WårSlaget 2004

Racketcentrum 13-14 Mars 2004

BMK Wätterstad


Created by TURAS/Web version 1.0

 

Tävlings info Klass/kategori Klubb resultat Deltagare resultat

Created by TURAS/Web version 1.0

Tournament info

Total antal matcher = 428

Total antal WO matcher = 64

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb resultat

Klass/kategori Vinnare 2:a 3:a
DDA Jeanette Sandström /Wega
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
Sabina Fant /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
Lina Claesson /Wätter -
Rebecca Bergmark /Kista
Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi -
Gunnel Bengtsson /Wega
DSA      
HDA Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
Peter Fant /Kärra -
Christian Johannesson /Kärra
Andreas Johansson /Vår -
Jonas Enqvist /Vår
HSA Peter Fant /Kärra Andreas Johansson /Vår Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
MDA Nils Carlson /Wätter
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
Johan Gate /Visby
Annelie Gate /Visby
Per-Åke Johansson /Tranås -
Susanna Larsson /Örebro
Christian Johannesson /Kärra -
Therese Jällbrink /Kärra
DDB Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Therese Ahx /Visby
Eva Herrero /Visby
Emma Rosklint /Wätter -
Matilda Strömblad /Wätter
Miranda Hall /Visby -
Ina Porselius /Visby
DSB      
HDB Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
Tommy Franzen /Sävsjö -
Andreas Ryden /Sävsjö
Hjalmar Söderlund /Visby -
Marcus Carlsson /Visby
HSB Tommy Franzen /Sävsjö Johan Flarup /Kung Adam Veaceslav /Vår
Björn Unger /Kärra
MDB Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
Johan Flarup /Kung
Jennifer Nielsen /Visby
Hjalmar Söderlund /Visby -
Therese Ahx /Visby
Rolf Bruch /Wega -
Jeanette Sandström /Wega
DSC      
HDC Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
Antonio Herrero /Visby -
Filip Dunkels /Visby
Bo-Göran Luttre´n /Ljungb -
Filip Luttre´n /Ljungb
HSC Hasse Peterson /Wega Isak Ahlgren /Visby Bo-Göran Luttre´n /Ljungb
Peter Evertsson /Sävsjö
MDC Christoffer Ejdeholm /Tellus
Matilda Strömblad /Wätter
Martin Johansson /Tellus
Eva Herrero /Visby
Antonio Herrero /Visby -
Miranda Hall /Visby
Alexander Klasson /Tellus -
Maria Andersson /Tellus
DSU11 Marielle Karlsson /Sävsjö Alma Söderberg /Tellus Josefine Flink /Sävsjö
Beatrice Nassiri /Wätter
HDU11 Gustav Flink /Wätter
Alexander Carlson /Wätter
Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
Albin Hellund /Skill -
Robert Glavas /Skill
Daniel Gunnarsson /Sävsjö -
Arvid Nilsson /Wätter
HSU11 Gustav Flink /Wätter Arvid Nilsson /Wätter Robert Glavas /Skill
Alexander Carlson /Wätter
DDU13 Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
Emelie Gilezan /Wätter -
Rebecka Elm /Wätter
Moa Jonsson /Sävsjö -
Marielle Karlsson /Sävsjö
DSU13 Mia Svensson /Mörrum Anna Rosengren /Sävsjö Emelie Gilezan /Wätter
Julia Flink /Sävsjö
HDU13 Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
Ermin Ceranic /Skill -
David Zdjelar /Skill
Joakim Evertsson /Sävsjö -
Daniel Stenqvist /Sävsjö
HSU13 Robin Karlsson /Ljungb Elias Nilsson /Wätter Christian Pettersson /Visby
Elvir Nijemcevic /Skill
MDU13 Elias Nilsson /Wätter
Julia Flink /Sävsjö
Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
Erik Andersson /Sävsjö -
Marielle Karlsson /Sävsjö
Fredrik Luttre´n /Ljungb -
Therese Goodwin /Ljungb
DDU15 Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
Lina Almekvist /Mörrum -
Erika Nilsson /Mörrum
Charlotte Larsson /Ljungb -
Anny Olsson /Ljungb
DSU15 Madeleine Andersson /Wätter Charlotte Larsson /Ljungb Lisa Engström /Wätter
Lina Almekvist /Mörrum
HDU15 Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
Emil Chronlund /Örebro -
Mattias Persson /Örebro
Jacob Flårback /Ljungb -
Tobias Wide´n /Ljungb
HSU15 Johan Olowsson /Örebro Oskar Neuman /Wätter Rasmus Nilsson /Sävsjö
Francis Brako /Skill
MDU15 Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
Gregorz Skrzypa /Skill -
Anna Hjalmarsson /Skill
Jacob Flårback /Ljungb -
Charlotte Larsson /Ljungb
DSU9      
HSU9      

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDA Dam dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Gunnel Bengtsson /Wega
Josefine Meimermondt /Visby
Annelie Gate /Visby
15-6 8-15 15-2
Semi Sabina Fant /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
Walkover
Semi Jeanette Sandström /Wega
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Gunnel Bengtsson /Wega
15-11 15-9
Final Jeanette Sandström /Wega
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
Sabina Fant /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
15-6 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSA Dam singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Susanna Larsson /Örebro Doris Levin /BMK 65 Walk over
Pool A Lina Claesson /Wätter Rebecca Bergmark /Kista Walk over
Pool A Lina Claesson /Wätter Doris Levin /BMK 65 Walk over
Pool A Susanna Larsson /Örebro Rebecca Bergmark /Kista Walk over
Pool A Rebecca Bergmark /Kista Doris Levin /BMK 65 Walk over
Pool A Lina Claesson /Wätter Susanna Larsson /Örebro 11-1 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDA Herr dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Peter Fant /Kärra
Christian Johannesson /Kärra
Andreas Johansson /Vår
Erik Hertz /Vår
Walkover
Kvarts Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
Per Björklund /NBK
Ingvar Larsson /NBK
15-8 15-8
Kvarts Andreas Johansson /Vår
Jonas Enqvist /Vår
Per-Åke Johansson /Tranås
Peter Hjelm /GBK
15-7 13-15 15-8
Kvarts Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
Robert Wettersten /NBK
Andreas Westöö /NBK
7-15 15-11 15-10
Semi Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
Peter Fant /Kärra
Christian Johannesson /Kärra
15-9 15-13
Semi Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
Andreas Johansson /Vår
Jonas Enqvist /Vår
16-17 17-14 15-10
Final Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
15-12 11-15 17-16

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSA Herr singel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Per Björklund /NBK Nils Carlson /Wätter 15-5 15-9
Pool A Henrik Rönnberg /Göta M-L Hansson /Vår 15-17 15-13 15-9
Pool A Henrik Rönnberg /Göta Nils Carlson /Wätter 15-8 17-16
Pool A Per Björklund /NBK M-L Hansson /Vår 15-8 8-15 15-10
Pool A Nils Carlson /Wätter M-L Hansson /Vår 15-13 15-7
Pool A Henrik Rönnberg /Göta Per Björklund /NBK 15-10 15-8
Pool B Ingvar Larsson /NBK Per-Åke Johansson /Tranås 15-8 15-10
Pool B Peter Fant /Kärra Jonas Enqvist /Vår 15-8 15-4
Pool B Peter Fant /Kärra Per-Åke Johansson /Tranås 15-10 15-3
Pool B Ingvar Larsson /NBK Jonas Enqvist /Vår 13-15 17-16 15-12
Pool B Jonas Enqvist /Vår Per-Åke Johansson /Tranås 15-8 15-10
Pool B Peter Fant /Kärra Ingvar Larsson /NBK 15-10 15-6
Pool C Johan Böhlmark /Göta Erik Hertz /Vår Walk over
Pool C Peter Hjelm /GBK Andreas Westöö /NBK 15-11 15-6
Pool C Johan Böhlmark /Göta Peter Hjelm /GBK 15-11 15-7
Pool C Andreas Westöö /NBK Erik Hertz /Vår Walk over
Pool C Johan Böhlmark /Göta Andreas Westöö /NBK 15-11 17-14
Pool C Peter Hjelm /GBK Erik Hertz /Vår Walk over
Pool D Andreas Johansson /Vår Christian Johannesson /Kärra 15-1 15-4
Pool D Robert Wettersten /NBK Per Wigselius /Askim 15-4 15-4
Pool D Andreas Johansson /Vår Per Wigselius /Askim 15-9 15-13
Pool D Robert Wettersten /NBK Christian Johannesson /Kärra 15-4 15-7
Pool D Andreas Johansson /Vår Robert Wettersten /NBK 15-11 15-4
Pool D Per Wigselius /Askim Christian Johannesson /Kärra 15-13 14-17 15-7
Semi Peter Fant /Kärra Henrik Rönnberg /Göta 15-3 15-6
Semi Andreas Johansson /Vår Johan Böhlmark /Göta 15-7 15-4
Final Peter Fant /Kärra Andreas Johansson /Vår 15-5 15-6

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDA Mixed dubbel klass A

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Christian Johannesson /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
Peter Hjelm /GBK
Gunnel Bengtsson /Wega
13-15 15-6 15-11
Semi Johan Gate /Visby
Annelie Gate /Visby
Per-Åke Johansson /Tranås
Susanna Larsson /Örebro
15-5 15-17 15-2
Semi Nils Carlson /Wätter
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
Christian Johannesson /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
15-11 15-8
Final Nils Carlson /Wätter
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
Johan Gate /Visby
Annelie Gate /Visby
15-9 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDB Dam dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Emma Rosklint /Wätter
Matilda Strömblad /Wätter
17-16 15-9
Semi Therese Ahx /Visby
Eva Herrero /Visby
Miranda Hall /Visby
Ina Porselius /Visby
15-3 9-15 15-6
Final Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Therese Ahx /Visby
Eva Herrero /Visby
15-1 15-11

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSB Dam singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Jeanette Sandström /Wega Therese Ahx /Visby 11-2 11-0
Pool A Josefin Trosell /NBK Josefine Meimermondt /Visby 11-2 11-1
Pool A Jeanette Sandström /Wega Viktoria Meimermondt /Visby 11-1 11-5
Pool A Josefine Meimermondt /Visby Therese Ahx /Visby 11-5 11-2
Pool A Viktoria Meimermondt /Visby Josefine Meimermondt /Visby 11-9 2-11 13-10
Pool A Josefin Trosell /NBK Therese Ahx /Visby 11-3 11-1
Pool A Viktoria Meimermondt /Visby Josefin Trosell /NBK 11-7 9-11 11-5
Pool A Jeanette Sandström /Wega Josefine Meimermondt /Visby 11-2 11-2
Pool A Viktoria Meimermondt /Visby Therese Ahx /Visby 13-11 8-11 11-2
Pool A Jeanette Sandström /Wega Josefin Trosell /NBK 11-7 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDB Herr dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Hasse Peterson /Wega
Björna Tidland /Wega
Daniel Karlsson /Ljungb
Stefan Goodwin /Ljungb
15-1 15-7
8-dels Teddie Sundqvist /Kung
Johan Flarup /Kung
Alexander Wingård /Vår
Stefan Andersson /Vår
15-10 15-7
8-dels Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
Mats Wallin /Göta
Håkan Apelgren /Göta
Walkover
8-dels Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
Simon Larsson /Ljungb
Lukas Olsson /Ljungb
15-7 15-9
8-dels Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
Eddie Persson /Örebro
Daniel Chronlund /Örebro
15-11 15-5
8-dels Adam Veaceslav /Vår
Jonas Andersson /Vår
Erik Reutermo /Göta
Rickard Persson /Göta
Walkover
Kvarts Tommy Franzen /Sävsjö
Andreas Ryden /Sävsjö
Hasse Peterson /Wega
Björna Tidland /Wega
15-8 15-5
Kvarts Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
Teddie Sundqvist /Kung
Johan Flarup /Kung
15-6 15-10
Kvarts Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-10 15-4
Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Marcus Carlsson /Visby
Adam Veaceslav /Vår
Jonas Andersson /Vår
13-15 15-10 15-10
Semi Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
Tommy Franzen /Sävsjö
Andreas Ryden /Sävsjö
15-12 17-15
Semi Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
Hjalmar Söderlund /Visby
Marcus Carlsson /Visby
15-8 15-6
Final Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-13 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSB Herr singel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Tommy Franzen /Sävsjö Simon Hellström /Göta 15-8 15-11
Pool A Lukas Olsson /Ljungb Hjalmar Söderlund /Visby 13-15 15-0 15-0
Pool A Tommy Franzen /Sävsjö Hjalmar Söderlund /Visby 15-5 15-6
Pool A Simon Hellström /Göta Lukas Olsson /Ljungb 15-6 15-8
Pool A Tommy Franzen /Sävsjö Lukas Olsson /Ljungb 15-2 15-6
Pool A Simon Hellström /Göta Hjalmar Söderlund /Visby 15-4 15-10
Pool B Edvard Wahlgren /Visby Stefan Andersson /Vår 6-15 15-10 15-7
Pool B Jonny Wallin /Kärra Teddie Sundqvist /Kung 17-14 15-4
Pool B Stefan Andersson /Vår Jonny Wallin /Kärra 15-13 15-12
Pool B Edvard Wahlgren /Visby Teddie Sundqvist /Kung 15-8 15-8
Pool B Stefan Andersson /Vår Teddie Sundqvist /Kung 15-7 15-8
Pool B Edvard Wahlgren /Visby Jonny Wallin /Kärra 15-5 17-14
Pool C Adam Veaceslav /Vår Daniel Chronlund /Örebro 15-8 15-11
Pool C Simon Larsson /Ljungb Erik Reutermo /Göta Walk over
Pool C Adam Veaceslav /Vår Simon Larsson /Ljungb 15-3 15-9
Pool C Daniel Chronlund /Örebro Erik Reutermo /Göta Walk over
Pool C Adam Veaceslav /Vår Erik Reutermo /Göta Walk over
Pool C Daniel Chronlund /Örebro Simon Larsson /Ljungb 15-9 15-5
Pool D Jonas Andersson /Vår Rickard Persson /Göta Walk over
Pool D Daniel Karlsson /Ljungb Håkan Apelgren /Göta Walk over
Pool D Daniel Karlsson /Ljungb Rickard Persson /Göta Walk over
Pool D Jonas Andersson /Vår Håkan Apelgren /Göta Walk over
Pool D Håkan Apelgren /Göta Rickard Persson /Göta Walk over
Pool D Daniel Karlsson /Ljungb Jonas Andersson /Vår 15-10 15-4
Pool E Björn Unger /Kärra Stefan Andersson /Visby 15-10 9-15 15-9
Pool E Stefan Andersson /Visby Eddie Persson /Örebro 15-5 15-5
Pool E Björn Unger /Kärra Eddie Persson /Örebro 15-1 15-7
Pool F Björna Tidland /Wega Mats Wallin /Göta 15-0 15-9
Pool F Stefan Goodwin /Ljungb Alexander Wingård /Vår 15-6 10-15 15-8
Pool F Mats Wallin /Göta Alexander Wingård /Vår 15-12 17-15
Pool F Björna Tidland /Wega Stefan Goodwin /Ljungb 15-8 15-6
Pool F Stefan Goodwin /Ljungb Mats Wallin /Göta 6-15 15-13 15-6
Pool F Björna Tidland /Wega Alexander Wingård /Vår 9-15 15-12 15-11
Pool G Andreas Ryden /Sävsjö Marcus Carlsson /Visby 15-13 15-11
Pool G Johan Flarup /Kung Andreas Ryden /Sävsjö 15-7 15-3
Pool G Johan Flarup /Kung Marcus Carlsson /Visby 17-16 15-5
Kvarts Adam Veaceslav /Vår Edvard Wahlgren /Visby 15-5 15-4
Kvarts Björn Unger /Kärra Daniel Karlsson /Ljungb 15-5 15-2
Kvarts Johan Flarup /Kung Björna Tidland /Wega 15-2 15-9
Semi Tommy Franzen /Sävsjö Adam Veaceslav /Vår 15-11 15-7
Semi Johan Flarup /Kung Björn Unger /Kärra 15-13 15-11
Final Tommy Franzen /Sävsjö Johan Flarup /Kung 12-15 15-7 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDB Mixed dubbel klass B

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Therese Ahx /Visby
Marcus Carlsson /Visby
Viktoria Meimermondt /Visby
15-10 15-13
Kvarts Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
Stefan Andersson /Visby
Josefine Meimermondt /Visby
15-5 15-10
Kvarts Rolf Bruch /Wega
Jeanette Sandström /Wega
Lars Winnberg /Ullevi
Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Walkover
Semi Johan Flarup /Kung
Jennifer Nielsen /Visby
Hjalmar Söderlund /Visby
Therese Ahx /Visby
15-2 15-2
Semi Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
Rolf Bruch /Wega
Jeanette Sandström /Wega
6-15 15-12 15-5
Final Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
Johan Flarup /Kung
Jennifer Nielsen /Visby
15-11 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSC Dam singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Miranda Hall /Visby Maria Andersson /Tellus Walk over
Pool A Emma Rosklint /Wätter Matilda Strömblad /Wätter 13-11 11-9
Pool A Eva Herrero /Visby Maria Andersson /Tellus Walk over
Pool A Matilda Strömblad /Wätter Miranda Hall /Visby 11-4 11-6
Pool A Matilda Strömblad /Wätter Eva Herrero /Visby 11-4 11-0
Pool A Emma Rosklint /Wätter Miranda Hall /Visby 13-10 11-8
Pool A Emma Rosklint /Wätter Eva Herrero /Visby 11-1 11-5
Pool A Matilda Strömblad /Wätter Maria Andersson /Tellus Walk over
Pool A Miranda Hall /Visby Eva Herrero /Visby 11-7 11-6
Pool A Emma Rosklint /Wätter Maria Andersson /Tellus Walk over

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDC Herr dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
Fredrik Andre´sson /Kärra
Magnus Sanden /Kärra
15-5 15-2
8-dels Isak Ahlgren /Visby
Per Landahl /Visby
Ludvig Viveland /Göta
Gustav Hallberg /Göta
15-8 15-7
8-dels Mattias Dufour /Visby
Fredrik Norlin /Ljungb
Christoffer Silverdahl /Kärra
Carl Essen /Kärra
Walkover
Kvarts Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
Sven Sarnell /Wega
Göran Ihrfelt /Wega
15-8 15-11
Kvarts Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
Martin Johansson /Tellus
Johannes Alberyd /Tellus
15-10 7-15 15-6
Kvarts Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
Isak Ahlgren /Visby
Per Landahl /Visby
15-12 15-8
Kvarts Bo-Göran Luttre´n /Ljungb
Filip Luttre´n /Ljungb
Mattias Dufour /Visby
Fredrik Norlin /Ljungb
15-2 15-4
Semi Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-9 15-4
Semi Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
Bo-Göran Luttre´n /Ljungb
Filip Luttre´n /Ljungb
15-0 15-5
Final Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
15-10 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSC Herr singel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Bo-Göran Luttre´n /Ljungb Johannes Alberyd /Tellus 15-11 15-11
Pool A Antonio Herrero /Visby Christoffer Silverdahl /Kärra Walk over
Pool A Bo-Göran Luttre´n /Ljungb Antonio Herrero /Visby 15-4 12-15 15-10
Pool A Johannes Alberyd /Tellus Christoffer Silverdahl /Kärra Walk over
Pool A Bo-Göran Luttre´n /Ljungb Christoffer Silverdahl /Kärra Walk over
Pool A Antonio Herrero /Visby Johannes Alberyd /Tellus 15-12 15-10
Pool B Hasse Peterson /Wega Mattias Dufour /Visby 15-0 15-2
Pool B Ludvig Viveland /Göta Alexander Klasson /Tellus Walk over
Pool B Hasse Peterson /Wega Ludvig Viveland /Göta 15-8 15-5
Pool B Mattias Dufour /Visby Alexander Klasson /Tellus Walk over
Pool B Hasse Peterson /Wega Alexander Klasson /Tellus Walk over
Pool B Ludvig Viveland /Göta Mattias Dufour /Visby 15-5 15-2
Pool C Rolf Bruch /Wega Fredrik Andre´sson /Kärra 15-0 15-1
Pool C Martin Johansson /Tellus Johan Larsson /EKSJÖ 15-1 15-8
Pool C Rolf Bruch /Wega Johan Larsson /EKSJÖ 15-2 15-2
Pool C Martin Johansson /Tellus Fredrik Andre´sson /Kärra 15-0 5-15 15-5
Pool C Rolf Bruch /Wega Martin Johansson /Tellus 15-3 15-5
Pool C Johan Larsson /EKSJÖ Fredrik Andre´sson /Kärra 15-7 15-8
Pool D Isak Ahlgren /Visby Gustav Hallberg /Göta 15-2 15-5
Pool D Jesper Lundberg /Tranås Filip Luttre´n /Ljungb 15-6 15-0
Pool D Jesper Lundberg /Tranås Gustav Hallberg /Göta 15-3 15-3
Pool D Isak Ahlgren /Visby Filip Luttre´n /Ljungb 15-3 15-7
Pool D Filip Luttre´n /Ljungb Gustav Hallberg /Göta 15-10 15-11
Pool D Isak Ahlgren /Visby Jesper Lundberg /Tranås 3-15 15-11 15-2
Pool E Christoffer Ejdeholm /Tellus Carl Essen /Kärra 15-1 15-0
Pool E Sven Sarnell /Wega Carl Essen /Kärra 15-1 15-5
Pool E Christoffer Ejdeholm /Tellus Sven Sarnell /Wega 15-1 15-4
Pool F Göran Ihrfelt /Wega Peter Rylander /EKSJÖ 15-1 15-1
Pool F Fredrik Norlin /Ljungb Björn Lindgren /Tellus 4-15 15-11 15-10
Pool F Björn Lindgren /Tellus Peter Rylander /EKSJÖ 15-7 15-10
Pool F Göran Ihrfelt /Wega Fredrik Norlin /Ljungb 15-9 15-5
Pool F Fredrik Norlin /Ljungb Peter Rylander /EKSJÖ 15-9 15-7
Pool F Göran Ihrfelt /Wega Björn Lindgren /Tellus 15-9 15-9
Pool G Peter Evertsson /Sävsjö Magnus Sanden /Kärra 15-2 15-1
Pool G Per Landahl /Visby Magnus Sanden /Kärra 15-0 15-4
Pool G Peter Evertsson /Sävsjö Per Landahl /Visby 15-3 15-2
Kvarts Hasse Peterson /Wega Rolf Bruch /Wega 15-2 15-4
Kvarts Isak Ahlgren /Visby Christoffer Ejdeholm /Tellus 12-15 15-3 15-4
Kvarts Peter Evertsson /Sävsjö Göran Ihrfelt /Wega 15-10 12-15 15-6
Semi Hasse Peterson /Wega Bo-Göran Luttre´n /Ljungb 15-11 15-6
Semi Isak Ahlgren /Visby Peter Evertsson /Sävsjö 15-11 15-4
Final Hasse Peterson /Wega Isak Ahlgren /Visby 15-9 05-15 15-9

