Wättersmashen 2003

Racketcentrum 20 September 2003

BMK Wätterstad


Created by TURAS/Web version 1.0

 

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 133

Total antal WO matcher = 5

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DSU11      
HSU11      
DDU13 Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Ellen Castell /Sävsjö
Fanny Jönsson /Sävsjö
Josefine Flink /Sävsjö -
Josefine Thulin /Sävsjö
Amanda Gunnarsson /Sävsjö -
Hanna Thulin /Sävsjö
DSU13 Agnes Fahlström /Wätter Anna Rosengren /Sävsjö Julia Flink /Sävsjö
Emelie Gilezan /Wätter
HDU13 Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
Elias Nilsson /Wätter -
Adam Broman /Wätter
Ermin Ceranic /Skill -
Elvir Nijemcevic /Skill
HSU13 Simon Bergström /Wätter Simon Möller /Wätter Anton Castell /Sävsjö
Ermin Ceranic /Skill
MDU13 Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Simon Bergström /Wätter -
Kimberly Hansson /Wätter
Alexander Carlson /Wätter -
Beatrice Nassiri /Wätter
DDU15 Stina Adolfsson /Sävsjö
Sandra Johannesson /Wätter
Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
Sandra Lindström /Wätter -
Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter -
Agnes Fahlström /Wätter
DSU15 Amela Sukurica /Skill Madeleine Andersson /Wätter Anna Boström /Wätter
Anna Hjalmarsson /Skill
HDU15 Oskar Neuman /Wätter
Alexander Drljaca /Wätter
Anton Ekström /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
Johan Wernwfur /Skill -
Gregorz Skrzypa /Skill
Viktor Lundgren /Sävsjö -
Kristoffer Jonsson /Wätter
HSU15 Alexander Drljaca /Wätter Oskar Neuman /Wätter Jon Dahlberg /GBK
Anton Ekström /Wätter
MDU15 Alexander Drljaca /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Oskar Neuman /Wätter
Sandra Lindström /Wätter
Kristoffer Jonsson /Wätter -
Sandra Johannesson /Wätter
Anton Ekström /Wätter -
Anna Boström /Wätter

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU11 Dam singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Ellen Castell /Sävsjö Beatrice Nassiri /Wätter 11-5 11-3
Pool A Fanny Jönsson /Sävsjö Josefine Thulin /Sävsjö 11-1 11-13 11-4
Pool A Beatrice Nassiri /Wätter Josefine Flink /Sävsjö 11-1 11-3
Pool A Ellen Castell /Sävsjö Fanny Jönsson /Sävsjö 11-6 11-2
Pool A Fanny Jönsson /Sävsjö Josefine Flink /Sävsjö 11-9 11-4
Pool A Ellen Castell /Sävsjö Josefine Thulin /Sävsjö 11-7 11-3
Pool A Josefine Thulin /Sävsjö Josefine Flink /Sävsjö 11-5 11-4
Pool A Beatrice Nassiri /Wätter Fanny Jönsson /Sävsjö 11-8 11-2
Pool A Ellen Castell /Sävsjö Josefine Flink /Sävsjö 11-0 11-0
Pool A Josefine Thulin /Sävsjö Beatrice Nassiri /Wätter 13-11 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU11 Herr singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Filip Eriksson /HoliVä Simon Adolfsson /Sävsjö 15-6 15-14
Pool A Gustav Flink /Wätter Alexander Carlson /Wätter 10-15 15-12 15-13
Pool A John Engdahl /Sävsjö Filip Eriksson /HoliVä 15-9 15-5
Pool A Gustav Flink /Wätter Simon Adolfsson /Sävsjö 15-7 15-0
Pool A Gustav Flink /Wätter John Engdahl /Sävsjö 15-8 15-1
Pool A Alexander Carlson /Wätter Simon Adolfsson /Sävsjö 15-0 15-0
Pool A Alexander Carlson /Wätter John Engdahl /Sävsjö 15-1 15-11
Pool A Gustav Flink /Wätter Filip Eriksson /HoliVä 15-3 15-2
Pool A John Engdahl /Sävsjö Simon Adolfsson /Sävsjö 15-13 15-9
Pool A Alexander Carlson /Wätter Filip Eriksson /HoliVä 15-7 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU13 Dam dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Amanda Gunnarsson /Sävsjö
Hanna Thulin /Sävsjö
Kimberly Hansson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-3 15-4
Semi Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Josefine Flink /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-2 15-4
Semi Ellen Castell /Sävsjö
Fanny Jönsson /Sävsjö
Amanda Gunnarsson /Sävsjö
Hanna Thulin /Sävsjö
15-7 6-15 15-5
Final Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Ellen Castell /Sävsjö
Fanny Jönsson /Sävsjö
Walkover

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU13 Dam singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Anna Rosengren /Sävsjö Hanna Thulin /Sävsjö 11-0 11-1
Pool A Emelie Gilezan /Wätter Hanna Thulin /Sävsjö 11-9 11-6
Pool A Anna Rosengren /Sävsjö Emelie Gilezan /Wätter 11-0 11-2
Pool B Julia Flink /Sävsjö Kimberly Hansson /Wätter 11-2 11-0
Pool B Agnes Fahlström /Wätter Amanda Gunnarsson /Sävsjö 11-2 11-2
Pool B Agnes Fahlström /Wätter Julia Flink /Sävsjö 11-6 11-1
Pool B Kimberly Hansson /Wätter Amanda Gunnarsson /Sävsjö 11-3 2-11 11-3
Pool B Julia Flink /Sävsjö Amanda Gunnarsson /Sävsjö 11-7 11-1
Pool B Agnes Fahlström /Wätter Kimberly Hansson /Wätter 11-4 11-2
Semi Anna Rosengren /Sävsjö Julia Flink /Sävsjö 11-9 11-7
Semi Agnes Fahlström /Wätter Emelie Gilezan /Wätter 11-1 11-1
Final Agnes Fahlström /Wätter Anna Rosengren /Sävsjö 11-9 11-13 11-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU13 Herr dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
Lukas Seiborg /Wätter
Lukas Kirchberger /Wätter
15-2 15-1
Kvarts Elias Nilsson /Wätter
Adam Broman /Wätter
Simon Adolfsson /Sävsjö
John Engdahl /Sävsjö
15-4 15-3
Kvarts Ermin Ceranic /Skill
Elvir Nijemcevic /Skill
Björn Id /Wätter
Henrik Tengberg /Wätter
15-3 15-1
Kvarts Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
Alexander Carlson /Wätter
Gustav Flink /Wätter
15-4 15-2
Semi Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
Adam Broman /Wätter
15-2 15-1
Semi Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
Ermin Ceranic /Skill
Elvir Nijemcevic /Skill
15-0 15-2
Final Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
15-9 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU13 Herr singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Simon Bergström /Wätter Elias Nilsson /Wätter 15-4 15-5
Pool A Elias Nilsson /Wätter Oliver Nilsson /Sävsjö 9-15 15-8 17-15
Pool A Simon Bergström /Wätter Oliver Nilsson /Sävsjö 15-5 15-6
Pool B Ermin Ceranic /Skill Lukas Seiborg /Wätter 15-4 15-3
