas Midell /Enång
Åsa Nagy /Frölun
15-6 11-15 17-14
8-dels Faraz Safaeiyan /Lenh
Susanna Nygren-Strandb /VBK
Erik Pettersson /Järnv
Marie Hansson /NBK
15-10 15-3
8-dels Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
Peter Sundqvist /Kila
Pernilla Karlsson /Julita
17-14 15-12
8-dels Max Samuelsson /Askim
Jessica Carlsson /VBK
Robin Lundgren /Umeå
Evin Ciftci /Kista
16-17 17-14 17-16
8-dels Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
Albert Sjöström /Umeå
Mariana Bäckström-Rick /Umeå
15-2 15-5
Kvarts Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
15-5 15-5
Kvarts Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
Stefan Fälth /Järnv
Sara Ericsson /Carlto
15-2 15-6
Kvarts Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
Faraz Safaeiyan /Lenh
Susanna Nygren-Strandb /VBK
15-7 15-10
Kvarts Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
Max Samuelsson /Askim
Jessica Carlsson /VBK
15-10 15-11
Semi Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
2-15 17-15 15-12
Semi Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
10-15 15-9 15-6
Final Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
15-6 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU19 Dam dubbel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Malin Blomkvist /Wätter
Stina Andersson /Wätter
Erika Hindorf /Carlto
Mailin Andersson /Frölun
8-15 17-14 15-12
Kvarts Jessica Gustafsson /Askim
Emelie Lennartsson /Carls
Andrea Kupari /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-4 15-8
Kvarts Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
Sofie Bergström /Tyresö
Linda Bjerneling /Tyresö
Walkover
Kvarts Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
Malin Blomkvist /Wätter
Stina Andersson /Wätter
15-8 15-3
Kvarts Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
Sandra Wendt /Aura
Ida Vångestrand /Ale
15-5 15-11
Semi Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
Jessica Gustafsson /Askim
Emelie Lennartsson /Carls
15-6 13-15 15-6
Semi Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
15-10 15-9
Final Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
15-2 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU19 Dam singel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Andrea Kupari /Berg Ida Vångestrand /Ale 11-7 8-11 11-2
16-dels Lina Claesson /Wätter Mia Johansson /Askim 11-4 11-0
8-dels Stina Andersson /Wätter Petra Hansson /Aura Walkover
8-dels Malin Jonsson /Berg Johanna Karttunen /GBK Walkover
8-dels Sara Johnson /Täby Erika Hindorf /Carlto 11-0 11-1
8-dels Andrea Kupari /Berg Sofie Bergström /Tyresö Walkover
8-dels Lina Claesson /Wätter Sandra Wendt /Aura 11-2 11-5
8-dels Emelie Lennartsson /Carls Mailin Andersson /Frölun 11-5 7-11 11-3
8-dels Rebecca Bergmark /Kista Sara Velander /Berg 11-3 9-11 11-8
8-dels Emma Wengberg /Aura Sanna Persson /Varber 11-2 11-6
Kvarts Malin Jonsson /Berg Stina Andersson /Wätter 11-0 11-3
Kvarts Sara Johnson /Täby Andrea Kupari /Berg 11-5 11-0
Kvarts Emelie Lennartsson /Carls Lina Claesson /Wätter 11-3 11-5
Kvarts Emma Wengberg /Aura Rebecca Bergmark /Kista 11-3 11-3
Semi Sara Johnson /Täby Malin Jonsson /Berg 11-5 11-2
Semi Emelie Lennartsson /Carls Emma Wengberg /Aura 11-3 5-11 11-6
Final Sara Johnson /Täby Emelie Lennartsson /Carls 7-11 11-8 11-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU19 Herr dubbel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
16-dels Henrik Tallberg /Hels
Joel Ulldahl /Troll
Erik Lindskog /Varber
Patric Åkesson /Varber
15-8 15-4
16-dels Johan Björkholm /Väster
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
Dennis Schön /Aura
Erik Fagius /Lugi
15-7 15-11
16-dels Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
Daniel Andersson /Varber
Niclas Ohlssson /Sävsjö
15-11 15-12
8-dels Tim Foo /Upp
Richard Eidestedt /Upp
Fredrik Norrman /Askim
Marcus Fagerlund /Frölun
15-11 15-9
8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
Simon Lindroth /Malmö
Robert Lindqvist /NBK
Walkover
8-dels Erik Lindgren /Enång
Villiam Claesson /Berg
Johan Mellberg /GBK
Marc Zorjan /GBK
Walkover
8-dels Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
Henrik Tallberg /Hels
Joel Ulldahl /Troll
15-4 15-2
8-dels Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
Johan Björkholm /Väster
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
15-5 15-8
8-dels Andres Nilsson /Lugi
Mathias Wigardt /Täby
Erik Hertz /Vår
David Kartberg /Vår
15-6 15-8
8-dels Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
Niklas Madsen /Ljungs
Tommy Rajala /Skogås
15-10 15-17 15-5
8-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
Robin Boqvist /Berg
Viktor Ledström /Berg
15-6 15-7
Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
Tim Foo /Upp
Richard Eidestedt /Upp
15-12 15-8
Kvarts Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
Erik Lindgren /Enång
Villiam Claesson /Berg
15-12 15-13
Kvarts Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
Andres Nilsson /Lugi
Mathias Wigardt /Täby
17-14 8-15 15-12
Kvarts Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
15-7 15-12
Semi Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
15-6 15-13
Semi Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
15-12 15-10
Final Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
10-15 15-4 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU19 Herr singel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
32-dels Peter Olsson /Botkyr Patrik Andersson /Lugi 15-1 15-0
32-dels Manne Rasmussen /Aura Lars Eriksson /Ljungs 15-2 15-7
32-dels Robin Boqvist /Berg Marc Zorjan /GBK Walkover
32-dels Marcus Fagerlund /Frölun Niclas Ohlssson /Sävsjö 15-1 15-5
32-dels Dennis Schön /Aura Johan Mellberg /GBK Walkover
32-dels Fredrik Norrman /Askim Jonathan Ingevaldsson /Skogås 15-12 15-11
32-dels Tim Foo /Upp Villiam Claesson /Berg 15-5 15-7
32-dels Viktor Ledström /Berg Daniel Andersson /Varber 15-9 15-3
32-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå Martin Renwert /Aura Walkover
32-dels Erik Lindgren /Enång Erik Fagius /Lugi 15-7 15-7
16-dels Henri Hurskainen /Emm Simon Lindroth /Malmö 15-6 15-3
16-dels Peter Olsson /Botkyr Patric Åkesson /Varber 15-4 15-3
16-dels Filip Högberg /Kista Johan Björkholm /Väster 10-15 15-7 15-2
16-dels Manne Rasmussen /Aura Henrik Tallberg /Hels 15-10 15-4
16-dels Andres Nilsson /Lugi Niklas Madsen /Ljungs 15-7 15-11
16-dels Robin Boqvist /Berg Richard Eidestedt /Upp Walkover
16-dels Martin Jurlander /Aura Marcus Fagerlund /Frölun 15-9 15-8
16-dels Erik Hertz /Vår Dennis Schön /Aura 15-10 17-15
16-dels Fredrik Norrman /Askim David Kartberg /Vår Walkover
16-dels Tim Foo /Upp Joakim Karlsson /Lugi 15-9 15-11
16-dels Viktor Ledström /Berg Oscar Simonsson /Malmö 15-17 17-14 15-10
16-dels Robert Eriksson /Carls Tommy Rajala /Skogås 15-12 15-13
16-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå Robert Lindqvist /NBK 15-8 15-1
16-dels Johan Andersson /Frölun Erik Lindskog /Varber 15-8 15-2
16-dels Erik Lindgren /Enång Joel Ulldahl /Troll 15-8 15-3
16-dels Mathias Wigardt /Täby Rickard Wasell /Ljungs Walkover
8-dels Henri Hurskainen /Emm Peter Olsson /Botkyr 15-10 15-13
8-dels Filip Högberg /Kista Manne Rasmussen /Aura 3-15 15-7 15-3
8-dels Andres Nilsson /Lugi Robin Boqvist /Berg 15-8 15-7
8-dels Erik Hertz /Vår Martin Jurlander /Aura 4-15 15-4 Uppgivet
8-dels Tim Foo /Upp Fredrik Norrman /Askim 15-2 15-7
8-dels Robert Eriksson /Carls Viktor Ledström /Berg 15-0 15-6
8-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå Johan Andersson /Frölun 15-11 13-15 15-4
8-dels Mathias Wigardt /Täby Erik Lindgren /Enång 15-10 15-3
Kvarts Henri Hurskainen /Emm Filip Högberg /Kista 15-9 15-9
Kvarts Andres Nilsson /Lugi Erik Hertz /Vår 15-17 15-7 15-8
Kvarts Tim Foo /Upp Robert Eriksson /Carls 15-13 0-15 15-9
Kvarts Mathias Wigardt /Täby Magnus Bäckström-Rick /Umeå 15-10 15-2
Semi Henri Hurskainen /Emm Andres Nilsson /Lugi 15-12 15-6
Semi Mathias Wigardt /Täby Tim Foo /Upp 15-8 15-9
Final Henri Hurskainen /Emm Mathias Wigardt /Täby 10-15 17-16 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU19 Mixed dubbel klass U19

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Fredrik Norrman /Askim
Mia Johansson /Askim
Viktor Ledström /Berg
Sara Velander /Berg
15-4 15-7
8-dels Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
Patric Åkesson /Varber
Sanna Persson /Varber
10-15 15-6 15-5
8-dels Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
Joakim Berndt /Frölun
Lina Claesson /Wätter
9-15 15-5 15-10
8-dels Erik Fagius /Lugi
Rebecca Bergmark /Kista
Joel Ulldahl /Troll
Erika Hindorf /Carlto
11-15 15-5 15-13
Kvarts Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
Fredrik Norrman /Askim
Mia Johansson /Askim
15-9 10-15 15-7
Kvarts Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
Erik Lindgren /Enång
Andrea Kupari /Berg
12-15 17-14 15-5
Kvarts Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
David Kartberg /Vår
Mailin Andersson /Frölun
6-15 17-15 15-9
Kvarts Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
Erik Fagius /Lugi
Rebecca Bergmark /Kista
15-4 15-5
Semi Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
11-15 15-5 15-5
Semi Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-4 15-1
Final Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
11-15 15-10 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Ale RK   Ale
Askim BC   Askim
Bergsåkers BMK   Berg
BMK Aura   Aura
BMK Carlskrona   Carls
BMK Carlton   Carlto
BMK Drive   Drive
BMK Wätterstad   Wätter
Botkyrka GoIF   Botkyr
Emmaboda BMK   Emm
Enånger BMK   Enång
Gislaved   Gis
Göteborgs BMK   GBK
Helsingborgs BMK   Hels
IFK Umeå   Umeå
Julita Badminton   Julita
Järnvägens IF Hallsberg   Järnv
KFUM Norrköping-Badminton   KFUMNo
Kilafors BMK   Kila
Kista Badmintonklubb   Kista
Kärra BMK   Kärra
Lenhovda Badminton   Lenh
Ljungsbro BMK   Ljungs
Lugi   Lugi
Malmö BMK   Malmö
Norrköpings Badmintonklubb   NBK
Oxie IF   Oxie
Sjöbo BMK   Sjöbo
Skillingaryds BMK   Skill
Skogås BMK   Skogås
Spårvägens BMF   Spårvä
Sävsjö BC   Sävsjö
Torp GOIF   TORP
Trollhättan   Troll
Tyresö BMK   Tyresö
Täby BMF   Täby
Uppsala Badmintonklubb   Upp
Varberg bmk   Varber
Visby BMK   Visby
Vårvinden   Vår
Vänersborg   Väners
Västerås BMF   Väster
Västra Frölunda BMF   Frölun
Växjö Badmintonklubb   VBK
Österlens BMK   Österl

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Ale RK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ida Vångestrand /Ale   DSU19/16-dels/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Askim BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jessica Gustafsson /Askim       DDU19/Semi/Förlust    
Mia Johansson /Askim   DSU19/16-dels/Förlust       MDU19/Kvarts/Förlust
Oskar Lindell /Askim   HSU17/Semi/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Fredrik Norrman /Askim   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Max Samuelsson /Askim   HSU17/Semi/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Susanna Serenban /Askim   DSU17/Semi/Förlust       MDU17/Final/Vinst
Robin Skoglund /Askim   HSU17/Kvarts/Förlust       MDU17/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Aura