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDC Mixed dubbel klass C

Omgång Namn Namn Resultat
Semi Christoffer Ejdeholm /Tellus
Matilda Strömblad /Wätter
Antonio Herrero /Visby
Miranda Hall /Visby
4-15 15-13 15-8
Semi Martin Johansson /Tellus
Eva Herrero /Visby
Alexander Klasson /Tellus
Maria Andersson /Tellus
Walkover
Final Christoffer Ejdeholm /Tellus
Matilda Strömblad /Wätter
Martin Johansson /Tellus
Eva Herrero /Visby
15-2 15-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU11 Dam singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Marielle Karlsson /Sävsjö Josefine Thulin /Sävsjö 11-1 11-8
Pool A Alma Söderberg /Tellus Josefine Thulin /Sävsjö 11-1 11-8
Pool A Alma Söderberg /Tellus Marielle Karlsson /Sävsjö 11-9 1-11 13-10
Pool B Beatrice Nassiri /Wätter Josefine Flink /Sävsjö 11-0 11-4
Pool B Moa Jonsson /Sävsjö Emilia Palme´r /Tellus 11-8 11-8
Pool B Josefine Flink /Sävsjö Emilia Palme´r /Tellus 11-1 11-4
Pool B Beatrice Nassiri /Wätter Moa Jonsson /Sävsjö 11-3 11-3
Pool B Josefine Flink /Sävsjö Moa Jonsson /Sävsjö 11-6 10-13 11-5
Pool B Beatrice Nassiri /Wätter Emilia Palme´r /Tellus 11-3 11-1
Semi Alma Söderberg /Tellus Josefine Flink /Sävsjö 11-0 11-0
Semi Marielle Karlsson /Sävsjö Beatrice Nassiri /Wätter 11-9 13-10
Final Marielle Karlsson /Sävsjö Alma Söderberg /Tellus 11-4 11-4

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU11 Herr dubbel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
Måns Jonsson /Sävsjö
Rasmus Boberg /Sävsjö
15-3 15-3
Semi Gustav Flink /Wätter
Alexander Carlson /Wätter
Albin Hellund /Skill
Robert Glavas /Skill
15-01 15-13
Semi Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
Daniel Gunnarsson /Sävsjö
Arvid Nilsson /Wätter
15-8 15-12
Final Gustav Flink /Wätter
Alexander Carlson /Wätter
Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
15-3 15-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU11 Herr singel klass U11

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Gustav Flink /Wätter Erik Andersson /Sävsjö 15-0 15-0
Pool A Albin Hellund /Skill Erik Andersson /Sävsjö 15-10 15-4
Pool A Gustav Flink /Wätter Albin Hellund /Skill 15-2 15-4
Pool B Alexander Carlson /Wätter Daniel Gunnarsson /Sävsjö 15-0 15-1
Pool B Alexander Carlson /Wätter Robert Glavas /Skill 15-8 15-3
Pool B Robert Glavas /Skill Daniel Gunnarsson /Sävsjö 15-3 15-0
Pool C Arvid Nilsson /Wätter John Engdahl /Sävsjö 15-5 15-10
Pool C Joakim Strömberg /Örebro John Engdahl /Sävsjö 12-15 15-9 15-12
Pool C Arvid Nilsson /Wätter Joakim Strömberg /Örebro 15-8 15-8
Kvarts Robert Glavas /Skill Joakim Strömberg /Örebro 3-15 15-11 15-8
Kvarts Alexander Carlson /Wätter Albin Hellund /Skill 15-4 15-4
Semi Gustav Flink /Wätter Robert Glavas /Skill 15-1 15-7
Semi Arvid Nilsson /Wätter Alexander Carlson /Wätter 15-6 15-10
Final Gustav Flink /Wätter Arvid Nilsson /Wätter 15-12 15-17 17-16

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU13 Dam dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Emelie Gilezan /Wätter
Rebecka Elm /Wätter
Josefine Flink /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-4 15-0
Kvarts Moa Jonsson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
Alma Söderberg /Tellus
Emilia Palme´r /Tellus
10-15 17-14 15-9
Kvarts Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
Kimberly Hansson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
Walkover
Semi Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Emelie Gilezan /Wätter
Rebecka Elm /Wätter
15-1 15-3
Semi Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
Moa Jonsson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
15-6 15-2
Final Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
15-11 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU13 Dam singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Anna Rosengren /Sävsjö Rebecka Elm /Wätter 11-2 11-2
Pool A Rebecka Elm /Wätter Kimberly Hansson /Wätter Walk over
Pool A Anna Rosengren /Sävsjö Kimberly Hansson /Wätter Walk over
Pool B Sara Jacobsson /Wätter Amanda Gunnarsson /Sävsjö Walk over
Pool B Mia Svensson /Mörrum Amanda Gunnarsson /Sävsjö Walk over
Pool B Mia Svensson /Mörrum Sara Jacobsson /Wätter 11-4 11-0
Pool C Julia Flink /Sävsjö Emelie Gilezan /Wätter 11-4 11-4
Pool C Emelie Gilezan /Wätter Therese Goodwin /Ljungb 11-5 11-6
Pool C Julia Flink /Sävsjö Therese Goodwin /Ljungb 11-0 11-0
Kvarts Emelie Gilezan /Wätter Sara Jacobsson /Wätter 11-9 5-11 11-0
Kvarts Mia Svensson /Mörrum Rebecka Elm /Wätter 11-0 11-0
Semi Anna Rosengren /Sävsjö Emelie Gilezan /Wätter 11-0 11-3
Semi Mia Svensson /Mörrum Julia Flink /Sävsjö 11-4 11-4
Final Mia Svensson /Mörrum Anna Rosengren /Sävsjö 11-1 11-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU13 Herr dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Elvir Nijemcevic /Skill
Muhammed Krestic /Skill
Fredrik Luttre´n /Ljungb
Christian Larsson /Ljungb
15-6 15-1
Kvarts Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
Peter Skoland /Sävsjö
Carl Björk /Sävsjö
15-2 15-4
Kvarts Ermin Ceranic /Skill
David Zdjelar /Skill
Philip Guntherberg /Wätter
Fredrik Axelsson /Wätter
15-4 15-4
Kvarts Joakim Evertsson /Sävsjö
Daniel Stenqvist /Sävsjö
Elvir Nijemcevic /Skill
Muhammed Krestic /Skill
15-10 15-10
Kvarts Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
Henrik Tengberg /Wätter
Lukas Seiborg /Wätter
15-2 15-0
Semi Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
Ermin Ceranic /Skill
David Zdjelar /Skill
15-10 15-9
Semi Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
Joakim Evertsson /Sävsjö
Daniel Stenqvist /Sävsjö
15-11 15-5
Final Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
15-4 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU13 Herr singel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Elias Nilsson /Wätter Niclas Eidvall /Örebro Walk over
Pool A Ermin Ceranic /Skill Carl Björk /Sävsjö 15-5 15-4
Pool A Elias Nilsson /Wätter Carl Björk /Sävsjö 15-0 15-0
Pool A Ermin Ceranic /Skill Niclas Eidvall /Örebro Walk over
Pool A Elias Nilsson /Wätter Ermin Ceranic /Skill 15-12 15-1
Pool A Carl Björk /Sävsjö Niclas Eidvall /Örebro Walk over
Pool B Daniel Stenqvist /Sävsjö David Zdjelar /Skill 15-8 15-12
Pool B David Zdjelar /Skill Henrik Tengberg /Wätter 15-6 15-7
Pool B Daniel Stenqvist /Sävsjö Henrik Tengberg /Wätter 17-14 15-0
Pool C Christian Pettersson /Visby Lukas Seiborg /Wätter 15-0 15-5
Pool C Hampus Fahlström /Göta Fredrik Luttre´n /Ljungb 15-4 15-8
Pool C Lukas Seiborg /Wätter Fredrik Luttre´n /Ljungb 15-2 8-15 15-11
Pool C Christian Pettersson /Visby Hampus Fahlström /Göta 15-5 15-1
Pool C Hampus Fahlström /Göta Lukas Seiborg /Wätter 15-8 15-12
Pool C Christian Pettersson /Visby Fredrik Luttre´n /Ljungb 15-0 15-8
Pool D Andreas Lantz /Wätter Philip Guntherberg /Wätter 15-3 15-5
Pool D Christian Larsson /Ljungb Peter Skoland /Sävsjö 15-8 15-8
Pool D Andreas Lantz /Wätter Peter Skoland /Sävsjö 15-0 15-1
Pool D Christian Larsson /Ljungb Philip Guntherberg /Wätter 15-10 15-12
Pool D Christian Larsson /Ljungb Andreas Lantz /Wätter 15-12 15-2
Pool D Philip Guntherberg /Wätter Peter Skoland /Sävsjö 9-15 15-11 15-11
Pool E Elvir Nijemcevic /Skill Avid Ghalandarpour /Tellus Walk over
Pool E Adam Broman /Wätter Martin Wenner /Göta Walk over
Pool E Elvir Nijemcevic /Skill Adam Broman /Wätter 15-6 15-9
Pool E Avid Ghalandarpour /Tellus Martin Wenner /Göta Walk over
Pool E Elvir Nijemcevic /Skill Martin Wenner /Göta Walk over
Pool E Adam Broman /Wätter Avid Ghalandarpour /Tellus Walk over
Pool F Robin Karlsson /Ljungb Fredrik Axelsson /Wätter 15-0 15-2
Pool F Joakim Evertsson /Sävsjö Muhammed Krestic /Skill 15-3 15-3
Pool F Robin Karlsson /Ljungb Joakim Evertsson /Sävsjö 15-7 15-6
Pool F Fredrik Axelsson /Wätter Muhammed Krestic /Skill 15-5 7-15 15-10
Pool F Robin Karlsson /Ljungb Muhammed Krestic /Skill 15-1 15-0
Pool F Joakim Evertsson /Sävsjö Fredrik Axelsson /Wätter 15-10 15-3
8-dels Joakim Evertsson /Sävsjö Andreas Lantz /Wätter Walkover
8-dels Christian Pettersson /Visby Adam Broman /Wätter 15-1 15-5
8-dels Christian Larsson /Ljungb David Zdjelar /Skill 15-12 15-7
8-dels Ermin Ceranic /Skill Hampus Fahlström /Göta 15-6 15-0
Kvarts Elias Nilsson /Wätter Joakim Evertsson /Sävsjö 15-2 4-15 15-13
Kvarts Christian Pettersson /Visby Daniel Stenqvist /Sävsjö 15-4 15-4
Kvarts Elvir Nijemcevic /Skill Christian Larsson /Ljungb 15-7 15-7
Kvarts Robin Karlsson /Ljungb Ermin Ceranic /Skill 15-6 15-9
Semi Elias Nilsson /Wätter Christian Pettersson /Visby 15-1 15-6
Semi Robin Karlsson /Ljungb Elvir Nijemcevic /Skill 15-0 15-1
Final Robin Karlsson /Ljungb Elias Nilsson /Wätter 7-15 15-9 15-8

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU13 Mixed dubbel klass U13

Omgång Namn Namn Resultat
Kvarts Erik Andersson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
Fredrik Axelsson /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
Walkover
Kvarts Fredrik Luttre´n /Ljungb
Therese Goodwin /Ljungb
John Engdahl /Sävsjö
Josefine Flink /Sävsjö
15-9 15-8
Kvarts Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
Philip Guntherberg /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-6 15-0
Semi Elias Nilsson /Wätter
Julia Flink /Sävsjö
Erik Andersson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
15-1 15-0
Semi Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
Fredrik Luttre´n /Ljungb
Therese Goodwin /Ljungb
15-3 15-2
Final Elias Nilsson /Wätter
Julia Flink /Sävsjö
Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
6-15 15-8 15-7

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DDU15 Dam dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
Mimmi Hägg /VäBMK
Sandra Lindström /Wätter
Walkover
Kvarts Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
Anna Hjalmarsson /Skill
Lisa Lundgren /Skill
Walkover
Kvarts Lina Almekvist /Mörrum
Erika Nilsson /Mörrum
Diana Van /VäBMK
Mimmi Nordholm /VäBMK
15-0 15-0
Kvarts Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
Ida Bengthagen /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-7 15-2
Kvarts Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Pernilla Johansson /Skill
Therese Johansson /Skill
Walkover
Semi Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
Lina Almekvist /Mörrum
Erika Nilsson /Mörrum
12-15 15-10 15-11
Semi Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
15-4 15-5
Final Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-1 15-2

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU15 Dam singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Lisa Engström /Wätter Anna Boström /Wätter 11-9 6-11 13-10
Pool A Erika Nilsson /Mörrum Mimmi Hägg /VäBMK Walk over
Pool A Erika Nilsson /Mörrum Anna Boström /Wätter 11-7 7-11 11-3
Pool A Lisa Engström /Wätter Mimmi Hägg /VäBMK Walk over
Pool A Anna Boström /Wätter Mimmi Hägg /VäBMK Walk over
Pool A Lisa Engström /Wätter Erika Nilsson /Mörrum 6-11 11-5 11-6
Pool B Charlotte Larsson /Ljungb Lisa Lundgren /Skill 11-4 11-6
Pool B Lisa Lundgren /Skill Mimmi Nordholm /VäBMK 11-0 11-0
Pool B Charlotte Larsson /Ljungb Mimmi Nordholm /VäBMK 11-1 11-0
Pool C Sandra Lindström /Wätter Pernilla Johansson /Skill 11-1 11-2
Pool C Ida Bengthagen /Sävsjö Ina Porselius /Visby 11-7 3-11 11-7
Pool C Ina Porselius /Visby Pernilla Johansson /Skill 11-4 11-6
Pool C Sandra Lindström /Wätter Ida Bengthagen /Sävsjö 11-1 11-2
Pool C Ida Bengthagen /Sävsjö Pernilla Johansson /Skill 11-2 12-13 11-8
Pool C Ina Porselius /Visby Sandra Lindström /Wätter 11-8 6-11 11-7
Pool D Elin Carlsson /Örebro Josefine Runnquist /Kärra 11-0 11-1
Pool D Lina Almekvist /Mörrum Therese Johansson /Skill 11-4 11-1
Pool D Therese Johansson /Skill Josefine Runnquist /Kärra 11-3 11-3
Pool D Lina Almekvist /Mörrum Elin Carlsson /Örebro 11-1 11-1
Pool D Lina Almekvist /Mörrum Josefine Runnquist /Kärra 11-0 11-0
Pool D Elin Carlsson /Örebro Therese Johansson /Skill 11-2 11-3
Pool E Jennifer Nielsen /Visby Anny Olsson /Ljungb 11-5 11-9
Pool E Anny Olsson /Ljungb Nicitha Ihrström /Wätter Walk over
Pool E Jennifer Nielsen /Visby Nicitha Ihrström /Wätter Walk over
Pool F Madeleine Andersson /Wätter Sandra Johannesson /Wätter 11-4 11-1
Pool F Stina Adolfsson /Sävsjö Diana Van /VäBMK 11-1 11-0
Pool F Madeleine Andersson /Wätter Diana Van /VäBMK 11-2 11-0
Pool F Sandra Johannesson /Wätter Stina Adolfsson /Sävsjö 8-11 11-6 11-5
Pool F Madeleine Andersson /Wätter Stina Adolfsson /Sävsjö 11-1 11-4
Pool F Sandra Johannesson /Wätter Diana Van /VäBMK 11-0 11-1
8-dels Sandra Johannesson /Wätter Elin Carlsson /Örebro 11-3 11-0
8-dels Anny Olsson /Ljungb Sandra Lindström /Wätter 11-3 11-6
8-dels Lina Almekvist /Mörrum Ina Porselius /Visby 11-3 11-0
8-dels Erika Nilsson /Mörrum Lisa Lundgren /Skill 9-11 11-8 11-7
Kvarts Lisa Engström /Wätter Sandra Johannesson /Wätter 11-7 11-9
Kvarts Charlotte Larsson /Ljungb Anny Olsson /Ljungb 11-0 11-5
Kvarts Lina Almekvist /Mörrum Jennifer Nielsen /Visby 11-4 11-8
Kvarts Madeleine Andersson /Wätter Erika Nilsson /Mörrum 11-3 11-0
Semi Charlotte Larsson /Ljungb Lisa Engström /Wätter 11-6 11-5
Semi Madeleine Andersson /Wätter Lina Almekvist /Mörrum 11-3 11-1
Final Madeleine Andersson /Wätter Charlotte Larsson /Ljungb 11-4 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HDU15 Herr dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Andreas Dubrovitz /VäBMK
Simon Wide´n /Ljungb
David Karlsson /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
15-5 15-3
Kvarts Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
Fredrik Andresen /Örebro
Patric Larsson /Örebro
15-10 15-10
Kvarts Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
Henrik Skoland /Sävsjö
Rasmus Nilsson /Sävsjö
15-10 15-6
Kvarts Jacob Flårback /Ljungb
Tobias Wide´n /Ljungb
Andreas Dubrovitz /VäBMK
Simon Wide´n /Ljungb
6-15 15-6 15-10
Kvarts Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
Gregorz Skrzypa /Skill
Francis Brako /Skill
15-4 15-0
Semi Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
12-15 15-13 15-7
Semi Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
Jacob Flårback /Ljungb
Tobias Wide´n /Ljungb
15-2 15-10
Final Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
15-3 15-10

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU15 Herr singel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Oskar Neuman /Wätter Simon Wide´n /Ljungb 17-14 13-15 15-11
Pool A Dino Krantz /Göta Patric Larsson /Örebro 8-15 15-5 15-5
Pool A Oskar Neuman /Wätter Dino Krantz /Göta 15-3 15-4
Pool A Simon Wide´n /Ljungb Patric Larsson /Örebro 15-4 15-5
Pool A Oskar Neuman /Wätter Patric Larsson /Örebro 15-9 15-9
Pool A Simon Wide´n /Ljungb Dino Krantz /Göta 15-6 15-5
Pool B Rasmus Nilsson /Sävsjö Emil Chronlund /Örebro 15-7 15-12
Pool B Vu Phan /Skill Petter Johansson /Ljungb 15-9 15-5
Pool B Rasmus Nilsson /Sävsjö Vu Phan /Skill 15-3 15-2
Pool B Emil Chronlund /Örebro Petter Johansson /Ljungb 15-9 15-2
Pool B Rasmus Nilsson /Sävsjö Petter Johansson /Ljungb 15-3 15-3
Pool B Emil Chronlund /Örebro Vu Phan /Skill 15-2 15-4
Pool C Fredrik Andresen /Örebro David Karlsson /Wätter 15-10 15-1
Pool C Andreas Dubrovitz /VäBMK Johan Falk /Göta 15-4 15-4
Pool C Fredrik Andresen /Örebro Andreas Dubrovitz /VäBMK 15-2 15-4
Pool C David Karlsson /Wätter Johan Falk /Göta 15-4 15-1
Pool C Fredrik Andresen /Örebro Johan Falk /Göta 15-1 15-4
Pool C Andreas Dubrovitz /VäBMK David Karlsson /Wätter 15-8 15-11
Pool D Mattias Persson /Örebro Kristoffer Jonsson /Wätter Walk over
Pool D Filip Dunkels /Visby Henrik Besson /Göta 15-3 15-0
Pool D Filip Dunkels /Visby Mattias Persson /Örebro 15-2 15-10
Pool D Henrik Besson /Göta Kristoffer Jonsson /Wätter Walk over
Pool D Mattias Persson /Örebro Henrik Besson /Göta 15-2 15-2
Pool D Filip Dunkels /Visby Kristoffer Jonsson /Wätter Walk over
Pool E Francis Brako /Skill Andreas Langell /Örebro 15-6 13-15 15-13
Pool E Jacob Flårback /Ljungb Mattias Andersson /Kärra 15-0 15-0
Pool E Francis Brako /Skill Jacob Flårback /Ljungb 15-8 15-12
Pool E Andreas Langell /Örebro Mattias Andersson /Kärra 15-0 15-0
Pool E Francis Brako /Skill Mattias Andersson /Kärra 15-2 15-1
Pool E Andreas Langell /Örebro Jacob Flårback /Ljungb 15-2 15-2
Pool F Johan Olowsson /Örebro Martin Torkelsson /Wätter 15-3 15-1
Pool F Henrik Skoland /Sävsjö Rakeeb Munir /Göta Walk over
Pool F Martin Torkelsson /Wätter Henrik Skoland /Sävsjö 3-15 15-5 15-0
Pool F Johan Olowsson /Örebro Rakeeb Munir /Göta Walk over
Pool F Martin Torkelsson /Wätter Rakeeb Munir /Göta Walk over
Pool F Johan Olowsson /Örebro Henrik Skoland /Sävsjö 15-0 15-2
Pool G Tobias Wide´n /Ljungb Oliver Öberg /Tellus 15-1 15-7
Pool G Anton Ekström /Wätter Tobias Wide´n /Ljungb 15-12 15-7
Pool G Anton Ekström /Wätter Oliver Öberg /Tellus 15-5 15-6
8-dels Andreas Langell /Örebro Mattias Persson /Örebro 15-11 15-6
8-dels Rasmus Nilsson /Sävsjö Martin Torkelsson /Wätter 15-11 15-4
8-dels Fredrik Andresen /Örebro Tobias Wide´n /Ljungb 15-12 12-15 15-9
8-dels Filip Dunkels /Visby Andreas Dubrovitz /VäBMK 15-2 15-0
8-dels Francis Brako /Skill Emil Chronlund /Örebro 15-12 15-7
8-dels Johan Olowsson /Örebro Simon Wide´n /Ljungb 15-4 15-1
Kvarts Oskar Neuman /Wätter Andreas Langell /Örebro 15-12 13-15 15-11
Kvarts Rasmus Nilsson /Sävsjö Fredrik Andresen /Örebro 15-6 15-10
Kvarts Francis Brako /Skill Filip Dunkels /Visby 8-15 15-10 15-11
Kvarts Johan Olowsson /Örebro Anton Ekström /Wätter 15-3 15-1
Semi Oskar Neuman /Wätter Rasmus Nilsson /Sävsjö 15-7 15-7
Semi Johan Olowsson /Örebro Francis Brako /Skill 15-1 12-15 15-9
Final Johan Olowsson /Örebro Oskar Neuman /Wätter 15-13 15-3