Pool B Anton Castell /Sävsjö Henrik Tengberg /Wätter 15-2 15-0
Pool B Anton Castell /Sävsjö Lukas Seiborg /Wätter 15-7 15-1
Pool B Ermin Ceranic /Skill Henrik Tengberg /Wätter 15-4 15-1
Pool B Lukas Seiborg /Wätter Henrik Tengberg /Wätter 15-6 15-5
Pool B Anton Castell /Sävsjö Ermin Ceranic /Skill 7-15 15-10 15-9
Pool C Lukas Kirchberger /Wätter Peter Skoland /Sävsjö 15-2 15-7
Pool C Elvir Nijemcevic /Skill Adam Broman /Wätter 15-0 15-13
Pool C Elvir Nijemcevic /Skill Lukas Kirchberger /Wätter 15-9 8-15 15-11
Pool C Adam Broman /Wätter Peter Skoland /Sävsjö 15-9 15-5
Pool C Lukas Kirchberger /Wätter Adam Broman /Wätter 15-8 15-6
Pool C Elvir Nijemcevic /Skill Peter Skoland /Sävsjö 15-9 15-1
Pool D Simon Möller /Wätter Björn Id /Wätter 15-1 15-4
Pool D Björn Id /Wätter Robin Aldenholt /Wätter 15-5 15-0
Pool D Simon Möller /Wätter Robin Aldenholt /Wätter 15-0 15-0
Kvarts Simon Bergström /Wätter Björn Id /Wätter 15-4 15-1
Kvarts Anton Castell /Sävsjö Lukas Kirchberger /Wätter 15-6 15-11
Kvarts Ermin Ceranic /Skill Elvir Nijemcevic /Skill 17-15 15-9
Kvarts Simon Möller /Wätter Elias Nilsson /Wätter 15-9 15-1
Semi Simon Bergström /Wätter Anton Castell /Sävsjö 15-3 15-3
Semi Simon Möller /Wätter Ermin Ceranic /Skill 15-0 15-2
Final Simon Bergström /Wätter Simon Möller /Wätter 15-10 15-13

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU13 Mixed dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Simon Bergström /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
John Engdahl /Sävsjö
Josefine Flink /Sävsjö
15-5 15-5
Kvarts Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
Gustav Flink /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-7 15-7
Kvarts Alexander Carlson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
Simon Adolfsson /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-12 15-5
Kvarts Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Simon Möller /Wätter
Emelie Gilezan /Wätter
15-2 15-0
Semi Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
Simon Bergström /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
12-15 15-9 15-6
Semi Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Alexander Carlson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-0 15-0
Final Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
10-15 15-8 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU15 Dam dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
Pernilla Johansson /Skill
Therese Johansson /Skill
15-1 15-0
Kvarts Anna Boström /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
Adaleta Lekpek /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-17 15-6 15-4
Semi Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
Sandra Lindström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-13 15-5
Semi Stina Adolfsson /Sävsjö
Sandra Johannesson /Wätter
Anna Boström /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-9 15-7
Final Stina Adolfsson /Sävsjö
Sandra Johannesson /Wätter
Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
15-10 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Madeleine Andersson /Wätter Therese Johansson /Skill 11-0 11-1
Pool A Therese Johansson /Skill Pernilla Johansson /Skill 3-11 11-4 13-12
Pool A Madeleine Andersson /Wätter Pernilla Johansson /Skill 11-0 11-1
Pool B Anna Boström /Wätter Anmari Susa /Skill 11-1 11-3
Pool B Lisa Lundgren /Skill Anmari Susa /Skill 11-2 11-4
Pool B Anna Boström /Wätter Lisa Lundgren /Skill 13-10 11-2
Pool C Amela Sukurica /Skill Adaleta Lekpek /Skill 11-5 11-4
Pool C Sandra Johannesson /Wätter Jessica Eriksson /HoliVä 11-5 11-0
Pool C Amela Sukurica /Skill Jessica Eriksson /HoliVä 13-10 11-2
Pool C Sandra Johannesson /Wätter Adaleta Lekpek /Skill 2-11 11-3 11-9
Pool C Amela Sukurica /Skill Sandra Johannesson /Wätter 11-3 11-5
Pool C Jessica Eriksson /HoliVä Adaleta Lekpek /Skill 9-11 11-9 11-2
Pool D Stina Adolfsson /Sävsjö Sandra Lindström /Wätter 11-8 11-1
Pool D Anna Hjalmarsson /Skill Sandra Lindström /Wätter 11-3 11-4
Pool D Anna Hjalmarsson /Skill Stina Adolfsson /Sävsjö 11-4 11-9
Kvarts Madeleine Andersson /Wätter Sandra Johannesson /Wätter 11-2 3-11 11-4
Kvarts Anna Boström /Wätter Stina Adolfsson /Sävsjö 11-0 11-0
Kvarts Amela Sukurica /Skill Therese Johansson /Skill 11-0 11-0
Kvarts Anna Hjalmarsson /Skill Lisa Lundgren /Skill 11-5 6-11 11-8
Semi Madeleine Andersson /Wätter Anna Boström /Wätter 11-6 11-7
Semi Amela Sukurica /Skill Anna Hjalmarsson /Skill 13-10 8-0 Uppgivet
Final Amela Sukurica /Skill Madeleine Andersson /Wätter 8-11 11-2 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Johan Wernwfur /Skill
Gregorz Skrzypa /Skill
Johan Sjöberg /CBF
Magnus Hansson /CBF
15-12 8-15 15-10
Kvarts Viktor Lundgren /Sävsjö
Kristoffer Jonsson /Wätter
Marcus Norfeldt /GBK
Jon Dahlberg /GBK
Walkover
Semi Oskar Neuman /Wätter
Alexander Drljaca /Wätter
Johan Wernwfur /Skill
Gregorz Skrzypa /Skill
15-2 15-0
Semi Anton Ekström /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
Viktor Lundgren /Sävsjö
Kristoffer Jonsson /Wätter
15-9 15-5
Final Oskar Neuman /Wätter
Alexander Drljaca /Wätter
Anton Ekström /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
15-0 15-0

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Alexander Drljaca /Wätter Johan Sjöberg /CBF 15-1 15-0
Pool A Johan Sjöberg /CBF Viktor Lundgren /Sävsjö 15-1 15-1
Pool A Alexander Drljaca /Wätter Viktor Lundgren /Sävsjö 15-0 15-0
Pool B Jon Dahlberg /GBK Anton Ekström /Wätter 15-4 15-8
Pool B Jon Dahlberg /GBK Johan Wernwfur /Skill 17-15 15-2
Pool B Anton Ekström /Wätter Johan Wernwfur /Skill 6-15 15-5 15-13
Pool C Henrik Skoland /Sävsjö Kristoffer Jonsson /Wätter 15-3 15-8
Pool C Magnus Hansson /CBF Marcus Norfeldt /GBK Walk over
Pool C Kristoffer Jonsson /Wätter Marcus Norfeldt /GBK Walk over
Pool C Magnus Hansson /CBF Henrik Skoland /Sävsjö 15-4 15-3
Pool C Magnus Hansson /CBF Kristoffer Jonsson /Wätter 15-6 15-11
Pool C Henrik Skoland /Sävsjö Marcus Norfeldt /GBK Walk over