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Petra Hansson /Aura   DSU19/8-dels/Förlust        
Martin Jurlander /Aura   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/Final/Vinst    
Johan Lindblad /Aura       HDU17/8-dels/Förlust    
Sara Persson /Aura   DSU17/Final/Förlust   DDU17/Kvarts/Förlust    
Manne Rasmussen /Aura   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/Semi/Förlust    
Martin Renwert /Aura   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/Final/Förlust   MDU19/Final/Förlust
Dennis Schön /Aura   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/16-dels/Förlust    
Johan Ström /Aura   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Sandra Wendt /Aura   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust    
Emma Wengberg /Aura   DSU19/Semi/Förlust       MDU19/Semi/Förlust
Petter Yngvesson /Aura   HSU17/Final/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Bergsåkers BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Boqvist /Berg   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Villiam Claesson /Berg   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/Semi/Förlust
Olof Henriksson /Berg   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Semi/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Malin Jonsson /Berg   DSU19/Semi/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/Semi/Förlust
Andrea Kupari /Berg   DSU19/Kvarts/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Viktor Ledström /Berg   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Sara Velander /Berg   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Final/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Botkyrka GoIF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Olsson /Botkyr   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Carlskrona

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robert Eriksson /Carls   HSU19/Kvarts/Förlust        
Eric Fransson /Carls   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Semi/Förlust    
Emelie Lennartsson /Carls   DSU19/Final/Förlust   DDU19/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Carlton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sara Ericsson /Carlto   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Erika Hindorf /Carlto   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/8-dels/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Jenny Ivansson /Carlto   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Semi/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Drive

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonatan Nordh /Drive   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Emmaboda BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Henri Hurskainen /Emm   HSU19/Final/Vinst       MDU19/Final/Vinst

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Enånger BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
David Lindgren /Enång   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Erik Lindgren /Enång   HSU19/8-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Andreas Midell /Enång   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/Semi/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västra Frölunda BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Andersson /Frölun   HSU19/8-dels/Förlust        
Mailin Andersson /Frölun   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/8-dels/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Joakim Berndt /Frölun       HDU19/Semi/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Marcus Fagerlund /Frölun   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Åsa Nagy /Frölun   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Göteborgs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johanna Karttunen /GBK   DSU19/8-dels/Förlust       MDU19/Final/Vinst
Johan Mellberg /GBK   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Marc Zorjan /GBK   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Gislaved

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Christoffer Tegnhammar /Gis   HSU17/32-dels/Förlust        
Christoffer Tegnhammar /Gis       HDU17/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Helsingborgs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sebastian Larssion /Hels   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Henrik Tallberg /Hels   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Julita Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Pernilla Karlsson /Julita   DSU17/Kvarts/Förlust   DDU17/Semi/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Jennie Sparen /Julita   DSU17/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Järnvägens IF Hallsberg

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Stefan Fälth /Järnv   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Erik Pettersson /Järnv   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

KFUM Norrköping-Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Anders Karlsson /KFUMNo   HSU17/32-dels/Förlust       MDU17/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kilafors BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Sundqvist /Kila   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emelie Baeckström /Kista   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Rebecca Bergmark /Kista   DSU19/Kvarts/Förlust   DDU19/Semi/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Cecilia Bjunér /Kista       DDU19/Final/Vinst    
Evin Ciftci /Kista   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Emelie Glaser /Kista   DSU17/Pool/Ej vidare       MDU17/16-dels/Förlust
Stefan Green /Kista   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Filip Högberg /Kista   HSU19/Kvarts/Förlust   HDU19/Semi/Förlust    
David Jonsson /Kista   HSU17/32-dels/Förlust        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kärra BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Hjortberg /Kärra   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust
Johanna Löfgren /Kärra            
Tina Thakrar /Kärra   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lenhovda Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Faraz Safaeiyan /Lenh   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ljungsbro BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lars Eriksson /Ljungs   HSU19/32-dels/Förlust        
Niklas Madsen /Ljungs   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Rickard Wasell /Ljungs   HSU19/16-dels/Förlust        
Annelie Westerberg /Ljungs   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Lugi

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Patrik Andersson /Lugi   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    
Erik Fagius /Lugi   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/16-dels/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust
Peter Gerdman /Lugi   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Joakim Karlsson /Lugi   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Final/Förlust    
Johanna Linnarsson /Lugi   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust
Andres Nilsson /Lugi   HSU19/Semi/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    
Elias Sennström /Lugi   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Tobias Sjöberg /Lugi   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust
Björn Wallden /Lugi   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Malmö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Lindroth /Malmö   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Kristoffer Lundqvist /Malmö   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust
Oscar Simonsson /Malmö   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrköpings Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Marie Hansson /NBK   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Robert Lindqvist /NBK   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Oxie IF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Nicole Clern /Oxie   DSU17/Kvarts/Förlust   DDU17/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sjöbo BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Markus Arvidsson /Sjöbo   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Elina Johansson /Sjöbo   DSU17/Kvarts/Förlust   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skillingaryds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Niklas Hellund /Skill   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skogås BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonathan Ingevaldsson /Skogås   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
Tommy Rajala /Skogås   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Spårvägens BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Norell /Spårvä   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Marcus Odö /Spårvä   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Niclas Ohlssson /Sävsjö   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Torp GOIF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Emil Johansson /TORP   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/16-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Trollhättan

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Gabriel Ulldahl /Troll   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/Final/Vinst   MDU17/Semi/Förlust
Joel Ulldahl /Troll   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tyresö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Sofie Bergström /Tyresö   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust    
Linda Bjerneling /Tyresö   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU19/Kvarts/Förlust    
Emma Hagner /Tyresö   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust    
Helena Kilström /Tyresö   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Täby BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Martin Andersson /Täby   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Carl Command Fors /Täby   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Sebastian Gransbo /Täby   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Niclas Hobro /Täby   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Fredrik Högman /Täby   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Sara Johnson /Täby   DSU19/Final/Vinst   DDU19/Final/Vinst   MDU19/Final/Förlust
Johan Kasperi /Täby   HSU17/Kvarts/Förlust   HDU17/Final/Förlust    
Anna Kellermalm /Täby   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Final/Förlust    
Johan Larsson /Täby   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Peder Nordin /Täby   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Final/Förlust    
Truls Sandberg /Täby   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Simon Thunborg /Täby   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    
Jesper Wigardt /Täby   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Mathias Wigardt /Täby   HSU19/Final/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IFK Umeå

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Magnus Bäckström-Rick /Umeå   HSU19/Kvarts/Förlust   HDU19/Final/Vinst    
Mariana Bäckström-Rick /Umeå   DSU17/Pool/Ej vidare        
Mariana Bäckström-Rick /Umeå           MDU17/8-dels/Förlust
Mariana Bäckström-Rick /Umeå       DDU17/Kvarts/Förlust    
Albin Knutsson /Umeå   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust    
Robin Lundgren /Umeå   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Albert Sjöström /Umeå   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Uppsala Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Richard Eidestedt /Upp   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust   MDU19/Semi/Förlust
Tim Foo /Upp   HSU19/Semi/Förlust   HDU19/Kvarts/Förlust    
Joel Johansson-Berg /Upp   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Final/Vinst   MDU17/Semi/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Varberg bmk

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Daniel Andersson /Varber   HSU19/32-dels/Förlust   HDU19/16-dels/Förlust    
Erik Lindskog /Varber   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/16-dels/Förlust    
Sanna Persson /Varber   DSU19/8-dels/Förlust   DDU19/Final/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Patric Åkesson /Varber   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/16-dels/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Växjö Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jessica Carlsson /VBK   DSU17/Final/Vinst   DDU17/Semi/Förlust   MDU17/Kvarts/Förlust
Susanna Nygren-Strandb /VBK   DSU17/Pool/Ej vidare       MDU17/Kvarts/Förlust
Susanna Nygren-Strandb /VBK            
Susanna Nygren-Strandb /VBK       DDU17/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Visby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Tim Hall /Visby   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    
Viktoria Meimermondt /Visby   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vårvinden

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Erik Hertz /Vår   HSU19/Kvarts/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    
David Kartberg /Vår   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust   MDU19/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vänersborg