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat MDU15 Mixed dubbel klass U15

Omgång Namn Namn Resultat
8-dels Tobias Wide´n /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
Andreas Dubrovitz /VäBMK
Sandra Lindström /Wätter
Walkover
8-dels Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
Mattias Andersson /Kärra
Josefine Runnquist /Kärra
15-0 15-0
8-dels Oliver Öberg /Tellus
Ina Porselius /Visby
Joakim Evertsson /Sävsjö
Ida Bengthagen /Sävsjö
3-15 15-2 15-7
8-dels Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
Simon Wide´n /Ljungb
Nicitha Ihrström /Wätter
Walkover
Kvarts Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
Tobias Wide´n /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
15-5 15-7
Kvarts Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
Rasmus Nilsson /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-10 17-16
Kvarts Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Oliver Öberg /Tellus
Ina Porselius /Visby
15-4 15-1
Kvarts Jacob Flårback /Ljungb
Charlotte Larsson /Ljungb
Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
10-15 15-8 15-9
Semi Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-5 15-10
Semi Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Jacob Flårback /Ljungb
Charlotte Larsson /Ljungb
15-2 15-3
Final Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
15-9 17-16

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat DSU9 Dam singel klass U9

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Caroline Gate /Visby Emma Gate /Visby 13-10 11-8
Pool A Caroline Gate /Visby Elise Nilsson /Mörrum 11-3 11-2
Pool A Emma Gate /Visby Elise Nilsson /Mörrum 11-4 11-5

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Resultat HSU9 Herr singel klass U9

Omgång Namn Namn Resultat
Pool A Magnus Olowsson /Örebro Måns Jonsson /Sävsjö 15-0 15-0
Pool A Emil Rapp /Skill Sakarias Palme´r /Tellus 15-0 15-0
Pool A Magnus Olowsson /Örebro Rasmus Boberg /Sävsjö 15-2 15-3
Pool A Måns Jonsson /Sävsjö Sakarias Palme´r /Tellus 15-8 15-10
Pool A Rasmus Boberg /Sävsjö Sakarias Palme´r /Tellus 15-1 15-2
Pool A Emil Rapp /Skill Måns Jonsson /Sävsjö 15-0 15-0
Pool A Emil Rapp /Skill Rasmus Boberg /Sävsjö 15-8 15-4
Pool A Magnus Olowsson /Örebro Sakarias Palme´r /Tellus 15-1 15-1
Pool A Rasmus Boberg /Sävsjö Måns Jonsson /Sävsjö 15-7 15-5
Pool A Magnus Olowsson /Örebro Emil Rapp /Skill 15-5 15-1

Tillbaka till klass resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Klubb

Klubb   Förkortning
Askim BC   Askim
BMK 65   BMK 65
BMK Göta   Göta
BMK Tellus Ulricehamn   Tellus
BMK Wätterstad   Wätter
Eksjö BK   EKSJÖ
Göteborgs BMK   GBK
IK Wega   Wega
Kista Badmintonklubb   Kista
Kungälvs BMK   Kung
Kärra BMK   Kärra
Ljungby   Ljungb
Mörrum Badminton   Mörrum
Norrköpings Badmintonklubb   NBK
Skillingaryds BMK   Skill
Sävsjö BC   Sävsjö
Tranås BMK   Tranås
Tyresö BMK   Tyresö
Ullevi BK Göteborg   Ullevi
Visby BMK   Visby
Vårvinden   Vår
Värnamo BMK   VäBMK
Örebro BK   Örebro

Tillbaka


Created by TURAS/Web version 1.0

Askim BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Per Wigselius /Askim   HSA/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK 65

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Doris Levin /BMK 65   DSA/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Eksjö BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johan Larsson /EKSJÖ   HSC/Pool/Ej vidare        
Peter Rylander /EKSJÖ   HSC/Pool/Ej vidare        

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Göteborgs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Peter Hjelm /GBK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Göta

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Håkan Apelgren /Göta   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Henrik Besson /Göta   HSU15/Pool/Ej vidare        
Johan Böhlmark /Göta   HSA/Semi/Förlust   HDA/Final/Vinst    
Hampus Fahlström /Göta   HSU13/8-dels/Förlust        
Johan Falk /Göta   HSU15/Pool/Ej vidare        
Gustav Hallberg /Göta   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Simon Hellström /Göta   HSB/Pool/Ej vidare        
Dino Krantz /Göta   HSU15/Pool/Ej vidare        
Rakeeb Munir /Göta   HSU15/Pool/Ej vidare        
Rickard Persson /Göta   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Erik Reutermo /Göta   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Henrik Rönnberg /Göta   HSA/Semi/Förlust   HDA/Final/Vinst    
Mats Wallin /Göta   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Martin Wenner /Göta   HSU13/Pool/Ej vidare        
Ludvig Viveland /Göta   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kista Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Rebecca Bergmark /Kista   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kungälvs BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Susanne Enegard /Kung            
Johan Flarup /Kung   HSB/Final/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust   MDB/Final/Förlust
Teddie Sundqvist /Kung   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Kärra BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Mattias Andersson /Kärra   HSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/8-dels/Förlust
Fredrik Andre´sson /Kärra   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Carl Essen /Kärra   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Peter Fant /Kärra   HSA/Final/Vinst   HDA/Semi/Förlust    
Sabina Fant /Kärra       DDA/Final/Förlust   MDB/Final/Vinst
Christian Johannesson /Kärra   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Therese Jällbrink /Kärra       DDA/Final/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Josefine Runnquist /Kärra   DSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/8-dels/Förlust
Magnus Sanden /Kärra   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/8-dels/Förlust    
Christoffer Silverdahl /Kärra   HSC/Pool/Ej vidare        
Christoffer Silverdahl /Kärra       HDC/8-dels/Förlust    
Björn Unger /Kärra   HSB/Semi/Förlust   HDB/Final/Förlust   MDB/Final/Vinst
Jonny Wallin /Kärra   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ljungby

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jacob Flårback /Ljungb   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Stefan Goodwin /Ljungb   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Therese Goodwin /Ljungb   DSU13/Pool/Ej vidare       MDU13/Semi/Förlust
Petter Johansson /Ljungb   HSU15/Pool/Ej vidare        
Daniel Karlsson /Ljungb   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/8-dels/Förlust    
Robin Karlsson /Ljungb   HSU13/Final/Vinst   HDU13/Final/Vinst    
Charlotte Larsson /Ljungb   DSU15/Final/Förlust   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Christian Larsson /Ljungb   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/8-dels/Förlust    
Simon Larsson /Ljungb   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Bo-Göran Luttre´n /Ljungb   HSC/Semi/Förlust   HDC/Semi/Förlust    
Filip Luttre´n /Ljungb   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust    
Fredrik Luttre´n /Ljungb   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/8-dels/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Fredrik Norlin /Ljungb   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Anny Olsson /Ljungb   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Semi/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Lukas Olsson /Ljungb   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Simon Wide´n /Ljungb   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Tobias Wide´n /Ljungb   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Mörrum Badminton

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Lina Almekvist /Mörrum   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Semi/Förlust    
Elise Nilsson /Mörrum   DSU9/Pool/Ej vidare        
Erika Nilsson /Mörrum   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Semi/Förlust    
Mia Svensson /Mörrum   DSU13/Final/Vinst   DDU13/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Norrköpings Badmintonklubb

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Per Björklund /NBK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Ingvar Larsson /NBK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Josefin Trosell /NBK   DSB/Pool/Ej vidare        
Andreas Westöö /NBK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Robert Wettersten /NBK   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Skillingaryds BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Francis Brako /Skill   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Ermin Ceranic /Skill   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    
Robert Glavas /Skill   HSU11/Semi/Förlust   HDU11/Semi/Förlust    
Albin Hellund /Skill   HSU11/Kvarts/Förlust   HDU11/Semi/Förlust    
Anna Hjalmarsson /Skill       DDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
Pernilla Johansson /Skill   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Therese Johansson /Skill   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Muhammed Krestic /Skill   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Lisa Lundgren /Skill   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/Kvarts/Förlust    
Elvir Nijemcevic /Skill   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Kvarts/Förlust    
Vu Phan /Skill   HSU15/Pool/Ej vidare        
Emil Rapp /Skill   HSU9/Pool/Ej vidare        
Gregorz Skrzypa /Skill       HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Semi/Förlust
David Zdjelar /Skill   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Semi/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Sävsjö BC

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Stina Adolfsson /Sävsjö   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Erik Andersson /Sävsjö   HSU11/Pool/Ej vidare       MDU13/Semi/Förlust
Ida Bengthagen /Sävsjö   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Carl Björk /Sävsjö   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Rasmus Boberg /Sävsjö   HSU9/Pool/Ej vidare   HDU11/Kvarts/Förlust    
John Engdahl /Sävsjö   HSU11/Pool/Ej vidare       MDU13/Kvarts/Förlust
Roger Engdahl /Sävsjö            
Joakim Evertsson /Sävsjö   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Peter Evertsson /Sävsjö   HSC/Semi/Förlust   HDC/Final/Vinst    
Josefine Flink /Sävsjö   DSU11/Semi/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Julia Flink /Sävsjö   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Final/Vinst   MDU13/Final/Vinst
Tommy Franzen /Sävsjö   HSB/Final/Vinst   HDB/Semi/Förlust    
Amanda Gunnarsson /Sävsjö   DSU13/Pool/Ej vidare        
Daniel Gunnarsson /Sävsjö   HSU11/Pool/Ej vidare   HDU11/Semi/Förlust    
Moa Jonsson /Sävsjö   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Semi/Förlust    
Måns Jonsson /Sävsjö   HSU9/Pool/Ej vidare   HDU11/Kvarts/Förlust    
Marielle Karlsson /Sävsjö   DSU11/Final/Vinst   DDU13/Semi/Förlust   MDU13/Semi/Förlust
Rasmus Nilsson /Sävsjö   HSU15/Semi/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Anna Rosengren /Sävsjö   DSU13/Final/Förlust   DDU13/Final/Vinst   MDU13/Final/Förlust
Andreas Ryden /Sävsjö   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Semi/Förlust    
Henrik Skoland /Sävsjö   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Peter Skoland /Sävsjö   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Daniel Stenqvist /Sävsjö   HSU13/Kvarts/Förlust   HDU13/Semi/Förlust   MDU13/Final/Förlust
Josefine Thulin /Sävsjö   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Tellus Ulricehamn

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Johannes Alberyd /Tellus   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Maria Andersson /Tellus   DSC/Pool/Ej vidare       MDC/Semi/Förlust
Christoffer Ejdeholm /Tellus   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Final/Förlust   MDC/Final/Vinst
Avid Ghalandarpour /Tellus   HSU13/Pool/Ej vidare        
Martin Johansson /Tellus   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust   MDC/Final/Förlust
Alexander Klasson /Tellus   HSC/Pool/Ej vidare       MDC/Semi/Förlust
Björn Lindgren /Tellus   HSC/Pool/Ej vidare        
Emilia Palme´r /Tellus   DSU11/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust    
Sakarias Palme´r /Tellus   HSU9/Pool/Ej vidare        
Alma Söderberg /Tellus   DSU11/Final/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust    
Per Söderberg /Tellus       HDC/Final/Förlust    
Oliver Öberg /Tellus   HSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tranås BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Per-Åke Johansson /Tranås   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust   MDA/Semi/Förlust
Jesper Lundberg /Tranås   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Tyresö BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Andreas Forsberg /Tyresö       HDA/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Ullevi BK Göteborg

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Kerstin Kristoffersson /Ullevi       DDA/Final/Vinst    
Kerstin Kristoffersson /Ullevi           MDA/Final/Vinst
Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi       DDA/Semi/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Lars Winnberg /Ullevi           MDB/Kvarts/Förlust

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

IK Wega

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Gunnel Bengtsson /Wega       DDA/Semi/Förlust   MDA/Kvarts/Förlust
Rolf Bruch /Wega   HSC/Kvarts/Förlust       MDB/Semi/Förlust
Göran Ihrfelt /Wega   HSC/Kvarts/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Hasse Peterson /Wega   HSC/Final/Vinst   HDB/Kvarts/Förlust    
Jeanette Sandström /Wega   DSB/Pool/Ej vidare   DDA/Final/Vinst   MDB/Semi/Förlust
Sven Sarnell /Wega   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Björna Tidland /Wega   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Visby BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Isak Ahlgren /Visby   HSC/Final/Förlust   HDC/Kvarts/Förlust    
Therese Ahx /Visby   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Final/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Stefan Andersson /Visby   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Final/Vinst   MDB/Kvarts/Förlust
Marcus Carlsson /Visby   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Semi/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Mattias Dufour /Visby   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Filip Dunkels /Visby   HSU15/Kvarts/Förlust   HDC/Semi/Förlust   MDU15/Final/Vinst
Annelie Gate /Visby       DDA/Kvarts/Förlust   MDA/Final/Förlust
Caroline Gate /Visby   DSU9/Pool/Ej vidare        
Emma Gate /Visby   DSU9/Pool/Ej vidare        
Johan Gate /Visby           MDA/Final/Förlust
Miranda Hall /Visby   DSC/Pool/Ej vidare   DDB/Semi/Förlust   MDC/Semi/Förlust
Antonio Herrero /Visby   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Semi/Förlust   MDC/Semi/Förlust
Eva Herrero /Visby   DSC/Pool/Ej vidare   DDB/Final/Förlust   MDC/Final/Förlust
Per Landahl /Visby   HSC/Pool/Ej vidare   HDC/Kvarts/Förlust    
Josefine Meimermondt /Visby   DSB/Pool/Ej vidare   DDA/Kvarts/Förlust   MDB/Kvarts/Förlust
Viktoria Meimermondt /Visby   DSB/Pool/Ej vidare   DDB/Final/Vinst   MDB/Kvarts/Förlust
Jennifer Nielsen /Visby   DSU15/Kvarts/Förlust   DDB/Final/Vinst   MDU15/Final/Vinst
Christian Pettersson /Visby   HSU13/Semi/Förlust   HDU13/Final/Vinst    
Ina Porselius /Visby   DSU15/8-dels/Förlust   DDB/Semi/Förlust   MDU15/Kvarts/Förlust
Hjalmar Söderlund /Visby   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Semi/Förlust   MDB/Semi/Förlust
Edvard Wahlgren /Visby   HSB/Kvarts/Förlust   HDB/Final/Vinst    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Vårvinden

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Jonas Andersson /Vår   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/Kvarts/Förlust    
Stefan Andersson /Vår   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Jonas Enqvist /Vår   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Semi/Förlust    
M-L Hansson /Vår   HSA/Pool/Ej vidare        
Erik Hertz /Vår   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Kvarts/Förlust    
Andreas Johansson /Vår   HSA/Final/Förlust   HDA/Semi/Förlust    
Adam Veaceslav /Vår   HSB/Semi/Förlust   HDB/Kvarts/Förlust    
Alexander Wingård /Vår   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Värnamo BMK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Andreas Dubrovitz /VäBMK   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Mimmi Hägg /VäBMK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/8-dels/Förlust    
Mimmi Nordholm /VäBMK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    
Diana Van /VäBMK   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Kvarts/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

BMK Wätterstad

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Madeleine Andersson /Wätter   DSU15/Final/Vinst   DDU15/Final/Vinst    
Fredrik Axelsson /Wätter   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Anna Boström /Wätter   DSU15/Pool/Ej vidare   DDU15/Final/Förlust    
Adam Broman /Wätter   HSU13/8-dels/Förlust   HDU13/Final/Förlust    
Alexander Carlson /Wätter   HSU11/Semi/Förlust   HDU11/Final/Vinst    
Nils Carlson /Wätter   HSA/Pool/Ej vidare   HDA/Final/Förlust   MDA/Final/Vinst
Lina Claesson /Wätter   DSA/Pool/Ej vidare   DDA/Semi/Förlust    
Anton Ekström /Wätter   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Final/Förlust    
Rebecka Elm /Wätter   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    
Lisa Engström /Wätter   DSU15/Semi/Förlust   DDU15/Final/Vinst   MDU15/Final/Förlust
Gustav Flink /Wätter   HSU11/Final/Vinst   HDU11/Final/Vinst    
Emelie Gilezan /Wätter   DSU13/Semi/Förlust   DDU13/Semi/Förlust    
Philip Guntherberg /Wätter   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Kimberly Hansson /Wätter   DSU13/Pool/Ej vidare   DDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Nicitha Ihrström /Wätter   DSU15/Pool/Ej vidare       MDU15/8-dels/Förlust
Sara Jacobsson /Wätter   DSU13/Kvarts/Förlust   DDU13/Final/Förlust    
Sandra Johannesson /Wätter   DSU15/Kvarts/Förlust   DDU15/Final/Förlust    
Kristoffer Jonsson /Wätter   HSU15/Pool/Ej vidare        
David Karlsson /Wätter   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/8-dels/Förlust    
Andreas Lantz /Wätter   HSU13/8-dels/Förlust        
Sandra Lindström /Wätter   DSU15/8-dels/Förlust   DDU15/8-dels/Förlust   MDU15/8-dels/Förlust
Beatrice Nassiri /Wätter   DSU11/Semi/Förlust   DDU13/Kvarts/Förlust   MDU13/Kvarts/Förlust
Oskar Neuman /Wätter   HSU15/Final/Förlust   HDU15/Final/Förlust   MDU15/Final/Förlust
Arvid Nilsson /Wätter   HSU11/Final/Förlust   HDU11/Semi/Förlust    
Elias Nilsson /Wätter   HSU13/Final/Förlust   HDU13/Final/Förlust   MDU13/Final/Vinst
Emma Rosklint /Wätter   DSC/Pool/Ej vidare   DDB/Semi/Förlust    
Lukas Seiborg /Wätter   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Matilda Strömblad /Wätter   DSC/Pool/Ej vidare   DDB/Semi/Förlust   MDC/Final/Vinst
Henrik Tengberg /Wätter   HSU13/Pool/Ej vidare   HDU13/Kvarts/Förlust    
Martin Torkelsson /Wätter   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/8-dels/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Örebro BK

Deltagare/klubb   Singel   Dubbel   Mixed
Fredrik Andresen /Örebro   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Kvarts/Förlust    
Elin Carlsson /Örebro   DSU15/8-dels/Förlust       MDU15/Kvarts/Förlust
Daniel Chronlund /Örebro   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Emil Chronlund /Örebro   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Niclas Eidvall /Örebro   HSU13/Pool/Ej vidare        
Andreas Langell /Örebro   HSU15/Kvarts/Förlust   HDU15/Final/Vinst   MDU15/Kvarts/Förlust
Patric Larsson /Örebro   HSU15/Pool/Ej vidare   HDU15/Kvarts/Förlust    
Susanna Larsson /Örebro   DSA/Pool/Ej vidare       MDA/Semi/Förlust
Johan Olowsson /Örebro   HSU15/Final/Vinst   HDU15/Final/Vinst    
Magnus Olowsson /Örebro   HSU9/Pool/Ej vidare   HDU11/Final/Förlust    
Eddie Persson /Örebro   HSB/Pool/Ej vidare   HDB/8-dels/Förlust    
Mattias Persson /Örebro   HSU15/8-dels/Förlust   HDU15/Semi/Förlust    
Joakim Strömberg /Örebro   HSU11/Kvarts/Förlust   HDU11/Final/Förlust    