Pool D Oskar Neuman /Wätter Gregorz Skrzypa /Skill 15-0 15-4
Pool D Gregorz Skrzypa /Skill Martin Torkelsson /Wätter 15-3 15-7
Pool D Oskar Neuman /Wätter Martin Torkelsson /Wätter 15-0 15-2
Kvarts Alexander Drljaca /Wätter Henrik Skoland /Sävsjö 15-1 15-0
Kvarts Jon Dahlberg /GBK Gregorz Skrzypa /Skill 17-16 15-2
Kvarts Anton Ekström /Wätter Magnus Hansson /CBF 15-3 15-8
Kvarts Oskar Neuman /Wätter Johan Sjöberg /CBF 15-2 15-4
Semi Alexander Drljaca /Wätter Jon Dahlberg /GBK 15-2 15-2
Semi Oskar Neuman /Wätter Anton Ekström /Wätter 15-3 15-2
Final Alexander Drljaca /Wätter Oskar Neuman /Wätter 15-6 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU15 Mixed dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Anton Ekström /Wätter
Anna Boström /Wätter
Viktor Lundgren /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-7 17-14
Semi Alexander Drljaca /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Kristoffer Jonsson /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-1 15-1
Semi Oskar Neuman /Wätter
Sandra Lindström /Wätter
Anton Ekström /Wätter
Anna Boström /Wätter
12-15 15-11 15-6
Final Alexander Drljaca /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Oskar Neuman /Wätter
Sandra Lindström /Wätter
15-7 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
BMK Wätterstad   Wätter
Carlshamns BF   CBF
Göteborgs BMK   GBK
Hol i Väggas Badmintonförening   HoliVä
Skillingaryds BMK   Skill
Sävsjö BC   Sävsjö

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Carlshamns BF

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Magnus Hansson /CBF   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Johan Sjöberg /CBF   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Göteborgs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jon Dahlberg /GBK   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Marcus Norfeldt /GBK   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Hol i Väggas Badmintonförening

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Filip Eriksson /HoliVä   HSU11/Pool/Ej vidare        
Jessica Eriksson /HoliVä   DSU15/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skillingaryds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Ermin Ceranic /Skill   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Anna Hjalmarsson /Skill   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust    
Pernilla Johansson /Skill   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Therese Johansson /Skill   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust    
Adaleta Lekpek /Skill   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Lisa Lundgren /Skill   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Förlust    
Elvir Nijemcevic /Skill   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Gregorz Skrzypa /Skill   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Amela Sukurica /Skill   DSU15/Final/Vinst   DDU15/Final/Förlust    
Anmari Susa /Skill   DSU15/Pool/Ej vidare        
Johan Wernwfur /Skill   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Simon Adolfsson /Sävsjö   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Stina Adolfsson /Sävsjö   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Kvarts/Förlust
Anton Castell /Sävsjö   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Final/Förlust   MDU13/Final/Vinst
Ellen Castell /Sävsjö   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Förlust    
John Engdahl /Sävsjö   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Josefine Flink /Sävsjö   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Julia Flink /Sävsjö   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Final/Vinst   MDU13/Final/Förlust
Amanda Gunnarsson /Sävsjö   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust    
Fanny Jönsson /Sävsjö   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Final/Förlust    
Viktor Lundgren /Sävsjö   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Oliver Nilsson /Sävsjö   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Final/Förlust   MDU13/Final/Förlust
Anna Rosengren /Sävsjö   DSU13/Final/Förlust   DDU13/Final/Vinst   MDU13/Final/Vinst
Henrik Skoland /Sävsjö   HSU15/Kvarts/Förlust        
Peter Skoland /Sävsjö   HSU13/Pool/Ej vidare        
Hanna Thulin /Sävsjö   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust    
Josefine Thulin /Sävsjö   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Robin Aldenholt /Wätter   HSU13/Pool/Ej vidare        
Madeleine Andersson /Wätter   DSU15/Final/Förlust   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Final/Vinst
Simon Bergström /Wätter   HSU13/Final/Vinst   HDU13/Final/Vinst   MDU13/Semi/Förlust
Anna Boström /Wätter   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Adam Broman /Wätter   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Semi/Förlust    
Alexander Carlson /Wätter   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Alexander Drljaca /Wätter   HSU15/Final/Vinst   HDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Vinst
Anton Ekström /Wätter   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Final/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Lisa Engström /Wätter            
Agnes Fahlström /Wätter   DSU13/Final/Vinst   DDU15/Semi/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Gustav Flink /Wätter   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Emelie Gilezan /Wätter   DSU13/Semi/Förlust       MDU13/Kvarts/Förlust
Kimberly Hansson /Wätter   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Björn Id /Wätter   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Sandra Johannesson /Wätter   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Semi/Förlust
Kristoffer Jonsson /Wätter   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Lukas Kirchberger /Wätter   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Andreas Lantz /Wätter            