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Natalie Eriksson /Väners   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/Semi/Förlust
Christoffer Järlesand /Väners   HSU17/16-dels/Förlust        
Mattias Wångblad /Väners   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Västerås BMF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Björkholm /Väster   HSU19/16-dels/Förlust   HDU19/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Stina Andersson /Wätter   DSU19/Kvarts/Förlust   DDU19/Kvarts/Förlust    
Malin Blomkvist /Wätter       DDU19/Kvarts/Förlust    
Lina Claesson /Wätter   DSU19/Kvarts/Förlust   DDU19/Semi/Förlust   MDU19/8-dels/Förlust
Jacob Engström /Wätter   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/Semi/Förlust    
Oskar Fahlström /Wätter   HSU17/16-dels/Förlust   HDU17/Kvarts/Förlust   MDU17/Final/Förlust
Linnea Flink /Wätter   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/Final/Förlust   MDU17/Final/Förlust
Louice Hedberg /Wätter   DSU17/Kvarts/Förlust   DDU17/Final/Vinst    
Sandeep Hirji /Wätter   HSU17/Final/Vinst   HDU17/Kvarts/Förlust    
Magnus Karlsson /Wätter   HSU17/32-dels/Förlust   HDU17/16-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust
Matilda Lantz /Wätter   DSU17/Semi/Förlust   DDU17/Final/Vinst   MDU17/Semi/Förlust
Emma Rosklint /Wätter   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust    
Matilda Strömblad /Wätter   DSU17/Pool/Ej vidare   DDU17/8-dels/Förlust   MDU17/8-dels/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Österlens BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johannes Hopf /Österl   HSU17/8-dels/Förlust   HDU17/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Andersson, Daniel Varberg bmk
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Viktor Ledström /Berg 15-9 15-3 Förlust
  Niclas Ohlssson /Sävsjö HDU19 16-dels Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
15-11 15-12 Förlust
Andersson, Johan Västra Frölunda BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Erik Lindskog /Varber 15-8 15-2 Vinst
    HSU19 8-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå 15-11 13-15 15-4 Förlust
Andersson, Mailin Västra Frölunda BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  David Kartberg /Vår MDU19 Kvarts Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
6-15 17-15 15-9 Förlust
    DSU19 8-dels Emelie Lennartsson /Carls 11-5 7-11 11-3 Förlust
  Erika Hindorf /Carlto DDU19 8-dels Malin Blomkvist /Wätter
Stina Andersson /Wätter
8-15 17-14 15-12 Förlust
Andersson, Martin Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Marcus Odö /Spårvä 15-6 15-2 Förlust
  Simon Thunborg /Täby HDU17 16-dels Mattias Wångblad /Väners
Markus Arvidsson /Sjöbo
15-6 15-4 Vinst
  Simon Thunborg /Täby HDU17 8-dels Oskar Lindell /Askim
Oskar Fahlström /Wätter
15-5 15-9 Förlust
Andersson, Patrik Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Peter Olsson /Botkyr 15-1 15-0 Förlust
  Oscar Simonsson /Malmö HDU19 16-dels Daniel Andersson /Varber
Niclas Ohlssson /Sävsjö
15-11 15-12 Vinst
  Oscar Simonsson /Malmö HDU19 8-dels Niklas Madsen /Ljungs
Tommy Rajala /Skogås
15-10 15-17 15-5 Vinst
  Oscar Simonsson /Malmö HDU19 Kvarts Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
15-7 15-12 Förlust
Andersson, Stina BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Petra Hansson /Aura Walkover Vinst
    DSU19 Kvarts Malin Jonsson /Berg 11-0 11-3 Förlust
  Malin Blomkvist /Wätter DDU19 8-dels Erika Hindorf /Carlto
Mailin Andersson /Frölun
8-15 17-14 15-12 Vinst
  Malin Blomkvist /Wätter DDU19 Kvarts Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
15-8 15-3 Förlust
Arvidsson, Markus Sjöbo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Stefan Green /Kista 15-2 15-8 Förlust
  Mattias Wångblad /Väners HDU17 16-dels Simon Thunborg /Täby
Martin Andersson /Täby
15-6 15-4 Förlust
Baeckström, Emelie Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  David Lindgren /Enång MDU17 8-dels Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
15-1 15-4 Förlust
    DSU17 Pool F Louice Hedberg /Wätter 11-0 11-5 Förlust
    DSU17 Pool F Marie Hansson /NBK 11-6 11-3 Förlust
    DSU17 Pool F Mariana Bäckström-Rick /Umeå 11-1 11-2 Förlust
  Annelie Westerberg /Ljungs DDU17 8-dels Natalie Eriksson /Väners
Elina Johansson /Sjöbo
15-3 15-7 Förlust
Bergmark, Rebecca Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Fagius /Lugi MDU19 8-dels Joel Ulldahl /Troll
Erika Hindorf /Carlto
11-15 15-5 15-13 Vinst
  Erik Fagius /Lugi MDU19 Kvarts Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
15-4 15-5 Förlust
    DSU19 8-dels Sara Velander /Berg 11-3 9-11 11-8 Vinst
    DSU19 Kvarts Emma Wengberg /Aura 11-3 11-3 Förlust
  Lina Claesson /Wätter DDU19 Kvarts Sandra Wendt /Aura
Ida Vångestrand /Ale
15-5 15-11 Vinst
  Lina Claesson /Wätter DDU19 Semi Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
15-10 15-9 Förlust
Bergström, Sofie Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Andrea Kupari /Berg Walkover Förlust
  Linda Bjerneling /Tyresö DDU19 Kvarts Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
Walkover Förlust
Berndt, Joakim Västra Frölunda BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lina Claesson /Wätter MDU19 8-dels Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
9-15 15-5 15-10 Förlust
  Filip Högberg /Kista HDU19 8-dels Henrik Tallberg /Hels
Joel Ulldahl /Troll
15-4 15-2 Vinst
  Filip Högberg /Kista HDU19 Kvarts Erik Lindgren /Enång
Villiam Claesson /Berg
15-12 15-13 Vinst
  Filip Högberg /Kista HDU19 Semi Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
15-6 15-13 Förlust
Bjerneling, Linda Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool A Johanna Linnarsson /Lugi Walk over Förlust
    DSU17 Pool A Matilda Lantz /Wätter Walk over Förlust
  Sofie Bergström /Tyresö DDU19 Kvarts Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
Walkover Förlust
Bjunér, Cecilia Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sara Johnson /Täby DDU19 Kvarts Sofie Bergström /Tyresö
Linda Bjerneling /Tyresö
Walkover Vinst
  Sara Johnson /Täby DDU19 Semi Jessica Gustafsson /Askim
Emelie Lennartsson /Carls
15-6 13-15 15-6 Vinst
  Sara Johnson /Täby DDU19 Final Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
15-2 15-11 Vinst
Björkholm, Johan Västerås BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Filip Högberg /Kista 10-15 15-7 15-2 Förlust
  Jonathan Ingevaldsson /Skogås HDU19 16-dels Dennis Schön /Aura
Erik Fagius /Lugi
15-7 15-11 Vinst
  Jonathan Ingevaldsson /Skogås HDU19 8-dels Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
15-5 15-8 Förlust
Blomkvist, Malin BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Stina Andersson /Wätter DDU19 8-dels Erika Hindorf /Carlto
Mailin Andersson /Frölun
8-15 17-14 15-12 Vinst
  Stina Andersson /Wätter DDU19 Kvarts Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
15-8 15-3 Förlust
Boqvist, Robin Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Marc Zorjan /GBK Walkover Vinst
    HSU19 16-dels Richard Eidestedt /Upp Walkover Vinst
    HSU19 8-dels Andres Nilsson /Lugi 15-8 15-7 Förlust
  Viktor Ledström /Berg HDU19 8-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
15-6 15-7 Förlust
Bäckström-Rick, Magnus IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Martin Renwert /Aura Walkover Vinst
    HSU19 16-dels Robert Lindqvist /NBK 15-8 15-1 Vinst
    HSU19 8-dels Johan Andersson /Frölun 15-11 13-15 15-4 Vinst
    HSU19 Kvarts Mathias Wigardt /Täby 15-10 15-2 Förlust
  Martin Jurlander /Aura HDU19 8-dels Robin Boqvist /Berg
Viktor Ledström /Berg
15-6 15-7 Vinst
  Martin Jurlander /Aura HDU19 Kvarts Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
15-7 15-12 Vinst
  Martin Jurlander /Aura HDU19 Semi Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
15-12 15-10 Vinst
  Martin Jurlander /Aura HDU19 Final Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
10-15 15-4 15-3 Vinst
Bäckström-Rick, Marian IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marie Hansson /NBK DDU17 8-dels Viktoria Meimermondt /Visby
Sara Ericsson /Carlto
15-6 15-4 Vinst
  Marie Hansson /NBK DDU17 Kvarts Susanna Nygren-Strandb /VBK
Jessica Carlsson /VBK
6-15 15-6 15-7 Förlust
Bäckström-Rick, Marian IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Albert Sjöström /Umeå MDU17 8-dels Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
15-2 15-5 Förlust
Bäckström-Rick, Marian IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool F Marie Hansson /NBK 8-11 13-12 11-1 Vinst
    DSU17 Pool F Louice Hedberg /Wätter 11-0 11-5 Förlust
    DSU17 Pool F Emelie Baeckström /Kista 11-1 11-2 Vinst
Carlsson, Jessica Växjö Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Max Samuelsson /Askim MDU17 8-dels Robin Lundgren /Umeå
Evin Ciftci /Kista
16-17 17-14 17-16 Vinst
  Max Samuelsson /Askim MDU17 Kvarts Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
15-10 15-11 Förlust
    DSU17 Pool E Emelie Glaser /Kista 11-0 11-0 Vinst
    DSU17 Pool E Jennie Sparen /Julita 11-1 11-1 Vinst
    DSU17 Pool E Helena Kilström /Tyresö 11-0 11-2 Vinst
    DSU17 Kvarts Louice Hedberg /Wätter 5-11 11-4 11-1 Vinst
    DSU17 Semi Susanna Serenban /Askim 4-11 11-2 11-4 Vinst
    DSU17 Final Sara Persson /Aura 11-2 11-6 Vinst
  Susanna Nygren-Strandb /VBK DDU17 Kvarts Mariana Bäckström-Rick /Umeå
Marie Hansson /NBK
6-15 15-6 15-7 Vinst
  Susanna Nygren-Strandb /VBK DDU17 Semi Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
15-4 15-4 Förlust
Ciftci, Evin Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Lundgren /Umeå MDU17 16-dels Emil Johansson /TORP
Jenny Ivansson /Carlto
15-13 15-11 Vinst
  Robin Lundgren /Umeå MDU17 8-dels Max Samuelsson /Askim
Jessica Carlsson /VBK
16-17 17-14 17-16 Förlust
    DSU17 Pool C Viktoria Meimermondt /Visby 11-9 11-7 Vinst
    DSU17 Pool C Anna Kellermalm /Täby 11-6 11-3 Förlust
    DSU17 Pool C Sara Persson /Aura 11-3 11-3 Förlust
  Tina Thakrar /Kärra DDU17 8-dels Åsa Nagy /Frölun
Johanna Linnarsson /Lugi
Walkover Förlust
Claesson, Lina BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Berndt /Frölun MDU19 8-dels Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
9-15 15-5 15-10 Förlust
    DSU19 16-dels Mia Johansson /Askim 11-4 11-0 Vinst
    DSU19 8-dels Sandra Wendt /Aura 11-2 11-5 Vinst
    DSU19 Kvarts Emelie Lennartsson /Carls 11-3 11-5 Förlust
  Rebecca Bergmark /Kista DDU19 Kvarts Sandra Wendt /Aura
Ida Vångestrand /Ale
15-5 15-11 Vinst
  Rebecca Bergmark /Kista DDU19 Semi Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
15-10 15-9 Förlust
Claesson, Villiam Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Tim Foo /Upp 15-5 15-7 Förlust
  Malin Jonsson /Berg MDU19 8-dels Joakim Berndt /Frölun
Lina Claesson /Wätter
9-15 15-5 15-10 Vinst
  Malin Jonsson /Berg MDU19 Kvarts David Kartberg /Vår
Mailin Andersson /Frölun
6-15 17-15 15-9 Vinst
  Malin Jonsson /Berg MDU19 Semi Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
15-4 15-1 Förlust
  Erik Lindgren /Enång HDU19 8-dels Johan Mellberg /GBK
Marc Zorjan /GBK
Walkover Vinst
  Erik Lindgren /Enång HDU19 Kvarts Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
15-12 15-13 Förlust
Clern, Nicole Oxie IF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool D Tina Thakrar /Kärra 11-1 11-0 Vinst
    DSU17 Pool D Åsa Nagy /Frölun 12-13 11-7 13-12 Vinst
    DSU17 Pool D Matilda Strömblad /Wätter 11-2 11-1 Vinst
    DSU17 Kvarts Sara Persson /Aura 11-3 11-0 Förlust