Tillbaka till klubb resultat


Created by TURAS/Web version 1.0

Deltagare resultat

Adolfsson, Stina Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Diana Van /VäBMK 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Pool F Sandra Johannesson /Wätter 8-11 11-6 11-5 Förlust
    DSU15 Pool F Madeleine Andersson /Wätter 11-1 11-4 Förlust
  Ida Bengthagen /Sävsjö DDU15 Kvarts Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
15-7 15-2 Förlust
  Rasmus Nilsson /Sävsjö MDU15 Kvarts Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-10 17-16 Förlust
Ahlgren, Isak Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Gustav Hallberg /Göta 15-2 15-5 Vinst
    HSC Pool D Filip Luttre´n /Ljungb 15-3 15-7 Vinst
    HSC Pool D Jesper Lundberg /Tranås 3-15 15-11 15-2 Vinst
    HSC Kvarts Christoffer Ejdeholm /Tellus 12-15 15-3 15-4 Vinst
    HSC Semi Peter Evertsson /Sävsjö 15-11 15-4 Vinst
    HSC Final Hasse Peterson /Wega 15-9 05-15 15-9 Förlust
  Per Landahl /Visby HDC 8-dels Ludvig Viveland /Göta
Gustav Hallberg /Göta
15-8 15-7 Vinst
  Per Landahl /Visby HDC Kvarts Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
15-12 15-8 Förlust
Ahx, Therese Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Hjalmar Söderlund /Visby MDB Kvarts Marcus Carlsson /Visby
Viktoria Meimermondt /Visby
15-10 15-13 Vinst
  Hjalmar Söderlund /Visby MDB Semi Johan Flarup /Kung
Jennifer Nielsen /Visby
15-2 15-2 Förlust
    DSB Pool A Jeanette Sandström /Wega 11-2 11-0 Förlust
    DSB Pool A Josefine Meimermondt /Visby 11-5 11-2 Förlust
    DSB Pool A Josefin Trosell /NBK 11-3 11-1 Förlust
    DSB Pool A Viktoria Meimermondt /Visby 13-11 8-11 11-2 Förlust
  Eva Herrero /Visby DDB Semi Miranda Hall /Visby
Ina Porselius /Visby
15-3 9-15 15-6 Vinst
  Eva Herrero /Visby DDB Final Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-1 15-11 Förlust
Alberyd, Johannes BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Bo-Göran Luttre´n /Ljungb 15-11 15-11 Förlust
    HSC Pool A Christoffer Silverdahl /Kärra Walk over Vinst
    HSC Pool A Antonio Herrero /Visby 15-12 15-10 Förlust
  Martin Johansson /Tellus HDC Kvarts Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-10 7-15 15-6 Förlust
Almekvist, Lina Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Therese Johansson /Skill 11-4 11-1 Vinst
    DSU15 Pool D Elin Carlsson /Örebro 11-1 11-1 Vinst
    DSU15 Pool D Josefine Runnquist /Kärra 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 8-dels Ina Porselius /Visby 11-3 11-0 Vinst
    DSU15 Kvarts Jennifer Nielsen /Visby 11-4 11-8 Vinst
    DSU15 Semi Madeleine Andersson /Wätter 11-3 11-1 Förlust
  Erika Nilsson /Mörrum DDU15 Kvarts Diana Van /VäBMK
Mimmi Nordholm /VäBMK
15-0 15-0 Vinst
  Erika Nilsson /Mörrum DDU15 Semi Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
12-15 15-10 15-11 Förlust
Andersson, Erik Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Gustav Flink /Wätter 15-0 15-0 Förlust
    HSU11 Pool A Albin Hellund /Skill 15-10 15-4 Förlust
  Marielle Karlsson /Sävsjö MDU13 Kvarts Fredrik Axelsson /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
Walkover Vinst
  Marielle Karlsson /Sävsjö MDU13 Semi Elias Nilsson /Wätter
Julia Flink /Sävsjö
15-1 15-0 Förlust
Andersson, Jonas Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Rickard Persson /Göta Walk over Vinst
    HSB Pool D Håkan Apelgren /Göta Walk over Vinst
    HSB Pool D Daniel Karlsson /Ljungb 15-10 15-4 Förlust
  Adam Veaceslav /Vår HDB 8-dels Erik Reutermo /Göta
Rickard Persson /Göta
Walkover Vinst
  Adam Veaceslav /Vår HDB Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Marcus Carlsson /Visby
13-15 15-10 15-10 Förlust
Andersson, Madeleine BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Sandra Johannesson /Wätter 11-4 11-1 Vinst
    DSU15 Pool F Diana Van /VäBMK 11-2 11-0 Vinst
    DSU15 Pool F Stina Adolfsson /Sävsjö 11-1 11-4 Vinst
    DSU15 Kvarts Erika Nilsson /Mörrum 11-3 11-0 Vinst
    DSU15 Semi Lina Almekvist /Mörrum 11-3 11-1 Vinst
    DSU15 Final Charlotte Larsson /Ljungb 11-4 11-5 Vinst
  Lisa Engström /Wätter DDU15 Kvarts Pernilla Johansson /Skill
Therese Johansson /Skill
Walkover Vinst
  Lisa Engström /Wätter DDU15 Semi Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
15-4 15-5 Vinst
  Lisa Engström /Wätter DDU15 Final Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-1 15-2 Vinst
Andersson, Maria BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Alexander Klasson /Tellus MDC Semi Martin Johansson /Tellus
Eva Herrero /Visby
Walkover Förlust
    DSC Pool A Miranda Hall /Visby Walk over Förlust
    DSC Pool A Eva Herrero /Visby Walk over Förlust
    DSC Pool A Matilda Strömblad /Wätter Walk over Förlust
    DSC Pool A Emma Rosklint /Wätter Walk over Förlust
Andersson, Mattias Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Jacob Flårback /Ljungb 15-0 15-0 Förlust
    HSU15 Pool E Andreas Langell /Örebro 15-0 15-0 Förlust
    HSU15 Pool E Francis Brako /Skill 15-2 15-1 Förlust
  Josefine Runnquist /Kärra MDU15 8-dels Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-0 15-0 Förlust
Andersson, Stefan Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Björn Unger /Kärra 15-10 9-15 15-9 Förlust
    HSB Pool E Eddie Persson /Örebro 15-5 15-5 Vinst
  Edvard Wahlgren /Visby HDB 8-dels Mats Wallin /Göta
Håkan Apelgren /Göta
Walkover Vinst
  Edvard Wahlgren /Visby HDB Kvarts Teddie Sundqvist /Kung
Johan Flarup /Kung
15-6 15-10 Vinst
  Edvard Wahlgren /Visby HDB Semi Tommy Franzen /Sävsjö
Andreas Ryden /Sävsjö
15-12 17-15 Vinst
  Edvard Wahlgren /Visby HDB Final Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-13 15-5 Vinst
  Josefine Meimermondt /Visby MDB Kvarts Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
15-5 15-10 Förlust
Andersson, Stefan Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Edvard Wahlgren /Visby 6-15 15-10 15-7 Förlust
    HSB Pool B Jonny Wallin /Kärra 15-13 15-12 Vinst
    HSB Pool B Teddie Sundqvist /Kung 15-7 15-8 Vinst
  Alexander Wingård /Vår HDB 8-dels Teddie Sundqvist /Kung
Johan Flarup /Kung
15-10 15-7 Förlust
Andre´sson, Fredrik Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Rolf Bruch /Wega 15-0 15-1 Förlust
    HSC Pool C Martin Johansson /Tellus 15-0 5-15 15-5 Förlust
    HSC Pool C Johan Larsson /EKSJÖ 15-7 15-8 Förlust
  Magnus Sanden /Kärra HDC 8-dels Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-5 15-2 Förlust
Andresen, Fredrik Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C David Karlsson /Wätter 15-10 15-1 Vinst
    HSU15 Pool C Andreas Dubrovitz /VäBMK 15-2 15-4 Vinst
    HSU15 Pool C Johan Falk /Göta 15-1 15-4 Vinst
    HSU15 8-dels Tobias Wide´n /Ljungb 15-12 12-15 15-9 Vinst
    HSU15 Kvarts Rasmus Nilsson /Sävsjö 15-6 15-10 Förlust
  Patric Larsson /Örebro HDU15 Kvarts Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
15-10 15-10 Förlust
Apelgren, Håkan BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Daniel Karlsson /Ljungb Walk over Förlust
    HSB Pool D Jonas Andersson /Vår Walk over Förlust
    HSB Pool D Rickard Persson /Göta Walk over Vinst
  Mats Wallin /Göta HDB 8-dels Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
Walkover Förlust
Axelsson, Fredrik BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Robin Karlsson /Ljungb 15-0 15-2 Förlust
    HSU13 Pool F Muhammed Krestic /Skill 15-5 7-15 15-10 Vinst
    HSU13 Pool F Joakim Evertsson /Sävsjö 15-10 15-3 Förlust
  Philip Guntherberg /Wätter HDU13 Kvarts Ermin Ceranic /Skill
David Zdjelar /Skill
15-4 15-4 Förlust
  Kimberly Hansson /Wätter MDU13 Kvarts Erik Andersson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
Walkover Förlust
Bengthagen, Ida Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Ina Porselius /Visby 11-7 3-11 11-7 Vinst
    DSU15 Pool C Sandra Lindström /Wätter 11-1 11-2 Förlust
    DSU15 Pool C Pernilla Johansson /Skill 11-2 12-13 11-8 Vinst
  Stina Adolfsson /Sävsjö DDU15 Kvarts Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
15-7 15-2 Förlust
  Joakim Evertsson /Sävsjö MDU15 8-dels Oliver Öberg /Tellus
Ina Porselius /Visby
3-15 15-2 15-7 Förlust
Bengtsson, Gunnel IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi DDA Kvarts Josefine Meimermondt /Visby
Annelie Gate /Visby
15-6 8-15 15-2 Vinst
  Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi DDA Semi Jeanette Sandström /Wega
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
15-11 15-9 Förlust
  Peter Hjelm /GBK MDA Kvarts Christian Johannesson /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
13-15 15-6 15-11 Förlust
Bergmark, Rebecca Kista Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lina Claesson /Wätter DDA Semi Sabina Fant /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
Walkover Förlust
    DSA Pool A Lina Claesson /Wätter Walk over Förlust
    DSA Pool A Susanna Larsson /Örebro Walk over Förlust
    DSA Pool A Doris Levin /BMK 65 Walk over Vinst
Besson, Henrik BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Filip Dunkels /Visby 15-3 15-0 Förlust
    HSU15 Pool D Kristoffer Jonsson /Wätter Walk over Vinst
    HSU15 Pool D Mattias Persson /Örebro 15-2 15-2 Förlust
Björk, Carl Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Ermin Ceranic /Skill 15-5 15-4 Förlust
    HSU13 Pool A Elias Nilsson /Wätter 15-0 15-0 Förlust
    HSU13 Pool A Niclas Eidvall /Örebro Walk over Vinst
  Peter Skoland /Sävsjö HDU13 Kvarts Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
15-2 15-4 Förlust
Björklund, Per Norrköpings Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Nils Carlson /Wätter 15-5 15-9 Vinst
    HSA Pool A M-L Hansson /Vår 15-8 8-15 15-10 Vinst
    HSA Pool A Henrik Rönnberg /Göta 15-10 15-8 Förlust
  Ingvar Larsson /NBK HDA Kvarts Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
15-8 15-8 Förlust
Boberg, Rasmus Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Måns Jonsson /Sävsjö HDU11 Kvarts Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
15-3 15-3 Förlust
    HSU9 Pool A Magnus Olowsson /Örebro 15-2 15-3 Förlust
    HSU9 Pool A Sakarias Palme´r /Tellus 15-1 15-2 Vinst
    HSU9 Pool A Emil Rapp /Skill 15-8 15-4 Förlust
    HSU9 Pool A Måns Jonsson /Sävsjö 15-7 15-5 Vinst
Boström, Anna BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Lisa Engström /Wätter 11-9 6-11 13-10 Förlust
    DSU15 Pool A Erika Nilsson /Mörrum 11-7 7-11 11-3 Förlust
    DSU15 Pool A Mimmi Hägg /VäBMK Walk over Vinst
  Sandra Johannesson /Wätter DDU15 Kvarts Anna Hjalmarsson /Skill
Lisa Lundgren /Skill
Walkover Vinst
  Sandra Johannesson /Wätter DDU15 Semi Lina Almekvist /Mörrum
Erika Nilsson /Mörrum
12-15 15-10 15-11 Vinst
  Sandra Johannesson /Wätter DDU15 Final Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-1 15-2 Förlust
Brako, Francis Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Andreas Langell /Örebro 15-6 13-15 15-13 Vinst
    HSU15 Pool E Jacob Flårback /Ljungb 15-8 15-12 Vinst
    HSU15 Pool E Mattias Andersson /Kärra 15-2 15-1 Vinst
    HSU15 8-dels Emil Chronlund /Örebro 15-12 15-7 Vinst
    HSU15 Kvarts Filip Dunkels /Visby 8-15 15-10 15-11 Vinst
    HSU15 Semi Johan Olowsson /Örebro 15-1 12-15 15-9 Förlust
  Gregorz Skrzypa /Skill HDU15 Kvarts Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
15-4 15-0 Förlust
Broman, Adam BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Martin Wenner /Göta Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Elvir Nijemcevic /Skill 15-6 15-9 Förlust
    HSU13 Pool E Avid Ghalandarpour /Tellus Walk over Vinst
    HSU13 8-dels Christian Pettersson /Visby 15-1 15-5 Förlust
  Elias Nilsson /Wätter HDU13 Kvarts Peter Skoland /Sävsjö
Carl Björk /Sävsjö
15-2 15-4 Vinst
  Elias Nilsson /Wätter HDU13 Semi Ermin Ceranic /Skill
David Zdjelar /Skill
15-10 15-9 Vinst
  Elias Nilsson /Wätter HDU13 Final Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
15-4 15-3 Förlust
Bruch, Rolf IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Fredrik Andre´sson /Kärra 15-0 15-1 Vinst
    HSC Pool C Johan Larsson /EKSJÖ 15-2 15-2 Vinst
    HSC Pool C Martin Johansson /Tellus 15-3 15-5 Vinst
    HSC Kvarts Hasse Peterson /Wega 15-2 15-4 Förlust
  Jeanette Sandström /Wega MDB Kvarts Lars Winnberg /Ullevi
Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Walkover Vinst
  Jeanette Sandström /Wega MDB Semi Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
6-15 15-12 15-5 Förlust
Böhlmark, Johan BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Erik Hertz /Vår Walk over Vinst
    HSA Pool C Peter Hjelm /GBK 15-11 15-7 Vinst
    HSA Pool C Andreas Westöö /NBK 15-11 17-14 Vinst
    HSA Semi Andreas Johansson /Vår 15-7 15-4 Förlust
  Henrik Rönnberg /Göta HDA Kvarts Robert Wettersten /NBK
Andreas Westöö /NBK
7-15 15-11 15-10 Vinst
  Henrik Rönnberg /Göta HDA Semi Andreas Johansson /Vår
Jonas Enqvist /Vår
16-17 17-14 15-10 Vinst
  Henrik Rönnberg /Göta HDA Final Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
15-12 11-15 17-16 Vinst
Carlson, Alexander BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Daniel Gunnarsson /Sävsjö 15-0 15-1 Vinst
    HSU11 Pool B Robert Glavas /Skill 15-8 15-3 Vinst
    HSU11 Kvarts Albin Hellund /Skill 15-4 15-4 Vinst
    HSU11 Semi Arvid Nilsson /Wätter 15-6 15-10 Förlust
  Gustav Flink /Wätter HDU11 Semi Albin Hellund /Skill
Robert Glavas /Skill
15-01 15-13 Vinst
  Gustav Flink /Wätter HDU11 Final Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
15-3 15-5 Vinst
Carlson, Nils BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Per Björklund /NBK 15-5 15-9 Förlust
    HSA Pool A Henrik Rönnberg /Göta 15-8 17-16 Förlust
    HSA Pool A M-L Hansson /Vår 15-13 15-7 Vinst
  Andreas Forsberg /Tyresö HDA Kvarts Per Björklund /NBK
Ingvar Larsson /NBK
15-8 15-8 Vinst
  Andreas Forsberg /Tyresö HDA Semi Peter Fant /Kärra
Christian Johannesson /Kärra
15-9 15-13 Vinst
  Andreas Forsberg /Tyresö HDA Final Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
15-12 11-15 17-16 Förlust
  Kerstin Kristoffersson /Ullevi MDA Semi Christian Johannesson /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
15-11 15-8 Vinst
  Kerstin Kristoffersson /Ullevi MDA Final Johan Gate /Visby
Annelie Gate /Visby
15-9 15-9 Vinst
Carlsson, Elin Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Josefine Runnquist /Kärra 11-0 11-1 Vinst
    DSU15 Pool D Lina Almekvist /Mörrum 11-1 11-1 Förlust
    DSU15 Pool D Therese Johansson /Skill 11-2 11-3 Vinst
    DSU15 8-dels Sandra Johannesson /Wätter 11-3 11-0 Förlust
  Andreas Langell /Örebro MDU15 8-dels Simon Wide´n /Ljungb
Nicitha Ihrström /Wätter
Walkover Vinst
  Andreas Langell /Örebro MDU15 Kvarts Jacob Flårback /Ljungb
Charlotte Larsson /Ljungb
10-15 15-8 15-9 Förlust
Carlsson, Marcus Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Andreas Ryden /Sävsjö 15-13 15-11 Förlust
    HSB Pool G Johan Flarup /Kung 17-16 15-5 Förlust
  Hjalmar Söderlund /Visby HDB Kvarts Adam Veaceslav /Vår
Jonas Andersson /Vår
13-15 15-10 15-10 Vinst
  Hjalmar Söderlund /Visby HDB Semi Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-8 15-6 Förlust
  Viktoria Meimermondt /Visby MDB Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Therese Ahx /Visby
15-10 15-13 Förlust
Ceranic, Ermin Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Carl Björk /Sävsjö 15-5 15-4 Vinst
    HSU13 Pool A Niclas Eidvall /Örebro Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Elias Nilsson /Wätter 15-12 15-1 Förlust
    HSU13 8-dels Hampus Fahlström /Göta 15-6 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Robin Karlsson /Ljungb 15-6 15-9 Förlust
  David Zdjelar /Skill HDU13 Kvarts Philip Guntherberg /Wätter
Fredrik Axelsson /Wätter
15-4 15-4 Vinst
  David Zdjelar /Skill HDU13 Semi Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
15-10 15-9 Förlust
Chronlund, Daniel Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Adam Veaceslav /Vår 15-8 15-11 Förlust
    HSB Pool C Erik Reutermo /Göta Walk over Vinst
    HSB Pool C Simon Larsson /Ljungb 15-9 15-5 Vinst
  Eddie Persson /Örebro HDB 8-dels Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-11 15-5 Förlust
Chronlund, Emil Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Rasmus Nilsson /Sävsjö 15-7 15-12 Förlust
    HSU15 Pool B Petter Johansson /Ljungb 15-9 15-2 Vinst
    HSU15 Pool B Vu Phan /Skill 15-2 15-4 Vinst
    HSU15 8-dels Francis Brako /Skill 15-12 15-7 Förlust
  Mattias Persson /Örebro HDU15 Kvarts Henrik Skoland /Sävsjö
Rasmus Nilsson /Sävsjö
15-10 15-6 Vinst
  Mattias Persson /Örebro HDU15 Semi Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
12-15 15-13 15-7 Förlust
Claesson, Lina BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rebecca Bergmark /Kista DDA Semi Sabina Fant /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
Walkover Förlust
    DSA Pool A Rebecca Bergmark /Kista Walk over Vinst
    DSA Pool A Doris Levin /BMK 65 Walk over Vinst
    DSA Pool A Susanna Larsson /Örebro 11-1 11-1 Vinst
Dubrovitz, Andreas Värnamo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Johan Falk /Göta 15-4 15-4 Vinst
    HSU15 Pool C Fredrik Andresen /Örebro 15-2 15-4 Förlust
    HSU15 Pool C David Karlsson /Wätter 15-8 15-11 Vinst
    HSU15 8-dels Filip Dunkels /Visby 15-2 15-0 Förlust
  Sandra Lindström /Wätter MDU15 8-dels Tobias Wide´n /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
Walkover Förlust
  Simon Wide´n /Ljungb HDU15 8-dels David Karlsson /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
15-5 15-3 Vinst
  Simon Wide´n /Ljungb HDU15 Kvarts Jacob Flårback /Ljungb
Tobias Wide´n /Ljungb
6-15 15-6 15-10 Förlust
Dufour, Mattias Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Hasse Peterson /Wega 15-0 15-2 Förlust
    HSC Pool B Alexander Klasson /Tellus Walk over Vinst
    HSC Pool B Ludvig Viveland /Göta 15-5 15-2 Förlust
  Fredrik Norlin /Ljungb HDC 8-dels Christoffer Silverdahl /Kärra
Carl Essen /Kärra
Walkover Vinst
  Fredrik Norlin /Ljungb HDC Kvarts Bo-Göran Luttre´n /Ljungb
Filip Luttre´n /Ljungb
15-2 15-4 Förlust
Dunkels, Filip Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Antonio Herrero /Visby HDC 8-dels Fredrik Andre´sson /Kärra
Magnus Sanden /Kärra
15-5 15-2 Vinst
  Antonio Herrero /Visby HDC Kvarts Martin Johansson /Tellus
Johannes Alberyd /Tellus
15-10 7-15 15-6 Vinst
  Antonio Herrero /Visby HDC Semi Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-9 15-4 Förlust
    HSU15 Pool D Henrik Besson /Göta 15-3 15-0 Vinst