Sandra Lindström /Wätter   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Final/Förlust
Simon Möller /Wätter   HSU13/Final/Förlust   HDU13/Final/Vinst   MDU13/Kvarts/Förlust
Beatrice Nassiri /Wätter   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Oskar Neuman /Wätter   HSU15/Final/Förlust   HDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Förlust
Elias Nilsson /Wätter   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Lukas Seiborg /Wätter   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Henrik Tengberg /Wätter   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Martin Torkelsson /Wätter   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adolfsson, Simon Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Filip Eriksson /HoliVä 15-6 15-14 Förlust
    HSU11 Pool A Gustav Flink /Wätter 15-7 15-0 Förlust
    HSU11 Pool A Alexander Carlson /Wätter 15-0 15-0 Förlust
    HSU11 Pool A John Engdahl /Sävsjö 15-13 15-9 Förlust
  John Engdahl /Sävsjö HDU13 Kvarts Elias Nilsson /Wätter
Adam Broman /Wätter
15-4 15-3 Förlust
  Josefine Thulin /Sävsjö MDU13 Kvarts Alexander Carlson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-12 15-5 Förlust
Adolfsson, Stina Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Sandra Lindström /Wätter 11-8 11-1 Vinst
    DSU15 Pool D Anna Hjalmarsson /Skill 11-4 11-9 Förlust
    DSU15 Kvarts Anna Boström /Wätter 11-0 11-0 Förlust
  Sandra Johannesson /Wätter DDU15 Semi Anna Boström /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-9 15-7 Vinst
  Sandra Johannesson /Wätter DDU15 Final Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
15-10 15-10 Vinst
  Viktor Lundgren /Sävsjö MDU15 Kvarts Anton Ekström /Wätter
Anna Boström /Wätter
15-7 17-14 Förlust
Aldenholt, Robin BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Björn Id /Wätter 15-5 15-0 Förlust
    HSU13 Pool D Simon Möller /Wätter 15-0 15-0 Förlust
Andersson, Madeleine BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Therese Johansson /Skill 11-0 11-1 Vinst
    DSU15 Pool A Pernilla Johansson /Skill 11-0 11-1 Vinst
    DSU15 Kvarts Sandra Johannesson /Wätter 11-2 3-11 11-4 Vinst
    DSU15 Semi Anna Boström /Wätter 11-6 11-7 Vinst
    DSU15 Final Amela Sukurica /Skill 8-11 11-2 11-1 Förlust
  Sandra Lindström /Wätter DDU15 Semi Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
15-13 15-5 Förlust
  Alexander Drljaca /Wätter MDU15 Semi Kristoffer Jonsson /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-1 15-1 Vinst
  Alexander Drljaca /Wätter MDU15 Final Oskar Neuman /Wätter
Sandra Lindström /Wätter
15-7 15-5 Vinst
Bergström, Simon BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Elias Nilsson /Wätter 15-4 15-5 Vinst
    HSU13 Pool A Oliver Nilsson /Sävsjö 15-5 15-6 Vinst
    HSU13 Kvarts Björn Id /Wätter 15-4 15-1 Vinst
    HSU13 Semi Anton Castell /Sävsjö 15-3 15-3 Vinst
    HSU13 Final Simon Möller /Wätter 15-10 15-13 Vinst
  Simon Möller /Wätter HDU13 Kvarts Lukas Seiborg /Wätter
Lukas Kirchberger /Wätter
15-2 15-1 Vinst
  Simon Möller /Wätter HDU13 Semi Elias Nilsson /Wätter
Adam Broman /Wätter
15-2 15-1 Vinst
  Simon Möller /Wätter HDU13 Final Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
15-9 15-6 Vinst
  Kimberly Hansson /Wätter MDU13 Kvarts John Engdahl /Sävsjö
Josefine Flink /Sävsjö
15-5 15-5 Vinst
  Kimberly Hansson /Wätter MDU13 Semi Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
12-15 15-9 15-6 Förlust
Boström, Anna BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Anmari Susa /Skill 11-1 11-3 Vinst
    DSU15 Pool B Lisa Lundgren /Skill 13-10 11-2 Vinst
    DSU15 Kvarts Stina Adolfsson /Sävsjö 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Semi Madeleine Andersson /Wätter 11-6 11-7 Förlust
  Agnes Fahlström /Wätter DDU15 Kvarts Adaleta Lekpek /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-17 15-6 15-4 Vinst
  Agnes Fahlström /Wätter DDU15 Semi Stina Adolfsson /Sävsjö
Sandra Johannesson /Wätter
15-9 15-7 Förlust
  Anton Ekström /Wätter MDU15 Kvarts Viktor Lundgren /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-7 17-14 Vinst
  Anton Ekström /Wätter MDU15 Semi Oskar Neuman /Wätter
Sandra Lindström /Wätter
12-15 15-11 15-6 Förlust
Broman, Adam BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Elvir Nijemcevic /Skill 15-0 15-13 Förlust
    HSU13 Pool C Peter Skoland /Sävsjö 15-9 15-5 Vinst
    HSU13 Pool C Lukas Kirchberger /Wätter 15-8 15-6 Förlust
  Elias Nilsson /Wätter HDU13 Kvarts Simon Adolfsson /Sävsjö
John Engdahl /Sävsjö
15-4 15-3 Vinst
  Elias Nilsson /Wätter HDU13 Semi Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
15-2 15-1 Förlust
Carlson, Alexander BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Gustav Flink /Wätter 10-15 15-12 15-13 Förlust
    HSU11 Pool A Simon Adolfsson /Sävsjö 15-0 15-0 Vinst
    HSU11 Pool A John Engdahl /Sävsjö 15-1 15-11 Vinst
    HSU11 Pool A Filip Eriksson /HoliVä 15-7 15-2 Vinst
  Gustav Flink /Wätter HDU13 Kvarts Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
15-4 15-2 Förlust
  Beatrice Nassiri /Wätter MDU13 Kvarts Simon Adolfsson /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-12 15-5 Vinst
  Beatrice Nassiri /Wätter MDU13 Semi Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-0 15-0 Förlust
Castell, Anton Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Henrik Tengberg /Wätter 15-2 15-0 Vinst
    HSU13 Pool B Lukas Seiborg /Wätter 15-7 15-1 Vinst
    HSU13 Pool B Ermin Ceranic /Skill 7-15 15-10 15-9 Vinst
    HSU13 Kvarts Lukas Kirchberger /Wätter 15-6 15-11 Vinst
    HSU13 Semi Simon Bergström /Wätter 15-3 15-3 Förlust
  Oliver Nilsson /Sävsjö HDU13 Kvarts Alexander Carlson /Wätter
Gustav Flink /Wätter
15-4 15-2 Vinst
  Oliver Nilsson /Sävsjö HDU13 Semi Ermin Ceranic /Skill
Elvir Nijemcevic /Skill
15-0 15-2 Vinst
  Oliver Nilsson /Sävsjö HDU13 Final Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
15-9 15-6 Förlust