  Sara Persson /Aura DDU17 Kvarts Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
7-15 15-5 15-10 Förlust
Command Fors, Carl Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Tobias Sjöberg /Lugi 12-15 17-14 15-11 Vinst
    HSU17 16-dels Johannes Hopf /Österl 15-11 15-3 Förlust
  Truls Sandberg /Täby HDU17 16-dels Christoffer Tegnhammar /Gis
Patrik Hjortberg /Kärra
15-3 15-6 Vinst
  Truls Sandberg /Täby HDU17 8-dels Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
15-8 17-14 Förlust
Eidestedt, Richard Uppsala Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Robin Boqvist /Berg Walkover Förlust
  Emma Wengberg /Aura MDU19 8-dels Patric Åkesson /Varber
Sanna Persson /Varber
10-15 15-6 15-5 Vinst
  Emma Wengberg /Aura MDU19 Kvarts Erik Lindgren /Enång
Andrea Kupari /Berg
12-15 17-14 15-5 Vinst
  Emma Wengberg /Aura MDU19 Semi Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
11-15 15-5 15-5 Förlust
  Tim Foo /Upp HDU19 8-dels Fredrik Norrman /Askim
Marcus Fagerlund /Frölun
15-11 15-9 Vinst
  Tim Foo /Upp HDU19 Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
15-12 15-8 Förlust
Engström, Jacob BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö 15-9 15-3 Vinst
    HSU17 8-dels Robin Skoglund /Askim 15-10 15-10 Förlust
  Eric Fransson /Carls HDU17 16-dels Peter Gerdman /Lugi
Tobias Sjöberg /Lugi
15-6 15-3 Vinst
  Eric Fransson /Carls HDU17 8-dels Johannes Hopf /Österl
Sebastian Larssion /Hels
15-4 12-15 15-6 Vinst
  Eric Fransson /Carls HDU17 Kvarts Oskar Lindell /Askim
Oskar Fahlström /Wätter
17-14 15-4 Vinst
  Eric Fransson /Carls HDU17 Semi Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
15-11 15-4 Förlust
Ericsson, Sara BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Stefan Fälth /Järnv MDU17 8-dels Magnus Karlsson /Wätter
Matilda Strömblad /Wätter
15-1 15-1 Vinst
  Stefan Fälth /Järnv MDU17 Kvarts Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
15-2 15-6 Förlust
    DSU17 Pool B Pernilla Karlsson /Julita 11-7 11-5 Förlust
    DSU17 Pool B Susanna Nygren-Strandb /VBK 11-6 11-5 Vinst
    DSU17 Pool B Emma Rosklint /Wätter 11-6 11-7 Vinst
  Viktoria Meimermondt /Visby DDU17 8-dels Mariana Bäckström-Rick /Umeå
Marie Hansson /NBK
15-6 15-4 Förlust
Eriksson, Lars Ljungsbro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Manne Rasmussen /Aura 15-2 15-7 Förlust
Eriksson, Natalie Vänersborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Gabriel Ulldahl /Troll MDU17 8-dels Albert Sjöström /Umeå
Mariana Bäckström-Rick /Umeå
15-2 15-5 Vinst
  Gabriel Ulldahl /Troll MDU17 Kvarts Max Samuelsson /Askim
Jessica Carlsson /VBK
15-10 15-11 Vinst
  Gabriel Ulldahl /Troll MDU17 Semi Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
10-15 15-9 15-6 Förlust
    DSU17 Pool G Jenny Ivansson /Carlto 11-10 7-11 11-7 Vinst
    DSU17 Pool G Annelie Westerberg /Ljungs 11-6 11-8 Vinst
    DSU17 Pool G Elina Johansson /Sjöbo 11-5 11-3 Förlust
  Elina Johansson /Sjöbo DDU17 8-dels Annelie Westerberg /Ljungs
Emelie Baeckström /Kista
15-3 15-7 Vinst
  Elina Johansson /Sjöbo DDU17 Kvarts Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
15-6 15-8 Förlust
Eriksson, Robert BMK Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Tommy Rajala /Skogås 15-12 15-13 Vinst
    HSU19 8-dels Viktor Ledström /Berg 15-0 15-6 Vinst
    HSU19 Kvarts Tim Foo /Upp 15-13 0-15 15-9 Förlust
Fagerlund, Marcus Västra Frölunda BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Niclas Ohlssson /Sävsjö 15-1 15-5 Vinst
    HSU19 16-dels Martin Jurlander /Aura 15-9 15-8 Förlust
  Fredrik Norrman /Askim HDU19 8-dels Tim Foo /Upp
Richard Eidestedt /Upp
15-11 15-9 Förlust
Fagius, Erik Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Erik Lindgren /Enång 15-7 15-7 Förlust
  Rebecca Bergmark /Kista MDU19 8-dels Joel Ulldahl /Troll
Erika Hindorf /Carlto
11-15 15-5 15-13 Vinst
  Rebecca Bergmark /Kista MDU19 Kvarts Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
15-4 15-5 Förlust
  Dennis Schön /Aura HDU19 16-dels Johan Björkholm /Väster
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
15-7 15-11 Förlust
Fahlström, Oskar BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels David Lindgren /Enång 15-6 15-5 Vinst
    HSU17 16-dels Sebastian Larssion /Hels 15-12 15-12 Förlust
  Oskar Lindell /Askim HDU17 8-dels Simon Thunborg /Täby
Martin Andersson /Täby
15-5 15-9 Vinst
  Oskar Lindell /Askim HDU17 Kvarts Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
17-14 15-4 Förlust
  Linnea Flink /Wätter MDU17 8-dels Peter Sundqvist /Kila
Pernilla Karlsson /Julita
17-14 15-12 Vinst
  Linnea Flink /Wätter MDU17 Kvarts Faraz Safaeiyan /Lenh
Susanna Nygren-Strandb /VBK
15-7 15-10 Vinst
  Linnea Flink /Wätter MDU17 Semi Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
10-15 15-9 15-6 Vinst
  Linnea Flink /Wätter MDU17 Final Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
15-6 15-8 Förlust
Flink, Linnea BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Oskar Fahlström /Wätter MDU17 8-dels Peter Sundqvist /Kila
Pernilla Karlsson /Julita
17-14 15-12 Vinst
  Oskar Fahlström /Wätter MDU17 Kvarts Faraz Safaeiyan /Lenh
Susanna Nygren-Strandb /VBK
15-7 15-10 Vinst
  Oskar Fahlström /Wätter MDU17 Semi Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
10-15 15-9 15-6 Vinst
  Oskar Fahlström /Wätter MDU17 Final Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
15-6 15-8 Förlust
    DSU17 Pool H Emma Hagner /Tyresö Walk over Vinst
    DSU17 Pool H Susanna Serenban /Askim 8-11 11-8 11-2 Förlust
  Anna Kellermalm /Täby DDU17 8-dels Helena Kilström /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
15-2 15-11 Vinst
  Anna Kellermalm /Täby DDU17 Kvarts Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
7-15 15-5 15-10 Vinst
  Anna Kellermalm /Täby DDU17 Semi Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
15-11 15-12 Vinst
  Anna Kellermalm /Täby DDU17 Final Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
16-17 15-13 15-2 Förlust
Foo, Tim Uppsala Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Villiam Claesson /Berg 15-5 15-7 Vinst
    HSU19 16-dels Joakim Karlsson /Lugi 15-9 15-11 Vinst
    HSU19 8-dels Fredrik Norrman /Askim 15-2 15-7 Vinst
    HSU19 Kvarts Robert Eriksson /Carls 15-13 0-15 15-9 Vinst
    HSU19 Semi Mathias Wigardt /Täby 15-8 15-9 Förlust
  Richard Eidestedt /Upp HDU19 8-dels Fredrik Norrman /Askim
Marcus Fagerlund /Frölun
15-11 15-9 Vinst
  Richard Eidestedt /Upp HDU19 Kvarts Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
15-12 15-8 Förlust
Fransson, Eric BMK Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Sebastian Gransbo /Täby 12-15 17-14 15-12 Vinst
    HSU17 8-dels Björn Wallden /Lugi 15-6 15-3 Vinst
    HSU17 Kvarts Oskar Lindell /Askim 15-9 15-3 Förlust
  Jacob Engström /Wätter HDU17 16-dels Peter Gerdman /Lugi
Tobias Sjöberg /Lugi
15-6 15-3 Vinst
  Jacob Engström /Wätter HDU17 8-dels Johannes Hopf /Österl
Sebastian Larssion /Hels
15-4 12-15 15-6 Vinst
  Jacob Engström /Wätter HDU17 Kvarts Oskar Lindell /Askim
Oskar Fahlström /Wätter
17-14 15-4 Vinst
  Jacob Engström /Wätter HDU17 Semi Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
15-11 15-4 Förlust
Fälth, Stefan Järnvägens IF Hallsberg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Niklas Hellund /Skill Walkover Vinst
    HSU17 8-dels Sebastian Larssion /Hels 17-14 15-13 Förlust
  Erik Pettersson /Järnv HDU17 8-dels Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-6 15-11 Förlust
  Sara Ericsson /Carlto MDU17 8-dels Magnus Karlsson /Wätter
Matilda Strömblad /Wätter
15-1 15-1 Vinst
  Sara Ericsson /Carlto MDU17 Kvarts Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
15-2 15-6 Förlust
Gerdman, Peter Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Jesper Wigardt /Täby 15-7 15-5 Förlust
  Tobias Sjöberg /Lugi HDU17 16-dels Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
15-6 15-3 Förlust
Glaser, Emelie Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kristoffer Lundqvist /Malmö MDU17 16-dels Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
15-9 15-6 Förlust
    DSU17 Pool E Jessica Carlsson /VBK 11-0 11-0 Förlust
    DSU17 Pool E Helena Kilström /Tyresö 11-2 11-0 Förlust
    DSU17 Pool E Jennie Sparen /Julita 11-6 7-11 11-6 Vinst
Gransbo, Sebastian Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Magnus Karlsson /Wätter 15-3 15-5 Vinst
    HSU17 16-dels Eric Fransson /Carls 12-15 17-14 15-12 Förlust
  Niclas Hobro /Täby HDU17 16-dels Björn Wallden /Lugi
Albert Sjöström /Umeå
15-11 15-8 Vinst
  Niclas Hobro /Täby HDU17 8-dels Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
15-3 15-6 Förlust
Green, Stefan Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Markus Arvidsson /Sjöbo 15-2 15-8 Vinst
    HSU17 16-dels Truls Sandberg /Täby 15-2 15-5 Förlust
  Kristoffer Lundqvist /Malmö HDU17 16-dels Johannes Hopf /Österl
Sebastian Larssion /Hels
17-14 15-5 Förlust
Gustafsson, Jessica Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emelie Lennartsson /Carls DDU19 Kvarts Andrea Kupari /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-4 15-8 Vinst
  Emelie Lennartsson /Carls DDU19 Semi Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
15-6 13-15 15-6 Förlust
Hagner, Emma Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool H Susanna Serenban /Askim Walk over Förlust
    DSU17 Pool H Linnea Flink /Wätter Walk over Förlust
  Helena Kilström /Tyresö DDU17 8-dels Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
15-2 15-11 Förlust
Hall, Tim Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Olof Henriksson /Berg Walkover Förlust
  Magnus Karlsson /Wätter HDU17 16-dels Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
Walkover Förlust
Hansson, Marie Norrköpings Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Pettersson /Järnv MDU17 16-dels Tobias Sjöberg /Lugi
Johanna Linnarsson /Lugi
10-15 17-14 15-8 Vinst
  Erik Pettersson /Järnv MDU17 8-dels Faraz Safaeiyan /Lenh
Susanna Nygren-Strandb /VBK
15-10 15-3 Förlust
    DSU17 Pool F Mariana Bäckström-Rick /Umeå 8-11 13-12 11-1 Förlust
    DSU17 Pool F Emelie Baeckström /Kista 11-6 11-3 Vinst
    DSU17 Pool F Louice Hedberg /Wätter 11-6 11-3 Förlust
  Mariana Bäckström-Rick /Umeå DDU17 8-dels Viktoria Meimermondt /Visby
Sara Ericsson /Carlto
15-6 15-4 Vinst
  Mariana Bäckström-Rick /Umeå DDU17 Kvarts Susanna Nygren-Strandb /VBK
Jessica Carlsson /VBK
6-15 15-6 15-7 Förlust
Hansson, Petra BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Stina Andersson /Wätter Walkover Förlust
Hedberg, Louice BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool F Emelie Baeckström /Kista 11-0 11-5 Vinst
    DSU17 Pool F Mariana Bäckström-Rick /Umeå 11-0 11-5 Vinst
    DSU17 Pool F Marie Hansson /NBK 11-6 11-3 Vinst
    DSU17 Kvarts Jessica Carlsson /VBK 5-11 11-4 11-1 Förlust
  Matilda Lantz /Wätter DDU17 Kvarts Natalie Eriksson /Väners
Elina Johansson /Sjöbo
15-6 15-8 Vinst
  Matilda Lantz /Wätter DDU17 Semi Susanna Nygren-Strandb /VBK
Jessica Carlsson /VBK
15-4 15-4 Vinst
  Matilda Lantz /Wätter DDU17 Final Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
16-17 15-13 15-2 Vinst
Hellund, Niklas Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Robin Lundgren /Umeå 9-15 15-7 15-7 Vinst
    HSU17 16-dels Stefan Fälth /Järnv Walkover Förlust
  Emil Johansson /TORP HDU17 16-dels Mattias Norell /Spårvä
Marcus Odö /Spårvä
Walkover Förlust
Henriksson, Olof Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Tim Hall /Visby Walkover Vinst
    HSU17 16-dels Björn Wallden /Lugi 15-13 9-15 15-10 Förlust