    HSU15 Pool D Mattias Persson /Örebro 15-2 15-10 Vinst
    HSU15 Pool D Kristoffer Jonsson /Wätter Walk over Vinst
    HSU15 8-dels Andreas Dubrovitz /VäBMK 15-2 15-0 Vinst
    HSU15 Kvarts Francis Brako /Skill 8-15 15-10 15-11 Förlust
  Jennifer Nielsen /Visby MDU15 Kvarts Oliver Öberg /Tellus
Ina Porselius /Visby
15-4 15-1 Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby MDU15 Semi Jacob Flårback /Ljungb
Charlotte Larsson /Ljungb
15-2 15-3 Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby MDU15 Final Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
15-9 17-16 Vinst
Eidvall, Niclas Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Elias Nilsson /Wätter Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Ermin Ceranic /Skill Walk over Förlust
    HSU13 Pool A Carl Björk /Sävsjö Walk over Förlust
Ejdeholm, Christoffer BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Carl Essen /Kärra 15-1 15-0 Vinst
    HSC Pool E Sven Sarnell /Wega 15-1 15-4 Vinst
    HSC Kvarts Isak Ahlgren /Visby 12-15 15-3 15-4 Förlust
  Per Söderberg /Tellus HDC Kvarts Isak Ahlgren /Visby
Per Landahl /Visby
15-12 15-8 Vinst
  Per Söderberg /Tellus HDC Semi Bo-Göran Luttre´n /Ljungb
Filip Luttre´n /Ljungb
15-0 15-5 Vinst
  Per Söderberg /Tellus HDC Final Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-10 15-9 Förlust
  Matilda Strömblad /Wätter MDC Semi Antonio Herrero /Visby
Miranda Hall /Visby
4-15 15-13 15-8 Vinst
  Matilda Strömblad /Wätter MDC Final Martin Johansson /Tellus
Eva Herrero /Visby
15-2 15-4 Vinst
Ekström, Anton BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Tobias Wide´n /Ljungb 15-12 15-7 Vinst
    HSU15 Pool G Oliver Öberg /Tellus 15-5 15-6 Vinst
    HSU15 Kvarts Johan Olowsson /Örebro 15-3 15-1 Förlust
  Oskar Neuman /Wätter HDU15 Kvarts Fredrik Andresen /Örebro
Patric Larsson /Örebro
15-10 15-10 Vinst
  Oskar Neuman /Wätter HDU15 Semi Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
12-15 15-13 15-7 Vinst
  Oskar Neuman /Wätter HDU15 Final Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
15-3 15-10 Förlust
Elm, Rebecka BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Anna Rosengren /Sävsjö 11-2 11-2 Förlust
    DSU13 Pool A Kimberly Hansson /Wätter Walk over Vinst
    DSU13 Kvarts Mia Svensson /Mörrum 11-0 11-0 Förlust
  Emelie Gilezan /Wätter DDU13 Kvarts Josefine Flink /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-4 15-0 Vinst
  Emelie Gilezan /Wätter DDU13 Semi Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-1 15-3 Förlust
Enegard, Susanne Kungälvs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Engdahl, John Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C Arvid Nilsson /Wätter 15-5 15-10 Förlust
    HSU11 Pool C Joakim Strömberg /Örebro 12-15 15-9 15-12 Förlust
  Josefine Flink /Sävsjö MDU13 Kvarts Fredrik Luttre´n /Ljungb
Therese Goodwin /Ljungb
15-9 15-8 Förlust
Engdahl, Roger Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
Engström, Lisa BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Anna Boström /Wätter 11-9 6-11 13-10 Vinst
    DSU15 Pool A Mimmi Hägg /VäBMK Walk over Vinst
    DSU15 Pool A Erika Nilsson /Mörrum 6-11 11-5 11-6 Vinst
    DSU15 Kvarts Sandra Johannesson /Wätter 11-7 11-9 Vinst
    DSU15 Semi Charlotte Larsson /Ljungb 11-6 11-5 Förlust
  Madeleine Andersson /Wätter DDU15 Kvarts Pernilla Johansson /Skill
Therese Johansson /Skill
Walkover Vinst
  Madeleine Andersson /Wätter DDU15 Semi Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
15-4 15-5 Vinst
  Madeleine Andersson /Wätter DDU15 Final Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
15-1 15-2 Vinst
  Oskar Neuman /Wätter MDU15 Kvarts Tobias Wide´n /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
15-5 15-7 Vinst
  Oskar Neuman /Wätter MDU15 Semi Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-5 15-10 Vinst
  Oskar Neuman /Wätter MDU15 Final Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-9 17-16 Förlust
Enqvist, Jonas Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Peter Fant /Kärra 15-8 15-4 Förlust
    HSA Pool B Ingvar Larsson /NBK 13-15 17-16 15-12 Förlust
    HSA Pool B Per-Åke Johansson /Tranås 15-8 15-10 Vinst
  Andreas Johansson /Vår HDA Kvarts Per-Åke Johansson /Tranås
Peter Hjelm /GBK
15-7 13-15 15-8 Vinst
  Andreas Johansson /Vår HDA Semi Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
16-17 17-14 15-10 Förlust
Essen, Carl Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Christoffer Ejdeholm /Tellus 15-1 15-0 Förlust
    HSC Pool E Sven Sarnell /Wega 15-1 15-5 Förlust
  Christoffer Silverdahl /Kärra HDC 8-dels Mattias Dufour /Visby
Fredrik Norlin /Ljungb
Walkover Förlust
Evertsson, Joakim Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Muhammed Krestic /Skill 15-3 15-3 Vinst
    HSU13 Pool F Robin Karlsson /Ljungb 15-7 15-6 Förlust
    HSU13 Pool F Fredrik Axelsson /Wätter 15-10 15-3 Vinst
    HSU13 8-dels Andreas Lantz /Wätter Walkover Vinst
    HSU13 Kvarts Elias Nilsson /Wätter 15-2 4-15 15-13 Förlust
  Ida Bengthagen /Sävsjö MDU15 8-dels Oliver Öberg /Tellus
Ina Porselius /Visby
3-15 15-2 15-7 Förlust
  Daniel Stenqvist /Sävsjö HDU13 Kvarts Elvir Nijemcevic /Skill
Muhammed Krestic /Skill
15-10 15-10 Vinst
  Daniel Stenqvist /Sävsjö HDU13 Semi Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
15-11 15-5 Förlust
Evertsson, Peter Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jesper Lundberg /Tranås HDB 8-dels Eddie Persson /Örebro
Daniel Chronlund /Örebro
15-11 15-5 Vinst
  Jesper Lundberg /Tranås HDB Kvarts Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-10 15-4 Förlust
    HSC Pool G Magnus Sanden /Kärra 15-2 15-1 Vinst
    HSC Pool G Per Landahl /Visby 15-3 15-2 Vinst
    HSC Kvarts Göran Ihrfelt /Wega 15-10 12-15 15-6 Vinst
    HSC Semi Isak Ahlgren /Visby 15-11 15-4 Förlust
  Jesper Lundberg /Tranås HDC Kvarts Sven Sarnell /Wega
Göran Ihrfelt /Wega
15-8 15-11 Vinst
  Jesper Lundberg /Tranås HDC Semi Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-9 15-4 Vinst
  Jesper Lundberg /Tranås HDC Final Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
15-10 15-9 Vinst
Fahlström, Hampus BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Fredrik Luttre´n /Ljungb 15-4 15-8 Vinst
    HSU13 Pool C Christian Pettersson /Visby 15-5 15-1 Förlust
    HSU13 Pool C Lukas Seiborg /Wätter 15-8 15-12 Vinst
    HSU13 8-dels Ermin Ceranic /Skill 15-6 15-0 Förlust
Falk, Johan BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Andreas Dubrovitz /VäBMK 15-4 15-4 Förlust
    HSU15 Pool C David Karlsson /Wätter 15-4 15-1 Förlust
    HSU15 Pool C Fredrik Andresen /Örebro 15-1 15-4 Förlust
Fant, Peter Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Jonas Enqvist /Vår 15-8 15-4 Vinst
    HSA Pool B Per-Åke Johansson /Tranås 15-10 15-3 Vinst
    HSA Pool B Ingvar Larsson /NBK 15-10 15-6 Vinst
    HSA Semi Henrik Rönnberg /Göta 15-3 15-6 Vinst
    HSA Final Andreas Johansson /Vår 15-5 15-6 Vinst
  Christian Johannesson /Kärra HDA Kvarts Andreas Johansson /Vår
Erik Hertz /Vår
Walkover Vinst
  Christian Johannesson /Kärra HDA Semi Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
15-9 15-13 Förlust
Fant, Sabina Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Therese Jällbrink /Kärra DDA Semi Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
Walkover Vinst
  Therese Jällbrink /Kärra DDA Final Jeanette Sandström /Wega
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
15-6 15-4 Förlust
  Björn Unger /Kärra MDB Kvarts Stefan Andersson /Visby
Josefine Meimermondt /Visby
15-5 15-10 Vinst
  Björn Unger /Kärra MDB Semi Rolf Bruch /Wega
Jeanette Sandström /Wega
6-15 15-12 15-5 Vinst
  Björn Unger /Kärra MDB Final Johan Flarup /Kung
Jennifer Nielsen /Visby
15-11 15-8 Vinst
Flarup, Johan Kungälvs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Andreas Ryden /Sävsjö 15-7 15-3 Vinst
    HSB Pool G Marcus Carlsson /Visby 17-16 15-5 Vinst
    HSB Kvarts Björna Tidland /Wega 15-2 15-9 Vinst
    HSB Semi Björn Unger /Kärra 15-13 15-11 Vinst
    HSB Final Tommy Franzen /Sävsjö 12-15 15-7 15-5 Förlust
  Teddie Sundqvist /Kung HDB 8-dels Alexander Wingård /Vår
Stefan Andersson /Vår
15-10 15-7 Vinst
  Teddie Sundqvist /Kung HDB Kvarts Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
15-6 15-10 Förlust
  Jennifer Nielsen /Visby MDB Semi Hjalmar Söderlund /Visby
Therese Ahx /Visby
15-2 15-2 Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby MDB Final Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
15-11 15-8 Förlust
Flink, Gustav BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Erik Andersson /Sävsjö 15-0 15-0 Vinst
    HSU11 Pool A Albin Hellund /Skill 15-2 15-4 Vinst
    HSU11 Semi Robert Glavas /Skill 15-1 15-7 Vinst
    HSU11 Final Arvid Nilsson /Wätter 15-12 15-17 17-16 Vinst
  Alexander Carlson /Wätter HDU11 Semi Albin Hellund /Skill
Robert Glavas /Skill
15-01 15-13 Vinst
  Alexander Carlson /Wätter HDU11 Final Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
15-3 15-5 Vinst
Flink, Josefine Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool B Beatrice Nassiri /Wätter 11-0 11-4 Förlust
    DSU11 Pool B Emilia Palme´r /Tellus 11-1 11-4 Vinst
    DSU11 Pool B Moa Jonsson /Sävsjö 11-6 10-13 11-5 Vinst
    DSU11 Semi Alma Söderberg /Tellus 11-0 11-0 Förlust
  Josefine Thulin /Sävsjö DDU13 Kvarts Emelie Gilezan /Wätter
Rebecka Elm /Wätter
15-4 15-0 Förlust
  John Engdahl /Sävsjö MDU13 Kvarts Fredrik Luttre´n /Ljungb
Therese Goodwin /Ljungb
15-9 15-8 Förlust
Flink, Julia Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Emelie Gilezan /Wätter 11-4 11-4 Vinst
    DSU13 Pool C Therese Goodwin /Ljungb 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Semi Mia Svensson /Mörrum 11-4 11-4 Förlust
  Anna Rosengren /Sävsjö DDU13 Semi Emelie Gilezan /Wätter
Rebecka Elm /Wätter
15-1 15-3 Vinst
  Anna Rosengren /Sävsjö DDU13 Final Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
15-11 15-3 Vinst
  Elias Nilsson /Wätter MDU13 Semi Erik Andersson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
15-1 15-0 Vinst
  Elias Nilsson /Wätter MDU13 Final Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
6-15 15-8 15-7 Vinst
Flårback, Jacob Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Mattias Andersson /Kärra 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool E Francis Brako /Skill 15-8 15-12 Förlust
    HSU15 Pool E Andreas Langell /Örebro 15-2 15-2 Förlust
  Charlotte Larsson /Ljungb MDU15 Kvarts Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
10-15 15-8 15-9 Vinst
  Charlotte Larsson /Ljungb MDU15 Semi Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-2 15-3 Förlust
  Tobias Wide´n /Ljungb HDU15 Kvarts Andreas Dubrovitz /VäBMK
Simon Wide´n /Ljungb
6-15 15-6 15-10 Vinst
  Tobias Wide´n /Ljungb HDU15 Semi Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
15-2 15-10 Förlust
Forsberg, Andreas Tyresö BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Nils Carlson /Wätter HDA Kvarts Per Björklund /NBK
Ingvar Larsson /NBK
15-8 15-8 Vinst
  Nils Carlson /Wätter HDA Semi Peter Fant /Kärra
Christian Johannesson /Kärra
15-9 15-13 Vinst
  Nils Carlson /Wätter HDA Final Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
15-12 11-15 17-16 Förlust
Franzen, Tommy Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Simon Hellström /Göta 15-8 15-11 Vinst
    HSB Pool A Hjalmar Söderlund /Visby 15-5 15-6 Vinst
    HSB Pool A Lukas Olsson /Ljungb 15-2 15-6 Vinst
    HSB Semi Adam Veaceslav /Vår 15-11 15-7 Vinst
    HSB Final Johan Flarup /Kung 12-15 15-7 15-5 Vinst
  Andreas Ryden /Sävsjö HDB Kvarts Hasse Peterson /Wega
Björna Tidland /Wega
15-8 15-5 Vinst
  Andreas Ryden /Sävsjö HDB Semi Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
15-12 17-15 Förlust
Gate, Annelie Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Josefine Meimermondt /Visby DDA Kvarts Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Gunnel Bengtsson /Wega
15-6 8-15 15-2 Förlust
  Johan Gate /Visby MDA Semi Per-Åke Johansson /Tranås
Susanna Larsson /Örebro
15-5 15-17 15-2 Vinst
  Johan Gate /Visby MDA Final Nils Carlson /Wätter
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
15-9 15-9 Förlust
Gate, Caroline Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU9 Pool A Emma Gate /Visby 13-10 11-8 Vinst
    DSU9 Pool A Elise Nilsson /Mörrum 11-3 11-2 Vinst
Gate, Emma Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU9 Pool A Caroline Gate /Visby 13-10 11-8 Förlust
    DSU9 Pool A Elise Nilsson /Mörrum 11-4 11-5 Vinst
Gate, Johan Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Annelie Gate /Visby MDA Semi Per-Åke Johansson /Tranås
Susanna Larsson /Örebro
15-5 15-17 15-2 Vinst
  Annelie Gate /Visby MDA Final Nils Carlson /Wätter
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
15-9 15-9 Förlust
Ghalandarpour, Avid BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Elvir Nijemcevic /Skill Walk over Förlust
    HSU13 Pool E Martin Wenner /Göta Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Adam Broman /Wätter Walk over Förlust
Gilezan, Emelie BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Julia Flink /Sävsjö 11-4 11-4 Förlust
    DSU13 Pool C Therese Goodwin /Ljungb 11-5 11-6 Vinst
    DSU13 Kvarts Sara Jacobsson /Wätter 11-9 5-11 11-0 Vinst
    DSU13 Semi Anna Rosengren /Sävsjö 11-0 11-3 Förlust
  Rebecka Elm /Wätter DDU13 Kvarts Josefine Flink /Sävsjö
Josefine Thulin /Sävsjö
15-4 15-0 Vinst
  Rebecka Elm /Wätter DDU13 Semi Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-1 15-3 Förlust
Glavas, Robert Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Alexander Carlson /Wätter 15-8 15-3 Förlust
    HSU11 Pool B Daniel Gunnarsson /Sävsjö 15-3 15-0 Vinst
    HSU11 Kvarts Joakim Strömberg /Örebro 3-15 15-11 15-8 Vinst
    HSU11 Semi Gustav Flink /Wätter 15-1 15-7 Förlust
  Albin Hellund /Skill HDU11 Semi Gustav Flink /Wätter
Alexander Carlson /Wätter
15-01 15-13 Förlust
Goodwin, Stefan Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Alexander Wingård /Vår 15-6 10-15 15-8 Vinst
    HSB Pool F Björna Tidland /Wega 15-8 15-6 Förlust
    HSB Pool F Mats Wallin /Göta 6-15 15-13 15-6 Vinst
  Daniel Karlsson /Ljungb HDB 8-dels Hasse Peterson /Wega
Björna Tidland /Wega
15-1 15-7 Förlust
Goodwin, Therese Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool C Emelie Gilezan /Wätter 11-5 11-6 Förlust
    DSU13 Pool C Julia Flink /Sävsjö 11-0 11-0 Förlust
  Fredrik Luttre´n /Ljungb MDU13 Kvarts John Engdahl /Sävsjö
Josefine Flink /Sävsjö
15-9 15-8 Vinst
  Fredrik Luttre´n /Ljungb MDU13 Semi Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
15-3 15-2 Förlust
Gunnarsson, Amanda Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Sara Jacobsson /Wätter Walk over Förlust
    DSU13 Pool B Mia Svensson /Mörrum Walk over Förlust
Gunnarsson, Daniel Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool B Alexander Carlson /Wätter 15-0 15-1 Förlust
    HSU11 Pool B Robert Glavas /Skill 15-3 15-0 Förlust
  Arvid Nilsson /Wätter HDU11 Semi Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
15-8 15-12 Förlust
Guntherberg, Philip BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Andreas Lantz /Wätter 15-3 15-5 Förlust
    HSU13 Pool D Christian Larsson /Ljungb 15-10 15-12 Förlust
    HSU13 Pool D Peter Skoland /Sävsjö 9-15 15-11 15-11 Vinst
  Fredrik Axelsson /Wätter HDU13 Kvarts Ermin Ceranic /Skill
David Zdjelar /Skill
15-4 15-4 Förlust
  Beatrice Nassiri /Wätter MDU13 Kvarts Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
15-6 15-0 Förlust
Hall, Miranda Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Antonio Herrero /Visby MDC Semi Christoffer Ejdeholm /Tellus
Matilda Strömblad /Wätter
4-15 15-13 15-8 Förlust
    DSC Pool A Maria Andersson /Tellus Walk over Vinst
    DSC Pool A Matilda Strömblad /Wätter 11-4 11-6 Förlust
    DSC Pool A Emma Rosklint /Wätter 13-10 11-8 Förlust
    DSC Pool A Eva Herrero /Visby 11-7 11-6 Vinst
  Ina Porselius /Visby DDB Semi Therese Ahx /Visby
Eva Herrero /Visby
15-3 9-15 15-6 Förlust
Hallberg, Gustav BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Isak Ahlgren /Visby 15-2 15-5 Förlust
    HSC Pool D Jesper Lundberg /Tranås 15-3 15-3 Förlust
    HSC Pool D Filip Luttre´n /Ljungb 15-10 15-11 Förlust
  Ludvig Viveland /Göta HDC 8-dels Isak Ahlgren /Visby
Per Landahl /Visby
15-8 15-7 Förlust
Hansson, Kimberly BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Rebecka Elm /Wätter Walk over Förlust
    DSU13 Pool A Anna Rosengren /Sävsjö Walk over Förlust
  Beatrice Nassiri /Wätter DDU13 Kvarts Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
Walkover Förlust
  Fredrik Axelsson /Wätter MDU13 Kvarts Erik Andersson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
Walkover Förlust
Hansson, M-L Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A Henrik Rönnberg /Göta 15-17 15-13 15-9 Förlust
    HSA Pool A Per Björklund /NBK 15-8 8-15 15-10 Förlust
    HSA Pool A Nils Carlson /Wätter 15-13 15-7 Förlust
Hellström, Simon BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Tommy Franzen /Sävsjö 15-8 15-11 Förlust
    HSB Pool A Lukas Olsson /Ljungb 15-6 15-8 Vinst
    HSB Pool A Hjalmar Söderlund /Visby 15-4 15-10 Vinst
Hellund, Albin Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool A Erik Andersson /Sävsjö 15-10 15-4 Vinst
    HSU11 Pool A Gustav Flink /Wätter 15-2 15-4 Förlust
    HSU11 Kvarts Alexander Carlson /Wätter 15-4 15-4 Förlust
  Robert Glavas /Skill HDU11 Semi Gustav Flink /Wätter
Alexander Carlson /Wätter
15-01 15-13 Förlust
Herrero, Antonio Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Christoffer Silverdahl /Kärra Walk over Vinst
    HSC Pool A Bo-Göran Luttre´n /Ljungb 15-4 12-15 15-10 Förlust
    HSC Pool A Johannes Alberyd /Tellus 15-12 15-10 Vinst
  Filip Dunkels /Visby HDC 8-dels Fredrik Andre´sson /Kärra
Magnus Sanden /Kärra
15-5 15-2 Vinst
  Filip Dunkels /Visby HDC Kvarts Martin Johansson /Tellus
Johannes Alberyd /Tellus
15-10 7-15 15-6 Vinst
  Filip Dunkels /Visby HDC Semi Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-9 15-4 Förlust
  Miranda Hall /Visby MDC Semi Christoffer Ejdeholm /Tellus
Matilda Strömblad /Wätter
4-15 15-13 15-8 Förlust
Herrero, Eva Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Martin Johansson /Tellus MDC Semi Alexander Klasson /Tellus
Maria Andersson /Tellus
Walkover Vinst
  Martin Johansson /Tellus MDC Final Christoffer Ejdeholm /Tellus
Matilda Strömblad /Wätter
15-2 15-4 Förlust