  Anna Rosengren /Sävsjö MDU13 Kvarts Gustav Flink /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-7 15-7 Vinst
  Anna Rosengren /Sävsjö MDU13 Semi Simon Bergström /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
12-15 15-9 15-6 Vinst
  Anna Rosengren /Sävsjö MDU13 Final Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
10-15 15-8 15-2 Vinst
Castell, Ellen Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Beatrice Nassiri /Wätter 11-5 11-3 Vinst
    DSU11 Pool A Fanny Jönsson /Sävsjö 11-6 11-2 Vinst
    DSU11 Pool A Josefine Thulin /Sävsjö 11-7 11-3 Vinst
    DSU11 Pool A Josefine Flink /Sävsjö 11-0 11-0 Vinst
  Fanny Jönsson /Sävsjö DDU13 Semi Amanda Gunnarsson /Sävsjö
Hanna Thulin /Sävsjö
15-7 6-15 15-5 Vinst
  Fanny Jönsson /Sävsjö DDU13 Final Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Walkover Förlust
Ceranic, Ermin Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Lukas Seiborg /Wätter 15-4 15-3 Vinst
    HSU13 Pool B Henrik Tengberg /Wätter 15-4 15-1 Vinst
    HSU13 Pool B Anton Castell /Sävsjö 7-15 15-10 15-9 Förlust
    HSU13 Kvarts Elvir Nijemcevic /Skill 17-15 15-9 Vinst
    HSU13 Semi Simon Möller /Wätter 15-0 15-2 Förlust
  Elvir Nijemcevic /Skill HDU13 Kvarts Björn Id /Wätter
Henrik Tengberg /Wätter
15-3 15-1 Vinst
  Elvir Nijemcevic /Skill HDU13 Semi Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
15-0 15-2 Förlust
Dahlberg, Jon Göteborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Anton Ekström /Wätter 15-4 15-8 Vinst
    HSU15 Pool B Johan Wernwfur /Skill 17-15 15-2 Vinst
    HSU15 Kvarts Gregorz Skrzypa /Skill 17-16 15-2 Vinst
    HSU15 Semi Alexander Drljaca /Wätter 15-2 15-2 Förlust
  Marcus Norfeldt /GBK HDU15 Kvarts Viktor Lundgren /Sävsjö
Kristoffer Jonsson /Wätter
Walkover Förlust
Drljaca, Alexander BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Johan Sjöberg /CBF 15-1 15-0 Vinst
    HSU15 Pool A Viktor Lundgren /Sävsjö 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Kvarts Henrik Skoland /Sävsjö 15-1 15-0 Vinst
    HSU15 Semi Jon Dahlberg /GBK 15-2 15-2 Vinst
    HSU15 Final Oskar Neuman /Wätter 15-6 15-2 Vinst
  Oskar Neuman /Wätter HDU15 Semi Johan Wernwfur /Skill
Gregorz Skrzypa /Skill
15-2 15-0 Vinst
  Oskar Neuman /Wätter HDU15 Final Anton Ekström /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
15-0 15-0 Vinst
  Madeleine Andersson /Wätter MDU15 Semi Kristoffer Jonsson /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-1 15-1 Vinst
  Madeleine Andersson /Wätter MDU15 Final Oskar Neuman /Wätter
Sandra Lindström /Wätter
15-7 15-5 Vinst
Ekström, Anton BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Jon Dahlberg /GBK 15-4 15-8 Förlust
    HSU15 Pool B Johan Wernwfur /Skill 6-15 15-5 15-13 Vinst
    HSU15 Kvarts Magnus Hansson /CBF 15-3 15-8 Vinst
    HSU15 Semi Oskar Neuman /Wätter 15-3 15-2 Förlust
  Martin Torkelsson /Wätter HDU15 Semi Viktor Lundgren /Sävsjö
Kristoffer Jonsson /Wätter
15-9 15-5 Vinst
  Martin Torkelsson /Wätter HDU15 Final Oskar Neuman /Wätter
Alexander Drljaca /Wätter
15-0 15-0 Förlust
  Anna Boström /Wätter MDU15 Kvarts Viktor Lundgren /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-7 17-14 Vinst
  Anna Boström /Wätter MDU15 Semi Oskar Neuman /Wätter
Sandra Lindström /Wätter
12-15 15-11 15-6 Förlust
Engdahl, John Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Filip Eriksson /HoliVä 15-9 15-5 Vinst
    HSU11 Pool A Gustav Flink /Wätter 15-8 15-1 Förlust
    HSU11 Pool A Alexander Carlson /Wätter 15-1 15-11 Förlust
    HSU11 Pool A Simon Adolfsson /Sävsjö 15-13 15-9 Vinst
  Simon Adolfsson /Sävsjö HDU13 Kvarts Elias Nilsson /Wätter
Adam Broman /Wätter
15-4 15-3 Förlust
  Josefine Flink /Sävsjö MDU13 Kvarts Simon Bergström /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
15-5 15-5 Förlust
Engström, Lisa BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Eriksson, Filip Hol i Väggas Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Simon Adolfsson /Sävsjö 15-6 15-14 Vinst
    HSU11 Pool A John Engdahl /Sävsjö 15-9 15-5 Förlust
    HSU11 Pool A Gustav Flink /Wätter 15-3 15-2 Förlust
    HSU11 Pool A Alexander Carlson /Wätter 15-7 15-2 Förlust
Eriksson, Jessica Hol i Väggas Badmintonförening
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Sandra Johannesson /Wätter 11-5 11-0 Förlust
    DSU15 Pool C Amela Sukurica /Skill 13-10 11-2 Förlust
    DSU15 Pool C Adaleta Lekpek /Skill 9-11 11-9 11-2 Vinst
Fahlström, Agnes BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Amanda Gunnarsson /Sävsjö 11-2 11-2 Vinst
    DSU13 Pool B Julia Flink /Sävsjö 11-6 11-1 Vinst
    DSU13 Pool B Kimberly Hansson /Wätter 11-4 11-2 Vinst
    DSU13 Semi Emelie Gilezan /Wätter 11-1 11-1 Vinst
    DSU13 Final Anna Rosengren /Sävsjö 11-9 11-13 11-3 Vinst
  Anna Boström /Wätter DDU15 Kvarts Adaleta Lekpek /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-17 15-6 15-4 Vinst
  Anna Boström /Wätter DDU15 Semi Stina Adolfsson /Sävsjö
Sandra Johannesson /Wätter
15-9 15-7 Förlust
  Gustav Flink /Wätter MDU13 Kvarts Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
15-7 15-7 Förlust
Flink, Gustav BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Alexander Carlson /Wätter 10-15 15-12 15-13 Vinst
    HSU11 Pool A Simon Adolfsson /Sävsjö 15-7 15-0 Vinst
    HSU11 Pool A John Engdahl /Sävsjö 15-8 15-1 Vinst
    HSU11 Pool A Filip Eriksson /HoliVä 15-3 15-2 Vinst
  Alexander Carlson /Wätter HDU13 Kvarts Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
15-4 15-2 Förlust
  Agnes Fahlström /Wätter MDU13 Kvarts Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
15-7 15-7 Förlust
Flink, Josefine Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Beatrice Nassiri /Wätter 11-1 11-3 Förlust
    DSU11 Pool A Fanny Jönsson /Sävsjö 11-9 11-4 Förlust
    DSU11 Pool A Josefine Thulin /Sävsjö 11-5 11-4 Förlust
    DSU11 Pool A Ellen Castell /Sävsjö 11-0 11-0 Förlust
  Josefine Thulin /Sävsjö DDU13 Semi Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-2 15-4 Förlust