  Andreas Midell /Enång HDU17 8-dels Jonatan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-10 15-12 Vinst
  Andreas Midell /Enång HDU17 Kvarts Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
15-11 10-15 15-11 Vinst
  Andreas Midell /Enång HDU17 Semi Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-9 5-15 15-9 Förlust
  Viktoria Meimermondt /Visby MDU17 8-dels Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
Walkover Förlust
Hertz, Erik Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Dennis Schön /Aura 15-10 17-15 Vinst
    HSU19 8-dels Martin Jurlander /Aura 4-15 15-4 Uppgivet Vinst
    HSU19 Kvarts Andres Nilsson /Lugi 15-17 15-7 15-8 Förlust
  David Kartberg /Vår HDU19 8-dels Andres Nilsson /Lugi
Mathias Wigardt /Täby
15-6 15-8 Förlust
Hindorf, Erika BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joel Ulldahl /Troll MDU19 8-dels Erik Fagius /Lugi
Rebecca Bergmark /Kista
11-15 15-5 15-13 Förlust
    DSU19 8-dels Sara Johnson /Täby 11-0 11-1 Förlust
  Mailin Andersson /Frölun DDU19 8-dels Malin Blomkvist /Wätter
Stina Andersson /Wätter
8-15 17-14 15-12 Förlust
Hirji, Sandeep BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Fredrik Högman /Täby 15-3 15-4 Vinst
    HSU17 8-dels Andreas Midell /Enång 15-3 15-4 Vinst
    HSU17 Kvarts Johan Kasperi /Täby 15-7 15-5 Vinst
    HSU17 Semi Oskar Lindell /Askim 15-6 15-5 Vinst
    HSU17 Final Petter Yngvesson /Aura 15-4 15-11 Vinst
  Max Samuelsson /Askim HDU17 8-dels Mattias Norell /Spårvä
Marcus Odö /Spårvä
15-3 15-9 Vinst
  Max Samuelsson /Askim HDU17 Kvarts Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-10 15-13 Förlust
Hjortberg, Patrik Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Björn Wallden /Lugi 15-10 15-6 Förlust
  Christoffer Tegnhammar /Gis HDU17 16-dels Truls Sandberg /Täby
Carl Command Fors /Täby
15-3 15-6 Förlust
  Tina Thakrar /Kärra MDU17 16-dels Andreas Midell /Enång
Åsa Nagy /Frölun
15-7 15-5 Förlust
Hobro, Niclas Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Robin Skoglund /Askim 15-10 15-5 Förlust
  Sebastian Gransbo /Täby HDU17 16-dels Björn Wallden /Lugi
Albert Sjöström /Umeå
15-11 15-8 Vinst
  Sebastian Gransbo /Täby HDU17 8-dels Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
15-3 15-6 Förlust
Hopf, Johannes Österlens BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Anders Karlsson /KFUMNo 15-6 12-15 15-5 Vinst
    HSU17 16-dels Carl Command Fors /Täby 15-11 15-3 Vinst
    HSU17 8-dels Petter Yngvesson /Aura 15-6 15-3 Förlust
  Sebastian Larssion /Hels HDU17 16-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö
Stefan Green /Kista
17-14 15-5 Vinst
  Sebastian Larssion /Hels HDU17 8-dels Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
15-4 12-15 15-6 Förlust
Hurskainen, Henri Emmaboda BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Simon Lindroth /Malmö 15-6 15-3 Vinst
    HSU19 8-dels Peter Olsson /Botkyr 15-10 15-13 Vinst
    HSU19 Kvarts Filip Högberg /Kista 15-9 15-9 Vinst
    HSU19 Semi Andres Nilsson /Lugi 15-12 15-6 Vinst
    HSU19 Final Mathias Wigardt /Täby 10-15 17-16 15-2 Vinst
  Johanna Karttunen /GBK MDU19 Kvarts Fredrik Norrman /Askim
Mia Johansson /Askim
15-9 10-15 15-7 Vinst
  Johanna Karttunen /GBK MDU19 Semi Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
11-15 15-5 15-5 Vinst
  Johanna Karttunen /GBK MDU19 Final Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
11-15 15-10 15-6 Vinst
Högberg, Filip Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Johan Björkholm /Väster 10-15 15-7 15-2 Vinst
    HSU19 8-dels Manne Rasmussen /Aura 3-15 15-7 15-3 Vinst
    HSU19 Kvarts Henri Hurskainen /Emm 15-9 15-9 Förlust
  Joakim Berndt /Frölun HDU19 8-dels Henrik Tallberg /Hels
Joel Ulldahl /Troll
15-4 15-2 Vinst
  Joakim Berndt /Frölun HDU19 Kvarts Erik Lindgren /Enång
Villiam Claesson /Berg
15-12 15-13 Vinst
  Joakim Berndt /Frölun HDU19 Semi Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
15-6 15-13 Förlust
Högman, Fredrik Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Elias Sennström /Lugi Walkover Vinst
    HSU17 16-dels Sandeep Hirji /Wätter 15-3 15-4 Förlust
  Johan Larsson /Täby HDU17 16-dels Tim Hall /Visby
Magnus Karlsson /Wätter
Walkover Vinst
  Johan Larsson /Täby HDU17 8-dels Truls Sandberg /Täby
Carl Command Fors /Täby
15-8 17-14 Vinst
  Johan Larsson /Täby HDU17 Kvarts Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
15-11 10-15 15-11 Förlust
Ingevaldsson, Jonathan Skogås BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Fredrik Norrman /Askim 15-12 15-11 Förlust
  Johan Björkholm /Väster HDU19 16-dels Dennis Schön /Aura
Erik Fagius /Lugi
15-7 15-11 Vinst
  Johan Björkholm /Väster HDU19 8-dels Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
15-5 15-8 Förlust
Ivansson, Jenny BMK Carlton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Emil Johansson /TORP MDU17 16-dels Robin Lundgren /Umeå
Evin Ciftci /Kista
15-13 15-11 Förlust
    DSU17 Pool G Natalie Eriksson /Väners 11-10 7-11 11-7 Förlust
    DSU17 Pool G Elina Johansson /Sjöbo 13-10 11-8 Förlust
    DSU17 Pool G Annelie Westerberg /Ljungs 11-6 11-6 Vinst
  Pernilla Karlsson /Julita DDU17 8-dels Matilda Strömblad /Wätter
Emma Rosklint /Wätter
15-2 15-1 Vinst
  Pernilla Karlsson /Julita DDU17 Kvarts Åsa Nagy /Frölun
Johanna Linnarsson /Lugi
15-2 15-10 Vinst
  Pernilla Karlsson /Julita DDU17 Semi Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
15-11 15-12 Förlust
Johansson, Elina Sjöbo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jonatan Nordh /Drive MDU17 16-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö
Emelie Glaser /Kista
15-9 15-6 Vinst
  Jonatan Nordh /Drive MDU17 8-dels Olof Henriksson /Berg
Viktoria Meimermondt /Visby
Walkover Vinst
  Jonatan Nordh /Drive MDU17 Kvarts Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
15-5 15-5 Förlust
    DSU17 Pool G Annelie Westerberg /Ljungs 11-8 11-4 Vinst
    DSU17 Pool G Jenny Ivansson /Carlto 13-10 11-8 Vinst
    DSU17 Pool G Natalie Eriksson /Väners 11-5 11-3 Vinst
    DSU17 Kvarts Susanna Serenban /Askim 11-0 11-6 Förlust
  Natalie Eriksson /Väners DDU17 8-dels Annelie Westerberg /Ljungs
Emelie Baeckström /Kista
15-3 15-7 Vinst
  Natalie Eriksson /Väners DDU17 Kvarts Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
15-6 15-8 Förlust
Johansson, Emil Torp GOIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Christoffer Tegnhammar /Gis 15-12 8-15 15-8 Vinst
    HSU17 16-dels Peter Sundqvist /Kila 15-5 15-8 Vinst
    HSU17 8-dels Oskar Lindell /Askim 15-5 15-10 Förlust
  Niklas Hellund /Skill HDU17 16-dels Mattias Norell /Spårvä
Marcus Odö /Spårvä
Walkover Förlust
  Jenny Ivansson /Carlto MDU17 16-dels Robin Lundgren /Umeå
Evin Ciftci /Kista
15-13 15-11 Förlust
Johansson, Mia Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Fredrik Norrman /Askim MDU19 8-dels Viktor Ledström /Berg
Sara Velander /Berg
15-4 15-7 Vinst
  Fredrik Norrman /Askim MDU19 Kvarts Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
15-9 10-15 15-7 Förlust
    DSU19 16-dels Lina Claesson /Wätter 11-4 11-0 Förlust
Johansson-Berg, Joel Uppsala Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Johan Kasperi /Täby Walkover Förlust
  Gabriel Ulldahl /Troll HDU17 8-dels Niclas Hobro /Täby
Sebastian Gransbo /Täby
15-3 15-6 Vinst
  Gabriel Ulldahl /Troll HDU17 Kvarts Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
15-3 15-5 Vinst
  Gabriel Ulldahl /Troll HDU17 Semi Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
15-11 15-4 Vinst
  Gabriel Ulldahl /Troll HDU17 Final Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-8 15-11 Vinst
  Matilda Lantz /Wätter MDU17 8-dels Andreas Midell /Enång
Åsa Nagy /Frölun
15-6 11-15 17-14 Vinst
  Matilda Lantz /Wätter MDU17 Kvarts Stefan Fälth /Järnv
Sara Ericsson /Carlto
15-2 15-6 Vinst
  Matilda Lantz /Wätter MDU17 Semi Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
2-15 17-15 15-12 Förlust
Johnson, Sara Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Renwert /Aura MDU19 Kvarts Erik Fagius /Lugi
Rebecca Bergmark /Kista
15-4 15-5 Vinst
  Martin Renwert /Aura MDU19 Semi Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-4 15-1 Vinst
  Martin Renwert /Aura MDU19 Final Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
11-15 15-10 15-6 Förlust
    DSU19 8-dels Erika Hindorf /Carlto 11-0 11-1 Vinst
    DSU19 Kvarts Andrea Kupari /Berg 11-5 11-0 Vinst
    DSU19 Semi Malin Jonsson /Berg 11-5 11-2 Vinst
    DSU19 Final Emelie Lennartsson /Carls 7-11 11-8 11-8 Vinst
  Cecilia Bjunér /Kista DDU19 Kvarts Sofie Bergström /Tyresö
Linda Bjerneling /Tyresö
Walkover Vinst
  Cecilia Bjunér /Kista DDU19 Semi Jessica Gustafsson /Askim
Emelie Lennartsson /Carls
15-6 13-15 15-6 Vinst
  Cecilia Bjunér /Kista DDU19 Final Sanna Persson /Varber
Sara Velander /Berg
15-2 15-11 Vinst
Jonsson, David Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö Walkover Förlust
Jonsson, Malin Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Villiam Claesson /Berg MDU19 8-dels Joakim Berndt /Frölun
Lina Claesson /Wätter
9-15 15-5 15-10 Vinst
  Villiam Claesson /Berg MDU19 Kvarts David Kartberg /Vår
Mailin Andersson /Frölun
6-15 17-15 15-9 Vinst
  Villiam Claesson /Berg MDU19 Semi Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
15-4 15-1 Förlust
    DSU19 8-dels Johanna Karttunen /GBK Walkover Vinst
    DSU19 Kvarts Stina Andersson /Wätter 11-0 11-3 Vinst
    DSU19 Semi Sara Johnson /Täby 11-5 11-2 Förlust
  Andrea Kupari /Berg DDU19 Kvarts Jessica Gustafsson /Askim
Emelie Lennartsson /Carls
15-4 15-8 Förlust
Jurlander, Martin BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Marcus Fagerlund /Frölun 15-9 15-8 Vinst
    HSU19 8-dels Erik Hertz /Vår 4-15 15-4 Uppgivet Förlust
  Magnus Bäckström-Rick /Umeå HDU19 8-dels Robin Boqvist /Berg
Viktor Ledström /Berg
15-6 15-7 Vinst
  Magnus Bäckström-Rick /Umeå HDU19 Kvarts Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
15-7 15-12 Vinst
  Magnus Bäckström-Rick /Umeå HDU19 Semi Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
15-12 15-10 Vinst
  Magnus Bäckström-Rick /Umeå HDU19 Final Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
10-15 15-4 15-3 Vinst
Järlesand, Christoffer Vänersborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Gabriel Ulldahl /Troll 17-14 15-12 Förlust
Karlsson, Anders KFUM Norrköping-Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Johannes Hopf /Österl 15-6 12-15 15-5 Förlust
  Annelie Westerberg /Ljungs MDU17 16-dels Peter Sundqvist /Kila
Pernilla Karlsson /Julita
15-5 15-8 Förlust
Karlsson, Joakim Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Tim Foo /Upp 15-9 15-11 Förlust
  Martin Renwert /Aura HDU19 8-dels Simon Lindroth /Malmö
Robert Lindqvist /NBK
Walkover Vinst
  Martin Renwert /Aura HDU19 Kvarts Tim Foo /Upp
Richard Eidestedt /Upp
15-12 15-8 Vinst
  Martin Renwert /Aura HDU19 Semi Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
15-6 15-13 Vinst
  Martin Renwert /Aura HDU19 Final Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
10-15 15-4 15-3 Förlust
Karlsson, Magnus BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Sebastian Gransbo /Täby 15-3 15-5 Förlust
  Tim Hall /Visby HDU17 16-dels Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
Walkover Förlust
  Matilda Strömblad /Wätter MDU17 8-dels Stefan Fälth /Järnv
Sara Ericsson /Carlto
15-1 15-1 Förlust
Karlsson, Pernilla Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Sundqvist /Kila MDU17 16-dels Anders Karlsson /KFUMNo
Annelie Westerberg /Ljungs
15-5 15-8 Vinst