    DSC Pool A Maria Andersson /Tellus Walk over Vinst
    DSC Pool A Matilda Strömblad /Wätter 11-4 11-0 Förlust
    DSC Pool A Emma Rosklint /Wätter 11-1 11-5 Förlust
    DSC Pool A Miranda Hall /Visby 11-7 11-6 Förlust
  Therese Ahx /Visby DDB Semi Miranda Hall /Visby
Ina Porselius /Visby
15-3 9-15 15-6 Vinst
  Therese Ahx /Visby DDB Final Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-1 15-11 Förlust
Hertz, Erik Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Johan Böhlmark /Göta Walk over Förlust
    HSA Pool C Andreas Westöö /NBK Walk over Förlust
    HSA Pool C Peter Hjelm /GBK Walk over Förlust
  Andreas Johansson /Vår HDA Kvarts Peter Fant /Kärra
Christian Johannesson /Kärra
Walkover Förlust
Hjalmarsson, Anna Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Lisa Lundgren /Skill DDU15 Kvarts Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
Walkover Förlust
  Gregorz Skrzypa /Skill MDU15 8-dels Mattias Andersson /Kärra
Josefine Runnquist /Kärra
15-0 15-0 Vinst
  Gregorz Skrzypa /Skill MDU15 Kvarts Rasmus Nilsson /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-10 17-16 Vinst
  Gregorz Skrzypa /Skill MDU15 Semi Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
15-5 15-10 Förlust
Hjelm, Peter Göteborgs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Andreas Westöö /NBK 15-11 15-6 Vinst
    HSA Pool C Johan Böhlmark /Göta 15-11 15-7 Förlust
    HSA Pool C Erik Hertz /Vår Walk over Vinst
  Per-Åke Johansson /Tranås HDA Kvarts Andreas Johansson /Vår
Jonas Enqvist /Vår
15-7 13-15 15-8 Förlust
  Gunnel Bengtsson /Wega MDA Kvarts Christian Johannesson /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
13-15 15-6 15-11 Förlust
Hägg, Mimmi Värnamo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Erika Nilsson /Mörrum Walk over Förlust
    DSU15 Pool A Lisa Engström /Wätter Walk over Förlust
    DSU15 Pool A Anna Boström /Wätter Walk over Förlust
  Sandra Lindström /Wätter DDU15 8-dels Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
Walkover Förlust
Ihrfelt, Göran IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Peter Rylander /EKSJÖ 15-1 15-1 Vinst
    HSC Pool F Fredrik Norlin /Ljungb 15-9 15-5 Vinst
    HSC Pool F Björn Lindgren /Tellus 15-9 15-9 Vinst
    HSC Kvarts Peter Evertsson /Sävsjö 15-10 12-15 15-6 Förlust
  Sven Sarnell /Wega HDC Kvarts Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-8 15-11 Förlust
Ihrström, Nicitha BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool E Anny Olsson /Ljungb Walk over Förlust
    DSU15 Pool E Jennifer Nielsen /Visby Walk over Förlust
  Simon Wide´n /Ljungb MDU15 8-dels Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
Walkover Förlust
Jacobsson, Sara BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Amanda Gunnarsson /Sävsjö Walk over Vinst
    DSU13 Pool B Mia Svensson /Mörrum 11-4 11-0 Förlust
    DSU13 Kvarts Emelie Gilezan /Wätter 11-9 5-11 11-0 Förlust
  Mia Svensson /Mörrum DDU13 Kvarts Kimberly Hansson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
Walkover Vinst
  Mia Svensson /Mörrum DDU13 Semi Moa Jonsson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
15-6 15-2 Vinst
  Mia Svensson /Mörrum DDU13 Final Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-11 15-3 Förlust
Johannesson, Christian Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Andreas Johansson /Vår 15-1 15-4 Förlust
    HSA Pool D Robert Wettersten /NBK 15-4 15-7 Förlust
    HSA Pool D Per Wigselius /Askim 15-13 14-17 15-7 Förlust
  Peter Fant /Kärra HDA Kvarts Andreas Johansson /Vår
Erik Hertz /Vår
Walkover Vinst
  Peter Fant /Kärra HDA Semi Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
15-9 15-13 Förlust
  Therese Jällbrink /Kärra MDA Kvarts Peter Hjelm /GBK
Gunnel Bengtsson /Wega
13-15 15-6 15-11 Vinst
  Therese Jällbrink /Kärra MDA Semi Nils Carlson /Wätter
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
15-11 15-8 Förlust
Johannesson, Sandra BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Madeleine Andersson /Wätter 11-4 11-1 Förlust
    DSU15 Pool F Stina Adolfsson /Sävsjö 8-11 11-6 11-5 Vinst
    DSU15 Pool F Diana Van /VäBMK 11-0 11-1 Vinst
    DSU15 8-dels Elin Carlsson /Örebro 11-3 11-0 Vinst
    DSU15 Kvarts Lisa Engström /Wätter 11-7 11-9 Förlust
  Anna Boström /Wätter DDU15 Kvarts Anna Hjalmarsson /Skill
Lisa Lundgren /Skill
Walkover Vinst
  Anna Boström /Wätter DDU15 Semi Lina Almekvist /Mörrum
Erika Nilsson /Mörrum
12-15 15-10 15-11 Vinst
  Anna Boström /Wätter DDU15 Final Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-1 15-2 Förlust
Johansson, Andreas Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Christian Johannesson /Kärra 15-1 15-4 Vinst
    HSA Pool D Per Wigselius /Askim 15-9 15-13 Vinst
    HSA Pool D Robert Wettersten /NBK 15-11 15-4 Vinst
    HSA Semi Johan Böhlmark /Göta 15-7 15-4 Vinst
    HSA Final Peter Fant /Kärra 15-5 15-6 Förlust
  Erik Hertz /Vår HDA Kvarts Peter Fant /Kärra
Christian Johannesson /Kärra
Walkover Förlust
  Jonas Enqvist /Vår HDA Kvarts Per-Åke Johansson /Tranås
Peter Hjelm /GBK
15-7 13-15 15-8 Vinst
  Jonas Enqvist /Vår HDA Semi Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
16-17 17-14 15-10 Förlust
Johansson, Martin BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Johan Larsson /EKSJÖ 15-1 15-8 Vinst
    HSC Pool C Fredrik Andre´sson /Kärra 15-0 5-15 15-5 Vinst
    HSC Pool C Rolf Bruch /Wega 15-3 15-5 Förlust
  Johannes Alberyd /Tellus HDC Kvarts Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-10 7-15 15-6 Förlust
  Eva Herrero /Visby MDC Semi Alexander Klasson /Tellus
Maria Andersson /Tellus
Walkover Vinst
  Eva Herrero /Visby MDC Final Christoffer Ejdeholm /Tellus
Matilda Strömblad /Wätter
15-2 15-4 Förlust
Johansson, Per-Åke Tranås BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Ingvar Larsson /NBK 15-8 15-10 Förlust
    HSA Pool B Peter Fant /Kärra 15-10 15-3 Förlust
    HSA Pool B Jonas Enqvist /Vår 15-8 15-10 Förlust
  Peter Hjelm /GBK HDA Kvarts Andreas Johansson /Vår
Jonas Enqvist /Vår
15-7 13-15 15-8 Förlust
  Susanna Larsson /Örebro MDA Semi Johan Gate /Visby
Annelie Gate /Visby
15-5 15-17 15-2 Förlust
Johansson, Pernilla Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Sandra Lindström /Wätter 11-1 11-2 Förlust
    DSU15 Pool C Ina Porselius /Visby 11-4 11-6 Förlust
    DSU15 Pool C Ida Bengthagen /Sävsjö 11-2 12-13 11-8 Förlust
  Therese Johansson /Skill DDU15 Kvarts Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Walkover Förlust
Johansson, Petter Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Vu Phan /Skill 15-9 15-5 Förlust
    HSU15 Pool B Emil Chronlund /Örebro 15-9 15-2 Förlust
    HSU15 Pool B Rasmus Nilsson /Sävsjö 15-3 15-3 Förlust
Johansson, Therese Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Lina Almekvist /Mörrum 11-4 11-1 Förlust
    DSU15 Pool D Josefine Runnquist /Kärra 11-3 11-3 Vinst
    DSU15 Pool D Elin Carlsson /Örebro 11-2 11-3 Förlust
  Pernilla Johansson /Skill DDU15 Kvarts Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
Walkover Förlust
Jonsson, Kristoffer BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Mattias Persson /Örebro Walk over Förlust
    HSU15 Pool D Henrik Besson /Göta Walk over Förlust
    HSU15 Pool D Filip Dunkels /Visby Walk over Förlust
Jonsson, Moa Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool B Emilia Palme´r /Tellus 11-8 11-8 Vinst
    DSU11 Pool B Beatrice Nassiri /Wätter 11-3 11-3 Förlust
    DSU11 Pool B Josefine Flink /Sävsjö 11-6 10-13 11-5 Förlust
  Marielle Karlsson /Sävsjö DDU13 Kvarts Alma Söderberg /Tellus
Emilia Palme´r /Tellus
10-15 17-14 15-9 Vinst
  Marielle Karlsson /Sävsjö DDU13 Semi Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
15-6 15-2 Förlust
Jonsson, Måns Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Rasmus Boberg /Sävsjö HDU11 Kvarts Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
15-3 15-3 Förlust
    HSU9 Pool A Magnus Olowsson /Örebro 15-0 15-0 Förlust
    HSU9 Pool A Sakarias Palme´r /Tellus 15-8 15-10 Vinst
    HSU9 Pool A Emil Rapp /Skill 15-0 15-0 Förlust
    HSU9 Pool A Rasmus Boberg /Sävsjö 15-7 15-5 Förlust
Jällbrink, Therese Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Sabina Fant /Kärra DDA Semi Lina Claesson /Wätter
Rebecca Bergmark /Kista
Walkover Vinst
  Sabina Fant /Kärra DDA Final Jeanette Sandström /Wega
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
15-6 15-4 Förlust
  Christian Johannesson /Kärra MDA Kvarts Peter Hjelm /GBK
Gunnel Bengtsson /Wega
13-15 15-6 15-11 Vinst
  Christian Johannesson /Kärra MDA Semi Nils Carlson /Wätter
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
15-11 15-8 Förlust
Karlsson, Daniel Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Håkan Apelgren /Göta Walk over Vinst
    HSB Pool D Rickard Persson /Göta Walk over Vinst
    HSB Pool D Jonas Andersson /Vår 15-10 15-4 Vinst
    HSB Kvarts Björn Unger /Kärra 15-5 15-2 Förlust
  Stefan Goodwin /Ljungb HDB 8-dels Hasse Peterson /Wega
Björna Tidland /Wega
15-1 15-7 Förlust
Karlsson, David BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool C Fredrik Andresen /Örebro 15-10 15-1 Förlust
    HSU15 Pool C Johan Falk /Göta 15-4 15-1 Vinst
    HSU15 Pool C Andreas Dubrovitz /VäBMK 15-8 15-11 Förlust
  Martin Torkelsson /Wätter HDU15 8-dels Andreas Dubrovitz /VäBMK
Simon Wide´n /Ljungb
15-5 15-3 Förlust
Karlsson, Marielle Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Josefine Thulin /Sävsjö 11-1 11-8 Vinst
    DSU11 Pool A Alma Söderberg /Tellus 11-9 1-11 13-10 Förlust
    DSU11 Semi Beatrice Nassiri /Wätter 11-9 13-10 Vinst
    DSU11 Final Alma Söderberg /Tellus 11-4 11-4 Vinst
  Moa Jonsson /Sävsjö DDU13 Kvarts Alma Söderberg /Tellus
Emilia Palme´r /Tellus
10-15 17-14 15-9 Vinst
  Moa Jonsson /Sävsjö DDU13 Semi Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
15-6 15-2 Förlust
  Erik Andersson /Sävsjö MDU13 Kvarts Fredrik Axelsson /Wätter
Kimberly Hansson /Wätter
Walkover Vinst
  Erik Andersson /Sävsjö MDU13 Semi Elias Nilsson /Wätter
Julia Flink /Sävsjö
15-1 15-0 Förlust
Karlsson, Robin Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Fredrik Axelsson /Wätter 15-0 15-2 Vinst
    HSU13 Pool F Joakim Evertsson /Sävsjö 15-7 15-6 Vinst
    HSU13 Pool F Muhammed Krestic /Skill 15-1 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Ermin Ceranic /Skill 15-6 15-9 Vinst
    HSU13 Semi Elvir Nijemcevic /Skill 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Final Elias Nilsson /Wätter 7-15 15-9 15-8 Vinst
  Christian Pettersson /Visby HDU13 Kvarts Henrik Tengberg /Wätter
Lukas Seiborg /Wätter
15-2 15-0 Vinst
  Christian Pettersson /Visby HDU13 Semi Joakim Evertsson /Sävsjö
Daniel Stenqvist /Sävsjö
15-11 15-5 Vinst
  Christian Pettersson /Visby HDU13 Final Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
15-4 15-3 Vinst
Klasson, Alexander BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Ludvig Viveland /Göta Walk over Förlust
    HSC Pool B Mattias Dufour /Visby Walk over Förlust
    HSC Pool B Hasse Peterson /Wega Walk over Förlust
  Maria Andersson /Tellus MDC Semi Martin Johansson /Tellus
Eva Herrero /Visby
Walkover Förlust
Krantz, Dino BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Patric Larsson /Örebro 8-15 15-5 15-5 Vinst
    HSU15 Pool A Oskar Neuman /Wätter 15-3 15-4 Förlust
    HSU15 Pool A Simon Wide´n /Ljungb 15-6 15-5 Förlust
Krestic, Muhammed Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool F Joakim Evertsson /Sävsjö 15-3 15-3 Förlust
    HSU13 Pool F Fredrik Axelsson /Wätter 15-5 7-15 15-10 Förlust
    HSU13 Pool F Robin Karlsson /Ljungb 15-1 15-0 Förlust
  Elvir Nijemcevic /Skill HDU13 8-dels Fredrik Luttre´n /Ljungb
Christian Larsson /Ljungb
15-6 15-1 Vinst
  Elvir Nijemcevic /Skill HDU13 Kvarts Joakim Evertsson /Sävsjö
Daniel Stenqvist /Sävsjö
15-10 15-10 Förlust
Kristoffersson, Kersti Ullevi BK Göteborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Nils Carlson /Wätter MDA Semi Christian Johannesson /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
15-11 15-8 Vinst
  Nils Carlson /Wätter MDA Final Johan Gate /Visby
Annelie Gate /Visby
15-9 15-9 Vinst
Kristoffersson, Kersti Ullevi BK Göteborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Jeanette Sandström /Wega DDA Semi Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Gunnel Bengtsson /Wega
15-11 15-9 Vinst
  Jeanette Sandström /Wega DDA Final Sabina Fant /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
15-6 15-4 Vinst
Landahl, Per Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Magnus Sanden /Kärra 15-0 15-4 Vinst
    HSC Pool G Peter Evertsson /Sävsjö 15-3 15-2 Förlust
  Isak Ahlgren /Visby HDC 8-dels Ludvig Viveland /Göta
Gustav Hallberg /Göta
15-8 15-7 Vinst
  Isak Ahlgren /Visby HDC Kvarts Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
15-12 15-8 Förlust
Langell, Andreas Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool E Francis Brako /Skill 15-6 13-15 15-13 Förlust
    HSU15 Pool E Mattias Andersson /Kärra 15-0 15-0 Vinst
    HSU15 Pool E Jacob Flårback /Ljungb 15-2 15-2 Vinst
    HSU15 8-dels Mattias Persson /Örebro 15-11 15-6 Vinst
    HSU15 Kvarts Oskar Neuman /Wätter 15-12 13-15 15-11 Förlust
  Elin Carlsson /Örebro MDU15 8-dels Simon Wide´n /Ljungb
Nicitha Ihrström /Wätter
Walkover Vinst
  Elin Carlsson /Örebro MDU15 Kvarts Jacob Flårback /Ljungb
Charlotte Larsson /Ljungb
10-15 15-8 15-9 Förlust
  Johan Olowsson /Örebro HDU15 Kvarts Gregorz Skrzypa /Skill
Francis Brako /Skill
15-4 15-0 Vinst
  Johan Olowsson /Örebro HDU15 Semi Jacob Flårback /Ljungb
Tobias Wide´n /Ljungb
15-2 15-10 Vinst
  Johan Olowsson /Örebro HDU15 Final Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
15-3 15-10 Vinst
Lantz, Andreas BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Philip Guntherberg /Wätter 15-3 15-5 Vinst
    HSU13 Pool D Peter Skoland /Sävsjö 15-0 15-1 Vinst
    HSU13 Pool D Christian Larsson /Ljungb 15-12 15-2 Förlust
    HSU13 8-dels Joakim Evertsson /Sävsjö Walkover Förlust
Larsson, Charlotte Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Lisa Lundgren /Skill 11-4 11-6 Vinst
    DSU15 Pool B Mimmi Nordholm /VäBMK 11-1 11-0 Vinst
    DSU15 Kvarts Anny Olsson /Ljungb 11-0 11-5 Vinst
    DSU15 Semi Lisa Engström /Wätter 11-6 11-5 Vinst
    DSU15 Final Madeleine Andersson /Wätter 11-4 11-5 Förlust
  Anny Olsson /Ljungb DDU15 8-dels Mimmi Hägg /VäBMK
Sandra Lindström /Wätter
Walkover Vinst
  Anny Olsson /Ljungb DDU15 Kvarts Ida Bengthagen /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-7 15-2 Vinst
  Anny Olsson /Ljungb DDU15 Semi Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-4 15-5 Förlust
  Jacob Flårback /Ljungb MDU15 Kvarts Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
10-15 15-8 15-9 Vinst
  Jacob Flårback /Ljungb MDU15 Semi Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-2 15-3 Förlust
Larsson, Christian Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Peter Skoland /Sävsjö 15-8 15-8 Vinst
    HSU13 Pool D Philip Guntherberg /Wätter 15-10 15-12 Vinst
    HSU13 Pool D Andreas Lantz /Wätter 15-12 15-2 Vinst
    HSU13 8-dels David Zdjelar /Skill 15-12 15-7 Vinst
    HSU13 Kvarts Elvir Nijemcevic /Skill 15-7 15-7 Förlust
  Fredrik Luttre´n /Ljungb HDU13 8-dels Elvir Nijemcevic /Skill
Muhammed Krestic /Skill
15-6 15-1 Förlust
Larsson, Ingvar Norrköpings Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool B Per-Åke Johansson /Tranås 15-8 15-10 Vinst
    HSA Pool B Jonas Enqvist /Vår 13-15 17-16 15-12 Vinst
    HSA Pool B Peter Fant /Kärra 15-10 15-6 Förlust
  Per Björklund /NBK HDA Kvarts Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
15-8 15-8 Förlust
Larsson, Johan Eksjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool C Martin Johansson /Tellus 15-1 15-8 Förlust
    HSC Pool C Rolf Bruch /Wega 15-2 15-2 Förlust
    HSC Pool C Fredrik Andre´sson /Kärra 15-7 15-8 Vinst
Larsson, Patric Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Dino Krantz /Göta 8-15 15-5 15-5 Förlust
    HSU15 Pool A Simon Wide´n /Ljungb 15-4 15-5 Förlust
    HSU15 Pool A Oskar Neuman /Wätter 15-9 15-9 Förlust
  Fredrik Andresen /Örebro HDU15 Kvarts Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
15-10 15-10 Förlust
Larsson, Simon Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Erik Reutermo /Göta Walk over Vinst
    HSB Pool C Adam Veaceslav /Vår 15-3 15-9 Förlust
    HSB Pool C Daniel Chronlund /Örebro 15-9 15-5 Förlust
  Lukas Olsson /Ljungb HDB 8-dels Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-7 15-9 Förlust
Larsson, Susanna Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Per-Åke Johansson /Tranås MDA Semi Johan Gate /Visby
Annelie Gate /Visby
15-5 15-17 15-2 Förlust
    DSA Pool A Doris Levin /BMK 65 Walk over Vinst
    DSA Pool A Rebecca Bergmark /Kista Walk over Vinst
    DSA Pool A Lina Claesson /Wätter 11-1 11-1 Förlust
Levin, Doris BMK 65
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSA Pool A Susanna Larsson /Örebro Walk over Förlust
    DSA Pool A Lina Claesson /Wätter Walk over Förlust
    DSA Pool A Rebecca Bergmark /Kista Walk over Förlust
Lindgren, Björn BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Fredrik Norlin /Ljungb 4-15 15-11 15-10 Förlust
    HSC Pool F Peter Rylander /EKSJÖ 15-7 15-10 Vinst
    HSC Pool F Göran Ihrfelt /Wega 15-9 15-9 Förlust
Lindström, Sandra BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Pernilla Johansson /Skill 11-1 11-2 Vinst
    DSU15 Pool C Ida Bengthagen /Sävsjö 11-1 11-2 Vinst
    DSU15 Pool C Ina Porselius /Visby 11-8 6-11 11-7 Förlust
    DSU15 8-dels Anny Olsson /Ljungb 11-3 11-6 Förlust
  Mimmi Hägg /VäBMK DDU15 8-dels Charlotte Larsson /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
Walkover Förlust
  Andreas Dubrovitz /VäBMK MDU15 8-dels Tobias Wide´n /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
Walkover Förlust
Lundberg, Jesper Tranås BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Peter Evertsson /Sävsjö HDB 8-dels Eddie Persson /Örebro
Daniel Chronlund /Örebro
15-11 15-5 Vinst
  Peter Evertsson /Sävsjö HDB Kvarts Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-10 15-4 Förlust
    HSC Pool D Filip Luttre´n /Ljungb 15-6 15-0 Vinst
    HSC Pool D Gustav Hallberg /Göta 15-3 15-3 Vinst
    HSC Pool D Isak Ahlgren /Visby 3-15 15-11 15-2 Förlust
  Peter Evertsson /Sävsjö HDC Kvarts Sven Sarnell /Wega
Göran Ihrfelt /Wega
15-8 15-11 Vinst