  John Engdahl /Sävsjö MDU13 Kvarts Simon Bergström /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
15-5 15-5 Förlust
Flink, Julia Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Kimberly Hansson /Wätter 11-2 11-0 Vinst
    DSU13 Pool B Agnes Fahlström /Wätter 11-6 11-1 Förlust
    DSU13 Pool B Amanda Gunnarsson /Sävsjö 11-7 11-1 Vinst
    DSU13 Semi Anna Rosengren /Sävsjö 11-9 11-7 Förlust
  Anna Rosengren /Sävsjö DDU13 Semi Josefine Flink /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-2 15-4 Vinst
  Anna Rosengren /Sävsjö DDU13 Final Ellen Castell /Sävsjö
Fanny Jönsson /Sävsjö
Walkover Vinst
  Oliver Nilsson /Sävsjö MDU13 Kvarts Simon Möller /Wätter
Emelie Gilezan /Wätter
15-2 15-0 Vinst
  Oliver Nilsson /Sävsjö MDU13 Semi Alexander Carlson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-0 15-0 Vinst
  Oliver Nilsson /Sävsjö MDU13 Final Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
10-15 15-8 15-2 Förlust
Gilezan, Emelie BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Hanna Thulin /Sävsjö 11-9 11-6 Vinst
    DSU13 Pool A Anna Rosengren /Sävsjö 11-0 11-2 Förlust
    DSU13 Semi Agnes Fahlström /Wätter 11-1 11-1 Förlust
  Simon Möller /Wätter MDU13 Kvarts Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-2 15-0 Förlust
Gunnarsson, Amanda Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Agnes Fahlström /Wätter 11-2 11-2 Förlust
    DSU13 Pool B Kimberly Hansson /Wätter 11-3 2-11 11-3 Förlust
    DSU13 Pool B Julia Flink /Sävsjö 11-7 11-1 Förlust
  Hanna Thulin /Sävsjö DDU13 Kvarts Kimberly Hansson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-3 15-4 Vinst
  Hanna Thulin /Sävsjö DDU13 Semi Ellen Castell /Sävsjö
Fanny Jönsson /Sävsjö
15-7 6-15 15-5 Förlust
Hansson, Kimberly BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Julia Flink /Sävsjö 11-2 11-0 Förlust
    DSU13 Pool B Amanda Gunnarsson /Sävsjö 11-3 2-11 11-3 Vinst
    DSU13 Pool B Agnes Fahlström /Wätter 11-4 11-2 Förlust
  Beatrice Nassiri /Wätter DDU13 Kvarts Amanda Gunnarsson /Sävsjö
Hanna Thulin /Sävsjö
15-3 15-4 Förlust
  Simon Bergström /Wätter MDU13 Kvarts John Engdahl /Sävsjö
Josefine Flink /Sävsjö
15-5 15-5 Vinst
  Simon Bergström /Wätter MDU13 Semi Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
12-15 15-9 15-6 Förlust
Hansson, Magnus Carlshamns BF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Marcus Norfeldt /GBK Walk over Vinst
    HSU15 Pool C Henrik Skoland /Sävsjö 15-4 15-3 Vinst
    HSU15 Pool C Kristoffer Jonsson /Wätter 15-6 15-11 Vinst
    HSU15 Kvarts Anton Ekström /Wätter 15-3 15-8 Förlust
  Johan Sjöberg /CBF HDU15 Kvarts Johan Wernwfur /Skill
Gregorz Skrzypa /Skill
15-12 8-15 15-10 Förlust
Hjalmarsson, Anna Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Sandra Lindström /Wätter 11-3 11-4 Vinst
    DSU15 Pool D Stina Adolfsson /Sävsjö 11-4 11-9 Vinst
    DSU15 Kvarts Lisa Lundgren /Skill 11-5 6-11 11-8 Vinst
    DSU15 Semi Amela Sukurica /Skill 13-10 8-0 Uppgivet Förlust
  Adaleta Lekpek /Skill DDU15 Kvarts Anna Boström /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-17 15-6 15-4 Förlust
Id, Björn BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Simon Möller /Wätter 15-1 15-4 Förlust
    HSU13 Pool D Robin Aldenholt /Wätter 15-5 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Simon Bergström /Wätter 15-4 15-1 Förlust
  Henrik Tengberg /Wätter HDU13 Kvarts Ermin Ceranic /Skill
Elvir Nijemcevic /Skill
15-3 15-1 Förlust
Johannesson, Sandra BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Jessica Eriksson /HoliVä 11-5 11-0 Vinst
    DSU15 Pool C Adaleta Lekpek /Skill 2-11 11-3 11-9 Vinst
    DSU15 Pool C Amela Sukurica /Skill 11-3 11-5 Förlust
    DSU15 Kvarts Madeleine Andersson /Wätter 11-2 3-11 11-4 Förlust
  Stina Adolfsson /Sävsjö DDU15 Semi Anna Boström /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-9 15-7 Vinst
  Stina Adolfsson /Sävsjö DDU15 Final Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
15-10 15-10 Vinst
  Kristoffer Jonsson /Wätter MDU15 Semi Alexander Drljaca /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-1 15-1 Förlust
Johansson, Pernilla Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Therese Johansson /Skill 3-11 11-4 13-12 Förlust
    DSU15 Pool A Madeleine Andersson /Wätter 11-0 11-1 Förlust
  Therese Johansson /Skill DDU15 Kvarts Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
15-1 15-0 Förlust
Johansson, Therese Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Madeleine Andersson /Wätter 11-0 11-1 Förlust
    DSU15 Pool A Pernilla Johansson /Skill 3-11 11-4 13-12 Vinst
    DSU15 Kvarts Amela Sukurica /Skill 11-0 11-0 Förlust
  Pernilla Johansson /Skill DDU15 Kvarts Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
15-1 15-0 Förlust
Jonsson, Kristoffer BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Henrik Skoland /Sävsjö 15-3 15-8 Förlust
    HSU15 Pool C Marcus Norfeldt /GBK Walk over Vinst
    HSU15 Pool C Magnus Hansson /CBF 15-6 15-11 Förlust
  Viktor Lundgren /Sävsjö HDU15 Kvarts Marcus Norfeldt /GBK
Jon Dahlberg /GBK
Walkover Vinst
  Viktor Lundgren /Sävsjö HDU15 Semi Anton Ekström /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
15-9 15-5 Förlust
  Sandra Johannesson /Wätter MDU15 Semi Alexander Drljaca /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-1 15-1 Förlust
Jönsson, Fanny Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Josefine Thulin /Sävsjö 11-1 11-13 11-4 Vinst
    DSU11 Pool A Ellen Castell /Sävsjö 11-6 11-2 Förlust
    DSU11 Pool A Josefine Flink /Sävsjö 11-9 11-4 Vinst
    DSU11 Pool A Beatrice Nassiri /Wätter 11-8 11-2 Förlust
  Ellen Castell /Sävsjö DDU13 Semi Amanda Gunnarsson /Sävsjö
Hanna Thulin /Sävsjö
15-7 6-15 15-5 Vinst
  Ellen Castell /Sävsjö DDU13 Final Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Walkover Förlust
Kirchberger, Lukas BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Peter Skoland /Sävsjö 15-2 15-7 Vinst