  Peter Sundqvist /Kila MDU17 8-dels Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
17-14 15-12 Förlust
    DSU17 Pool B Sara Ericsson /Carlto 11-7 11-5 Vinst
    DSU17 Pool B Emma Rosklint /Wätter 11-6 11-4 Vinst
    DSU17 Pool B Susanna Nygren-Strandb /VBK 13-11 11-2 Vinst
    DSU17 Kvarts Matilda Lantz /Wätter 11-6 5-11 11-3 Förlust
  Jenny Ivansson /Carlto DDU17 8-dels Matilda Strömblad /Wätter
Emma Rosklint /Wätter
15-2 15-1 Vinst
  Jenny Ivansson /Carlto DDU17 Kvarts Åsa Nagy /Frölun
Johanna Linnarsson /Lugi
15-2 15-10 Vinst
  Jenny Ivansson /Carlto DDU17 Semi Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
15-11 15-12 Förlust
Kartberg, David Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Fredrik Norrman /Askim Walkover Förlust
  Mailin Andersson /Frölun MDU19 Kvarts Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
6-15 17-15 15-9 Förlust
  Erik Hertz /Vår HDU19 8-dels Andres Nilsson /Lugi
Mathias Wigardt /Täby
15-6 15-8 Förlust
Karttunen, Johanna Göteborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Henri Hurskainen /Emm MDU19 Kvarts Fredrik Norrman /Askim
Mia Johansson /Askim
15-9 10-15 15-7 Vinst
  Henri Hurskainen /Emm MDU19 Semi Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
11-15 15-5 15-5 Vinst
  Henri Hurskainen /Emm MDU19 Final Martin Renwert /Aura
Sara Johnson /Täby
11-15 15-10 15-6 Vinst
    DSU19 8-dels Malin Jonsson /Berg Walkover Förlust
Kasperi, Johan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Erik Pettersson /Järnv 15-6 15-6 Vinst
    HSU17 16-dels Joel Johansson-Berg /Upp Walkover Vinst
    HSU17 8-dels Truls Sandberg /Täby 15-13 15-5 Vinst
    HSU17 Kvarts Sandeep Hirji /Wätter 15-7 15-5 Förlust
  Peder Nordin /Täby HDU17 16-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö
Elias Sennström /Lugi
Walkover Vinst
  Peder Nordin /Täby HDU17 8-dels Stefan Fälth /Järnv
Erik Pettersson /Järnv
15-6 15-11 Vinst
  Peder Nordin /Täby HDU17 Kvarts Max Samuelsson /Askim
Sandeep Hirji /Wätter
15-10 15-13 Vinst
  Peder Nordin /Täby HDU17 Semi Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
15-9 5-15 15-9 Vinst
  Peder Nordin /Täby HDU17 Final Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
15-8 15-11 Förlust
Kellermalm, Anna Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Sara Persson /Aura 11-1 11-6 Förlust
    DSU17 Pool C Evin Ciftci /Kista 11-6 11-3 Vinst
    DSU17 Pool C Viktoria Meimermondt /Visby 11-1 11-3 Vinst
  Linnea Flink /Wätter DDU17 8-dels Helena Kilström /Tyresö
Emma Hagner /Tyresö
15-2 15-11 Vinst
  Linnea Flink /Wätter DDU17 Kvarts Nicole Clern /Oxie
Sara Persson /Aura
7-15 15-5 15-10 Vinst
  Linnea Flink /Wätter DDU17 Semi Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
15-11 15-12 Vinst
  Linnea Flink /Wätter DDU17 Final Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
16-17 15-13 15-2 Förlust
Kilström, Helena Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Jennie Sparen /Julita 11-0 11-3 Vinst
    DSU17 Pool E Emelie Glaser /Kista 11-2 11-0 Vinst
    DSU17 Pool E Jessica Carlsson /VBK 11-0 11-2 Förlust
  Emma Hagner /Tyresö DDU17 8-dels Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
15-2 15-11 Förlust
Knutsson, Albin IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Andreas Midell /Enång 15-5 15-10 Förlust
  Robin Lundgren /Umeå HDU17 16-dels Faraz Safaeiyan /Lenh
Jesper Wigardt /Täby
7-15 17-14 15-9 Vinst
  Robin Lundgren /Umeå HDU17 8-dels Johan Ström /Aura
Johan Lindblad /Aura
Walkover Vinst
  Robin Lundgren /Umeå HDU17 Kvarts Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
15-3 15-5 Förlust
Kupari, Andrea Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Erik Lindgren /Enång MDU19 Kvarts Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
12-15 17-14 15-5 Förlust
    DSU19 16-dels Ida Vångestrand /Ale 11-7 8-11 11-2 Vinst
    DSU19 8-dels Sofie Bergström /Tyresö Walkover Vinst
    DSU19 Kvarts Sara Johnson /Täby 11-5 11-0 Förlust
  Malin Jonsson /Berg DDU19 Kvarts Jessica Gustafsson /Askim
Emelie Lennartsson /Carls
15-4 15-8 Förlust
Lantz, Matilda BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joel Johansson-Berg /Upp MDU17 8-dels Andreas Midell /Enång
Åsa Nagy /Frölun
15-6 11-15 17-14 Vinst
  Joel Johansson-Berg /Upp MDU17 Kvarts Stefan Fälth /Järnv
Sara Ericsson /Carlto
15-2 15-6 Vinst
  Joel Johansson-Berg /Upp MDU17 Semi Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
2-15 17-15 15-12 Förlust
    DSU17 Pool A Johanna Linnarsson /Lugi 11-2 11-1 Vinst
    DSU17 Pool A Linda Bjerneling /Tyresö Walk over Vinst
    DSU17 Kvarts Pernilla Karlsson /Julita 11-6 5-11 11-3 Vinst
    DSU17 Semi Sara Persson /Aura 11-8 11-0 Förlust
  Louice Hedberg /Wätter DDU17 Kvarts Natalie Eriksson /Väners
Elina Johansson /Sjöbo
15-6 15-8 Vinst
  Louice Hedberg /Wätter DDU17 Semi Susanna Nygren-Strandb /VBK
Jessica Carlsson /VBK
15-4 15-4 Vinst
  Louice Hedberg /Wätter DDU17 Final Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
16-17 15-13 15-2 Vinst
Larssion, Sebastian Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Simon Thunborg /Täby 15-3 17-15 Vinst
    HSU17 16-dels Oskar Fahlström /Wätter 15-12 15-12 Vinst
    HSU17 8-dels Stefan Fälth /Järnv 17-14 15-13 Vinst
    HSU17 Kvarts Max Samuelsson /Askim 15-12 13-15 15-10 Förlust
  Johannes Hopf /Österl HDU17 16-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö
Stefan Green /Kista
17-14 15-5 Vinst
  Johannes Hopf /Österl HDU17 8-dels Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
15-4 12-15 15-6 Förlust
Larsson, Johan Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Peter Sundqvist /Kila 15-10 15-9 Förlust
  Fredrik Högman /Täby HDU17 16-dels Tim Hall /Visby
Magnus Karlsson /Wätter
Walkover Vinst
  Fredrik Högman /Täby HDU17 8-dels Truls Sandberg /Täby
Carl Command Fors /Täby
15-8 17-14 Vinst
  Fredrik Högman /Täby HDU17 Kvarts Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
15-11 10-15 15-11 Förlust
Ledström, Viktor Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Daniel Andersson /Varber 15-9 15-3 Vinst
    HSU19 16-dels Oscar Simonsson /Malmö 15-17 17-14 15-10 Vinst
    HSU19 8-dels Robert Eriksson /Carls 15-0 15-6 Förlust
  Sara Velander /Berg MDU19 8-dels Fredrik Norrman /Askim
Mia Johansson /Askim
15-4 15-7 Förlust
  Robin Boqvist /Berg HDU19 8-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
15-6 15-7 Förlust
Lennartsson, Emelie BMK Carlskrona
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Mailin Andersson /Frölun 11-5 7-11 11-3 Vinst
    DSU19 Kvarts Lina Claesson /Wätter 11-3 11-5 Vinst
    DSU19 Semi Emma Wengberg /Aura 11-3 5-11 11-6 Vinst
    DSU19 Final Sara Johnson /Täby 7-11 11-8 11-8 Förlust
  Jessica Gustafsson /Askim DDU19 Kvarts Andrea Kupari /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-4 15-8 Vinst
  Jessica Gustafsson /Askim DDU19 Semi Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
15-6 13-15 15-6 Förlust
Lindblad, Johan BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Ström /Aura HDU17 8-dels Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
Walkover Förlust
Lindell, Oskar Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Peder Nordin /Täby 15-4 12-15 15-2 Vinst
    HSU17 8-dels Emil Johansson /TORP 15-5 15-10 Vinst
    HSU17 Kvarts Eric Fransson /Carls 15-9 15-3 Vinst
    HSU17 Semi Sandeep Hirji /Wätter 15-6 15-5 Förlust
  Oskar Fahlström /Wätter HDU17 8-dels Simon Thunborg /Täby
Martin Andersson /Täby
15-5 15-9 Vinst
  Oskar Fahlström /Wätter HDU17 Kvarts Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
17-14 15-4 Förlust
Lindgren, David Enånger BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Oskar Fahlström /Wätter 15-6 15-5 Förlust
  Peter Sundqvist /Kila HDU17 16-dels Jonatan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-7 15-8 Förlust
  Emelie Baeckström /Kista MDU17 8-dels Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
15-1 15-4 Förlust
Lindgren, Erik Enånger BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Erik Fagius /Lugi 15-7 15-7 Vinst
    HSU19 16-dels Joel Ulldahl /Troll 15-8 15-3 Vinst
    HSU19 8-dels Mathias Wigardt /Täby 15-10 15-3 Förlust
  Andrea Kupari /Berg MDU19 Kvarts Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
12-15 17-14 15-5 Förlust
  Villiam Claesson /Berg HDU19 8-dels Johan Mellberg /GBK
Marc Zorjan /GBK
Walkover Vinst
  Villiam Claesson /Berg HDU19 Kvarts Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
15-12 15-13 Förlust
Lindqvist, Robert Norrköpings Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå 15-8 15-1 Förlust
  Simon Lindroth /Malmö HDU19 8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
Walkover Förlust
Lindroth, Simon Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Henri Hurskainen /Emm 15-6 15-3 Förlust
  Robert Lindqvist /NBK HDU19 8-dels Martin Renwert /Aura
Joakim Karlsson /Lugi
Walkover Förlust
Lindskog, Erik Varberg bmk
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Johan Andersson /Frölun 15-8 15-2 Förlust
  Patric Åkesson /Varber HDU19 16-dels Henrik Tallberg /Hels
Joel Ulldahl /Troll
15-8 15-4 Förlust
Linnarsson, Johanna Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Tobias Sjöberg /Lugi MDU17 16-dels Erik Pettersson /Järnv
Marie Hansson /NBK
10-15 17-14 15-8 Förlust
    DSU17 Pool A Matilda Lantz /Wätter 11-2 11-1 Förlust
    DSU17 Pool A Linda Bjerneling /Tyresö Walk over Vinst
  Åsa Nagy /Frölun DDU17 8-dels Tina Thakrar /Kärra
Evin Ciftci /Kista
Walkover Vinst
  Åsa Nagy /Frölun DDU17 Kvarts Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
15-2 15-10 Förlust
Lundgren, Robin IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Niklas Hellund /Skill 9-15 15-7 15-7 Förlust
  Albin Knutsson /Umeå HDU17 16-dels Faraz Safaeiyan /Lenh
Jesper Wigardt /Täby
7-15 17-14 15-9 Vinst
  Albin Knutsson /Umeå HDU17 8-dels Johan Ström /Aura
Johan Lindblad /Aura
Walkover Vinst
  Albin Knutsson /Umeå HDU17 Kvarts Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
15-3 15-5 Förlust
  Evin Ciftci /Kista MDU17 16-dels Emil Johansson /TORP
Jenny Ivansson /Carlto
15-13 15-11 Vinst
  Evin Ciftci /Kista MDU17 8-dels Max Samuelsson /Askim
Jessica Carlsson /VBK
16-17 17-14 17-16 Förlust
Lundqvist, Kristoffer Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels David Jonsson /Kista Walkover Vinst
    HSU17 16-dels Jacob Engström /Wätter 15-9 15-3 Förlust
  Elias Sennström /Lugi HDU17 16-dels Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Walkover Förlust
  Stefan Green /Kista HDU17 16-dels Johannes Hopf /Österl
Sebastian Larssion /Hels
17-14 15-5 Förlust
  Emelie Glaser /Kista MDU17 16-dels Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
15-9 15-6 Förlust
Löfgren, Johanna Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Madsen, Niklas Ljungsbro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Andres Nilsson /Lugi 15-7 15-11 Förlust
  Tommy Rajala /Skogås HDU19 8-dels Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
15-10 15-17 15-5 Förlust
Meimermondt, Viktoria Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Olof Henriksson /Berg MDU17 8-dels Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
Walkover Förlust
    DSU17 Pool C Evin Ciftci /Kista 11-9 11-7 Förlust
    DSU17 Pool C Sara Persson /Aura 11-3 11-0 Förlust
    DSU17 Pool C Anna Kellermalm /Täby 11-1 11-3 Förlust
  Sara Ericsson /Carlto DDU17 8-dels Mariana Bäckström-Rick /Umeå
Marie Hansson /NBK
15-6 15-4 Förlust
Mellberg, Johan Göteborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Dennis Schön /Aura Walkover Förlust