  Peter Evertsson /Sävsjö HDC Semi Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-9 15-4 Vinst
  Peter Evertsson /Sävsjö HDC Final Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
15-10 15-9 Vinst
Lundgren, Lisa Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Charlotte Larsson /Ljungb 11-4 11-6 Förlust
    DSU15 Pool B Mimmi Nordholm /VäBMK 11-0 11-0 Vinst
    DSU15 8-dels Erika Nilsson /Mörrum 9-11 11-8 11-7 Förlust
  Anna Hjalmarsson /Skill DDU15 Kvarts Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
Walkover Förlust
Luttre´n, Bo-Göran Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Johannes Alberyd /Tellus 15-11 15-11 Vinst
    HSC Pool A Antonio Herrero /Visby 15-4 12-15 15-10 Vinst
    HSC Pool A Christoffer Silverdahl /Kärra Walk over Vinst
    HSC Semi Hasse Peterson /Wega 15-11 15-6 Förlust
  Filip Luttre´n /Ljungb HDC Kvarts Mattias Dufour /Visby
Fredrik Norlin /Ljungb
15-2 15-4 Vinst
  Filip Luttre´n /Ljungb HDC Semi Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
15-0 15-5 Förlust
Luttre´n, Filip Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool D Jesper Lundberg /Tranås 15-6 15-0 Förlust
    HSC Pool D Isak Ahlgren /Visby 15-3 15-7 Förlust
    HSC Pool D Gustav Hallberg /Göta 15-10 15-11 Vinst
  Bo-Göran Luttre´n /Ljungb HDC Kvarts Mattias Dufour /Visby
Fredrik Norlin /Ljungb
15-2 15-4 Vinst
  Bo-Göran Luttre´n /Ljungb HDC Semi Per Söderberg /Tellus
Christoffer Ejdeholm /Tellus
15-0 15-5 Förlust
Luttre´n, Fredrik Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Hampus Fahlström /Göta 15-4 15-8 Förlust
    HSU13 Pool C Lukas Seiborg /Wätter 15-2 8-15 15-11 Förlust
    HSU13 Pool C Christian Pettersson /Visby 15-0 15-8 Förlust
  Christian Larsson /Ljungb HDU13 8-dels Elvir Nijemcevic /Skill
Muhammed Krestic /Skill
15-6 15-1 Förlust
  Therese Goodwin /Ljungb MDU13 Kvarts John Engdahl /Sävsjö
Josefine Flink /Sävsjö
15-9 15-8 Vinst
  Therese Goodwin /Ljungb MDU13 Semi Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
15-3 15-2 Förlust
Meimermondt, Josefine Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Annelie Gate /Visby DDA Kvarts Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Gunnel Bengtsson /Wega
15-6 8-15 15-2 Förlust
  Stefan Andersson /Visby MDB Kvarts Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
15-5 15-10 Förlust
    DSB Pool A Josefin Trosell /NBK 11-2 11-1 Förlust
    DSB Pool A Therese Ahx /Visby 11-5 11-2 Vinst
    DSB Pool A Viktoria Meimermondt /Visby 11-9 2-11 13-10 Förlust
    DSB Pool A Jeanette Sandström /Wega 11-2 11-2 Förlust
Meimermondt, Viktoria Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Marcus Carlsson /Visby MDB Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Therese Ahx /Visby
15-10 15-13 Förlust
    DSB Pool A Jeanette Sandström /Wega 11-1 11-5 Förlust
    DSB Pool A Josefine Meimermondt /Visby 11-9 2-11 13-10 Vinst
    DSB Pool A Josefin Trosell /NBK 11-7 9-11 11-5 Vinst
    DSB Pool A Therese Ahx /Visby 13-11 8-11 11-2 Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby DDB Semi Emma Rosklint /Wätter
Matilda Strömblad /Wätter
17-16 15-9 Vinst
  Jennifer Nielsen /Visby DDB Final Therese Ahx /Visby
Eva Herrero /Visby
15-1 15-11 Vinst
Munir, Rakeeb BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Henrik Skoland /Sävsjö Walk over Förlust
    HSU15 Pool F Johan Olowsson /Örebro Walk over Förlust
    HSU15 Pool F Martin Torkelsson /Wätter Walk over Förlust
Nassiri, Beatrice BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool B Josefine Flink /Sävsjö 11-0 11-4 Vinst
    DSU11 Pool B Moa Jonsson /Sävsjö 11-3 11-3 Vinst
    DSU11 Pool B Emilia Palme´r /Tellus 11-3 11-1 Vinst
    DSU11 Semi Marielle Karlsson /Sävsjö 11-9 13-10 Förlust
  Kimberly Hansson /Wätter DDU13 Kvarts Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
Walkover Förlust
  Philip Guntherberg /Wätter MDU13 Kvarts Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
15-6 15-0 Förlust
Neuman, Oskar BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Simon Wide´n /Ljungb 17-14 13-15 15-11 Vinst
    HSU15 Pool A Dino Krantz /Göta 15-3 15-4 Vinst
    HSU15 Pool A Patric Larsson /Örebro 15-9 15-9 Vinst
    HSU15 Kvarts Andreas Langell /Örebro 15-12 13-15 15-11 Vinst
    HSU15 Semi Rasmus Nilsson /Sävsjö 15-7 15-7 Vinst
    HSU15 Final Johan Olowsson /Örebro 15-13 15-3 Förlust
  Lisa Engström /Wätter MDU15 Kvarts Tobias Wide´n /Ljungb
Anny Olsson /Ljungb
15-5 15-7 Vinst
  Lisa Engström /Wätter MDU15 Semi Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-5 15-10 Vinst
  Lisa Engström /Wätter MDU15 Final Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-9 17-16 Förlust
  Anton Ekström /Wätter HDU15 Kvarts Fredrik Andresen /Örebro
Patric Larsson /Örebro
15-10 15-10 Vinst
  Anton Ekström /Wätter HDU15 Semi Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
12-15 15-13 15-7 Vinst
  Anton Ekström /Wätter HDU15 Final Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
15-3 15-10 Förlust
Nielsen, Jennifer Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Johan Flarup /Kung MDB Semi Hjalmar Söderlund /Visby
Therese Ahx /Visby
15-2 15-2 Vinst
  Johan Flarup /Kung MDB Final Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
15-11 15-8 Förlust
    DSU15 Pool E Anny Olsson /Ljungb 11-5 11-9 Vinst
    DSU15 Pool E Nicitha Ihrström /Wätter Walk over Vinst
    DSU15 Kvarts Lina Almekvist /Mörrum 11-4 11-8 Förlust
  Filip Dunkels /Visby MDU15 Kvarts Oliver Öberg /Tellus
Ina Porselius /Visby
15-4 15-1 Vinst
  Filip Dunkels /Visby MDU15 Semi Jacob Flårback /Ljungb
Charlotte Larsson /Ljungb
15-2 15-3 Vinst
  Filip Dunkels /Visby MDU15 Final Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
15-9 17-16 Vinst
  Viktoria Meimermondt /Visby DDB Semi Emma Rosklint /Wätter
Matilda Strömblad /Wätter
17-16 15-9 Vinst
  Viktoria Meimermondt /Visby DDB Final Therese Ahx /Visby
Eva Herrero /Visby
15-1 15-11 Vinst
Nijemcevic, Elvir Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Avid Ghalandarpour /Tellus Walk over Vinst
    HSU13 Pool E Adam Broman /Wätter 15-6 15-9 Vinst
    HSU13 Pool E Martin Wenner /Göta Walk over Vinst
    HSU13 Kvarts Christian Larsson /Ljungb 15-7 15-7 Vinst
    HSU13 Semi Robin Karlsson /Ljungb 15-0 15-1 Förlust
  Muhammed Krestic /Skill HDU13 8-dels Fredrik Luttre´n /Ljungb
Christian Larsson /Ljungb
15-6 15-1 Vinst
  Muhammed Krestic /Skill HDU13 Kvarts Joakim Evertsson /Sävsjö
Daniel Stenqvist /Sävsjö
15-10 15-10 Förlust
Nilsson, Arvid BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C John Engdahl /Sävsjö 15-5 15-10 Vinst
    HSU11 Pool C Joakim Strömberg /Örebro 15-8 15-8 Vinst
    HSU11 Semi Alexander Carlson /Wätter 15-6 15-10 Vinst
    HSU11 Final Gustav Flink /Wätter 15-12 15-17 17-16 Förlust
  Daniel Gunnarsson /Sävsjö HDU11 Semi Joakim Strömberg /Örebro
Magnus Olowsson /Örebro
15-8 15-12 Förlust
Nilsson, Elias BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool A Niclas Eidvall /Örebro Walk over Vinst
    HSU13 Pool A Carl Björk /Sävsjö 15-0 15-0 Vinst
    HSU13 Pool A Ermin Ceranic /Skill 15-12 15-1 Vinst
    HSU13 Kvarts Joakim Evertsson /Sävsjö 15-2 4-15 15-13 Vinst
    HSU13 Semi Christian Pettersson /Visby 15-1 15-6 Vinst
    HSU13 Final Robin Karlsson /Ljungb 7-15 15-9 15-8 Förlust
  Adam Broman /Wätter HDU13 Kvarts Peter Skoland /Sävsjö
Carl Björk /Sävsjö
15-2 15-4 Vinst
  Adam Broman /Wätter HDU13 Semi Ermin Ceranic /Skill
David Zdjelar /Skill
15-10 15-9 Vinst
  Adam Broman /Wätter HDU13 Final Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
15-4 15-3 Förlust
  Julia Flink /Sävsjö MDU13 Semi Erik Andersson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
15-1 15-0 Vinst
  Julia Flink /Sävsjö MDU13 Final Daniel Stenqvist /Sävsjö
Anna Rosengren /Sävsjö
6-15 15-8 15-7 Vinst
Nilsson, Elise Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU9 Pool A Caroline Gate /Visby 11-3 11-2 Förlust
    DSU9 Pool A Emma Gate /Visby 11-4 11-5 Förlust
Nilsson, Erika Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool A Mimmi Hägg /VäBMK Walk over Vinst
    DSU15 Pool A Anna Boström /Wätter 11-7 7-11 11-3 Vinst
    DSU15 Pool A Lisa Engström /Wätter 6-11 11-5 11-6 Förlust
    DSU15 8-dels Lisa Lundgren /Skill 9-11 11-8 11-7 Vinst
    DSU15 Kvarts Madeleine Andersson /Wätter 11-3 11-0 Förlust
  Lina Almekvist /Mörrum DDU15 Kvarts Diana Van /VäBMK
Mimmi Nordholm /VäBMK
15-0 15-0 Vinst
  Lina Almekvist /Mörrum DDU15 Semi Anna Boström /Wätter
Sandra Johannesson /Wätter
12-15 15-10 15-11 Förlust
Nilsson, Rasmus Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Emil Chronlund /Örebro 15-7 15-12 Vinst
    HSU15 Pool B Vu Phan /Skill 15-3 15-2 Vinst
    HSU15 Pool B Petter Johansson /Ljungb 15-3 15-3 Vinst
    HSU15 8-dels Martin Torkelsson /Wätter 15-11 15-4 Vinst
    HSU15 Kvarts Fredrik Andresen /Örebro 15-6 15-10 Vinst
    HSU15 Semi Oskar Neuman /Wätter 15-7 15-7 Förlust
  Stina Adolfsson /Sävsjö MDU15 Kvarts Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-10 17-16 Förlust
  Henrik Skoland /Sävsjö HDU15 Kvarts Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
15-10 15-6 Förlust
Nordholm, Mimmi Värnamo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool B Lisa Lundgren /Skill 11-0 11-0 Förlust
    DSU15 Pool B Charlotte Larsson /Ljungb 11-1 11-0 Förlust
  Diana Van /VäBMK DDU15 Kvarts Lina Almekvist /Mörrum
Erika Nilsson /Mörrum
15-0 15-0 Förlust
Norlin, Fredrik Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Björn Lindgren /Tellus 4-15 15-11 15-10 Vinst
    HSC Pool F Göran Ihrfelt /Wega 15-9 15-5 Förlust
    HSC Pool F Peter Rylander /EKSJÖ 15-9 15-7 Vinst
  Mattias Dufour /Visby HDC 8-dels Christoffer Silverdahl /Kärra
Carl Essen /Kärra
Walkover Vinst
  Mattias Dufour /Visby HDC Kvarts Bo-Göran Luttre´n /Ljungb
Filip Luttre´n /Ljungb
15-2 15-4 Förlust
Olowsson, Johan Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Martin Torkelsson /Wätter 15-3 15-1 Vinst
    HSU15 Pool F Rakeeb Munir /Göta Walk over Vinst
    HSU15 Pool F Henrik Skoland /Sävsjö 15-0 15-2 Vinst
    HSU15 8-dels Simon Wide´n /Ljungb 15-4 15-1 Vinst
    HSU15 Kvarts Anton Ekström /Wätter 15-3 15-1 Vinst
    HSU15 Semi Francis Brako /Skill 15-1 12-15 15-9 Vinst
    HSU15 Final Oskar Neuman /Wätter 15-13 15-3 Vinst
  Andreas Langell /Örebro HDU15 Kvarts Gregorz Skrzypa /Skill
Francis Brako /Skill
15-4 15-0 Vinst
  Andreas Langell /Örebro HDU15 Semi Jacob Flårback /Ljungb
Tobias Wide´n /Ljungb
15-2 15-10 Vinst
  Andreas Langell /Örebro HDU15 Final Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
15-3 15-10 Vinst
Olowsson, Magnus Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Joakim Strömberg /Örebro HDU11 Kvarts Måns Jonsson /Sävsjö
Rasmus Boberg /Sävsjö
15-3 15-3 Vinst
  Joakim Strömberg /Örebro HDU11 Semi Daniel Gunnarsson /Sävsjö
Arvid Nilsson /Wätter
15-8 15-12 Vinst
  Joakim Strömberg /Örebro HDU11 Final Gustav Flink /Wätter
Alexander Carlson /Wätter
15-3 15-5 Förlust
    HSU9 Pool A Måns Jonsson /Sävsjö 15-0 15-0 Vinst
    HSU9 Pool A Rasmus Boberg /Sävsjö 15-2 15-3 Vinst
    HSU9 Pool A Sakarias Palme´r /Tellus 15-1 15-1 Vinst
    HSU9 Pool A Emil Rapp /Skill 15-5 15-1 Vinst
Olsson, Anny Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool E Jennifer Nielsen /Visby 11-5 11-9 Förlust
    DSU15 Pool E Nicitha Ihrström /Wätter Walk over Vinst
    DSU15 8-dels Sandra Lindström /Wätter 11-3 11-6 Vinst
    DSU15 Kvarts Charlotte Larsson /Ljungb 11-0 11-5 Förlust
  Charlotte Larsson /Ljungb DDU15 8-dels Mimmi Hägg /VäBMK
Sandra Lindström /Wätter
Walkover Vinst
  Charlotte Larsson /Ljungb DDU15 Kvarts Ida Bengthagen /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-7 15-2 Vinst
  Charlotte Larsson /Ljungb DDU15 Semi Lisa Engström /Wätter
Madeleine Andersson /Wätter
15-4 15-5 Förlust
  Tobias Wide´n /Ljungb MDU15 8-dels Andreas Dubrovitz /VäBMK
Sandra Lindström /Wätter
Walkover Vinst
  Tobias Wide´n /Ljungb MDU15 Kvarts Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
15-5 15-7 Förlust
Olsson, Lukas Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Hjalmar Söderlund /Visby 13-15 15-0 15-0 Vinst
    HSB Pool A Simon Hellström /Göta 15-6 15-8 Förlust
    HSB Pool A Tommy Franzen /Sävsjö 15-2 15-6 Förlust
  Simon Larsson /Ljungb HDB 8-dels Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-7 15-9 Förlust
Palme´r, Emilia BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool B Moa Jonsson /Sävsjö 11-8 11-8 Förlust
    DSU11 Pool B Josefine Flink /Sävsjö 11-1 11-4 Förlust
    DSU11 Pool B Beatrice Nassiri /Wätter 11-3 11-1 Förlust
  Alma Söderberg /Tellus DDU13 Kvarts Moa Jonsson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
10-15 17-14 15-9 Förlust
Palme´r, Sakarias BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU9 Pool A Emil Rapp /Skill 15-0 15-0 Förlust
    HSU9 Pool A Måns Jonsson /Sävsjö 15-8 15-10 Förlust
    HSU9 Pool A Rasmus Boberg /Sävsjö 15-1 15-2 Förlust
    HSU9 Pool A Magnus Olowsson /Örebro 15-1 15-1 Förlust
Persson, Eddie Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Stefan Andersson /Visby 15-5 15-5 Förlust
    HSB Pool E Björn Unger /Kärra 15-1 15-7 Förlust
  Daniel Chronlund /Örebro HDB 8-dels Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-11 15-5 Förlust
Persson, Mattias Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool D Kristoffer Jonsson /Wätter Walk over Vinst
    HSU15 Pool D Filip Dunkels /Visby 15-2 15-10 Förlust
    HSU15 Pool D Henrik Besson /Göta 15-2 15-2 Vinst
    HSU15 8-dels Andreas Langell /Örebro 15-11 15-6 Förlust
  Emil Chronlund /Örebro HDU15 Kvarts Henrik Skoland /Sävsjö
Rasmus Nilsson /Sävsjö
15-10 15-6 Vinst
  Emil Chronlund /Örebro HDU15 Semi Oskar Neuman /Wätter
Anton Ekström /Wätter
12-15 15-13 15-7 Förlust
Persson, Rickard BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool D Jonas Andersson /Vår Walk over Förlust
    HSB Pool D Daniel Karlsson /Ljungb Walk over Förlust
    HSB Pool D Håkan Apelgren /Göta Walk over Förlust
  Erik Reutermo /Göta HDB 8-dels Adam Veaceslav /Vår
Jonas Andersson /Vår
Walkover Förlust
Peterson, Hasse IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Björna Tidland /Wega HDB 8-dels Daniel Karlsson /Ljungb
Stefan Goodwin /Ljungb
15-1 15-7 Vinst
  Björna Tidland /Wega HDB Kvarts Tommy Franzen /Sävsjö
Andreas Ryden /Sävsjö
15-8 15-5 Förlust
    HSC Pool B Mattias Dufour /Visby 15-0 15-2 Vinst
    HSC Pool B Ludvig Viveland /Göta 15-8 15-5 Vinst
    HSC Pool B Alexander Klasson /Tellus Walk over Vinst
    HSC Kvarts Rolf Bruch /Wega 15-2 15-4 Vinst
    HSC Semi Bo-Göran Luttre´n /Ljungb 15-11 15-6 Vinst
    HSC Final Isak Ahlgren /Visby 15-9 05-15 15-9 Vinst
Pettersson, Christian Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Lukas Seiborg /Wätter 15-0 15-5 Vinst
    HSU13 Pool C Hampus Fahlström /Göta 15-5 15-1 Vinst
    HSU13 Pool C Fredrik Luttre´n /Ljungb 15-0 15-8 Vinst
    HSU13 8-dels Adam Broman /Wätter 15-1 15-5 Vinst
    HSU13 Kvarts Daniel Stenqvist /Sävsjö 15-4 15-4 Vinst
    HSU13 Semi Elias Nilsson /Wätter 15-1 15-6 Förlust
  Robin Karlsson /Ljungb HDU13 Kvarts Henrik Tengberg /Wätter
Lukas Seiborg /Wätter
15-2 15-0 Vinst
  Robin Karlsson /Ljungb HDU13 Semi Joakim Evertsson /Sävsjö
Daniel Stenqvist /Sävsjö
15-11 15-5 Vinst
  Robin Karlsson /Ljungb HDU13 Final Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
15-4 15-3 Vinst
Phan, Vu Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool B Petter Johansson /Ljungb 15-9 15-5 Vinst
    HSU15 Pool B Rasmus Nilsson /Sävsjö 15-3 15-2 Förlust
    HSU15 Pool B Emil Chronlund /Örebro 15-2 15-4 Förlust
Porselius, Ina Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool C Ida Bengthagen /Sävsjö 11-7 3-11 11-7 Förlust
    DSU15 Pool C Pernilla Johansson /Skill 11-4 11-6 Vinst
    DSU15 Pool C Sandra Lindström /Wätter 11-8 6-11 11-7 Vinst
    DSU15 8-dels Lina Almekvist /Mörrum 11-3 11-0 Förlust
  Oliver Öberg /Tellus MDU15 8-dels Joakim Evertsson /Sävsjö
Ida Bengthagen /Sävsjö
3-15 15-2 15-7 Vinst
  Oliver Öberg /Tellus MDU15 Kvarts Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-4 15-1 Förlust
  Miranda Hall /Visby DDB Semi Therese Ahx /Visby
Eva Herrero /Visby
15-3 9-15 15-6 Förlust
Rapp, Emil Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU9 Pool A Sakarias Palme´r /Tellus 15-0 15-0 Vinst
    HSU9 Pool A Måns Jonsson /Sävsjö 15-0 15-0 Vinst
    HSU9 Pool A Rasmus Boberg /Sävsjö 15-8 15-4 Vinst
    HSU9 Pool A Magnus Olowsson /Örebro 15-5 15-1 Förlust
Reutermo, Erik BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Simon Larsson /Ljungb Walk over Förlust
    HSB Pool C Daniel Chronlund /Örebro Walk over Förlust
    HSB Pool C Adam Veaceslav /Vår Walk over Förlust
  Rickard Persson /Göta HDB 8-dels Adam Veaceslav /Vår
Jonas Andersson /Vår
Walkover Förlust
Rosengren, Anna Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool A Rebecka Elm /Wätter 11-2 11-2 Vinst
    DSU13 Pool A Kimberly Hansson /Wätter Walk over Vinst
    DSU13 Semi Emelie Gilezan /Wätter 11-0 11-3 Vinst
    DSU13 Final Mia Svensson /Mörrum 11-1 11-1 Förlust
  Julia Flink /Sävsjö DDU13 Semi Emelie Gilezan /Wätter
Rebecka Elm /Wätter
15-1 15-3 Vinst
  Julia Flink /Sävsjö DDU13 Final Sara Jacobsson /Wätter
Mia Svensson /Mörrum
15-11 15-3 Vinst
  Daniel Stenqvist /Sävsjö MDU13 Kvarts Philip Guntherberg /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-6 15-0 Vinst
  Daniel Stenqvist /Sävsjö MDU13 Semi Fredrik Luttre´n /Ljungb
Therese Goodwin /Ljungb
15-3 15-2 Vinst
  Daniel Stenqvist /Sävsjö MDU13 Final Elias Nilsson /Wätter
Julia Flink /Sävsjö
6-15 15-8 15-7 Förlust
Rosklint, Emma BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSC Pool A Matilda Strömblad /Wätter 13-11 11-9 Vinst
    DSC Pool A Miranda Hall /Visby 13-10 11-8 Vinst
    DSC Pool A Eva Herrero /Visby 11-1 11-5 Vinst
    DSC Pool A Maria Andersson /Tellus Walk over Vinst
  Matilda Strömblad /Wätter DDB Semi Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
17-16 15-9 Förlust
Runnquist, Josefine Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool D Elin Carlsson /Örebro 11-0 11-1 Förlust
    DSU15 Pool D Therese Johansson /Skill 11-3 11-3 Förlust
    DSU15 Pool D Lina Almekvist /Mörrum 11-0 11-0 Förlust
  Mattias Andersson /Kärra MDU15 8-dels Gregorz Skrzypa /Skill
Anna Hjalmarsson /Skill
15-0 15-0 Förlust
Ryden, Andreas Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool G Marcus Carlsson /Visby 15-13 15-11 Vinst
    HSB Pool G Johan Flarup /Kung 15-7 15-3 Förlust
  Tommy Franzen /Sävsjö HDB Kvarts Hasse Peterson /Wega