    HSU13 Pool C Elvir Nijemcevic /Skill 15-9 8-15 15-11 Förlust
    HSU13 Pool C Adam Broman /Wätter 15-8 15-6 Vinst
    HSU13 Kvarts Anton Castell /Sävsjö 15-6 15-11 Förlust
  Lukas Seiborg /Wätter HDU13 Kvarts Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
15-2 15-1 Förlust
Lantz, Andreas BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Lekpek, Adaleta Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Amela Sukurica /Skill 11-5 11-4 Förlust
    DSU15 Pool C Sandra Johannesson /Wätter 2-11 11-3 11-9 Förlust
    DSU15 Pool C Jessica Eriksson /HoliVä 9-11 11-9 11-2 Förlust
  Anna Hjalmarsson /Skill DDU15 Kvarts Anna Boström /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-17 15-6 15-4 Förlust
Lindström, Sandra BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Stina Adolfsson /Sävsjö 11-8 11-1 Förlust
    DSU15 Pool D Anna Hjalmarsson /Skill 11-3 11-4 Förlust
  Madeleine Andersson /Wätter DDU15 Semi Lisa Lundgren /Skill
Amela Sukurica /Skill
15-13 15-5 Förlust
  Oskar Neuman /Wätter MDU15 Semi Anton Ekström /Wätter
Anna Boström /Wätter
12-15 15-11 15-6 Vinst
  Oskar Neuman /Wätter MDU15 Final Alexander Drljaca /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-7 15-5 Förlust
Lundgren, Lisa Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Anmari Susa /Skill 11-2 11-4 Vinst
    DSU15 Pool B Anna Boström /Wätter 13-10 11-2 Förlust
    DSU15 Kvarts Anna Hjalmarsson /Skill 11-5 6-11 11-8 Förlust
  Amela Sukurica /Skill DDU15 Kvarts Pernilla Johansson /Skill
Therese Johansson /Skill
15-1 15-0 Vinst
  Amela Sukurica /Skill DDU15 Semi Sandra Lindström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-13 15-5 Vinst
  Amela Sukurica /Skill DDU15 Final Stina Adolfsson /Sävsjö
Sandra Johannesson /Wätter
15-10 15-10 Förlust
Lundgren, Viktor Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Johan Sjöberg /CBF 15-1 15-1 Förlust
    HSU15 Pool A Alexander Drljaca /Wätter 15-0 15-0 Förlust
  Kristoffer Jonsson /Wätter HDU15 Kvarts Marcus Norfeldt /GBK
Jon Dahlberg /GBK
Walkover Vinst
  Kristoffer Jonsson /Wätter HDU15 Semi Anton Ekström /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
15-9 15-5 Förlust
  Stina Adolfsson /Sävsjö MDU15 Kvarts Anton Ekström /Wätter
Anna Boström /Wätter
15-7 17-14 Förlust
Möller, Simon BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Björn Id /Wätter 15-1 15-4 Vinst
    HSU13 Pool D Robin Aldenholt /Wätter 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Elias Nilsson /Wätter 15-9 15-1 Vinst
    HSU13 Semi Ermin Ceranic /Skill 15-0 15-2 Vinst
    HSU13 Final Simon Bergström /Wätter 15-10 15-13 Förlust
  Simon Bergström /Wätter HDU13 Kvarts Lukas Seiborg /Wätter
Lukas Kirchberger /Wätter
15-2 15-1 Vinst
  Simon Bergström /Wätter HDU13 Semi Elias Nilsson /Wätter
Adam Broman /Wätter
15-2 15-1 Vinst
  Simon Bergström /Wätter HDU13 Final Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
15-9 15-6 Vinst
  Emelie Gilezan /Wätter MDU13 Kvarts Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-2 15-0 Förlust
Nassiri, Beatrice BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Ellen Castell /Sävsjö 11-5 11-3 Förlust
    DSU11 Pool A Josefine Flink /Sävsjö 11-1 11-3 Vinst
    DSU11 Pool A Fanny Jönsson /Sävsjö 11-8 11-2 Vinst
    DSU11 Pool A Josefine Thulin /Sävsjö 13-11 11-4 Förlust
  Kimberly Hansson /Wätter DDU13 Kvarts Amanda Gunnarsson /Sävsjö
Hanna Thulin /Sävsjö
15-3 15-4 Förlust
  Alexander Carlson /Wätter MDU13 Kvarts Simon Adolfsson /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-12 15-5 Vinst
  Alexander Carlson /Wätter MDU13 Semi Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-0 15-0 Förlust
Neuman, Oskar BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Gregorz Skrzypa /Skill 15-0 15-4 Vinst
    HSU15 Pool D Martin Torkelsson /Wätter 15-0 15-2 Vinst
    HSU15 Kvarts Johan Sjöberg /CBF 15-2 15-4 Vinst
    HSU15 Semi Anton Ekström /Wätter 15-3 15-2 Vinst
    HSU15 Final Alexander Drljaca /Wätter 15-6 15-2 Förlust
  Alexander Drljaca /Wätter HDU15 Semi Johan Wernwfur /Skill
Gregorz Skrzypa /Skill
15-2 15-0 Vinst
  Alexander Drljaca /Wätter HDU15 Final Anton Ekström /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
15-0 15-0 Vinst
  Sandra Lindström /Wätter MDU15 Semi Anton Ekström /Wätter
Anna Boström /Wätter
12-15 15-11 15-6 Vinst
  Sandra Lindström /Wätter MDU15 Final Alexander Drljaca /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-7 15-5 Förlust
Nijemcevic, Elvir Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Adam Broman /Wätter 15-0 15-13 Vinst
    HSU13 Pool C Lukas Kirchberger /Wätter 15-9 8-15 15-11 Vinst
    HSU13 Pool C Peter Skoland /Sävsjö 15-9 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Ermin Ceranic /Skill 17-15 15-9 Förlust
  Ermin Ceranic /Skill HDU13 Kvarts Björn Id /Wätter
Henrik Tengberg /Wätter
15-3 15-1 Vinst
  Ermin Ceranic /Skill HDU13 Semi Oliver Nilsson /Sävsjö
Anton Castell /Sävsjö
15-0 15-2 Förlust
Nilsson, Elias BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Simon Bergström /Wätter 15-4 15-5 Förlust
    HSU13 Pool A Oliver Nilsson /Sävsjö 9-15 15-8 17-15 Vinst
    HSU13 Kvarts Simon Möller /Wätter 15-9 15-1 Förlust
  Adam Broman /Wätter HDU13 Kvarts Simon Adolfsson /Sävsjö
John Engdahl /Sävsjö
15-4 15-3 Vinst
  Adam Broman /Wätter HDU13 Semi Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
15-2 15-1 Förlust
Nilsson, Oliver Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Elias Nilsson /Wätter 9-15 15-8 17-15 Förlust
    HSU13 Pool A Simon Bergström /Wätter 15-5 15-6 Förlust
  Anton Castell /Sävsjö HDU13 Kvarts Alexander Carlson /Wätter
Gustav Flink /Wätter
15-4 15-2 Vinst
  Anton Castell /Sävsjö HDU13 Semi Ermin Ceranic /Skill
Elvir Nijemcevic /Skill
15-0 15-2 Vinst
  Anton Castell /Sävsjö HDU13 Final Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
15-9 15-6 Förlust
  Julia Flink /Sävsjö MDU13 Kvarts Simon Möller /Wätter
Emelie Gilezan /Wätter
15-2 15-0 Vinst