  Marc Zorjan /GBK HDU19 8-dels Erik Lindgren /Enång
Villiam Claesson /Berg
Walkover Förlust
Midell, Andreas Enånger BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Mattias Norell /Spårvä 17-14 15-9 Vinst
    HSU17 16-dels Albin Knutsson /Umeå 15-5 15-10 Vinst
    HSU17 8-dels Sandeep Hirji /Wätter 15-3 15-4 Förlust
  Olof Henriksson /Berg HDU17 8-dels Jonatan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-10 15-12 Vinst
  Olof Henriksson /Berg HDU17 Kvarts Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
15-11 10-15 15-11 Vinst
  Olof Henriksson /Berg HDU17 Semi Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-9 5-15 15-9 Förlust
  Åsa Nagy /Frölun MDU17 16-dels Patrik Hjortberg /Kärra
Tina Thakrar /Kärra
15-7 15-5 Vinst
  Åsa Nagy /Frölun MDU17 8-dels Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
15-6 11-15 17-14 Förlust
Nagy, Åsa Västra Frölunda BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Andreas Midell /Enång MDU17 16-dels Patrik Hjortberg /Kärra
Tina Thakrar /Kärra
15-7 15-5 Vinst
  Andreas Midell /Enång MDU17 8-dels Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
15-6 11-15 17-14 Förlust
    DSU17 Pool D Matilda Strömblad /Wätter 11-1 11-2 Vinst
    DSU17 Pool D Nicole Clern /Oxie 12-13 11-7 13-12 Förlust
    DSU17 Pool D Tina Thakrar /Kärra 11-5 11-4 Vinst
  Johanna Linnarsson /Lugi DDU17 8-dels Tina Thakrar /Kärra
Evin Ciftci /Kista
Walkover Vinst
  Johanna Linnarsson /Lugi DDU17 Kvarts Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
15-2 15-10 Förlust
Nilsson, Andres Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Niklas Madsen /Ljungs 15-7 15-11 Vinst
    HSU19 8-dels Robin Boqvist /Berg 15-8 15-7 Vinst
    HSU19 Kvarts Erik Hertz /Vår 15-17 15-7 15-8 Vinst
    HSU19 Semi Henri Hurskainen /Emm 15-12 15-6 Förlust
  Mathias Wigardt /Täby HDU19 8-dels Erik Hertz /Vår
David Kartberg /Vår
15-6 15-8 Vinst
  Mathias Wigardt /Täby HDU19 Kvarts Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
17-14 8-15 15-12 Förlust
Nordh, Jonatan BMK Drive
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Albert Sjöström /Umeå 15-11 15-9 Vinst
    HSU17 16-dels Robin Skoglund /Askim 15-4 15-4 Förlust
  Petter Yngvesson /Aura HDU17 16-dels Peter Sundqvist /Kila
David Lindgren /Enång
15-7 15-8 Vinst
  Petter Yngvesson /Aura HDU17 8-dels Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
15-10 15-12 Förlust
  Elina Johansson /Sjöbo MDU17 16-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö
Emelie Glaser /Kista
15-9 15-6 Vinst
  Elina Johansson /Sjöbo MDU17 8-dels Olof Henriksson /Berg
Viktoria Meimermondt /Visby
Walkover Vinst
  Elina Johansson /Sjöbo MDU17 Kvarts Robin Skoglund /Askim
Susanna Serenban /Askim
15-5 15-5 Förlust
Nordin, Peder Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Mattias Wångblad /Väners 15-7 15-13 Vinst
    HSU17 16-dels Oskar Lindell /Askim 15-4 12-15 15-2 Förlust
  Johan Kasperi /Täby HDU17 16-dels Kristoffer Lundqvist /Malmö
Elias Sennström /Lugi
Walkover Vinst
  Johan Kasperi /Täby HDU17 8-dels Stefan Fälth /Järnv
Erik Pettersson /Järnv
15-6 15-11 Vinst
  Johan Kasperi /Täby HDU17 Kvarts Max Samuelsson /Askim
Sandeep Hirji /Wätter
15-10 15-13 Vinst
  Johan Kasperi /Täby HDU17 Semi Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
15-9 5-15 15-9 Vinst
  Johan Kasperi /Täby HDU17 Final Joel Johansson-Berg /Upp
Gabriel Ulldahl /Troll
15-8 15-11 Förlust
Norell, Mattias Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Andreas Midell /Enång 17-14 15-9 Förlust
  Marcus Odö /Spårvä HDU17 16-dels Niklas Hellund /Skill
Emil Johansson /TORP
Walkover Vinst
  Marcus Odö /Spårvä HDU17 8-dels Max Samuelsson /Askim
Sandeep Hirji /Wätter
15-3 15-9 Förlust
Norrman, Fredrik Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Jonathan Ingevaldsson /Skogås 15-12 15-11 Vinst
    HSU19 16-dels David Kartberg /Vår Walkover Vinst
    HSU19 8-dels Tim Foo /Upp 15-2 15-7 Förlust
  Mia Johansson /Askim MDU19 8-dels Viktor Ledström /Berg
Sara Velander /Berg
15-4 15-7 Vinst
  Mia Johansson /Askim MDU19 Kvarts Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
15-9 10-15 15-7 Förlust
  Marcus Fagerlund /Frölun HDU19 8-dels Tim Foo /Upp
Richard Eidestedt /Upp
15-11 15-9 Förlust
Nygren-Strandb, Susann Växjö Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jessica Carlsson /VBK DDU17 Kvarts Mariana Bäckström-Rick /Umeå
Marie Hansson /NBK
6-15 15-6 15-7 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK DDU17 Semi Matilda Lantz /Wätter
Louice Hedberg /Wätter
15-4 15-4 Förlust
Nygren-Strandb, Susann Växjö Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Faraz Safaeiyan /Lenh MDU17 8-dels Erik Pettersson /Järnv
Marie Hansson /NBK
15-10 15-3 Vinst
  Faraz Safaeiyan /Lenh MDU17 Kvarts Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
15-7 15-10 Förlust
    DSU17 Pool B Emma Rosklint /Wätter 11-6 11-1 Vinst
    DSU17 Pool B Sara Ericsson /Carlto 11-6 11-5 Förlust
    DSU17 Pool B Pernilla Karlsson /Julita 13-11 11-2 Förlust
Nygren-Strandb, Susann Växjö Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Odö, Marcus Spårvägens BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Martin Andersson /Täby 15-6 15-2 Vinst
    HSU17 16-dels Petter Yngvesson /Aura 15-4 15-1 Förlust
  Mattias Norell /Spårvä HDU17 16-dels Niklas Hellund /Skill
Emil Johansson /TORP
Walkover Vinst
  Mattias Norell /Spårvä HDU17 8-dels Max Samuelsson /Askim
Sandeep Hirji /Wätter
15-3 15-9 Förlust
Ohlssson, Niclas Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Marcus Fagerlund /Frölun 15-1 15-5 Förlust
  Daniel Andersson /Varber HDU19 16-dels Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
15-11 15-12 Förlust
Olsson, Peter Botkyrka GoIF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Patrik Andersson /Lugi 15-1 15-0 Vinst
    HSU19 16-dels Patric Åkesson /Varber 15-4 15-3 Vinst
    HSU19 8-dels Henri Hurskainen /Emm 15-10 15-13 Förlust
  Manne Rasmussen /Aura HDU19 8-dels Johan Björkholm /Väster
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
15-5 15-8 Vinst
  Manne Rasmussen /Aura HDU19 Kvarts Andres Nilsson /Lugi
Mathias Wigardt /Täby
17-14 8-15 15-12 Vinst
  Manne Rasmussen /Aura HDU19 Semi Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
15-12 15-10 Förlust
Persson, Sanna Varberg bmk
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patric Åkesson /Varber MDU19 8-dels Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
10-15 15-6 15-5 Förlust
    DSU19 8-dels Emma Wengberg /Aura 11-2 11-6 Förlust
  Sara Velander /Berg DDU19 Kvarts Malin Blomkvist /Wätter
Stina Andersson /Wätter
15-8 15-3 Vinst
  Sara Velander /Berg DDU19 Semi Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
15-10 15-9 Vinst
  Sara Velander /Berg DDU19 Final Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
15-2 15-11 Förlust
Persson, Sara BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool C Anna Kellermalm /Täby 11-1 11-6 Vinst
    DSU17 Pool C Viktoria Meimermondt /Visby 11-3 11-0 Vinst
    DSU17 Pool C Evin Ciftci /Kista 11-3 11-3 Vinst
    DSU17 Kvarts Nicole Clern /Oxie 11-3 11-0 Vinst
    DSU17 Semi Matilda Lantz /Wätter 11-8 11-0 Vinst
    DSU17 Final Jessica Carlsson /VBK 11-2 11-6 Förlust
  Nicole Clern /Oxie DDU17 Kvarts Linnea Flink /Wätter
Anna Kellermalm /Täby
7-15 15-5 15-10 Förlust
Pettersson, Erik Järnvägens IF Hallsberg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Johan Kasperi /Täby 15-6 15-6 Förlust
  Stefan Fälth /Järnv HDU17 8-dels Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-6 15-11 Förlust
  Marie Hansson /NBK MDU17 16-dels Tobias Sjöberg /Lugi
Johanna Linnarsson /Lugi
10-15 17-14 15-8 Vinst
  Marie Hansson /NBK MDU17 8-dels Faraz Safaeiyan /Lenh
Susanna Nygren-Strandb /VBK
15-10 15-3 Förlust
Rajala, Tommy Skogås BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Robert Eriksson /Carls 15-12 15-13 Förlust
  Niklas Madsen /Ljungs HDU19 8-dels Oscar Simonsson /Malmö
Patrik Andersson /Lugi
15-10 15-17 15-5 Förlust
Rasmussen, Manne BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Lars Eriksson /Ljungs 15-2 15-7 Vinst
    HSU19 16-dels Henrik Tallberg /Hels 15-10 15-4 Vinst
    HSU19 8-dels Filip Högberg /Kista 3-15 15-7 15-3 Förlust
  Peter Olsson /Botkyr HDU19 8-dels Johan Björkholm /Väster
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
15-5 15-8 Vinst
  Peter Olsson /Botkyr HDU19 Kvarts Andres Nilsson /Lugi
Mathias Wigardt /Täby
17-14 8-15 15-12 Vinst
  Peter Olsson /Botkyr HDU19 Semi Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
15-12 15-10 Förlust
Renwert, Martin BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Magnus Bäckström-Rick /Umeå Walkover Förlust
  Sara Johnson /Täby MDU19 Kvarts Erik Fagius /Lugi
Rebecca Bergmark /Kista
15-4 15-5 Vinst
  Sara Johnson /Täby MDU19 Semi Villiam Claesson /Berg
Malin Jonsson /Berg
15-4 15-1 Vinst
  Sara Johnson /Täby MDU19 Final Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
11-15 15-10 15-6 Förlust
  Joakim Karlsson /Lugi HDU19 8-dels Simon Lindroth /Malmö
Robert Lindqvist /NBK
Walkover Vinst
  Joakim Karlsson /Lugi HDU19 Kvarts Tim Foo /Upp
Richard Eidestedt /Upp
15-12 15-8 Vinst
  Joakim Karlsson /Lugi HDU19 Semi Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
15-6 15-13 Vinst
  Joakim Karlsson /Lugi HDU19 Final Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
10-15 15-4 15-3 Förlust
Rosklint, Emma BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool B Susanna Nygren-Strandb /VBK 11-6 11-1 Förlust
    DSU17 Pool B Pernilla Karlsson /Julita 11-6 11-4 Förlust
    DSU17 Pool B Sara Ericsson /Carlto 11-6 11-7 Förlust
  Matilda Strömblad /Wätter DDU17 8-dels Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
15-2 15-1 Förlust
Safaeiyan, Faraz Lenhovda Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Gabriel Ulldahl /Troll 15-2 15-11 Förlust
  Jesper Wigardt /Täby HDU17 16-dels Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
7-15 17-14 15-9 Förlust
  Susanna Nygren-Strandb /VBK MDU17 8-dels Erik Pettersson /Järnv
Marie Hansson /NBK
15-10 15-3 Vinst
  Susanna Nygren-Strandb /VBK MDU17 Kvarts Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
15-7 15-10 Förlust
Samuelsson, Max Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Jesper Wigardt /Täby 15-9 15-4 Vinst
    HSU17 8-dels Gabriel Ulldahl /Troll 15-4 15-6 Vinst
    HSU17 Kvarts Sebastian Larssion /Hels 15-12 13-15 15-10 Vinst
    HSU17 Semi Petter Yngvesson /Aura 15-9 4-15 15-8 Förlust
  Sandeep Hirji /Wätter HDU17 8-dels Mattias Norell /Spårvä
Marcus Odö /Spårvä
15-3 15-9 Vinst
  Sandeep Hirji /Wätter HDU17 Kvarts Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-10 15-13 Förlust
  Jessica Carlsson /VBK MDU17 8-dels Robin Lundgren /Umeå
Evin Ciftci /Kista
16-17 17-14 17-16 Vinst
  Jessica Carlsson /VBK MDU17 Kvarts Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
15-10 15-11 Förlust
Sandberg, Truls Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Johan Ström /Aura Walkover Vinst
    HSU17 16-dels Stefan Green /Kista 15-2 15-5 Vinst
    HSU17 8-dels Johan Kasperi /Täby 15-13 15-5 Förlust
  Carl Command Fors /Täby HDU17 16-dels Christoffer Tegnhammar /Gis
Patrik Hjortberg /Kärra
15-3 15-6 Vinst
  Carl Command Fors /Täby HDU17 8-dels Johan Larsson /Täby
Fredrik Högman /Täby
15-8 17-14 Förlust
Schön, Dennis BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Johan Mellberg /GBK Walkover Vinst
    HSU19 16-dels Erik Hertz /Vår 15-10 17-15 Förlust
  Erik Fagius /Lugi HDU19 16-dels Johan Björkholm /Väster
Jonathan Ingevaldsson /Skogås
15-7 15-11 Förlust