Björna Tidland /Wega
15-8 15-5 Vinst
  Tommy Franzen /Sävsjö HDB Semi Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
15-12 17-15 Förlust
Rylander, Peter Eksjö BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool F Göran Ihrfelt /Wega 15-1 15-1 Förlust
    HSC Pool F Björn Lindgren /Tellus 15-7 15-10 Förlust
    HSC Pool F Fredrik Norlin /Ljungb 15-9 15-7 Förlust
Rönnberg, Henrik BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool A M-L Hansson /Vår 15-17 15-13 15-9 Vinst
    HSA Pool A Nils Carlson /Wätter 15-8 17-16 Vinst
    HSA Pool A Per Björklund /NBK 15-10 15-8 Vinst
    HSA Semi Peter Fant /Kärra 15-3 15-6 Förlust
  Johan Böhlmark /Göta HDA Kvarts Robert Wettersten /NBK
Andreas Westöö /NBK
7-15 15-11 15-10 Vinst
  Johan Böhlmark /Göta HDA Semi Andreas Johansson /Vår
Jonas Enqvist /Vår
16-17 17-14 15-10 Vinst
  Johan Böhlmark /Göta HDA Final Nils Carlson /Wätter
Andreas Forsberg /Tyresö
15-12 11-15 17-16 Vinst
Sanden, Magnus Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool G Peter Evertsson /Sävsjö 15-2 15-1 Förlust
    HSC Pool G Per Landahl /Visby 15-0 15-4 Förlust
  Fredrik Andre´sson /Kärra HDC 8-dels Antonio Herrero /Visby
Filip Dunkels /Visby
15-5 15-2 Förlust
Sandström, Jeanette IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Kerstin Kristoffersson /Ullevi DDA Semi Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Gunnel Bengtsson /Wega
15-11 15-9 Vinst
  Kerstin Kristoffersson /Ullevi DDA Final Sabina Fant /Kärra
Therese Jällbrink /Kärra
15-6 15-4 Vinst
  Rolf Bruch /Wega MDB Kvarts Lars Winnberg /Ullevi
Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi
Walkover Vinst
  Rolf Bruch /Wega MDB Semi Björn Unger /Kärra
Sabina Fant /Kärra
6-15 15-12 15-5 Förlust
    DSB Pool A Therese Ahx /Visby 11-2 11-0 Vinst
    DSB Pool A Viktoria Meimermondt /Visby 11-1 11-5 Vinst
    DSB Pool A Josefine Meimermondt /Visby 11-2 11-2 Vinst
    DSB Pool A Josefin Trosell /NBK 11-7 11-5 Vinst
Sarnell, Sven IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool E Carl Essen /Kärra 15-1 15-5 Vinst
    HSC Pool E Christoffer Ejdeholm /Tellus 15-1 15-4 Förlust
  Göran Ihrfelt /Wega HDC Kvarts Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-8 15-11 Förlust
Seiborg, Lukas BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool C Christian Pettersson /Visby 15-0 15-5 Förlust
    HSU13 Pool C Fredrik Luttre´n /Ljungb 15-2 8-15 15-11 Vinst
    HSU13 Pool C Hampus Fahlström /Göta 15-8 15-12 Förlust
  Henrik Tengberg /Wätter HDU13 Kvarts Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
15-2 15-0 Förlust
Silverdahl, Christoffe Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Carl Essen /Kärra HDC 8-dels Mattias Dufour /Visby
Fredrik Norlin /Ljungb
Walkover Förlust
Silverdahl, Christoffe Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool A Antonio Herrero /Visby Walk over Förlust
    HSC Pool A Johannes Alberyd /Tellus Walk over Förlust
    HSC Pool A Bo-Göran Luttre´n /Ljungb Walk over Förlust
Skoland, Henrik Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Rakeeb Munir /Göta Walk over Vinst
    HSU15 Pool F Martin Torkelsson /Wätter 3-15 15-5 15-0 Förlust
    HSU15 Pool F Johan Olowsson /Örebro 15-0 15-2 Förlust
  Rasmus Nilsson /Sävsjö HDU15 Kvarts Emil Chronlund /Örebro
Mattias Persson /Örebro
15-10 15-6 Förlust
Skoland, Peter Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool D Christian Larsson /Ljungb 15-8 15-8 Förlust
    HSU13 Pool D Andreas Lantz /Wätter 15-0 15-1 Förlust
    HSU13 Pool D Philip Guntherberg /Wätter 9-15 15-11 15-11 Förlust
  Carl Björk /Sävsjö HDU13 Kvarts Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
15-2 15-4 Förlust
Skrzypa, Gregorz Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Anna Hjalmarsson /Skill MDU15 8-dels Mattias Andersson /Kärra
Josefine Runnquist /Kärra
15-0 15-0 Vinst
  Anna Hjalmarsson /Skill MDU15 Kvarts Rasmus Nilsson /Sävsjö
Stina Adolfsson /Sävsjö
15-10 17-16 Vinst
  Anna Hjalmarsson /Skill MDU15 Semi Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
15-5 15-10 Förlust
  Francis Brako /Skill HDU15 Kvarts Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
15-4 15-0 Förlust
Sohlström, Ewa-Lotte Ullevi BK Göteborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Gunnel Bengtsson /Wega DDA Kvarts Josefine Meimermondt /Visby
Annelie Gate /Visby
15-6 8-15 15-2 Vinst
  Gunnel Bengtsson /Wega DDA Semi Jeanette Sandström /Wega
Kerstin Kristoffersson /Ullevi
15-11 15-9 Förlust
  Lars Winnberg /Ullevi MDB Kvarts Rolf Bruch /Wega
Jeanette Sandström /Wega
Walkover Förlust
Stenqvist, Daniel Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B David Zdjelar /Skill 15-8 15-12 Vinst
    HSU13 Pool B Henrik Tengberg /Wätter 17-14 15-0 Vinst
    HSU13 Kvarts Christian Pettersson /Visby 15-4 15-4 Förlust
  Joakim Evertsson /Sävsjö HDU13 Kvarts Elvir Nijemcevic /Skill
Muhammed Krestic /Skill
15-10 15-10 Vinst
  Joakim Evertsson /Sävsjö HDU13 Semi Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
15-11 15-5 Förlust
  Anna Rosengren /Sävsjö MDU13 Kvarts Philip Guntherberg /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
15-6 15-0 Vinst
  Anna Rosengren /Sävsjö MDU13 Semi Fredrik Luttre´n /Ljungb
Therese Goodwin /Ljungb
15-3 15-2 Vinst
  Anna Rosengren /Sävsjö MDU13 Final Elias Nilsson /Wätter
Julia Flink /Sävsjö
6-15 15-8 15-7 Förlust
Strömberg, Joakim Örebro BK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU11 Pool C John Engdahl /Sävsjö 12-15 15-9 15-12 Vinst
    HSU11 Pool C Arvid Nilsson /Wätter 15-8 15-8 Förlust
    HSU11 Kvarts Robert Glavas /Skill 3-15 15-11 15-8 Förlust
  Magnus Olowsson /Örebro HDU11 Kvarts Måns Jonsson /Sävsjö
Rasmus Boberg /Sävsjö
15-3 15-3 Vinst
  Magnus Olowsson /Örebro HDU11 Semi Daniel Gunnarsson /Sävsjö
Arvid Nilsson /Wätter
15-8 15-12 Vinst
  Magnus Olowsson /Örebro HDU11 Final Gustav Flink /Wätter
Alexander Carlson /Wätter
15-3 15-5 Förlust
Strömblad, Matilda BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christoffer Ejdeholm /Tellus MDC Semi Antonio Herrero /Visby
Miranda Hall /Visby
4-15 15-13 15-8 Vinst
  Christoffer Ejdeholm /Tellus MDC Final Martin Johansson /Tellus
Eva Herrero /Visby
15-2 15-4 Vinst
    DSC Pool A Emma Rosklint /Wätter 13-11 11-9 Förlust
    DSC Pool A Miranda Hall /Visby 11-4 11-6 Vinst
    DSC Pool A Eva Herrero /Visby 11-4 11-0 Vinst
    DSC Pool A Maria Andersson /Tellus Walk over Vinst
  Emma Rosklint /Wätter DDB Semi Viktoria Meimermondt /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
17-16 15-9 Förlust
Sundqvist, Teddie Kungälvs BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Jonny Wallin /Kärra 17-14 15-4 Förlust
    HSB Pool B Edvard Wahlgren /Visby 15-8 15-8 Förlust
    HSB Pool B Stefan Andersson /Vår 15-7 15-8 Förlust
  Johan Flarup /Kung HDB 8-dels Alexander Wingård /Vår
Stefan Andersson /Vår
15-10 15-7 Vinst
  Johan Flarup /Kung HDB Kvarts Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
15-6 15-10 Förlust
Svensson, Mia Mörrum Badminton
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU13 Pool B Amanda Gunnarsson /Sävsjö Walk over Vinst
    DSU13 Pool B Sara Jacobsson /Wätter 11-4 11-0 Vinst
    DSU13 Kvarts Rebecka Elm /Wätter 11-0 11-0 Vinst
    DSU13 Semi Julia Flink /Sävsjö 11-4 11-4 Vinst
    DSU13 Final Anna Rosengren /Sävsjö 11-1 11-1 Vinst
  Sara Jacobsson /Wätter DDU13 Kvarts Kimberly Hansson /Wätter
Beatrice Nassiri /Wätter
Walkover Vinst
  Sara Jacobsson /Wätter DDU13 Semi Moa Jonsson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
15-6 15-2 Vinst
  Sara Jacobsson /Wätter DDU13 Final Anna Rosengren /Sävsjö
Julia Flink /Sävsjö
15-11 15-3 Förlust
Söderberg, Alma BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Josefine Thulin /Sävsjö 11-1 11-8 Vinst
    DSU11 Pool A Marielle Karlsson /Sävsjö 11-9 1-11 13-10 Vinst
    DSU11 Semi Josefine Flink /Sävsjö 11-0 11-0 Vinst
    DSU11 Final Marielle Karlsson /Sävsjö 11-4 11-4 Förlust
  Emilia Palme´r /Tellus DDU13 Kvarts Moa Jonsson /Sävsjö
Marielle Karlsson /Sävsjö
10-15 17-14 15-9 Förlust
Söderberg, Per BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Christoffer Ejdeholm /Tellus HDC Kvarts Isak Ahlgren /Visby
Per Landahl /Visby
15-12 15-8 Vinst
  Christoffer Ejdeholm /Tellus HDC Semi Bo-Göran Luttre´n /Ljungb
Filip Luttre´n /Ljungb
15-0 15-5 Vinst
  Christoffer Ejdeholm /Tellus HDC Final Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-10 15-9 Förlust
Söderlund, Hjalmar Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool A Lukas Olsson /Ljungb 13-15 15-0 15-0 Förlust
    HSB Pool A Tommy Franzen /Sävsjö 15-5 15-6 Förlust
    HSB Pool A Simon Hellström /Göta 15-4 15-10 Förlust
  Marcus Carlsson /Visby HDB Kvarts Adam Veaceslav /Vår
Jonas Andersson /Vår
13-15 15-10 15-10 Vinst
  Marcus Carlsson /Visby HDB Semi Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-8 15-6 Förlust
  Therese Ahx /Visby MDB Kvarts Marcus Carlsson /Visby
Viktoria Meimermondt /Visby
15-10 15-13 Vinst
  Therese Ahx /Visby MDB Semi Johan Flarup /Kung
Jennifer Nielsen /Visby
15-2 15-2 Förlust
Tengberg, Henrik BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B David Zdjelar /Skill 15-6 15-7 Förlust
    HSU13 Pool B Daniel Stenqvist /Sävsjö 17-14 15-0 Förlust
  Lukas Seiborg /Wätter HDU13 Kvarts Robin Karlsson /Ljungb
Christian Pettersson /Visby
15-2 15-0 Förlust
Thulin, Josefine Sävsjö BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU11 Pool A Marielle Karlsson /Sävsjö 11-1 11-8 Förlust
    DSU11 Pool A Alma Söderberg /Tellus 11-1 11-8 Förlust
  Josefine Flink /Sävsjö DDU13 Kvarts Emelie Gilezan /Wätter
Rebecka Elm /Wätter
15-4 15-0 Förlust
Tidland, Björna IK Wega
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Mats Wallin /Göta 15-0 15-9 Vinst
    HSB Pool F Stefan Goodwin /Ljungb 15-8 15-6 Vinst
    HSB Pool F Alexander Wingård /Vår 9-15 15-12 15-11 Vinst
    HSB Kvarts Johan Flarup /Kung 15-2 15-9 Förlust
  Hasse Peterson /Wega HDB 8-dels Daniel Karlsson /Ljungb
Stefan Goodwin /Ljungb
15-1 15-7 Vinst
  Hasse Peterson /Wega HDB Kvarts Tommy Franzen /Sävsjö
Andreas Ryden /Sävsjö
15-8 15-5 Förlust
Torkelsson, Martin BMK Wätterstad
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool F Johan Olowsson /Örebro 15-3 15-1 Förlust
    HSU15 Pool F Henrik Skoland /Sävsjö 3-15 15-5 15-0 Vinst
    HSU15 Pool F Rakeeb Munir /Göta Walk over Vinst
    HSU15 8-dels Rasmus Nilsson /Sävsjö 15-11 15-4 Förlust
  David Karlsson /Wätter HDU15 8-dels Andreas Dubrovitz /VäBMK
Simon Wide´n /Ljungb
15-5 15-3 Förlust
Trosell, Josefin Norrköpings Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSB Pool A Josefine Meimermondt /Visby 11-2 11-1 Vinst
    DSB Pool A Therese Ahx /Visby 11-3 11-1 Vinst
    DSB Pool A Viktoria Meimermondt /Visby 11-7 9-11 11-5 Förlust
    DSB Pool A Jeanette Sandström /Wega 11-7 11-5 Förlust
Unger, Björn Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool E Stefan Andersson /Visby 15-10 9-15 15-9 Vinst
    HSB Pool E Eddie Persson /Örebro 15-1 15-7 Vinst
    HSB Kvarts Daniel Karlsson /Ljungb 15-5 15-2 Vinst
    HSB Semi Johan Flarup /Kung 15-13 15-11 Förlust
  Jonny Wallin /Kärra HDB 8-dels Simon Larsson /Ljungb
Lukas Olsson /Ljungb
15-7 15-9 Vinst
  Jonny Wallin /Kärra HDB Kvarts Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-10 15-4 Vinst
  Jonny Wallin /Kärra HDB Semi Hjalmar Söderlund /Visby
Marcus Carlsson /Visby
15-8 15-6 Vinst
  Jonny Wallin /Kärra HDB Final Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
15-13 15-5 Förlust
  Sabina Fant /Kärra MDB Kvarts Stefan Andersson /Visby
Josefine Meimermondt /Visby
15-5 15-10 Vinst
  Sabina Fant /Kärra MDB Semi Rolf Bruch /Wega
Jeanette Sandström /Wega
6-15 15-12 15-5 Vinst
  Sabina Fant /Kärra MDB Final Johan Flarup /Kung
Jennifer Nielsen /Visby
15-11 15-8 Vinst
Wahlgren, Edvard Visby BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Stefan Andersson /Vår 6-15 15-10 15-7 Vinst
    HSB Pool B Teddie Sundqvist /Kung 15-8 15-8 Vinst
    HSB Pool B Jonny Wallin /Kärra 15-5 17-14 Vinst
    HSB Kvarts Adam Veaceslav /Vår 15-5 15-4 Förlust
  Stefan Andersson /Visby HDB 8-dels Mats Wallin /Göta
Håkan Apelgren /Göta
Walkover Vinst
  Stefan Andersson /Visby HDB Kvarts Teddie Sundqvist /Kung
Johan Flarup /Kung
15-6 15-10 Vinst
  Stefan Andersson /Visby HDB Semi Tommy Franzen /Sävsjö
Andreas Ryden /Sävsjö
15-12 17-15 Vinst
  Stefan Andersson /Visby HDB Final Björn Unger /Kärra
Jonny Wallin /Kärra
15-13 15-5 Vinst
Wallin, Jonny Kärra BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool B Teddie Sundqvist /Kung 17-14 15-4 Vinst
    HSB Pool B Stefan Andersson /Vår 15-13 15-12 Förlust
    HSB Pool B Edvard Wahlgren /Visby 15-5 17-14 Förlust
  Björn Unger /Kärra HDB 8-dels Simon Larsson /Ljungb
Lukas Olsson /Ljungb
15-7 15-9 Vinst
  Björn Unger /Kärra HDB Kvarts Jesper Lundberg /Tranås
Peter Evertsson /Sävsjö
15-10 15-4 Vinst
  Björn Unger /Kärra HDB Semi Hjalmar Söderlund /Visby
Marcus Carlsson /Visby
15-8 15-6 Vinst
  Björn Unger /Kärra HDB Final Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
15-13 15-5 Förlust
Wallin, Mats BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Björna Tidland /Wega 15-0 15-9 Förlust
    HSB Pool F Alexander Wingård /Vår 15-12 17-15 Vinst
    HSB Pool F Stefan Goodwin /Ljungb 6-15 15-13 15-6 Förlust
  Håkan Apelgren /Göta HDB 8-dels Stefan Andersson /Visby
Edvard Wahlgren /Visby
Walkover Förlust
Van, Diana Värnamo BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    DSU15 Pool F Stina Adolfsson /Sävsjö 11-1 11-0 Förlust
    DSU15 Pool F Madeleine Andersson /Wätter 11-2 11-0 Förlust
    DSU15 Pool F Sandra Johannesson /Wätter 11-0 11-1 Förlust
  Mimmi Nordholm /VäBMK DDU15 Kvarts Lina Almekvist /Mörrum
Erika Nilsson /Mörrum
15-0 15-0 Förlust
Veaceslav, Adam Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool C Daniel Chronlund /Örebro 15-8 15-11 Vinst
    HSB Pool C Simon Larsson /Ljungb 15-3 15-9 Vinst
    HSB Pool C Erik Reutermo /Göta Walk over Vinst
    HSB Kvarts Edvard Wahlgren /Visby 15-5 15-4 Vinst
    HSB Semi Tommy Franzen /Sävsjö 15-11 15-7 Förlust
  Jonas Andersson /Vår HDB 8-dels Erik Reutermo /Göta
Rickard Persson /Göta
Walkover Vinst
  Jonas Andersson /Vår HDB Kvarts Hjalmar Söderlund /Visby
Marcus Carlsson /Visby
13-15 15-10 15-10 Förlust
Wenner, Martin BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool E Adam Broman /Wätter Walk over Förlust
    HSU13 Pool E Avid Ghalandarpour /Tellus Walk over Förlust
    HSU13 Pool E Elvir Nijemcevic /Skill Walk over Förlust
Westöö, Andreas Norrköpings Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool C Peter Hjelm /GBK 15-11 15-6 Förlust
    HSA Pool C Erik Hertz /Vår Walk over Vinst
    HSA Pool C Johan Böhlmark /Göta 15-11 17-14 Förlust
  Robert Wettersten /NBK HDA Kvarts Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
7-15 15-11 15-10 Förlust
Wettersten, Robert Norrköpings Badmintonklubb
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Per Wigselius /Askim 15-4 15-4 Vinst
    HSA Pool D Christian Johannesson /Kärra 15-4 15-7 Vinst
    HSA Pool D Andreas Johansson /Vår 15-11 15-4 Förlust
  Andreas Westöö /NBK HDA Kvarts Henrik Rönnberg /Göta
Johan Böhlmark /Göta
7-15 15-11 15-10 Förlust
Wide´n, Simon Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool A Oskar Neuman /Wätter 17-14 13-15 15-11 Förlust
    HSU15 Pool A Patric Larsson /Örebro 15-4 15-5 Vinst
    HSU15 Pool A Dino Krantz /Göta 15-6 15-5 Vinst
    HSU15 8-dels Johan Olowsson /Örebro 15-4 15-1 Förlust
  Nicitha Ihrström /Wätter MDU15 8-dels Andreas Langell /Örebro
Elin Carlsson /Örebro
Walkover Förlust
  Andreas Dubrovitz /VäBMK HDU15 8-dels David Karlsson /Wätter
Martin Torkelsson /Wätter
15-5 15-3 Vinst
  Andreas Dubrovitz /VäBMK HDU15 Kvarts Jacob Flårback /Ljungb
Tobias Wide´n /Ljungb
6-15 15-6 15-10 Förlust
Wide´n, Tobias Ljungby
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Oliver Öberg /Tellus 15-1 15-7 Vinst
    HSU15 Pool G Anton Ekström /Wätter 15-12 15-7 Förlust
    HSU15 8-dels Fredrik Andresen /Örebro 15-12 12-15 15-9 Förlust
  Anny Olsson /Ljungb MDU15 8-dels Andreas Dubrovitz /VäBMK
Sandra Lindström /Wätter
Walkover Vinst
  Anny Olsson /Ljungb MDU15 Kvarts Oskar Neuman /Wätter
Lisa Engström /Wätter
15-5 15-7 Förlust
  Jacob Flårback /Ljungb HDU15 Kvarts Andreas Dubrovitz /VäBMK
Simon Wide´n /Ljungb
6-15 15-6 15-10 Vinst
  Jacob Flårback /Ljungb HDU15 Semi Andreas Langell /Örebro
Johan Olowsson /Örebro
15-2 15-10 Förlust
Wigselius, Per Askim BC
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSA Pool D Robert Wettersten /NBK 15-4 15-4 Förlust
    HSA Pool D Andreas Johansson /Vår 15-9 15-13 Förlust
    HSA Pool D Christian Johannesson /Kärra 15-13 14-17 15-7 Vinst
Wingård, Alexander Vårvinden
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSB Pool F Stefan Goodwin /Ljungb 15-6 10-15 15-8 Förlust
    HSB Pool F Mats Wallin /Göta 15-12 17-15 Förlust
    HSB Pool F Björna Tidland /Wega 9-15 15-12 15-11 Förlust
  Stefan Andersson /Vår HDB 8-dels Teddie Sundqvist /Kung
Johan Flarup /Kung
15-10 15-7 Förlust
Winnberg, Lars Ullevi BK Göteborg
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
  Ewa-Lotte Sohlström /Ullevi MDB Kvarts Rolf Bruch /Wega
Jeanette Sandström /Wega
Walkover Förlust
Viveland, Ludvig BMK Göta
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSC Pool B Alexander Klasson /Tellus Walk over Vinst
    HSC Pool B Hasse Peterson /Wega 15-8 15-5 Förlust
    HSC Pool B Mattias Dufour /Visby 15-5 15-2 Vinst
  Gustav Hallberg /Göta HDC 8-dels Isak Ahlgren /Visby
Per Landahl /Visby
15-8 15-7 Förlust
Zdjelar, David Skillingaryds BMK
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU13 Pool B Daniel Stenqvist /Sävsjö 15-8 15-12 Förlust
    HSU13 Pool B Henrik Tengberg /Wätter 15-6 15-7 Vinst
    HSU13 8-dels Christian Larsson /Ljungb 15-12 15-7 Förlust
  Ermin Ceranic /Skill HDU13 Kvarts Philip Guntherberg /Wätter
Fredrik Axelsson /Wätter
15-4 15-4 Vinst
  Ermin Ceranic /Skill HDU13 Semi Adam Broman /Wätter
Elias Nilsson /Wätter
15-10 15-9 Förlust
Öberg, Oliver BMK Tellus Ulricehamn
  Partner Klass Omgång Motspelare Resultat  
    HSU15 Pool G Tobias Wide´n /Ljungb 15-1 15-7 Förlust
    HSU15 Pool G Anton Ekström /Wätter 15-5 15-6 Förlust
  Ina Porselius /Visby MDU15 8-dels Joakim Evertsson /Sävsjö
Ida Bengthagen /Sävsjö
3-15 15-2 15-7 Vinst
  Ina Porselius /Visby MDU15 Kvarts Filip Dunkels /Visby
Jennifer Nielsen /Visby
15-4 15-1 Förlust