  Julia Flink /Sävsjö MDU13 Semi Alexander Carlson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-0 15-0 Vinst
  Julia Flink /Sävsjö MDU13 Final Anton Castell /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
10-15 15-8 15-2 Förlust
Norfeldt, Marcus Göteborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Magnus Hansson /CBF Walk over Förlust
    HSU15 Pool C Kristoffer Jonsson /Wätter Walk over Förlust
    HSU15 Pool C Henrik Skoland /Sävsjö Walk over Förlust
  Jon Dahlberg /GBK HDU15 Kvarts Viktor Lundgren /Sävsjö
Kristoffer Jonsson /Wätter
Walkover Förlust
Rosengren, Anna Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Hanna Thulin /Sävsjö 11-0 11-1 Vinst
    DSU13 Pool A Emelie Gilezan /Wätter 11-0 11-2 Vinst
    DSU13 Semi Julia Flink /Sävsjö 11-9 11-7 Vinst
    DSU13 Final Agnes Fahlström /Wätter 11-9 11-13 11-3 Förlust
  Julia Flink /Sävsjö DDU13 Semi Josefine Flink /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-2 15-4 Vinst
  Julia Flink /Sävsjö DDU13 Final Ellen Castell /Sävsjö
Fanny Jönsson /Sävsjö
Walkover Vinst
  Anton Castell /Sävsjö MDU13 Kvarts Gustav Flink /Wätter
Agnes Fahlström /Wätter
15-7 15-7 Vinst
  Anton Castell /Sävsjö MDU13 Semi Simon Bergström /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
12-15 15-9 15-6 Vinst
  Anton Castell /Sävsjö MDU13 Final Oliver Nilsson /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
10-15 15-8 15-2 Vinst
Seiborg, Lukas BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Ermin Ceranic /Skill 15-4 15-3 Förlust
    HSU13 Pool B Anton Castell /Sävsjö 15-7 15-1 Förlust
    HSU13 Pool B Henrik Tengberg /Wätter 15-6 15-5 Vinst
  Lukas Kirchberger /Wätter HDU13 Kvarts Simon Möller /Wätter
Simon Bergström /Wätter
15-2 15-1 Förlust
Sjöberg, Johan Carlshamns BF
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Alexander Drljaca /Wätter 15-1 15-0 Förlust
    HSU15 Pool A Viktor Lundgren /Sävsjö 15-1 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Oskar Neuman /Wätter 15-2 15-4 Förlust
  Magnus Hansson /CBF HDU15 Kvarts Johan Wernwfur /Skill
Gregorz Skrzypa /Skill
15-12 8-15 15-10 Förlust
Skoland, Henrik Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Kristoffer Jonsson /Wätter 15-3 15-8 Vinst
    HSU15 Pool C Magnus Hansson /CBF 15-4 15-3 Förlust
    HSU15 Pool C Marcus Norfeldt /GBK Walk over Vinst
    HSU15 Kvarts Alexander Drljaca /Wätter 15-1 15-0 Förlust
Skoland, Peter Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Lukas Kirchberger /Wätter 15-2 15-7 Förlust
    HSU13 Pool C Adam Broman /Wätter 15-9 15-5 Förlust
    HSU13 Pool C Elvir Nijemcevic /Skill 15-9 15-1 Förlust
Skrzypa, Gregorz Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Oskar Neuman /Wätter 15-0 15-4 Förlust
    HSU15 Pool D Martin Torkelsson /Wätter 15-3 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Jon Dahlberg /GBK 17-16 15-2 Förlust
  Johan Wernwfur /Skill HDU15 Kvarts Johan Sjöberg /CBF
Magnus Hansson /CBF
15-12 8-15 15-10 Vinst
  Johan Wernwfur /Skill HDU15 Semi Oskar Neuman /Wätter
Alexander Drljaca /Wätter
15-2 15-0 Förlust
Sukurica, Amela Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Adaleta Lekpek /Skill 11-5 11-4 Vinst
    DSU15 Pool C Jessica Eriksson /HoliVä 13-10 11-2 Vinst
    DSU15 Pool C Sandra Johannesson /Wätter 11-3 11-5 Vinst
    DSU15 Kvarts Therese Johansson /Skill 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 Semi Anna Hjalmarsson /Skill 13-10 8-0 Uppgivet Vinst
    DSU15 Final Madeleine Andersson /Wätter 8-11 11-2 11-1 Vinst
  Lisa Lundgren /Skill DDU15 Kvarts Pernilla Johansson /Skill
Therese Johansson /Skill
15-1 15-0 Vinst
  Lisa Lundgren /Skill DDU15 Semi Sandra Lindström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-13 15-5 Vinst
  Lisa Lundgren /Skill DDU15 Final Stina Adolfsson /Sävsjö
Sandra Johannesson /Wätter
15-10 15-10 Förlust
Susa, Anmari Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Anna Boström /Wätter 11-1 11-3 Förlust
    DSU15 Pool B Lisa Lundgren /Skill 11-2 11-4 Förlust
Tengberg, Henrik BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Anton Castell /Sävsjö 15-2 15-0 Förlust
    HSU13 Pool B Ermin Ceranic /Skill 15-4 15-1 Förlust
    HSU13 Pool B Lukas Seiborg /Wätter 15-6 15-5 Förlust
  Björn Id /Wätter HDU13 Kvarts Ermin Ceranic /Skill
Elvir Nijemcevic /Skill
15-3 15-1 Förlust
Thulin, Hanna Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Anna Rosengren /Sävsjö 11-0 11-1 Förlust
    DSU13 Pool A Emelie Gilezan /Wätter 11-9 11-6 Förlust
  Amanda Gunnarsson /Sävsjö DDU13 Kvarts Kimberly Hansson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-3 15-4 Vinst
  Amanda Gunnarsson /Sävsjö DDU13 Semi Ellen Castell /Sävsjö
Fanny Jönsson /Sävsjö
15-7 6-15 15-5 Förlust
Thulin, Josefine Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Fanny Jönsson /Sävsjö 11-1 11-13 11-4 Förlust
    DSU11 Pool A Ellen Castell /Sävsjö 11-7 11-3 Förlust
    DSU11 Pool A Josefine Flink /Sävsjö 11-5 11-4 Vinst
    DSU11 Pool A Beatrice Nassiri /Wätter 13-11 11-4 Vinst
  Josefine Flink /Sävsjö DDU13 Semi Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-2 15-4 Förlust
  Simon Adolfsson /Sävsjö MDU13 Kvarts Alexander Carlson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-12 15-5 Förlust
Torkelsson, Martin BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Gregorz Skrzypa /Skill 15-3 15-7 Förlust
    HSU15 Pool D Oskar Neuman /Wätter 15-0 15-2 Förlust
  Anton Ekström /Wätter HDU15 Semi Viktor Lundgren /Sävsjö
Kristoffer Jonsson /Wätter
15-9 15-5 Vinst
  Anton Ekström /Wätter HDU15 Final Oskar Neuman /Wätter
Alexander Drljaca /Wätter
15-0 15-0 Förlust
Wernwfur, Johan Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Jon Dahlberg /GBK 17-15 15-2 Förlust
    HSU15 Pool B Anton Ekström /Wätter 6-15 15-5 15-13 Förlust
  Gregorz Skrzypa /Skill HDU15 Kvarts Johan Sjöberg /CBF
Magnus Hansson /CBF
15-12 8-15 15-10 Vinst
  Gregorz Skrzypa /Skill HDU15 Semi Oskar Neuman /Wätter
Alexander Drljaca /Wätter
15-2 15-0 Förlust