Sennström, Elias Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Fredrik Högman /Täby Walkover Förlust
  Kristoffer Lundqvist /Malmö HDU17 16-dels Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
Walkover Förlust
Serenban, Susanna Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Robin Skoglund /Askim MDU17 8-dels David Lindgren /Enång
Emelie Baeckström /Kista
15-1 15-4 Vinst
  Robin Skoglund /Askim MDU17 Kvarts Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
15-5 15-5 Vinst
  Robin Skoglund /Askim MDU17 Semi Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
2-15 17-15 15-12 Vinst
  Robin Skoglund /Askim MDU17 Final Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
15-6 15-8 Vinst
    DSU17 Pool H Emma Hagner /Tyresö Walk over Vinst
    DSU17 Pool H Linnea Flink /Wätter 8-11 11-8 11-2 Vinst
    DSU17 Kvarts Elina Johansson /Sjöbo 11-0 11-6 Vinst
    DSU17 Semi Jessica Carlsson /VBK 4-11 11-2 11-4 Förlust
Simonsson, Oscar Malmö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Viktor Ledström /Berg 15-17 17-14 15-10 Förlust
  Patrik Andersson /Lugi HDU19 16-dels Daniel Andersson /Varber
Niclas Ohlssson /Sävsjö
15-11 15-12 Vinst
  Patrik Andersson /Lugi HDU19 8-dels Niklas Madsen /Ljungs
Tommy Rajala /Skogås
15-10 15-17 15-5 Vinst
  Patrik Andersson /Lugi HDU19 Kvarts Magnus Bäckström-Rick /Umeå
Martin Jurlander /Aura
15-7 15-12 Förlust
Sjöberg, Tobias Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Carl Command Fors /Täby 12-15 17-14 15-11 Förlust
  Peter Gerdman /Lugi HDU17 16-dels Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
15-6 15-3 Förlust
  Johanna Linnarsson /Lugi MDU17 16-dels Erik Pettersson /Järnv
Marie Hansson /NBK
10-15 17-14 15-8 Förlust
Sjöström, Albert IFK Umeå
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Jonatan Nordh /Drive 15-11 15-9 Förlust
  Björn Wallden /Lugi HDU17 16-dels Niclas Hobro /Täby
Sebastian Gransbo /Täby
15-11 15-8 Förlust
  Mariana Bäckström-Rick /Umeå MDU17 8-dels Gabriel Ulldahl /Troll
Natalie Eriksson /Väners
15-2 15-5 Förlust
Skoglund, Robin Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Niclas Hobro /Täby 15-10 15-5 Vinst
    HSU17 16-dels Jonatan Nordh /Drive 15-4 15-4 Vinst
    HSU17 8-dels Jacob Engström /Wätter 15-10 15-10 Vinst
    HSU17 Kvarts Petter Yngvesson /Aura 15-10 15-12 Förlust
  Susanna Serenban /Askim MDU17 8-dels David Lindgren /Enång
Emelie Baeckström /Kista
15-1 15-4 Vinst
  Susanna Serenban /Askim MDU17 Kvarts Jonatan Nordh /Drive
Elina Johansson /Sjöbo
15-5 15-5 Vinst
  Susanna Serenban /Askim MDU17 Semi Joel Johansson-Berg /Upp
Matilda Lantz /Wätter
2-15 17-15 15-12 Vinst
  Susanna Serenban /Askim MDU17 Final Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
15-6 15-8 Vinst
Sparen, Jennie Julita Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU17 Pool E Helena Kilström /Tyresö 11-0 11-3 Förlust
    DSU17 Pool E Jessica Carlsson /VBK 11-1 11-1 Förlust
    DSU17 Pool E Emelie Glaser /Kista 11-6 7-11 11-6 Förlust
Ström, Johan BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Truls Sandberg /Täby Walkover Förlust
  Johan Lindblad /Aura HDU17 8-dels Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
Walkover Förlust
Strömblad, Matilda BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Magnus Karlsson /Wätter MDU17 8-dels Stefan Fälth /Järnv
Sara Ericsson /Carlto
15-1 15-1 Förlust
    DSU17 Pool D Åsa Nagy /Frölun 11-1 11-2 Förlust
    DSU17 Pool D Tina Thakrar /Kärra 11-3 11-4 Förlust
    DSU17 Pool D Nicole Clern /Oxie 11-2 11-1 Förlust
  Emma Rosklint /Wätter DDU17 8-dels Jenny Ivansson /Carlto
Pernilla Karlsson /Julita
15-2 15-1 Förlust
Sundqvist, Peter Kilafors BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Johan Larsson /Täby 15-10 15-9 Vinst
    HSU17 16-dels Emil Johansson /TORP 15-5 15-8 Förlust
  David Lindgren /Enång HDU17 16-dels Jonatan Nordh /Drive
Petter Yngvesson /Aura
15-7 15-8 Förlust
  Pernilla Karlsson /Julita MDU17 16-dels Anders Karlsson /KFUMNo
Annelie Westerberg /Ljungs
15-5 15-8 Vinst
  Pernilla Karlsson /Julita MDU17 8-dels Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
17-14 15-12 Förlust
Tallberg, Henrik Helsingborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Manne Rasmussen /Aura 15-10 15-4 Förlust
  Joel Ulldahl /Troll HDU19 16-dels Erik Lindskog /Varber
Patric Åkesson /Varber
15-8 15-4 Vinst
  Joel Ulldahl /Troll HDU19 8-dels Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
15-4 15-2 Förlust
Tegnhammar, Christoffe Gislaved
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patrik Hjortberg /Kärra HDU17 16-dels Truls Sandberg /Täby
Carl Command Fors /Täby
15-3 15-6 Förlust
Tegnhammar, Christoffe Gislaved
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Emil Johansson /TORP 15-12 8-15 15-8 Förlust
Thakrar, Tina Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Patrik Hjortberg /Kärra MDU17 16-dels Andreas Midell /Enång
Åsa Nagy /Frölun
15-7 15-5 Förlust
    DSU17 Pool D Nicole Clern /Oxie 11-1 11-0 Förlust
    DSU17 Pool D Matilda Strömblad /Wätter 11-3 11-4 Vinst
    DSU17 Pool D Åsa Nagy /Frölun 11-5 11-4 Förlust
  Evin Ciftci /Kista DDU17 8-dels Åsa Nagy /Frölun
Johanna Linnarsson /Lugi
Walkover Förlust
Thunborg, Simon Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Sebastian Larssion /Hels 15-3 17-15 Förlust
  Martin Andersson /Täby HDU17 16-dels Mattias Wångblad /Väners
Markus Arvidsson /Sjöbo
15-6 15-4 Vinst
  Martin Andersson /Täby HDU17 8-dels Oskar Lindell /Askim
Oskar Fahlström /Wätter
15-5 15-9 Förlust
Ulldahl, Gabriel Trollhättan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Faraz Safaeiyan /Lenh 15-2 15-11 Vinst
    HSU17 16-dels Christoffer Järlesand /Väners 17-14 15-12 Vinst
    HSU17 8-dels Max Samuelsson /Askim 15-4 15-6 Förlust
  Joel Johansson-Berg /Upp HDU17 8-dels Niclas Hobro /Täby
Sebastian Gransbo /Täby
15-3 15-6 Vinst
  Joel Johansson-Berg /Upp HDU17 Kvarts Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
15-3 15-5 Vinst
  Joel Johansson-Berg /Upp HDU17 Semi Eric Fransson /Carls
Jacob Engström /Wätter
15-11 15-4 Vinst
  Joel Johansson-Berg /Upp HDU17 Final Johan Kasperi /Täby
Peder Nordin /Täby
15-8 15-11 Vinst
  Natalie Eriksson /Väners MDU17 8-dels Albert Sjöström /Umeå
Mariana Bäckström-Rick /Umeå
15-2 15-5 Vinst
  Natalie Eriksson /Väners MDU17 Kvarts Max Samuelsson /Askim
Jessica Carlsson /VBK
15-10 15-11 Vinst
  Natalie Eriksson /Väners MDU17 Semi Oskar Fahlström /Wätter
Linnea Flink /Wätter
10-15 15-9 15-6 Förlust
Ulldahl, Joel Trollhättan
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Erik Lindgren /Enång 15-8 15-3 Förlust
  Erika Hindorf /Carlto MDU19 8-dels Erik Fagius /Lugi
Rebecca Bergmark /Kista
11-15 15-5 15-13 Förlust
  Henrik Tallberg /Hels HDU19 16-dels Erik Lindskog /Varber
Patric Åkesson /Varber
15-8 15-4 Vinst
  Henrik Tallberg /Hels HDU19 8-dels Filip Högberg /Kista
Joakim Berndt /Frölun
15-4 15-2 Förlust
Wallden, Björn Lugi
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Patrik Hjortberg /Kärra 15-10 15-6 Vinst
    HSU17 16-dels Olof Henriksson /Berg 15-13 9-15 15-10 Vinst
    HSU17 8-dels Eric Fransson /Carls 15-6 15-3 Förlust
  Albert Sjöström /Umeå HDU17 16-dels Niclas Hobro /Täby
Sebastian Gransbo /Täby
15-11 15-8 Förlust
Wasell, Rickard Ljungsbro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Mathias Wigardt /Täby Walkover Förlust
Velander, Sara Bergsåkers BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Viktor Ledström /Berg MDU19 8-dels Fredrik Norrman /Askim
Mia Johansson /Askim
15-4 15-7 Förlust
    DSU19 8-dels Rebecca Bergmark /Kista 11-3 9-11 11-8 Förlust
  Sanna Persson /Varber DDU19 Kvarts Malin Blomkvist /Wätter
Stina Andersson /Wätter
15-8 15-3 Vinst
  Sanna Persson /Varber DDU19 Semi Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
15-10 15-9 Vinst
  Sanna Persson /Varber DDU19 Final Sara Johnson /Täby
Cecilia Bjunér /Kista
15-2 15-11 Förlust
Wendt, Sandra BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 8-dels Lina Claesson /Wätter 11-2 11-5 Förlust
  Ida Vångestrand /Ale DDU19 Kvarts Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
15-5 15-11 Förlust
Wengberg, Emma BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Richard Eidestedt /Upp MDU19 8-dels Patric Åkesson /Varber
Sanna Persson /Varber
10-15 15-6 15-5 Vinst
  Richard Eidestedt /Upp MDU19 Kvarts Erik Lindgren /Enång
Andrea Kupari /Berg
12-15 17-14 15-5 Vinst
  Richard Eidestedt /Upp MDU19 Semi Henri Hurskainen /Emm
Johanna Karttunen /GBK
11-15 15-5 15-5 Förlust
    DSU19 8-dels Sanna Persson /Varber 11-2 11-6 Vinst
    DSU19 Kvarts Rebecca Bergmark /Kista 11-3 11-3 Vinst
    DSU19 Semi Emelie Lennartsson /Carls 11-3 5-11 11-6 Förlust
Westerberg, Annelie Ljungsbro BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anders Karlsson /KFUMNo MDU17 16-dels Peter Sundqvist /Kila
Pernilla Karlsson /Julita
15-5 15-8 Förlust
    DSU17 Pool G Elina Johansson /Sjöbo 11-8 11-4 Förlust
    DSU17 Pool G Natalie Eriksson /Väners 11-6 11-8 Förlust
    DSU17 Pool G Jenny Ivansson /Carlto 11-6 11-6 Förlust
  Emelie Baeckström /Kista DDU17 8-dels Natalie Eriksson /Väners
Elina Johansson /Sjöbo
15-3 15-7 Förlust
Wigardt, Jesper Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Peter Gerdman /Lugi 15-7 15-5 Vinst
    HSU17 16-dels Max Samuelsson /Askim 15-9 15-4 Förlust
  Faraz Safaeiyan /Lenh HDU17 16-dels Robin Lundgren /Umeå
Albin Knutsson /Umeå
7-15 17-14 15-9 Förlust
Wigardt, Mathias Täby BMF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Rickard Wasell /Ljungs Walkover Vinst
    HSU19 8-dels Erik Lindgren /Enång 15-10 15-3 Vinst
    HSU19 Kvarts Magnus Bäckström-Rick /Umeå 15-10 15-2 Vinst
    HSU19 Semi Tim Foo /Upp 15-8 15-9 Vinst
    HSU19 Final Henri Hurskainen /Emm 10-15 17-16 15-2 Förlust
  Andres Nilsson /Lugi HDU19 8-dels Erik Hertz /Vår
David Kartberg /Vår
15-6 15-8 Vinst
  Andres Nilsson /Lugi HDU19 Kvarts Peter Olsson /Botkyr
Manne Rasmussen /Aura
17-14 8-15 15-12 Förlust
Wångblad, Mattias Vänersborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 32-dels Peder Nordin /Täby 15-7 15-13 Förlust
  Markus Arvidsson /Sjöbo HDU17 16-dels Simon Thunborg /Täby
Martin Andersson /Täby
15-6 15-4 Förlust
Vångestrand, Ida Ale RK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU19 16-dels Andrea Kupari /Berg 11-7 8-11 11-2 Förlust
  Sandra Wendt /Aura DDU19 Kvarts Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
15-5 15-11 Förlust
Yngvesson, Petter BMK Aura
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU17 16-dels Marcus Odö /Spårvä 15-4 15-1 Vinst
    HSU17 8-dels Johannes Hopf /Österl 15-6 15-3 Vinst
    HSU17 Kvarts Robin Skoglund /Askim 15-10 15-12 Vinst
    HSU17 Semi Max Samuelsson /Askim 15-9 4-15 15-8 Vinst
    HSU17 Final Sandeep Hirji /Wätter 15-4 15-11 Förlust
  Jonatan Nordh /Drive HDU17 16-dels Peter Sundqvist /Kila
David Lindgren /Enång
15-7 15-8 Vinst
  Jonatan Nordh /Drive HDU17 8-dels Andreas Midell /Enång
Olof Henriksson /Berg
15-10 15-12 Förlust
Zorjan, Marc Göteborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 32-dels Robin Boqvist /Berg Walkover Förlust
  Johan Mellberg /GBK HDU19 8-dels Erik Lindgren /Enång
Villiam Claesson /Berg
Walkover Förlust
Åkesson, Patric Varberg bmk
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU19 16-dels Peter Olsson /Botkyr 15-4 15-3 Förlust
  Sanna Persson /Varber MDU19 8-dels Richard Eidestedt /Upp
Emma Wengberg /Aura
10-15 15-6 15-5 Förlust
  Erik Lindskog /Varber HDU19 16-dels Henrik Tallberg /Hels
Joel Ulldahl /Troll
15-8 15-4 Förlust